Új privát üzeneted érkezett!

Na szemétkedik a net, ezt nem nektek írtam, csak a Tekinek az utolsó sort...

Kép
nyafi
 
 


Marci danoninoban ő is ette az eprest már, nem volt baja és a danone epres ment azon a héten, az csapta ki.

Kép
nyafi
 
 


Asszem akkor még egy darabig nem adom neki a rendes epres Danone-t, csak a Danoninot, a többi izből meg marad a nagy.
Reméljük nem lesz már gond Gigivel!

Kép
makkmarci
 
 

 
 

Dolli!

Amúgy családilag megvagyunk. Én még köhögök, de a fiúk már jól vannak. Mindannyian befejeztük az antibiotikum kúrát, reméljük idén már nem leszünk többet betegek.

Ja, képzeljétek, lehet, hogy kezdünk átállni a napi egy alvásra. Mostanában délelőtt 2,5 órát alszik Marci, igy délután már nem tudom letenni. Igy este 7 körül ugyan már alszik, de reggel ugyanakkor kel, mint amikor később tesszük le, úgyhogy ha ez igy marad, akkor ez elég jó kis napirend lenne.

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Nyafi! Este fél hétre hoztuk előre a vacsit, mert az esti szeánsz hosszabb lett a mesékkel. Olyankor általában megiszik két deci tejet is. Ha nem, meg egyébkéntis, szoktuk kínálni lefekvésig (vízzel, teával), plusz éjjel is víz, ha száraznak érzem a levegőt.
Mesélek két-három rövidebb mesét (verses mesék), aztán van egy állatkölykös könyve, azt végiglapozzuk, amihez tudok, énekelek, a többit csak megnevezzük vagy a hangját utánozzuk, kis ringatás (altatódal) és elalszik. Kicsit így hosszadalmasnak tűnik, de én élvezem és kb 20-25 perc alatt alszik el.

Marci! Örülök, hogy vége az antibigyózásnak és jobban vagytok!
Egy alvós periódushoz gratula, én szeretem. Igaz, hogy csak egyszer alszik, de akkor hosszabban! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


lányok milyen játékot vegyek a csajomnak? Most ugye 15 hós, formabedobója van, kismotorja van, mesekönyvei vannak. Ezeket imádja, valamint van tologatós és húzogatós kisautója. Más ötlet?

Kép
nyafi
 
 


Dolli!

Asszem korai volt elkiabálnom az egy alvós szakaszt, mert sajnos ma már nem működik... Pedig de jó is volt igy ez a pár nap...
Reméljük egyszer visszatér!

Kép
makkmarci
 
 


Nyafi!

Valami alkalom lesz most amire venni akarsz neki valamit?
Marcinak van állathangos zongorája, ő pl. azt nagyon szereti, ezzel könnyebben lehet tanulni az állatokat. de rendes zenét is játszik, igaz, nem szó szerint zongora, de nem túl hangos, igy ideális. :)
Vagy mi vettünk Marcinak ilyen rajzoló táblát, tudod, azt ami ilyen mágneses vagy milyen, ami nem igazi tollas. Arra gondoltam, hogy azon jobb lesz elkezdeni rajzolgatni. Még nem igazán az érdekli, inkább a róla lógó "toll" rágása, de azért már szoktunk rá rajzolgatni neki, hogy ismerkedjen a dologgal.
Vagy amit Marci szülinapjára kapott, az egy tescos activity cube, amin van az a golyó tologatós, annak minden oldalán valami ügyességi játék van és 3000ft a tescoban, sztem abszolút megéri.

Más ötletem most nincs...

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Makkmarci! Ne keseredj, ez már azt jelenti, hogy lassan elérkezik az egy alvós időszak. :) Nálunk is volt párszor visszaesés, mondjuk általában a kórházak miatt, mert ott hajnalban kirobbantották a jó népet az ágyból...

Nyafi! Nekünk van szivacs építőnk, a golyós tologatós szintén nagyon jó játék, és amelyiket Makkmarci említi, amelyik többoldalas kocka és mindegyik oldalon más-más aktiviti, az nagyon jó.
De van már famemóriánk és fa mesekockánk is. mondjuk a mesekocka kicsit még korai, viszont a memóriát szereti nézehetni, pakolgatni, az állatok hangját utánozni.
És ezek a fapuzzle játékok is jók és Gigi már biztos ügyesen pakolgatná őket! Ilyesmire gondolok:
http://brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx?mainmenu=jatek&submenu=tarsasjatek&category=tarsasjatek&empty=1&productid=191712&pageno=1&whid=32

Más, egy kis offtopic talán, bár nem biztos, mert lehet, hogy valakit érint:
Van egy volt osztálytársam, aki pénzügyi tanácsadással foglalkozik, a Magyar Pénzügyi Közvetítőnél dolgozik. Szombaton találkoztunk vele, mert csibének szeretnénk valami megtakarítás félét elkezdeni. Hát nem gondoltam, hogy ilyen kiterjedt a tudása és a tapasztalata ezen a téren. Foglalkozik biztosításokkal, befektetésekkel, hitelekkel, nyugdíjakkal, megtakarításokkal, szóval mindenben tudott okosakat mondani, még páromat is megfőzte a tudásával, aki pedig szkeptikus és nagyon résen van az ilyen beszélgetéseknél, mert pénzügyi területen dolgozik. Szóval a lényeg, hogy akit bármi ilyen dolog érint, az írjon nekem privit és akkor szólok neki. Mi úgy mentünk el a találkozóra, hogy meghallgatni érdemes, veszíteni nem veszítünk. És úgy néz ki, tovább is fogunk lépni. Aki előbb utánanézne a cégnek, hogy mi mindennel foglalkoznak, akkor:
www.mpk.hu
Munkatársakat is várnak a cégnél, ha valakit ez a része érdekel.
No közvetítés befejezve, csak gondoltam, itt sok a gyerkőcös, akiket érinthet. Wink
És majd beszámolok, hogy mi mire jutottunk vele!

Képzeljétek! Pénteken voltam konditermezni, meg masszázson. Anyum feljött hétvégére, és végre tudtam egy kis időt szánni magamra! :) Hát hadd, ne mondjam, mennyivel jobban érzem magam. Persze nem állok meg itt, mert szeretnék kicsit formába lendülni! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


mia golyós tologatós? nem találtam a neten. Ilyen puzzlenk van, de még nem érdekli, bár nem zenél...nincs semmi alkalom, csak kevés a játéka és már unogatja, pedig rendszeresen elpakolom őket, csak napi 5 van elől. Megyek 22én börzézni, akkor szeretnék valami értelmeset venni és tájékozódom.

Kép
nyafi
 
 



Köszönöm szépen Teki!!!!!!!

Kép
nyafi
 
 


Hát, ez a játék kérdés valóban nem könnyű... Marcinak van egy nagy gurulós IKEÁ-s doboza, abba vannak beleszórva a hétköznapi játékok, aztán van egy-kettő, amit csak időnként adunk neki oda. Egyrészt az újdonság varázsa miatt, másrészt, mert nem olyan tipusú játékok, amik dobálásra valók. Van, hogy napokig a doboz felé sem néz Marci, aztán van olyan, amikor egész nap azt pakolgatja.

De látom, kaptál ötleteket! :)

Lányok, én ma teljesen elkenődtem. Ma voltunk mérésen, és Marci 300 grammot fogyott a 2 hónappal ezelőtti állapothoz képest. Január 14-én 8900 gramm volt és 79,5 centi, ma 8600 gramm és 81,5 centi. Annyit nem nőtt, hogy indokolt lenne ez a fogyás. Jó, tudom, az evést nem viszi túlzásba, de eddig sem vitte, és mégis hizott és nőtt is minden hónapban. Nem tudom mit csináljak! Hivjam fel a dokinkat? (csak a védőnéninél voltunk)
2 hónapja szedünk Béres cseppet, de ez nem javitott az étvágyán, igy ma vettem neki Vitacolant, hátha...
A hétvégén tesómnak is megmutattam, mit művel Marci ebéd cimén. Neki 2 fia van és mondta, hogy nem is gondolta volna, hogy ennyire gáz a helyzet, hát, mondtam neki, hogy gondolhatja én mit érzek, minden ebédnél bőgni tudnék...
Semmit nem hajlandó megkostolni Marci, amit mi eszünk, ha netán mégis beveszi a szájába, akkor kiköpi, stb... Annyira nehéz ez!

Kép
makkmarci
 
 


annyira átérzem!!!Nálunk is ez a helyzet....ma megevett 550ml tápot, 3 szem kukit, egy ropit és 6 kanál bébiételt.

Kép
nyafi
 
 


Én már teljesen tanácstalan vagyok, néha komolyan a sirógörcs kerülget. Mindenki azt mondja, hogy hagyjam, egyen amit akar, de néha még a kedvenceit sem eszi meg, arról nem is beszélve, hogy akkor később hogy fog normálisan enni??? Elképzelésem sincs.

Ma a kedvencét csináltam, brokkolit, ezt megette. Amikor szépen eszik, mindig adok utána neki valami pluszt, hogy érezze a dicséretet, ma túrórudit kapott.
Aztán uzsira megevett egy joghurtot, de amikor a mi kajánkat csináltam felkéredzkedett, amig kavartam a kaját és rá is kezdett, hogy "mammam", igy adtam neki a sólet levéből, izlett is neki, több kanállal is benyomott. Na, mondom, szuper, de mikor leültünk kajálni már el sem fogadta, bele sem nyalt a kanálba. És mindig ez van. Amikor leülünk kajálni egyfolytában mutogat, hogy mi kell neki, de amikor odaadnám, meg sem kóstolja... Nem tudom hogy lehetne rávenni, hogy egyen.

De Gigi nem fogyott ugye?? Ezzel kapcsolatban sem tudom mit tegyek?? Te adsz neki valami vitamint?

Kép
makkmarci
 
 


Nem a Gigi kemény 50gr-ot hízott....Nem mondott a védőnő semmit rá? Úgy tudom stagnálni, vagy hízniuk kell, betegség után fogyhatnak. Ugye Marci most beteg volt. Védőnénit, dokit hívd fel, mond el mi helyzet! én adnám neki folyamatosan a brokkolit, aztán úgyis megunja és másra vágyik. Gyerekkoromban én húslevesen és mustáros kenyéren éltem...

Kép
nyafi
 
 


Na most olvasom, hogy jutalomképp kapott túrórudit. Gigi még soha nem tudott főétkezésnek sem! egy egész turórudit benyomni.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Makkmarci! Én is kapásból a betegségre gondoltam, ugye nálunk is most volt visszaesés, igaz csak 10 deka egy hó alatt. Persze nyilván hozzájárul, hogy nem túl jó evő Marci. Védőnő vagy doki mit mond erre?
Nem tudom, de asszem már írtam, hogy állítólag lehet olyan, hogy egy gyerkőc hónapokig 1-2 féle kaján él, aztán vált. Brokkoli mellett írtál múltkor valamit, amit még megeszik. Talán zöldbabot? No én felváltva adnám a kettőt, és néha csempésznék bele kis répár, karfiolt, karalábét, zellert, stb. Hátha...

Nyafi! Hú, mustáros kenyér... már annyit hallottam róla, de én azt nem tudom elképzelni! :)
Jaj, ha nem feltétlen készségfejlesztős játékban gondolkodsz, akkor ami még nálunk nagyon bevált és órákig elvan vele, az a főzőcske szett, meg gyümölcsök, stb. Imádja, mondtuk is, hogy szakács lesz belőle! Apósom meg lehurrogott, hogy mit nevelek a fiamból... Nem mintha ő nem főzne rengeteget...

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Milyen gyümölcs Teki?
Marci megkérdeztem: homeos bogyó avena sativa, vitacolan, cebion multi mind a három étvágynövelő. De váltogatni kell, mert immunis lesz rájuk. Nekem van vitacolanom, nem tudom belediktálni.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi!

Marci bármikor meg tud enni egy túró rudit. :) Persze a csokit én leszedem neki róla, mert nem akarom, hogy hozzászokjon a csokihoz.

A védőnőnk most jött ki az iskolapadból, 3 hete dolgozik, abból egyet beteg volt, semmiről fogalma sincs. Próbáltam tőle kérdezni, de nekem nagyobb a tapasztalatom az egyszem gyerekemmel, mint neki... A dokinkat még nem hivtam. Anyukám beszélt egy ismerős doktornővel, aki azt mondta, hogy nem kell aggódnom, biztos csak rosszul mérték a gyereket, meg adjak neki azt enni, amit enni akar és majd rájön, hogy mást is szeret (ha egyszer hajlandó lesz megkóstolni). Sztem jövő héten elviszem Marcit a saját dokink egészséges rendelésére és akkor beszélek vele, hogy ő mit javasol, mert amit eddig javasolt, a Béres csepp, az nem jött be. Tegnap óta adom a vitacolant. Tegnap szerette, ma már nem... Kivi leszek mi lesz holnap...

Én is imádom a mustáros kenyeret! :)

Kép
makkmarci
 
 


Kép Kép Kép lenyúltam a szomszédét Kép szomszéd lenyúlta az enyém

Kép
nyafi
 
 


Makkmarci!
Írtam e-mailt!

Nagyon édes Abigél!

Kép
trimi2003
 
 


Halihó mindenkinek!

Nagyon cuki Gigi a képeken! :) Én is úgy várom már, hogy Marci motorozzon! De egyenlőre nem nagyon akar egyedül járni...

Kaja ügyileg némi fejlődést mutat Marci. Odáig eljutottunk, hogy az elmúlt 3-4 napban hajlandó volt megkóstolni a mi kajánkat. Néhány kanállal evett lelkesen belőle, aztán mint akinek egyébként sem izlett, köszönte szépen, de nem kérte. De legalább megkóstolta!!!! :):) Nagyon büszke voltam/vagyok!

Amúgy átszerveztem a kajálását és ez beválni látszik. Reggel mikor felkel, akkor kap tápszert. Aztán mikor mi reggelizünk, akkor eszik velünk ő is. Ilyenkor a kenyér után kap egy kis joghurtot is. Ez olyan 8 körül szokott lenni. Aztán 10 körül alvás, dél-fél 1 körül ebéd (egy jó 4 óra telik el a reggelihez képest), aztán mikor mi eszünk 2-3 körül, akkor megkóstoltatjuk vele a mi kajánkat, aztán ha igényli, akkor kap gyümölcsöt du, lefekvés előtt meg tápszert. Ez beválni látszik, önmagához képest ezzel a módszerrel egész sokat eszik.

Remélem, mindenkinél minden ok és senki nem beteg!

Kép
makkmarci
 
 


Kép Kép Kép mutatja, hogy hol a poci Kép Kép márpedig a vödörnek és zacskónak így kell lenni

Kép
nyafi
 
 


Ezeken még édesebb. :)

Kép
trimi2003
 
 


Na végre kibújt a 8. fogacska is, már napok óta be volt duzzadva a kis inyje, de már kinn van :D

Kép
trimi2003
 
 


Kép Maci

Kép
trimi2003
 
 


Kép Mosoly

Kép
trimi2003
 
 


egyemmmeg a kismosolygóst!!!!Nem lehetne látni élőben? mondjuk valami köztes játszótér, vagy ilyesmi? Makkmarci Teki ti hogy vagytok? Nem érnétek rá egy talira?

Kép
nyafi
 
 


Mikorra gondoltál Nyafi?

Kép
trimi2003
 
 


Hát úgy most a héten hétköznap. Ma nem nagyon mert lefújja a fejünket a szél, egyébként kinek mikor lenne jó? De, du? Lehet esetleg nálunk is, mert itt a házunkban van két játszótér, meg lehet motorozni és ha nagyon ronda az idő, simán fel lehet jönni hozzánk. Vagy etetni, pelusozni...

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Én benne vagyok a taliban valamelyik nap, ha nem lesz ez az eszelős szélvihar.
Nekünk inkább a délután jó, mert nekünk a délelőtti alvás a fix, meg a dél körüli ebéd. Utána rugalmasak vagyunk. A hétre még különösebben nincs is programunk.
Trimiéknek (persze, ha ráérnek és tudnak jönni) meg nekünk sztem jó lenne nálatok Nyafi, mert közel van. Csak Tekiék vannak elég messze.
Marci az utcán annyira még nem aktiv, de hintázni nagyon szeret. Egy darabig el is mászkál kapaszkodva, de aztán térdre vágja magát és mászva megy tovább. :)

Akkor mi legyen????

Mostanában egy darabig evett rendesen Marci, de az elmúlt héten megint elkezdett szórakozni. Már annyira unom ezt a tehetetlenséget!!! Persze a főzelék még mindig szigorúan darabmentes lehet csak. Hiába próbálkozom a darabossal. Amúgy mindent megeszik darabosan, néha már a mi kajánkat is, de az ebédje az csak pépes lehet. Ki érti ezt??

Trimi! Gratula a 8.fogacskához! Nekünk még csak 6 van, de sztem nagyon jönnek, mert mostanában sokat felsir éjszaka és van olyan, hogy csak Nurofennel tudom megnyugtatni.

Ja, és mióta betöltötte Marci az 1 évet, azóta hajnali fél 6-kor kel. Teljesen mindegy, hogy este 7-kor vagy fél 9-kor alszik el, akkor is. Pedig előtte 12-13 órákat aludt. Ezt én még elég nehezen viselem!

Kép
makkmarci
 
 


Itt van néhány frissebb kép Marciról is:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 4.9311.jpg[/img] Kép Kép

Kép
makkmarci
 
 


Elvileg hármat csatoltam, de az egyik valamiért nem jelenik meg.
Úgyhogy ime még egyszer:
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 8.5121.jpg[/img]

Kép
makkmarci
 
 


Na, valamiért nem akar sikerülni...
Majd legközelebb megpróbálom...

Kép
makkmarci
 
 


Nagyon szép kis pasi Marci!

Kép
trimi2003
 
 


Rákospalota tényleg nem rossz ötlet bár attól függ merre laktok, a héte mi sem tervezünk sok mindent szóval ha jobb idő lesz akkor elvileg semmi akadálya nincs hogy menjünk...
Hát ezzel a 8 -kal eléggé megszenvedtünk , nemcsak a sírás de nagyon nyutala is volt, nem beszélve arról hogy folyton hányt és almán kivül nem sok mident fogadott el. de már jobb a helyzet.

Kép
trimi2003
 
 


Jaj, szegény Enikő!:( Akkor mostmár alul is 4 foga van?
Marcit eddig nem viselte meg a fogzás kifejezetten, de az elmúlt egy hétben nem volt olyan éjszaka, hogy ne sirt volna fel, pedig ez rá nem volt eddig jellemző. Nem elég, hogy hajnalban kel, még többször is kell hozzá kelni.

Köszönjük a bókot! :)

Kép
makkmarci
 
 


Igen szépek vagytok Marci!
Na akkor legyen csütörtök nálunk, du. Trimi 5-ös busszal ide tudsz jönni, vagy 124-es, vagy 225-ös, vagy 96-os, vagy 296-os. Teki?

Kép
nyafi
 
 


Ok, lőjjük be a csütörtököt, részünkről oké.
Megbeszélem Trimivel és mi megyünk együtt, mert egy helyen lakunk. A 96-os busz lesz nekünk az ideális.
Juj, de várom már, hogy együtt legyenek a srácok!:)

Köszönjük a bókot Nyafi!:D

Kép
makkmarci
 
 


OK, ha nem jön közbe semmi ott leszünk.Nyafi Írd meg légyszi privibe hogy hova is kéne menni.
MOst már lent is fent is 4 fogunk van :D

Kép
trimi2003
 
 


Most vettem ésre hogy már írtad :oops:

Kép
trimi2003
 
 


Most vettem észre hogy már írtad :oops:

Kép
trimi2003
 
 


Sziasztok!

Édesek vagytok, hogy gondoltok ránk is, bár egy kicsit eltünedeztem... :oops:
Volt egy méregtelenítős hetem, meg nagyon belelendültem a kondizásba is, ritkán voltam gép előtt... Meg nem tudom, mostanában el vagyok havazódva...
Csütörtökre nagyon jó játszózást meg bandázást kívánunk, sajna mi nem tudunk csatlakozni most. De legközelebb megyünk.
Ha mi bemegyünk Pestre, akkor már nagyjából mindegy, hogy hol találkozunk! :)

Nyafi! A gyümölcs az tudod... ezek a műanyag játékgyümik, azokkal szívesen játszik Géza, bár most megint rákapott az én edénykészletemre. :oops:
Tündéri Abigél! :) Képzeld, Gézu még nem motorozik… Mondjuk az első élménye az egy megijedés volt, amikor egy barátnője felé száguldott motorral a nyáron. Azóta tart tőle, illetve most barátkozik vele. Édes, mert rá nem ül, de már harcol a saját motorjáért! :)
Sikerült valamit venni Giginek?

Makkmarci! Nagyon profin csinálod ezt a kajálás átrendezést! Ne csüggedj, ha van visszaesés… szerintem előbb-utóbb be fog állni.
Alvásban szerintem vissza fog állni Marci! Nálunk is volt ilyen időszak, sőt. Nálunk csak ilyen volt szinte. Most néha már 10 órát is alszik, és ez csúcs nálunk! Sokkal jobb 7-kor kelni, mint 6-kor meg fél 6-kor…
De szép szemű fiú! :)

Trimi! Gratula az új fogacskához! Cuki Enikő! És ez a mosolya! :D
Hú! Ez a hányásos dolog… A fog ilyet is tud okozni? :roll:

Gézu tegnap lázasodott be, remélhetőleg csak a szemfog okozza, mert más baja nincs úgy igazán…

Múltkor néztek vérképet Gézunak, elég sok plusszos eredménye volt, de csak allergiára utaló dolog van, szerencsére immunrendszer és vas rendben van. :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


sajnálom Teki! Igen, egy hatalmas ikea szatyrot vettem neki tele, ruhával, játékkal, került 15-e ft-ba. Így megvan a tavaszi nyári ruhatára, hálózsákkal együtt. Már csak cipő kell nyárra.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi!
Délelőtt jelentkezünk, hogy mi a helyzet!
Ha szar idő lesz, akkor nálatok leszünk, ugye? Mert ma is elég nagy volt a szél...

Kép
makkmarci
 
 


Teki!

Én is sajnálom, hogy nem tudtok jönni! Legközelebb már reméljük sikerül összehozni, hogy mindenki ott legyen.
A múltkor akartam még kérdezni, hogy a tejre hogy szoktattad rá Gézut? És mikor szoktál neki adni?
Arra gondolok, hogy Marci most vacsira kenyeret eszik fürdés előtt kb. 1 órával. Fürdés után meg kap még egy kicsi tápit. Kb. 130ml-t eszik meg ilyenkor, mert ugye jól lakott a kenyérrel. Ha ezt a tápit felcserélném tejre/kakaóra(persze, ha elfogadja), az elég lenne neki szerinted?? Tesóm azt csinálta a fiaival, hogy ilyenkor nagyon hig tejbegrizt adott a srácoknak cumisüvegből. Imádták és jól is laktak. Erre a megoldásra is gondoltam...

Én már a fél 7-es kelésbe is belemennék, csak ne fél 6-kor keljen...

Hogyan méregtelenitettél?

Kép
makkmarci
 
 


Persze, úgy néz ki,hogy akkor nálunk lesz a tali. Gyertek várunk!

Kép
nyafi
 
 


Nagyon jól éreztük magunkat Nyafi! Köszönjük a vendéglátást!
Reméljük hamarosan találkozunk újra!

Kép
makkmarci
 
 


Én is remélem, és örültem, hogy voltatok!

Kép
nyafi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: