Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kérdésem a következő 1,5 évvel ezelőtt jöttem gyedre az akkori minimálbérem alapján.Közben megszületett a másik babám is azt tanácsolták,hogy rá akkor adjam be az igénylést gyedre he az előző fiam betölti a két évet.Ez idáig ok, de decemberben mi alapján fogják kiszámolni a gyedem összegét a 2 évvel azelőtti minimálbéres bejelentésem után, vagy az aktuális minimál után, vagy a lejárt gyed összegéből???

Köszi előre is a segítséget mindenkinek!!!

Üdv:Tiea
tiea
 
 


nszoke
Szerintem a gyest ugyanúgy, mint a Gyedet a Tb-től kell igényelni.

Tiea
Valószínűleg azért mondták, hogy várj, mert így a mostani minimálbérből fogják számolni. Sőt ha a szakképzetségedben dolgozol(tál) 2 éve, akkor az még plussz 10000 Ft-t jelent idéntől.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok.

Én is átkukkantottam ide,mert érdekelne egy jó pár dolog.Én lombikos vagyok.Ezáltal elveszítettem tavaly az állásom,és most nagyon elvagyok keseredve.Jelenleg munkanélkülin vagyok.Nagyon érdekelne ha esetleg sikerülne teherbe esnem akkor mi járna nekem.Nagyon tudatlan vagyok még ebben a témában.De félek így nem járna nekem semmi.Ha tudtok segítsetek.Előre is köszi. :oops:
melánia
 
 

 
 

Meláia
Azt tudtad, hogy lombik kezelés alatt nem rúghatnak ki?
Ez megérne egy jó kis munkaügyi pert és kötelesek lennének visszavenni, lehet még az elmaradt fizudat is megkapnád. É beszélnék helyedben egy ügyvéddel.

Sajnos ha a baba születése előtt 2 évben nincs 180 bérezett napod, akkor csak a Gyes jár az elejétől fogva. Ez pedi alig több 24000 Ft-nál.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok.

pkagi:köszi a felvilágosítást.Igen tudom ezt a törvényt.De olyan bunkó fönököm volt hogy jobbnak láttam én is ha elküld.Egyébként bepróbálkoztam nála ezzel a törvénnyel de akkor meg azt mondta hogy azt írja a felmondásba hogy nincs megelégedve a munkámmal. 9 év után nincs megelégedve velem ,időben rájött mi? Egyébként is ügyvéd segítségével küldtek el,mert nem akarta kifizetni a végkielégítésemet.Meg a közösmegegyezést akarta aláíratni velem.Aztán meg azt hogy mindennemű jogomról lemondok.Hát ezt nem türhettem,ügyvédhez fordultam.
melánia
 
 


Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni. A kérdésem a következő lenne:
Jogosult- e a férjem a GYED-re, ha Július 1-n megszűnt a munkahelye, :( de a megelőző 2 évben folyamatos volt a munkaviszonya, tehát van neki 180 nap biztosított jogviszonya.
Azért szeretnénk ha ő szedné a GYED-et mert én nem vagyok rá jogosult, mert munkanélüli vagyok és csak a GYES-t kaphatnám alanyi jogon, ami kb. 10000 FT-tal kevesebb lenne, mint a munkanélküli segélyem.
A férjem közalkalmazott volt 118000 FT-os bruttó munkabérrel.
Segítségeteket előre is köszi: Kinga
kingi31
 
 


Sziasztok!
Kinga: Akkor neked menned kéne dolgozni és a párodnak meg otthon kellene lennie. Nem?
Nekem is július 1-jével szünt meg a munkahelyem, de azt írták, hogy a Magyar Államkincstártól fogom kapni ezután, de hogy csak gyes fog járni,vagy még gyed azt nem tudom én se.

Üdv Timi

Kép
timie
 
 


sziasztok,
tudnátok nekem abban segíteni hogy hogy ha ebben az évben eddig minimálbérre voltam csak bejelentve, az utolsó 4hónapban mennyire kéne felemeltetnem a brutto bérem hogy megkapjam a maximális gyedet.

mind a 12hónap számít, vagy csak jún-dec-ig?

(2008ápr-ban fogok szülni)

köszönöm a választ!
haflingi
 
 


Sziasztok!

haflingi: az utolsó 186 napot számolják, tehát utolsó fél év átlagából számolják a gyedet. A max gyed most 90 ezer forint körül van, tehát ha jól gondolom kb bruttó 150 ezer fizu kellene, de ha ennél többre vagy bejelentve az csak jó.



Timie

Kép
timie
 
 


Kedves Timie,

köszönöm szépen a választ.
ennek örülök hogy csak az utolsó 6hónap számít és nem a 12hónap, mert így nagyobb az esélyem hogy emelnek rajta.
haflingi
 
 


Sziasztok!

Az OEP honlapján (www.oep.hu) egészen értelmesen le van írva, hogy hány nap után számolnak és hogyan. Érdemes azt is elolvasni.

Üdv,
Viki

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni??
Kezdek begolyózni, minden könyvelőnk mást mond...

Szóval 2006-ban 120ezer Ft-ra voltam bejelentve, 2007-től pedig csak 90ezerre.
Most jön a baba és elmennék azonnal táppénzre, mondjuk szept.1-től.
Namost, a könyvelő szerint a táppénz ugye az előző naptári év szerint számolandó, tehát a 120ezer 70%-a lesz.
És ő azt állítja, hogy ez lesz a gyed alapja is.(akkor is ha 2008ban jön a baba)

Akkor nem értem miért olvasom sok helyen, hogy a gyedet az utsó félév alapján állapítják meg..????
Mert akkor szívás nekem vagyis nem megyek táppénzre, hanem felemeltetem a fizut kicsit...

Szerintetek???????

Köszi!
fend
_ismeretlen_
 


Sziasztok

7 hetes vagyok es csak hetfotol fogok dolgozni. Elotte is biztositott voltam, de mint egyetemista. Tehat nem volt fizetesem, de a gyed erre is jar elvileg. Mi tortenik akkor, ha vegyesen kerulok bele a 186 berezett napos szamitasba, vagyis valameddig lesz fizum, de az nincs 186 nap, a maradek pedig egyetemi fizetes mentes nap. Akkor hogyan szamolnak?

Koszi
adri
szadrienn
 
 


Sziasztok, nekem is lenne egy nehez kerdesem, gyedrol mentem gyedre , es most ujra babat varok, a ferjem idokozben kulfoldon kezdett dolgozni, mi hol itthon vagyunk, hol kint vele, Budapesten szeretnek szulni, megis igyekszem vegiggondolni, mi van, ha hiba csuszik a szamitasba, es ugy alakul, hogy kulfoldon szuletik meg? kaphatok utana gyedet?vagy kizart? ez azert is fontos, mert a munkahelyemet sem szeretnem elvesziteni, tud valaki erre valaszolni?
(3 es fel eves, 1 eves 1 honapos, 8 hetes magz.)
bonca
 
 


Az index.hu-n a Fórumban (Szülői munkaközösség) van egy GYÁS/GYED/GYES & egyebek téma. Ott pörög az élet, gyorsan kapsz választ. Én onnan szoktam infot szerezni.
ila
 
 


Sziasztok!

Hátha vki nekem is tud segíteni...:)
2007. január 17-én szültem. Előtte 2006. december 22-től vettem igénybe a TGYÁS-t, ami 2007. június 7-én lejárt. 2007. június 8-tól igényeltem a GYED-et és ezt a minap kaptam meg egyösszegben - technikai okok miatt - jún. 8-aug.31. időtartamra, viszont az összegét kevésnek találtam. Utánanéztem az OEP honlapján és a megfelelő fórumokon a kiszámításnak stb., de felmerült bennem néhány kérdés:
- Tudomásom szerint a TGYÁS összegét a 2005. évi napi átlagkeresetem 70%-a alapján számították ki, mivel 2006. decemberétől vettem igénybe. 73.000 Ft körüli összeget kaptam. A TGYÁS-nak van maximuma?
- A GYED-et mi alapján számítják? A visszafele számított 180 napba beleszámít a TGYÁS időszaka is? (Mert akkor ebből számítják.) Vagy a TGYÁS időszaka előtti 180 napot nézik, esetemben a 2006. második félévének napi átlagát? Tudtommal a GYED maximuma jelenleg bruttó 91.700 Ft.
Várom a hozzászólásokat.

Köszi:
Kata

lkatca
lkatca
 
 


Sziasztok! Lenne egy kérdésem.
Áprilistól, amikortól eljöttem táppénzre, br 85-ről felemelték br100-ra a fizum. Ha én két év múlva vállalom a tesót mi alapján számolnak el? Most a br. 85 után kapom a táppénzt.
Válaszotokat nagyon köszönöm.
Viki

Kép
nyafi
 
 


jónapot kívánok
juttatások iránt érdeklődnék:
kedvesem május elejére van kiírva
ikreket várunk
vállalkozónál dolgozik 100000 forintot kap kézhez...
érdeklődnék hogy milyen juttatásokra vagyunk jogosultak
és főleg mennyi pénzre
előlre is köszönöm a válaszokat...
mário
kingamario
 
 


Sziasztok:)
Egy tanácsot szeretnék adni azoknak, akik gondban vannak a GYes/GYed kérdésekben.
Mivel itt nincs szakember (pl: tb-ügyintéző), aki KIMONDOTTAN erre szakosodott, ezért kérdéseiteket feltehetitek olyan helyeken, ahol Szakemberek válaszolnak :)
Úgy gondolom, hogy a család anyagi helyzete nagyon fontos! Ha véletlenül valaki téves infót ad, akkor több tíz ezerrel is kevesebbet kaphat valaki. Vagy pl: fizeti zsebbe a válalkozónak a pénzt, hogy többel bejelentse, és a végén kiderül, hogy semmi értelme nem volt...... Tudni kell hogy 168 biztosított napot vesznek alapul a Tgyás/Gyed kiszámításánál. Persze vannak kiskapuk is ;)
Javaslom Nektek, Kedves Kismamik, jól nézzetek utána. Én hasonló cipőben jártam. És némi idő ráfordításával sokkal többet kapok, mintha "alapból" kaptam volna.....
Két szuper fórumot tudok, ami ezzel kapcsolatos:
egyik az indexes (Tgyás/Gyed stb.)
Másik pedig ez http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... t=34#69801

Nekem a Babafalvás ügyinéző segített (egyszeri anyagi juttatás keretében) És valóban többet kapok!!! :)

Nézzetek jól körűl, és keressétek a "kiskapukat" ;)

Üdvözlettel Mása

Mása
Kép
Kép
szmagdi
 
 


szmagdi
 
 


Ja, és itt a CsaládiNeten is lehet kérdezősködni ;)
Ha valaki "problémás", de meg lehet oldani, hogy több pénzt kapjon, minden esetben leírják (akár priviben) ;)
http://www.csaladinet.hu/szakertok/1760/faq/

Remélem ezzel Valakinek/Valakiknek tudtam segíteni ;)
szmagdi
 
 


Sziasztok! Hiába keresgetek a neten, nem találok sehol választ arra, hogy ha visszamentem dolgozni, mikor a gyerkőc 2 éves volt, és kaptam a fizetés mellett GYESt is, akkor az új GYED kiszámításánál beleveszik-e a GYESt, vagy csak a fizetésemet. JA, még egy kérdés: a családi pótlék is beleszámít-e, mert, ha igen, akkor átiratom az én fizetésemhez. Köszi a segítséget.
picur71
 
 


Picur 71! Nem tudom aktuális-e még a kérdésed, de azért válaszolok. A GYED kiszámításánál csak az a jövedelem számít, amiből egészségbiztosítási járulékot vontak, tehát a GYES, a családi pótlék nem számít bele, nem veszik figyelembe.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Sziasztok!
Akit érdekel,a www.eum.hu oldalon is lehet tájékozódni gyes,gyed ügyben.

Kép
Kép
Kép
junag
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy én most várom az első babámat. Jelenleg betegállományban vagyok, ami a fizetésem kb. 70 %-a (ha jól számolok). A gyed-nél ennek a 70 %-os fizetésnek veszik a 70 %-át, vagy a bruttó béremnek?

Előre is köszi a választ.

Sziasztok
Lilla
Vendég
 


lilla69 a gyednél a bejelentett bérednek nézik a 70%-át,tehát kb.ugyanannyi lesz,mint most a táppénzed-ha addig nem emelkedik a bejelentett béred.
Vendég
 


bocsi Lilla,elküldtem elöbb :oops:
Szóval,azt ugye tudod,hogy szülés után először 168 napig tgyást kapsz(terhességi gyermekágyi segély),és csak azután a gyedet.
A tgyás is a bruttó bérből van számolva,és szintén 70%.
Sziasz!!! :D
És nagy gratula a babódhoz.Olyan jó volt terhesnek lenni :oops:
Igaz,most is jó :wink:
Vendég
 


Szia Cseriani!

Nagyon szépen köszi a gyors választ.

Szia
Lilla
Vendég
 


Sziasztok,
Tudnátok nekem is segíteni?
Én jelenleg GYED-en, vagyok, és még ezalatt az idő alatt fog megszületni a második gyermekünk. Ilyenkor miből számolják majd a TGYÁS-t, és a következő GYED-et?
Köszi: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Macsek! A munkaszerződésedben szereplő bér lesz az alapja mindkettőnek, ha esetleg a munkáltatód megemelné a béredet papíron (persze hivatalosan), akkor már azt az összeget kell szerepeltetnie azon a nyomtatványon, amin a TGYÁS-t és majd a GYED-et fogod igényelni, tehát akár többet is kaphatsz, mint most :D - persze, ha nem a maximumot kapod most. És NE menj el táppénzre, mert akkor a táppénz lesz az alap, tehát kevesebbet kapnál.
Mikorra várod a pocaklakót?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Dadomi, köszi a választ!
Az a furcsa, hogy én megkérdeztem a cég könyvelőjét, direkt ezzel a kérdéssel fordultam hozzá, hogy ha papíron megemelnék a béremet, akkor kaphatok-e többet, de nemleges választ adott.
Most akkor kinek higgyek?
A második babánkat április elejére várom, és elvileg az elsővel június közepéig lennék GYED-en.
Egyébként milyen indokkal emelhetnék papíron a fizumat, ha nem is dolgozom?
Üdv: Macsek[/img]

Kép

Kép
macsek7
 
 


macsek én is úgy tudom,hogy csak akkor emelhetnek,ha még dolgozol,és késöbb készülsz elmenni szülési szabira,vagy,ha amúgy is emelkedik a minimálbér.
Én így jártam,mióta itthon vagyok emelkedett a minimálbér,tehát magasabb alapból számolják most a tgyást,majd a gyedemet is(ja,ez is csak akkor van,ha minimálra vagy bejelentve-én arra voltam...)
Vendég
 


Macsek! Nekem higyjél, ne a könyvelődnek :lol: Én egyenesen a tb-nél kérdeztem meg az ügyintézőmet, akinél van az én "ügyem", és ő mondta, hogy ha papíron megemelik a fizetésemet, és ehhez egy percet sem kell dolgozni, akkor a magasabb fizetés lesz az alapja a TGYÁS-nak és a GYED-nek. Nekem megemelték a fizumat, és az alapján kapom, és nem dolgoztam a két szülésem között. Egyébként a béremelés a kismamákat is megilleti, ha a cégnél van fizetésemelés, sőt ha nincs másoknak akkor is emelhetik a tiedet, a tb-nek amúgy semmi köze, hogy miért emelik a te fizetésedet :lol: Amúgy én is könyvelőként dolgoztam, hozzámtartozott a bérszámfejtés, a munkaügy is, szóval ha ilyen témájú kérdésed van, nyugodtan kérdezz.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Sziasztok!
Én 2008 augusztusára várom a második babámat (18-ra vagyok kiírva, de nagyobb egy héttel, így hamarabb várom). A kisfiam 2 és fél éves, 2005. július 2-án született. Otthon vagyok vele, így csak gyest kapok. A bejelentett bruttó bérem 120 ezer, még nem emeltek rajta, most szeretnék bemenni a munkahelyemre, hogy szóljak, ne várjanak vissza egy darabig (nem mintha várnának:( Szóval, én is nagyon szeretném tudni, hogy ugyanakkora gyást és gyedet fogok-e kapni ketteske után is mint az elsőnél? Vagy ha most megemeltetem a bruttómat, akkor lehet, hogy többet? Illetve az a tervem, hogy a szülési szabiig kiveszem a felgyülemlett szabadságaimat, ami kb. 70 nap. Ha ezt kiveszem, majd elmegyek még szülés előtt gyásra, az okés, nem?

Tudnátok mondani nekem okosságot ezzel kapcsolatban? Én minden tanácsot szívesen fogadok, akár jobb megoldásokat is, akkor is ha nincs róla papírotok :)

Előre is köszönöm,
Rita

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Szió!


Segítségetek kérném a következő kérdésben:
(19 éve folyamatosan dolgozom, ebből egyszer voltam GYED/GYES-en.)
Tavaly novemberben elvetéltem 14 hetes babám. 2007 Szept 30-tól 2008.jan 10-ig voltam táppénzen ez miatt. A táppénz előtt, 2004-től folyamatosan dolgoztam, a táppénz után 2008 jan.11 óta ismét dolgozom. Ha most terhes leszek mi alapján számolják a GYEDET?
1.A tavalyi év? Ha igen akkor hogyan? Mennyire befolyásolja a táppénz?
2. Az idei év? Ha bírom a szülés előtti hónapig dolgozni szeretnék.

Előre is köszi!
merszi
 
 


Merszi, ha idén szülsz még, ami épp belefér, akkor tavalyi év, táppénz is biztosítási jogviszony, ha jövőre szülsz, akkor idei év.
Vendég
 


Lafaed!

Köszi!
merszi
 
 


erhességi-gyermekágyi segély (tgyás)

A terhességi-gyermekágyi segély annak a nőnek jár, aki a gyermeke születését megelőző két esztendőben legalább 180 napon keresztül az egészségbiztosítás szempontjából biztosítottnak minősült. A biztosítása időtartalma alatt, a megszűnése után 42 napon belül vagy a baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt, vagy a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül szül.

Nem jár azoknak tgyás, akik a szülési szabadság alatt a teljes keresetüket megkeresik, vagy keresőtevékenységet folytatnak.

A terhességi-gyermekágyi segély a szülési szabadság ideje alatt, maximum 168 napig illeti meg a szülő nőket. Ennek maximális időtartama 24 hét lehet, amelyet úgy kell kiadni a munkavállalónak, hogy ebből négy hét lehetőleg a szülés várható ideje elé essen.

A tgyás iránti igényt szóban vagy írásban a foglalkoztatójánál kell bejelentenie. Ezután a foglalkoztatónak kell az illetékes megyei egészségbiztosítási pénztárnál előterjeszteni kérelmüket. A terhességi-gyermekágyi segélyt havonta utólag folyósítják, aminek összege a szülési szabadság kezdő napját megelőző naptári évben keresett jövedelem napi átlagkeresetének 70-%-a. Ez az összeg a szülési szabadság időtartama alatt illeti meg azt az anyát, vagy azt a gyermeket örökbe fogadni szándékozó nőt, aki a fent említett feltételeknek megfelel.
babes2
 
 


Gyed (gyermekgondozási díj)

A gyermekgondozási díj igénybevételének alapvető feltétele, hogy csak a szülő veheti igénybe, aki a saját háztartásában neveli a gyermekét. Gyedre azok a személyek jogosultak, akik a megelőző két évben legalább 180 napon át, biztosítottak voltak. A biztosított szülő a gyermeke két éves koráig részesülhet gyermekgondozási díjban.

A gyed a szülési szabadság lejárta vagy a szüléstől számított 24 hét eltelte után folyósítható a szülő részére.

A gyedre azok nem jogosultak, akik munkát végeznek, azon belül is megkapják a teljes fizetésüket vagy rendszeres pénzellátásban részesülnek, illetve egyéb okok miatt nem nevelik gyermeküket.

A gyermekgondozási díjat írásban az "Igénybejelentés gyermekgondozási díjhoz" elnevezésű nyomtatványon kell igényelni a foglalkoztatónál, akkor is, ha az igényléskor a biztosítás már nem áll fenn. A gyed igénylésekor a gyermek születési anyakönyvi kivonatát kell bemutatni.

A gyermekgondozási díj a naptári napi átlagkereset 70 %-a, de maximális összege, havonta a mindenkori minimálbér kétszeresének 70 %-a, amely ebben az évben 91.700 forint. A gyed a szülési szabadság lejárta vagy a szüléstől számított 24 hét eltelte után folyósítható a szülő részére, amire minden hónap 10-éig kerül sor.
babes2
 
 


Gyes (gyermekgondozási segély)

A gyes havi rendszerességgel járó támogatás, amely a gyermek 3 életévének betöltéséig jár. Ikergyermekek esetén a gyermekek tankötelessé válása évéig, legkésőbb 10. életévük betöltéséig. Tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek esetén is 10 életév végéig jár a támogatás.

A gyermekgondozási segélyre vonatkozó igénylést írásban, személyesen vagy postai úton lehet benyújtani az igénylő lakóhelye vagy tartótartózkodási helye szerint illetékes Magyar Államkincstár Területi Igazgatóságán.

Formanyomtatványhoz csatolni kell:

*
személyi igazolvány és lakcímkártya
*
gyermek születési anyakönyvi kivonata
*
gyermek Taj-számát igazoló hatósági igazolvány
*
ha bankszámlára kéri a folyósítást, akkor bankszámlaszám
*
az örökbefogadó és gyám szülőknél egyéb adatok is kellenek

A támogatás mellett a szülő, a gyermek egy éves koráig nem dolgozhat. Egy éves kora után már időkorlátozás nélkül dolgozhat.

A gyermekgondozási segély összege nem a gyermekek számától függ. Havi összege azonos az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegével, ami ebben az évben 26 830 forint. Ettől csak a gyermekgondozási segély összege tér el abban az esetben, ha a szülő ikergyermekeket nevel. Ennek összege ugyanis az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a 200%-a, vagyis ebben az évben 53 660 forint havonta.
babes2
 
 


A fentiek forrása:
www.magyarorszag.hu

remélem egy kicsit tudtam segíteni, üdv mindenkinek
babes2
 
 


babes2 ez így mind szép és jó,csakhogy tgyást csak személyesen tudtam igényelni,és speciel az oep-nél,nem a munkáltatómon keresztül...
És eddig sajna csak kb.2-3 hónap volt,hogy 10-ig megkaptam volna a gyedet,sőt,mivel csúszott az ügyintézés a tgyást most Elizámnál nem is kaptam meg időben(pedig időben beadtuk az igényt),hanem 2 hónap múlva folyósították csak(pedig elvileg 30 nap az elbírálás,nem 60)..és a gyed igényléshez még kell egy foglalkoztatói igazolás is...
Nem kötöszködöm,csak most jártam végig a magyar burokrácia bugyrait,egy olyan oep-nél,ahol semmi nem tetszett az illetékes elvtársnak :evil:
Vendég
 


A gyed kiszamitasanal leirtakban a szulest megelozo ket ev 180 biztositott napjaba bele tartozik a hallgatoi jogviszony is, ami nekem 2006 decembereben szunt meg, es 2008 juliusaban fog szuletni a baba. Ez alapjan akkor igenyelhetem a gyedet?

A segitseget elore is koszonom!
Vendég
 


Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy a tgyáshoz szükséges foglalkoztatói igazolást kinek kell kitöltenie, ha az elmúlt 2 év 4 hónapban a kisfiammal voltam itthon Gyed/gyesen és előtte 2 hónapig munkanélkülin voltam?

Remélem tudtok saegíteni! :)

Üdv
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok.én még csak táppénzen vagyok /20.hétben járok/ és nagyon nem értem ezt a gyest meg gyedet, hogy hogyan van és mennyit fogok kapni. tudna nekem valaki segiteni?
timirosicka
 
 


sziasztok!

nincs jo hirem,ma hivtam az oep-et és aztmondták ha valaki munkanélküliről ment el tgyásra és a papirján az van hogy a járadékot megszüntetik és nem szüneteltetik ,akkor annak nem jár a gyed csak rögtön gyes,a tgyás után.....

Kép
Kép
nuncili
 
 


Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek abban,hogyan tudnám kiszámolni,mennyi GYED-re leszek majd jogosult:
2007 januártól-decemberig 72.050,-Ft bruttóra voltam bejelentve
2008 januártól pedig bruttó 100.000,-Ft-ra
Novemberre várom a babát,mivel először a TGYÁS van, GYED-et majd csak jövőre fogok kapni.Ebben az esetben a tavalyi vagy az idei fizetési átlag alapján fogják nekem kiszámolni? Valamint a TGYÁS-t hogyan számolják? A tavalyi fizetési átlag 70%-a?

Köszi a segítséget
ancsi27
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok itt,de segítségre lenne szükségem!
Az lenne a kérdésem,hogy van egy 2 éves fiam,most várjuk a másodikat.Igaz az,ha a második megszületik rá nem kapok sem gyedet,sem tgyást?Még nem dolgozom,mert szeptemberben mentem mentem volna vissza.

Elöre is köszönöm a segítséget!Andi.
k.andrea24
 
 


szia Andi. Én is így voltam,2 év és 9 hónap van a lurkók között,de én kaptam mindegyiket,vagyis a gyedet még mindig kapom. És én sem dolgoztam közben,itthon vagyok már több,mint 4 éve. Viszont folyamatos a munkaviszonyom,de gondolom neked is.
Vendég
 


Andi! Nálunk is gyes alatt született a második gyerek, és kaptam mindent rendesen (tgyás, gyed). Sőt ha a munkahelyeden megemelik a fizetésedet (elvileg ha a cégnél van fizetésemelés, a gyesen lévőknek is kell emelni), akkor az lesz az alapja a tgyásnak és a gyednek is! Ez biztos, mert nálam is így volt. És ne menjél el táppénzre, mert akkor az alapján számolják és kevesebbet fogsz kapni. De a legjobb lenne, ha bemennél a TB-hez és megkérdeznéd, hogy hogy csináld, hogy a legjobban járj! Segítenek.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: