[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2011 pocakosai és babásai - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Pedi nagy nagy gratula Bálint fiadhoz és sok sok tejecskét kívánunk nektek :)

nika70
Salgótarján
 
 


DRÁGA PEDI-CSALÁD!!! GRATULÁLUNK A KIS BÁLINTHOZ!!! SOK BOLDOGSÁGOT, ÉS SOK-SOK TEJECSKÉT A FIATALÚRNAK!

kovacszsuzsi
 
 


mia: te következel!!!!!! :wink:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 

 
 

Pedi
Gratulálok a kisfiadhoz!
Vendég
 


csillag,kati! mi az a kereslet kínálat dolog?

kati! sajnálom a lábujjadat meg a fejfájást is! azt honnan tudni h mennyit evett a baba? csak ha leméred a mérlegen úgy? én annyira félek h szerencsétlen leszek ilyen téren:(((

rita! nagyon tetszik a könyv a leírtak alapján! és meddig aludjon a baba velünk éjjel? én úgy gondoltam először h külön szoba, a kiságyában, aztán egyre több helyen olvasom h az lején velünk. de azt én úgy oldanám meg, h az ágyunkhoz tehető ilyen kiságyszerűség vagy mi az. az ágyban nem szeretném, az nem jó nem? rendes kis ágy nem fér a hálónkba, az tuti.

Pedi! hatalmas gratula Bálint babához!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!sok boldogságot

KépKép
dike
 
 


dike: kereslet-kínálat annyit jelent, mint igény szerinti szoptatás. amikor kéri, szopizik. általában a babáknál működik a 2-3-4 órás intervallum. ma már volt, hogy négy volt, de volt, hogy 1,5 óra múlva újra cicit kért bogi.
igen, mérleg segítségével tudom, hogy mennyit eszik.
én is így indultam az alvásnak, mint te! :lol:
dehogy leszel szerencsétlen! egyébként én is az vagyok, vagyis annak éreztem magamat a kórházban, de nem restelltem segítséget kérni a csecsemősöktől. hozzám többször kellett jönni, megmutatni a szoptatást is, meg a köldökápolást is kértem, hogy mutassák meg újra. nem szégyeltem magam miatta. csupa olyan anyuka volt ott, akinek második, harmadik gyereke volt.
bele fogsz jönni te is, hidd el nekem-tapasztalt anyukától!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Isten hozott Bálint baba!!!!!!!!!!! Nagyon jó egészséget kívánok Neked és az Anyukádnak!!!!!!!!!!!!!!! Húúúúúú, Apa nagyon büszke lehet Rád és Anyudra!!!!!!!!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


hasonalvás:náéunk Barni volt nagy hason alvó..sőt a maqi napig úgy alszik:)))))

Móni nehéz dolgokon mentetek keresztül de most már minden rendben lesz!!!!!
asztmát sajnálom:(
gyere többször most már:)))))ok?:)

3. baba:először api is nemet mondott de leültem vele beszélgetni és bele ment:)))))
próbáld meg te is.....

PEDI SZÍVBŐL GRATULÁLOK BÁLINTHOZ!!!!!!!!!!!!!

10 dkg-val több mint Barni volt:)))))))


Dike helyesen mondja Kati bele fogsz jönni.az anyai ösztönök csodákra képesek!!!!!!!:))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Dike, sajnálom,hogy megint antibigyót kell szedned, de mindenképp szedd be, nehogy nagyobb baj legyen!
Egy kicsit kiegészíteném azt, amit Kati írt a kereslet-kínálat dologról. (KAti, remélem nem haragszol. :wink: ) szóval ez azt jelenti, hogy annyi tej termelődik a cicikben,a mennyire a babának szüksége van. Ha ez beáll, akkor nincs szükség fejésre. Ha működik a dolog, akkor úgy lehet növelni a tej mennyiségét (pl akkor, amikor hirtelen nő a baba), hogy gyakrabban szopizik. Így több inger éri a mellet és rövid időn belül (pár nap), igazodik a tejtermelés a "kereslethez".
(Ezeket a hirtelen növekedéseket fejlődési ugrásnak szokták hívni.)

Nálam Bencénél ez tökéletesen működött, csak a szoptatás vége felé fejtem, amikor Bence már nem kért cicit pedig még termelődött tejcsi. (13 hónapig szopizott Bencus, és Ő választotta el magát. Tejem lett volna még, csak már nem kérte.)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Kati, nálunk most is sokszor előfordul, hogy Gergő nem várja ki a nagykönyv szerinti 3-4 órát két szopi között, hanem mondjuk másfél óra múlva újra kéri a cicit. Nincs ezzel semmi baj!
Még arra gondoltam Veletek kapcsolatban, hogy az is lehet, hogy Bogika csak szomjas és ezért nem eszik mindig annyit. Én azt vettem észre, hogy a szüleimnél sokkal melegebb a lakás, mint nálunk és ha ott vagyok, akkor Gergő többször kér cicit, és sokszor csak egy kicsit szopizik (iszik) és már jól is van.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Gratulálok Pedi!!!!! Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek a Pici Fiúhoz, nah és sok-sok tejcsit!!!

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


de jó, hogy benéztem :D PEDI HATALMAS GRATULA KISFIADHOZ!!!!!!!!!

azért én szorítottam a március 1-re...de tegnap írtó migrénem volt (front....) az meg babaesőt jelent :D

kati, bogica meg gyönyörű 8)

chamomilla
Pécs
 
 


olyan kiváncsi vagyok a kis Bálintra:):):)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Jó reggelt!

Nita, tegnap este néztem a Híradóban, hogy Halásztelken van egy kisgyerek,akinek fertőző agyhártyagyulladása van és az ovisokat most mind antibigyózzák. Ez az az ovi ahová Máté is jár?

Mi nemsokára indulunk Gergővel tornázni meg kádas tornázni. Remélem egy kicsit kevesebb pityergéssel megússzuk...

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


csillag: nekem is ma reggel jutott el az agyamig hogy Nitáék ott laknak. Remélem Nita nem kaptátok el

nika70
Salgótarján
 
 


Csütörtökön megyünk 4D-re!!!Úgy örülök, hogy ilyen hamar kaptam időpontot!!!

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


Sziasztok!!!!!!!

Virág igen ebbe a oviba jár Máté..de ennek az ovinak 2 épülete van..és a Máté a másikba jár....de a biztonság kedvéért ott is fertőtlenítettek!!!!!!!

Nika nem kaptuk el de azért figyelem őket......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mona! drukkkkk csütörtökre!!!!!!

KépKép
dike
 
 


Mona, gratulálok a félidőhöz!!!!!!!! juj de jó, hogy ilyen hamar tudtok menni 4d-re! Én annyira kíváncsi vagyok, hogy ki lakik a pocidban!

Zsuzsi, Gergő is rongyizik! Édesek lennének együtt Zsófival, rángathatnák ki egymás kezéből a textilpelust! hihihihhi

Nita értem, akkor azért kisebb az esély arra, hogy Máté esetleg elkapta. Azért figyeld csak!

Csajok, ez a fajta agyhártyagyulladás ellen van védőoltás. Mi beadattuk anno Bencének és Gergő is meg fogja kapni. Igaz, hogy fizetni kell érte, de nem volt túl drága.

Képzeljétek, meggyógyult a kórházi gyógytornász ismerősünk, aki ráadásul Dévényezik is és hétfőn már mehetünk is hozzá Gergőcivel! Csak annyi a dolgom, hogy beutalót kérek a gyerekorvostól és így állami bácsi fogja finanszírozni nekünk a tornákat! :D + azért az sem mindegy, hogy nem vadidegen ember nyúzza a gyerekemet! :)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


virág! szupeeeeeeeeeeeeeer!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
dike
 
 


virág: és a mai fürdés milyen volt? örülök, hogy mentek dévényezni!
nálunk ingyenes az oltás. éppen ma volt itt a gyerekorvos, aki kérdezte, hogy majd kérjük-e, mert az ántsz-nél kell nyilatkozni.

mona: dejó, dejó! én is gratulálok a félidőhöz!

dike: jobban van a pocakod?

nita: vigyázz nagyon a fiúkra. amiket ide teszek képeket, azokból nyugodtan menthetsz le és felrakhatod a blogodba. vagy iwiw-ről is.

nekünk szuper éjszakánk volt. 8 után még 3 szor kelt bogi, abból kétszer a kiságyban aludt tovább, csak egyszer maradt velem. rosszabb ne legyen soha!!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Csillag: Háhá, végül is Zsófi Gergő menyasszonya, nem? :D
Mi az oltás neve....? Agyhártyagyulladás elleni? VAgy mi?

kovacszsuzsi
 
 


egy hülye kérdés: ti, hogy fürdettek? gondolok itt arra, hogy olajozás, hintőporozás, stb...

képzeljétek! leesett a köldökcsonkja az én egy hetes nagylányomnak!


írtam pedinek és válaszolt is.

jól vannak. első éjszakát külön töltötték, de a nővérkék szerint nyugodtan aludt bálint baba. tejcsi még nincs, de a baba ügyesen gyakorol!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Zsuzsi, a Prevenar az ami ingyenes, de amiről én írtam, az a menigococcus C elleni vakcina. ez gennyes agyhártyagyulladás ellen véd.

Kati, ma megdicsérte a gyógytornász Gergőt, azt írta fel magának rólunk, hogy "szépen, hosszan kitartja a buksiját hasalva!". A fürdésnél is megjegyezte, hogy alig kellett tartania Gergő fejét, szépen feküdt a vízen és közben nem billent el a teste egyik oldalra sem. Ez jó! Most az a következő lépés, hogy a kis kezeit előre kell "varázsolni" akkor amikor hasal, mert oldalirányba tartja és nem támaszkodik rá. Úgy mondanám, hogy billeg a pocakján amikor hasal.

Gratulálok a szupi éjszakához és a kiságyban alváshoz!
Fürdéssel kapcsolatban nem vagyunk mérvadóak, mert mi spéci fürdőolajjal pancsizunk az ekcéma miatt. ezért nálunk nincs előtte olajozás.
Hintőporozni a nyakát és a hónalját szoktam a hurkák miatt.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


csillag: gratulálok gergőci fejlődéséhez!!!!!! lógassátok gergőt nyugodtan és reflexszerűen le fogja tenni a kezét és ez majd automatizálódni fog nála.
nálunk ingyenes az oltás, amiről írtál.
bencus még mindig féltékeny?

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati
Olajozás aztán fürdetés, utána jól szárazra törlöm, főleg a hajlatokban, köldök-kezelés (alkohol-hintőpor), popsikenőcs, pelusozás, öltöztetés.

Oltás
A Pneumococcus ingyenes. 3 oltás kell belőle, bár 1 éves kor felett (ezt nem tudom biztosan, hogy van) kettő kell már csak.
Elég drága volt egyébként, mi anno Reginél az első kettőt kifizettük. Aztán lett ingyenes.
A meningococcus meg olcsóbb, ha jól tudom 4 éve kb 4 ezer forint körül volt, darabja.

Körkérdés
Használtan szeretnék légzésfigyelőt venni. Tud valaki ismerős körökben eladó működőképes készülékről?
Vaterán néztem, egy-kettő van, de többen is licitálnak rá. Reginél kölcsönbe kaptunk. Addig amíg nincs, nem merem a kiságyba lerakni, főleg a náthája miatt. De szeretném, mert ha néha mellettem is marad, azért nekünk is szükségünk van magánéletre majd, szóval aludhatna ott is pár órát.

Zalánka itt mosolyog. Tele a poci. Nemsokára fürdetem a gyerkőcőket.
A könyvet már félig kiolvastam. Utána a Spock könyvet is elolvasom.
Vendég
 


rita: az olaj lejön a babáról? mindenhol bekened? a kórházban ezt nem mondták. ott csak fürdés, hintőpor, popsi.
bérelni nem tudsz figyelőt? nálunk itt lehet a gyógyászati boltban.

mi is most készülünk fürdeni, bogicám mocorog már.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Köszönöm Lányok!

Virág, szuper, hogy Gergő ilyen gyorsan fejlődik!Örülök, hogy hétfőn már kezditek is a "dévényezést"!

Dike hogy vagy???

Én is kíváncsi vagyok, hogy ki lakik a Pocakban! Az Uram folyamatosan azt mondja, hogy én már biztos tudom, csak titkolom :) pedig nem, nekem csak megérzésem van, de majd csütörtökön kiderül....
Ma nagyon sokat mocorog a Kis Drágám! Annyira jó érzés!

Hónap végén megyünk majd Pestre, szerintetek hova érdemes benézi Baba dolgok miatt? Olyan helyre gondolok, ahol tényleg olcsóbbak, mint átlagosan...??? Kellene pár ruhát venni, meg gondoltam megvehetnénk az apróságokat is!

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


Virág pont most mondták a híradóba hogy az oltás 6000ft!!!!!!!!!!!!!12000 a 2 gyerekre.......undorító!!!!!!!!!!!!!

Kati rendben köszi!!!!!!!!!!!!!!:)))))))

szupi hogy leesett a csonk!!!!!!Barninak a hazamenetel napján a kórházba esett le.......Máténak jóval később.........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kati: egy hét az jóó :) normális :)
én nem csináltam semmit a gyógyszertári fürdetővel fürdettem meg Gergőt .

Pneumo egy éve alatt három egy és kettő között kettő és kettő fölött egy oltás kell :)

nika70
Salgótarján
 
 


Kati nézd meg a blogunkat:)))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


A Pneuomococcus elleni védőoltás akkor lett ingyenes, amikor Bencének beadattuk volna. Nikának igaza van, mert Bencus 2 éves volt amikor megkapta és egy oltás kellet csak. Most viszont Gergő 3 részletben kapja meg, 2,4 és 15 hós korában. (ez eléggé megviselte szegénykémet, 2 napig lázas volt tőle...)

Kati, nálunk fürdetés után még testápolózni kell Gergőt. Gyógyszertárit kaptunk, olyat, amiben van glicerin is, így kevésbé szárad ki a bőre.
Köszi a választ Gergő fejlesztésével kapcsolatban. Én nagyon félek ettől a lógatástól, pedig ezt mutatta meg ma a gyógytornász. Úgy kell lógatnom és lóbálnom Gergőcit, hogy fogom a kis lábait és fejjel lefelé "hintáztatom" előre-hátra, majd jobbra-balra. Nagyon brutálisnak néz ki, rettegek az egésztől...

Mona olyan jó lehet érezni ahogy mocorog a Kis Drágaságotok!!!!
A pesti "túrátokban" nem tudok segíteni, mi mindent itt vettünk meg Győrben.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


csillag: ne félj tőle! rakj be valami zenét és arra próbáld. szeretni szokták.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati, Gergő pont az ilyen lógatós feladatoknál hagyja abba a sírást. Nekem mindig az jár a fejemben, hogy biztos a rémülettől elakad a "szava"... a gyógytornász meg azt mondja, hogy azért nem sír, mert ez tetszik neki. Háááááááát , nem tudom...

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


jól mondja a gyógytornász! de fontos, hogy "biztos" kezekkel fogd, hogy érezze a biztonságot, ami árad.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Mona én ajánlom a soroksári uton levő bababoltokat..az auletet nem..az drága mint a brendon....de a soroksári ut 110-es szám alatt kell legyen egy bababolt ami türhető áron van......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita köszi a tippet! Ez is egy nagy üzlet, mint az outlet?
Találtam neten egy üzletet Tücsük Bababolt, elég jó árak voltak fent, arról nem tudsz esetleg valamit? A Serpenyő utcában van!

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


sziasztok!

Kati,Mona! köszönöm jobban vagyok, kicsit most is szúrt reggel mikor kikeltem az ágyból, de már nem vészes.

csajok én meg azt nem tudom eldönteni, h kell venni mellszívót, és strerilizátort előre?

jövő hét kedden megyünk 4dre!:))
holnap cukor terhelés!

KépKép
dike
 
 


Dike szupi-szupi!
Én nem veszek előre, mert pl. mi van ha nem is tudunk szoptatni, Barátnőm is megvette (20000ért) és egyszer sem tudta használni, mert nem lett tejcsi!
Nah de mi úgy állunk hozzá, hogy lesz tejcsi, de szerintem ráérsz az elején megvenni majd, ha úgy látod, hogy kell!
A cukorterhelést pont a 24. héten kell???

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


Mona! igen nálunk a betöltött 24.héten. na szóval érted:)

KépKép
dike
 
 


lányok, én most sz@rban lennék mellszívó nélkül!!! tudom, h lehet kézzel is fejni, de szerintem sokat jelent, hogy van kézim. ma reggel bogi 3-tól aludt 7ig, de én fél7 kor arra keltem, hogy el van ázva(szó szerint) a pizsamám a tejtől. kiszaladtam és csomót kifejtem, és még 7 kor szopott is sokat.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!!!!!!

Mona azt a Tücsök boltot nem ismerem.........
ez amit én mondtam kissebb mint az autlet de szerintem nagyon jó.......

Dike mellszívót vehetsz szerintem de ráérsz még vele....sterilizátort meg elég ha már megvan a baba......

Mona nem kell drága mellszívót venni..én 3000-ért vettem használtam ameddig tudtam és most eltettem de mégse buktam nagyot.......

Kati én így a kórházba áztam el éjjel.basszus vak sötétbe kellett letisztálkodnom és átöltözni.:))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kati
A bérlés havonta 2 ezer forint. 12 hós koráig kell, szóval annyira jön ki, mint ha újat vennék. A használt jobban megéri, 8-10 ezerért lehet venni, ha sikerül, és 1-2 ezerért bevizsgálják neked.
Meg aztán ha majd egyszer lesz még egy 3. gyerkőc is, akkor már van, nem kell újra bérelni. Nektek milyen van?
Az olajozás inkább hajlatokra, nem minden nap, inkább csak minden másnap szoktam.

Mona
Várjuk az eredményeket! Én is kiváncsi vagyok.

Csillagvirág
Jövő héten megyünk 1 hós státuszra, én is át akarom beszélni az oltásokat. Azokat beadatjuk Zalánnak is amit Reginek. Csak sokat kettő hósan kell adni, nem tudom hogy oldjuk meg. A menjugate-t is, meg a pneumot (max azt elhalasztjuk egy hóval későbbre), meg a 2 hós köt. oltás.

Dike
Én is kb ennyi idős terhesen voltam 4d-n. Mindent jól látni már.

Nitácska, Kati
Én is a kórházban áztam el, de még az előtejjel. Tiszta sárga volt a fehér hálóingem. Onnantól kezdve melltartó, és melltartóbetét.
Itthon is melltartó betéttel alszok, de néha reggelre az is átázik. Zalán éjjel lusta cicizni.

3 hét után végre megérkezett a TAJ kártyánk. A postás nő meg is jegyezte, hogy teljesen visszanyertem az alakom, pedig Zalán nagy baba. Hát nekem mondja..... :shock: De örülök, mert már szinte teljesen lapos a hasam. Regivel egy hét után ilyen volt. Most így kb 2-3 hét alatt sikerült. Majd anyunál megméreckedek pénteken, kiváncsi vagyok kilóban ez mit jelent. A csontok is rendeződnek vissza. Minden másnap arra ébredek, hogy fáj a medencecsontom.

Zalán elaludhatna, át kéne öltöznöm, megyünk a boltba, mert apa nem tud rendesen bevásárolni.
Vendég
 


RIta Barninál nekünk kellett a taj kártyáért rohangálni mert valahol elszarták!!!!!!!!!!!!!!sőt..asszem fel se adták!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :x

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


rita: nekünk tegnap jött a taj kártya, ma pedig a lakcím kártya. :shock:

én most végeztem a palacsinta sütéssel, de bogi pont fel is ébredt, most cicizik.
apa pont arra toppant be, hogy üvölt a gyerek. :lol: :lol: :lol:
erre kérdezi, hogy jól elvagyunk-e itthon. mondtam, persze! :lol: :lol: :lol: , hát hallod.
egyébként délelőtt is csönd volt. fél órát nézelődött. nagyon cuki volt.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


mindenkinél palacsinta van????,én tegnap sütöttem:)))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Megjöttem nst-ről,jó lett,1hét múlva kell újra mennem!

Az én fejemben is megfordult,hogy ma palacsintát sütök :D
Vendég
 


délelőtti nézelődés:

Kép

hazaérkezős:

Kép

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


mia: gratulálok!!!!!!! hajrá palacsinta. én már benyomtam legalább négyet.

nita: nem tudok vmiért hozzászólni a bogodban a képhez.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati:köszi :wink:
Jajj annyira gyönyörű baba Bogi,és milyen hosszú hajacskája is van :D Olyan szép,formás baba :!: :!: :!:
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: