Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Régen jártam erre!
Remélem mindenkivel rendben mennek a dolgok! Lányok, ti vizesedtek már? Én egy hete vizesedem és zsibbad miatta a kezem, bár az eredményeim rendben vannnak. Csak olyan kellemetlen ez a zsibbadás...

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Szia Timcsi!

Valóban régen jártál erre de remélem azért minden rendben!
Én szerencsére még nem vizesedek,de Anikóval is az utolsó időben volt és főként a lábamon.Ami viszont érdekes volt hogy egyik napról a másikra eltünt a szülés után.
kezeden próbáld meg a hideg-meleg váltó fürdőt talán használ!!
Most olvastam az egyik fórumon! :wink:

Kép


Kép
poszani
 
 


Szia Anikó!

Köszönöm a tippet!
Te, hogy vagy?

Kép


Kép
gtimcsi
 
 

 
 

Köszönöm jól vagyunk a gyomorégést leszámítva!
Drága kisfiam előszeretettel rúgja ki az oldalamat,de ezért nem haragszom mert Anikó is érezheti most már!

Apával komoly vitában állunk a nevet illetőleg de remélem mire megszületik a baba megegyezünk! :D

Sógornőm megszült és most már van némi tapasztalatunk a szülészetet illetőleg.Van amitől nem voltam elragattatva de majd meg látjuk hogy nálunk hogy alakulnak a dolgok!

Kép


Kép
poszani
 
 


"poszani" - tudnál erről a boltról kicsit bővebben is mesélni. Ha nem is Budapesten van, de mégis merre? Hogyan lehet megtalálni?

Ma voltunk szülésfelkészítő tanfolyamon a Szt. István Kórházban. Na ez már nagyságrendekkel normálisabb volt, mint ami itt volt Almádiban. Barátságos, kedves, aranyos doktornő-védőnő páros. És rengeteg, rengeteg kismama - és jópár kispapa :)

A pelenkázószekrényt összeraktuk - fordítva. Úgyhogy majd dec elején jönnek segítők és újra összerakjuk.

Szép estét!
pnegyesi
 
 


Szia Pnegyesi!

Én ilyet láttam nézd meg hogy egyre gondolunk vagy egyátalán tetszik-e nektek!
http://www.adamo.hu/
Pontosan nem látszik de ehhez egy álvány is van!Azt csak a méreteknél vagy az árnál tüntették fel most pontosan nem tudom.
vannak címek is ahol ilyet árusítanak!

Kép


Kép
poszani
 
 


Köszönjük a linket ez nagyon csábítóan fest! Van itt egy bolt Balatonfüreden, hamarosan megnézzük.

Na tegnap beütött a ménkű. Nem tudom mennyire komoly, de Boglárka eléggé megszeppent.

Brúnó továbbra is virgonc magzat, tegnap még az ultrahangon is illegette magát :)! A mamával vannak kisebb gondok. A pontos részleteket hagyjuk, de az, hogy az orvos teljes pihenésre ítélte eddig bátor feleségemet, az eléggé megijesztette.
Szurkolunk, hogy ne legyen komolyabb probléma.

Szép napot!
pnegyesi
 
 


Remélem majd sikerül választani a hinták közül!

Boglárkának jobbulást és pihenjen sokat már csak egy kicsit kell kibírni.
Nekem is sokszor nehéz mert itt van a 4,5 éveslányom aki azért le tud fárasztani, de gondolnunk kell a pocaklakóra is.
Egyébként amíg virgonckodik Brúnó a mami pocakjában nem lehet baj! :D

A pelenkázónak meg ismét neki kell feküdni és tuti sikerül összerakni! :wink:
Nekünk még meg van a lányom kiságya de a rajz már nincs meg róla,kiváncsi leszek meddig fog tartani amíg összerakjuk! :D

Megyek ügyeket intézni ebben a remek időben!
Sajnos esik az eső!!! :(

Kép


Kép
poszani
 
 


Elnézést, hogy eltűntem. Bár elvben rugalmas a munkám, meg otthonról dolgozom, de ez a kettős, "született feleség"/cégvezető szerep kicsit betett nekem. Nem, nem panaszkodom, küzdök :)

Boglárka továbbra is szigorúan fekvésre ítélve, Brúnó virgonc.

Tegnap jött egy brigád, kitakarítottak, összerakták a pelenkázószekrényt.

S most bejárónőt keresünk.
pnegyesi
 
 


Sziasztok!


Itt egy későn csatlakozó. 2009. január 26-ára vagyok kiírva, első gyermekemmel – aki a mindenható ultrahang szerint, és ha az orvos is jól látta kislány lesz. Máv-ÁEK lett a nyertes kórház ahol szülni fogok Dr. Atalay Katalin doktornőnél. December 10-én megyünk szülésfelkészítő tanfolyamra a párommal, nagyon lelkes –imádom érte-. Van aki az ÁEK-t választotta?
inez74
 
 


Szia Pnegyesi!
Már megszoktam hogy itt egy kicsit szellősebb a részvétel de örülök hogy azért jelentkezel! :D
Boglárka vigyázzon magukra továbbra is!
Bejárónő az nem semmi !Néha nálunk is elkelne egy mert amit én már most össze pakolok a lányom és az apja után az katasztrófa.És mi lesz ha a fiunk is nagyobb lesz!!
Lázadás legalább is az én részemről!

Kép


Kép
poszani
 
 


Szia Inez74!

Gratulálok a kislányhoz!
Én a Szt.Imrében fogok szülni január 20-22 között!
Nagy valószínüséggel fiúnk lesz,legalább is az utolsó uh szerint.
Itt egy kicsit ritkábban fordulunk meg de ha van kedved és időd akkor gyere át a várandóság-januári kismamik topikba.Ott sokan vagyunk és talán ÁEK-s kismami is van!!

Kép


Kép
poszani
 
 


Régen jártam errefelé. Mondhatni, hogy ha az emberből csövek lógnak ki, nem annyira szeret írni :oops:

A helyzet persze nem ennyire drámai, csak pár napja a veszprémi kórházba járok mindenféle kezelésre. Pocsék állapotban van a gerincem, s mire Brúnó megszületik remek lenne rendbe rakni.

Közben Boglárka szorgalmasan pihen. A nőgyógyászunk nyugtatja, Brúnó meg rendesen izeg-mozog :)

Mondhatni eseménytelenek a napok, bár mindig történik valami. Hét elején végre megnéztük az Adamo hintát (köszi a tippet), Boglárkának túl spártai a kinézete, próbálom meggyőzni

Kellemes hétvégét mindenkinek!
pnegyesi
 
 


Szia Pnegyesi!

Remélem miharabb rendbe jön a gerinced mert a pici Brúnót ringatni kell valakinek! :D

Boglárkának nyugalom!Most hányadik héten tartotok?
38 hétig mi is szeretnénk kihúzni mindenképp!

Sajnálom hogy a hinta nem tetszett de talán majd sikerül találni olyat ami Boglárkának is tetszik!

Kép


Kép
poszani
 
 


Mi most lassan betöltjük a 36. hetet. Ez kedden fog bekövetkezni, akkor Boglárka abbahagyja a gyógyszer-szedést, s onnan kezdve meglássuk :)

A kezelések abbamaradtak, mert a veszprémi kórházban vírusos gyomorfertőzés terjeng, úgyhogy onnan elmenekültem.

Kicsit át kell értékelnem az életemet. Most, hogy háziasszonny léptem elő, alaposan összezsugorodtak a napjaim. Ha Brúnó is köztünk lesz, akkor ez nem lesz könnyebb :roll:

Az utóbbi napokban elillant az optimizmusom, most eléggé át kell gondolnom, értékelnem mindent. Túl sok mindent csináltam egyszerre, ez egyre nehezebben (pontosabban sehogy) sem fog elférni.

Lesz min tűnődni karácsony alatt
pnegyesi
 
 


Sziasztok!

Bocs a zavarásért. Eladnám az alig használt Medela Mini Electric mellszívómat.
Jellemzői:
Medela elektromos mellszívó, amit kézinek is lehet használni. Bababoltban vásárolt, 8 hónapos, garanciális, alig használt állapotban, összes tartozékával, dobozában, számlával eladó. Az elektromos részét lehet adapterrel vagy elemmel is működtetni. Az mellszívó motor eredeti ára: 19900 Ft, a kézi szívó és tejtároló résznek 6500 Ft volt. A kézi része egyszer sem volt használva.
Itt egy link, ahol meg lehet nézni a képeket a mellszívóról:
http://www.teszvesz.hu/item512986704_me ... szivo.html
Küldj privit, ha érdekel vagy kérdésed van.

Kép
blani28
 
 


Szia Pnegyesi!

Már vártam hogy mikor fogsz jelentkezni!
Igen most gondolom sok mindent át vállaltál Boglárkától de én azt gondolom hogy ha meg lesz Brúnó azért néhány dolgot ismét Boglárka fog csinálni.
El kel a segítség az biztos de azért minden nem hárul rád,viszont arra mindíg időt kell szakítani hogy együtt tudjatok lenni és ne maradj le semmiről! :D
Kellemes Ünnepeket Kívánok ha addig nem beszélnénk!

Kép


Kép
poszani
 
 


Kedves Poszani és mindenki, aki figyeli "társalgásunkat" :)

Békés Karácsonyt!

Nálunk nincs fa, van viszont szeretet és boldogság. Nagyon, nagyon finomakat eszünk (okés, nem dicsekszem, de tegnap kacsa, ma lazac-pisztráng, holnap nyúl, utána meg fácán lesz az ebéd :)), pihenünk, társasjátékozunk és csak naponta egyszer esem össze mosogatás közben :(

A 36. hetet is betöltöttük. Kedden Brúnó megpróbálta ledobni magáról a CTG vizsgálat miatt Boglárkára felszerelt övet. Igencsak élénk magzatunk van, s az orvos szerint nagyméretű, egészséges baba lesz - csak még nem tudjuk mikor születik meg. Elvben január 20 körül, de jövő héttől bármikor jöhet.

Mi most már amennyire lehet felkészülten várjuk.

Holnap megérkezik az egyes számú kiságy, s valamikor jövő héten talán a kettes számú kiságyat is el tudjuk ide hozni

Szóval mindenkinek nagyon nyugodalmas, meghitt, szeretetteli ünnepeket kívánok!
pnegyesi
 
 


Sziasztok!

Boldog Karácsonyt mindenkinek!!

Velünk minden rendben van. Szerdán töltjük a 38. hetet. Vannak jóslófájásaim.. fel vagyok puhulva és a méhnyak is csak 1 cm. Bár állítólag emellett még bent maradhat a kis lurkó huzamosabb ideig is. Hm.. majd meglátjuk.

Drága jó szülésznénink ma is felhívott és érdeklődött, hogy s mint vagyunk. Egyenlőre még egyben.. :D :D

Nagyon várom már a szülés élményét. A férjem este fel-, felébreszt, hogy: jól vagy? fájás? Én pedig csak hümmögök félálomban. :lol:

Poszani, hogy vagy?

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt az ünnep!
Nekünk csendesen,valahogy most én sem vágytam vendég seregre!

Jól vagyunk csak most már hamar fáradok,múlt éjjel pedig ráfeküdt a gyomrom a kis drága és teljesen begörcsöltem.Nem gyöztem noszogatni hogy forduljon mert ez nekem így nem jó!
Azt hiszem jósló fájások is vannak,de most még nem vészesek!

mindenki vigyázzon magára!
Sziasztok!

Kép


Kép
poszani
 
 


Szeretnék minden kedves listatagnak könnyű szüléssel kezdődő Békés, Boldog Új Évet kívánni!

Betöltöttük a 37. hetet s már kétszer voltunk CTG-n, amelyet Brúnó nem annyira kedvel.

Boglárka jól van, végre mozoghat kedvére, s visszatért a konyhába :)!
pnegyesi
 
 


Boldog Új Évet Kívánok!

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok!
Figyelmetekbe ajánlanám : http://felicitas.qwertynet.hu/hu/index. ... ba_csomag/ 1évnél fiatalabb babák vehetik igénybe. (a kismama csomagot már ismeritek biztos)

Továbbá a következő oldalt is az érintetteknek: www.koraszulott.com

Üdv.
Ennn

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


:D :D :D Boldog Új Évet mindenkinek!

Remélem mindenki jól van. Látom mindenkinek vannak fontosabb dolgai, mintsem, hogy itt lógjon a neten. :lol: :lol:

Mi holnap betöltjük a 39. hetet. Minden rendben, az összes eredményünk jó.
Épp mondtam a férjemnek, hogy ha mindent elhinnék, hogy ekkor vagy akkor fogok szülni, akkor már másfél hónapja folyamatosan szülnék.
:shock: :lol:

További szép kismama napokat mindenkinek!

pnegyesi: :D :D a mi babánk sem röpköd örömében, amikor az NST-t vagyis CTG-t rákapcsolják. Úgy hullámzik olyankor a hasam, mint egy kis vízágy. Folyamatosan próbál kitérni előle.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Mi a 38. héten vagyunk túl. Magzatunk jól érzi magát az anyaméhben. Lubickol, gyakorolja a légzést, rugdos stb.

Megjöttek a mosható pelenkák, s azt hiszem ezzel sikerült végére érni a felkészülési listának.

Csendben folydogálnak a napok.
pnegyesi
 
 


Sziasztok!

Látom azért időről időre mindenki bekukkant !
Mi is egyben vagyunk még bár a lábdagadás nem akar javulni.
Szerintem ez elkísér a végéig!
Holnap még megyek én is ctg-re kiváncsi vagyok hogy viseli majd a fiacskám!

üdv mindenkinek!
Kitartás az utolsó hetekre (hétre)

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok!

Nekem is dagad a lábam... szép kis piskóta lábaim vannak. Hála a jó égnek azért nem olyan drasztikus, be kellene feküdni a kórházba, de ha pl. egyiket a másikra helyezem, simán eldeformálódik az alsó.

Nekünk még 5 napunk van a kiírt időpont előtt. :roll: :roll:

Úgy szülnék már!

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Szia Timi!

ma voltam a Szt. Imrében NST-n és nagyon lusta volt a fiacskám!
Viszont a doki aki megnézte a leleteimet nagyon aranyos volt!
Jövö héten ismét megyek,de valahogy én is most a végére fáradok el nagyon .

Kép


Kép
poszani
 
 


Szia Ani!

Remélem a fáradságon kívül nincs más baj.
Persze az én babám is kicsit lustább, mint előtte volt. De persze egyre kevesebb hellyel mi is valószínűleg így reagálnánk. :D :D

Kicsi babócáink meglehet, hogy néha már zsörtölődnek odabent :lol:

Ha megunják a kevés helyet, úgyis elindulnak kifelé :lol: :lol: mi pedig ennek csak örülünk :lol: :lol:

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Sziasztok! Tudom, rég jártam erre, de szeretném megosztani veletek, hogy január 4-én 37. hétre megszületett kisfiam, Attila. 54 cm, és 3336 grammal. Remélem mindenki jól van.

Kép
kikati
 
 


Sziasztok!

kikati: gratulálok a picihez. Ahhoz képest, hogy 37. hétre született meg, szép méretekkel rendelkezik :D :D
Ha lesz rá módod, írj egy születéstörténetet. Kíváncsian várom és szerintem a többiek is.
Egyébként az én születésnapom is január 4-én van. Bár a mi kisfiunk még várat magára.

Képzeljétek, ma voltunk a kórházban, mert úgy nézett ki, hogy szivárog a magzatvíz. Bementünk, megvizsgáltak és mondták, hogy ez valószínűleg csak a nyákdugó lehetett. Bár nagyon víztiszta, teljesen vízszerű valami volt. A szívhangok teljesen jók, a baby rendben van. Ahogy megvizsgáltak látták, hogy egy ujjnyira ki vagyok tágulva, de mivel nem voltak fájásaim, hazaengedtek.
Mi meg már azt hittük szülni megyünk...
Ja és persze a vizsgálat alatt úgy felnyúltak, hogy a kis buksiját is megnézte a doki a kisfiamnak. ...... phúúú De gondolom a kis drágám meg is szeppent, hogy eddig tök nyugis volt bent minden, erre most valaki kopogtat a fején. :D

4 nappal vagyunk a kiírt terminus előtt, simán lehetett volna belőle szülés is.
Arról meg is beszélve, hogy olyan nyugi volt a szülészeten, hogy senki, de senki nem szült. Üres volt az egész szülészet.

Hm.. hát most itthon vagyunk újra és várjuk a kis lurkót :D :D

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Sziasztok!

Látom azóta nem írtatok, bár nagyon kíváncsi lennék, hogy veletek mi újság mostanság.
Nekem ma reggelre ment el a nyákdugó úgy istenesen. Bő, nyálkás, víztiszta, pirosas. Hm.. ez a nyákdugó. Most már ezt is tudom. :D :D

Persze azóta nuku fájás. Kicsi fiunk még várat magára.

Jelentkezzetek, ha tudtok!

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Szia Timi!

Talán már azóta babázol is!!!!
Legalább is nem sok van hátra!!

Nálam még nincs jele a szülésnek,kicsi fiam annyit tud pörögni pedig nem sok helye van már!!
Egyedül a sav ami nagyon kínoz de azzal biztatom magam hogy nem sok van hátra!

Kép


Kép
poszani
 
 


Hajrá Timi!

Mi is a nyákdugót keressük - köszönjük az információt - üzeni Boglárka :)

Itt csendben telnek a napok, Brúnó baromira jól érzi magát az anyaméhben...
pnegyesi
 
 


Sziasztok!

Még mindig 2:1 felállásban vagyunk. Minden rendben, sétálgatunk, elvagyunk, mint a befőtt.

Ani: ez a gyomorsav nem a legjobb dolog.. nekem is volt, de csak időnként. Nekem a védőnő köles golyókat javasolt rá és be is vált. Próbáld ki.

pnegyesi: én utána jártam ennek a nyákdugó dolognak. Kíváncsi voltam, hogy mégis milyen, ám az én variációm csak egy a sok közül. Az áttetszőtől kezdve, a pirosason keresztül a barnáig minden színben pompázhat.
Az állagát tekintve ugyanez a helyzet.. A kemény, szó szerint dugó formától egészen a nyálkás cuccig minden lehetséges.
Ja és azt még nem is mondtam, hogy vagy egy 'adagban' vagy több részletben lökődik ki. Na én a másodikhoz tartozom.

Egyébként valószínűleg folyamatosan tágulok, mert egyfolytában van valami halvány pirosas, vízszerű folyásom. És ugyebár azt mondják, ha picit véres, akkor az azt jelenti, hogy tágul az ember lánya.. Hm... remélem mire beérünk 3 ujjnyi leszek :D :D :D :D

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Remélem Timi jól haladtok hogy beérve már csak a babád bújjon elő!!!
Sajnos ez a sav dolog nem akar javulni,ilyen hullámokban tör fel a torkomba!Majd csak ennek is vége lesz egyszer!!!

Pnegyesi nektek is drukkolok !!
Én is lesem a nyákdugót de az az igaszság hogy az első gyereknél sem vettem észre!!!Talán majd most!!!

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég jártam felétek. Látom már sokan tényleg a végén, de még egyben. Én ma töltöttem a 39. hetet, jövőhét szombatra vagyok kiírva. Tegnap este elég sokat fájdogált a hasam és a derekam, s kisfiam is nagyon aktív lett tegnap du. óta, nem is értem, nyomkodja magát rendesen. Olyan, mintha küzdene a burokkal... :wink: bár nem bánom, mert szeretnék már szülni.
Nyákdugóval még nem találkoztam, hétfőn még zárt voltam teljesen. szedem a homeós bogyót, hátha segíteni fog. csak jövőhét szerdán kell újra mennem ctg-re, de remélem előbb lesz baba, ugyanis korábban megálmodtam a 17-ét. no majd meglátjuk.
Mindenkinek szép napot.
miszkó
 
 


Jóreggelt,
Reméljük senkinek nem lett baja a jégpályává változott országban. Mi tegnap valahogy felküzdöttük magunkat Pestre, vizsgálatra.
Doki szerint még semmi jele annak, hogy Brúnó ki akarna jönni

Pedig Boglárkának próbálom mondani, hogy "tágulj innen" :?

Én meg sikeresen beteg lettem. Fáj a torkom, s náthás vagyok. Most rettegek, hogy nem lehetek ott a szülőszobában :( :(
pnegyesi
 
 


Én nem is tudom, hogy nekem mikor mehetett el a nyákdugó...
Azt nem is meséltem nektek, hogy december 16-án-17-ig kórházban voltam, mert véreztem, szerencsére elmúlt, de nem akartak haza engedni amíg nem töltöttem be a 36. hetet. Na ott tapasztaltam ilyen rózsaszínes folyást, de lehet nekem az még a vérzésből maradt vissza.

Kép
kikati
 
 


Kitartás mindenkinek, már tényleg nincs sok hátra:)

Kép
kikati
 
 


Sziasztok!

Én is örülök hogy mindenki egyben van ezután a remek idő után.
Mi ki sem mozdultunk tegnap,de ma már muszáj volt mert ctg-re kellett menni.Nálunk sincs jele a baba érkezésének de én remélem hogy a jővő heti ctg-re már nem kell menni!!! :D
Pnegyesi sajnálom a megfázást,gyorsan kúráld ki magad!!! :wink:

Kép


Kép
poszani
 
 


Kedves Mindenki!

Anyuka lettem!!!!!!!!!!
Január 13-án délelőtt 10:00-kor megszületett a kisfiunk Ábel!
3470gr-mal és 57cm-rel, 9/10 apgarral.


Kép Megérkeztem!!

Imádom! Egyszerűen tünemény! Jelentkezem hamarosan egy bővebb beszámolóval.

Addig is mindenkinek csodálatos kismama napokat!

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


gtimcsi!

Gratulálok a szép pici fiadhoz, nagyon jó egészséget és sok boldogságot hozzá! :)

damara
 
 


Ooooooooh, gratulálunk!

Pont tűnődtem, hogy már sok napja nem jelentkeztél, netán tán csak nem Ábel érkezett. S lőn, tényleg :)!

Ez felvillanyozó: 14-ére voltál kiirva, s 13-án sikerült. Gratula!
pnegyesi
 
 


Gratulálok Timi!!!!! :D :D :D
Csodaszép a kisfiad!!!!
Most nagyon irigyellek!!!!
Minden jót kívánok és várjuk természetesen a beszámolót.

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok!
Jó reggelt!

Timi: szívből gratulálok Ábel fiad érkezéséhez! Én is irigykedem. Minden szépet és jót kívánok családodnak!

Ez a apgar ez mit jelent??? Valaki legyen kedves felvilágosítani. köszi
Holnap után megyek a 4. ctg-re, (szombat a kiírás), nagyon remélem, hogy már nyitva vagyok valamennyire.
További szép napot!
miszkó
 
 


Sziasztok!

Nem tudom de lehet hogy ma elindulunk!!!!
Már reggel óta úgy 10 percenként van egy fájás de még nem tudom hogy lesz-e belőle baba!

Apgár egy 10 skála ami alapján az első percben besorolják a babákat!Bőr,légzés meg egy csomó mindent néznek!Később kb.10 perc múlva ismét megnézik és besorolják!

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok!

Tegnap 21.28-kor megszületett Pószani kisfia Zolika. 3970 g-al és 57 cm-el. Mindketten jól vannak.

Kép
Kép
Kép
erika26
 
 


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Ani!!!!!!!!!! Nagyon gratulálok Zolikához!
Sok egészséget, boldogságot!

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Én is gratulálok Ani!!! Jó nagy baba:) Kép Attila

Kép
kikati
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: