Új privát üzeneted érkezett!

@bikbok:


Köszi 
sziszi81
 
 


@sziszi81:


hogy vagy, hogy érzed magad?
bikbok
 
 


@bikbok:


Szia! Jól vagyok, minden rendben. A beültetés után, kedden-szerdán éreztem szúrkálást, melegséget, de amúgy semmi Vigyor. Sokat pihenek, persze nem fekszek egész nap. Tv-zek, netezek, tervezgetem a hálószoba átalakítást, kisebb házimunkákat is végzek, mint mosogatás, mosás, főzés. Sokat iszok, min. 5 liter/nap, és rengeteg fehérjét eszek: túró, joghurt, tojás minden formában, csirke, magvak..... Na meg reggel szúrom a progesdzteront, meg szedem a többi a bogyómat  Azt hiszem, holnap már elmegyek dolgozni, a péntek amúgy is rövid nap.... Tudom, várnak a tennivalók a  munkahelyen.

Te hogy vagy,  mi újság nálad?
sziszi81
 
 

 
 

@sziszi81:


tök jó z hogy ilyen aktív vagy, szerintem ez fontos most, a vérkeringés miatt. És ha a holnapod tényleg laza, akkor a munka sem okozhat gondot, legalább gyorsabban telik az idő. Munkahelyeden amúgy tudják, hogy lombik program van?
Nálam minden okés, kontroll vérvételek stb. A keddet várom nagyon :) addig semmi említésre méltó :)
bikbok
 
 


A főnököm mindent tud. A közeli kollégák a korábbi műtéteimről tudnak, meg arról, hogy zöld utat kaptunk a lombikra, de aztán a többi részletbe - hogy mi, mikor, miért történik - már nem avattam be őket. Megbeszéltem velünk, hogy közben nem szeretném, ha folyton kérdezgetnének. Ha lesz valami fontos dolog, eredmény, azt úgyis megosztom velük. Ezt tiszteletben is tartották eddig. Bár biztos sejtik, hogy nem véletlenül hiányozgatok egy-egy napot, vagy éppen pár napot. A keddet én is nagyon várom.... tudni szeretném már az eredményt...
sziszi81
 
 


@sziszi81:


hahó, hogy vagytok??
bikbok
 
 


@bikbok:


Semmi változás, ami talán jó jel. Izgulok. Minden egyes alkalommal, mikor a mosdóba kell mennem, abban reménykedem, hogy nem jött meg...
sziszi81
 
 


@sziszi81:


és nem is fog megjönni! Már csak pár nap és kicsit megnyugodhatsz :)
bikbok
 
 


@bikbok:


Most kicsit elkezdtem aggódni. Egy-két nappal azelőtt, hogy megjönne, fájni szokott a fejem. Ma délután filmnézés közben kezdtem érezni, hogy kicsit fáj a fejem... 
sziszi81
 
 


@sziszi81:


ne aggódj, azért szerencsére fejfájást bármi más is okozhat. Biztos, hogy minden rendben van odabent.
bikbok
 
 


@bikbok:


Remélem...olyan jó lenne, ha sikerülne...
sziszi81
 
 


@sziszi81:


Fog is! Olyan jól alakul minden, pihenj és csak bízz magatokban!
bikbok
 
 


@bikbok:


Köszi :) Megpróbálom...
sziszi81
 
 


@sziszi81:


hogy van a fejed? Reggel tesztelsz?
bikbok
 
 


Szia!
A fejem rövidebb kihagyásokkal azóta is fáj... Rosszall Nem mertem bevenni semmilyen fájdalomcsillapítót, nem is tudom milyet szabad... Talán paracetamol tartalmút... Viszont még nem jött meg. Vettem tesztet, és holnap reggel megcsinálom, mielőtt indulunk. Ha nem sikerült, akkor szeretném már itthon tudni, ne ott kelljen vele szembesülnöm... te is holnap reggel mész, ugye?
sziszi81
 
 


@sziszi81:


jól van, várom majd a híreket. Bizony, holnap nekem is program van :)
bikbok
 
 


@bikbok:


Szuper. Akkor holnap majd kibeszéljük :)
sziszi81
 
 


@sziszi81:


Hát mi a helyzet???

Képzeld, ma kezdtünk mi is. Bent a Gonal, most szerzek Clexanet. Nagyon izgatott vagyok :) :)
bikbok
 
 


@bikbok:


Szia!
De jó, örülök Neked ! Akkor hát mindent bele!!! Akkor ezek szerint short protokoll szerint csináljátok?
sziszi81
 
 


Nekem tegnap egész nap, meg éjjel is fájt a fejem, de nem jött meg.
Reggel csináltam itthon tesztet indulás előtt:


Tehát negítv lett... A BMC-ben a vérvétel is ezt támasztotta alá. Nem maradtak meg... Az első lombik programunk sikertelen lett Rosszall. Remélem mások javítják majd helyettünk a statisztikát!!!
sziszi81
 
 


@sziszi81:


óóóóó, ezt nem gondoltam volna :( sajnálom! mi a terv, mi lesz a következő lépés?
sajnos az inszemes leányzó sem kapott jó híreket :(
bikbok
 
 


@bikbok:


Mivel van egy fagyasztott blaszto, azt kell felhasználnunk először, ha folytatjuk. természetesen, itt még nem állunk meg.
Két lehetőség van:
A) Rögtön, ha megjön, a 2. napon mennem kell a BMC-be, és abban a ciklusban megtörténik a beültetés, amenniyben sikeres a felolvasztás. lyen esetben nincs hagyományos stimuláció, a normál ciklushoz lesz ütemezve a beültetés - persze majd itt itt lesz pár szuri. Ez a változat nem TB-s, 100 e Ft a beültetés ára.
B) A TB-s változat szinte ugyanez, de ahhoz 3-3,5 hónapot kell várni, tehát talán áprilisban kerülhetnék sorra. Ez elég sokára lenne, ráadásul csak 1 db fagyasztott  blaszto van. Sőt, addigra lennének olyan vizsgálatok, amiknek az erényessége lejár, tehát egy csomó vizsgálatot újra kellene csinálni.

Így a fizetős mellett döntöttünk. Most várom, hogy megjöjjön, aztán megyek fel megbeszélni a további teendőket.
sziszi81
 
 


@bikbok:


A Clexanet nem ismerem. A Gonalt igen. Ezt a két fajtát kell most használnod?
sziszi81
 
 


@sziszi81:


értem. én is pont ugyanígy döntöttem volna!

a clexane vérhigító, mert kiderült hogy van enyhe trombózis hajlam. Ezt csak ma mondta a doki, mert azt a vizsgálatot ők csinálták és nem értesítettek ki róla külön. Elképzelhető, hogy ez az elején kelleni fog, meglátjuk hogyan alakulunk. Kaptam Clostilbegyt-et is, napi 2x1 az adag. Eddig 45ezernél járunk.
bikbok
 
 


@bikbok:


Saját magadnak fogod beadni az injekciókat? valami vitamint szedsz a kötelezők mellett?
sziszi81
 
 


A lombikos naplóm 3. részét javítottam, kiegészítettem:

files/1548/stimulacios_naplo_3._resz-2.pdf (pdf)
sziszi81
 
 


@sziszi81:


igen, be is szúrtam a clexanet ma, mert az nem volt helyben, a gonalt még ők adták be.
Szedek multivitamint, folátot (mert a folsav nálam nehezen hasznosul), omega 3-at és 6-ot, D vitamint fortét, Ubikinolt (Q10 elővitamin, ez is jobban hasznosul) meg nyomom a gránátalma levet.
bikbok
 
 


Egy kis összegzés számokban az első lombikról az első injekció beszúrásától az utolsóig:


  • 44 nap telt el,

  • 8 alkalommal utaztam fel a BMC-be,

  • 62 db injekciót adtam be magamnak,

  • 14 szem gyógyszert vettem be,

  • 14 hüvelygélt használtam el,

  • 32-szer fújtam ösztrogén a bőrömre,

  • 198 szem vitamint szedtem be,

  • 5 vérvétel történt,

  • 5 ultrahangos vizsgálatot végeztek,

  • 250 ezer Ft-ot hagytam a gyógyszertárban,

  • rengeteget álmodoztam,

  • sokszor elbizonytalanodtam,

  • folyton reménykedtem,

  • néha kételkedtem,

  • többnyire pozitívan gondolkodtam,

  • de mindig reális próbáltam maradni,

  • s a végén csalódtam.



Persze hamarosan újra kezdem és folytatom 
sziszi81
 
 


@sziszi81:


ciklusoddal mi a helyzet, megjött azóta?
bikbok
 
 


@bikbok:


Még semmi...néma csend.
Hogy mennek a szurik?
sziszi81
 
 


@sziszi81:


igazából megy simán. A Gonalt a Férjem szúrja be, a Clexanet, ami nem toll, hanem rendes fecsi, azt meg én :)
bikbok
 
 


@bikbok:


Ügyesek vagytok! Mikor lesz az első ultrahang?
sziszi81
 
 


@sziszi81:


hétfőn reggel. Aztán ha minden jól megy, akkor penteken leszívás és jövő héten beültetés.
bikbok
 
 


@bikbok:


Hűha! Gyorsan fognak történni az események! Vigyor
sziszi81
 
 


@sziszi81:


jajj bizony. Nagyon izgalmas
bikbok
 
 


@bikbok:


Milyen gyorsan változnak a dolgok: Egy hete azon izgultam folyton, nehogy megjöjjön és kiderüljön, hogy nem sikerült a lombik. Miután kiderült, hogy nem maradtak meg az embriók, alig vártam, hogy megjöjjön, és minél előbb kezdhessük a fagyasztott embrió transzfert. Jó, hogy a rossz hír után röhtön mentem dolgozni, mert a munkahelyen nincs időm azon gondolkodni, miért nem sikerlüt, mit csinálhattam rosszul, vagy mit lehetne legközelebb máshogy. Tegnap este pedig végre ismét mehettem kosarazni a fiúkkal Vigyor Nagyon hiányzott, már több, mint egy hónapja voltam utoljára. Persze eléggé lefáradtam, de csináltam amíg csak bírtam. Talán a mozgásnak is köszönhető, ma délután megjött . Második ciklusnapon kellene mennem a meddőségibe, de az ugyebár vasárnap. Felhívtam a dokit, ilyenkor mi legyen. Azt mondta, jó lesz a hétfő, azt 3. napnak számítjuk. Ő viszont aznap nem fog dolgozni, így valaki máshoz kell majd mennem. Ezt egy kicsit sajnálom,  mert szerettem volna vele megbeszélni, mire kell számítanom, mi is a menete a fagyasztott embriótranszfernek, mikor, mennyi injekcióra kell számítani, milyen gyakran kell felmenni.... A munkám során előre kell terveznem dolgokat, sokszor akár 2-3-4 hétre is előre kell látnom a teendőket, így viszont nehéz, hogy csak pár nappal előtte tudom, mikor kell menni legközelebb vérvételre, ultrahangra... Na de ezért nem panaszkodom, örülök, hogy megjött, és újra tehetünk egy próbát Vigyor

Lányok, akik olvastok, van köztetek olyan, akinek volt már fagyasztott embrió transzfere? Tudnátok pár infót írni róla, hogy mire számíthatok?
sziszi81
 
 


@sziszi81:


hogy telnek a napok? Én holnap megyek uhra, akkor kb kiderül a leszívás időpontja. Pénteket jósol, remélem az is marad :)
bikbok
 
 


@bikbok:


Szia!
Biztos nincsenek véletlenek...nálam úgy alakult, hogy péntek délután megjött Vigyor Ilyenkor ugyebár a szombatot kell 1. ciklusnapnak venni, a 2. cn-on kellene mennem, de az ugyebár ma van. Szóval holnap én is megyek a BMC-be, de sajnos az én dokim nem lesz... Nem tudom, mi fog holnap történni, remélem kapok a másik dokitól is pár infót a FET folyamatáról.... Ha pénteken lesz a leszívásod, addig még biztosan lesz előtte még egy Uh, vérvételed. Biztosan szép számban nőnek a tüszőid 
sziszi81
 
 


Sziasztok! Mi is a BMC-be járunk a harmadik babóért! Van két spontán nagy fiam(13,15)és szeretnénk még egy kistesót! Két éve küzdünk érte! Volt már ez idő alatt két spontán vetélésem, kiderült a második alatt hogy probléma van a cukrommal! Kezelve va , így novemberben volt egy sikertelen inszem! A páromnak határérték alatt vannak a kiskatonái! Oligozosperma.Decemberben lejártak a vizsgálatok ezért újra kellett csináltatni, most csütörtökön kell menni magánba az eredményekkel és ott dől el hogy még egy inszem vagy lombik!
Sziszi81 sajnálom hogy nektek nem sikerült elsőnek! Drukolok hogy a fagyibaba erős legyen és megtapadjon!
Bikbok veled már találkoztam a másik csopiba is! Kitartás a szurikhoz meg a többi velejáróval! Remélem nektek elsőre sikerül!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Sziszi ti melyik dokihoz jártok! Mi Szűcs dr. -hoz! Facen benne vagy a BMC s csopiba?

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


@moncsika79:


szió, bizony, emlékszem Rád! Drukkolok, hogy akár inszem legyen, akár lombik, sikerüljön. Ha kezelik a cukrot az már jó!

nekem ma meg volt az uh, 5 szépséges tüszőcske a bal oldalon, 3 még növöget a jobb odlalon. Azt mondta a doki, hogy az 5öt tervezi majd leszívni, de még meglátjuk hogy alakulnak a többiek :)
Pénteken leszívás!! :)
bikbok
 
 


Bikbok
Altatásban kéred a leszívást? Én nagyon gondolkodom ha lombik lesz akkor ébren neki vágok mert nagyon rosszul ébredek altatásból! Két szülést kibírtam akkor ezt is csak ki bírom!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


@moncsika79:


hát én altatással szeretném. Úgy vagyok vele, hogy, amit nem KELL "kibírni" azt inkább kihagyom :) Altattak már és eddig szerencsére nem volt gond.
bikbok
 
 


Akkor te szerencsés vagy! Azért is gondolkodom hogy altatás nélkül mert jobb minőségűek maradnak a petesejtek! Orvosok legalább is ezt valják! Neked mennyi az AMH-d? Kiváncsi leszek nekem most mennyi, tavaj 1,2 volt!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


@moncsika79:


Szia! Én Szentiványinál vgayok, de mivel ő nem volt ma, így Szűcshöz kerültem. Ma csak egy uh volt, nem kell semmit szednem, szúrnom. Egy hét múlva, a 10. cn-on kell visszamannem. Akkor megint lesz uh, meg egy nyilatkozatot-kérelmet kell mindkettőnknek aláírni a FET-re vonatkozóan. A face-n nem vagyok benne a BMC-s csoportban.... Mi a tapasztalatod? Hasznos a csoport?

Szorítok, hogy tui is minél előbb elkezdhessétek akár az inszemet, akár a lombikot! A magánrendelés nálam is meggyorsította az eseményeket 
sziszi81
 
 


@bikbok:


De jó, az 5+3 tüsző jól hangzik, s péntekig még sokat nőhetnek Vigyor . A másik topikon is olvastam, amit írtál. Abban az esetben, ha a leszívást követő napon legalább 5 petesejtet sikerül megtermékenyíteni, akkor az 5-6. napon történik a visszaültetés. Nálam is így volt: másnapra 7 termékenyült meg, ezért 6. napon kaptam vissza 2-t. Az 5-6 napos blasztoknak valóban jobbak az esélyeik, hiszen túl vannak már azon a kritikus 3. napon. Így elkerülhető, hogy olyat ültessenek vissza 2-3. napon, ami nem fejlődne tovább 5-6 naposra... Szépen alakul a stimulációd Vigyor Én is altatásban kértem a leszívást, bár olvastam a nem altatásos eljárás vélt előnyeiről... nem tudom... Gondolkodtam rajta én is, de nem tudom, milyen fájdalomra számíthatnék, ezért maradtam a szundításnál 
sziszi81
 
 


Sziszi
Szerintem érdemes csatlakozni! Nagyon sok hasznos információkat osztanak meg a lányok és bármi kérdés felmerül benned nyugodtan felteheted mert nagyon tapasztaltak(sajnos) és készséggel szívesen segítenek bármibe!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 



s
ziszi, jól emlékszem, hogy Neked kellett antibiotikumot szedni? Mikor és miért írták fel?

bikbok
 
 


@bikbok:


Szia! Igen, kellett a eszívás után, mert az ugyebár műtétnek minősül... a fertőzések elkerülése miatt. 5 napig augmentint szedtem, illetve medrolt 4 napig. És a műtét után kellett elkezdeni a Crinone hüvelygélt is (progeszteron).
sziszi81
 
 


@bikbok:


Voltál hétfő óta újabb uh-n? Mit mond a doki? Hogyan alakulnak a tüszők? Mehet a pénteki leszívás?
sziszi81
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: