Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagyon nagyon szép akislányod Márti! Azért ha lesz jobb kép, ugye küldesz? :)

Katus! Neked is szívből gratulálok. Most még biztos zűrösebbek a napjaitok, de hamar nőnek ezek a tündérkék. Jól vagytok?

Nekünk még mindig nincs baba. :( Reménykedem, hogy hamarosan összejön. Már le is fogytam, hogy jobban bírjam majd a terhet. 7 kg-tól szabadultam meg. Ha van valami, megírom nektek!

most megyek. Jó éjt!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is Anikónak....Mindent bele!!! :)
Tipp: van egy teszt ami a peteérést mutatja. Az egyik barátnőm vett, mert nem akart összejönni a babuci, de nem tudta elhasználni, mert terhes lett. Nekem adta, de nekem is megmaradt, mert én is terhes lettem, és én is továbbadtam egy barátnőmnek. Ő használta, és ős is most fog szülni, hacsak meg nem szült már. :D Szóval nekünk bevált. :lol:

A szülésről: Szerintem az enyém átlagosnak mondható, habár nincs viszonyítási alapom. :)
Szombaton hajnalban elkezdett folyni a magzatvizem, de fájások sehol. Beszéltem az orvosommal, és szombaton reggel bementünk a kórházba, de még akkor se nagyon éreztem semmit. Amikor beértem megvizsgáltak, de azt mondták, hogy esténél hamarabb nem lesz babuci. A férjem haza is jött. Megbeszéltük, hogy majd szólók, ha közel az idő.
Szombaton délután kezdtek jelentkezni a fájások, de akkor még rendszertelenül és ritkán. Késő délután bejött az orvosom és megvizsgált, de még csak egy újnyira voltam kitágulva. Este 10 órakor már ott maradtam abban a szobában, ahol a CTG-t csinálták. Nekem úgy volt kényelmes, hogy az ágyon fekve maradtam, mert így két fájás között tudtam pihenni. Ott voltam szinte végig. Amikor már nagyon sűrűek voltak a fájások, akkor már nem tudtam feküdni, fel kelett kelnem. A fájások egyre erősebbek, tágulni meg csak nem akartam. Aztán az utolsó 1-1,5 órában viszont rohamtempóban, viharos fájások kíséretében. :)
A telefonom a köntösöm zsebében volt, de eszembe sem jutott, hogy hazatelefonáljak. Valahogy mással voltam elfoglalva. :)
Utána meg olyan hirtelen kerültem a szülőágyra és ott olyan gyorsan előbújt a babucim, hogy már mindegy volt hazaszólok-e. Hajnalban 3.45-kor lett meg a kis aranyos. Anyák napján!!!!
Az orvosom ott volt amikor, eljött az idő, és nagyon rendes volt velem. Rengeteget segített, és tényleg nagyon hamar kint volt a baba. Nekem úgy rémlik, hogy 3-4 tolófájás és már a pocakomon is csücsült. Össze volt gömbölyödve mint egy kis labda, és én nagyon picikének láttam. De minden fájdalom elmúlt abban a pillanatban. És ami a legjobb volt rögtön felsírt, és mindene tökéletes volt. Az APGAR-ja 9/10 lett. A doki bácsi csinált róla egy képet a tellefonommal, azt küldtem haza a férjemnek, hogy nézze meg a lányát. Álmából felriadva azt se tudta, hogy mi van. Mire kikerültem a szülőszobáról, ő már ott volt és várt minket. Nagyon boldognak és nagyon fáradtnak éreztem magam.
A gátmetszést nem vettem észre, de a varrást...hát az nem éppen egy kellemes élmény. Mondta is a doki, hogy ez egy kicsit fájni fog. :) Amikor elkészültem, a csecsemős nővérke visszahozta az én kis szépségemet, mert meg akarta enni az öklét. Amikor előkerült a cici ő rögtön tudta mire való, és úgy szopizott, mintha világ életében ezt csinálta volna. :)
A lényeg, hogy mindketten egészségesek vagyunk. Nekem nagyon szépen begyógyult minden.
A kismanóm meg egészséges, gyönyörűen fejlődik. Tegnapelőtt voltunk az első szurin, és már 5060 gr, és 57,5 cm. (Születésekor: 3000gr, és 48 cm.)
Napról-napra egyre szebb, és egyre aranyosabb. Már mindenkire mosolyog, és már nagyon próbálja mondani a magáét. :)
Imádom a lányomat.

Mindenkinek azt kívánom, hogy akkora öröme teljen a babucijában, mint amekkorát én érzek. :)

Puszi mindenkinek.
hmnoemi
 
 


Szia Márti!

Nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad az élményedet. :) MInden fájdalom ellenére nagyon várom már a 2. babánkat. Nagyon potimista vagyo, nem vagyok elkeseredve. Akkor fog jönni, amikor jönnie kell. :)
Most akit választottam orvosnak, nagyon rendesnek tűnik. Sógornőm testvére is terhes és ugyanaz az orvosa neki is. Nagyon meg van elégedve vele. Az első gyereket is nála szülte és jókat tudott sak mondani. Ezért nem is aggódom már.
Geri is fejlődik szépen. A bal és a jobb agyféltekje kicsit eldeformált volt és szabálytalan. Éríntette a beszédközpontot is a gond és a mozgásfejlődését is korlátozta. Most kapott Gödöllőn egy kezelést és hatalmas változások mennek végbe. Egyre többet beszél és mostmár próbálkozik leugrani tárgyakról. Az ágy még magas, de mostmár egyre bátrabb és ügyesebb. A dührohamok is szinte eltüntek. Igazából annyi vanmég, mint más gyereknél is. Hiszti. De nem sűrűn. :) Látszik kinyilni az értelme és ez hatalmas öröm számunkra. Olyan apró dolgoknak tudunk hihetetlenül örülni, hogy már 10 cm magasról leugrik. Vagy ha már 3-4 szavas mondatokat összehoz. Én hiszem azt, hogy hamarosan utóléri kortársait. :)

Tényleg! Beneveztem egy fotóversenyre. Szavaznátok rá: T-online-ról minden nap lehet egy szavazatot leadni. :)
http://www.tgv.hu/index.php?foto=0
Geri első strandolása a kép címe.
Nagyon szépen köszönjük!

Puszi mindenkinek!

Kép

KépKép
anyko
 
 

 
 

Sziasztok!

Kicsit régen voltam már a babaneten, de sajnos nagyon el voltunk foglalva. Most visszaolvastam mindent, és nagyon örülök a megszületett babócáknak. Nőjetek nagyra mindnyájan! :P

Már én is nagyon várom a szülést, bár van még hátra szeptember 2-ig. Egyébként kisfiunk lesz és úgy tűnik, elég nagyocska lesz. Elég nehezen viselem én is a meleget, a lábam különösen nemk szereti. De szerencsére a vérnyomásom nem emelkedik, fehérje nincs a vizeletemben, és összesen 6 kg-ot híztam. Persze egyre többet kell pihenni, mivel a pocakom is egyre nagyobb és nehezebb vele közlekedni. Még egyszer gratula a bébikhez, majd még jelentkezem.

Üdv: Erika
erika30
 
 


Erika!
Hát nem irigyellek ebbe a nagy melegbe.Együtt érzek veled nekem is nagyon nagy volt a pocakom pedig akkor még nem is volt ilyen nagy meleg.
Kitartást kívánom neked!
katus73
 
 


Sziasztok!

Elég régen írtam én is, aminek az az oka, hogy 07.29-én a 6. házassági évfordulónkra megszületett a kisfiunk, Levente 47 cm-rel és 2720 grammal, igaz 5 héttel korábban a kelleténél. Sajnos emiatt átkerült Gyulára a gyermekkórházba, ahol 2 hétig volt. Most viszont már itthon vagyunk, holnap lesz egy hónapos. Nagyon aranyos, jó kisfiú. Megtanult szopizni is, így semmi gond nincs. A vajúdás és szülés kicsit hosszú (24 óra) volt, majd azt is megosztom veletek. Viszont ahogy megszületett, el is felejtettem az egészet. Majd teszek fel képet róla, csak nem tudok kicsinyíteni egyelőre.

Üdv mindenkinek: Erika[/img]
erika30
 
 


Erika!
Szívből gratulálok.nagyon kiváncsian várom a beszámlódat.
Már azt hittem teljesen kihalt ez a topik.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Valamikor régen én indítottam a topikot és el is felekjtkeztem róla ,és mit látok mennyien írtatok.Nagyon jó. :D :D :D :D

Nagyon sokáig figyeltem de sennki nem írt,anikóval meg másik topikon beszéltünk.
Nekem 3 gyerőcőm van , 15 ,11 3 évesek. a kicsi most megy óvodába, a nagyobbik meg középiskolába.

Ildikó
befaba
 
 


Bocsi ,Anikó .
befaba
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm, így megpróbálom röviden összefoglalni Levike születésének történetét. Július 27-én délután voltunk vizsgálaton, ahol minden rendben volt. Még kérdeztem is az orvosomat, hogy szülünk-e esetleg hamarabb, mert a párom meg volt róla győződve, hogy hamarabb fogok szülni. Azt mondta, nem úgy nézni ki. 28-án hajnali négykor viszont arra ébredtem, hogy nagyon rosszat álmodtam, és bepisiltem. Nem igazán lepődtem meg, mert terhességem alatt szinte mindig rosszat álmodtam, ha éjszaka pisilni kellett. Csak furcsa volt, hogy olyan halvány rózsaszín a vizeletem, de nem esett le, hogy ez a magzatvíz. Mondtam, menjünk be, nézzenek meg mi van. Kérdezte párom, bepakoltál már? Mondtam nem, majd hétvégén, mert úgyis hazaengednek még. De nem engedtek, mondták nincs visszaút, szülünk. Én szinte fel sem fogtam. Aztán vártuk a fájásokat, de nem jöttek. Vagyis jöttek, de csak kicsikék. Este hat óra felé kezdtek valamelyest erősödni a fájások, csak nem tágultam eléggé. Már mindent kipróbáltam, a labdát, a bordásfalat, az ágyat. Este kilencre sikerült valahogy 3 ujjnyira tágulni, így befeküdhettem a pezsgőfürdős kádba, aminek hatására teljesen kitágultam, de a baba még ngyon fönt volt, le kellett jöjjön. Ez is lassan ment, de amikor már a szülőágyon voltam, gondoltam, lassan csak megszületik a kicsike. Aztán nem tudtam hova kell nyomni, mert honnan is tudtam volna. Ráadásul nagyon meleg volt, nagyon kimerült voltam, mert mire a szülőágyra kerültem, már elmúlt éjfél is (legalábbis az biztos), és nem volt erőm a lábamat sem tartani. Olyan fáradt voltam, hogy két fájás közt tudtam volna aludni is. Anyukám volt velem, ő nagyon sokat segített lelkileg is. Aztán kisebb nyomásokkal lejött a baba, innen tudtam végre hova kell nyomni, és aztán már 3 fájásra, 9 nyomásra kinn is volt a törpe. A varrás szerintem nagyon borzasztó, talán a szülésnél is rosszabb. Mondjuk én nagyon szét repedtem az igaz. Sajnos mivel koraszülött volt , azonnal elvitték Gyulára, ez nagyon szörnyű érzés volt. A kórházban mindenki nagyon aranyos és kedves volt.
Gyulán két hétig volt, én ebből két napot töltöttem vele, aztán hazajöhettünk. mostmár 3200 gramm, és nagyon szépen fejlődik.

Fényképet még mindig nem tudok kicsinyíteni, sajnos, de igyekszem.


Üdv mindenkinek, majd még jelentkezem, mennem kell, mert éhes a kicsike.

Erika
erika30
 
 


Sziasztok lanyok,

Kinel szultetek Csaban? Ha esetleg itt nem akarnatok neveket irni, kuldjetek privit, ha nem nagy keres.
Meg nem tudom, hol szuljek, Szentes es Bekescsaba kozott tendalok. Kulfoldon elunk meg es meg magyar orvosom sincs. Akkor koraszulottekre nincs felkeszulve Bekescsaba?

Mnden tapasztalatot, otletet szivesen veszek.
Elore is koszonom es mindenkinek minden jot kivanok!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Sziasztok!

Elég régen voltam fent a neten. Az én kis tündérem ma 5 hónapos.
Csodaszép kislány és egyre szebb, aranyosabb, okosabb és ügyesebb. :D De ezzel gondolom minden anyuka így van.
Nagyon szépen fejlődik. Már majdnem 7 kiló, és bizony a 68-as ruhaméret elég passzentos neki. Hasra tud fordulni, és már minden áron az ülést szorgalmazza. Nagyon tud tiltakozni, ha akarata ellenére visszafektetem a hátára.
Azt hiszem eléggé elkényeztetem, de szerintem ebbe a hibába minden első gyerekes anyuka beleesik. Egyszerüen nem tudok vele betelni.

Nagyon gratulálok az azóta megszeletett babákhoz, és az útban lévőkhöz is.

Mindenkinek sok boldog percet, és szép napokat kívánok.
hmnoemi
 
 


Megpróbáltam ügyeskedni képet. Nem a legjobb minőség, de azért elfogadható. Ez a kedvenc képem róla. Kép
hmnoemi
 
 


Sziasztok!

Eléggé elmaradozik mindenki, de nem baj. Én azért teszek fel képet Levikéről. Már 12 hetesek leszünk holnap és 4620 gramm.

Noémi!
Nagyon édes a kislányod!

Minden jót mindenkinek!

Erika Kép Levicica Kép
erika30
 
 


Elküldve: 2006 Október 24 Kedd - 9:55

--------------------------------------------------------------------------------

Kedves Anyukák!
Ha érdekel titeket nagyon jó minőségű, márkás angol babaruha kicsikre és nagyobbakra ( Next, George, Mothercare, Early days, gap…) 0-1,5 éves korig
Jelezzétek emailben és küldök feltöltésről értesítőt!
Köszönöm a figyelmet
Továbbijó babavárást és babázást kivánok
Szerettel
Lovas Juszti
julovas@vipmail.hu
juszti75
 
 


minta Kép
juszti75
 
 


Sziasztok!

Nagy újságom van. Azt hiszem mindenki meg fog egy kicsit lepődni, de jön a következő babucim!!! :D :D :D
A szopizás befejezése után egyszer megjött, de utána hiába vártam a következőre. 6 hetes terhes vagyok.
Az első reakciónk bizony az ijedelem volt, hiszen Viki is még csak fél éves lesz. És hát két aprósággal nem lesz egyszerű. De aztán úgy vagyok vele, hogy majdcsak megbírkózunk vele valahogy, hiszen sok családban előfordul ilyen. Úgyhogy most már örülök az új kis jövevénynek. És van egy olyan érzésem, hogy ez most kisfiú lesz. A férjem azt mondta, ha tényleg fiú lesz, akkor ő lesz a legboldogabb ember a világon. És én igyekszem őt boldoggá tenni. :D
Ha minden igaz, akkor lehet, hogy a házassági évfordulónkra kapjuk a következő ajándékunkat
Viktóriám már nagyon édes, aranyos kis hölgy. Most is be nem áll a szája, nagyon mondja a magáét. Gyönyörű kis tündérem.
A képekkel sajnos még mindig nem boldogulok. De azért még nem adtam fel. :)

Mindenkinek nagyon szép napot.

És írjatok magatokról!
hmnoemi
 
 


Sziasztok!

Erika! Gratulálok a kisfiadhoz, nagyon édes, szép kisbaba.

Márti!
Hú, eléggé megleptél! De olyan jó olvasni, hogy jön a második babó. Biztos nehéz lesz két kicsivel, de egyben nagyon jó is, hisz kis korkülönbség lesz köztük és jól összenőnek majd. :) Gratulálok! A kislányd csodaszép.


Vigyázzatok magatokra és a babákra!

Kép

KépKép
anyko
 
 


Noémi!

Ez fantasztikus de jó nektek. Biztosan nem lesz könnyű eleinte de legalább a gyerekek között nem lesz sok a korkülönbség.
Pontosan meddig szoptattál?
Miért hagytad abba?
Nagyon aranyos a kislányod.

Erika!
Levike nagyon aranyos kisfiú.
Hogy vagytok?

Anykó!
Veletek mi a helyzet?
Jól olvastam egy másik topikban hogy útban van a nálatokis a 2. baba?

Lányok jó lenne ha egy kicsit beindulna ez a topik csak rajtunk múlik.
Mit szóltok hozzá?

Rólunk: Panna nagyon jó kisbaba még mindíg csak szopizik naponta 6x ebből 1x még éjjel is fel kel szopni.
Szerencsére ezen kívül végig alussza az éjszakát.
Most kb. 6700 g és 65 cm.

Teszek majd fel róla képet csak előbb le kell kicsinyíteni.

Kép

Kép
katus73
 
 


Íme itt van Panna

Kép

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus!

Panna gyönyörűűű! :) Micsoda mosoly! :) Jól vagytok?

Én sajnos még mindig sokat vagyok rosszul, pedig minden eredményem jó. Vérkép, vérnyomás, stb... Szédülök, fulladok is néha, sokszor nem marad meg benne az étel és hasonlók. Pedig már az 5. hónapban vagyok. De ha végig ilyen is maradok, akkor sincs már sok hátra és kibirom valahogy.
Kezdünk már vásárolgatni, hogy ne egyszerre legyen nagy kiadás. Most a babakocsit vettük meg és pár kisruhát. Majd születés előtt kell még venni egy két dolgot, de azok már nem olyan költségesek.
Nagyon várom már, hogy szüljek. :) Remélem még szülhetek az orvosomnál.

Amúgy jól vagyunk, Geri is szerencsére.
Ti hogy vagytok? Panna milyen baba? Bár a képről megítélve elég nyugodtnak tűnik.

Többiek!!!
Hol vagytok? Hogy vagytok? Már csak én vagyok pocakos? Mindenki más babázik?

Puszi mindenkinek!

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anikó!

Jó hogy jelentkeztél.
A rosszuléteim nekem is kb a 20. hétig tartottak úgyhogy kitartást hozzá.
Miért ne szülhetnél az orvosodnál?
Remélhetőleg itt nem vezetik be azt, hogy csak az ügyeletesnél lehet szülni, ha meg igen akkor is lesz valami kiskapu.
Az orvos mit mond erről?
Milyen nemű lesz a kisbaba?

Panna jó kisbaba még mindíg naponta 5x szopizok de már naponta 2x kap szilárd ételt is.
Nagy bánatomra éjjel még mindíg fel kel szopizni, ami azért rossz mert én nagyon fáradt vagyok tőle.

Rossz hír az, hogy 2007. márciusában megyek vissza dolgozni, ill. már papíron most is dolgozom mert lejárt a szülési szabadság csak most az éves szabadságomat töltöm.
Sajnos nincs más választásom nem tudok gyed-re menni mert nagyon nagy vissza esés lenne anyagilag.

Gyere gyakrabban és számolj be magatokról.

Kép

Kép
katus73
 
 


Szia Katus!

Örülök, hogy Panna ilyen nagyon jó kisbaba! Az éjszakai felkelésen is biztos hamar túl lesztek. Geri is kb 8 hónapos korától elég jól hagyott aludni. Pedig írtó sokat evett és most is jó étvágya van. Volt egy idő, amikor alig akart bevenni valamit a szájába, de nem tartott sokáig.
De kár, hogy vissza kell menned dolgozni! :( Nagyon sajnálom. Panna bölcsis lesz? Vagy családon belül vigyáz majd rá valaki? Én gyes-en vagyok, ami írtó kevés + emelt családi pótlékon, mivel Geri " autista ". Persze nem az, csak itt csabán még nem tudják mi baja van, így ezt írták a papírra.
Persze mi elvittük Gödöllőre, ahol megállapították, hogy volt egy nagyobb fokú oxigénhiánya ( szülés alatt ) illetve érzékeny a higanyra. MIndkél agyfélteke kársodott ( főleg a beszédközpont ). De június ( akkor voltunk Gödöllőn ) óta nagyon sokat javult, már csak alig van gond az agyának és írtóra sokat fejlődött minden téren.
Na jól elkalandoztam. :)
A picurkám jól van. Írtó sokat mozog, pörög egész nap. Eddig úgynéz ki, hogy kislány, de nem akarom elkiabálni. :) Tegnap volt először, hogy nem voltam rosszul a konyhában. :) Megsütöttem a kalácsokat. Nem lett valami jó állagra, de ízre írtó fini! Levegős lett, így a teteje kicsit elválik.

Az orvosválasztásról csak akkor beszélgettünk az orvosommal, amikor felreppent a hír. Még ő sem tudott sokat mondani. De úgy tudom, hogy majd csak májusban tárgyalkák újra, így remélhetőleg nem érint. Rosszul esne, ha nem szülhetnék az orvosomnél, hisz ő ismer, tudja mi volt végig a 9 hónap alatt. De ha mégis úgy hozza a sors, hogy nincs mit csinálni, a babám akkor is világra fog jönni.

Millió puszi nektek és a többieknek is, akik jól eltüntek! :)

Kép

KépKép
anyko
 
 


Kívánunk mindenkinek nagyon kellemes karácsonyi ünnepeket, meghitt szentestét és sok sok örömet!

Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Márti! Hogy vagy? Hogy bírod a terhességedet? Kislányod jól van? Írj, ha majd egy picit lesz időd. Igaz neem sincs sok és sokszor nagyon fáradt vagyok, de néha felnézek, hátha írtatok.

Katus! Ti hogy vagytok?

Én még mindig nem vagyok 100%-ban jól, de úgy látszik ez ilyen áldott állapot lesz. :) De már nincs sok hátra szerencsére. A babám írtó eleven a nap bármely szakában is tör rá a tornázhatnék. Nagyon várom már , hogy megszülessen. Olyan türelmetlen vagyok már. :) Gerivel nem így volt, mert ugye minden dolog új volt, de most...

Aki baba-mama szobában volt, írna nekem róla bővebben? Nem is tudom mit kérdezzek, nem ismerem. Gerivel sima szobába kértem magam, nem mertem bevállalni, de most ide akarok befeküdni, hogy a babámmal minél többet lehessek együtt.
Szóval olyanok érdekelnek, hogy mennyit van kint a baba, illetve nekem kell ellátni teljesen? mint pelenkázás, stb... Pelenkát nekem kell vinni, vagy adnak odabent?
Ha ki kell mennem a mosdóba, akkor mit csinálok a manókámmal? Mert ugye otthon minden olyan természetes, hogy mit csinálok, csak a benti rendszert nemismerem. Szóval minden érdekel. Lehet bugyuta kérdéseket tettem fel? :)

Puszi mindenkinek!

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek nagyon boldog új esztendőt kívánunk!!

Anikó!
Gratulálok a kis jövevényhez a pocakodban, és kívánom, hogy könnyű szülésed legyen. Sajnos nem tudok információt a babás szobákról, mert én nem ilyenben feküdtem, mivel koraszülött lett Levike és őt átvitték Gyulára. Az egyik ismerősöm viszon Gyulán ilyen szobában volt, és arról annyit mondott, hogy amikor kérte, akkor kivitték a babát, hogy tudjon nyugodtan pihenni. Mást nem tudok.

Katus!
Panna tényleg tündéri! És mekkora haja van! Szomorú, hogy menned kell dolgozni!

Levicica már elmúlt 5 hónapos, és 7 kg. 3,5 hónapos kora óta egyik napról a másikra átalussza az éjszakát. Így én is tudok valamennyit pihenni. Ő is eszik már "szilárdat", alma, krumpli, répapürét, meg tejbedara pépet. De még mindig van egy kis tejcsim is, meg vettem is még neki. Nagyon jó étvágya van, eddig minden zöldséget megevett. Nagyon jókedvű baba, sokat nevet, és most már a hátáról vissza tud fordulni. Egyre ügyesebben fogja meg a tárgyakat is.

Azt hiszem mennem kell, Levi nagyon játékos kedvében van. Foglalkozom vele egy kicsit.

Mindenkinek jó éjszakát!

Sziasztok!
Erika
erika30
 
 


Sziasztok!

Anyko!
Nem akarlak elszomorítani de amikor Pannát szültem akkor az a pletyka járta a szülészeten, hogy inkább az első szülőket teszik be a babás szobába mert a 2. babások ár tudják mit kell csinálni egy csecsmővel.
Persze ez nem jelenti azt, hogy ha van hely akkor nem férsz be.javaslom, hogy akkor jelezd a szülésznőnek (nővérnek) a babás szoba iránti igényedet amikor mész szülni és felvesznek az osztályra.

Engem viszont az aggaszt, hogy lecsökkentik a szülészet-nőgyógyászati ágyszámot a csabai kórházba.Úgy emlékszem, hogy amikor szülni voltam ott akkor mindkét alkalommal fullon ment a szülészet.
SzóvaL nem tudom mi lesz azokkal akik bemennek szülni és éppen akkor teltház lesz.
Mondjuk legalább megmarad a szülészet-nőgyógyászat az is valami.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Annyira ritkán jutok ide írni, hogy szörnyű. Geri ebben az éveb 3 napot volt oviban. Már egy hete makk egészséges, csak hasmenős hányásos járvány volt az oviban és nemmertem elvinni. Így itthon van stabilan. HOlnaptól azért ovi. :)

Aranyosak vagytok, hogy írtatok. majd azért a terhességem vége felé az orvosomtól is megkérdezem. Nagyon rendes, tuti fog válaszolni. Remélem beférek,mert nagyon szeretnék a kislányommal annyit lenni odabent is, amennyit csak tudok. Gerivel nem sikerült, mert átvitték a gyerekosztályra, de most ha lenne alkalom rá, akkor szeretném kihasználni ezt a lehetőséget. Hátha beférek. Ha nem, akkor sem lesz világ vége, csak egészséges legyen a kislányom. :)

Amúgy az orvosom olyan rendes, hogy igaz már 2. gyermekem születik, de mindent rendesen elmagyaráz.
2 hét múlva megyek vércukorvizsgálatra. Brrrrr, az a rossz lötty.... drukkoljatok nekem.

Most megyek,mert pihenni akarok egy kicsit.
Puszi mindenkinek!
Anikó

Tényleg! Milyen bébiőrt vegyek szerintetek?

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Nemrég találtam ezt a fórumot. Nekem 3 gyerekem van, mindet Csabán szültem.

Anyko : Neked szeretnék írni a baba szobáról. A második, és harmadik gyerekkel ott voltam, és nekem nagyon tetszett. Éjszakára nem maradhattak a babák. A reggeli első szoptatás után elvitték őket, mert akkor van a gyerekorvosi vizit. Utána visszahozták, és legközelebb akkor vitték el, mikor délután kezdődött a látogatás. Hatkor megint hozták, és tízkor vitték el őket. Ha wc-re mész otthagyhatod nyugodtan, hiszen általában más kismama is van abban a szobában, figyelnek egymás babájára is. Tisztába tenni neked kell, de ha nem bírod, szólhatsz, és ha kéred vissza is viszik a csecsemőszobába. Pelenka, kisruha, popsitörlő van. Legalábbis két éve még volt, de a mostani helyzetben ki tudja :( A szoba négyágyas, és sajnos a wc meg a zuhanyzó jó messze van, ez a gátmetszéssel nem túl kellemes séta. Bár az előtte lévő két szobához, (amik egy közös folyósóról nyílnak) van wc meg zuhanyzó, ha a szükség úgy hozza, oda is lehet menni. Szóval ha együtt akarsz lenni a babával, én csak bíztatni tudlak, mert megéri :D . Ja, és mikor a harmadik babát szültem, és kértem, hogy oda mehessek, megkérdezte a nővér, hogy első baba? Mondtam, hogy "á dehogy, harmadik" és szó nélkül oda vitt. Nekem ebből úgy jött le, hogy jobban szeretik, ha tapasztaltabb anyukák kerülnek oda, mert azokkal nincs annyi "gond" Persze lehet, hogy tévedek, mert aztán jött két első gyerekes anyuka is, meg egy második babás. Hát, ennyit tudtam írni erről, remélem segítettem :D
szilvi1110
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ennyire elmaradoztam, de mostanában nem nagyon szoktam a géphez ülni.
Az én kiscicám már nagyon nagy kópé. Karácsony előtti napon egyedül felállt, azóta kúszik mászik, sőt a kezét fogva már menni kell vele. Két fogacskája van alul, most januárban bújtak elő. Egy hét múlva lesz kilenc hónapos. Egy gyönyörű, ügyes, okos kis csöppség, és számomra a világ közepe.
Na meg persze itt a másik is aki a pocakomban lakik. Naptár szerint ma töltjük a 21. hetet. Már ő is jelzi hogy a világon van, már mocorog odabent. Szombaton megyünk az orvosomhoz. Remélem minden oké a picurival és megmutatja a doktor bácsinak, hogy mije van. Olyan érzésem van, hogy ez most fiúcska lesz.
Anyko! Én is baba-mamás szobában voltam. Minden úgy volt velünk is ahogy Szilvi leírta. Szerintem nagyon jó volt, hogy ott volt mellettem. Nem tudtam betelni vele. És bármikor úgy érzed, hogy pihenni szeretnél akkor megkérheted a nővérkét, hogy vigye be. Egyébként minden szopizás után megkérdezték, hogy elvigyék-e a babócát. Szerintem ez nagyon jó rendszer, és ha lesz hely szeretnék én is újra ebben a szobában lenni.

Mindenkinek nagyon jó babázást, és babavárást kívánok.
hmnoemi
 
 


Sziasztok!

Szilvi neked is köszönöm és Mártinak is, hogy írtatok a baba-mama szobáról.
Nagyon szeretnék oda menni, halesz hely és lehetőség rá és én is jól leszek. :)
Márt nagyon jó hallani rólato. Pont gondolkoztam, hogy írok levelet, hátha az hamarabb elolvasod, mint ahogy ide feljössz.
A kislányod nagyon ügyes ám!! És biztosan tündéri. Úgy néz ki, hogy nekem is kislányom lesz, de én biztos akkor lszek benne, ha megszületett.
Én holnap lépek a 26. hétbe. Nagyon telik az idő. Jól vagyok, néha magas a pulzusom, de ha leülök és pihenek, hamar visszaáll normálra.
Hogy birod Márti a két babát? Hidd el nekem, nagyon jó lesz és hálás a kis korkülönbség, még akkor is, ha eleinte írtó nehéz lesz. De ez sem biztos, hogy nehéz lesz. Vagyis nem biztos, hogy nehezebb lesz, mint nekem. 4 év korkülönbség lesz Geri és a kicsi között.
Túl vagyok a terheléses vércukor mérésen és minden eredményem tökéletes. Nagyon örülök neki. Féltem ettől a vizsgálattól, mert Gerivel rosszul lettem, amikor megittam azt a löttyöt, de most nem volt annyira vészes és csak 2x vettek vért nem 3x.

Lassan megyek, mert fáradt vagyok, náthás és nyűgös.
Puszi mindenkinek!

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra!
Két gyermekem van egy 1 hónapos kislányom Miléna és egy két és fél éves kisfiam Olivér.
Én is Csabán szültem mind a kettőt.
Láttam most a baba-mama szobáról írtatok.
Én mind a kétszer abban voltam. Szerintem nagyon jó dolog.
Attól nem kell tartanod Anikó,hogy nem lesz ott helyed,mert nem igen mennek abba a szobába.Azt mondták a nővérek félnek az anyák a kötődötségtől és inkább pihennének.
A babákat először fél 5-kor hozzák ki szopizni utánna nem maradhat,mert fürdetik őket és műszakváltás van.Aztán fél 9 és 9 között hozzák újra utánna szintén nem maradhat,mert utánna van a babáknak a vízit.De azután kérheted,hogy hozzák vissza.
Szerintem a csecsemősök nagyon segítőkészek egy-két kívétel van.
Persze ha a baba besárgul akkor csak szopni hozzák ki.
Remélem nem baj,hogy csatlakozom hozzátok.

Betti
tbetti
 
 


Szia Betti!

Örülök, hogy te is csatlakoztál hozzánk.
Köszi szépen, hogy te is írtál a baba-mama szobáról. Bízom benne, hogy ez megmarad az atáalakítások alatt is és mostmár biztos, hogy oda szeretnék menni.
Majd meglátom hogyan leszek, mennyire birom majd, de szeretném, ha minél többet velem lenne a babám. 2. baba, így remélem nem lesz gond a pelusozással, bár lassan kijöttem már a gyakorlatból. :)
Gratulálok a gyermekeidhez!
Egyébként a lakóhely szerint fórumban vagy egy békéscsabai kismamik topik. Oda sűrűbben megyünk. Majd nézz be oda is.

Tudja valaki, hogy mi ez az ágyszámleépítés? Mert itt írta valaki, hogy a szülészeten is ez várható.
Nem tudom miért csinálják, de amikor a sógornőm szült, mind a kétszer telt ház volt. Mikor én szültem és mondtam, hogy át akarok menni az anyaszállásra Geri után, örültek, mert már nem volt hely. Hova csökkentik még az ágyszámot?

Hol vagytok kismamik?
Most megyek,mert hamarosan indulunk a farsangi buliba. :)
Puszilok mindenkit!

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Anikó lefeleződik a szülészet is és a nőgyógyászat is.Átköltözik az új épületbe azt hiszem az első emeletre.
Nem tudom hova csökkentik már.Jó lesz ha egy részlegen lesz a nőgyógyászat és a szülészet.

Majd jelentkezem még puszi Betti
tbetti
 
 


Sziasztok!

Betti!
Üdv közöttünk, gyere bátran hátha beindul végre ez a topik.

ágyszám leépítés: 60 ágy volt eddig a szülészeten és a nőgyógyászaton együtt véve, most ezt 30-ra csökkentik.Én sem igazán értem, hogy hová lehet ezt lecsökkenteni hiszen amikor én szültem akkor is mindkétszer teltház volt.

Arra lennék kiváncsi inkább, hogy hogyan fog az ember lánya a választott dokijánál szülni ha nem akar majd a kórháznak pluszban fizetni.
Anyko! Te erről tudsz már valamit?

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Mindig megnézlek benneteket, de írni alig van időm.

Kíváncsi vagyok, mikor lesz ez a nagy variálás a szülészeten és a nőgyógyászaton. Remélem még megvárják a májust vele. :lol:
A nőgyógyászat hogy lesz együtt a szülészettel? Mert igaz most egy épületben van, de azért mégis külön.
Azért biztos nem lenne jó, ha valaki abortusza megy be és sorra látja a kismamikat. Lelkileg biztos rossz lenne. De ugye ami lesz az lesz. Alkalmaszkodnunk kell, mégha rosszabb is lesz a helyzet. És reménykedjünk, hogy a szülésen kívül más okok miatt nem kerülünk ide.

Katus!
Én sem igazán vagyok tájékozott, hogy hogy smint lesz. Azt tudom csak, hogy júniustól lép az be, hogyha nincs bent az orvosod és őt szeretnéd behívni, akkor kell a kórháznak is fizetned valami 30%-át a szülési költségnek. De ha épp bent van az orvosod, akkor állítólag nem kell.
De szegény dokimat sem szeretném faggatni, pedig szerintem minden találkozásnál lenne valami kérdésem, hogy hol tart most a dolog. Egyszer rákérdeztem még a terhességem elején, de szegény még ő sem tudott igazán sokat.
Ma is megyek, de nem hiszem, hogy rákérdezek,majd közvetlen a szülés előtt,amikor utoljára megyek majd hozzá.
De úgy vagyok vele, hogy a legfontosabb, hogy a babám hamar megszülessen komplikáció nélkül és egészséges legyen. :)

Barátnőm tegnap hajnalban hozta világra kisfiát turbó sebességgel és jól vannak. A baba szép nagy lett ( 3820g és 53 centi Erik nevet kapta ) :)
Eszti barátnőm is baba mama szobába szeretett volna menni, de képzeljétek, telt ház van. vagyis állítólag ma megy el egy anyuka és akkor ő mehet be a helyére. Bízom benne, hogy nekem lesz helyem. :)

Megyek, mert barátnőm mindjárt itt van és még nem fejeztem be a nagytakarítást.
Gerikémnek pedig ma van a 4. szülinapja! :D

Puszi nektek!

Kép

KépKép
anyko
 
 


alkalmaszkodnunk = alkalmazkodnunk. Bocsi, elírtam. :oops:

Kép

KépKép
anyko
 
 


Keressük az Év Bábáját!

Az Országos Bábaszövetség keresi az év bábáját.
A díjat a kismamák javaslatai alapján szeretnénk odaítélni.
Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Kérjük, javaslataikat küldjék el a következő címre:
Országos Bábaszövetség, 1038 Budapest, Ráby Mátyás utca 28/b.
vagy emailben: endomed@t-online.hu

Szülésznő neve:………………………………………………………………………………….

Kórház neve:…………………………………………………………………………………….

Kismama és babája neve:………………………………………………………………………..
nováky_rita
 
 


Sziasztok!

Olyan régen jártatok már erre, gondoltam írok.
HOgy vagytok? A kisbabák, akik már nem is olyan picik, hogy vannak?
Már nekem sincs sok hátra a szülésig és nagyon várom ám. Sajnos még a kuckó kialakításához nem tudtunk hozzáfogni, de remélem jövőhéten végre tapétázhatunk. UTána elővesszük akiságyat és jöhet a ruhácskák mosása vasalása. A vásárlással is jól el vagyunk maradva, szinte a fele sincs meg annak, ami kellene, pedig tényleg csak a legszükségesebbet vesszük meg.
Amúgy jól vagyok végre, nincs semmi panaszom, csak annyi, hogy lefeküdni és felkelni már kín. :) Na meg a hajolás sem megy már igazán. A kisbabám sokat csuklik, de már közel sem mocorog anyit, mint a 20 és 29. hét között. Akkoriban nagyon aktív volt. 1 hét múlva megyek uh-ra. Kíváncsi vagyok, hogyan felődik, de gondolom minden rendben van odabent. Jó lesz újra látni. Lehet utána már csak a személyes találkozó marad. :)

Most van egy kis aggályom ezzel a korház mizériával. Írtó jó, hogy minket alig tájékoztatnak valamiről. Na nem a kórház részéről, hanem egyébként, hogy mikortól mi várható. Most néztem, hogy Békés Gyulához tartozik és ha jól olastam, akkor ha én Csabán szeretnék szülni, fizetnem kell az ellátás 30%-át? Egyáltalán szülhetek Csabán? De csak. Reménykedem benne. De majd keresek valakit, aki nálam sokkal okosabb és megérdeklődöm.
Ti tudtok erről valamit?

Puszi mindenkinek!

Kép

KépKép
anyko
 
 


Szia Anikó!

Szerintem jó lenne ha megkérdeznéd az orvosodat, mert április 1-től ha nem abba a kórházba mész ahová tartozol akkor igen 30%-át kell fizetned a szülésnek.
Persze lehet, hogy CSabán is szülhetsz de ezt inkább az orvosod tudja megmondani.

Jó egészséget kívánok nektek és gyors fájdalom mentes szülést.

Én egyébként már visszamentem 3 hete dolgozni úgyhogy Panna bölcsibe jár.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Kellemes húsvéti ünnepeket, sok locsolóst és a fiúknak sok sok szép pirostojást kívánunk!

Anikó, Gabi, Geri és a kis Zsófi.

Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Szia Katus!

Voltam azóta az orvosomnál, aki szegény szintén alig tud valamit. De erre is számítottam. Írtó nagy a fejetlenség az egész országban.
De úgy néz ki, hogy csak Gyulán szülhetek. Ez van. Kicsit messzebb van, soha nem voltam még ott, egy orvost sem ismerek, de ez van, nem tudok mit csinálni. Gabi azt mondta, hogy velem lesz végig, nem leszek egyedül. Utána pedig baba-mama szobába szeretnék lenni, az pedig leköti majd a figyelmem biztosan. Azért így rossz egy kicsit, de nem tudunk mit tenni.

A pocakommár nagyon nagy, alig birom cipelni. Főleg az éjjelek nehezek, sokszor fel is ébredem. De már tényleg nincs sok hátra.
Remélem ti is jól vagytok! Majd írj néha te is. Én is próbálok jönni gyakrabban. Bár ha Zsófi megszületik.... na akkor biztos kihagyok egy kis időt. De mindenképp jelentkezni fogok pár sorral és fényképpel, ha hazajöttünk a kórházból. :)

Puszi!

A többiek hol vannak? Nekik is sok puszit küldök!

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anikó!

Mi az, hogy csak Békésen szülhetsz? Ez tiszta agyrém és ha fizetnétek a kórháznak?Ha jól tudom kb 25.000.-ft lenne sima szülésnél.Vagy ez arra vonatkozik ha a választott orvosodnál akarsz szülni és be kell hívniuk?

Lehet, hogy keverem a szezont a fazonnal.

Na mindegy ne izgulj Gyulán is jó dokik vannak és végülis régen még orvos sem voltcsak egy bába aki a világra segítette a kisbabákat.A lényeg, hogy veled lesz a férjed.
Szerintem az első szülésednél csak jobb lehet.

minden jót kívánok nektek és várom majd a beszámolódat a szülésről.

Kép

Kép
katus73
 
 


Szia Katus!

Nem Békésen, hanem Gyulán. :) Bár tudom, csak elírtad. :)
Nos az van, hogy Békéscsabán csak akkor szülhetnék, ha egyáltalán szülhetnék, ha nem veszélyeztetném az oda tartozó betegek ellátását. De mivel a szülészeten felére csökkentették az ágyszámot, így jó, ha azokat el tudják látni majd, akik oda tartoznak. Arról is beszélgettem az orvosommal, hogy ő nem várja el snkitől, hogy kifizesse a szülés költségét ( ami a legjobb esetben 24000 legroszabb esetben 100000ft ), illetve egy emberért, aki esetleg hajlandó ezt kifizetni + az orvosnak járó pénzt, nem hajlandó készenlétben lenni. Igaza is van.
Gyulával több gondom is van. Pl. minden vad idegen, nincs fogadott orvosom, így nem tudom mennyire fognak majd odafigyelni rám. A 2., hogy nincs vajúdó szoba. Tehát az ebédlőben vagy a folyosón szenvedhetek. És ha nappal vajúdok,akkor ezt mind meg kell osztanom majd a látogatókkal, ami szerintem elég brutális a mai világban.
Most úgy fogom fel, hogy ez van, erre vagyunk kényszerítve és nem tehetünk semmit. Gabi ott lesz velem végig, utána megpróbálom magam baba.mama szobába kérni. Az pedig gondolom leköti a figyelmem, hogy Zsófi ott lesz velem. ha nem is egész nap, de azért ott lesz és addig biztosan nem fogom magam egyedül érezni. Próbálunk ügyesek lenni és amint lehet, jönni is haza.

Ti hogy vagytok? Panna hogyviseli a bölcsit? És te hogy viseled, hogy nincs veled? Azért látod mire nem kényszerül az ember és milyen rossz, hogy nem lehetsz végig a 3 év alatt a kislányoddal. Nagyon sajnállak miatta. Gabi azt mondta, bárhogy is lesz, én otthon lesz 3 évig. Bár én úgy gondolom, hogy 2 éves kórtól szüksége van már a gyerektársaságra, mégha csak délelőtt is. Így lehet beadom majd bölcsibe. De ez még 2 év. :) Addig is a szülésen legyek túl és legyünk itthon. nagyon várommár. Az orvosom szerint már jövőhéttől jöhet Zsófi, de én nem érzem, hogyki akarna még bújni. Bár mostmár sokat keményedik a pocakom és van, hogy görcsölgetek is. Ami inkább kellemetlen, mint fájdalmas, de erősebb, mintha csak keményedne a pocakom. Majd meglátjuk. Én úgy gondolom kivárja Zsófi a májust. Olyan jó lenne anyák napján... :) Szép ajándék lenne. Sajnos így Geri anyák napi ünnepségére már 100%, hogy nem tudok elmenni, ami nagyon bánt, mert lesz az első. De kértem anyut, hogy mennjen el helyettem és akkor neki oda tudja adni az ajándékot, amit készítenek. Meg Gabinak is mondtam, hogy próbálja már felvenni videóra. nem akarok kimaradni belőle.
Amúgy jól vagyunk, Geri nő és fáj a lába miatta.

Puszi!

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anikó!

Igen, Gyulát akartam írni csak olyan ideges lettem, hogy félre írtam.
Amikor már ott fogsz állni, hogy jönnek a méhösszehúzódások akkor már mindegy lesz, hogy hol szülsz csak legyél túl rajta.

Panna nagyon jól bírja mentálisan a bölcsit, sokat mosolyog, nem sír, jó kedvű, derűs kislány.Mindent megeszikés jókat alszik a szigorúan a levegőn.
Csak hát beteges (remélem ez nem fog sokáig tartani jön a jó idő és fogynak majd a vírusok és ő is megerősödik)

Ha tehetném én is otthon maradnék vele de sajnos ilyen világot élünk.Katát is ilyen hamar be kellett adni a bölcsibe mint Pannát de ő is nagyon jól viselte és mára egy nagyon talpra esett cserfes kis nőci lett belőle.

Ha megszültél feltétlenül írj majd pár sort mert nagyon várom és szurkolok nektek.

Kép

Kép
katus73
 
 


Szia Katus!

Igen, mostmár én is így vagyok vele, hogy Gyula és kész. De amikor ezt közlik, kicsit mellbevág. De a lényeg, hogy komplikáció mentes szülésem legyen, és Zsófi is egészséges legyen. Na meg ügyes, hogy minél hamarabb jöhessünk majd haza a kórházból. Van aki egyébként Gyulát javasolja, hogy jobb hely, közvetlenebbek az orvosok, ápolók, szülészek, de ez ugye attól függ, hogy ki mit vár el. Nincs olyan kórház, ahol mindenkinek minden tökéletes. De alényeg az egészség. Remélem hamar túl leszek az egészen és 4 nap útán jöhetünk is haza. Ugye 4 napig kell mindenképp bent lenni? Ez a minimum?

Geri is beteges volt, de tudod, enyhe volta tél is, minden megmaradt, vagy ha pusztult is el kórokozó, nagyon kevés. Biztos nem tart sokáig már! Nagyon örülök, hogy ilyen ügyes Panna! Én szeretnék itthon lenni 3 évet, de hogy mit hoz a jövő, még nem tudom. Majd látjuk. Én próbálok optimista lenni, mégha nem is mindig sikerül.

Amúgy jól vagyunk, de iszonyatosan hamar fáradok. Nyűgösebb vagyok sokkal. Még jó, hogy van Geri is, mert azért vele jobban telik az idő.
Feltétlen írni fogok majd, ha hazajöttünk és lesz egy kicsi időm. Képet is teszek majd fel.
Köszi, hogy szorítassz értünk.
Puszi!

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anikó!

Azt is el tudom képzelni, hogy ha nincs semmi gond veletek akkor 3 nap után hazajöhettek de ez nem biztos.talán mintha egyszer hallottam volna ezt valakitől.

Elhiszem, hogy hamar kifáradsz én is nagyon fáradt voltam Pannával a vége felé.Pihenj sokat ha tudsz mert utána 2x annyi erő kell majd hiszen 2x-es anyuci leszel.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Én is elég régen írtam, de Levi lefoglalja teljesen az időmet. Ő is már nagy kópé, lassan 9 hónapos lesz.

Anikó!
Sajnálom, hogy csak Gyulán szülhetsz, nekem közelebb lett volna, de én Csabát válsztottam még akkor. Ott is rendesek alapvetően, kritikát meg lehet találni bármelyik kórházra. Sokan szidták a csabait is, velem viszont mindenki nagyon kedves volt. Amúgy 5 napot kell bent lenni, mert ha gátmetszésre kerül a sor, akkor az 5. napon veszik ki a varratot. Meg a tejcsi is általában a 3-4. napon indul be, és úgy engednek haza, hogy a szopizás is menjen. Egyébként valóban az a legfontosabb, hogy minden rendben legyen, és a picurka is meg te is jól legyetek.

Katus!
Nagyon rossz lehet, hogy bölcsibe kell vinni Pannát. Ha belegondolok, hogy egy hónap múlva ne legyen velem Levi, az borzasztó. Nem irigyellek. De te már tapsztalt bölcsis szülő vagy. Mondjuk nálunk nincs is bölcsőde, legközelebb Kétegyházán van, oda meg át kéne hurcolni. De nálunk szerencsére ez nem kerül szóba, ez talán egy előnye a vállalkozói létnek. Így is meg úgy is itthon vagyok.

Mindenkinek további szép napot!

Erika
erika30
 
 


sziasztok!

bocsi hogy beleszólok de én gyulán szültem a fiamat és nagyon meg voltam elégedve mindennel!!!
most is babát várok és most is ott fogok szülni nem is mennék máshova egyébként rendes szülés után 4 napra hazaengednek császár után pedig 5 nap!!!!

problémamentes szülést mindenkinek!!!!

tündi23
 
 


Anikó!
Mi van veletek? Légyszíves adj hírt magadról!!!!!

Kép

Kép
katus73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: