[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2011 pocakosai és babásai - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Hajrá Pedi!!! Veled vagyunk!!!

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


Sziasztok!

Pedi hajrá :!: :!: :!: :!: Nagyon szorítok :!: :!: :!:

Kati gyönyörű Bogica :!: :D
Vendég
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

 
 

HAJRÁÁÁÁÁ PEDI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


pedi: annyira együtt érzek veled!!!!!!!! ügyes legyél!!!!!!!!!


remélem már babázol!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Nika
Jól látszik a változás! Csak így tovább!

Pedi
Érdemes otthon megcsinálni a borotválást. Nekem sajna nem volt időm, csak gyorsan borotválkoztam, mert rohantunk az oviba, meg NST-re. Így a doki még a gátmetszés helyénél leszedte, két mozdulat volt az egész. Egyébként leborotváltam én is, csak lehet itt-ott maradt még. Egyébként felül maradhat, alul, a gátmetszés miatt lényeges.

Csillagvirág
Mi is ugyanígy, fürcsi után adok rá body+rugit, és az marad rajt másnap estig, hacsak nem büfizi le nagyon, vagy ázik át a pelus.

Kati
Mellszívó – én Pesztonkát vettem anno, igaz kb 20 ezer volt, de azért választottuk, mert orrszívó része is van. Végül is már csak azt használjuk. A mellszívó része nem vált be. Reginél abszolút nem tudtam fejni, nem váltja ki a tejleadóreflexet nálam. Zalánnál még nem próbáltam, de érdekes módon, most bármikor képes rámtörni a tejleadóreflex. Múltkor a zuhanyzásnál, és a bal cicimből spriccelt a tej.
Kézzel fejek, sokkal hatékonyabb, a csomók ellen is, mert eleve maszírozással működik a dolog.

HAJRÁ PEDI!!!!! Mégis februári baba lesz ))))))

Tegnap kaptam ajándékba egy könyvet, nagyon jó. Már elolvastam belőle 50 oldalt, a reggeli-délelötti szopi közben.
Ajánlom mindenkinek, főleg kezdő anyukáknak. Megnyugtató nekem is olvasni, mert sokmindent így csináltam Regivel. Nagyjából a kötődésről szól, ha sír a gyermek vegyük fel, mert szeretetre vágyik. És ami a legjobb, hogy végre valaki jónak tartja, ha az első hónapokban az anya a babával alszik. Fontosnak tartja a gyakori testkontatktust, érintést, ringatást.
Valamint azt írja, ha stresszes vagy/voltál a szülés alatt a baba is az lesz. És Regivel bizony stresszessebb voltam, (anyósomék miatt), valóban nyügösebb volt, mint Zalán.
A szülési trauma is érdekes, hogy a császár, vákuum, vagy a fogó, tehát minden ami komplikációnak számít, hogy megviseli a babát a későbbiekben. Egyes sírásos időszakoknak pl. ez áll a hátterében. Ha nem bánjátok majd idézek néhány gondolatot, mert tényleg nagyon jó.
Aki esetleg kedvet kapott hozzá. A könyv címe: A bölcs baba (Dr. Aletha J. Solter) A Spock könyv után ez a második legjobb. Egyébként érdemes eldönteni melyik oldal a legjobb. A Suttogót biztos ismeritek, az pont az ellentetjét képviseli, ha jól tudom. Szóval hagyd sírni a babát, és ne vedd fel, kiságy stb. Mindenki máshogy látja ezt, de van több alternatíva is az biztos.

Védőnő délelött volt itt. Zalán 160 g-ot hízott mindössze 3 nap alatt. De ennek most örülünk, mert a nátha miatt sokat bukik. És nekem már a reflux is megfordult a fejemben. Mert tegnap is sugárban jött vissz a tejci, kétszer is nagy adag, egy szopcsi után.
Még ma kell kérnem időpontot a jövő heti 1 hós státuszra. Hihetetlen hogy repül az idő.
Már egész ügyesen tartja a fejecskéjét, úgyhogy megpróbálkozunk a babahordozással (kenguru, de kibélelem valamivel, hogy a gerincét, fejét jól tartsa) itthon, mert úgy könnyebben tudom én is csinálni a dolgaim, de legalább velem van.

Már engedélyezve van fél órás séta is, úgyhogy lassan a boltig is elmehetünk. De még szerencse, hogy a lipóti pékes autó feljár ide is, mert legalább pékárúval el vagyunk látva. Ma főzeléket csinálok, mert ahhoz minden van itthon.
Vendég
 


sziasztok!

rita: én mindenképpen megveszem a könyvet, amit írtál, mert én olvastam a suttogót is. és akkor nagyon tetszett, de nem tudom úgy csinálni, mert nem jó a gyereknek.
ha valaki, akkor én a nem velem alvás pártján voltam, de nem megy. este már elaludt bogi az ágyában, de éjjel volt hiszti, sírás-rívás, így újra nálunk kötött ki. :roll: és tényleg elég neki, hogy hozzám érjen, akár a lábával is.

egyébként nem volt túl jó éjszaka. fél 8 kor letettük, majd 10ig szépen aludt is. akkor evett, de sajnos nem aludt vissza, hanem tágra nyílt szemekkel figyelt és ha nem beszéltünk hozzá, torokból üvöltött. pedig csak egy kis sólámpánk van kapcsolva. ez így ment egészen 1-ig. akkor végre evett rendesen és 4ig aludt, ,majd evés után 8ig folytatta ezt.
ma már volt nyafogás, de azért most alszik.
nekem iszonyúan fáj a fejem, de a védőnő is mondta most, hogy itt volt, hogy front van. lehet, hogy bogica is ezt érzi.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Néhány gondolat a könyvből....idézetek....

"Az érintés és az ölelés a fájdalom hatását is csökkenteni képes."

"A csecsemők már jóval azelőtt elkezdik érteni a nekik szóló beszédet, mielőtt szavakkal válaszolni tudnának."

"Egy érdekes vizsgálat azt mutatta ki, hogy azok a csecsemők, akik életük első 3 hónapjában hosszú időt töltenek anyjuk karjában, az első életévük végére meglehetősen önállóvá válnak."

"A kisbabák nem próbálják manipulálni a szüleiket, és nincs elképzelésük a hatalmi harcokról sem"
Tehát nem azért sírnak, hogy ugráltassanak minket, és kihasználjanak, hanem mert valami szükségletük van, vagy csak a közelségünkre vágynak.

"A kisbabákat nem kell egyfolytában kézben tartani vagy megérinteni, de tetemes mennyiségű érintésre és figyelemre van szükségük, különösképpen az első félévben."

"Amikor a szülők nagyon érzékennyé válnak a kisbabájuk jelzéseire, és testükhöz közel tartják őket, akkor a kisbabák sokszor nem is sírással jelzik a szükségleteiket. Megtanulnak mocorgással és nyögdécseléssel kommunikálni, ahogy azt a következő példa is illusztrálja":
" Csecsemőkorában a fiam a mózeskosárban aludt, és az éjszakai etetéshez rendszerint a sírása ébresztett fel.
Amikor 5 évvel később megszületett a lányom, ő kezdettől fogva mellettem aludt, velem közeli testi kontaktusban, és az éjszakai etetésért sohasem sírt. Éjjelente szelíd és buzgó nyögdécselésével ébresztett fel. Éreztem, hogy fészkelődik és a mellem után kutat. Megtanulta, hogy a buzgó,nyögdécselő hangok meghozzák számára, amit akar. Ez a napközben is így volt. Nem előztem meg a szükségleteit, de nem is vártam meg, amíg elkezd sírni".

Ez utóbbit megnyugtató volt olvasni, mert a védőnőnek nem reklámozom, hogy velem alszik, de tudom hogy a kisfiamnak ez a legjobb, mert a kislányomnál is bevállt, hosszú távon is. Mert gond nélkül át tudtam később szoktatni a kiságyba.

Nekem nagyon tetszik a könyv, majd még idézek belőle.

Kati
Engem az is meglepett, hogy a kórházban azt mondta a nővérke, hogy ne száműzzük a gyereket a kiságyba, vegyük magunkhoz, mert 9 hónapig velünk volt.
Egyébként Zalán is ha sirdogál, amint felveszem, és beszélek is hozzá, már abba is hagyja, és figyel, meg bújik.
Egyébként éjjel én is jobban alszok, ha mellettem van, márpedig az anya ha stresszes az a babára is kihat, már pedig ha valaki kialvatlan, az senkinek sem jó.
Nekem Regi volt az aki 1-2 hétig felcserélte az éjszakát a nappallal. Zalán csak a kórházban volt nyügöske. Itthon már az első éjszakát átaludta, csak 1 szopira kelt fel, így halk sírással, nyöszörgéssel.
Még a Spock könyvet is ajánlom, abban meg mindenféléről írnak, etetés, fürdetés, lázcsillapítás, stb.
Ez a könyv meg inkább az érzelmekről szól. Mindkettő nagyon hasznos.
Én egyébként is nagyon szeretem a könyveket, sokkal többet ad, mint ha tévében, riportban adják elő ugyanezt.
Most hogy náthás Zalán, újra fekve tudok csak szoptatni, úgyhogy abban a fél-háromnegyed órában tudok olvasni. A következő a Frei Tamás új könyve lesz. A párom már el kezdte olvasni (ő kapta karácsonyra).
Vendég
 


Pedi remélem jól halad?????
olyan kiváncsi vagyok ki bújik ki a pociból?)::))))))))))))))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


[b]DRUKK PEDIIII!!!![/b]
Vendég
 


Látom még semmi hír Pediről! Remélem már a karjaiban tartja a Babájukat!

Rita, nagyon jók az idézetek, bár nem vagyok a közös ágyban alvás híve. Bármennyire is szeretem a gyerekeimet, nekem nem menne. Én pont attól nem tudnék szemhunyásnyit sem aludni, hogy ott van mellettem Gergő.
Egyébként nálunk Gergő éjszaka a kiságyban alszik a kezdetektől fogva, mégsem sír soha akkor ha megéhezett. Csak nyöszörgés vagy mocorgás van. És ez Bencussal is így volt.
Attól nem tartom magam szívtelen anyának, hogy nem összebújva alszunk.
Napközben én sem hagyom sírdogálni, ha látom, hogy szüksége van rám, odamegyek hozzá, megérintem, megsimogatom és ez általában elég.
Ami most nehéz a szívemnek, az a tornáztatás és a hasaltatás miatti sírás. A tornánál már egész ügyes Gergő és általában csak a végén törik el a mécses, de a hasaltatás még mindig kínszenvedés. Hiába beszélek hozzá. simogatom a hátát vagy fekszem mellé úgy, hogy lásson, nem ér semmit. szívem szerint azonnal megfordítanám, hogy ne kínlódjon, de azt mondták, hogy ne tegyem, mert ez most kell a fejlődéshez.

Kati, tényleg fejlődhet attól Gergő, ha hasal, de igazából semmit nem csinál, mert a bömböléstől csak befeszíti magát????? Az elején pár percig emelgeti a fejét meg nézeget, de aztán jön a sírás... Azt mondták, hogy naponta 3x 15-20 percen át hasaltassam.
(Dévényt még nem csináljuk, előbb meg akarom nézetni a pesti Pethő Intézetes ismerőssel.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csillagvirág14 2011.02.28 12:57-kor.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Én is kiváncsi vagyok mi lesz. Szerintem Bálint. :wink:
Drukk! De talán már meg van, csak még gyönyörködnek egymásban.
Vendég
 


rita: náthára nekem ma mondta a védőnő, mert bogi is tüsszög, de nem folyik az orra, hogy egy-egy csepp anyatejet cseppentesek az orrlyukába, mert a téli babáknak sűrűn el van dugulva a szűk orrjáratuk.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati, a tüsszögés ilyen pici babánál nem feltétlenül jelent megfázást. Azért prüszkölnek, mert most a kinti világban találkoznak először egy csomó új anyaggal, illattal és ez irritálhatja Őket. Majd alkalmazkodnak.
Bencus is tüsszögött, pedig Ő augusztusi baba volt. :wink:

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


csillag:
[quote]A írta:z elején pár percig emelgeti a fejét meg nézeget,

ettől igen.

bogi szívesen alszik, vagyis akár szívesebben is alszik hason, mint hanyatt. szépen forgatja is a fejecskéjét.
persze, hogy nem vagy szívtelen! én is szívesebben altatnám a kiságyban, de nem megy. ennyire érzékeny kis pics@. :lol: :lol: :lol:
bár én is azt hittem, hogy tutira ráfekszek, vagy ilyesmi, de még véletlenül sem. zsolti mondta, hogy szokott nézni minket és tényleg akkor az összhang, amikor alszunk, hogy sokat csak gyönyörködik bennünk.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


pediék miatt nagyon izgulok! remélem, hogy már egy család lettek és csak gyönyörködnek a picikéjükben! én nem tudom, hogy ki fog kibújni, nekem most előjön minden pillanat, amit én átéltem a múlt héten.
már elkezdtem megírni a szüléstörténetünket, de még nincs kész.
nekem ma nagyon fáj a fejem. tuti front van.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati, köszi, én is így gondoltam. Akkor még egy kérdés... ha hasaltatom Gergőt és én segítek neki abban, hogy kiegyenesítse a törzsét, az is jó???? Vagy csak annak van értelme, ha mindent magától csinál?????? Úgy vagyunk, hogy ha egy kicsit lefogom (enyhén nyomom) a kis popójánál, akkor ki tudja igazítani a felső testét és jobban tudja emelni a fejét.

Ügyi vagy, hogy ilyen jól tudsz együtt aludni Bogikával! Nekem ez már a kórházban sem ment. És biztos hülyének néztek, de Bencussal sem tudok egy ágyban aludni. Mostanában párszor írtam, hogy hajnalban átjött hozzánk, ilyenkor többször próbáltam elaludni mellett, de nem ment. HA aludni akartam, át kellett költöznöm egy másik ágyba...

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


csillag: segíts neki, így hamarabb rá fog érezni a dologra, és érezni fogod, hogy egyre kevesebb segítségre lesz szülsége.

képzeljétek, megjavult a mellszívóm! vagyis köszi zsuzsi. újra kivettem és visszatettem azt a szelepet és lám, működik!
bogica evett délben 55g-ot és kifejtem még 40-et! :shock:

arra gondoltam, hogy este két etetésnél pótolom neki a nappali lefejt tejjel, mert hamar bealszik a szopi alatt és lehet, hogy azért nem is akar elaludni este, mert éhes.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati, köszi a segítséget.
Ami a lefejt tejcsivel való pótlást illeti, én nem tenném... Legalább is most nem. Még pici Bogika és azért alszik folyton be a cicin. (Ja és a sárgaság miatt is hamarabb elfárad!!!!!!!!!!!!) Cumisüvegből vagy pohárból vagy kiskanállal sokkal könnyebben jutna hozzá az anyatejhez, mintha ciciből "küzdene" érte. Lehet, hogy elvenné a kedvét a "küzdelmesebb" úttól. (De ez csak az én véleményem...)
Nézd a súlyát és ha szépen gyarapodik, akkor nincs szükség pótlásra. Most még tényleg lehet, hogy arról van szó, hogy meg kell tanulnia, hogy mikor van nappal és mikor van éjszaka.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Virág mi sokban hasonlítunk..én se birom elviselni ha mellettem aludna a gyerek......mindenkinek meg van a maga helye....ettől én is szeretem a gyerekeimet.:))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


lányok!!!

ÉN IS KÜLÖNALVÁS PÁRTI VAGYOK!!!!!!!!! DE NEM MEGY!!!!!!!!

csillag: de éjszaka bármikor ráteszem a cicire, képes enni, majd csak cumizni. ezért gondolom, hogy talán kevés neki este a tejcsi, ezért nem alszik nyugodtan. nem tudom mit tegyek...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!

nita: hogy van a vőlegényünk? mutattam boginak tegnap a blogodban. nagyon figyelte ám!! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


pedi: remélem nem fájsz már, hanem zolival együtt babáztok!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati a taknyon és a köhögésen kívűl hála jól van..épp tejcit iszik:)))))
majd kaphatunk képet a blogba a kis menyasszonyról?:)))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Pediről még semmi hír, a reggeli hírrel meg látom, Móni megelőzött.Bízom benne, hogy csak nem írt még, de már babáznak.

Csillag, maximálisan veled értek egyet, én sem alszom együtt a gyerekeimmel, attól még nem tartom magam gonosznak. Marcus mellett nem tudok, Lexivel meg ahogy elaludtam, verejtékben úszva ébredtem fel, hogy úristen, hol a gyerek. :( Simán le is eshetett volna az ágyról, szóval ezt tényleg nem nekem találták ki. Sőt, Marcust nem veszem ki a nyöszörgésnél, mert ő akkor még nem ébredt fel teljesen, ergo nem is fog szopni, megvárom az első halk sírást, mert akkor már tuti ébren van, és éhes is. A könyveket nem olvasom, minden gyerek más, nem lehet rájuk ugyanazt a sablont húzni. :wink:

kati, én se pótolnám, sokszor azért kérnek cicit, mert azon megnyugszanak, nemcsak evésre kell.
Front-infót köszi, Marcus jól aludt, Lexi pocsékul, így én is alig, jól gondoltam, hogy az idő miatt.

Rita, 160 gramm 3 nap alatt nem kevés, ne viccelj! Az én dokim ennyit akarna 1 hét alatt max!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


kati, köszönöm a bókot, nagyon kedves vagy! Bogica is tündéri ám! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Pediről még mindig semmi hír?

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


látom Pediről még semmi,............pedig miatta kapcsoltam be most a gépet......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


én is pedi miatt éheztetem bogit. :lol: szopi előtt benéztünk még! :D

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Több, mint fél órája írtam Pedinek, de a kézbesítési értesítő se jött vissza, nem tudom, mi lehet velük. :(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Én is Pedi miatt néztem be,de látom semmi hír róla...
Vendég
 


Drága Beze!

Ne haragudj hogy beelőztelek reggel a hírrel. Nem tudtam hogy van Pedinek hírhozója. :wink: Csakhát reggel annyira izgatott lettem miután beszéltem vele, hogy muszáj volt leírnom nektek. :oops: :oops: :D Még1x bocsika.
Amúgy én is írtam neki dél körül de nekem se jött visszajelzés hogy megkapta az üzit. Szerintem ki van kapcsolva a telcsije. Hát nagyon remélem hogy már babáznak.

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Csillagvirág
Nem vagy szívtelen...ki ezt, ki azt az álláspontot képviseli. És valóban gyerekfüggő is lehet a dolog. Viszont ahogy te csinálod, annak legalább a védőnő is örül.
Hasalást Zalán sem szereti. Lusta még emelni a fejét. Bezzeg a popoját az nyomja felfelé, és a lábát húzza a hasa alá. Szerintem ő már inkább mászna. :lol: De hát egy hét múlva produkálnunk kell.

Kati
Reginek szűk volt az orrjárata, de nem volt ilyen szerencsére, mert hát tavaszi/nyári baba volt. Zalánnak se folyik az orra, csak szörcsög, szuszog, a védőnő egyből észrevette, hogy náthás. Napi 2x-3x szívom neki, utána jó tud szopizni, és aludni.
Regire egyszer sem feküdtünk rá, pedig sokat aludt velünk.
Amit csillag ír a cici kontra fejésről az nagyon jó. Szerintem is hagyd a "küzdelmesebb útat" neki, cici, cici és cici. Nem jó összezavarni őket.
Bogi annyit vesz el, amennyi kell neki. Nekem is több a tejem, mint amit Zalán megeszik, és ő is cumizik rajta néha, aztán gondol egyet, felébred, és még szív belőle.

Beze
Ha nagyon forgolódik én is szeretném a kiságyba rakni. Regi is aludt ott is. Már mondtam is a páromnak, hogy lehet a nagy ágyra is kellenne leesésgátló, mert azért bárkivel előfordulhat, hogy belaszik szopiba. Regi amikor legurult az ágyról (szerencsére szőnyegre), az pl. nappal volt, csak annyira fáradt voltam, hogy elaludtam mellette.
Mondjuk ez a könyv is azt írja, hogy az első 3 hónapban ill. 6 hónapban fontos a közeli kontaktus. Szóval majd valahogy alakul.
Tudom hogy nem kevés, azért megnyugtató, mert az utóbbi napokban pont hogy sokatt bukott, sugárban.


Az együttalvásról csak annyit, hogy engem sokan letoltak, hogy miért alszok együtt a babával. De aztán később Regi is aludt a kiságyban is. Szóval lehet így is, úgy is, sokmindentől függ, gyerektől, szülőtől, helyzettől, helytől, stb.
Az a jó, hogy manapság már sokkal több lehetőségről hallanni, és a szülő el tudja dönteni, hogy mi jó neki.
Az a lényeg, hogy mi a párommal ezt látjuk jobbnak, a két gyerkőc egyébként nagyon hasonló, bár Zalán kicsit nyugodtabb. Napközben pl. el van a kiságyban, szombaton ott aludt el, és aludt egy kicsit. Bár most hogy náthás, nyugodtabb vagyok, hogy velem alszik.
Vendég
 


Móni mizu veletek......mesélj már?????:)))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


na azt hittem már van valami hír pediről nagy nagy drukk nekik :)szerintem ha 8-kor inditották neki akkor szerintem ő már babázik :):):)



Csillag: mindenféle nasit eszem amit apa csinál vagy anyós de a boltban nem veszek magamnak már csokit vagy ilyesmit :) most ha édesség kell akkor egy müzli szelet meggyeset az jött be a legjobban :)

gnemoni: hát persze hogy emlékszünk rád :):):9 mi van veletek? a kicsi tesó is már milyen nagy másfél éves is mindjárt:):):)

Rita: nekem is mellettem aludt Gergő és simán átszokott később a saját ágyába :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Móni drága, dehogy haragszom. :wink: Én is arra a következtetésre jutottam, hogy ki van kapcsolva a telefonja, de megmondom őszintén, kicsit aggódom. :(

Rita, nekem is pesztonkám volt, jóval olcsóbban vettem, 2008 novemberében 11ezerért a Brendonban, utáltam. :evil: Az orrszívója jó, de a mellszívó egy kalap sz@r. :evil:

kati, nekem is avent van, elektromos, használtan vettem, én nagyon szeretem, nekem eddig még mindig sikerült normális adagokat fejnem vele. Nagy élmény volt, amikor először használtam, és nem fájt a fejés. :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Hello!

Izgulok Pediékért... mi lehet velük??? REmélem, minden rendben.

Kati: Amikor Zsófival hazajöttünk a kórházból, sokat nyöszörgött éjszakai ébredéskor a kiságyban, ezért a mellkasomon aludt velem együtt... Majdnem 2 hétig nem találtunk megoldást, de a védőnő mondott egy tutit. A szopipárnával csináltam neki egy kis kuckót a feje körül (persze maradt még hely...), így védve érezte magát és azonnal aludt, semmi gond nem volt ezután, és azóta sincs (kopp-kopp). Zsófi is hason alvó inkább, délután szokott háton sziesztázni. Ja, és neki kell egy pelus is a kezébe... rongyizik :))
Örülök, hogy segített a tippem a mellszívónál. :wink:

kovacszsuzsi
 
 


beze: én is élvezem. és azt is, hogy csak úgy ömlik a tejcsikém!!!!! ma már van egy aventes pohárral!!!!! :shock: :shock: :shock:
és bogi is sokszor jelentkezett viszonylag.

az előbb megfürdettem már, mert tisztára össze pisilte, kakilta magát, így gondoltam letudom a dolgot. volt szopika, most megint jól alszik. és inkább hason szeret az én pici lánykám aludni. délután nézelődött, zenélőt hallgattunk. nagyon figyelt.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Én sem vagyok amúgy együttalvás-párti, de én sem tudtam Zsófival semmit sem kezdeni, pedig második gyerekem... Panka nem ilyen volt. Minden gyerkőc különböző. Pankánál kb 1.5 évesen jött egy időszak, amikor csak a mi ágyunkban tudott elaludni, és úgy vittük át az ő ágyába. :shock:

kovacszsuzsi
 
 


Nita, Nika!

Jaj, de örülök hogy nem merűltem feledésbe. :D Bár az én hibám, hogy sokáig nem jelentkeztem..... :oops: :oops:
Igen, Laura már lassan másfél éves. Rohan az idő és gyorsan öregszenek. :lol:
Hol kezdjem? Mikor Laura megszületett a honvédség kiutalt nekünk egy nagyobb lakást aminek nagyon örültünk mivel első emeleti ( arégi a 4.-en volt). Igen ám, de nagyon le "szocialista" szaga volt. Ezért nekiálltunk a felújításának ami nagyon kimerítő volt mind anyagilag mind lelkileg........ A lényeg hogy karácsony előtt már be tudtunk költözni és végre tudtam örülni a gyerekeimnek is. Aztán kb. fél éves volt Laura mikor egy sima nátha fulladásba tört ki. :cry: :cry: Aztán még jött 4-5 ilyen mire kimondták hogy asztmás. Közben még volt 2 tüdőgyulladása is. Szóval nem volt könnyű..... Mára már jól van, igaz vannak állandó gyógyszerei ami megelőzik a fulladást. Szerencsére az utolsó roham az 1 évesen volt.
Hát röviden ennyi.

Szoktalak ám olvasni titeket :wink: :wink:

Nita!
Örülök, hogy tervezitek hármaskát. :D Irigyellek egy kicsit, mert a szívem mélyén én is nagyon vágyom a harmadikra de apa még nagyon vacillál a dolgon.

NIka!
Nagyon-nagyon ügyes vagy! Gratulálok a kitartásodért! Hidd el nemsokára jönni fog a tesóbaba. :wink:

Beze!
Megvallom őszintén egy kicsit ( a frászt- nagyon) aggódom Pediért. DE bízom benne hogy már a finishben vannak, vagy már babáznak. Igazából megvan nekem Zoli száma is, de neki nemmerek írni, nehogy tolakodónak érezze. :?

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


sziasztok! már éjjel éreztem h szúrkál, fáj a hasam, 10 kor felkeltem és 11ig az ágyban voltam annyira fájt. nbem kimondottan görcs, de nagyon fáj. 2szer wc-tem alig bírtam nyomni. köhögésre, még jobban fáj. hívtam a szülésznőm a múltkori tenyésztés eredménye miatt ,és coli baktériumom van, mondta, h menjek be most, ír fel a doki receptet. senki nem tudott eljönni velem, úgy vezettem, alig bírtam menni, kiegyenesedni, úgy fájt az alhasam. vettem be már reggel is, fél 2kor is 2-2 db magne B6ot is. doki kérdezi mi a baj? mondom neki h nagyon fáj a hasam alja. megütögette hátulról a hátam, derekam, h érzékeny e, nem vészes. a szülésznőm azt mondta h olyan furcsa az arcom, mintha ödémás lennék. mondom mi vaaaan?? vagy csak híztál többet? megmértek, meg a vérnyomást is rendben volt. na még az kéne...
hazajöttem, zinatot írt fel, most megint antibiotikumot kell szedjek? nem hiszem eeeeeeel....utána meg majd megint jön a gomba mi? tököm ki van már magammal, ezt a dokinak is megmondtam:) na hazaértem megint elmentem nagy wc.re és jobb lett kicsit, de most megint érzem,folyamatos fájdalom. mitől lehet??? és a doki se mondott semmi? szerintetek? mikor jelentkezzek ha holnap se múlik el?

mindjárt visszaolvasok!

KépKép
dike
 
 


NA!

PEDI megkapta az üzit!

REMÉLEM MÁR BABA IS VAN . :wink: :D

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Megszületett Pécsi Bálint 15:37-kor, 3360 gramm, 56 cm.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Jól vannak mind2-en, most került szobába, nem lehetett vele a telefon. Na, ez is tipikus itt...

Pedi drága, itt is gratulálok!!!!!!!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Jaj Istenem!!

Éreztem valahol hogy fiú lesz. :lol: :lol: :lol: :lol:

[color=red]HATALMAS GRATULA NEKIK ÉS SOK-SOK TEJCSIT!![/color]

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Üdvözlünk kicsi Bálint ebben a nagy világban!!! Anyának és Apának hatalmas gratuláció!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Pedi, gratulalok es sok boldogsagot, legyetek nagyon-nagyon boldogok!!!!!!
Vendég
 


Nem is olyan kicsi baba ez a Balint!! :D 56 cm, azert az nem semmi!:):)
Vendég
 


Csajok, remelem MINDENKI jol van! Millio puszi Nektek!!
Vendég
 


NAGY-NAGY GRATULA PEDIÉKNEK :D :!: :!: :!: :!: :!: :!: de jóóóóóóóó :D

Szia Bogárka!!!hogy vagy?gyere sűrűbben,hiányzol :!:
Vendég
 


ÜDVÖZLET KÖZTÜNK KISSRÁC!!!! KÍVÁNOK ÉN IS SOK-SOK TEJCSIT NEKED!!!!!

KépKépKépKép
Kép
majga
Dabas
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: