Új privát üzeneted érkezett!

Igen én is hallottam már ezt a maszekx10-es variációt, de a 100e szerintem is nagyon sok, annyit nem szándékozunk neki adni.én nem mertem rákérdezni nehogy nagy összeget mondjon, de ezek szerint nem mond konkrétumot.
A burokrepesztés után jött be a szülőszobára hozzám, akkor láttam először. kicsit panaszkodtam és ő akkor is mosolygott és viccelődött. Nekem szimpi volt. Akkor is viccelődött amikor a sérüléseket varrta. És többször bejött hozzám az ott töltött 3 nap alatt.
Október 21-re vagyok kiírva.
akorokna
akorokna
 
 


Sziasztok!
Hátha tudtok segíteni...
Szülésznőt keresek az Imrében, és friss tapasztalatokat várok.
Olyan valakit szeretnék, aki persze amellett, hogy szakmailag jó, kedves, türelmes, ráadásul még nem is a pénzre megy.
Gondolok itt olyanra, hogy nem közli előre (esetleg utólag) a tarifáját, örül annak, amit kap, és az NST-ket sem magánban tudja csak megcsinálni. (Nem baj, ha nem a "felkapottak" közül való...)

(Szültem már itt, akkor is volt fogadott szülésznőm, akivel szakmailag, emberileg meg voltam elégedve, csak hát az anyagiak... Sajnos rákérdeztem a tarifára és mondott egy elég nagy összeget, ráadásul az NST-t külön kell fizetni és alkalmanként az sem kevés. Ez most sajna anyagilag nem fog menni, ennek ellenére szeretném, ha nem az ügyeletes lenne csak, pláne, ha nagyüzem lesz éppen.)
Köszi!
vancsura
 
 


Sziasztok!

A héten derült ki számomra, hogy kismama vagyok, ez az első baba, vagyis tele vagyok kérdésekkel.. :D
A közelség és a jó híre miatt is a Szent Imrében keresnék orvost.

A Bálintokhoz tényleg nem lehet bekerülni?
Mennyit illik adni ilyenkor vizsgálatonként? Magánra sajna nincs pénzünk és teljesen tanácstalan vagyok... :(

Köszönöm!
macskabagoly
 
 

 
 

sokkal jobb orvosok vannak,mint a Bálint ,én jártam hozzá vizsgálatra,egyszer-egyszer ,de nem bírtam.én még egyszer nem szülnék a Tétényibe,de te tudod.

mó73
 
 


Macskabagoly! Nekem Bálint M. az orvosom, 100%-ig meg vagyok vele elégedve. Nagyon az elején vagy, szerintem azért próbáld meg elérni valamelyiket, hátha sikerül. (A legidősebb,B. Sándor már nem vállal szülést.)
Anyagiakban nem tudok tanácsot adni, magánba járok hozzá, de ha sikerül a kórházi rendelésre menned, akkor az elvileg ingyenes.

Mó! 3 Bálint doki van, te melyiknél jártál? Én még mindegyikről csak jókat hallottam, még akkor is ha nem privát orvosa volt valakinek.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Atizka,szia én már nagyon rég ,1992-ben jártam Bálint S.dr-nál,de igaz az már nagyon rég volt,akkor nyers volt és egyszerűen nem volt szimpatikus,ennyi,ugyanúgy,mint Fülöp doktor sem,de aki viszont ott a legjobb fej és legjobb orvos mai napig ,ő Faludi Pál dr úr,de azt nem tudom,hogy vezet e még szülést. az első 2 gyerekemet megszültem ott,de a 3. 4. 5. és 6. is a Dél-Pestibe született,ott már jó élményeim voltak. :)

mó73
 
 


Sziasztok!

Atizka!

Telefonon azt mondták, hogy magánban rendel, a kórházban csak a visszatérő betegeit fogadja.. Ott 22-re kaptam időpontot.
Sajna muszáj lesz a magánrendelés, első baba lesz, kell a nyugi és a megbízható orvos, a pénzt meg kisakkozzuk valahogy..
Remélem, azért valamelyik elvállal....
Magánrendelésen kb. mennyire számítsak?

Mó!
Én is csak jót hallottam róla, mindenki dicsérte (egyébként mindhármukat!!). Megpróbálom, ha nem jön be, még az elején vagyok, majd találok valakit!
macskabagoly
 
 


Macskabagoly,én nem fogadtam orvost soha,pedig 6 gyerekem van,a védőnő lebeszélt még az elején,aztán igaza is volt.most már viszont nem szeretnék több gyereket,de évente járok maszekhoz rákszűrésre,az alkalmanként 13000ft.

mó73
 
 


Mó!

Hat gyerekkel mozgalmas lehet az életetek... :D

Az a helyzet, hogy igazából a terhesség alatt szeretném, hogy figyeljen rám olyan valaki, aki megbízható orvos.
Azt tanácsolták egyébként a most körülöttem élő, nemrég szült anyukák, hogy fontosabb, hogy jó szülésznőm legyen.
Nehéz dolog ez, nulla tapasztalattal.
macskabagoly
 
 


Szia, a szülésznőkről annyit tudok írni,hogy mind a 2 kórházban,ahol szültem tündérien aranyosak voltak,szerintem nem csak kifogtam,mert voltam ugye párszor bent,hanem tényleg annyira kedves mind és szeretik a munkájukat szerintem,hogy a szülésznő bárki legyen éppen ügyeletes mindenki jó kézben van.Esetleg annyi a különbség,hogy ha megfogadod a szülésznőt,mert vannak akik úgy gondolják,hogy nekik úgy jobb,akkor többe kerül.Amúgy meg szintén ugyanolyan biztonságba vagy és szintén olyan rendesek veled ,de így annyit adsz,amennyit akarsz és nem kell izgulni sem,hogy most hívják,oda ér e. na egy kicsit hosszú lettem. :)

mó73
 
 


Macskabagoly,

3x szültem a Szent Imrében, nagyon jó élményekkel és tapasztalatokkal. Szerintem is jó és fontos, hogy legyen szülésznőd, főleg ha első baba és sok benned a kérdés, bizonytalanság.
Az meg, hogy jó dokid legyen, szintén fontos lehet. Személyfüggő, hogy kinek mi adja meg biztonságot. Ügyeletesnél épp úgy lehet "jól" szülni, mint választottnál,ha neked fontos az, hogy ismerős legyen, mert jobban meg tudsz bízni, nyugodtabb vagy, akkor mindenképp legyen dokid is. Sajnos az enyém (Dr. Szőnyi), már nem vállal szüléseket. A Bálintok tényleg nagyon jók, de nehéz bekerülni hozzájuk. Bardóczy szintén jó orvos, de rettenetesen túlvállalt. Fülöp doki több körben is szülészkedik, így nem mindig ő vezeti le a szüléseit... Az is fontos lehet, hogy te milyen tipusú dokira vágysz. Faludi dokit sokan szeretik, de a sajátos humora miatt legalább ennyien tuskózzák le. Ő és Urbán doktornő is szeretnek pl. siettetni, inkább hajlamosak burokrepesztésre, oxitocinozásra. Az alterosabb dokik meg inkább békén hagynak, ha nincs gond. Én, ha most megint szülnék, a dokim híján Dr. Tasi Róbertet választanám, mert kedves, humoros, nem szól bele a természetes folyamatokba, ha nincs orvosi indoka. Lehet, hogy neked más jobban bejönne. Érdemes lehet elmenni a szülés-felkészítő előadásokra, itt találkozhatsz a dokikkal és a szülésznőkkel is.
Váradiné Ica, Fantha Zsuzsa, Czakker Judit, Molnár Gabi a legprofibb szülésznők. De általában is nagyon jó szülésznői vannak a kórháznak. Ha valakitől őrizkedj, akkor az Szánthó doktor!
Szép pocakosodást! :)
macskanyu
 
 


Sziasztok,


2008.05.01-én szültem a St Imrében Raft Dr-nál, röviden a történetem:

hajnalban bementünk a kórházba -rendszertelen fájásokkal és "nyákdugószerű" elvesztésével - pont Raft Dr volt az ügyeletes, megvizsgált, burokrepesztés, majd vártunk, reggelig vajúdás-pihivel összekötve, reggel megint megvizsgált,nem sok változott, oxitocint kaptam - páromat visszahívtam,h jöjjön - Raft Dr mondta,h csak du-n lesz baba. Nem ment haza végig mellettünk volt, pedig megtehette volna,h otthagy minket és du-n visszajön..de nem!
Általában úgy van,h a dokit alig látjuk szülés közben és a szülésznőt folyamatosan, na nekem ehhez képest pont fordítva volt..ügyelet volt -05.01.- a szülésznő nem győzött össze-vissza szaladgálni a szülöszobák között és a doki beült hozzánk a szülőszobába és segített,amikor már a fejecske kinnt volt a szülésznőért elment és befejezte ő a szülést..természetes az "utómunka" a dokié volt - ami nagyon szépen és jól sikerült, másnap már ültem a gátsebemmel .)) másnap bejött meglátogatni - nem dolgozott pedig - és meg is vizsgált, nekem nagyon jól esett,h ilyen gondoskodó és végig bíztam benne, mert éreztem,h jó kezekben vagyunk azt gondolom ez a legfontosabb..az már csak hab a tortán,h emberileg is korrekt és humoros is..néha.. :)

én csak ajánlani tudom Raft Dr-t a szülésért nem kért fix összeget, ránkbízta mennyit adunk, ami nagy ritkaság a mai világban..;)

jó egészséget és örömteli babavárást kívánok! :P
badymami
 
 


macskanyu, Szántho dr még ott van,én nála születtem,hát anyukám se volt tőle elragadtatva! :)

mó73
 
 


Sziasztok!
Előre is elnézést kérek, kicsit hosszú leszek. Sosem volt állandó orvosom, az éves rákszűrést az sztk-ban végeztettem el. 6 hetesen terhesen kezdtem el orvost keresni egy másik fórumon, és abban voltam biztos hogy a Szent Imrében szeretnék szülni és olyan dokinál akinek a rendelése - akár maszek is - nincs messze. a fórum válaszok alapján Dr. R. M. mellett döntöttem. Első pár alkalommal szimpi volt, elég laza, nem keltette feleslegesen a pánikot. Megjegyzem nekem sem volt különösebb bajom. A kilók nagyon jöttek...ezért már piszkált, a vége fele elég bunkón. Futószalagos anyuka voltam nála, egyáltalán nem emlékezett hogy előző alkalommal mit mondott és le...ott állandoan hogy ezt miért nem csináltam...stb holott nem is mondta. Ahogy közeledett a szülés ideje megkérdeztem - első gyerekesként - hogy mégis beszéljünk a szülésről, közölte hogy 70 000, csoki,virág ahogy gondolom. Febr.2-re voltam kiírva, aztán az ő számítása szerint febr.6 lett belőle. Febr. 11 körül mondta hogy itt a vég mostmár befekvés,mert nem maradhatok otthon. Csütörtöki nap volt, lelkileg összetörve - merthogy én úgy terveztem hogy januárban már babám lesz,nemhogy túl hordom - felpakolva megjelentem a kórházban, M. sehol, telefonját nem vette fel, kórházban semmit nem tudtak róla - mert ő csak heti egy napot van benn - Felhívtam a szülésznőmet - akit merek bátran ajánlani Vastagné Nagy éva - aki épp jött be szülésre, ügyeletes doki megvizsgált és mondta hogy még semmi, menjek haza, de szombaton vissza és befekvés. Szombaton bementem ügyeletes doki megvizsgált, mondta hogy semmi, de már csak saját felelősségre enged haza. Én inkább hazajöttem - megjegyzem dokim nem került elő - Hétfőn bementem, jelentkeztem a szülészeten, bekerültem egy két ágyas szobába. Este jött a szülésznőm és mondta hogy M is előkerült, beteg volt. Első éjszaka kritikán aluli, szobatásra kisfia végig üvöltött. Kedd reggel előkerült M - reggel elment a nyákdugom - megvizsgált és mondta hogy talán lesz vmi, menjek ultrahangra. - Halkan jegyzem meg hogy ekkor hordtam túl két héttel kislányomat - UH-n lassan ment, sokat vártam, megvizsgáltak, csóválták a fejüket, hogy ilyen nincs, éretlen a méhlepény, sok a víz, nyoma sincs annak hogy szülni fogok valaha is. Lekéstem a bemutatást - ez egy roppant jó dolog, vizit során az osztályvezető megvizsgál és eldönti hogy mi legyen velem...a dokim semmit nem mondott - lelkileg már padlón voltam. Délután előkerült a prof megvizsgált, de úgy hogy csillagokat láttam - szerintem neki köszönhetem hogy végül magától beindult a szülés - azt mondta van remény, holnapra talán lesz baba. Délutántól fájdogáltam, de nem vészesen, este kicsit jobban, felhívtam a szülésznőmet hogy mi legyen, mondta homeost be, majd holnap találkozunk. Éjfél körül átmentem a szülőszobára, mert jobban fájtam és nővérke mondta nézessem meg magam. Ügyeletes doki közölte hogy 4 ujjnyira vagyok tágulva, szülni fogunk, beöntésre nincs idő. Gyorsan beadták a gyógyszert mert Strepto B voltam - ez 00 körül volt - visszasétáltam a szobámba cuccomért, felhívtam a férjem, szakadt a hó, azutak gázosak, 8-an szültünk az éjjel...Kb. 3.30-ig elvoltam, bár nagyon fáradtan, mert nem aludtam előző éjjel, napközben is sík ideg voltam, ki voltam purcanva. Kaptam oxitocint kétszer, mert dokim szerint fájásgyenge voltam. Amikor megjegyeztem hogy fáradt vagyok nem bírom, leb...tt hogy ő is fáradt. Nyavajgott hogy lassan megy. A végén közölte hogy úgysem bírom megszülni, legyen vákum, szülésznőm mondta hogy neeeee próbáljak nyomni. Bejött a másik doki, mert vákumhoz kettő kell, mondta hogy nincs vákum, ki fog jönni inkább pici vágás. Ja közben burokrepesztésnél látszott hogy tiszta trugyi volt már a víz, és egyszer sem vizsgálták a túlhordás alatt. Pasi doki betérdelt, M vágott és megszületett lánykám 4.25-kor 4100 grammal 57 cm-el. Doki közölte hogy 10 nap múlva a rendelőben találkozunk és ott le tudjuk az anyagiakat rendezni. A kórházban többet rám sem nézett, amikor 10 nap múlva mentünk azt sem tudta hogy fiut vagy lányt szültem. Még rákszűrésre sem mentem vissza hozzá. Őt nem ajánlom senkinek. A kórház nem volt rossz, csecsemősök jók voltak, mondjuk egyszer sem vizsgáltak már meg, úgy jöttem el, nem tudom hogy ez így szokás-e vagy sem. A szülésznőt bátran ajánlom mindenkinek, a dokimat NEM.
Hosszú lettem, bocsi.

Kép
budabo
 
 


Sziasztok!

Én is csak erősíteni tudom a dr.Bálintokat nagyon szeretők táborát :lol:
4x szültem Bálint Sándorral és csakis szép emlékeim vannak Róla.Mint EMBER és mint doki.
Szülésznők közül 2x volt szerencsém Molnár Gabihoz:először ügyeletes volt,másodszor már választott.Ez is remek választásnak bizonyult. :D

petergabi
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam, remélem tudtok nekem egy kis infóval szolgálni. Február 20-ra vagyok kiírva második babámmal és most a Szent Imrében fogok szülni, ahol még életemben nem jártam.
Elméletileg csinálnak szülésfelkészítést is, csak most az influ miatt teljes zárlat van és lehet be sem tudok menni szétnézni, érdeklődni már szülés előtt :(
Olyasmiket szeretnék tudni, hogy milyenek a kórtermek, hány ágyasok, tisztaságuk, felszereltségük milyen, van-e saját fürdőjük, tv, mikró, ilyesmi? Azt olvastam a kh honlapján, hogy egyágyas is van napi 7ezerért. Érdemes ilyet kérni?
A baba egész nap velem van-e vagy elviszik időnként? Esetleg be lehet adni a csecsemősökhöz, ha pihenni szeretnék (mert van ahol nem feltétlenül veszik ezt jónéven).
Császár után odaadják-e rögtön a babát (én tuti az leszek)?
Érdemes-e szerintetek császárhoz szülésznőt fogadni? Mennyit kérnek általában a szülésznők? Hány napot tartanak bent szülés után?
Kell-e pelenkát, ruhát, babaápolási szereket, takarót, sapkát vinni a gyerkőcnek?

Mire érdemes még odafigyelni, készülni, ilyesmi? Bármilyen tapasztalatot, tanácsot örömmel fogadok!

Köszönöm szépen!

Vera
kapcsa
 
 


Kapcsa!
Nem minden kérdésedre tudok válaszolni, remélem mások megteszik majd.
A kórtermek általában 2 ágyasak, de tudtommal van 3 ágyas is. Talán csak akkor veszik igénybe, ha sok a kismama.
Az 1 ágyast nem tudom milyen, érdemes-e, de úgy hallottam oda apuka is bemehet, császár után ez megfontolandó (bár ha még akkor is részleges zárlat lesz, érdemes megkérdezni, hogy oda beengedik-e).
A babát be lehet vinni a csecsemősökhöz, hogy milyen néven veszik, nem tudom, de az a dolguk, hogy addig figyeljenek a babára, amíg ott van.
Szülés után, ha nincs gond 4 nappal már hazaengednek.
Ha első baba és császáros leszel, akkor én szülésznő helyett inkább a fogadott csecsemőst választanám, mert ő talán többet tud neked segíteni.

(Igyekszem folytatni, szólítanak...)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Tarifákról nem tudok, nekem nem volt fogadott csecsemősöm (kicsit egyébként túlzásnak tarom, hogy már azt is fogadni "illik", de ha az anyagiak nem akadály, akkor biztos segítségedre lesz, egyéb esetben a csecsemősök nyakára kell járni, ha valamit nem tudsz. Maguktól nem sok ismeretet adnak át, persze tisztelet a kivételnek... Nekem ez a tapasztalatom.)
Az előbb kimaradt, hogy 1 fürdőszoba, wc két kórteremhez tartozik, vagyis általában 4 ember használ egyet. Amikor ott voltam, ezek tiszták, kúltúráltak voltak. A kórtermekben nincs tv (hidd el, nem is fog hiányozni, örülsz, ha nyugalom van körülötted, mikró gondolom a nővérszobában, nekem a szülésznő mondta, hogy vigyek tányért, ha kell megmelegítik benne az ennivalót, ha éppen nem tudja az ember rögtön megenni a meleg kaját. (Biztos így van, én nem vettem igénybe.)

Babának pelenkát, popsitörlőt kell vinni, és a hazamenős ruhát, krémet, hintőport és ottani ruhát adnak.

Remélem tudtam segíteni egy kicsit. További szép babavárást kívánok, és bízzunk benne, hogy hamarosan feloldják a látogatási és egyéb tilalmakat.

És két honlap, ami talán segítségedre lehet, ha szeretnél csecsemőst fogadni, vagy kórházon kívül szülésfelkészítőre menni:
http://liliombabakonzultacio.hu/
http://www.babaváró.hu/ (Ezt a linket így ékezetekkel kell beírni, csak így nyitható meg.)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


szerintem kb 30 e. a szülésznők tarifája, de 20-50-ig hallottam sok mindent, bár sztem császárhoz nem érdemes. Egyébként az én egyik szobatsam fogadott csecsemőst (ha jól emlékszem 5-10 e-t fizetett), de szerintem, ha kérdezel, felesleges, mert egyébként segítőkészek. ha mégis akarsz, vmilyen Magdi volt egy 60 körüli kis tündér.
Én novemberben szültem, de sapikát és kis kesztyűt nem adtak, szóval azt vigyél, egyébként meg úgy van, ahogy atizka írta. talán még annyit, hogy közös hűtő van, viszont a kórházi kaját mképp érdemes kipótolni egy kis sajttal, felvágottal...
még annyit, hogy én 3 ágyasban feküdtem-ezek eredetileg 2 ágyasok, csak annyi volt a szülés, hogy volt pótágy... én úgy láttam, hogy kulturált anyukák voltak bent, szerintem jobb, ha van kihez szólnod.
zsu
zsuzs27
 
 


Nagyon köszi a válaszokat! Szerintem csecsemőst nem fogadok, van itthon egy 1,5 évesem, vele szerencsére már kigyakoroltam magam :D Hát igen, a tv tuti nem fog hiányozni, de ha feloldják a tilalmat, valószínű kérni fogok egyágyast, ha oda bejöhet a férjem (meg a lányom, mert nagyon hosszú lesz a pár nap nélkülük).

Nagyon szép és boldog új évet kívánok nektek! :wink:
kapcsa
 
 


Kapcsa,
Az első is császáros volt? Csak azért kérdezem, mert akkor van tapasztalatod, hogy mennyire hamar épülsz fel.
Engem az első szülés annyira kikészitett, hogy őszintén örültem, hogy kétágyasba kerültem, és a szobatársam egy angyal volt, aki egyrészt segitett (pl vizet se tudtam magamnak önteni) , másrészt tartotta bennem a lelket.
A második szülésnél már sokkal jobban vettem az akadályokat, akkor örültem volna egy egyágyasnak, de nem volt.
Ellenben - legalábbis 3 éve - oda se engedték be az apukákat (már hogy nem influenza miatt, hanem alapból) Ez nem tudom, mennyire igaz, elég messze voltam az egyágyasoktól, szóval látni nem láttam :)


Lányok,
Itt is megkérdezem, hátha... Szült valaki most télen? Az érdekelne, hogy mennyire van meleg - hálóing v. pizsama?
schmo
 
 


Schmo
Hát, eléggé kivoltam az első után (26 óra vajúdás után császár) de fizikailag viszonylag jól bírtam, (bár majd' megdöglöttem annyira fájt a hasam) nem volt szükségem segítségre. Ezért is bízom benne, hogy a mostani még könnyebb lesz, hogy már eleve csaszinak indul. Dokim is azt mondta most, hogy császárosoknak nem is szívesen adnak külön szobát, aminek nem örülök túlzottan, de kénytelen leszek beletörődni. Majd jó gyorsan felépülök és húzok haza mint a vadliba :lol: :lol:
Köszi egyébként a hsz-t!
Szerintem marha meleg lesz, minden szülészeten az van! Én csak hálóinggel készülök.

És már megvan az időpontom, február 15!!!! :D :D
Te kb mikor???
kapcsa
 
 


Szia !

Febr 28.
De persze majd meglássuk :)
Nem ragaszkodom hozzá, hogy bent legyen a legvégéig, tőlem kijöhet 1-2 héttel hamarabb :)
schmo
 
 


sziasztok!

engem az érdekelne, hogy a fórumozók között van-e olyan, akinek nem volt választott orvosa és kapott érzéstelenítést. Eda, vagy nubain injekciót? El tudja vki mesélni a nubain hatását?Konkrétan mennyit ér, mert azt tudom, hogy fájd. csill. Egyébként 17 hetes a 2. pocaklakóm, de orvost nem szeretnék fogadni, csak szülésznőt, viszont a korábbi tapasztalatok miatt szeretnék érzéstelenítést.

zsu
zsuzs27
 
 


Sziasztok! Úgy tűnik, végül a Szt Imrénél maradok, mégpedig Kovács Zoltánnál. Olvastam korábban róla jót is meg rosszat is, ismerősöm ajánlotta. Első találkozáskor nekem is ijesztő volt a rezzenéstelen, egykedvű arca, ahogy az embernek tényleg az az érzése, hogy egy bábuval beszél. Elmentem hozzá 11 hetesen is, mondván, hogy azután majd eldöntöm, mennyire zavar ez engem. Szándékosan beszélgettem vele az előző szülésemről, meg az ezzel kapcsolatos aggodalmaimról, és most szerencsére átjött belőle az empátia is. Nem éreztem azt, hogy totál hidegen néz rám, mint egy kiló húsra, hanem végülis ami nekem fontos, azt azt hiszem meg tudja adni (nem kell nekem jópofizni, dehogy. Csak érezzem, hogy partner vagyok.) Remélem, nem fázok rá.
Egy gond van vele: kb. pont a kiíráskor megy el szabira. A fiam 2 héttel előbb jött, így van rá remény, hogy most sem szívom meg, mert különben ügyeletesre fogok szorulni. De arra gondoltam, hogy nyári szülés lévén ez a rizikó sajnos mindenhol fennálnna :(((
Járt már valaki így?
pacsuli
 
 


Sziasztok!


Én még tanácstalanul állok a kórházválasztás előtt. Egyelőre két lehetőég közül mérlegelek. Vagy az Uzsoki, mert 2 percre van vagy a Szent Imre a természetesség miatt.

Mivel zuglói lakos vagyok, nem tudom mit tehetnék. Csak magánrendeléssel lenne esélyem a Szent Imérbe menni?
Lehetséges csak szülésznőt fogadni?

Segítetek!


köszi

zsófi

lolka_zs
 
 


szia Lolka, szerintem jobb választás lenne az Uzsoki !! de te tudod!

mó73
 
 


Szia mó73!
Mind a két lányomat a Szt.Imrében szültem a másodikat a nyáron és mind a kettőt a B.Balázsnál,és a B.Sándorral is többször találkoztam és igenis azt tudom mondani hogy mind a kettő nemcsak mint orvos hanem emberileg is fantasztikusak,emberségesek.Nem tudom megérteni mi váltotta ki belőled ezt a nagy ellenszenvet a Bálint dokikkal és a kórházzal szemben eddig szinte mindegyik hozzászólásodban arra próbáltad rá venni az anyukákat hogy nehogy a Szt Imrében szüljenek mert milyen szar,tudomásom szerint 1992 óta rengeteg minden változott és nagyon sok minden a B.S.nyitott gondolkodásának és kitartásának köszönhető.
Tehát lányok ,anyukák ne féljetek a Szt. Imrébe menni ,mindenki nagyon profi úgy a dokik mint a szülésznők.
penelope
penelope
 
 


Pacsuli,

én jártam így, pont akkor szültem volna, mikor a dokim szabira ment, de a baba megvárta, amíg visszaérkezett :)) Viszont erre az esetre, ha pont akkor akart volna születni, a dokim javasolt egy helyettest maga helyett, akit bátran hívhatok, ha nem akarok ügyeletesnél szülni. Szerintem kérdezz rá nyugodtan a dokidnál, mit javasol? Egyebekben meg nem feltétlen rossz ügyeletesnél szülni, ebben az esetben jó ha van szülésznőd, mert őt legalább ismered.

Penelope,
én 3x szültem a Szt.Imrében és negyedszer is ott szülnék, ha valaha szülnék még egyszer.... :)


Lolka,

én viszont nem ajánlom az Uzsokit, szomszéd lány szült ott. Ha csak nem sürgősen jön az a baba, akkor jobb választás a Szent Imre szerintem. Én még a 3. szülésemnél is beértem Fótról, pedig villámgyorsan jött a fiatalember :)
macskanyu
 
 


Sziasztok!

Én is a Szent Imrébe szültem a kisfiamat, dr. Kocsis Évánál, a szülésznőnk Széles Ági volt! Mindketten nagyon profik, csak ajánlani tudom mindenkinek! A szülés nagyon jó hangulatba telt, szép emlék maradt! A másodikat is csak a doktornőnél és Áginál szülöm, az tuti!

Ha valaki kérdezni szeretne róluk, szívesen válaszolok!

Zsu

zsu83
 
 


Szia Zsu!

Áprilisra várjuk a Babánkat, szintén az Ági lesz a szülésznőm. Tudnál róla mesélni?

Kép
calendula
 
 


Keressük az év legjobb szülésznőjét
Az Év Bábája díj

Az Országos Bábaszövetség minden évben a kismamák és a szakma javaslatai alapján odaítéli egy szülésznőnek az Év Bábája díjat.
Kérjük, ha van szülésznő, akire szívesen emlékeztek, aki megkönnyítette a vajúdás-szülés folyamatát, írjátok meg e-mailben vagy levélben nekünk, hogy Szövetségünk vezetősége a javaslatok alapján a legjobb szülésznőnek átadhassa a díjat.
A levélben írjátok meg akár nekem privátban, akár az endomed@t-online.hu címre:
- a neveteket (bizalmasan kezeljük, senkinek tovább nem adjuk),
- hogy mikor szültetek – az sem baj, ha évekkel ezelőtt szültetek, de most jutott eszetekbe, hogy szavazzatok rá –
- a szülésznő nevét és a kórházat, ahol dolgozik
- és az is jó volna, ha írnátok róla néhány sort, miért őt választottátok, miben segített…
A Nemzetközi Bábanapon, vagyis a Szülésznők Napján, május 5-én adjuk át a díjat, mely ünnepségre szeretettel várunk minden kismamát.
A Bábanapról, a helyszínről és a díjról olvashattok még a Kismama újságban is.
nováky_rita
 
 


Sziasztok!

Nem szorosan a témához tartozik, de van valakinek tapasztalata a Szt. Imrében a plasztikai sebészetről??
Szülés miatti hasizom szétválás miatt megyek konzultációra, érdekelne ha valakinek van tapasztalata! Priviben is lehet hogy ne itt offoljunk!

Köszönöm! Üdv!
Anna

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Egy gond van vele: kb. pont a kiíráskor megy el szabira. A fiam 2 héttel előbb jött, így van rá remény, hogy most sem szívom meg, mert különben ügyeletesre fogok szorulni. De arra gondoltam, hogy nyári szülés lévén ez a rizikó sajnos mindenhol fennálnna :(((

szia!
én is pont Kovács Zoltán választásán gondolkodom. júl.17-re vagyok kiírva. te mikorra? mit hallottál pontosan, mikor megy szabira?
köszi!
jó babavárást!
bette
 
 


Szia Calendula!

Először is gratulálok a kislányodhoz!
Ági egy nagyon rendes közvetlen ember, rettentően érti a dolgát, nagyon jó szakember!
Nem tudom, Ti fogtok-e járni hozzá szülésfelkészítőre, amit magánba tart?
Ott mindent részletesen el fog mondani, a szülésről, gyermekágyról, hogy mit kell vinni a kórházba! Nekem nagyon sokat segített a felkészülésbe!
Vajúdás alatt nagyon rendes volt, amikor elkezdődtek itthon a fájások, hívtam! míg beértünk, úton voltunk, akkor is rámcsörgött, hogy minden ok-e?
Vajúdásnál nagyon rendes volt, felajánlotta, hogy egy nagy labdán, a zuhanyzóban vajúdjak! Nekem ez nagyon bejött, fájások alatt rugóztam, férjem zuhanyozta a derekamat!
Nem sokat volt velünk a vajúdás alatt, úgy mondanám inkább, hogy nem zavart, hagyta, hogy a férjemmel kettesbe legyek!
Fél óránként azért bejött ellenőrizni a szívhangot! Nagyon jó volt, hogy nem voltam ágyhoz kötve! Ez egészen így ment 2 órán keresztül, aztán jött a doktornőm, burkot repesztett, utána még visszamentem egy órára a labdára, utána viszont felgyorsultak az események, hamar kibújt Bence! A szülés alatt védte a gátat, sajnos én így is repedtem, mert nagy baba volt Bence!
Szülés után minden nap bejött hozzám a kórterembe, figyelt ránk nagyon!
Végtelenül türelmes, segítőkész, soha nem eröltetett rám semmit amit én nem akartam!
Áginak köszönhetem, hogy nagyon pozitív élményként maradt meg bennem a szülés!

zsu83
 
 


bette írta:
szia!
én is pont Kovács Zoltán választásán gondolkodom. júl.17-re vagyok kiírva. te mikorra? mit hallottál pontosan, mikor megy szabira?
köszi!
jó babavárást!


sajnos júli 15-től megy szabira három hétre. És ráadásul azt mondta, hogy a többi doki a kórházban már mind tele van nyárra. Egyetlen embert mondott, Zsigmond Tamást, aki még annyira fiatal, hogy nincs akkora praxisa, hogy tele legyen. Róla semmit nem tudok. Ráadásul azt ecsetelte, hogy igazából nem gáz ügyeletesnél szülni, mert mindannyian természetességpártiak, és fő, hogy ott leyen a szülésznőm, de nekem ez már nagyon mentegetőzésnek tűnt. A szülésznő, akit ajánlottak, Molnár Gabi szintén nem ragadott meg első találkozásunkkor, úgy mondanám, közepesen volt szimpatikus. Sajnos mondott valami szerintem durvát, azt, hogy én az előző szülésemet nem tapasztaltam meg teljes minőségében, ezt a gyönyörűséges fájdalmat meg a folyamatot meg nemtudommit, mert a 20. óra vajúdásban (kb 40 óra ébrendlét után) kértem edát, és még azzal is vagy négy óra volt hátra. A végén kiderült, hogy neki még nincs gyereke... nem tudom, más szerintem látni ezer szülést és más akár egyet is átélni, én sem magyarázom, hogy kibírható megszülni egy pasinak egy vesekövet, ha nekem még nem volt... Szóval ez hagyott egy pici tüskét bennem azzal kapcsolatban, hogy annyira ne akarjak ügyeletesnél, csak a választott szülésznővel szülni.

A Kovács stlíusát már éppen megszoktam volna, mikor a rendelőben meg az történt, hogy hét percet késtem a megbeszélt hat órához képest, a rendelés csúszott, hat harminckor kijött a beteg, de az asszisztens nem engem hívott be, hanem azt a csajt, aki már előttem ott ült. Holott mint kiderült, utánam szólt az időpontja, csak beült a váróba háromneyed órával korábban az eső miatt. És az asszisztense, majd utána a Kovács is azt magyarázta, hogy ez a rend, ha késik valaki, bemehet az, aki előbb odaér, tökmindegy, hogy ő maga mennyit csúszik és az előbb odaérő amúgy hány órával a saját időpontja előtt ér oda, és lépjünk már tovább... kicsit olyan büntetésszaga volt ennek nekem, pláne miután az asszisztens kifejtette, hogy ha nem tetszik, nem kell dokit választanom, meg hogy máshol ennyi késés miatt már csak új időponttal fogadnak. Engem ez az apróság nagyon kiborított, egy egész órát vártam a hét perc késésem miatt és aznap már nem láttam ébren a fiamat...
pacsuli
 
 


köszönöm az infokat!
pont Dr.Zsigmond Tamáshoz akartam még ellátogatni, hátha szimpatikusak leszünk egymásnak...

minden jót!
bette
 
 


" Molnár Gabi szintén nem ragadott meg első találkozásunkkor, úgy mondanám, közepesen volt szimpatikus. Sajnos mondott valami szerintem durvát, azt, hogy én az előző szülésemet nem tapasztaltam meg teljes minőségében, ezt a gyönyörűséges fájdalmat meg a folyamatot meg nemtudommit, mert a 20. óra vajúdásban (kb 40 óra ébrendlét után) kértem edát, és még azzal is vagy négy óra volt hátra. A végén kiderült, hogy neki még nincs gyereke... nem tudom, más szerintem látni ezer szülést és más akár egyet is átélni, én sem magyarázom, hogy kibírható megszülni egy pasinak egy vesekövet, ha nekem még nem volt..."
szia! én is taliztam vele kb 2 hete, és nekem is hasonló érzésem volt.úgy mentem oda, hogy érzéstelenítést akarok a korábbi tapasztalat fv-ében, ő meg végig a természetességről beszélt, és hogy dolgozzam fel az előző szülésem. de akkor se orvos, se szülésznő? ez a megoldás?
te a szt imrében kaptál EDA-t?
Zsu
zsuzs27
 
 


ÉN se kaptam EDA-t, pedig azzal szerettem volna szülni , de Ági lebeszélt, és nem bántam meg! Végig elviselhető volt a fájdalom, utolsó félóra durva volt, de akkor már közel voltunk a végéhez!
Persze mindenkinek eltérő a fájdalomküszöbe!

Én ezek után tesót is EDA nélkül szeretném szülni!

zsu83
 
 


Én úgy mentem oda hozzá, hogy elsőre is természetes szülést akartam, beavatkozásmenteset, és most is azt akarok, de az első fényében tudom, hogy elérkezhetek olyan pontra, amikor nem bírom tovább a fájdalmat. Mondtam neki, hogy azt szeretném, ha ezen a ponton nem kéne még arra is energiát pocsékolnom, hogy őket győzködöm, hanem ismerjék el, hogy tettem erőfeszítést és hogy tényleg nekem is ez csak az utolsó lehetőség, és hogy azt szeretném, ha ebben az esetben kapnék. Ha meglenne a lehetőségem. De nem volt vevő, azt mondta, hogy ők mindig kétoldalról duruzsolnak az anyuka fülébe, hogy kibírja ő ezt még, én meg pont azt nem akarom, hogy ha én úgy érzem, hogym indent megtettem, és nem bírom, akkor még velük kelljen vitatkozni meg könyörögni.
Nyilván ha a válasz az, hogy nincs már idő rá, az nekem pláne megnyugtató, mert akkor látom a dolog végét. De mikor a fiammal kértem, egyáltalán nem látszott a vége, 40 óra ébrenlét és 20 óra vajúdás után, órák óta egybefüggő fájásokkal azt mondták, hogy még órák vannak hátra. Na ha ilyen van, akkor nekem ne duruzsoljanak a fülembe, mert én úgyis hangosabban ordítok :)
nem, a Péterfyben kaptam, ahol nem éppen természetes felfogás uralkodik, ezért is akartam váltani. Na de nem úgy, hogy kizárólag végletek léteznek, vagy kőkorszaki felfogás, vagy mániákus természetpárti :O
pacsuli
 
 


Pacsuli, ha ennyit vajúdtam volna, biztos én is könyörögtem volna az EDÁ-ért! Nekem Bebe 9 óra alatt meglett! Hajnali fél 5-kor kezdődtek a fájások, 9-re mentünk be a kórházba, és 14 óra előtt már kezembe volt a kisfiam! Nekem a fájások alatt nagyon sokat segített a labdán rugózás, és a langyos zuhany a derekamra!

zsu83
 
 


Zsu: köszi a választ! Igen fogunk hozzá járni a felkészítőre! Már csak egy kérdésem lenne, remélem nem veszed tolakodásnak. Mennyi pénzt adtatok neki, és mikor adtátok oda? Nem a zsebetekben akarok turkálni, csak egyszerűen fogalmam nincs mennyit szokás adni... :shock: Mindenki mást mond, hallottam már teljesen elszállt összegeket is. Ha gondolod írd meg priviben légyszi.

Kép
calendula
 
 


Calendula, írtam Neked pü-t!

zsu83
 
 


Sziasztok!
Sziasztok!
Tudom nem teljesen idetartozó a hsz., de sürgős segítségre lenne szükségem. Az unokatestvéremék április végére várják a kisfiuk, Tatabányán laknak, de az ottani kórház nagyon nem nyerte el a tetszésük, és kiderült, hogy a dokijuk hozzáállása se megfelelő pl. 9kg hízás után fogyókúráztatni akarja az 50 kilós anyukát, akin még a 6. hónapban se látszott, hogy terhes, miközben minden laborja, cukra... jó és a baba is megfelelően fejlődik. És zárt méhszájjal be akarja fektetni már a kiírt időpont előtt pár héttel, mert sokat keményedik a hasa...
Szóval a Szent Imre kórházban keresnének egy megértő, kedves, jó szakember dokit, mert ez a kórház még viszonylag elérhető nekik és jókat hallottak róla. Kevés az idő és ráadásul jó lennem ha nem kérne egy vagyont, mert sajnos nem állnak túl fényesen anyagilag, bár a babáért persze mindent megadnak. Köszönettel várok minden segítséget. Persze priviben is!
Zsuzsi
zsuzsanna25
 
 


Sziasztok!

Írnátok nekem is privátba ezekről a szülésznős árakról? És arról, hogy sok helyen hallottam már hogy az nstkért is fizetni kell ha felfogadsz valakit. Én úgy tudom, hogy az alapvetően ingyenes. Nem de?
Nekem Rakonczay Orsi, Kecskemétiné Vera szimpi. Ha tudnátok róluk íni megköszönném!

Üdv

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok !
Jelentem, valóban gatyarohasztó meleg van a kórházban, néha még a hálóing is sok volt :)
Sikerült egyágyasba kerülnöm, ha valakinek érdekes az info, ideirom, 7000Ft/nap az ára (nem éjszakát számolnak, hanem napot ! Cselesek, mert igy ha egy nap valaki kiköltözik, egy másik meg be, akkor duplán számlázhatnak... ez van.)


Igigig,
Veránál(val) szültem - most harmadszor. Asszem ez mindent elmond. Persze sok múlik azon, hogy neked milyen tipusú szülésznő jön be, nekem ő.
Mondjuk amig benn voltam, találkoztam másokkal is, akik annyira kedvesek, segitőkészek voltak, igy ismeretlenül is, hogy az állam leesett... szóval van választék :)
NST: nekem a doki csinálta a rendelőjében , szóval fizetős volt. De mivel amúgy is menni kellett hozzá, hogy megvizsgáljon, igy egyszerübb volt. Amúgy - ha jól értettem - az SZTK-ban kell időpontot kérni , és ott csinálják meg (ingyen).
schmo
 
 


Igigig!
Tarifában nem tudok segíteni, de az nst-vel kapcsolatban írnék.
Én most kimondottan olyan szülésznőt kerestem, akivel előre meg tudtam beszélni, hogy az nst ingyen, a kórházban szeretném megcsináltatni, és nem privátban. Igaz, hogy így nem ő fogja csinálni, de az eredményt megnézi. (Csizmdiáné Erikáról van szó.)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Én a Szt. Imrében szültem, és nagyon jó élmény volt. Kultúrált a szülészet és a kórtermek is! IKEA alternatív szülőszobája is van!

Testvérem januárban szült az Uzsokiban és az a kórház egy lepukkant lepratelep!!!! Nem értem hogy választhatja valaki önszántából azt az intézményt!!!!!!!!

Kovács dokihoz egyszer keveredtem de szinte azzal a lendülettel ott is hagyztam! Az a pár perc elég volt, hogy rájöjjek se gyakorlata se tudása nincsen nem olyan szintű orvos akit ajánlani lehetne bárkinek is!!!

Kovács doktor fiatalabb mindt Zsigmond,de Zsigmond legalább szimpatikus, nem hagyja ott a szülőnőit, ráadásul nagyon képzett is !!

üdv

üdv.: Mónika
lajos.monika
 
 


Penelope,akkor ezt örömmel hallom,hogy ilyen sokat és ilyen jó irányba fejlődött az évek alatt ez a kórház. De az én időmben szörnyű volt.hát ez van.

mó73
 
 


Mó73,sajnálom hogy neked csak rossz élményeid voltak,én csak azt tudom hogy a második szülésemre (mivel elköltöztünk Pestről)vidékről(Tatáról) is hajlandó voltam felutazni és ha jön a harmadik akkor ugyanoda fogok menni.Remélem fel is érünk majd mert ez a második nagyon gyors szülés volt ,szerencsénkre éjjel volt.3:10kor értünk a kórházba és 3:30 kor kint volt a baba. :)
penelope
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: