Új privát üzeneted érkezett!

fridus
Egyenlőre annyit csinál még, hogy azt tudni kell, hogy ő már a kórházban is hason szeret aludni.
Hason fekve hosszából keresztbe szokott fordulni, de azt még nem csinálja, hogy hasról a hátára fordulna egyenlőre még csak a lábát emelgeti.
Nekem még a Joel csak szopik semmi mást nem kap mellék, így ezért kel föl szerintem 3-3/4 4 felé.
manocskak
 
 


Sziasztok!

Fridus!
Cseriani üdvözletét küldi :D

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Mesi, én is üdvözlök odaát mindenkit.
Nem megyek át, holnaptól kezdődik a kresz oktatásom...
Meg a panel lakás felújítás alatt van, kész káosz most az életem.

Kép
fridus
 
 

 
 

Látom,hogy leállt ez a topik,de aki erre jár mégis, kérem,h emlékezzen kicsit Timeszre!
Tudom,hogy sokszor eszetekbe jut enélkül is.......de a mai napon különösen sokat jut eszembe,hiszen ma van a névnapja és Anyák napja is .........
Nem is tudom elképzelni a családja mit érezhet most :(

Nekem is hiányzik,pedig csak innen ismertem .........

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok,nem tűntem el, csak folyton van valami tenni való...
Voltunk Cipruson nyaralni, majd teszek fel pár képet, ha lesz rá egy kis időm...Puszilok mindenkit.

Kép
fridus
 
 


manocskak írta:fridus
Egyenlőre annyit csinál még, hogy azt tudni kell, hogy ő már a kórházban is hason szeret aludni.
Hason fekve hosszából keresztbe szokott fordulni, de azt még nem csinálja, hogy hasról a hátára fordulna egyenlőre még csak a lábát emelgeti.
Nekem még a Joel csak szopik semmi mást nem kap mellék, így ezért kel föl szerintem 3-3/4 4 felé.


egyenlőre itt helytelen - helyesen: egyelőre
középiskola 1. vagy 2. osztály!!!
szabinka
 
 



Szabinka! Hát ezért érdemes volt regisztrálnod! Egyébként menj vissza a középiskola 1 osztályába (úgyis most kezdődött a tanév), és ülj be a nyelvtan órákra, mert biza Manócska helyesen tud írni!
Tudod van egy bölcs mondás, hogy "hallgattál volna, bölcs maradtál volna"!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Dadomi drága, Szabinkának igaza van, de nem ilyen stílusban. :wink: :wink:
egyelőre - éppen most
egyenlőre - egyformára
Vendég
 


Van még itt valaki ??

Kép
fridus
 
 



Jaj, nem köszi, csak régebben elég sokan jártak ide. :-)
Egyébként, köszi, velünk minden rendben. Igaz ez a bölcsi hozza a vírusokat folyton.
Először egy torok gyulladás, majd egy kötő hártya, majd egy tüszős mandula, most meg egy másik vírus, ami hasonlít a skarlátra.. Eddig , ha mentünk 3 hetet a bölcsibe, sokat mondok, pedig szeptember óta járunk.
Tudtok valami jó vitamint esetleg, amit egy 2 éves bevehet ? Illetve ne legyen szopogatós tabletta, hanem, cseppentős.
Köszi

Kép
fridus
 
 


Fridus
Hát igen, ha egy gyerek elkezdi a közösséget akkor előfordul, hogy összeszed mindenféle betegséget.
Nekem a 2 nagy fiam nem jártak bölcsibe, de az oviban is ugyan ez volt, hgy jártak pár napot és 1 hetet kb otthon voltak.
Igazából nem tudom, hogy milyen vitamint adjál a csemetének szerintem jobb, ha kikéred a doktornénitek véleményét róla, vagy esetleg a gyógyszertárosét. Nekem még csak 10 hónapos a kisebbik fiam ő csak Vigantol cseppet kap D3 vitamint.

manocskak
 
 


Ó, hát azt mi is szedünk, 3 éves korig, persze nyáron nem kell.

Kép
fridus
 
 



Köszi kérdésed, jól. Hát.. Illetve köhög, de azt hiszem ez az állapot tavaszig eltart majd.
Első kisfiad 10 hónapos, de ha jól látom, jön a második baba is... :-)
2 kicsivel nem lesz könnyű...
Szerintem.

Kép
fridus
 
 



Na, akkor gratulálok!:-)
Nagyon merész vagy, vagy mi :-)
Könnyen szültél egyébként ?
Én mondhatom, hogy igen, bár utána velem voltak kisebb bajok.
Én is szeretnék még egy kislányt, de nem biztos, hogy bevállalom, mivel most 36 nm-en lakunk, és hármunknak így is kicsi.
Nagyobbra meg nem futja:-)

Kép
fridus
 
 


Fridus
Végül is mondhatom, hogy igen könnyen szültem mind a 3-at.
A nagyobbik fiammal júni. 12-re voltam kiírva, behívott aznap a doki a kórházba (befektetett), mert ő úgy érezte, hogy felelősséggel van értem és a babáért.
Ő vele 3 napot ráhúztam 15.-én született, reggel 7-kor keltem úgy, hogy görcsölök szóltam a nővérnek, na mire ő fölment a szülőszobába megnézni, hogy mennyien vannak és mire leért volt már 8 óra is, akkora ért be a dokim is megvizsgált, hogy és csak annyit mondott, hogy akkor most majd szülünk.
Már nagyon erős fájásaim voltak akkor csak annyit mondtam a dokinak, hogy nem tudok rendesen szülni császározzon meg, de ő megnyugtatott, hogy arra nem lesz szükség.
Délelőtt 10:15-kor megszületett a Dávid fiam, erre oda jött hozzám a doki átölelte a vállam és csak ennyit mondott ezért lett volna értelme császároznia?
A Gergőnél programozott szülést csinált előtte való nap voltam (jan. 6.-án) a rendelőben vizsgálaton másnapra be is fektetett a kórházba (reggel 7-re kellett mennem), ő nála burok repesztést csinált és mivel még 12-kor sem tágultam jobban infúziót köttetett be, ami meg is gyorsította, és délután 13:45-kor már meg is született a Gergő. Ja és a Dávid és a Gergő 3150g 53 cm-el születtek.
a Joel is hamar megvolt, igaz, hogy vele hajnali 4-re értünk a kórházba, mert már akkor 10 perces fájásaim voltak, de az ügyeletes doki azt mondta, hogy én még ma nem fogok szülni. Reggel 8-ra pont a dokim jött ügyeletbe (szombati nap volt), megvizsgált 1/2 9-kor és már küldött is az előkészítőbe, mivel a párom is ott akart lenni őt felhívtam, hogy 9-kor induljon el otthonról, mert mire előkészítenek stb addigra pont odaér.
De ő már 9-kor ott toporgott a szülőszoba előtt.
A Joel 10:30-kor született, szintén burokrepesztés és infúziót kötöttek be.
Hát 4.-nek mi is kislányt szerettünk volna, de sajnos nem jött össze, így most már úgy vagyok vele, majd ez a sok fiú hozzák a lányokat.
Bocsi, ha hosszúra sikerült, remélem nem, untattalak.

manocskak
 
 


Nem hát!:-)
Aranyosak a fiúk, úgy hallottam, hogy ők anyásabbak. Bár ez Balunál nem így van, ő apás nagyon.
Apjának ezer puszit adogat, még én örülök, ha kicsikarok egyet.:-)
Majd teszek fel képeket, bár mostanában ritkábban fényképezkedünk.

Kép
fridus
 
 


Fridus
Nálunk pont ellenkezőleg van a Joeltől én annyi puszit kapok, hogy csak úgy néha csorog a nyál az arcomon, az apjának nem ad, vagy csak elég ritkán.
Múltkor az apját elkezdte ütni, ránézett, hogy mit reagál rá a párom és rászólt a Joel, hogy dádá, akkorát nevetett neki a párom is, hogy az nem lehet elmondani.
Igazi nagy csibész lesz ez a fiú, ha nagyobb lesz.
Mondjuk az igaz, hogy a fiuk anyásak a lányok apásak, én magamról tudom, hgy nagyon apás voltam, sajnos már nem él az apukám, nagyon hiányzik most nekem. :cry:

manocskak
 
 


Sajnálom, igen, kiskoromban én is apás voltam, de aztán amikor elváltak, ez megváltozott, már inkább anyás vagyok.
Igaz néha ki tud akasztani elég rendesen, de hát mindenhol ez van szerintem.
Nem akar bele szólni, aztán csak elmondja, hogy mi lenne a legjobb, szerinte :-)

Kép
fridus
 
 


Fridus
Sajnos nekem anyukámmal nem jó a viszonyom azóta amióta apukám meghalt.
Most volt, hogy 2 éve elköltöztem anyutól, persze ő nem volt otthon úgy mentem el.
De tavaly karácsonykor úgy terveztük a napot, hogy tudtuk, hogy megy a bátyámékhoz Érdre és mi is akkor mentünk, mondanom sem kell, hogy elmondták anyunak, hogy mi is megyünk nem is akart menni a bátyámékhoz.
De akkor rábeszélték, hogy ne csinálja már, hiszen a szeretet ünnepe van, azután egy párszor beszéltünk telefonon is, tudta, hogy a Joellel mi történt 3,5 hónaposan, de nem hívott volna föl telefonon, hogy mi van a gyerekkel. Sőt tudod a mai napig még el sem jött hozzánk, hogy megnézze az unokáját, azokon a képeken látta amit a bátyámnak küldtem (2 bátyám közül a kisebbik még ott lakik vele).
Hát ennyit egy nagymamáról aki nem kíváncsi az unokájára aki lassan már 1 éves. Így nem is törtem magam, hogy megmondjam neki, hogy lesz még egy unokája.

manocskak
 
 


Hát, ez nem túl jó hír, sajnos vannak ilyen szülők, anyám is, ha megharagszik rám, azzal nem engem büntet, hanem a kicsit, ha nem jön el, mert én már nem kapom fel erre a vizet, de a kicsinek hiányzik a mama.
Szóval akkor nem jön át, vagy ha átmegyünk hozzá, mártírkodik, hogy keveset látja az unokáját.
Pedig ugyanannyit láthatná, mint a másik, csak apósomék nem szólnak bele semmibe, így nincs is mibe belekötnünk, megsértődnünk.
Meg akárhányszor valami baj volt, kellett a segítség, anyósomék rögtön ugrottak, még anyám kitalált mindig valamit.
Így ne is csodálkozzon, ha szívesebben kérem meg anyósomékat, hogy vigyázzanak a Balura.
Egyébként meg nem is értem, hogy hogy haragudhat meg egy anya annyira a gyerekére, hogy látni sem akarja.
Mert ha pl a párodat nem fogadja el, akkor max mondja azt, hogy gyere át te és a gyerekek, nem ?

Kép
fridus
 
 


Fridus
Anyutól mi 200 KM-re lakunk így nem egyszerű nekünk menni, a páromat is csak akkor látta először karácsonykor. De telefonon már beszélt vele ő is.
Sajnos ő egy nagyon makacs, akaratos és sértődékeny nő, már bocsi, de mást nem tudok rá mondani, már felajánlotta a bátyám, hogy kocsival elhozza, de ő nem jön, akkor szerinted?
Egy kicsit rosszul esik, hogy így viszonyul a dolgokhoz, de én sajnos ennél többet nem tudok tenni.
Neki a szégyene, hogy megkérdezik az unokáját és nem tud rá mit mondani.
Sajnos nekem már az anyósomék nem élnek, a párom szerint nagyon szeretnének.
De erről ennyit szerintem.

manocskak
 
 


Ok. Hát igen.
Decemberi baba lesz a 4. Ahogy látom, vagy ha vár egy napot, esetleg a Mikulás hozza. :-)
Szép karácsonyotok lesz, az biztos...
Már én is várom, hogy milyen lesz az idei. Tavaly december 15-én állt fel a kisfiam, és kezdett el járni. Segítség nélkül.
Már akkor is ráncigálta a fát, meg bimbamolta a csüngős díszeket.
Az idén meg remélem segít feldíszíteni a fát.
Még nem kezdtem el a nagy karácsonyi előkészületeket, bevásárlás, ajándék vétel...
Éppen vezetni járok, ha leteszem a jogsit, felakasztom a fára :-)

Kép
fridus
 
 



Akkor viszont szép Mikulásotok lesz, ígyis - úgyis:-)
Hogy bírod ezt az időt ?
Nincs semmi gond ?
Én nyáron voltam terhes, de mikor jött az eső, már előtte egy órával tudtam, hogy lesz valami, mert rugdosott a baba nagyon.
De talán annyival jobb most állapotosnak lenni, hogy nem dagad a lábad. Vagy rosszul sejtem ?

Kép
fridus
 
 


Fridus
Az időt jól bírom, bár elég hideg van fűtünk ezerrel a lakásban.
Egy kicsit keményedik a hasam, meg néha-néha vannak apró görcseim, de semmi több.
A lábam már Hála Istennek nem dagad föl olyan csúnyán mint ezelőtt kb 2-3 hete volt.
Ma megyek NST-re és a dokihoz is remélem mindent rendben fog találni. :roll:

manocskak
 
 


Mi az az Nst? Mert én nem emlékszem, hogy ilyenem lett volna, az, amin nézik a baba szívverését, mozgását ?

Kép
fridus
 
 



Ja, csak mindig más ezek szerint a neve:-)
És mi újság? Hogy vagytok?
Képzeld, egy órája hívtak a bölcsiből, hogy vigyem haza a gyereket, szóltam a férjemnek, hogy menjen érte, és vigye orvoshoz, de persze a doki már nem fogadta el, mert nem értek oda fél 10-re.
Na mindegy, nagyon csúnyán köhög, már nem tudom, mit adjak neki, de unom már, hogy hetente a dokihoz járunk.
Homeopátiás bogyókat ad, meg minden, de lehet, hogy most már antibiotikummal kéne kezelnie, mert nem tudok hetente haza szaladgálni, főleg most, hogy ugye leépítések vannak a cégeknél.

Kép
fridus
 
 


Fridus
Köszi jól vagyunk, még egyben. Tegnap a dokihoz nem tudtam menni, mert mire hozzá eljutottam sürgősen elkellet mennie, így ma megyek hozzá 2-3 óra között.
Ha köhög a csemetéd én kipróbálnám neki a hagyma teát.
Forralsz vizet és a vöröshagymának a barna héját beleteszed, amíg engedi a szint. Amikor kész úgy ízesíted ahogy szokta inni a teát amúgy is.
Ez feloldja, ha a torkában van esetleg váladék, egy pár napig, ha issza rendben jön a köhögése, nálam a fiuknál bevált eddig.
Ez milyen doki akkor? Én biztos, hgy nem hagytam volna magam a párod helyében.
Olyan nincs, hogy ha nem érsz oda 1/2 10-re akkor már nem is fogad?
Mettől- meddig szól a rendelési ideje? 8-9-ig?

manocskak
 
 


8-10-ig, aztán van az egészséges rendelés, 10-12-ig, ahol ugye a kicsiket nézi meg, meg mérés, meg oltás...
Sebaj, kihívtam holnap délelőttre.
Addig kipróbálom a hagyma teát is, bár nem tudom mennyi hagymának a héját rakjam bele. És mit csináljak a belsejével:-)

Kép
fridus
 
 


Fridus
Nem kell olyan sok elég a külső héja, ha esetleg teljesen megpucolod akkor nejlonba tedd jó tekerd be és fagyaszd le, jó lesz az még később, ha olyat főzöl.
Azért ezt nem hiszem el, hogy 1/2 10-kor már nem fogadta a doki a gyereket, én személy szerint kikérném a véleményét ebben az esetben aki a kórházban van jogi képviselő, mert szerintem ilyen nincs, hogy 1/2 10-re értek oda és nem nézi meg a gyereket.

manocskak
 
 


Márpedig az asszisztens elküldte.
Mára meg kihívtam, még délelőttre, hogy nézze meg, egész délután, és este nem köhögött, reggel meg megint ugatott, mint a kutya.
Szörnyű volt hallgatni.
Hogy vagytok ? Gondolom minden rendben.
Akkor van ruhátok bőven, gondolom a nagyobbakról félretetted..
Max pelenkát kell venned.
Ha bármi olyan van, szívesen segítek :-)
Ha tudok persze...

Kép
fridus
 
 


Most nézem, hogy eltűnt a Balu vonalzója...
Szemétség:-)

Kép
fridus
 
 


Fridus
Na ne már, milyen ez a doki? Tényleg megkeresném azt a betegjogi képviselőt.
Én 100 % megtenném a helyetekben.
Hát igen ilyen téren, hogy még a Joel is kicsi így tényleg csak pelust kell vennünk, de azt duplán, mert ugye a Joelnek is kell még egy darabig.
Azt már én is néztem, hogy nincs meg a vonalzód, próbálj csinálni egy másikat és azt feltenni.

manocskak
 
 


Csak nem emlékszem, hogy hol volt...
Meg hogy csináltam:-)

Kép
fridus
 
 


Fridus
Lépj a www.nagyonbaba.hu oldalra ott csináld meg a vonalzót amilyet akarsz és a kódot amit kaptál azt fölül a "segédletek" alatt a "profil" menübe és ott ahol az szerepel, hogy aláírások a kódot oda másold be. Ha gondolod segítek még, ha elakadsz valahol.

manocskak
 
 


Azt megkérdezem, hogy a html-ed ki vagy be van kapcsolva ?
A segédletekben van az is

Kép
fridus
 
 



Megnézem még otthon is, mert lehet, itt bent nem megy.

Kép
fridus
 
 



Még nem néztem meg otthon, de majd szólok:-)
Szépen kisütött a nap.
Már nem vagyok depiöngyi:-)

Kép
fridus
 
 


na, hát megvan mi a gond, én a babafalva vonalzóját használtam, ami már nem működik.
Még jó, hogy ez a nagyonbaba megy:-)
Köszi a segítséget, már nem emlékeztem volna, hogy hogy csináltam annak idején.
Szép hétvégét Nektek...

Kép
fridus
 
 


Szia Manocska, megszületett már a kicsi manó? Azért vagy távol ?:-)
Mert akkor gratulálok, és kérek képeket:-)

Kép
fridus
 
 



Szia, Gratulálok, remélem minden rendben ment, kérek fotókat is:-)
Kész nagyfiú akkor:-)

Kép
fridus
 
 


Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: