Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Clivia, ügyes vagy és örülök, hogy alakulnak a dolgok a babókkal. Mi is hajnalban - majdnem szószerint - megyünk sétálni, mert ugyan a rakparton a fák alatt jó idő van, de hazafelé van egy kb. 300 méteres szakasz, amin egy darab fa vagy fal nincs, azaz semmi árnyék és olyan, mintha a Saharán kellene átkelni.


Sandra, irtam privit a kérdéseddel kapcsolatosan. Várom hivásodat.

Dalo, szurkolok a forduláshoz. Nem tudok technikát ajánlani sajnos :oops: , de drukkolok, hogy minden ok legyen. Mert császárral szülni könnyű, de utána olyan vezeklés jön, hogy júj... Amúgy meg nem kell aggodni, csomó idő van még hátra :wink:


Legyetek ügyesek, lányok,
elike

elike
 
 


Kedves Saraliza!

Küldtem privit! Remélem megkaptad!!!

Mindenkinek kitartást ebben a melegben!

Üdv. Jessie
jessie
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1182715624.16.jpg[/img] [img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1182715640.91.jpg

Sziasztok csajok!
Feltöltöttem friss képet a gyerkőcökről. Remélem sikerül.

Hová tűnt mindenki???????[/img]

Kép
clivia
 
 

 
 

Kép

Jaj!A másik lemaradt![/img]

Kép
clivia
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1182718920.52.jpg[/img] [/img]

Kép
clivia
 
 


Sziasztok,

Clivia, NAGYON édesek a babák. Haroonnak szép formás a fejecskéje, Zasminnak meg gyönyörű szája van. Ügyesek vagytok :D

Tényleg, hová tünt mindneki? Friss képeket a babókról!!!

Ime Sára, ismerkedünk a játékkal:

Kép

Üdv mindnekinek,
elike

elike
 
 


Sziasztok!

Régen jártam itt, mert nem igazán volt miről írni és géphez sem volt kedvem ülni. Marci baba már nem annyira szereti,ha sokat ülök a gép előtt, mert sajnos hajlamos vagyok előre dőlni és az már nyomja.

Megvan a kórházam!! :) A Tétényi úton a Szt. Imre Kórházba ment a dokim. :) Erről csak jót hallottam és a kolléganőm is ott szült április végén. Sajna tőlünk elég messze van, de majd csak kibírom addig. Azt mondják az első gyerek úgysem jön gyorsan és addig lesz idő odaérni. Holnap megyek beszélni a szülésznővel is...

Dalo: Hallottam egy megfordítós módszert, de nem tudom használ-e. A mi babánk már a 18.heti UH-n szerencsére lefordult. Szóval a babák már látják a fényt a vékony hasfalon keresztül és ha egy elemlámpával csalogatod lassan lefele, akkor lefordul. Lehet, hogy hülyeség, de próbáld ki. Soha nem lehet tudni... Te hol fogsz szülni, hova ment a dokid?

Nagyon-nagyon szépek a babák!! Már alig várom én is a találkozót Marcival... Nagy baba és állítólag a kiírtnál hamarabb várható. Bár nem tudom mennyire számít a méret, de már régóta én is azt érzem, hogy korábban fog jönni :)

Babák és (kis)mamák! Erre a hétre lehűlést jósolnak, így mindenkinek felüdülés lesz a hőség után.

Ki fog még most július-augusztusban szülni???

Üdv, Pusy

Kép
pusy
 
 


Sziasztok Lányok!

Tényleg jól eltűnt mindenki...!
Gyönyörűek a babókák, csak így tovább :lol:

Pusy: köszi a fordulásos módszert, kipróbáljuk majd -- muris lesz! Az elmúlt nagy viharok alatt úgy is elment mindig az áram, legközelebb lesz mivel eltölteni az időt :D :D :D
Örülök, hogy a dokid meg ezzel a Te helyzeted is fixálódott, sajnos az enyém még lóg a levegőben, de állítólag a dokim júliustól a Jánosban lesz, ami jó is, meg nem is (bár a Szabolcs utcai körülményeket látva minden csak jobb lehet :x ).
Nekem már mindegy, csak legyen valami fix dolog. Azért majd ide is elmegyünk felmérni a terepet, meg hát jó lenne előre szülésznőt is választani.
Kitartás, már közel vagy a nagy naphoz, nagyon drukkolok!

Mona: hogy vagytok? Hogy bírod?

Reméljük tényleg jön egy kis lehűlés...!

Szép napot Mindenkinek!
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok!

Szeretnék néhány dolgot kérdezni tőletek, amire sem a védőnő, sem a háziorvos, sem az eddigi nőgyógyászom nem tudott válaszolni:

1. Bármelyik kórházban választhatok-e orvost, vagy csak abban, amelykbe lakcím szerint tartotom? Én a Jánosba tartozom, és oda semmiképp sem szeretnék menni. A nőgyógyászom, akihez eddig jártam magánrendelésre, meg csakv gyermekkórházban dolgozik. Tehát kórházat kell választani, vagy először orvost?

2. Az ingyenes orvosválszás azt jelenti, hogy ott választhatok dokit, ahová tartozom(jános), vagy bármelyik kórházban bármelyik orvost választhatom?

Most a 17.héten vagyok, és dec.5-re vagyok kiírva.
Előre is nagyon köszönöm a válszaitokat!
radorka
 
 


Sziasztok újra!

radorka: bemásoltam Neked a kérdésedre a választ, íme
(egyébként a tervezetet az Országgyűlés el is fogadta a múlt héten):
----------------------------------------------------------------------------------

Mégis ingyen választhatnának orvost a kismamák

Index
2007. 04. 23., 08:51
A Magyar Nemzet birtokába jutott az Egészségügyi Minisztérium törvénymódosítási javaslata, ami lehetővé a kismamák számára, hogy részleges térítési díj kifizetése nélkül válasszanak orvost. A mentesség a terhesgondozásra és a szülészeti ellátásra vonatkozna. Lapszemle.

„A részleges térítési díjfizetésre vonatkozó rendelkezés alól kivételt képez a terhesgondozás és a szülészeti ellátás” – olvasható a Magyar Nemzet birtokába került törvénymódosítási javaslatban, amely szerint az Egészségügyi Minisztérium változtatna korábbi álláspontján.

Az eddigi tervek úgy szóltak: ha egy kismama maga akar orvost választani, azt megteheti, de az ellátás 30 százalékát vagy maximum 100 ezer forintot neki kell kifizetnie, ez a részleges térítési díj.

Ha elfogadják a tervezetet, június 30-a után sem kell majd fizetniük a kismamáknak. A jelenlegi szabályozás április elsején lépett életbe, eszerint a betegnek részleges térítési díjat kell fizetnie, ha választott orvosánál szeretne egészségügyi ellátást kapni. Abban az esetben, ha valaki április elseje előtt kezdett kezelést kapni választott orvosánál, az június 30-ig mentesül a fizetés alól.


+++++++++++++++


Emelkedő vizitdíjjal terelik a beteget a háziorvoshoz
2007. május 3., csütörtök, 16:23

...
Július 1-től változnak a vizitdíj fizetéssel kapcsolatos szabályok - jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján Horváth Ágnes egészségügyi miniszter. Az [origo]-hoz eljutatott közlemény szerint ...
A terhesgondozás és a szülészeti ellátásnál történő orvosválasztásért június 30-a után sem kell részleges térítési díjat fizetni. A többi esetben továbbra is érvényes az, hogy ha valaki beutaló nélkül vagy más helyre szóló beutalóval keres fel egy intézményt, akkor az ellátás költségének 30 százalékát, de legfeljebb 100 ezer forintot kell fizetnie.
[origo]

-------------------------------------------------------

Én ragaszkodom a dokimhoz, ezért megyek utána most már a 4. kórházba!!
Döntsd el Neked melyik a fontosabb: az eddigi doktorod vagy a kórházi körülmények. Ha az utóbbi, akkor ott keress egy új dokit.
Remélem tudtam segíteni!

üdv
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok!

KATI24: írtam Neked privát üzenetet!
Ha lesz egy kis szabadidőt, kérlek jelentkezz!
Előre is köszönöm!

üdv, dalo

Kép
dalo
 
 


Köszönöm az infókat, sokat segítettél! Én kénytelen leszek kórházat váéasztani előbb, mert az én nőgyógyászom, akihez eddig jártam, nem dolgozik szülészeten, hanem gyermeknőgyógyászaton. Akkor gőzerővel nekilátok. Köszönöm, még egyszer!
radorka
 
 


Kedves Jessie, írtam privit :D
saraliza
 
 


Sziasztok!

Saraliza köszi, és én is küldtem privit! :D

Nagyon édesek a babók!!!!!!!! Remélem ők jobban bírják ezt a meleget :) !

Radorka: én se a körzetemben szülök! Az a lényeg, hogy legyen beutalód! Érdemes aszerint döntened, hogy melyik az a kórház ami szimpatikus, mert hidd el minden kórházban dolgozik jó orvos, csak végig kell böngészned a topicokat!
jessie
 
 


Szióka!
MINDENKI ELTŰNT????????????????????????????????

Ha így folytatjuk lassan megszűnünk. Írjatok kivel mi van!

Mi holnap kapjuk meg az oltásunkat (8 hetesek leszünk). Különben minden nap más és más. Ma kimondottan nyugodtak a gyerekek. Lehet, hogy végre használ a homeopátiás bogyóka, amit a hasfájásra kaptunk. :D Iszonyat mennyit szenvednek, pedig én semmi olyat nem eszek, ami bántaná a pocijukat. Szakad meg a szívem, amikor minden evés után üvölt mind a kettő :( Majd csak elmúlik.

Dalo: Mi újság veletek?
Pusz
Mona

Kép
clivia
 
 


Halihó!

Végre egy ismerős...! Szia Mona!
Nem értem, hova tűntek a többiek, Mindenki nyaral???????

Iszonyat, hogy rohan az idő, már 8 hetesek vagytok... Remélem a hasfájástól eltekintve, azért minden OK Nálatok és szépen növögettek.
Én a 36. hetemet nyomom, már nincs sok hátra, csütörtöktől járunk CTG-re is hetenként. Ha a baba nem fordul be a 37. hét végére, akkor programozott császár lesz a dologból... :cry:
Viszont most már tuti, hogy a Jánosban szülök, mert a dokim oda szerződött végül (megnéztük: elég kulturált).

Puszi Nektek és vigyázzatok magatokra!

Pusy: egyben vagy még???????

Üdv Mindenkinek és JELENTKEZZETEK!!!!!!
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok!

Tényleg mindenki eltűnt 2 hétre...

Dalo: Igen még egyben vagyunk. Mindenki korábbi szülést jósolt, de a nagyon korai nem jött be. Még pont 1 hetem van és mindenkinek van valami jó kis tippje a várható időpontra. Persze dőlnek az érdeklődések naponta, ami már néha uncsi. Bár a dokim múlt héten külföldön volt, most csütörtökig meg a szülésznő, nem is bánom, hogy megvárjuk hogy mind2en jelen legyenek.

Reméljük KisHahó meggondolja magát és gyorsan megfordul, de azt se éld meg tragédiának, ha mégsem. Ne rágd magad rajta! Tudom nem programozott császárt terveztél, de hozzá kell szokni, hogy ezek a picik már önálló kis emberkék és nem mindig azt teszik, amit mi szeretnénk...és ez mostantól mindig így is lesz!

Amint látom csak mi ketten várjuk a babákat mostanára vagy van még valaki, aki 2-3 hónapon belül van???

Mona: Sokaktól és a védőnőmtől is azt hallottam, hogy ha hasfájós a baba az 3 max 4 hónapos korában egyik napról a másikra elmúlik. Igazán nem tudják az okát, hogy mitől hasfájós egy baba és csak csökkenteni lehet a kicsi szenvedését, de ki kell várni ezt a pár hónapot. Persze tudom könnyű mondani és borzasztó lehet hallani a keserves sírásukat a kicsiknek. A legrosszabb a tehetetlenség...

Na majd jelentkezem még, de lehet akkor már Marci képével :) Ja mindenki azzal hív fel, hogy megálmodta, hogy megszületett a kislányom! Jó kis vicc lenne :)

Kép
pusy
 
 


Sziasztok,

valóban pihizett mindenki.

clivia: hát nem lehet könnyű egyszerre két babával, nekem különböző koruak a gyerekekek, de így is néha megőrülök. Érdekes nekem addig nem volt túl hasfájós az Ádám amíg kevés pótlást kapott (napi 100 ml tápszer), de 1,5 hete már kétszer kell 160 ml-t adnom, na ezek után igazán fáj a hasa, és rettentő sokat pukizik is. Most írt fel a doktornéni nem hypoallergén tápszert, remélem ettől nem fog úgy fájni a hasa. Olyan furcsa, azt hittem kihúzom a napi egyszeri tápszerrel a főzelékek bevezetéséig, de egyik napról a másikra akkora lett az igénye, hogy nem tudom anyatejjel követni. Ez a gyerek valami éhenkórász, már 7, 5 kg 3 hónaposan, pedig az Armand 6 hó-san volt ennyi. Nagyon kis dagi.

dalo, pusy:drukkolok nektek!

Én azért tűntem el mert a terhesség alatti aranyérproblémámon a szülés csak segített, és egy hasmenés véglegesen eldöntötte a sorsomat, meg kellett műteni, két hét kínszenvedés (fájdalomcsillapítót a baba miatt nem mertem szedni). Most meg Armand lett beteg, megfázott és lázas.

Szóval ennyit a panaszkodásról.

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Szia Pusy!

Végre, végre Te is itt vagy, nagyon drukkolok ám!
Ígérem én többet nem nyaggatlak :lol: , de jelentkezz szülés után mindenképpen és kérünk fotót is!!!!

Addig is próbálj pihenni és erőt gyűjteni!
üdv
dalo

Kép
dalo
 
 


Szia Beha!

Egyszerre írtunk...
Jobbulást Neked és Armandnak is, és köszi a drukkolást!

Jó éjt,
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok,

Dalo, meg tudnád mondani, hogy ki a dokid, és rendel is mostmár a Jánosban, vagy csak szülést vezet ott?

Köszi, üdv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Szia macsek7!

Persze, a dokim dr. Hunka Rezső, egy végtelenül szimpatikus, rendes ember. Saját honlapját egyébként itt találod: http://www.maganorvosok.hu/drhunkarezso

Úgy tudom, hogy Ő most külsősként van a Jánosban (szülést vezet csak le a kismamáinak), előtte pedig a budai Honvédban volt, míg azt meg nem szüntették...
Én a magánrendelésére járok hozzá már majdnem 8 éve a Moszkva térre. A rendelő szép, modern (de nem drága - szerintem), be kell jelentkezni a vizsgálatra, és szinte sohasem kellett eddig várnom.

Remélem tudtam segíteni, de ha kérdés van még, írj bátran!
üdv, dalo

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Helló Csajszik!

Hol vagytok?

Ma voltunk először CTG-n, a babócánk még mindig nem fordult be.... és már 1 ujjnyira nyitva a méhszáj is.
Már nem sok van hátra ... :D :D :D :lol: :lol: :lol:

Remélem Mindenki jól van és szépen növögetnek a babókák is!

Jó éjt, dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok lányok!
Én egy "új" kismama vagyok a rendszerben!Még sosem írtam fórumra,úgyhogy az elején lehet,hogy idétlenkedni fogok.. Januárban ismerkedtem meg a kórházban Monával,aki azt mondta,h.nyugodtan írjak erre a fórumra,mert jófej csajok vannak itt... :)
Én kedden kezdtem a 39. hetemet,júl. 23-ára vagyok kiírva.Vértes doktor (Honvéd) volt az orvosom,akihez 8 hónapja járok és nagyon megkedveltem.Egy hete azonban közölte,hogy őt is elbocsájtották,így keressek másik orvost.Ő segített, így Dr. Unk Péter főorvoshoz (Honvéd) járunk azóta.Hallott már valaki valamit róla?Kíváncsi lennék,mert így az utolsó pillanatban kialakítani valakivel egy olyan viszonyt,hogy meg tudjak benne bízni,elég nehéz!!!
Szintén a Szabolcsban fogok szűlni,s én sem sok jót hallottam róla,de amiket a HIETE-n írtak a lányok tényleg elég embertelennek tűnnek sokszor...
Nekem elvileg lesz fogadott szülésznőm(Honvédes,most ajánlották),de az idő rövidsége miatt csak telefonon tudtunk beszélni...szóval érdekes lesz akkor látni először egymást,amikor már szűlünk...és azt mondta,hogy ha tud jön.Hatvani Ildinek hívják,azt mondják nagyon jó szakmailag.Hallottatok már róla?Nektek volt fogadott szülésznőtök?Milyenek a tapasztalataitok?(Légyszi neveket is írjatok!)Állítólag most Máv-os szülésznők vannak ott?

Mindent köszi,puszi

Edina
edina:)
 
 


Ja és Mona!
Tényleg gyönyörűek a picik,ezekért az anygyali arcocskákért megéri a "szenvedés" :) !!!
Puszi

Edina
edina:)
 
 


Sziasztok,

Dalo, köszi, azért kérdeztem, mert tavaly én is a Budaiban szültem. Próbálom megtudni, hogy melyik doki hová került.

Edina, én is egy honvédos Ildinél szültem, de a vezetéknevét nem tudom. Akkoriban még nem lehetett fogadni szülésznőt ott, annál szült az ember, aki éppen ügyeletben volt. Én kettőjüket is "kipróbátam", mert közben volt a műszak váltás. Akikkel találkoztam, mind nagyon aranyos, segítőkész volt, biztos neked is jó tapasztalataid lesznek. Az az Ildi, aki nekem segített egy rövid hajú vöröses hölgy volt, nagyon aranyos. Azt, hogy most milyen a frizurája, azt nem tudom. Vértes doki tényleg jó fej.
Szerinetem az egész stáb nagyon szuper volt, kár, hogy így szétzüllesztették őket.

Üdv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok,

Hát tényleg nagy volt a csönd. Nem tudom megmondani, miért nem irtam, mert hogy majd naponta nézegettem, van-e valami újdonság a többieknél. :oops: Mindegy. Örülök, hogy előkerültetek és mindenki jól van.

Mi Sárával már beöltöttük a 4. hónapot is. Dolgainkról a blogban irok rendszeresen - várunk mindenkit egy kis olvasgatásra :wink: .

Edina:) Én márciusan szültem Unk dokinál, amúgy évek óta ő a dokim. Tiszta szivből tudom ajánlani. Tapasztalt szakember, én azért kedvelem, mert nem mond felesleges dolgokat, nem paráztat. Rám rendesen odafigyelt, szülés után vasánap is bejött csak miattam.

Dalo, szoritok nagyon!

Clivia, együttérzek veletek, nem egyszerű végigcsinálni, de biztos vagyok abban, hogy a legjobban csinálod.

Beha, elveszett bárányka, annyira nem jött be a tali, hogy azóta se? :wink: :D Én még mindig szivesen!

Üdv mindenkinek,
Elike

elike
 
 


Edina, ha a te Ildid az, aki velem foglalkozott a császár utáni órákban, akkor nagyon tuti dolgod lesz.

elike
 
 


Sziasztok,

nálam kicsit besűrűsödtek a dolgok, így nem nagyon van idő írni.

elike: a séta bejött, csak más formációban kell kiviteleznem. Egyenlőre két gyerekkel tuti nem indulok el. Aztán egészségügyi problémáim is voltak (aranyérműtét), most meg a gyerkőcök betegek, na meg aztán a hőség, vagy éppen a szél tesz keresztbe. Ígérem, ha vége a nyárnak (mert hát megyünk nyaralni, esküvőre, stb.) és Armand tud oviba járni akkor mindent bepótolok.

Na ennyi volt a délutáni alvás, Ádám már nyöszörög.

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok!

Hallani lehet, hogy a Szabolcs utcából el fog költözni a szülészet. Tudja valaki, h hová?

Nagyon örültem, hogy az (új) Honvédban szülhetek....., de ma már nem örülök annyira. A dokim (dr. Juhász) is ki van akadva a Szabolcs u.-ban lévő körülményektől.

November közepén fogok szülni, remélem addigra eldöntik az "okosok", hogy hová kerüljön a szülészet.

Köszönöm.

Hekatee
hekatee
 
 


Helló Lányok!

Hogy bírjátok ezt a hőséget?????
Pusy nagyon drukkolok!!!!!!!!!!!!!!

Hekatee: a szülészet a MÁV-ba fog költözni, de élő ember meg nem mondja, hogy mikor. Szerintem nov közepére azért rendeződik a dolog.

Üdv Mindenkinek!
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok!

én még ezen a héten dolgozom.., itt a hivatalban müködik a légkondi, szóval ki lehet bírni. Utána 2 hét szabi, otthon vidéken + nyaralás. :D
szerencsére nincs semmi gond nálunk, ezért szept közepéig dolgozni fogok. A baba váratlanul jött.. építkezünk, szurkoljatok, hogy készen legyen a házunk novemberre.

Üdv.
Hekatee
hekatee
 
 


Kedves Macsek és Elike!

Köszi az infókat,azért ez megnyugtató :D !Remélem beindul a szülés hétfőig(akkorra vagyok kiírva),mert most úgy néz ki,hogy egyenlőre nagyon jól érzi magát odabenn és nem akar kijönni.Csütörtökön még megyek ultrahangra(megnézik a méhlepényt,mert már 2 hete elkezdett öregedni). Ha nem indul be,akkor befekszem,de nem szeretném ha egy hetet várna a doki a megindításával,mert sok rosszat hallani a túlhordott szülésről.
Minden jót nektek!

Puszi

Edina
edina:)
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is üdv az új csajsziknak!
(A régiek meg jól el vannak tűnve ...)

Edina: nagyon drukkolok Neked is, bár a Szabolcs utca elég kemény menet lesz (Te láttad már élőben?). Én nagyon örültem neki, mikor a dokim átment a Jánosba...
De nem akarlak elszomorítani, sőt azt mondják, hogy szakmailag ez a top az országban. Jó kezekben leszel és ez a lényeg, a többit meg ki kell bírni (végül is csak pár napról van szó...)!
Egyébként kisfiú vagy kislány lesz a babuci?????
Azt mondják, a hétvégére hidegfront jön, lehet, hogy ez beindítja majd a dolgokat???!!! :roll:

Mona: hogy vagytok? Hogy bírjátok a hőséget?

Többiek nyaraltok?

Minden jót Nektek, üdv
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok!

Látom a kis kihagyás után csak feléledt a fórum... :)

Üdv a két új belépőnek ( edina, hekatee).

Tegnapra voltam kiírva, de még mindig nagyon jól elvan Marci baba az all inclusive pocakban. Jól bedőltam a jóslatoknak, hogy korábban fog jönni (persze volt szakember is, aki ezt mondta), de az én kényelmes kisfiam fütyül mindenkire. Már azért is jó lenne megejteni a találkozást, mert hosszú ez a várakozás :(

Most már minden másnap járok CTG-re és j7 kedden kell befeküdnöm, ha nem indul be a szülés. Akkor oxitocin tesztet csinálnak és eldöntik mikor indítsák be a szülést. Persze nem szeretném ezt a megoldást és remélem, hogy a szülésznőm jóslata már bejön, hogy a 7végén megindul. Bár eddig sem reagált rosszul semmi frontra, sem erre a nagy melegre. De baba még nem maradt bent... :D

Edina: Ha neked sem 28 napos a ciklusod, akkor nálad sem lehet igazi túlhordásról beszélni. Nekem is tegnap volt a terminusom, de a ciklusom nézve még 2-3 napot simán ráhúzhatok a valódi időponthoz. Én inkább azért nem szívesen várnék, mert minden nappal csak nő a pici és már így is 4kg felett van. A dokim viccesen megjegyezte, hogy a 4kg feletti részt aranyban kéri... A nagy súllyal született babák meg nagyobb valószínűséggel sárgulnak be :shock: A gyarapodás szempontjából meg jól jön a nagy súly az elején, de valahogy ki is kell férnie szegénykémnek azon a kis helyen. Ezért valószínűleg nem megy majd teljes gátvédelemmel a szülés, de minél kisebb a vágás annál jobb.

Dalo: Mizújs KisHahóval? Tartja magát a farfekvésben? Olyan a poziciója, hogy meg sem próbálja a dokid a természetes szülést? Tudom kockázatosabb, nem minden farfekvés alkalmas a természetes szülésre és nem minden doki vállalja. De az a lényeg, hogy egészséges legyen bármilyen úton is érkezik erre a világra!!!!! Egyre kevesebb a két picink között a korkülönbség, így hogy Marci baba ilyen kényelmes. Igaza van... nem kell balhézni a kajáért, nem nyúzza senki az öltözködéssel, pelenkázással, fürdetéssel...ilyen jó dolga, mint a pocakban már nem lesz :)

Kitartást a babáknak és mamáknak!!!

Üdv, Pusy

Kép
pusy
 
 


Sziasztok,
Edina, ne izgulj a túlhordás miatt. Nekem 28 napos a ciklusom, és mégis 6 nappal túlhordtam Andrist. Nekem is be kellett volna feküdni a kórházba, de aznap éjjel elindult magától a szülés. Megúsztam az indítást. :) Még előző nap sem mutatott semmi hajlandóságot a CTG. :)
Kitartást a nagy melegben, pocakosan nem lehet leányálom.
Üdv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Helló Lányok!

Iszonyat ez a hőség....

Pusy jó, hogy írtál!!!
Nem semmi ez a Marci baba, persze ilyen melegbe én sem bújnék ki annyira sietve ... :lol: :lol: :lol:

Mi holnap megyünk CTG-re meg UH-ra.
A jó hír, hogy a Jánosban a protokoll szerint nincs kötelezően programozott császár. Ha megoldható, akár természetes úton is szülhetnek az anyukák faros babókákat. Én azért még mindig reménykedem a fordulásban...

Továbbra is drukk Neked és Edinának is. Kívácsi vagyok, hogy bejön-e ez a hétvégi hidegfrontos előrejelzés... :roll:

Kitartás és vigyázzatok magatokra!
üdv
dalo

Kép
dalo
 
 


Szióka csajszik!

Most én tűntem el egy kicsit hosszabb időre. A gyerkőcök szörnyen viselték ezt a nagy meleget. Tegnapelőtt vettünk egy mobilklímát. Iszonyat drága!!!!!!!!! de végre nem sírnak a picik. A lakásban már 33-34 fok volt. Nem is csodálom, hogy üvöltöttek. Most 25 fok van. Mindjárt más.

Köszönöm mindenkinek a bíztató szavakat. Aranyosak vagytok. :D

Beha: különböző korú gyerekekkel sem könnyebb, mint nekem. Sőt talán nekem könnyebb. Nálam legalább egyszerre ( többnyire) esznek és alszanak. Tegnap nagyon jó napunk volt. Rendkívül nyugisak voltak. Végre ki tudtam takarítani az egész lakást. :D
Tudod mennyit eszik a gyerkőc? A fiam már 5700 g és 150-200g között eszik alkalmanként, amit nagyon soknak találok. Nem csoda, hogy már egy kilóval több, mint a tesó. ( Ő csak 100-140g között szopizik)

Edina: Örülök, hogy csatlakoztál. Ha megvan a baba, mindenképpen legalább egy sms. Ki lett végül a dokid?

Pusy: minden nap jobb egy kicsit ez a hasfájós téma. Már csak homeopátiát adok nekik. :) Egész jó.

Majd jelentkezem ( felkeltek...)
Puszi
Mona

Kép
clivia
 
 


Sziasztok!

Nekem is kell egy klíma otthonra!!!!! :(
Tegnap este 10-kor minden nyitva, a függöny meg sem mozdul, hőmérőn 35 fok. Lakás déli fekvésű, lapos tető, én pont a 4.-en a tető alatt..., nem tudom mi a megoldás..., szinte nem is alszom. A baba érezhetően lelassult, nem mocorog annyit, mint napokkal ez elött.

Clivia: hogy bírod két csemetével? van segítséged?

üdv.
Hekatee
hekatee
 
 


SZIASZTOK!

Üdvözlet, Hekatee! Drukkolok én is, hogy rendeződjenek a dolgok a korházakkal. És kész legyen az otthonotok 8) .

És persze szoritok minden pocakos kismamának. Épp tegnap jutott eszembe - miután megtudtam, hogy cégünknél jön a következő baba :D - hogy de nehéz lehet nektek, igy, nagy pocakkal. Nem elég, hogy a várakozás fáraszt, de még ez az iszonyat meleg.

Mi még birjük klima nélkül, de nálunk is rettenet meleg van a lakásban. És ami még gáz, hogy a téglafalak még napok múlva is tartják a meleget, igy hiába lesz pár nap múlva enyhülés, nekünk legalább egy hetes 20 fok kellene.. :roll:

Jahh, csak vége lesz egyszer.

Képzeljétek, Sára már fordul hátról hasra. Vissza még nem megy könnyen, de már annak a módszerét is kezdi kapizsgálni :D Most éjszakánként vigyázban vagyok, mert Sára megfordul hasra, tiz perc múlva meg ébred, hogy menne vissza, a hátára, de nem megy. Persze sirás jön és anyci tud csak segiteni... :)

Azért örülök, hogy vagytok a nagy meleg ellenére is. Kati24-el beszéltem a héten, jól vannak.

Ikati, Szandra, hahó, mi van veletek?

elike

elike
 
 


Az első éjszaka megfordulva (most már teljesen megfordul ám)

Kép

elike
 
 


Helló Lányok!

Ma voltunk a dokibácsinál, de semmi változás nincs (faros fekvés, kb. 1 ujjnyira nyitott méhszáj). Marad a türelem....

Mona, olyan jó, hogy jelentkeztél, nagyon sokszor gondolok Rád/Rátok, hogy bírjátok ebben a hőségben. Ne semmi, hogy a fiúcska már mekkora!!!

Elike: nagyon ügyi Sára baba, és ezek a hurkácskák nagyon édesek a combiján :lol:
Ha így haladtok, lassan lejjebb kell tenni az ágyrácsot...

Kitartás a hőségben Mindenkinek és üdv
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok,
Ma azt hallottam, hogy újra van nőgyógyászati rendelés a közponitiban? Ti tudtok erről valamit? Ha igaz a hír, akkor minden régi doki rendel?
Kitartás ebben a nagy melegben, nem lehet könnyű pocakosan.
Üdv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok lányok!

Még mindig egyben vagyok sajnos,mára voltam ugyanis eredetileg kiírva... :roll: Bár a dokim szerint lehet,h. 2-3 nappal el van számolva...

Elike,tényleg tündéri a kislány és nagyon ügyi h. már megfordul,gondolom nagyon nagy öröm volt látni :) !

Mona,végülis Unk lett a dokim,aranyosnak tűnik,meg lehet vele beszélni aránylag mindent.Természetesen írok sms-t,ha megszületik a kislányka.Addig is szoríts nekem!

Pusy,mi újság veled.megszültél már?Remélem minden oké.Majd írj nekünk!

Tegnap volt alkalmam megnézni a Szabolcs utcai kórházat...hát elég balkáni tényleg,bár így,h."felkészítettek" nem is volt ANNYIRA vészes,meg valószinüleg azért sem,mert nem volt szülés,csönd volt és nyugalom.Nagyon aranyosak és segítőkészek voltak a szülésznők (Bözse és Éva).CTG-re mentünk,ugyanis mára vagyok kiírva.Ma is voltunk,bár ma a Honvédben,Unk rendelésén.Minden oké a CTG-vel,csak az a gond,h.nincsenek egyáltalán fájásaim,a méhszáj is zárt,nem akar kibújni a kiscsaj...!Holnap is kell menni,akkor a Szabolcsba,majd szerdán a Honvédbe,s ha addig nem indul meg,akkor szerdán befekszem.Szeretnék már túl lenni rajta,mert csütörtökön voltunk ultrahangon és képzeljétek már akkor 3800 grammos volt a baby,s szerintem azóta is szedett magára,félek nehogy 4 kg fölött legyen és ne tudjam kinyomni...!Császárt sem szertnék,de lehet,h. jobb lenne fájás minden nélkül megcsászározni,mert attól is tartok,h. mi van akkor ha egy csomót vajúdok és elkezdem kitolni,de nem megy és mégis császár kell,és akkor ez már dupla szenvedés...Elég pípos vagyok,mi:)?De ez az első babám és tényleg parázok.

Azoknak akik ezután szülnek a Szabolcsban:Kérdeztem az egyik szülésznőt a költözésről tegnap.Azt mondta szeptemberben már mehetnének az eredeti tervek szerint,de míg a szülészetet könnyen átköltöztetik,a csecsemőosztályt már nehezebb lenne,így lehet,h.csak dec.lesz belőle,de valami átépítés miatt akár márc. is lehet,de akkor már biztos (már amennyire biztos itt valami ...).

Na puszi és minden jót mindenkinek :) !Lehet,h.már nem írok a szülésig,akkor légyszi szorítsatok nekem a héten!Utána jelentkezem.

Edina
edina:)
 
 


Helló Lányok!

Este/éjszaka végre olyan jó idő volt....
Hogy vagytok?

Edina + Pusy: drukkolok Nektek, úgy látszik ez a kis "hideg"front meg sem kottyant a babóknak (a mienknek sem) :lol: , jó nekik ott bent.

Edina: jó, hogy elmentél megnézni a Szabolcsot, Unk meg nagyon jó doki, jó kezekben leszel! Az a pár nap kibírható lesz!
Majd jelentkezz itt is, ha megérkezett a baba :!: :!:

Minden jót Mindenkinek!
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok Lányok!

A Központi kórházban az új épületben VAN rendelés( én is ott dolgozom, szívesen segítek Nektek! ) . A Papp Károlyról van a bejárat, fsz. regisztratúra, utána magasfsz 26-.os vagy 28-as ajtó. Délelőttönként két orvos is rendel, du egyelőre egy doki van. A "régiek" közül Unk dr. és Kiss dr. A többi orvos a Szabolcsból és a BM kórházból jött. Nem küldünk el senkit, ha oda jön vizsgálatra.

Remélem, hogy mindenki jól átvészeli ezt a nagy meleget!

Sziasztok:Pipp
pipp
 
 


Tegnap beszéltem a dokimmal, azt mondta, hogy legkésőbb októberre/nov elejére rendeződnek a dolgok , beköltöznek az új MÁV osztályra. Úgy legyen! :D

REndelés van, ahogy Pipp írta, két szobában is, terhesrendelés a mfsz 28ban azt hiszem.

UHra Szabolcsba kell menni, nincs időpont kérés, van viszont rengeteg ember :shock:


Kép
vavyen
 
 


Sziasztok!

Terhesrendelés nem csak a 28. szobában van, a 26.-ban is. Ahol kevesebben vannak, oda üljetek le. Látjátok, hogy épp rendel-e az orvosotok, kiírjuk az ajtóra. Ha csak beutalóért vagy eredményért jöttök, kopogjatok be. Labor az 1. em-n van a lift mellett, kb. délig fogadnak. UH-ra a Szabolcsba is délig kell odaérni. Próbálnak szervezni a Központi kh-ba is UH-t.

Sziasztok:Pipp
pipp
 
 


Szia Pipp, köszi az infókat, nagyon aranyos tőled. Azt szeretném megkérdezni, hogy most már nincs az időpontra bejelentkezéses rendszer nálatok? UH-ra csak a Szabolcs utcába tudnak beutalót adni, vagy más kórházba is lehet kérni?
Üdv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok Lányok!

Szia Pipp, jó, hogy újra itt vagy köztünk és segítesz, nagyon aranyos vagy!
Remélem ez azt is jelenti, hogy megoldódott a munkahelyi problémád... (Többiekről van hír? Azt tudom, hogy a Szabolcsba átment néhány szülésznő.)

Többiek, hogy vagytok?

Mi holnap délelőtt megyünk a következő UH-ra meg CTG-re, nagyon kíváncsi vagyok!

Jó éjt,
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok! A többiek közül a Hatvani Ildi, a Fehér Andi és a Bözse ment a Szabolcsba. Emlékeztek rájuk? Nagyon sokat dolgoznak, megállás nélkül. Kevés dolgozó maradt, most még létszám stop is van. :(
Mi a Szabolcsba küldjük UH-ra a kismamákat, de ha kéri, megbeszélhet a doktorával további lehetőségeket. Amúgy a Szabolcsban nagyon jó UH-sok vannak, kedd, csüt. :)

Sziasztok:Pipp
pipp
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: