Új privát üzeneted érkezett!

Drága Töki :)
Először is szívből gratulálok kicsi Jázminhoz, ahhoz pedig különösen gratulálok, hogy ekkora bébit simán szültél! :)
Ügyes vagy és ügyes volt a baba is!

Mondják, minden kezdet nehéz.
Ez bizony így van, mire kialakul a rendszer eltelik egy kis idő! De távol álljon tőlem, hogy megrémisszelek, inkább bátorítani akarlak, hogy minden nappal közelebb állsz ahhoz, hogy rendeződjenek a dolgok, helyreálljon minden és élvezni tudd a gyerkőcök nyújtotta örömöket.
Ez a "WC-re se tudok kimenni nyugodtan"-szindróma bizony nekem roppant ismerős, de talán bele lehet edződni.

Nekem a nagyobbik fiam lassan 6 éves, tehát nem annyira picur mint a ti nagyobbik gyerkőcötök (nekem a kicsi 20 hónapos) úgyhogy ő már nagyon sok mindenben segített és segít a mai napig, önálló nagy gyerek.
A két kicsivel biztos nagyon nehéz, de remélem azért segítséged van, ha más nem, a párod!!
Egyedül nagyon nehéz :(
De kitartás!!! A rendszer pedig tutira kialakul majd, ne aggódj!

Egyébként mikor született a másik gyerkőc? Lehet, hogy egyszerre voltunk az osztályon?
Én 2006. augusztus 31-én szültem.


Lányok, merre vagytok????
Ágota megint nagyon eltűntél....irgum-burgum :lol:

Zsu,
költözés megvolt?????
Mesélj!! Hogy sikerült?

Beus,
várom ám a fotókat a nagyfiúról! :)
A strandot egyszer kipróbáljuk, jókat hallottam róla. Most biztos szép is lehet :)


na, megyek, hagyok helyet nektek is a kisregényekhez :wink: :wink: :lol:

cuppanás,
Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok!

Töki! Gratulálok! Jó egészséget és sok boldogságot kívánok! :) Ha van időd, tegyél fel pár képet légyszi! A kétgyerkőcös dologban én nem tudok sajnos segíteni, de remélem majd egyszer eljutok én is oda. :wink:
Lányok írjátok az okos ötleteket, hogy tudjak hová visszaolvasni! :D Úgy tervezzük, hogy kb 2 év múlva születne meg Marci testvérkéje. Bárcsak ott tartanék, hogy várom. Tényleg hihetetlen jó érzés egy kis élettel a pocakban. És nagyon nehéz az elválás. De persze nagyon nagy öröm is.

Ágota? Judit??? Te már nagyon régen voltál! :cry: Többiek??Jelentkezzetek kérlek!
Ancsi! Na, itt egy strandolós kép!
Kép
Most látom, mennyira szalad a katicabogaram, mindjárt fél úton ját! :D

Kép
Kép
beus.
 
 


Beus!
Jaj, de édes kis Marci-babátok! És milyen kis gyürkésznivalóan husi :lol:
Tényleg, mindjárt fújjátok az első gyertyát! Meglátod milyen hamar elmegy a következő félév! Talán gyorsabban, mint az első hat hónap! Mindennapra fog jutni valami újdonság :)


LÁNYOK, JELENTKEZZETEK :)

cupp,
Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 

 
 

Néhány fotó :)
Reggeli ébredés:
Kép

Idei első fürdőzés:
Kép

Bálint és a focicsapata (alsó sor, balra a második)
Kép

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok a kicsi babához és sok erőt kívánok neked!!!-szerintem szükséged is lesz rá:)
Hát nekem is kettő van,ill 2 kicsi.Barni most lesz 21-én 3 éves,Alízka pedig most lesz 8 hónapos!Az elején azt sem tudtam hogy hol áll a fejem,az esti fürdetés pár hétig tiszta káosz volt és a nap többi része sem volt felhőtlen e téren!Mondjuk talán annyi könnyűség volt a dologban,hogy Alíz elég nyugis baba volt!
Mióta nem írtam Alíz megtanult mászni,kijött a fogacskája,szépen ül!
Most már csak tökéletesíti!
Mindent szétpakol,Barnival bújócskáznak és ha valamit elvesz tőle Barni teljesen kiborúl:):)
Bocsi hogy mostanság nem jöttem,de Pisti 12 órázik 5 napig egyfolytában,mi pedig délutánonként nem igen vagyunk itthon ha jó az idő,de. meg főzök,szóval van elég dolgom és estére meg már annyira ki vagyok,hogy jól esik egy kicsit elterülni az ágyon és tv-t nézni!

Most ennyi fért bele,mert megyünk fagyizni:)

Még egyszer gratulálok a nagy babához!
Mindenkinek szép délutánt kívánok:
Helga

Kép
Kép
xemer
 
 


sziasztok!

egy gyors kérdés.

Van itt gyöngyösön valamilyen babatorna, akár gyógytorna, akár képességfejlesztő torna, vagy babamasszázs ?
Tudtok ilyesmikről?

Most csak emiatt ugrottam be, annyira lefoglal a Dórim.
Egyébként jól fejlődik, sokat eszik, már csak egyszer kel föl hajnalban, most azt próbálom kitolni, úgy hogy cumit adok neki, ma próbáltam először. Nektek mi a véleményetek, lehet ezt így?

üdv:
i.
melissa83
 
 


Hali Mndenkinek!

Most volt időm kicsit visszaolvasni, s örömmel olvasom, hogy új babánk érkezett.

Töki! Gratulálok a szép nagy babódhoz. Jó egészséget és az elején sok erőt kívánok. Sajnos a napirend beállításához kétgyerekhez nem tudok tanácsot adni. még igazából az én 2 hónapos kislányomnak sincs igazán legalább félórás pontosságú napirendje. Amikor kezdjük a napot ahhoz kezdek számolgatni.

A hajnali kajáról való leszoktatás eddig sikeresnek bizonyul. 2-jára is sikerült, de nem akarom elkiabálni.
Ha már magától (hajnali cumi nélkül) átalussza az éjszakát, akkor övé a szoba, ahol most mi is alszunk, mi meg megyünk a nappaliba.

Ti hogyan csináltátok, mikor lett külön szobája?Első pillanattól, vagy később?

A strandról énis várom a véleményeket, szeretnék eljárni úszni reggelente, legalább hetente egyszer.
(milyen, belépő mennyi...tisztaság...stb)

Üdv mindenkinek!

ildikó
melissa83
 
 


Sziasztok!

Ildikó! Babatornáról és babaúszásról tudok itt: FITTNESS TEREM, 3200 Gyöngyös Batthyányi tér 15. A babaúszás majd én is ki akarom próbálni, de állítólag nagyon sokan vannak. Még nem volt időm felhívni őket. A torna hétfőn van délelőtt 10-kor, a régi védőnőm mondta.

Mi pár napja tértünk át a nap ötszöri evésre és most már be is álltunk rá szépen. Este 10-kor még eszik félálomban, majd reggel 6-kor. :) Nálunk egy szobában alvás lesz, míg itt lakunk. Így tudjuk csak megoldani.

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
beus.
 
 


Köszike a gyors választ. Egy dolgot felejtettem el. Hány hónapos kortól lehet elkezdeni.
Babaúszást azt tudom, hogy 3-6 hós kortól már lehet, de a tornát már nem tudom.
Milyen ott a víz, egyik ismerősöm azt mondja, hogy az ő ismije gombás fertőzést kapott ott. (mondjuk ez az ismim eléggé panaszkodós meg negatív...) Gondolom nem lennének olyan sokan, ha ilyen fertőzést lehet elkapni...
Mi is (2 hónaposan) 5 ször eszünk egy nap. Azt mondta ma a dokink, hogy ha nappal megeszi a napi adagját akkor nem muszáj éjjel adni neki. Hát mi megesszük...
melissa83
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk rajta!
3 napig folyamatosan költöztünk!
Kis gyerekkel maga a rém álom!

Benci nehezen szokja meg, napközben semmi gond, délután nagyot alszik.
De az éjszakák 8-kor már hulla /a másik lakásban már aludt/
itt van,hogy 10-ig is nyüglődünk!
Éjszaka felkell többször is!
Hulla vagyok!

ami +: van már homokozonk nagyon élvezi!
délelőtt pancsolt míg a virágokat ültettem.
nem tűri sem a kalapot sem a napernyőt maga fölött-kész vagyok hogy napszúrást kap!

Beus:melyik medencében van Marci lefotózva?
nagyon cuki!

Melissa: gratulálok!
babatorna fitness inkább nagyobb gyerekek vannak 10hótól /legalább is amikor mi voltunk, akkor volt Benci 4hónapos úszás előtt néztünk be.
De lehet picikkel is menni!Örültek nekünk! Próbáljátok meg.

Ancsi: micsoda két kis lúrkód van!Huncutok együtt biztos!
Mióta focizik a nagyobbik?

Helga: fotót! Alíz is már nagy csajszi lehet!

Ágota: ti hogy álltok a költözéssel?

Judyt?

Ha valakit ki hagytam bocsi!

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


töki: gratulálok! :oops:
Gyönyörű nevet választottatok a kisleánynak!

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Zsu! Gyerekmedence, ez az első bent a strandon. Marcinak kb derékig ér. Elvileg felnőttek nem mehetnek bele, nade akkor ilyen picik hogy fürödjenek??? Szóval apával bement. Van benne egy "gomba", ahonnan ömlik a víz bizonyos időnként. Elég igényesen van megcsinálva, mert körbe van falazva és a két bejáratnál lábmosó van. A víz is nagyon tiszta.

Ildikó! Nem tudom mikortól lehet járni tornára. A gombás ferzőzést még otthon is elkaphatja az ember, ha hajlama van rá. Ha ezt meg tudja, akkor védekezzen előre. Canesten krém csodákra képes. :D

Puszi!

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!!! :)

Fülig ér a szám :D :D mennyire fellendült a topic!
Ez az lányok, csak így tovább :lol:

Zsu,
még biztos fura neki, meg kell szoknia az új helyet. Szerintem ők gyorsabban alkalmazkodnak, mint mi "öregek", mi jobban ragaszkodunk a régi megszokott tárgyakhoz :roll:
Persze, ha valami újabb és ráadásul jobb mint a régi....akkor könnyen megy :wink:
Majd, ha lesznek képek az új lakásról, kíváncsian várjuk :)

Bálint még nagyon friss focista - hivatalosan - májusban csatlakoztunk végre az edzésekhez, mert már régóta rágta a fülemet miatta. Tavaly ősszel kezdhette volna, de akkor került kórházba, így kimaradt az a szezon.
Most voltak focitornán Jászberényben, 5 település gyerkőcei mérkőztek egymással. Olyan büszke voltam.... :oops:

Beus,
Tavaly mi is voltunk strandolni, Barni akkor még kicsike volt, és bennünket is kizavartak a gyerekmedencéből vele együtt :roll: Mondtam a hölgyikének, hogy egy járni sem tudó gyereket nem engedhetek egyedül a vízbe, akármilyen kevés víz is van benne. Erre ő azt felelte, hogy akkor hozzam a gyereket strandra, ha már egyedül tud fürödni.
Hm. Kösz. Megfogadtam a tanácsát, nem is mentem utána a strand közelébe se :evil:

Képzeljétek, még egy vizsgám lesz holnap, és ezt a félévet végre lezárhatom!!! Lesz végre szabadidőm is ....talán :roll: mert lassan már szedelőzködhetünk, szeptemberben mi is költözünk... :roll:

Na, megyek tanulni, mert így nem haladok a tételekkel :oops:

cuppantás,
Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok!

beus: azért csodálkoztam,mert anno Rebekával nem lehetett bemenni a kismedencébe /a nagyba meg egyáltalán nem, még úszigumival sem!/

ancsi: akkor te is kifújhadod magad nem sokára!

Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Hát én a külön szobáról annyit tudok mondani hogy mi 6 hetesen tettük külön...azaz Barnival egy szobába a kislányt!Nem is bántam meg és a gyerekorvos mikor még járt ki hozzánk azt mondta hogy ez nem is baj,mert a nagyobb úgy is megszokja ha sír a kicsi éjjel és nem kel fel rá.Igaza volt!Én nem bántam meg,mert most annyira oda van már szokva hogy csak és kizárólag a saját ágyában képes elaludni!

Igen,már valóban nagyocska Alíz...el sem hiszem:)
Majd teszek fel képeket róla!

Zsu!
Jó hogy sikerült a költözködés,gondolom hogy milyen lehetett,bár mikor mi cuccoltunk akkor Barnust hazavitte anyám,szóval mikor visszajött már csak a rendezgetés maradt,de az sem volt egyszerű!

Ne haragudjatok,de ismét rohannom kell,mert Alíz felébredt és most már éhes lesz!
Még majd próbálok írni!
Szép napot:
Helga

Kép
Kép
xemer
 
 


Sziasztok!

Sajnálom a strandos rossz élményeket.
Most lehet csak nem figyelt a medencére senki, mert verseny volt gyerekeknek. Megyünk majd megint, de ha nekem beszól vki tuti elküldöm melegebb éghajlatra! A férjembe meg inkább ne kössön bele senki, főleg ha Marciról van szó. :D
Amúgy ha mégis bekövetkezne, majd megyünk a Zsóryba, sokkal igényesebb hely, a jegy meg nem sokkal drágább.

Ancsi! Sikerült? :wink:

Szép napot!

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés, igazából nem sok mindenre van időm.
Kicsi lányom mindjárt ébred és cicit akar.
Napirendünk még mindig nincs, de talán annyival nyugodtabb vagyok, hogy a NAGYLÁNY, ANNA féltékenységnek a leghalványabb jelét sem mutatja. Gondolom 2 hét alatt azért ez már jelentkezett volna. Nagyon szereti a tesót, játszana vele, simogatja, puszilgatja. Ennek nagyon örülök.
Fáradt vagyok nagyon, sokat éjszakázunk, napközben pedig nem tudok sokat pihenni, mert ugye a tesó az pörög ezerrel egész nap.
Amúgy mi is úgy tervezzük, hogy még pár hét, és a két lány egy szobába fog kerülni. Én úgy gondolom, hogy ez mindkettejük javára válik, szorosabb lehet a kapcsolatuk.
Ja,
Régiancsi!
Anna 2006. októberében született Hatvanban.

sziasztok
töki29
 
 


Töki!

Nekem a 2 hónapos Dórimmal sincs napirendem, éppen emiatt akarok most írni. hogyan alakítsam ki, eddig mindig attól függött a napunk, hogy mikor kelt föl először. De mostanában már átalussza az éjjel és 6 körül ébred, de napközben változó, mikor mennyit alszik. Eddig nem volt szívem felkelteni, de ha így lesz akkor nem tudok tervezni előre.

Ébresszem fel, ha kajaidő van? Aztán úgyis hozzászokik és felébred majd magától???
Nektek milyen napiredetek van?
Attól félek, ha most nem szoktatom rá, akkor később sokkal nehezebb lesz. (Az első hetekben azért nem akartam, hogy hagy aludjon, hagy egyen amikor akar, kb 3-4 óránként evett)

Köszi a tanácsokat.


Mert itt Gyöngyösön mennyi a belépő?
Na mennem kell Dóri ébredezik.

üdv
melissa83
 
 


Sziasztok!

Nem akarok zavarni, de nem találok sehol gyöngyös és környéki topikot ami élne is :cry:

Mi most fogunk valószínű oda költözni, és nem ismerek ott szinte senkit, ezért ismerkednék szívesen.
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv Sensi! Mi élünk! :D

Ildikó! Itt 990 a felnőtt, a Zsóryban 1200.
Nálunk kb 1 hónapja van napirend, amióta 5-ször eszik Marci. Bár én nem éreztem a hátrányát, mikor még nem volt. Én is az ébredésétől számoltam, meg ő is jelzett. Sose ébresztettem fel, hogy na ideje enni. Ébredt ő ha éhes lett. :)

Zsu! Van etetőszéketek, amiben nem kell ülni (még nem nagyon megy)? És autóülésetek, ami 9 kilótól van kb 25-ig? Priviben is jó! Köszi!

Szép estét!

Kép
Kép
beus.
 
 


Beus: írtam!

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok lányok!

Vihar- és jégeső mentes hűvös napot kívánok mindenkinek :)

Jelentem: sikerült a tegnapi, 9. és egyben utolsó vizsgám!!! :D

Jó egy picit fellélegezni, most már lehet eper és cseresznyelekvárt főzni :)

Lányok,
arra gondoltam, hogy esetleg összefuthatnánk valahol - játszótéren vagy kinn egy réten :) - legalább személyesen is megismerhetnénk egymást! Csaphatnánk egy topicos mini-találkozót...
Vélemény? :)

Sensi,
üdvözlet közöttünk, remélem egy feléledő topicra bukkantál!
Kép

Hogyan találtatok Nyíregyházáról Gyöngyösre? Mikor költöztök?
Úgy látom a vonalzóról, hogy tündéri szép kislány Anna! :)


Melissa,
napirend kérdésben én annyit tudok mondani, hogy a nagyobbik gyerkőcnél - mivel ő szinte kezdetektől tápszeres volt - betartottam a 3-4 óránkénti evést, egyszerűen elkészítettem az üveget, néztem azt órát és így állt be a rendszer. Utána már délelőtt egyszer gyümi volt, majd a déli evés főzelék....és szép lassan kialakult egy percre pontos rendszer, alvással együtt.

Barninál más volt a helyzet, ő szopizott 18 hónapos koráig, így kezdetben a szopizás teljesen az ő igényei szerint zajlott. Szopizás-alvás-szopizás-alvás. Amikor kb. féléves korában kezdtem hozzátáplálni (gyümi, főzelék) addigra kialakult egy rendszer a szopiban is, minél nagyobb volt, annál többet evett és így tovább tartott a szünet a két szopi között. Erre az időre lehetett tervezni kisebb bevásárlást, stb.

De minden gyerek más, más a kapacitás, más az igény.
Olyan megoldást kell találni, ami illeszkedik a te saját napirendedhez - természetesen úgyis a gyerkőc a főnök :wink: - de ki fog alakulni egy jó team-munka köztetek, hogy ő is jól érzi magát és te is tudod végezni a dolgaidat.

Azt nem mondom, hogy egyszerű :wink:

Megyek, megnézem Barnit, mert még mindig alszik... :roll:

pusszantás mindenkinek,
Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok!

Zsu! Köszönöm! Még átgondoljuk.

Ancsi! Támogatom a talis ötletet, tényleg jó lenne látni is egymást! :)

Többiek? Ilyen rossz időben sem ültök le a gép elé? :(

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Azt hittem telve lesz az oldal, mire megint jövök, de :(

Mindenki ballagáson volt??

Lányok, tessék jelentkezni!:)
A topic olvasottsága alapján, látszik, hogy látogatják az oldalt, de írni nem akar senki.

Kezdem azt érezni, hogy magamban beszélgetek :roll: :oops:

Beus,
akkor a talival kapcsolatban még várunk, hátha jelentkeznek a többiek is, ha nem, akkor kettesben csinálunk egy babanetes minitalit :D

pusszantás mindenkinek,
Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok!

Elég ritkán jutok gép elé,de a taliban benne vagyok!
üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon szeretnék csatlakozni hozzátok,remélem befogadtok!
Ancsit már ismerem egy másik topikból.Emlékszel még rám?

Rólam annyit,hogy 34 éves vagyok, és van 3 gyerkőcöm.A legnagyobb,Tamás 13 éves,a középső,Emma 2 éves, a legkisebb,Bori pedig 1 éves.
Röviden ennyi lenne.
Most mennem kell,mert ébrednek a csajok!


Sziasztok!

Mona

Kép
KépKép
monaszisza
 
 


Szia Mona!!! :)
Üdvözöllek téged is a csapatban!
Hogyne emlékeznék rád! a 2006-ban akarok szülni...topic lakója voltál te is egy ideig!
És még ha az emlékezetem nem csal, óvónő vagy Abasáron (vagy Markazon??? :oops: )
Javíts ki, ha tévedek :oops:
Ugye Emmát vártad éppen, amikor még a másik topicban beszélgettünk??
És azóta született egy másik kislányod....nem semmi! Gratula!

Hogy vagy, hogy telnek napjaitok?
Szoktál még a másik topicba járni?
Én sajnos kikoptam onnan, mert ritkán tudtam menni és ott pörögtek a lányok, le voltam mindig maradva, találkozókra se tudtam menni....így hát inkább mint kívülálló nem rontottam tovább a levegőt :roll:

Képeket kaphatunk rólatok? :)

Töki!
Már írni akartam....jól elszámoltam magam, ami Barni hónapjait illeti, két hónap ide-vagy oda, nem mindegy ebben a korban :lol:
De ezek szerint a helyszínt tekintve se lehettünk egyszerre kórházban!

HAHÓÓÓ LÁNYOK! :roll:

pusszantás,
Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok!

Ancsi!
A másik topikba már én sem irok,pontosan azért,amiért te sem.Jól emlékszel,óvónő vagyok,de Halmajugrán.

Sajnos a két kicsi miatt nagyon kevés időm van másra,de megpróbálok minél többször irni(bocs,hogy nincs "hosszú" i betűm,de angol a billentyűzet és nem tudom hol van rajta ) :oops:

Töki!
Kiváncsi vagyok,hogy telnek a napjaid a két kicsivel,mert bevallom nekem még most sem egyszerű.Minden időmet és energiámat lefoglalják,ezt sajnos a nagyfiú sinyli meg,pedig most van a legrosszabb korban,hiszen kamasz.

Lányok!
Volt már valaki közületek a dúdolóban?A Műv.Házban van Csütörtökönként.Én nemrég hallottam róla,és úgy gondoltam érdemes lenne megnézni személyesen,hogy milyen.


Majd megpróbálok néhány képet feltölteni,de most vár a puha ágyikó!

Jó éjt!

Mona

Kép
KépKép
monaszisza
 
 


Jó reggelt mindenkinek :)

Mona,
ez a dúdoló jól hangzik :)
Valami zenés babás foglalkozás? Hogy lehet rá jelentkezni és mikor kezdődik, meddig tart?

Jó lenne elvinni Barnit ilyesmire, mert alig van gyerekek között, és ha idegen jön hozzánk, látszik rajta a félelem :roll:
Bálint az egyetlen, akivel kapcsolata van (persze rajtunk, felnőtteken kívül) és nem ártana, ha találkozna hasonló korú gyerekekkel.
Bálinttal is jártam babaklubba. Jót tett neki, bár az oviba illeszkedés így sem ment könnyen.

Talival kapcsolatban:
Beus, Zsu benne van :) Mona van kedved csatlakozni?
Majd a helyszín, időpont kiválasztás marad a végére.

Lányok,
már a frász kerülget :roll: Holnap viszem Bálintot a Heim Pálba, altatóorvosi vizsgálatra, jövő szerdán műtik :roll:
Úgy parázok, szegénykém ő is aggódik. Azt mondta, őt nem kell elaltani, el tud aludni magától.... :roll:
hmmm.....csak lennénk már túl rajta. :?

pusszantás,
Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok!

Épp, hogy kifújtam magam a költözködés miatt.
Ma felmondott az alkalmazottam, minden előzmény nélkül közölte,hogy ő már holnap nem jön dolgozni!
Meg áll az eszem, hogy emberek mit meg nem engednek maguknak!
Természetesen én vagyok a rossz munkáltató. :!:
Az egyén szoc probléma ,hogy a gyerekemet hová tegyem míg bemennék a boltba vagy honnan akasszak le másik embert.-vedd szó szerint! :evil:
Na ki panaszoltam magam!-sajnos nem lett jobb. :cry:
üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Lányok!

nagyon el vagyok maradva, és most sincs sok időm írni, mert apa mindjárt megy dolgozni, és napközben emiatt nincs gépem. Este pedig sokszor már nincs kedvem ill. erőm jönni. Bocsi! :oops:

Bele-bele olvastam az írásotokba, és csak kapkodom a fejem. Mennyi mindenről lemaradtam. :shock:
Próbálok jönni, de addig is, csak hogy tudjátok, én is szívesen mennék topik talira!

Judy-tról semmi hír? :(
Vendég
 


Sziasztok!

Én is...azaz mi is mehetnénk a talira?Lehet már tudni hogy mikor ill. hol lenne?

Zsu!
Hát én mondanám hogy megyek szivesen mert éppen nekem meg munka kellene,de csak pár hónap múlva:(

Képzeljétek Alízka megy bölcsibe nov 3-án!
Barni meg kezdi szeptemberben az ovit!
Nekem meg melót kell találnom,ráadásul olyat hogy tudjam hozni vinni őket.Szóval elég nehéz,de már várom hogy dolgozhassak,de közben Alízt még sajnálom,de ez van!
Beszéltem pszichológussal is hogy én ezzel ártok-e neki,és azt mondta hogy nem hinné hogy baja lesz!Ez egy kicsit megnyugtatott!
Meg beszélgettem anyukákkal akiknek a kicsijük bölcsis és azt mondták hogy nagyon rendesek a bölcsis nénik és nagyon odafigyelnek a kicsikre!

Szia Ágota!
Tök jó hogy te is jelentkeztél!Ugye minden rendben van?Látom már tudjátok is a kicsi nemét és nevét is:)

Most nem jut más az eszembe!
Szép estét!
Helga

Kép
Kép
xemer
 
 


Sziasztok!

Na, alakul a csapat, most már csak időpont kell és helyszín. :)

Zsu! Nem semmi emberek vannak! Pofa kell csak így cserbenhagyni Téged, főleg hogy tudja kisgyereked van.

Mona! Üdv köztünk! :) Ott is laktok, ahol dogozol? Mert akkor nem irigyellek...

Ancsi! Milyen műtétre mentek/mentetek? Remélem minden ok!

Ágota! Nagyon szép nevet választottatok a leányzónak! :)

Szép estét mindenkinek!

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Helga!

Mi újság van veletek? Küldök Neked képeket Petrácskáról és Petikéről:


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép



Aliz.
Vendég
 


Sziasztok!

Végre találtam egy Gyöngyösi topicot ami aktív!!! :lol:
Mi most fogunk Gyöngyöshalászra költözni, legkésőbb szept 20-ig. Senkit nem ismerek ott és igazából a környéken sem. Ha nem zavarok szivesen csatlakoznék hozzátok.

Van egy 16 hónapos virgonc kislányom.
Elkelne némi segítség gyerekorvos, és nőgyógyász ügyben :lol:


Üdv Enikő
Vendég
 


Most olvasgatok vissza, és látom hogy én már jártam itt. :oops:
Ennyire szita nem lehetek! Annyi inaktív topikot találtam, hogy az egyetlen aktívról megfeletkeztem :cry:
Na mindegy mostmár gyakrabban jövök, feltéve ha tényleg él még a topic :roll:
Vendég
 


Sziasztok!
Alíz!
Nagyon arik a gyerkőcök!!Nekem nagyon tetszik amin a kicsi lány szopizza az ujját:)
Hogy vagytok?
Hogy telnek a napjaitok?

Szia Sensi!
Hát én ebben a dologban sajnos nem tudok segíteni,mert Hatvanban lakom,de biztos lesz aki igen!!
Üdv köztünk még egyszer:) :wink:

Rakok fel én is pár képet!Többek közt Barnus szülinapjáról is:) Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
xemer
 
 


Sziasztok!

Üdv megint Enikő! :)

Helga! Gratu Barninak, most már irány az ovi! Alíz nagyon cuki kislány, még mindig nagyon irigylem a szemeit. :)

Félúton van a katicám! Jajj, nagyon vártam már ezt a napot. Remélem, most már rohanni fog előre az egyesig. :D

Többiekkel mizujs? Mi lesz a talival? Szóljatok, ha menni kell! :)

Pussz

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Helga!
Nagyon szépek a gyerekeid!!!!

Tali lesz?
Pont jól jönne nekem is. Egy kis ismerkedés:)
De majd a következő lesz az enyém......... :lol:

Lányok!
Valaki esetleg halászról.....????
Vendég
 


Sziasztok!

Helga,


Köszönjük szépen aránylag jól telnek a napjaink. Petrácska kap most már pótlásként az anyatej mellé tápszert is, valamint gyümölcsöt és bébiételt is. Egyenlőre még nem állok neki fözögetni bébipapit. Petikénél is 5-6 hónapos korban kezdtem el saját készítésű bébipapikat készíteni. Most még ez így kényelmesebb, de4 már gondolatban edzek a témakörre. :wink: Petike megy a másik mamájához nyaralni. Férjem már a 3-dik gyerek gondolatával játszik, viszont Nekem még egyenlőre egy 3-dik gyerek nem kell. Nem zárkózom el a szülés gondolatától, de most még nem szeretnék szülni. Egyenlőre elég volt. :shock:
Vendég
 


Szia!

Én is magam főzök Alíznak,annak idején Barninak is én főztem,de tök jó,mert lefagyasztom és így nem kell minden nap papacsolni!Mondjuk Alíznak ha olyat főzök akkor adok a miénkből most már...gondolok itt pl lecsó,hallé,és ilyen könnyű kajcsik!Nagyon szeret enni és most már lassan el kell bújnunk hogy meg ne lássa mert akkor ő is követeli!El sem merem árúlni hogy miket kostolt már meg :?
Barni meg megy oviba szeptemberbe amit nagyon vár és tök jó,mert itt a lakóparkban nagyon sok a korabeli gyerek akik szintén oviba mennek és közüllük elég sokan abba az oviba mennek ahova Barni,úgy hogy lesznek egyből barátok!Alízka is novemberben kezdi a bölcsit,mert felvételet nyertünk:)
Én viszont teljesen elzárkózom a 3. gyerektől,a kis ruháktól is szabadulok és már egy csomó minden el is adtam!Nekem bőven elég a 2:)
Arról nem is beszélve hogy most derült ki hogy velem nincs is minden rendben!Megyek nyaki uh-ra,mert a pajzsmirigyemmel bajok vannak!Szóval most marha jó hogy még az miatt se lehet nyugtom!
Barni is megy majd 14-én 2 hétre haza a mamihoz és augusztusban megyünk 5 napra nyaralni cégen keresztül!De tök jó,mert nekünk csak az utat kell fizetni semmi mást!És egy strandon belül leszünk,így még annak a belépőjét sem kell fizetni!
Bizti nagy élmény lesz a gyerekeknek:)
Most ennyi jutott az eszembe!
Helga

Kép
Kép
xemer
 
 


Sziasztok!

Nagyon kevés időm van, a nagylány a mamánál, úgyhogy gyorsan írok pár sort.
A tali sajnos az én részemről kilőve, a pici miatt egyenlőre nem igazán tudok mozdulni itthonról. Majd talán legközelebb.
Képzeljétek!
Azt hiszem, hogy nálunk most kezd megjelenni a testvérféltékenység. Anna iszonyatosan akaratos lett egyik napról a másikra, néha agresszív és mindenre azt válaszolja, hogy "nem". És sajnos már az is előfordult, hogy megpróbálta megütni a kicsit. És amikor rászóltunk, hogy "nem szabad", akkor annál ellenségesebb a kicsivel. Nagyon el vagyok keseredve, és még sírtam is miatta, mert ez teljesen váratlanul ért. Ő olyan jó és okos kislány. Sokkal jobban odafigyeltünk rá, nehogy ez legyen. És mégis. Az is igaz, hogy én nem tudok annyit vele lenne, de az Apukája nagyon sokat játszik vele. Mit rontottunk el? Szerintetek? Nagyon szomorú vagyok. Nem tudom kezelni ezt a helyzetet. Valakinek tapasztalat?
töki29
 
 


Halihóóóóóó!!!!!!!!!!!

De nagy itt a csend:(
Mindenki nyaral?? 8)


Töki!
Fel a fejjel!!!
Bár én nem vagyok még annyira képbe hogy Anna mennyi idős, de biztos hamar túl lesz ezen a féltékenységen. Valahol ez természetes is. Próbáld neki elmagyarázni, hogy attól hogy itt a tesó őt még ugyanúgy szeretitek, esetleg próbáld bevonni a kicsi körüli teendőkbe hagy érezze hogy ő is milyen fontos :lol:
Vendég
 


Sziasztok lányok :)
Gyorsan bejelentkezek, mielőtt megint kiürül a topic :roll:

Töki,
testvérféltékenység....hmm....kemény dió! De ne aggódj, nem rontasz el semmit.
Nagyon nehéz megfelelően kezelni.

Én annak idején kaptam egy tanácsot, hogyan kezdjem el...
Amikor megszületett Barnabás, vettünk előzőleg egy jópofa kis markológépet, amit a kistesó vitt ajándékba a nagytesónak, amikor hazaérkezett a kórházból :wink:
Ez tényleg bejött, olyan boldog volt Bálint, hogy máris hogy szereti őt a kicsi, egyből ajándékot visz neki. Hát, egyből a szívébe zárta!

Megpróbáltam nem elküldeni a kicsi mellől, nem félteni őt tőle, hogy ne azt érezze, ő csak árthat neki.
Kezébe adtam egyből, ahogy megérkeztünk, bevontam a gondozási teendőkbe, hozta a pelenkát, krémet, kivihette a kakis pelust a kukába, fejére önthette a sampont, stb.
Persze mindezt úgy, hogy azért ne legyen baj, de fontosnak érezhesse ő is magát.
Talán ez kiküszöbölte a féltékenységet, hogy nem elzavarjuk folyton, nem azt érezteti az ember, hogy felesleges és csak bajt okoz. Próbáltam mellőzni azt a mondatot, hogy "nem szabad".

A mai napig segítőkész és érzi, hogy ő az okos nagytesó.
Hál'istennek nem volt féltékenység, csak amikor már a kicsi is megpróbált a játékokkal játszani. Lassan azt is megtanulta, hogy a játékokon is osztozni kell, és megpróbáltam kifejleszteni benne azt, hogy neki kell a kicsit tanítani, megtanítani, melyik játék hogyan működik, stb. Ez bevált! Minden gyerek szereti, ha "felnőttesnek" tartják.
És szerintem a nagyot mindig dicsérni kell mindenért.....hálás érte :)

Nagyvonalakban ennyi. Remélem azért tudtam segíteni. :)

Helga,
szuperek a képek!!!!
gratula a bölcsis felvételhez! Manapság már ez is nagy szó!
De jó lesz a nyaralás, biztos nagyon fogják élvezni a gyerkőcök!
Balcsira mentek?

Beus,
lassan ti is fújjátok az első gyertyát!! :D

A talit hová szervezzük szerintetek?
Én gondoltam, hogy talán játszótérre, vagy Sástói nagyrét, vagy valami ilyesmi, ahol lehet plédet teríteni, játszani és még szopiztatni is.
Várom az ötleteket :)

Nem is írtam a kórházról.
Bálinttal jún.25-én reggel jelentkeztünk a Heim Pálban, másodikként akarták műteni, de első helyre került, mert az első gyerkőc rosszul lett a metróban, lefújták a műtétet.
Viszont egy korty vizet ivott Bálint reggel, így várni kellett négy órát a műtéttel :roll: :roll: teljesen borult a sorrend...
Kapott egy bátorító gyümölcsös nyugtatót, aztán jöttek a zöldruhás bácsik és felpakolták meztelenül a kocsira.
Húúú, lányok, szegény Bálint olyan kétségbeesetten sírt, amikor tolták a műtőbe, teljesen kész voltam...a műtő ajtajában hallgatóztam, még olyan sokáig sírt odabenn...azt hittem a szívem szakad meg.
Kb. egy óra múlva tolták ki, félig kábán, megkönnyebültem, amikor láttam végre.
Átrakták az ágyra, fel akart kelni, haza akart menni...olyan zavaros volt a szeme is. De aztán visszaaludt még vagy 3 óra hosszára.
Olyan ügyesen kezelte a dolgokat, komolyan vette a doktor bácsi szavait, nem kelt fel, nem evett semmit, csak amit lehetett. Ügyes volt! :)
Egész nap feküdt, este ült fel egy kicsit. Jó volt, mert volt hely a szobában, maradhattam vele éjszakára.
Másnap vizit után jöhettünk haza!!! :)

Most már olyan jól van, mintha semmi nem történt volna! Voltunk kontrollon is, szépen begyógyult a sebe.

Képzeljétek, én most éppen a szakmai gyakorlatom töltöm Mátrafüreden egy szállodában. Négy hetet kell lehúznom, kissé bonyolult a gyerkőcök felügyeletének megoldása, de eddig jól ment.

Na, búcsúzom is, eleget beszéltem :oops: :oops:

Várom a jelentkezéseket,
gyertek gyakran,

puszi nektek,
vigyázzatok magatokra!

Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok!


Azt hiszem múltkor félreértelmeztem a gyermekem viselkedését.
Írtam ugye, hogy féltékeny a drágám, hisztis, mindenre az a válasza hogy "nem".
Szóval, beszélgettem velünk egykorú anyukákkal, akiknek a csemetéi ugyan ilyen "tünetekkel" rendelkeznek, szóval talán ez a korral jár. Megnyugtattak, hogy ez a két év körüli időszak az egyik legnehezebb, de nyugodjak meg, csak rövid ideig tart.
A másik pedig, hogy valóban egyszer kétszer kicsit rácsapott a hugira, de azóta azt csinálom, hogy nem rászólok hogy nem szabad, hanem szépen nyugodtan elmagyarázom neki, hogy ez fáj a picinek és ő már okos és egy okos kislány nem csinál ilyet. És úgy néz ki, hogy ez bevált. (ja, és az hogy rácsap az nem azt jelenti, hogy veri, hanem szeretgeti, puszilgatja, simogatja és ...durr...rácsap egyet. Értitek ezt? )
Na mindegy, helyreállt a rend és a béke, és nagyon örülök, hogy ez csak átmeneti állapot volt.

Régiancsi, köszönöm a tanácsaidat, amúgy szóról szóra így zajlik nálunk is minden. Volt tesó-ajándék, megpróbáljuk bevonni a kicsi körüli teendőkbe (már amennyire egy 22 hónapost lehet).

Sziasztok
töki29
 
 


Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés: Marcinak kibújt az első fogacskája végre! :)

A tali lehetne augusztusban? A hétvégén keresztelik Marcit, utána pedig nyaralni megyünk.

Írjatok!!!
Puszi!

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Ágota: most nézem ,hogy lassan a 37.hetet taposod!
Hogy vagy?
Babaszoba készen van már?

Beus: remélem napsütéses helyre mentetek nyaralni!
Marci hogy viselte a változást?

Mi jól vagyunk, lassan a fogacskái is előbújnak.
Egyre többet beszél haláli miket mond!
A kedvenc szava járása az hogy :nem baj!


Többiek?

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok! :)

Ágota!
Hogy vagy? HOL VAGY??
Olyan sokszor gondolok rád, vajon hogyan telnek az utolsó hetek, napok... :) Biztos izgulsz már és várod már, hogy találkozhass kisbabáddal!
Elköltöztetek már???
Jelentkezz kérlek!!

Zsu,
hűű, már beszélget kicsi fiad? :) De jó!
Barnikám lassan kétéves, de még nem túl beszédes. A családot már nevén szólítja, kedvence a kakaó - azt nagyon tudja kérni :D -, Bálintot Bibinek hívja.

Beus!
Milyen volt a keresztelő?
Hogy telt a nyaralás? Merre jártatok?

Töki,
Szerintem a nagylányod azért csap rá hirtelen, mert várja a reakciót, és tetszik neki, ha ilyenkor esetleg sírvafakad a kicsi. Büszke, mert ő tette. :)

Sensi,
Hogy vagytok, hogy telnek a meleg nyári napok? Nyaralás lesz?
Mikor is költöztök halászra?


pusszantás és üdvözlet mindenkinek,

Ancsi és a fiúk :)

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó volt a nyaralás a Balcsinál. Csak az első két nap volt rossz az idő. Marci az első éjszaka velünk aludt, utána az utazóágyában. Kijött a második foga és megtanult ülni is. Emlékezetes nyaralás volt. :) A keresztelő futószalagos volt. 6 babát keresztelt meg az atya szinte egyszerre. :D

Zsu! Tök jó, hogy beszél Bence. Gondolom, jókat kacarásztok azon amiket mond. :)

Ancsi! Hogy áll a költözés? Remélem, azért előtte még meglesz a tali!

Többiekkel mizujs? Ágota? Magdica? Helga? Judiiiiiiiiit!!!!

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Beus,
A Balcsinál hol nyaraltatok? Béreltetek házat, vagy szállodában?
Azért is érdeklődök, mert én is szállást keresek, de egyelőre megfelelőt nem találok.
A minimum foglalás 7 éjszaka, mi pedig csak néhány napra mennénk kb. 4-5 napra, ráadásul olyan horribilis összegeket kérnek, hogy ennyiért inkább tengerpartra megyek :roll: 100 ezer forint nem lenne elég egy hétre...és ez csak a szállás, és van ahol kauciót is le kell tenni.
Ami persze érthető, csak hát az ember nem a nyaralás végén akar a költőpénzéhez férni.
Na, mindegy, tovább keresgélek, hátha :)

A költözéssel úgy állunk, hogy eladtuk a házat, majd aláírtuk a végleges szerződést Vácon, aztán a "kedves" vevőnk épp aznap mondta vissza a szerződést családi viszályokra hivatkozva. :twisted:
Most újból hirdetjük, nem tudom, egy hónap mire elég házeladás szempontjából....
Szeptember elején kellene fizetnünk azt a néhány milliót, ami a házból jött volna :roll:
Egyébként szeptember közepén már költözhetnénk.
Most lehet, hogy maradnunk kell, jó nagy hitelt felvenni, aztán kiadni a váci lakást albérletbe, hogy a hitel törlesztőjét fizetni tudjuk :evil:
Szép kis álom, nem???

(csak halkan súgom: van egy pár, aki nézte a házat, a héten dől el, kapnak-e hitelt rá, és akkor sínen lenne a dolog....még remélni sem merek :roll: )

TÖBBIEK?????
Juditról tud valaki valamit??

A talit kezdhetnénk szervezni akár....
Kinek milyen dátum lenne jó???
Valaki tervez még nyaralást?

Szóval,
itt van néhány hétvégi nap:
augusztus 16. szombat
augusztus 17. vasárnap
augusztus 23. szombat
augusztus 24. vasárnap

Szerintem mindenki jelölje meg a napot, hogy melyik jó.
helyszín mi legyen???

Várom a tippeket :) :)

pusszantás mindenkinek,
Ancsi

UI: Magdica, Helga jelentkezzetek!! Képeket is szeretnénk :)

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: