Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Azért szeretném elindítani ezt a témát, mert sok-sok dolgot nem értek, ami az I. sz. Nőiklinika meddőségi rendelésén történik velem. Rengeteg nővel találkozom ott ahányszor csak megyek. Úgy kérdeznék tőlük, de nem ismerjük egymást, biztosan tolakodásnak vennék... Pedig aki már régebb óta jár, biztosan hasznos tanácsokat adhatna a "kezdőknek".
Itt van például ez: Milyen ember Urbancsek doktor? Eddig csak vizsgálgattak: a helyes kis Murber és a többiek. Most kaptam először időpontot a "nagy" és "megközelíthetetlen" Urbancsekhez...
Szerintetek kérdezhetek bátran? Annyi kétejem van...
- Nadir -
nadir
 
 


Szia Nadir!

Én oda jártam hozzá másfél évig eredménytelenülKép
Ha gondolod beszélgessünk a témáról de ne itt.E-mail címem:pildiko@comunique.hu
Névtelen
 


Szia Nadir!
Részvétem, ha Urbancsekhez tartozol. Én is hozzá kerültem, de szerencsére a komolyabb beavatkozásoknál külföldön volt, így egy tündéri doki csinált mindent végig. Sikeresen. Azóta őt elüldözték onnan (túlságosan ügyes volt), a Dévai klinikán dolgozik, de engem még ott terhesgondozott. Konkrétan mit szeretnél tudni?
Molnárka
molnárka
 
 

 
 

Szia "Névtelen"! Szia Molnárka!
Hát: nem valami bíztatóak a kilátások...Kicsit persze felkészültem, hogy így lesz: ez az egész "Docens Urat nem zavarhatjuk!" meg "Docens Úr most nem ér rá..." - ügy már a kezdetek óta gyanús.
Mi azért holnap elmegyünk hozzá: 15h-ra vagyunk hivatalosak.

Kedves "Névtelen"! Köszönöm a lehetőséget, hogy emailben beszélgethetnénk róla! Élni fogok vele!

Kedves Molnárka! Pillanatnyilag az foglalkoztat leginkább, hogy tényleg segítséget kaphatok-e Tőle? Eddig igazán meg sem hallgattak ott, csak küldtek a kötelező vérvételekre meg vizsgálatokra...
Tudják, hogy évek óta nincs havim, nincsenek petesejtjeim, mégis a férjemet hajkurásszák mindenféle kellemetlen vizsgálatokkal. Azt még el se mondhattam, hogy hőhullámaim vannak : fulladozom leizzadok - mintha korai klimaxom lenne, pedig csak26 éves vagyok! Félek, hülyének néz majd, ha előhozakodom vele...Merjek szólni?
- Nadir -
nadir
 
 


Kedves Nadír!
Én vagyok az aki névtelenül felajánlotta a levelezést (Ildi vagyok egyébként).Mi másfél évig szinte kizárólag csak az Urbancsekhez jártunk, de előfordult, hogy a Murber dr vizsgált meg.
Csak azért gondoltam, hogy e-mailben értekezzünk, mert azt mindig nézem, ide már ritkábban járok.
Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem akarlak lebeszélni, inkább csak megosztanám veled a tapasztalataim.
Kérdésedre rögtön válaszolva igenis szólj, kérdezz és ne hagyd magad(ez a legfontosabb).Én pl. azt csináltam, hogy mikor menni kellett hozzá konzíliumra, vagy másra otthon egy papírra összeírtam a kérdéseim. Volt hogy válaszolt, de volt olyan is, hogy kitért.Na ekkor felemeltem a hangom, én nem voltam alamuszi nyuszi és elvégre a mi testünket kínozzák, nem?
Nyugodtan kérdezz(bármit), mert sok mindenen túlvagyunk...Egyébként a sima nőgyogyászom is ott dolgozik az I.-es nőin.

Üdv, Ildi
Névtelen
 


Egyébként megoszlanak a vélemények, valaki szerint a Kaáli sokkal jobb, de van olyan aki szerint a Sote még jobb.
Szerintem ha emberi oldalt tekintünk a SOTE a béka feneke alatt van, de biztos lenne olyan is aki erre rácáfol.
Nagyon rövide rólunk annyi hogy én 28 vagyok, a párom 56 éves. 2 és fél évvel ezelőtt elhatároztuk, hogy szeretnénk egy közös babát. Abbahagytam a fogamzásgátlót és vártam a csodát.
Persze semmi.Elmentem a SOTE-ra a nőgyógyimhoz, aki az alapvizsgálatokat megcsinálta (rákszűrés, ultrahang, genetika) aztán felírányított minket a docens úrhoz.
Kezdődőtt azzal, hogy elzavarták a párom az andrológiára, ahol az erdmény nagyon jó lett. Következtém én (hormonális kivizsgálás) Eredmény: Jobb mint kitűnő (még az orvos is kiakadt, hogy mennyire jó), aztán párom megint elment, de ez már itt a klinikán történt, állítólag itt még alaposabb. Lényeg a lényeg hogy még jobb eredménye lett mint az előző.
Elkezdett a "docens úr" Clostival kezelni holott semmi bajom nem volt, szerinte, Így mondta: "Egy kis gyógyszeres rásegítés még senkinek nem ártott meg".Ez így ment fél évig.
Az utolsó csepp a pohárban az volt, hogy könyörögtem, ogy csináltassuk meg a petevezeték átjárhatósági vizsgálatot, erre ő közölte, hogy nem!!!!!!! Miért nem? Passssssssssssssssssssssssssszzzzzzzzzzzzz.Erre nem volt válaszKép
Ez év májusában feladtam, nem mentem többet hozzá, visszatértem a régi dokimhoz.
Másfél hete megcsinálták a petevezeték átjárhatóságit (nem vészes ki lehet bírni) és az is a legjobb eredménnyel zárult.
Most ott tartunk hogy januárban irány a Kaáli (bp.-i), ott már be vagyunk ajánlva egy orvosnál. Mi azért indítunk majd rögtön lombikkal, mert a párom életkora ezt indokolja és gyakorlatilag nincs időnk. Így is eltelt 2 és fél év úgy, hogy az eddigi leletek alapján minden oké.
Ilyenkor mi van? Megintcsak nagy kérdőjelek bennem, bennünk.
Mégegyszer hangsúlyozom kérdezz bátran hátha tudok, ill. tudunk segíteni
Üdv, Ildi
Névtelen
 


Engem az I-esen (a sima ambulancián, nem a meddőségin) amikor mondtam, hogy két éve nem esem teherbe, saimán elhajtottak azzal, hogy nincs még egy éve, hogy abbahagytam a szoptatást, ha az egy év letelt, menjek vissza. Arról nem szólt a féma, hogy két csásázr után simán lehetnek gondok (összenövések pl), hogy hormonzavarom van, hogy hol így hol úgy jön meg (legutóbb 18 napra). Holnap akarok visszamenni, és nwem fogom hagyni, hogy átvágjanak...
Nem szabad hagyni magad!!
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok Lányok! Téged is Isten hozott köztünk,Zsóka!

Hát engem ma mégcsak Urbancsek közelébe se engedtek!!
Tudom, hogy beteg vagyok - a jelei elég egyértelműek! Mégis: a férjem leletei nélkül még csak nem is véleményezi a problémámat a tisztelt "Docens Úr"...(Nem állítom, hogy nem utoljára próbáltam meg bejutni hozzá!)
Nem árt, ha egy orvos kicsit segítőkész - vagy sokat kérnék? Még kérdést se tehettem fel,be sem léphettem hozzá! "Majd ha a férjem leleteivel együtt jövök!"
Csak ettől én továbbra sem vagyok jobban, a férjemnek meg ugyan úgy semmi baja! Csak tanácsot akartam kérni: tudni, mennyire nehéz ügy egy ilyen problémát kezelni.

Na nem baj Lányok! Ma is tanultunk...

Pussz! - Nadir -
nadir
 
 


Kedves Nadir,
tény, hogy itt mindennek megvan a maga jól bejáratott módja, ami esetenként szerencsés dolog is lehet. Begyűjtik az összes papírt, ami segíthet a diagnózisban. Nálunk egyértelmüen aférjemmel volt gond, mégis küldtek petevezeték átfújásra.
Az igaz, hogy emberileg nem túl pozítivak, de szakmailag rendben vannak. Április végén találkoztam Urbancsekkel felszerelkezve a leletekkel, május végén már megvoltak a pocaklakóim.
Urbancsek szerintem nem érző ember, immunis a páciensei felé. Én mikor szuri után elájultam, kiesett a fiolás doboz a kezemből és összetörtek a méregdrága fiolák, mindössze annyit mondott, hogy akkor ír fel újabbakat. A felvilágosítás sem erősségük, szívtam is e miatt. Talán a többi odajáró lány segít tanáccsal. Sokan frusztráltak, idegesek, de, ha megszólítod őket, biztos készségesek.
Mindenképpen írd fel a kérdéseidet, tedd is fel őket, ne hagyd magad. Így is elég kiszolgáltatott az ember lánya.
Molnárka
molnárka
 
 


Szia Zsóka!

Ki volt az ambuláns orvosod?

Ildi
Névtelen
 


Sziasztok,
Nadir, köszi a fogadtatást!

Ildi,
miitomén... Ügyeleteshez mentem. Nincs saját orvosom, az elsővel ui. nagyon emgjártam (pénz miatt), a másodikkkal kevésbé, mert itt már több eszem volt. Szóval nincs saját orvosom (mivel nincs pénzem "hála" pénzre), ahhoz megyek, aki éppen van az ambulancián.
Pénteken megyek vissza, remélem, összejön végre (eddig mindig közbejött vmi Kép)
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Molnárka!

Neked ezek szerint tényleg nagy mázlid volt azzal a másik kedves dokival, aki a segítségedre volt Urbancsek távollétében...
Majd csak beletanulok én is, miféle herce-hurcáknak kell megfelelni, míg végre segítenek az emberen!
Szabad megkérdeznem, hogy a "pocaklakók" azt jelenti, ikreid születtek? Már az iszemináció segített, vagy lombik-picinyeid vannak?
Bocs, hogy kíváncsiskodom! Megértem,ha nem ránk tartozik. Csak olyan jó végre hallani, hogy valakin segítettek! ( Akiknek sikerült, azokkal mi, visszajárók persze nemigen találkozunk. Érthető: eztán más dolguk van!)

Puszi - Nadir -
nadir
 
 


Sziasztok! És gyertek vissza, meséljetek.... épp most választunk meddőségi központot, és eddig a SOTE I. eddig nagyon szimpatikusnak tűnt, de most elbizonytalanodtam.
Anonimus, milyen volt a nagy találkozás?
Bori
Névtelen
 


Kedves Zsóka!

Ok, megértettem.
Azért gyere pénteken és mesélj, hogy mi volt.

Üdv, Ildi
Névtelen
 


Szia Bori!

Üdv közöttünk, mesélsz egy picit magadról, magatokról..Hogy jutottatok ide, előzmények stb.

Ildi
Névtelen
 


Szia Ildi! Minden leletünk rendben, de baba sajnos mégsincs 3,5 éve. Úgy látom, a helyzetünk nagyon egyforma, csak a férjem fiatalabb a párodnál (ő 31, én 29) és eddig nekünk annyira nem volt sürgős a baba...
HSG és a szokásos a 6 havi clost. kúra után a nőgyógyászom azt mondta, ő ennél többet már nem tud segíteni. Szóval, most kellene dönteni, hogyan, illetve hova tovább....
Bori
Névtelen
 


Kedves Bori!

pestiek vagytok?

Ildi
Névtelen
 


Ildi, a munkahelyemtől 20 perc a klinika, többek között ezért is szimpatikus lenne... És Te?
Bori
Névtelen
 


Anonimus, bocs, közben láttam a beszámolódat a meghiúsult Nagy Találkozásról, sajnálom...
Bori
Névtelen
 


Szia Bori!

Ne riasszon ám el, hogy eddig főként a dolgok negatív oldalával találkoztál az üzeneteinkben!!
Tudod: annyival könnyebb, ha az ember elpanaszolhatja...
Az, hogy az én dolgaim ilyen szerencsétlenül alakultak ezen a klinikán, nem azt jelenti, hogy másokon nem segítenek könnyebben. Mások biztosan másként is viselik a tortúrákat.
Tudom magymról: elég érzékeny ember vagyok. Itt ráadásul mindíg sokat kell várni, ami tovább növeli a feszültséget. Úgy számíts, ha időpontod van is, minimum egy-másfél órát várnod kell, míg sorra kerülsz.
Gyűjts még infót másoktól is, úgy könnyebb lesz majd döntened! Tény: nekem nem jött be...

Puszi! - Anonimus / Nadir / -
nadir
 
 


Kedves Bori!

Én pesti vagyok, a Lehel térnél lakunk (egyenlőre). Én sem szeretnélek lebeszélni a klinikáról, de mi a párommal másfél évig jártunk oda eredménytelenül.Az viszont nem vitás, hogy itt is már rengeteg páron segítettek.
Nekünk nem jött be, de ez nem azt jelenti, hogy másnak se fog.
Ha úgy gondolod próbáld ki és megy a drukk ezerrel, hogy minél előbb egy kis "pocsklakóval" gyarapodjatok.

Üdv, Ildi
Névtelen
 


Szia Nadir,
Tényleg mázlim volt, gyönyörüen reagált mindenre a szervezetem. 11 petesejtet szívtak le (állítólag ezt altatásban is lehet kérni, máshol így csinálják. Ha lehet ragaszkodjál hozzá), ICSI-vel készültek, 8-10-12 sejteseket ültettek vissza 3-adnapon. Mindhárom megmaradt, de korábban megszülettek, és egyikük az osztályon szerzett fertőzés miatt meghalt.
Azóta spontán fogant és született még egy gyermekem, hála érte az Istennek.
Molnárka
molnárka
 
 


Gondoljátok, inkább máshova érdemes fodulni?
És tud valaki orvost ajánlani? Olyat, aki kicsit az ember lelkével is törődik?
Bori
Névtelen
 


Kedves Bori!

Mi januárban megyünk a Kaáliba (pesti), majd megírom a tapasztalataim.
Üdv, Ildi
Névtelen
 


Sziasztok!
Bocs, hogy bepofátlankodom. Én Kaális vagyok, nagyon meg vagyok elégedve az ottani légkörrel. Szinte mindegyik orvos rendes, és törődik a lelketekkel is. Türelmesek, kérdéeiteket megválaszolják ahogy kell. A Krizsa dokihoz járok, merem ajánlani mindenkinek.
Üdv
Adrienn
audrey
 
 


Szia Adrienn!

Mióta jártok oda? Mi a probléma? Kicsit mesélj, mert mi januárban fogunk oda menni és minden infó nagyon érdekel.

Üdv, Ildi
Névtelen
 


Adrienn, és is nagyon kiváncsi vagyok!
Mesélsz?
Bori
Névtelen
 


Sziasztok!
A Kaális párok fórumán többed magammal osztjuk meg tapasztalatainkat egymással. Én most vagyok túl a negyedik lombikon. Sajnos ma tudtam meg, hoyg ez sem sikerült. Igazából úgy érzem, már mindent megtettem a siker érdekében, de lehet, hogy mégsem.
Én 2002 jan-ban voltam először a Kaáliban. Márc-ban volt az első lombik, ahol 3 petesejtből csak 1 termékenyült meg. A következő próbálkozásnál 7 tüszőből 1 petesejtem volt, az nem termékenyült meg, így visszaültetés sem volt. Aztán okt-ben volt a harmadik, itt 3 embriót kaptam vissza. Mivel ez is sikertelen volt, így a dokim elküldött laparoszkópiás és hiszteroszkópiás műtétre. Itt kiderült, hogy endometriózisom van, amire 3 hónapos injekció kúrát kaptam (minden hónapban 1 injekció). Az utolsó injekció után indult a lombik, amikor szintén 3 embriót kaptam vissza. Majd most 4-et kaptam vissza. Az utolsó kettőnél a visszaültetés után minden nap Progesteron injekciót is kaptam. Röviden ennyi a történetem. Hogy tulképpen mi is a probléma, jelenleg nem tudom. Remélem a következő sikeres lesz.
Amúgy jó fejek a Kaáliban. Csak az első konzultációért, és néhány vizsgálatért kell fizetni, aztán meg "csak" a gyógyszerekért (nem olcsó. Vagyis vannak olcsóbbak, drágábbak). Pénzt nem fogadnak, és nem is fogadhatnak el.
Attól ne ijedjetek meg, hogy nekem már ennyiszer nem sikerült. Ez egyéni, van több ismerősöm is, akiknek elsőre sikerült.
Ha bármi kérdésetek van még, nyugodtan írjátok meg akár a fent említett topicban is.
Üdv
Adrienn
audrey
 


Ildi - melyik dokihoz jelentkeztél be?
Üdv Adrienn
audrey
 
 


Kedves Adrienn!

Nagyon sajnálom, hogy ennyi szenvedésen kellett keresztülmenned,de mint tudjuk a remény hal meg utoljára. Reméljük a következőnél már minden rendben lesz. Mikor lehet a következőt csinálni?

Mi a Bernát Artúr-hoz jelentkeztünk be. Ismered?

Üdv, Ildi
Névtelen
 


Sziasztok!
Ildi - a Bernát dokiról keveset tudok, csak látásból ismerem. Ő ott azt hiszem az igazgató.
Üdv
Adrienn
audrey
 
 


Kedves Adrienn!

Remélem nem fogok benne csalódni...Már nagyon izgatott vagyok, olyannyira, hogy a menzeszem is már késikKép)))

üdv, Ildi
Névtelen
 


sziasztok!
veletlenul kerultem erre a forumra, de hasonlo problemaim voltak mint itt nektek.
lassan 1 eve kiderult hogy pco-m van es mivel a sote ra jarok orvoshoz, es mivel a parom eredmenye is indokolta tovabb kuldtek a meddosegi osztalyra, furcsa modon az elso idopontott gyorsan ket hetre kaptunk..,vervetelek, majd a 24.napi vervetel utan 5 hetre kaptunk idopontot, mikoris kozoltek hogy meg milyen vizsgalatra van szukseg, vagyis hsg, hiv, es hepatitisz,ja es rubeola, na ekkor jutottunk el oda hogy ehhez nincs turelmunk es mentunk a kaaliba,(es nem kertek ezeket a vizsgalatokat, persze most megcsinaltatom) ott elfogadtak az addigi eredmenyunket es mar tul is vagyunk az elso beultetesen,bar nem volt mazlink igy majusban folytatjuk.
egyebkent a murber nekem teljesen szimpi volt, urbancsekrol mar ez nem mondhato el....
bocsi ha hosszu voltam
kata
(lkati@freemail.hu)
macko
 


Akit érdekel, Regős Judit, az I-es Női Klinka életvezetési tanácsadója, a www.velvet.hu-n sokat tud segíteni a klinikával kapcsolatos kérdéseitekben! Forduljatok hozzá bizalommal!
Névtelen
 


Sziasztok!

Én is beleszólhatok??Én is az I-esen szültem 2 éve de szerencsémre kifogtam egy "tündéri orvost akinél sz ó sem esett pénzről!!!Ja és Bori ő az emberrel is törődött nem csak szimplán vizsgált bármit lehett tőlle kérdezni mindenre válaszolt.Akit érdekel írjon!

Sziasztok :
Timi
Névtelen
 


Sziasztok,én csak egy kiváncsi emberke vagyok,aki benézett hozzátok.Sok mindent olvastam itt.engem sikeresen kezeltek a Pesti Kaali intézetben.Azt a kedvességet,figyelmességet,emberséget még sehol sem tapasztaltam.Mind orvosi,mnd a növérek részéről.Tudom ajánlani mindenkinek.
kanapé1000
 


Sziasztok!
Sok rosszat írtatok az I.-ről, én nem látom ilyen borúsnak. Szerintem Urbancseknek nem az a dolga, hogy jópofizzon.Nála csak kétszer voltunk, egyenesen válaszolt mindenre, nem áltatott, de nem is vette el a lelkesedésünket.
Az asszisztensnek kellene emberségesnek, empatikusnak lennie, amit a Halász Orsi maximálisan nyújtott, aki viszont utána jött...
(Lám-lám a nevére sem emlékszem)
Utána Dr. Murber kezelt, mindíg nagyon figyelmes volt, egy rossz szavam sem lehet rá! Annyira nem, hogy ragaszkodtam ahhoz, hogy nála szüljem meg a babánkat, aki már a pocakomban van.
kyrandia
 
 


Sziasztok! Ismeri valaki Kovács doktornőt a pesti Kaáliból? Akinek van infója kérem irja meg! Köszi!
fodrász
 
 


Sziasztok,
Hát nekem is vegyesek az érzéseim. Én is az Urbancsekhez járok már október óta. Hát nem egy lélekbúvár az biztos. Mondjuk annyian vagyunk, hogy nincs is ideje jópofizni meg nem is az a típus csak hát én nem egy munkadarab vagyok hanem egy ember... A Julika szülésznő szerintem kedves csak meg kell találni vele a hangot meg hát Ő is le van terhelve nagyon.
nyusza
 
 


Sziasztok!
Mi az I-re jártunk 4 évig eredménytelenül.
Katasztrófa az a kórház.Heteket,hónapokat kell várni a vizsgálatokra és e mellett a dolgozók emberségének a leghalványabb sugara sincs."Tisztelet a kivételnek!"De a jó orvosokat már elüldözték onnan.Nem azért szidom őket mert nem segitettek rajtunk,hanem azért mert van össze hasonlitási alapom.2003 decemberében kerültünk a Dévai Klinikára.Második inszemináció sikerült most vagyok 14 hetes terhes.A kicsim mellett emberséget,biztatást,családias környezetett kaptunk a klinikától.Egész életembe hálás leszek nekik!Egyet sajnálok csak,hogy 5 évvel ezelőtt nem meddőségi klinikára mentünk azonnal!!!

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!
Mi 3 évig próbálkoztunk hiába, amikor az orvosom (aki szintén a klinikán dolgozik), egy negatív HSG eredménnyel a tarsolyomban átirányított az Urbancsekhez.Vele nem volt szerencsém találkozni, mert velünk is Murber doktor foglalkozott, aki egyébként nagyon kedves és emberi volt, csak jót tudnék rá mondani!!!
Adminisztráció, szóbeli tájékoztatás, és vizsgálat után kaptunk mindketten némi írott anyagot, hogy mik a következő lépések, és milyen sorrendben.
Nekem szerencsém volt, mert mint utóbb kiderült, aznap este megfogant a kislányunk, aki már 8 hónapos, ezért csak a kartonomat elkérni mentem vissza, és azóta se.Valószínüleg annyira akartam már babát, hogy a tudatalattim blokkolta a fogamzást.
Mindezt azért osztottam meg veletek, mert annakidején megvetettek velem egy méregdrága ( akkor 6000 Ft-os) vizelettesztet, amire nekem nem volt szükségem, ezért most felajánlanám bárkinek, aki hasznát veszi. Természetesen ingyen, én sajnálnám kidobni. A neve: DEI-OVULATION-TEST 5 napos. Akit érdekel, írjon az e-mail címemre, és kitaláljuk, hogy miként juttassam el.
izababa@vipmail.hu
fuhur
 
 


Sziasztok!

SOS! SOS!
Ismeri valaki Krasznai István doktort? Milyen?

Köszi!
Ira
ira
 
 


Lányok ! Hallottátok, hogy petíciót írtak az nlc-s lombikos lányok ?

http://www.PetitionOnline.com/IVF2005

Kérlek te is csatlakozz aláírásoddal, hátha el tudunk így érni valamit azért, hogy a meddőségi kezelések még nagyobb támogatást kaphassanak !

mniki
 
 


Sziasztok lányok!
Bár teljesen más kérdésben keresgéltem a neten így kerültem ide, de mostmár nem is bánom.
A férjemmel mi is az I. számú klinikára jártunk, mert évek óta hiába próbálkoztunk nem lett baba.
Az orvosom ezt a kórházat ajánlotta. (mert személyesen ezt ismerte, és nekem gőzöm se volt hova menjek.)
Senkit nem akarok elkeseríteni, de készüljön fel mindenki a legrosszabbra ha erre a klinikára kerül. Fél évig havonta egyszer/kétszer csak azért utaztunk fel (60 km), hogy végre mindenféle vizsgálat után alátámasszák, hogy meddő vagyok, és csak a lombik segíthet. Ez volt 2004 áprilisában egy műtét után. Akkor az orvosom azt mondta semmi pánik júliusra már túl leszünk mindenen Urbancsek Doc.-hoz átadják a kartonomat.
Persze már nincsenek tündérmesék!!!!!!!
Tény, hogy az összes vizsgálaton, vérvételen túl estünk egy hónap alatt, de ahogy odajutottunk, hogy végre bejuthatnánk az Urbancsekhez közölték, hogy próbálkozzunk szeptemberben, mert most mindenki szabin van.(3 hónapig?????)
Millió telefon és feljárás után októberben bejutottunk hozzá.
Minden egyes alkalommal meglepetés volt mi a következő lépés hiszen hiába kérdeztük mi a menete ennek az egésznek, választ nem kaptunk.
Persze végül azok akik már nem először csinálták végig elmesélték mikor mi fog történni. (mai napig hálás vagyok nekik.)Ne féljetek beszélni egymással a váróban, mert szinte mindenki csak arra vár, hogy valaki aki úgyanazon megy keresztűl mint ő megossza vele kérdéseit, vagy tapasztalatait. Bár biztos van kivétel én nem találkoztam ilyennnel.
Jelenleg 14. hetes terhes vagyok, a világ legboldogabb embere, mert elsőre sikerült.
Más meddőségi intézményt ugyan nem ismerek, de ha újra kezdeném máshova mennék, még akkor is ha az én esetemben elsőre sikerült minden.
gini
 
 


Ne haragudjatok ,hogy beleszólok nekem hála istennek nincsen meddőségi problémám .Scak azt tanácsolnám ,hogy aki nincs megelégedve a fővárosi kórházak hozzáállásával az próbálkozzon vidéken .Somogy megyében van Marcaliban egy elég jó hírű nagyon emberi orvos az ottani főorvos tehetnétek egy próbát Mayer doktor .Tudom hogy messze van BP-től de autóval lehet hogy ez kisebb kellemetlenség lenne mint azért könyörögni hogy szóba álljanak veletek
nelly
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
moflymaci
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!
Szült valaki Dr. Szendei Györgynél? Ha igen légyszi írjátok le, mi a tapasztalat. Előre is köszi!
nomartini
 
 


Fú. Ma voltam a Sote1-en első vérvételen. (Első időpontot 3 napon belül kaptunk, az első vérvételre 5 percet kellett csak várnom, a vérvételes nővér ügyes volt.

Ami engem ledöbbentett: Volt ott egy lány, nála is és a párjánál is minden tökéletes volt, de 1,5 éve nem jött a gyerek. kérdeztem, megcsinálták-e ott azt a vizsgálatot, amivel azt nézik, hogy másnapra kinyírja-e a katonákat (asszem talán immunilógiai?)... hát nem nézték meg. Erre dobtam egy hátast.

Na majd kiderül. Hozzánk sajna ez van a legközelebbKép (A Kaáli a világ másik végén van sajna)

(ja... az első UH-s vizsgálaton a dokigyerek elfelejtett figyelmeztetni, hogy 2 napon belül peteérésem lesz... igaz, pont azért mentem oda, mert nem volt... na de pont azért... túlságosan lekötötte a telefonjára pötyögött SMS)
csakegysokadnick
 
 


Kicsit negatív vagy...
Dokigyerek? Aki min. 6 évet tanult az egyetemen, meg ami utána következik szakvizsgáig? Hm.
Nem feltétlenül ugyanaz a protokoll minden meddőnek tűnő párnál, nem biztos, hogy ugyanazok a vizsgálatok következnek ugyanolyan sorrendben. Egyébként ez az első reprodukciós próbálkozásotok? Azért nem olyan rossz a SOTE, és amint összejön a baba máshogy fogod látni a dolgokat. Kitartás!

Katus
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: