Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Kismamak!

Tovabbra is szeretettel ajanlom figyelmetekbe uj webaruhazunkat, melyben sok kulonleges es praktikus termeket talaltok.
Tobbek kozott baba-agynemut, labzsakot, babakocsi-parnat, es a Magyarorszagon eloszor kaphato az USA-ban kifejlesztett uj, biztonsagos kisagy-racsvedot.

www.babymarket.webs.com

Termekeink nevreszoloan is megvasarolhatoak, kerlek, lepj kapcsolatba velunk, amennyiben egyedi elkepzelesed van.

Tovabbi kellemes babazast/babavarast! :D

littlebabymarket
Budapest
 
 


Sziasztok!

Feltennék néhány képet a csajokról...
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike!

Nagyon szuper édesek a csajok, iszonyat nagy Viki és nagyon komoly nőcis lett az arca, már nem olyan babás. Nagyon szép.
Szofinak meg a vigyora...., meg kell zabálni.
A közös kép az meg egyszerűen csodálatos. Jók ezek a pillanatok mikor szeretgetik egymást.

szuper napsütéses napot mindenkinek

szandrakiss
 
 

 
 

Sziasztok!

Szandra!

Edónak BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!
Kép

Volt torta, meg ünneplés?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok Csajok!

Először is: Szandra - sok boldog szülinapot Edónak.
Másodszor: Fini - nagyon édesek a csajok, és nagyon hasonlítanak egymásra :wink:

Ne haragudjatok, hogy kissé eltűntem, eléggé magam alatt vagyok/unk. Sajnos apukám meghalt, tegnap volt a temetése.....

Majd kicsit később jövök mesélek rólunk. Más szempontból nálunk egyébként minden OK.

Pá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Eszti,
Fogadd őszinte részvétem. Nem is tudom mit mondhatnék még annyira sokkolt ez a hír.... :cry:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem én is, de úgy mennek a napok...Látom ti azért írogattatok!

Finike, nagyon aranyosak a lányok! Szofi az egyik képen - számomra- teljesen olyan mint Vicus volt. Ahogy néz, teljesen olyan mint Vicus kicsinek.
És hogy Vicus is milyen nagy csajszi lett. Teljesen megváltozott az arca, olyan csajszis lett - ahogy Szandra is írta!

Szandra, utólag is Boldog Szülinapot Kívánunk Edónak!

Én nem nagyon jutok el a babanetre pedig szoktam netezni néha, ha nem vagyok fáradt de minden nap már elég korán elalszom este (9 és 10 között.).
Nándi november 8-12-ig ment oviba egész napos volt, de aztán a hétvégére teljesen kijött rajta egy nátha vagy valami hasonló így csak ma ment először újra de a hangja még mindig nagyon "halovány". Az orra szerencsére nem folyik pedig van benne "anyag", így kifújja és szívjuk is.
Remélem most ez a két nap amit az oviban tölt a hétből, nem rosszabbá teszi az egészet. Tegnap volt szülői értekezlet és nagyon dicsérték a csoportját, hogy jó kis csoport jött össze és már olyan dolgokkal foglalkoznak egy-egy napokon mint a középső csoportosok.
Most lesz egy csomó jó dolog, élmény és rendezvény (nyílt nap, családi nap) és ha nem lesz beteg akkor nem fog kimaradni belőle. Nagyon remélem, hogy nem. Egyébként nagyon szeret menni és a héten is minden reggel menni akart de ugye nem engedtük mert annyira náthás (?) volt.
Az apja átöltözteti aztán hátra sem nézve, el sem köszönve rohan be a csoportjába.

Röviden ennyit, majd még jelentkezem de le kell fektetnem Nándit.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Látom nem nagy itt a forgalom pillanatnyilag....
Én megint itthon ülök Nándival. Nagyon várom már amikor két-három hetet folyamatosan oviban tud majd tölteni.
Csak egy kis nátha de pont annyi, hogy esetleg az óvónéni szóljon hogy nem vigyem. Pedig tényleg szeret járni is, és most meg egy csomó jó dolog várná az ünnepek miatt.
Nekem is arcüreggyulladásom van így beállok a sorba.
Ki, mit csinál ebben az esős időben?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs,
Nándinak folyik az orra, vagy csak köhög, vagy láza is van? A mi ovinkban mindenkit ledöntött a bárányhimlő, úgyhogy 8-an vannak összesen.
Neked jobbulást!!!

Ebben az esőben és takarítottam és gyerekorvosnál dekkoltam másfél órát Vicussal, mert megint elkezdődött a téli köhögése, és biztos ami biztos alapon elvittem, de nem gondoltam, hogy ennyien lesznek. Persze a doktornő meghallgatta és semmit sem hallott. Ami valahol jó, de nem értem, hogy mi ez. Reggel annyira csúnyán köhög, délután az oviban nem tud aludni mert annyira köhög. Amúgy jó a kedve, tele van energiával. Kaptunk megint szirupot azt ennyi.

Eszti
Hogy vagy? Gyerekek hogy viselik? Ha nem vagyok túl indiszkrét, megkérdezhetem, hogy mi történt apukáddal? Ha nem akarsz akkor ne válaszolj.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Látom a rossz idő ellenére sem nagy itt a forgalom... Most is úgy fúj a szél, hogy csak úgy mozgatja a redőnyöket és a kapunkat.

Finike, köszönöm a jókívánságot. Nem tudom hogyan fogok megszabadulni az arcüreggyulladástól mert már szeptember óta megvan. Nagyon kellemetlen mert néha egyáltalán nem kapok levegőt. Most antibiotikumot szedek, négy nap múlva vége, kíváncsi leszek használ-e. Átmosom az orromat orrmosóval is és gőzölök is kamillateával mert utána mindig kidugul az orrom egy ideig.

Nándi meg holnap oviba bár meg kell mondjam nem mondanám rá, hogy
100 %-ban meggyógyult. Nem folyik az orra és naponta talán kettőt vagy hármat köhög, de a hangja többször olyan mintha teljesen náthás lenne. Nem tudom mi lehet ez, bár ez is javult most a hétvégén de félek is, hogy majd összeszed valami más még erre. Nem volt láza és szerencsére nem egy "lázas típus" szerintem az idén (év eleje óta) még egyáltalán nem volt olyan betegsége ami lázzal járt. Ennek örülök, mert nagyon be tudok pánikolni ha láza van, félek hogy nem tudom lehúzni és gond lesz stb...
Nálunk nem tudok bárányhimlőről az oviba...nagyon remélem hogy nem lesz gond mert mint egyszer írtam a párom - emlékei szerint - nem volt bárányhimlős és nem lenne jó ha most elkapná felnőttként.
Nagyon várom már azt az időszakot, amikor Nándi több hetet megy az oviba úgy, hogy nem lesz beteg.....a munkahelyem szempontjából sem lenne mindegy.


Röviden ennyit. Irjatok!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Nagy a pangás itt....
Ez a sok hó.... nem is tudom hogy örüljek vagy sírjak. A gyerekek miatt örülök, mert így ki lehet lassan menni velük szánkózni, de autókázni bárhova is nem egyszerű. Meg ez a sok ruha a gyerekekre a végére rólam dől a víz.... iszonyat.

Mazsuzs,
Hogy vagy? Az antibiotikum hidd el használni fog, csak kell neki idő, hogy végig szedd és majd rá néhány napra reméljük segíteni fog. Jobbulást mégegyszer.
Viki is megint köhög szokás szerint.

Szofika meg egyre édesebb, ha lehet még annál is édesebb.... Állandóan bújik, viccelődik kész bohóc. VIki is hasonló volt kiskorában, csak ő nem bújt ennyire. Szofi nagyon anyás, Viki nem volt ennyire. Nemsokára egy éves lesz. Hogy rohan az idő. Jó lesz Karácsony után szülinapozni. :shock: :wink:
Amikor csörög a telefon mondja néha már hogy tele-tele. A kedvenc szava a TE, emellett még mondja, hogy helyte, baba, cica. Vikivel már néha szoktak bujócskázni,úgy hogy néha már Szofi is elbújik. Olyan édesen várja Vikit, látszik hogy izgul, sokszor nem bírja idegekkel és előjön. Nagyon édesek. Van hogy Viki elbújik és Szofinak mondjuk, hogy hol a Viki és azonal megy megkeresni és úgy örül mikor megtalálja, még meg is tapsolja saját magát. Viki ovijában most összesen 7-en vannak szinte mindenki bárányhimlős. Viki így nagyon élvezi, mert így többet tudnak vele foglalkozni, úgyhogy most nincs is gond vele az oviban. Majd ha mindenki visszajön, majd megint kezdődnek a hatalmi harcok. :? Vikivel már egyre értelmesebben el lehet beszélgetni, olyan beszólásai vannak hogy fekszünk tőle.

Nálatok elkezdődtek a karácsonyi készülődések? Mi már feldíszítettük a házat és nagyban gyártom a kézzel készített ajándékokat, mivel a párom családjának csak kézzel készített ajándékokat adunk, mert annyian vannak. Így családonként csak egy valami kis apróságot szoktunk adni.

Valaki megvette már a karácsonyi ajándékokat? Én még azt sem tudom mit vegyek. Annyi értelmetlen játék van és olyan drágák. Vikinek nemrég volt ugye a szülinapja, akkor nagyon sok mindent kapott rokonoktól, barátoktól, így most gondban vagyok, de biztos vagyok benne, hogy fogok találni valamit.

Szilveszterezni megy valaki valahova? Mi gondoltunk rá, hogy most mennénk táncolgatni valahova, de olyan drágák, meg nehéz kifogni a tuti helyeket, valószínű azokra már nincs jegy. Minden évben eltervezzük aztán valahogy mindig úgy jön össze, hogy itthon nyugdíjasan töltjük.

Na akkor asszonykák tessék irogatni, legalább egy kis jelentés hogy kivel mi a helyzet.
Nitacska,
Nagyon eltűntél.....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Én most olvastam, holnap írok is :)

Mi megvettük a csajok kari ajándékát. Pipere asztal, babafej aminek a haját kell birizgálni (Edó copfoz és hajat fon, Tami még csak próbálkozik vele pedig 2 évvel idősebb). Játék porszívó. rokonoktól kapnak barbie-kat, ruhákat a babákhoz, walkie talkie-t. Ezekről tudok.

Finike!
Hátha rájön Viki, hogy lehet ilyen szuper az ovi is és hátha kicsit változik ezen a téren. Szofi olyan lehet mint nálunk Edó, iszonyat hízelgő gombóc. Nagyon nem tudok rá haragudni semmiért, ezért tuti sokkal szemtelenebb lesz majd nagyobb korába mint a Tamika.
Anyukád hogy van?

Mazsuzs!
Nándi bírja még az ovit? Jobbulást neked, nincs esetleg Bioptron lámpátok (vagy valaki rokonnak), az sokat segít ilyen betegségekben (is).

Szilveszter: az nálunk is nyugdíjas buli, igazából nem is vágyom el sehova. nem szeretem a lányokat másra hagyni.

Hétvégén megyünk apukámékhoz, már várom nagyon. Imádja a lányokat és mindig eszembe jut milyen jó, hogy megkerestem őket.

Nekem úgy néz ki összejött egy fotós meló :)

Na tessék most nem is akartam írni, csak belejelentkezni erre így is sikerült írni egy kicsit


Jó hétvégét mindenkinek

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Nándi négy nap ovi után megint beteg, folyik az orra és olyan kötőhártya gyulladást kapott, hogy csak na. Telefonáltak tegnap az oviból és ebéd után el kellett hozni. Borzasztóan nézett ki a sok összegyűlt váladékkal a szemében. Ők is csak 11-en voltak a csoportba, örültem is hogy biztosan foglalkoznak mindenkivel, ha kimennek az udvarra biztosan felöltöztetik őket mert nem 32-en vannak hanem csak 11 fő. Erre beteg lett ő is. Ráadásul a csoportjukban egy kisfiú már bárányhimlővel maradt otthon és egy másik csoportban pedig skarlát is van. :( Szóval ki vagyok én is...
Nándi 4-5 napot bír az oviban egyszerre. Aztán jön a nagy szervezés, hogy ki vigyáz rá, hogy azért én ne csak 4-5 napnta menjek be a munkahelyemre mert a gyerekre kapott táppénz semmi. Tényleg ilyen nehezen lehet beszokni a közösségbe? Nálatok is ilyen sokat voltak betegek a gyerekek?

Finike! Sajnos nem lett jobb az én gondom sem. Nem tudom, hogy hová menjek, kihez forduljak, milyen orvoshoz. Két napja, hogy beszedtem az utolsó antibiotikumot. Az orrom bal részét állandóan csavarja valami, mintha allergiás lennék valamire. Még a fül-orr gégész is azt mondta, hogy ilyet nem látott. Na akkor ki látott, ki tud segíteni?

Nekünk is megvannak már mind a Mikulás és mind a karácsonyi ajándékok Nándinak. Év közben bár inkább csak az elmúlt hónapban vásároltunk ha éppen megláttunk valamit amiről úgy gondoltuk, hogy jó lesz majd neki.
Már csak a keresztlányomnak és Nándi unitesójának kell kitalálni valamit.
Mi felnőttek nem ajándékozzuk egymást a párom családjával (sógoromék) de anyunak és párom apukájának azért szoktunk venni valamit.

Mindenkinek jó Mikulás-várást! Azért írjatok!
Nitácska, Eszti írjatok ti is! Emlékszem régen milyen sokat írtunk aztán mindenki hogy elmaradt...Azért hiányzik a régi "nagy forgalom".


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Szandra!

Gratula a fotós munkához!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ez elmaradt az előbbi hozzászólásból.
Nándival az elmúlt évben mi is felvettük a kapcsolatot apukámmal de nem valami gyakran megyünk hozzá. Ő is mindig várja Nándit.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy írtatok....

Szandra,
Nagyon ügyik vagytok, hogy már mindent megvettetek. Én is a köv. héten ráállok a témára, mert már most olyan dömping van a bevásárlóközpontokban, amit én nagyon utálok.
Viki most borzasztó szemtelen lett. Remélem ez is el fog múlni, mert néha legszívesebben meg........ nám, mert olyan nagy a szája. Visszabeszél, arcokat vág, de ő nem volt ilyen, úgyhogy nagyon fura, és dühítő.
Köszönöm, hogy érdeklődsz anyukám iránt, végülis most éppen jól van. Egyenlőre nem romlik az állapota, iszik gyógyteákat, meg figyel az étkezésre is, legalábbis megpróbál.
Anyuéknál olyan magas a talajvíz, hogy 4 hónapja ázik a pincéjük szivattyák. Senki nem tud vele mit kezdeni, amíg egyszercsak lejjebb nem megy a talajvíz. Abban az utcában mindenki akinek pincéje van ezzel küzködik. Teljesen kivannak már ettől. Szivattyúkat veszik egymás után, mert mindegyik megadja magát.

Mazsuzs,
Szegény Nándi, voltatok orvosnál, adott rá szemcseppet? Most hogy van? Nem szed valamilyen immunerősítőt? De valami komolyabbat?
Azt mondják az első egy év ilyen sajnos.
Az infralámpát én is tudom ajánlani.
Ti is ügyik vagytok hogy már mindent megvettetek.
A párom rokonai is sokan vannak, így mi kitaláltuk, hogy az asszonyok egy nap összeülnek és gyártanak sok kézzel készített dolgokat papírból, mézeskalácsot sütünk. Ezeket adjuk egymásnak a családunk nevében és kész.
Vikitől megkaptam ma este az első izzasztó kérdéseket. Pl.: Hogyan jön be a Mikulás, hogy a csizmába tegye az ajándékokat? ... és ezekhez hasonló kérdéseket kaptam ma, nagyon meglepődtem, de megpróbáltam mindenre válaszolni.

Eszti,
Hogy vagytok???? Hogy bírod? Gondolom, most nem lesz annyira boldog a karácsonyotok. Ha van egy kis időd, energiád akkor írnál pár sort, hogy mi van veletek?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Ja igen, nálam is elmaradt, bocsi :roll: 8) :wink:
Szandra,
Én is gratulálok a fotós munkához! Lehet tudni milyen munka ez?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, hogy van-e még valaki aki olvassa a topikot, de
szeretnék Mindenkinek Nagyon Boldog, Békés Ünnepeket kívánni!
Kép

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!
Ezer bocsi, hogy eddig nem jelentkeztem de sok MUNKÁM :) volt. Iskola fotózás, kimentem házhoz ott fotóztam gyerekeket, albumot készítettem, és mindez mindenkinek SOS üzemmódban kellett de jó volt.
Túl van Edókám egy hányós (persze éjszaka)-fosós vírnyákon de 1 nap alatt át is ment rajta és az mondom, soha rosszabb beteget mert egy szó nélkül visel mindent.


Ajándékok becsomagolva (már csak a páromé nincs de ő holnap éjszakás és akkor be tudom csomizni).
Holnap este mikor elaludtak a csajok akkor díszítem a fát. VÁROM, VÁROM, VÁROM a karácsonyt :)

Ti hogy vagytok???????

Szofinak előre is boldog szülinapot, nem tudom akkor tudok e jönni.

Minden szépet és jót így a szeretet ünnepére!!!

Kellemes Karácsonyt Kívánunk!

Jó éjt!

szandrakiss
 
 



Sziasztok Csajok!

Mindenkinek Békés, Boldog Karácsonyt kívánok!

Én már várom az új évet, a karácsonyt most annyira nem - érthető okokból!

Igyekszem, majd többször jönni!

Pá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem én is átmegyek "hol volt hol nem volt" üzemmódba. Pedig néha ideérek a gép elé de mindig mást csinálok mint írok.

Finike, remélem anyukád még mindig jól van ahogy a december eleji bejelentkezésedben írtad.
Remélem a lányok is jól vannak. Jól telt a karácsony? Mit szólt Vicus és Szofi az ajándékokhoz?

Szandra, gratulálok a munkádhoz. Nem lesz fent a neten valahol referenciamunkád? Érdekes lenne megnézni, sőt az ismerőseinknél több esküvő is lesz. Mondjuk ilyenkor inkább ajánlásra fogad az ember fényképészt de ki tudja...?

Nándi nem volt decemberben oviba de tegnap óta megint tiszta nátha. Hétfő pedig ovi...én nem értem ezt. Most már mindegy, hogy gyerekközösségben van vagy nincs?

MINDENKINEK BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK ÉS REMÉLEM AZÉRT NÉHA-NÉHA MINDENKI BEJELENTKEZIK A 2011-ES ÉVBEN IS!


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 



Sziasztok!

Mindenkinek BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!!!!

Én már azért vártam az ovit, mert Vicus állandóan nyúzta a kistesót és ebből már kezdett elegem lenni. Mindig pakolgatja, vadul játszik vele, bántja is sokszor. Úgy csinál, mintha játékbaba lenne. Nem tudom mikor fog legnyugodni, de már jó lenne, mert így nagyon fárasztó. Próbáltunk programokat szervezni, de nem lehetett minden nap menni. Sokszor kell büntibe ültetnünk, mert szemtelen velünk nem kicsit. :? Úgy szájal velünk, mint egy tinézser. Tudom, ha most nem fogjuk meg akkor ez csak rosszabb lesz és hat éves kor után már veszett fejsze. Na mindegy nem akarok panaszkodni.

Szofika már mondja ezeket: cica (a kutya, ló minden állat cica neki), baba, apa, ada (ez azt jelenti- add ide). Ezeket nagyon gyakran mondogatja. Mutatja a mutatóújjával hogy egy. A mondókákat, énekekt is mutogatja. Szeret táncolni ami abban nyílvánul meg, hogy forog egy helyben. Nagyon mókás. Ő is próbál segíteni a rendrakásban, és elég ügyes. Fetrengeni nagyon imád. Meglát egy párnát a földön azzonal ráveti magát és neki áll fetrengeni. Nagyon laza csajszi. Vikinek is vannak jó beszólásai, a minap ezt mondta: "akada pálya" - ( akadálypálya), "miért kell leöltözni?", "lehangosítanád?"
Idén nem volt egyszerű megoldani, hogy titokban jöjjön a Jézuska. A lányokat felöltöztettem szép ruciba és apával tanakodtunk, hogy hogyan jöjjön titokban a Jézuska. Ekkor apa levitte egy kicsit a pincébe Vikit és akkor aztán a bátyám meg én ezerrel elkezdtük pakolni az ajándékokat mint a szélvész. Épp az utolsó ajándékot raktam a fa alá amikor feljöttek, a bátyám az utolsó pillanatban tudott csengetni. :roll: :wink: 8)
Kinél hogy volt ez? Hátha az idén ügyesebbek leszünk, mert ez így nagyon rohanós, és húzós volt. Viki kérdezte, hogy nem láttuk a Jézuskát, én meg mondtam neki, hogy mindenki kinn volt cigizni én meg wc- n voltam. Erre ő... de gyors ez a Jézuska... gondoltam magamban, ja még levegőt sem kap... :wink: 8) :lol: :roll:

Mazsuzs,
Nándinak jobbulást! Fül-orr-gégésznél voltatok már? Valami vitamint adsz Nándinak? Te maradsz vele otthon? Nemsokára négy éves lesz..... rohan az idő...
A lányok nagyon örültek az ajándékoknak, sok kicsit kaptak most, puzzle, társasjáték, játékfényképezőgép, gitár, babaruhákat sok maguk után húzható játék (kukac, teknőc), meg a szomszédtól vettem egy activity asztalt Szofinak, na annak nagy a sikere. Ja meg Vicus kapott még Lego Duplot. Viki ahogy bontogatta az ajándékokat mindig mondta-- "erre vágytam egész életemben!" Nagyon mókás volt.
Nándi mit kapott, örült az ajándékoknak? Ti hogy oldottátok meg az ajándékok kirakását? Te mit kaptál?

Szandra,
Lányok örültek az ajándékoknak? Párod otthon volt 24-én Veletek? Hogy megy a fotózás?

Eszti,
Hogy vagytok? Gyerkőcökkel mi a helyzet? Minden oké az oviban? Ők nem betegeskednek? Hogy teltek az ünnepek?

Lányok a vonalzókkal mi a helyzet? Sokunknak úgy maradt amióta szülinap volt. Ezeket frissíteni kell?

Január 17-én megyünk síelni Mátraszentimrére (Mátraszentistvánon van sípálya), egy wellness hotelbe, mert Szofival mi nem síelünk, néha majd megyünk szánkózni, de azért egész nap nem lehet azt csinálni, így tudunk majd pancsizni is a gyerekekkel. Már várom. Viki most tanulgat síelni apjával az utcánban, egész ügyes. Bár ő minden sportban nagyon ügyes. Tavasszal vinni akarom úszni csak hát most van ez a téli köhögése, ami minden télen kijön, már túl van két antibiotikum kúrán is, de csak köhög. Nem tudják mi a baja. Most kérek időpontot a pulmonológiára egy allergiavizsgálatra. Bár tavaly pont emiatt már voltunk ilyen vizsgálaton ami negatív lett, most sem remélek többet, de azért elmegyünk.

Na jó akinek van ideje és kedve írjon pár sort, mert nagyon haldoklik ez a topik.... :cry:
Kinek hogy telt a Karácsony, Szilveszter?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Hát sziasztok Csajok!

BÚÉK Mindenkinek!

Eltelt a kari, valahogy túl lettünk rajta, nem volt az igazi. Legalábbis nekünk nem, a gyerekkel próbáltuk nem érzékeltetni. Azt hiszem sikerült. Volt nagy öröm a fa alatt, mindenki megkapta a szíve vágyát. Bence is azt mondta, mint Vicus: egész életemben erre vágytam! :wink:
Réka kissé szolídabban, de ő is nagyon örült az ajiknak.

Ovi elkezdődött, már én is vártam, mert nekünk az év vége igazán gáz volt.

Hol is kezdjem....
Az elsőt már tudjátok, ez októberben történt, novemberben volt a temetés.
Aztán jött Rékának egy tüdőgyuszi, ami két hét antibiotikumos kezelést követően szerencsére meggyógyult, viszont így egész decemeberben nem ment oviba - nekem a zárás kellős közepe... Mondjuk egy mákunk volt, megmondta a tüdőgyógyász, hogy ha nem rólunk lenne szó azonnal befektette volna a gyereket két hétre a kórházba.
A két ünnep között kiderült, hogy Bencének gond van a hallásával. Jövőhéten kell visszamenni kontrollra - kap most gyógyszeres kezelést, ha használ a kezelés, talán megússza a műtétet.

Szóval képzelhetitek mennyire vártam már az év végét, hogy túl legyünk 2010-en.
Ha nem született volna meg a keri fiam 2010-ben, az lett volna az az év, amit szívesen lehúztam volna a klotyón.

Mindezek ellenére összességében jól vagyunk.
Bencét áprilisban be kell íratnom a suliba... már most kész vagyok, hogy repülhetett el ennyire az idő??????
Csinálja a suli előkészítőt, egészen jól megy neki.
Rékánál gondolkozunk az ovi váltáson, ha Bencus már nem jár oda, majd meglátjuk. Pont a múltkor számoltam, hogy Réka azzal, hogy júni 5-én született a mostani oktatási tv. szerint év vesztes (nem tölti máj. 31-ig a 6ik életévét), szóval ha ezt veszem, neki még csak most kellene kezdenie az ovit szeptemberben. Persze lehet hogy rosszul számolom, de nem, mert 2010. máj. 31-én még nem volt 3 éves.

Na megyek, várom a többiek bejelentkezését is, remélem mindenki jól van, a gyerekek jól vannak illetve gyógyulóban vannak!

Pá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!
ne haragudjatok az eltűnésemért........csak túl sok topicba vagyok...........
de igérem újra leszek rendesen!!!!!!!!!!!!!!

remélem mindenkinek jól teltek az ünnepek!!!!!!

Fricky őszinte részvétem az apukád miatt!!!!:):)
én holnap megyek temetésre:(meghalt december 22-én a keresztanyám apukája...ő is rákos volt mint a mamám:(:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


szerintetek felelőtlenség bevállalnunk egy 3.babát?
én nagyon szeretném..........api sincs ellene........
de vannak akik lehurrognak hogy ebbe a világba 3 gyerek?....konkrétan mondják hogy hülye vagyok....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Csajok!

Remélem mindenki jól van, mi egyre jobban.

Bencénél úgy látszik javul a hallása, talán megússza a műtétet. Jövőhét kedden kell visszavinnünk kontrollra, és akkor elmondja a doki, hogy kell műteni vagy sem. Én remélem, hogy nem, de majd meglátjuk.

Rékának szerencsére most nincs semmi baja, szeretném, ha megúsznánk betegség nélkül már ezt a kis időt, ami a télből van hátra.

Totál kész vagyok a suli mizériától, nem igaz, hogy milyen cirkusz ez. Mondjuk nekünk amiatt, hogy a körzetes suli az gáz, és mindenféle trükk kell, hogy a "jóba" járhasson a gyermek. Meglátjuk sikerül-e, áprilisban van a beiratkozás.

Nita!
Én csak a saját véleményemet írhatom le: Én annak idején, pont annyi idős volt Réka, mint nektek most Barni, nagyon be voltam sózva egy harmadik gyermekért. Valahogy olyan rossz volt belegondolni, hogy többet nem leszek terhes, nem fogok szoptatni soha már. Aztán cseperedett Réka, nagyon szépen beálltak a dolgok, rendeződött az életünk. El tudunk menni bárhova, akár étterembe is, nem kell a szopi időpontokhoz igazodni, stb. És aztán elkezdődött már neki is az ovi. Bencének a suli előkészítő. Nem győzzük beosztani, hogy ki mikor melyik gyermeket viszi, hozza, játszik vele, eszik, stb. És persze akkor még ott van a mocskos anyagiak. Nekem ne mondja senki, hogy ott ahol felnőtt kettő, simán elfér a harmadik is. Szerintem ez nem igaz. Nem a mosttal van a gond, mert aláírom, hogy ahol van két 3, 4 vagy 5 éves, ott simán elvan az újszülött is, "nem zavar sok vizet", a nagyok még be is segítenek talán még örömmel is! Hanem aztán lesznek ezek a gyermekek iskolások, tinédzserek, sőt még egyetemre is szeretnének járni, szerintem.
Szóval egy szó mint száz: én a mai világban, és bizonytalanságban nem vállaltam be a harmadik gyermeket. Nem mondom, hogy teljesen letettem róla, de per pillanat biztos hogy nem fogok szülni még egy bébit.
Ez persze csak az én véleményem, biztos sokaknak nem ez, én így érzem. Nagyon sokat örlődtem én is, és végül győzött a józan ész. Elkeserítő, de nagyon anyagias világban élünk.

Pá :Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


SZiasztoK!

Nitacska!
Esztinek valamelyest igaza van, de ha úgy érzitek, hogy anyagilag is, meg érzelmileg is oké akkor miért ne. Nem jövök azzal a dumával, hogy régen mi volt mert az más volt. Igen nagyon drága manapság egy gyermek felnevelése. Az uram nagyon szeretne még egy kisfiút, de inkább úgy mondom, gyermeket. Ő nagy családban nőtt fel és nagyon élvezte, annak ellenére, hogy szegények voltak, mint a templom egere, de ettől még erősebb lett, és ő már 30 éves korára felépített egy házat saját önerőből és pénzből. Én nem is tudom, hogy akarok e még egy babát. Magára a terhességre, szülésre vágyom, de egyenlőre még csak ennyi. Mi még várunk, hogy bennem is megérjen a vágy, hogy igen mostmár jöhet a harmadik. Nekem még bőven van időm, mert én fiatal vagyok, úgyhogy majd 3-4 év múlva (mostmég ezt mondom... :wink: :roll: 8) )
Szóval szerintem, ha a pároddal mind a ketten benne vagytok akkor miért ne? Ez csak rajtatok múlik. Gondoljátok jól át, aztán ha úgy döntötök akkor hajrá.

Eszti,
Örülök, hogy jelentkeztél. Bencénél meg örülök, hogy talán nem lesz szükség műtétnek, ez tényleg jó hír. Az oviba jár sulielőkészítőre, vagy viszed valahova?
Megkérdezhetem, hogy milyen trükköket vettek be hogy ne a körzetes suliba járjon? Nekem sem tetszik a körzetes csak azért kérdezem. Ha nem akarod nyilvánosan, jöhet priviben is. Nekem se ismerősöm, semmi sehol. Bár én még ráérek, de már most nézelődök.
Réka szeret abba az oviba járni?

Na most mennem kell.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!!!!!

Fricky,Finike köszönöm a válaszaitokat.....
nekem igazából api fejével kell gondolkodnom..ő idén 35 éves lesz....lehet én még fiatalabb vagyok
anyagiak..tény nem vagyunk milliomosok.nehezen tudunk félre rakni de megélünk.....a házunk félkészen van...van bőven mit csinálni rajta de meg van kötve a kezünk anyós miatt....tehát itt nem csak az anyagiak vannak....
a picinek ha lesz is és fiú semmit nem kell venni a pelusokon kívül..de ha lány akkor is már páran felajánlottak lány rucikat......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska!

Mint ahogy azt Eszti is írta, nem a mostannal van a gond, hanem amikor mennek iskolába, egyetemre x3. Szóval nem az elején számít az anyagiak, hanem amikor iskolába, különórákra, tanfolyamokra kell vinni őket. Nem ellene vagyok, de gondoljátok át ezt jól. Ezek szerint még bőven ráértek a harmadikkal, de ez csak tényleg az én véleményem.

Eszti,
Neked meg van még a videósotok száma, vagy van honlapja, aki az esküvőtökön videózott? Barátnőmnek kellene.

Lányok,
Keresek egy olyan vőfélyt, aki jól tud angolul is. Egy olyan esküvőt szervezek ahol a menyasszony magyar, a vőlegény angol. SZóval, ha valaki tudna nekem ebben segíteni, esetleg volt ilyen esküvőn és ott volt ilyen vőfély....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike köszi a te véleményed is!!!!!

nekem elég rizikós a dolog.....egy esélyt szeretnék adni.....neken nem bizti hogy megmarad a baba..........ha jön szeretni fogjuk ha nem akkor marad két szép fiunk!!!!!!:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Eszti!
Majd írd meg mit mondott Bencusról a doki. Gondolok rátok. Én örülök, hogy megműtötték Edó fülét bár akkor nagyon bizonytalan voltam. Azóta átalussza az éjszakákat és nem horkol úgy, hogy a másik szobában nem bírtunk aludni tőle.

Finike!
Voltatok síelni? Hogy vagytok?

Nitácska!
Kemény dolog ez a harmadik téma. Mi is szeretnénk majd de még nem most. Egy kicsit jó, hogy nagyobbak és lehet csinálni velük mindent. Azért sok egyéb költségei is vannak mint a ruhák de nagyon csalogató egy picibaba kihordása, születése, illata. Szerintem én vagy 20 gyereket képes lennék szülni :).

Tamika beteg 39,1 fokos láza volt ma, csak a vizes lepedővel való körbecsavarástól ment le tartósabban, szerencsére élveztet a szitut a kis beteg :).

Én is viszem suli előkészítőre mert nagyon unatkozik az oviban, hátha egy kicsit feltöltődik. Szerintem holnap kiesik az 5dik foga is, olyan nagy már.

Jó éjt mindenkinek

szandrakiss
 
 


Sziasztok Csajok!

Fini!
Sajnos már nincs meg a video-s száma, sorry...
Ovi: hát.... Réka élvezi, Bence kevésbé. Egyre többször van összetűzése az óvónénikkel, akik nem nagyon tudják kezelni, majdnem mindennap van vmi, ami miatt leszidják, büntetik, stb. Nem igazán köti már le az ovi, végül is úgy vagyunk vele, hogy már csak 4 hónap, és vége. Ezt meg kibírjuk valahogyan. Az isklola előkészítő jól megy neki, igaz gyakorolni kell vele sokat, dehát ez német nyelv, nyelvet meg csak úgy lehet, ha az ember gyakorolja.

Szandra!
Nem is emlékeztem, hogy megműtötték Edó fülét? Mit csináltak neki? Én csak az orrmandulára emlékeztem, de az lehet, hogy Mazsuzs volt? Bocsika :oops:
Pont ma voltunk egy újabb kontrollon, sajnos nincs számottevő javulás, jövőhét kedden kell menjünk megint, és akkor már konkrét átbeszélés lesz, hogy hogyan tovább...

Többiek írjatok, mi van veletek!

Pá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Eszti!
Nem tudom, hogy műtétnek minősül-e de mind a két fülét felszúrták és leszívták neki a savót mert tele volt. Nektek mit mondtak? Tubus kell?

Mi is így állunk az ovival, egyszerűen nem elégítik ki egy 6 és fél éves igényeit. Itt jön ki a vegyes csoport átka, bár mikor beírattam akkor még nem vegyes csoport volt. Mondjuk nem viselkedési probléma van a Tamival csak minden reggel sír, hogy nem szeretne menni. Végre Edó egy hang nélkül megy be erre Tami......!
Igaz most zsarolósra vettük a figurát és elmentünk egy boltba ahol választhattak maguknak max 5e forintért 1-1 játékot (mondanom sem kell majd 2 óra volt mire kiválasztották mert csak akkor tudnak mindent "szeretni" mikor engem kell nyúzni, hogy anya annyira szeretnék ilyet) és elraktam a szekrénybe. Csak akkor kaphatják meg ha összegyűjtöttek 25 pontot. Pont jár az usziért, nem sírós oviért, gyógytornáért. Eddig egész jól működik a dolog, azóta sírás mentesek a dolgok (Edóka sírdogált az usziban).
Majd meglátjuk.

szandrakiss
 
 


Szandra!
Igen, egyenlőre a tubussal "nyaggatnak", majd jövőhéten kiderül. Bencének is ez a savós fülgyulladása van állítólag. És a felszúrás elmulsztotta nálatok, vagy csak a tünetét kezelte?
Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Eszti,
Sajna nem mentünk síelni, mert mire mentünk volna elolvadt a hó. :? Akkor úgy döntöttünk csak wellnessezni megyünk Szegedre. Mindent bepakoltunk már mire előző este Vicus belázasodott Szofinak elkezdett folyni az orra., így nem mentünk.

Tenap este Vikinek fájt a füle nem kicsit. Reggelre minden elmúlt. Ma ebéd után megyek érte és viszem a fülészetre. Nem tudom mi a fene volt ez, remélem semmi komoly. Láza nem volt. Reggel már semmi baja nem volt.

Szandra,
Edónak fájt amikor felszúrták a fülét? Vagy altatásban csinálták?

Eszti,
Sajnálom, hogy Bencénél nincs javulás.... :(

Most mennem kell....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Eszti!
Egyenlőre úgy néz ki teljesen elmulasztotta. Azt nem tudom, hogy később nem jön e vissza de egyenlőre úgy látom, hogy nagyon jól hall. Most nemrég voltunk a védőnőnél státusz vizsgálaton és ott volt hallás vizsgálat 100%-os lett. Előtte szerintem max 40% lett volna.
Ha még nem szívták le ezt a savót Bencénél akkor én a helyedben először ehhez ragaszkodnék. Mióta kivették az orrmanduláját és leszívták ezt a trutykát sokkal jobban tud orrot fújni, tisztul rendesen így szerintem nem fog megint begyűlni. Azelőtt nem volt ilyen.

szandrakiss
 
 



SZiasztoK!

Most jöttünk meg a dokitól, középfülgyulladása van. Kapott antibiotikumot. Viki már túl van egy vírusos megfázáson, amire ugye a doiknő nem adott semmit, és ennek a szövődménye lett ez. Most megint nem mehet oviba. Őrület ez a sok betegség. Egymás után rohanok a gyerekekkel a dokikhoz. Azért is vittem Vikit, mert én is ilyen voltam, hogy minden a fülemre ment azonnal, ezért is szúrták fel 3x is amivel majdnemhogy tönkretették a dobhártyámat. Szóval én egyből viszem a gyerekeket fülészetre bármi is van. Most ezek szerint jól tettem. Suprax-ot kapott egy hétig kell szedje. Jövőhét szerdán kell visszamennünk kontrollra. Nekünk ez a 2011 nagyon nem indul jól. Már annyi baj történt velünk, hogy csak na.
SZóval ennyi.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 



Sziasztok!!!!!!!!

Szandi tudom énis hogy nem csak ebből áll egy gyerek.......
majd meglátjuk:)
Tamika jobban van már?:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska!
Persze tudom, hogy tudod nem is azért írtam. Okosak vagytok ti apival, úgyis ti látjátok át a helyzeteteket. Mi is szeretnénk meglátni :D :D :D :D :D (mikor megjelenik az újabb vonalzó :D ). Várom.

Köszi kérdésed, Tamika jobban van. 1 nap magas láz, 1 nap hőemelkedés azóta semmi. Tuti influenzás volt (ovistárs is ua a tüneteket produkálta, doki látta és azt mondta influenza. Járvány van az oviba ezek szerint) jó, hogy Edó nem kapta el.

szandrakiss
 
 


Szandi akkor szívből kívánom hogy nektek is teljesüljön a vágyatok!!!!!!!!
én is félek ettől a járványtól.szerintem megint beoltatom magam.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 




Máté kap thomasos sátrat uno kártyát meg rucikat.........na meg spongyabobos formatortát:):)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nálunk nem alakulnak jól a dolgok. Szofikám ma belázasodott, de rendesen. 39,2 volt este hatkor. Már kapott kúpot, meg hűtőfürdőztük, meg vizeslepedőztünk, aztán végre letornáztuk. Figyelem majd egész éjjel. Holnap kihívom a dokit, meg csinálok vizeletteszetet is. Szegénykémet annyira megviselte. Az orra is folyik, köhög, szóval nagyon ramatyul van. Viki még mindig köhög. Elegem van, legyen már tavasz. Ez a sok betegség...
Remélem holnap már jobban lesz Szofika.
Én is ramatyul vagyok, köhögök, meg hőemelkedésem van, de nekem már több hete így van, úgyhogy én is megyek holnap dokihoz.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike jobbulást a kis betegnek!!!!!!!
puszilom a lányokat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


SziasztoK!

Szofival egész éjjel fenn voltam. Hűteni kellett, mert a kúp nem vitte le neki a lázát. 39,2-ről sikerült 38 alá tornázni. Reggel hőemelkedése volt, de már megint megy fel a láza. Vettem tőle vizeletet, hál'isten negatív. Két órámba telt levenni tőle a vizeletet. A pelenkázón már a végén el is aludt. Nyugodtan vártuk, hogy végre pisiljen. Próbáltam itatni, de nem kért. Nehéz volt a pelenkázón tartani amíg végre pisilt. Normális ez, hogy két óra alatt 1x pisilt? Én kevésnek tartom. Aludni csak fél órákat tud, mert aztán arra ébred, hogy tele az orra. Borzalmasan folyik neki. Orrspray-zem is. Most délután jön ki egy doki, mivel a mi dokink már megint szabin van. :? Állandóan szabin van amikor betegek a gyerekek. :x Ilyet még nem láttam. Kezd nagyon elegem lenni belőle. A helyettesítő jön ki valamikor a délután folyamán.

Megkérdezhetem, hogy miknek öltöznek a csemetéitek farsangkor? Tudtok valami jó helyet, hogy hol lehet jelmezt venni, nem túl drágán? Vikinek egyszerűen mindegy miben lesz. Egyik nap ez akar lenni másiknap az. Hogy döntsem el, hogy akkor most mi is legyen? :shock: :roll: :wink: 8)

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Ja, Nitacska
köszönjük a jó kívánságot ránk fér!!! Én holnap megyek dokihoz, mert már én is a halálomon vagyok. Most már nagyon fáj a mellkasom a sok köhögéstől. Álllandóan tele az orrom. Jöjjön már a napsütés...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: