Új privát üzeneted érkezett!

@nono36:


Köszönöm szépen az infókat! Ma este megyek majd a dokihoz, kíváncsi vagyok, fog-e konkrét összeget mondani, hogy mennyibe kerül nála a szülés...

Brigi, hadd gratuláljak én is a babádhoz, gyönyörű kislány!
csiga1
Budapest
 
 


@csiga1:
Szia!Én is kiváncsi vagyok!:))Ha úgy gondolod megosztod velünk?
nono36
 
 
 
 




Tegnap megkapta az oltásokat, hát, volt.üvöltés miatta, meg.is értem szegényt! De Aránylag jól bírta szerintem.. Kicsit nyűgös még ma is, de ez lehet az idő miatt is..
Szabó doki 80-at "kért ", azt mondta, ennyit szokott kapni, szóval szerintem akár kevesebbet is adhattunk volna, de mivel kB ennyit költöttünk volna, ha a magán rendelésére járunk, így megkapta, plusz nagyon hálás vagyok neki a sok sok segítségért, és h kitartott, és nem mentünk császárra, 15 órát volt bent miattam a kórházban! És nem vitt császárra 10 óra után, mert még mindig nem tágultam, tudta, h rendesen szeretném megszülni, és mindent meg is tett ezért.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 

 
 

@spurigambrigi:
Szia Brigi!
Hstalmasat nőtt Réka!Nagyon szép baba!:)
Valóban rendes volt a dokid,h így kitartott melletted!:)Mi fizettünk magánrendelést,de nem kertem fel,ő mondta,h bármi van hívjam!:)Valamennyit mi is adunk,de 80-at biztos nem nem fog beleférni.
nono36
 
 
 
 


Sziasztok!
El is felejtettem mondani,megvolt a mai NST is.C:2110.Azt mondta a doki nem szülünk még.:)Holnap mehetek pecázni!:))Jhét kedden 7.30-ra mk genetikára az az utolsó,igaz a heten kellett volna,de nem volt időpont csak keddre.Hmmm ez van.
Kitti veled mi újság?
Adri?
Mindenki eltűnt?
Jó hétvégét!;)
nono36
 
 
 
 


Sziasztok!
Remélem mindenki jól van. Csak egy gyors infó (bár úgy láttam a ti dokitok valaki más): Várkonyi doki azt mondta a héten, hogy 80-120 szokott lenni nála a szülési tarifa
Kellemes pihit nektek a hétvégére!
csiga1
Budapest
 
 


Sziasztok!
Beköszönök a nagy nyaralások közepette. Én is a Flórban fogok szülni december elején, ma betöltött 22 hetes a kislányunk. Eddig a SOTE-ra jártam terhesgondozásra, de mindig volt valami rossz tapasztalatunk, végül úgy döntöttünk, jó lesz nekünk a Flór is (körzetileg ide tartozunk). Nem lesz választott orvosom, az ügyeletesre bízom magunkat. A párom biztosan bent lesz a szülésnél, már alig győzzük kivárni a decembert 
Jövő héten megyek a terheléses cukorra, meg hó végén elmegyünk 4D babamozira, aztán legközelebb majd csak a 32.heti vizsgálat lesz. A kisasszony elég aktív, néha attól félek, kirúgja a ház oldalát, de azért sokkal nyugodtabb vagyok, amióta érzem a mocogását.
Többiek, hogy bírjátok ezt a változékony időt?
Zsófi

Lilypie Pregnancy tickers
edesmezes
 
 


@edesmezes:
Szia! Napra pontosan egy idosek vagyunk, szinten kislany. :-)
szutigabi
 
 


Üdv kismamik és Brigi :)
Jól vagytok?  
Brigi mivel te is anyuka vagy már, érdekel, hogy adtál e valami homeopátiás szert a kislányodnak oltás előtt-után. (oltáskivezetés) Megyünk jövőhéten és én rettegek tőle. Egyrészt a fájdalom miatt,amit okoznak neki, másrészt mert az első után köhécselések vannak még mindig. Bár lehet nem ettől, hanem csak ahogy Ági is mondta kiszárad a torka..nem tudom :( , de félek a következőtől. Tenni ellene nem tudok, de olvastam oltáskivezetésről, nemtudom az hasznos-e. 

monap79
 
 


Sziasztok Kismammerek!! Elsősorban Gratulálok mindenkinek, aki megszült (GYÖNYÖRŰEK VAGYTOK) és aki csak fog Vigyor Kistarcsán szülök én is majd, Szabó doktornál és bár nem a világ legmézesebb embere de (mivel tesóm és a legjobb barátnőm is a kórház dolgozója, így véleményük alapján) szakmailag nagyon a toppon van! Ma lesz az első és valószínű az utolsó 5Ds ultrahangunk a XIII.kerületben, örülök, hogy sok jót írtatok róla!!!Várom már nagyon...Az én kislányom is nagyon aktív!!!Akárcsak az anyjaMi 30hetesek vagyunk és ha mondhatom így nem vagyok "tipikus kismama"! Ugyanis lelkileg és szellemileg is rettenetesen megterhel a várandóság! Folyamatosan aggódok, hogy minden rendben legyen, (persze az eredmények alapján minden oké)mert egy percig nem tudok lassítani, ugyanúgy akarnám élni az életem mint ezelőtt(nyilván tudom, hogy gyerekem születik és ő lesz az első) és ha valaki megszól emiatt gyorsan felkapom a vizet, idegeskedek, aztán már azért vagyok ideges, mert tudom, hogy ez nem tesz jót a kislányomnak!Utálom, ha simogatni akarják a hasamat az ismerősök...mégis mit gondolnak magukról??!!Aztán már magamat utálom, amiért ilyen undok vagyok! Szóval ha mondhatom így (mégha csúnyán is hangzik) nem szeretem a terhességet!Tiszta agyhalott és utálatos lettem tőleSírós Annál inkább várom már, hogy megszülessen a kis angyalkánk, hogy öltöztethessem, szeretgessem, dajkálgassam!!! Szerintetek ez normális???Mármint a terhesség alatti undokká válás!???Súlygyarapodással hogy álltok??A hasatokat kezelitek bármilyen krémmel/olajjal a csíkosodás ellen??A hőséget, hogy bírjátok???Csak mert nekem minden egyes kánikulai nap egyenlő a hisztivelés ha mást nem is kell tudni rólam, de én SOHA nem voltam hisztis!!!!


Egyébként nagyon tettszik a csapat!!!Mindenki halál cuki!!!


 

jucika22
Aszód
 
 


Sziasztok Kismaamik!
Köszöntelek benneteket:edesmezes,szutigabi,jucika22!

Lehet,h le vagyok maradva,de rólatok még nem hallottam!
Én kedden votam a IV. uh-on,ami egyben az utolsó is!Minden rendben volt,áramlások,ködökzsinór,placenta már II.fokozatban,Annyit jelent még ellátja a babát oxigénnel és tápanyaggal.A III,fokozat már a szülés lesz!A Kislányom becsült súlya 2900gramm.Kicsit furcsa,h ekkora,A fiaim nagyobbak voltak.Bizonyára a kislányok kisebbek.Bár a becslésre nem adok,mert a fiúkra is azt mondták,h kb.3 kg,és 3400gr lett.Na mindegy a lényeg az,h minden rendben a babával és velem is.Remélem hamarosan megindul az és kicsi lányom!A külső és középső mégszáj már nyitva kb.két hete a belső még zárt.A következőő NST-re pénteken kell majd mennem,ha addig nem történik semmi,Majd meglátjuk!Amúgy Aug.13-ra vagyok kiírva!

edesmezes:Nálunk is apás szülés lesz!Szerintem egy kicsit még türelemmel legyél,hisz december még nem most lesz!Mikorra vagy kiirva?Én is a Flórban szülök,immár harmadszor!

jucika22:Az aggodalmaskodásod szerintem tök normális!Attól,h kicsit agresszívabbnak éled a várandósságod,szerintem mindenkinél más.Ahormonok befolyásolnak mindent.Amúgy én is utálom,ha fogdossák a hasamat,főleg,h meg sem kérdezik csak nyulkálnak!Ez teljesen normális,szerintem!Én 8kg-t hiztam eddig és már egy hónapja nem hÍzok,de ez normális igy a vége felé.A másik meg terhességi diab éteszem van és diétáznom kell és még szülés után is 6 hétig.Én nekem kellett kenegetni vagyis még most is kenegetem a hasam csikosodás ellen!Alapjáraton én sem vagyok hisztis,de a meleg belőlem is ki tudja váltani a hisztis reakciókat.A nem várandósokat is megviseli a hőség,minket jobban,ez természetes!

Mindenkinek kitartást ebben a hőségben!Vigyázzatok magatokra!
nono36
 
 
 
 


Sziasztok! Bemutatkozom akkor, ha nem bánjátok.
Gabi vagyok, első babás, 27 éves kismama. Nem rég költöztünk át a XVI-ba párommal, új még nekünk a környék. Terveztük a babát, egy évet dolgoztunk is rajta. Most már a 22. hétben járunk, kislány lesz, Szofi. :)
Szerencsére minden rendben, szépen fejlődik, doki szerint átlagos méretű és súlyú a kisasszony. Nem rég kezdtem el érezni a mocorgást. Persze miért ne este akciózna?! :lol:
Kistarcsán fogok szülni én is, választott dokin erősen gondolkozom. Nem sok kérdésem volt, mielőtt ráleltem a fórumra, de végigolvasván a bejegyzéseiteket, huh. Úgy érzem, mégsem lesz ez olyan egyszerű menet. :D Összeszedem a kérdéseim és jelentkezem.
Köszönöm a szíves fogadtatást! Kitartást kívánok mindenkinek a meleghez! :-)
szutigabi
 
 


@szutigabi:


Akkor még ebben is egy cipőben járunk, én is 27 éves vagyok :) Nálunk úgy néz ki, a Mirjam lesz a befutó név, jó hosszasan válogattunk, mire végre eldöntöttük. A 12. heti uh-n még fiúnak mondták a törpit, szóval át kellett programozzuk magunkat lányra. A Szofi is nagyon szép név és nem elfogultságból mondom :)

jucika22: szerintem az, hogy érzékenyebb vagy, tök normális. Bár én nem kapom fel hamarabb a vizet, mint korábban, de minden érzést valahogy intenzívebben élek meg. Amúgy se szeretem, ha puszilgatnak, hozzám érnek, de én is kifakadtam nemrég. Sokan hiszik azt, hogy joguk van fogdosni a hasam, én meg ütni tudnék érte. Több barátom-barátnőm is megerősített abban, hogy szerintük sem én reagálom túl a helyzetet (sőt, volt, aki elmesélte, hogy a kislányát vadidegenek simizik a buszon, mert milyen cuki...), remélem ez téged is megnyugtat. :)
Lekopogom, eddig egy dekát se híztam, de eleve volt 10 kiló túlsúlyom, szóval a védőnő tanácsára még jobban figyelek rá, hogy ne legyen ez több, mert jó volna elkerülni az esetleges diabéteszt. A terhesség se látszik még rajtam igazán, ha nagyon láttatni akarom magam, ki kell nyomjam kicsit a hasam :D

nono36: te már nagyon a végén vagy akkor! a fiúk várják már a hugit? a férjed a korábbi szüléseknél is bent volt? minket hivatalosan dec.9-re írtak ki, de a 12. hetin egy héttel nagyobbnak látták a koránál, míg a 18.hetin "jó méretűre" mondták. ez kicsit összezavart, de a lényeg, hogy decemberig a helyén maradjon.


Lilypie Pregnancy tickers
edesmezes
 
 


Sziasztok!
Minden új tagnak üdv a csoportban.
Nem vesztem el, itt vagyok :) Velünk minden rendben, fejlődünk, növekszünk, pocakosodunk.
Megvettük a kiságyat, pelenkázót, hétvégén elhozom a barátnőmtől a félretett lányrucikat
Egyre többet gondolkozok a szülésen, első babásként el sem tudom képzelni, hogy milyen lesz?!
Olvastam, hogy 30-31 hetesen már szoktak érezni méhösszehúzódásokat, jóslófájásokat, én semmit sem érzek. Bár az is igaz, nem is tudom, mit kellene érezni. Néha fent a gyomorszájnál ugrál a pocakom, de nem tudom eldönteni, hogy ez most csak izom (méh)rángás-e vagy a kislány rugdos-e?! Nektek voltak/vannak jóslófájásaitok?
Ami még érdekelne, hogy van-e közötettek olyan, aki hosszabb ideig dolgozott a terhesség alatt? Kiváncsi volnék mit gondoltok, ha céggel megbeszéltem, hogy augusztus 31-ig dolgozok, akkor az elkövetkező 1 hónapra már szülésiszabadságra menjek vagy inkább betegszabadság-táppénzre? Mik a tapasztalatok? Azért hezitálok, mert ugye a TGYÁS csak 24 hétig jár, az azért a fizumnak 80%, utána pedig a GYED-del jócskán lecsökken a pénz, nem kellene ezt a kevéske 24 hetet elherdálni. hmm, nem is tudom. Hogy járnék jobban? 
Legyetek jók, vigyázzatok magatokra.
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


Sziasztok!! edesmezes- Nagyon remélem, hogy a buszon sem simogatják majd a kislányomat!! Kedves Szerelmem a múltkor megjegyezte, őt is simogathatnák a gatyájánál, hisz részben neki köszönhető Rebeka! Mondtam neki, ha ezzel levenné rólam a terhet, hát legyen! Na úgy látom, hogy jó sok kislány sikeredett aminek nagyon örülök! Kitke1982 30hetes vagy??Mert akkor nagyjából egyszerre fogunk szülni. Én sem érzek méhösszehúzódásokat! Bár néha be-be szúr a hasam alul, de semmi egyéb!Én sem tudom mit kéne éreznem! Mikorra vagy kiírva??Én 5hónapig dolgoztam, de nem tudok érdemleges infokat adni, mert 2015 január 1től módosultak az ellátással kapcsolatos dolgok! Egy bérszámfejtőt kéne megkérdezned!!Ő tutira megtudja neked mondani!!Mi tegnap voltunk az 5D-s ultrahangon! Igazán nagy élmény volt! Azt mondta a doki,egy-két héttel előrébb járunk...és már most majdnem 2kgValószínűnek tartja, hogy most nőtt egy nagyot a hercegnő, és most vegetálni fog egy darabig...Majd még egyszer nő egy nagyot, aztán kibújik! Arra is felkészített, ha nem így lenne, akkor 3,5kgra vagy többre számoljak hát... legyen ahogy lennie kell, de az első verzió jobban tettszett nagyon édes volt a felvételen!!Grimaszolt, mosolygott, csücsörített még a kezét is modellhez méltóan tartotta(Egy párszor részt vettem fotózásokon, biztos tőlem örökölte)Az arca a felvételek alapján apukájára hasonlít, aminek örülök, mert hatalmas szempillái lesznek(remélem), a testalkata valószínű az enyém, mert hoszzú a keze-lába De erről, majd akkor ha megszülettünk! Nekünk majdnem minden cuccunk megvan!Zsákokban!! mert még csak most lesz elkezdve a gyerekszoba!Pedig én már örülnék, ha kész lenne, főleg hogy lehet az október 9.ei dátum helyett szeptember vége lesz belőle!!Na de nem baj!Majdcsak kész lesz!Pusziiii
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jucika22 2015.08.06 09:15-kor.
jucika22
Aszód
 
 


jucika22
Aszód
 
 


Sziasztok lányok! Üdv az új tagoknak!  Én sem tűntem el, itt vagyok, csak készülődik a babaszoba, - majd teszek fel képet, milyenre sikeredett... Én is beszerzésen vagyok,- megvan már a babaágy, lassan kiszállítják az ágyneműket, takarókat, és a babakocsit... amitől picit tartok, milyen lesz, mivel rendeltem, de remélem, jó. A leírások és vélemények alapján legalábbis arra számítok  Jucika22: Én is a Szabó dokihoz járok, - tényleg nem az a mézes-mázoss fajta, de szerintem normális amúgy. Persze, neki is van rossz napja,- dehát..kinek nincs. :) Mikor olvasgatom, hogy kinek melyik doki szimpatikus, az alapján én nem bírnék választani, mert egy-egy dokiról olvasok, hallok nagyon sok rosszat, de nagyon sok jót is. Szerintem ez valahol egyéni szimpátia kérdése is,... hogy neked szimpi-e a doki, na meg hogy te szimpi vagy-e neki :D mert valljuk be emberek vagyunk, úgyhogy tuti ez is benne lehet a dologban... azért van az, hogy valaki tök pozitívat tapasztal, valaki meg negatívat egy-egy doki esetén....  De szerintem a Szabó doki jó választás ;) Jövőhéten találkozom a szülésznővel, én Csizi-Vincze Orsit választottam..ő volt ott a szülésfelkészítőn a szülőszobánál, és mivel elég határozottnak látszik (ami én nem vagyok :D ), így úgy gondoltam, hogy talán pont ezért lesz jó. De amúgy nagyon kedves is, szóval várom már a találkozást. :) A meleget egyre nehezebben bírom,- de csak a lábdagadás miatt... ilyenkor jön a vizes ruha és felpolcolás.... Súlygyarapodás..na attól lesokkolódtam...uis tíz kg-ot híztam az eleje óta... Nekem ez brutálisnak tűnik, (30. hetet töltöm szombaton), úgyhogy most még jobban odafigyelek a kajálásra.... nem szeretnék már sokat hízni, csak amennyit a baba miatt muszáj. Szombaton esküvőre megyünk,  remélem, bírni fogom :D De ne tudjátok meg, mennyit szaladgáltam, mire találtam egy olyan alkalmi ruhát, ami valahogy kinézett rajtam :D :D Mindenkinek kitartás és remélem, jól vagytok!!! :)
kiki79
 
 


Sziasztok!

Kitti: Én szülés előtt egy hónappal tgyásra mentem. Jelenleg pedig csedet kapok.  Van egy nagyon jó oldal én ott kérdeztem meg a döntésem előtt, hogy hogyan járnák jobban.

http://www.szuloklapja.hu/szakerto-resz ... l#kerdesek


monap79
 
 


Az oldal legalján vannak a kérdések illetve lehetőség kérdezni :)
monap79
 
 


@kitke1982:


ha már jóval előbbre tartotok, mint én, kérdeznék is.
pár hete kezdett el mozogni a lányzó, és vannak ugyan "oldalirányú" mozgásai is, de nagyon sokszor érzem azt, mintha "ki akarna jönni" alul. nem tudom meghatározni, mivel és hogy csinálja (a 18. heti uh szerint fejvégű volt), de olyan, mintha a méhszájamat belülről kifelé/lefelé ütögetné. éreztetek ti is hasonlót? azért aggódom csak miatta, mert elég kellemetlen érzés és nagyon intenzíven csinálja - rendszerint olyankor, ha ülök pl. kocsiban, vagy az irodában, de volt már többször ilyen otthon, fekvés közben is. igyekszem pedig úgy elhelyezkedni, hogy ne nyomjam őt sehogyan se. először tényleg arra gondoltam, hogy ki fog pottyanni, mert úgy összerándultam tőle ijedtemben 

Lilypie Pregnancy tickers
edesmezes
 
 


Sziasztok Kismamik!
Ma 5.31-kor megszületett Lilu 2750gr és 54 cm!
nono36
 
 
 
 


nono36
 
 
 
 


@kitke1982:
Szia Kitti!
A gátsprayt továbbítanám hozzád!Védelemmel szültem nem volt szükség rá!:))
nono36
 
 
 
 


@nono36:
Gratulálok! Gyönyörű és hatalmas baba. :-) Sok erőt,egészséget és mielőbbi hazatérést kívánok! ;-)
szutigabi
 
 


@nono36:
Gratulálok! Gyönyörű és hatalmas baba. :-) Sok erőt,egészséget és mielőbbi hazatérést kívánok! ;-)
szutigabi
 
 


@nono36
Gratulálok! Gyönyörű kislány!
@kiki79
Én is 10kg körül vagyok, sőt már át is léptem és bár nem látszik, de akkoris!Nem is értem amúgy, mivel a hasam sem egy huu, sőt mindenki cseszeget, hogy nemis nagy, sőt... Elég meredek...de mindegy ez van. Szabó doktor elég jó fej, de mondom én tesóm és barátnőm tanácsára mentem hozzá, mivel ők azt mondták(mivel kórházi dolgozók) szakmailag eléggé a toppon van! Igazából vaciláltam, hogy fogadjak e egyáltalán orvost, de a párom ragaszkodott hozzá! Szülésznőm nem lesz, mivel tesóm bent lesz. Az hogy életem párja ott akar e lenni, majd akkor kiderül, de nem ragaszkodom hozzá!Aztán lesz ami lesz!
jucika22
Aszód
 
 


@nono36:


szépséges kis hajas baba, gratulálok 

Lilypie Pregnancy tickers
edesmezes
 
 


@nono36: Nono Drága! Gratulálok nektek, gyönyörű kislányotok született! Még a könnyem is kicsordult és ráz a hideg!  Nagyon sok egészséget és boldogságot kívánok nektek! Vigyázzatok erre a kis gyönyörűségre!  Gyorsan meglett, hogy bírtátok a szülés gyötrelmeit? Ha lesz egy szuszanásnyi időd írj! A prayt pedig szivesen veszem, megírjam a címem privátban? Vagy hogy csináljuk? Puszillak Benneteket Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


Akkor ha jól gondolom mi leszünk a következők Jucika22-vel együtt :) Nagyjából egy idősek vagyunk, én szeptember végére október elejére vagyok kiírva.... hú, még belegondolni is félelmetes és egyben izgalmas!
kitke1982
Maglód
 
 


Ági, itt is nagyon nagyon sok boldogságot kívánok a szépséges Liluhoz :)


Kitti és Jucika akkor most már nektek szurkolunk :)
monap79
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat!Aranyosak vagytok!:))Kitti 3s Jucika kitartás!:))
nono36
 
 
 
 


@kitke1982:
Szia Kitti!Igen priviben megírhatod a címet és átdobjuk Maglódra neked a sprayt!:))
nono36
 
 
 
 


@kitke1982:
Szia Kitti!Igen priviben megírhatod a címet és átdobjuk Maglódra neked a sprayt!:))
nono36
 
 
 
 


Köszönjük Szépen!! Igen elég félelmetes és fura kimondani,  nemsokára hivatalosan is anyukák leszünk! Főleg azért is félelmetes, mert a gyerekszoba még csak a kanyarban! Kitti te is a Szabóhoz jársz ugye? Nekem Október 9. De én azt gondolom és az orvos is, hogy akár szeptember végén is jöhet
jucika22
Aszód
 
 


Sziasztok!

Végigolvasgattam nagyjából a topikot, de ha nem gond, lenne pár kérdésem, ha valaki válaszol, nagyon megköszönném. 

Most vagyok kb a 10. héten a második babámmal, sajnos az orvosom akinél az elsőt szültem, már nem vállal szüléseket, így most orvost/kórházat keresek. Mi a Flór Ferenchez tartozunk, ezért gondoltam ezt is megnézem. Azt már sikerült kiderítenem - a korábbi hozzászólások alapján - hogy van szülésfelkészítő, a következő alkalom 18-án lesz. Remélem el tudok menni, mert aznap kell mennem a régi dokimhoz, azt modta ha nem találok addig orvost, akkor el tudja indítani a terhesgondozást, kapok beutalókat a 12. heti vizsgálatokra tőle. Elvileg tovább is járhatnék hozzá, de oda/ahhoz az orvoshoz szeretnék járni akinél/ahol szülni fogok. 

Jól tudom hogy lehet a kórházba is járni terhesgondozásra? Könnyen lehet időpontot kapni? Mert a XVI. kerületi SZTK-ban csak szeptemberre kaptam időpontot, előtte nem fogadnak, hiába mondtam hogy addigra túl leszek a 12. héten is... Azt mondták próbálkozzak Kistarcsán, hátha... Szerintetek van esélyem hogy kapok időpontot? Lehet konkrétan dokihoz kérni? Bár ahogy utánanéztem az orvosoknak, gyakorlatilag mindről jókat olvastam a neten. Ti esetleg tudtok olyat mondani hogy kit kerüljek ha lehet? 

Több orvost is javasoltak ismerőseim, de elég drágának tartom őket. Anno (2013) a fiammal 8000/alkalom volt a terhesgondozás, és a dokim nem mondott semmit a szülsére, pedig kérdeztem. Végül 30-at adtunk, és elég volt, mivel voltam utána is nála párszor és ugyanolyan kedves, alapos volt mint előtte. Azt hogy mostanában 10ezer a vizsgálat, az ok, de hogy mellé gond nélkül sokan bemondják a 100-at a szülésért azt nagyon sokallom. Ezért gondoltam hogy ha sztk alapon járok terhesgondozásra, akkor mondjuk beleférhet a 80-100 a szülésért, és a végén kb ugyanott vagyok mint az első szülésemnél. 

A szobákba ahol szülés után van a kismama, bemehet a hozzátartozó látogatni? Nekem van rá esély hogy megint császár lesz, és azért a sebbel+gyerekkel kimenni a folyosóra a látogatókhoz... Kb pár perc után el is köszönhetek, hogy tudjak pihenni ismét... A Péterffyben (ott szültem az elsőt) be lehetett menni, nem volt gond. Tudott a férjem is segíteni pelenkázni, le tudott ülni mellém, én fekhette, szuper volt. De ha jól olvastam itt nem lehet, ez igaz? Még a 2 ágyasba sem? 

Elnézést a hosszú üzenetért, a sok-sok részletért, kérdésért, de kicsit aggódom hogy így orvos nélkül maradtam. Tudom hogy van még időm, de nagyon elégedett voltam a régi dokimmal és megvisel kissé hogy váltanom kell. 

Köszi előre is a segítséget!
almisajt
 
 


@almisajt:
A Flóros dokikról semmit nem tudok, ehhez a részhez nem is szólnék (az én volt sote-s dokimnak állítólag 100-150 között illett volna adni, plusz aki ajánlotta, az az állami rendelésekkor is csúsztatott neki 5-5 ezreket - ezt kicsit durvának gondolom.)
A Flórban van családi szoba, ahol az apa is bent alhat. Mi ezt néztük ki, pont azért, mert ha segíteni kell, akkor ő is bent szeretne lenni velünk.

Lilypie Pregnancy tickers
edesmezes
 
 


@almisajt:
Szia!
Eddig én csak itt csendes olvasó voltam, de mivel május közepén szültem a Flórban tudok neked néhány infóval szolgálni.
Én kb. két éve járok dr. Benczi Csillához,ő nagyon aranyos minden hülye kérdésemre válaszolt türelmesen és ami nekem nagyon szimpi volt hogy mikor mondtam neki, hogy babát várok és végig hozzá szeretnék járni vizsgálatokra nem mondta, hogy oké, de akkor ez minden alkalommal pénzbe kerül. Végig egyeztettünk időpontokat és nagyon rugalmas volt, ezt úgy értem, hogy ha nem is az anbulancián volt, de ügyelt akkor is meg tudtunk vele beszélni időpontot, így a párom is tudott jönni pár vizsgálatra, mert késő délutánra beszéltük meg. Pénzt soha nem akart elfogadni, pedig volt, hogy az én hibámból keresnie kellett a laboreredményeimet. Mikor felfogadtam a szülésre és kérdeztem a tarifáját azt mondta, hogy amennyit gondolunk, 60-at adtunk és mint utóbb kiderült bele is trafáltunk. Szülésznőt nem fogadtunk, de mivel megvoltunk elégedve az ügyeletessel neki is adott szülés után a párom 20-at.
Én császárral szültem,mert nem tágultam és a kisfiam szívverése is kezdett lassulni.
Én fizetős kétágyasban voltam, de oda se jöhetett be senki, de ez is függött ki volt az ügyeletes a nővérpultban. Valaki beengedte a hozzátartozót valaki nem. Én császár utáni napon nagyon szarul voltam, de a párom kitolhatta a kisfiamat a nagyszülőknek a kőzős társalgóba.
Egy negatívumot tidok csak mondani, és az a csecsemősők. Semmit nem mutatnak meg kivéve hogy tedd cicire a babát. Utána viszont neked kell menni kérdezni, és akkor is volt olyan aki majdnem a fejemet vette. Azt is a szobatársamtól tudtam meg, hogy este hétkor kell vinni a gyerekeket fürdetni a csecsemőszobába, kivéve ha császáros vagy mert akkor jönnek, visza viszont mindig ők hozzták.
Ja és még valami, én nem ide tartozom helyileg, de mivel a Csillához a nőgyógyászom
gabiraikkonen
 
 


@almisajt:
Szia!
Eddig én csak itt csendes olvasó voltam, de mivel május közepén szültem a Flórban tudok neked néhány infóval szolgálni.
Én kb. két éve járok dr. Benczi Csillához,ő nagyon aranyos minden hülye kérdésemre válaszolt türelmesen és ami nekem nagyon szimpi volt hogy mikor mondtam neki, hogy babát várok és végig hozzá szeretnék járni vizsgálatokra nem mondta, hogy oké, de akkor ez minden alkalommal pénzbe kerül. Végig egyeztettünk időpontokat és nagyon rugalmas volt, ezt úgy értem, hogy ha nem is az anbulancián volt, de ügyelt akkor is meg tudtunk vele beszélni időpontot, így a párom is tudott jönni pár vizsgálatra, mert késő délutánra beszéltük meg. Pénzt soha nem akart elfogadni, pedig volt, hogy az én hibámból keresnie kellett a laboreredményeimet. Mikor felfogadtam a szülésre és kérdeztem a tarifáját azt mondta, hogy amennyit gondolunk, 60-at adtunk és mint utóbb kiderült bele is trafáltunk. Szülésznőt nem fogadtunk, de mivel megvoltunk elégedve az ügyeletessel neki is adott szülés után a párom 20-at.
Én császárral szültem,mert nem tágultam és a kisfiam szívverése is kezdett lassulni.
Én fizetős kétágyasban voltam, de oda se jöhetett be senki, de ez is függött ki volt az ügyeletes a nővérpultban. Valaki beengedte a hozzátartozót valaki nem. Én császár utáni napon nagyon szarul voltam, de a párom kitolhatta a kisfiamat a nagyszülőknek a kőzős társalgóba.
Egy negatívumot tidok csak mondani, és az a csecsemősők. Semmit nem mutatnak meg kivéve hogy tedd cicire a babát. Utána viszont neked kell menni kérdezni, és akkor is volt olyan aki majdnem a fejemet vette. Azt is a szobatársamtól tudtam meg, hogy este hétkor kell vinni a gyerekeket fürdetni a csecsemőszobába, kivéve ha császáros vagy mert akkor jönnek,
Jl a Csillához a nőgyógyászom
gabiraikkonen
 
 


Bocsánat.
Itt a folytatás,
Szóval mivel nekem itt a nőgyógyászom és tettszett a szülőszobák felszereltsége illetve a különszobs lehetősége én itt akartam szülni, a doktornő azt mondta, hogy ha oda járok terhes gondozásra akkor szülhetek ptt, csak ne mentő vigyen mert az csak a területileg illetékes kórházba vihet.
Bocsi abénázásért de tabletről írok.
Ha valamilyen információt szeretnél írj nyugodtan.
És csajok bocsi, hogy csak így ide kommeteltem.
Mindenkinek további szép babavárást és babázást.
gabiraikkonen
 
 


@edesmezes: Szia Edesmezes.  Ne haragudj, nem válaszoltam erre az üzenetedre. Valahogy elkerülte a figyelmem, egy ideje nem is jártam erre. Szóval én szoktam érezni ilyet, mondjuk talán nekem kicsit enyhébbek ezek a jelek. Én is szoktam érezni, hogy a méhszáj környékén mocorog, de nekem ez nem okoz problémát, inkább picit kellemetlen érzés. Szerintem ez normális, de ha neked esetleg fájdalmat okozna, mindenképpen kérdezz rá dokinál.  Nálunk most egyelőre semmi extra nincs. Végre örülök, hogy megszabadultunk ettől a melegtől. Még kemény másfél hétig fogok dolgozni, de szerintem elég is lesz ebből ennyi. Kezdem magamon érezni a lomhaságot (ami személy szerint engem nagyon frusztrál) folyton légszomjam van. Illetve nem tudom ki hogy volt ezzel, de rajtam kijött megint az álmatlanság. Csak forgolódok az ágyban, sehogy se jó feküdni. Pénteken hajnal háromig vergődtem, mire el tudtam aludni. Ma reggel voltunk dokinál, 32. hét végében vagyunk és 1900 grammos volt a kislányunk és ami jó hír, hogy végre befordult, így egyelőre nincs kizáró oka a természetes szülésnek. Úgy néz ki, maradt ez a szeptember legvége október eleje időpont a szüléshez.  Nem emlékszem volt-e itt már téma, ha igen ezer bocs, az eldobható bugyi és hatalmas betétek témakör  Én már több helyről hallottam erről a patikában beszerezhető eldobható bugyiról sőt szülésfelkészítőn is ajánlották. Van valakinek tapasztalta? Mennyibe kerül? Megéri venni? Illetve vettem ma egy Tenás inkontinencia betétet. Megbízható? Vagy van aki mást javasol? A másik téma ami engem érdekel, hogy hallottatok-e a Gynotal síkosító gélről? Van aki használta vagy tervezi hogy használni fogja? Nono, Brigi, Monap hogy vagytok? Megy a szopizás? Hogz vannak a picik? Jucika22: ti hogy vagytok? mesélj,veletek mizujs? Jók legyetek Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


Sziasztok! Sziiia Kitti! Köszönjük szépen jól vagyunk! :) Én is ma voltam a 3.genetikai uh-n! Mi 2070 grammosak vagyunk! :) Minden a legnagyobb rendben arányos, szép baba a doki szerint! Várkonyi vizsgált! Nagyon laza volt! :D Röhögtem egy csomót! Hétfőn megyek Szabóhoz...Szóval most minden hétre van egy vizsgálat! :) Istenítem az időjárást és bár nem a kedvencem az eső, most kimondottan szeretem! Soha többet 40fokokat, mert.... hisztis voltam, kiborultam mindenen és áhh hagyjuk is! Készül a babaszoba, és mostmár 90%ba  a babacuccok is megvannak!:) :) A sikosítóról foggalmam sincs, azt sem tudom mire való ez a fajta... Az eldobhatós bugyit nekem nem ajánlották az ismerőseim, inkább azt mondták, vegyek 10db fekete bugyit a piacon jobban járok! Nem is drága így megis vettem, aztán ha nagyobb "kár" éri valamelyiket, majd a kukába dobom! Tenát én is beszereztem, de azt nem tudom jó fajtát e....azt gondoltam ebből csak egy fajta van de nagy nedvszívósat vettem biztos ami tuti! Ezzel kapcsolatban azt mondták még vigyek magammal sima éjszakai betétet is, mert lehet nem lesz olyan erős a vérzésem, hogy kelljen a tena...Hát ennyit tudok ezzel kapcsolatba!Elakartam ma menni szülésfelkészítésre, de aztán inkább hazajöttem, mert nem volt sok kedvem, meghát annyira nem is kötött volna le! Inkább csak azt szerettem volna megtudni, hogy mit kell vinnem a kisbabámnak?? Pelenkát?? Ruhácskát?? Popsitörlőt?? Mert van amelyik kórházba ezt biztosítják, van ahol neked kell bevinni. Ezért érdekelne! De azt itt is megmondjátok nekem ugye?? Illetve én magamnak összepakoltam már nagyjából a kórházi cuccot, de aki túl van már a szülésen írna egy gyors listát csak kbre, hogy mit érdemes és mit nem?! Mert én ahány helyen néztem, annyi fajta van, hülyeséget meg nem akarok pakolni, bár elfér és úgysem én fogom cipelni, de azért mégis! Meg persze nem szeretném, ha esetleg itthon maradna valami! Köszi!!


 


Kisbabások! Ti hogy vagytok?? Hogy viseltétek a meleget? Éjszakák milyenek? Tejcsi van?


Puszi mindenkinek!

jucika22
Aszód
 
 


Sziasztok!
Én vettem eldobható bugyit a patikában, két darab volt benne és méretezve van. De lehet venni olcsó bugyit is amire viszont érdemes oda figyelni, hogy egy mérettel legyen nagyobb a nagy betét miatt. Sajnos az eldobható bugyi árára nem emlékszem, de talán 1000-1500 ft volt. Betétet két fajtát vittem a Tena lady extra-t és az always-nek az éjszakait. De mivel nem volt olyan erős a vérzésem így második nap után elég volt az always, és a sima francia bugyi. Azt viszont senki sem tudja előre, hogy mennyire fog vérezni szülés után, így jobb felkészülni.
A Flór-ban adnak rucit a babának és indulásnak popsikrémet ami kitart az ott tartózkodásig és 3 db pelenkát. Úgyhogy vinni kell, popsitörlőt, plusz eldobható pelenkákat, textilpelenkát vagy eldobható pelenkázó alátétet a pelenkacseréhez, hogy ne kend össze az ágyneműt. Ruhát is vihetsz a picinek, ha nem akarod, hogy a kórházi ruciban legyen (amik nagyon jó állapotúak, nem szakattak és nem is foltosak), viszont akkor figyelni kell, hogy vissza is kapd az esti fürdetés után.
Saját részre a szokásos dolgok, hálóingek ami jó ha elöl hosszan gombolós a szoptatás miatt, zokni, fehérnemű, szoptatós melltartó, törülközők, papucsok (1 a fürdéshez), tisztálkodó szerek, mosdószivacs (császárosoknak nagyon hasznos) köntös, wcpapír, telefon töltő, evőeszközök, és jó ha magadnak is viszel eldobható pelenkázó alátétet, mert inkább azt vérezd össze mint az ágyneműt, bár nem veszik érte az ember fejét ha mégis össze kened. Törülközőből jobb több méretet és több darabot vinni, hogy ha össze kened nem kell mosnod, csak kicseréled, a piszkosat meg hazaküldöd a látogatókkal. Jó ha a szülőszobára valót külön kis táskába rakod.
Nem tudom szeretnétek e apás szülést, ha igen akkor az apukának a ruhát a patikában vegyétek meg, azt is elfogadják és jóval olcsóbb.
Valamint vigyetek vizet, és szőlőcukrot a vajúdásra.
Remélem sikerült valamennyire segítenem.

Üdv,
Gabi
gabiraikkonen
 
 


Sziasztok kismamik!

Gabi jól leírt szinte mindent. Én is kétágyas szobában voltam, császáros sajnos. Igen, elvileg nem jöhet be a párod, de mi a másik kismamival akivel együtt voltam megbeszéltük  és a párjaink felváltva voltak bent segíteni nekünk. Persze volt olyan nővér aki rájuk szólt, akkor kimentek, majd később visszajöttek. Dokikról én már sokat írtam, nekem szinte mind szimaptikus volt. Csecsemősökről megoszlik a véleményem. Akik bent vannak az ujszülöttekkel fürdetnek, babákat ellátnak stb.. azok kicsit túlterheltek,ezért talán nehezebb velük a komunikácó, de vannak akik járják a szobákat nézik minden rendben van-e, azoktól én sokat kérdeztem és mindig türelmesen válaszoltak. Gabi leírta mit érdemes vinni, talán ami kimaradt  ,de lehet csak nem láttam az betadine és én vittem fültisztitót is. (köldökcsonk kezelésére). Nekem bevált az eldobható bugyi, nagyon nehezen mozogtam császár után, így ez tökéletes volt. Hálóruhát vigyetek többet, legalábbis nekem kellett. Nagyon izzadtam szülés után, így folyamatosan cseréltem magamon. Lehet haza is küldeni és másnap tisztán visszakérni. 
Hirtelen ennyi
Üdv mindenkinek és szép napot
monap79
 
 


Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! Mi elmentünk a férjemmel a 18-i szülésfelkészítőre, csak azért hogy körbemehessünk, megnézhessük a körülményeket. Persze az egyik sorban legbelül ültünk, úgyhogy amikor az előadás legelején mondta a védőnő hogy nem tudunk ma szülőszobát nézni mert tele van, nem tudtunk kijönni... Jucika22: Ne bánd hogy kihagytad, borzalmas előadás volt. A végén valaki megkérdezte amit Te is, hogy mit kell vinni, a védőnő azt mondta, semmit, mindent kap a baba, pelust is. Egy másik kismama javította ki, hogy pelenkát bizony kell vinni, ő már volt szülőszobalátogatáson és ott mondták. A kedvenc mondatom a védőnőtől ez volt: "Hogy hogy van a gyakorlatban, azt én nem tudom" Mondhatom igazán felkészült volt :) 
Mindenesetre kaptam időpontot a 12. heti UH-ra, és van időpontom Benczi Csillához is, remélem szimpatikus lesz.
A betét kérdéshez annyi szólnék hozzá, hogy tényleg nagyon egyénfüggő, nekem az előző szülés után (császár) első pillanattól kezdve elég volt a sima betét, valamilyen éjszakai fajta. A szobatársamnak viszont a párja vett olyan betétet ami egyben volt a bugyi, ő elképesztően sokat vérzett. 

almisajt
 
 


@almisajt:


A császár és a kevesebb vérzés kapcsán lehet olyan összefüggés szerinted, hogy ott esetleg "jobbak kitakarítják" a méhet? (nem tudom szebben megfogalmazni) Mert ezt már többektől hallottam, hogy császár után alig véreztek.

Lilypie Pregnancy tickers
edesmezes
 
 


@edesmezes:
Valamennyi összefüggést el tudok képzelni (bár nem értek hozzá, én is csak gondolom) de a szobatársam akit említettem, ő is császáros volt, bár neki altatásos sürgősségi császárt csináltak, neki valami komolyabb gondja volt, nem emlékszem pontosan hogy mi. Biztos sok függ dokitól is, hogy ki "mennyire takarít ki". 

almisajt
 
 


Sziasztok,
nekünk 2013-ban ruhát adtak, minden mást vinni kellett a babáknak (hintőport is a köldökcsonkra), a szülés napján el kellett menni a gyógyszertárba és kiváltani a gyerekorvostól kapott recepteket.
A vérzés nekem is enyhe volt, szintén császár (nem sürgősségi) után, én ráfogtam arra, de amúgy sem szokott nagyon durva mensesem lenni. Úgyhogy majdnem az összes extra méretű betétet haza is hoztam magammal.

Látom, hogy vagytok itt többedik babával, tudtok valamit arról, hogy császár után második szülésnél mi a kórházban a gyakorlat?
nyanya83
 
 


Sziasztok! Hogy vagytok? Nagyon pang ez az oldal :) 
Nono, Monap, Brigi: hogy vannak a picik? Már biztos nagyon nagyot nőttek 
Jucika22: veled mizujs? készülsz már? Én végre itthon vagyok, már nem járok dolgozni. Van időm picit az itthoni dolgokra is. Elkezdtem kimosni, kivasalni a pici rucikat. Most már tényleg egy két dolog van még hátra, amit még be kell szerezni, de nagyjából minden megvan. Igazat megvallva kezdek félni, nagyon nagyon közel van most már az idő. Visszagondolva, úgy elrohant ez az év, még most volt február mikor pozitívat teszteltem, most pedig a szülésre készülök. Jövő héten hétfőn megyünk az első NST-re. Ez hosszasan el szokott tartani? Mik a tapasztalatok? Egyek előtte csokit? Azt mondják attól jobban fog mocorogni és nem kell olyan sokáig ott ücsörögni. 
Írjatok mi van veletek, hogy vagytok! kíváncsi vagyok
Puszi
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


@kitke1982:
Szia Kitti!
Jól vagyunk csak leköt a kicsi Lilu baba!Irtam neked privit!Azon a héten amit írtam beugranék a sprayvel!Mikorra vagy írva?-nehogy lekéssem!!!Milyen volt az NST?Mocorgott a baba?A csokit közvetlen akkor kell enni amikor rád teszik az NST-t,mert a cukorra rögtön reagál a baba.Bár ez nálam nem vált be.Én szőlőcukrot ettem és szépen csicsikált a baba a hasamban.:))Az NST mindenképp 10-20 perc között mérik!Minsen rendben volt NST-n?
nono36
 
 
 
 


@kitke1982:
Szia Kitti!
Jól vagyunk csak leköt a kicsi Lilu baba!Irtam neked privit!Azon a héten amit írtam beugranék a sprayvel!Mikorra vagy írva?-nehogy lekéssem!!!Milyen volt az NST?Mocorgott a baba?A csokit közvetlen akkor kell enni amikor rád teszik az NST-t,mert a cukorra rögtön reagál a baba.Bár ez nálam nem vált be.Én szőlőcukrot ettem és szépen csicsikált a baba a hasamban.:))Az NST mindenképp 10-20 perc között mérik!Minden rendben volt NST-n?
nono36
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: