Új privát üzeneted érkezett!

Arra gondoltam, hogy inkább egy új topicban osszuk meg egymással a gondolatainkat a MÁV Kórházról és hadd maradjon meg a másik, régebbi topic a várandós kismamáknak! OK? Kép

Menta
menta
 
 


Ehhez szerintem az kell, hogy a vita eleje idekerüljön, mert ha az eredeti topikban van csak meg, akkor oda fog reagálni mindenki.
Névtelen
 


A dec 16-i legelső bejegyzést átmásolom a másik topikból.

Elküldve 2003 December 16 kedd - 08h 25:

--------------------------------------------------------------------------------
Herczeg végszó:
Mai hír a interneten:
Ügyeleti idejére hozta előre a szüléseket

Index
2003. december 16., kedd 7:33

A rendőrség nyomoz az ellen a nőgyógyász ellen, aki a bejelentések szerint "provokált szüléseket" vezetett le. A MÁV-kórház nőgyógyász főorvosának "munkássága" a feltételezések szerint egy kismama halálát is okozta.


Provokált, úgynevezett irányított szülést nagyon ritkán, kizárólag szigorú, szakmai indokok miatt lehet alkalmazni - mondta a Népszabadságnak Garamvölgyi György, a Schöpf-Merei kórház nőgyógyász főigazgatója. A szülést erőltetni csak akkor lehet, ha egyébként a magzat, vagy az anya élete kerülne veszélybe, vagy a csecsemő már a kelleténél tovább van az anyaméhben, az eljárás kockázatos, méhrepedéshez vagy embóliához vezethet - tette hozzá.

Minél több csecsemőt kívánt világra hozni

Ilyen irányított szülések ügyében indított eljárást a rendőrség a MÁV-kórház volt nőgyógyász főorvosa ellen, aki a feltételezések szerint mesterségesen előrehozta a szüléseket, többnyire szakmai indokok nélkül, arra az időpontra, amikor ügyeletben volt, hogy minél több csecsemőt tudjon világra hozni. A gyanú szerint az évek óta alkalmazott gyakorlatra két konkrét ügy hívta fel a figyelmet: egy kismama meghalt, a másiknak pedig a méhét kellett eltávolítani az eljárás miatt - írja a lap.

Számos szabálytalanság

A MÁV-kórház főigazgatója Kormos Gyula szerint alapos vizsgálat után rendőrségi feljelentés készült, de ettől függetlenül a "kollégát" eltávolították az intézményből. Az ugyanakkor bizonyításra vár, hogy az utolsó halálesetet összefüggésbe lehet-e hozni a beavatkozással, ebben az esetben azonban ez már mindenképpen büntetőjogi eset - nyilatkozta a főigazgató.

A főorvos munkáját visszamenőleg, teljes körűen átnézték, és egy sor szabálytalanságot találtak. Ezek is okot adhattak az elbocsátásához. Például úgy vizsgált meg nőket, szülés előtt pedig különösen gyakran, hogy azokat nem dokumentálta, nyoma sem volt, hogy mi történt a rendelőben velük, vagy milyen állapotban voltak.
Névtelen
 

 
 

Elküldve 2003 December 16 kedd - 14h 31:

--------------------------------------------------------------------------------
Éééérdekes... Akkor mégsem pletyka volt? Pedig itt páran mennyire harciasan védték. Még meg is hazudtoltak olyan embereket, akik leírták a saját negatív történetüket. Remélem azok most magukba néznek, hogy azok a tragédiák talán mégsem kitalációk voltak...
Mindenesetre sajna ez a hír nem tett túl jót a MÁV jó hírnevének...
Névtelen
 


"Laura" írta:
Elküldve 2003 December 16 kedd - 18h 18:

--------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok!

Eddig kívülállóként olvasgattam a történteket (én kétszer is a Péterfyben szültem), de most belekotyognék, ha nem baj.
Nemrég faggatam az esetről egy MÁV-os szülésznőt, aki ugyan (az intézményhez való maximális lojalitással) nem mondott konkrétumot semmit, de egy érdekes dologra hívta fel a figyelmem.
Véleménye szerint a MÁV-kórház szülészete valóban egy szakmailag maximálisat nyújtó, kiváló intézmény - volt. Igen ám, de mivel rengetegen szeretnének ott szülni, a mennyiség bizony már a minőség rovására ment, és szerinte már egyáltalán nem tudják azt a színvonalat nyújtani, ami a jó hírüket megalapozta. És ez elgondolkoztató.

Mindenkinek a legjobbakat kívánom, sziasztok: Laura
Névtelen
 


"Laura" írta:
Elküldve 2003 December 16 kedd - 18h 18:

--------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok!

Eddig kívülállóként olvasgattam a történteket (én kétszer is a Péterfyben szültem), de most belekotyognék, ha nem baj.
Nemrég faggatam az esetről egy MÁV-os szülésznőt, aki ugyan (az intézményhez való maximális lojalitással) nem mondott konkrétumot semmit, de egy érdekes dologra hívta fel a figyelmem.
Véleménye szerint a MÁV-kórház szülészete valóban egy szakmailag maximálisat nyújtó, kiváló intézmény - volt. Igen ám, de mivel rengetegen szeretnének ott szülni, a mennyiség bizony már a minőség rovására ment, és szerinte már egyáltalán nem tudják azt a színvonalat nyújtani, ami a jó hírüket megalapozta. És ez elgondolkoztató.

Mindenkinek a legjobbakat kívánom, sziasztok: Laura
Névtelen
 


"Névtelen" írta:
Elküldve 2003 December 16 kedd - 19h 14:

--------------------------------------------------------------------------------
http://www.online.rtlklub.hu/hirek/belfold/?id=0312100906

A szülész valószínűleg többször indított be korábban szüléseket. Legalábbis erről tanúskodik egy internetes fórum, amit az ehhez a nőgyógyászhoz járó kismamák nyitottak. A többi között arról írnak, hogy ez az orvos egyik ügyeleti napján délelőttre behívott több kismamát kivizsgálásra. A páciensek ezután hazamentek, majd délután egytől-egyig mindegyiknél beindult a szülés. Azt gyanítják, hogy az orvos olyan szert adott be a kismamáknak, amely beindította a szülést. Ez súlyos komplikációkat okozhat, méhrepedéshez, vagy akár embóliához is vezethet. A MÁV-kórház igazgatója az Origónak azt nyilatkozta: valószínűleg azért az ügyeleti napjaira szervezte az orvos a szüléseket, mert a kórházon kívül is voltak páciensei, és kellemetlen lehetett volna neki, ha a munkaidején kívül is be kell mennie dolgozni.

Szerettük volna megkérdezni a MÁV-kórház igazgatóját, ő azonban nem akart nyilatkozni. Megkerestük az érintett szülészt is. Telefonon annyit közölt: nem tud rendőrségi eljárásról. De magánrendelőjében továbbra is vizsgál kismamákat, sőt azt állítja, szüléseket is levezet, igaz egy másik kórházban.
Névtelen
 


"Éva" írta:
Elküldve 2003 December 16 kedd - 21h 11:

--------------------------------------------------------------------------------
Ilyen szörnyűséget sajnos nem csak a MÁVban csinálnak.
Szakmabeli vagyok,így belülről látom a dolgokat. A fél szülésztársadalmat börtönbe lehetne csukatni.
Éva
Névtelen
 


"Névtelen" írta:
Elküldve 2003 December 16 kedd - 22h 25:

--------------------------------------------------------------------------------
Most már biztos, hogy a H-ról van szó.
Az egyik barátnőm, aki pár hét múlva nála fog szülni felhívta és egy az egyben megkérdezte.
De biztosította, hogy az Istvánban nyugodt szülése lesz vele.
Névtelen
 


"Névtelen1232" írta
Elküldve 2003 December 16 kedd - 22h 37:

--------------------------------------------------------------------------------
Bocsánat az aktuális kismamáktól, de mivel ez a topik szól a MÁVról, nem tudom máshova leírni, amit gondolok. Most "hirtelen" kiderült, hogy HSZ megindítja a szüléseket. "Lebukott", "Elbocsátottuk", "Felfüggesztettük", "Vizsgálatot indítottunk", szólnak mindenhol a hírek. Nekem ebben az nem tetszik, hogy miért kell egy kirobbanó botránynak, vagy egy sajnálatos esetnek történnie ahhoz, hogy a kórház lépjen valamit?
2002 Július 31 szerda - 17h 14: Szé írja:
"3 órával a vizsgálat után görcsei lettek"
"Azon a szerdan osszesen heten szültünk a H-nál"
"Ugyanezen a napon még heten szültek a H-nál, és mindannyian délelött jártak
nála a kórházban, úgy hogy nem is volt fájásuk."
Ez csak egy hozzászólásból lett kiragadva. Több, mint egy évvel ezelőtt leírt történet.
Hol volt ezalatt a kórház most nyilatkozó vezetése? Csak akkor van betegjogi képviselet, ha már az egész kórház jóhíre forog kockán? Addig menjen csak minden, majd jól behunyjuk a szemünket?
És ha ma reggel a Népszabadság nem ír egy pár sort, akkor szépen elsimítjuk, nanehogymá' bemocskoljuk a kezünket?
És ki fogja megkérdezni a "tisztelt" feletteseket, hogy miért kellett eddig hagyni a dolgokat?
Hmm?
Névtelen1232
Névtelen
 


"Névtelen" írta:
Elküldve 2003 December 16 kedd - 22h 47:

--------------------------------------------------------------------------------
Anno én is leírtam a szülésélményemet Dr.H -val. döbbenetes, hogy egy haláleset kellett ahhoz, hogy "kiderüljön" az igazság. szerintem, ezt csak az nem tudta az osztályon, aki nem akarta. Nem tudom, hogy a babák hány százaléka születik nála, de sok-sok baba, az biztos. Aki pedig sokat dolgozik, sokat vállal, az bizony nagyobb eséllyel hibázik. Attól ő még egy nagyon jó szülész, rengeteg tapasztalattal, remek kapcsolatteremtő képességgel.
Talán hiba lenne boszorkányüldözést tenni, példát statuálva, hiszen amit Éva ír, az bizony így van. Régebben még gyakrabban fordult elő az ilyen orvosnak kényelmes szülésvezetés, mint ma. Én is így születtem.
Közben pedig, bár én a teletexten még név nélkül láttam a hírt, biztos voltam benne, hogy róla van szó. Elszaladt vele a ló. A sikerben lubickolt, vagy a pénzért vállalta túl magát?
Én közben nagyon nem bántam meg, hogy nem nála szültem ismét. Másik kórházban, egy nem bőrkanapés, nem agyondizájnolt rendelőben vártam ki a soromat egy rendkívül precíz, mindenre odafigyelő, nem sztárolt szülésznél. Nagyon megérte.
talán pont itt csúszott el az egész: nem volt ideje odafigyelni erre a döbbenetesen sok kismamára, aki megfordult nála.
aki pedig azt írta, hogy ezzel a témával kapcsolatosan ne ebbe a topikba írjon az, akit a téma érdekel, annak csak annyit, hogy egy topic tartalmát az odaírók határozzák meg, közösen. Nem egy részük. te is leírhatod, amit akarsz, meg én is. Különben meg kivel osztaná meg az a gondolatait, aki ezt átélte? Bennem rettenetes, elfeledni akart mélységeket tépett fel a hír, nem tudom nem kibeszélni magamból. és csak remélni merem, hogy a többiek is megszólalnak.
Őszintén sajnálom mindkét családot, akik sértettként érintettek az ügyben, de sajnos, szerintem törvényszerű volt, hogy egy túlhajszolt ember előbb-utóbb hibázzon. Csakhogy itt a személyes felelősségen túl muszáj lennie egy intézményi felelősségnek is. Csinálta, mert elnézték neki, mert sok szülő nőt hozott a kórháznak.
és azért is, mert jogom van hozzá, Fiona, maradok:névtelen
Névtelen
 


Ezt pedig Dévai Sarolta írta:

""a doktor úr szerdán reggel (4 nappal a kiírt időpont után) megvizsgált. Nagyon fájdalmas vizsgálat volt. Olyan érzésem volt, mintha az egész méhemet rázogatta, nyomkorászta volna; lehet hogy azt is csinálta?; A vizsgálat után alig bírtam menni, de azt gondoltam ez normális"

Majd kapsz a fejedre! Virág (fiore) meg Beszti és Fiona megmondja neked, hogy az nem is fájt, sőt kifejezetten kellemes volt, és a MÁV Európa legjobb szülészete..."
menta
 
 


"Farkasjutka" írta:
Elküldve 2003 December 16 kedd - 22h 57:

--------------------------------------------------------------------------------
Most néztem az mtv-n a kedd estét. Számomra nem maga az eset érdekes, hiszen jól tudom, hogy a fél szülésztársadalmat le lehetne csukni ezért (ahogy Éva írta). Az izgalmas az volt, ahogy egy főfőorvos (sajna, nem jegyeztem meg, ki volt) azt nyilatkozta, hogy nagyon gyakori, hogy a szülő nők - bár nem szóval - de a viselkedésükkel az orvosok tudtára adják, hogy ők még hétvége előtt szeretnének szülni. Szerintem ez botrányosan megalázó kijelentés. Világos, hogy a hülye szülő nő a hibás.
Névtelen
 


miért lettek ezek újra belinkelve?
miért
 


Kívnácsi, a tiédet azért nem másolom ide, mert másnap azt írtad, hogy azt ne vegyük tekintetbe, első felidulásból követted el. Ok. így?
Névtelen
 


Hogy esélyt teretsünk arra, hogy a vitát "átszállítsuk" ebbe a topicba!
menta
 
 


"Névtelen" írta:
Elküldve 2003 December 17 szerda - 00h 03:

--------------------------------------------------------------------------------
Én maximálisan meg voltam vele mindig elégedve. Négy gyereket szültem nála, mindig figyelmes volt, nem sürgetett, sőt volt olyan, hogy a repülőtérről hazafelé jövet hivtuk be szülni és akkor is jött. Nem hiszem, hogy erre olyan sok orvos hajlandó lenne. Egyébként nem fizettünk külön neki csak a magánrendelésért. Meghatározó szerepet játszott abban, hogy mertem négy gyereket vállalni, hálás vagyok érte. Mindenki saját tapasztalatai alapján döntse el, hogyan vélekedik. Ami pedig a felelöséget illeti, egy független vizsgálat lefolytatása után mutogassanak.
Részvétem a hozzátartozóknak, illetve az érintett kismamának, nem kivánok senkit felbolygatni. Más orvosnál is történt hasonló eset ebben a kórházban, de ez nem került nyilvánosságra mert azt eltussolták.
Névtelen
 


Azért itt kéne folytatni, mert akik a MÁV kórházas topikban írogatnak pl. magán jellegű kérdésekről, nőgyógyászati problémákról, stb, azok aligha akarják, hogy egy ilyen ügy miatt mellesleg az ő magánügyeiket is olvasgassa az a sok ember, aki most plusszban jelenik meg a babanet olvasói között. Szerintem nagyon jogos a kérés, hogy ne a MÁV kórházas topikot terhelje ez a vita. Ezért másolgatom a hsz-kat ide.
Névtelen
 


"Nati" írta:
Elküldve 2003 December 17 szerda - 00h 28:

--------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok!

1 éve szültem a MÁV-ban, nem H.-nál. Mivel telt ház volt az újszülött osztályon, pár anyukának - akiknek az intenzíven volt a babájuk - fel kellett költöznie arra az emeletre. Kérdeztük, hogy mikor pakoljunk? Válasz: Ma H. az ügyeletes, úgyhogy sok szülés várható!
Ez a szomorú, hogy mindenki tudta a kórházban, hogy H. mit csinál. Az anyukák valószínűleg nem értenek a dologhoz, de az egészségügyi személyzetnek kellett tudnia, hogy ezeket a "programozott" szüléseket H. hogyan éri el. S akkor nekik tudniuk kell, hogy ez szabályos, vagy törvénytelen. Ebből következik, hogy vagy minden rendben van vele, vagy már rég fel kellett volna függeszteni a praktizálását. Ennyiből a kórház is hibás.
Nati
Névtelen
 


"Feanor" írta:
Elküldve 2003 December 17 szerda - 08h 56:

--------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok!

Valamikor régebben megigértem, hogy befogom itt a szám, mivel sok topictársunk ezt kérte! És be is tartom az igéretem, nem is szeretnék konkrétan a Dr. H és Máv témához hozzászólni. De mivel itt a magyar egészségügy erkölcséről is szó volt, mondanék valamit, ami az egész rohadt szemét orvos társadalomra jellemző.
Kb. 5 évvel ezelőtt egy pesti kórház új épületének műszaki bejárásán a kórház orvos igazgatójának a szájából hangzott el a következő: a legfontosabb, hogy hol lesz a bankautomata! Mert ne legyen messze a kórteremtől, hogy csak odasétálnak a beteggel, berakják a kártyát, a beteg beírja a pinkódot a doki meg majd beírja az összeget!!!
Szóval ez a mondat az orvosigazgató szájából hangzott el, aki az intézmény szakmai színvonaláért felel. Nagyon viccesen adta elő, de a baj az hogy komolyan gondolta és komolyan gondolja az orvosok 99%-a!
Valaki írta előttem, hogy ennyi erővel az orvosok felét börtönbe lehetne zárni. Nincs igaza! Az orvosok 90%-át börtönbe lehetne zárni!
Névtelen
 


"Névtelen" írta:
Elküldve 2003 December 17 szerda - 08h 57:

--------------------------------------------------------------------------------
Én is a HSZ doktornál szültem két éve, majdnem programozottan, de babám úgy döntött, hogy hamarabb kijön két nappal. Egyébként már rég nyitva volt a méhszájam. Vasárnap volt, de ő azért szó nélkül bejött és bár oxitocin kellett a gyenge fájások miatt, azért nem volt semmi baj, gyorsan lement a dolog, és utána sokkal gyorsabban rendbe jöttem, mint az első szülésem után, ami a ceglédi "vágóhídon" történt. Rá következő szerdán tényleg sokan szültek, de nemcsak HSZ doki volt benn, hanem még kettő legalább, mert valami front, vagy holdállás volt, ami sokaknál egyszerre beindítja a szülést. (mindt ahogy a fogantatásra is hatással van). Előtte sokáig (szerdán sem) szült senki. Azért azt túlzásnak tartom, hogy hét nőnél egyszerre indítná be a szülést. Ennyi felé képtelenség rendesen figyelni, ezt ő is tudhatta.
Névtelen
 


"Beszti" írta:
Elküldve 2003 December 17 szerda - 09h 12:

--------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok!

Nem tudom, de nekem a sajtó viselkedése sem nagyon tetszik. Véletlenül "szerencsés" voltam 3 adón is végighallgatni a különbözö kommentárokat, és hát nem szeretnék egyszer sajtófénybe kerülni, mert tele volt apró csúsztatásokkal, amiböl aztán egész más kerekedett ki, mint ami igaz lehet.
Pl. a TV2 sikeresen pont a Babanet névtelen hozzászólására alapozta a riportját, ami szerintem igen érdekes, hisz közel nem lehet megbizható információforrásnak nevezni. (Más hirekkel is ezt csinálják? Mert akkor inkább ne nézzünk hireket!). Folyamatosan professzornak tituláták, ami azért szintén nem ok, ezen kivül azt mondták, hogy beadott nekik valamit, pedig tudjuk, hogy hiába jöttek sorra a szülések, a mamák nem tudják megmondani mitöl indult el, mert egyáltalán nem vizsgált fájdalmasan, nem adott nekik semmit látszólag.
Az M1-en még a kis súlyú, tüdö- és májéretlen koraszülöttek is szóba jöttek, meg a sztárok hetekkel korábbi szülésinditása, pedig erröl itt ugye szó sem volt! Csak kellett valami töltelék?

Ok, rendörségi vizsgálatról is szó volt, de azt senki nem hozta szóba, hogy esetleg ártatlan is lehet, mindenki rögtön bünösnek kiáltotta ki, pedig még birósági itélet az ügyben nem született!

Virágot piszkáló névtelen!

Ez nagyon csúnya húzás volt!

Beszti
Névtelen
 


"Menta" írta:
Elküldve 2003 December 17 szerda - 09h 31:

--------------------------------------------------------------------------------
Pontosan, be lehetne csukni a fél szülésztársadalmat.

Én azon aggódom, hogy mivel most a hülye rtlklub meg társai felfújták ezt az ügyet és valóban sok csúsztatással, most majd azok járnak rosszul, akik ezután a MÁV-ban szeretnének szülni normálisan. Mert ezek után nem vagyok benne biztos, hogy a saját maguk védelmében nem fognak agyonvizsgálni és mindezt őrületes részletességgel dukumentálni, jól megvárakoztatva, és hogy szépen feküdetünk hanyatt és csinálják a gátmetszéseket, meg ordító fényárban a kitolatást és mindezt csak azért, hogy minden "biztonságban" történjen. Én ettől félek, nem a H dokitól.

Menta
Névtelen
 


Biztos, jól elszaladt vele a ló, szerintem a város egyik legdrágább szülésze. 7000 ft/ terhesgondozás: mindenesetre nem szívbajos. Annak idején, mikor a 2. terhességemmel orvost kerestem, egyik ismerősünk őt ajánlotta. Egy másik meg azt mesélte, hogy, ha kilépsz a rendelőből és eszedbe jut valami és felhívod, már fogalma nincs se rólad, se a problémádról. Na, köszi. Szerencsére nem hozzá mentem.
Nem szeretem az olyan hsz-okat, amelyek egy ellenkező tapasztalat kapcsán próbálnak meg valakit védeni. Hogy pl. az ő császára nem szerdára esett. És? Mit bizonyít ez? Ettől még csinálhatott egy szerdán 7-et. És akkor sem emlékezett az adott ismerősre, ha most lesz egy csomó hozzászóló, akikre már a folyosón is emlékezett.
Amúgy sajnos számtalan helyen végeznek programcsászárt a doki időbeosztása miatt.
Egy haláleset kell, hogy felhívja erre a figyelmet? És vajon a többi orvos, a többi kórház ettől változtat valamit is a szokásain? Nem hinném.
rjuli
 
 


"Névtelen" írta:
Elküldve 2003 December 17 szerda - 11h 20:

--------------------------------------------------------------------------------
Én is inkább névtelenül írok, habár máskor nem szoktam, de most idegesít, hogy többen olvassák a babanetet, mint egyébként.
Én is utálom, mikor a sajtó szenzációt csinál mindenből, és persze csúsztatnak, felnagyítják, stb. Ez minden ügynél így megy, sajnos erről szól a sajtóbiznisz. De most ez a jelenlegi botrány -habár a cél első sorban a nézettség emelése, nem a bajok megelőzése - mellékhatásként azokat védi, akik eztán fognak szülni bárhol az országban. Mert ezen eset botránnyá válása után egy jó darabig nem lesz kedve az orvosoknak, hogy saját kényelmük érdekében előbb megindítsanak szüléseket. Biztos, hogy nem csupán a most reflektorfénybe került doki csinálta ezt. Tudok még olyan orvosokról, akik ugyanígy járnak el. De amíg egyrészt látványos bajt nem okoznak, másrészt nem történik valami, amitől bizonyíthatóvá válik a turpisság, addig ők maradnak a helyükön, és csinálják tovább a disznóságaikat. Most talán egy ideig nem merik majd csinálni, mert egy közülük lebukott, és ennek remélhetőleg van némi elrettentő hatása.
Névtelen
 


"Kriszti" írta:
Elküldve 2003 December 17 szerda - 12h 11:

--------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok!
Megdöbbenve hallottam a hírt, hogy mi történt a MÁV Kórházban. Én is H.Sz. dokinál szültem idén márciusban. Nálam is ; mint később kiderült ; szülésindítást alkalmazott. Nőnapra voltam kiírva, de a kicsi fiam nem akart kibújni a kiírt időpontban, ezért a doktor úr szerdán reggel (4 nappal a kiírt időpont után) megvizsgált. Nagyon fájdalmas vizsgálat volt. Olyan érzésem volt, mintha az egész méhemet rázogatta, nyomkorászta volna; lehet hogy azt is csinálta?; A vizsgálat után alig bírtam menni, de azt gondoltam ez normális; Miután hazaértünk a férjemmel kb. (a hasam továbbra is fájt) 2 óra múlva elfolyt a magzatvíz. Mivel a kicsi fiam nem tette be a buksiját a szülőcsatornába nem tudtam természetes úton megszülni, császármetszésre került sor. A doktor úr nagyon flottul, bravúrosan elvégezte a műtétet rajtam. Nagyon hálásak voltunk neki. Ezért is vagyok úgy megdöbbenve. Nála akartam szülni a következő kisbabámat is, de ezek után már nem így gondolom. Biztos, hogy másik orvost fogok választani.
Kriszti
Névtelen
 


"Zsuzsó" írta:
Elküldve 2003 December 17 szerda - 12h 14:

--------------------------------------------------------------------------------
Nem túl aktívan folytam bele a H.Sz. témába, de ez a szerdánként indított rengeteg szülés téma erre ösztönzött. Pont egy éve szültem nála és előre lehetett tudni, hogy császár lesz. Véletlenül pont egy szerdai napon hívtam fel, hogy lehet, hogy folyik a magzatvíz. Bementem a kórházba, megnézett és mondta, hogy még áll a burok, egy pár nap hátra van. A kislányom szombaton du. született. Ismétlem, előre lehetett tudni, hogy császár lesz.
Ennyit a tucatjával beindított szerdai szülésekről. Pedig egy éve már sok kismamájra volt.
Zsuzsó
Névtelen
 


"névtelen" írta:
Elküldve 2003 December 17 szerda - 12h 29:

--------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok!

Ha a tényeket nézzük, akkor mi történt? Könyörgöm, meghalt egy anyuka és itt valami nagy-nagy hiba csúszhatott be és ezért valaki felelős!
Nem lehet semmire sem magyarázat az, hogy túlterhelt az orvos. Akkor vállaljon annyit, amennyit bir, hiszen itt életek múlnak rajta, anyukák bizzák rá magunkat és a babáikat. Neki a maximálisat kell nyújtania és nem engedheti meg magának hogy hibázzon! De mivel ő is ember, ő is hibázik. Viszont ha ez többször előfordul, akkor ott már valaminek lennie kell.
Döbbenet, hogy a XXI. században belehal egy anyuka a szülésbe. Sokunk számára ez "csak egy hir", amin esetleg ledöbbenünk, sajnálkozunk. De lehettünk volna mi, vagy egy ismerősünk, rokonunk, barátunk is a helyébe. Akkor hogy vélekednénk? A kismama családja most mit érezhet? Élete legboldogabb pillanataira készült és nem érhette meg? Ez tragikus!

Én abban biztos vagyok, hogy ezt az orvost messziről elkerülném. Sőt, ha bebizonyosodik,hogy felelős a történtekért, isten adja, hogy ne praktizálhasson többet! Vagy legalábbis egy jó ideig!

Névtelenül
Névtelen
 


Na, aki idemásolgat, annak lesz dolga, mert ez a téma se tegnap kezdődött... Szerintem már vagy 3 hónapja volt ezzel kapcs. hozzászólás... Most akkor a korrektség kedvéért idekerülnek azok a hozzászólások is????
Kétkedő
 


Nem, ahhoz már tényleg lusta vagyok. Kép Igazán bocsi érte. Majd valaki más, ha akarja.
Névtelen
 


Látod, Menta, pedig az úgy lenne korrekt! Éppen ezért fogják továbbra is a másik topikot olvasni, és esetleg véleményt írni, oda. Tehát felesleges külön topikot indítani. Van egy olyan érzésem, hogy egyszerűen nem akar(sz)tok tudomást venni arról a tényről, hogy a MÁV kórházban is történnek mulasztások. Még mindig fenntartom azt, hogy ez nem egy ember, hanem több ember és a kórház vezetőségének mulasztása, hibája. Kizárt, hogy HSZ tevékenykedése nem tünt fel senkinek, főleg szakembereknek. Mégis mi tartott ennyi ideig? Miért kellett meghalnia egy kismamának ahhoz, hogy a 3 hónapos pletykából hír legyen?
K.Hajni
 


Hajni!
Én és a névtelen, aki ide másolta ezt a sok hozzászólást (köszi!), nem vagyunk egyek.

Másrészt, mint írtam nem arról van szó, hogy nem akarunk erről tudomást venni, hiszen pl. én is többször szóltam hozzá a témához. Tényleg csak arról van szó, hogy jó lenne, ha más, gyakorlati jellegű dolgok, problémák (pl. gátseb kezelése, előadások helyszíne...stb, stb.) könnyebben megtalálhatók maradnának, nem vesznének el ebben a nagy dzsumbujban, amit most a sok névtelen és nem névtelen generál az ügy kapcsán.
Én megértettem, hogy mit kért Beja, Kalló Judit és mások. És próbáltam eleget tenni a kérésüknek.
Erre kértem másokat is. Ennyi.

Egyébként az nlc-n ez nem volt probléma, viszonylag hamar "átköltözött a probléma" egy új fórumba.
menta
 
 


Igen, nekem így jó! Kép
kíváncsi
 
 


Sziasztok,

én megint szólók, mert a dologban kétszeresen is érintett vagyok.

1. HSZ-nél szültem mindkét gyerkőcömet. Az egyiket kedden, a másikat szerdán. Az első szülésemnél a hétfő esti vizsgálat után mentem vissza éjszaka, amikor ő volt ügyeletben hogy én úgy érzem, hogy szülök (nem rendszeres méhösszehúzodásaim voltak), erre ő azt mondta, hogy ez még nem az, és bár kétújjnyira nyitva vagyok, beindíthatná a szülést, de ez azzal jár, hogy hosszadalmasasan és fájdalmasabban fogok szülni. Egy hét múlva indult be a szülés magától, pont az ő ügyeleti napján. (Ekkor még kedd volt.)
Második babámnál szerdán délelőtt (az ő napján mentem vizsgálatra), már három ujjnyira nyítva voltam.Ekkor valami szerkezettel megnézte, hogy szennyezett-e a magzatvíz, ez tényleg egy fájdalmas vizsgálat volt, de mivel már ennyire nyitva voltam, fájások nélkül ezért erre szükség volt. De (!) nem küldte ki a szülésznőt (mint arról a hirek szólnak, nem tett belém alulról gyorsítóó szert - ezt én láttam volna), csak annyit közölt, már bármikor szülhetek, és ha valami megindul, rohanjunk be a kórházba, mert úgy jön majd a baba, mint a gyorsvonat. Így is lett!

Egyébként, ha az ő szüléseivel valami gond lett volna, miért nem figyeltek fel rá előbb a kollégák, jelentették fel, vagy mit tudom én???

A másik érintettségem az ügyben az, hogy újságiró vagyok. Szerencsére nem a búlvármédiában. Az ominozus tragédia három hónapja történt!!! Nem tegnap, nem a múlt héten, hanem 3 kerek hónapja!!! Erre a T. RTL Klub, beteszi a hírei közé, rögtön Szaddam után...(Csak azért mert tragédia volt, és aznap az utakon sem haltak meg sokan, és senki nem ölte meg az anyját vagy az apját.)
Délután az ertéelesek szóltak a munkatársaknak, hogy ma csináljatok valamit gyerekek, mert kell valami ütős a hirek közé. Erre az egyik spiné felment a netre, és megtalálta valamelyik fórum névtelen beirását. (A csaj semmi konkrétumot nem mondott, az origora hivatkozott, nem ő beszélt a főigazgatóval, a dokit csak telefonon kereste meg, az ORFK sajtósa pedig közölte, hogy ismeretlen tettes ellen tettek feljelentést - de ez sem tegnap történt, hanem a tragédia után nem sokkal.)
Az ilyen hirek pedig a haverok (tv2, Mtv) között gyorsan terjednek...

Na eldugulok, tamara
Névtelen
 


Menta, bocsi, akkor félreértettem. Azt hittem te indítottad a topikot és te is másolod be az idézeteket.
K.Hajni
 


Hajni!
Én indítottam a topikot, de csak egyetlen egy hozzászólást másoltam át, azt is úgy, hogy egyértelmű volt, hogy én másoltam.
menta
 
 


Akkor ne haragudj!
Immáron névtelennek szól, hogy úgy lenne korrekt, ha minden hozzászólás megjelenne, máskülönben továbbra is mindenki a másik MÁV-os topikot fogja bújni, és elkerülhetetlen lesz, hogy ne oda tegyenek hsz-okat.
K.Hajni
 


Index: "Információink szerint a bemártott orvos hatalmas magánpraxissal rendelkezett, a MÁV-kórházban is ő vezette le a szülések zömét, ezért vannak, akik szakmai féltékenységre vezetik vissza a nőgyógyász elleni totális támadást."

Szerintem a máv-kórház vezetősége odavetette prédának az említett orvost hogy elterelje magáról a figyelmet, noha igazából őket kéne megpiszkálni egy kicsit. Addig jó volt a doktor úr tevékenysége, amíg az éves kórházi születésszám-statisztikát gazdagította, most hogy ez a haláleset történt, hirtelen megpróbálják ráhúzni a vizes lepedőt.
Ez az egész sztori bűzlik, de nagyon.
Aztán ott vannak a kollégái akik közül néhányan nagy valószínűséggel szintén fel-felnyomogatták a kis zseléiket (mutassatok egy szülészt aki nem indított még mesterségesen szülést, vagy bizonyítsátok be, hogy ha indított, akkor az szakmailag száz százalékosan indokolt volt), de baromira csípte a szemüket a sztárorvos felkapottsága, és most kapva kapnak az alkalmon, hogy egyszer-s-mindenkorra eltiporják (és persze megszerezzék a pacienseit).

Ehhez jön aztán a média (a szennyadók), amelyek mindenféle névtelen felhasználók fele-sem-igaz történeteit idézgetik e fórumokról, mint tényeket. A halálesetben való érintettségét nagy valószínűséggel nem fogják tudni bebizonyítani (mert azért hagyjuk meg a lehetőségét annak, hogy tényleg vétlen az ügyben! - legalább addig amíg az ellenkezője bizonyítást nem nyer - és ne akarjuk egyből csőcselék módjára felkoncolni). Ha bebizonyosodik hogy ő (is) felelős a történtekért, akkor lehet miről beszélni.

Itt (ti. a máv-topikban) sokan sokmindent összehordtak az elmúlt hónapokban erről az orvosról, aminek - meggyőződésem - a fele sem igaz. A másik fele lehet hogy igen, de ha már a mesterséges szülésindításnál tartunk: mi a terhesgondozást olyan - szintén jónevű, magánrendelővel és kiterjedt klientúrával rendelkező - nőgyógyásznál kezdtük, aki bizonyos napokon - az asszisztensnőjét szó szerint idézve - "programozott szüléseket" vezetett le. Nem írom le a nevét, mert nem akarok szart keverni, elég szar lett itt keverve enélkül is. Még cikk is megjelent (ha jól emlékszem) a Kismama magazinban, amelyben a "programozott szülés" előnyeit ecsetelgette valaki. Mindenesetre attól az orvostól hamar elbúcsúztunk és átjöttünk HSz-hez.
Most viszont egy "kicsit" gondban vagyunk, mert néhány hét múlva jön a baba, és az utolsó hónapban vagyunk kénytelenek másik orvos után rohangálni - és nem azért mert nem bízunk HSz szakmai tapasztalatában, hanem azért mert ilyen légkörben nem hiszem hogy képes lenne száz százalékosan a szülésre koncentrálni, meg aztán az sem biztos, hogy az a kórház ahol most dolgozik, nem szabadságolja-e néhány hónapra amíg ez az ügy le nem zárul.

Mindent összevetve. Itt alapvető morális gondok vannak az egészségügyben és amíg a kórházak _vezetősége_ "érinthetetlen" marad, addig semmi nem fog változni!

(A bulvármédiáról meg inkább nem mondok semmit, mert megint csak elragadtatnám magamat, mint a Hietés topikban.)
Halacs
 


Mint ahogy a következö hozzászólás sem lett bemásolva:

Névtelen:
"Elküldve 2003 December 17 szerda - 09h 43:

Besztike! Az interneten te is névtelen vagy, semmivel nem vagy hitelesebb forrás, mint én!
Viszont mindketten utolérhetők, és akár felelősségre is vonhatók vagyunk, mert ez következik a technológiából.

A MÁV-ról már egy éve többen is írtuk, hogy nem annyira rózsaszín, mint ahogy ti azt látni akarjátok.
Akkor magatokból kikelve védelmeztétek az osztályt. Még most is ártatlanságról, meg csúsztatásról írkáltok...

Ami meg virágot illeti. Ezt írta, így írta, ő írta.

Slussz."

Pedig hadd reagáljak már rá:

Elöször is nem vagyok Besztike, Beszti néven regisztráltam.

Nem érdekel, hogy névtelen névtelen-e, vagy én az vagyok-e vagy sem. Az sem, hogy ki mennyire nyomonkövethetö.
Mindössze az háborit fel, hogy névtelen irást a TV2 mint hiteles forrást használja fel egy riportja elé. Ha ez igy van, akkor bárkit, bármikor, bármiért föcimre lehet tenni. És mig a bulvársajtótól ezt megszokta az ember, azért egy (mégha kereskdelemi is) TV-töl az ember nem ezt várja. Egyszerüen a többi hirükkel együt hiteltelenek lesznek.

Nem akarom a MÁV-ot rózsaszinben láttatni, azt hiszem, egyszer nem szóltam hozzá HSZ témához sem, pont azért, mert nem tudtam, hogy mi történt.
Viszont a sajtónak ez a kapányszerü ráugrása egy dokira szerintem hihetetlenül felháboritó, föleg úgy, hogy semmit nem mondanak róla, az információik forrása kétséges, ezenkivül szenzációhajhász és csúsztatott. A csúsztatásokat is leirtam (pl. az m1-nek a korai inditással, koraszüléssel való összemosása).

Nagyon sok kórház nagyon sok orvosa csinálja ezt, még egyáltalán nincs bizonyitva, hogy a halálesetek és az egész összefügg (ezel most lehet vitatkozni, de ugye nem állt még biróság elött, nincs ellene itélet).
Innentöl kezdve mindenki magába nézhet, hogy ha ö lenne a helyében, akkor jó lenne ez neki. És még egyszer: nem a dokit védem, hanem ezt az egész eljárást kritizálom!

A Virág elleni dolog: a kérdés, hogy ehhez az egész témához most mi köze volt a bemásolt részletnek. Virág ezt 1 éve irta, nem is tudom, hogy láttam-e mostanában a hozzászólók között. Névtelenek már nem tudnak egymásra ugrani, ezért dobjunk valakit az oroszlánok elé????

(Én visszaolvastam és vállalom a hozzászólásaimat, bár nem nagyon értem, hogy lehet a kórház iránti feltétlen és kritika mentes szenvedéllyel vádolni, mert pont amiatt, hogy lassan 1,5 éve szültem ott, a jelenlegi helyzethet nem is nagyon szóltam hozzá (ámbár lehet, hogy aki keres az talál), csak a dokimmal kapcsolatban.)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
Én is Dr.H.-nál szültem 2 éve,most jön a tesó,de nem megyek vissza hozzá!
Nem csak az utóbbi hónapok történései miatt,hanem a kórházi körülmények,és hozzáállás miatt sem!
Amúgy a magánrendeléséről csak annyi,hogy 7000 Ft-ot hihetetlenül soknak tartok azért hogy 5 perc alatt csináljon egyUh-t!Még egy rákszűrést sem csinált,vérvételre sem küldött el!És hazaküldjön,hogy minden ok!Még számlát sem kapok!Nincs egy számítógépes adatnyilvántartás,papírfecnikből keresgetik az adatokat,és mikor az eredményem után érdeklődtem,nem találták sehol,meg kellett ismételni,újabb 7000 ft-ért!
Most olyan dokihoz járok akinél várni kell,de minden hülye kérdésemre válaszol,és részletesen kibeszélünk mindent,nem áll fel az asztal mögül 5 perc múlva,hogy minden jót,viszlát!
Az egyik ismerősöm októberben szült volna nála,végig hozzá járt terhesgondozásra,és amikor már bent volt a szülőszobán,felhívta telefonon,hogy nem ő fogja levezetni a szülést!

Köszi,hogy leírhattam!
erika
 


"A Virág elleni dolog"
Mi történt Virág ellen? Semmi.
Virág egy nagyképű arrogáns senki, egy másik senki, egy névtelen fölemlegette egyik okos hozzászólását.

Kiváncsi
Kiváncsi
 


Még szerencse, hogy itt mindenki tudja, én sose írok regisztrálatlanul.
kíváncsi
 
 


Na itt adtam fel. Túl jó és szépérzékü vagyok én ahhoz, hogy ilyenekkel vitatkozzam, akik ismeretlen emberekröl igy tudnak nyilatkozniKépKépKép. Ez már a jól ismert kötözködö, mocskolódó beszóló. Csak nehogy te is igy járj, Kiváncsi (bár tévesztettél, mert te nem Kíváncsira sikeredtél, ahogy szeretted volna...)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Miért, Beszti, te hogy nyilatkozol ismeretlen emberekről? Ha túl jó és szépérzékű vagy, akkor mit keresel itt a Babaneten?
Névtelen
 


Kedves névtelen tamara!

Hát akár a búlvár!!!! (amit amúgy bulvárnak írnak), akár egyéb helyen vagy újságíró, veled sok dolga lehet az olvasószerkesztőnek ilyen pocsék helyesírással.

Amúgy elhiszem, hogy neked nem volt gondod a dokival, de ettől még sok mindenkinek igen, és nem olyan szintűek, hogy köszönt vagy sem, kedves volt vagy sem.

B.
B.
 


Tényleg, kedves fikázók! Mi lesz, ha majd jogerős bírósági döntés szerint is ártatlan lesz Dr.H.?
Akkor mit fogtok mondani? Ti hogy fogtok a tükörbe nézni?

1 2kedő
Névtelen
 


Drága Besztim! Mi a gond a nevemmel?
Ha ugyanazt a nevet választom mint kíváncsi, akkor az a baj, ha másikat, akkor meg az.

(Szerintem pihenj le kicsinyt, és várd meg, míg megnyugszol!)

Ölelő kíváncsid
Kiváncsi
Kiváncsi
 


2kedő: semmit! Ugyanis szerintem még nem nagyon született Magyarországon elmarasztaló ítélet doki ellen Kép Nem hiszem, hogy azért, mert még nem volt műhiba.
Névtelen
 


Ezek szerint a babaneten csupa nem jó és szépérzékű emberek társalognak... hm?
Névtelen
 


Mutassatok egy dokit is, aki nem uszta meg a muhibapert! Ez a franya kismama is, csak ugy fogta magat es meghalt, ilyet! Ej-ej! A masik meg nem atallott pont akkor olyan komplikaciot okozni maganak, hogy ki kellett aztan venni a mehet! Skandalum! Jobb is ha ezeke utan nem mereszel tukorbe nezni! :/
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: