Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Marci tegnap óta tiszta takony! Ennyire még sosem volt náthás... Dől a takony az orrából, de eddig szerencsére más baja nincs, nem is lázas. Sztem csak megfázhatott. Nem igazán szereti az orrporszit most sem, de muszáj, annyira dől szegényből a cucc, hogy óránként kell neki szivni.
Amúgy jól van, jókedvű, eszeget is, ahogy eddig. Állandóan a szájában turkál, úgyhogy lehet, hogy a foga miatt ilyen taknyos.
Amúgy nagyon szépen fújja is a nóziját, ha éppen olyan kedve van.

Remélem mindenki jól van!!!!

Kép
makkmarci
 
 


Gigi ma du-ra taknyos lett :cry:

Kép
nyafi
 
 


Csajszik bejelentésem van, mégse fogunk babát vállalni, egyszerűen nem jövünk ki anyagilag, meg azt se tudom mit fog hozni az idei év. Tehát kérlek szépen Titeket, aki tud segítsen nekem. Állás kéne. Hr menedzserként fogok végezni, mint személyzetis. Gyakorlatom csak egy kicsi van, mert munkaügyes étteremvezető helyettes voltam, de az csak egy része volt a munkámnak. Ha bárki tud bármilyen állást, ami hétköznap munkaidőben van, ez nem kötelező, hogy személyzetis állás legyen, lehet önkormányzatnál, belügynél, banknál, szóval bármilyen irodai állás, kérem, hogy szóljon nekem. Szeptembertől megy Gigi bölibe, onnantól kell valamilyen munka.
Kép Kép Kép

Kép
nyafi
 
 

 
 

Sziasztok!

Látom mindenki élvezi a tavaszt a fórumozás helyett. :) Nagyon helyes! Mi is minden nap nagyokat sétálunk (2-3 órát), hintázunk, élvezzük a napsütést.

Marci még mindig taknyos, de szerencsére továbbra sincs semmi más baja. És a taknya is fehér, ebből látszik, hogy nem kóros takony, mert akkor ugye sárga vagy zöld lenne. Szegényből iszonyatosan dől, állandóan szivni és törölni kell. Már a törlést is nagyon utálja.

Amúgy nincsen semmi extra, megvagyunk! Reméljük ilyen marad mostmár az idő!
Reméljük mindenki jól van! Gigi náthás még??
Nagyon cuki ezeken a pancsis képeken!:)

Kép
makkmarci
 
 


Nem neki elmúlt két nap múlva! Jobbulást kismarci!

Kép
nyafi
 
 


Úgy tűnik Marci is túl van a náthán. (lekopogom) Ma már nem kellett szivni az orrát és törölgetni sem, mert nem folyt. Ez előirás szerinti 7 napos nátha volt.
Remélem, igy is marad!

Kép
makkmarci
 
 


Látom senki nem a gép előtt tölti a napjait!

MINDENKINEK NAGYON KELLEMES HÚSVÉTOT KIVÁNUNK!!!!
PUSZI MINDENKINEK:
ENCI ÉS MARCI

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Mi is kívánunk kellemes, napsütéses nyuszivárást mindenkinek! :)

Mi is nagyon sokat megyünk ebben a csudaszép időben, nagyon élvezzük, Gézut sokszor alig bírom becsalni, hogy most már ebédet kéne csinálni vagy valami hasonló! :)

Nyafi! De édes a pancsoló Gigi! :)

Képzeljétek, vettem kis alsógatyeszokat Gézunak! Annyira helyes benne. :) Lehet, hogy nemsokára bepróbálkozunk a peluslevétellel...

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek!!

Kép
trimi2003
 
 


Boldog Nyulat!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok! Mi újság van veletek? Mi szenvedünk , annyira nem eszik a manó hogy egyre jobban aggaszt, reggel megeszik fél jogit vagy valami egyebet de abból is minimálist és egész nap semmit, csak tejcsit. Ahogy látja hogy készitem elő a tányérkát már sír. Próbáltam úgy is hogy nem adok tejcsit hogy hátha eszik de nem csak nagyobb sírás lett. Egyszerűen nem tudom mit tegyek, meglátjuk mi lesz a héten, ha semmi változás akkor elviszem dokihoz mert nem hiszem hogy egy 14 hónapos gyermeknek ennyi elég lenne. Már látszik rajta hogy fogyott, már nincs olyan szép dundi pofink. Remélem túljutunk rajta sürgősen mert kikészülök ettől hogy nem eszik, most már még jobban átérzem aggodalmadat Makkmarci amikor ti is így voltatok. Amúgy sétálhatnánk majd még...
Szép napot mindenkinek!

Kép
trimi2003
 
 


Trimi!

Próbálj meg beszélni a védőnővel, hátha tud valami tanácsot adni, hogy mit csinálj! Biztos szegénykét a foga gyötri. Vegyél a rendelő melletti gyógyszertárba párszáz forintért gyógyszertári foginyecsetelőt, sztem az a legjobb és próbálj meg neki úgy enni adni, hogy előtte egy kicsivel bekened, hátha az a baja, hogy nagyon fáj neki a rágás. Igy talán könnyebb lesz!
Meg mivel Enikő eddig evett mindent, ezért nem hiszem, hogy a kajával lenne baj, igy biztos, hogy más áll a háttérben. Ne erőltesd neki, sztem Ő enne rendesen, ha nem fájna valamije.

A sétában benne vagyunk, jelentkezzetek, hogy mikor jó nektek!

Marci most viszonylag jól eszik. (lekopogom) Mostanában mindig az kell neki, ami a mi tányérunkban van, igy néha már el is fogadja, amit mi eszünk. És csodák csodájára a múltkor igy már rizst is evett, amit előtte sosem.
Azért még mindig pépesen is kap enni, mert a darabos még nem lenne elég kajamennyiség neki. Persze ebben még mindig nem eszi meg, ha darab van benne... De azért úgy érzem, haladunk.
Elkezdtük a tejecskét is. Reggelente úgy adom neki a junior tejitalt, hogy teszek bele neki tejecskét is. Már egy decinyi tej van a 2,5 deci italban. Egyre növelem az adagot, hogy szokja. Remélem, előbb-utóbb elhagyhatjuk a poros részét.

Puszi mindenkinek!

Kép
makkmarci
 
 


Trimi, próbálkozz, lehet, hogy a kanál nem jön be neki. Nézz más méretet, anyagú kanalat. Pl: fém műanyag. Vagy szedj ki neki az etetőszékre kaját, egye ő onnan, vagy adj neki egyben virslit, kenyeret. Tuti fog. Sztem hátul felül örlő.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Remélem, mindenki jól van!
Trimi, remélem, Ti is rendeződtök!!

Nálunk minden oké. (lekopogom) Marcinak nagyon jön a foga, egész nap a szájában van a keze és rágja, meg egy hete alig engedi megmosni a fogait, pedig előtte már egész jól belejöttünk a fogmosásba.
Egyre többet áll kapaszkodás nélkül, sőt, még táncol is igy, de nem hajlandó elindulni. Sokat sétálunk kézenfogva, meg úgy hogy Ő kapaszkodik vmi mellett és úgy megy, de nem hajlandó egyedül nekiindulni a világnak, pedig előfordul, hogy észre sem veszi és nem kapaszkodik, úgy megy.

Kipróbáltuk a Horváth Cukiban levő játszóházat. 500 Ft az első fél óra, utána asszem minden megkezdett fél óra 400 Ft. Nem olcsó, viszont tényleg csupa olyan játék van, ami a mi törpéinknek való, csak olyan időpontot kell kifogni, amikor nincsenek ott nagyok. Marci iszonyatosan élvezte azt a csúszdát, ahol labdák közé érkezik. Az első 10 perc azzal telt, hogy ült a labdák között és hangosan kacagott. Mindenki rajta nevetett, annyira édes volt! :)
Szóval, ott is összehozhatunk egy talit valamikor!

Kép
makkmarci
 
 


Marci én benne vok. Jövő héten valamelyik du...nektek mikor jó? Többiek?

Kép
nyafi
 
 


Én még nem tudom hogy alakulunk jövő héten. Marci jelen pillanatban lázas. 38,6-ja van már levonva... Egyenlőre más tünete nincs, lehet, hogy csak a foga, várjuk a fejleményeket! :(

Kép
makkmarci
 
 


jobbulást :(

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Mindenki nagyon el van tűnve...
Nyafi, bocsi, hogy nem jelentkeztem tali ügyben, de nagyon sűrűek a napok. Tegyük át a talit júniusra, addigra talán már a szabadba is mehetünk.

Hireim vannak! Marci szombat este elkezdett járni. Az utóbbi hetekben már nagyon szépen sétált, ha fogtuk az egyik kezét és 3-4 lépést egyedül is megtett, ha mondtuk neki, hogy jöjjön oda hozzánk. Meg imádja tologatni a baby taxiját is, azzal közlekedett eddig. Szombat este éppen tologatta a taxit, megállt és láttuk hogy nagyon gondolkozik, aztán egyszer csak elindult... Annyira édes volt. Azóta is bőszen gyakorol, persze el-el esik, de simán feláll guggolásból kapaszkodás nélkül is, azt eddig is tudt, csak a lépegetés hiányzott. :):)

Megpróbálok feltenni képeket, csak le kell kicsinyitenem és a párom eltűntette a gépról azt a progit, amit tudtam használni...

Kép
makkmarci
 
 


Kép
Kép
Kép

Kép
makkmarci
 
 


Gratula az ügyes kisfiúnak! Nekem jó a június, úgyis 2.án államvizsgázok, legalább nem vonja el semmi a figyelmemet. :)

Kép
nyafi
 
 


Gratulálunk mi is Marcinak, mi m ég a max 3 lépésnél tartunk de már egyre többet állunk szóval nemsokára együtt sétálhatnak :D

Kép
trimi2003
 
 


Köszönjük a gratulációkat! :)

Azért Marci sem szalad még! Sajnos még Ő is úgy gondolja, hogy gyorsabb a mászás, igy a nap nagy részét még úgy tölti. De ha rájön, akkor képes mindenhova két lábon közlekedni. Persze egy idő után elesik.
Azt néztük, hogy a bal lábát érdekesen kifelé tartja, úgyhogy ha megyünk a 15 hónapos oltásra, akkor kérek beutalót az ortopédiára, inkább nézzék meg és mondják azt, hogy nincs vele semmi. A 2 és 4 hónapos szűrésen nem találtak nála semmit. Lehet, hogy csak még szoknia kell a két lábon járást...
Sztem Enikőnek sem hiányzik sok az egyedül járáshoz, csak valószinű kényelmesebb a kézenfogva járás, ezért nem sieti el. Nálunk ugye Marci ezt annyira nem szereti, igy sztem úgy döntött megpróbálja egyedül.:)

Oké Nyafi, akkor június. Az államvizsgához meg szoritunk! :)

Kép
makkmarci
 
 


Jól teszed, hogy kérsz beutalót, de ne aggódj. Gigi olyan volt mint egy pingvin.

Kép
nyafi
 
 


Tegnap egész délután gyalogolt Marci a lakásban, egyre ügyesebb és egyre jobban tetszik neki. Már a bébitaxira is felül és próbálja hajtani, nagyon tetszik neki.:)

Hétfőn megyünk a Heim Pál Kórházba, egy ismerős doki ajánlott ott egy orvost. Anyukám beszélt vele, megnézi Marcit. Azt mondta Anyi, hogy csak annyit kérdezett a doki, hogy nem érte-e sérülés Marcit, mondta neki anyu, hogy nem és a csecsemő vizsgálatok jók voltak. Kiváncsi vagyok mit fog mondani. Du meg el kell menjek beutalóért a gyerekorvoshoz.

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Bár nem tudom jár-e valaki erre felé, de azért irok...

Megjártuk a Heim Pál Kórházt. A doki nagyon rendes volt. Marcinak mind a két sarka be van dőlve, igy irt fel a doki bácsi gyógycipőt, amire ott rögtön levették a méreteket, meg ki is választhattuk.
Amúgy ez nagyon jó dolog, mert ha jól emlékszem a nevére, akkor ez a Salus gyógycipő, aminek alapból van boltja a Heim pálban meg az Orthopéd Klinikán is, csak igy receptre sokkal olcsóbb. Amúgy a 18-24-es méretig 7000Ft. Igy meg kb. 3000Ft lesz. Én választhattam ki a fazont, a szint, az anyagot. Még azt is megkérdezték, hogy milyen szinű cérnával varják. Igy mivel most nyár jön szandit választottunk, de már kinéztük az őszi cipőcskét is. :)

Kép
makkmarci
 
 


Na akkor csak jó volt az anyai megérzésed! :D ÚÚÚ csaajok tele van a txköm már a diplomavédéssel. De mindjárt túl vok rajta!

Kép
nyafi
 
 


Hát, egyre inkább bebizonyosodik, hogy azok mindig bejönnek! ;)

Nem csodálom, hogy már unod. Nekem meg dolgoznom kell, határidős melóm van, de annyira nehezen haladok...

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Tegnap megkaptuk a 15 hónapos oltást. A doki azt mondta, hogy egy hét múlva lehet lázas, nyűgös, pöttyös a gyerek tőle. Viszont enyém gyerek mára lett tiszta gyagya, egész nap csak feküdt, sokat sirt, meg 37,9-e volt már levonva.
Szerintetetk lehet az oltástól?????

Kép
makkmarci
 
 


Simán, nálunk is igy volt és utána meg 3-4 napra megint láz, aztán két hétre megint láz, hiszti, pöttyök

Kép
nyafi
 
 


A tegnapi nap már jobb volt egy fokkal. Viszont ma délelőtt tizóraira evett egy krémtúrót és a kinder tejszeletnek majdnem a végénél kijött belőle az egész...
Az oltás óta folyamatos hőemelkedése van, ma meg ez a hányás...
Nagyon jönnek a fogai, sztem az lehet a baj, mert 3 napja nem engedi, hogy megmossam a fogát és az evés is döcögősen megy...:(

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Sajna nem az oltástól volt ilyen Marci, kiderült, hogy beteg.
Kapott antibiotikumot, amoxicillint ismételten, viszont egyáltalán nem hajlandó bevenni.
Múltkor valamelyikőtök adott egy tippet, hogy ő mivel adta be a gyerkőcének. Már nem tudom ki volt, vagy Nyafi vagy Teki. Mi volt az??

Köszi a segitséget!:)

Kép
makkmarci
 
 


Sajnálom Marci jobbulást. A Gigi még nem kapott antibiot, úgyhogy nem én voltam. Államvizsga sikerült, ha felgyógyul a kisfiad jöhet a tali.

Kép
nyafi
 
 


Gratula az államvizsgádhoz! :)
Már olvastam az iwiwen a jóhirt, akartam is irni, de csak most jutottam el idáig!
Tegnap óta kapja Marci az antibiotikumot, már máskor is kapta ezt és bár én is igyekszem elkerülni, ez tényleg hat. tegnap óta nem volt lázas Marci és a kedve is jobb. Csak a pisije szaga ne lenne...
A tali nekünk is jöhet!! Kitaláljuk hogy legyen!

Voltatok már a dm kuponos "nyaraláson"?? Nem is irtál róla!
Mi 22-én megyünk 5 napra a Tisza-tóhoz Tiszafüredre a szüleimmel, apukám bérelt ki ott egy házikót! Már nagyon várjuk mindannyian, reméljük az idő is jó lesz!

Kép
makkmarci
 
 


Igen voltunk a lővérben, nagyon jó volt, 30e volt 3-unknak 3 napra félpanzióval. Nagyon bejött, egész nap wellness, meg városnézés...
Mi 13-án megyünk Hévízre egy hétre, mi anyósékkal, már én is nagyon várom!!!

Kép
nyafi
 
 


Hogy van marci? Lányok ti hogy vagytok? Tessék írni!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok! Hát tulajdonképpen jól vagyunk leszámítva azt hogy 1-2 falaton kivül semmit nem eszik a kis hölgy.
Gratula a vizsgához!!

Kép
trimi2003
 
 


Sziasztok!

Marci szerencsésen meggyógyult, legalábbis úgy tűnik. Bár az evéssel ő is eléggé hadilábon áll, pedig a betegség előtt már egész jól evett.

Viszont 2 napja elkezdődött a hisztis időszak. Kicsit korábban, mint sztem kellene. Konkrétan ha valami nem tetszik neki, akkor úgy elkezd hisztizni, hogy elkezdi csapkodni a földet... Nem semmi a kispasi!
Próbálkoztunk veszekedéssel, hideg vizzel, most a nem törődünk vele időszak van. Valakinek valami ötlet??

Kép
makkmarci
 
 


Ha valami rosszat csinál elvenni tőle, mondani, hgoy nem szabad, elmondani miért nem és ha hisztizni kezd, vonulj el...

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok ! Képzeljétek már van 3 rágó fogunk is fent 2 lenn 1 szóval 11 fogunk van :D , úgy hogy valoszinű ezért sírt és volt nyűgös szegénykém a 4. is be van dagadva szóval az is jön majd, alig várom mert legalább utána remélem újra fog enni . Veletek mi újság?

Kép
trimi2003
 
 


Kép Séta-séta

Kép
trimi2003
 
 


Ezt a képet az iwiwen is néztem már! Annyira cuki!!! :)

Kép
makkmarci
 
 


megjöttünk nyaralásból, teszek egy két képet a teljesség igénye nélkül, az első a diplomaosztó Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
nyafi
 
 


Tök cukik a képek! :)

Mi hétfőn megyünk nyaralni. Csak az idő lesz télies... :(
De majd én is teszek fel képeket, ha megjöttünk!

Kép
makkmarci
 
 


Jó nyaralást Makkmarci!!! Trimi ti hogy vagytok? Lesz valamikor nyaralás?

Kép
nyafi
 
 


Jól vagyunk, bár az evéssel küszködünk, most sem hizott semmit söt egy picit fogyott. De hát 3 rágó fogunk lett szóval nem olyan nagy csoda a nem evés. Mi még nem tudjuk milyen lesz a nyár, de valószinübb hogy most nem megyünk sehova :(

Kép
trimi2003
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk a nyaralásból. Végül egész jó volt az idő. Bár strandon nem voltunk, de nem esett napközben, igy mindenfele mászkáltunk. Nagyon jól éreztük magunkat!! Marci is sokat csibészkedett. Marcinak is kibújt a 3. rágófoga is, és a negyedik is napok kérdése már csak. Vicces, mert mostmár kilenc foga van, de ebből "csak" 6 van elől, 4 fent, 2 alul. Igy elég mókásan néz ki.
Ja, és Marci igazi nagyfiú, mert már nem is eszi meg a pépes bébikajákat, csak a darabosat. Amúgy meg rántott húst, rántott hússal eszik, meg kenyeret kenyérrel. :)
Mi is megyünk majd kedden mérésre, kiváncsi leszek Marci mennyit hizott.
Amint lesz rá kapacitásom, teszek fel képeket a nyaralásról.

Enikőnek nagyon sok boldog 16.hónapot kivánunk!!! :)

Kép
makkmarci
 
 


Köszönjük, viszont kivánjuk!!!

Kép
trimi2003
 
 


Marci eddig brokkoli, most meg rántott hús? Eddig olcsóbb kölök volt! :lol:

Kép
nyafi
 
 


Na, azért nem csak azt kap! :)
Ma is jót veszekedtem vele, mert nem volt hajlandó ebédelni. Igaz reggelire sem igazán evett, meg a tizórai joghurtot sem. Vagy a foga, vagy a meleg...

Hát, a brokkoli az tényleg olcsóbb volt! :)

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Tudnátok nekem infót írni Dr Alexanjan Nelli doktornőről???

Előre is köszönöm


Timie

Kép
timie
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: