Új privát üzeneted érkezett!

Napsugaras szép napot Lányok 8)

Ezennel mindenkitől várjuk a fincsi recepteket, a tuti tippeket, praktikákat, és a már kész kajcikról a fotókat is!!!

Indításképpen egy nagyon egyszerű édesség receptje:

Diákkenyér

- 20 dkg cukor
- 25 dkg rétesliszt
- 3 tojás
- 5 EK méz
- 10 dkg dió/mogyoró
- fél cs. sütőpor
- 2-2 mokkáskanál fahéj, ill. szegfűszeg (őrölt)

A tojásokat habosra keverjük a cukorral, hozzáadjuk a mézet, ízesítjük a fahéjjal, és a szegfűszeggel, majd összekeverjük a sütőporos liszttel. Kivajazott, lisztezett tepsibe öntjük, és megszórjuk a felaprított dióval, mogyoróval. Kb. 20-25 perc alatt közepes lángon megsütjük.

Elrontani sem lehet! A dió, mogyoró csak ötlet, lehet más olajos magvakkal helyettesíteni, vagy többet, ill. kevesebbet is tehetünk belőlük.
Sokáig puha marad, de ha esetleg nem takarod le, és megszikkad, akkor is nagyon finom, mézespuszedli jellegű!
Apucik imádni szokták :lol:

Jó étvágyat :D

Véda
Vendég
 


És még egy könnyen elkészíthető édesség:

Bögrés gyümölcsös lepény kefírrel

1 doboz kefír
1 bögre cukor
2 bögre rétesliszt
fél bögre étolaj
2 tojás
1 cs. vaníliáscukor
fél cs. sütőpor

Habosra keverem a tojásokat a cukorral, majd hozzáadom a sütőporral elkevert lisztet. A kefírrel, olajjal lazítom, majd a vaníliáscukrot is hozzáadom. Amikor kész, kivajazott, lisztezett tepsibe ömlesztem és gyümölcsökkel szórom meg. Én ősszel és télen a meggy-dió keveréket használom. Ilyenkor picit meghintem fahéjjal is. Tavasszal, és nyáron idénygyümölcsöket használok, és nem fahéjazok.

Véda
Vendég
 


Felhő szelet

2,5 dl vizet, 15 dkg margarint felforralunk majd hozzákeverünk 15 dkg lisztet, ezt összefőzünk.15 -20 percig állni hagyjuk utána 6 tojást egyenként belekeverünk.
2 lapot sütünk tepsi hátán( a tepsit jól megzsírozzuk és rákenjük a tésztát)
10- 15 percig ne nyissuk ki a sütőt(hullámos lapot kapunk)

Krém: 7,5 dl tejben 3 vaníliás pudingot sűrűre főzünk. 1(2) margarint 15( 40) dkg porcukorral jól összekeverjük és a kettőt is összekeverjük. Ezt a krémet az egyik lapra rákenjük. 5 dl hulala tejszínt 2 vaniliáscukorral felverjük és ezt a tejszínhabot a krémre kenjük és ráhelyezzük a másik lapot. Tetejét porcukorral meghintjük
Vendég
 

 
 

Zalakocka

6 tojásból 2 barna lap
3 tojásból 1 sárga lap

Krém:
4 dl tejbe 4 kanál liszt
4 tojás sárgájával kikeverjük, felfőzzük, hűlésig keverjük.
15 dkg cukrot, 2 vaníliás cukrot, 20 dkg vajat, 5 kanál kakaóval habosra keverünk, végül 4 tojás fehérjét 25 dkg porcukorral gőzön keményre felverünk és kihűlésig keverjük.
Ha kihűlt, a krém közé keverjük és töltjük a lapokat.
Annyit hagyunk, hogy a tetejére maradjon.
Vendég
 


...csak azért, mert én is az első lapon szeretnék lenni :wink:

Az én nagy kedvencem: tárkonyos csirkeragu leves
Egy 5 l-es lábosba való adag - alább nem adom:

egy jó nagy fej hagymát zsiradékben megpunnyasztunk
belekarikázunk kb. 7-8 szál sárga/fehérrépát
beledobáljuk a tetszés szerinti csirke apróhusit - nekem a zúza a nyerő
ezt mind jól megpirítjuk
megszórjuk liszttel, tárkonnyal, sóval
felengedjük vízzel
leveskockával ízesítjük (kb. 4)
és amikor már kész, tejföllel, vagy hó elején tejszínnel behabarjuk

...hmmm, nyami

egy óra alatt kész, és az előkészítés is max. negyed óra

Kép
zölddisznó
 
 


Jajj, és citromkarikákkal/ecettel egy kicsit megbolondítjuk. Ez fontos!

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

IRes csapattagként :lol: nagyon örülnék cukormentes és szénhidrátszegény kipróbált recepteknek. Köszi. Puszi.

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


finom és ch-mentes:

narancsos kacsa

végy kacsacombot és/vagy mellet, ki mit szeret,sózd, borsozd.
beleteszed sütőbe és vizet rá, tetejére alufólia.
200 fokos sütőben párolod kb 1.5 órát de villával megnézed, megpuhult-e, aztán ha igen, fóliát leveszed és vissza a sütőbe amíg piros nem lesz.

mártás:
tégy edénykébe 1 liter narancslét, 2 db megpucolt, karikára vágott narancsot, 2 evőkanál cukrot vagy cukor helyett mézet, pici sót.felforralod és melegíted, míg a narancs szét nem esik.
majd kis barna, vagy durumliszttel behabarod.Végezetül jóféle fehérborral ismét felforralod kevergetés mellett , a borból 2 dl kell, 2 dl meg mellé magadnak (én édes fehéret rakok bele , mert mellette azt szeretem iszogatni).

köretnek meg barnarizs

persze aki nem fogyózik vagy nem ir-es:cukrot lehet méz helyett, fehér liszt durum helyett, burgonyakrokett vagy fehérrizs barna rizs helyett.
Vendég
 


Sziasztok!

Most nem írok receptet, csak csorgatom a nyálacskám! Zöldihez csatlakozva én is szertenék a fórum első lapjára bekerülni .D . Fincsike minden. Sorban kipróbálom mindegyiket, (persze szigorúan só nélkül :lol: )

Viri

Kép
viri8
 
 


Sziasztok!

Mivel nem vagyok egy konyhatündér (azért főzök rendszeresen), ezért először csak olvasgatom a recepteket. Később talán teszek fel én is egyet-kettőt. Most azonban kivétel nélkül leszedem mindet, és kipróbálom őket! :lol:

Szép napot mindenkinek! :)
Vendég
 


Én is én is az 1. oldalra 8)
Írok majd receptet is később!
Részemről babáknak (6 hó fölött) főzhető fincsi recepteket is szívesen vennék...
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Szénhidrátszegény zöldséges muffin


Hozzávalók:
cukkini,
virsli,
tojás,
tejszín,
bacon,
fűszer ízlés szerint

Elkészítés: A cukkinit vékony szeletekre vágom, megpárolom. A virslit feldarabolom, a tojást és a tejszínt összekeverem (én 2 tojáshoz kb 1 dl tejszínt tettem). Ha a cukkini megpárolódott, hagyom kihülni, hozzákeverem a virslit, beleöntöm a tojásos tejszínes masszát, és ízesítem. Veszek egy muffin sütőformát, és egyenként kibélelem baconnel, majd megtöltögetem a masszával.

A cukkinit természetesen lehet helyettesíteni más zöldséggel, vagy lehet még más alapanyaggal bövíteni.




Atkins muffin


Hozzávalók:
50 dkg túró
édesítőszer
5 dl tejszín
5 dl víz
citromhéj(reszelt)
4 tojás
1 dl étolaj

Elkészítés:Botmixerrel minden hozzávalót alaposan összekeverek (nem kell megijedni,nagyon folyékony lesz ),majd enyhén kivajazott vagy olajozott muffin formába töltöm.150 fokos sütőben lassan sütöm meg.Ha van otthon,nagyon finom,ha sütés előtt mindegyik muffinra egy-egy szem málnát dobunk.



Kakaós muffin - diétásan


Hozzávalók:
1 db tojás
2 teáskanál cukormentes kakaópor
5 dl natúr joghurt
1 kávéskanál sütőpor
20 dkg zabkorpa
édesítő, ízlés szerint

Elkészítés: A hozzávalókat egy tálban összekeverjük, muffin formába töltjük és 200 fokon 15-20 perc alatt megsütjük. 12 db lesz belőle.

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


Én is 1. oldal!Hamarosan recept is lesz. :)
viktu
 
 


Majd én is írok recepteket, de én is itt akartam lenni :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Csak nehogy lemaradjak. :)

Csirkemell töltve
60 dkg csirkemell
2 ek étolaj
2 ek mustár
só, bors, majoranna, rozmaring, tárkony, kakukkfű
A mustárt kevés olajjal és a fűszerekkel kikeverjük. A csirkemellet kicsontozzuk, kettévágjuk és felszúrjuk. Beletöltjük a fűszeres mustárt és két napig érleljük, pici olajat téve rá. Kevés olajon pirosra sütjük. Süthető tepsiben is, alufóliával letakarva.

E.: 237 kcal Sz.: 1 g

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Vendég
 


Babaimadó rakott zöldsége

Tisztítsunk meg 2 sárgarépát, 1 brokkolit és 1 fej kis fej karfiolt és szedjük rózsáira öket. A répát vágjuk 1 cm széles karikákra. Vajon icipici vízzel, sóval és ételízesítővel pároljuk meg. (Tehetünk bele gombát és zöldborsót vagy karalábét, bármit).
Egy téglalap alakú hőálló tálat kenjünk ki margarinnal és rakjuk bele a párolt zöldségeket. Borítsuk be 10 dk szeletelt fokhagymás pulykamell szelettel, amit a boltban vékonyra szeletelve vegyünk.
2 egész tojást keverjünk el egy tejföllel (kis, 2dl-es elég), sóval, borssal és öntsük rá. Tetejére reszelt sajtot szórjunk. Sütőben pirosra sütjük. Nem kell lefedni. Önálló ételként is jó, de hús nélkül köretként is fogyaszthatjuk.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


dk=dkg

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


A nevét nem tudom husi

1 nagyobb pulykamellet ujjnyi szeletekre vágunk,sózzuk,beletesszük egy tálba,rákarikázunk 9-13 gerezd fokhagymát és felöntjük annyi tejjel,hogy ellepje.Egy éjszakára a hütőbe tesszük.Másnap lecsöpögtetjük,a tepsi aljára teszünk egy pici margarint,beletesszük a hússzeleteket,rászórjuk a fokhagymát,megszórjuk vegetával,ráöntünk annyi tejszint,hogy majdnem ellepje és vastagon megszórjuk reszelt sajttal.Fólia alatt sütjük.
Én rizst szoktam mellé csinálni.Isteni!!!!!
(Szerintem nincs is benne sok szénhidrát,mert anyukám cukros és jócskán szokott belőle enni.)

Kép
Kép
mereszt
 
 


"Apa kedvence"

Bármilyen husit bedörzsölni sóval, fokhagymával, pici borssal. Azután betekerni bacon-ba. Tűzálló tálba vagy tepsibe pici oliva olajat önteni, beleszórni minél több aszalt szilvát, és ráhelyezni a husikat. Sütőben 200 fokon fedő alatt jól megpárolni (én egy órát szoktam szottyasztani), utána fedő le, és fél óra alatt pirosra/barnára sütni. Nyammmmm... :lol:
Párolt brokkolit vagy krumplipürét szoktunk hozzá enni.

skrisz72
 
 


Mereszt, pont 9-13 gerezd? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!

Persze nem pont,de kb. annyitól lesz finom fokhagymás. :wink:

Amit még nagyon szeretünk az a bacon-ba tekert gomba kirántva.Elég macerás rátekerni a szalonnát és rögzíteni fogpiszkálóval,de megéri.

Kép
Kép
mereszt
 
 


Mereszt, ma egyébként a husid lesz ebédre.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!

Milyen volt?Az én férjecskémnek ez a kedvence.Igaz ő húst-hússal.

Kép
Kép
mereszt
 
 


Fini volt, bár pipicici volt, nem pulyka.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok Lányok,
nehogy lemaradjak :wink:
egyszerű de nagyszerű édesség :D

Mirindás szelet
Hozzávalók:
4 csomag babapiskóta
2 doboz nagy tejföl + 1 doboz kicsi
2 zacskó vaníliás puding
7 dl mirinda üdítő
porcukor (én gyümölcs cukorral csinálom)

Tepsibe egy sor babapiskóta. Erre ráöntjük a 12 kanál porcukorral összekevert tejföl felét. Még egy sor babapiskóta, erre rá a maradék tejfölt. Harmadik sor babapiskótára öntjük a 7 dl mirindával felfőzött pudingot, mikor már langyosra hűlt. (A pudingba 5 kanál cukrot teszünk.)

(A tejfölbe ízlés szerint tehetünk reszelt citrom héjat vagy narancs héjat, vaníliás cukrot.)

KépKép
tobi
 
 


Minestrone

Hozzávalók:4 sárgarépa,4-5 zellerszár,2 póréhagyma,2 lilahagyma,1-2 gerezd fokhagyma,rozmaring,(ha valaki szereti-én igen:) tehet bele zöldbabot-zsengét, cukkinit) hámozott paradicsom(konzerv,-ha csak valaki nem olyan szerencsés, h. a kertben nő),alaplé (bármilyen hús-lé jó), negyed fej lila,kel,fejes káposzta, parmezán,pici só, bors sok-sok bazsalikom.

A zöldségfélét szépen összevágjuk egyforma darabokra, beleszórjuk a rozmaringot, bazsalikomot -az egészet megfutattjuk-pároljuk olajon pár percig , majd ráöntjük a paradicsompürét , megkeverjük, ráöntjük az alaplevet, annyit, hogy még ellepje a kb 15 perc múlva belekerülő laskára vágott káposztákat.
Most már majdnem készen van, kb 5 perc kell még a káp.nak, hogy megpuhuljon, addig lehet parmezánt reszelni...(de szoktam olyan szentségtörést is elkövetni, hogy füstölt sajtot reszelek bele...Ahjajj:) A végén, sózunk, sok-sok bazsalikomot szórunk , és mert nem bírom kihagyni:D adunk egy nagy borspuszit.

Nagyon laktató, és fííínom "mindentbele" leves. Jó étvágyat!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


HÁT A RECEPTEK CSAK ENM ÉRKEZNEK! :wink:
Vendég
 


Sziasztok

Rizstorta egyéveseknek

Rövid leírás
Tejtermék-, tojás- és gluténmentes
Hozzávalók
Rizs, alma, banán, cukor
Elkészítés
Főzzük meg a rizst vízben, amíg jól meg nem puhul. Reszeljünk bele egy fél almát, és cukrozzuk meg. Egy kerek tálat béleljünk ki banándarabokkal, tegyük bele a rizset, és tegyük egy napra hűtőbe. Másnapra a rizs összeáll, könnyen kiboríthatjuk a tálból.


Tejmentes almatorta egyéveseknek

Hozzávalók
A tésztához: 20 dkg liszt 10 dkg tejmentes margarin 1 tojássárgája víz Töltelék: 7-8 szem alma fahéj, vaníliáscukor, cukor ízlés szerint
Elkészítés
Összegyúrom a lisztet, a margarint , 1 tojássárgáját és annyi vizet, hogy szépen összeálljon nem túl kőkemény tésztává. Fél óra pihentetés után többször nyújtani, és belesimítani a sütőbe. Jól megszurkálni, és 10-15 percig elősütni, hogy kicsit szint kapjon. Eközben 4-5 szem almából kevés vízzel kompótot főzünk (mehet bele fahéj, vanilíáscukor, kinek hogy tetszik). Villával összetörjük a sűrű kompótot, és rásimítjuk a tésztára. Két vagy 3 almát egész vékony szeletekre vágunk, és azt szépen elhelyezzük körkörösen. Be a sütőbe, és kábé 30 percig sütjük.

Biotorta egyéveseknek

TEJ ÉS CUKORMENTES
Hozzávalók
25 deka (bio)mazsola két közepes nagyságú alma 7 deka bio finomliszt 7 deka bio grahamliszt egy teáskanál sütőpor késhegynyi fahéj két tojássárgája egy deci étolaj
Elkészítés
A mazsolát forró vízbe áztatjuk,hogy megpuhuljon,majd tésztaszűrőn lecsöpögtetjük,botmixerrel pépesítjük. A finomlisztet és a grahamlisztet összekeverjük egy teáskanál sütőporral vagy szódabikarbónával,valamint egy késhegynyi fahéjjal. Közben külön tálkában kikeverünk két tojássárgájáta fokozatosan belecsurgatott étolajjal. A keveréket előbb a mazsolaturmixszal,majd a liszttel,végül a reszelt almával vegyítjük. Kiolajozott,kilisztezett 24 cm átmérőjű kerámia tortaformába simítjuk a masszát és forró sütőben tűpróbáig,kb 30 percig sütjük. Miután kihűlt tortalapát segítségével kiemeljük a sütőedényből. VÁLTOZAT:KAROBOS-MEGGYES LEPÉNY A lisztes keverékbe még két teáskanál bio karobport is vegyítünk,az alma helyett pedig a tésztát a végén 10-15 dkg kisebb darabokra vágott meggyel dúsítjuk.

Joghurtos túrótorta egyéveseknek

Hozzávalók
Babapiskóta, túró, joghurt, mazsola / meggy / banán
Elkészítés
Egy szép formájú tál aljára tegyünk babapiskótadarabokat. Kenjük meg egy kevés joghurttal, hogy könnyebben megpuhuljon. Keverjük össze a túrót joghurttal és cukorral, hogy jól kenhető masszát kapjunk. Végül keverjük bele a mazsolát / meggyet. A masszát oszlassuk el egyenletesen a piskótán. Előző este készítsük el, hogy legyen ideje összeérni. Tálalás előtt kb. 1 órával vegyük ki a hűtőből, hogy kicsit felmelegedjen, és díszítsük a gyümölcsökkel, banánnal.

Barackos túrótorta

Hozzávalók
1/4 kg túró, 15 dkg kristálycukor 1 csomag vaniliás cukor, vagy igazi vanília. Kis víz, 10 dkg margarin, 3 csapott ek. zselatin. barack befőtt vagy konzerv.
Elkészítés
A zselatint kis vízzel felfőzzük. Kb 1,5 dl vízzel forrás közben felengedjük a cukrot és a margarint, majd levéve a túróhoz adjuk és jó alaposan elkeverjük, hogy habos, könnyű legyen. A zselatinnal összekeverjük a túrót és hozzáadjuk a barackot, amit előzőleg kis darabkákra vágtunk. Egy kis méretű tortafromát vagy egy őzgerincet tölt ki ez a mennyiség. A forma alját érdemes kibélelni folpackkal, hogy ki lehessen venni. A kész túrókrém tetejére és oldalába érdemes babapiskótákat tenni. (Tehát mielőtt a tortaformába öntöd, annak oldalát kirakni babapiskótával és amikor már beleöntötted, akor befedni babapiskótával az egészet. (később ugye ez elsz az alja)
A legtetejére is lehet piskótával meg barackkal díszítést rakni, vagy valami pirosas zselatinráteget rátenni.

Csokitorta (babára hangolva)

Hozzávalók:
5 púpos evőkanál Milupa Csokis tejpép
4 db Milupa Biskotti keksz
2 banán
150 ml ivóvíz (felforralt és 40°C-ra lehűtött ivóvíz)

Elkészítés:
Egy kistálba kimérünk 1 evőkanálnyi Milupa Csokis tejpépet és hozzáadunk 50 ml ivóvizet, majd alaposan összekeverjük. A híg tejpépbe beáztatjuk a Biskotti kekszeket kb. 10 percre, arra ügyeljünk, hogy a kekszek megpuhuljanak, de még ne essenek szét! Amíg puhul a keksz, elkészítjük a többi hozzávalót. A puha banánt nagyon vékony szeletekre felvágjuk és egy kistányérra tesszük. Elkészítünk egy sűrűbb tejpépet is a következőképpen: egy kistálba kimérünk 4 evőkanálnyi Milupa Csokis tejpépet és hozzáadunk 100 ml ivóvizet, majd csomómenetesre keverjük. Egy üvegtál aljára elhelyezzük a megpuhult kekszeket, rárétegezzük a szeletelt banánt, majd a sűrűbb tejpéppet. 5 percig állni hagyjuk, és már kész is a finom, laktató gyümölcsös csokitorta

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika de jó kis receptek :lol:
Vendég
 


hát , akkor én is itt vagyok ! :wink: Merthogy imádok főzni, és /sajnos, nagyon tudok is...ez jól meg is látszik :oops: /

Nem is tudom, melyiket írjam le nektek.
Talán ezt: nagyon egyszerű gyors, nagyon finom és szénhidrátszegény Update 1-es ! :wink: Saját kreáció.

Körtés- almás rakott husi.

fogjuk a csirkemell szeleteket, vagy combokat, és lefűszerezzük, bármivel, ami a szekrényben van és kedveljük az ízét , bors, grillfűszer, majoranna, vegeta stb.
Pici olivaolajjal megkenjük a jénai alját. Bele a husik. Tetejére ujjnyi vastagra vágott golden alma szeletek, és körteszeletek. Nem kell vele spórolni. Megint husik, majd megint körte-alma. Az egészet a végén nyakon kell önteni tejföllel, legalább egy nagy dobozos. A Dini a legkrémesebb és legfinomabb minden rakott cuccba. Lefedve párolom kb. 45-60 percig, majd leveszem a tetejét és jó sok reszelt sajtot szórok rá. Ha a sajt már elszégyelte magát ki lehet venni, és csorgatni a nyálunkat az illattól. 8)
Én köret nélkül eszem, mert a gyümik erre pont alkalmasak benne. De gondolom ehet hozzá, ki mit szeret.

Jó étvágyat!
harcimokus
 
 


Hű, ez Harcika jól hangzik.Ki fogom próbálni.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Harcika,
jelentem tegnap elkészítettem és Isteni finom :P :lol:

KépKép
tobi
 
 


Sárgabarackos muffin

hozzávalók:

300 gr liszt
100 gr porcukor
1 cs. sütőpor
2 cs. van. cukor
1/4 kávéskanál fahéj

2 dl tej
2 egész tojás
1 dl olaj
1 citrom reszelt héja

18 db apró sárgabarack

A sütőt 200 fokra melegítem.

A száraz alapanyagokat jól elkeverem, majd hozzáadom a tojást, olajat tejet. a legvégén a reszelt citrom héját.

A tésztát muffinpapírba teszem majd úgy a formába. minden muffin tetejére 2 db fél sárgabarackot teszek.
35 perc alatt sül ki.

ezek a hozzávalók 12 muffinra vannak, de nekem kijhön belőle 18 db, ui. csak kb. félig kell a muffinformát tenni, mert ha többet teszek bele, nagyon feljön és a sárgabarck szétfolyik.
Dupla muffin papírban forma nélkül is szépen megsül.

Kép
zsuzsi73
 
 


Sajtos-ropogos

-45 dkg liszt
-25 dkg margarin
-20 dkg trappista sajt
-1 kk. so
-1 pohar tejföl
-1 tojas

Jol összekeverjük a hozzavalokat, majd fe'l orat pihentetjük.
Fe'l ujjnyira elsodorjuk a te'szta't, megkenjük tojassal a tetejet majd jo alaposan megszorjuk reszelt sajttal.
Ezutan hasabokra vagjuk, sütöpapirral kibelelt tepsire helyezzük öket es 200 fokon sütjük.
Nagyon finom vendegvaro, több napig is elall es a fagyasztast is jol türi.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc! A tésztába is kell sajt? Vagy csak a tetejére? Sütőpor nem kell bele?

dkata
 
 


micsoda receptek :D
ez a ropogós nagyon jól hangzik :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csajok!

Én kérni szeretnék. Mivel itthon vagyok, sütnék az uramnak kenyeret. De rettenetes dolgok készülnek a gépben. :(
Ha van valakinek bevált receptje, nagyon megköszönöm!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok

Hanna
milyen tipusú a gépetek?
Nekünk: Panasonic SD - 255
ami most a sláger kenyér terén:
Graham kenyér:
1tk instant élesztő
250g BL-80 liszt
250g Biopont Graham liszt
2tk só
1ek cukor
2ek olaj
370ml víz
+ mi még szoktunk bele rakni 5g kenyér fűszer keveréket is

de én már megsütöttem benne Orsi kakaós kalácsát is kakaó nélkül
fincsi volt

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!
Köszi szépen! Megnéztem, ezer éves Clatronic. Kaptam valamikor, de most hogy itthon vagyok, kihasználnám.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Szia Hanna!

Csak az a baj, hogy valszeg a Ti gépeteken más arányokban kellenek az anyagok, mert ahány gép annyi féle recept.
Nézd meg ezeket az oldalakat:
http://margit2.extra.hu/emargit.htm
http://www.gportal.hu/gindex.php?pg=501 ... eb05208828
http://b2.grocceni.com/kenyer.html

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika! Köszi szépen!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Én mindent késes robotgéppel "darálok" (=chopper), mert az egyből össze is keveri, de annak ideján a szüleim még simán húsdarálóval darálták a szilárdakat és kézzel keverték bele a többi folyákonyabb állagú cuccot a krémekbe. Szóval, amikor azt írom darálni, mixelni, keverni, akkor az nálam minden a robotgépben megy, de lehet külön is, amilyen eszközeitek vannak.

Májkrém
Hozzávalók:
Kb. 20 dkg máj
1 közepes fej vöröshagyma
mangalicazsír
Só, és zöldfűszerek
opcionálisan zöldségek (krumpli, répa paradicsom, cukkini, stb)

A hagymát alaposan megpároljuk a mangalicazsíron. Ha teljesen átpárolódott, rászórjuk a sót és a fűszereket valamint az apróra vágott, vagy elkapart májat. Addig sütjük, amíg minden nedvesség el nem párolog belőle és a máj át nem sül. Ha kész, addig mixeljük, amíg teljesen krémes nem lesz.
Ha más zöldséget is teszünk bele, akkor az a hagymával együtt pároljk puhára, mielött amáat beletennénk. A zöldségek kicsit más ízt adnak neki és lágyítják a máj ízét is. Zöldfűszernek én kakukkfüvet és rozmaringot szoktam tenni bel, de bátran lehet kíséreletezni!

Húskrém
Hozzávalók:
A húsleveből megmaradt főtt husi és zöldségek
Hagyma
Tejföl
Mustár
Egyéb fűszerek ízlés szerint
(Pl. pár darab savanyú uborka, mert szerintem finom bele)

A húst, a zöldségeket, a hagymát (és a savanyú uborkát) ledaráljuk, hozzűtesszük a mustárt és a tejfölt és alaposan összekeverjük. A húsos massza magában nagyon száraz, azért kell bele a tejföl, de lehet mással is higítani, pl joghurt is jó, vagy más szaftosabb dolgot lehet bele ízesítésnek tenni pl paradicsompürét vagy ketchupot és akkor paradicsomos húskrém lesz.

Tojáskrém
Hozzávalók:
3-4 főtt tojás
1-2 kiskanál vaj, vagy margarin
1 kiskanál mustár
1-2 kiskanál tejföl
só, bors
izlés szerint friss zöldfűszerek az általános a petrezselyem

Főtt tojásokat apróra összetörjük , a vajat a többi hozzávalóval habosra elkeverjük, majd összedolgozzuk a két masszát. Nálam ez is egyben megy a robotgépben.

Padlizsánkrém
Hozzávalók:
Padlizsán
Hagyma
Olaj
Citromlé
Só, bors

A padlizsánokat picit megszurkálom villával, hogy ne robbanjanak fel sütés özben és sütőben megsütöm. Nekem két közepes padlizsán olyan 40-60 perc alatt sül át 220 fokon. Ha eszembe jut, akkor fél óra után meg szoktam fordítani őket. Amikor megsült a apdlizsán hideg víz alá tartom, ettől összeugrik, és kicsit könnyebben lejön a héja. Szépen lehúzkodom a héját a húst picit felvágom késsel, hogy könyebben kifolyon a leve, amit le is folyatok róla, mielött belteszem a robotgépbe. aki ráér az szűrőbe is teheti, hogy kicsöpögjön, de én csak le szoktam folyatni simán. A robotgépben apróra vágom a hagymát, rátezsem a padlizsán és keverés közben adom hozzá a sót, borsot, citromlevet (2 padlizsánhoz fél vagy egy citom, attól fögg mennyire leves) és az olajat. Sok olajat felvesz 0.5-1 dl biztos belemegy. Érdemes vénusz, vagy floriol olajjal sinálni, mert az olivaolaj nagyon elnyomja az ízét a többi cuccnak. Általában a sót, borsot beleteszem, meg a ciromlé felét és egy kis olajat, aztán keverem egy darabog és kóstolok, hogy mi kell még bele.

wish
 
 


Wish, ez szuper, köszi mindet!!!BAba is eheti ugye ezeket???
A padlizsánkrémet én is így csinálom...
Vendég
 


Kata!

A tesztaba nem kell sajt csak a tetejere, sütöpor sem kell bele! :D Nagyon egyszerü es nem lehet abbahagyni az eveset... :D

Köszi Orsi! :D Probald ki, biztos izlik majd a gyerekeknek!

Wish!

Szuper receptek! :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Egyszerű túrótorta

Össze kell keverni 1 bögre (2decis) cukrot, 1 ek. lisztet, 1 cs. vanilia pudingport, 15 dkg vajat, 1 ek. citromlét 1 kg túróval, utána 4 tojást egyenként hozzákeverni és a masszát egy kivajazott tortasütőben kb. 45 percig kell sütni. Ha kihűlt, egy kis porcukor és kész is.

Kép
bandika
 
 


Reform palacsinta

Hozzávalók

* 15 dkg tekjes kiörlésű liszt
* 1 tojás
* 3 dl tej
* 1 csipet só
* 1 ek olaj
* szódavíz

Elkészítés

1. Keverjük el a tojást, a tejet és a lisztet egy kézi-turmixszal vagy robotgéppel vagy ha nincs, mini kézi habverővel. Adjunk annyi szódavizet hozzá, hogy a massza legyen tejszín sűrűségű és csomómentes.
2. Adjuk hozzá az olajat és a sót, keverjük tovább, amíg az olaj rendesen elkeveredik. Ha van időnk, pihentessük fél órát a masszát, de ez kihagyható.
3. Szilikon ecsettel kenjük ki egyenletesen a palacsintasütőt, és amikor felforrósodott, 1 kis merőkanál tésztát egyenletesen oszlassunk el a palacsinta sütőben, majd mindkét oldalát süssük közepes lángon 1-2 percig. Vigyázzunk, hogy ne égjen oda!
4. Borítsuk a palacsintákat egymás tetejére egy langyos tányérra.

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
*puszedli*
 
 


Nem sok recept született mostanában... :(
Én köszönettel veszem mindet, külön köszönet Wishnek a padlizsánkrémért (amin annyit változtattam, hogy dobok bele egy kis fokhagymát és a fele olajat majonézre cseréltem) - nagyon finom, már többször készült azóta! Jucmuc! Megsütöttem a sajtost! Nagy kedvenc lett, Bálint is szereti.
A Bandikának ígért recept:

"Last minute" mézes puszedli (igazi puha mézes, sokáig eláll fémdobozban):

Hozzávalók:
125 g méz
125 g margarin
3+1 db tojás
250 g porcukor
1/2 citrom leve és héja
250 g liszt
250 g rozslisz
1 kiskanál szódabikarbóna
2 kiskanál mézes fűszerkeverék
1 kiskanál tejszín
tetejére dió, mandula

A margarint és a mézet összemelegítem egyneműre (ne forrjon, csak olvadjon fel a margarin). A 3 tojást a porcukorral és a citromlével, citromhéjjal habosra keverem. Összevegyítem a kétféle lisztet a szódabikarbónával, fűszerkeverékkel, majd az egészet egyetlen masszává keverem. Fagyasztóban fél/egy órát pihentetjem a tésztát. Ezután 4 részre vágom a tésztát, hengert formázok belőlük, abból pedig kis darabokat vágok és egyforma golyókat készítek. A kb. 3 cm átmérőjű golyókat sütőpapírral bélelt tepsibe teszem, egymástól nagyobb távolságra, mert sütés közben megnőnek. (Lehet nagyobbakat is csinálni! :-) ) A maradék tojást a tejszínnel elkeverem, megkenem a golyókat és a tetejükre egy diót vagy majdulát nyomok. Ettől kicsit kilapul a golyó, és puszedli lesz belőle. :-) Gyorsan megsül, vigyázni kell, hogy az alja meg ne égjen!
Jó étvágyat!

dkata
 
 


Lányok,

mivel sok az IR-es (én is :( ), írok ide pár receptet, ahogy én szokom a hagyományos ételek variánsát készíteni! :P Így - kis szerencsével - a család észre sem veszi, hogy reform-ételt fogyaszt, és mi is ehetünk belőle! :P

Szilvalekváros derelye ("barátfüle") "IR-módra":

Hozzávalók:
80 dkg burgonya
10 dkg margarin/olaj/zsír
25 dkg liszt (fele-fele arányban szoktam graham és sima lisztet, de lehet csak graham is)


10 dkg zsemlemorzsa (graham kenyérből, otthon is készíthető)
5 dkg margarin
házi (cukormentes!) szilvalekvár

fruktóz (vagy egyéb édesítő) + fajéj a szóráshoz

Elkészítés:
A krumplit megfőzöm, megtisztítom, és összetöröm. Belekeverem a 10 dkg margarint és a sót. Kissé hagyom kihűlni.
Beleforgatom a lisztet és alaposan összegyúrom, míg félkemény tésztává nem válik (ha kell, közben még keverek hozzá lisztet). Kétfelé vágom, és vékonyra nyújtom az egyik felét (a másikat félreteszem). Teáskanálnyi szilvalekvárt adagolok 2-2 cm távolságban egymás mellé a nyújtott tészta egyik felére, majd ráhajtom a másik felét, és ujjal megnyomkodom a lekvárok körül. Derelyemetszővel "kispárnákat" formálok, és lobogó, sós vízben addig főzöm őket, míg fel nem jönnek a víz színére.
Közben a másik vaj-adagot megolvasztom, megpirítom rajta a zsemlemorzsát. Szűrővel kiemelem a párnácskákat és óvatosan beleforgatom (egyenként szoktam) a morzsába. Melegen tálalom, porcukrozva (édesítőzve).

A tészta másik felével ugyanezt teszem, ha soknak találom ebédre (nem kifőzve!) lefagyasztom.

Kb 60 párnácska lesz belőle!

Egy adag: (kb. 10 párna)
Energia: 2080 KJ
Fehérje: 13 g
Zsír: 26 g
Szénhidrát: 111 g

Figyelem:
IR-esek fél adagot fogyaszthatnak egyszerre (ez 5-6 párnácska!)

Jó étvágyat!

:P

tillidian
 
 


Igazi Bejgli recept, Puha mézeskalács, Mézes puszedli receptek találhatók a mellékelt Word dokumentumban...

Kép Kép 1226562355.8308.pdfházikó alaprajz Kép

és a receptek : 1226562597.1648.doc

a bejgli képe nem a saját készítésű...
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: