Új privát üzeneted érkezett!

Marcsi! Köszi a jókívánságot. A torkom javulóban.

nannó
nannó
 
 


Ma összefutottunk Andival :)
Csengét ismertem fel. Jöttek haza az oviból. Nagyon aranyos nagylány, Bori meg olyan kis nyugisan elvolt a hordozóban :)
Aztán gyermekem egy óriásit borult a motorral, jó kis folt van a halántékánál és egy kisebb pukli a fején.

Kép
niki30
 
 


Nannó, jobbulást!

Kép
niki30
 
 

 
 

Niki, Csenge azóta is emlegeti, hogy "szegény Emma baba, kijött a vér a fején".

Nannó, azta!!! 41 évesen bekapni a lábujjadat, ezzel elmehettél volna cirkuszba is :D :wink:

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


én 29 vagyok (mindjárt 30) és be tudom kapni a lábujjaimat. minden gyakorlás és bemelegítés nélkül. sőt spárgázni is tudok hehehe.
kerekpocak
 
 


macarella írta: csak ő sajnos alapból utál hason lenni....a popóemelgetést is próbálja,csak valahogy csúsznak ki a lábai alóla és nem tudja összhangba hozni a popóemelést a kéztámasztással.
Azt nem értem,hogy hogyan függ össze a hajlékonyság a mászással?


A nagyon hajlékony babák nagy része un. hipoton, az ízületei és az izomtónusa nem elég feszes ahhoz, hogy normálisan tudja koordinálni a mozgását, most és későbbi életében. Belőlük lesz a "tornatanár kedvence", ránézésre ugyan semmi bajuk, de lúdtalpasak, csámpásan futnak, képtelenek normálisan dobni, stb.

Amiket leírsz, "utál hason lenni, a lábai kicsúsznak alóla" szerintem (mint két laza gyerek anyja, aki maga is laza) tipikusan arra utal, hogy neurológus szakember véléményét kellene kikérni, mert most még időben vagytok, ha esetleg kell kezelés.

Szakirodalom: amennyit én olvastam, és olvastam nem keveset, mind azt írta, hogy a kúszás megkezdésének legkésőbbi időpontja 8 hónapos kor. A kúszás elmaradását akkor tartja elfogadhatónak, ha a mászás hamarabb beindulna és emiatt marad el a kúszás.
Csak azért vagyok ilyen "marha okos", mert mint már mondtam, ezt én már kétszer megszívtam, pedig másodszor nagyon résen voltam, de az, hogy Bori határozottan szeret hason lenni, elaltatott.

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


kerekpocak írta:én 29 vagyok (mindjárt 30) és be tudom kapni a lábujjaimat. minden gyakorlás és bemelegítés nélkül. sőt spárgázni is tudok hehehe.


De te sokáig balettoztál, ugye?

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Egyébként a profi balettosok 99%-a hipoton :D Tehát nincs vége a világnak, ha az a gyerek, sőt, egy csomó mindenre hajlamosít (balett, rsg, művészi torna, korcsolya), csak ha lehet, oda kell figyelni, mert baj is lehet belőle.

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


ja, de anyu is nagyon hajlékony, szal nálunk ez családi vonás. de én nem voltam hipoton, csak ilyen. - legalábbis én elég korán másztam, kúsztam, jártam úgy tudom. de abszolút egyetértek veled andi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.10.13 20:43-kor.
kerekpocak
 
 


Niki! Neked is köszönöm.
Én meg Emmusnak kívánok jobbulást! Szegénykém! Nagyon fájt neki? Nagyon sírt?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 20:27-kor.

nannó
nannó
 
 


közben írok is egy kicsit.
iszonyatos dolgok történnek a családomban, de erről most nem akarok írni, ki tudja ki mindenki olvassa a blogot. :shock: :shock:
(ilyenkor eszembe jut, h marcsival korábban beszéltük nem kellene e zárolt blog, amit csak mi látunk. ötletek?)
szal kb 4 olyan dolog történt, ami nem kicsit vágott taccsra. nem vagyok rosszul, kapaszkodom csabába és örülök neki, h legalább a mi szűk négyesünkkel minden ok.
viszont megy a hasam az idegtől és fogytam még 1 kilót. (már csak 5 kilóra vagyok az álomsúlytól! én se hittem reggel a szememnek.)
jónás megint alszik sokáig, ez nagyon jó!
samu meg kis édes, nagyon dackorszakban nyomja, ma a játszón nem engedte a gyerekeket, h megnézzék jónást- "nem, az enyém". (titkon NAGYON örülök, h harciasabb, de persze mondjuk neki, h de samu, mutasd meg a gyerekeknek az öcsédet stb)

zsu: nagyon édes emma, h énekel! elhiszem, h megzabálod!! nevekkel hogy álltok????!!!
niki: jobbulást emmának és neked! és emma sebes pici fejére óriási gyógycsókot küldünk testületileg (samu, jónás és én).
fatima: örülök, h tetszett a bölcsi. mégis a szubjektív dolgokról nem írtál. h a gnénik milyenek? mármint szimpik? a bölcsi légköre? milyen érzéseid voltak? ezek fontos kérdések! a búcsú szuper lehetett!!!
marcsi: bicajt én mindenképpen először a vaterán, babaszobán nézném meg! lolo nem semmi!!! az öcsém is durván nyomta. 2.5 évesen 2 kerekűn bicajozott totál egyedül, de beszélni még nem tudott. :lol: :lol: :lol: lolo pedig még azt is folyékonyan :)
kriszti: képek iszonyú cukik!! hol úsztatok?? pneumoval kapcs én is habozok, mert olvastam olyasmit egy doki blogjában, h az egész biznisz. és kifejezetten rossz, h annyi gyerek megkapja. mert sokkal durvább fertőzések megjelenését indukálja. (én nem értek amúgy hozzá. kicsit sem)

ja még arról akartam beszámolni, h megnéztük a bnőmmel (samu haverjának az anyukájával) a szóba jöhető ovikat és egyik rémesebb a másiknál. az a baj, h magánbölcsi után valszin más az elvárásom... nagyon gáz.
az egyik oviban tornáztak a kb. középső csoportosok, az egyik kislány kicsit locsogott, mire az óvónéni rászólt, h "nem beszélünk, tornázunk". lehet h nekem túlzottak az elvárásaim, de én ilyen poroszos helyre a 3 éves kicsi fiamat nem szívesen viszem...

mondjátok meg, h nekem túlzottak az elvárásaim? hogy kell ezt máshogy szemlélni?
kerekpocak
 
 


Milyen jó aktív volt ma mindenki! Kivéve engem, mi ma a barátnőméknél voltunk, 1 éves kisfia van, nagyon édesek voltak a Szonjával!

Kriszti, elhiszem hogy most már beparáztál, de az a tuti, hogy ha megnzik, és azt mondják minden ok. Nagyon édesek a képek, nekem még mindig hiányoznak a kis fürtjei. Szerintem nem is husi. Jó kis masszív kisbaba, de nem husis nagyon.

Niki, Nannó jobbulást nektek!

Zsófi, gratula Jónásnak! Annyira aranyos lehet Samu, ahogy óvja az öcsikéjét!

Zsu, édes pici Emma, hintáztatja a játékait!

Fatima, néztél más bölcsit is, vagy nem volt rá időd? Drukkolok, hogy minden simán menjen.

Oltások, én sem értem, hogy miért van az hogy az egyik doki így, a másik úgy csinálja. Úgy tudom, hogy nyugati országokban a pneomo elleni védőoltás már rég a kötelező oltások között van. Nálunk a családban sajnos volt gyerek aki megkapta, és méghozzá az óvodában.

Köszi az avatar dícséreteket!

Egy kis OFF:

Van egy 38-as olasz fekete, bőr, vadonat új térdcsizmám eladó. Ajándékba kaptam, de sajnos nekem nagy. Ha érdekel valakit priviben szívesen küldök még képet róla.

Kép

Nelly

Kép
breeki
 
 


Sziasztok!

háát én egyáltalán nem vagyok hajlékony, inkább hajléktalan hehe. Én a lábujjam helyett inkább a spárgát rágcsálom - egy kis képzavar :lol:

Kriszti, nekem ezzel nincs tapasztalatom, de bizos te is megnyugszol. Lehet hogy csak egy kis tornáztatás kell, és beindul. Sokszor azért nem szeretnek hason lenni, mert húzódnak az izmok, és az kicsit kellemetlen. Ez is lehet a lustaság hátterében. Egy iosmerősöm kisfiával volt valami hasonló, két hónapig tornáztak, most már semmi gond.

Zsófi - nem tudom mit írjak.... Nyugodj meg, bármi is van a háttérben, és tényleg örülj, hogy veletek semmi gond!! Erre koncentrálj, minden más csak leszívja az embert!!!

Ovikkal én is úgy érzem, hogy nagyok az elvárásaim... De mégiscsak az egyszem gyerekemről van szó!!!! :lol:

Fatima kíváncsi vagyok hogy viseli Tarek majd a bölcsit. Mármint úgy értem, hogy olyan kis közvetlen, társasági lény! Szerintem nem lesz gondja!!

Marcsi decathlonban tényleg vannak jó bicók!!!

Julinál megvolt tegnap az első szájgörbülős otthagyás az oviban, de kegyetlenül tartotta magát, na ne már hogy mások előtt sír :shock: Aztán délután mondta, hogy nagyon jó volt, megy megint :lol:

Holnap repülünk a nővéremhez, Németországba, vasárnap jövünk, legyetek jók!!!

Puszi

K

Klári
Kép
ganti
 
 


Köszönöm lányok a hozzászólásokat,ma kérek időpontot a dokitól,és meglátjuk.Emésztem magam rendesen,egy kicsit kivagyok bukva,hogy mi lesz,de legalább megnyugszom akármit is mond a doki,és ha van is némi hypotóniás hajlama remélem még nem késő nekikezdeni a tornának.

Klári-innen is látszik,mekkora nagy lány már Juli,nem sír csak úgy mindenki előtt :D :D
Jó utat nektek!

Zsófi-a lényeg tényleg,hogy a ti kis négyesfogatotok rendben működjön,de azért sajnálom,hogy rossz dolgok történnek veled.Én szívesen meghallgatnám,hogy mi borított ki ennyire .Samu drága,nem akarja megmutatni senkinek a tesót? :D :D De édes lehet,úgy látszik feléledt benne a kisoroszlán :D :D

Nelly-tecc a csizma,teljesen az én stílusom,csak a méret sajna nem passzol,és amugy is mióta megszületett Balázs inkább részesítem előnybe a laposcipőket :D

Andi-remélem minden rendben lesz velünk a dokinál,de ha mégsem majd jövök hozzád tanácsért.Amugy mennyit tornásztatok ti a csajokkal?Neked mikor tünt fel,hogy valami nem stimmel?Bori most már ül,áll,mászik,jár rendesen?

Niki-gyógypuszi Emmus buksijára.

macarella
 
 


Zsu-Édes lehet Emma,ahogyan hintáztatja a játékait.Kis értelmes csajszi,mindenki ilyen menyasszonyjelöltre vágyik :wink: :D
Miért váltottál dokit?Nem voltál megelégedve a régivel?Ez a cukorteszt tényleg érdekesen hangzik,hogyhogy nem éhgyomri tesztet csinálnak? :shock: Állítólag az ad pontos eredményt,habár mostanság ezt ki tudja?

macarella
 
 


Sziasztok!

Itthon maradtam, Emma reggel belázasodott és nemrég hányt is egyet.
Tegnap még semmi ilyen tünet nem volt, lehetséges, h. a rendelőben összeszedett valamit? :roll: :oops:
Úgy volt, ma is apa marad itthon, de annyira aja aja volt, h. nem volt szívem itthagyni, na meg fogtam a kis meleg testét és tudtam, h. ma rám van szüksége. De jó is, h. itthon maradtam. Nem mintha apa nem tudta volna megoldani a helyzetet, de ilyen esetekben anya kell.

Nelly, dögös a cipő :) Nekem kicsit magas. Amúgy sem vagyok egy magassarkús, de mióta Emma megvan én is inkább laposban járok. Futni utána, meg lemenni a játszóra sokkal kényelmesebb.
És tök fura, mert most hogy dolgozom is úgy kell magam rávenni, h. nah jó, ma akkor felveszem a törpe sarkú cipőmet.
De télre valami csinosabb csizmát fogok venni.

Klári, azért alapvetően szerencsés vagy Te is, h. Juli így elvan az oviban. Jó utat!
Zsófi, tarts ki és sok-sok energiát a családhoz!

Kriszti, szerintem jól döntöttél, h. elviszed, abból baj nem lehet, legalább megnyugszol, hogy minden okés.
Köszönjük a puszikat :)

Kép
niki30
 
 


ÉÉÉÉS kép Juliról, kisebb korában (telefonnal készült, nem olyan jó):

Kép Kép

Klári
Kép
ganti
 
 


csajok, zárt fórum (ha van rá érdeklődés):

www.anyatanya.hu

"Ez a portál zárt, meghívásos alapon bovülõ csapatok részére készült.
Minden csoport kap egy saját privát felületet, ahol a tagok a kiváncsiskodó tekintetektol védve fórumozhatnak, továbbá képeket, recepteket, linkeket, stb. oszthatnak meg egymással (vagy mindenkivel, ez állítható). "


létrehoztam egy János kórházas topikot, ahová jelentkezni kell, és a Topikadminisztrátor hagyja jóvá a jelentkezéseket (jelen esetben én, de ez a jogosultság bővíthető)
nem ismerem igazán én sem az oldalt, h. hogy működik, de annyira bonyesz nem lehet.

esetleg itt megbeszélhetnénk olyanokat, ami nem publikus és én nem kifejezetten babás téma. ???

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Á Niki-szegény Emmára most nagyon rájár a rúd :( :( Jól tetted,hogy otthon maradtál vele,legalább egy kicsit anya közelsége megnyugtatja.Kívánom,hogy mielőbb legyetek túl rajta.

macarella
 
 


Emmának jobbulást!!!!

Klári
Kép
ganti
 
 


Klári-Isteniek a képek.Én meg nem mondanám,hogy Juli volt kicsi korában.Jajj nagyon édes kiscsajszi volt.(na meg persze most is szép nagylány)

macarella
 
 


Marcsi én benne vagyok,hogy zárt fórumon beszéljük meg a nem publikus dolgokat,de szeretném,ha a babás dolgokat továbbra is itt tárgyalnánk ki,hátha sok kukkolónak tudunk itt valamilyen formában segíteni :D

macarella
 
 


Hello Csajok!

Kriszti! Én nagyon nem akartalak megijeszteni, de valóban jobb szakemberrel megnézetni Balázst. Max csak tényleg egy kis tornára lesz szükség. Drukkok, hogy így legyen!

Marcsi! Hát igen, mi már csak ilyenek vagyunk! :) Egyezik a vélemlényünk, ha kell, ha nem! :) :wink: :)
Bicikli ügyben nem tudok sajna segíteni, de hatalmas gratula Lolónak a nem kis teljesítményhez! :) Ügyes csajszi! Már csak anya valagából kell kibújni és olyan belevaló lesz, hogy csak na! :) (ugye nem sértődtél meg??? :roll: )

Niki! Jaja, igazad van. A betegeskedés nézőpont kérdése. Nekem a leírásaid alapján Emma többször tűnt betegnek, de Hál'Istennek nem volt komoly egyik sem. Hozzá képest Tarek egy egészségbomba, mert mi megfázva 2X voltunk csak a 16 hónap alatt, illetve egyszer nyaltuk be a fosós-hányós vírust. Na mindegy is, nem ez a lényeg. Fő, hogy ne legyenek betegek oltással vagy oltás nélkül. :)
Mi is küldjük Tarekkal a gyógypuszikat a kis kobakjára Emmácskának.

Zsu! Emmus milyen édes lehet, ahogy hintáztatja a játékait. Nagyon ügyesen fejlődik a csajszi! Gratula!!!

Zsófi! Sztem se stresszeld magad a nagyobb család ügyein. Fő, hogy ti 4-en jól vagytok és szeretitek egymást. Ha mégis ki akarnád magadból írni, akkor itt avgyok! :)

Klári! Büszke lehetsz tündérkisasszony Julira! Igazi nő!!! :lol:

Nelly! Sajnos más bölcsik nem nagyon jöhetnek szóba, mert vagy messze vannak vagy pedig nem vesznek fel 1.5 évesnél kisebb gyerkőcöket. Így hát valószínűleg maradunk ennél. :roll:

Oltás! Én Zsuhoz hasonlóan nem értek ezekhez a dolgokhoz, így a dokinkra hagyatkozom....

Bölcsiről is írok majd, csak még emésztgetem a látottakat-hallottakat. De igazad van Zsófi! Kurvanehéz olyat találni, ami minden szempontból jó. Asszem az én elvárásaim is eléggé nagyok, de ha nem faragok le belőle, akkor bizony Tarek nem lesz bölcsis. :cry:

fatima
 
 


Klári, irtó cuki mini-Juli !!!!
szerintem emlékeztet nagyon mostani magára, főleg a szemei !!
jó utat nektek !!


köszi a biciklis véleményeket !
van egy lélektani határ (anyagilag) bicikli ügyben nálam, kíváncsi vagyok találunk-e olyat. de lehet, h. várunk tavaszig, kiderül.

Niki, jobbulást Emmának ! remélem hamar kilábal..
sajnos a bölcsiben meg kell járni ezeket a stációkat (bár nálunk kimaradt szerencsére....), de a többség így kezd, h. 1 hét betegség, 1 hét bölcsi, de remélem nálatok nem ez lesz !

Zsófi, ovi:
mint tudjuk az iskolák (v. a pedagógusok) szemlélete többségében poroszos... de lehet, h. csak egy rossz pillanatot kaptál (óvónők is csak emberek), valszeg 8-9 órában nem ez a típusú regulázás megy.
milyen "híre" van amúgy annak az ovinak, amit megnéztél ? van olyan ismerős, akinek adsz a véleményére ezügyben ?
egy esetleges nyílt nap megtévesztő lehet ... (szerintem), néha jobb tapasztalatokat-véleményeket meghallgatni inkább.

bár én azt mondom, amit úgy is tudsz te is, h. nem intézmény, hanem személyfüggő az egész. erre jó példa a mi bölcsikezdésünk: első héten a Haramiánál utáltam, aztán az új csoportban meg imádjuk.

engem is érdekelne mi van a családotokban, ami ennyire megrendített.

Nelly, nekem nagyon begyere a csizma, télen én is ilyesmikben járok, de a terhesség alatt nőtt egy számot a lábam :? , így már 9-es kéne...

Andi- Niki, ti milyen távolságra laktok egymástól ?


képzeljétek, tegnap voltam szülőin a bölcsiben.
hát ez jobb volt lányok, mint az ingyencirkusz. volt egy idióta anyuka, akit megnyertünk idénre , hát az vmi borzalom volt.

később jövök és leírom a beszólásait és megjegyzéseit, de most dógozni köll.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Héééééékkkááááááás!

Ma van Jónás feledik szülinapja!!!!

ISTEN ÉLTESSE EZT A NAGYLEGÉNYT!!!

fatima
 
 


fatima írta: (ugye nem sértődtél meg??? :roll: )



rád ?? soha... :wink:
majd csak kinövi... (remélem csak életkori sajátosság nála....) meg tudod, idő kell amíg oldódik a drágám...

Anyatanyára kérek véleményeket ! (Kriszti tiédet olvastam, persze, babatémák maradjanak itt)

Marcsi

KépKép
alon
 
 


JÓNÁSNAK BOLDOG FELEDIK SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK !!!


Kép

Marcsi

KépKép
alon
 
 


ÉLJEN, ÉLJEN, ÉLJEN A FÉL ÉVES NAGYFIÚ, JÓNÁS!!!!

Kép
niki30
 
 


Köszi lányok!
Már 3 órája alszik, egyszer megébredt, akkor volt kúp meg hányás, most meg csak ivott aztán vissza. :roll: Persze, jó, h. ennyit alszik, csak olyan fura. Remélem nincs nagy baj.

Jajj istenem, hogy rá lehet ismerni Julira, nagyon aranyos.

Marcsi, jó az ötlet, én már regisztráltam is, hihi :lol: szupi vagy!

Kép
niki30
 
 


Andival elég közel lakunk egymáshoz. Gyalog szerintem egy 15 perc. :)

Kép
niki30
 
 


Niki! Jajjjj szegééény Emmácska! A fene egye meg ezt a fránya betegséget! Remélem ahogy jött, úgy megy is el jóóó gyorsan! Drukkok!!!!!

Marcsi! Édes vagy! Imádlak! :wink: Persze, hogy kinövi! Csak biztasd jó sokat! :) A zárt fórumban én is benne vagyok. Hehehe. Ne tudjanak már illetéktelenek mindent rólunk. :)

fatima
 
 


Klári! Sztem Juli pont ugyanígy néz ki csak már nagylányosan! Nagyon szépséges volt már kicsinek is!

Niki! Olyan szarul érzem ám magamat! :cry:

fatima
 
 


Felhívtam a doktornőt, azt mondta kijön.

Kép
niki30
 
 


Fatima, mi a baj? :shock:

Kép
niki30
 
 


lányok!! köszi a köszöntéseket!!!
nemtok regisztrálni az anya tanyán. hiába nyomok a regisztrációra, nem történik semmi. mit kell csinálnom??
kerekpocak
 
 


sikerült, de a mozilla nem szereti csak az explorer.
kerekpocak
 
 


Fatima, Niki , Zsófi, visszaigazoltalak titeket + adtam adminisztrátori jogot...

Zsófi, haláli a nicked.... :lol: :lol:

márcsak arra kéne rájönnöm, h. fórumozni hogy lehet..
lehet annyira szupertitkos, h. nem is látjuk amit a másik ír... !! :lol: 8)

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Azta, Jónás már fél éves! :shock: Lassan kezdhetitek tervezni a szülinapi bulit! Gratula nektek!!!!!! :D

Csajok, lehet, h egyedül maradok a véleményemmel, de én nem tartom jó ötletnek a "kétlakiságot". Sztem sokkal nehezebb lenne követni az eseményeket és több időt is venne igénybe. Nekem mindegy, h hol, de egyszerűbb lenne egy helyen maradni. :roll:
Nyilván megpróbálom/ megpróbálnám figyelgetni mind2ttőt, de kevésbé lenne élvezetes! Bocs :oops:

Emmácskának jobbulást! Anya közelsége biztos segít majd neki!

Marcsi mesélj a szülőiről!!
Édes Loló, hasonlít magára!!

Nelly, ahhoz, h ez a cipő rámjöjjön, le kéne vágnom a lábujjaimat! :wink:

Kriszti: A terheléses cukrom Emmával határérték lett, a dokinő pedig elküldött egy diabetológushoz és ezzel lezártnak tekintette a témát. Úgy éreztem nem fogalkozik velem, ezért kb. 26 hetesen váltottam. A mostanival már egyszer sikerünk volt (mármint meglett Emma és minden ok vele), így természetesen maradok.

Zsu
svs
 
 


marcsi ott vagyok látom h te is, de vajon hogy lehet h amit hsznek írok azt is lássam? nekem mindegy, h átköltözünk e. kicsit zavar, h tudom sokan olvasnak, akik nem pozitívan állnak hozzánk, aztán ezen csámcsognak...
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Zsófi, nagy gratula a félévesnek!!!!
Család :( sok-sok erőt hozzá!!

Kriszti, nagyon szorítok, hogy ne legyen gond Balázzsal, nem akartalak megijeszteni (pedig nyilván sikerült :( pl. a mi gyerekkorunkban nem is foglalkoztak még vele). Egy kis torna, ha kell, és jó lesz minden.
A kezelésre reagálás gyerekfüggő. Csengével majdnem másfél évig jártunk, de ő szabotálta a kezeléseket. Borika jobban reagál a dologra, panaszkodik ugyan, de csinálja, egy kis hős. Hogy meddig kell járni? míg a korának megfelelő mozgást nem produkálja, tehát Bori el nem kezd járni. De természetesen nem tud még mászni-járni, ehhez azért idő kell.

Niki, gyors jobbulást tündér Emmának - élőben még cukibb, mint képen :wink: Jól tetted, hogy otthon maradtál, tényleg vannak dolgok, amihez anya kell.

Mini Juli nagyon tündér!!!

Zárt fórum ügyben nekem is az a gondom, mint Zsunak. Ha oda írunk, ide előbb-utóbb nem nagyon fogunk szerintem, bezárjuk a kört, új csatlakozás nem nagyon lesz (bár jó ideje nem is volt, igaz?)

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Zsófi, a tanyán írtam privit, megkaptad... ?

az már megy... :)

keresem én is a nyitját az ottani párbeszédnek...

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Niki! Azért érzem magam szarul, mert vészmadárkodtam szegény Emmácskával kapcsolatban. Itt írtad, hogy nem beteges, nem hányt, nem igazán szokott lázas lenni, erre tessék! :shock: Én annyira nem ezt akartam ezzel..... :cry: :cry: :cry: Ne haragudj! És nagyon gyors gyógyulást nektek!

fatima
 
 


Beléptem anyatanyára, sikerült a tagfelvétel, de hozzászólásokat nem látok. Szal tag vagyok, de hogy írhatok láthatok hozzászólásokat? :roll:

Nah, itt volt a doktornő. Valami vírust benyelt Emma és ionhiánya lett. Acetonos a lehelete és olyan bágyadt, h. egyfolytában alszik. Reggel óta kb. összesen fél órát volt fenn. Durva.
Gyorsan hazaugrasztottam apát, mert ezt a humana akármi port ki kell s.o.s. váltani, és 4 óra alatt meg kell vele itatni. Állítólag elég sós, úgyhogy kiskanállal 5 percenként. Nagyon kiváncsi vagyok hogy fog menni. Ha nem megy, akkor kórház - infúzió. Fasza.
Egyébként tök nyugodt vagyok. Nem is értem.
A doktornő nem egy ijesztgetős fajta szerencsére.
Meg hogy jön haza apa, megnyugtat.

Jah, tegnap ő vitte ugye dokihoz és ma mondta a doktornő, h. mennyire szimpatikus neki apa, látszik, h. imádja a kicsi lányát :)
Hát igen, mondtam, jó ember :)

Kép
niki30
 
 


aha válaszoltam is.
kerekpocak
 
 


Most jut eszembe, lehet h. jobb lett volna, ha egyből injekciót ad Emmának, mert nem tudok h. fogunk megbírkózni ezzel a sós löttyel. Tuti ki fogja köpni. :roll:

Kép
niki30
 
 


Ezt találtam:

Kérdés:
Mit jelent, ha egy egy éves babának néha acetonszagú a lehelete?
Válasz:
Általában nem jelent betegséget. Az ilyen gyermekek viszonylag kevesebbet isznak és ez okozza a jellegzetes szagot. Emellett ok egészségesek, nincsenek kiszáradva. Gyakrabban meg kell kínálni oket folyadékkal, vagy az étrendjüket folyadékdúsabbá kell tenni. Ha azonban ez hasmenés-hányás közben-után jelentkezik, lázas állapotot követ kóros mennyiségu folyadékveszteséget jelenthet, így ilyenkor szigorú és ellenorzött folyadékbevitelre van szükség. Ha fokozott étvágy mellett fogyás, gyakori vizelés figyelheto meg az aceton szagú lehelet mellett laboratóriumi vizsgálat szükséges.

Tudni kell, h. Emma mostanában elég sokat eszik, sokat iszik és ezáltal sok a vizelet is.
Na most ijedtem meg.

Fatima, ne hülyéskedj már, nem olyan szándékból írtad ezt és én nem is úgy vettem, nem vészmadárkodtál.
Tény h. többször volt náthás, mint Tarek és hozzá képest betegesebb is, de mivel még soha nem kellett antibiotikumot kapnia és tulajdonképpen se torokgyulladás se semmi nem volt, ezért írtam.
Szal Tarekhoz hasonlítottad és biztos azért írtad, vagyis tuti.
Én nem haragszom :)

Kép
niki30
 
 


Drága Jónás!!!
Nagyon Boldog Feledik Születésnapot!!!!!!!!!!!!!!!


macarella
 
 


Ó Niki-ez nem jó jel.Tényleg írtad,hogy rengeteget iszik,de hogy látod,fogyott is?Nagyon nagyon szorítok,hogy ússzátok meg kórház nélkül. :( :(

Na megpróbálok én is regisztrálni..

macarella
 
 


Fogyni szerintem nem fogyott, de mérni nem mértem.

Kép
niki30
 
 


Niki,
Laura vmi narancsos ízű port kapott egyszer (nem jut eszembe a neve), ami olyan ionokat tartalmaz, mint az infúzió, csak inni- itatni kell.
mindenesetre jobb lehet az íze, mint a sima sósnak...
bár nem tudom, h. recept nélkül kapható-e...

drukkolok !!

kicsiként tudom, h. a kutacsát kell nézni, h. be van-e horpadva, az a kiszáradás jele.

bár Emma már elég nagy, így nem tudom ilyenkor is érvényes-e ez..

na most jó sokat segítettem...

++++++++++++++++ sok pozitív enerdzsi !

Marcsi

KépKép
alon
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: