Új privát üzeneted érkezett!

sziszi81
 
 


@sziszi81:


Neked is Nagyon Boldog Újévet!
Jó egészséget, boldogságot és egészséges kisbabákat kívánok magunknak 2017re :)
bikbok
 
 


@bikbok:


Úgy legyen! 
sziszi81
 
 

 
 

Annak idején, amikor a nőgyógyászom meddőségi központ felkeresését javasolta, nem igazán tudtam, mire számíthatok majd - anyagilag, időben és persze lelkileg... Arra gondoltam, felrakok a fórumba néhány adatot az azóta történtekkel kapcsolatban támpontként azoknak, akik szintén a lombik útjára kell lépjenek - most elsősorban az anygiak és az idő vetületében.

2015. decemberéig a nőgyógyászommal az alábbi vizsgálatokat végeztük el: 3. és 21. napi hormonvizsgálatot, ovulációs teszt, ultranahgos peteérés vizsgálat (ezeken minden rendben volt). Átjárhatósági vizsgálatként HyCoSy-val indítottunk, amit az orvos nem tudott elvégezni, ezért javasolta, hogy Bp-en keressek fel egy kórházat, ahol laparoszkópos átjárhatósági vizsgálatot végeznek, és ha szükséges az operációt is meg tudják oldani. Közben a férjem is volt spermavizsgálaton, miszerint OAT szindrómája van, neki Profertilt írtak fel (1 havi adag ára 16 345 Ft volt). Így a háziorvosom a Bp-i kórház mellé javasolta, hogy egy meddőségi központot is keressünk fel, ne menjen az idő feleslegesen. Endokrinológusnál is többször jártam, komoly pajzsmirigy alulműködésem van, amire most már 125 mikrogramm Letroxot szedek (ennek minimális költsége van), és javasolta a D3 vitamin és szelén kúraszerű szedését. 2015. decemberében kb. 50 000 Ft-ot költöttünk gyógyszerre, vizsgálatokra.

A BMC-ben az első konzultációnk 2016. februárjában volt. Következtek sorra a vizsgálatok: ultranagok, vérvételek, hormonvizsgálatok, rákszűrés, spermavizsgálat, genetikai vizsgálat, andrológia, konzultációk, még kimaradt vizsgálatok, stb... Nekem Ashermann szindróma miatt 5 helyreállító műtétem is volt 2016-ban, amit a János Kórházban végeztek el. Az első lombikunk megkezdéséig 2016-ban utazásra, gyógyszerekre, vizsgálatokra (úgy, hogy amit belátható időn belül tb-re el tudtunk intézni, azt tb-re csináltuk) kb. 210 000 Ft-ot költöttünk.

Az első lombikunk 2016. december 12-én, a 21. ciklusnapomon indult long protokollal. Úgy tervezem, hogy a stimuláció végén majd rakok fel egy összesítést arról, hogy pontosan melyik napon mit kellett beszednem, szúrnom, éppen mi történt.
Már a lombik program előtt és alatt is szedtem:

napi 125 mikrogram Letroxot,


az endokrinológus javaslatára szelént és D3 vitamint (4 000 Ft),
  


valamint saját javaslatra :) Elevitet, amit később Femibionra (3 690 Ft) csréltem.



A long protokoll első napjától, dec. 12-től dec. 26-ig (15 napon keresztül) csak a Gonapeptyl 0,1 mg/ml injekcióból szúrtam napi egyet. Ebből 4x7db-ot írt fel a doki (66 580 Ft).



A stimulációm dec. 27-én kezdődött, amikor a Gonapeptyl mellé két másik injekció csatlakozott.
Az egyik a Gonal-F, amiből 900 NE-et (29 712 Ft) írt fel az orvos. Ebből 3 napig 100 NE-et, majd a kontroll után 3 napig 150 NE-et kellett bedanom magamnak.



A másik a Menopur 75 NE injekció, amiből 16 db-ot írt fel az orvos (24 931 Ft), ehhez külön kellett vásárolni minden napra fecskendőt, nagy tűt a mixeléshez és kis tűt a befecskendezéshez. Ebből 3 napig 2x75 NE-et, majd a kontroll után 3 napig 3x75NE-et kellett beadnom magamnak.



Jelenleg itt tartok. Holnap, 2017.01.02-án kell mennem a 7. stimulációs napomon újabb kontrollra, mikor vérvétel és ultrahang vizsgálat lesz, ezektől függ a további hormonkezelés...


sziszi81
 
 


@sziszi81:


drukkolok a mai naphoz! Írj majd!
bikbok
 
 


@bikbok:


Időben beértünk a BMC-be. Gyorsan levették a vért, majd a dokihoz is hamar bejutottam, aztán a vérvétel eredménye miatt még várni kellett, 11 körül végeztem.
Az orvos nem tűnt túl elégedettnek az ultranagnos eredménytől ...  Kevesllte a tüszőimet és a méretükkel sem volt megelégedve. Azt mondta van 7 db tüszőm, amik 8-9 mm nagyságúak, amiket még bizony növeszteni kell  Az injekciókat illetően marad a Gonal-F 150 NE és a Menopur 225 NE, viszont a Genopeptylt a felére, fél ampullára csökkentjük (így egy kicsit a saját hormonjaim is rádolgozhatnak az injekcióra). Január 4-én, holnapután kell mennem újra kontrollra, amikor ismét vérvétel és ultranag lesz... 

Aki az anyagikat is szeretné nyomon követkni, azoknak tájékoztatásul: mivel a megmaradt Gonal-F és a Menopur már nem lett volna elég, felírta a doki a további szükséges adagot, ami újabb 23 000 Ft-ba került. 

Remélem ettől már beindul mind a 7 tüszőm... 
sziszi81
 
 


@bikbok:


Mikor mész konzultációra?
sziszi81
 
 


@sziszi81:


5-én délután megyünk, már nagyon várjuk, összeszedtem az összes meglevő leletet, kíváncsi vagyok mit szól az orvos.

Sajnálom, hogy a dokid nem elégedett, de még mindig van idejük nődögélni. Nem akarod megtámogatni vitaminokkal, teával stb? Az E vitamint és a gránátalma levét nagyon ajánlják lombikos blogok.
bikbok
 
 


@bikbok:


Jelenleg Femibiont, szelént és D3 vitamint szedek pluszban. E vitamin? Lehet, hogy holnap beszerzek valamit... most olvasom, hogy "Az E-vitamin hatását erősíti, ha szelénnel együtt viszed be a szervezetbe, mert e két anyag szinergikus hatású. Hasznosulását segíti még a C-vitamin együttes szedése is" Gránátalmát tegnap vettem  Itt vigyorog 2 szép nagy darab, tervben volt, hogy ma eszek belőle  Köszi

Remélem Ti is mahar tudtok majd kezdeni 
sziszi81
 
 


@sziszi81:


szuper, sztem az E vitamin sokat fog dobni a nyálkahártyán! Itt egy másik topicban a lányok szedik sokan.
Írok majd ha hazáértünk a dokitól!

Többiek? :) nem kívánom, hogy sokan legyünk, hisz mégiscsak lombik, de ha olvastok, írjatok :)
bikbok
 
 


@bikbok:


OK, várom 

Azt én is látom, hogy olvassátok néhányan ezt a topikot, de szívesen venném én is, ha írnátok is - akár sorstársak vagytok, akár nem 

sziszi81
 
 


@bikbok:


Vettem E és C vitamint, amit tegnap már el is kezdtem szedni... + ma túrót vacsorázok 
sziszi81
 
 


Ma voltam a 9. st napi kontrollon. Meglepően jobb lett az eredményem, mint a 2 nappal ezelőtti. jobb és bal oldalon 6-6 db 10 mm-es és még 3 db 12 mm-es tüszőm van  Nem tudom honnan kerültek elő, el se akartam hinni. Szóval most bizakodóbb vagyok. 2 nap múlva újabb kontroll, aztán jövő héten petesejt leszívás  Annyira megörültem ennek a sok tüszőnek, hogy azt már nem is tudom, milyen vastag volt a nyálkahártyám, vagy mi lett a vérvétel eredménye... Mindenesetre mivel altatásban kértem a leszívást, még előtte kell egy EKG-t is csinálni...
sziszi81
 
 


... és a mai anyagiak... Menopur injekcióból még 2 napi adagot kellett kiváltanom, ami 9 423 Ft volt. Az adagokon nem változtatott az orvos, maradt a fél Gonapeptyl, 150 NE Gonal-F és 225 NE Menopur.
sziszi81
 
 


@sziszi81:


csodás hírek, nagyon örülök!! Beindult minden, ahogy kell. Csak így tovább :)
Nagyon izgatott vagyok a holnap miatt, írok amint vannak hírek.
bikbok
 
 


@bikbok:


Drukkolok, hogy minden ok legyen és mihamarabb kezdhessetek ti is 
sziszi81
 
 


@sziszi81:



Haza is értünk. Minden rendben volt, az orvos szuper, mindent megbeszéltünk. TBsen novemberben kezdhetünk, úgyhogy magán úton megyünk, kb következő ciklusban :) addig még egy méhtükrözés és egy-két vér eredmény. :)
bikbok
 
 


@bikbok:


De jó, akkor hamarosan belevágtok. Az viszont elég durva, hogy TB-s lombikra csak novemberben mehetnétek...
sziszi81
 
 


11. stimulációs nap:
Fél 8 előtt megérkeztünk a meddőségi kp-ba, az épületen kívül állt a sor !!! Rengetegen voltunk... Mikor sorra kerültem, a recepción mondták, hogy ma már kell egy nagy rutint is csinálni a leszíváshoz. Gyanítottam hogy kelleni fog, hiszen a korábbi műtéteim előtt is kellett nagy labor, de mivel az orvos nem mondta, így reggeliztem otthon. Ettől függetlenül levették a vért (Hozzáteszem, kb. 45 percet kellett várni, mire megkaptam a vérvételhez a papírt, még állóhely is alig volt a recepciónál), aztán vittem a laborba, majd mehettem fel az orvoshoz. A doki ultranahgos vizsgálatot csinált, azt mondta szépek a tüszők  Most már van 1 db 16 mm-es, 6-8 db 14 mm-es, és 1-2 db 13 mm és 12 mm-es. Az endometrium is 8 mm vastag. A vérederedményre várni kellett, közben az orvosnak műtétre kellett mennie, s csak fél 12 körül ért vissza. Végül mindent egybevetve úgy döntött az orvos, hogy ma és holnap marad a 0,5 Gonapeptyl, a 150 NE Gonal-F. A Menopurt visszavettük 150 NE-re, hogy "nehogy elszálljunk" . Tehát ma és holnap még ezeket szúrom. Holnapután, vasárnap már csak fél Gonapeptyl és este jöhet a Pregnyl 5000 NE 2 ampullával. Hétfőn semmi szuri . Aztán kedden reggel fél nyolckor a központban kell jelentkezni éhgyomorral, férjjel és indulhat a leszívás!!!
sziszi81
 
 


...na igen, megint elfelejtettem: Gonal-F-ből és Menopurból újabb adagot kellett kiváltani, ami 16 345 Ft volt.
Az új injekció, vagyis a tüszőrepesztő Pregnyl 2 x 5000 NE pedig 4 932 Ft-ba került.

sziszi81
 
 


@sziszi81:


Atyaég! Kedden már leszívás! Nagyon szuper! Várok minden hírt :)
bikbok
 
 


@bikbok:


Bizony! Kedden  lesz. Remélem addig a tüszők tovább nőnek, de azért keddig ki is tartanak.... Ma este 22:30-kor be kell adnom a tüszőrepesztő injekciót, és várni.... Izgulás következik...
sziszi81
 
 


Lányok! Van valaki közetetek, aki idén kezdi vagy folytatja a lombikot? A stimuláció alatt eddig nem igazán éreztem melélkhatásokat, tüneteket, kivéve az utolsó 1-2 nap alatt, mikor kis nyomástt, feszítést éreztem a hasamban, alul... A tüszőrepesztő injekció után éreztetek valmai új tünetet? Nektek hányadik stimulásciós napon volt a leszívás? Altatásban csináltátok ti is? Én úgy tervezem másnap megyek dolgozni. Nálatok hogyan történt, hogyan tervezitek?
sziszi81
 
 


A mai nap jó alalkult, megtörtént a punkció. Az eredmény: 10 db petesejt  Holnap délelőtt kell telefonálni a központba, hogy hányan kezdenek osztódni közülük, illetve mikor kell majd menni a beültetésre. Kaptam új gyógyzsereket (Nem injekciót!!!) is.


Ma este már be kell vennem egy Augmentint (1753 Ft), aztán majd 2x1-et belőle.


Aztán holnaptól 4 napig napi 1/2 Medrolt (310 Ft).


És amit még biztosan kell majd használni, az a Crinone (9 106 Ft) hüvelygél napi 1x.

sziszi81
 
 


@sziszi81:


Tökéletes!! :) drukk holnapig a kicsiknek :)
bikbok
 
 


@sziszi81:


Hogy vagy? Hogy érzed magad?
bikbok
 
 


@bikbok:


Köszönöm :) Remekül vagyok. Az altatás jól sikerült, bár korábban sem volt gondom vele. Egy kis szúrkálást érzek néha alhasi tájékon, de egyáltalán nem vészes. 10 körül mentem a műtőbe, de hamar, 10-15 perc alatt végeztek is velem. Délután 2-ig kellett bent lenni, aztán még egy rövid konzultáció az orvossal, és jöhettünk haza. Alig vártam, hogy egyek itthon egy jó pizzát . Aztán holnaptól sok fehérjét kell enni és sokat (napi 4 liter) kell inni... Lekopogom, minden úgy megy, ahogy meg van írva  Veled mi újság? Történt valami változás, új fejlemény?
sziszi81
 
 


@sziszi81:


nálunk még semmi, várjuk a csütörtököt és a méhtükrözést... kicsit türelmetlen vagyok, de bizakodó :)
bikbok
 
 


Ma kellett telefonálni a BMC-be a megtermékenyülés eredménye miatt.  A 10 petesejtből 9 volt érett, abból 7 termékenyült meg, amik szépen osztódnak. A megtermékenyült petesejtek számára tekintettel majd csak a 6. napon, hétfőn lesz a beültetés. 6 nap!!! Elég hosszú időnek tűnik. Remélem marad belőlük addigra... Bár azt olvastam, ha 5-6 naposan kerülnek visszaültetésre, nagyobb eséllyel fejlődnek tovább a méhben - hiszen a természetes kiválasztódás alapján addigra már csak a legegészségesebbek maradnak, így elkerülhető, hogy a 2-3. napon olyan kerüljön a méhbe, ami aztán nem fejlődne tovább... Ha innen nézem, akkor tulajdonképpen örülök a 6. napi embriótranszfernek  Csak maradjon 1-2 ... Ha több is lesz a beültetés napján, akkor 2 db-ot kapok vissza, a többi pedig lefagyasztásra kerül  6 nap.... Ja, már csak 5....
sziszi81
 
 


@sziszi81:


szerintem minél később kapod vissza őket, annál jobb. 5 már sokkal jobb esély mindig, 6 meg gondolom még inkább (eddig max 5 naposról hallottam) Remélem hamar eltelnek Neked a napok :)
bikbok
 
 


@bikbok:


Köszi :) Igen, én is úgy gondolom, hogy jó lesz így   Te pedig holnap pikk-pakk túl leszek az átjárhatóságin, remélem rendben leszel 
sziszi81
 
 


@bikbok:


Szia!

Megtörtént a méhtükrözés? Mi lett az eredmény?
sziszi81
 
 


@sziszi81:


meg volt a méhtükrözés ma, minden a legnagyobb rendben, olyan a belsejem mint egy 25 évesé :) :) végig néztem én is, nagyon érdekes volt. Úgyhogy ha a ciklusom jól viselkedik akkor ha megjött, kezdjük a lombikot.
mondjuk nekem ez baromi fájdalmas volt, pedig magas a fájdalom küszöböm. de túl vagyok rajta, vége :)
bikbok
 
 


@bikbok:


De jó, örülök :) Te kis fruska  , milyen 25 évesnek lenni? Akkor hamarosan Ti is belevágtok! Ezek szerint short protokollotok lesz, ugye?
sziszi81
 
 


@sziszi81:


:) :) nagyon menő érzés, jót nevettem mikor mondta :) :) igen, ha jól alakul minden akkor short a terv
bikbok
 
 


@bikbok:


Akkor csak hajrá! 
sziszi81
 
 


Ma 3 naposak az embrióim, a beültetés pedig csak a 6. napon lesz. Kicsit izgulok, mennyi marad majd a 7-ből. Ezért úgy döntöttem, felhívom a "titkos" számot, amin korábban tájékoztattak az 1. napi fejleményekről. Nem jártam sikerrel  Azt mondta a hölgy, hogy nem tudja megmondani, "nem nézegik minden nap", meg egyébként is sokan vgayunk... Hát más választ váram, de nincs mit tenni. Várok...és remélek...
sziszi81
 
 


@sziszi81:


minden rendben lesz, ne aggódj. a 3.nap a kritikus genetikai szempontból, de azt írják, hogy az apai genetikai dolgok ütköznek ki a harmadik napon. ha ott minden rendben, akkor az már szuperjó jel.
nekem a következő stáció jövő csütörtökön újra vércukor-inzulin (egy hónapja diétázom) aztán pénteken fogorvos, hogy ha esetleg ott van dolog, akkor még meg lehessen oldani érzéstelenítéssel, mert anélkül én nem vállalok semmit :) babásan meg nem mernék kérni.
aztán 24-én irány az intézet :)
bikbok
 
 


@bikbok:


Vigyor Miben merül ki a diétád? Cukor megvonás, fehér mliszt kerülése...? Én ezekre próbálok, próbáltam figyelni. Most pedig minden a fehérje körül forog. Túrómérgezésem lesz lassan :) Meg a napi 4-5 liter folyadékot iszok, így óránként járok pisilni   Hamar itt lesz ám a január 24!
sziszi81
 
 


@sziszi81:


igenigen, 160gr diéta és soksok víz. utóbbival nagyon küzdök én is :) és minden nap mozgás
bikbok
 
 


@bikbok:


Nekem a mozgás most kimaradt egy ideje, de hiányzik... Most ráadásul az antibiotikum miatt két napja hasmenésem is van.... de már csak ma este kell bevennem az utolsót. Vigyor
sziszi81
 
 


Mai esemény: ET (embriótranszfer)

Ma kellett visszamenni a beültetésre, ma 6 naposak az embriók (már blasztociták). Persze most is már fél 8 előtt a BMC-ben voltunk. A műtétre várókat előre hívták, mi is bementünk. A recepciónál első körben csodálkoztak, miért jöttünk ilyen korán... (Nekünk az embriológus hölgy a telefonban azt mondta, hogy fél 8-ra kell érkezni, mi ehhez tartottuk magunkat. Valószínűleg azért, mert a 6. napon már minél előbb szeretnék visszahelyezni a méhbe a kicsiket.)
A recepciónál le kellett ülni, aztán nagyon hamar, elsőként szólítottak minkert. Bementünk egy kis szobába, ahol tájékoztatott minket egy kis hölgy, hogy mára a 7 megtermékenyült petesejtből 3 db blaszto maradt, amiből 1-et lefagyasztanak, 2 kerül beültetésre. Ezt követően egy monitoron meg is mutatta a két beültetésre váró szedrecskét  (merthogy már sok sejtből állnak)! Az egyikük ráadásul már magától meg is repedt, készen áll a beágyazódásra, a másikat pedig a hölgy repeszti meg Vigyor 
Aztán mehettünk is elfoglalni az ágyamat a szobában. S talán fél óra sem telt bele, már szólítottak is, hogy írány a műtő  . Ott talán 10-15 percet tölthettem, megtörtént a transzfer, a doki konstatálta, hogy minden rendben ment. Egy órát ágyban fekve kellett pihennem, majd fél 10 előtt már öltözhettem és mehettem a dolgomra. A dokihoz fél 1-re kellett visszamenni (Azt mondta a műtőben, hogy addig üljünk be egy moziba!  - na ezt azért kihagytuk)
Délután az orvosnál is hamar végeztünk. Továbbra is használnom kell a Crinone hüvelygélt. Ezen kívül még a méh nyálkahártya erősítése, vastagítása, a beágyazódás elősegítése miatt felírt az orvost progeszteront injekció formájában és ösztrogént spray formájában:
Kiváltottam a 14 db Prolutex injekciót (28 040 Ft), amihez kell külön fecskendő és tű is. Ebből napi 1-et kell szúrni.


Valamint kiváltottam a Lenzetto nevű spary-t (3 016 Ft), amiből naponta 4-szer kell fújni a bőrre.


Persze emellett marad a bőséges folyadék és fehérje bevitel, valamint a vitaminjaim Vigyor és kímélő életmód.
Visszamennem a leszívást követő 14. napon, vagyis január 24-én kell. Akkor lesz egy vérvétel és a béta-hCG szint alapján fogják megállapítani, hogy létrejött-e a terhesség.Zavarban van Tehát van egy hetem izgulni....

sziszi81
 
 


@sziszi81:


juheeee, akkor szépséges beágyazódást Nektek. nekem is 24-én dől el, hogy indulunk - e, a másik fórumban az egyik Lánynak aznap derül ki, hogy sikerült - e az inszem, szóval nagy erejű nap lesz :)
mindent írj ám le, mit érzel, mi zajlik eppen :)
bikbok
 
 


@bikbok:


Igen, olvastam azt a fórumot is Vigyor Eseménydús lesz az idei január 24! Kacsintás
sziszi81
 
 


@sziszi81:


jól sejtem, hogy ha az egyik picúr tegnap már kibontotta magát, akkor ma már beágyazódás zajlik?
bikbok
 
 


@bikbok:


Igen. Ha tegnap még nem is, ma már mindenképpen ez a dolga Vigyor
sziszi81
 
 


Vezettem magamnak szimulációs naplót, amibe feljegyeztem ezt-azt az első injekció beadásától.
Megpróbálom valahogy felrakni, több részletben:

files/1548/stimulacios_naplo_1._resz-3.pdf (pdf)
sziszi81
 
 


Úgy látom, működik pdf formátumban is, úgyhogy jön a folytatás:

files/1548/stimulacios_naplo_2._resz.pdf (pdf)
sziszi81
 
 


Csak most látom, hogy stimulációs napló helyett szimulációs naplót írtam.  Bocsi
AZ utolsó rész:


files/1548/stimulacios_naplo_3._resz.pdf (pdf)
sziszi81
 
 


@sziszi81:


ez nagyon szuper! jó ötlet és jó lesz visszanézni mikor, mit éreztél
bikbok
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: