Új privát üzeneted érkezett!

Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2006. május 5. Margitsziget

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.
nováky_rita
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a jókívánságokat Geri nevében is.
Egyre kevesebb időm van a munka miatt, de azért néha feljövök olvasgatni.

Mirage!
Ez a kisfiú hatalmasat változott és nagyon szépen fejlődik. Kép Tündéri!

Erika!
Én is csak a 4 ágyas babás szobáról tudok és nagyokról. Én egy 6 ágyasban voltam, de nem bántam meg. Pihenni is tudtunk valamicskét és nagyon jó társaság jött össze. Az egyik anyukával azóta is tartom a kapcsolatot, sőt barátnők lettünk. Kép A tusoló sem volt messze, hamar odatotyogtunk. Kép

Mirage!
Már nem félek a következő szüléstől, hála egy olyan embernek, aki segített leküzdenem a rossz emlékeket. Már csak mosolygok az egészen, ami akkor és ott történt. Igazából csak egy dolog volt rossz, amit már említettem és ez hatott ki az egészre. De már nem érdekel.
Örömmel nézek elébe a remélem hamarosan érkező babának és terhességnek.
Ma voltam a centerben a Kenguru Gold-ban. Istenem, azok a pici ruhák. Kép
Most irígykedem is rátok erősen. Kép

Zsuval mi a helyzet? Tudtok róla valamit? Hogy vannak?

Jó éjt mindenkinek! Sok puszi a picibabáknak!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Elolvastam a topicot elejétől a végéig.

Örömmel látom, hogy nem csak a kismamik, anyukák látogatják ezt az oldalt, hanem bizony a másik oldal is..... Szülésznők, védőnők és ki tudja, talán nagy csendbe burkolózva még az illetékes szülész-nőgyógyászok is olvasgatnak itt.

Kihasználva ezt az alkalmat, most nekik szeretnék írni, csak ezért regisztráltam.

Tisztelt Orvosok/Szülésznők!

Egyetlen kérdésem lenne. A Réthy Pál kórház szülészete miért nem engedhet meg magának néhány aneszteziológussal többet? (remélem, jól írtam, ha nem, elnézést)

Két éves a kislányom, a szülés 'élményét' a mai napig nem hevertem ki, a kistestvér csak emiatt várat magára! Egy megyei kórház miért nem engedheti meg magának, hogy fájdalomcsillapítást biztosíthasson a szülő nőknek??? Ezt akkor is kérdeztem, jöttek is olyanokkal, hogy úgy lassulna a szülés, nincs elég személyzet, blablabla... Hát legyen személyzet, azon a 3-4 plusz emberen csak nem múlna! Könnyen beszélnek a férfi orvosok, minden tiszteletem az övéké, de halovány elképzelésük sem lehet arról az eszement fájdalomról, amit a vajúdás és a szülés alatt érzünk!!! Azt hittem, túl sem élem azt a 19 órányi tömény fájdalmat. Csak biztattak, hogy tűrjek, ez ezzel jár. Nem lenne muszáj ezzel járnia! A végén már lelkileg is ramatyul voltam, a sok fájdalom mellett még elhittem, hogy velem van baj, amiért nem tűröm ezeket a 'természetes' kínokat!

Én még várok max 2 évet a másik babára, akkor 35 leszek. Addig vagy összeszedem a bátorságom, vagy elhúzok egy másik kórházba, Gyulára, vagy Szegedre. Az békéscsabai orvosomat kedvelem (nem nevezem meg, láttam, volt, akinek ez sem tetszett, ha nevet írtak, nem értem, miért, amikor ez a fórum AZÉRT jött létre!) jó szakember, így bízom benne, hogy 2 év alatt változtatnak ezen a szemléleten és bátran szülhetek nála, itt, helyben.

Mellékesen megjegyzem, hogy 8, azaz nyolc békéscsabai ismerősöm választott másik kórházat az utóbbi 1 évben kizárólag amiatt, mert itt magasról tesznek a fájdalomcsillapításra!

Más, sokkal kisebb kórházak miért engedhetik meg maguknak ezt a 'luxust'? Békéscsaba miért nem?? Engedtessék már meg egy szülő anyukának, hogy eldönthesse, szeretne-e kevesebb kínszenvedést élete legdominánsabb óráiban.......!
eni73
 
 

 
 

Sziasztok!

Eni! Üdv közöttünk. Remélem meg fog változni a véleményed. Én még nem szültem, de a nőgyógyászaton csak pozitív tapasztalatom volt.

Mi már lassan 15 hetesek leszünk, eddig minden rendben van, én is jól érzem magam, nincs hányingerem sem. Továbbra is csak az álmosság a legnagyobb "problémám". Hamarosan újra láthatom az esedékes ultrahangon.

Mindenkinek szép napokat!
Sziasztok

Erika
erika30
 
 


Eni, én is remélem, hogy idővel majd csak a szépre fogsz emlékezni! Amiről írsz, az szerintem itt nem más, mint pénz kérdése... Kép Persze, nem tudom. A magyar egészségügy sajnos nem áll túl fényesen. 4 plusz ember alkalmazása kb. havi 1 millióba kerülhet. Jó lenne a fájdalomcsillapítás, de ha szűkösek a keretek, akkor inkább életmentő inkubátorok... Nem akarom elvenni a kedved, de Szegeden a klinikát csak szidják, Gyuláról is megoszlanak a vélemények. Szerintem vágjatok bele nyugodtan, legyen kistesó, ha szeretnétek! Kép Ez ne vegye el a kedved!

Erika, jóóó Neked! Kép Annyira szerettem UH-ra járni!! Kép Ne félj, a vége felé (6-7 hó) majd képtelen leszel aludni, örülsz pár órácskának is, amikor sikerül végre! Kép

Anikó, nagyon örülök!!!!!! Kép Kép Kép
mirage
 
 


Eni!

Ha végig olvastad a fórumot, akkor tudsz arról, hogy nekem sem volt felemelő érzés egy két dolog a vajúdásom alatt, ami az egész vajúdást és szülést "fájdalmassá" tette. Engem is erősen visszatartott a következő babavállalásban, de sikerült egy jó pszichológust találnom. Azóta rendben vagyok és alig várom, hogy jöjjön a 2. babám. Csabán fogok szülni, de másik orvosnál.
Fájdalomcsillapítás....
Nos.... biztos akad még Magyarországon másik ilyen kórház, mely ennyire nem pártolja a fájdalomcsillapítást. Vagy anyagi vagy egyéb okból... Amikor elmeséltem egy pesti anyukának, ledermedve mondta, hogy ez náluk nem így van. Sőt...császármetszést is csak érzételenítve végeznek és nem altatásban. Szerintem humánusabb is, mint az altatás, hisz akit valaha is altattak, tudja, hogy nem egy leányálom. Arról nem is beszélve, hogy végigéled babád megszületését és még láthatod is. Kép
De ez van.

Ennek ellenére a közepes kórházak kategóriájában idén szintén a csabai kórház lett az év kórháza.

Szerintem próbáld valahogy megoldani lelki problémádat, mely nem mondom, hogy miattad van. Sokat segít egy orvos ebben! Én csak javasolni tudom! Utána meglátod, várni fogod a köbetkező baba érkezését.

Én amúgy nem a fájdalomcsillapítást tartom hiánynak. Mindinkább szeretném, ha az ősi szokásokat a kórházakban is alkalmaznák. Itt arra gondolok, hogy a szülési pózt az anyuka határozná meg és nem az ágy, ami amúgy is maga a tragédia. Hisz fekve a legnehezebb nyomni! Jobb lenne egy olyan szülőágy, amit ha az anyuka szerente, székké lehetne alakítani. Én voltam az egyik pesti kórházban. Ott ezek megoldott dolgok, sőt van aki kis hokedlin szül és a szülész odafekszik. Nem hiszem, hogy nagyobb lenne a kockázat. Bár tudom, hogy ezek a fejlesztésen nem pár milliót vennének el a kasszából. Na de hátha egyszer ez is megvalósul itt a balkán szélén. Kép
Szóval fel a fejjel! Lesz nálatok még 2. baba! Kép

Mindeni jól van? Remélem hamar tavaszodik mostmár. Mi jól vagyunk, holnap megyünk a 3 éves oltásra. Kicsit tartok tőle, mert Gerit a kórházban annyiszor szúrták, hogy mostmár fél tőle. De bízom benne, hogy ügyes lesz.

Puszi! Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok Lányok!

Egy kicsit el voltam maradva...de megvolt rá a jó okom! Kép
Kifestettük a múlt héten az egész lakást. Most már gyönyörű szép, jöhet a nagylány!
A kiságy is be lett rakva a helyére...hagy szokjuk.
Amúgy elég jól érezzük magunkat, ma délután kell menni a doktorbácsihoz. Holnap leszünk 31 hetesek. Kép
Ha belegondolok hogy szalad az idő...nemsokára előbújik a picurim. Néha kezdek félni, megijedni...hogy jaj milyen lesz, hogy fogjuk bírni, de aztán megnyugszom....valahogy majd csak lesz. Kép

Na szép napot mindenkinek!
hmnoemi
 
 


Sziasztok!

Az előbb írtam egy jó hosszú levelet, de elszállt az egész. Kép Ehh, a technika ördöge!

Noémi, már tényleg nincs sok idő hátra! Kép Ne félj, nem lesz semmi gond! Az első pár hét kicsit nehezebb, amíg összeszokunk a babával, de utána minden nagyon jó lesz! Most már tudjuk, hogy mikor miért sír, imádjuk a hatalmas babamosolyokat, a gőgicsélést és a látványt, ahogy fokozatosan felfedezi a világot. Kép Nagyon jó érzés. Kép

Mi még az elején megbeszéltük, hogy nem fogjuk "burokban nevelni" a kisfiunkat, ami azt jelenti, hogy szinte mindenhová visszük magunkkal. Tegnap például a barátnőm szülinapján voltunk, nagyon jó volt, a mi babánk volt a világ közepe, mindenki körülrajongta. Kép Õ is nagyon jól érezte magát, imádja a társaságot. Ezt szokta meg, nálunk mindig nagy a jövés-menés. A párommal már kétszer eljutottunk kettesben moziba is, addig a nagymama eljött hozzánk. Mondjuk, nem nagy kaland, 5 percnyi séta tőlünk a mozi. Kép Nyár végére tervezünk egy nyaralást egy nagyobb baráti társasággal, ahová természetesen a kisfiunkat is visszük. Kép Mindig egy rakomány babacuccal kell indulni mindenhová, de megéri. Kép

Ezeket csak azért írtam le, hogy tényleg nincs mitől félni, az élet csak színesebb lesz egy babával. Kép

Anikó, mi is most kezdtük az oltásokat, szegény kisfiam elég nehezen viselte a 2 hónapos szurit, pár napig nyűgösködött utána. Kép Mindig azzal vigasztalom magam, hogy a szuri sokkal kevésbé fájdalmas, mint azok a betegségek, amiktől megvéd. Remélem, Geri jól viselte!

Zsu77 nagyon eltűnt! Remélem, jól vannak és csak a kislánya köti le ennyire! Jó lenne, ha jelentkezne. Kép

Kép
mirage
 
 


Sziasztok!

Mindenki nagyon elfoglalt, úgy tűnik. mi van veletek?

Erika
erika30
 
 


Erika!
Úgy látom, hogy egy kicsit haldoklik ez a topic én inkább egy másikba szoktam írni.

Jó lenne ha egy kicsit többet írnál magadról, a munkádról a várandósságodról.

Olyan nincs, hogy a kismamák között kifogyjon a téma, úgyhogy hajrá lányok.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok Lányok!

Jöttem topicot éleszteni! Kép Kép Kép

Nálunk elég nyűgösek a napok, a kisfiam drasztikusan megváltoztatta az eddigi szokásait. Egyre kevesebbet eszik egy alkalommal és egyre gyakrabban, vagyis összességében ugyanannyit, csak több felvonásban. No, ezt jól leírtam! Kép Ha nem alszik, akkor egyszerűen képtelenség magára hagyni, akkor azonnal hangolni kezd. Persze, nagyon szívesen foglakozunk vele, játszunk, mókázunk, sétálgatunk, de még egy pisilést is meg kell szervezni mellette. Az evés kész tortúra, ami annak köszönhető, hogy már minden nagyon érdekli, pl. egy fénycsík a falon teljesen el tudja terelni a figyelmét. Sokszor azt vesszük észre, hogy még éhes, de ezt úgy kell "eszébe juttatni" és elterelni a figyelmét a környező dolgokról.

Többiek, veletek mi újság? Kép

Sajnálom, hogy Zsu egyszer sem jelentkezett a szülése óta...
mirage
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki el van maradozva. Biztos a jó idő miatt! Kép
A 32. héten járunk és kezd egyre nehezebb és nyűgösebb lenni a dolog. Még dolgozok, de az egész napos ülés eléggé megviseli a lábam....délutánra nagyon casúnyán megdagad. A hazafele séta egy kicsit talán javít rajta, de ha hazaérek, akkor már nincs kedvem semmihez. A hétvégék sokkal jobban telnek, igaz, hogy sokkal többet mozgok, most hétvégén is a virágoskertemet tettem rendbe, meg fákat metszettem. Kép De legalább a lábam nem dagadt.
Múlt héten voltunk a doktorbácsinál, tegnap meg a védőnéniknél. Kaptam egy kis fejmosást, mert a mérleg már nagyon csúnyákat mutat....már 83 kilónál tartok, sajnos. Tegnap este elég depis hangulatban is voltam miatta. Már csk abban reménykedem, hogy nem fognak ilyen tempóban jönni felfele a kilók.
Már az alvás sem az igazi. Kép Hason se jó, mert a lányomnak nem tetszik, háton nem tudok, oldalt meg zsibbad a karom. Nincs valakinek tippje, hogy milyen pozitúrában lehetne? Ti hogy csináltátok?
Jaj, bocsika, hogy csak panaszkodok. De biztos az időjárás miatt vagyok ilyen depis.

Remélem ti jobb állapotban vagytok.

Pusszantás mindenkinek.
hmnoemi
 
 


Noémi!

Én 20 hetes korom óta csak oldalt tudok aludni.
El nem tudom képzelni, hogy te hogy tudtál a hasadon aludni ilyen sokáig.
Feküdj az oldaladra és a lábad alá, vagy a két lábad közé tegyél párnát.
Lehetőleg ne aludj a hátadon mert a megnövekedett méhed nyomhat valami eret és esetleg a babaának nem lesz jó a vérellátása.

Elképzelhető, hogy Zsunak nincs otthon nete és ezért nem tud írni de az is lehet, hogy nincs ideje.
Velem egyébként minden rendben már amennyire rendben lehet. Amikor egy kicsit túlhajtom magamat akkor keményedik a pocakom de kaptam rá magne b6-ot és ez azért kordában tartja.
11 kg-ot híztam eddig hát nem a legtökéletesebb de nem is vészes szerintem.

Viszont nagyon fájnak az izületeim és estére a lábfejem is, ez biztosan a viszereim miatt van.

Úgy néz ki, hogy hozzám képest megint nagyobb lesz a baba, az orvos úgy látta, hogy 2-3 héttel nagyobb annál mint lennie kéne.
Na de fel a fejjel egyre közelebb vagyok a szüléshez és akkor majd megszűnnek a kellemetlen velejárók.
Puszi mindenkinek: Katus 29+3

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus!

És melyik topicba szoktál írni? Én szívesen írok magamról, csak nagyon el voltatok tűnve.
Énkönyvelő vagyok, itthon dolgozom,a férjemnek egy számítástechnikai üzlete van itthon, így mi könnyen osztjuk be az időnket. Akkor pihenek amikor csak akarok. Szerencsére az eddigi 17 hét alatt semmi panaszom nem volt, leginkább csak álmos vagyok, de olyankor lefekszem. Sajnos nekem korábban polycisztás volt a petefészkem, ígyegyszer amiatt műtöttek, aztán 2005 őszén meg egy nagy cisztám colt, amit szintén megműtöttek, mert 6 cm feletti volt és gyorsan nőtt. Utána meg elég hamar teherbe estem végre. Bár nem volt előre tervezve, úgy voltunk, akkor jön, amikor jönni akar. És jött.. Aztán sokan riogattak minden rosszal, ami a terhességgel jár, de nem foglalkoztam velük. Eldöntöttem, hogy én jól fogom viselni, és eddig szerencsére így is lett. A nyári melegtől félek, mivel szept. 2-re vagyunk kiírva. A ciszták miatt én 92 kg-val kezdtem a terhességet, és eddig 3kg-ot híztam. Az orvos azt mondta, így jó. A lábaim estére nekem is bedagadnak, főleg mert sokat ülök.

Bocsi, hogy hosszú lett...

Üdv mindenkinek: Erika
erika30
 
 


Erika!

Látom Eleken laksz.Hozzám közel áll Elek mert 22 évig néptáncoltam és 1994-ben az eleki Gál Lacival együtt megkaptuk a Népművészet ifjú mestere címet eleki táncokért.Nem tudom, hogy mond-e neked ez a név valamit.
A tesómék pedig most költöztek ki Kétegyházára ott vettek házat egyébként a sógornőm kétegyházi.
Egyébként a 2006-os nyári babák topicba szoktam írni miután június közepén fogok szülni előreláthatólag.

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus!

Eltaláltad. Lehet, hogy ismerjük is egymást? Gál Lacit természetesen ismerem. Elek valóban híres a néptáncról.

Megnézem a másik topicot is.

Üdv: Erika
erika30
 
 


Sziasztok Lányok!

Megint mindenki el van maradva. Na nem baj, azért én írok. A hétvégén nagybevásárlást csináltunk. Elég sok mindent megvettünk ami majd kellhet. Voltunk babakocsit is nézni, de azt még nem sikerült olyat találni ami tetszett volna.
Egyébként jól érezzük magunkat, csak néha a pici lány olyan mértékben aktivizálja magát, hogy én csillagokat látok. A bordáim már kezdenek kegyelemért könyörögni. Kép
A hízás úgy tűnik egy kicsit lelassult, a vérnyomásom tökéletes, és hétvégén, ha otthon vagyok és olyan tempóban jövök megyek, ahogy nekem jól esik, akkor a bokám sem dagad. Holnap megyek a védőnénikhez, jövő héten meg a doki bácsit kell meglátogatni. Most tartunk a 34. héten.
Remélem ti is jól vagytok. Írjatok magatokról.

Szép napot mindenkinek.
hmnoemi
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mi van veletek? Semmi sem történik felétek? Ez hihetetlen!

Noémi! Nem tudom, hol néztél babakocsit, mi éppen tegnap voltunk Békéscsabán a Tesco mögötti udvarban szétnézni, szerintem jó árakon voltak, jó babakocsik. Meg azt mondta az eladó, most mennek megint áruért. Mondjuk nem tudom, milyet szeretnél, nekem a rendkívül "jó" minőségű járdák miatt nagy kerekűt ajánlottak.
Mondjuk én még tájékozódni mentem csak, mivel mi szeptember 02-re vagyunk kiírva.

Üdv mindenkinek!

Erika
erika30
 
 


Sziasztok! Kép

Mi sem vsztünk el, csak a nap nagy részében a párom bitorolja a gépet, mert a net elengedhetetlen a munkájához.

Látom, a babakocsi a téma, hát tényleg érdemes valami nagy kerekűt venni, mert borzalmasak az utak. Kép Mi a Tesco mögötti Zsiráf bababoltban vettünk Deltim márkájú, 3 funkciós hiperszuper babakocsit 50 ezerért tavaly decemberben. Ez nem túl ismert márka, de az eladók szerint ugyanolyan jó, mint a Bergon, Peg Perego, stb, csak feleannyiba kerül. Jó nagy tömlős kereke van, ez a legfontosabb ezeken a ramaty utakon. Remélem, tudtam segíteni. Ha találok róla egy képet, akkor bemásolom ide, mi nagyon elégedettek vagyunk vele, remélem, ezután is így lesz.

Húúú Noémi, ez már nagyon izgi, 34 hét az már nem semmi! Kép Én 37+5-nél szültem! Kép Kép Kép
Mellszívót szerintem érdemes vinni a kórházba, a mi szobánkban mi minden este lefejtük a maradék tejcsit és leadtuk a csecsemősöknek, hogy azt adják a babócánknak éjszakára. (a ciciknek is jót tett a megkönnyebbülés és utána még több tejcsi termelődött) Persze, ez csak egy ötlet, mindenki csinálja úgy, ahogyan szeretné. Kép

A mi kisfiunk jól van, már huncut, vigyori, nagy legényke, 62 cm és 6 kg. Kép

Kép
mirage
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok ám, csak keveset, mert újra dolgozom. Kép
babakocsi téma....
Én 3 babakocsit is vettem. Az első Bergon volt. tapasztalat! Csak bolygókerekes babakocsit vegyetek. Ha a csemete már ülni fog, ne adj Isten már 10 kg és még a kosárban is van valami, akkor iszonyatosan nehéz minden egyes kis fordulatnál emelgetni a kocsit. A patkákról ne is beszéljünk. Amikor Geri már ült a kocsiban, akkor el is adtam a Bergont, mert elég fárasztó volt egy séta is asok emelgetéstől.
Másik kocsink bolygókerekes Pierre Cardin volt, amit nagyon nagyon imádtam. Kész felüdülés volt a Bergon után.
Tehát mindegy milyen a kocsi márkája, csak bolgygókerekes legyen. Azokközt is van nagyobb kerekű, mint pl az én Pierre Cardinom is.
De azóta, hogy kocsit vettem, nagyon sok féle új típusú kocsi vana boltokban és egyre jobbak! Kép

Remélem minenki jól van és a babák is egészségesen várják a világra jövetelüket. Kép A már megszületetteknek pedig sok sok puszit küldök!

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Kívánok mindenkinek nagyon kellemes húsvéti ünnepeket!
Kép

Anikó és Gergő

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Bár én férfi vagyok, (pontosabban apaféle leszek) csak egy kis segítséget akarok kérni tőletek. Problémánk a következő:

Feleségemmel első babánkat várjuk, és első Uh-n egy csabai doki magánrendelésén voltunk kb. 9-10 hetesen. A kiírt második rendelésre 12 hetesen csabán a Uh vizsgálatra szépen elmentünk, ahol én nem mehettem be, kint vártam Adrit. Amikor kijött, teljesen le volt fehéredve, azt mondta, hogy beutalták Szegedre, mert a nuhca értéke 3,5 mm. Hát megijedtünk, hogy mi van, másnap kilencre szegeden voltunk. Ott sem mmentem be, csak adri ment be, és ismételten nagyon rossz állapotban jött ki. Azt mondta, hogy a doki hasi Uh vizsgálatot csinált, és a válla fülött dobta neki, hogy a tarkóredő nagyon vastag, megszakítást javasol, bár egy genetikai konzíliumra beutal, de akkor is hatalmas a rizikó. Képzelhetitek, ez három napja volt, azóta megyünk minden felé, én meg a netet böngészem, és már teljesen kikupálódtam a nuca, AFP meg egyebekből. Ja, egyébként a szegedi "futószalagrendelésen" azt írták, hogy a nucha nem mérhető a kevés magzatvíz miatt, ill. sagitális síkban nem észlelhető. Kivagyunk mindketten, hiszen nagyon akarjuk a babát és a családomban van Down-szindrómás, úgyhogy tudom mivel jár ez. Kérlek benneteket nyugtassatok meg, vagy legalábbis jelezzétek észrevételeiteket! Ja a csabai doki egyébként rendes, a Szt. István téren magánrendel,de a szegedi, valami Sikoveny..., hát az hentesnek inkább elmehetne.

Köszönöm előre is.
jimvincent
 
 


Szia Jim!

Örülünk, hogy csatlakoztál hozzánk...csak azt sajnálom, hogy nem egy gondtalan kispapa vagy.
Nekem, mint kezdő első babáját váró kismamának az a véleményem, hogy feltétlenül menjetek el a genetikai tanácsadásra, magzatvízvizsgálatra. Én mindenképp csak annak az eredményét ismerve döntenék a megszakítás mellett. De ha tényleg beteg lenne a kisbabám, akkor én úgy érzem nem vállalnám. Lehet, hogy kegyetlenségnek hangzik, de megszakadna a szívem, ha a betegségét kellene látnom minden nap. És szerintem feltétlen beszéljetek egy olyan orvossal aki szimpatikus, megbíztok benne, hogy mire számíthattok, mik a kilátások.

Nagyon remélem, hogy ha legközelebb írsz, akkor jó hírekről tudsz majd beszámolni. Nagyon szorítok nektek.
hmnoemi
 
 


Szia Jim!

Egyetértek Noémivel, mindenképpen menjetek el a további vizsgálatokra, csak az nyugtathat meg titeket. A tarkóredő vastagsága max. - de ezt már biztos kiderítetted - 2-3 mm esetén számít jónak. De ha olvasgatsz, azt is tudod, hogy ennél nagyobb tarkóredővel is születtek már egészséges kisbabák. Ha a családban előfordult ez a betegség, akkor feltétlenül vállalni kell a további vizsgálatokat. Az én ismeretségi körömben is van olyan akinek az első babánál ez előfordult, és ők sem merték vállalni a kockázatot. És most is ismét babát várnak, eddig minden rendeben ment náluk. Úgyhogy fel a fejjel!!!
Szerintem ugyanahhoz a csabai orvoshoz járunk. Én maximálisan meg vagyok elégedve vele.

Várjuk a lehetőleg legközelebb már jó híreket!

Üdv: Erika
erika30
 
 


Szia Jim!

Sajnálom ami veletek történik.
Több helyen is olvastam, hogy Budapesten az Istenhegyi Klinikán végeznek ilyen szűrést, ami több dologból tevődik össze ha jól tudom UH, vérvétel.
Azt nem tudom mennyire adnak megbízható eredményt.Természetesen nem ingyenes hanem elég borsos az ára de gondolom ez ilyenkor nem számít.

Remélem tudtam valamit segíteni nagyon szurkolok nektek.

Kata

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok Fiúk, Lányok!

Remélem Jim is visszatér majd hozzánk, és akkor jogos lesz ez a köszöntő. Kép
Tegnap voltunk doktor bácsinál. Eddig minden rendben, még mindig úgy néz ki, hogy lánykám lesz. Azt mondta, hogy minden valószínűség szerint jól nevelt ifjú hölgyhöz méltóan szépen kivárja a kiírt időpontot és nem fogja elkapkodni a megszületést. Kép Úgyhogy még négy hét, és megérkezik az én kis hercegnőm. Kép
Már nagyon készülök. Varrtam neki a kiságyra új huzatot a matracokra, csináltattam gyapjú derékaljat, készül a hímzett fejvédő az ágy rácsaira, szóval nagyon szép lesz az ő kis birodalma. Tegnap vettem neki nagyon szép kisruhácskát, amiben majd hazajöhet a kórházból.

Az apuci is nagyon várja már, és izgul, hogy össze legyen készítve minden.

Még dolgozunk. A jövő hetet is még kihúzzuk, aztán majd májustól pihizünk egy kicsit.

Üdv mindenkinek.
Szép napot!
hmnoemi
 
 


Szia Imre!

Szomorúan olvasom, hogy a terhesség nem kezdődik örömteli váraozással. Semmi okosat nem tudok mondani, viszont én mindenképp a vizsgálatok mellett döntenék.
Remélem hamarosan visszalátogatsz és megtudhatjuk majd mire is jutottatok. Kitartást és sok sok szerencsét kívánok!

Noémi!
Hogy vagy? Birod még? Kép Lányod? Van még helye odabent? Geri is folymatosan a bordámba támasztotta lábát, sokszor alig bírtam leülni. Kép

Többiek hogy vagytok?
Mi jól vagyunk. Ma intéztük el a gyes további folyósítását és az emelt családi pótlékot is. Majd fél év múlva kell mennünk a gyermekszpichiátriára kontrollra. nagyon örülök, hogy most fél évig sehova sem kell menni,mert kezdtem belefáradni, hogy örökké orvosokhoz kell járni.
Geri sokat fejlődik, egyre többet beszél. Mindenben nagyon ügyes. És hihetetlen kis okos. Kép
Sajnos kistesó még nem jött össze, pedig nagyon sokat gyakorolunk. Kép Na de majd ha nem várjuk ennyire... Kép

Szép napot mindnekinek, kellemes sétákat.
Puszi!
Anikó

Kép
A szemem fényei. Tegnap előtti kép.

Kép

KépKép
anyko
 
 


Még elfelejtettem megkérdezni, hog yiylesmi nem érdekel benneteket? Egy barátnőmnek segítek.

babatányér. csúszásmentes talppal és cseppmentesen zárható fedélle. 2800ft
Kép

kanál, villa. 13cm hosszú. 1350ft
Kép

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Anikó!
Örülök, hogy jelentkeztél, a többiek - tisztelet a kivételnek - úgy eltűntek. Lehet, hogy a jó idő miatt?
A kistesó miatt ne izgulj, jönni fog, amikor jönnie kell! De azért a gyakorlás nem árt.Kép)

Noémi!
De jó, te már nemsokára babázhatszKép)))) Persze egyszer eljön a mi időnk is, bár addig egy nyarat át kell vészelni.

Üdv mindenkinek!!

Erika
erika30
 
 


Sziasztok Lányok!

Még egyben vagyunk.Kép Habár ha minden igaz, akkor már csak 3 hétig. Már nagyon-nagyon várom, hogy előbújjon. Ma éjszaka azt álmodtam, hogy mire felébredtem, előbújt a kicsi lányom és nagy kerek kék szemekkel nézett rám. Kép Nagyon szép volt.
Még a héten dolgozok, jövő héttől otthon leszünk egy kicsit. Még van egy kis hímezni, meg varrni valóm, addig a nagylánynak türelemmel kell lennie. Ha mindennel készen leszek, akkor előbújhat. Kép
Egyébként jól vagyunk, csak a lábam miatt kapok mindig fejmosást a tanácsadáson. Az üléstől elég csúnyán dagad a lábam. De már csak két nap, utána úgy csinálok majd mindent ahogy a doki mondja.

Anikó, örülök, hogy Geri szépen fejlődik. És remélem a kistesó sem várat majd magára sokat. Kép

Szép napot mindenkinek!
hmnoemi
 
 


Márti!

Mi újság veletek? Nagyon sokat gondolok rátok. Megszületett már a kisbabád? Ha igen, remélem minden jól sikerült, kellemes élményekkel gazdagodtál. Kép Majd mesélj, ha lesz egy picike szabad időd.
Puszi! Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Mártiról em tudtok semmit? Megszületett már a kisbabája? Jól vannak?
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!
Április 17-én írt Nektek a férjem (Jimvincent), és egészen véletlen találtam rá itt a "levelére".És ha már megtaláltam, gondoltam leírom, hogy mi is történt ezek után. Nekünk volt a tarkóredővel problémánk (3,5 mm) és ahogy ti is írtátok,mi is úgy gondoltuk, hogy elmegyünk a genetikai tanácsadásra,mert szerintem bármilyen elhamarkodott lépés előtt annyit érdemel a baba, hogy kiderüljön, hogy egészséges vagy nem.Mint később a genetikusoktól megtudtam még 7mm!-rel is született már teljesen egészséges baba és a vastag tarkóredő ellenére "csak" 7-8 %-nál van valamilyen rendellenesség.Szóval Szeged helyett inkább Debrecen felé vettük az irányt(habár megpróbáltuk többször is elérni a szegedi doktornőt, de nem vette fel, gondolom még nem volt bent, és különben akkor is még csak egy időpontot tudott volna adni.)Szóval nem tudtunk várni és elindultunk Debrecenbe a női klinikára. Szerencsére volt rendelés, csak rengetegen voltak, de viszonylag hamar ránk került a sor a rendelés vége előtt pár perccel.Egy gyors UH után, ahol már 5mm-t mértek, átküldtek a genetikára, ahol korionbiopsziát javasoltak és még azonnal (képzeljétek rendelés után) meg is csinálták.Egy nagyon rendes doktornő végezte a vizsgálatot, habár 2X is hasbadöftek, mivel az elsőben nem volt elegendő minta.Visszagondolva nem vészes, de akkor nem volt egy leányálom. Egy hét múlva kellett visszamennünk, mivel ekkor már meg volt az eredmény.Sajnos rossz hírt kellett közölniük: a baba Down-szindrómás. és lévén,hogy kromoszómavizsgálat volt azt is megtudtuk, hogy kislány lett volna. A férjemmel a terhességmegszakítás mellett döntöttünk, és akkor én ott is maradtam és másnap már megszakították a 13 hetes terhességet, amit szintén egy nagyon rendes fiatal doktornő végzett,és még aznap haza is mehettem.Szóval Debrecenről nem tudok rosszat mondani, mert gyorsak és rendesek is.Másrészt pedig szerintem jól döntöttem, amikor az Orosz dokit választottam, mert azért mégiscsak időben kiszűrte, hogy valami nem stimmel és így viszonylag még a korai stádiumban meg lehetett szakítani a terhességet.Pedig higgyétek el vannak tök pancser dokik is, például Debrecenben abban a kórteremben ahol én is voltam, az egyik nyíregyházi kismamánál (már 17 hetes terhes volt) ott vették észre Debrecenben,hogy baj van. a dokija (nem tudom, hogy hol praktizál) a magas vércukorszintjével volt elfoglalva, és azt pedig nem vette észre, hogy a babaának vízfeje és nyitott gerince van.
Nem akartam senkit riogatni a történetünkkel, csak sajnos ezek a dolgok is benne vannak a pakliban.Az biztos, hogy ezeket a napokat, heteket soha nem fogom elfelejteni, de mostmár inkább a jövőre próbálunk koncentrálni, és reméljük, hogy hamarosan (amint lehetséges)újra benéz hozzánk a gólya és végre nekünk is születhet majd egy (vagy inkább több)egészséges gyerkőcünk.
fadri82
 
 


Szia Adrienn!

nagyon sajnálom, hogy ezt kellett átélnetek, de adjunk hálát, hogy lehetőség volt arra, hogy kiszürjék a problémát és megelőzzenek egy olyan dologot, amely egy anya és egy szülő számára a legfájdalmasadbb...sérült gyermeket világra hozni, gondozni, ápolni. Nem is ez lenne a fájdalmas, hanem látni őt..és az ember szíve szakadna meg nap mint nap. Emellett imádni lehet őket, mert oly őszintén tudnak szeretni!
Remélem, hogy a gólya hamarosan meglátogat ( ahogy írtad ) és egészséges gyeremekkel áld meg titeket!
Erőt és kitartást kívánok! És örülök, hogy megosztottad velünk.
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Adrienn!
Én is nagyon sajnálom, hogy így történt, de egyetértek Anikóval, hogy inkább időben derüljön ki a probléma. Biztosan nagyon nehéz lehetett lelkileg elviselni, de az vigasztaljon, hogy mindenkinek így a legjobb. A gólyákat pedig küldjük felétek!!! :)

Mi már a 26. héten járunk, és szerencsére panaszunk nincs, csak annyi, hogy nekem is dagad a lábam a sok üléstől. Még mindig nem tudjuk, hogy kisfiú vagy kislány lesz, bár alapvetően teljesen mindegy.

Üdv mindenkinek!

Erika
erika30
 
 


Szia Adri!

Nagyon sajnálom, ami veletek történt, de gondolj arra, hogy jobb, hogy ilyen hamar kiderült minden... Teljesen megértem a döntésedet, én is ezt az utat választottam volna. Meglátod, hamarosan újra kopogtat a gólya! Orosz doki pedig a legjobb választás volt, én már évek óta hozzá járok és még sosem csalódtam benne, a kisfiam is nála született.

Anikó, örülök, hogy a kisfiaddal minden rendben!!! Kistesóval mi újság? :wink:

Mi jól vagyunk, Ricsi mindjárt 5 hónapos lesz. Igazi kis akaratos gyerkőc már most is. :) A babakocsit például nagyon utálja, az a "legjobb", amikor üvölteni kezd az utca közepén, mert nem akar feküdni. Ha kivesszük, akkor persze azonnal elmúlik minden problémája. :) Nagggyon imádom a kis virgoncot!!

Pocakos anyukák, veletek mi újság???

Kép

Kép
mirage
 
 


Sziasztok!

Mirage!
Én még egyben vagyok elvileg 2 hét van hátra de én örülnék ha hamarabb kibújna a babucim.
Már nagyon nagy a hasam és szerintem a baba is úgyhogy nyugodtan elindulhatna kifelé.

Olyan mintha most szültél volna és már 5 hónapos a kicsi, hogy telik az idő.

Puszi mindenkinek: KAtus
katus73
 
 


Szia Katus!

Akkor már nincs sok hátra!!! Elhiszem, hogy nagyon várod, már én is nagyon vártam a vége felé, hogy kibújjon. (jött is 2 héttel korábban) :D

Gondolom, a táskák már útra készen állnak. :) Remélem, hogy könnyű, gyors szülésed lesz.

Te írtad, hogy most a 2. babádat várod? Bocs, ha rosszul emlékszem. Ha így van, akkor már igazi profi leszel. :)
mirage
 
 


Mirage!
Igen a második babámat várom de már nagyon.Azt nem tudom, hogy könnyű lesz-e a szülésem de nem is ez a lényeg hanem, hogy a babámmal minden rendben legyen.
Egyébként most úgy érzem, hogy mindent elfelejtettem még jó, hogy a férjem mindenben mellettem van és nagyon sokat segít majd hiszen neki ez már a 4. bébije lesz.

Elvileg nekem is 2 hét van még hátra.
katus73
 
 


Sziasztok Lányok!

Itt vagyok. Nagyon el voltam veszve. :D
Május 07.-én előbújt a nagylányom.
Anyák napi ajándékom. :)
Minden rendben ment, egészségen jött elő, sima szülés volt. 3000 gramm, 48 cm lett. És gyönyörű! :)
Lassan egy hónapos lesz. Az étvágya nagyon jó, nagyon ügyesen szopizott már a legelső pillanattól.
Az orvosommal maximálisan meg voltam elégedve. Nagyon-nagyon rendes volt a szülés alatt és utána is. A következőt is biztos, hogy nála fogom szülni. A szülészet is nagyon tetszett, mindenki rendes és aranyos volt. A csecsemős nővérkék között is több nagyon kedves, aranyos hölgy volt.
Csak a szülés volt sokkal fájdalmasabb, mint amit vártam. :) Azt hiszem ezt se elképzelni, se elmondani nem lehet. Ezt át kell élni. De már akkor, amikor előbújt és a hasamra rakták, már akkor azt éreztem, hogy megérte. :)

Szép napot mindenkinek.
Majd még írok.
hmnoemi
 
 


Szia MÁrti!

Nagyon nagyon örülök, hogy írtál! Vártam nagyon jelentkezésed! Szívből gratulálok a kislányodhoz és kívánom, hogy legyetek egészségesek, nőjön, fejlődjön szépen ez a kislány! Ugye majd láthatjuk is? :)
Pihenj és vigyázz erre a kis kincsre!
Puszi!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Köszi Anikó a jókívánságokat. A növekedéssel nincs probléma. Nagyon jó étvágya van az én kis drágámnak. Tegnap volt egy hónapos, de már egy kilóval többet nyom mint a születésekor. Egyébként jó kislány. Néha vannak nyűgösebb pillanatai, de hát melyiknek nincsenek!? :wink:
Ha végre jó idő lenne, akkor tudnánk menni sétálni is, de hát ma is esett az eső.
Kép a fényképező gépen már van, csak a számítógépre nem lett még letöltve. De amint lesz akkor megmutatom nektek is. Szép kislány hatalmas göndör hajjal. :D

Erika, nekem a végén a gyümölcsnap csadákat művelt a dagadozó lábaimmal. De azt szigorúan csak akkor csináld, ha egész nap otthon vagy és fekszel. Nekem a doki azt mondta, hogy csak pisilni kellhetek fel. Két kiló alma, meg 2-3 liter mentes ásványvíz volt a napi menü. Eredmény: 3 kiló minusz és karcsú bokák. :D

Nincs valami jó tippetek terheségi csíkokra? A hasam megúszta, de a lábaim elég pocsékul néznek ki. :(

Szép napot mindenkinek.
Pusszzz
hmnoemi
 
 


Sziasztok!

Úgy látom megint eléggé elmaradoztatok! Mi van veletek? Babák? Hogy vannak?

Az én kislányom növöget, növöget, és egyre aranyosabb. Nagyon jó baba.

Erika, mi a helyzet? Babuci előbújt már?

Megpróbálok felrakni képet a lánykámról, remélem sikerülni fog.

Sajnos most nem jött össze, a file méret be van korlátozva, és az én képeim nagyobbak. Valamit ügyeskedni kell, hogy összejöjjön.

Pusszantás mindenkinek.
hmnoemi
 
 


Sziasztok!

2006. június 12.-én 01:00-kor megszületett Panna lányunk császármetszéssel.
A részleteket később írom meg.
Kata
katus73
 
 


ja! 3900 gramm és 52 cm hosszú.
katus73
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon gratulálok Katus. Jó nagy babád lett. :)
Az én Viki lányom most már az 5 kilóloz közelít, és egyre aranyosabb. És ami a lényeg tündéri jó kilány.
A telefonommal készült képet tudom feltenni ide. Elég rossz a minősége, de azért látszik rajta az én kismanóm. Kép

Mindeninek nagyon jó nyarat kívánok.
hmnoemi
 
 


Anikó, veled mi van?
Gerinek kistesó útban van már? :)
Ha még nem akkor is remélem, hogy nemsokára sikeredik.

Puszi
hmnoemi
 
 


Noémi!

Köszi a gratulációt majd én is teszek fel képet.Az én babám is jól fejlődik ma 1 hónapos és 4330 gr. Majd mekérem a férjemet, hogy tegyen fel képet de sajnos én is csak telefonosat tudok prezentálni.

Egyébként eléggé kihalt ez a topic.
katus73
 
 


Sziasztok!

Először is gratula az új babákhoz!! :)

Már nagyon régen írtam ide, most sem nagyon akart sikerülni, egyszerűen nem tudom, hogy mi lehet a baj... Hol elfogadja a rendszer a jelszót, hol nem... Már csináltam egy újabb regisztrációt is, de most kivételesen elfogadta. Eddig olvasni tudtam, de írni nem.

Katus, Noémi, milyenek a napjaitok? :) Milyen volt a szülés? Ha lesz időtök, meséljetek!

Mi jól vagyuk, Ricsi sokat nyűgösködik, szerintem nem bírja ezt a meleget. (nem csoda) Fogacska még nincs, gondolom, lesz hamarosan, mert már 6,5 hónapos.

Anikó, én írtam neked a másik fórumon! :wink:
mirage
 
 


Szia Mirage!

Megígérem, hogyha lesz egy kis időm le fogom írni a szülésemet ami egyébként gyors volt de nagyon radikális.

Kicsit még szpét vannak csúszva napjaink de egyébként minden simán megy!
katus73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: