Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Minden baba csodaszép! Gratulálok az újszülötteknek!

Nagyon köszönöm az érdeklődést! Őszintén nagyon ritkán nézek be ide, talán már 1 éve is volt utoljára.
Mi megvagyunk, dolgozgatunk. Ja és utazgatunk és sokat járunk színházba. Éljük az életünket! Talán jövőre vagy utána visszanézünk a BMC-be, még függ egy-két dologtól. Még van két OEP által támogatott lehetőségünk, lehet kihasználjuk, aztán majd utána meglátjuk, hogyan tovább...

Mindenkit puszilok! Többször gondolok Rátok! Jó egészséget kívánok Mindenkinek!
Andi
manda
 
 


Sziasztok!

Azt hittem, hogy nem győzök visszaolvasni.....

Vuki Gratulálok a kis kukishoz és a jó eredményhez.
Sajnálom, hogy a kisasszony du. nem akar aludni. Változott már azóta az alvás? Van egy ismerősöm az ő fia 18 hónapos, már két hónapja kinlódnak a du-ni alvással. De a srác birja. Reggel 7-től este 10-ig ébren van. De az anyukát nem irigylem. Kicsit ki van már.

Gabi Várom a foly.köv.-öt. Aranyos lehetet Boti, ahogy az öcsikét dédelgetné. Ügyesek vagytok a szopival. Néztem az iwiwet, hátha raktál fel képet Hunorról, de még nem láttam.
Azt hittem Boti kukacpróblémája megoldódott a magánakciójában.

Elán De jó vidéken lenni, kiszabadulni a nagyvárosból. Gabi biztos élvezi a nagyszülők kényeztetését. Ti meg addig "pihenhetek" egy kicsit. Ott alszik du-ként?

Mikulás: Na mi lemaradtunk a mikulásról. Nem találkoztunk egyel sem. Betegek lettünk. Rokonságtól a csomagokat megkapta, tőlünk meg Verdák mesekönyvet.
Karácsony: Az OTP-s korszakból maradt meg, hogy nov. végére az ajándék 90% meg legyen. Utána nem volt idő ajándék után rohangálni. Állandó túlóra volt. Ez a szokás azóta is meg van.
Tőlünk fa játékot kap. A fa figurákra a termést fel lehet füzni.
A keresztszülőktől markológép, hugitól szivacs puzle, anyuéktól zenélő rénszarvasós mikulást kap. Nem visszük tulzásba.
De az lenne a legszebb ajándék, ha apa 1 hétig itthon lehetne velünk folyamatosan. Mostanában szobatonként is itthon van.
A 2 nap alatt mindig az apját keresi "pa?".
Betegség: A fiamnak adom a p.mézet. Orfolyással elvittem a dokihoz, antiszirup nélkül megusztuk. Kérdezte is, hogy mi a csodát adok neki, hogy szept. közepe óta nem látta a gyereket, ez volt dec 1-én. Na én is elkaptam. Két vállra fektetet, antibogyó kellett. Na azóta én is eszem a p.mézet.
Jó 1 hónapja elkezdett beszélgetni a fiam. Minden nap meglep valami uj hanggal, szótaggal benünket. És már tudatosan használja is őket. Tudom itt van már az ideje a beszédnek, de én inkább a hrg uszásnak tudom be. Segit a beszédközpont fejlődésének is.
kb. 2 hete minden nap pisil a nagy wc-be, napi 1-szer, kétszer, ugy, hogy ő szól. Bilit nem használjuk.
Most mértük meg 96 cm és 14 kg.

Ugy hallom kellnek a srácok. A fagy miatt apa hamarabb hazajött, a
fia meg kihasználta. Hamarabb aludt az apja mint a fia.

Mindenkinek szép napot!

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Nem ez lesz a kari lap, de ahhoz fotóztam :wink: nem volt egyszerű művelet, de egy darabig élvezték is a felhajtást, így azért lettek egész helyes képek.
Meg egy halom, amin egyik sem néz erre még véletlenül sem
:lol:

jucicuki
 
 

 
 

Sziasztok!

Tegnap este sikerült a kaki a bilibe. Első alkalom. Juhé!!!!

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Kedves Kismamak!

Szeretettel ajanlom figyelmetekbe webaruhazam, kulonos tekintettel a hideg idore nezzetek meg a babakocsi-zsak kinalatot!!

Kép

Kulonleges kialakitasa reven sokkal praktikusabb, mint a hagyomanyos labzsak, vidam szinekkel, mintakkal a gyermek imadni fogja a setat! :)

www.babymarket.webs.com

Ha nem talaltal az izlesednek megfelelo szint, vagy mintat, irj uzenetet nekunk, megprobaljuk minden kivansagodat kielegiteni!

A zsak barany-gyapju utanzat belsovel is kerheto, 1500 Ft-os felarral. (feher, rozsaszin, es csokoladebarna szinekben)

Kép

Ha barmelyik termekunk felkeltette erdeklodesedet, batran irj, akar itt, priviben, akar a webaruhazban megadott e-mail cimre! :)

Bekes, Boldog Karacsonyt kivanok,
Nikoletta

littlebabymarket
Budapest
 
 


Elan
Én is azt hittem,hogy rendben lesz a kukija,de nekem úgy tűnik nem az igazi.Szegényt egyenlőre nem sokkolom még ezzel is,megvárom míg helyre jön a többi nyavajája!
Kiváncsi vagyok mit szól Gábor a porszívóhoz!Boti is kap egyet,de félek így is majd az igazi kell :?

Vuki
Gondolom ez fejlődési szakasz,látod mi is hullámokban küzdünk ezzel a problémával!

Erika
Sajnálom a betegséget!Viszont gratula a nagy,ügyes fiadhoz!!!!Látod csak elkezd ő is beszélni :D innen már gyorsan megy a dolog és le se fogod tudni lőni :D

JUcu
Nagyon szépek a lányok!Remélem már meggyógyultatok.

Nekem nem sok időm van,most Botit elvitték a nagyszülők 2 napra így egy kicsit fellélegezhetnék,de nem nagyon sikerül :?
Mindenki beteg,még a pici is :( Boti továbbra sem gyógyult ki a felsőlégúti hurutból,újra és újra vissza esik.Elmentünk egy sóterápiás szobába,ami használ is,mert elég szépen ürül a nózija.De bedurrant a füle,középfül gyulladása lett,pénteken felszúrták szegénynek.Zokogtam vele együtt!A pici is betaknyosodott péntekre és nekünk is elkezdett fájni a torkunk.Nekem még soha nem fájt ennyire,2 napig nyelni alig tudtunk.Mára már hangom alig és nagyon folyik az orrom.
A napjaink gyorsan telnek,ha 48 órából állni is kevés lenne!Hunor még mindig jó baba,sokat eszik,bár már kevesebbet alszik.Tejem hol van,hol nincs,néha tápszerrel pótolunk.Hihetetlen,hogy 1 hónaposan 90-110 miliket eszik 3 óránként.Boti állandóan a cicimen lógott,de nem volt ilyen éhenkórász :D Ittam a HIpp natal szoptatós teát amire szegénykém allergiás tiszta kiütés volt az egész teste!Botinál dúl a dackorszak ezerrel,idegtépő tud lenni néha.Iszonyat nehéz higgadtnak lenni,főleg kevés alvás mellett!Tesót továbbra is imádja szerencsére :D Érdekes ránk nem féltékeny,de ha a nagyszülők puszilgatják a picit akkor kiborul.
Nem a legfrissebbek,de.. Kép
Kép

És ha nem jönnék péntekig mindenkinek
Nagyon boldog,békés karácsonyt kívánunk!Kép
gabicsibe
 
 


Gabi, nagyon sajnálom, hogy már megint (még mindig) beteg Boti és az egész család. Jobbulást Nektek! Azt sejtettem, hogy nem unatkozol...

Jerika, gratula a nagyfiú dumájához és a kakihoz!

Juci, csodaszépek a lányok!

Manda, de jó, hogy jelentkeztél!

Nálunk is betegség van, de azért annyira nem vészes. Zéti első komolyabb nyavajáját nyelte be egy torokgyulladás személyében. 1x volt lázas, picit köhög, folyik az orra, de ettől függetlenül egész jól van. Rossz, mint a veszedelem. Ma nekem is elkezdett fájni a torkom, de remélem ennyivel megúszom. Nem hiányozna a betegség.

Én is kívánok mindenkinek Békés, boldog ünnepeket!

Kép

Kép

KépKép
süni76
 
 


Kép

jucicuki
 
 


Boldog,békés karácsonyt!


Majd jövök az új évben,de két hete 38 alá ne, tudom levinni Dóri hőjét!Balu is és én is betegek vagyunk!
Vendég
 


Kellemes Karácsonyi ünnepet kívánunk!

Kép

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


A betegeknek jobbulást, gyógyuljatok meg minnél előbb!

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Boldog Békés karácsont mindenkinek, és jobbulást a kis és nagy betegeknek is.

Kép

Mi szerencsére rendben vagyunk :) Jamina hatalmas, majd igyekszem képet tenni, 94-95 cm és 15 kg, és 110-es overálba nyomja, :)

Puszi mindenkinek

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Mindenkinek kellemes ünnepeket, boldog karácsonyt kívánok!

Aki beteg, gyógyuljon, minél hamarabb :wink:

Juci!

Olvastam a kórházi sztorit, rémes! Örülök, h minden rendeződött! Boldog karácsonyt!
ballagyo
 
 


"Jégvirág költözzön minden ablakra,

gőzölgő kalácsból jusson az asztalra.

Legyen sok ajándék, szívemből kívánom,

s gazdagon, örömökben teljen a Karácsony!"

Kép

Kellemes Ünnepeket kíván:
Takács család: Letti, Lőrinc, Kata és Viktor

Jobbulást mindenkinek, aki beteg! Januárban írok bővebben.. :lol:
torolve_20130114141731
 
 


BÉKÉS, ÁLDOTT KARÁCSONYT KÍVÁNUNK MINDENKINEK!

SHARE ÉS A FIÚK

Kép
Kép
share
 
 


Sziasztok!

Nagyon Boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek!!

Millió puszi!!

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


Kép

Kép
rebe
Dunaharaszti
 
 


Ballagyo, köszi, nagyon megijedtünk :cry:

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/k ... FnPodpZX4a

jucicuki
 
 


Hoztam gyorsan karácsonyi fotókat :D
Kép Kép Kép
Irtó helyesek mindenhol a gyerekek!! Rebe szépek a csajok!! Süni, Gabi nálatok meg a srácok! Juci nagyon jól sikerültek a közös képek! Nálunk sajnos nem igazán lettek használható családi képek, valaki mindig beleintegetett a képbe. :roll: Így csak inkább egyenként lettek fotózva a gyerkőcök.
torolve_20130114141731
 
 


szégyellem magam,nem jutottam ide:((

de gondoltam rátok,és most BUÉK:))))))))))))))))))))))))

Vikkata
jaj de szépek vagytok:))))mekkora lett már a kis röhögösöd is:)))))))))))nagyon cuki:))))))))

Juci
örülök hogy nem lett semmi a leesésnél,elhiszem hogy megijedtetek!!!jobbulást!!!szépek a csajok:))

Sünikém
jaj gyönyörű ez a pasi:))))))))))))))))))))

Benszikém
meggyógyultatok???mi ujság??

Gabi
gyönyörű a pici,na meg a nagy is:))

Olivér már teljesen a régi,kedves édes kisfiam:))))))))))Kamilla meg a világ legjobb kislánya,eszik,alszik,játszik,vigyorog,nagyon édes,az éjjeleket szinte az elejétől végig durmolja:))szóval nagyon jó kislány:))
Karesz szeretne harmadik gyereket,én nem,mondtam neki hogy a csúcson kell abbahagyni:))))))))))
Olivér nagyon nagy lett,és imádja Millát,és akkora dumája van hogy szét röhögöm magam rajta:)))))))))

és akkor képek: Kép

Kép

Kép

Kép

BOLDOG ÚJ ÉVET KIVÁNOK MINDENKINEK :D :D :lol:

bibar
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Békés, boldog új évet kívánok!

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Gabi Remélem Boti már jobban van. Láttam az iwiwen a képket. Helyesek a fiuk.

Vikkata Sugárzik rólatok a boldogság. A kiscsaj is, hogy nő már.

Bibar Rég láttalak beneteket. Nagyot nőttek a gyerekek.

Rólunk. Karácsonykor apa 9 napot volt itthon. Terven felüli. Most viszont dolgozik. Éjfélre talán hazaér. A gyerek 3 hete beteg. Tegnap óta reggel, este szuri. Most végre aludt éjszaka.
Az uj évben jövök képekkel is.

Aki ma bulizik, annak jó szorakozást. Jó ó év bucsuztatót kívánok.
Aki babonás tegyen fogadalmat.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Jerika jobbulást!

Bibar, de szépek vagytok!

Boldog ÚJ Évet kívánok mindenkinek!

Judit

jucicuki
 
 


LÁNYOK - ASSZONYOK!!!

Boldog Új Évet Kívánok!!! :D

Megörököltem a táblát, remélem nagyon kevés ideig vezethetem, de annál nagyobb szeretettel és igyekezettel szeretném.

2011. 01. 01. - az év első táblázata nemsokára bemutatkozik!

Szeretném aktualizálni a táblánkat, illetve pár infót beírni, ami hiányzik. Beszéltünk arról, hogy életkor helyett inkább a születési évet adjuk meg, így nem kell évente átírogatni a korát mindenkinek.

Akik már anyucik, náluk is vannak foghíjak - amiket én gyártottam , szerintem jó lenne, ha azok az adatok is meglennének, hogy az újak lássák, honnan indultak, milyen problémájuk volt és mégis lett gyermekük.

Priviben várom az adatokat, hogy kinél-mit kell módosítanom.
Van ahová kérdőjelet tettem, ha nem fedi a jelenlegi állapotot, kérlek szóljatok!

Köszönöm!


ÍME:
1293876428.5574.xls

Pá Drágáim!
sajt@
 
 


Kép

jucicuki
 
 


BÉKÉS, BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!


A fotók szuperek! Gyönyörű minden gyerkőc rajta.

Bibarci, Kamilla egy az egyben olyan, mintha Olivért látnám picibe :D

Juci, örülök, hogy az ijedelmen kívül más baj nem lett Pannával.

Jerika, sajnálom, hogy betegeskedtek. Jobbulást a nagyfiúnak.

Vikkata, látom nálatok is hatalmas a harmónia.

Gabicsibe, szuperek az iwiw-es képek! Hunornak utólag is boldog névnapot!

Már Zéti is helyre jött a vírusos torokgyusziból. Elég eleven, de nagyon imádnivaló. Már szól, ha készül kakilni, de nem hajlandó ráülni a bilire olyankor. Én meg nem akarom megzavarni az "alkotásban", vagy ráerőltetni. Egyébként reggel és este fürdés előtt már magától ül rá és pisil is. Beszélni még nem hajlandó csak utánozni, ismételni minket.

KépKép
süni76
 
 


Sziasztok!

Az igért képek. Kép



Kép
Most értékeli a karácsonyfát. Minden nap megsimogatja a fát és a rajta lévő diszeket.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Sziasztok!

Először is nagyon boldog új évet kínánok mindenkinek! Jól indult nektek?

Vuki, szerintem nem a Cebion pörgeti fel Annát, inkább csak ilyenje van most. Gábor is Cebionozik, és mégis jól alszik (újra). Tudjátok már, hogy milyen nemű lesz a Tesó?

Ballagyó, jól döntöttetek a szeptemberi ovikezdéssel. Ha van kedved, meséld majd el, miért Waldorf-ovira esett a választásotok!

Manda, remélem, 2011 a Ti évetek lesz!

Gabicsibe, remélem, azóta már jobban vagytok! Édesek a gyerekek, nem emlékszem Boti kiskori fotóira, mennyire nagy a hasonlóság közöttük?

Süni, úristen, mekkora már a fiad! Csudahelyes :)

Juci, nagyon klasszak a 3 a kislány-fotók, kinyomtattátok, úgy küldtétek el? Nem kis munka lehetett a fotózásban, szerkesztésben! Büszke lehetsz a lányaidra, helyesek nagyon :)

Rebeee, de jó Téged látni, micsoda helyes csajaid vannak már neked is! Hatalmasok :)

Vikkata, na véééégre :) Nagyon szépek, boldogok vagytok a képeken, és gondolom irtó fáradtak is. Szerencsére ez nem látszik! Lőrinc dackorszaka lángol vagy megbarátkozott már az új helyzettel?

Bibar, örülök, hogy Oli visszatért! Tényleg rettenetesen hasonlít rá Milla, őrület :) Szépek vagytok nagyon!

Erika, nagyon sajnálom a betegséget :( Azért a karácsony látom jól telt, édes a fiad :) Nálunk is nagy a szerelem Gábor és a karácsonyfa között!

Nálunk minden ok, örülök, hogy magam mögött tudhatom a 2010-et és várom, hogy sok jót hozzon a 2011 :) Remélem, bejön.
A karácsony nagyon jól sikerült, sikerült ráhangolódni, szerencsére ajándékokból sem volt túl sok, így Gábor mindent nagyon élvezett. Persze főleg a karácsonyfát, kerülgette napokig, és végignézte az összes díszt :) Már mondogatom neki, hogy hétvégén leszedjük együtt, igyekszem kedvet csinálni neki hozzá. Különben édes-okos-hatalmaaas nagyfiú, de olyan hisztis néha, hogy a hajam tépem :) Terrible two, tényleg. Visít mindenért, mint akit nyúznak, rekedtre ordítja magát, ha valami nem azonnal vagy nem úgy történik, ahogy elképzelte. Áttört az utolsó 2 foga, de még növésben van, szóval éjjel is szórakoztat időnkénk másfél-két órán át. De olyan cuki tud lenni, hogy hiába megy az idegeimre az egyik percben, a következőben vigyorog egyet, mond valami édeset én meg olvadok :D Hát ilyen ez, gondolom tudjátok Ti is :)
Majd igyekszem fotókat is hozni, remélem, még ma sikerül.

Kép
elan
 
 


Kép
Kép
Kép [/img]
elan
 
 


Gyönyörűek a gyerekek, kicsik és nagyok is :lol: :lol: :lol:

Nálunk is jól telt a karácsony, sokat voltunk vidéken, Soma rengeteg (szerintem a kelleténél több) ajándékot kapott :roll: Lassan kezdünk belerázódni a hétköznapokba. Szerencsére továbbra is sokat vagyunk együtt, úgy tűnik, az eddiginél is kedvezőbb lesz a munkabeosztásom, nagyrészt itthon tudok majd dolgozni. Persze Soma mellett nem nagyon lehet a munkára figyelni, de majd hajnalban és éjjel fogok írni.. Meglátjuk, hogy bírom majd :roll:

Oviba, mármint nagyoviba még nem megy. Továbbra is jár a beszédjavító kisoviba (ismét nagyon dadog, nem tudjuk, miért..), és a jövő héten kezdi a vendégeskedést Waldorfiában.. Háát, nagyon kíváncsi vagyok :roll:

Elan!
Nagyon sokat gondolkodtunk, tépelődtünk. Majd' egy éve olvasom a szakirodalmat, internetes fórumokat, vannak vélemények pro és kontra, mégis úgy döntöttünk olyan pluszt kaphat Soma a waldorfban, amire egy normál oviban nincs lehetőség. Remélem, nem fogunk csalódni!

És itt a mi egyik karácsonyi képünk:

Kép [/img]
ballagyo
 
 


Sziasztok!

Agnese vagyok, csak a régi jelszóval és felhasználónévvel nem engedett be a rendszer.
Nagyon régen jelentkeztem már, folyamatosan el vagyok havazva. :)
Időnkét olvasom kivel mi van. Örülök, hogy gyarapodtunk és annak is, hogy sok helyen érkezik vagy már meg is érkezett a kistesó.
Látom, hogy nem csak én maradtam el, hanem elég sokan :(
Gondoltam írok pár sort, mi van velünk, illetve dobok képeket a srácokról.
Miló 4 éves nagyfiú lett, Zaza most lesz kettő. Nagyon elszaladt ez a pár év. Miló nagyon okos kisfiú(semmi elfogultság :D ), de legalább annyira hisztis is. :D Nagyon érdeklik a számok, most már a házak falán lévő kétjegyű számokat is elég jól tudja. Le is rajzolja a számokat fejből, és már a betüket próbálgatja. :shock: Ügyesen rajzol és nagyon, de nagyon szeret énekelni, nemcsak magyarul, hanem hallás utáni angolul. :D A porszívó dugójába énekel, persze tönkre is ment a kábel....:D Egyébként mindenen ki tud akadni, és akkor ordít....a szövege viszont haláli. Nővérem professzornak hívja...
Zaza egy anyalbőrbe bújt kisördög. Persze a nagymamáéknál az angyal arcát mutatja és nem hiszik el, hogy mit művel itthon. Persze angyalian mosolyog hozzá. :D Ki tud borítani, de ahogy közben meg simogat, meg ölelget, meg puszilgat, nehéz szigorúnak maradni... Mozgásban toppon van, de beszélni még csak pár szót tud. Szerencsére mindent megért, és általában én is őt. :D
Egymással hol jól hol rosszabbul vannak. Nagyon jól játszanak már együtt, de veszekedni is egyre jobban megy nekik. Most már a Zaza se hagyja magát.
Vagyis nem unatkozom, de már csak egy évem van vissza, szeptembertől megy Miló oviba, akkor már kötelező lesz felvenniük, és Zaza is megy jövő januárban. Bele sem merek gondolni.
Bocs, hogy nem írok külön- külön mindenkinek, de azt sem tudom, hol kezdjem. Viszont mindenkinek Boldog Új Évet kívánok.
Bibartól annyit kérdeznék, hogy látthattalak-e Dunakeszin a Tóvárosi játszótéren? Még októberben mikor a kocsiba szálltál be, bevillant, mintha téged láttalak volna.
És a képek
Kép Kép Kép Kép
hagnese
Dunakeszi
 
 


Hűha, Agnese, tényleg régen nem láttunk! Mekkorák a fiúk, te jó ég! Nagyon helyesek. Jó, hogy jöttél.

jucicuki
 
 


Sziasztok!

Ballagyó, lelkesen olvasom a blogodat, de ezt biztosan tudod. Most különösen sokat számít nekem, hogy írod az eseményeket a dadogással kapcsolatban, már meg is rendeltem a könyvet, amit javasolt nektek a logopédus. Sajnos Gábor is dadogni kezdett :(

Agnese, nagyon hiányoltalak már! Azt hittem, nem is olvasod már ezt a fórumot, már egy ideje nem is érdeklődtem, feladtam :) A fiaid annyira helyesek! Milót csak néztem percekig, csodaszép pofija van a kis ördögfiókának, hááát, látszik rajta az erős akarat! Zaza meg tökre hasonlít rá, csak babásabb kivitelben :)

Nálunk annyi esemény van, hogy, amint azt Ballagyónak is írtam, Gábor eléggé megijesztett azzal, hogy dadogni kezdett egyik pillanatról a másikra. Aztán utánaolvastam, és úgy néz ki, 2-3 hónapot érdemes várni, mielőtt logopédushoz visszük, mert van, hogy magától elmúlik. Igyekszem nem izgatni magam rajta, de azért nagyon rossz érzés... :/
Írjatok, ne tünjetek el!

Kép
elan
 
 


Jucicuki!

Köszi :D


Elan
Olvasni szoktam nagy ritkán a fórumot, de reagálni már nem futotta az időmből, meg sok mindenre már csak késve tudtam volna reagálni.
A bátyám kisfia is dadogott kb. három éves kora körül, aztán pár hónap alatt elmúlt neki.
hagnese
Dunakeszi
 
 


Agnese
jaj de jó hogy irtál:)))))))
igen láthattál,szoktunk oda járni játszózni és kacsákat etetni,csak nem ott laktok????
gyönyörűek a fiúk,és milyen nagyok nem semmi!!!
örülök hogy jól vagytok!!!!ha ott laktok egyszer összefuthatunk:))

Elan
hú nagyon komoly kis pasi:))gyönyörű szép:))))remélem a dadogás elmúlik hamar!!!!

Ballagyó
Waldorfra kiváncsi vagyok,majd irjál mi atapasztalat!!örülök hogy jól telt nálatok is az ünnep:)))édes Soma:)

Süni
micsoda ügyi nagyfiad van:)))))))))))))hihetetlen:))na majd beindul a beszéd is ne félj,nekünk annyit beszél hogy sokszor csak egy perc csendet szeretnék,na de nem kapok:))

bibar
 
 


Sziasztok!

Kicsit megkésve: boldog új évet mindenkinek!

Édesek, hatalmasak a gyerkőcök, Rebe, Agnese jó Titeket is látni, olvasni!

Bocsi, hogy nem reagálok mindenkinek külön, de a napi 24 óra valahogy mindig kevésnek bizonyul (biztos rosszul osztom be az időmet - mi lesz 2 gyerekkel?!)

Anna alvása nagyjából rendeződött: még karácsony előtt átszoktattuk a nagyágyra (rendes 90*200-as heverő leesésgátlóval). Persze, erről már le tud jönni, de a trükk most az, hogy délután is hálózsákban teszem le. Nem mintha nem tudná levenni, ha nagyon akarná vagy ezzel együtt kimászni, de így mégis nagyobb az esély az alvásra. Most du. 2-3 körül sikerül általában elaltatni, de muszáj felkelteni 4 körül, különben este 10-ig kukorékol. Persze, ha reggel 7-kor kelteném (és nem 8-9-kor, akkor biztosan korábban ájulna el du. és este is.
Egyébként örökmozgó, egyre önállóbb: vizet egyedül issza műanyag (nem csőrös) pohárból, villával, kanállal segítséggel eszik (ha épp kedve van, máskor kézzel vagy nekem adja az evőeszközt, hogy pakoljam rá a kaját), vetkőzni, öltözni próbálna egyedül. És mindent ő akar csinálni, de ha valami nem sikerül vagy nem engedjük, akkor megy a sikítás, hiszti nálunk is. Kezd dumálni: baba, ló vagy kla-kla, aja=anya, pa=apa, papa (néha sikerül rendesen kimondani is), vava=kutya, meg hangutánzók és kétbetűs szótöredékek: pl. pá=párna, lá=láb, sá=sál, dí=dísz, né(ni), bá=bácsi, tyű=kesztyű, ma=mandarin, mazsola, nya=nararancs, má=mák, dijó, le=leesett, lemegyünk de néha fel-t (vagy lépcsőt?) is jelent, stb.
Mondjuk neki mindig, hogy tavasszal születik az öccse, már megtanulta, hogy baba van a hasamban, néha tök magától mutatja, simogatja, puszilja. Nem tudom, mennyit ért belőle, de imádja a babákat: igazit, könyvben rajzolva, és a saját babaképeit is naponta többször meg kell mutatni neki a laptopon.
Kezdek lassan én is készülődni: begyűjtöttem a használt babaruhákat a családból, nézegetem, mit kell beszerezni. Sokmindent nem, mi nem adtunk el semmit Anna születése után.
Egy bébiőrt akarok majd venni (most már a nagy házban, kertben szükség lehet rá), de kicsit el vagyok veszve a kínálatban. Vajon milyen hatótávolságút érdemes? Elég a 250-300 m vagy legyen 1000 m-es biztos, ami biztos? A falak állítólag sokat leárnyékolnak.
Jucicuki, Te írtad régebben, hogy nyáron, míg a kertben voltatok, Panna bent aludt a házban. Ehhez milyen bébiőr volt elég? Nálunk ráadásul az emeleten van a gyerekszoba.
Mindjárt dobok egy képet is a nagylányról.

Kép
Kép
vuki124
 
 


Kép

Kép
Kép
vuki124
 
 


Mindenkinek nagyon bolldog új évet kívánok!

Sajna sok időm nincs netezni,utoljára két ünnep között jártam gépközelben!nem is tudom mi lenne velem ha nem lenne segítségem!

Rebe
Gyönyörűek a csajok,néha azért írhatnál magatokról!!!

Erika
Utólag is boldog névnapot Marcellnak!meggyógyultatok már?

Bibar
Tényleg tisztára olyan MIlla mint Oli volt kicsinek!nagyon édesek és Oli milyen nagyfiú lett!Lukiék hogy vannak?

Süni
Nagyon helyes Zéti!Sajnálom a betegséget,de gondolom már teljesen meggyógyultatok!

Elan
Na mit szólt Gábor a porszívóhoz?Boti nagyon szereti,bár a nagyon még mindig előnyben részesíti :? Sajnálom a dadogást,remélem gyorsan elmúlik és semmi komoly!Jó nagyot nőtt Gábor is,a kukucskálós kép nagyon szupi!

Ágnese
Hihetetlen milyen nagyok már a fiúk!MIló nagyon helyes pasi,a kicsi meg igazi kópé,a szeme sem áll jól :D

Ballagyo
Soma is jó nagy lett!Kiváncsi vagyok nektek bejön-e ez az ovi!

Vuki
Ahogy olvasom a beszámolód mintha Botiról írtad volna :D Nekünk Angelcare c401 van,nekünk bejött.Anyósoméknál is emeleten vannak a gyerekek és a kertben is jól működik.

Gil
Ti hogy vagytok?Szépen növöget már a pocakod?

Nálunk zajlik az élet!Boti végre meggyógyult köszönhető a sószobának.Mindennap mentünk 2 hétig.A hiszti maradt,sőt már társult hozzá a verekedés,de rám még csak 1X emelt kezet.Az alvása talán rendeződik,mert vissza szoktunk az összebújós elalváshoz.Szegény Hunor ilyenkor háttérbe szorul,délután általában akkor kel mikor a nagy lefeküdne.Volt már,hogy az alvás maradt el(sajna csak velem alszik el,ha itthon vagyok),hogy a kicsi tudjon enni.Hunor székrekedéssel küzd,már kaptunk szirupot,ami jól megtekeri a pocakját és akkor szegénykém nagyon sír.Egyszer nem oldódott fel rendesen a vízben,félrenyelte és majdnem megfulladt!Nem kapott levegőt,már elvolt kékülve a feje és csak erőlködött,de nem jött a levegő.Én meg folyamatosan lógattam és ütögettem a hátát.Párom már a mentőket hívta,de mire felvették addigra szerencsére kijött és elkezdte venni a levegőt.Higgadtak voltunk végig(már amennyire lehet ilyen esetben),de Boti megérezte,hogy baj van és sirdogált.Aztán mikor végre rendeződött Hunor levegővétele össze borultunk és együtt sírtunk.Úgy látszik ő hajlamos a félrenyelésre,mert azóta volt még egy,de akkor csak a büfit nyelte félre és az gyorsan kijött.Azt nem is meséltem,hogy még a kórházban is volt egy büfi félrenyelés,ott az volt a szerencse,hogy a csecsmősök a szomszédba voltak, átrohantam vele és ők segítettek.
Szóval így zajlik nálunk az élet :? És minden tiszteletem azoké az anyukáké akiknek nincs segítsége!
gabicsibe
 
 


Bocsi a helyesírási hibákért :oops: :oops:

Válasz a kérdésedre:

Kép
Kép
gabicsibe
 
 


Elan!

Egyelőre semmi bíztatót nem tudok írni Neked a dadogással kapcsolatban :cry: Áprilisban lesz egy éve, hogy Soma dadogni kezdett, és még mindig ismétel, hol jobban, hol kevésbé.. Az ok, hogy hirtelen, egyik napról a másikra mitől erősödik fel, kideríthetetlen.. Szorgalmasan járunk a "kisoviba", és reménykedünk, hogy enyhülni fog.. Ha gondolod, megírom priviben a logopédusok telefonszámát, vagy e-mail címét :wink: Ne keseredj el!!! Tuti elmúlik! Én is hiszem, bár néha lekonyulok :roll:
ballagyo
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a fiam dicséretét.

Minden baba nagyon szép és rengeteget nőtek, változtak!!!
Jó őket nézni.

Gabi Örülök, hogy Boti rendbe jött. Bárcsak nálunk is ez lenne.

Gondolkodtam , hogy leirjam-e, de nagyon kikivánkozik belőlem.
A gyerek dec. közepe óta beteg. Kezdődött idült hörghuruttal, dec 30-tól Zinacef injekció kura ami jan 2 este lett vége. jan 3-án 38,5 fokkal ébredt. Rohanás orvoshoz. Az labor, röggent kért. Kétoldali arcüreggyuladás. Ő majdnem beküldött a korházba, de mivel pulmológiára is rendszeresen hordom, megvárta másnap annak az orvosnak a véleményét. Az adott szétszedhetős kapszulát és ujabb orrsprayt. De közben a láz tombolt, mértem 39,9 is. Végül algopirin injekciót itatam vele, mert egyik doki sem volt hajlandó megszurni. Azután ment le a láz. Semmi nem használt neki.
Közben járunk sóbarlangba is. Szombat óta megint köhög, folyik az ora. Doki azzal vigasztal, hogy majd nyárra rendbe jön. A ködös, füstös levegő nem használ neki. Tavaly is ez volt. Jan-jun-ig folyamatosan. max 1 hét tünetmentesség. Azóta nincs uszás, gyógytorna, tipegő, motorozás.
"Bura alatt "őrzöm a gyereket. Mégis beteg.
Szerencse, hogy apa eddig itthon volt. Tudott rá vigyázni. Igy is 3 nap meló volt neki, a gyereket meg anyámékhoz kellett beadnom, hogy ne cipeljem a hóban magammal. Na most megkaptam tőlük is.
"Ide ne hozd még egyszer a gyerekedet betegen. Ne is törd a fejed azon, hogy ha ovodás lesz a gyerek és beteg lesz, hogy mi vigyázunk rá."
A munkahelyen kérdezték, hogy megyek-e vissza nyáron dolgozni.
Egyenlőre függőbe hagytam a kérdést. Az ortopédiától tettem függővé. Oda márciusba kell vinnem kontrollra. Ott mit mondanak.
Elintéztem a beteg gyerek után járó emelt összegű családi pótlékot. 1 évre megkaptuk. Szeptemberben jár le. Van 84 nap szabim. Most mit mondjak nekik. Ha fel veszem a munkát és megint ilyen beteg lesz, nem fogják türni a hónapokig hiányzást. Pedig mennék már dolgozni, a pénz is kellene. Vagy maradok gyesen továbbra is, amit nem akarok. Most mit csináljak.........
Bocs, ha valakit megzavartam a soraimmal, de nagyon kikell irnom.

Ja a mai napra hab a tortán. Napok óta nem igazán megy a poszivom.
A szürőt már kétszer átmostam. Porszivozok, de nincs por a tartályba, hol van. Mikor megnézem a gégecsővet. Idáig két ceruzaelemet szedtem ki belőle, de még 3 mat látok, amit majd ha haza jön apa, varázsol elő.
Szerencse, hogy nem füstölt le a porszivó. Drága kicsi fiam....

Na megyek. Nagyon köhög megnézem mi van vele.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Agnese, Ballagyó, köszönöm a dadogással kapcsolatos infókat; most úgy tűnik, Gábor felfüggesztette a dolgot, pár napja egyáltalán nem dadog. Gondolo, lesznek még visszaesések, de remélem, azon is ilyen hamar túl lesz.

Vuki, nagyon ügyes a lányod, Gábor mennyivel idősebb, de feleennyire nem önálló :) Eszébe nem jutna egyedül megpróbálni öltözni, hiába motiválom. Nekünk is van bébiőrünk, az Avent Phillips analógjából kettőt elfogyasztottunk, állandóan szervizbe kellett hordani, elég vacak. Aztán kölcsönkaptunk egy kínai piacos vackot, 1 éve használjuk és tökéletes. Szerintem ennek csak pár száz méter a hatótávolsága, 3 szintes a házunk, és mindenhova elér.

Gabi, Gábor kedveli a porszívót, ha porszívózom, mindig jön vele segíteni :) Hunor és Boti nagyon hasonlítanak, kíváncsi vagyok, ahogy nő Hunor, megmarad-e a hasonlóság! Sajnálom ezt a félrenyelést, horror lehetett :((((

Erika, jobbulást Marcinak, nagyon sajnállak Benneteket, szörnyű ez a sok betegség :( A meló-ügy sem egyszerű, ilyenben aztán tényleg nehéz tanácsot adni... az ovi az tényleg kész betegség-gyár, és a kisgyerekes anyákat kinézik amúgy is alapból a melóhelyről, hátha még beteges a gyerek. Tippem sincs, mit tudnátok csinálni :/

Nálunk valami vírus kering a családban, kezdte a férjem lázzal, torokfájással, náthával, tegnap Gáboron jött ki... neki "csak" magas láza volt, és hányt, mára sokkal jobban van, már csak egy kis hőemelkedés maradt vissza. Rajtam most kezd kijönni, kapar a torkom, remélem, megúszom enyhe tünetekkel.

Kép
elan
 
 


Azt meg nem irtam, hogy dec 28-ra volt időpontom mamaográfiára. Erre orvos nincs. Röggent megcsinálták, de az uh meg a mintavétel elmaradt. Majd értesitenek mikor menjek legközelebb. Október óta nem haladok. Azóta már a hónomalja meg a balkezem is fáj időnként.
Ennyit az egészségügyről. A hormonvérvétel eredménye jó lett.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Elán jobbulást a családnak!

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Meg van apa elveszet ceruzaelemei. 12 db-ot szedet ki a porszivó gégecsővéből.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Sziasztok!

Sok időm nincs, de már össze vissza szégyellem magam :oops:
Olyan régen jártam erre...

A babák gyönyörűek, egytől egyig, Jamikának nagyon tetszettek :) Főleg Gábor :) felkiáltott mikor másodszorra látta képeket, hogy Gá baba (mondtam neki a babák nevét) :)

Gabi!

Boti és Hunor nagyon hasonlítanak egymásra :) Édesek nagyon :)

Erika!

Szegény picikéd :( Sajnálom ezt a betegséget, de mi pl. használjuk az OMRON sóinhalátort, ha felírják nem is olyan drága, sé a házidoki is felírhatja, sóoldatos inhalátor, olyan majdnem mint a sóbarlang :) Tudom ajánlani ha ilyen sokat léguti beteg a kis drága..
Azért döbbenet amit a szüleid mondtak... Anyum is megdöbbent, hiszen ránk is mindig a mama vigyázott, ha anya nem tudott eljönni a melóból, és 300 km-ert utazott mami ha betegek voltunk, de boldog volt hogy velünk lehetett...
A munkahely elég kényes kérdés. sajnos nem tolerálják az ilyet. Nekem a tesóm volt mindig beteg (asztma) de anyu állami helyen melózott, így azért könnyebb volt... Bár már azok a helyek sem tutik :(
A ceruzaelemes sztori nagyon tetszett :)

ELan!

Jobbulást nektek...

Most csak ennyi időm volt, igyekszem jönni sűrűbben :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Vuki, nekünk is Angelcare-ünk van, és nálunk is emeleten van a gyerekszoba, de elég.
http://www.angelcare.hu/ac401R.php
Én nagyon szeretem, éjszakai szoptatáshoz elég az éjszakai fénye.

jucicuki
 
 


Vuki!

Nekünk is olyan van mint Juciéknak, nagyon jó :)

Lányok!

én megőszülök.... :shock:
A gyereknek lehet hogy himlője van, megkapta ellene az oltást, de most kijött kb. 5 pötty. Ma kellett volna vinnem a pullmonológushoz, mert hörög, azt is lemondtuk... Közben mindent át kell szervezni... A dokinéni szerint nem lesz komoly, mert kapott egy oltást, de akkor is aggasztó... Járt már így vki hogy oltás ellenére is himlős lett a gyerkőc? Mire számítsak?

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Köszi a bébiőrös hozzászólásokat. Most már csak azon dilemmázok újra, hogy kell-e bele a légzésfigyelő... Annának nem volt semmi ilyen kütyüje és szerencsére nem is volt rá szükség, de persze az ördög nem alszik...

Witch!
Sajnálom a bárányhimlőt. Jami egy oltást kapott vagy kettőt? Unokaöcsémnek még csak egy oltást adtak anno (most 4,5 éves) és ő is megkapta. Viszonylag enyhe lefolyású volt, csak ő ekcémás is, úgyhogy felülfertőződött, emiatt tartott asszem két hétig.

Erika!
Sajnálom a folytonos betegséget! Anna még tőlem is alig szokta elkapni a torokgyulladást-náthát, pedig ezen a télen én is másodszorra kínlódom vele (szerencsére láz nélkül).
Meló így tényleg nehéz, nem szép a nagyiktól, amit mondtak. Nem tudom, mivel foglalkozol, otthonról nem tudsz majd esetleg vmit dolgozni? Esetleg majd egy jó bébiszitter, aki betegség esetén is vállalja a fiad - persze ehhez meg jól fizető állás kell.

Kép
Kép
vuki124
 
 


Erika!

Nagyon sajnálom Marcellt, hogy ennyire és egyfolytában beteg :cry: Nálunk Soma kruppos és asztmás is :cry: Ez a ködös idő neki sem tesz jót, hajnalban nagyon köhög :cry: Most folyamatosan inhalálunk Omron készülékkel (ezt írta Witch is), Kalciumot és Fluimucilt adok neki, nehogy befulladjon. Mi eddig egyszer voltunk pullmonológusnál, azt mondta, amíg ki nem alakul a gyerek immunrendszere, azaz 4 éves koráig ne is álmodjak óvodáról.. Nem könnyű megoldani, de egyszer csak megerősödik ő is :wink: Kitartás, állítólag hamarosan vége a ködös időnek és jön a száraz, hideg tél. Én már alig várom! :wink:
ballagyo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: