[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
!Crohn betegseg,Colitis,IBS es terhesseg... - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon édes Moci!!!
Hogy tartja a kis kezét!!! :D

A dokik már csak ilyenek! Sose fogják ugyanazt mondani...
Nekem annyi gondom volt csak a vassal h teljesen fekete lett tőle a székletem most...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Lica, nagyon édes Moci!!!! :D Már mennyire babás!!!
Mi a 19. héten voltunk 4D-s uh, de azon még olyan kis Alien feje volt Daninak... :( :oops: :roll:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Köszönöm, Lányok!

Mi 20 hetesen voltunk 4D-n és ott Moci is alienkedett, folyamatosan mozgott, amitől elmosódott a kép :) Nehezen lehet elkapni egy ilyen mozdulatot , de a dokimnak nagyon profi berendezése van :)
Puszik!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 

 
 

lica!
tündéri!!! :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Köszönöm, Youlcsi !!!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Lica, tényleg gyönyörű a kép! Ritkán látni ilyen klassz UH képet. Most bevallom férfiasan, hogy Flóra minden UH képen elég rondácska volt, már kezdtem félni... Na aztán előben kiderült, hogy nem volt mitől! ;-)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, egy állat itt valamelyik szomszédban elkezdett füstölőt égetni ebben a forróságban. Az ablakban. Szimatolunk, mert égett pisiszagot éreztünk, aztán kiderült... fuj, mindjárt hányok... Sajnos nem tudni, melyik ez az állat... Esküszöm levinném neki az egyetlen megmaradt, konnektorba dugós szúnyogriasztónkat. Nyalogassa... Mi a rossznyavalyát csináljak??? :evil: :evil: :evil:

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Jól eltűnt mindenki!

Mangu mi lett azzal az "állattal"??? Meddig kellett szagolgatnotok???

Mi voltunk lent Balcsin... Sajna hamar eltelt 4 nap. :cry:
Jókat aludtam délutánonként, bár nagyon meleg volt, alig lehetett kibírni. Jó h most lehűlt az idő kicsit.
Szombaton este szülinapi kerti parti volt unokaöcsémnek.
Bográcsoztunk meg minden. Persze aztán előkerültek a szúnyogok is... Szóval hamar haza mentem, amúgy is teljesen beálmosodtam.
Tegnap szerencsére 2 óra alatt hazaértünk. Féltünk nehogy tumultus legyen utakon vagy baleset! De a 2 baleset addigra szerencsére már nem torlaszolta be az autósokat.

Állapotom: hát vérezgetek, de nem görcsölök, így nem idegelem magam. Székletem még formált, nem hasimasis. Szóval próbálok kitartani és nem agyalni rajta.
De ami igen érdekes: lent anyuéknál most is és múltkor is elmúlt a vérzés. Ahogy feljövök kezdődik. Nem értem én ezt... Mi stresszelhet itt? Hisz ott is dolgoztam csak távba...

Persze bejönni dolgozni sosincs kedvem!!! Vajon mért??? :?
Héten alapból egyedül leszek, szabin van kolléga. Főnököm fog beesni csak néha... Legalább laza hét lesz. Munka úgy sincs nagyon, mindenki nyaral. Jól teszik!!! Én is mennék a fenébe...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Szia Tigris!

Itt vagyok, csak "félholt" állapotban. Semmi bajom, csak ezt a meleget nehezen viseltem!!! :evil: (Dani is sokkal nyűgösebb volt, agyba főbe rúgdalt...) Múlt héten csütörtökön már nem jöttem be dolgozni, inkább otthon tengődtem a légkondis lakásban 3 napig.
ÉS Annyira jó volt tegnap arra ébredni, h dörög az ég és FÁZOM!!!! :lol: Aztán persze meleg lett, de mégsem 40 fok... :roll: :?

Érdekes a vérezgetésed...tuti a stressztől van...szerintem már a tudat is befolyásol, h megint haza kell jönni és menni dolgozni, (még akkor is, ha nincs különönsebb gebasz odabent vagy otthon) Én is ilyen vagyok! Igazság szerint, nekünk tökéletes nyugalomra lenne szükségünk és csak azt csinálni, amit szeretnénk. Semmi kényszer, semmi stressz! :roll: Na persze, ez akkor lenne kivitelezhető, ha megnyertük volna a 3 milliárdot a lottón... :twisted: Amíg ez nincs, addig meg kell tanulnunk kezelni a helyzetet. (tudom, könnyű ezt mondani, de megcsinálni nekem sem megy mindig... :oops: )

Dolgozni nekem sincs kedvem bejönni! :D De már vágom a centit! Csak 9 nap, mert pénteken nem leszek bent, megyek cukorterheléses vérvételre.
Egyébként, meg azt vettem észre, h már egyáltalán nem zavarok túl sok vizet... :oops: :roll: Az új kollegina okos és lelkes, a melók 90%-át átadtam neki és már egyedül csinálja azokat. Szóval én max. felügyelek és ellenőrzök, de már azt sem nagyon igényli... Munka egyébként nálunk sincs túl sok, de ez a nyárra abszolút jellemző itt. Főleg augusztus lett halott, általában akkor szokott mindenki szabira menni.

Nővérem csábított, h anyuval együtt (csak mi lányok + Marci) költözzünk le a Balcsira 1-2 hétre augusztusban. Máskor kiugrottam volna a bőrömből erre, de most valahogy nem érzem ezt...hiába, korlátok...korlátok...korlátok... :roll: :oops:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Szia Mumi!!!

Nekem babó épp h nem olyan aktív ebben a melegben! Biztos őt is megviseli! De jó hír h párom csütörtökön látta végre a fiát "munka közben". Csak úgy hullámzott a hasam tőle. :lol:

Vérezgetésbe lehet vmi... De egyszerűen nem tudom h mit tehetnék. Próbálok leszarni mindent, de hát ezek szerint nem megy! :?
A 3 millárdban igazad van, akkor talán sikerülne. :lol:
Nem tom mi lenne velem ha tényleg tresszes helyen dolgoznék, akkor milyen állapotba lennék...

Te már centizel!!! Jó neked!
Én csak a szülést centizem, hisz dolgozok amíg tudok... Szóval hosszú még a centim. De hamar elfogy úgyis november végéig...

Augusztusban annyi a program h secc perc elmegy. szeptember is bővelkedik (esküvő, szülinap...). Az október - november meg a "legyünk már túl rajta" és "mit kell még beszereznünk a babónak" hónap lesz! :lol:
Már most sok minden megvan: a szekrények elkészültek amikkel a szobát bővítjük, hogy a kicsi cuccai elférjenek. A babakocsit kinéztük, de azt majd a végén veszem meg, addig nem tom hol tárolni. A ruhák: kaptam főnököméktől sok kicsi ruhát így azt nem kell szerezni. A kiságy nővéremtől lesz. A textil pelenkák, takarók, falvédő, ágyra zsebes tartó, kifogó, játszószőnyeg, fürdető kád + tartója, lepedő...stb már meg van rendelve, készülőben. A többi
apróság pedig szép sorjában. Már sok minden úgyse kell.
Te hogy állsz a holmikkal?
Nekem most van időm ebben a laza időszakban utána járni, ezért álltam neki...

Kolleginával szerencséd van h ilyen gyorsan betanult!!! Így nyugodt szívvel mehetsz el...

Balaton, jól hangzik!!! De hát igen a korlátok! :twisted:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


:D Ezek szerint, Kiscsíkos a másik véglet ebben a melegben! :roll: Ő inkább alszik és piheg, mint ébren legyen! :lol: Bezzeg Dani... :twisted:
DE JÓ NEKTEK!!!! :wink: Nekem nem hullámzik a hasam... :( , biztos jó kis látványt nyújthatsz olyankor! Vicces! Viszont, végre Apa is érezte már a gyerekét rugdalni nálunk is! :D

Hát...nem bánom,, h már centizek :oops: ! Bár úgy volt nálam is, h addig dolgozom, ameddig csak tudok, egyszerűen nem bírom. :( Az élet másképpen gondolta a dolgokat... :roll:

Augusztus nálunk csendes lesz (max. nyaralás és Dani szobájának csinosítása és végső elrendezése), de a szeptember!!!! :twisted: Szülinap hegyek! Időrendben: apu, keresztanyám, én, unokaöcsém, nagynéném. (Telítve az egész hónap)

Az október, nálunk is azzal fog telni, h mit kell még megvenni Daninak! Igaz, rengeteg dolgot megkaptunk már vagy megvettünk, de azért még van vissza.
Ami megvan:
babakocsi (tavaly október óta :twisted: egyetlen darab volt belőle az egész országban, nem hagyhattam elveszni... :lol: ), etetőszék, pihenőszék, kiságy, pelenkázó, szekrény, polc, légzésfigyelő, pelenkatartó, bébiőr, zenélő-forgó cucc a kiságyra, kezdő cumisüveg szett, cumik, 56-os 62-es 68-as ruhák nővéreméktől (bedobozolva, de ezeket még ki kell mosnom, mert az általa használt kifejezett bébi öblítőtől rosszul vagyok! :roll: ), a kiskádat szintén tőlük kapjuk majd meg.

Amit még venni kell: kifogó, pelenkák, takarók (fúúúú, beleszerettem egybe a Brendonban, azt még meg kell szereznem :D) krémek stb., vízhőmérő, kölcsönözni egy mérleget, mert azt nem akarom megvenni, utazóágy, ágynemű szett és falvédő stb. - ezeket már megrendeltem, várom, h szállítsák kb. 3 hét. És még jó kis képeket kell keresnem a szobájába! :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Hát igen!
Én nem tok hova tenni etetőszéket! Olyan picuri a konyha. azt beszéltük párommal h valószínű olyat kell majd vennünk, ami az asztalra rögzíthető... Mást nem tudunk betenni...
Nincs helyem eltenni sem! Az a leggázabb!

Pihenőszéket ismerősünk mondta h ad majd...

légzésfigyelőm, bébiőröm még nincs és utazóágy se. Te mennyiért szerezted őket??? Nem occsók...
A mérleget én is inkább kölcsönzöm!

A nagyja azért nektek is megvan már!!! :lol:
Akkor nem csak én vagyok ilyen előre vásárolós...

Én kimostam, kivasaltam azt a kb 80 ruhát amit kaptunk, be is tettem új fiókos szekrénykébe. Férjem kinyitja: jaj de jó baba illat van már most benne!!! :lol:
Aranyos volt...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Brendonban én is láttam egy nagyon jó vastag plüssös takarót 5 000 körül. Én abba szerettem bele!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Hihi, igen, a baba illat annyira jó!!! :D Már én is alig várom, h berendezzem teljesen a Manó szobát! :D:D:D:D:D

A légzésfigyelőhöz ajándékba volt a pelenka tartó és így volt 24.000 Ft. :roll: A bébiőr a másik súlyos tétel: 35.000 Ft. :oops: Na igen, nagyon húzos volt, de ezekből csak és kizárólag az elismert minőséget voltam hajlandó megvenni!!! :wink: Az tuazóágyból mindenképpen a 2 magasságra állíthatót szeretném és már nézegettem, olyan 16-20.000 Ft között mozog ezeknek az ára. (ha gondolod, priviben átküldöm neked, h miket vettünk, nehogy a fenekünkbe rúgjanak reklámozásért...)

Na igen, a kis hely nagy úr! :( Szerencsénk van, mert az konyha-étkezőnk elég nagy lett, hogy kivettünk egy falat és simán lesz helye Danónak az asztalnál a székével. :)

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Köszi, de nem szükséges átküldened, én is nézegettem már és kb ilyen áron láttam őket... Hát igen a baba biztonsága mindent megér!!!

Utazóágy azért kell csak nekünk, ha leutazunk anyuékhoz havonta egy hétvégére akkor ne a kanapén nyomorogjon szegénykém. Legyen külön helye. Meg ha esetleg máshol is aludnánk, könnyen cipelhető nem foglal nagy helyet...

Lenne már vége ennek a napnak...
Nincs kedvem itt lenni...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Kitartás!!! Én is próbálok, bár nem sok sikerrel... :twisted: Ma szigorúan le is fogok lépni 4-kor!

Ok, akkor Te is képben vagy az árakkal... Néha sokkot szoktam kapni... :shock:

Az utazóágy nálunk szintén ilyen szempontból kell, mint nálatok. Ha megyünk majd jövőre a Balcsira (vagy csak éppen huzamosabban ott kell lenni a nagyszülőknél), akkor kelleni fog neki. Marcinak ki lett alakítva egy saját szoba Fűzfőn a kisházban, de Dani velünk lesz majd egy szobában, ha egyszerre leszünk lent nővéremékkel. Egyébként már most tervezzük, h milyen jó lesz jövőre leköltözni a két picúrral pár hétre! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!
Az "állat" az alattunklakó tanárnéni testvére, aki időnként nála lakik. Valahova lekopogom elutaztak, de nagyon-nagyon szorítok, hogy jóóó soká legyenek oda...

És milyen klassz napom volt... végre hozzájutottam a gyógyszeremhez! Éjáóóóó!!! Merthogy a legújabb módi az a háziorvosunknál, hogy (oké, ezzel egyetértek) rendelés alatt nem írnak receptet. De-viszont-azonban nem lehet őket elérni telefonon. Rendelés előtt hívom, nem veszik fel. Rendelés legelején hívom, nem veszik fel. Rendelés végén hívom, nem veszik fel. Így akkor hogy az istennyilába' szerezzek pl. időpontot, ha esetleg hirtelen kéne?

Ez is rendben lenne, de akkor 1) legyen egy emailcímük, amire beküldhetem, hogy csókolom, kéne egy doboz akármi, és jönnék érte 2 nap múlva. Vagy legalább 2) egy bedobódoboz a rendelő ajtajában... De neeeeem, mennyé' el rendelés előtt 1 órával (ugye a délutáni rendelés akkor totál kiesik), egyezkedjé' a nővérkével hogy mi kell, aztán mennyé' el mégegyszer a kész receptért. Hogy ez milyen szuper találmány!

Na de most van 9 dobozom. Egy darabig elég lesz. :) Az viszont jó dolog, hogy felírhatnak 3 hónapnyi adagot is, ezért dícséret...

Babacucc: nálunk úgy van a munkahelyen, hogy akinek gyereke születik, kap valamit ajiba. Rendszerint légzésfigyelőt, ilyesmit szoktak... nem lehet elhinteni, hogy jaaaaaj, de jól jönne... hülye virágváza vagy más, haszontalan holmi helyett? Egy csokor virág is többezer forint. Pl. amikor összeházasodtunk, én elhintettem, hogy jaaaaj de örülnék az egyik, könyvelésileg már leírt és selejtezendő laptopnak. Most is ezen írok. Baromi kopott és cserélni kellett benne ezt-azt és baromira melegedik, de műkszik... :D Csak egy ötlet.

Kép
manguszta
 
 


Tigris, sajnálom a vérezgetést! Teljesen bizonyosan a stressztől van. És azért van most, mert a stressz is, (mintha amolyan mérgezés lenne), szerintem tud ürülni kifelé a szervezetből, akkor, amikor az ember nyugalomban van. Mint amikor valami baj van, az ember összekapja magát és intézkedik, aztán amikor már lehet, akkor zuhan össze és sírja ki magát. Ezt nagyon tudománytalan megfogalmazás, de biztos érted, mire gondolok! :-)

Lányok, én olyan tudatlan vagyok... mi az a kifogó?

Pussz,
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


Reggelt!

Mumi az árak horribilisek tudnak lenni!!! :twisted:
Csak kapkodom a fejem!!

Mangu dokid nem értem. Mért jó h rendelés előtt/után ír csak fel receptet? Ez tök baromság. Főleg ha nem biztosítja az időpontokat se... Nálam szerencsére ilyen nincs. Most voltam én is 3 havi adagot íratni. Az én dokimmal az a baj, h minden ember 30 percet van bent nála. Én meg persze 5 percet csak!!! :evil:

A betegség leírásodat értem! :)

A kifogó a kicsi törölközője, tudod aminek van "sapi" része az egyik sarkánál, h bele tud tenni a vizes fejecskéjét. De a nagy textil pelenkákat is szokták "törölközőnek" használni még... az is kifogó... Remélem érthető voltam.

Lányok engem az ismerősök és család készít ki teljesen: mindenki azt hiszi h jobban tud mindent mint mi és okoskodik!!! És a legszebb, ha el merem mondani a véleményem betudják a terhesség miatti ingerlékenységnek!!! Ezzel még jobban kiidegelnek!!! :twisted:

Most egy kedves ismerősünk osztotta meg nem túl kedves véleményét: minek veszünk mi olyat h játszószőnyeg. Hol kell még az... Megy az okoskodás... Azt nem veszi figyelembe h tök olcsón (2 000 Ft-ért) vettem egy tök jó állapotban lévőt.... Nem! Minek az még! Minek veszek bármit is hisz még csak fél időben vagyok!
áááááááá
Murphy: ha az utolsó pillanatra hagyom nem fogok jó áron megkapni semmit, nekünk pedig nincs sok pénzünk. Igyekszem kihozni a legjobbat abból az összegből ami van! És ki akar utolsó harmadban még ezzel is foglalkozni... Mi van ha előbb jön a baba, ott állok felszerelés nélkül az okosok miatt??? Én sose tudtam a végsőkig ódázni a dolgokat, szeretek időben beszerezni, megoldani, elintézni mindent!!! Ez olyan gáz???
Most mondjátok meg....
Mondtam is a férjemnek h senkinek semmit nem mondunk miket vettünk már, nehogy lehurrogjanak... Elég volt!

Na szebb napot mindenkinek!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Mangu, szorítok, h minél tovább távol legyenek a szomszédok! :D Fő a béke és nyugalom!!!!

A dokidat én sem értem... :shock: Nálunk, simán lehet menni rendelés időben receptet iratni. Lényegében a két asszsisztens nem is csinál mást, mint receptet/táppénzes papírt ír meg, vért vesz le stb. Doki csak akkor ír receptet, ha bent voltál nála és újabb gyógyszerre van szükséged, nem a sztenderdekre. Azt mindig az asszisztensek írják meg és legrosszabb esetben is 20-30 percet vár rá az ember, ha sokan vannak... :roll:

A kifogót Tigris tökéletesen leírta! :D Szerintem én a nagy pelenka verziót fogom használni fürdetéshez, mert az a legjobb nedvszívó :wink:

Tigris, ne is törődj a sok okoskodóval! Már természetesen nekem is mondja mindenki a magáét, de lesz..rom!!! :D Mondják csak, aztán úgyis az lesz, amit én akarok! Imádom, ahogy okoskodnak a külön gyerekszoba miatt és azon is, h nem vagyok hajlandó beengedni a gyereket a MI ágyunkba! :twisted:

És én sem vagyok babonás, h ne vegyek meg semmit, amíg meg nem születik... :roll: Abszolút egyet értünk! :D Ha hozzá lehet jutni most olcsóbban, akkor miért ne venném meg????!!!! :lol: Lásd babakocsi + etetőszék + pihenőszék, amit már tavaly októberben megvettünk! :lol:
És igen, én is szeretek felkészült lenni! Hivatalosan november 18-ra vagyok kiírva, de lényegében október közepétől bármikor megszülethet Danó Manó. És ha így lenne, akkor álljunk ott és kapkodjunk a fejünkhöz, h még ez + az is hiányzik és rohangásszon az Uram beszerezni, amikor egyébként is rohangászhat majd a hivatalokba intézni a papírokat?! Hát, nem, én felkészülök!!!! :lol: :twisted:

Szóval, fel a fejjel és ne is törődj velük!!!! :lol: Nehogymá'n elrontsák a napodat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ááááááá, jut eszembe kérdés, ha már így szóba került a szülés: apás vagy nem apás szülés???? :roll:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Szia Mumi!

Én kifogóba mindkettőt használom, nővérem is mindkettőbe csavarta! :lol:

Köszi a megnyugtatást! Jól esett!!! :wink:
A nővéremék voltak olyanok, hogy a kedves férje nem "ért rá" sose, így a nővérem amikor szült akkor szerezte be a kiságyat és a matracot hozzá!!! Na ezt nem akarom én!

Nálunk apás szülés van betervezve!!! Reméljük sikerül is! Nem lesz semmi komplikáció...
Nálad mi újság a császárral??? Dokival megbeszéltétek már???
Mit mondott???

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Szia Tigris!

Látod, intő példa nővéredék! :D Ők sose értek rá, aztán kapkodhattak... :twisted: Nálunk ilyen tuti nem lesz!!! :wink:

Még nem tudtam beszélni doki bácsival a császárról... :roll: De az az igazság, h egyre több emberrel beszéltem, aki hozzá járt és nála szült és mindenki azt mondta, h a világ legnagyobb nyugalmával és mosolyával szült mindenkivel normálisan és tényleg csak életmentő műtétnek hajlandó császárt csinálni... :oops: Szóval, szerintem előbb a szülésznőnkkel fogok összeismerkedni és őt fogom meginterjúvolni, h mit tud mondani doki bácsimról! :roll:

Ha rendes szülés, akkor nálunk is apás van betervezve. :lol: Most roppant lelkes, kérdés, h abban a pillanatban képes lesz-e rá a lelkem! :lol: :twisted: Ha nem ő, akkor nővérem lesz velem. Azt még a legelején felajánlotta, h bármiben/bármikor mellettem lesz! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Igen, nővéremék teljesen ellen példa de mindenben...

A dokira kiv leszek!!!
Én már próbálom megbeszélni babóval h gyorsan és egyszerűen szülessen meg! :lol: Állítólag "megértik" amit mondunk nekik! Nagyon jó lenne. Kértem h segítsen majd, nem akarok sokat vajúdni, hamar szeretném meglátni... :wink:

Tegnap is jó pofa volt: mozgott a hasam, de nem a rugdalástól, hanem mert egyik helyről a másikra vándorolt. Csak a dudort láttuk ahogy "megy" :lol:
Jó pofa volt nagyon! Aztán persze beindult a boksz is! Apja örömére...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Nem hülyeség, h már most el kéne kezedeni felkészíteni Danit is a születésre! :) Na, majd mostantól elkezdek én is "beszélgetni" vele... :D

Annyira irígyellek!!!! :roll: Nekem nem mozog ilyen látványosan a hasam... :( Pedig nem volt rajta zsírréteg terhesség előtt, szóval látnunk kellene Danót ficeregni... :oops: :roll:

Bár, érzésre nekem olyan, mintha nagyon hátul feküdne, egészen belemélyedve a medencémbe... Presze, nő a hasam, mint a bolondgomba (ma megibt megjegyezték a kollégáim, h hatalmas lesz a végére... :roll: ), de szerintem inkább hátul és mélyen szeret feküdni. Nagyon sokszor ott érzem őt rugdalni is! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Benedek az élre tör! :lol:
Mindig elől érzem vagy oldalt...
Egyszer fel fogom venni komolyan mondom...
Jó lesz emlékbe!!! Majd visszanézheti!

Nekem is nődögél a pocim, férjem mindig mondja, hogy minden nap nagyobbnak látja... :lol:
Most tartok 55 kilónál... fura mikor hetente 1 kiló felkúszik...
Poénos, mert a szteroid miatt 51-52 kiló körül kezdtem a terhességet, de alapból 49 kg szoktam lenni
szóval mégis úgy veszem h már 6 kilót híztam... Pedig csak 4-et max

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Hihi, Benedek már most az elsők között! :D:D:D:D:D

Ne szóljsz egy szót sem kiló ügyileg... :twisted: én 62-vel kezdtem (normál esetben 58 vagyok) és most tartok 70-nél. Az 8 kg... :cry: :oops: :roll: Basszus................. :roll:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


mangu!
az én háziorvosomnál úgy van megoldva ez a gyógyszerírás, hogy külön helyiségben van az asszisztencia... az ember ott lejelentkezik (panaszok, vérnyomásmérés, ha kell cukormérés, gyógyszeriratás) utána vissza a folyosóra, majd onnan másik ajtón be a dokihoz.
akinek csak gyógyszer kell, megkapja a receptet az asszisztenstől és kész...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Fel a fejjel Mumi!!!
Hamar lemegy majd szülés után hisz nem győzünk futkosni a manók után!!! :lol:

Kaptam egy terhes tornás dvd-t is, ideje lenne belenézni... :?
Nehezen vesz rá a testi kimerültség...

2 órakor arra ébredtem h üvöltök a fájdalomtól annyira begörcsölt a jobb vádlim. Ki is ugrottam az ágyból egyből...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


JJJJJJJJJJJuuuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjjjj, TE szegény!!!!! :shock: :roll: A lábgörcsölés rémes!!! Én hál' Istennek mostanában nem produkálok ilyet, mióta esténként iszom a magnézium-calcium sandoz koktélt! :roll:

Ne is mondd.........nekem sem ártana visszanézni Rubint kisasszony dvd-jéhez, mert hónapok óta nem láttam... (tornázni meg főleg nem tornáztam... :oops: :twisted: ) De érdekes, mert mostanában nálam is visszatért az álomkórság és a korán fekvés + fáradtság. De az is lehet, h csak ez a meleg teszi?!

Minden esetre a lábaim már már szépen bedagadtak így délután kettőre és már nem nagyon tudok ülni a fenekemen. Nagyon szeretnék elfeküdni és hazamenni egy kicsit, de még nem lehet... :roll:

Viszont kacérkodom a gondolattal, h ha 37 fok lesz holnap megint, akkor megint nem fogok bejönni a szaunába. Konkrétan nem csinálok semmit, csak ülök és szakad rólam a víz! :oops:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


lányok!
én kaptam a netről ingyen kismama-tornás dvd-t :) múlt héten nem működött a link, de a core welness oldalról kértem.
egész jó. 30 perc kismamatorna és 30 perc szülés utáni torna.

azt azért ne felejtsétek el, hogy a terhestorna nem arról szól, hogy feszes idomú kismamák legyünk, hanem arról, hogy felkészüljünk a szülésre (vázizmok, mellizom, hasizom erősítése, gerinctorna, légzésgyakorlatok, gátizomtorna) illetve elkerüljük az elkerülhető következményeket (pl inkontinencia)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Szedek magnéziumot rá meg kalciumot is szerzek, így remélem nem lesz már gond vele...

A melegre fogom én is, olyan jókat tudok aludni délután, ha nem dolgozok épp...

A lábfejem nekem is bedagad nap végére kicsit. Tegnap hideg borogatást kapott + felpócoltam. Így lelohad reggelre.

Mumi te most táppénzre mész abban a 1,5-2 hónapban TGYás előtt? Vagy van még szabid??? Hogy oldod meg?

Juli én is onnan szereztem ingyen dvd-t, de még meg se néztem!!!
Nem fogyni akarok, hanem csak "karban" tartani... Nem baj az ha felkészít a szülésre!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Osztom!!! Én sem fogyni akarok, csak karban tartani! :D Totálisan tisztában vagyok vele, h amit Rubint művelt, az nem volt normális! :roll: 6 kg-ot hízott összesen és 2,70 kg lett a gyerek! :? Én nem ezt akartam akkor, amikor megvettem a dvd-jét, csak ésszel csináltam a tornáját. Egy darabig...már elég régóta nem :lol:

Tigris, maradt még 10 nap szabim, azt kiveszem és lefedem vele augusztus első két hetét, majd utána leszek táppénzen október közepéig, mert onnan indul a TGYÁS.

És éppen ma tudtam meg, h amíg állományban van az ember kaphat kajajegyet! :D (ha a cég is úgy akarja persze)
Szóval, projektem, h lebeszéljem a főnökömmel, adjon csak nekem továbbra is!!!! :twisted:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


hajrá Mumi, szorítok!!!

A kismama bkv bérletről kéne megtudni h azt h lehet igényelni...
Mármint az igazolás beszerzése érdekel a legjobban...
Nem mindegy h 10 v 3 ezer a bérlet azért...
Meg azt csak szülés után lehet kérvényezni?

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Köszi a drukkot! :D

Igen, szülés után lehet kismama bérletezni! Már én is néztem. :lol: A bkv honlapján fent van, h mit kérnek hozzá! Nézd meg!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Bemásoltam: :)
2010. február 1-jétől 3 850 Ft

Tetszőleges kezdőnappal váltható. Érvényes a jelölt kezdőnapon 0 órától a következő hónap kezdőnappal megegyező napot megelőző napon 24 óráig villamoson, trolibuszon, földalattin, metrón, fogaskerekűn a vonalak teljes hosszán, HÉV-en Budapest közigazgatási határáig, autóbuszon a Budapest közigazgatási hátárán kívüli első megállóig, valamint a MÁV meghatározott vonatain és a VOLÁNBUSZ kijelölt elővárosi járatain Budapest közigazgatási határáig. A bérletszelvényt kisgyerekesek* használhatják, kisgyerekes- bérletigazolvánnyal együtt. Az első utazás megkezdése előtt az érvényes kisgyermekes-bérletigazolvány sorszámát tintával, olvashatóan, javítás nélkül be kell írni a bérletszelvény megfelelő rovatába. Az érvényesített bérlet más személyre nem ruházható át. A rontott, javított vagy a már érvényesített bérletszelvényt kezelési díj ellenében azonos típusú új szelvényre cseréljük. A bérletet ellenőrzéskor fel kell mutatni, és az ellenőrzést végző személy kérésére át kell adni. Az érvényesség kezdete után a bérletszelvény nem váltható vissza. A bérletszelvényt elvesztés esetén nem pótoljuk!

*A jogosultságot a gyes vagy gyet folyósításáról szóló határozat vagy igazolás és budapesti lakcímkártya bemutatásával lehet igazolni.

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


viszont ezek alapján csak GYES időszakban (illetve GYET-et kapók) használhatják?
És TGYÁS, GYED alatt??????? :roll:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


na ezek az izgalmas kérdések!!!

"A jogosultságot a gyes vagy gyet folyósításáról szóló határozat vagy igazolás és budapesti lakcímkártya bemutatásával lehet igazolni."

Ezt az igazolást hogyan mikor kérhetem és hol pl? (TB?)

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a magyarázatokat, most már "felvilágosultam" kifogó-ügyileg!

Állat barom visszajött, bűzösít a k... füstölőjével, tegnap este majdnem hánytam. Aztán majdnem bőgtem. Aztán kitettem egy levelet, mire hazajöttem, a postaládában volt. Most vagy ő olvasta el, vagy a lépcsőtakarító, mert volt ma takarítás, és a mániájuk, hogy leszedik a kirakott dolgokat. Az előbb jött be az ablakon egy újabb adag bűz. Állatkája azt hiszi, hogy nyolckor nem hányok tőle, csak tízkor? :twisted:

Apás szülés? Háááát, nekem nem szimpi...
Igen, legyen ott valaki, persze jó dokikhoz járunk, de valahogy úgy talán mégse annyira kiszolgáltatott az ember, ha ott van vele még valaki, aki nem kórházi dolgozó. Én az egyik barátnőmet szeretném megkérni, kétgyerekes anyuka és épp a múltkor mondta, hogy tervez dúlaképzést végezni. Ideálisan hangzik...! :-)

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Mangu, sajnálom, h "büdös bogár" visszatért!!!! :roll: :evil: Miután este megint bűzölgött, valszeg nem ő olvasta el a leveledet... :( vagy pontosan azért bűzölgött, már csak dafke is... :roll:

Tigris, a GYES-t is az államkincstárban kell igényelni. Bemásoltam az infót:

2009. január 1- től az ellátás igénylését az illetékes Magyar Államkincstár Területi Igazgatóságához, vagy annak kirendeltségéhez, a családtámogatási és szociális ellátási irodához kell benyújtani.

Szükséges okmányok az igényléshez:

- „Igénybejelentés családtámogatási ellátásokra” című nyomtatvány kitöltésével és benyújtásával lehet a gyermekellátási segélyt igényelni. (link)
- Az igénylő személyigazolványa és lakcímkártyája
- A gyermek anyakönyvi kivonatára (eredeti példány)
- A szülő és a gyermek TAJ kártyájára
- Ha az igénylő bankszámlára kéri a segélyt, akkor a bank által igazolt számlaszámra
- Amennyiben tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek részére történik az igénylés, csatolni kell a szakorvos által kiállított orvosi igazolást.
- Ha az igénylő magánnyugdíj pénztár tag, akkor be kell mutatnia magánnyugdíj pénztár belépési nyilatkozatának példányát is.

Ergo az igazolást is itt adják ki róla, amivel bérletezni lehet majd. Na igen, ha onnan nézem, h gyes időszakban már dolgozni szeretnék, akkor nem érdemes a kismama bérletre hajtani... :roll: :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


hali!

apás szülés:
sztem csak olyan legyen bent, akinek dolga is van ott... nem kell, hogy útban legyen, hogy sajnálkozzon, hogy ajnározzon bárki is.
persze, ha nagyon akar, bejöhet, de csak a vajúdásra... bár én ezért sem ugrálok... és szerencsére a párom sem...

írtam emilt a dokimnak, hogy szeretne-e látni :) kíváncsi vagyok... de örülnék, ha nem kellene utazgatnom.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Szia Youlcsi!

Hogy vagy??? Jobban? Béb? :) Genetikai uh volt már? Mostanában kellett lennie nem? :roll:

Hát igen, annak ellenére, h apás szülés van tervezve, nagy dilemma még nálam is... :oops: :roll: Én azt mondtam igazság szerint, ha 10 körömmel harcol azért, h bent legyen, akkor jöjjön! :lol: De ha csak egy kicsit is meginog, akkor inkább ne, mert akkor nem lesz rá jó hatással!!! :?

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Hát nálam bent szeretne lenni, és mint tűzoltó nem lesz rosszul a vértől stb... De persze nem akarja a szülést premier plán nézni, csak mellettem szeretne lenni és átélni.
Ez nekem nagyon jól esik! Biztos neki is szép emlék lesz.
Örülök neki h bent lesz velem, mást nem akarnék magam mellett. Nincs is itt fent senkim.
Elég a betegségemből adódó "vizsgálatokat" és kórházat egyedül végigküzdenem!!! Ezt nem akarom ha ő vállalja!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


mumi!
megvagyok...
valamit benyaltam ebben a nagy hőségben, mert tiszta nyomott vagyok, fáj a torkom kicsit és nem kicsit köhögök.
bélfronton nincs változás... abszolút nem tudok formáltat produkálni... és fene tudja mitől függően a napi 2től a napi 7-8ig változik.
éppen reggel írtam egy mailt a dokimnak, hogy szeretne-e látni.
mindenképpen nehéz, ha az orvos 100 km-re van. könnyebb volt, amikor csak 2 épülettel kellett arrébb mennem.

baba: egy hete néztük, és egy hét múlva újra meglessük. ez lesz majd a 20hetes uh. ami tuti, hogy piszok lusta a manóka... nem hogy még mindig nem érzem, de az uh-n láthattam, hogy nem véletlenül: alig hajlandó néha-néha nagy kényelmesen megmozdulni.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sajnálom Youlcsi, h még mindig nem vagy jól bél ügyileg! :( Most meg hozzájön a megfázás is?! Na... :roll: Kitartás!!! Igyál sok teát és kananlasból szedjél Stodalt! Homeopátiás, szedhetik babásak és tényleg jó!!!! :D

Szóval lusti a babó?! :lol: Akkor tuti fiú lesz!!!! :wink: Legalábbis ezt olvastam tegnap. :D Egyébként ne ess kétségbe! Szeintem mostantól fog majd beindulni a mozgása igazán! A 19. héten vagy, nagyjából nekem is innentől lett aktívabb! :lol: Most meg már szinte egész nap ficánkol Danó Manó! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok Lányok!

Ma túlestem a cukorterheléses vérvételen. :wink: Egész tűrhető volt! Vittem jó sok citromlevet, szóval sikerült gyártani egy kicsit édesebb limonádét... :lol:

De a legjobb a napban az volt, hogy bementünk a szülészetre és láttuk az újszülött részleget :D pár bébit is, a szobákat és még az egyik szülőszobába is bekukkantottam messziről! :D
Egy biztos, ha nem lesz foglalt az összes magánszoba, amikor szülök, akkor olyanban leszek az Urammal együtt! :D Ez nagyon jó lenne!

És, ma pont bent volt a szülésznő, akit több barátunk is ajánlott már nekünk és végre találkozhattam vele személyesen! :lol: Meg is beszéltünk mindent, így már a szülésznőnk is megvan! :D

Veletek mizu?

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok Lányok!

A beszerzés-vásárlás témához szeretnék néhány mondatot hozzáfűzni: én konkrétan az Anyukámmal vesztem össze ezen, mert Ő túl korainak érezte ezt a vásárolgatás...pedig ahogy olvastalak Titeket, mi még nem is vagyunk olyan előrehaladott állapotban, mint Ti...:-) Hát egyszerűen nincs annyi időnk, mindketten dolgozunk, csak hétvégén van idő mászkálni. Ráadásul kocsink sincs, úgyhogy bkv-val meg külön élmény volt pl.ma hozni a kiskádat az állvánnyal :D
Na de azért nagyjából már jól állunk, bútor, babakocsi, pelenkázó megvannak (párom éppen szereli a bútort).

Híreim vannak bél-ügyileg is : végre elmentem az orvosnőmhöz, aki ragaszkodott hozzá, hogy "megtekintsen", pedig én csak gyógyszerért mentem volna, úgyhogy még időpontot sem kértem. De nagyon rendes volt. Eléggé be vagyok gyulladva (kb. 15cm-ig sikerült megnéznie rectoscoppal), úgyhogy kaptam Salofalk beöntést 3 doboznyit, ha elfogy, jelentkeznem kell mi az ábra. Na most, képzeljétek el, tegnapelőtt kezdtem el használni és úgy volt, mint tavaly (amikor először durrantam be), hogy már következő reggel nem volt vér. És azt is mondta, sőt e-mailben is már korábban leírta, hogy ezek a gyógyszerek (mesalazint és/vagy sulfazalint tartalmazóak) köztudott, hogy nem magzatkárosítóak. Úgyhogy most megnyugodtam végre és ettől sokkal jobban érzem magam :-) :-) :-)
Azon meg teljesen kiakadt, hogy a nőgyógyászom azt mondta, ne szedjek inkább semmit...

Hát ez van...

Remélem Youlcsi, Te is jobban leszel! Meg mindenki akinek valami baja van...

Moci pedig továbbra is nagyon aktív, izeg-mozog, hullámzik a pocakom időnként, annyira szeretem ezt az érzést :-)

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


halihó!

mumi!
milyen lett a cukorterhelésed?
nekem a 12. héten megcsinálták már egyszer... és nagyon nem várom a következőt :? nem is a lötty miatt... hanem az, hogy se inni, se mozogni közben... ez nekem nagyon nehezen ment.
tesómnak sajnos nagyon rossz lett a terhelése... már diétán is van... reméljük, hogy nem kell majd magát lőnie.

lica!
akkor ti nagyon jól álltok már a baba-holmikkal :)
mi a kádat, kocsit, bútort csak majd ősszel... persze mert kényelmesek vagyunk... és hát akkor nekünk ki kell költöznünk a kisszobából a nappaliba... meg magunknak is kell új ágyat venni (a mostani kinyitható maradna a gyereknél, hogy lehessen hol aludni az első hetekben)... szóval át kell rendezni egy az egyben az egész lakást.
nekünk eddig csak kisruhák vannak... meg b@sszus kisautó :shock: igaz, hogy csak 1 éves kortól adható játék... de muszáj volt megvennem :oops:

jah... mindenkinek köszi. a bélésem most stagnál. jobban megy a hasam, mint eddig, viszont ritkábban járok wc-re... kíváncsi vagyok mi lesz ebből. köhögésem is rondább lett, de ritkul...
szóval amennyit a réven... annyit a vámon... :lol:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!

Lica, Youlcsi, vásárlás ügyileg nem vagytok lekésve semmiről! :D Gyakorlatilag eddgi mi is csak azokat a dolgokat vettük meg, amihez éppen jó áron hozzá tudtunk jutni! Tegnap is bent voltunk egy bababoltban és bár tudtam volna mit vásárolni Danónak, mégis visszafogtam magam! :lol: Egyedül egy babanaplót vettem, amibe az első 3 hónapban írhatom az infókat!

Youlcsi, sajnálom a tesódat! :( Reméljük, tényleg jobban lesz a diétától és nem kell inzulin... :roll:

Az én eredményem csak hétfőre lesz meg! :roll: A terhelésé mára készen van, de mivel 0- vagyok, ezért nekem csinálnak ellenanyag szűrést is, aminek 1 hét kb. az eredménye és a kettőt természetesen együtt adják ki... :roll:
Jövő héten hétfőn megy Uram majd a leletekért, aztán 4-én szerdán megyünk a doki bácsihoz vele! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


ja, egyébként nekem nem kellett ott ülni a terheléses alatt... :roll: :shock: sőt, a lötyit kortyolgatva mentünk át a szülészetre is! :lol: Még a nővér is mondta, h nyugodtan menjünk le a kertbe sétálni, ha gondoljuk, mert olyan szép idő van!
Úgy látszik, ez kórházra válogatja...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


mumi!
ellenanyag-szűrést mindenkinél csinálnak, mert az AB0-on és az rh-faktoron kívül még egy csomó rendszere van a vércsoportnak... (most így hirtelen 29-et találtam).
így én hiába vagyok B+ már egyszer és még 2x fogják nézni az ellenanyagot...

egyébként nálunk azért nem szabad mozogni a cukorterheléskor, mert mindenféle mozgás során ch-t használ fel a szervezet (kell az energy ;)) így nem teljesen reális az az eredmény, aminél nem egy helyben ülte végig a páciens a 2 órát.
legalábbis anyuék így csinálják már 40 éve...

kérek csajok drukkokat!
párom anyukáját holnap műtik :(

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: