Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

sok fórumot végigolvastam, de róla nem találtam szinte semmit... nekem ő a nőgyógyászom, de most elbizonytalanodtam... nehezebben jött össze a babánk a férjemmel, de sajnos a 16. héten elhalt. Meg kellett szülnöm, bent voltam a SOTE-n, de nem úgy foglalkozott velem, ahogy elvártam volna. Viszont visszamentem hozzá a 4 hetes kontrollra és akkor nagyon kedves volt és emlékezett velem kapcsolatban mindenre, már a rendelőjébe történt belépésemkor kérdezte, hogy hogy vagyok és mondta, hogy ne izguljak, lesz még baba.

De kicsit elbizonytalanodtam vele kapcsolatban, mert belegondolva abba, hogy ha nála szülnék, akkor is átadna más dokiknak? Vagy lehet rá számítani?

Légyszi segítsetek, kinek milyen tapasztalatai vannak. Akár privibe is...

Köszi
Vendég
 


Gimes dr. urat nem találom túl kedves embernek, bár őt dokimnak soha sem választanám. A problémád engem is meghat, ugyanis én ez év március elsején szültem meg egy elhalt babát a 18. héten a II Sote-n. Borzasztó és feldolgozhatatlan. A szülőszobára sem vittek le, annyian szültek akkor, úgyhogy a pathológián történt meg a dolog az egyik ágyon. Az én dokim végig ott volt mellettem és nagyon sok mindent köszönhetek neki. Dr. Várbíró Szabolcsról van szó, szakmailag és emberileg nem tudnék jobb orvost ajánlani. Hozzá képest a Gimes egy beképzelt vén majom. Ha tudsz Írj. Sok erőt kívánok hogy valamennyire fel tudd dolgozni a veled történteket. Szia :cry:
gitti
 
 


Sziasztok
Nagyon sajnálom, ami veletek történt :(
Gimes doktornál szültem egy éve, ő volt a választott orvosom. Nekem is úgy ajánlották és én maximálisan meg voltam, vagyok vele elégedve. Velem mindig nagyon kedves volt, mindig mindenre emlékezett velem kapcsolatban. Valóban nem az a mézes-mázas doki, de nekem nem is arra volt szükségem. Elég volt, hogy kedves volt és megbíztam, bízom benne.
Sziasztok
gyurmanó
 
 

 
 

Sziasztok

gitti
Nekem is hasonló volt a történetem, én is a pathológián szültem meg az egyik ágyon. Mondjuk a bajban nagyon nagy szerencsém volt, mert cirka 2-3 óra alatt az egész lezajlott attól kezdve, hogy bekötötték az infúziót.
Nálad mi volt a gond hogy elhalt a baba? Mutatott valamit a szövettan? Ha nem akarsz itt beszélgetni, írhatsz privibe is vagy a mail címemre...

gyurmanó
Gimessel nekem eddig nem volt gondom. Valóban nem egy ajnározós doki, de ajnározásra ott a családom. Az volt a gond vele, hogy a 3 nap alatt míg bent voltam, szinte nem is láttam, mert mindig másfelé volt dolga. Legalább reggel mielőtt elkezdett volna rendelni, feljöhetett volna megkérdezni, hogy mi van velem.
A másik viszont az, hogy mikor visszamentem hozzá akkor meg nagyon kedves volt.
A bizonytalanságom abból fakad, hogy vajon csak most volt ilyen, mert tényleg sok dolga volt vagy máskor is ilyen lesz... mi lesz, ha a szülésnél is így viselkedik? Mondjuk ettől függetlenül biztonságban éreztem magam, mert azok a dokiknak akiknek átadott, nagyon rendesek voltak. Mikor ugye bekötötték az infúziót, azt mondták, hogy 12-72 óráig eltarthat. Neki dolga volt, így elment a kórházból. Mivel nekem hamar vége volt, így már nem ért volna vissza. Ez nem is gond. Viszont kedden kora délután történt minden és én szerda reggel 10-ig semmit sem tudtam... mármint hogy hogy sikerült a szülés utáni kitisztítás, minden rendben ment-e, stb... ugyanis a doki aki engem műtött, az már elment műtét után, tehát nem jött fel sem a férjemhez, sem aztán hozzám. Mint utólag kiderült szerintem ő már "túlórában" műtött, mert mikor már mennem kellett a műtőbe, akkor keresgéltek egy dokit (ezt a férjem mondta). És nem jött fel a Gimes sem. Szerda reggel 10-kor az alagsori rendelőjébe kellett lemennem a papírjaimmal hálóingben, köntösben. Szóval legalább az jó lett volna, ha akkor feljön...
vagy csak én vagyok túl érzékeny?

Mikor Te szültél nála, akkor bejárt hozzád?
Vendég
 


Szia baba,

nem hiszem, hogy te lennél túl érzékeny, de más elveszíteni és más "kapni" egy bébit. 5 nappal később jött a kicsilány a kiírt időponthoz képest és lehetett üzletelni vele, hogy ne kelljen befeküdnöm. 22-én a rossz ctg miatt ragaszkodott, hogy töltsem a hétvégét a pathológián. Péntek este is még benézett hozzám és hétfőn reggel is feljött megvizsgálni. Már mentünk is le a szülőszobára. Majdnem végig ott volt...igaz, hogy csak a fotelben ült, de ott volt. Aznap már nem láttam, de másnap és harmadnap is feljött hozzám és mivel látta, hogy minden rendben, nem jött, már csak a varrat szedésre. Jól esett, hogy jött, de ha nem jött volna, az sem tragédia, hiszem minden más egyébbel voltam elfoglalva és minden rendben is volt. Mindig volt egy kedves szava vagy egy elejtett poén, hogy oldja a feszültséget, ami bennem volt a szülés miatt. Amíg a gyerekágyon voltam, minden nap láttam őt...gondolom más anyukákat is látogatott.
Lehet, hogy más esetben engem is máshogy érintett volna, ha nem látom napokig.
Neki is lehetnek rossz napjai, bár ez nem mentség, ha ő a választott orvosod.
gyurmanó
 
 


Sziasztok!

Nekem is a Gimes dorktor Úr volt az orvosom. Én nagyon megbíztam benne, nem egy viccelődő valaki de szerintem nagyon nagyon rendes. Én febrár 18-ra voltam kiírva, ennek ellenér január 26-án szültem nála, habár én a császárt nem nevezném annak. Én a korházba mentem csak be január első csütörtökén UH-ra (áramlás), és CTG-re. Sajna kb 2 óra múlva már sírtam a felvételi szoba előtt. A CTG-re azt mondta OK, lássuk az áramlást - az UH-os Andreán már az első pillanatban láttam, hogy mi innen már nem megyünk haza - csak szétválasztva. Az UH végén az Andrea egyből ment is Gimeshez - és ő közölte a "jó hírt". Azt mondta, hogy jó lenne még ha 2 hétig együtt maradhatnánk - ebből szerencsénkre lett 3 hét. Minden nap 3 CTG + 1 UH + 0,5l lötyi infúzió, még hétvégén is 3 ehhez párosult diatész is (insulin). A dokikám minden nap benézett hozzám az első hétvégén még szombaton és vasárnap is. Megnézte reggelente a papírjaimat - eredményeket és utána jött mondani, hogy még maradhatunk csak pihenjek szépen. A 3 hét alatt nemegyszer ő nézett meg a Börzsonyi dokival UH-on (én őt is kedveltem). Végül ők ketten még 26-án is azt mondták, hogy várjunk hétfőig, de a NagyTanács NEM Ők úgy döntöttek, hogy itt a vége fuss el véle pihi. És 26-án 16.02-kor felsírt az én pici Tündér Bogaram Ákoskám. Ja és még gyerekágyon (osztályon) is miden nap jött kivéve a hétvégét de akkor meg úgyis jött aki csinálta az érzéstelenítést, még hétvégén is adagolta azt a finom fájdalomcsillapított. Nem tudom, hogy őt hogy hívják - közép magas nagyon vékony őszes fitalember - nagyon kedves volt ő is.

Én nagyon remélem, hogy még fogok bent feküdni a gyerekágyon és a Gimes doktor lessz az orvosom akkor is!

Ja - és amikor én szültem akkor volt szegénynek egy rendes szülése is, egyszerre 2 szülő nőt kiszolgálni igen nehéz!

Sziasztok

Ja és mikor a patológián voltam ott is volt olyan aki már kb 2-3 hete ott volt most mindegy hogy miért a lényeg az ő orvosa az egyik professzor volt és nem jött be hozzá pedig az egyik este már nagyon nagyon rosszul volt és lehetett tudni, hogy mi lessz a vég ami sajnos hajnalban be is következett - és a professzor nem jött be hozzá az ügyeletes orvos látta el
erika13
 
 


Szia baba 79! Bocs hogy eddig nem írtam, de nem voltunk egy hétig itthon. Lementünk Hajdúszoboszlóra egy kicsit a gyógyfürdőbe hátha megjavulok a műtét után. Nos a kérdésedre válaszolva a gyereknek semmi baja nem volt, az hogy valójában mi okozta arra én is szeretném tudni a választ, augusztus végén lesz egy hormonvizsgálatom, abból a dokim sok mindent remél, hogy meg lehet tudni az okokat. Mellesleg az Rh összeférhetetlenség is okozhatta, de volt már problémás terhességem, úgyhogy tudnék mesélni. Amúgy 2 fiam van, egy 2 és egy 4 éves. Írjál majd, szia

Gitti
gitti
 
 


Sziasztok!
Én nem vagyok/voltam Gimes dr. páciense, nekem Várbíró dr. az orvosom :D , de megvan a véleményem Gimes dr.-ról. Mikor szültem, egy anyuka feküdt mellettem, akinek Gimes dr. az orvosa. Ő nagyon meg volt elégedve vele, de ahogy ő elmesélte a történteket, én inkább csak kiábrándultam Gimesből. Az anyuka már a várandósság végén bent feküdt a pathológián, és egyik este elfolyt a magzatvize. Kb. két óra körül éjszaka megérkeztek a fájások is és beindult a szülés. Ekkor értesítették Gimes dr.-t (ez egy szombatról vasárnapra virradó hajnal volt), aki csak hat órakor jött be, és közölte, hogy túl nagy a baba, ezért meg kell császározni. Negyed óra múlva, már császárral kint volt a baba. Én őt nem vitatom, sőt nem is vitathatom szakmailag, de azért ez egy nagyon kényelmes álláspontnak tekinthető részéről. Császár után hazament, az örzőben egyáltalán nem lehetett látni.
Lehet, hogy én vagyok túl nagy igényű, de azért Várbíró dr.-nál ez "egy kicsit" másképp működik. Azt hiszem, akik Várbíró dr.-hoz járunk, egy kicsit el vagyunk kényeztetve, de nagyon jó ez a kényeztetetés. :D :D :D
A legjobbakat kívánva:
floricsika
floricsika
 
 


Sziasztok

Gitti
Nekem is megjott mar a szovettanim... semmit nem talaltak. Gimes azt mondta, hogy lehet az, hogy virust kaptam vagy a lepeny nem tapadt meg jol es nem kapott eleg oxigent vagy egyszeruen a genek "igy" alltak es nem "ugy"...
Azert ez riaszto... foleg igy elso babanal... mert ugye mindenki azt mondja, hogy ugyanmar a kovetkezonel biztos nem lesz semmi baj... de ugye ezt ki tudja garantalni... es akkor csak vegig izgulod a terhesseget, hogy tenyleg ne legyen baj....
Milyen hormonvizsgalatot kell csinaltatnod? Progeszteronra? Neked is ezzel van problemad?

Erika
Orulok, hogy jo tapasztalataid vannak Gimessel... tenyleg nem egy mezes-mazas doki es nekem is ezert volt szimpi... nem szeretem sem a nyavogo embereket sem a negedeseket es ezert nekem bejott... viszont... sokat gondolkodtam azon, hogy mikor bent fekudtem ugye en azert fekudtem bent, mert gond volt. Mikor az ember szul akkor (gondolom) az orom es a sok elfoglaltsag a baba korul eltereli a figyelmet es nem kell, hogy allandoan ott legyen a doki. Viszont nekem nagyon jol esett volna, ha ramnez es megnyugtat, hogy minden oke, minden rendben volt, nem lesz semmi baj. De nem jott.... A masik, amit irtam, hogy mikor visszamentem hozza, nagyon normalis volt. Emlekezett ram, beszelgetett velem... hat meglatjuk. Ugy beszeltuk meg a ferjemmel, hogy visszamegyek hozza szeptemberben es meglatjuk, hogy hogy all a dolgokhoz...

floricsika
Igen, mint olvastad, nekem is ez a gondom, hogy hiaba jo szakember, nem nokent/emberkent kezel, nem foglalkozik a lelkemmel. Azzal nyugtattam magam, hogy a lelkemnek ott a csalad (szerencsere borzaszto jo csaladom van) es a doki meg legyen jo szakember. De azert mikor ilyen rossz tortenik... hat igencsak jo lett volna, ha O mint orvos jon es megnyugtat... na mindegy.

Meg egy kerdes. Irtad Te is es Gitti is, hogy Varbiro Szabolcs az orvosotok. Neki hol van a maganrendeloje? O is foglalkozik problemas esetekkel?

Baba79
Vendég
 


Sziasztok

Baba 79
Szerintem nincs olyan orvos akivel mindenki teljesen elégedett lenne.
Vagyis egyet ismerek csak ő nem a II klinikán dolgozik és nem sima nőgyógyász (ő a Kaáliban van). Egyébként mikor januárban bent feküdtem 3 hétig a császár előtt a mellettem lévő ágyon egy 36 éves hölgy feküdt (ovónő) neki a 3. baba ment el, vele az orvosa (az egyik professzor) alá is iratott egy papírt, hogy a saját felelősségére tartja meg a babát (a fertőzések miatt), ő megmondta neki hogy a legjobb az lenne ha elvetetné (de ő azt mondta, hogy nem, ha a baba elakar menni menjen, de ő ilyet nem tesz). Szegény a vérnyomásával feküdt be azt rendbe hozták, majd elkezdett szívárogni a magzatvize - pici mozgás, felpocolt csípő és lábak -. Az ominózus éjszakán szegény (nemtudták a dokijuk telefonszámát) nem igazán törődtek vele sem az ügyeletes sem a nővérke, az egyik szobatársunk ápolgatta, én is hiába mentem szólni a nővérkének, hogy hívjon orvost azt mondta jó - orvos már csak hajnalban a szülőszobán látta aki ellátta őt. Neki is azt mondták, hogy legközelebb. De szegényt mindenki úgy sajnálta, és után még vissza jött hozzánk megnézni minket, de látszott rajta, hogy szegénynek milyen rossz. Ja és az orvosa nem jött be hozzá, egy vadidegen orvos látta el.

Bocs hogy ezt leírtam, de csak azért hogy tud. Egyébként pedig a Gimes a reggeleket akkor mindig az osztályon kezdte megnézte a betegei papírjait és hozzám volt hogy csak délután jött be egy fél percre. Azt onnan tudom, hogy az osztályon kezdte a napot, hogy a szobatársaim is mindig mondták itt a dokim és a papírokat nézegeti, illetve láttam én is.

Ui: szegénynek van mit csinálni nem unatkozik - rendel a rendelőben - + etleg szül - + műtétje van -+ megbeszélés van - mindig van valami ---- Volt hogy a rendelőjénél már ott várták nagyon hogy ekkorra meg ekkorra volt megbeszélve - az emberek nem tudnak várni (tisztelet a kivétel) de majd megtanulják ha olyan helyre kerülnek mint én és a férjem, mi az a fél óra - óra várakozás egy orvosra ahoz képest mint a mikor az ember arra vár hogy megmondják, hogy mi a baja miért nem jön össze a bébi és végül mikor összehozzák segítséggel akkor rájönnek hogy már nem számít az a sok várakozás, én mindig türelmesen vártam mindenhol és meg is lett az eredménye
erika13
 
 


Szia Baba 79! Én nem ítélem el Gimest, nincs hozzá jogom, biztos jó szakember, nem volt és nem is lesz a dokim. Én Várbíróban találtam meg azt az orvost akit kerestem, kár hogy csak most váltottam rá. Eddig más dokim volt, Matányi dr. a II.nőin szintén, de ő már súlyos beteg és az utolsó terhességemet nem vállalta, úgyhogy váltottam, de utólag nagyon örülök. Egy doki általában mindig elfoglalt, ahogy írtad lehet a műtőben vagy rendel stb, de ha igazán fontosak neki a betegei vagy csak a pénztárcát látja bennük, abban azért van különbség. Most kezdtem igazán érezni, mikor én is bennt voltam és ahányszor volt a dokimnak 2 szabad perce, megkeresett és beszélgettünk, megnyugtatott és ellátott orvosi tanácsokkal, valamint azt is megbeszéltük hogyan tovább. Én úgy érzem vele még nem szaladt el a ló, pedig rengeteg betege van, és szinte éjjel-nappal a klinikán megtalálható. De ízlések és pofonok, mindenkinek más doki a jó, mindenki megtalálja a számára legjobbat. Ez így van rendjén. Nekem a hormonban csak tesztoszteront néznek, abból elvileg minden kiderül. Hát legyen így, mert egy esélyem maradt. Ha nem jön össze, többet nem lehet baba a magam egészsége miatt. Bár a legfőbb vágyam, hogy legyen harmadik gyermekünk, de majd meglátjuk, másfél év múlva sikerül-e.
gitti
 
 


Gitti

Nem én irtam, hanem erika, hogy lehet más elfoglaltsága is... :) műtét, megbeszélés meg ilyenek...
De azt nem irtad, hogy meg tudnád mondani, hogy hol rendel magánban Várbíró Szabolcs? És hogy foglalkozik problémás esetekkel is?
Vendég
 


Baba79!

Küldtem privit Várbíró dr. elérhetőségével. Igen, foglalkozik problémás esetekkel is. Én sem voltam egy könnyű eset, bár Hála Istennek, nem volt hozzád hasonló problémám. És mint látod, Gittivel is foglalkozik.

Erika!
De van olyan Doki, akivel mindenki elégedett. Úgy hívják, hogy Várbíró Szabolcs. Ha gondolod, elküldöm Neked priviben, hogy miért vagyok ebben ennyire biztos.

Üdv mindenkinek!
floricsika
floricsika
 
 


Sziasztok

Baba Floricska

Én azt szeretem, ha az orvos megmondja, hogy mia van, mi a helyzet. Nekem elég volt, hogy 1 nap csak egyszer jött és elmondta, a lényegt, és kész. A a nővérekkel nem voltam a patológián megelégedve (3 hét). Nekem napi 3 CTG-t írt elő a Gimes, és volt, hogy a délit délután 4 kor csinálták meg annak ellenére, hogy én előtte már kétszer is szóltam, de a 3 hét alatt ez nem egyszer előfordult, vagy a napi 1 UH-ért is nemegyszer mindig volt 1-2 társam akikkel mindig "zargattuk a nővéreket" hogy mikor. Nem szeretem ha állandóan áll felettem valaki, nagyon utálom. Ha rendesen szültem volna akkor se igazán szerettem volna, hogy a dokim ott álljon vagy üljön esetleg órákat felettem, mit nézze, hogy én ott szenvedek - azért vannak a szülésznők (ők is ugyanúgy tartják a markukat). És ha már az anyagiaknál tartunk, szerintem a Gimes nem pénzéhes, legalábbis az én tapasztalataim és ismerőseim szerint. De tudok olyan orvost is nem egyett ugyanitt aki előre magától közli a tarifáját ill. hogy mennyit adjon a kedves anyuka a szülősznőnek. Én nálam ilyen nem fordult elő, volt mikor megkérdeztem és azt mondta, hogy semmi a TB fizeti, máskor meg amennyit gondoltam, és nem valószínű, hogy keveselte, mert mindig rendes volt hozzám. (nem vagyok eleresztve anyagilag)

Floricska
azért szívesen elolvasnám a véleményed Várbíróról, és ha kérhetlek adj róla személyleírást is, és akkor be is fogom tudni azonosítani: nem egy olyan középmagas bozontos hajú kb 35 körüli férfi.
www.nagyattila@vnet.hu

Egyébként én szülőszobai osztályos orvosra haragszom nagyon, 34 hetesen vett fel Gimes a korházba, a patológián a ki felvett leküldött megfigyelésre a szülőszobára ott voltam majd 1 napig és másnap reggel a doki úgy megvizsgált mint aki szülni készül - úgy fájt, hogy legszívesebben csúnyán hangzik de olyat belerúgtam volna, hogy csak na, a saját orvosom nem vizsgál meg nehogy baj legyen ez meg mint a szatír. Erre az egyik szülésznő meg csak annyit mondott, hogy lehet hogy egy kicsit durva volt a doktor úr, hát csak annyira durva, hogy jóformán a csillagokat láttam.
Na mindegy túl vagyok rajta.

Sziasztok

Erika
erika13
 
 


Sziasztok

Csak megerősíthetem, amit Erika a hálapénzzel kapcsolatban írt. Én is hallottam olyan orvosról, akinek konkrét tarifája van, közli az anyukával, hogy mennyit kér. Jóllehet az egyik legjobb orvos a klinikán és nagyon sok kismamija is van, no de én mindig azt gondoltam, hogy a hálapénz attól az ami, mert ha meg vagyok elégedve adok, ha meg nem vagy nincs, akkor nem.
Gimes doktorral soha nem beszéltünk az anyagiakról, csak hallottam, hogy a terhesgondozás tízszeresét szokás adni. Mi sajnos nem tudtunk annyit rászánni, de adtam neki egy kissebb összeget és szerintem így is rendben volt, mert amikor a 6hetes kontrollra mentem, ugyanolyan kedves volt, mint máskor.

Hédi
gyurmanó
 
 


Sziasztok

Gyurmanó
Te mikor szültél nála?
erika13
 
 


Baba79, Erika!

Írtam privit, de nem tudom, hogy megkaptátok-e, mert a kimenő fiókban szerepel, de az elküldöttben nem. Én még kezdő vagyok, lehet, hogy bénáztam. Kérlek, jelezzetek vissza!
floricsika
 
 


Szia Erika,

július 25-én lesz 1 éve. Életem legszebb élménye volt és most is az. És te?
gyurmanó
 
 


Szia Gyurmanó

Én idén január 26-án szültem, de szerintem a császár nem az.
erika13
 
 


Sziasztok Jó Reggelt Mindenkinek

Floricska
köszi szépen megkaptam
erika13
 
 


Sziasztok

floricsika
köszi, én is megkaptam. Meggyőztél róla, hogy érdemes egy próbát tennem nála és felkeresni....
remélem sikerrel járok nála.... :)
Vendég
 


Sziasztok

Baba 79

Bocsi - remélem, hogy nem haragszol meg a véleményemért.
De én ha orvost váltanék akkor biztos, hogy az a másik orvos egy másik kórházban is dolgozna, mert számomra elég cikis lenne ha befeküdnék a kórházba és velem szembe jönne az előző orvosom, vagy esetleg mégrosszabb, ha mondjuk egy betegével együtt feküdnék egy szobába ............... stb.
erika13
 
 


Erika13

Bár ezt priviben vitattuk meg Floricsikával, de végülis ez a része nem baj, ha megjelenik nyilvánosan...
nem haragszom a véleményedért, mert ez nekem is nagy dilemma, hogy mit tegyek. Viszont szeretnék a II.számún maradni, viszont nem biztos, hogy a Gimesnél.

Nekem már nagyon régóta ő a dokim, és nem is gondolkodtam, hogy váltani kéne, mert meg voltam elégedve vele. Szakmailag ő nagyon jó, de emberileg egy kicsit elmarasztalható a viselkedése. Emiatt kezdtem el fórumokat olvasni és érdeklődni, hogy az én érzékenységem az oka vagy valóban egy kicsit érzéketlen doki.
Elég sok kismama/anyuka véleményét olvastam és arra a következtetésre jutottam, hogy nem én vagyok érzékeny.

Nem csináltam fesztivált, nem hisztiztem mikor megtörtént az, hogy elhalt a babám, hanem csendesen sírva próbáltam átvészelni a férjem és a családom segítségével. Nem emésztem magam azon, hogy miért épp velem történt meg. Megtörtént és ezen már nem tudok sajnos változtatni. Próbálok erős lenni és úgy vélem sikerül is. A következő manócskához muszály lesz nem a múlton keseregni, hanem pozitívan előre nézni.

Viszont bennem van a félsz is, hogy megtörténhet még 1x... és akkor viszont szeretnék magam mellett tudni egy olyan orvost, aki igenis a 3 nap alatt bejön hozzám, de legalábbis a műtét után (ha már úgy alakult, hogy nem ő tudta megcsinálni) bejön és elmondja, hogy minden rendben volt. Sztem nem normális, hogy kedd du 15-től szerda reggel 10-ig a dokim nem nézett felém, holott tudta, hogy megműtöttek és túl vagyok rajta, hisz ő mondta, hogy telefonáltak neki, de már máshova volt úton. De tudod akkor legalább reggel egy fél szóra beszaladt volna, hogy majd találkozunk, de nyugodjon meg minden OK.... Én kedd délutántól szerda délelőttig a műtét után nem tudtam, hogy rendesen sikerült-e minden... valszeg ha nem, akkor úgyis szólnak, de azért ne nekem kelljen ezt találgatni, hogy valszeg okés volt.

Ezért keresek most már olyan orvost, aki lelkileg is tud segíteni...
Egyébként meg szabad orvosválasztás van... mivel nem terhességem közben váltok orvost, ezáltal szerintem nem lehet kifogása az ellen, hogy más nőgyógyászt keresek. Vagy ez úgy működik, hogy az ember választ egy nőgyógyászt és ha törik, ha szakad mellette kell maradnia vagy el kell hagynia a kórházat? Szomorú lenne, ha ez így lenne...
Vendég
 


Szia

Baba 79
Aki a műtétet csinálta ő is bemehetett volna hozzád és tájékoztathatott volna a dolgokról, hogy jelenleg mi a helyzet stb.
Ha megszabad kérdezni akkor ki csinálta a műtétet?
Számomra egyébként az sem mindegy hogy egy orvos tud e UH-ot csinálni vagy sem, mert a klinikán van nem egy aki nem tud, ezt tapasztalatból mondom, pl. mikor 3 hétig voltam bent és mindennap kellett csinálni egy UH-áramlás vizsgálatot, és sajna volt olyan hétvégi nap hogy elmaradt mert az ügyeletes orvos nem tudott UH-ni, vagy volt olyan is, hogy a doki szülni jött be, és a szülés végén az ápolónő őt kérte meg, hogy volnánk ketten akiket megkéne nézni, mert ha nem ő akkor senki.
Azt nem tudom, hogy V. dr. tud-e, vagy sem.

Ui: remélem, hogy jól döntesz majd, sok sikert az új orvoshoz.
erika13
 
 


Szia

Valóban az a doki is bejöhetett volna, de ahogy kivettük a nővérek szavaiból ezt a dokit úgy hívták már vissza, mert indulóban volt.... úgymond "túlórában" műtött megengem... aztán valahová elrohant... ha jól emlékszem Sebestyén dr volt... nem tudom, hogy egyébként milyen doki, velem normális volt abban a fél órában amíg találkoztunk.

Ahogy hallottam, Gimes sem nagy ász az UH-ban...

Hát igen... még nem tudom, hogy mit teszek...
Vendég
 


Sziasztok, Sebestyén dokiról tudnék mesélni, sokszor találkoztam vele is a betegeivel is, vizsgált is, hát soha többé semmilyen formában...
Engem riogatni lehetne vele... Azok a vizitek amiket ő csinál az egy nagy nulla. "Jól van? ok viszlát, maradjon még, rossz színben van" na köszi


Várbíró tud ultrahangozni, a magánrendelőjében van is uh. Erika hosszú levelét olvastam és nagyon egyetértek vele. Iszonyú feldolgozni azt, hogy én most nem szülök, pedig e hó 31-re voltam kiírva, most 3 barátnőm is szül a soten, járok be hozzájuk, mert illik meglátogatnom őket, és ha belépek az ajtón olyan érzésem van, hogy elmondani nem lehet. Minden átélt emlék egyszerre fut át rajtam és nem tudom meneküljek vagy maradjak. Nekem is pozitívan kellene előre néznem de csak egy esélyem van, hogy baba lehessen, hisz már 2 császáron túl vagyok, tehát egy maradt. A terhességeim nem jó tencenciát mutatnak, tehát félek. Az a baj, hogy ez már a 4. terhességem volt, és eléggé kikészült a méhem. Bár most sem lett volna gond, mert megszültem a babát, de a szülés közben kiszakadt a méhem, úgyhogy ez miatt nyitottak fel.
Tehát egy eséllyel kevesebb. Remélem másfél év alatt helyrejövök annyira, hogy kész legyen a szervezetem egy újabb babára. Mindenkinek kitartást kívánok Gitti
gitti
 
 


Bocs, baba79 elnéztem a hosszú levél íróját, sorry
gitti
 
 


Sziasztok

Gitti
Nem szabad elkeseredned!!! Igenis pozitívan kell hozzáállni! Neked már van két gyönyörű gyermeked!!!

Nem lesz semmi baj! Ha sikerül a 3. baba, nagyon boldogok lesztek. De ha esetleg mégsem, akkor is ott van a két apróság akiknek TE vagy A csodálatraméltó anyuci :)

Mindazonáltal nagyon sajnálom, hogy a mostani kicsi elvesztése ilyen nagy gondot okozott a méhednél... nem akarok okoskodni, csak szeretnék neked ajánlani valamit, ha még nem hallottál róla. Ismered a cickafarkfű teát?

Nem másoktól hallva, hanem saját tapasztalataimból merítve ajánlom Neked. Nekem már kislány korom óta problmás volt a menstruációm. Mindig rendszertelen volt és sokszor egy hónapot ki is hagyott... aztán elkezdtem szedni fogamzásgátlót (5 éven keresztül egy SZTK-s orvos által felírva mindenféle vérvizsgálat nélkül! ) de miután abbahagytam, a rákövetkező évben összesen 3x jött meg. Aztán Norcolutot szedtem évekig, azzal rendben volt egészen tavaly februárig. Ugyanis 3 héten keresztül minden másnap migrénem volt. Egyébként is migrénes vagyok, de szerecsére ritkán jön elő... rendesen zavaros lesz a látásom 20 percig, majd iszonyat fejfájás. Akkor abbahagytam a Norcolutot és elkezdtem inni a cickafarkfű teát. Úgy gondoltam, hogy végülis mit veszthetek vele... egészen augusztusig rendesen 30 naponként megjött... aztán úgy gondoltam, hogy én már tök jól vagyok, nekem már nem kell innom... 73 napig nem jött meg... utána Norcoluttal megint meghoztuk (1 adag) és utána már Closty-t szedtem, de ittam mellette a cickafarkot míg meg nem tudtam, hogy terhes vagyok.

Miután meghalt a baba, utána is rögtön elkezdtem inni. Mikor mentem vissza a Gimeshez, mondta, hogy milyen szép picire összement a méhem...

Tényleg csak ajánlani tudom, mert nekem sokat segített... a munkatársnőim közül is sokan szenvednek vagy a teherbeeséssel, vagy a mensivel és eddig mindenkinél bevált előbb vagy utóbb...

Egyébként én nem hiszek a hókuszpókuszokban, de ez a tea tényleg egy csoda...

Bocsánat, ha fárasztottalak...
Vendég
 


Sziasztok!

Erika!
Igazad van, tényleg bemehetett volna az az orvos is, aki a műtétet végezte, de az még nem helyettesíti azt az orvost, akit te választottál. Azért választasz orvost, hogy foglalkozzon veled, és ha már egyszer úgy alakul, hogy tényleg nem tud bemenni, akkor vegye a fáradtságot, és telefonáljon neked, hogy tudja, hogy megvolt a műtét és minden ok, és ilyen helyzetben öntsön beléd egy kis életet. Lehet, hogy nekem nagyok az igényeim, de én ezt így tartanám helyesnek.

Az Uh-val kapcsolatban: V. dr.-nak csak az idén januárban indult a magánpraxisa, addig csak a klinika ambulanciáján rendelt. Az Uh-kat nem ő csinálta. Valóban kellemetlen sokat várni az Uh-án, de olyan még nem volt, hogy ne végezték volna el. Ha ilyen előfordult volna, akkor felhívom a Dokit, és ő elintézi, hogy megcsinálják.

Gitti, Baba79!
Megnyugvást és sok erőt és kitartást kívánok Nektek!

floricsika
floricsika
 
 


Sziasztok

Gitti
Nagyon remélem, hogy minnél hamarabb rendbejössz és összejön a várvavárt 3. babucikád.
Sebestyén az az orvos aki a gyerekágy osztályos orvosa (kb. 180cm, tüsi hajú, őszes, és a kismamákkal úgy beszél mint a - jobb nem ki mondani)

Egyébként én meg már megtanultam várni az orvosokat, volt rá elég időm úgy hogy engem ezért nem zavar ha reggel 8 helyett mondjuk csak 10-11 kor jön és kérdezi meg hogy mibajom van, mert ha olyan nagy bajom lett volna, illetve ha volt is bajom (nekem 2 nőgyógyászom volt jóformán egyszerre - a lombik miatt) akkor bármejiket felhívhattam (aki a lombikot csinálta azt is), és válaszoltak a kérdéseimre. Úgyhogy sajnos mi a férjemmel megtanultuk, hogy az orvosokra várni kell, és nem rögtön velem fogja kezdeni a dolgokat, a lelkem ápolására meg ott a családom, illetve vannak olyan dolgok amiket nekem kell lerendeznem a lelkemmel, hogy elfogadjam a sorsom.

Orvos választásnál pedig azt is figyelembe kell venni, hogy a többi orvos hogy áll a te orvosodhoz, mert ha külsős ill. ha többen is nem szimpatizálnak vele akkor ha nincs ott akkor senki nem fog a betegével igazán foglalkozni még a nővérek sem, hallottam ilyenről is.

Sziasztok
mindenkinek kitartást, és bizzatok sikerülni fog ha nagyon nagyon akarjátok
erika13
 
 


hello
varro7@freemail.hu
 
 


Kedves Gitti, Floricsika!Ugy látom ez a Várbiró doktor oldala nem a Gimesé.Én az emlitett klinikán dolgozom-nem orvosként és csak annyit kérdeznék tőletek,miből gondoljátok,hogy egy 4 éve szakvizsgázott orvos felülmúl egy 30 éve dolgozó orvost? Tény,hogy Gimes nem mézes-mázas,de jó szakember és a emberi tulajdonságáért való elmarasztaló leveleteket túlzásnak tartom.Egy orvos is ember akinek lehetnek problémái,lehet fáradt és nem biztos,hogy 36órás ügyelet után tud lelkizni a betegekkel. Orvosváltoztatás van és lehetséges,csak akkor kinos ha a választott orvos a volt orvost hivja segitségül,ha baj van. Ennyit akartam irni.
varro7@freemail.hu
 
 


GITTI! Várbiróval kapcsolatban tudnék cifrákat irni-szakmailag-de csak annyit,hogy a 7-en nála szült anyák biztosan nem ajnározták. De a lényeg, hogy Nektek betegeknek baromi nagy jogotok van név szerint bealázni ezen az oldalon számtalan orvost, Ti betegek számon kérhetitek, hogy jogos volt e a császár,felülbirálhattok és itélkezhettek rajtunk eü-s dolgozókon,mert TI nagyon értitek az orvoslást.Fogalmatok nincs milyen ugy dolgozni,hogy tudod azt,ha vmit elszúrsz emberéletet is követelhet.Mi nem tévedhetünk,ha igen azperrel jár.Amúgy meg elég gáz,hogy úgy irogattok valakiről,hogy ő ennek a lapnak a létezéséről sem tud.Sok sikert a dokidhoz,ő jó ember,bár nem biznám rá az életemet...
varro7@freemail.hu
 
 


Szia varro7,
teljesen egyetértek veled. Szép tőled, hogy kiállsz egy szerintem is nagyon jó orvos mellett. Nem tudom, hogy más orvosnál milyen lett volna szülni, de vele a szülés és a terhesgondozás is klassz volt. Már ha ez jó szó rá. :)
Gyurmanó
gyurmanó
 
 


Sziasztok

Én is csatlakozom gyurmanóhoz.
Örülök, hogy egy olyan ember is leírta véleményét aki ott dolgozik, de szerintem mindezt egy normál ember magától is tudhatná, hogy egy orvosnak mennyi kínja baja lehet, hogy akár 100 felé is kell rohangálnia - figyelnie és előszőr minden orvos szerintem a kritikus betegeivel foglalkozik és csak utána jönnek a többiek. Az embernek tudnia kell türelmesnek lennie. És én szerintem nem létezik olyan orvos akit mindenki 100 %-osan kedvel.
És szerintem sem mindegy hogy egy orvos hány éve praktizál, illetve hogy egy szakirányon belül még miminden ágfelé kanyarodik a szaktudása.

És lehet, hogy ez nagyon csúnyán hangzik de szerintem lelkizésre ott a család, ill. ha valakinek annyira lelkitámaszra van szüksége orvos szempontjából annak ott a pszichológus. Legalábbis szerintem. Az embernek tudnia kell a fájdalmait magának feldolgozni, ill. a párjával - sajnos saját tapasztalatból beszélek - mert ha mi ketten nem tudjuk és ezt mondjuk a nőgyógyásztól várjuk, hogy ápolgassa a lelkünket az már régen rossz.

Erika
erika13
 
 


Sziasztok!

Én magam nem vagyok érintett Gimes doktorral kapcsolatban, de édesanyám hozzá jár, mert abban a Pest megyei kisvárosban, ahol laknak, kéthetente rendel a doktor úr. Ezért is olvastam bele a topikba. Azt hiszem, hogy ő sem rosszat, sem jót nem mondana róla, teljesen semleges neki a stílusa. Én is ott éltem sokáig, így jó sok embert ismerek, akik Gimes doktor páciensei, vagy esetleg voltak páciensei. Mint ahogy az normális sokan teljesen elégedettek vele, vannak akik nem, és vannak akiket kifejezetten irritál a stílusa. De ez így van rendjén, szerintem nincs olyan orvos, akinek csak elégedett páciensei lennének.

De nem is ezért fogtam neki írni. Hanem varro7@freemail.hu beírásai miatt. Mégpedig amiatt, hogy leszúrta itt az anyukákat, hogy a szavaival éljek "bealázták" Gimes doktort, egy olyan oldalon, amit nem olvas, nem ismer. Kedves varro7@freemail.hu! Te mit csináltál ezzel Várbíró doktorral? Pont ugyanazt, amit az anyukáknak felhánytorgatsz. Csak még erősebben, mert hát Te szakmabeli vagy és még bennfentes is, mert ott dolgozol. Ami jó nagy nyomatékot jelent egy ilyen mondathoz. Szerintem ez a nem mondok semmit csak annyit típusú mondat övön aluli ütés volt. Akkor is, ha szakmailag igazad van, és akkor is, ha nem.

Elnézést, hogy beleszóltam a beszélgetésbe, de nagyon zavart ez a dolog annak ellenére, hogy nem vagyok érintett egyik orvossal kapcsolatban sem.

Zita
pzita
 
 


Kedves Zita!Azért irtam erre az oldalra mert azt hittem a Gimesről olvashatok,ehelyett egy Éolyan orvosról olvastam folyamatosan aki nem a Gimes.Miért nem hoznak Várbirónak létre egy külön oldalt? És már elnézést,közel sem irtam le konkrétan,hogy kit miért nem választanék,pedig a tizenpár év alatt amit a klinikán töltök látok egyet s mást.És már elnézést,de nem ezt hánytorgattam fel,hanem azt, hogy lassan a betegek jobban értenek a gyógyitáshoz mint az orvosok.Attól,hogy valaki bent tölt pár napot még nem láthatja át a kórház rendszerét.És ha már a klinika egyik legjobb orvosát cseszgetik engedd meg hogy kiálljak mellette.ezen az oldalon a Gimesen kivül szidták a nővéreket, a Sebestyént,és kifogásolták a munkánkat. Én csak azt hánytorgattam fel,hogy örülök annak,hogy egyes betegek orvossá képezték magukat amig bent feküdtek. Én senkit nem akarok meggyőzni,ez nem verseny,azok akik Gimeshez járnak tudják miért járnak pont hozzá.Ami meg a legundóritóbb az hogy olyan ember is véleményezett akinek nem is ő az orvosa.Én nem aláztam be a Várbirót,kollégám,nem tehetem.Csak idegesit hogy egy lapon emlitik ezt a két orvost.Amúgy meg könnyü álnéven és cimet elrejtve véleményezgetni-ez a két illetékesnek szól.
varro7@freemail.hu
 
 


Sziasztok

Szerintem kicsit túl van misztifikálva ez az egész. Nem kell senkit sem lealázni vagy bealázni. Rengeteg orvos van a Klinikán és ha valaki a régivel elégedetlen, akkor szíve joga másik orvost választani. Gimes doktornak biztosan elég betege van ahhoz, hogy a szívére vegye egy vagy két beteg távozását. Ha valakinek nem jön be a stílusa, akkor keressen egy neki megfelelő orvost. Ha valaki meg nem volt a páciense, és nem ismeri, az inkább ne írjon, ha már jót nem tud.
Én hallottam olyan anyukáról is, akinek nem Gimes doktor volt az orvosa, és a saját dokija hozzá küldte terhesgondozásra, amíg távol volt. Ez az anyuka áradozott nekem, hogy így ismeretlenül is milyen kedves vele Gimes doktor.

Gyurmanó
gyurmanó
 
 


Kedves varro7@freemail.hu!

Először is leszögezném, hogy nem mentegetőzni akarok, csak arra szeretnélek megkérni, hogy olvasd el figyelmesebben a hozzászólásokat. Az én hozzászólásomban a következőt olvashatod: "Én őt nem vitatom, sőt nem is vitathatom szakmailag". Kérlek, értelmezd ezt a mondatot, és akkor rájösz, hogy nem akartam "orvoskodni", mert semmi alapom nincsen hozzá. Azért szóltam egyáltalán ehhez a témához, mert mikor bent voltam, volt mellettem egy anyuka, aki az Ő páciense volt, és elmondta, hogy mi történt, én meg láttam, hogy mennyit (ill. mennyit nem) foglalkozott aztán vele Gimes dr. Az áltatalam említett történetből én nem szakmailag kérdőjeleztem Őt meg, hanem emberileg. És engedtessék meg, hogy ehhez viszont jogom legyen, de Gimes dr.-t nem aláztam le, csupán leírtam egy esetet, ami elgondolkodtató. Mindenki azt von le belőle, amit akar. Tudom, hogy egy esetből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, de nekem ez elég lenne ahhoz, hogy ne Őt válasszam.
Igen, valóban lehetnek mindenkinek rossz napjai, de attól vagyunk emberek, hogy nem vagyunk ösztönlények, és vannak erkölcsi kötelességeink.
Hogy hogyan került a képbe Várbíró dr.? Hát úgy, hogy Gitti írta, hogy az ő orvosa, és én pedig válaszoltam, hogy nekem is.
Megint utalnék arra, hogy figyelmesebben olvasd el a hozzászólásokat, mert V. dr. méltatásáról egy mondat esik a hozzászólásaimban, a többi pedig csupán tény. Egyetlenegy szubjektív mondat van róla. Aztán csak a felvetett kérdésekre válaszoltam objektíven.
Neked miért van jogod lealázni a kollegádat teljesen névtelenül (mert ezt tetted), ugyanis senki nem tudja, hogy te ki vagy? Más szemében a szálkát, a magunkéban a gerendát sem? Olyan szavakat használsz, amik nyomdafestéket nem bírnak. Amiket én írtam, azok konkrétumok, amiket te írsz, azok csak sejtelmes utalások. Ez mennyire etikus??? És mennyire meggyőző???
Egyben egyetértünk: a két orvost valóban nem lehet egy lapon említeni. Ezért elnézést kérek Várbíró dr.-tól, hogy ezen a lapon egyáltalán megemlítettem, többé nem teszem. Én bármikor rábíznám a Babám és a magam életét is!

floricsika
floricsika
 
 


Még valamit kifelejtettem: egy monatot sem írtam sem a nővérekről, sem Sebestyén dr.-ról. Kérlek, ebből hagyjál ki!
floricsika
 
 


Kedves Floricsika! Előszőr is bocs ameenyiben megbántottalak volna. Kettőnk közül Te irtál le konkrét esetet, igy nem én bántottam meg vkit. Kettőnk közül Te irsz álnéven, cim elrejtésével nem én. Amit irtam nem hinném hogy "kollégákat" sértő lett volna, mivel egy emberről irtam, aki tény hogy nagyon empatikus, és kedves, de sokat kell tanulnia és ez a tény nem hinném hogy sértő lenne. magánügy, hogy kihez jársz, fő hogy megbizz benne, de jó ha tudod minél feljebb kerül vki a ranglétrán annál nagyobb a felelősség és kevesebb idő jut a lelkizésre. Ja és minden embernek-az orvosnak is-a saját családja a legfontosabb,.A császármetszés miértjét is hagyd olyan emberre aki hozzáértő. Véleményemet vállalom,s a cimem sem rejtem el "kedves Floricsika".
varro7@freemail.hu
 
 


Kedves varro7@freemail.hu!

Úgy látom, még mindig nem értettük meg egymást teljesen, de nem baj, megpróbálom más megközelítésből elmagyarázni. Nem a császármetszés miértjét boncolgattam, nem szakmailag marasztaltam el Gimes dr.-t - ezt nem tehetném, mert nem vagyok szakmabeli - én emberileg találtam kifogásolhatót benne. A "kényelmes álláspont" - amit említettem - nem a császár tényére utalt, hanem arra, hogy amikor éjszaka szóltak neki, akkor nem ment be, csak reggel. Egyébként más ilyen esetet is hallottam vele kapcsolatosan, nem egyedi esetről volt szó.
Ha egy kicsit beleképzeled magad annak a helyébe, aki ezt a topicot elindította, akkor nem nehéz arra a következtetésre jutni, hogy Ő mit szeretett volna megtudni. Az Ő szempontjából két dolog volt lehetséges: egyrészről megerősítést nyerni, hogy más is volt hasonló cipőben az említett dr.-ral; vagy másrészről pedig, hogy rajta kívül mindenki elégedett az orvossal. Én az előzőt tudtam benne megerősíteni, más hozzászóló pedig a másik oldalt. Ezek alapján (és mint írta, már máshonnan is tájékozódott) el tudja dönteni, hogy hogyan tovább. Ehhez viszont konkrétumok kellenek; nem sejtelmes, rosszindulatú utalgatások.
Álnév-kérdése: a Te felhasználóneved is álnév. A babaneten régebben a profilban benne volt az e-mail címem, de az új rendszerben már nincsen benne(nem én töröltem ki, hanem átalakították babanetet), de íme az elérhetőségem: floricsika@freemail.hu
Azt viszont elég lehangolónak találom, hogy a rang emelkedése és az emberség fordítottan arányos egymással. Tudod, én még optimista vagyok, és még hiszek benne, hogy az értékek az idő előrehaladtával is megmaradnak. Bízom benne, hogy igazam lesz.
Ha valami még nem világos, szívesen válaszolok a kérdéseidre.
floricsika
 
 


Kedves varro7@freemail.hu!

Valamit nagyon érdekesnek találok: más topicocban írt hozzászólásaidat aláírod a keresztneveddel. Itt ezt még nem tetted meg. Nem elgondolkodtató???
Szia "Andi, Vandi"!
floricsika
 
 


varro7@freemail.hu

fura volt, ahogy megjelentél itt a fórumon és rögtön támadtál. Kétlem, hogy ezekről a fórumokról az orvosok nem tudnak. Ha akarja olvassa, ha nem akarja/nincs ideje nem olvassa...

Szerintem itt semmi olyan nem hangzott el, ami aláásna egy orvost. Ne dramatizáljuk már túl a dolgokat.... ha végignézel a babaneten a fórumokon, akkor a nagy része arról szól, hogy "ismeri valaki ezt és ezt az orvost?" .... Ezért vannak ezek a fórumok, hogy megvitathassuk, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak. Ha csak jókat írhat ide az ember, akkor nincs ez egésznek értelme... Ha csak rosszakat, annak sincs. De szerencsére én itt megkaptam azokat a válaszokat, amik segítenek dönteni. Pro és kontra... Te mindegyik fórumon megjelensz ezzel, hogy mit irogatnak oda az orvosokról?? Valóban azért indítottam a fórumot, mert elbizonytalanodtam az orvosomban. Elvesztettem egy babát. Száz és száz nővel történik meg. De ez most velem történt. És ha olvastad, írtam, hogy lelkizésre ott a családom. Szerencsére fantasztikus családom van. De nekem nem a lelkizés kategóriába tartozik az, hogyha megműtenek délután 3-kor, akkor másnap reggel 10-ig egy orvost se lássak és ne mondja el, hogy hogyan sikerült. Ez nagy kérés? Szerintem nem.

Ettől függetlenül írtam azt is, hogy mikor visszamentem nagyon kedves volt és emlékezett rám. Saját tapasztalataimban is van pro és kontra. Szerinted baj, hogy a lányok leírták, hogy nekik jó tapasztalataik voltak Várbíróval? Szerintem nem.

Tudod annyi nőgyógyász van, hogy szerencsére lehet választani. És szerencsére szabad orvosválasztás van. És szólásszabadság. :)

Szerencsére nem történt lealázás, nem történt szakmai megkérdőjelezés. Itt ezen az oldalon leginkább az emberi oldal lett megtárgyalva. Ha ezen egy orvos felszívja magát... hát ez van. A Te munkahelyeden nem volt még olyan, hogy valakinek bejött a stílusod és valakinek nem? Valszeg ezek az emberek sem veled beszélték meg minden esetben, hanem a hátad mögött... És ott még meg sincs a lehetőséged, hogy ha akarod, elolvashatod a véleményüket... Itt szimplán anyukák és leendő anyukák írták le, hogy miket tapasztaltak. És én ezt köszönöm.

Ezek alapján a tapasztalatok alapján választhatunk orvost. Valszeg Te is valakinek a véleménye alapján választottál orvost. Pont erika13 írta, hogy nincs olyan orvos, aki mindenkinek megfelelne. És ez így is van. Nincs ilyen. Mikor már úgy gondoltam, hogy na most már ehhez az orvoshoz bejelentkezem, mert eddig csak jókat hallottam róla, mindig jött egy negatív vélemény. És ez jó. Mert így látom, hogy az adott negatív dolog nálam még belefér egy orvosnál vagy sem.

Voltak itt a fórumon eltérő vélemények, de nem alakult ki belőle támadás vagy utálkozás. Csak beszélgetés. Nem kell meggyőzni egymást, de meghallgathatod a másik véleményét. Ezért FÓRUM.
Vendég
 


Na sziasztok! Rég nem jártam az oldalon, már egészen felhúztam magam azon amiket varro7 néven itt valaki írogat. Én erre annyit mondok, teszek rá nagy ívben, hogy ő a soten dolgozik, kissé felháborít ez a hozzáállás. Valószínüleg ismeri Gimest, akkor miért itt kell tájékozódni felőle... Ha nem tetszenek a hozzászólások, el lehet innen húzni és inkább dolgozni kéne, mert ezt a hangnemet itt nem kéne folytatni. Én amin személy szerint átmentem, nem kívánom senkinek sem, de varronak egy kicsit. Hacsak egy töredékét átélné annak, amiben sokan részesültünk (többek között az ilyen modortalan dolgozók) akkor lehet megértőbb lenne. Amúgy Matányi dr. betege is voltam, most már direkt írok még orvos neveket, ennél idegesebb úgysem lehetek. Azért kíváncsi lennék egy ilyen dolgozóra, lehet nyugodtan szólni a Gimes dr.-nak, hátha őt is érdekelné ez a sok levél. Na pá csajok, erről ennyit, és akire nem tartozik attól bocs, hogy végig kellett olvasnotok
gitti
 
 


Sziasztok

Baba, a fórumnak valóban az a lényege, hogy tapasztalatainkat kicseréljük egymással. Az érdekes csak az az egészben, hogy olyan emberek marasztalják el Gimes doktort, akik nem is voltak a páciensei, csak hallottak ezt-azt, innen-onnan. Igen, bárki leírhatja a véleményét, de én pl. nem kritizálnék olyan orvost, akit nem ismerek személyesen. Nekem sem volt mindegyik orvos szimpatikus a klinikán, de ez még nem jelent semmit....sem szakmailag, sem pedig emberileg. Rosszat meg biztosan nem írnék róluk ismeretlenül.
Szerintem ez a topik sajnos már rég nem arról szól, amiért létrehozták. :(
Egyébként gitti, te kezdted el a "beképzelt vén majomozást", ami szerintem már az elején tiszteletlen és sértő volt a doktorra nézve. Talán nem így kellett volna. Ha negatív véleményed van valakiről, azt kulturált formában is ki lehet fejteni. Őszintén sajnálom, ami veled történt, de talán nem kellene másnak ilyet kívánnod.
Varro csak meg akarta védeni azt az embert, akit nagyra tart. Gondolom ő bárkinél jobban ismeri Gimes doktort, hiszen kollégák évek óta.

Hédi
gyurmanó
 
 


Mindenkinek megvan a dokija és ez a lényeg. Mindenki azt választ akit akar, és azt mond amit akar. Pá
gitti
 
 


Mindenkinek megvan a dokija és ez a lényeg. Mindenki azt választ akit akar, és azt mond amit akar. Pá
gitti
 
 


No comment
gyurmanó
 
 


Sziasztok!

Sokat gondolkodtam ezen a topicon, mert őszintén szólva nagyon felkavartak varro7 hozzászólásai és hangneme. A véleményemet leírtam ezzel kapcsolatban, ezen nem kívánok változtatatni, hozzászólásaim minden szava mellett most is kiállok. Viszont arra jutottam, hogy mivel ez az egész babanetes fórum azért jött létre, hogy összehozzon embereket, és nem azért, hogy összeveszítsen,ezért én a magam részéről a vitát lezártnak tekintem.
Próbáljuk meg egymás véleményét tiszteletben tartani. Ahogy Baba írta, vannak pro és kontra gondolatok, és ne törekedjünk arra, hogy meggyőzzük egymást. Egy elmérgesedő vita nem segít a topicindító Babának, és ha jól gondolom, ide mindenki segítő szándékkal írt, többek között én is.
Bízom benne, hogy ez egy kultúrált hangnemű topic lesz, ahová az emberek azért írnak, hogy segítsenek egymásnak!
A legjobbakban bízva:
floricsika

u.i. Ha valakit megbántottam volna, elnézést kérek.
floricsika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: