Új privát üzeneted érkezett!

köszi csajok, jövök :lol:

babszim, na most közelebb kerültél a hegyhez :lol: :lol:
elolvasom a privid :P

nani, mikor mész lombikra? szorííííítok :!:

angie, hát nem tom, mikor is menjél...én asszem várnék 1-2 hetet, bár ki tudja :wink: :shock: most még nem is lát olan sokat nem :?: vagy igen :?:

ranita, ne félj :wink: légy erős és kitartó :P

babaimádó :wink:

sanyika :?:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Kikerestem, hogy én mikor rohantam dokihoz...
amikor megtudtam, hogy babás vagyok (4 hét) bejelentkeztem a dokihoz, akinek szintén magánrendelője van, és csak 1 héttel később tudott fogadni. Abszolút nem volt fennakadva azon, hogy szeretném tudni hol van a baba. Olyan rendes volt, hogy a monitoron először csak ő nézte meg, és csak akkor fordította felém, amikor biztos volt abban, hogy minden ok :) Azt is mondta, hogy minden nőnek kellene egy ilyen 0. ultrahang, hogy tudja, jó helyen van a baba.
De azért, mert javaslom, hogy menj el, nézesd meg, nem kell ám paráznod, hogy bármi baj lenne!!!!!!!!!!!!!!!
Hajrá! 4-5 hetesen a helyét látni kell, csak szívműködést nem fog mutatni a baba!!! Azt nem szabad várni. Majd csak a 7. héttől!!!
babszi
 
 


Angie!

Nekem is mondta ezt a korábbi dokim... csak egy hajszálon múlott... De nekem ugrott a petevezető is. :(:(:(
babszi
 
 

 
 

Üdv CSajok!
angie, az a lényeg (sajnos tapasztalat), hogy csak olyan orvos uh-zon, aki ért is hozzá!!!!és jó gépe van!!!!
(Nekem a 3. doki vette észre, hogy mk. ,ő már haza sem engedett, rögtön kórházba fektettek és éjjel operált.)

Szóval az uh-t már szinte mindegyik nődoki használja, de kategorizálva van a tudásuk, van A-B-C kat. ultrahangos. A C a jó!

ranita, mens-be jársz? én igen, Tűűhöz.
piciboris, bizony a korunk csak halad előre...drukkolok neked is.

én jövő héten megyek uh-ra, ez még csak egy ellenőrző uh lesz, jó lenne ha közben megjönne a mensim is.
nani72
 
 


Nani,Angie,
nekem szimultán terhességem volt, a méhen belülivel csináltak küretet. Utána, mikor látták, hogy baj van, 2 hétig voltam kórházban, mire megműtöttek. Egyszerűen nem találták meg :cry: .Csak vártak, vártak, azt hitték a hcg tesztem azért pozitív, mert nem ürül ki nálam olyan gyorsan :shock: .
Amikor a dokim megcsinálta az uh-ot, ő a jobb pf-re tippelt, hogy ott bújt el. Aztán mégsem :cry: :cry: .

Nani,
én nem pesti vagyok.
Nekem drillingem volt, 2*. Egyszer a Hanna előtt, rá 6 hónapra terhes lettem. A 2. áprilisban volt, rá szintén 6 hónapra lettem terhes, csakhát sajnos..... IR-em nincs, a metet most kezdtem el újból szedni.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


ohh, ranita....sajnálom....
Nálam is szimultán terhességre gyanakodtak. De miután nem tudták biztosra, hogy méhen belül is van baba, ezért csak a méhenkívülit vették el, és vártuk a kórházban a hcg értékeket, amit naponta néztek hogy nő e? , mert ha nőtt volna,akkor lett volna méhen belül is.
De nem volt, így megúsztam kaparás nélkül, és szerencsére a műtétet követően a mensim is beindult, a nyálkahártya 17 mm volt és a méh is nőtt.6 hetes terhes voltam. Több erős görcsöm volt, volt ami 4-5 órát is tartott,szörnyű volt.

De mindez már a múlté.
Mindünkre vár a csoda!!!! Eljön, tudom!!
nani72
 
 


Nani,
nekem látták a méhben a petezsákot, elkezdtem vérezni, aztán utána már csak egy összeesett petezsák volt :cry: . A szövettan igazolta a méhen belüli terhességet, de chorion bolyhok nem voltak, így valószínű, hogy a vérzéssel kiürült.
Én egyszer görcsöltem be, de az szörnyű volt. De a derekam elég sokszor éreztem, hogy fájt.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


húú csajok, olyan bonyolult ez a női szertvezet...igazából a dokik kezében (alatt..) vagyunk, tőlük fgg minden,...engem 1,5 évig tömött egy doki hormongyógyszerekkel, otthagytam mert cirka 10kilót híztam...baba sehol...

Kép
Kép
piciboris
 
 


Vagyok lányok, csak álomkóros vagyok!
Össze tudnék esni napközben, olyan fáradt vagyok!
Remélem mindenki jól van!

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Szia Angie!

Nekem 19 napra megjött.. ilyen még nem volt. Ellenben antibiotikumot szedek/szedtem, és van aki gyorsan rávágja, hogy "jaaaa, akkor attól..." de én nem tudom. 4-én megyek dokihoz lombik ügyben, majd őt fogom megkérdezni. Azért nem kapkodok, mert múlt kedden látott a dokim uh-val. Azért úgy gondolom, ha baj lenne, akkor azt már látta volna. Rendes menzesznek tűnik amúgy...

Mikor mész végül dokihoz?
babszi
 
 


Babszi,
fura, 19 napra megjönni. Majd megmondja doki, hogy miért.
Én 5 hetesen fogok menni, jövő héten csütörtökön.
Azt hiszem, az még nem késő, nem is hamar.
Szoktam jönni napközben, de néha csak olvasni marad erőm.
Annyira álmos vagyok és ma már szédültem is.
Fura ez nekem, kisfiammal semmi rosszullét nem volt.
Meghát itt van Ő is nekem édes teher, annyi energiája van én meg ki vagyok nyúlva, mint egy béka. :wink:
Remélem bíztató dolgokat hallasz a lombik megbeszélésen.

többiek, nektek hogy áll a ciklus?

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Sziasztok!

Nekem ma megjött :D . Én örülök neki, mert eléggé fájdogált a jobb oldalam és megijedtem :cry: . De sajnos 4 napig barnáztam előtte :evil: .
Voltam dokinál, azt mondta a történtek után valószínűleg picit felborultak a hormonok.
Most hőmérőznöm kell, kíváncsi rá, hogy áll a pé. Aztán szedek clostit is, ami remélem előrébb fogja hozni a pé, mert most is a 24. napon volt, végig uh-ni is fogunk. 2*1-et szedek először, de lehet, hogy emelni is fogjuk az adagot, igazából azt szeretné, ha minden hónapban több tüsző érne, hogy nagyobb legyen az esély is. Remélem célba is fogunk érni :roll: .

Kép

Kép
ranita1979
 
 


sziasztok!
Angie, drukkolok az uh-hoz!!! ++++++++++++++++

Babszi, szerény tudásom szerint, ha 19 napra jött meg, nagy valószínűség szerint nem volt ebben a hónapban peteérésed. Persze bejátszhatott az anibiotikum. Kíváncsi leszek, mit mond a meddőségis orvos??!!

Ranita, a barnázás progeszteronhiány jele lehet. A clostit, most e hónapban kezded? drukkolok a peteéréshez!+++++

Én holnap megyek uh-ra. Ha jól alakultak a dolgok , akkor kezdhetem a tüszőérlelést a lombikhoz.

puszi csajok!
nani72
 
 


angie, én igazából irigyellek :lol: :lol: :lol: igaz még vacillálok a tesó-dolgon, de beleéltem magam abba amit írtál ÉÉÉSSS MEGJÖTT A KEDVEM :D :D :Danyósoméknál ma voltunk és ő azt mondta: 'én nem szólok bele...de ebbe a helyzetbe..még egy gyerek...'.......

Kép
Kép
piciboris
 
 


Borcsám!!!
Milyen helyzetbe még egy gyerek??? Miért anyósoddal vitatod meg? Pároddal beszélj róla. Ha partner, te is szeretnél, vágj bele!!! És azért tudjuk mindketten, hogy az elsőre is sokat kellett várni... Én biztosan próbálkoznék!!!
Akkor most Pestiában éltek, vagy csak a közelében???

Nani!

Annyiban "vitatkoznék" a peteérés-hiánnyal, hogy múlt kedden azért voltam dokinál, hogy megnézze melyik oldalon van a tüsző... persze rossz oldalon... és akkor nem mondott semmit. Még soha nem volt olyan, hogy ilyen hamar jött volna meg!!! De rendes menzesz.
De lehet, hogy csak tüsző ért meg, de nem volt benne pete???? Nemtom. Szerdán megyek a lombikos dokihoz, majd írok beszámolót!
babszi
 
 


babszim írtam privit :!:
de ide is leírom, hogy tökre igazad van, anyós jól kiszedte belőlem, aztán meg is bántam, hogy így alakult...igaz tegnap este párommal pontot is tettünk ennek a 'problémának a végére :oops: :shock: :roll: :wink: jó volt 'megoldani :wink:
a menzeszed meg biztosan 'okkal jött meg hamarabb, kíváncsi leszek jövő héten mit mond a doki :shock: :wink: nekem is kb rendszeresen 33-35. napra jön meg és hamarabb nem, inkább kicsit később..

ranita :lol:
hát te olyan jól és pozitívan állsz a dolgokhoz, nekem ez nagyon tetszik, néha majd 'kérek tőled + energiákat okés?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok.

Jöttem hogy reményt adjak ,igenis lehet méhen kívüli terhesség után spontán is terhes vki.Nekem lehet hogy az égiek segítettek.2008 ápr.15-én méhen kívüli terhességgel műtöttek .Akkor kivették a bal oldali petevezetőt, amiben jól láthatóan elakadt a baba.A mi kis városunkban ez a bevett gyakorlat,hogy kiveszik nehogy még egyszer gondot okozzon.Lelkileg teljesen megtörtem.hiszen majdnem 2 év próbálkozás után jött össze.Augusztus elején elmentem uh-ra és próbáltam követni mikor ,melyik hónapban van esélyem ,hogy terhes legyek.December elején tudtam hogy aktuális a hónap,ezért szedtem rendületlenül a méhpempő kapszulát ,a gravidát ,az e vitamint,és a gynex cseppet.Talpmasszázsra mentem ,és ott a hormon pontokat erősebben megnyomkodtattam.December végén mégis megjött a mensim.Feladtam, és eldöntöttem hogy felkeresek egy meddőségi szakembert ,hátha inszemmel tudunk vmit kezdeni.A legnagyobb meglepetés akkor ért amikor mensi előtt 1 héttel a melleim elkezdtek fájni ,és a 27. napon teszteltem egy pozitívat.Mai napig mondom a páromnak hogy csoda baba.Hiszen nem voltunk sokat együtt ,nem hajtott az hogy összejöhet ,teljesen abban a tudatban voltam hogy most nem jöhet össze.Vannak még csodák ,csak hinni kell benne.Lehet hogy ezzel a sok vitaminnal én is tettem hozzá vmit ,nem tudom.
febr.6-án voltam uh-on és jó helyen van. :oops:
Bocsi hogy kicsit sok voltam

Kép
maya76
 
 


sziasztok!

Maya, nagyon szép történeted van. :D Problémamentes ,gyönyőrű 9 hónapot kívánok , köszi, hogy elmesélted a történeted.

A mai uh-m jót mutatott,se ciszta, se semmi, így 2 nap múlva beindul a tüszőérlelés (gonal-f), és jövő pénteken megyek újra uh-ra. Addig szúrkálom magam. :) A leszívás márc. 9-i hétre várható.
nani72
 
 


nani, nagyon szupperséges :!: :!: :lol: :lol: örülök neked :lol: csak ügyesen 8)

maya, hát nem semmi mik vannak :!: én is nagyon szép várandósságot és a végén persze egy csodás egészséges babát kívánok neked :wink:

többiek? merre jártok...?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Nani!

Minden mozzanatáról írj kérlek, látod, én még lombik előtt vagyok... Minden érdekel!!! Te magad adod be a szurikat? Mennyit kell? Nagyon drukkolok, hogy sok értékes pete legyen!!!
Neked akkor decemberi baba van kilátásban - én mindig decemberi babát szerettem volna leginkább :)


Maya!

Nekem is nagyon "tetszik" a történeted!!! :) Bár én szkeptikus vagyok, mert velem is megtörtént a csoda a méhen kívüli baba után, csak aztán...mégsem :(
Nagyon drukkolok neked is, hogy minden problémamentes legyen az elkövetkezendő...már csak 8 hónapban :) :) :)
babszi
 
 


csajok? húú nagyon hétvége van...

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok!

Maya,
ez a történet szerintem nagyon kellett itt nekünk :D . Gratulálok és továbi problémamentes babavárást :D .

Piciboris,
igen, pozitívan állok a dologhoz, máshogy ezt nem lehet :) . Nekem is volt ilyen befeléfordulós hangulatom is, de azzal nem fogok egyről a kettőre jutni. Mindig azt mondogatom magamnak, hogy igenis, sikerülni fog. És persze, hogy fog is. Mindenkinek :D .
Szóljál csak a pozitiv gondolatokból jut neked is :D

Velem most semmi különös nincs :roll: . Várom, hogy elkezdhessem a clostit, aztán uh. Csak ez a hónap nekem pont a nem jó hónap lesz, hacsak a clostitól nem érik most több tüsző :roll:

Kép

Kép
ranita1979
 
 


ranita, köszi, na majd szólok, ha kell egy kis +fröccs :lol:
én eddig vacilláltam, hogy legyen-e tesóka, de már nem vacillálok, babszim is segített meg ti is csajok, mindjárt teszek is egy vonalzót :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Éljen éljen!!! Jól van Borcsa! Csak ne vidd túlzásba az aggódást!!!
babszi
 
 


köszi babszim :lol: hát akkor hajrá nekünk, mindenkinek és szuper évet zárunk majd, igaz? csak úgy potyognak majd a babák :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Piciboris,
jó, hogy megjött a kedved a babához, örülök és drukkolok!

Maya, nagyon jó neked, gratulálok! Én már alig bírom kivárni, hogy megmondják, hol van! Nagyon bízom benne! :wink:

Lányok babaesőt kívánok mindenkinek! :wink:
Most is elkezdtem már szédelegni, le is dőlök mielött Beni felkel mert akkor nincs megállás :wink:

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


angie, nagyon köszi, arany vagy :lol: 8) :wink:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Halihó!
Ma reggel jobban keltem, mint eddig, valószínű, mert sokat aludtam!
Mit csináltok hétvégén csajok?
Bár már mindjárt vége... :cry:
olyan jó, hogy itt van apa és segít. A hétköznapok nehezebbek számomra!
Jó pihit nektek!

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


angie, örülök,hogy pihentebb vagy! mi nem megyünk sehova, apa dógzik itthon, Lujzi bealudt,....
nemsokára mész dokihoz, ugye?

babszim? többiek?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boris,
csütörtökre kérek időpontot, de félek, nem fog még látszani és akkor én megijedek.
Most írta egy csajszi, hogy 5 hetes elmúlt, amikor volt és a doki nem találta még, azt mondta neki ne aggódjon, ilyenkor nem mindig látszik még.
Na, én frászt kapok, ha azt mondja nem lát semmit.

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


angie, ne idegeskedj tuti látszani fog, én megérzem az ilyeneket :lol: :lol: petezsákot biztosan, ha nem látja akkor mész
majd -2-3 hét múlva na akkor már ott lesz :lol: :lol:

babszi? jól vagy? na még 3 nap...zsebkedőre kötni a csomókat :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok!

7vége kicsit nehéz volt. Szombaton a párom sajnos dolgozott, én meg házimunkáztam. Vasárnap a rég látott barátokat "kellett" végiglátogatni; ez volt nekem kicsit nehéz. Most láttam a bartátnőm 1 hónapos csöppségét - mivel majdnem egyszerre szültünk volna, nagyon nehéz volt könnyek nélkül nézni a babát. Nagyon aranyosak voltak, kedvesek, de lélekben kicsit eltávolodtam emiatt. A másik helyen 4 hónapos baba volt, ő is gyönyörű. Mind a kettőt megdajkáltam, és közben azon gondolkodtam, hogy nem is tudnék mit kezdeni egy ilyen picivel...
Szóval ezek vannak :o

Angie!
Úgy gondolom, hogy bár mindenki szervezete más és más, mégis inkább azért nem látszódott a petezsák annak a lánynak, mert nem volt "nagyfelbontású" az uh gép. 5 hetes terhességet szerintem látni kellene! De szívpulzálást majd csak a 6.-7. héten. Én tuti elmennék 5 hetesen is, aztán tovább aggódnék, hogy van-e szívhang :) Aztán a többi dolgon aggódnék :) Mert mindig van min.

Márcsak 2 nap, és megyek megbeszélésre... Annyi kérdésem van ... ott tuti nemsok fog eszembe jutni.
babszi
 
 


babszi, teljesen természetes, hogy így éreztél szerintem :lol:
én is ugyan így voltam barátnéim picike babáival sőt még Lujzival is az első hónapokban, abszolút megértelek és érzem amit leírtál..
ne hogy emiatt most sokat befelé fordulj, te csak nézz előre, most ez a legfontosabb, higgyél nekem :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Babszi, persze, hogy nehéz volt, megértünk téged.
Neked is hinned kell, hogy sikerül!
Köszi a válaszokat mindenkinek, én is úgy tudtam, hogy 5 hetesen látszani kell annak, hogy hol helyezkedik el.
Én nem akartam azt a lányt letörni, nem akartam neki elmondani a lehetőségét a méhen kívülinek, mert csak én parázok ezen rögtön, ha ilyet hallok, hogy nem látja a doki.
Meg aki átélte már ezt.
Nekem sokáig, 7 hetesig nem találták méhen kívül sem.
Jó uh.-al nézték és egész orvos csoport vizsgált.
Na, most optimista vagyok!
Ja, ma pedig fájt a hasam, görcsölt kicsit, de lefeküdtem és jobb.
Szép napot mindenkinek

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


angie, na ez az!!! csak fel a fejjel, és pozitívan :!:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Angie!

Én sem akartam leírni konkrétan, hogy igazán megrémítene a doki, ha nem látná az 5 hetes terhességem. De veled reméljük nem lesz semmi gond :)

Ranita? Nani? Mindenki? Merre jártok? Mit csináltok?
babszi
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok :D .
Velem még mindig semmi különös, szedem a clostit, hétfőn magyek majd uh-ra. 14. napon leszek, de én már most borítékolom, hogy mit fogunk látni. Mivel nekem 24. napon szokott lenni pé, szerintem semmi különöset. Most a bal oldalam jön, szerintem esetleg ott lesz majd egy tüsző, de a 2*1 clostitól szerintem több nem.

Tegnap el kellett mennem a nődokihoz, mert állandóan érzem a jobb pf, szúrkál, meg olyan fura. Szerinte felfázás, gyulladás, augmentnint írt fel, remélem használ majd és csak ennyi a gond.
Minden fura fájdalomtól rémképeket látok már.

Angie,
mennek a drukkok, hogy jó helyen legyen a babó. És így is lesz persze.
A mensim elmaradása után egy héttel én már éreztem, hogy valami nem stimmel :cry: .

Babszi,
ma konzultáció, ugye???? Remélem nem emlékszem rosszul :oops: . Gyere majd és mesélj :!:

Kép

Kép
ranita1979
 
 


tényleg hol vagytok :shock:

angi, szerintem hamarosan mész dokihoz és minden okés lesz, ne is gondolkodj ezen :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Ranita! Csak holnap megyek konzultálni. Felhívtak a Kaáliból, hogy akkor ugye holnap megyünk... mondtam, hogyne, már alig várjuk :) Hirtelen azt hittem, hogy lemondják a találkát, de úgy tűnik csak egyeztettek, nehogy a doki feleslegesen várjon minket - teljesen igazuk van.

Rémképeim nekem is vannak. Én is clostyt szedek, én napi 2,5 tablettát. Minden rezdülést figyelek, és be vagyok tojva, ha vmi nem úgy van, mint egyébként. Nekem a clostytól nem igazán lesz több 1 tüszőnél, bár a múlt hónapban a ROSSZ OLDALON mintha 3at látott volna a doki...miért nem a jobbik oldalon????!!!!!!
Nekem most legutóbb 19 napra jött meg, ami életemben soha nem fordult elő - a háziorvos szerint ez lehet a megfázástól, betegségtől. A nőgyógyászt nem értem el emiatt, jövő kedden megyek hozzá időpontra, hogy ő vajon mit mond - 19 nap után be kellett szednem a clostyt vagy nem; és persze, hogy melyik oldalon érik a pete...
Remélem érthető vagyok - sokat kalandoznak a gondolataim.

Többiek??
babszi
 
 


ranita, na most meg ez a felfázás, mindig van valami, mi :cry: :roll:
de azért ne keseredj el, még minden rendben lehet, egyél sok vitamint :lol:

nani? többiek??

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok!
Már tűkön ülök, gondolhatjátok!
Ráadásul nem mondtuk el senkinek, (csak itt a fórumon :wink: ), ne csalódjanak, így kettecskén izgulunk és félünk apával!

Babszi,
te is biztos izgatott vagy a megbeszélés miatt. Gyere feltétlenül és mesélj!

Boris,
köszi, te olyan ari vagy. Mindig, mindenkit bíztatsz! mint itt mindannyian. Nem szeretnék rossz híreket hozni nektek, reménykedőknek. És nem is fogok!!! :wink:
Látom még 10 napod van a ciklus végéig, kitartás!

Ranita,
mit éreztél az elmaradt mensi után???
Én semmit csak hányingerem volt, mint rendesen a terhesség alatt.
Nem fájt egy picit sem. Aztán ha jól emlékszem 6-7 hetesen vérezgettem. de az is csak pecsételő volt.

Sziasztok! Jövök majd.
Még az uh előtt is, mert csüt. este lesz.
még mindig nem kértem időpontot, de aznap is lehet.

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


angie, na :!: ezt már szeretem, így is van, jó helyen lesz a kicsi babóka és olyan jó élmény lesz, alig várom, hogy elmeséld mi volt :wink: jujj de jól tettétek, hogy nem mondtátok még el :lol: :lol: ...10 nap.....ezer év, persze izgulok ám (úgy titokban)...de még tesztet nem vettem...meg aztán, csak egyszer voltunk együtt, hogy fiú legyen :wink:

Kép
Kép
piciboris
 
 


babszim, gyere majd mesélj mi volt a tanácsadáson!!!!!!

Kép
Kép
piciboris
 
 


Angie,
én a jobb oldalon a pf alatt éreztem élesebb fájdalmat és nyomást, amit nem tudtam hova tenni. Először azt gondoltam ez normális, meg nem is aggódtam, mert én a másik oldalon éreztem a pé-t. Az tuti, hogy ott volt :roll: . Vagy ott is volt :roll: . Aztán rá 1-2 órára elkezdtem vérezni.
Ez volt az első jel :cry: .

Kép

Kép
ranita1979
 
 


babszim????????????????

Kép
Kép
piciboris
 
 


Na, sziasztok!

Beszámoló:
Azt kaptam, amit a lelkem mélyén tudtam és vártam. A doki nagyon szimpatikus, emberséges; biztosan meg tudnék bízni benne. Mondott viszont jót is, rosszat is.
Ami rossz, hogy minden egyes vizsgálatot, amit eddig megcsináltam újra meg kell csináltatnom. Ebből az átjárhatósági a legrosszabb, de szerintem is a legésszerűbb. Ha lesznek leletek, akkor kell visszamenni, bejelentkezni hozzá.
Inszemet szeretne csinálni. Kifejeztem nemtetszésemet ezirányban, de az érvei elég meggyőzőek és ésszerűek voltak. Sok dolgotól függ a minden. A lombiktól kímélni szeretne. Az átjárhatóságit sajnos meg kell csináltatnom, mert ha baj van a jobb oldalival, akkor azonnal lombik, nem lesz mire várni. Ha viszont átjárható a petevezető, akkor inszemet javasol. Azt mondta, hogy tudja stimulálni a jobb oldali fészket is... gondolom sok-sok gyógyszerrel, az eredmény pedig kétséges.
Tulajdonképpen türelemre intett valamilyen módon a doki. Azt mondta, lombikra sokkal rosszabb helyzetben lévő párok mennek. Én ezt aláírom, és biztosan sokan olvasnak, akik erre a mondatra heves bólogatásba kezdenek. Igen, igazuk van, de nem tudom meddig lesz még türelmem csak várni. 4 év várakozás után várni... Ti is tudjátok!!
Viszont ez egyben jó hír is, hiszen a doki szerint van esély a spontán terhességre, aminek persze nagyon örülök, és már itt is bizonyították legalább ketten hatunk közül, hogy teherbe lehet esni a méhen kívüli baba után is. Szóval ez jó.
Nem tudom, hogy belevágok-e az inszembe. Kedden megyek a saját dokimhoz, megbeszélem vele amit hallottam, megkérdezem az átjárhatóságit, és megnézzük most melyik oldalon érik a tüsző. Ezek a következő lépéseim, de legbelül a párom is és én is kicsit letörtünk. Megválátst vártunk, gyógyírt ettől a találkozótól, de mégsem azt kaptuk, amit szerettünk volna. Mit is szerettünk volna? Lehet, azonnal egy babát a kezeinkbe... :) Persze ez így lehetetlen.

Mindezek végén a doki mosolyogva kifejtette, hogy le kell fogynom. Ezzel mélyen a lelkembe gázolt, mert nálam ez állandó téma. A válás után majdnem 20 kilót fogytam, de ennél lejjebb csak kínozva tudok menni... Szóval így sem vagyok elég jó, pedig én már jól éreztem magam a bőrömben, vagy már majdnem. Szóval mostantól esténként elvileg futni fogunk a párommal - kergetjük egymást a háztömb körül, ahogy a doki javasolta. De hozzátenném, én sosem voltam vékony - gyereknek sem - és nem tudok 60 kilóra fogyni.
Közben tudom, hogy igaza van a dokinak - egészséges életmód, meg minden, de nekem ha egy ffi szól a testsúlyom ellen egy amolyan előítélettel teloi pillantással, akkor zavarba jövök, és nagyon megsértődöm az előbbi indokok miatt.

Egy szó, mint száz, vegyes érzelmekkel jöttünk el, és csak a legközelebbi lépéseket tudjuk megmondani.
babszi
 
 


Babszi,
igen, gondolom, hogy nem ezt vártad és nehéz csak várni, várni meg várni. Főleg 4 év után. De te is tudod, hogy teherbe tudsz esni egy petevezetővel is, hisz egyszer már megtörtént.
Amikor én visszamenetem a 6 hetes kontrollra, én is kérdeztem a dokimtól, hogy mi lenne, ha elmennék Tapolcára. Nagyon hevesen tiltakozott, azt mondta ezt felejtsem is el. Én pedig úgy tettem. Sikerülni fog ez így is, én tudom. És neked is.
Nem tudom, hogy mennyi túlsúly van rajtad, de ha a doki úgy látja sok és azt mondja fogyózni kellene, akkor az biztos úgy is van. Szerintem ezzel is közelebb kerülnél a babához, lehet ez a sikertelenség oka.
Bocs, nem emlékszem, de nem szedsz esetleg clostit??? Mert azzal hátha el lehetne érni, hogy több tüsző érjen és ne csak a rossz oldalon legyen mindig, hanem a jó oldalon is.
Mindenesetre ezt jó tudni, hogy ilyenkor bizony nem a lombikot javasolják, ezt mondjuk én gondoltam. De minek átjáratósági, ha egyszer teherbe estél, nem értem. Én attól nagyon félnék.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


sziasztok!

Babszi,
elhiszem, hogy el vagy keseredve kicsit, de gondolj bele, a szakember nagy esélyt lát a lombikon kívül is.
Bízz benne! Csak, hát tudom, az idő! Rossz várakozni.
Nem tudok okosat mondani sajnos!
A fogyós téma engem is meglepett.
Valószínű én is megsértődnék, nagyon rosszul esne.
Én se vagyok Beni után egy nádszál, sőt!!! Benit 62-el kezdtem, most 67 vagyok. Mégse mondta a dokim a nyáron, hogy le kellett volna fogynom amikor 2.-at vártam. Akkor is ennyi kg voltam.
Nekem abból is elegem van, hgy terhesség alatt a védőnők azzal stresszelnek, hogy ne hízzál, ne hízzál, ne egyél, mert be kell feküdni kórházba. Heti egy gyümölcsnap, ne egyél egy jót!
A francokat!
Én most mondjuk alig tudok enni, mindig telítettnek érzem magam, de tudom később majd olyan jókat fogok enni és teszek a kilókra!
Na! :lol:
Várom az estét. Majd 17 órakkor fogok időpontot kérni. Ált. szokott fogadni csak később estefelé.
Majd feltétlenül megírom mi volt!

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


babszi, drága babszim :!:

hát nem erre számítottam. egyáltalán nem :!: ez az orvos tul.képpen elküldött.
csináltass meg mindent, fogyózz (futkoss a ház körül..na ez gáz)és csak akkor menj vissza hozzá, ha 'szinte minden megoldódott és talán lehet, hogy inszem nélkül is teherbe esnél :roll:
ehhez nem kell orvos, nekem egyáltalán nem tetszik amiket mondott neked, én 69 kiló voltam amikor elkezdtünk orvoshoz járni, a clostitól 1 év alatt 76 lettem!!! a hormongyogyók csak rontanak, mellettük fogyózni lehetetlen, én az után tudtam lefogyni miután az a doki akinél szültem is (őnála sikerült a 3. inszemre) leállította a hormongyogyókat.

a lombikos duma: ez az orvos szerintem csak akkor csinálja meg a lombikot hogyha másképp semmilyen módon nem sikerülhet babásnak lenned. szerintem ő ráérős, még az inszemre sem esküszöm, hogy megcsinálná..neked is lehet azt kéne csinálnod, ami nálam volt (ez csak az én véleményem), annyira elegem lett a ráérős 'hejj ugyan várjunk egy-két évet dokikból, hogy elmentem a későbbi dokimhoz, elmondtam az előzményeket és megmondtam, hogy inszemet szeretnénk. ha nem csinálja meg akkor keresek mást.
ne haragudj az őszinteségi rohamomért, csak a véleményemet írom mert jót szeretnék neked felbosszantott ez a süketelés, eszméletlen, hogy ezek az orvosok mit gondolnak...na jól felk húztam magam..lehet, az átjárhatásit meg kéne csináltatni stb (bár nem tudom mikor is volt?) és azóta már voltál terhes, és lehet, hogy egyértelműen inszem kéne és nem vacakolni itt már, olyan régóta vársz, ez már nem az a kategória, amikor az ember lánya türelmesen ölbe tett kézzel tud várni :!: :!: :!: de nem????
szerintem (de tényleg csak szerintem!!) gondoljátok át ezt a pároddal és legyen az amit ti szeretnétek :P

Kép
Kép
piciboris
 
 


babszim még valami: ill. a csajoknak is írom a történetemet, tanulságos és én úgy érzem az orvos a fő tényező abban, hogy mikor esünk teherbe..:

tudom kemény amit írtam az orvosról, de hidd el nekem, hogy ennyire sok idő után (4 éve vársz) már nem mindegy még hány hónap és hány év telik még így el.
a másik: tudod, hogy én mennyi mindenen mentem keresztül, ugyan ezek a dolgok engem is kikészítettek az 1. doki 1 évig nyomott a gyógyszerekkel...semmi, csak híztam tőle...könyörögtem neki, csináljunk egy lapart 1,5év után sem csinált!! (emlékszel) otthagytam, 2. dokit kértem a laparra (ő ismerős ismerőse volt így meg tudtam győzni+lóvé..), kiderült hogy endometriózisom van+a magas prolaktin miatt nincs esélyem a terhességre, ez a doki leégette a nagyon csomókat+3hónapos dög szar hormonkezelés segített, így rendbejöttem, na aztán visszamentem ehhez az orvoshoz aki lazán arra kért 1 évig próbálkozzunk, ha akkor sem jön össze a baba menjünk vissza újabb laparra, na otthagytam ezt is, és a harmadikhoz már kész tényekkel mentem, minden sikerült.

muszály volt leírnom mert talán segíthet a döntéseitekben, bocsánat, ha zavartam valakit ezzel, vagy ha túl hosszú voltam

Kép
Kép
piciboris
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: