Új privát üzeneted érkezett!

Köszi a véleményeket. Aventet nem használt valaki? Vöcsök, asszem te írtad.

Vöcsök, látod nekem 150 szerintem még nem volt.
Mennyit eszik? Vagy eszik kb 5x 100 milit + esti etetés - ez szopi + 120, kb 150-180 lehet, vagy többször keveset, kb. 6x 70-90-et, + eti etetés. Nem vészesen sok, de azért gyarapszik.
ma ez utóbbi volt, és fejtem is le minden etetés után tejet, úgyhogy nem értem, miért nem evett.
Mindenesetre nekem még a kórházban írtak tápit, és nagyon jó, hogy van itthon. Biztonságérzetet ad, hogy nem fog éhezni a gyerek, tudok mihez nyúlni, másrészt sose lehet tudni,hogy egyszer nem tudok itt lenni, és valaki másnak kell megetetni. Te hogy oldottad meg a 2 óránkénti szopit? Úgy még sétálni se lehet egyet.

De ezt úgy tudom produkálni, hogy éjjel alszom kb 3-4 órát, délelőtt Marcival egy felet (érdekes, ezután mindig tele vagyok tejjel), délben 1/2 12-2-ig séta a jó levegőn, délután 4-5-ig alszunk marcival ismét. Szóval két napközbeni alvás nélkül nem tudom hol lennék. A következő gyereknek tutkó nem lesz ennyi kajája.
csillagfény
 
 


Hát ma megint elkezdtem fejni szopi után tejszaporítónak, de csak egy kávéskanálnyi gyűlt össze! :cry:
Nem tudom, h. egyáltalán érdemes-e? :(
A tápit nem igazán szereti, még a szokásos gyümijeivel összekeverve sem, de majd megszokja! A sütőtököt is utálta eleinte, de mostmár simán megeszi!
A párom szerint van egy enyhe keserű mellékíze, lehet, h. azért nem ízlik neki.

De minden éhezés ellenére a ded igen élénk és aktív. Rengeteg fontos dolga van, ami leköti minden idejét! :lol:

Ezen a héten kinövesztett 3 felső fogat is, úgyhogy már 5 áttört foga van! Lassan vehetek neki fogkefét!!! :lol: :lol: :lol:

Megkezdte a lábujjhegyre támaszkodást, emiatt most nem tud rendesen mászni, mert zavarja az egész helyzet. Amíg csak a térdén támaszkodott, egész jól ment a dolog. Már kezdte összerendezni az ellentétes kéz-láb mozgást, de most nem tudja, h. hogyan tovább, miután az égnek tolta a popóját. Emiatt aztán állandóan felborul és törik a mécses rögtön!
Olyankor megyek és megmentem! :lol: :lol: :lol:

Meg már ülni sem elég (bár még azt sem tud :lol: ), már állni kell és lépkedni. Délelőtt v. félórán keresztül küzdött, folyamatosan nyújtogatta a kezeit, h. adjam az ujjam, homorította a hátát, h. vegyem már észre, h. ő márpedig ülni akar, de ha megkapta a két ujjamat, ülésből rögtön felnyomta magát állásba, majd elindult felfelé a hasamon és a mellkasomon.
A combomon már pici lila foltok vannak a pici pracliktól, mert természetesen lábujjhegyen próbálkozik, és a közel 7 kiló 1 négyzetcentin elosztva nem túl kellemes! :twisted:
De nagyon élvezi és közben vigyorog a világba! :D

Vigyorogni egyébként nagyon szeret. Most ugyan kicsit úgy néz ki, mint a Süsü, mert elég széles rés van a két felső 1-ese közt, de remélem ez idővel el fog tűnni! :lol: :lol: :lol:
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Szia Csillag!

Csak 120-ról van papírom, a 150-et feltételezem, mivel egyszer bealudt Vili 8 órára, és utána lehetett annyi...

Az alvás jó, de 2 gyerekkel nekem a fejés is nagy kihívás volt, pedig az első gyerekkel közel egy évig minden szopi után fejtem...

Úgy tudunk sétálni, hogy a szopi fél óra (+ 15-30 perc egyéb), így marad 1 óra sétára közben. De most is napi 7x szopizik (+1 tápszer), eddig meg napi 8x szopizott. Szerintem egy 10 hetesnél ez már arra utal, hogy kevés neki... Azért kér annyiszor.

Igen, én használtam/használok Aventet. Valóban fárasztja a kezet sok fejés esetén, én azért tértem át erre, mert a Medela, ami tényleg jó, jóval lassabb (legalábbis az, ami nekem volt). Az aventtel 2-3x gyorsabban meglettem, és napi több óra fejés esetén az sokat számít.

Vöcsök
vöcsök
 
 

 
 

Süsüke nagyon édes... :) Nem harap szopi közben?

A felállásról: mielőtt még Álmi járni kezdett, azt olvastam, hogy ha vezetgetjük, akkor nem tanul meg biztonságosan elesni a gyerek, amire pedig nagy szüksége van. Ezért sosem vezetgettük, nem is nagyon hiányolta. 11 hónaposan már járt enélkül is, és tuti biztonságosan tudott elesni :)

Vöcsök
vöcsök
 
 


Rambóka milyen tápot használtok? ha Gergő nagyon nem szereti, kérj másikat,

A sinlac nagyon finom, én is megkóstoltam, édes, és pép, lehet kanállal pakolni a gyerekbe.

Kép

Kép
rejo
 
 


Milupa HA. Én még nem kóstoltam, de a párom szerint szar! :evil:
Ha nagyon nem eszi, mindenképpen kérek másikat!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Én zárok, én nyitok?

A kis aljas kivágott az ágyból, majd 1 óra randalírozás után elkezdett nyekeregni, h. ő álmos. Már alszik is! :twisted:
Na megyek mosogatni..... :(

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sehol senki?
Tegnap lemértem az egész napi szopást: 660 ml (+165 tápszer).
Vöcsök
vöcsök
 
 


rakok fel pár képet Johannáról, mert régen tettem fel! Már hátul kikopott a haja, meg nagyon megritkult, kezdi elhullajtani a babahaját, eszméletlen mennyire hullik neki, de ami megmaradt, az jó hosszúra nőtt, lassan vágnom kell, főleg elől! :lol:

A tövénél már az új haja van két centin, szép barna lesz, gesztenyebarna enyhén vörös fénnyel, nem marad fekete.

Anyukám kezében:
Kép


Járókában:
Kép


Dominak nem engedjük még hogy fogja, csak ha fekszenek vagy ülnek, nem bírna el majdnem 8 kilót... :lol: Így szeretik egymást!

Kép

Kép

Kép
rejo
 
 


Gyönyörű kislány, olyan szép, hogy kedvet kaptam egy kislányhoz is (pedig amúgy egy 3. kisfiúról ábrándozom... - ilyenkor, mikor mindkettő alszik és nyugi van, már ilyenekre vetemedem)
:)
Mi sem engedjük Álminak, hogy felvegye Vilit, habár még csak 4,7 kg, de nem tudja a felét tartani, és féltem...
:( Nálunk roda esős idő van... Már alig várom, hogy ksüssön a nap...
Vöcsök
vöcsök
 
 


Rambóka, tündéri ez a kis "Süsü". Édes a két fogacskájával !

Rejo :) Johannának nagyon jól fognak állni a csatok, hajgumik, nagyon szép kiscsaj !

Vöcsök, én megszavazom, hogy a 3. porontyotok kislány legyen !! :wink:

mniki
 
 


Vöcsök, 660 ml a tök szupi! Attól nem éhezik Vili, sőt lehet, hogy a tápi se kéne, nem?
Marcikám se eszik többet, szerintem 600-650 körül, bár a szopik ból a késő estit, éjjeli, és a reggelit nem mérem, de saccra ennyi, és nem éhezik. Sőt, ma duán 2x csak 40 mlet evett, és vidáman rugdalózik, nem tűnik éhesnek.

Rejóka, nagyon-nagyon édesek!!!!!!!!!! Nálatok nem volt tesóféltékenység? Vöcsök, 3. fiú???????
Én még 1 kislányt szeretnék + még egy mindegy
csillagfény
 
 


Csillag!

Mielőtt elkapta a tápszert több, mint egy hétig stagnált, és végül már fogyni kezdett az előző hetihez képest... Meg azt tapasztalom, hogy délutánra, amikorra nagyon eltávolodunk a 150 tápszer+150 anyatejes éjjeli dőzsöléstől, már szó szerint kifacsarja a melleimet, annyira szívja, hogy az már fáj... Az elmúlt 3 napban viszont megint gyarapszik... Meg hát Marci azért egy hónappal fiatalabb... (Tényleg: ö mennyiket gyarapszik naponta/hetente?) Ha nem lenne Vilinek mellékvese-elégtelensége, lehet, hogy "saját szakállamra" még hagynám ezt a dolgot pár hétig (meg lehet, hogy tényleg "kihúznánk" ennyi anyatejjel is 4-5 hónapos koráig, amikor már mindenfélét ehet), de így nem merem ezt megtenni a szakorvosunk határozott utasítása ellenére. De nagyon szeretném tartani ezt az arányt az anyatej meg a tápszer között.

Nem volt időm visszaolvasni: mi történt, hogy Babancs koraszült???

Vöcsök

(((Ja: azért 3. fiú, mert leánykori nagy vágyam mindig 4 fiú volt... Persze tudjuk a felmérésekből, hogy a magyar nők kevesebbet szülnek, mint amit szeretnének, és hát én is 34 múltam már...)))
vöcsök
 
 


Csillag nem volt tesóféltékenység, mert a nayg korkülönbség miatt már nem azonosak a célok és érdekek! Ez az egyik előnye a nagy korkülönbségnek! (van még több is, de hátránya is! :wink: )

Vöcsök, Niki, Csillag puszi Johanna nevében! :D

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejóka, puszi Hannácskának is!

Vöcsök, miért a szakorovos mit javasolt? csak azért kérdezem, mert nekem a kórházban minden gond nélkül írtak tápit.
Mellékvese elégtelenség? Ajaj, ez miben nyilvánul meg?

Most, hogy nem szedek antibiotikumot, most megint jobban gyarapszik. Most 4,50-60 ruhában, pelusban. 8 hetes, a visszafogyott születési súlya meztelenül volt 3100. Szóval kb 1 kiló 8 hét alatt, ebben volt 2 hét antibiotikumkúra nekem, 10 nap a gyereknek a kórházban még, besárgulás, és az első héten a kaja fele tápi volt, az első 4 hétben azért napi egy adag biztos. Azóta szerencsére nem.

Kevesebbet szülünk? Ja. Én legalább 4-5-ről álmodoztam, de most 3nak is óriásian örülnék. Egyrészt ugye a pco miatt, másrészt el is kell tartani őket.
Tényleg csajok, ti hogy álltok a gyerekszám-kívánsággal?
Egyébként 35 év felett 3. gyerek szerintem nem rossz. Ismertem egy csajszit, 3 gyerek után, amikor már nagyok voltak 40-45 évesen még bevállalt 2 kicsit.
Első gyerek rosszabb 35 felett, de háát, kinek mikor adatik meg. Mindenképpen jobb ha van gyerek, mintha nincs.
csillagfény
 
 


ma adom harmadik este a sinlacot. A gyerek imádja, nyeli mint kacsa a nokedlit.
Az első két éjszakáról inkább nem beszélnék, ( :wink: :lol: ), de a mai harmadik éjszaka már reményeket kelt bennem. fél kilenckor aludt el, fél 11-kor mielőtt lefeküdtem adtam neki még kis cicit álmában (pár perc alatt megvoltunk), és aludt reggel hatig, óraátállással együtt 7-ig, 4-kor megébredt ugyan (óra van ebben a gyerekben, de mentségére legyen mondva, én terhesen hónapokig MINDIG hajnali 4-kor mentem pisilni, szegényt biztos felébresztettem olyankor, mert pisi után mikor visszafeküdtem jól elkezdett mozogni, és valszeg ezt az időpontot szokta meg), na szóval megébredt ugyan 4-kor, de cumi be és aludt tovább.

ha sikerülne lehagyni a reggel négyes ébresztőt, már nagyon jó lenne a helyzet, most ez a köv. célom. Igaz cumit már apa is be tudja adni, úgyhogy lehet néhány szombat vagy péntek éjszaka ő lesz ügyeletes.

Csillag engem tudod mi tart vissza a 4-5 gyerektől? nem a pénz ami az eltartásukhoz kell (sztem az első gyerek a "legdrágább", ha lehet ilyet mondani, utána már sokkal kevesebb költség, mindenesetre nem duplázódik! Mondjuk erről sokat tudnék beszélni, mennyi pénz kell egy gyerek felneveléséhez, mi elég nagy szegénységben nőttünk fel, mégis nagyon szép gyerekkorom volt, és nagyon boldogok voltunk. Tudom nyálasan hangzik így. de sok előnyöm is származott ebből, pl. életrevalóbb lettem, nme félek a kihívásoktól, dolgoztam 16 éves korom óta, nyáron a Balatonon, meg egész évben magántanítottam már gimiben is...)

a PCO még mindig kicsit nyomaszt, így két gyerek után is, de már nem látom teljesen reménytelennek a helyzetet,

ami visszatart az iszonyatos energia, idő ami egy gyerekhez kell. nem tudom, tisztességgel fel tudnék-e itt Pesten nevelni 4-5 gyereket. jobban mondva tudom, itt nem. Ebben a böszme nagy családellenes városban, nagymamák nélkül. Látod már most a saját gyerekeden, micsoda erőfeszítés. Képzeld el, ha ez mellett lenne még két-három másik, akit pelenkázni, etetni, fürdetni kell, leckét olvasni vele, esetleg az egyik beteg... :roll: asszem nem lennének ilyen gondjaid, hogy hány milit eszik a legkisebb... :lol:

ha egy gyereket szépen akarok nevelni, edzésre kell hordani, meg zenére, síelni, vagy balettra, nyelvórákra, vagy ami tetszik neki, és legfőkéépen iskolába, óvódába, orvoshoz hozni - vinni... ehhez még egy egész ember is kevés, aki főállásban ezt csinálja, 4-5 gyerek mellett.
persze vidéken más a helyzet, Pécsen ugye egy busszal átszállás nélkül a város másik felében vagyok, és egyedül jártam edzésre minden nap általános iskolában.

Itt pesten nem tudom elképzelni, hogy 4-5 gyerekkel nekiindulok BKV-val a városnak.

Szóval engem ez tart vissza, itt Pesten egyszerűen nem lehet a közlekedési és lakásviszoynok miatt 4-5 gyereket nevelni szépen. (volt olyan 4 gyerekes ismerős, persze kiköltöztek egy buda közeli kisebb faluba kertes házba a gyerekek miatt, 6-kor keltek, és 10-kor még a dugóban ültek...egyszerűen nem értek be iskolába a gyerekek...)

Azért aharmadikat mindenképpen bevállaljuk, hamarosan, ha összejön, és megkapjuk még ezt a bónusz ajándékot :lol: , a negyediktől sem zárkózunk el, sőt férjem nagyon szeretné, de azt nem tudom hogyan...(anyuék sajnos nem tervezik hogy felköltöznek pestre, páromat meg nem tudom rábeszélni, hogy költözzünk le Pécsre :? )

Kép

Kép
rejo
 
 


Rambóka, nagyon édes a kis Miki egered! :lol:

Rejo, Johanna haján nem győzök csodálkozni! Annyira szép kislány! Dominak meg hihetetlenül hosszú szempillái vannak! Jaj a lányoknak pár év múlva... :wink:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Rejóka, érdekes amit írsz.
Én a logisztikát tartom a kisebb problémának. Van egy-két sokgyerekes család körülöttem, és valahogy 1+1 nem = 2. Pl irnyíthatod úgy a gyereket, hogy az iskolába járjon zenére vagy sportra. Tanítottam egy suliban, ott volt néptánc, úszás, karate, és zongora. A suli, amit kinéztem magamnak egyenőre a leendő gyerekeinknek, a zenesuli mellett van.

A nagyobbak részt tudnak venni a házimunkában, a kisebbek istápolásában.
csak szerintem ez állati sokba kerül, nem tudom. A különórák már majdnem mind ezresek havonta. Etetni is kell őket, ruházni, tankönyvek (persze általában minden tanár más könyvet kér), arról nem is beszélva, ha az egyik beteg lesz....
Így is majdhogynem egyik napról a másikra él az ember, pedig nem tartozunk a legrosszabbul keresők közé, és nincs hitelünk sem. Igaz, a legjobbak közé sem.

Naná, hogy nem lenne ilyen gondom, hogy hány milit eszik a legkisebb. Már most teljesen másképp csinálnám az első 8 hetet, ha holnap szülnék. :roll:
csillagfény
 
 


Csillag ez anyagiakra is igaz, hogy 1+1 nem =2.

A ruhákat meg lehet örökölni a nagyobb testvérektől, ha főz az ember, egy vagy két tányérral több már nem növeli nagyon a költségeket, sőt gazdaságosabb! :wink:
A legjobb cuccok a turikban vannak. ( ja tényleg, néztétek már az angol turikban a gyerekruhákat? valami gyönyörűek, majd teszek képeket milyen kincseket vadászok!)

Ezt barátnőmnél látom, eléggé ki van számolva a havi pénzünk, és megoldják a dolgokat.
Azt hiszem ha minden más menne, anyagiak akkor sem tartanának vissza a gyerekvállalástól.

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Rejo!

Na végre! :D
A kis csókosszájú! :D :D :D
Hmm… Érdekesen nézhet ki hátulról! :lol: Ott már Gergőnek sincs haja, de ő ugye szőke, így nem feltűnő!
8 kiló??? :shock: Akkor tényleg Girnyó a Gergő gyerek! :(

Csillag!

Ha nem lennék idén 34 éves, és nem most kezdenék neki a szakmámnak, én is nekifutnék 3-nak! Így örülök, ha 2-ig eljutok! :(

Anyoooka!

Hálistennek a fülei nem állnak el annyira! :lol: (bár a „Miki egér” sportriporter srác a család kedvence, az észak Mo.-i tájszólással beszélő időjóssal együtt :D )


Képzeljétek, voltunk babaúszni!
Gergő annyira aranyos volt! Egyáltalán nem ijedt meg a nagy víztől! Nagyon jól érezte magát, pacsált a kezeivel, nyomatta a békatempót a lábával, kergette a vizijátékokat és vigyorgott a csajokra. :lol:
Végül nem a Hullámfürdőbe vittük, hanem a Bánki Donát ált. isk. babaúszására. Itt szombat délután van kötetlen tanfolyam. Nem kell időre menni, hanem mindenki a szopiidőtől függően megy, az edző 3-tól benn van a vízben, fogadja az érkezőket és tényleg egyénre szabottan folyik a foglalkozás. Már eljutottunk odáig, h. a partról „beugorva” merült a gyerek! :lol: Apa meg külön örült, h. jó meleg a víz! :wink: Az egész nagyon szimpatikus volt.
:D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


rambóka direkt neked lefényképezem hátulról is! :wink: :lol: Szörnyűűűű!De csak priviben küldöm el!nem égetem a lányomat! :lol:

figyu girnyó az apja is, őt örökölte, ezen ne aggódj!! Domi is másfél kilóval könnyebb volt pont ennyi idős korában, most a napokban néztem meg a kiskönyvét, de centire ugyanennyik voltak. Mi meg azon aggódunk, nehogy kövér kislány legyen majd belőle... :?

Gratula a kis vizicsíbornak! lehet úszóbajnok lesz belőle? :roll:

Norka drága nagyon eltűntél!! Mi van Bogival?

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Rejóka, ez eddig O.K. Én is turiból szedem a ruhákat, ez azért pesten igy sem a legolcsóbb. 1900ft/kiló. A kaja is O.K., én most is így főzök, és fagyasztgatunk. Bár azért ha az egészséget is szem előtt tartod, akkor az pénz, ha nem is 2x annyi.
De a különórák az tényleg húzós. Bár nem tudom, szerintem inkább egy különóra + még 1 tesó, mint 2, de ugye a zene meg a sport az szerintem alap, mivel az iskolai tesiórák nem érnek semmit.
Ti hányan voltatok tesók?

Rambóka, ha 34 vagy, nem most kezded a szakmát, nem?
Nem tudom, engem sose érdekeltek a munka dolgok. Én világ életemben anya szerettem volna lenni. :) Méghozzá egy kis focicsapaté. :)
csillagfény
 
 


Csillag ketten voltunk/vagyunk tesók.

Hát nem tudom, régen azért másképp mentek a dolgok, pont régebben könnyebben lehetett szépen nevelni a gyerekeket.
Pl. én sportiskolába jártam, egy igen jóba, mindennap volt tesióra, heti két délelőtt edzés beépítve az órarendbe, és minden délután edzés, hétvégén meccsek. (kosaraztam, a PVSK utánpótláscsapatában játszottam MB 2-ben. Most a TV-ben látom az akkori csapattársaimat! :D ) És mindez ingyen és bérmentve. Angolóra már általános isiben szakkör formájában ingyen és bérmnentve. Zene kimaradt, pedig jelentkeztem a kórusba, de kidobtak a meghallgatáskor már a tavaszi szél vizet áraszt eléneklésekor. :lol: Jártam rajzra, agyagozásra, öcsém pingpongozni, színházba teljesen free volt.

A gimiben olyan tudást kaptam, hogy minden egyéb különóra nélkül simán besétáltam az egyetemre.

Ezt ma már nem lehet megcsinálni, tudom.

Általánosba és gimiben minden szakkör, különóra ingyen volt. unokaöcsém most teszi le a második nyelvvizsgáját suli alapon (kéttannyelvű).
Én úgy látom jó iskolát kell választani a gyereknek, és akkor nem kell annyi különóra. Túlságosan leterhelni sem szabad a gyerekeket! :wink: én a mi giminkben is azt láttam, ahol tanítok, hogy simán meg lehet csinálni a myelvvizsgákat, ha valaki komolyan veszi a tanulást, (a tanáron soha nem múlik) zenetagozatos osztályunk is volt, hagszeres és kórusos fellépésekkel, még külföldre is mentek, pedig ez nem egy ismert és híres gimi. A zenetanár este 6-ig foglalkozott a gyerekekkel.

Viszont évente egy cipőtés egy nadrágot kaptam, ennyire futotta a családi költségvetésből. ez egy fiatal kamaszlányt nem elégíti ki, úgyhogy 16 évesen elmentem magántanítani suli után, lett sok zsebpénzem! :lol: nyaranta meg sok élményem és barátom a balatoni melókból!

Én inkább a + tesóra szavazok! :wink:

Kép

Kép
rejo
 
 


Rambóka!

Mekkora Gergő? Hány kiló és centi?

Márk 69-70 centi, és tegnap volt 6,70. Johannától ő is jócskán elmarad, pedig vannak kis hurkái a combján (ha nem is sok :lol: ).

Anyukám azt mondja, hogy mi is pont ilyenek voltunk, így eddig nekem meg sem fordult a fejemben, hogy aggódnom kéne a súlya/evése miatt. Pedig nálunk is volt két hét, amikor hízás helyett éppen fogytunk. :cry:

Egyébként a vizsgálatokkal bármit kimutattak Gergőnél? Vagy van egyáltalán már eredmény?

Kép
almodo
 
 


Lányok innen nem jön valaki a szerdai talira?

Úúú, most jutott eszembe, kéne szervezni valami kisbabás.kismamás talit is, sok babával, valahol szabadtéren, parkban, játszótéren...ha majd jó idő lesz...mit szóltok?

Almodo Domi is pont így volt, kb. ennyi lehett súlyra és centire félévesen,holnap megnézem a kiskönyvét.

De azért az sztem nem jó, ha fogy egy bébi. Ha stagnál két hétig az belefér.

Kép

Kép
rejo
 
 


Hát, ha már a fogyásnál tartunk, Sára két napi stagnálás után tegnap fogyott 20 grammot. Teljesen bepánikoltam, azóta érzem is, hogy kevesebb a tejem. Viszont az a gyanúm, hogy ez a következmány, nem pedig az ok. Ma 7 olyan teli kakis pelenkát produkált, amiből "normál napokon" csak 3-4 van. Este felhivtam a gyerekorvost, szerinte ez nem gáz.
A múlt heti vérvétel óta nem hiztunk túl sokat, most meg még fogyunk is, teljesen kész vagyok. :cry:
Lehet, hogy a szájpenész okozza az étvágytalanságot?

Na megyek fejni......

Ja és ma voltunk Sarlai doktornőnél, azt mondta, hogy nem minden gyerkőcöt lehet leszoktatni a bimbóvédőről. A miénk ilyen :)

Kép

Képurl]
espero
 
 


Espero, és mit mondott neked még Sarlai doki? Próbáltatok anélkül szopizni?
A biombóvédő sajna csökkenti a tejtermelést. Nekem sokkal több van, amióta leszoktunk. De valszínű nálad az étvégytalanság miatt volt. Nem szoktál fejni? Szerintem egyébként sem baj, ha van 1-2 adag a fagyasztóban. Jól jön, ha el kell menned valahová, és kimarad egy etetés, vagy később a főzelékekhez.

Szerdai tali.... Uuuuuuuuuuuh, nekem, mostanában csak annyi időm van, hogy éppen titeket átfutlak itt. Nem is esett le, hogy szerdán tali van.
csillagfény
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem engedett be a Babanet! :evil:

Almodo!

Gergő március 20-án 66 cm és 6900 g.
Előtte február 6-án 64 cm és 6890 volt.
1,5 hónap alatt csak 10 dekát hízott.
De semmi nem volt gyanús, mert élénk, mozgékony, vidám, és megy, mint a mérgezett egér.
A szopi nem kifejezetten érdekli, minden más sokkal fontosabb (pl. a szopispárna mintáinak elmélyült tanulmányozása :lol: ), kb. 5 perc/cici alatt végezni szokott.
De nem ordított, h. éhes. Nem volt semmi hiszti, pedig aki ismeri a gyereket, az tudja, h. egy sapkafelvétel is kész közelharc tud lenni, üvegrepesztő sikítással! :twisted:
Annó a mérlegelést is azért hagytuk abba, mert szétüvöltötte a fejét, ha az ébredést követő 5. másodpercben nem volt cici a szájában és akkora tekergést rendezett, h. 10-20 dekás eltéréseket mért a mérleg. Nem volt értelme küzdeni vele.
A falatot kinézi a szánkból, de ugye LLL-ék annyit rágják a szánkba a "6 hónapos korig csak és kizárólag anyatej!" szlogent, h. komoly küzdelmet kellett folytatnom anyámmal, aki minket már igen korán mindenfélével etetett (akkoriban ugye az volt a divat!).
Kompromisszumos megoldásként kezdte el kapni a gyerek a leveket.
Erre most kiderül, h. éhezik?????? És, h. nyugodtan adjak neki gyümölcsöt, zöldségeket (és valszeg ma azt is kimondják, h. husit is!).
Szóval nekem LLL megint bekavart! :evil: (Vajon miért nem szeretem őket? :evil: )
Persze én vagyok a hibás, mert miért nem vettem észre, h. éhezik a gyerek?! :cry:
De hiszen a dokinéni le sem akarta mérni, mondván, minek élénk, mozgékony, jókedvű!
Aztán most meg mégis gond van! :(
Úgy tűnik a labor alapján, h. vashiánya van, meg (a labor alapján!) lehetett vmi vírusfertőzése, mert eltolódott a fehérvérsejtek aránya a leukociták felé. De nem volt hasmenése, nem volt taknyos, nem volt láza, akkor miből kellett volna észrevennem? :cry:
De szinte 100 %, hogy több tényező játszhatott közre! Egyrészt az én mensi miatti tejtermelés lenullázódásom :cry: , másrészt a gyerek hihetetlen mozgásigénye :D , harmadrészt az az 5 fog, amit pillanatok alatt kinövesztett!
Azóta kapja a pépeket és a tápit, nyeli, mint kacsa a nokedlit! Tegnap este 10-kor lenyomott kb. 60 ml pépet + 120 ml levet. Azt néztük, h. lehet-e egyáltalán a hasára fektetni, vagy billegni fog, mint a hintaló? :lol:
Iszonyatosan falánk, előzőleg 6-kor ugyanis már bevágott kb. 120 ml pépet. De a nyüglődésein nem változtat semmit a kaja, hajnal 4-kor ugyanúgy ébresztett, majd kis szopi után visszaaludt (szerintem inkább a foga zavarta!).

Majd ma kiderül, h. mennyit gyarapodott 1 hét alatt!
:shock:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, a miénk is ezt műveli a mérleggel, de azért azt látjuk,hogy az átlag kb mennyit nőtt.
A doki lehet, hogy azt mondja, adj neki leveket. Én iszek llléknek. Persze inkább levek, meg tápi mint az éhkop. :)
Érdekes, hogy mitől megy el így az ember teje.


Az én babám meg nem alszik. Hihetetlen. Mondjuk elég érzékenyen alszom én is, a lakásban csak füldugóval, mert nagy a forgalom, de egy gyerek? Csak úgy alszik el kb fél óra alatt, hogy ott vagyok mellette, ha lehet sötét van, és cumiztatom. A legkisebb neszre felriad, amíg nem aludt el mélyen. Félek, ha rászokik erre az elaltatásra, nem fogok vele bírni, mert mindig igényli majd, hogy mellé feküdjek. Egyedül viszont nem alszik el, és ha túlpörög, van hogy 5-6 órig is fent van, és sír a fáradtságtól. Van tippetek?
csillagfény
 
 


Sziasztok!

Csillag!

Én is csak olvastam: Be kell bugyolálni egy takaróba, h. jó melegben és biztonságban érezze magát!
A felriadás nem úgy történik, h. szétcsapja a két kis kezét? (Ez ugyanaz az ősi reflex, ami nálad is előjön, ha azt álmodod, h. hanyatt zuhansz.)
Nálunk ez volt az egyik ok, ami miatt hason altattuk, h. háton mindig felébredt a saját kalimpálására. :lol:

Voltunk dokinéninél. Jelentem gyarapodásnak indult a gyerek. Már 7100 g!!!!! Az 200 g 1 hét alatt! :D (Csak nehogy aztán kisgömböc legyen a végén! :shock: :lol: )
Kaptunk vasat és mehet a husi is. A szopi már csak nyugtató funkciót tölt be nála, úgy érzem.
Hát ez van. :(
Úgy is fel lehet fogni, h. innentől kissé kötetlenebb lesz az életünk, mert anyu is meg tudja etetni, nem kell időre hazaérni a szopi miatt.
De azért én még próbálkozom!

Ma végre megtaláltam a patikában a Nenedent bébifogkrémet ujjra húzható kis szilikon kefével. Már keresem egy ideje, de sehol nem találtam, nem is hallottak róla, erre itt a kedvenc gyógyszertáramban megtalálom! :shock: :D
Már ki is próbáltam a kefe részt. Gergőnek nagyon tetszik, vigyorog és tartja a száját! Gondolom jól masszírozzák a puha szilikonsörték a fájós ínyét! :D :D :D
Este megnézzük mit szól a fogkrémhez! :lol:
Már ennyi fogunk van:
Kép
(Öcsém szerint a Mónikasó vendégeinek összesen nincs ennyi! :lol: :lol: :lol: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hogy mitől megy el a tej?
- mensi
- idegeskedés
- lecsökkent szopásintenzitás
Nálunk mindhárom jelen volt egyidőben. :cry:
Most dolgozom a tej visszahozásán, de sokat ront az ügyön, h. :
- a dedet nem érdekli a cici
- időnként harap is, ha türelmetlen
- hiába fejek nem jön semmi
- várhatóan 2 hét múlva újabb mensi
- és már előre ideges vagyok miatta :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rejo :)
Holnapra NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT Johannának!!
A Sinlac-ot receptre adják??
gtünde
 
 


Szia Tünde!

Nekünk receptre írta fel a doktornő annakidején.


Rejo!

Johannának névnapja alkalmából sok puszit küldök:
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, ha szeretnél még szoptatni, nekem nagyon jól bejött amit lllék (bocs) írak a tejcsifokozásra. Az egyik mellemben alig volt tej, most már ott is van rendesen.
Te hogyan fejsz?
Ők azt írják, akkor is kell fejni, ha nem jön semmit, mindig egy kicsivel több lesz.
Fogmosás már ekkora fogaknál is kell? :roll: Milyen fogkefét javasolsz?
bebugyolálnio? Én csak kar alatt szokatm betakarni. Mi az bebugyolálás? teljesen betekerni?

Hannácskának szintúgy boldog névnapot kívánok! :)
csillagfény
 
 


Köszi lányok Johanna nevében!

Tündi mi van veletek, Répával? jól eltűntél. Sinlac receptre ólcsóbb, recept nélkül nagyon drága.

bebugyola tényleg bejön, de csak elalváskor, csak a feje látszik ki, és még jól alá is tűröm a takarót mindkét oldalon.l

m g b ;>...mn -.-

ezt johanna írta nektek! :lol:

rambóka nekem az is nagyon lecsökkentette a tejem, mikor átálltam 4 óránkénti etetésre.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rambóka, iszonyat jó az a kép Gergőről!!!!!
dimet
 
 


Köszi! :lol:

Na ma sem sokat aludtunk! :(
De reggelre kiderült, h. miért: megjelent a bal felső 2-es csücske is az íny alatt közvetlenül!
Remélem most gyorsan kinöveszti még a maradék két alsó 2-est is aztán az őrlőkig lesz egy kis pihi!
Ma eddig csak a nyügi megy. Már 5X vettem fel az elmúlt fél órában, de semmi nem jó neki, tol el magától, üt, és üvegrepesztő hangon visít. Csak cicin jó, de úgy meg már nekem nem jó, mert nem szopizik, csak rágcsál a kis fogaival! :(
Most megvárom, hátha a zsibbasztó zselével el tud aludni, ha nem, akkor beteszek egy videót és magam mellé veszem a gyereket (aztán majd kezelgetem a lukakat a mellemen v. innentől nagylukú lesz az anyacumi! :lol: ).

Almodo!

Súlyra visszatérve:
Függ a gyerek születési súlyától és a ti genetikai adottságaitoktól is!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ja, teszek fel két képet, hogy mi történik, ha az ember meggondolatlan módon a gyerek kezébe adja a kanalat:

Kép Kép

Mindenesetre nagyon élvezte! :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hát ezek szerint titeket sem engedett be ez a dög! :evil:

Szökik a ded a játszósszőnyegből, úgyhogy be kell szereznem egy járókát!
Szerintetek milyet érdemes venni, hálósat v. rácsosat?

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Na ezt a topikot is megtaláltam :) Tök jó ötlet volt megnyitni, bevallom, már nekem se volt szívem a másikba írogatni ...

Szerintem azt is ide nyomom majd be, hogy hogy született meg Lilla... (az indexre már beírtam, úgyhogy ctrl+C - ctrl+V...)

Most én is a tejtermelésen dolgozok, estére kevés... reggel meg szétrobban a mellem... délelőtt a szopik után kb. 50 milit tudok lefejni az meg nem túl sok... de egy kis esti kiegészítésnek talán jó...

Most napi 1 liter kecskerutát iszok (2 evőkanál 1 liter vízbe)... holnap meg elkezdem szedni a homeós bogyót...

Hát ez van...
Vendég
 


Lilla születéstörténete vagymi... ezt még a hazajövetel után írtam, gondolom már vannak benne elavult dolgok is :)

***

Azt ha jól emlékszem még írtam, hogy iszonyúan görcsöl a vesém és a dokik a sok víz ivásán kívül semmit sem tudtak segíteni. Hát, hétfőre úgy elfajult a helyzet, hogy elkezdtem vérezni. Fel is hívtam a dokim aki szabin volt de mondta, hogy SOS menjek be az ügyeletbe, hogy megnézzék mi is ez. 99%, hogy sima tágulási vérzés ami teljesen normális, de mivel terhesség alatt nem megengedett a vérzés ezért mindenképp menjek be a kórházba.

Bementem, ahol épp az egyik dokinő ügyelt (ritka hangulatember - eddig nem sok jót hallottam emiatt róla). Ő megnézett és újra megultrahangoztak ahol a vesemedencémben már mindkét oldalon tágulatokat stb. találtak. Na ennek fele sem tréfa, azonnal befekvés a kórházba, irány az urológia. Ott jófej volt a doki, megnyugtatott, hogy szerinte a méhem nyomhat valamit - esetleg vesekövem van de ha megszületik a baba akkor elmúlik, addig nyugodtan szedjek no-spát. Na itt kiakadtam, hogy ezt miért nem tudták szombaton mondani - akkor megspóroltam volna néhány falkaparósan görcsölős napot ami alatt a nap 24 órájában kőkemény volt a hasam...

Na ezek után azonnal kaptam egy no-spa - Algopirin mixet a fenekembe... és csodák csodájára egyszercsak mintha elfújták volna a csütörtök óta tartó fájdalmat. Kaptam egy doboz no-spát és onnantól kezdve Hawaii volt:) A bibi csak az volt, hogy mivel már napok óta nem ettem + görcsöltem, iszonyú székrekedésem volt amit még a jó kis kórházi hashajtók se tudtak megmoccantani... Szóval a lényeg az, hogy fogalmam sem volt mikor engednek haza, a dokim már ígérgetni se mert. Ja. És a hasamat sasolta állandóan, hogy miért ilyen kemény (miért - miért... mert már napok óta folyamatosan görcsöltem).

Szerdán reggel elkezdett fájni a hátam én meg jól beijedtem, hogy hűha, megint jön a vesegörcs. Na akkor sétáltam egy nagyot a gyönyörű időben (kb. 1,5 km) a kórház kertjében - a hátfájás nem igazán javult, de nem is volt zavaró, kb. olyan volt mintha elzsibbadtam volna. Egész délután jógagyakorlatoztam, hátha múlik. Délután a férjemmel is lenyomtam vagy 2-2,5 km. sétát...

Hajnalban már nem igazán volt kényelmes az oldalamon feküdni, forgolódtam egy sort - aztán inkább kimentem a WC-re, hátha utána már jobban fogok aludni - épp kiértem amikor elkezdett folyni valami - na mondom, bepisilni nem szoktam, ez gyanús. Roham vissza az ágyba, azonnal nővérhívó - hogy mondja meg, hogy mi a jele a magzatvíz folyásnak mert valami fura jön belőlem. A nővér először mondta, hogy feküdjek vissza és kész. Aztán rákérdezett, hogy van-e valami más bajom is, mondtam, hogy igazából semmi, csak fura volt, hogy keményedtem és utána jött a víz. Na akkor mondta, hogy jó, akkor fogjam meg a mappám a papírjaimmal és sétáljak át a szülészetre ott majd megmondják, mi a helyzet. Hát a helyzet az volt, hogy folyt a magzatvíz és már egy ujjnyira tág volt a külső méhszáj (ez 4:15-kor volt). Na akkor visszaküldtek a cuccaimért a szobámba és mondták, hogy pakoljam össze a többit is mert szülés után már másik szobába fogok költözni. Átcuccoltam, aztán előkészítettek stb. Na akkor szóltam a férjemnek, hogy készülődjön, de nem kell sietni mert a doki szerint ez még marha sokáig tart és én annyira az elején vagyok, hogy csak na, úgyhogy még a dokimnak sem szólnak inkább.

A férjem úgy 1/2 7 körül ért oda, még akkor sem éreztem semmi különöset, de ha egyszer azt mondták, hogy szülök, akkor szülök :) Ekkor már 2 ujjnyira nyitva voltam asszem és a fájások is elindultak (alig érezhetően). A dokim is megérkezett.

Jófej volt, kérdezte, hogy akkor most mi van... mondtam neki, hogy szülök :) Hátha addig nem vette észre :)

A fájások tankönyvszerűek voltak az NST szerint, a doki meg mondta, hogy még messze van azért a vége... Jókat beszélgettünk a szülésznővel (fiatal lány volt, aki csak lesett, hogy milyen jógás praktikákat művelek a vajúdás alatt:) Mondta, hogy na most ő is csak tanul és figyel:) Közben kétpofára nyomtam a csokit (jipiii... végre:)))))))))

Közben 3 ujjnyi lett a méhszáj, a dokim mondta, hogy mehet a kád ha akarom - naná... akkor már kezdtek iszonyúan bedurvulni a fájások, alig tudtam kontrollálni a légzésem. Na a kád borzalmas volt - tényleg... . Nem tudtam hova kapaszkodni, a víz sem volt elég meleg... grrrr... nagynehezen kimenekültem belőle (nehéz volt, addigra már iszonyúan sűrűn jöttek a fájások - néha még a hasam is hullámzott). Na akkor átmásztam a szülőkerékbe - hát az valami zseniális találmány... Ott vertem a fejem a falba, hogy nem próbáltam ki már hamarabb... Iszonyú kényelmes volt, marha jól lehetett benne kapaszkodni, egyszóval zseniális volt (megjegyzés: sem a dokimnál, sem a szülésznőnél nem szült még senki benne, a kórházban is egy kézen meg lehet számolni azoknak a számát akik abban szültek eddig... a dokik sem propagálják igazán mert nekik gugolniuk kell végig - vagy majdnem hasalni:) Mondjuk ilyenből asszem összesen 2 van az egész országban - és szerencsére az egyik pont itt volt.

Ott ücsörgök, levegőért kapkodok, erre bejön a dokim szép zöldbe öltözve. A férjem kérdezi tőle, hogy na, úgy látja itt készül valami - a doki meg csak legyintett, hogy á, messze van még. Azért mondta, hogy azért majd szóljak, ha székelési ingerem jöm majd valamikor. Mondtam neki, hogy hát nekem már a kád óta folyamatosan az van...

Na akkor derült ki, hogy itt a vége, jön a kitolás... Onnan már pillanatok alatt mentek a dolgok.

Sajna kicsit túl gyorsan, mert közben szépen megsérült a méhszájam + a hüvely is (a baba szépen felsértette), a gyors szülés miatt gátmetszés is kellett + az még szépen tovább is repedt...

Mondjuk a foltozásból tényleg alig jutott el valami az agyamig, mert közben végig a kezemben lehetett Lilla, úgyhogy nem is volt időm másra figyelni :)

A lényeg egyébként az, hogy szerintem könnyű volt a szülés, az utolsó előtti szakasz kivételével durván fájdalmasnak sem igazán mondanám (hála a fájások közti szüneteknek az összeset szépen ki lehetett pihenni), az utolsó előtti szakasz meg szerintem nem tartott olyan sokáig, hogy elviselhetetlen legyen... A gátsebem meg szépen gyógyul, fájni utána sem fájt, inkább kellemetlennek mondanám (csak nem tzudom mivel lehetne gyorsítani a gyógyulást). Ja. Én nem kértem semmi fájdalomcsillapítót / EDA-t és ennek így utólag is nagyon örülök. Végig teljesen magamnál voltam, pontosan tudtam mikor mi történik, teljesen jól tudtam kontrollálni a légzésem és így tompítani a fájásokat stb. viszont a kitolásnál pontosan tudtam követni amit kértek és tökéletesen el tudtam találni mikor és hogy kéne nyomnom/visszatartanom ami szerintem nagyon jó volt. Szóval a következőnél se lesz EDA.

Ja, apás szülés: a férjem oda volt meg vissza, hogy ő ezt semmiért sem cserélte volna el, hatalmas élmény volt neki, hála a szülésre felkészítő tanfolyamnak teljesen képben volt, végig ott adagolta nekem a homeós gyógyszereket stb. (Pedig ő speciel a komplett összevarrásomat stb. végignézte - és közben még evett is :) (tudom, kicsit perverz de mondta, hogy érezte, hogy esik a cukra és ha ott összeesik soha nem vakarja le magáról, hogy az a vér miatt volt:)))))))

Ami szuper volt: ez szerintem egy igazi háborítatlan szülés volt. Talán ha kétszer vizsgáltak közben - azt is csak akkor amikor én mondtam, hogy ok, most lehet, az NST-ből is 2 volt, egyébként meg csak néha néztek szívhangot (utánam rohangáltak valami kütyüvel) ha én azt mondtam, hogy most lehet, ezen kívül a szülésnél senki sem piszkált, a szülésznő is csak pislogott mert látta, hogy nincs rá szükség, a dokim is csak néha nézett be, hogy ne zavarjon. Sajna antibiotikumot kellett adni mert több mint 6 órája kezdett folyni a magzatvíz, aminél a dokim be akart kötni valami izét a vénámba de amikor mondtam neki, hogy ne kössön be nekem olyat akkor nem kötött és simán beadta az antibacit.

Szóval tényleg nagy élmény volt :)

A kórház viszont kikészített :( Nem tudtam aludni, a dokik meg ránk se néztek a 4 napos ünnep alatt (az enyém is szabin volt), minden nap 10* kértem, hogy vágják fel végre Lilla nyelvét (kicsit le volt tapadva de mivel ez szerintük minimális volt és nem zavarta a szopizásban ezért nem siettették a dolgot - amit megjegyzem a véresre csócsált mellbimbóm bánt) ... amit végül a hazajövetel napján csináltak meg.

Hála a jó égnek Lilla alvókája nagykönyv szerinti, ritka nyugodt baba, alig sír, alig hisztizik (igazából ha kap kaját és azonnal tornáztatjuk ha elkezd fájni a hasa akkor soha), éjjel is alszik, max. 1-2 alkalommal kell fel (min. egy órás menetek mert ha nem mozgatom kajálás után és nem tud rottyantani akkor fáj a hasa úgyhogy ezt hozzá kell számolni a szoptatási időhöz), úgyhogy az etetések közti szünetekben talán végre sikerült nagyjából kipihennem magam (szerintem a vesegörcsök miatt már majdnem 2 hete nem aludtam).

Mondjuk én nem bánnám ha gyakrabban enne, mert tegnap is nekünk kellett 3 óránként ébresztgetnünk, de szépen kakil (a nyakig xaros az azt hiszem jó kifejezés a teljesítményére:), jó erős baba (a gyerekorvos szerint kész életveszély, nehogy egy pillanatra is felügyelet nélkül hagyjuk az ágyon, mert tutira le fog róla mászni:))) így nem igazán aggódunk emiatt - és nem is méricskéljük. A védőnő is csak annyit mondott, hogy azért hetente egyszer ha tudjuk mérjük, de amíg elégedett és sok a kakija addig biztos, hogy jól érzi magát. Mondjuk azt nem bánnám, ha több tejem lenne de Lilla olyan furán eszik (egy etetés kb. 3 kisebb etetésből áll, a 3. után szokott elégedetten kidőlni - az első után általában csuklik, a 2. után meg jól meg kell mozgatni a hasát, hogy ne fájjon neki), hogy nem merem rögtön kajálás után lefejni a maradékot.

Ja igen. Én egyébként a lefejt tejet a fürdetővizébe öntöm - azt használjuk a gyógyszertári fürdetőkrém helyett. A védőnő meg is lepődött, hogy neki nem olyan száraz a bőre minta kisbabáké általában :) Úgyhogy amíg van felesleges tejem az megy a fürdetővízbe... Mondjuk nincs is annyi lefejt tejem, hogy azt érdemes lenne fagyasztani.

Na most ennyi:)

(azért ne kövezzetek meg mert én így, több mint egy hét után kipihentebb vagyok, mint terhesen :) Én most arra edzek, hogy mi lesz ha Lillának is kinyílik a csipája és ő is üvölteni kezd :) (na jó - ha jön a hidegfront azt azért mi is észrevesszük, az elmúlt 2 éjszaka alig hagyott aludni - aztán ma éjjel szerencsére megkegyelmezett és 8-ig húzta a lóbőrt egyetlen jó nagy éjszakai kajálással:) (tudom, tudom... max. egy kajáltatást lehetne kihagyni... de semmi kedvem éjjel egy órán át ébresztgetni, hogy egyen végre. Ha éhes úgyis ébreszt)

Ja... nekem az első héten a férjem volt a segítségem, teljesen körbeugrált. Mást nem is viseltem volna el. Anyósom egyszer jött fel, alig vártam, hogy eltűnjön. Direkt itt ragadt a fürdetésre és végig beleszólt a dologba - amit hagytam a francba de az tuti, hogy ezt nem fogja még egyszer eljátszani mert elhajtom... (azt mondtam neki, hogy engem most fárasztanak a látogatók - amit tudomásul is vett aztán itt ragadt...). A szüleim szerencsére tapintatosak, még nem jöttek - ma fognak jönni egyszer de mondták, hogy csak addig maradnak amíg nem zavarnak. (a kórházba is ők jártak be, hordták a kaját aztán szépen mentek is haza, hogy hagyjanak pihenni... hála a jó égnek az anyós nem jött be a kórházba:)
Vendég
 


Csakegy gratulálok a szép szüléshez!

Kép

Kép
rejo
 
 


Csakegy!

Jó volt olvasni a soraidat a szülésről. Csakúgy árad belőled az optimizmus. Mondjuk én is úgy érzem magam, mint akit kicseréltek. :D

Ha nem gond, én is csatlakozom a topichoz..asszem már idetartozom. :wink:

Majd jövök a szülésstoryval a napokban, ha nem bánjátok. :lol:

jó éjt! puszi!

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Csakegy!

Stramm csaj vagy!
Szülőkerék??? :shock: Az milyen?
Örülök, h. a terhesség alatti horrorjaid után legalább a szülésed olyan lett, amilyet szerettél volna! :D
Gergő nyelve is le volt nőve egy kicsit, de hálistennek ő kinőtte, nem kellett felvágni, mert nálunk nem zavarta a szopit.
Szerintem feleslegesen ne ébreszgesd, ha nem fenyegeti a sárgaság, mert így előbb-utóbb be fog állni a saját szopis ritmusa (Nekem a sógornőm mondta a 2. gyereke után, h. az elsőt ők is 3 óránként keltették, de a 2.-nál már hagyták, h. a gyerek saját ritmusa érvényesüljön. Nálunk rengeteget javított a pocifájásán, amikor rájöttünk, h. 4 óra alatt tudja feldolgozni az emésztőrendszere a tejcsit.). Persze, ha 5 óránál tovább alszik, mindenképpen ébreszd fel!
Nem lehet, h. kicsit lassan indul a tejleadó reflexed és attól ilyen 3 szakaszos a szopi? Lehet, h. azért csuklik az első szakaszban, mert csak levegőt nyel, és ezt kell a 2.- szakasz után kimasszíroznotok belőle? Ha előfejsz egy kicsit, nem javul a helyzet?


Babancs!

Dehogy bánjuk!!! :D
Jól vagytok?

Rejo!

Hogy vagytok?
Várom a képet a kiskopaszról! :lol:
Cserébe majd én is küldök kompromittáló képet a Csirkefogóról! :lol:

Vöcsök, Espero, Csillagfény, Almodo? Úgy eltűntetek!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csakegy gratulálok! Igazán jó volt olvasni a szüléstöridet!
Csak fejni szorgalmasan, nekem az elején a napi kaja felét tápiban kapta, most meg annyi tejem van, hogy fagyasztok is.

Mennyi tejet öntesz a fürcsivízbe? Utána még lemosod tiszta vízzel?

Nem tudom, én ilyen kis aventos poharakba fagyasztok, és ha kevés van, akkor legközelebb rátöltöm. Tudom, hoyg ez így elvileg nem lehet, de szerintem nem lesz tőle semmi baja. Hogy őszinte legyek, és a sterilizálást sem viszem túlzásba, napi 1x maximum, egyébként csak meleg vízzel lemosom a cuccokat. Egyszerűen nem fér bele a minden használat előtti sterilizálás.

Rambóka, iszonyú édes a kis harapdálós manócskád! :D

Csajok, ti mit mondtok, szoptatás alatt lehet merevítős melltartót hordani? A másik semmit se tart. Ti milyet hordtok?
csillagfény
 
 


helló csajok

gondoltam benézek hozzátok egy ujjal,másikba a gyerkőc :) ...ma eddig csak üvöltöt,alig birom megvigasztalni....reggel voltunk vérvételen sztem még az utóhatása alatt áll :roll:

Csakegy
Nagyon szuper szülésed volt,+ apának is nagy élmény volt,tök jó :)

Babancs
H van fiacskád??járhatsz be hozzá???

készül a szüléstöri,csak lassan.....egyedül vagyok...apa is csak két napig tudot itthon lenni....mindenre van időm nem panaszkodom,,csak netezni nem :roll:

pussz
Vendég
 


Csillagfény!

Azért a sterilitásra figyelj oda, pláne a kezdeti antibiotikum miatt (mert ilyenkor nem tökéletes a normál flóra). Mi Chicco fertőtlenítő folyadékot vettünk, az 20 perc alatt kész, de talán még gyorsabb, ha külön kislábasban kifőzöd a cuccokat.
Mi a cumik kifőzését mindig mikroban csináltuk: 1 bögrébe 2 cumi + 2 citrompótló (ez meggátolja, h. opálos legyen a vízkőtől). A szájpenész miatt muszáj volt!

A tejlefagyasztásra azt írták, h. kell egy Gyűjtőedény (ez benn van a hűtőben reggel óta), kell egy Hűtőedény (ebbe mindig azt öntöd, amit éppen lefejtél, és ebből töltöd át a Gyűjtőedénybe, amikor azonos hőmérsékletre hűltek. A nap végén a Gyűjtőedény tartalmát beöntöd abba az edénybe, amiben fagyasztassz (kivéve, ha eleve az volt a Gyűjtőedény :wink: ).
Így a már lehűlt tej nem melegszik fel újból és újból, és nem indulnak ugrásszerű osztódásnak a bacik!

A tejgyűjtő zacsi ebből a szempontból jobb, mert abba kisebb mennyiségeket is érdemes lefagyasztani! (meg kevesebb helyet is foglal a mélyhűtőben! :wink: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, az Infacol nem kavar be a flórákba? Mi minden kaja előtt adunk neki, különben hasifájás.
Jövök majd még, bocsi.
csillagfény
 
 


Sterilitás? Hm... Nekem ezzel az a bajom, hogy kifőzöm a cuccokat, O.K. De utána? Közvetlen használat előtt nem is tudom mindig kifőzni, ha nem ezt csinálod, akkor meg nem marad steril. mefogdosom, én sem vagyok steril, a levegőn van 5 percet, ott is rámehet egy csomó baci, szóval az sem steril. És itt borul az egész dolog.
Pl kifőzöd a cumit. De az enyémnek folyton kiseik a szájából, visszateszed, a bacis kezeddel, stb...
A mellem se túl steril.
A fertőtlenítő tabletta nem nem jön be. vettem, de nagyon drága, meg félek, hogy nem tudom rendesen leöblíteni.

A védőnő azt mondta, egyenlőre ne is vigyem sok ember közé a gyereket. Nos, elkésett, mert én minden nap megyek vele, buszozunk, park, tesco, akármi. Erre azt mondta, hogy legalább jó erős lett az immunrendszere. :D

Szóval nem tudom. Én nem vagyok egy ilyen nagyon rendes valaki. :oops:
csillagfény
 
 


Csillagfény!

Én sem! :oops:
A sterilitási dolog csak a tejfagyasztásos dolgokra vonatkozott, mert az áll egész nap a hűtőben, meg majd vmikor ki is fogod olvasztani. Szóval annak azért nem árt, ha alacsonyabb baciszámról indul. :lol:
Meg ha tápizod, akkor sem árt ügyelni.
Elvileg a melledet is le kéne mosni fejés előtt! :?
Én már csak a cumikat és a rágókáit sterilezem v. főzöm hetente-két hetente. A többit csak mosogatom és külön szárítom :oops:

Ezen a cumifertőtlenítés dolgon elgondolkoztam, ugyanis nálunk az ujját szopizza, azt meg ugye nem fertőtlenítgetem állandóan. :lol:

Én már két hetesen vittem bevásárolni. Nem volt tőle semmi baja! A megfázását is inkább a túlöltöztetés okozta.

Infacol egyáltalán nem szívódik fel a bélből, nem csinál semmit a bacikkal sem. Lényegében azt csinálja a benyelt levegővel, h. a sok apró buborékból egy nagyot csinál, ami könnyebben feljön.
Mi is minden szopi előtt adtuk, mert különben nem tudott böfizni.
Mára megtanult! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: