Új privát üzeneted érkezett!

Tegnap voltam a kórházban, és már egy szűk ujjnyira nyitva vagyok. :) Ennek a hírnek nagyon megörültem! De jó lenne, ha a hétvégén beindulnának a dolgok! Szorítsatok! ;)
Jah, és most már tuti, hogy fehér köpeny szindrómám van, ugyanis már megint őrült magas lett a vérnyomásom a kórházban, míg itthon a normális szinten van mindig...

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Húúúúú, Katka, de jóóóóóó!!! Remélem beindul a dolog, ha már így szeretnéd :):):)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Túl sok időm nem marad Ani mellett,mert mindig csak enne,enne,én meg egyre csak stresszelek,bírjam ezt az igényt tejcivel.
Szerintetek létezik az,hogy nekem a nap egyes szakaszaiban több,másikban kevesebb tejem van?

Katka,nagyon szurkolok neked!Átérzem,amin keresztül mész most,de biztató a tágulás! :D Remélem pár nap múlva már olvashatjuk a beszámolódat :wink:

herkeildiko
Pécel
 
 

 
 

Ildi, persze! Még én is tapasztalom, akinek nincsen annyi teje, mint amennyit Dodó kérne. Általában reggel van a legtöbb és szépen fogy délutánra, estére.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


nekünk pont nap végére van több tejcsi,mert délután illetve 12 után,inkább ciccantgat,a reggel7, és 10 körüli szopi a leghosszabb,és leg intenzívebb,ezért délutánra jól felszaporítja,este meg amit nem eszik meg,nem győzöm kifejni.Mi visszafelé fejlődünk,mert éjjel is kitartóan ébred 3 óránként,ezért lett ennyi tejem,már nem férek a cicitartóimba,elég durva.Persze akinek nincs ennyi,az mondhatja hogy mit panaszkodom,de 75G lett a méretem,és majd leszakad a hátam.Csak egy cicit bír kiüríteni,a másikat kifejem,180-200 van benne,miért is nincsenek ikreim...
bee tök cuki szandi,vigyorgósnak tűnik,biztos jókedvű baba.
katka vajon osztódtál már?

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Igen, elég vigyorgós a csajszi, bár ezt leginkább Apájának és nekem osztja egyelőre (egy-két kiváltságos azért elő tudja varázsolni belőle ;o)))
Igen békés, jókedvű manócska, tényleg csak akkor sír (akkor sem viszi túlzásba), ha valami gondja van. Úgy gondolom, nagyon nagy szerencsénk van, a Suttogós könyv alapján valahová a Kisangyal és a Mintababa közé tenném - legalábbis egyelőre.
(még nem vagyok nagyon kiművelve, viszonylag elején vagyok a könyvnek - nem gondolom, hogy átveszem szóról-szóra, ami ott van leírva, de hátha lesz benne egy-két jó ötlet, meg úgy egyáltalán, kíváncsi voltam a könyvre)
Ami gondom van, az továbbra is a tej, drasztikusan csökken a mennyisége, fogalmam sincs, mit tehetnék még... :((((

bee970311
Budapest
 
 


A tejcsi nálunk meg tök változó, hogy mikor mennyi van. :) Elégnek elég mindig, de attól függ a mennyiség, hogy mikor mennyi eszik. Érdekes...hány cici, annyi mennyiség :D
Bibi, nem semmi, hogy így bírod tejcsivel. Nem véletlen, hogy ilyen szépen fejlődik Hanga.
Bee, sajnálom a tej apadást. Lehet, hogy többet kellene pihenned? Esetleg homeos bogyók, vagy tea vagy ezeket is próbáltad már?
Ildi, ne stresszelj, és bírni fogod :) Én mondom ezt, aki annak idején ugyanilyen stresszel csinálta végig a szopikat. De hidd el alakulni fog minden szépen. :)
Katka, hogy vagy/vagytok?

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Igaz, hogy pihenésből nincs sok, nappal nem nagyon tudok elaludni, akkor sem, ha lenne rá idő. Homeos bogyó nem jött be, úgy értem, nem hozott eredményt, szedtem kapszulát is, teát (Fitolac) folyamatosan iszom, kb. napi egy liter csak a tea, és igyekszem még ezen felül is...

bee970311
Budapest
 
 


bee
minden szopi után fejd ki a maradékot,úgy értem akkor is ha nincs maradék,kb 10-15 perc fejegetés mindkét cicin.Így imitálod a helyes szopás idejét és mennyiségét.Nyugi max 1-2 nap,és nagyon felszaporítható a tej.Én nem szopisteázom,csak 2-3 liter vizet iszom,és csak hajnalban fejtem,mikor több marad benne.Bár most már azt sem.A fejés a legjobb tejcsináló.Kitartás menni fog :D de a min.2 liter folyadék mindenképp kell,meg kell tanulni inni,akkor is ha nem szomjas a tested :D És ha visszaállt a rendes mennyiségű tejcsi,akkor is legalább 1x fejni kell mindkettő cicit.Ha már nagyon sok lesz 1-2 napot kihagyhatsz.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Nem tudom írtam-e, de Dodó már nem cicizik, leszokott róla, most csak fejek. Aminek örülök, így is átlag 600 van egy nap. Ahhoz képest, hogy kb. 2 hetes korában úgy nézett ki, napi 100nál sem lesz több :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


katka táján nagy a csend... :D :D :D ,vagy csak egy kis oááááá..?

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


hááát nyuszi és hogy bírod kezekkel?vagy van gépi szippantyúd?
kényelmes a csajszi nem mondom :)

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Bibi, én jól bírom kézzel, mivel gépi cicicummantóm van. :lol:

Persze itt is kell gyömöszölni a cicit, de nem vész. Napi átlag 7 alkalommal fejek. Az éjszakaival együtt. És igen, kényelmes csajszi, már hetek óta szívta, pikk pakk megette a könnyű szakaszt, a zsíros bent maradt. És persze köpködte ki a cicit. Aztán ha tele volt a cici, akkor sem kellett már...... Ok, mondjuk Ő nem tudja mi az, hogy "teli cici", így nem csoda, hogy leszokott. Életében egyszer szipuzott 140-et ciciből.....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Köszi, megpróbálom.
A hajnali fejés sajnos nem megy (bár az uccsó pár napban nagyon elkényeztet Szandi, mert az egész éjszakát átaludja, és 7-fél 8 előtt nem nagyon kel), mert nálunk minden szobában alszik valaki, és elemes (hangos) Aventem van, az egyéb helyiségek pedig közvetlenül a szobák mellett...
De megpróbálom.
Tegnap kipróbáltam egy tanácsra a citromos Gösser (alkoholmentes) sört. (Egyébként gyűlölöm a sört, de ez inkább citromos ital, mint sör). Nem akarom elkiabálni, de talán... Ma reggel biztos többet tudott szopizni Szandi, mint az utóbbi napokban. Ezt leginkább a pótlás mennyiségén látom. (persze lehet, hogy csak placebo hatás)
De a következő szopi után megpróbálom a fejést is :)))

bee970311
Budapest
 
 


Sziasztok!

Katka felől tényleg nagy a csend,remélem már babázik a kórházban!
Mi lassan egymásra hangolódunk Anikóval,amilyen sok tejem volt az előző héten,most úgy görcsölök rajta,hogy csak elég legyen minden szopinál!Itt van a héten anyukám nálunk,úgyhogy most többet tudok a fejéssel foglalkozni,szerintem az a baj,hogy múlt héten nem volt mindig időm rá,hogy fejjek szopi után,de bízom benne vissza tudom hozni a mennyiséget!Mondjuk Anikó étvágyát nem könnyű utolérni,100-130 akat tol be egyszerre.Éjszaka szinte mindig alszik 5-6órát.Tegnap megmértem,3110-el jöttünk ki a kórházból,és most 3650.Ma szeretném levágni a körmét is,picit izgulok miatta,de majd megvárom,hogy jó mélyen elaludjon!
Bibi,irigyellek a tejci mennyisége miatt! Te akkor is fejtél 10-15 percet,ha már nem jött semmi?Én olyankor max 5 percig,de megpróbálom tovább.

herkeildiko
Pécel
 
 


igen,fejtem tovább,valahogy kézzel érzem,hogy van még benne,és egy jó ritmussal tovább fejegetem,van hogy 5,de volt már 10 perc is,és kiválthatsz újabb tejleadó reflexet.Pl Hanga ,ha jóllakott,és elalszik cicin még tovább cummog.Ilyenkor jön számára a meglepi,mert elindítja újra,persze álmában,és nagy fulladozva ébred.Ha szopi után fejsz,és elkezd elállni,ha tovább próbálod megindul újra,de az már nem lesz olyan sok,csak a stimulálás miatt fontos.Én szopi után már csak egyszer indítom el,mert így is többlet van,és nem fejek minden nap.Nem tudom beállítani az egyensúlyt a kevés és a túl sok között.
:shock: megnéztem ,a méretem 75H lett :shock: nem is G.Hát ha egyszer Hanga abbahagyja a szopit,olyan lesz a cicim mint a vadászkutya füle,és tudok csempészni alatta mindenféléket.
Ma és tegnap hajnalban megint muszáj volt fejni,szopi ELŐTT!! mert este 8-hajnal 4.30-ig szunyált,én meg arra keltem,hogy iszonyúan tele vagyok,komolyan fájt.Irigylem azokat akiknek folyik magától,berak egy melltartóbetétet és szeva,alszik tovább.Mondjuk remélem visszaszokik az éjszaka átalvásra,sokkal pihentebb vagyok.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


bibi, nehogy azt gondolt, hogy jó annak akinek folyik. Nekem is először bekeményedik, fáj, szinte lerobban, majd nagy nehezen elkezd folyni. Volt olyan, hogy nem ébredtem fel éjszaka, és az egész ágy elázott, pedig volt melltartó betét is. :)
A méret miatt nem irigyellek. Van arra még melltartó? Én az alap D-s kosárral is szenvedek, hogy normálisat vegyek, nem a H-val... Egyébként a vadászkutyafülén akkorát nevettem. Remélem Luca nem ébredt fel rá :D sőt :D :D :D
Mostanában egyébként Luca is azt csinálja, amit Dodó. Gyorsan bekortyolja ami könnyen jön, és utána lustizik. Illetve cicizik, de csak cumikázva. Aztán jön a löket, és fuldoklás. Nem tudom, hogy hogy lehetne kicselezni?

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!
Szeptember 25-én megszületett pici fiúnk, Marcell baba 3700 g és 58 cm-rel. :D
Ma jöttünk haza, így csak gyorsan bejelentkeztem. :wink:
Később még jövök a részletekkel. :)

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Katka: hatalmas gratula nektek! Sok tejcit, jó egészséget!!!

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


gratulálok katka!!!!szép hosszú baba,újabb kosaras utánpótlás.Várjuk a beszámolót sok boldogságot nektek :D

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Katka: gratulálok!
Bee: nagyon édes baba Szandi! (bocs, a többieké is biztos, csak most nem volt időm visszanézni).

Lányok, a szoptatásról okoskodnék pár sort. Nem vagyok tanácsadó, meg semmi ilyesmi, csak keresztülmentem mélypontokon, amikor meg jól ment a dolog, adtam is le tejet, és sok tanácsot begyűjtöttem anno (végül 17 hónapig szoptattam).

Szóval, napi ritmus: nekem is estére csökkent le a tejmennyiség, de egyenes arányban azzal, h mennyit tudtam pihenni. Szóval egy jól sikerült délutáni szundó csodákra volt képes.

Ami még lényeg, hogy okosok szerint: "Inni, inni, inni és fejni, fejni, fejni!" Napi 4 lityó folyadék alsó hangon! És a legjobb a sima víz, nem a cukros löttyök. Mi be is szereltettünk egy víztisztítót a konyhába, mert amikor ráálltam a vedelésre, a férjem nem bírta már hordani az ásványvizet...
Az ivásnak sztem az a titka, hogy 1., az elején tudatosan kell tolni a vizet, akkor is, ha nem érzed, h szomjas vagy, 2., a nagy pohár. Én egy 3dl-es poharat rendszeresítettem a konyhában magamnak, ezt sokszor el sem mostam, csak mindig töltöttem és ittam a vizemet. Szerintem ezen rengeteg múlik. Mármint a sok iváson.

Persze kell hozzá az is, hogy ne stresszeljünk, ha lehet, semmin. Én mindig azzal nyugtattam magam, hogy sokan túlélték már ezt az időszakot, hát miért épp nekem ne sikerülne...

Hajnali fejés: bizony, én is voltam úgy, h arra ébredtem, majd szétdurran a cicim, de bajban voltam, mert nem tudtam, mikor ébred Dorka. Ha kifejem, és 5 perc múlva ébred, mit csinálok az üres cicivel??? Cumisüvegre nem akartam szoktatni, szóval maradt az, hogy egyik mellet lefejtem, a másikra meg tettem tejfogó küblit (ugyan már, melltartóbetét? Pár cseppet felfog, az oké, de nálam ilyenkor sztem vagy fél deci kifolyt, amíg a másikat fejtem). S ha még egy óra múlva sem ébredt a tündérke, hát a másik cici következett. Volt, hogy a csajszi 13.5 órát aludt át az utolsó szopihoz képest, már ott köröztem az ágya körül, h mi baja, de nem ébresztettem fel, mert általános szabály, h alvó és játszó gyereket nem zavarunk meg cicivel... Aztán felébredt, és elégedetten kezdte a napot egy jókora szopizással, mintha mi sem történt volna.

Szóval: ivás, fejés, lazaság, és szánjatok MAGATOKRA időt! Mert nagyon bele lehet veszni a babázásba és a háztartásba. És ezt soha, senki nem fogja megköszönni, ha ideges sárkánnyá válunk (arra pedig persze senki nem fog emlékezni, h jé, mindig el volt mosogatva és ki volt mosva a szennyes).

Na, hosszúra nyúltam, de hátha segítek valakinek.

A suttogó könyvet én is nagyon szerettem, bár sok helyen divat fikázni, sztem rengeteg jó alap van benne, persze nem kell mindenhez ragaszkodni.

Kép
Kép
sanghai
 
 


Katka,

Naaaaaaaaaaagy gratula a szép nagy babódhoz! Nagyon jó egészséget és bőséges tejcsit kívánok nektek olyan sokáig, amíg Te szeretnéd!

Bee

bee970311
Budapest
 
 


Kedves sanghai,

köszi a tanácsot, én igyekszem, becsszó igyekszem inni, de nagyon nehéz számomra. A nem szoptatós időszakban és már csak akkor jut eszembe, ha szomjas vagyok, pedig tudom, hogy ez nem jó.
A napközbeni alvás? Hát... vagy időhiány van (háztartás... tudom... tudom...), vagy ha megpróbálom, nem mindig megy az elalvás. De most hogy ezeket leírom, húzok a kicsim mellé az ágyra, és minimum pihengetek mellette.

Mindenkinek szép napot kívánok! :)))

Bee

bee970311
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csajok, mit jelent az, hogy a gyerek, aki eddig végigaludta az éjszakát, felébred?! Dodó egy hete, minden éjjel, hajnali 3-kor nyökög, ha hagyjuk, felsír. Cumi és egy kis víz segítségével szunyál 3/4 órát, majd kezdi elölről. Már ki vagyok készülve, hulla vagyok. Eszembe jutottál, Bibi, hogy Hanga is kel mostanság. Nálunk Dodó nyökög csukott szemmel, de kalimpál, jár mindene, ha beadjuk a cumit, szívja ezerrel, talán bele is nyugszik, de csak vízzel és csak kis időre. Na, ma éjjel adtam neki ennyi (Suttogós könyv szerint, álometetés; azaz nincs pelusozás, semmi, csak kiveszem, szájába dugom az üveget, és mivel ernyedt, nyugodtan megeszi, majd büfi nélkül megy az ágyba)... Bejött.... Bár csak mini kaját kapott, mert teszteltem, de aludt 3 órát nyugiban, aztán újra kelt 6-kor hogy éhes. Lehet, hogy fejlődési ugrás?! Az utóbbi időben 4x evett egy nap, nagyokat, majd átállt újra az 5xi kajára, napi kb. 800at eszik. De kelt éjjel és így. Szerintetek?!

Szandi, egyet értek... Én HULLA vagyok. Egy hete alig alszok, komolyan, rosszabb, mint születésekor. És napközben aludni nem tudok... Most is lefekdütem, mire elaludtam volna, szólt Dodó, hogy kiesett a cumi... Irány, bedug és most alszik. De így, hogy pihenek, csak rosszabb, mintha fent vagyok.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


sziasztok
Hanga most hol ébred éjjel,hol nem.Emma szokásává vált hogy átmászik közénk,aztán mrg álmában összerugdos,és már jobban zavar éjjel mint a kicsi.Nem is tudom kinek írtam pár napja,hogy mennyi rengeteg tejcsim van.Na bennünket is utólért a válság 2 azaz kettő nap alatt tűnt el,és ha nem vagyok résen,hát nem volna egy csepp sem.Gyanús volt hogy Hanga már nem alszik be szopi után,hanem békésen nézelődik,miután elverte az éhét.egyszer kétszer nem fejtem hajnalban annyira hulla voltam.Aztán 3-4 óra szopiszünet után sem feszült a cicim úgy mint korábban.Aztán a következő szopi után kiváncsiságból lefejtem a maradékot,és csak lestem mindössze 10 ml a két ciciből összesen,fél óra küzdelem után.Korábban jóllakás után lejött 140-160ml.Most minden szopi után fejés 2 napja,szigorúan hajnalban is.Plusz citromos gösser,hajnalban,és ma délután is cumis üvegből kapta a tejet.Bajban voltunk,mert van ugyan fagyitejcsi literszám,de Hanga nem tud cumisüvegből inni.Fuldoklik,és melléfolyik kb a 2/3-a.Most estére tellt be annyira hogy tudott ismét jóllakni ciciből,de még dolgozok rajta.Annyira hirtelen tűnt el a tej,hogy csak lestem.2-3 nap alatt,és visszahozni is ugyanennyi.Csak azoknak írtam le ezt,akik így jártak,vagy egyre apad,hogy igenis vissza lehet hozni.Na megyek fejegetni :?

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Bibi, durva......

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek nagyon köszönöm a jókívánságokat. :)
Akkor a szüléstörténet:
Vasárnap délután 13:07 perckor megszületett Marcell baba, ahogy írtam, 3700 grammal és 58 cm-rel. :)
Nagyon okos kisfiú, hiszen megbeszéltük vele előre, hogy a hétvégén ki kell, hogy bújjon, és így is tett. :) Vasárnap hajnali fél 1-kor (2 óra alvás után), arra ébredtem, hogy szivárog a magzatvíz. Így a férjem fél kómásan bepakolta a kocsiba a szülős cuccokat, én még szépen összekészítettem egy kis kaját neki, hogy legyen mit ennie vajúdás közben, és elindultunk a kórházba, ahova olyan 3 körülre értünk be.
Pont a fogadott dokim volt ügyeletes, így egyből meg is vizsgált, és vizsgálat közben elment a magzatvíz. Akkor már tényleg nem volt mese, tudtuk, hogy tuti szülünk. Bevallom, akkor kicsit izgultam, hogy vajon mi fog rám várni.
A szülőszobák közül pont az IKEA szoba volt üres. Mivel nem jöttek egyből a fájások, ezért Magdika azt mondta, hogy dőljünk le, gyűjtsük az erőt. Így is tettünk, de persze egyikőnk sem tudott aludni, pedig a fájások nem jöttek. Pont emiatt reggel 7-kor el kezdték adagolni az oxitocint infúzióval, hogy beinduljanak, plussz megkaptam az antibiotikumot is a streptococcus ellen.
Kb. 8 órakor már kezdtem érezni a fájásokat, de a légzéssel nagyon jól tudtam kezelni, majd egyre durvábbak lettek, de tágulni nagyon nehezen tágultam. Így először a lasztira ültem rá, majd a forró kádban vajúdtam.
Na, a forró víz megtette a hatását, szépen kezdtem tágulni. Ekkor a doki megkérdezte, hogy szeretnék-e epidurális fájdalomcsillapítást. Mondtam, hogy jöhet. :) Az EDA úgy beindította a dolgokat, hogy fél óra alatt majdnem teljesen kitágultam, és már éreztem a nyomó ingert. Na, azt nehéz volt visszatartani, hogy ne nyomjak, akkor is a légzés segített. De aztán megengedték, végre nyomhattam. Akkor viszont már a franciaágyra kellett feküdnöm. A férjem a hátam mögött volt, tartotta a kitolásnál a fejemet, a doki és a szülésznő pedig bátorítottak, mondták, hogy mit csináljak. Hááát, nekem ez a szakasz volt a legrosszabb. Kb. a 15. nyomásra sikerült megszületnie Marci babának, jó nagy babaként. :) Nagyon megdícsért a doki is és a szülésznő is, hogy nagyon jól csináltam. :) A doki meg is kérdezte, hogy sportoltam korábban? Ez jól esett, mert nem. :) Marci babát egyből a pocakomra rakták, a férjem elvágta a köldökzsinórt. Én ki voltam purcanva, csak annyit tudtam mondani, hogy Úristen, jó nagy feje van a babának! :) Akkor tudatosult bennem, hogy honnan is bújt elő. :)
Egy szó, mint száz: hatalmas élmény volt, és csak a jó dolgokra tudok visszaemlékezni. :) A kis Tüneményünk minden rosszat feledtet. :)
Szerencsére a strepto-t sem kapta el. :)
Szerdán jöttünk haza a kórházból, és most szokjuk egymást. Tegnap nagyon durva fél napunk volt: délután 3-tól hajnal 3-ig szinte egyfolytában sírt. Már mindent kipróbáltunk de nem hagyta abba. Már én is zokogtam vele együtt. :( Sajnos a hasa fájt. Ma talán már egy fokkal jobb volt eddig a helyzet, bár nem akarom elkiabálni.
Szerintetek normális, hogy egy 5 napos babának ennyire fájjon a kis hasa?

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


szia katka
szerintem,illetve tapasztalataim szerint a hasfájás később kezdődik,kb 2 hetesen.Inkább valami diszkomfort érzés,arra gondolok,hogy némely babák rosszabbul viselik a kintlét első napjait,nehezebb számukra a tőled való " elszakadás".Mindkét lányom az első héten cicin lógott amikor ébren volt,-de nem gyakrabban 2 óránál-ettől a tej is jól beindult,plusz sokkal nyugodtabb volt.Próbálgathatod a hordozókendőt is,az újra "visszavarázsolj őket a pocakba".Újszülötteknél
és talán kesőbb is a rugalmas kendők a legkényelmesebbek,teljesen testen tartják a babát,és kis gyakorlattal szopizni is tud benne.Ez főleg első gyerekes mamiknál válik be,hisz ők még megtehetik,hogy csak egy gyerek igényeit vegyék figyelembe.Már ha akarsz hordozni,nem mindenkinek jön be,sajnos már Hangát sem tudom annyit magamon tartani mint szeretném,de ha már tud ülni,akkor a hátamra teszem,úgy szabadabb a kezem.Na kiveséztem a témát azt hiszem.
Épp elektromos mellszívót vadászok,ilyen késői(vagy korai)órán,miután sikerült újabb 15ml-t összevakarnom.Szerintem még az volt a baj,hogy túl fáradt voltam folyton fejni,és néha ellógtam.
Aki elektromosat használ az milyet,és milyen árban?Valami használt Avent IQ-t szúrtam ki,tényleg túl hangos?Max elbújok vele a szekrénybe. :D

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Bibi, nekem medela swingem van és újonnan baromi drága......... 45 ezer................ De tény, sokkal kényelmesebb, mert bár ugyanúgy préseled a cicit, de sok munkától megszabadít. És szerintem el is tudod adni majd, ha nem kell.

Csak fejni keltél, vagy Hanga kelt enni?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok,

Katka, Gratulálok, nagyon ügyesek voltatok!

Bibi,
Nem akarok okoskodni, mert tudom te sem kezdő vagy már a témában... de nem lehet hogy beállt kereslet-kínálat, és csak szimplán nem termelődik többlet?
Na meg a nem feszes cici... nekem már most nem feszes a cicim... és beállt a kereslet-kínálat, annyi van amennyi Kolosnak kell, vagy ha úgy érzem kevés kicsit... többet mellre rakom a bébit... és egy napra rá megvan az adott mennyiség... Hozzá teszem én csak a kórházban fejtem, most a másodikkal itthon egy percet sem töltöttem fejéssel...
Én amúgy úgy tudom a tej nem tud elapadni 2-3 nap alatt...főleg ilyen mennyiség után mint neked, és anno még nekem mondta védőnő is... mikor én is megijedtem hogy már nem feszül úgy a mellem, hogy mikor beáll a kereslet-kínálat, akkor azt fogom érezni hogy már nem feszül a cici...
Na meg már azért egyre többet lesznek fent a bébik, így az is normális lehet, hogy Hanga nem kómál be cici után...
Persze azt is tudom hogy mindenkinek más a teje, mármint nekem anno Bulcsú sem szopott soha nagy mennyiséget, mert valószínű nagyon tápláló a tejem...mindig átlag felett hízott Bulcsú (mérésen mindig 99 percentilis volt) most is 3-4 éves méretei vannak 2 és fél évesen (15kg, 100 cm), és most Kolos sem cicizik giga mennyiséget, még mindig 90-120 között szopik... és így is úgy hízik mint a fene, a héten volt már 4 és fél kg!

tücsi85
 
 
 


Jah és Katka, pont én is most kérdeztem védőnénit... a hasfájás, általában 3 hetes korban jelentkezik.

tücsi85
 
 
 


köszi tücsi,először én is erre gondoltam,de olyan nyugtalan,elégedetlen,és mérges minden szopi után,hogy nem láttam más magyarázatot.Viszont aki avent elektromosat használ,tudna valahogy juttatni egy használati utasítást,mert vettem egyet kintről,és nincs benne papír.Letölteni meg nem sikerült,vagy csak nem tudom honnan kell.
köszi

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


már nem kell a használati,mert kipróbáltam,és tök gyenge,mondjuk én Hanga pumpához szoktam ami elég határozott :D hozzá képest minden gyenge.alig szívott le valamennyit,nemhogy kiürítené.Szóval holnap viszem vissza,még jó hogy a csaj visszaveszi.Így marad a kézi,de félek továbbra sem lesz több energiám fejegetni,csak muszáj-ból.Tudom hogy beáll az egyensúly,csak jobban érzem magam ha több van mint elég,mert félek hogy megint elfogy.Nem volna baj a pont elégel sem,csak látnám hogy jóllakottan röfög,és nem mérgesen követeli a folytatást :(

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Köszönöm a tanácsokat. Sajna van puki rendesen és a hasa is csikaródik, így csak a hasfájásra gyanakszunk még mindig, bár már határozottabban jobb a helyzet, mint szerdán...

Viszont tejcsi ügyben teljesen el vagyok keseredve. :( A védőnő azt mondta, hogy egy nap kb. 450-500 ml-t kellene, hogy egyen Marci a súlyához viszonyítva, de ő 1-1 alkalommal csak 20 ml-t eszik, de attól egyből elalszik és nagyon nyugodt. Ma eddig (14 óra alatt) csak 100 ml-t evett összesen (kb. 3-4 óránként kel vagy keltem), de most is alszik... Keltegessem 2 óránként reggel-este szerintetek? Próbálok fejni is, de van, amikor csak néhány csepp jön...
Mit tanácsoltok, mit csináljak?

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Bibi, ha használtan vetted, van, amelyiknél egyszerűen elöregszik v eltömődik valami alkatrész, azért nem szív normálisan. Nekem Medela mini electric van vagy mi, és állítható az erőssége, ha anno rendesen pihentem/ittam/fejtem, dőlt a lé...

Katka, szerintem lehet hasfájás ilyen picinek is! Nem ettél esetleg olyat, ami bánthatja a kicsi hasát? Szőlőt pl? Nálunk az volt a gyászos. Meg a K-vitamin, na az mindig borzasztó estével kecsegtetett. De nem ehettem paradicsomot, semmi apró magvast, vagy szőrös gyümölcsöt sem (pl. őszibarackot csak hámozva!). Ilyen apró hülyeségeken is múlik.
Nálunk még az is gond volt, hogy egy ideig (kb. 3 hónapos korig) Dorka nem tudta rendesen emészteni a tejcukrot (ez nem = a laktózintoleranciával!), mert még nem volt elég érett a bélrendszere, és kellett szedetni vele laktáz enzimet, ami csodákat művelt mind a szopott mennyiség, mind a súlygyarapodás tekintetében.

És óvatosan a túl gyakori cicire tétellel, még ez is okozhat gondot...

De legjobb, ha megkeresel egy szoptatási tanácsadót.

Kép
Kép
sanghai
 
 


Sziasztok!
Jól eltűntem az ok Barbara napközben nem nagyon akar aludni hajnali 4-től kb 15 max 30p alszik nagy nehezen fel fel sír..
Valakinek hasonló?
Ok? Mit lehet tenni?
De 4v5-9v10ig akkor se alszik el csak 15-30p-re. Nagy nehezen 10-13ig talán el tudom altatni, ezekkel: babalemezek, Friderika babalemeze, Szinetár D. babalemeze elaltatja de fel fel sír :(,de addig 3szor legalább szopizik. Mivel nem vagyok terjgyár ezért kénytelen vagyok tejserkentést csinálni.
Hasfájás meg újra visszatért az okára valószínű rájöttem a Bio Mama Babylove tej serkentő tea így hát abba hagytam.
Helyette: görögszénamag tea, riciunus, urticia homo bogyó, bio gabonakávét iszom.
Amúgy az éjszakák fürdés után ami nálunk 19kor van kb 20,30-21re bealszik és alszik min 23 de volt már 5ig is hogy aludt ekkor a mellem majd szét durrant és tejtócsa lett a hállóingem. :)
Szopizása 170-120 kevesebbel nem alszik.
Ma vagyunk 2hónaposak és megyünk szurira:(. Rotát is beadatom neki.

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Velem kapcsolatban kérdés:
Kinek fájt még a belső varrat 2hónap után is?
Szelesedett még valaki nagyon?
Légy szíves pü írjatok arról kapok értesítést.
Üdv

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


szia titta
nagyon cuki Barbara,sajnálom az alvós szenvedést.Buta kérdés,de próbálod ringatni karban?Tudom nem mindenki szereti az ölben altatást,de pl Hanga régebben bealudt büfiztetés közben,ha énekeltem,és sétáltam,vagy finoman rázogattam.Ami még segít neki,az alkaron hastartásban altatás,ha sikerül letennem ebből a tartásból.Vagy az ágyában fekve rimusosan pufölöm a pelusát a lába között,és ettől a finom huppogástól is elalszik.Hirtelen ennyi,de többnyire a ritmusos dolgok segítenek.Jaaaa meg a jó öreg cicin bealvás :D

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Tittának:

Szia,
Igen, nekem néha sajog a sebem, hogy a belső vagy a külső, a fene se' tudja. Sőt, kb. két hete borzasztóan begyulladt egy helyen, olyan borsónyi nagyságú sötétbordó-feketés duzzanat lett. Megkérdeztem Magdit, azt mondta, néha a varrat "elő akar jönni", jegeljem, ha nem megy le, doki. A jegeléstől valamelyest enyhült, de végül - bevallom, lehet nem jól tettem - de megnyomkodtam. Csak sima vér távozott belőle, fertőtlenítettem, aztán szépen gyógyult. Semmi varratot nem láttam.

... és sajnos a szelek is stimmelnek. Tök mindegy, hogy mit eszem, akkor is ez a helyzet. Szerencsére Szandinál nem tapasztalok ezzel összefüggésben semmit. :)

Valami változott itt a hozzászólásokkal, bár válasz "gomb" van, még sem jelöli, kinek akarok írni :(

bee970311
Budapest
 
 


Lányok,

Ha esetleg valakit a 17. kerületiek közül érdekelne egy bontatlan Pampers Dry Max Mini (3-6 kg), írjon privit. Vasárnap a tecsóban 3.890.- Ft-ért láttam, természetesen ennél kevesebbért átadom :)
Már nem akartam megbontani, mert Szandi az 5,8 - 5,9-et "döngeti", és nem tartottam valószínűnek, hogy amíg elérjük a 6 kg-ot, elhasználunk még 72 db pelust.
Nekünk ez jött be legjobban, mert még a zöld Pampersből is volt, hogy szivárgott a cucc :)))

Bee

bee970311
Budapest
 
 


Sziasztok!

Katka gratulálok Marci babához!Ügyesek voltatok!
Annyira ismerős volt a helyzet,amit írál,első napokban én is teljesen tanácstalan voltam,mihez kezdjek a síró babámmal,kétségbe voltam esve,mert nem értettem a jelzéseit.
És én is csak azt tudom mondani,mint bibi,egyetlen gyógyszerem volt mindenre,a cici,azon mindig megnyugszik.Még akkor is,ha már nem volt benne több tejcsi.de én is csak most,kezdem el megismerni a szokásait,igényeit.Nekem egyébként mondta a neonatológus a bajcsyban,hogy az elején is lehetnek hasi panaszai,akkor is úgy csinál,mintha cicit keresne,mert még be kell indulni az emésztésének,meg egyáltalán van amelyik babának tovább tart adoptálódni.Az első héten én folyton csak sírtam,mindig,mindenen,ez hormonális dolog is.
Bibi,pedig te voltál a példaképem tejcsi mennyiségben!
Mi most úgy vagyunk,hogy olyan 120-140-et eszik egyszerre,de néha még 160-at is leszippant,napi 5 vagy 6 étkezés van,éjjel egyszer kelünk olyan 2 körül és legtöbbször 6-7 ig alszunk utána.
Nekünk a büfizés nehezen megy,ezért az elalvás is,mert picit bántja a pocakja ,de általában kitartó ringatás után bekómál.
Nekem a mecsek tea helyett sokkal hatékonyabb a laktoherb,és most elkezdtem még a homeós bogyókat is,így van annyi tejci,hogy amit éjjel lefejek,elég másnap délután vagy este amikor mindig kevesebb van.
Katka,igaz én még nagyon tapasztalatlan vagyok,de szerintem az elég kevés amit szopizik,te nem mérted a kórházban,mennyiket evett?Nekem ott azt mondta a csecsemős ahány napos,annyiszor 10g-ot kell egyszerre,én is sokt ébresztgettem(mondjuk Ani sárga volt),mert a 2. napon 20 helyett 5g-okat szopizott,és mondjuk a javasolt idő háromszorosát töltötte szopival(jó sebesek is lettek a mellbimbóim
:oops: ),aztán egyszer csak megnőtt az igénye,meg persze már egyedül kel enni,de én azért 4-5óránként így is ébresztem.
Ha egyébként nem lenne itt most a nővérem,mint "fő tanácsadóm"valószínűleg én is felkerestem volna egy szoptatási tanácsadót,mert valljuk be,mindenkinél más a helyzet és ezek nem egyszerű problémák,főleg egy tapasztalatlan anyukának!

herkeildiko
Pécel
 
 


Tittának:

Szia,
Igen, nekem néha sajog a sebem, hogy a belső vagy a külső, a fene se' tudja. Sőt, kb. két hete borzasztóan begyulladt egy helyen, olyan borsónyi nagyságú sötétbordó-feketés duzzanat lett. Megkérdeztem Magdit, azt mondta, néha a varrat "elő akar jönni", jegeljem, ha nem megy le, doki. A jegeléstől valamelyest enyhült, de végül - bevallom, lehet nem jól tettem - de megnyomkodtam. Csak sima vér távozott belőle, fertőtlenítettem, aztán szépen gyógyult. Semmi varratot nem láttam.

... és sajnos a szelek is stimmelnek. Tök mindegy, hogy mit eszem, akkor is ez a helyzet. Szerencsére Szandinál nem tapasztalok ezzel összefüggésben semmit. :)

Valami változott itt a hozzászólásokkal, bár válasz "gomb" van, még sem jelöli, kinek akarok írni :(

Szia!
Köszi az infot akkor kicsit kezdek megnyugodni magammal kapcsolatban, de nekem a külső gyönyörű alig látszik és azért tudom, hogy belső mert az valahogy fentem fáj...
Csak tegnap ijedtem meg hogy most menstruálni fogok e vagy valami van mert pár csepp jött.
Nálatok mikor lett menzesz?
Te kinél is szültél?
Varratodra:Javaslatom Contratubex kenőcs rá!!!

Most én áttértem a görögszénamagra tejserkentőként és a cikoria kávéra ez nekem nagyon serkent:).

Nektek is van hogy babó felsír álmában???
Párszor futottam éjszaka potyára és közben ő aludt és délután is...
Üdv

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Tittának:

Szia,
Szandi ma három hónapos, és bizony én napi max. 3-4x szoptatok, tehát sokkal több, mint hat óra telik el két szopi között, de még nem jött meg, hála az Égnek! :)
Nekem sem olyan vészes úgy összességében a seb, csak ez a kis gyulladás volt.
A görögszénamagot kezdetektől iszom (pfuj :P) és Maci kávét is szoktam időnként. Ami most eléggé jónak tűnik, az a Gösser citromos alkoholmentes sör. (A sört egyébként utálom, de ez inkább citrom, mint sör ízű) Sajnos eléggé drága, de a tejért mindent! :)))

Valami változott itt a hozzászólásokkal, bár válasz "gomb" van, még sem jelöli, kinek akarok írni :(

Nem tapasztaltam még ezt az álomban felsírás dolgot Szandinál, de tudom miről beszélsz. Gondolom, azért ők is álmodnak már ezt-azt, valami ijesztő, vagy diszkomfort érzés miatt lehet ilyesmi.

Üdv,

Bee

Szia!
Köszi az infot akkor kicsit kezdek megnyugodni magammal kapcsolatban, de nekem a külső gyönyörű alig látszik és azért tudom, hogy belső mert az valahogy fentem fáj...
Csak tegnap ijedtem meg hogy most menstruálni fogok e vagy valami van mert pár csepp jött.
Nálatok mikor lett menzesz?
Te kinél is szültél?
Varratodra:Javaslatom Contratubex kenőcs rá!!!

Most én áttértem a görögszénamagra tejserkentőként és a cikoria kávéra ez nekem nagyon serkent:).

Nektek is van hogy babó felsír álmában???
Párszor futottam éjszaka potyára és közben ő aludt és délután is...
Üdv

bee970311
Budapest
 
 


Hmmm.... Bee, ezek szerint Szandi napi 3-4 kajával kibírja?! Mert szerintem Dodó is bőven kibírná 4-el, csak én tömöm, mert 5x "kell" ennie.... És persze tiszta nyűg az egész kajáltatás...............

Az almával-répával sem haladunk, mert amikor adnám, nem éhes... Most arra gondoltam, kiváltok egy ékezést. Tapasztalt anyukák, mit gondoltok?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


sziasztok,
na helyre állt a világ rendje tejcsi ügyben,már másnapra ahogy írtam róla.Persze haha... nem az írástól :D hanem a fejéstől és a gyakoribb szopitól.Most megint kicsit több van a kelleténél,de inkább így mint úgy.
Vicc : elmentem tegnap zumbázni :D :D :D ,összevissza ugráltam,és közben tartani kellett a cickókat,mert el akartak szabadulni,szóval több mint vicc volt.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


háááát nyuszi nemtom,aztán mondjatok amit akartok,de emlékeim szerint nem 6 hónapos kortól kezdjük a hozzátáplálást?6. hónapig meg tejcsi lehetőség szerint.Vagy max tápi...de minden más 6 hó után ...szerintem :shock:

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


bocs ha túlreagáltam,csak olyan furi egy ekkora babába a zöldség gyümi,hiszen csak tejcsire volna szüksége.Mégegyszer bocsi,nem akartam oktatni,csak vszinű ennyire nem vagyok rutinos a témában,mert még nem is hallottam ilyen korai hozzátáplálásról.
nyuszi amíg van tejed ,vagy max tápi kiegészítés sztem ne adj neki mást 6 hónapig.Ez a legfőbb védelme egy ilyen kis embernek.Sajna nem vagyok objektív,teljesen tejpárti vagyok,nem véletlenül vagyunk emlősök :D :D :D

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


bocs nyuszi,nem tudok leakadni a témáról,a védőnő javasolta a hozzátáplálást?vagy mi az oka?

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


háááát nyuszi nemtom,aztán mondjatok amit akartok,de emlékeim szerint nem 6 hónapos kortól kezdjük a hozzátáplálást?6. hónapig meg tejcsi lehetőség szerint.Vagy max tápi...de minden más 6 hó után ...szerintem :shock:

A hozzá táplálást már máshol barátnőmnek is mondták hogy kezdje el 3hónál/babája 6,5kg/ a gyümölcsökkel és így tovább, de amúgy meg mindenhol írják hogy inkább 6hónapos kortól javasolt.
A védőnők meg a dokik meg azt mondják hogy a mostani babók gyorsabban fejlődnek ezért kezdjék az anyukák már 3hótól.
Őszintén én ha mindenki Barbara a tejci is úgy adja ki akkor én nem fogom 6hónapos kora előtt elkezdeni azért.

Nem semmi Bibi hova jársz Zumbázni kihez?
Én is jártam a terhesség előtt de nem mernék még elkezdni ilyet, inkább majd a Babamama tornát kezdem el ha van valahol a 17ben.

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Nyuszikának:

Jaja, mi általában 4-szer eszünk egy nap, persze szoptatás mindkét mellből + pótlás tápszerrel. Olyan szintre csökkent már kb. másfél hete a tej, hogy volt, hogy 150-ket kellett még szopi után adni, de amióta "sörözök" ;) elég csak 100-130 pótlás is, ami nekem nagy szó (lehet, hogy másnak nem az). De úgy vagyok vele, ameddig csak tudom, szoptatom is.

A hozzátáplálást én egyiknél sem kezdtem korán, bárki is nyaggatott ezzel korábban. A nagylányomat fél éves koráig kizárólag szoptattam (nem kellett tápszer), a fiamnál úgy, mint Szandinál, tápszer is volt, nála úgy emlékszem, olyan 5 hós korától próbálgattam a gyümölcsöket.

Pont a minap olvastam egy cikket az Anyák Lapjában (októberi szám), hogy vannak ún. kiemelt kockázatú családok és csecsemők, ahol a felmenők esetleges allergiája miatt nem szabad elkezdeni 6 hó előtt a hozzátáplálást, csak anyatejet, vagy annak hiányában HA tápszert javasolnak a szakemberek. Nálunk sajna fennáll az allergia, úgyhogy nem sietek. Nem olcsó ez a tápi, de ha közben elapadna a tej, akkor is maradnék egyelőre a tápszernél.

Bee

Hmmm.... Bee, ezek szerint Szandi napi 3-4 kajával kibírja?! Mert szerintem Dodó is bőven kibírná 4-el, csak én tömöm, mert 5x "kell" ennie.... És persze tiszta nyűg az egész kajáltatás...............

Az almával-répával sem haladunk, mert amikor adnám, nem éhes... Most arra gondoltam, kiváltok egy ékezést. Tapasztalt anyukák, mit gondoltok?

bee970311
Budapest
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: