Új privát üzeneted érkezett!

Nem hiszem, hogy a midwifery today-re eljutok. rengeteg pénz, nomeg nem tudok angolul, és néhány hónap eltéréssel ez más kicsit sok a sokkból. Bár a Jan tritten meg a ken johnson mondták, hogy menjünk. meg glasgowban találkoztunk a saraswathi wedam-mal, aki egy indiai nemzetiségű kanadai bába és csodálatos ember. na, ő is mondta a bad wildbad-beli konferenciát. még az sem lehetetlen, hogy a rákóczi ágival kiruccanunk egy napra, vagy kettőre.
én úgy vállaltam be a kismamáimat, hogy nem figyeltem ilyen időpontot. a glasgow-i és debreceni időszakra nem volt kismamám.
nagyon bele kellett csöppenni az itthoni hajtásba, szinte időm sincs rendezgetni, még csak a tennivalók körvonaláig jutottunk, a megvalósítási tervek is hátravannak még.
Most vannak előttem lévő szülések, amiket várok, ezek közt van nagy lelki feladatot igénylő is, most arra 'gyúrok'.
Mindenkinek szeretet: rita
nováky_rita
 
 


Orsi, örülök hogy minden ok nálatok! :))

Jad, Zsófi is olyan nagyon édes :)
cc, pedig ha tudnád... 2 napig ment az "alvástanítás", sírni hagyva a kiságyában. nagyon rugdos éjjel, az apját hajnalban 4-5 között már szó szerint eltávolítja így az ágyból. persze nem ment nekem ez a keménykedés, újra köztünk alszik, most én középen. így jobb, bár azért csak jó lenne lassan átszoktatni a saját szobájába, meg hogy ne mellen aludjon el... nem tudom mi lesz ha várandós leszek /azt hiszem vagyok is, de erre a kérdésre majd térjünk vissza 2 hét múlva ;) /, aztán itt lesz a kistesó....
mindig azt hittem, barna szemű gyerekem lesz. a férjemé zöld :)
szoktam is mondani, ha kérdik, kié a gyerek, hogy a postásé :lol:
pedig valószínűleg apukámtól örökölte.

Évuska Julisa olyan kis manócska! emberke formájú, nem baba. és nagyon szép!!!

Rita, ha tudsz mesélsz esetleg arról, miért jelent az egyik szülés nagy lelki feladatot? már, ha publikus.
puszi
Edit

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Mamacsibe: minálunk az ilyen aparugdaló babó felnőtt méretű matracra került át, amiben kényelmesen mellé tudok(-tam) heveredni szopihoz - akár fél éjszakákat ott aludva, derekas következmények nélkül.
Így a legkisebb elalszik velem, aztán vmikor hajnalban megint áthív, de közben azért van némi lehetőségem a saját ágyamban aludni... A mostmár középsőm vmikor 2 és 3 éves kora közt (bár inkább a 3-hoz közel) mondott le az éjjeli társaságomról. Az ifiúr most még csak néha-néha feledkezik meg rólam :)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 

 
 

hát ez egy elég összetett kérdés. Az ember megismrei a mamákat, ki szoktam kérdezni az ő születésüket. valahogy aleendők nagymamák akkor kezdik el részletesen elmesélni a lányuk születését, amikor az várandós lesz. Ilyenkor, úgy látom, felerősödnek az emlékek. És a bveszélgetésekből illetve a kismama és a párja kapcsolatából az embernek kialakul valamilyen képe a párról. Nem ítélet, hanem valamilyen érzet/érzelem. És bizonyos pároknál azt érzem, hogy az ő útjuk tőlem fokozott lelki erőt kíván. És abból is szoktam érzeni, hogy milyen velem a kapcsolatuk. mennyire kapaszkodnak belém, egymásba, saját erőikkel hogyan vannak. És persze minden csak az intuíció szintjén. Volt már ilyen helyzet és akkor valahogy készülni kell lélekben.
Igazán nem tudom, ez annyira személyes és sokban rólam szól, érdekes, hogy tényleg nem fogalmaztam meg még soha, de így van.
Nem lettetek tőle okosabbak. Talán majd egyszer megírom az emlékirataimat :) /Nováky Rita, a nagy öreg, elmeséli életét a várandósok között/
Jó csak vicceltem, mindenkinek szeretet: Rita
nováky_rita
 
 


Testvércsoporton voltunk az Alma utcában, Jad, Mamacsibe és én, és még sokan.

És tetszett nekem a jungiánus Molnár Judit nagyon. Általában (magyar szakos stiliszta stb.-ként) szoktam tudni, mi, miféle lesz az emberek következő szava, mondata, és ő lenyűgözött ezzel is, hogy sokszor gőzöm nem volt, mert nagyon eredeti, nyelvileg is.

Jaj, ez a két ragyogó gömbölyűség. A világ biztonságos hely, ezt sugározták. Úgy mosolyogtak, és én is vissza rájuk.

Jad: "csoda hogy nem szóltál be Évuska és nem vágtál pofon" ??? A gyerekem közkincs, leszámítva a mindent jobban tudó néniket, téged meg háromnapos kora óta ismer... és én kértem segítséget a háti kötéshez... :-DDD

Szilvi, merre jársz? Zsu? Fringilla? Memme? hiányoztok.

Szilvivel hordozós-textilpelenkázós klubban voltunk 6-án Budaörsön, a hordozós topikos Kamcsatka szervezi. Ha van egy kis időtök, nézzetek át a mamami.hu-ra, meglepően jó hangulatú közösség alakult ki, akik okos témákról csevegnek. Otthonszülős még nincs, azt talán én indítom majd, mert nagyon szeretnénk hamar másikat a véletlenbaba Juli után.

A következő klub július 4-én lesz, és Finnországból, Cambridge-ből is hazajönnek a csajok, meg pécsi, gödöllőiek, és legalább három papa is... olyan jó.

Rita, elképzeltelek titeket Rákóczi Ágival, ahogy sírtok... és én is sírtam...

Juli hízik, 4 kiló 80, tízhetes (3.76-tal született), babazsákban dudorász álmában. Éberen, kedvesen nézelődik, nagyon figyel, mosolyog, fekszünk mellette-fölötte, és repesünk az apjával, még, még akarunk ilyet... és visszük büszkén, kendőben, háton, elöl, és odavan mindenki.

Csak anyukám szerint lenne már itt az ideje a járókának, mert nem fejlődik így a mozgása.

:D

é
évuska
 
 


Istenem Évuska, nekem Anyukád csal mindig könnyeket a szemembe. (persze természetesen Te, nem ő. :wink: ) Nagyon kérlek na haragudj meg, de ő a Holdról jött? :shock:
mamamit szoktam olvasni, de még csak eddig jutottam, mert nekem kicsit fura még a honlap kialakítása. Kicsit zilált, nem? DE majd hozzászokom biztos. :)
Hehe, már megint lebuktattam magam a zugolvasással. :oops: :)
Rita BÁr nem rég óta olvasom a szavaidat, de ha nem haragszol mondanék valamit. Olyan érzésem van veled kapcsolatban, hogy Te nem mai szülésznő vagy. Legalábbis a tapasztalataim alapján Te más vagy. Inkább illik rád a Bába szó. :) A szó legnemesebb és legrégebbi értelmében. :) Ez olyan jó.

Kép
Kép
Kép
boribono
 
 


Borcsa, köszi a tapasztalatot!! valami hasonló megoldáson töröm én is a fejem :)

Rita, akkor te elég mélyen foglalkozol ezzel! mintha kineziológus lennél, vagy pszichológus :) az is vagy, azt hiszem :)

Évuska, járóka 10 hetesen?????????????? :o :x :shock:

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


én ekkortájt Lindát játszószőnyegen "tároltam" legtöbbször, már amikor nem ölben :) nézegette a lelógó játékokat, dumálgatott nekik, püfölte őket. szerintem jól szórakozott közben, teszek is egy képet :)
de hogy mozgásfejlődésben emiatt bármi hátránya vagy előnye lett volna, nem hiszem.
tekintve, hogy 15 hósan még nem jár, a kortársai 99%-ával ellentétben (megvan, szóval azért nem jár, mert nem tartottam ketrecben! aha!:twisted:) .
viszont beszélőkében meg bőven előttük... annyira másképpen fejlődnek a babák, és nem lehet erőltetni semmit sem...
de biztos mi tudjuk rosszul, hiszen "észt" csak az orvosin osztogathatnak... nekünk"pórnépnek" nem jut már... :twisted:
Kép Linda [/img]

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


mamacsibe,
jaj, dehogy, én egy szülésznő vagyok és kész. Talán csak annyi, hogy nyitva tartom a szívem. Sokszor hallgatok az érzelmeimre, megérzéseimre. Persze sok kétséggel, sokszor bizonytalansággal, mint annyi mindenki. Hát nehogy többet gondoljatok rólam, mint ami vagyok. Tényleg! Ez túl nagy teher, mert aztán állandóan még magamra is figyelni kell, hogy meg kell feleljek az elvárásoknak...nem tudom, értitek-e hogy miről beszélek. Az a legjobb, amikor nem látnak nagyobbnak vagy jobbnak, mint amilyen vagyok valójában.
Bocsánat, de szeretek magam lenni :)
Szeretettel
nováky_rita
 
 


rendben Rita :)
engem nagyon meglepett, hogy ez is hozzátartozik, bábai oldalról is, ahhoz, ahogyan kíséritek a szülést.
:)
írok privit :)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Hogyan gátlunk fogamzást három hónapos ded mellett? Azért kérdezem, mert Juli újabban hajnalig alszik, úgy tudom, a szoptatás már nem véd így. Írjatok, tapasztaltak. (Szilvi ne. :lol: )
évuska
 
 


Évuska, jól tudod.
óvszer... 14 hónapig működött :) biztos tette volna ezt továbbra is, ha használtuk volna :wink: :oops: :lol: 8) :D

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Ha nem bírjátok az óvszert, akkor a méhszájsapka is jó hatékonyságú lehet valami spermiciddel kombinálva. kiegészítésként akár a minimikroszkópos fertilitás-ellenőrzést is lehet alkalmazni.
szeretettel
nováky_rita
 
 


Nálunk is az óvszer játszik. :) Viszont amikor Ági kérdezte a védekezést, és mondtam az óvszert, akkor mondta, hogy az jó, ő is óvszer mellett fogant. :lol: :wink:
F.
fringilla
 
 


Évuska,
de hát szeretnétek majd még egy kicsit, akkor hát adhatok tanácsot én is, nemdebár????? :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
h_szilvi
 
 


Sziasztok mamapajtisok,

írnék de nincs erőm és/vagy gépem, időm.

De: Mamacsibe - hát hadd üdvözöljek itt soron kívűl az új vonalzód alkalmából! :)

Szilvi, jó az új avatar. :)

Szép napokat,
M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok
csináltam a glasgow-i útból egy powerpointos vetítést, több, mint 100 képkocka, nagyon hatalmas. Nem tudjátok, hova lehet feltenni egy ekkora fájlt, hogy más is láthassa? És valamilyen olyan tárhely kellen, amit egy magamfajta számítógépes analfabéta is kezelni tud.
Akkor megnézhetnétek ti is :)
Szeretettel: Rita
nováky_rita
 
 


Fringilla :lol: :lol: :lol:

Memme, köszi a gratulát :D

Rita, esetleg emailben el tudnád küldeni? én tudok oldalt, de angol nyelvű, és nem annyira egyszerű, meg mindenkinek regisztrálni is kellene :?
mailem: edd kukac citromail pont hu

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Sziasztok!

jÓ húzós ez így a három kicsi gyermekkel.... párom is "lelécelt" egy másodállás erejéig, ergo otthon kvázi megszűnt létezni. Tudom sokan vannak így, már elejétől, jó, hogy nekem csak mostantól kellett megismerkednem a nagy magyar valósággal. Reméljük így összejön egy otthonkezdeményre való zseton, legalább beugrólag.

Viszont a fentiek is szerepet játszottak abban, hogy alternatív megoldásokat keresek szokvány dologkra. Megvallom, a legnagyobb kihívás takarítás nélkül tisztaságot csinálni:wink: ha vkinek van ötlete, szóljon. Nekem nem megy... :roll:

Van a szomszédban egy 4gyermekes Anyuka-barátnő, ami nagyon szuper. Kezdünk kontinuumos módszerekkel "dolgozni" - együtt főzés, ilyesmi.... gyerkőcök klasszul elvannak egymással, így ha egyikünknek dolga akad, akkor elég vinni a legkisebbet magával, a többi deponálható :wink:

Szóval nagyon gáz - elmerültem, de lassan megtanulok búvárkodni :D

Mamacsibének nagy-nagy gratula!!!!

Évus! Én mindennap jógáztam, így másodpercre működött az egyébként világéletemben sohasem szabályos menzeszem. 28 naponként, pont teliholdkor jött meg. Úgyhogy számolgatás alapján előtte volt egy két nap szabadnap, egyébként gumi. Aztán abbahagytam a jógázást, már csak a heti egyszeri közös jóga maradt..... és két hét múlva teliholdkor a pocakom nem vérzést jelzett..... hanem Pannikát :wink: 1Szóval a jóga működött, csak nem szabad abbahagyni :lol: :P

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy kicsit korán írok, mert még csak a 10. hétben járok, de nagy álmom az otthonszülés. Már rég készülődöm az anyaságra.
Érdekel, h 2 hónappal szülés előtt nem késő-e a tanfolyamra menni. Febr. végére leszek kiírva, ha végre kapok kiskönyvet :-), januárban menni az problémás?

Előre is köszönöm a választ! :)

Üdv,
Alma
f_alma
 
 


Zsu,
jól csináljátok a barátnőddel! :)
Ha sikerül valami módszert találni a takarítás nélküli tisztaságra, oszd meg, légyszi! :wink: :D

Alma,
elméletileg nem késő a tanfolyam akkor, de érdemes arra gondolni, hogy akár beteg is lehetsz, vagy közbejön valami más, és nem jutsz el. Én 30 hetesen akartam menni, de lebetegedett a család, így 34 hetesen jártam, de pl. az utolsó napon nem is voltam, mert elment a nyákdugó a negyedik nap, és Ági inkább fekvést javasolt. A következőre meg már nem jutottam volna el végig, mert azon a héten szültem. :D (Pedig Ági mondta, hogy menjek majd akkor pénteken, meg a péntek-szombati várótermi beszélgetésekre is, ha már 34 hetesen nem tudtam menni.)

F.
fringilla
 
 


Alma!

Elég gázos nagy pocakkal végigülni, de azért működik. A végéről én is mindig lemaradtam. Tán tudod, el lehet járni egy naponként is - minden hónapban másik napot választani és akkor szépen be van osztva. Messze laktok Budától?

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!

fringilla, Zsu
köszi a tanácsokat!
Jól megfontolom, aztán kitalálom mi legyen. :-)

üdv, Alma
f_alma
 
 


Sziasztok!

Nagyon rokonszenvezek az otthonszüléssel...

Pontosabban: saját megszületésem rémtörténete - anyám császárral szült engem és egész gyerekkoromban azt hallgattam,
hogy majdnem belehalt - elriaszt a kórháztól.
Még sosem voltam kórházban (a mandulám is megvan:-)), így a többnapos benntartózkodás sem vonz.

Kérdéseim
- befolyásolja-e az életkor (harmincon túl első gyerek)?
- A testalkat? Elég sokat sportolok, széles a csipőm, mindig is "anyás" testalkatom volt. Számít ez valamit?
- hogy mondjam el a külvilágnak? - például hogy reagálnának rá a
szüleim --- pl. saját anyám, aki "majdnem belehalt". A párom is aggódik, de ő elfogadná a döntésemet.
- Ismertek olyan nőgyógyászt, aki megengedő az otthonszüléssel szemben? Ti hogy csináltátok? Jártatok a terhesség alatt egy orvoshoz, aki mit sem sejtett erről?
- A lakás fekvése (pl van-e lépcső) számít az otthonszülésnél?

Olyan jó lenne érzeni, hogy világra tudom hozni a gyereket...

Köszi a válaszokat

Rigónéni
rigónéni
 
 


Rigónéni!

Válaszokért a Napvilág Születésház tanfolyamait ajánlom:

www.szules.hu

Mit válaszoljunk családnak? Külvilágnak? - Ezekre a kérdésekre a válasz az érési folyamat része, a végeredmény pedig jóval több, mint hogy otthon, avagy kórházban szül az ember és mit is mondjon frappánsat, ha kell. A szüléssel megszületik az új ember is, az anya, aki végigjárta a maga útját a várandósság és az előtte való élete alatt.

A tanfolyam egyébként pontosan ezt az érzést erősítette meg bennem: Igen, világra tudom hozni a gyermekemet. Sőt, valójában én vagyok az egyetlen, aki világra tudja hozni őt. A többiek csak segíthetnek, illetve gátolhatnak ebben.


Nagyon leült a topic, legtöbbünket a mamami.hu-n fedeztem fel újra. Otthonos hely. :)

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


A napokban volt a Danubius rádión otthonszülős beszélgetés. Hallottátok? Nem tudjátok, ki volt a műsorban a dúla?
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Zsu, én is mamamizok :D

Rita, nem nem hallottam :(

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Szilviékről lehet tudni valamit?

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok!

Én is Szilvi miatt ugrottam be, mert a blogján elhallgatott. Tud valaki valamit?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok,

Benéztem, és meglepődtem, hogy eltűntetek. Én most vagyok a 12 hétben. Mit lehet tudni Ágiékról, meg a szabályozásról? Vélhetően március végén lehet velük szülni, otthon?
sz_kata
 
 


Szia Kata! Sok boldogságot az újabb atlétacsemetéhez :)

Én pedig ezért ugrottam be, mert a mai Naplóban (tv2) Ágival lesz interjú, visszanézhető a tv2 weboldalán is

indianyo
 
 


Sziasztok,
miért van itt ekkora csönd?
nováky_rita
 
 



Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


nováky_rita írta:miért van itt ekkora csönd?


Szeirntem, Szilviék miatt.

Ildi
pildi
 
 


És a Mamami miatt, sokan átmentek oda. (Nekem nincs rá időm, túl pörgős.)
F.
fringilla
 
 


"...ez smafu! ez semmi! ez egy abszolút jelentéktelen valami..." (Dr. Csákány. M. György, szülész-nőgyógyász)

http://webcast.tv2.hu/index.php?m=video&video_id=381507

TV2 Napló
márti_23
 
 


"20 éve alkotmányos mulasztást követ el a kormány, mivel nem alkotja
meg azokat a jogszabályokat, amelyek törvényben garantálják a nők
választási szabadságát: otthon szüljenek-e, vagy kórházban - mondta a
Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) kéviselője."

http://www.hirszerzo.hu/cikk.ujra_terit ... 80949.html
márti_23
 
 


márti_23
 
 


márti_23
 
 


És még: Újra lesz Feldmár 7, íme:

http://fm25.freemail.hu/fm/xmldata?cmd= ... x02&save=1
márti_23
 
 


Sziasztok!

Virrasztok.................

Ritának ne higyjétek el amit ír magáról, nagyon szerény ő, de csak úgy mint az igazi nagy meberek! Bár megértem, hogy szeret önmaga lenni, legkevésbé megfelelni!

De én vele szültem!!!!!
Tudom, milyen ő, mikor figyel és kísér!

Jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó
Vendég
 


Hű, Márti, jól belehúztál :lol: helyes, nyomd csak az infót, kell az nekünk :)

Monácska :) miért virrasztasz?

indianyo
 
 


Szia Indianyó!


Nórám elkezdett kúszni és ezzel együtt egy másfajta napirendet is kialakítani!

Mondhatjuk, hogy egésznap rajtam lóg! Eddig édesen evett kanalas dolgokat, most megint szopizni akar csak. A géphez ilyenkor tudok csak hozzájutni!!!!

De nincs gond!

Elmúlik ez is szerintem, majd Nóri jelzi mit is akar!

Ja, Rita!
Fogunk nőtt!!! :) Ölellek sokszor!! Visszaolvastam, és amikor írtad, hogy milyen mély kötődés egy szülésznő jelenléte, JÓ jelenléte egy kisbaba érkezésénél, akkor tudnod kell, hogy nincs olyan nap, hogy ne gondolnék Rád!
Remélem, hogy a mi szülésünkre nem kellett nagyon készülnöd lelkileg.....

Érdekes, erről sosem beszéltünk!
Vendég
 


Indi :) Nem végzek fércmunkát :wink: m
márti_23
 
 


A csatolt Feldmár-lap nem nyitható meg. Mikor jön? Hol lehet olvasni róla?
Rita
nováky_rita
 
 


Jaj, Mona, a tiedre nem kellett lelkiekben készülnöm. Tudtam, éreztem, hogy minden rendben menni fog. Nagy szeretetet éreztem köztetek. Nem éreztem semmilyen diszharmóniát vagy a szüléssel kapcsolatos rejtett félelmet...ezt-azt. És így utólag: hát az a gyorsaság! Azért okozott meglepetést!
És még aznap kaptam az elmúlt évek egyik legnagyobb koncertélményét, úgyhogy arra a húsvétra mindig emlékezni fogok. Benne vagytok Ti is a Nórával, akit minden nap látok a szülőszobában, tudod: a képernyővédőről kacsint!
Szeretettel: Rita
nováky_rita
 
 


Kép
márti_23
 
 


Jaj, hát dolgozom, nappalos vagyok, nem hiszem, hogy el tudom cserélni. Nagyon sajnálom.
nováky_rita
 
 


Ó de kár...

Aznap lesz az esküvőnk.

Az nem kár, csak az hogy nem tudok elmenni...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


OFF

Rokica, sok boldogságot! Áldást, és szép, hosszú közös utat Nektek!
márti_23
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: