Új privát üzeneted érkezett!

Ildi: Lillunak mi is nagyon boldog szülinapot kívánunk! :D Nagyon aranyosak a lányok az új vonalzókon! :D

Babett: Neked is boldog szülinapot! :D Ha jól emlékszem Te is ilyenkor ünnepelsz. :D Reméljük hamarosan megérkezik a kislányod is ajándékba! :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Köszönjük a köszöntéseket.
Igen Babett Lilluval együtt ünnepel. Isten éltessen téged is. Remélem a kislányod kapod hamarosan ajándékba, így lenne a legaranyosabb :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Igen, én Lilluval ünnepelek :lol: köszönöm a megemlékezést :lol:

Egyenlőre egyben...
Vendég
 

 
 

És persze Lillunak is Boldog szülinapot!

Lilla már megszokta, hogy nem csak ő van egyedül? Nagyon félünk ettől a nehézségtől, remélem Botit nem viseli majd meg sokáig nagyon a Kistesó... :? Egyenlőre persze lelkes, csak még nem tudja a dolog árnyoldalait... Nagyon sokat igényli a társaságunkat játékban meg mindenben, és nyilván mi meg is tettük ezt neki. Ezután nem tudom hogy lesz....még szerencse, hogy jön a nyár... :wink: Segítség az persze sajnos nem... :(

üdv.[/b]
Vendég
 


Babett, hidd el, alakulni fog minden!

Nálunk is voltak nehézségek (Zsófi direkt lepisilte Fruzsi cuccait egy időben), de elmúlt pár hét alatt, és most jól megvannak együtt :)
Sok türelmet Nektek!

És boldog születésnapot!
Vendég
 


Babett, nálunk is alakulóban a helyzet :wink: itt nem nagyon írtam róla, csak más fórumon, nálunk Lilla bántotta kezdetben Lénit, most nem tökéletes a dolog, de sokkal-sokkal jobb és Lilla nagyon ragaszkodik Lénihez :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Mi is azt vettük észre, hogy kettősség volt akkor Zsófi viselkedésében: szerette, óvta, védte, de mégis, csak idetolakodott ez a Fruzsi lány, tenni kéne ellene valamit :)

Már azt hiszem, rendezte magában ezt a dolgot :)
Vendég
 


Na igen. Nálunk is létezik ez a kettősség, amikor kis Lilla elefánt úgy megszereti Lénit, hogy szegény sírva fakad :oops:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Hát valljuk be, mi sem örülnék, ha hirtelen betoppanna egy másik feleség is a kis házunkba és életünkbe... :roll:

Tudom mindenki túlélte, menni fog...csak még nehéz elképzelni. Még egyenlőre azt is, hogy nem csak egy gyermekem lesz, nekem még ez is olyan idegen érzés...hogy oszt meg mindent az ember...??? na de hát hamarosan megtudom.... :lol:
Vendég
 


Nálunk is ez a kettősség volt jellemző az elején. De aztán egyre jobb lett. Nem mondom, hogy ma is minden gördülékenyen működik, mert azért vannak összezördülések, de egyre szívesebben,többet játszanak együtt. Amúgy először úgy a harmadik hónap táján lett egyszerűbb a helyzet, mikor Eszti is már el-el mosolyodott Zsófira, ha bohóckodott neki, vagy játszani próbált vele. Aztán hat hónaptól pedig fokozatosan, egyre többet játszottak együtt.

Képzeljétek mi meg orrmandula műtét előtt állunk Zsófival. Jövő hétfőn lesz a műtét. Már előre ki vagyok az egésztől. Ma voltunk szegénnyel laboron meg ilyesmi. De ez is eléggé megviselte, nemhogy majd a műtét. Az vigasztal, hogy így reméljük könnyebb lesz majd neki utána, jobban kap majd levegőt éjszakánként.

Babett: Nektek drukkolunk, hogy most már minél előbb találkozhassatok a kislányotokkal! :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke, drukkolunk Zsófinak, Lilla kis barátnője is most lábadozik az orrmandula műtétből, őt 20-án műtötték, de jövő héten már jöhet játszani :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Némi késéssel ugyan :oops: , de Lillunak mi is nagyon boldog 3. szülinapot kívánunk!!!

Anett és Eszter

Kép
waterlilly
 
 


Babett, hú, ez már a finis, nem lehet könnyű, ha még nem volt érkezésed rápihenni!

Eperke megy a drukk meg a pozitív enerdzsí, de én is pozitív sztorit tudok felmutatni, egyik barátnőm kislányát múlt héten műtötték, és minden a lehető legnagyobb rendben ment. Szerencsére az orrmandula-műtét kevésbé szövődményes. (Régen bezzeg csak úgy kikapkodták az orr- és torokmandulákat is egy füst alatt, ha kellett, ha nem, én legalábbis így jártam 3 évesen... :shock: Ok: tesómnak rendszeresen tüszős mandulagyulladása volt. Anyámék roppant okos ötlete: műtsék meg a két gyereket együtt. Igaz, nekem sose volt baj a manduláimmal... :shock: )

Kép
waterlilly
 
 


Panndi, Zsófi lepisilte Fruzsi cuccait??? :lol: Tisztára, mint egy féltékeny kandúr... :lol:

Kép
waterlilly
 
 


Eperke, Zsófinak drukkolunk!

Anett, azért ez nem volt ám akkor ilyen vicces :lol: Bár pont akkor mentem a nődokihoz, és kérdezte, hogy mi újság, hogy viselik egymást a lányok, neki is elmeséltem, hát, ő is jót mulatott :) Mondtam neki, hogy el lehet jönni hozzánk, el lehet tölteni velük pár napot, utána már neki sem lesz vicces :wink: De amúgy tényleg olyan volt, mint aki körbejelölte a területét :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi Lányok a biztató szavakat! Most már nemsokára túl leszünk rajta, remélem sikeresen.
Neki sajnos muszáj kivenni. Nagyon meg van nőve, alvás közben horkol, néha egy-egy légzés is kimarad, és hallani sem mindig hall jól. Úgyhogy így lesz a legjobb neki. Megpróbálták előtte mindenféle orrspray-vel visszasorvasztani, de nem sikerült, így marad a műtét. Csak ezt a nagy tortúrát szegényke még nem igazán tudja hová tenni, amivel a műtét jár. Vérvétel, plusz majd a műtét körüli dolgok...

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Lillus kis barátnője is horkolt, de most már nagyon jól van, Zsófidnak is remélem így lesz :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Eperke! A legjobbakat kívánom nektek a műtéthez. Peti még nem volt 4 éves, amikor ki kellett vetetnünk az ő orrmanduláit is. Szerencsére hamar rendbe jött, de nekem a szívem szakadt meg, amikor apával kiléptek az ajtón, és én nem tudtam vele lenni, elkísérni. Ádika akkor 9 hónapos volt, és még naponta 3-szor szopizott.

Babettal vajonmi lehet? :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok,

Egy gyors bejelentkezés: május 31-én hétfőn este 21.47kor megszületett 53 cm-rel és 3450 gmal Liza. Szerdán lett volna a műtét, de végül hétfőn elindult magától a dolog. Este 7kor beértünk a kórházba épp elfolyt a víz, aztán jól elkezdődtek a fájások is erősödni, CTG, de aztán mégis császár lettt ismét rossz szívhang, és előzetes császár miatt. Utólag kiderült, hogy a belső seb nem is bírta volna már csak kb 1 óráig, szóval ugyanaz lett, mint Botinál is volt: vajúdás aztán császár.

Tegnap jöttünk haza, a kórházban egy angyal volt Liza - evett-aludt, itthon már persze minden másképp van. Első éjszakánk 2 órás sírással telt, amúgy már 3 óránként etetem, tej beindult már a 3. napon.

Na megyek, mert épp együtt feküdtek le e gyerekek, és szeretnék pihenni kicsit....még elég kaotikus itthon minden....és hulla vagyok
Vendég
 


babett, gratulálok, jó egészséget Nektek! :)
Vendég
 


Babett! Gratulálok én is Liza babához! Jó egészséget kívánok Nektek! És bizony, ha van rá lehetőséged/alkalmad használd ki, pihenj!

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Babett: Én is gratulálok a kis Lizához! :D :D Jó egészséget és minden elképzelhető jót Nektek! :D
Ha teheted és a gyerkőcök is engedik, pihenj minél többet. A többi meg majd alakul. Boti mit szólt a hugicához? Hogy fogadta?

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Babett, szeretettel gratulálunk mi is Nektek :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Babett: Gratulálunk, sok boldogságot és jó egészséget kívánunk! :D
lamme
 
 


Babett, gratulálunk Liza-babához, jó egészséget és nyugodt éjszakákat kívánok!

Kép
waterlilly
 
 


köszi a jó kívánságokat
Vendég
 


sziasztok

Most épp van időm bejelentkezni kicsit. Fiúk lementek a Balcsira, mi csajok meg itthon tengődünk, és próbáljuk túlélni a hőséget. Sajnos hiába lehetne, nem bírunk ebben a melegben kimenni sétálni, pedig már jól esne...Liza sír a babakocsiban...

Boti egyenlőre jól bírja, kedves-aranyos-szeretgeti Lizát, mindig bújni akar hozzá, és simogatja. Persze folyton játszunk vele, egy percre sincs egyedül hagyva egyenlőre. Amíg megszokja az új helyzetet, addig nem akarunk hisztit-sírást amiatt, hogy nem érünk rá játszani vele.

Nem tudom 2 gyereket hogy lehet egyedül ellátni, fektetni este, stb...de majd idővel gondolom beletanulok. Most még mindent ketten csinálunk, nagyszülők csak babanézőbe jönnek nálunk. Csak Lizát könnyű ellátni, így a napközis napokon már egyedül vagyunk itthon.

Liza jó gyerek, általában éjjel is csak enni kel már napok óta, és többnyire 4-5 órát is alszik egyben éjjel, szóval nem panaszkodom. Botinál ilyenkor még sokat virrasztottunk, és cipelgettük éjjel.

na jó hétvégét mindenkinek
Vendég
 


Babett, majd szépen alakul minden, higgy nekem. Jó, hogy Liza ilyen kis jó baba :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Csatlakozom Ildihez, tényleg alakul minden :) És Boti már nagyfiú, nagyon sok mindent megért gondolom, Zsófi egy évvel volt fiatalabb, mikor Fruzsi született, és így is belerázódtunk :)

Nálatok is hideg van ma?
Vendég
 


A hideg az túlzás, nálunk 30 fokosra melegedett az utóbbi időben a ház, még nem hűlt semmit... :(

köszi a biztatást, kivájuk :wink:
Vendég
 


Nálunk 19 fok volt kinn délelőtt :shock: MOst meg már 29 :D Mókás...
Vendég
 


Babett: Én is csatlakozom a lányokhoz, idővel belerázódtok, és szépen menni fog majd minden. :D Meglestem a képeidet wiw-en. Liza nagyon formás, szép kisbaba, igazi kis tündér. :D Boti is édes, ahogy ölelgeti, simogatja. :D

Nekünk múlt héten elmaradt a műtét, mert Zsófi vasárnap estére belázasodott, úgyhogy most csütörtökön lesz. Hétvége után lenn maradtunk a Balcsin. Itt ma már nem volt olyan vészesen meleg. Illetve pont fordítva volt, mint Panndi írta: délelőtt még meleg volt, de délutánra visszahűlt úgy 20 fokra, a szél is fújdogált, szóval kellemes idő volt.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Nálunk a héten eluralkodott a hiszti, teljesen kiborító...erre nem számítottunk, hiába ülünk le egyszerre ketten is játszani Botival, pár perc alatt bedilizik valamin, bármin... :( nem tudom ez meddig tart, de most "csak" pár hét-hónap is a világ végének tűnik...
Vendég
 


babett, kitartás, sajnos ez ilyen... :? Tudom, hogy én könnyen mondom most már, de türelem, csak az segít! Meg ha tudsz csinálni Botival kettesben programot!

Zsófi is nehezen viseli most azt, hogy Fruzsi elindult, látni rajta, hogy nagyon zavarja, hogy Fruzsi is megy, mi meg ennek örülünk... :)
Vendég
 


Babett, sajna ez természetes :shock:

Panndi, mi ugye még nem tartunk ott, de kis viszonyítási alapnak nekem itt van sokat kerilányom és amikor Lilla elkezdett járni, meg úgy önállóan akarni dolgokat, az Fanninak nagyon nem tetszett. Akkor lett jobb, amikor elkezdtek együtt játszani. Mostanában Lilla mint egy kis ragacs kerilányom nyomában van, látom rajta ez is idegesíti :wink: szóval nem gondolom, hogy nem lesz még bajunk :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi, most mondjam azt, hogy hűű de megnyugtattál? :lol:
Amúgy igen, biztos lesznek még nehéz pillanatok, de hát így szép az élet :)
Vendég
 


hát ezekhez kötél idegek kellenek, nekünk most nem igazán van olyan...
"örülök", hogy nem tudunk le minden nehézséget az elején... :cry:
Vendég
 


babett, hát tényleg kitartás!
Vendég
 


Ti használtatok vmi hordozót (kendő és tsai), ami bejött már pár hónaposan is? Botinál nem akartam ilyet, de most nyáron-ősszel lehet jó lenne vmi, ha elmegyünk kirándulni, stb...egy hónap múlva már indulunk le Balcsira, persze ha nem 18 fok lesz.. :shock:
Vendég
 


Nekem votl mei-taiom, meg kengurum is, Fruzsit télen a nagy hóban csak kenguruban tudtam kivinni, mert babakocsit esélytelen volt tolni, meg egy hónapos volt, mikor vonattal mentünk Pestre, akkor meitaiban vittem.
Vendég
 


a meitai nem 3-4 hós kortól jó? nem csuklott el abban még 1 hósan?
és bevált Neked Panndi? ajánlod vmelyiket?
Vendég
 


Babett:

http://www.babakozelben.hu/hasznalat/meitai_elol.htm

Ez alapján bele lehet tenni egy hónaposan is. Nem sokat volt benne, de nekem jól jött, hogy nem kellett babakocsival bebumlizni Pestre. Amúgy én a kengurut jobban szeretem, de abba tényleg nem tehető bele ilyen pici baba.
Vendég
 


Sziasztok!

Életjel: Megvagyunk mi is, túl a műtéten. Szerencsére minden rendben ment. Zsófi már remekül van, mintha semmi sem történt volna vele, olyan kis rosszcsont mint előtte. :D Azért a műtét után a kórházban még nagyon elesett volt szegényke, de ahogy hazaértünk ismét pörgött ezerrel.
Nem volt jó érzés, a műtét előtt úgy bekábítva látni, és elengedni a műtőbe. Egy ideig még az ajtó előtt is hallottam, ahogy sírt utánam, hiába volt akkor már kába...hát őszintén szólva, én sem bírtam ki sírás nélkül odakinn. De túl vagyunk rajta és ez a lényeg! Már jól hall, nem horkol, érzi az ízeket, illatokat. Szóval egyelőre úgy tűnik jó döntés volt, hogy megcsináltuk. Holnap megyünk még egy kontrollra.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Babett: Kitartás! Nálunk is nagyon érzékeny Zsófi még a mai napig is az Esztivel kapcsolatos dolgokra. Ugye Esztit a problémái miatt igyekszünk minden apró újdonság miatt megdicsérni, hogy ezzel is ösztönözzük. De nagyon észnél kell lennünk, mert ha Zsófi is jelen van, akkor neki is kell vmi jót mondjunk, különben azon vesszük észre, hogy ott tesz keresztbe Esztinek, ahol tud. Amúgy nálunk a bölcsi miatt is érezhető volt kis féltékenykedés. Lehet nálatok is hasonló a napközi miatt, úgy érzi Boti, hogy valamiből kimarad, míg nincs otthon veletek. Én ezt Zsófival úgy próbálom rendezni, hogy minden este lefekvés előtt elmeséljük, hogy mit csináltunk aznap. Ő is elmeséli mi volt a bölcsiben és én is, hogy mi Esztivel mit csináltunk. Ez általában nekünk bevált.

Hordozó: Én is Esztivel próbáltam ki először és nagyon szerettem. Eszti elég nyűgös baba volt az elején, szóval én itthon is használtam sokat, meg úgy is közlekedtünk, hogy Eszti kendőben Zsófi babakocsiban. Én a babakozelben.hu-ról rendeltem rugalmas kendőt, az az elején nagyon bevált, ilyen pici babának nagyon jó, szerintem. Mi nagyon szerettük Esztivel és sokat is használtuk, bár akkor ugye ősz volt, mikor ő pici volt. Nyáron azért elég meleg lehet. Mei-tai-t kicsiként nem használtam, de már mikor a rugalmas kendő nagyon megnyúlott a súly alatt és már hátra is lehetett kötni, akkor csináltattam egyet és azt is nagyon sokat használtuk vele hátra kötve. Az melegben talán jobb, de pici babával még nem próbáltam, nem tudom mennyire lehet benne jól rögzíteni egy pici babát, a kendőben azért biztonságosabb nekik ilyen picikén.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Örülök, hogy Zsófi túl van a műtéten, nem lehetett könnyű :(

Most már bepótolhatjuk valamikor a játszóteres talit, bár Fruzsi már nem eszik babakaját :), de a tali azért jó lenne! :)
Vendég
 


köszi Lányok
Vendég
 


Panndi: Részemről sincs akadálya, csak még várjunk úgy 1 hetet a műtét miatt. Amúgy múltkor voltunk ott DM-ben és igazad volt, Zsófi már messziről kiszúrta a játszóteret. :D Csak épp esett az eső, így nem tudtunk játszani.
Fruzsival akkor már nincs gond az étel terén? Szépen lassan adagolva elfogadta a szervezete az eddig érzékenységet okozó kajákat is?

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Tejet még nem ivott, de minden mást ehet, meg tejjel készült ételeket is, eddig úgy tűnik, minden oké vele :)
Vendég
 


Eperke, Zsófidnak továbbra is gyors gyógyulást, bár ahogy látom a nehezén túl vagytok.

Nálunk Lillának ma kiderült csúnya lúdtalpa ill. ételallergiája van. :roll: megérte orvoshoz menni :shock: de legalább Lénánál rendben a csípővizsgálat.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen jártam erre, de látom, ezzel nem vagyok egyedül.
Nálunk zajlik az élet. Március óta még mindig építkezünk, amit nagyon remélem, hogy 1-2 héten belül teljesen befejezünk. Hétfőn óvodai szülői értekezlet, utána pedig a nagyoknál lesz ebédbefizetés az iskolában. Nagyon elszaladt ez a nyár is, alig maradt néhány hét iskolakezdésig. Arról nem is beszélve, hogy csak 2 hetet tudok együtt lenni a gyerekeimmel. Ennyi az egyszerre kivehető szabadság mennyisége. Két hét alatt kellene mindent bepótolnunk. Együtt jönni, menni és utolérnem magam az itthoni munkákkal. Kíváncsi vagyok, hogy mire fogja futni. Gyanítom, hogy megint az itthoni munka lesz az utolsó. Gabókám is mindössze csak ezt a 2 hetet hagyja ki a bölcsiből, másként nem tudjuk megoldani. A nagyok 5 hétig jártak napközis úszótáborba. Hetente 21 e Ft-ot fizettünk ki, de ez még így is a jutányos árkategóriába volt sorolható. Persze, jobban örültem volna, ha nagymamánál nyaralhattak volna a fiúk, de nekünk ilyenben nincsen részünk.
Mindenkinek jó egészséget, jó nyaralást, pihenést kívánok!

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: