Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ezt a topikot azért hoztam létre, mert most járok a 33. hétben és szeretném levetetni az őssejtet. Mindenkit szeretettel várok aki hozzá tud fűzni valami okosat ehhez a témához, és persze a kíváncsi érdeklődöket is!

Timie

Kép
timie
 
 


Szia Timie!

Kisfiam november 10-én született és mi levetettük a köldökzsinór vérét, a Sejtbank Kft-vel kötöttük a szerződést.
Nem tudom, mire vagy kíváncsi?
Hol fogsz szülni?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Ilba!
Én az Uzsoki utcai kórházban fogok szülni. Hát végülis minden érdekelne amit el lehet erről az egészről mondani. Nem tudom pl. hogy nálunk ez Magyarországon mennyire működik? Ép most kaptam a Sejtbanktól egy válaszlevelet és csak most tudtam meg, hogy pl. még szerveket nem nagyon tudnak előállítani!Akkor végülis mire lehet alkalmazni? És szerinted ha letellik a 20 év akkor utána mennyi lesz még plusz a tárolása?

Köszönöm válaszodat

Timie

Kép
timie
 
 

 
 

SZia Timie!

Hát hogy mennyire működik ez Magyarországon azt én sem tudom Neked megmondani, csak arról tudok nyilatkozni, amiről tapasztalatom van. Az meg az egész lebonyolítása és ebben nagyon korrektek voltak. Már a szerződés megkötésekor minden kérdésünkre válaszoltak és elmondták, hogy ez az egész levétel hogyan történik. Az orvosom vette le a vért abba a szerkezetbe, amit a szerződés megkötésekor megkaptunk és nekünk kellett bevinni a kórházba. Ezután fel kellett hívni a futárt, aki 2 perc múlva ott volt, mert épp más is vetetett le akkor vért és ők is hívták már. És nem is volt 10 nap, mikor telefonáltak, hogy sikeres volt a levétel és megtörtént a lefagyasztás. (Merthogy előfordulhat, hogy nem elegendő őssejt van a vérben, vagy egyáltalán nincsen. Ilyenkor visszautalják a pénzt a belépési díjon kívül).
Az, hogy mi mindenre jó, az nagyon sok helyen megtalálható a neten is, én sem tudnám jobban leírni. De biztos, hogy évről-évre egyre több mindent fedeznek fel, az orvostudomány rohamléptekkel fejlődik.
Nem tudom hallottál-e arról az amerikai esetről, mikor a leukémiás kisgyereket a kistesó őssejtje gyógyított meg.
És hogy mi lesz 20 év múlva? Ki tudja. Azt mondják amúgy, hogy 20 éves korig ha szükség lenne a vérre, az általában kiderül.
Az orvosom szerint nagyon jó dolog ez az egész és nem 1-2 éven belül, de előbb-utóbb a TB is támogatni fogja.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Ilba!
Köszönöm szépen a válaszodat, közben én már tegnap elmentem hozzájuk,mert kértem egy személyes tájékoztatót. Igaz nekem tesóm fogja majd kifizetni, de ahogy elhallgattam elég korrektnek tünnek.
Köszönöm mégegyszer

Timie

Kép
timie
 
 


Sziasztok Lányok! Most a nap végére találtalak meg Titeket! Ma én is egész nap azt böngésztem, hogy megéri e levetetni a vért. nekem olyan bajom is van, hogy nem tudom, hogy abban a kórházban, ahol szülni fogok, levehetik e egyáltalán. Másrészt én azt olvastam, hogy még 10-15 év kell, mire a klinikai teszteken is átjut ez az egész dolog, és max. 40 kg testsúlyú gyerekeken tudnak vele segíteni. De 15 éves korára a gyerekek általában már elérik ezt a súlyt. Nem? Nem tudok dönteni. Mostanáig biztos voltam abban, hogy akarom, de most teljes a bizonytalanság...
SEGÍTSÉG!!!!!!!!!!!!!! Kép Kép Kép
mezsu
 
 


Szia Mezsu!
Hol fogsz szülni? Elvileg mindenhol le tudják venni a vért. Kérdezd meg az orvosod, mi a véleménye, olvass alaposan utána és Neked/Nektek kell dönteni.
Én nem bántam meg, bízom a jövő kutatóorvosaiban! Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Jó, hogy újra visszatévedtem az oldalra, mert most látom, hogy van új hozzászólásKép
Hát ahogy most Mezsu sorait olvasom kezdek én is kicsit elkeseredniKép
Ilba én elolvastam róla mindent és sajna én erről nem olvastam semmit.
Nekem most legfőképpen az a legnagyobb problémám, hogy mindenféle vérvizsgálatokat kell csinálni,amire lehet nem lesz már idő, hogy az eredményt is el tudjam faxolni, így lehet mi erről már lecsúsztunk.
Várom a további hozzászólásaitokat.

Üdv
Timie

Kép
timie
 
 


Timie,
a vérvizsgálatot úgy is el lehet intézni (mi is így csináltuk), hogy a már levett vérből automatikusan megnézik a dolgokat. Kell érte fizetni, de akkor is kell, ha Te külön csináltatod meg őket, mert 1 kivételével a TB nem támogatja, és mi kiszámoltuk, ugyan annyira jön ki.
Lányok! És nektek kell dönteni! Nem kis összegről van szó (legalábbis nekünk nem kevés), ha nem hisztek benne 100%osan, akkor inkább ne vágjatok bele. Ez persze itt nem a lebeszélés helye, sőt ... Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Ilba: De a már levett vérből ha nézik az nem a gyereké?Nekem azt mondta a nő, hogy az enyiméből is meg kell nézni. Na mindegy, lehet vmit félreértettem, majd akkor felhívom őket és megkérdezem megint.
Sajnos nálunk nem rajtam múlik ez az egész, mivel nekem tesóm szeretné finanszírozni, és amikor szegény rosszul áll anyagilag, akkor úgy érzem jobb nem erőltetni a témát, szóval az enyém ilyen patthelyzet féleség. Vagy milyen isKép

Kép
timie
 
 


Sziasztok!

Csak megkérdezném, hogy nagyon sokba kerül ez az egész dolog? És mondjuk vidéki kórházban is megoldható? Mert ha egy kis esély is van, hogy használható, akkor csak jó lenne!

Köszi
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Szia Csilla!

A Sejtbank Kft-nél (www.sejtbank.com) minden összesen 360.000Ft, de lehetőség van többféle képpen részletfizetésre is. (Havi, két részlet, stb.) A januári Kismama újságban pont van erről szó.
Vidéken is biztosan van rá lehetőség, érdeklődj szerintem közvetlen a Sejtbanknál, illetve az orvosodnál, hogy csinál-e ilyet.
Hol fogsz szülni? Mikor?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Ilba!
Köszi az információt, mindjárt utána is nézek pontosan a honlapon. Az tényleg jó lenne, ha részletekben is lehet fizetni.

Különben május 5-re vagyok kiírva, és Egerben szülök, már ha minden rendben lesz. Kop-kop-kop (bal kézzel alulról Kép) Õ lesz az első baba, úgy hogy nagyon izgulok és mindent meg tennék érte, de hát ez nem meglepő!

Megyek is böngészni a honlapra
Köszi
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!
Átnéztem a honlapot, de arra nem találtam választ, hogy ha netalán szükség lenne az őssejtre, akkor abból mondjuk egy szerv előállítása mennyibe kerülhet. Azt gondolom, megint csak nekünk kell fizetni. Nem hallottatok erről valamit?
Üdv
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!
Igaz mindig olvastam, hogy miket írtok, de még nem nagyon szóltam semmit.
Csillala: Én most kötöttem meg a szerződést, és sajna még arra nincs lehetőség, hogy szerveket elő tudjanak belőle állítaniKép De ha szükség lesz bármikor a levett őssejtre akkor is nekünk kell fizetni, és gondolom az se lesz kevés.
A sejtbank oldalát valóban jó sokáig kell böngészni, hogy megtudjál minden értékes információt.
http://www.sejtbank.com/alkalmaz_indikacio.html
Ha ezt bemásolod itt arról olvashatsz, hogy milyen betegségekre jó az őssejt, igaz ez egy 2000-es adat, de még ők se frissítették.

Szerencsére én azt is ki tudtam deríteni, mivel én az Uzsoki Kórházban szülök, hogy ott ingyen elküldik a vért az őssejthez szükséges szűrésekhez, pl: HepB,HepC, Hív, Szifilisz.

Mezsának üzenem: valóban a gyerek 15 éves koráig jó az őssejt, utána meg csak fejlődik a tudomány és még utána is tudják hasznosítani. De úgyis az ember 20 évet fizet ki előre, utána meg majd meglátja hogy mit csináljon.

Egyelőre ennyi. Írjatok mert szorgalmasan nézem jön-e új hozzászólás.

Timie

Kép
timie
 
 


Sziasztok!
Én is néha benézek a fórumokba. Nálunk is most esedékes az őssejt levételének a szervezése. Az ossejt.lap.hu-n lehet erről bőven olvasni. Mi valószínűleg a Krió intézetnél fogjuk tárolni. Azok itt Magyarországon (Budapest és Miskolc) tárolják és 270.000 Ft, amit szintén lehet részletekben is fizetni. Ennek is érdemes utánanézni.
p_ildi
 
 


Sziasztok!

1. Fizetendő összeg
Szerződéskötéskor: 140.000 Ft
Az ár tartalmazza: KZSV szett, Minta fagyasztása, analízise
Éves tárolási díj/minta: 12.000 Ft
Éves tárolási díj/2 minta: 15.000 Ft


2. Fizetendő összeg
Szerződéskötéskor: 215.000 Ft
Az ár tartalmazza: KZSV szett, fagyasztás, analízis, 10 éves tárolási díj
Éves tárolási díj: 0 Ft


3. Fizetendő összeg
Szerződéskötéskor: 275.000 Ft
Az ár tartalmazza: KZSV szett, fagyasztás, analízis, 20 éves tárolási díj
Éves tárolási díj: 0 Ft


Csak bemásoltam nektek, mert én se akartam elhinni ezt a 275 ezer forintot, de ha valóban egyszerre az ember kifizeti akkor csak 275. Ja.. és persze 40kg-os testsúlyigKép
Én mondjuk a www.ossejt.com oldalt ajánlanám jobban, mert ott szerződéskötéskor egy forintot se kell fizetni, hanem mehet 2 éves részletre, 24*15000, mondjuk így 360.ezer forint.
De én most nagyon elszomorodtam hogy csak 40kg-ig tudják használni.

Kép
timie
 
 


Sziasztok!
Én írtam egy e-mailt a Sejtbank Kft-nek, melyre az alábbi választ kaptam:

A szolgáltatás díja 342.000 Ft, mely tartalmazza a mintavételi-készletet, a szállítást, a minta feldolgozását és a 20 évre szóló tárolást.
Az őssejtek későbbi felhasználás nagyon sokrétű lehet. Jelenleg az őssejtek felhasználása sejtpótlásra és ezáltal szövet-regenációra irányul. A jövőben az alkalmazhatóság szélesebb körű lehet. A szakemberek ígérete szerint a jövőben további kihívása az őssejt-terápiának a szervépítés, a genommanipuláció, és számos olyan betegség kezelési lehetősége, mint az Alzheimer-kór, izomsorvadás, gerincvelői sérülések, cukorbetegség stb.
A szervépítés őssejtekből ma még nem megoldható. Tahát a jövőben, hogy a különböző szervek előállítása mennyibe fog kerülni, azt sajnos nam tudom megmondani.

Hát ennyi! Megfontolandó!

Üdv mindenkinek:
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Az igaz, hogy a Magyarországon való tárolás csak akkor 275.000 Ft, ha egybe fizeted meg. De jobban megnéztem a Sejtbank oldalát és az jött ki nekem, hogy ha esetleg - ne legyen rá szükség-, de mégis kell az őssejt, az Mo.-ra szállítása + költség. Míg a Kriónál nincs benne igaz a szállítás, de nem is Belgiumba kell értemenni.

Ezt találtam a Sejtbank oldalán:
Milyen költségekkel jár a mintához jutás abban az esetben ha szükség lenne erre?

A mintának a tárolóból történő kiválasztása (kiemelése) a tulajdonost költségekkel nem terheli. A szállítás költségei előre meghatározhatatlanok, de a vérminta laboratóriumba szállításának relációjában hasonló nagyságrendre lehet számítani.

A héten nekem is dönteni kell, nehéz. Az tuti, hogy eltetetem.

Ildi
p_ildi
 
 


Sziasztok!

Én már túl vagyok rajta, és nem bántam meg. A Krio intézetet választottuk, azzal a konstrukcióval, hogy 140 ezer forintot kellett fizetnünk szerződéskötéskor, és így az éves tárolási díj 12.000 forint/év, korlátlan ideig (ameddig kérjük és fizetjük) ez szerintem korrekt. A vérvizsgálatokat magam intéztem abban a kórházban, ahol szültem, a nőgyógyászom közreműködésével. A szettet akkor adták oda, mikor megkötöttük a szerződést. A vér levétele után hűtőtáskában a férjem vitte be az intézetbe a köldökzsinór vért. Mi is azért választottuk a Krio intézetet, mert ők itthon tárolják. Pont emiatt, amit Ildi írt az előző üzenetben. Nem akartunk ugyanis horribilis összeget fizetni a szállításért, pláne, ha már előtte szép kis summát le kell perkálnunk...
Szóval a Krio által nyújtott konstrukció nekem szimpatikusabb volt és az főleg megnyugtató, hogy itthon van az őssejtünk és nem külföldön!
Üdv.
Cuore
cuore
 
 


Sziasztok!
Örülök a sok infónak. Én úgy tudtam, hogy a Krió is kiviszi Belgiumba. Ezek szerint már nem?????

Valószínű mi is levetetjük, de én tele vagyok kétellyel. Pl. azt is hallottam több helyről (a dokim is megerősítette), hogy ha mondjuk leukémiás lenne a gyerkőc (ne adj'Isten!!!), akkor nem jó az őssejt, mert csak ugyanazt a hibás génállományt adnák vissza. nem tudom. Nagyon nehéz, sok pénz, viszont ha életet menthet nem sok pénz....
Lehet, hogy nem voltam érthető, de jobban nem megy a megfogalmazás. De még mindig bizonytalan vagyok picit....

Pusz, Zsuzsi
mezsu
 
 


Sziasztok!

Nekem júniusban lesz a 2. babám. Az elsőnél még nem lehetett levenni és úgy gondolom, hogy most nem fogom elszalasztani. Márcsak azért is, mert genetikailag jó lehet majd mind a születendő, mind a már megszületett gyerkőcnek. Az, hogy hol és kivel, részletkérdés.

Állítólag Miskolcon van valami olcsóbb megoldás is, most azt kutatom. Ha tud valaki erről valamit, légyszi szóljon. Ott állítólag csak 100eFt körüli az összes költség. Nem tudom, majd kiderül.

Sziasztok
Ági
kezag
 
 


Szia Ági!

Mi is a Kriónál tároltattuk el. Szerintem rájuk gondolhatsz, mivel a Krió az üzemeltetője a budapesti és a miskolci tárolóhelynek. Bár az nem 100 eFt, hanem, mint már írták, van olyan konstrukció, hogy befizetsz 140 eFt-ot és utána évi 12 eFt-ot.

Ildi
p_ildi
 
 


Szisztok!

Nekünk két hete született meg a kisfiunk és mi a szlovák Ceptránál tároltattuk el. A dokim szerint ők a legkorrektebbek és a legolcsóbbak. 690 euro az egyszeri díj és évente 15 euro a tárolás. És csak akkor kell kifizetni ezt az összeget, ha eltárolható a levett vér. Tehát csak a szülés után kb. egy hónappal kell fizetni. Nagyon korrektek voltak eddig, igaz még nem fizettünk.

Huncut

Kép
Kép
huncut
 
 


Üdv Mindenki!

Azóta szerződtem a Sejtbankkal és igen, az a Krió volt.
Ha engem kérdeztek, a Kriót elfelejtitek. Semmi emberség és odafigyelés bennük, pedig nem kevés pénzt hagysz náluk. Semmi segítőkészség és empátia.

Sziasztok
Ági
kezag
 
 


Sziasztok,

ha céget kerestek a Zelion Kft-t tudom ajánlani, a mintát Bpen tárolják az OGYK-ban. A cég korrekt, kedvesek, előre elküldenek emilben vagy postán minden papírt. A honlapjuk is egész jó. www.ossejt.zelion.hu
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mi végül visszamondtuk a dolgot, mert nem hiszünk benne eléggé. De ha vki céget keres őket ajánlanám.
potter_76
 
 


Sziasztok!

Jövök vérfrissítésnek :wink:

Mi júniusra várjuk első babucinkat, és KZSV-levétel ügyében a már sokat emlegetett Sejtbank Kft-t választottuk. A korábbi hozzászólásokhoz képest eltelt már jópár hónap/év, nyilván ezért van jobb véleményem róluk :) A honlapjuk pillanatnyilag egyértelműen a legjobb, minden infó megtalálható rajta. Nem propagálom őket - hiszen még csak a papírt írtuk alá, innen még lehet csalódni -, csak összehasonlító "munkásságom" eredményét osztom meg :) Évek múlva lehet másik intézmény lesz a jobb.
Egyébként ha szükség van a kzsv-re, Európán belül a szállítást ingyen vállalják. Van náluk kamatmentes részletfizetési lehetőség (2 évig havi 15.000.-). Honorálják a levételt végző orvosnak a közreműködést.
Ami a külföldi tárolást illeti, én külön örültem ennek; kis hazánkban újabban vannak emberek, akik gondolnak egyet, kivonulnak az utcára, és szétvernek mindent...
Ha megtörténik a levétel és eltárolás, beszámolok, hogy mennyire vagyunk elégedettek a gyakorlatban is :)

Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Szia!Én is csak vérfrissítés vagyok itt.Talán a tavalyi hozzászólók már nem is nézegetik ezt a topikot. Talán te sem.
Mi a Krióval szerződtünk, de csak kellemes tapasztalatunk volt, nem tudom, Kezag mit tapasztalt, hogy semmi emberség, stb..
Szerintem nagyon jó a Mo-i tárolás, mert nem utazik az őssejt olyan sokat, ha szükség lenne rá.Az is igaz, h itthon még nem tudják beültetni, Kínában és Oroszországban végeznek beültetést-ez plussz néhány millió ft... Viszont a múltkor hallottam a tv-ben, h egérnél már tudtak előállítani új szívizomszövetet, sőt, a beültetés elvégzéséhez is jó úton haladnak. Persze nem kell még csodát várni az őssejttől, h új szervek, meg ilyenek, nekem elég bizonyíték, h az eddig mozgásképtelen emberek felülnek az ágyukban és beszélnek. És pont ezért el kell felejteni azt, h csak 40kg-ig hasznos.Nem! Ha kicsi előnnyel is, de bármely családtag számára jelenthet némi gyógyulást. A gond tényleg az, h a beültetés még horror összeg külföldi kórházban...
Amúgy bocsánat, nem akarok bántani senkit, de mind a Sejtbank kft, mind a Zelion bróker cégek, a Krió Intézetet viszont orvosok alapították. Ezért is választottuk őket.

stubihajni
 
 


Szia Hajni :)

Hát, változik minden. Én is olvastam itt a Sejtbank Kft-ről rosszat, mégis elégedett voltam velük.
Megszületett a kislányunk, dokibácsi levette a kzsv-t, hívtuk a forródrótot és két órán belül itt voltak a csomagért. 5-6 nap múlva meg kaptuk a telefont, hogy sikeresen eltárolták a mintát, küldik majd a bizit róla. Ha megkaptuk, elkezdjük törleszteni a törlesztenivalót :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Most olvastam, hogy az OGYK ahol a Zelion van éppen átrendeződik. Én már ezért is bízom egy nagyobb biztosabb cégben, mint a Sejtbank... Mi lesz, ha jövőre az urológiához csatolják az OGYK-t:)))?
pabika1
 
 


pabika1
 
 


A Zelion nem az OGYKban van. A mintákat tárolják ott. Gondolhatod, ha a kh átalakul sem öntik a budiba a sejteket.
potter_76
 
 


Iszonyat drága

a szülők "mi a legjobbat akarjuk a babának" parájára apellálnak üzletemberek, de mindez csak azoknak szól, akik megengedhetik maguknak - megint egy ilyen túltechni-medikalizált, "biztosítsunk be mindent", "az egészség megvásárolható", amúgy meglepően bizonytalan kimenetelű téma, csodaszerként, irdatlan marketinggel beharangozva (kb. mint a tápszer- és pelenkabiznisz)

nagyon kevés vért lehet levenni, egy adag egy kezelésre elég, a
gyerek 20 kilós méretéig (lásd: Kismama, 2008. március)

a felhasználási terület kutatás alatt, Magyarországon még soha nem használtak fel bankba tett saját őssejtet

nagyobb esélye van rá a gyerekednek, hogy félrenyeli a túrórudit, mint hogy kelleni fog a saját őssejt (vannak egyébként nremzetközi bankok, ha tényleg nagy a baj)

SZERESSÉTEK ŐKET, SZOPTASSATOK, ADJATOK NEKIK JÓ MINŐSÉGŰ ÉTELEKET, MOZOGJATOK VELÜK A JÓ LEVEGŐN ÉS NEVELJÉTEK ŐKET OKOSSÁ ÉS TUDATOSSÁ - EZT TEHETITEK AZ EGÉSZSÉGÜKÉRT!
évuska
 
 


Sziasztok!
Olvasgatom mindig az új hozzászólásokat, de most nem bírom ki, hogy ne reagáljak.
Évuska: ez egy tapasztalat és információ cseréről szóló topik, nem lobbi sem az őssejt mellett sem ellene. Mindenkinek MEGGYŐZŐDÉSBŐL kell döntenie nyilván az anyagi lehetőségei figyelembe vétele mellett!
Azt gondolom aki nem hisz benne, ne vetesse le!
Én imádom a gyerekem, remélem lesz még több is akiket szintén imádni fogok, szoptattam a fiamat és mindent a világon megteszek érte amit tudok, többek között azt is, hogy eltároltatom az őssejteket. Az orvostudomány napról-napra fejlődik és nem tudom én sem és te sem hogy mi lesz 5 év múlva az őssejtkutatás háza táján! Azt hiszem, hogy ha már szóba hoztad a tudatosságot, talán ebben az esetben nem a kismama magazin a mérvadó hanem -az interneten is elérhető- számos orvosi tanulmány.
Kívánom mindenkinek, hogy megfelelő információk birtokában hozzon felelős döntést!
Peni

KépKép
peni
 
 


Kedves peni, egy nyilvános fórumban mindenki azt ír a témáról, amit akar.

Azért szóltam hozzá, mert sok olyan is megnézi, aki nem döntött még, nem tudja a részleteket, az árakat.

Szerintem az őssejt lényegében nagy üzlet: valakik (brókerek) erőszakos marketinggel, a szülők parájára, érzelmeire apellálva iszonyatos pénzeket kaszálnak ezen, és aki fizet, az szinte biztosan nem kap érte semmit.

Döbbenten látom, mennyire hiányzik a gondolkodásunkból az élettel és a természettel szembeni alázat, mennyire be akarunk biztosítani mindent, milyen vakon bízunk mindenben, ami pénzért kapható, és milyen kevéssé az ösztöneinkben, a (természetes) szemléletből következő megoldásokban. Ez, azt hiszem, tévút.

Ez a többes szám első személy a modern, jóléti, felvilágosult, tudato emberfajtát jelenti, én is folyton nyesegetem magamban az ebből a beállítódásból következő hamis biztonságérzetet.

Talán van, aki elgondolkodik ezen, bár sokan nyilván nem értenek egyet velem.

Nem vontam kétségbe az anyaságodat. Azt sem állítottam, hogy a Kismama tudományos fórum lenne, csak jelöltem, hol olvastam erről.
évuska
 
 


SZiasztok!

ÉVsuka, így van azt írsz ami jólesik.

Nekem ugyan kissé hiteltelen amit írsz, hiszen semmilyen tapasztalatod nincsen -mert ha jól értem te nem vetetnél le őssejtet- a felhasználását tekintve. Valóban vannak sokan akik még nem döntöttek és azért olvassák a topikot de talán hitelesebb lenne -nálad is és nálam is hitelesebb-ha valaki olyan írna akinek van tapasztalata. Mert abból, hogy ki, milyen magazinokban mit olvasgat össze és azt hiszem messzemenő következtetéseket levonni nem lehet.

HOgy mekkora üzlet .......ez szintén szemlélet kérdése. MEg az is, hogy mennyire drága az őssejtlevétel.

MÉg csak azt sem gondolom, hogy ez hamis biztonságérzet, mert nekem semmiféle biztonságérzetet nem ad, csupán egy esetleges alternatívát amivel a jóléti, felvilágosult embertípus élhet a jóléti társadalomban. Kívánom, hogy senkinek ne kelljen élnie vele, de ha baj van meglegyen a lehetőség......hátha éppen ez az alternatíva lesz az megold egy helyzetet. Én azt hiszem erről szól a dolog a lehetőségről.

Bízzunk benne, hogy egyikünknek sem lesz rá szükség soha :wink: .

KépKép
peni
 
 


Ja, értem. Amit megengedhetek magamnak, amit a technológia lehetővé tesz, azt igénybe is veszem, miért ne?

Én arról írok, hogy miért ne.

Ez a hitelesség-kérdés, ez tök nagy demagógia. Kicsit sokba kerülne, hogy "hitelesen" véleményt mondjak.
Ilyen alapon nem foglalhatnék állást az ejtőernyőzésről, az eutanáziáról, az abortuszról meg arról, hogy akarok-e háromszintes villában lakni, mert nem volt benne részem.

Furcsa az indulatod, én nem a hozzászólókat minősítettem, hanem a topik témáját, te meg rögtön engem bíráltál("hiteltelen", "olvasgat").
évuska
 
 


Egyetértek veled. AZt is hiteltelennek tartom ha olyan mond határozott, tényekkel alá nem támasztott véleményt az ejtőernyőzésről aki még a közelében sem volt soha. Valóban hiteltelen. Ugyanezt gondolom a többi általad felsorolt témáról is, amég a te közvetlen családodbannem volt eutanázia, nem voltál abortuszon beszélhetsz róla, lehet róla rendkívül karakteres véleményed ...........csak hiteltelen.

És tudod mi a demagóg? Ahogyan megideologizálod, hogy az ember miért ne éljen egy olyan technológiai újdonsággal ami akár jobbá is teheti majd egyszer a rászoruló gyereke életét. Egyszerűbb lenne azt mondani, hogy nem vetetem le mert nincsen rá anyagi lehetőségem! Ez tiszta beszéd. Amit te csinálsz az nem az....

Tudod ez olyan mint az autós vicc, minek vegyek ferrarit amikor a trabant is elvisz mindhová......Lehet, hogy elvisz csak az első koccanásba belehalhat az ember......az élet is tele van koccanásokkal lehet, hogy pont az őssejt lesz a légzsák, nem tudhatod te sem és én sem hogyan lesz....

Talán olvasd el mégegyszer amit írtam....nem minősítettelek téged egyáltalán. Pusztán azt mondom, hogy hiteltelen olyan témában ilyen határozottan és ráadásul borzasztó negatívan állást foglalni amely témához az alapinformációd a Kismama magazinból származik. Továbbra is azt gondolom,hogy hiteltelen.......

A témát részemről lezártnak tekintem, teljesen másképpen látjuk ezt a dolgot (ami nem baj), tégy te is belátásod szerint, én is úgy fogok tenni, minden jót kívánok Neked!
Üdv
Peni

KépKép
peni
 
 


Kinek negatív az én álláspontom? Csak nem a jól fésült brókereknek? Akik üzleti érdekből gerjesztik a felvilágosult és dúsgazdag szülőkben a parát? Nem érzed ezt visszásnak?

Aki levetette a vért és kiperkálta a pénzt, bizonyára önigazol, mindent megtesz, hogy racionalizálja ezt a költséges döntést. Na, ez a hiteltelen.
évuska
 
 


Sziasztok!

Bocsi a pofátlankodásért, de a családomban szükség volt őssejt beültetésre, így leírom a mi állaspontunkat.

Tény: ha őssejtre van szükség a legjobb a köldökvérből levett őssejtek .
Az is tény, hogy az őssejt akár gyermek vagy felnőttkorban is a vérből kinyerhető BÁRMIKOR!
Továbbá tény az is, hogy genetikai eredetű betegségeknél az őssejt nem alkalmazható, mert maga az őssejt is magában hordozza a betegséget.
Amennyiben mégsem megfelelő a saját őssejt, akkor jönnek a családtagok.
A kínai, orosz és egyéb őssejtek azért nem jók SEMMIRE, mert a génállomány teljesen más, így csak a kísérleti nyúl szerepét játssza az aki megkapja.
Az őssejtbeültetés még gyerekcipőben jár, de eloszlatnám a tévhiteket: igenis VAN Magyarországon őssejtbeültetés és kezelés.
A levett mintákat 10 évig tárolják ezért az összegért, és mivel a köldökből kinyert mennyiség nem túl sok, talán 1-2 alkalomra lesz elég, ha valóban szükség lesz rá.
Tehát aki nem vetet le, mert nem robbantott bankot, semmivel sem csinál rosszabbat gyermeke jövőjével, mint az, aki levetetett!
Csak úgy látszik divat lett szülőket paráztatni, kizárólag anygiak miatt.
De természetesen mindenkinek szíve joga eldönteni ezt!
Ezeket a dolgokat azért írtam le, hogy segíthessek!

Ui: nekünk az UTOLSÓ esélyünk egy súlyosan rákos kisfiúnál az őssejt kezelés.Ugyan már túl van rajta, de kb 2-3 hónap, mire kiderül, hogy valamennyire sikeres volt!
Ha tudok bárkinek segíteni ebben a témában, úgy kérdezzen!Szívesen válaszolok!

sziasztok

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Úgy döntöttünk, hogy mi is levetetjük a születendő gyermekünk KZSV-ét, de egyenlőre még nem döntöttük el, hogy melyik céggel szerződjünk. A Krió és a Sejtbank között szeretnénk dönteni. Ha van valakinek újabb tapasztalata megírná? Olvastam a fenti tapasztalatokat, de nagyjából ugyanannyi érv szól az egyik, mint a másik cég mellett.

Arra lennék leginkább kíváncsi, hogy szerintetek az itthoni vagy a külföldi tároltatás a jobb?

Előre is köszönöm a segítséget!

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Mankabi!

Ha leveteted, inkább az itthoni tárolást javaslom. Műszakilag ugyanolyan megbízható, mint a kinti.
És igen, ez csak a tárolás költsége!!!! Amit 10 évente meg kell hosszabbítani!

Ha viszont szükség lesz az őssejtre (adja a Jóisten, hogy ne kelljen!) akkor jobb és költségkímélőbb, ha "kéznél" van.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Tessék, a múltkor lehurrogtatok, mikor a Zelionról írtam, hogy az OGYK átalakul meg minden.

Most meg felhívom őket és azt mondják adnak egy számot, amit hívjak, mert ők most nem tudnak tárolni!!!

Lassan aktuális lenne a dolog erre tessék!
pabika1
 
 


Na ne, én náluk tároltatok!!! Most mi van? Behalt a cég?
Hétfőig fel se veszik a telefont!!

Ennyit a magyar egészségügyi stabilitásról, meg a húsz éves tárolásról.
vikcsi80
 
 


Sztem is elég durva, remélem azért az eltárolt mintákat azért valahogy megőrzik, bár ki tudja:(

A magyar egészségügyre bízni egy húsz éves tárolást, valóban nem egy életbiztosítás, eddig ebbe bele se gondoltam.

Mi jöhet még???
pabika1
 
 


Lányok!!!

Szerintem azt biztosan nem teszik meg, hogy "kidobják" a mintákat!
Gondoljatok bele, hogy ez mekkora botrány lenne!!!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Olvasd el az index címlapján a cikket!!

http://index.hu/politika/belfold/zelionos05/

Nem szólt az őssejtcég, hogy csődben a bankja

Spirk József - spirk@mail.index..hu

| 2008. 05. 05., 21:27 | Frissítve: 33 perce

Meghatározatlan időre leállt a hazai őssejtbiznisz második legnagyobb cége. A magát a köldökvérminták itthoni tárolásának előnyeivel reklámozó Zelion Őssejt Kft.-nek éppen az itthoni tárolóval, a hosszú távú hűtését végző állami intézettel gyűlt meg a baja. A cég és a felszámolás alatt álló Országos Gyógyintézeti Központ együttműködése megszűnt, de erről az érdeklődő ügyfelek még nem kaptak felvilágosítást.

„Első számú garanciánk, hogy az OGyK egy országos állami intézet” érvelt alig néhány napja a Zelion Őssejt Kft. egyik alkalmazottja, amikor egy várandós kismama a cég által kínált szolgáltatások előnyeiről érdeklődött, a cég azonban - miután többen is jelezték, hogy egy másik, kevésbé ismert vállalkozáshoz próbálták őket irányítani - az Index érdeklődésére elismerte, a fagyasztott nitrogénes hűtővel felszerelt laborral megszűnt a hivatalos együttműködés, ezért újabb ügyfelekkel nem kötnek szerződést.
Sokan adnak érte 350 ezret

A Zelion Őssejt Egészségügyi Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság 2005. novemberében másodikként indult el a lendületesen növekvő, mára milliárdos forgalmat bonyolító magyar piacon, azt ígérve, hogy szükség esetén a hazai tároló laborból bármikor gyorsan, akár órák alatt eljuttatják majd az újszülöttek köldökzsinórvéréből nyert készítményt a transzplantáció helyére. A szülőkkel történt megállapodás után a Kft. 350 ezer forintot kért a húsz éves tárolásért. Az összeg tartalmazta a minta felhasználásakor felmerülő belföldi szállítási költségeit is.

A Magyarországon alig félévtizedes múltra visszatekintő őssejtbanki szolgáltatásra a legfrissebb statisztikák szerint a szülők 10 százaléka áldozott, hogy a sejtkészítmény elraktároztatásával csökkentse gyermeke számára a daganatos vagy immunológiai betegségek kockázatát. A növekvő igényeket érzékelve már több konkurens is megjelent a 2-3 milliárd forintos piacon.
A cikk a hirdetés után folytatódik h i r d e t é s
Nem jelezték

A hasonló nevű, Zelion Pharma Gyógyszergyártó Kft. tulajdonában álló őssejtes vállalkozást az elmúlt években a gazdasági tárca, majd az MFB Beszállítói Befektető ZRt.-n keresztül az állam is támogatta, de még nagyobb segítség volt, hogy a Galgóczi István András és Kollár Mihály érdekeltségébe tartozó cég az igazán beruházásigényes feladatokra a Szabolcs utcai kórház területén működő Országos Gyógyintézeti Központtal szerződött. Az OGyK-ban 2004-ben kezdődött meg a kísérleti fázisú laboratórium kiépítése, felszerelése, így ott megteremtődtek a feltételek nagyobb mennyiségű minta hosszú távú tárolására is. Az intézményben a csontvelő-átültetést szolgáló, klinikai jellegű köldökvér-bank kialakítását tervezték, de a Zelion felismerte a lehetőséget, és hamar gyümölcsöző együttműködésre lépett a központtal. A magánvállalkozással kötött megállapodásról az OGyK honlapján [1] egyáltalán nem lehet olvasni.
Kiviszik a magyar vért

A piac másik három számottevő szereplője külföldön raktározza a rábízott vérmintákat. A magyarországi úttörő vállalkozás, a Sejtbank Kft. már öt éve Belgiumban és Hollandiában tárol. A kisebbek, a Humancell Kft. eleve svájci, az erős kampányt folytató Ceptra pedig szlovák hátterű vállalkozásként próbálja meggyőzni a szülésre váró kismamákat és apukákat, hogy a magzat születése után ne a kukába kerüljön a köldökzsinór, hanem az általuk biztosított gyűjtővel nyerjék ki belőle a 20-200 milliliter, őssejtben gazdag vért, amit a vállalkozások futárai juttatnak el a mínusz 190 fokot biztosító tárolókhelyekre.

Az állami infrastruktúra számára komoly kihasználtságot produkáló üzletre a 2006-os kórházreform vetette az első árnyékot. Az egészségügyi kormányzat ugyanis bejelentette, hogy megszűnteti az OGyK-t. A központ azóta részben felszámolás alatt van, részben pedig az Országos Vérellátó Szolgálat irányítása alá került. A Zelion honlapján [2] viszont – bár mind a mai napig referenciaként hivatkoznak rá – egyetlen utalás sincs arra, hogy javában zajlik a központ felszámolása. Csupán a céges honlap fórum rovatában, éppen az OGyK Köldökvér- Őssejtbank laborvezetőjétől, Regéczy Nórától értesülhetett néhány érdeklődő, hogy a őssejtbank labor működésével járó feladatokat az átszervezés miatt az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) vette át.
Nem kellett az őssejt

A zavaros helyzetet jelzi, hogy hétfőn a Zelion munkatársa, Kelemen Janka részletek ismertetése nélkül azt mondta, hogy az együttműködést a vérellátó szolgálattal kellett megszakítaniuk. Miskovits Eszter, az OVSZ főigazgatója viszont ezt kategórikusan cáfolta, és azt állította, hogy az őssejtügyhöz nekik semmi közük: volt ugyan szó a szolgáltatás átvételéről, de erről nem született megállapodás. A vérellátó vezetője szerint a működési zavarokról a felszámolóbiztos tudhat részleteket.

A OGyK központi számát azonban hétfőn senkit vette fel. Sikerült viszont elérni a sejtlabor vezetőjét, Regéczy Nórát, aki most azt mondta, pontos kormányzati döntés híján tavaly nyár óta folyik a jogászok vitája arról, hogy a labortevékenység hova tartozzon. Regéczy Nóra szerint a Zelion leállását is jelentős részben ez az elhúzódó jogi bizonytalanság okozta, ami az OgyK őssejtprojektjének finanszírozását is bedöntötte. Regéczy szerint a labor jelenleg nem működik, felelősen pedig nem lehet megjósolni, mikor indulhat be újra a kutatás. A laborvezető azt viszont leszögezte, hogy az újabb minták befogadásának leállítása ellenére a tárolt őssejtek biztonságban vannak és maradnak a jövőben is.
pabika1
 
 


Hűűű ez tényleg nagyon kemény.
De a mintákat szerintem átszállítják valahová. Egyszerűen nem teheteik meg, hogy erre hivatkozva megsemmisítsék.
Talán állami garancia? (bár amit az ma ér.....)

Igen ennek ismeretében én is inkább a külföld felé kancsingatnék.... :shock:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Egyetértek, főleg ha ezt látod a honlapjukon:

"Honlapunk átmenetileg szünetel,
addig is keresse ügyfélszolgálatunkat:

Tel.: (1) 240 2554" :(
pabika1
 
 


pabika1 írta:Egyetértek, főleg ha ezt látod a honlapjukon:

"Honlapunk átmenetileg szünetel,
addig is keresse ügyfélszolgálatunkat:

Tel.: (1) 240 2554" :(


ez azért tényleg nagyon kemény.
Ezek után hogyan legyen mersze az embernek más céghez????
Én mondjuk nem vetettem le, mert nem tellett rá. Illetve a hugom kisfiánál az őssejt beültetést végző orvos nem is nagyon támogatta.
De amondó vagyok, hogy aki megteheti, ezt a plusz "biztosítékot" használja ki.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: