Új privát üzeneted érkezett!

Szolgálati közlemény!!

A www.lombikbaba.hu főoldalán megjelent a végső kérdőív a hazai meddőségi kezelésekről alkotott személyes tapasztalatok, vélemények feltérképezése végett.

Kérek szépen mindenkit, hogy látogasson el az oldalra, és szánjon rá percet a kitöltésre! Figyelem: a teszt két részes, az első rész "feltöltése" után a másodikat is ki kellene tölteni.

Előre is nagyon köszönjük!!

Norka (20+6)
s_norka
 
 


Sziasztok!
Okt. óta járunk az I.re! Rögtön kiderült, hogy a páromnál van a bibi, így most lombikra készülünk. Nemsokára kezdődik a stimulációs kezelés, amiről még semmit sem tudok! Kérek szépen vkit, adjon erről infót! Gyógyszereket, vagy injekciókat adnak, milyen sűrűn? Köszike!
mango
 
 


Sziasztok,mi is a meddőségire jártunk 2004 novemberétől,Urbancsek doktorhoz.A kezelés fizikailag,lelkileg igen megterhelő volt,de 2005 január első hetében Dr Urbancsek/faarccal,fahangon/közölte,:ön terhes.a terhességem gyönyörű és problémamentes volt,augusztusban,a 38. héten császárral megszületett a két egészséges kislányunk!Hamar elfelejtettük a kezeléssel járó kínokat..Ha vki kiváncsi a részletekre,szivesen mesélek,hátha erőt ad.Azért van sikertörténet is!
zsóficica
 
 

 
 

Zsóficica!
Én nagyon kíváncsi vagyok a részletekre! Lombikbébi az egyedüli lehetőségünk, nemsokára kezdődik a stimuláció, amiről nem sokat tudok! Annyi rosszat hallottam már erről az osztályról, de mindig megnyugtat az, akinek itt sikerült!
mango
 
 


Szia Mango,ha azt a kezelést kapod,amit én is,/én teljesen egészséges vagyok,a férjemmel volt probléma,ez a kezelés mikéntje miatt fontos/akkor fogsz kapni egy injekciókúrát,amit magadnak kell hasbőr alá beadni,ha vagy olyan bátor.Ha nem,akkor ott a szülőszobán segitenek.Ezt naponta kell,kb 7-8 napig.Ez a peteérlelő.Ha jól emlékszem 2 naponta kellett menni ultrahangra,hogy nézzék a petefészkeimet.Amikor megértek a peték,akkor a kezembenyomtak 1 olyan injekciót,ami tüszőrepesztő.Ezt egy bizonyos időpontban kellett a fenekembe beadatni.Csak orvos adhatja.Ehhez képest 36 óra múlva volt a peteleszívás,ezt jobb,ha altatásban kéred,én az elején nem kértem,de annyira fájt már az előkészités is,hogy inkább mégis kértem.A leszivás után 3 nappal lehetett érdeklődni,hogy sikeres volt-e a megtermékenyítés.Ja,a férjemnek a leszivás napján kellett adni anyagot.Aztán három nap múlva megmondták,hogy sikerült a megtermékenyítés,és 2 nap múlva volt a beültetés.Az egyéltalán nem fájt,bent lehetett a férjem is.10 nap múlva kellett memmi/azt hiszem/vérvételre,ahol a hcg szint alapján meg tudták mondani,hogy megtapadt-e pete.Megint 2 nap múlva volt még egy vérvétel.Aznap 11 órakor Dr Urbancsek behívott,és tényleg kicsit lelketlenül közölte,hogy a három beültetett petéből 2 megtapadt.Innentől kezdve a saját orvosomhoz jártam.Egy utrogesztán nevü hüvelygyógyit kellett 3 hónapig használni.Meg hüvelykúpot.Ha van még kérdésed,szólj,szivesen segítek.Nekünk nagyon szerencsénk volt,elsőre sikerült,és már fél évesek a lányaink,gyönyörűek.
zsóficica
 
 


Szia Zsóficica, nagyon köszi az infót, sokat segített. Ezek szerint az elkövetkezendő pár hónapban nem fogunk unatkozni, s nem sűrűn lehet belátogatni a munkahelyre sem! Nálunk is a férjemnél van a probléma, nálam minden rendben. Hát én bizti nem tudom magamnak beadni a szurit. Nagyon félek a peteleszívástól is, vagyis az altatástól, de már nagyon szeretném, ha ott tartanánk. Én azt hittem, hogy ha sikerül a babuci, mindenféleképpen ide kell járni orvoshoz. A beültetés után meddig kell otthon lenni? Gondolom feküdni kell egy pár napig!
mango
 
 


Szia Mango,a beültetés napján kell pihenni,utána elvileg nem kell otthon maradni,Hiszen ha spontán esel teherbe,akkor még ezekben a hetekben nem is tudod,hogy babát vársz,csak akkor derül ki,ha nem jön meg.Azért vigyázz majd magadra.Én pl nem emelgettem,de ugyanúgy dolgoztam.A legjobbakat,várom majd a fejleményeket!
zsóficica
 
 


Sziasztok!

Itt uj vagyok, a temaban saqjnos nagyon nem!
Ket meddosegi kozpontban voltak lombikjaim,az egyik sikerult.
Egyik sem az I.-en.Csk rosszakat hallottam rola, nem is ertem, hogy miert mentek egy mellesleg lombikkal is foglalkozo intezmenybe?
Egy percet sem szabad ott tolteni, irany a meddosegi kozpont!
Egyebkent mindeki masra eskuszik, nyilvan ahol ismerosenek, vagy neki sikerul.
ealing
 
 


Szia Ealing!

Hát mi a Sote I. meddőségijén kezdtünk, nemsokára lesz az 1. lombik. Nagyon sok rosszat hallottam már erről az osztályról, de itt is vannak sikerek szépszámmal. Természetesen a BMC, és a Kaáli sokkal nevesebb, de ott sem sikerül mindenkinek, sajnos ők is elég sokan vannak. Persze soknak összejön. Úgy gondolom, hogy most már nem váltok, meglátjuk mi lesz. Hiába mennék át a Kaáliba, mi arra a garancia, hogy ott tuti a siker? A 3. sikertelen után lehet, hogy elkezdenék gondolkozni a váltáson, na de ez még messze van, s egyenlőre nem kezdek el azon gondolkodni, hogy nem sikerül.

Mango
mango
 
 


Sziasztok,nem szabad a rosszat meghallani,csak magatokra figyeljetek,ezt tapasztalatból mondom!És a rengeteg kellemetlen vizsgálat se vegye el a kedveteket,csak a végeredményre koncentráljatok.Amikor én jártam oda,volt egy csajszi,aki folyton nyafogott,hát,nem is sikerült neki...Mondtuk neki a barátnőmmel,aki szintén itt lett terhes,hogy legközelebb csak a lényegre koncentráljon!
Hát,most fog szülni,ikrei lesznek.Szóval kitartás mindenkinek,üdv!
zsóficica
 
 


Sziasztok!

Mi is a SOTE I. -re jártunk, és csak jókat tudok mondani, bár az Urbancsek doktor kivétel e téren. Nekünk az első lombikbébink nem jött össze, de aztán minden rendben volt, és most már van egy 20 hónapos kislányunk.

Egyébként rosszakat máshol is lehet hallani, nemcsak erről a helyről. Egyik ismerősöm a Kááliba jár és már a harmadik lombikra mennek, mert eddig ott sem sikerült neki egy sem.

Üdv. Zsu
eliza
 
 


Sziasztok leendő Anyák!
Én pont 16 éve kaptam meg az első ultrahang képemet a fiúnkról 10 év után. Akkor az egyetlen igazán sikeresen működő Dévainktól, a Róbertban. (Ma már Dévai Int.) Harcolnunk is kellet érte miniszterrel, újságírókkal, megbízott igazgatókkal.
Mi mindannyian (a betegek) igazán szerettük Őt és az egész csapatot. Ünnep a családnak ha találkozunk velük.
Hozzá nem jár senki? Az évek során sok ismerősnek, rokonnak, ismerős ismerősének ajánlottam.
Mindannyiótoknak szorítok! Szton
syton
 
 


Sziasztok!
Én is az I-es klinikára jártam. Az első probálkozásra sikerült a beavatkozás, ami ICSI-lombik volt. Most vagyok 31 hetes és 2 napos kismama.
Én meg voltam elégedve az osztály munkájával. Bár azt nem mondhatnám, hogy túl kedvesek voltak, de elnézve azt a sok embert, aki egy nap ott megfordul ezt érthető is. A szakmai részét pedig kifogástalannak tartom.
Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a meddőségi osztályt!
Nekik köszönhetem a boldogságomat!!!
mary79
 
 


Sziasztok!
Kérek mindenkit, aki egyet ért velünk, a Támogatást Születendő Gyermekeinkért Civil szerveződés céljaival, mely magába foglalja azt is hogy ne vonják vissza a lombikkezelések támogatását, írja alá a Nyílt levelünket, melyet a kormánynak szeretnénk elküldeni!
Mindenkinek az a célja hogy ebben az országban ne kevesebb, hanem több baba szülessen! Sajnos nagyon sokunknak csak orvosi segítséggel lehet kisbabája!

http://www.petitiononline.com/IVF2006/
darin
 
 


Sziasztok! Reménykedem hátha fellendül megint ez az oldal. Jó lenne tapasztalatot cserélni,meg segitséget kérni. Más oldalakon nagyon szidják azt a korháztat. Irjatok légyszi!

Mianka
mian27
 
 


Sziasztok! 2004. február óta járok az I-es női klinika meddőségi osztályára. A meddőség oka a peteérés hiánya volt, a kezelések gyógyszerekkel, injekciókkal és időzített otthoni együttlétekkel történtek, de ez sikertelennek bizonyult. 2006. novemberében az 5. inszemináció sikeres volt, jelenleg 18 hetes terhes vagyok.
Az a véleményem, hogy ezen az osztályon kiváló szakemberek, magas színvonalon dolgoznak, több olyan esetet is hallottam, hogy más neves intézmények betegei jöttek át a klinikára a nagyobb siker reményében. Szerintem ennek a helynek nincs olyan nagy hírverése a médiában mint a többinek, ők csak a kiváló munkavégzésre koncentrálnak.
Én mindenkinek ajánlani tudom az I-es női klinikát.
tündér76
 
 


Szia tündér76!
De örülök hogy irtál.Mi nemrég kezdtünk ott,sajnos hamar kiderült hogy csak lombikot lehet nálunk csinálni,mert sajnos mindkettőnknél baj van.Pénteken kezdem az injekciókat.Más oldalakon érdeklődtem,ott nagyon leirták a kórházat.Nekem eddig nem volt vele problémám,csak az Urbancsek doktor úr lehetne kicsit emberibb.Te is hozzá jártál? Gratulálok a terhességedhez.Gondolom nagyon boldogok vagytok!

Mianka
mian27
 
 


Szia mian27!

Én Dr. Murber Ákoshoz jártam, de volt alkalmam Urbancsek docens urat is megismerni még az elején a kivizsgálásoknál. Velünk rendes volt, de valóban nem a szavak embere, közölte a száraz tényeket, majd megkérdezte, hogy van-e kérdésünk. Hidd el, hogy nagyon jó helyre kerültél, ne legyenek kétségeid, és bízzál a sikerben. A lényeg, hogy kiderült mi a probléma és kezelhető. Én a több mint két évig történő odajárás alatt megtanultam, hogy a legfontosabb dolog a türelem és a kitartás. A többit rájuk kell bízni. Nekem azért kellett mindent végigcsinálni, mert volt esélyem így is a teherbeesésre, de a hatodik sikertelen inszemináció után már lombik következett volna. Nyilván neked ebből a szempontból más a helyzeted, hiszen egyből lombikkal indulsz, és az sokkal hamarabb sikerül.
Nagyon drukkolok neked, azt nem mondom, hogy ne idegeskedj, meg ne görcsölj, mert nekem mindig ezt tanácsolta mindenki, és ettől még jobban tuningoltam magam.
Várom az írásodat a további fejleményekről.

Tündi
tündér76
 
 


Szia tündér76!
Én is a Murber Ákos dokinál kezdtem,de mivel kiderült hogy csak a lombik jőhet szóba,átkerültünk az Urbancsek docens urhoz.Tényleg csak a tényt közli és meg kérdezi van e kérdés.Persze akkor semmi nem jut az eszembe,ugy leblokkolok.Utána már sok mindent kérdeznék.
Te is injekcióztad magad?Én most ott tartok.Iszonyuan féltem tőle,de rá kellett jönnöm hogy nem vészes.Remélem mi is sikerrel járunk majd.Engem is mindenki azzal idegesit,hogy ne idegeskedjek,de könnyű azt mondani.Mindig történik valami.
Örülök hogy irtál. Remélem minden rendben zajlik a terheségeddel kapcsolatban. Vigyázz magatokra!

Mianka
mian27
 
 


Szia Mian!
Na, mi újság veletek? Hogy bírod a hormonokat, érnek a tüszőid? Én nem szúrtam magam, minden este az ügyeletre mentem beadatni. Nekem fel sem ajánlották valamiért, hogy megtanítják beadni, aztán meg már megszoktam az injekcióra történő járkálást. Egyébként jól vagyok, a babóval, aki egyébként kisfiú, minden rendben eddig, már mozgolódik, olyankor nagyon boldog vagyok. A pocim most kezdett el nőni (21. hét), a túlsúlyom miatt eddig még nem igazán látszódott semmi. Várom a jelentkezésedet.

Tündi
tündér76
 
 


Szia tündér76!
Az injekciózás simán megy,bár egyszer nem akart összejönni,négyszer szurtam meg magam.Elég rosszul voltam az elején,de már elmult.Holnap megyek vérvételre meg az Urbancsek doktor urhoz megbeszélésre hogy hogyan tovább.
Bocsi hogy kérdezem,neked is van súlyfelesleged? Nekem van és folyamatosan azon rágom magam hogy ezért nem fog sikerülni a lombik.Sok mindent probáltam már,de nem sikerül lefogynom.Most meg a hormonok lehet hogy még rátesznek egy lapáttal. Hány évig probálkoztatok a babával? Bár ugy gondolom most már tök mindegy. Nagyon irigyellek! Remélem én is dicsekedhetek majd hamarosan.
Gratulálok a kicsi fiuhoz. Vigyázz magadra!

Mianka
mian27
 
 


Mianka,és Tündi,

megnyugtatásként:van egy ismerősöm,aki elég sok súlyfelesleggel rendelkezik,amióta ismerem,és neki is lombikkal,azt hiszem elsőre,jött össze a bébi!
Ezen most ne rágódjatok,főleg nyomjátok is magatokba a hormonokat!
Kitartás,és Miankának egy nagy kalappal!!! :wink:

Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok!
Mian, ne izgasd magad a súlyfelesleggel, én a jelenlegi terhességnél 85! kg-ról indultam, most vagyok 87 kg. Engem is foglalkoztatott a túlsúly, de véleményem szerint nem ezen múlik a siker. Egyébként 26 éves koromig vékony voltam, tehát úgy gondolom, hogy majd le fogok tudni fogyni a baba után. Mi összesen 4 évet próbálkoztunk, abból 1 év volt itthon, a többi a kivizsgálásokkal és a kezelésekkel telt. Ebben volt egy sikertelen terhesség is (nem fejlődött embrió a petezsákban), azt meg kellett szakítani. Nekem a 15. "esélyes", injekciós, ezen belül az 5. inszeminációs hónapban sikerült ez a terhesség, mivel szünetek is voltak a három év alatt. Nagyon sokat szenvedtem lelkileg, fogyózni pedig nem akartam, mivel mindig reméltem, hogy hamar terhes leszek, így aztán a kilók az évek alatt csak jöttek rám. De mint írtad, mostmár tök mindegy, hogyan jutottam el idáig, a lényeg a végeredmény. Persze én is izgulok, hogy minden rendben legyen és egészségesen szülessen meg a babám.
Remélem jók lettek az eredményeid, drukkolok, hogy sok szép petesejted legyen.
Várom a fejleményeket.
Tündi
tündér76
 
 


Szia Tündi!
Nagyon jó lett a hormon eredményem,ugyhogy most már naponta háromszor szurom magam.Most már a Merionált is használom.Kedden újból vérvétel és megbeszélés.Azt mondta az Urbancsek hogy tizenkét nap mulva lesz a nagy nap.Az kb. április 3. Nagyon izgulok. Remélem minden jól lesz.Te ne izgulj(tudom könnyű mondani,én is mindig mindenér izgulok),mert a babának nyugalom kell.

Szia angelheart!
Köszi hogy irtál,aranyos vagy.Egy kicsit megnyugodtam.Látom neked szép két fiad van. Csak nem lombikosok ők is?

Mianka
mian27
 
 


Sziasztok!

Igen,a Murber Ákos egy fantasztikus ember! Én is hozzá járok,bár most úgy néz ki,átkerülök az Urbancsek dokihoz.Ez kissé aggaszt.Olyan mufurc az az ember.
Szerintetek egy kis pénz ellenében maradhatnék az eredeti orvosomnál?
Megkedveltük és jó szakembernek tartjuk.

Köszönöm a válaszokat!
Vendég
 


Szia Tündi!
Tegnap voltam a kórházba,megyek holnap is. Felgyorsultak az események.Már naponta háromszor szúrom magam. De van értelme,a tegnapi ultrahang szerint sok apró petém van. Remélem az nem gond hogy aprók. Ha minden igaz kedden lesz a leszívás,talán pénteken vissza is rakják.Nagyon izgulok hogy sikerüljön.
Veled minden rendben? Jobban mondva veletek?

Mianka
mian27
 
 


Szia bmkriszta!
Én is a Murber dokinál kezdtem,nekem is szimpibb volt.De ha átkerülsz az Urbancsekhez annak szakmai oldala van.Ő tapasztalt jobban tud segiteni a bajunkon.Nem olyan vészes ő sem,csak szerintem nagyon sok van a vállán.Nem egy mosolygós ember az tény. Megkérdezhetem hogy mi a baj? Miért kell átmenned? Neked is lombik lesz?

Mianka
mian27
 
 


Sziasztok!

Mian, a peték 1-2 nap alatt is sokat nőnek, az nagyon jó jel, hogy sok beindult. Keddig még rengeteget nőnek! Nekem az inszeminációnál is a szurik vége felé szinte kétnaponta kellett mennem uh-ra és ilyenkor én is több injekciót kaptam. Bár lombik ügyben nem vagyok járatos, de annyit tudok, hogy majd a beültetés után a megtapadás elősegítése érdekében sok folyadékot kell inni és sok fehérjét kell fogyasztani (pl. túró).

Bmkriszta, Urbancsek doki nagyon jó szakember, ne aggódj, bár megértem, hogy nehéz a váltás, de hidd el, ennek tényleg szakmai oka van.
Drukkolok mindkettőtöknek.[/b]

Kép
tündér76
 
 


Mi egyelőre még csak inszemezünk.Remélem lombik nem is lesz,bár egy bnőm-nek két hónapja volt és most derült ki,hogy ikreket vár.Én is boldogan vállalnék két babát.
Nem tudom miért kerültem át ehhez az orvoshoz,mikor kértem az időpontot,akkor oda kaptam.Majd kiderül,ha megyek,hogy miért.
De most megnyugtattatok! Persze nem a mosoly a lényeg,csak a Murber-t annyira kedvelte a férjem is,már a szülést is megbeszéltünk.
Vendég
 


Szia Tündi!
Ma nagyon elszomorodtam.Nem lett jó a vérvétel eredményem.Nem nőnek a peték,nem mozdulnak sehova.Most emelték a hormon adagomat,szombaton megyek újabb ellenőrzésre.Majd akkor többet fogunk megtudni. Nagyon izgulok,hogy igy nem lesz leszivás.Azt mondta az Urbancsek hogy igy nem életképesek,de várjunk szombatig hátha lesz változás. Jobb hirre számitottam. Szerinted lehet még javulás?

Szia bmkriszta!
Ha most mész másodjára vissza,akkor automatikuson az Urbancsekhez kerülsz.Nálunk is igy volt,csak mivel nálunk kiderült hogy csak lombik lehet,ott is ragadtunk nála.

Mianka
mian27
 
 


Szia Mian!

Próbálj meg nem idegeskedni, az Urbancsek azt mondta, hogy a folytatás több hormonnal hozhat eredményt, tehát még nincs veszve semmi. Meglátod, minden rendben lesz, drukkolok szombatra.

Tündi

Kép
tündér76
 
 


Szia Tündi!
Sajnos még mindig semmi változás. Minden nap járok a kórházba és szurkálom magam. De amig a doki nem adja fel, megprobálom én sem feladni.
Annyira irigyellek!
:oops:

Mianka
mian27
 
 


Szia Mian!

Mi a helyzet veled? Remélem, minden jól alakult. Írjál.

Tündi

Kép
tündér76
 
 


Szia Tündi!
Képzeld csütörtökön volt a leszivás,három petét tudtak leszívni.Pénteken kellett telcsizni,ott mondták hogy kettő megtermékenyült. Szombaton meg is volt a beültetés. Most két hét izgalom hogy a kettőből legalább egy megtapadjon. Azt se bánnánk ha mind a kettő. Most sok pihenés és folyadék meg fehérje. Ugyhogy amilyen rosszul indult,nagyon jó a vége eddig.

Remélem veletek minden rendben. Az a 111 nap már hamar elszalad! :D

Mianka
mian27
 
 


Szia Mianka!

Ne haragudj, hogy ilyen későn válaszolok, már kedden elolvastam a jó hírt, de időm sem volt válaszolni, meg a párom is elfoglalta a gépet. Nagyon örülök, hogy minden rendben zajlott, én éreztem, hogy sikerül a nagy "művelet", az Urbancsek tudja a dolgát.
Óriási dolog, hogy tudnak rajtunk segíteni, pár évtizeddel ezelőtt várhattuk volna a csodát... Nem is tudom, mi lenne velünk. Pihenj sokat, de azért éld az életedet. Egy kis séta, jó levegő nem árthat.
Mi jól vagyunk, persze én szokásosan mindig parázok valamin, de ennek talán az az oka, hogy nagyon hosszú volt az út idáig. Jövő héten megyek terheléses cukor vizsgálatra, meg 4D-s uh-ra, úgyhogy most ez az aktuális babatéma nálunk.

Rögtönzött vers neked: "Tapadjatok meg babák, maradjatok Miannál, így lesz majd veletek kerek e nagy világ!"

Üdv: Tündi

Kép
tündér76
 
 


Szioka! Akkor te is olyan izgulos vagy mint én. Valószinüleg azért találtunk igy egymásra. Én is minden apro jelre bemesélek valamit.
Nagyon izgalmas lehet látni a picit. Gondolkoztatok már a nevén? Mi most álmodozunk ebben a két hétben,ngyon örülnénk ha sikerülne.

Mianka
mian27
 
 


Sziasztok!!!
Én már jártam itt, de most ismét itt vagyok!!!
Mi is a I. számú Női Klinikára járunk, most volt egy éve.
tyatyek
 
 


bmKriszta
Mi is Murber Dr.-ho járunk, tényleg nagyon jó orvos!!!!!
Mindig vidám, válaszol a kérdéseinkre meg bíztatni szokott!
tyatyek
 
 


Szia! Nem sikerült az első lombik. Júliusba kezdjük a másodikat. Veled minden rendben?

Mianka
mian27
 
 


Sajnálom main27, hogy nem sikerült a lombik kezelés, de fel a fejjel, drukkolok, hogy a következő sikeres legyen. :D
tyatyek
 
 


Szia tyatyek!

Látom te a Murberhez jársz. Nálatok mi a probléma? Mióta jársz oda és hol tartotok?
Irj magadról ha van kedved beszélgetni.

Mianka
mian27
 
 


Szia Mian27!

Igen Murber dokihoz járok. Hogy nálunk mi a probléma hát igazából nem is nagyon tudom, nincs nagyon......
A klinikára tavaly április elejétől járunk (most volt egy éve) és 3 éve szeretnénk babyt.
Előzőleg is volt nálam kezelés stimu, de akkor hormontúl adagolás történt. Jelenleg ott tartunk, hogy most ismét megjött :oops: és ma vagy holnap kell ismét mennem a Murberhez, de még nem kértem időpontot. Van kedvem beszélgetni, örülök, hogy írtál.
Mesélj Te is magadról, kiváncsi vagyok!!!!
tyatyek
 
 


Üdv. a többieknek is!!!!!!!!
tyatyek
 
 


Szia!
Mi négy éve szeretnénk babát,de igazából szeptemberbe kezdtük a kivizsgálásokat.Nálam nincs peteérés amit már kamasz korom óta tudunk,de sajna derült égből villámcsapásként ért minket hogy a páromnak meg nem jó a sperma képe.Igy túl vagyunk az első sikertelen lombikon.Júliusba megprobáljuk a másodikat.Mi is a Murberhez jártunk,de a lombik miatt átkerültünk az Urbancsekhez.
Már nagyon szeretnénk kisbabát.Reméljük a második sikerülni fog.

Akkor nektek terminált együttlét lesz nem? Irj mi volt a dokinál.

Tündér 76 nagyon eltűntél,csak nincs baj?

Mianka
mian27
 
 


Sziasztok!

Remélem még visszanéztek ide!!!!!!!!!!!!!!


ISMERI VALAKI DR SZENDEI GYÖRGYÖT???????????????????
MIK A TAPASZTALATOK RÓLA?????????????????????
csipcsab
 
 


Sziasztok!

Én vidéki vagyok, de nemrégiben sodort a szél az I. sz. női klinika asszisztált reprodikciós osztályára hyperprolactinymia gyanújával. Én Szendei adjunktust kaptam kezelőorvosomnak, de a mai tüszőnéző ultrahangot Muber doktor végezte. Nagyon kedves és tisztelettudó volt velem és nagyon finoman végezte a vizsgálatot is. Valaki tudna róla adni valami információt? Mondjuk magánrendelés, vállal-e szülést, vagy általános nőgyógyászati ellátást...stb. A másik: mivel a körzetünkben lévő kórházban sikeresen túladagolták a gyógyszeremet, ezért úgy gondolom, ha egyszer teherbe esek, én nem szeretnék ott szülni, inkább az I. sz klinikát választanám, és FIZETEK ÉRTE! Aki már szült le tudná nekem írni, hogy milyen a szülészet(szülőszobák, szülési módok, kísérők, lehetőségek) és a gyermekágyas részleg? Válaszaitokat előre is köszönöm! :D

Üdv:

Libus
lilaliba
 
 


csipcsab: Szia! Én 2-szer is voltam nála. Vegyes róla a véleményem... Alapos szakember, tényleg igyekszik kideríteni, hogy mi lehet a bajok forrása, de ugyanakkor baromira elfoglalt ember is egyben! Van egy bizonyos stílusa, amiért elnézést is kért, hivatkozván az életkorára és az ebből adódó konzervativitásra, de egyben humora is van, igaz sajátságos! Mondjuk kicsit hülyén jött le, hogy a festett hajam és az orrpiercingem meg a fülbevalóim miatt egy diszkó**csának vélt aki a vodka mellé még legurít valami kis zsongatót is hogy jobb legyen a party :shock: , de utána megmagyarázta, hogy neki ezt muszály tudni, mert okozhatnak a nyugtatók illetve a serkentők is hyperprolaktinymiát. Csak a gáz az, hogy én nem járok dizsibe, nem iszom, nem cigizem, de még kávézni se kávézok :lol: :roll: Szóval... Hideg is meleg is... :)

Libus
lilaliba
 
 


Sziasztok!!!
Én is csatlakozni zseretnék Lilaliba hozzászólásához!
Én is az I. számú Női Klinikára járok, Dr. Murber Ákoshoz! Én is nála szeretnék szülni stb. stb. stb.
Valaki aki nála szült, vagy hozzájárt terhesgondozásra, írjon!!!
Előre is köszönöm!
tyatyek
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, tavaly októberben félbeszakadt ez a beszélgetés - talán újra tudom éleszteni. Pont akkor hagytátok abba, amikor én a kisfiamat szültem, mégpedig Murber Ákosnál!

Mi 2005 elején kezdtünk az ARO-ra járni, s 2007 októberében lett belőle baba. Spontán terhességgel!

"Szerencsére" egyikünknél sem találtak semmi komoly bajt, csak a tüszőérésem volt olyan, mint a mesében, hol volt, hol nem volt. (Ezért én csak a legelején találkoztam a docenssel, utána Murber doki kezelt.) S mivel én közben 35 éves lettem, három otthoni próbálkozás után bele is kezdtünk az inszeminációba. A hat sikertelen inszemináció után Murber azt mondta, hogy ismeretlen eredetű meddőségem van, s a lombikprogram megkezdését javasolta.

Az orvosi procedúra mellett igyekeztem mindent megtenni a siker érdekében: fogytam pl. 12 kilót, mert azt olvastam, ez is segíthet. Szerintem hasznos volt az Aviva torna megtanulása és rendszeres gyakorlása is, mert ezzel munkára késztettem a petefészkemet, vérbőséget okozva az egyszerű, akárhol végezhető gyakorlatokkal. A dolog orvosi, tudományos hátterének megismerésében sokat segített egy angol doktornő, Zita West könyve is (Gyereket szeretnénk, avagy hogyan essünk teherbe), amelyből többek között azt is megtudtam, hogy – az addigi ismereteimmel szemben, – az ovuláció idején már jó, ha spermák várakoznak a petevezetékben, így nagyobb az esélye a teherbeesésnek, mintha a pár csak a tüszőrepedés után él nemi életet. Így elkezdtünk erre is figyelni.

S utólag hiszek azoknak, akik állítják, sokszor a túlzott akarás, a lelki teher az, ami gátolja a teherbeesést. Hogy ez mennyire igaz, az én példám jól mutatja! De mindig csak utólag okos az ember.

Murber tehát a lombikprogram megkezdését javasolta. Vissza Urbancsekhez.

A napi szúrásokat szerencsére a férjem vállalta, így az reggeli programunk részévé vált. Három hétig. Mert a rendszeres hormonszint-ellenőrzések egyikén Urbancsek egyszer csak meghökkenve azt mondta, „Hoppá!” (emberi gesztus! :D ), s már küldött is vetkőzni. Az ultrahang képernyőjén pedig meg is mutatta az akkor már 6 hetes Petit! A teljesen spontán módon fogant kisbabámat. Azonnal bejelentkeztem Murberhez , aki megpuszilt örömében, mikor beléptem hozzá a jó hírrel. S ezzel kezdetét vette egy csodálatos 9 hónap - amelyet sikerült Murber doki segítségével végigvinni. Igen, vállal terhesgondozást is, a klinikán, az Alapítványi Rendelőkben, magánrendelés keretében. Meg kell vele beszélni.

A 6.-tól 12.-ik hétig tartó émelygős, nehéz időszakon kívül semmiféle problémám nem volt a terhesség alatt. Az egyedüli extrát az jelentette, hogy 36 éves leendő anyukaként ajánlották a magzatvízvételt, amire a kockázatok ismeretében is, természetesen, igent mondtam. Összesen 12 kg-ot híztam (gyakorlatilag azt, amit egy évvel korábban a diétával leadtam), de ez a gyermekágyas időszakban le is ment rólam. A 9. hónapig dolgoztam.

Murber doki mindvégig kedvesen, normálisan, szakértelemmel, odafigyelve végezte a dolgát, ahogy azt korábban is tapasztalhattam nála. Ugyanúgy a szülésnél (közel 24 óra vajúdás után végül császár lett) és utána is. Csak szépet és jót tudok mondani róla, azóta is ő az orvosom.

De nekem az ARO teljes mostani csapatával kapcsolatosan is csak jó véleményem van. Anna és Kati, bár sokszor fáradt a rengeteg pacienstől vagy ideges a docens miatta, mindig normálisan, segítőkészen állt hozzám. Soha nem éreztem, hogy bármit is adnom kellene a kedvességükért - nem is adtam!

A docens, persze, más, s én csak az elején és a legvégén találkoztam vele, de, szerintem, aki ide eljut, az már nagyon megedződött és a cél érdekében sokkal többet kibír, mint egy átlag nő. Sok-sok türelem kell az esetenként több órás várakozásokhoz, mert mindig közbejöhet egy szülés vagy más műtét, de nekem mindig felüdülés volt azután bemenni Murberhez. Vidám volt, kedves volt, velem volt és értem volt. Meg is lett az eredménye, még ha hivatalosan "spontán" terhességem is volt. Biztos, hogy nem múltak el nyomtalanul a kezelések.

Egyszóval, én egyetértek azzal a korábbi hozzászólóval, aki azt mondta, lehet, hogy a SOTE I.-en működő ARO-t nem kapta fel a média, de érdemes elmenni hozzájuk, meg lehet bízni bennük. A körülmények is és az ott dolgozók miatt is.

Hasonló sok sikert és szép élményeket kívánok mindenkinek!
Egy ma már 10. hónapos gyönyürű kisfiú anyukája
korenag
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: