Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Jól vagyunk, most éppem apóséknál vidéken. Tegnap a férfiak buliztak, főztek, én is kiruccantam este fél 9-kor, de mindösszesen 10 percig tartott számomra a vacsi kint a hegyen, mert a gyerkőcök felkeltek, amikor meghallották, hogy csapódik az ajtó. Sógornőm nem bírt velük, úgy sírtak, ígyhát haza kellett gyorsan jönnöm. Nélkülem egyszerűen nem alszanak el. :roll: Fog ez javulni?

Zenebölcsi biztosan nagyon jó. Voltunk Helen Doron-angolon mi is és ennyi volt. És van, aki anyagilag bírja, mert van rá kereslet.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Katica!
Köszi a dicséretet. A csajszinak be nem áll a szája. Most már időnként két szót összeköt, pl.: szia anya, halló apa, te (kérem) keksz. Aztán meg folyamatosan, mondatokat is mond, de abból nem értek semmit. Van benne 1 vagy 2 szó, amit felismerek, de a többit nem értem. Jókat szoktam rajta mosolyogni. Mi szívesen mennénk hozzátok, de messze laktok, sajnos. :( De ha kedvetek tartja kimozdulni, Ti is eljöhettek hozzánk! Mi is eljárunk babaklubba, mert itthon kettesben azért uncsi már Lilinek.

Olyan boldog vagyok, vasárnap óta újabb fejlődésen estünk át. Remélem nem csak átmeneti a dolog. A következőket ebédelt a csajszi:
vasárnap: húsleves csigatésztával, zöldségek, rántott csirke sült krumplival.
hétfő: gyümölcs leves, tejszínes -kukoricás pulyka rizzsel.
Ma reggelire pedig rántottát ettünk, és még a barna magvas kenyeret is megette. Mi történt? Nem tudom, de nagyon örülök. :P

Szöcsi!
Biztosan lesz jobb is. Próbáltátok már, hogy úgy mész el napközben, hogy csak pár percre, majd fokozatosan emelve az időt, 1-2 órára is el tudsz menni? Mindig mondd el nekik, hogy anya most miért megy el, és hogy igyekszel vissza. Bár azt hiszem már írtad, hogy napközben időnként bébiszitter vigyáz rájuk. Akkor nincs gond azzal, hogy elmész?

Nálunk "sajnos" :shock: ezzel nem volt gond soha, mert Lili még nem volt 1 hónapos, amikor a férjem 3 hétre bekerült a kórházba, és minden nap mentem hozzá. Ő hozzászokott az idő alatt, hogy anya elmegy, majd visszajön. Soha nem volt ebből gond, a mai napig elalszik a nagyszülőkkel, testvéreimmel, apával. Még soha nem sírt, amikor elmentem. Nálam azonban ez nagyon erős lelkifurdalással járt, máig nem sikerült kihevernem. Sajnáltam szegényt, mert felváltva vigyáztak rá a nagyszülők, és este, amikor magamhoz öleltem, láttam rajta, hogy teljesen meg volt zavarodva, mi történt? Én meg sírtam, amikor elaludt. Szerencsére apa helyrejött annyira, hogy hazajöhetett, így Lili is regenerálódott. :oops: :cry:
Lehet csak én fújom fel a dolgot, és engem jobban megviselt mint Lilit, de én akkor így éreztem.

Na de félre a búval, olyan szépen süt a nap! Irány ki a szabadba!

ui.: azért remélem ide is benéztek. :roll:
Szöcsi! Katica! Iwiw-en vagytok?
Vendég
 


Vagyunk. Miskolcon csak 1 Z-család van. Keress ránk!

Bébiszitter heti 1x jön, akkor is volt már pici sírás, de este nem megy nélkülem az alvás. Mindenki kikapdossa őket az ágyból, ha egy picit sírnak. Gondolom, ez lehet a baj, mert én nem veszem ki őket, csak megsimogatom és már alszanak is.

Kajcsihoz gratulálok!

Tápszer: mi Mildibét iszunk, abban a 9hós csak banános, azt pedig nem akarom adni.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 

 
 

Szöcsi!
Van több is, de úgy gondolom sikerült Rád találnom. :wink:

Ma is velem ebédelt, remélem most már így is marad.

Lányok!
Ha van egy kis időtök gyertek! Olyan jó lenne, ha egy kicsit pörgősebb lenne a topik.

Akartam már kérdezni, hogy a régi lányokkal mi van? Gondolok Donikára, Zöldcocara, Jucmucra, stb. Másik topikban vannak? Én csak ezt olvasom, nem tudok róluk semmit. :(
Vendég
 


Lányok!
Hol vagytok? Nem olyan jó buli ám magammal társalogni! :oops: :(

Ma sétáltunk délelőtt, meg voltunk baba-mama klubban. Kislányom úgy elfáradt, hogy hazafelé elaludt a babakocsiban. Még mindig alszik. Nem akarom elkiabálni, de tegnap már több mint 2 órát aludt, és most is ott tartunk már. Örülnék, ha a napi 1x alvás hosszabb lenne az 1-1,5 óránál.

Tegnap vacsorára átjöttek a barátaink, kis vidéki magyaros hideg vacsi volt. Szalonna, kolbász, kacsazsír, mangalica zsír, lila hagyma, paprika, paradicsom, a kenyér azért barna volt. Meg egy kis muffin. Na a keresztfiam jól megtömte Lilit, de a csajszi mindent megevett. A szalonnával kezdte, és a muffinnal zárta a sort. Azt hittem vacsorázni már nem is fog, de mind megitta a 250 ml tejet.

Olyan jó lenne, ha hétvégére is ilyen szép napos időnk maradna. Remélem a megemlékezés után mindenki visszatalál ide. Aki utazik, az vigyázzon az úton. Mindenkinek nyugodt hétvégét kívánok.
De a jövő héten gyertek!
Vendég
 


Ó látom itt meg felpörögtetek,

Nők de jó hogy gyakrabban jössz :lol: összefutott a nyál a számban ahogy olvastam a vacsit :lol:

bocsi az eltűnésért, Zsiga kitölti a napokat...
:lol: imádni való kis rosszcsont :lol: már túl vagyok a kari ajándék vásáron is, utálom az év végi tömeget 8)

Szöcske én se nagyon tudtam sokáig otthagyni Zisgámat.. most már a barátnőmékkel órákig elvan

:lol:
Vendég
 


érdekes módon ha végre idejutok és írok, mert láttam hogy pörög a topik, utána napokig csend :oops: :twisted:
Vendég
 


Szia Boni!
Én itt vagyok, és örülök, hogy írtál, már régen jelentkeztél! Minden nap benézek, de a többiek úgy látszik sztrájkolnak. :cry:

Lehet kérdezni, hogy karira mit vásároltál? Ötleteket gyűjtenék, bár úgy néz ki, a nagyszülők és dédik ajándéka már megvan. Naptárra gondoltunk, amin Lili képei lesznek, minden egyes hónapnál más-más. De a család többi tagjának ajándék problémája még megoldásra vár.

Írj egy kicsit bővebben, hogy mi van veletek? 15. hónapos oltásra mikor mentek?

Jól látom a vonalzódon, hogy készültök a tesóra? Spontán próbálkozás?

Mi családlátogatáson voltunk, mert Lili napok óta hajtogatta: mama, Laszi (Laci az öcsém), Minda (Melinda a barátnője) nevét, hogy látni akarja őket. Apósom és anyósom tegnap itt voltak, őket így letudtuk.

Mi még elég sokat vagyunk levegőn, ha bejön az esős idő már nem tudunk kimenni. Tegnap megjött a madáretető, rendeltem egyet, mert Lili szereti a madarakat nézegetni (csipcsip), felállítjuk az ablak elé (sokat ül az ablakban és nézelődik, beszélget a szemben folyó építkezésen dolgozó munkásokkal), biztosan örülni fog, ha idejárnak majd télen a madarak enni. :)
Vendég
 


Vagyok én is néha, de romokban a lakás, állandóan kergetem a 2 gyereket a lakásban. Plusz lábzsák után kutakodok, mert hiába van overállunk, szerintem fázni fognak télen. Szerény angoltudásomat elővettem, de ezek az angolok olyan faksznisok, nem nagyon akarnak Magyarhonba postázni. Itthon találtam egy szupi lábzsákot, elég drágán adja a csaj, de az még csak 1 db. Kint veszek az árán komplett babakocsit, ha elküldik ugye... Na így telnek a napjaim.

Orrunk folyik, be vagyunk zárva a lakásba, jön a nemszeretem idő. Esővédő is jó lenne, olyan nyárias ez a kocsi, nem gondoltam a rossz időre kellőképpen, tavaly másik babakocsim volt komplett felszereléssel. Lemenni pedig muszáj velük, nekik is jó, nekem is.

Norbikának kiütései voltak, nem tudom, mitől, most óvatosabb vagyok a kajcsival. Kijött a 3. foga, de ezzel még nincs vége... Most alszunk rendesen, de az esti tápit nem isszák meg a huncutok, úgyhogy lefektetjük őket 8-kor és 10-kor álmukban még megetetem őket, mert szerintem az éhség miatt nem aludtak rendesen+a fogzás is hozzájárult. remélem, nem lesznek ettől alvászavarosak.
Na, megyek vasalni...

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcsi!
Örülök, hogy benéztél! :D
Lábzsákkal kapcsolatban én is dilemmázok, mert Lili úgy túlnyúl a babkocsin, hogy a lábzsákot nem tudom rátenni. Vastag overrállt kapott, meg jó meleg csizmát, gondolom nem fog fázni, pláne, ha időközben megtanulna járni.
Esővédőnk nekünk is van, és meglepetésemre Lilit nem zavarja, nem akarja lerángatni maga felől. Sajnos itt tegnap este óta esik az eső. Ilyenkor nem szoktunk kimenni, csak ha nagyon muszáj. Utálom az esős, ködös, hideg időt. :x

Sajnálom, hogy kicsit betegeskedtek, bár ha láz nincs, ill. egyéb tünet, akkor még elviselhető a dolog.

Fogacskához gratulálok! Lilinek is kibújt az éjjel, nem is aludtunk emiatt. Sokat sírt. Most is üvölt szegény, semmi nem jó neki. Másik 3 foga is napokon belül ki fog bújni szerintem. A popsija olyan piros, már-már sebes. Nem tud rajta ülni, nem engedi megtörölgetni, ordít közben: ANYA!!! Így maradt a tusolás. Jó vastagon bekentem neki Neogranormonnal. Nektek van valami ötletetek, mivel tudnám gyorsan helyre hozni? :oops: :shock:

Hozzánk is jöhetnél vasalni, mert így biztosan nem fogom tudni megcsinálni.
Vendég
 


én is megvettem Zsigikém kariajándékát.használtan teszin .,szerintem jó bótot csináltam, mert az autópálya is 7000ft körül van én 194 0ért vettem, a kis traktor meg szintén7000 felett van valahol 9000ft felett , azt 2500 ért.utóbbi nagyon cuki, ismerőseink kislányának van állandóan össze"verekednek" érte . állatokat ha beteszed platóra utánozza hangjukat, traktor dudál, illetve ha megnyomod az elejét magától megy elég sokáig, ha a sofőr buksiját nyomod meg akkor énekeli a farmos dalocskát.

illetve a Tüske építőjátékot kapja, meg egy 40dbos nyomdakészletet. persze ezeket nem mind tőlünk, hanem a családtagoktól.

Kép

Kép :lol:


Én tavaly a Mária bababoltban vettem 4 évszakos bundazsákot, idén is abban nyomulunk, imádom!

aztán ma voltunk a 15 hós oltáson, + ismétlő prevenárt is kaptunk, magasságot nem mértek súly 9,25 kg

rákérdeztem a h1n1re 3 év alatt nem javasolja, sok levegő és esetleg immunerősítőnek homeos bogyó
Vendég
 


Nők, Szöcsi és akit érdekel,

a tesóm elkezdte pakolgatni a vaterára a gyerekek ruháit. Ha eladó alapján rákerestek a bbeatrix2-re, akkor megtaláljátok. Folyamatosan pakol, úgyhogy a jövő héten is lesznek még újak.
20140901102739
 
 


Lányok,

ha van Valakinek eladó légzésfigyelője, kérem, dobjon egy privit!

köszönjük. Till és Lencsi :P

tillidian
 
 


Sziasztok
olvasok én is mindíg, de írni nem marad erőm sohasem. :roll:

Most is csak Nők:
Lénának is most jön a 4. foga és nagyon piros+fosizik is sokat. És a Sudocrem tette rendbe, jó vastagon.

Majd jövök még.

Kép
katica_75
 
 


Nők: Sudocremet használok én is, 1 este alatt rendbeteszi. Gyöngyösről vettem egy csajszitól 250 gr-osat 2000ft-ért, ditti1979 a felhasználóneve, Angliából hozza, de most nem látok nála. (250 gr-os szerintem elég 1 évre).

Tilli, nekünk nem volt légzésfigyelőnk, nem tudok segíteni.

Hajni, köszi, megnézem a ruhákat.

Boni, játék nagyon jó. Mi kaptunk szülinapi előlegbe kockafaló vízilovat:
http://www.ezeregyjatek.hu/?rec=1557&tr=2
Egyelőre csak a kockákkal játszanak, járássegítőként gondolom később tudjuk majd használni.

Lábzsákot megvettem, de csak egyet, ma hozza Pestről a férjem, ha jó, kutakodunk tovább. Olyan kell, amin átmegy az ötpontos bizonsági öv. Ja, ilyet vettem:
http://www.tesz-vesz.hu/item808177357_mamas_papas_peg_perego_piros_puha_labzsak.html

Angliában 1! fontért találtam, de nem postázzák. :cry:

Jó összevissza sikerültem, majd jövök, de mostmár leviszem őket sétálni, amíg nem esik az eső. De jó lenne egy családi ház! Mire megöregszünk, talán fel is épül, majd nagyanyó koromban élvezem a város látványát a karosszékből.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske
nekünk is van k.vizilovunk.Léna nagyon szereti! Tologatni is meg pakol bele. Hasznos kis jószág! :)
Miért nem poostáznak?-előre utalsz nem? :shock:

Boni
jó h. jöttél.Kép esetleg? Ügyesen vásároltál, jópofa játékok, arról nem is beszélve h. megúszod a karácsonyl őrületet! Jó sokat lehet spórolni így. Én is szoktam.

Angel
hogy vagytok?? nincs időm a másikat olvasni, mesélj kicsit :) !

Nők
Örülök h. Lili szépen eszeget! Ezek a fránya fogacskák jól megviselik szegényeket. Jobb már a popsija?

Hunci
mizujs? Hogy megy a bölcsi Hunornak? Remélem elkerülik Őt a bacik.

Nálunk Léna elindult, 2-3m-t tesz meg.Úgy élvezi :) nagyokat nevet. De ezzel együtt újra balhé van éjjelente. :roll:

Kép
katica_75
 
 


Szöcske,
az ikresek.hu-n fönt vagy? Ott van egy lány, aki ebay-ezik, és mivel van angliai címe, szívesen vállalja, h licitál arra, amire szeretnéd, és haza is hozatja vagy hozza, nem tudom pontosan.

KépKép
lili73
 
 


Lili, nagyon rég voltam az ikreseken. Nem tudod, ki az a lány? Elég sürgős lenne, mert találtam még egy lábzsákot. Találtam egy csomagszállító céget is viszonylag olcsón, de csak Londonból hoz haza árut.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske :)
milyen lábzsákot keresel?
nekem van 2 féle is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


szöcske írta:
Angliában 1! fontért találtam, de nem postázzák. :cry:

az nem a licit induló ár???
nem mind1 :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szöcske,
megnéztem, EVE néven fut.

KépKép
lili73
 
 


Orsi! Az induló ára volt, végül 4 fontért kelt el. Az Aria Twinhez keresek még egy lábzsákot, amin átmegy az ötpontos bizonsági öv. Ezen az oldalon belinkeltem, hogy milyet vettem. Mielőtt megnéztelek volna, licitáltam még egyre, ha nem sikerül, érdekelne a tiétek.

Lili, köszi.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok.

vagyok-vagyok, dolgozom ezerrel, sokat túlórázom, néha látom csak a gyereket, ez szörnyű, de ez van, van, hogy hajnalban elmegyek és csak másnap este látom.

sok bent a munka és megyek Brüsszelbe is kiküldetésre, szóval sokat kell készülni erre is.

amúgy H jól van, hálistennek nem beteg a szó szoros értelmében, állandóan köhög, már 5. hete, de más tünet nincs, így mehet bölcsibe, úgy látom, a babaúszi megerősítette az immunrendszerét, még mindig jár, már heti 2x általában, de min heti 1x.
én viszem, ilyenkor elkéretszkedek, ehhez ragaszkodtam.

beszél, szépen eszik egyedül, pohárból iszik egyedül, mondókákat mond, érti és "beszéli" is mindkét nyelvet, tudja, ki melyik nyelven ért.Nagyon aranyos, okos kiskrapek :lol: rengeteget fejlődött, szinte napról napra fejlődik.sokat dob rajta a bölcsi, nagyon hasznos.

kezdetben rossz volt az elválás, meg mérges volt és rengeteget hisztizett, dobálta magát stb, de ma már minden rendben van.

már szerelmes ezerrel :lol: egy kiccsaj kezét fogja állandóan :lol: mondtam anyukának, én jó anyós leszek :lol:

szóval megvagyunk, elvagyunk :lol:
Vendég
 


Hunci
nagyon jó ezt olvasni! Örülök h. szépen beilleszkedett Hunor.
Ez kétnyelvű bölcsi? vagy hogy?
Gondolom akkor a melóban is megtaláltad a számításod, még ha ezért nyilván kemény áldozatokat is kell most hoznod. De jó h. legalább van, meg karrier stb. én pont ma kaptam a híreket h. lehet már nem lesz hova visszamennem. :cry: Pedig multi, szerte Európában bezár, szerettem.

Nini
Orsi,Lili!! :lol: Jó Benneteket látni.Hogy vagytok???
Orsi
mi legyen küldjem vagy beugrasz a légzésfigyelőért?

Kép
katica_75
 
 


Kétnyelvű???ááá, ez állami bölcsi :lol: itthon van kétnyelvű családban :lol: én beszélek hozzá angolul, de ha vannak mások is velünk, akkor mindig magyarul beszélek, nehogy hülyének nézzenek, kaptam már érte, minek tanítom angolul a gyereket és ilyenkor váltok, a gyerek is vált, tudja, most anya magyarul ért :lol: szegény, néha becsapom, mert mondja magyarul, én meg nem értem és akkor alma helyett muszáj apple-t mondania, hogy megértsem, aztán meg néha értem az almát, amikor nem mi vagyunk egyedül :lol: szóval asszem a gyerek néha hülyét kap tőlem :lol:
Vendég
 


Honci, te annyira ügyi vagy. A kezdetektől beszélsz hozzá angolul? Én ugye németes vagyok, még nem mertem elővenni a tudásomat, pedig "echte" eredetiben nyomom én is.

Bölcsin olyan sokat agyalok, állítólag már az anyja hasában be kell íratni a gyereket. Én szívesen maradnék velük itthon évekig, de ha lenne még energiám, lenyomnék még egy főiskolát így 40 felé. Igaz, hogy a német szak már senkit nem érdekel, de valamivel párosítva jó lenne (magyar vagy töri). Más irányba nem szeretnék mozdulni, tanító szakot végeztem, imádom a sulit, a gyerekeket, mi a francot csináljak mást? Pénz nulla, de tanítani nem is azért megy vissza az ember.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok!
Lili popsijával kapcsolatban: Megtaláltam a gyógyszeres szekrényében a kórházi csomagból megmaradt bontatlan, kis tégelyes sudocremet, és azzal kenegettem a nuniját és a popsiját, helyre jött elég gyorsan. Tegnap óta megint nyűgös, éjszaka sem sokat aludtunk, és megint megy a hasa. Most az alsó foga hegye bújt ki. Még kettő hátra van, nagyon közel vannak az ínye felszínéhez, nem tudom mikor törik át, de már nagyon várom. :roll:

Szöcsi!
Nagyon mulya vagyok, de nem találtam ilyen felhasználó névvel senkit. :oops: :shock: Ha esetleg újra látsz nála krémet, légyszi szóljál, mert lehet én is kérek tőle. Nekem még helyben is van. Örülök, hogy vannak még olyan tanítók, akik szeretik a gyerekeket, és nem azért végezték el a sulit, hogy legyen egy diplomájuk. Sok hozzád hasonló kellene még az iskolákba!

Katica!
Léna fogacskája kibújt? Hogy viselte? Gratulálok a járáshoz! Nagyon ügyes! :lol: Sajnálom a munkahelyed, de Pesten biztosan könnyebben találsz majd másikat. Már tervezed, hogy visszamész dolgozni?

Hunci!
Örülök, hogy ilyen jól sikerült a bölcsibe beszokás, nagyon ügyes fiú Hunor. Viszont sajnálom, hogy ilyen keveset vagytok együtt. Menyjelölthöz gratulálok!

Péntek-szombat-vasárnap úton voltunk. Pénteken az Árkádban, karácsonyi bevásárlást letudtuk. Már csak Lilinek kell kitalálni valamit.
Szöcsi!
Sapkát most sem láttam, sajnos. :(
Szombaton Ikea. Vasárnap családlátogatás. Lili minden nap jól elfáradt, meg persze a 3. nap végére én is.

Tegnap voltunk 15. hónapos oltáson, és a Prevenárt is megkapta. Sima influenza ellenit felírattam, majd 2 hét múlva megyünk beadatni, mert most ugye várni kell kb. 10 napot. Nagyon ügyes volt, semmi sírás, a tűtől sem ijedt meg, viszont a szája egyfolytában járt. 81 cm, és 11,6 kg. Tegnap és ma is felállt a kanapé mellett, mert le akart venni valamit. Persze rögtön imbolygott és popsira esett, de én azért már reménykedem. :)

Sajnos napok óta nem tudunk kimozdulni, rendesen szakad az eső. Mindkettőnknek hiányzik a közös séta. Reménykedem a jobb időben.

Mindenkinek szép napot!
Vendég
 


Nők! Most én sem találom a csajszit, ki szokott utazni Skóciába, időközönként jönnek haza a szülőkhöz. Ha majd látom, szólok és megvan az e-mail-címe valahol, majd megkeresem. Hány fogatok van?
Sapink van már kb. 8 darab. azért szerettem volna 2 egyforma fehéret, de már lassan kitavaszodik... :wink:

Orsi! Csak én licitáltam a lábzsákra és sikerült még egyet venni, mostmár csak a postát várom. Azért köszönöm...

Hunci, most látom, hogy elírtam a nevet, bocsi.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Katica:D ,
köszönöm kérdésed, jól vagyunk, a gyerekek a két évesek dac- és hisztikorszakát élik, feszegetik a határokat, csibészkednek egyfolytában, nagyon elevenek. Már nagyon szépen beszélnek, többszavas mondatokban, szobatisztaság viszont még sehol sem tart.

KépKép
lili73
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Lili
nagyon aranyosak a srácok az avatárodon is. Milyen nagyok már, hihetetlen. Dackorszak? :roll: lehet Lénánál is már ennek a jeleit látom? :P Kezd kis akarnok lenni. :lol:

Hunci
ja hogy úgy :) ügyesek vagytok ezzel a házi angollal. Én lusta vagyok hozzá :(

Nők
hát még minígíg csak 3foga van kint a 4.ket várjuk hetek óta. Lilinek már csak 2hiányzik?? Gratulálok az álldogáláshoz! Szép nagylány, hosszú. Beoltatod Őt influ ellen?

Lányok amúgy ki hogy tervezi, oltattok H1n1?
Mi nem.
ORSI? Ti?
kíványcsi vagyok a véleményedre ha jársz erre, vagy priviben is ha van 2 perced.
Léna még szopizik reggel este védheti vajon Őt még ilyen mértékben a tejcsi?

Kép
katica_75
 
 


Katica,
mi, felnőttek beoltattuk magunkat, nagyszülők is, és erősen gondolkodom a gyerekeken is, valószínűleg rájuk is sor kerül, de még hezitálok kicsit. Januárban kezdik a bölcsit.

KépKép
lili73
 
 


katica_75 írta:Orsi
mi legyen küldjem vagy beugrasz a légzésfigyelőért?

kicsit öszejött itt nálunk az élet, jobb lenne a posta :oops: pedig annyira készültem, de 1.5 hete Lili leesett a lépcsőről, megmozdult egy foga, előtte felváltva volt itthon 1-1 gyerek orrfolyással és hasonló nagyon rémes betegségekkel :lol: szóval kb. 5 hete nem jutottam úgy Pestre, hogy épp ne kelljen rohannom valahonnan valahova.

h1n1: mi oltatunk, én baromi sokat vacilláltam, de most erre jutottam. 2 iszonyú oltásellenes orvos ismerősöm szerint is oltani kell, innentől én már nem vacillálok semmin. Egyetlen bajom Lili, aki kissúlyú (még nincs 11 kg) és még 3 éves sincs, az oltóanyagot neki is megkértem, de azért benne még nem vagyok 100%ig biztos.
Pici babáknál, akiket nem lehet oltani azt gondolom, hogy fontos, hogy a környezet oltva legyen, őket így lehet jobban megóvni.

Szöcske :D
örülök, hogy meglett a lábzsák :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi
jó akkor elpostázom, bár sajnálom nagyon h. nem tudunk személyesen talizni. Írd meg légyszíves a címed, elkavartam valahová
:oops:

Háát most kicsit elbizonytalanodtam, h.Te is ezt írtad h1n1-re. Asszem az lesz h. kivárunk még, aztán ha tényleg járvány lesz újragondoljuk. :cry: Addig is teljes elszigetelődés,áááááá tiszta kettyó érzés már most h. nem mehetünk sehová. :roll:

Kép
katica_75
 
 


Katica, mi is oltatunk,minket már oltottak,H-t hétfőn.Nehéz elkerülni egy járványt max teljes elszigetelődés, se munka se nagyszülők senki, azért ez gáz kicsit...Nem?És ha meg járvány lesz fene sem tudja mert 2 hét mire véd...
Vendég
 


Sziasztok,
én is h1n1 miatt néztem be...
végül mi is oltatunk, 2hónapja gondolkozom rajta, akkor a gyerekorvosom is legyintett, mostanra viszont akkora a nyomás a család részéről és az ismerőseim is szinte mind oltanak, hogy
mellette döntöttem
plusz így nem tudnám jó szívvel játszóházba vinni amit muszáj mert otthon nagyon nagyon nehéz kibírni vele

Lili,
végül melyik bölcsi lett???

Kép
fendike
 
 


Csak ugyanaz a dilemmám mint Orsinak, hogy az ilyen picik - Máté is csak 11.5kg- is ugyanazt a dózist kapják mint a 12éves gyerekek.. :oops:

Kép
fendike
 
 


fendike írta:Csak ugyanaz a dilemmám mint Orsinak, hogy az ilyen picik - Máté is csak 11.5kg- is ugyanazt a dózist kapják mint a 12éves gyerekek.. :oops:

:roll: az 1 évvel idősebb lányom fél kilóval könnyebb a fiadnál :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike,
a Hidegkúti úti. Ide sikerült elintézni végül. Egyetlen hibája, hogy ellenkező irányban van, mint a mh-em :x .

KépKép
lili73
 
 


Orsi :D ,
igen, de a fotókon - legalábbis amiket láttam - tök husisnak tünik Lili:roll:
Máté csupaizom csávó, semmi husika nincs rajta, tiszta popeye karja van.. :D
kár, hogy nincs negyed adag, azt örömmel adatnám be...
azért megkérdezem holnap a dokit, h nem lehet-e egy picit kevesebbet felszívni, úgyis a felnőtt adagból mérik ki

Lili,
ami most indul???
kiváncsi vagyok milyen lesz, majd írj... :D
Barni már kevésbé 'anyás'???

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
biztos hogy a kicsik is ugyanannyit kapnak???
mert a szezonálisból fél oltóanyag menne nekik, azt tudom, most olvastam el épp a betegtájékoztatót.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hunci
a nagyszülők kb elsőként topogtak az oltásért, anyós minden évben kap, aztán rendszerint Ő az egyetlen aki lerobban minden januárban.Meló apának is itthon van.
Lénát tuti nem oltatom. Alig 8kg és épphogy 1 éves korrigáltan.A karantén, ha mi oltatunk is neki marad. :(
A 2x szopiadagját kezdem visszaturbózni-mondjuk nem kis örömére.:)

Az oltottak is fertőzhetnek pár napig? valami ilyesmit hallottam. :roll:

Fendike
hogy vagytok? Képek esetleg a nagyfiúról?

Kép
katica_75
 
 


Orsi,
nekem úgy rémlik, hogy a felnőttek és a 12-18éves gyerekek 0.5öt
1-12 évesek pedig 0-25öt kapnak
de nem 100%, holnap viszem mátét, kiderül

Katica,
köszi jól, kűzdök a nagyfiúval, bölcsibe még nem vittem
továbbra is nagyonnagyon eleven, kedvenc elfoglaltsága a rohanás és a bútorok megmászása vagy olyan mulatság amihez én is kellek általában, úgyhogy kitölti minden percemet
próbálom irányítani, h próbáljon picit magában is játszani, néha sikerül is, de nem jellemző rá, hogy hosszan magában pakolgat, kirakóst játszik vagy ilyesmi.. :D
reggel még mindig szeret sokáig aludni, ennek megfelelően simán ki tudná hagyni a délutáni alvást, de akkor én 'meghalok' :D , úgyhogy muszáj aludnia... így viszont fent van 10ig simán
de ugyanakkor totálisan imádnivaló kis gengszter, igazából hisztisnek sem mondanám, cukin manipulálja már most az egész családot és mindenki körülötte ugrál.. :D

Kép
fendike
 
 


Fendike,
nem a Zsebiovi, hanem a mezei önkormányzati (pont egymással szemben vannak). Ne kérdezd, hogyan sikerült az önkormányzati...képzelj el egy munkahelyet, ahol annyira várnak vissza, hogy minden követ megmozgatnak...
Barni anyás vagy talán inkább nem bírja hosszan elviselni, ha sokan vannak körülötte, és akkor nyöszörög felém, és ismételgeti, hogy "haza, haza".

A kicsiknek most akkor fél vagy negyed adag kell a pandémiásból? Én jövő héten oltatom őket, ma hívtam a gyerekorvosunkat, rögtön mondta, hogy kell, pedig pár hónapja, mikor kérdeztem, még ő sem ajánlotta.
A szezonális most miért olyan fontos, mikor eddig se adattuk be se kicsinek se nagynak? Én mondjuk beadattam egy füst alatt, de nem meggyőződésből.

Katica,
már megint kitaláltak vmi esztelenséget, biztos hogy nem fertőznek az oltottak.

KépKép
lili73
 
 


lili73 írta:
A kicsiknek most akkor fél vagy negyed adag kell a pandémiásból? Én jövő héten oltatom őket, ma hívtam a gyerekorvosunkat, rögtön mondta, hogy kell, pedig pár hónapja, mikor kérdeztem, még ő sem ajánlotta.
A szezonális most miért olyan fontos, mikor eddig se adattuk be se kicsinek se nagynak? Én mondjuk beadattam egy füst alatt, de nem meggyőződésből.

Katica,
már megint kitaláltak vmi esztelenséget, biztos hogy nem fertőznek az oltottak.

Lili :D
nekem fél adag rémlik, a mezeiből biztosan fél kell.

és én is úgy gondolom, hogy fertőz, hiszen akkor azt is fertőzné, aki megkapja....

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Megkapta máté is, a felnőtt adag felét kapják a gyerekek 30kg-ig.
Ezért kérdeztem a dokit, h nem lehetne-e negyed, erre ő hogy lehet, de annak nincs értelme... Igazából ilyenkor érdemben nem lehet beszélgetni mert máté úgy üvölt attól a pillanattól kezdve ahogy belépünk, hogy egyrészt mindent elfelejtek, másrészt alig várom, h túlessünk és rohanok ki vele...

Lili,
az tök jó, kiváncsi leszek a beszoktatásra
mikor kezditek??
és full time fogsz dolgozni?

Kép
fendike
 
 


régen jártam erre, a H1N1 miatt néztem be én is, mi a szitu, meg egyébként is.... :D

Mi múlt héten a szezonálisat vettük fel Vaxigrio junior, és fél adag, 1 hónap múlva ismétlőt kell kapnia, akkor lesz védett. A család férjem, anyós, após, stb. felvette a H1N1-t természetesen. Én majd szülés után gondoltam, nem tom? :oops: Tanácstalan vagyok, mennyire gyengít le majd?
Én még a bárányhimlő ellenit akarom beadatni, a pici miatt.

Fendike! :D
Olvasom, hogy Máté mégsem ment bölcsibe, hogyhogy?
Mi szeptembertől járunk családi napközibe (magán bölcsi), hétfő, kedd, szerdán. Délben, ebéd után megyek érte, de volt már olyan is, hogy ott aludt. Tetszik neki, itt nagyon kevesen vannak, 5-6 gyerek, a másik, ami a belvárosban van, ott kb. 15-en.
Tesót mikorra terveztek?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
bölcsi, hááát vhogy úgy éreztem nem időszerű még neki, családon belül egyelőre megoldjuk (hozzáteszem, egyedül nem bírnám) :D
jan-feb körül viszem egy családi napközibe, 7gyerek, barátságos környezet, egy barátnőm nagyon ajánlja... én is csak 3szor vinném és csak délelőtt
tesó????? :D nyárra terveztem, de lehet h előbb is megpróbáljuk
azt mostmár biztosan tudom, h sokat nem érdemes várni, csak máté ténylegesen annnnnyira intenzív és kitölti minden percemet, h hezitálgatok
te mindjárt szülsz, hogy vagy??? (irtam privit különben)
név?? :D

Kép
fendike
 
 


Köszi lányok!

Fendike
:) :) akkor a helyzet változatlan nálatok! Pörgés egész nap. De ha van segítséged biztos móka és kacagás lesz tesóval is.

Donika szia!
Hogy vagytok???? Babykéd? Mindjárt itt a nagy nap, hihetetlen hogy megy az idő!

Olyan jó nektek h. már gyarapodik a család, vagy legalább tervezitek.Nagyon úgy fest h. mi befejeztük. :(

Mutassatok már képet a gyerekekről, olyan rég láttuk,Laurát, Mátét,Alizt,Barnit,Lilit és a srácokat!

Kép
katica_75
 
 


Fendike,
január elején kezdjük a beszoktatást. Még nem tudom, hogy full time vagy csak 6 óra lesz a munka, ez még megbeszélés kérdése. Ha full time, akkor viszont esélytelen, hogy én menjek értük, más meg nem nagyon tud egyelőre.

Katica,
nagyon kedves tőled, hogy érdeklődsz! Itt egy friss kép.
Kép

KépKép
lili73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: