Új privát üzeneted érkezett!

Bárány, nagyon meg tudom érteni az álláspontodat. Az Istvánban az volt a divat, hogy a császárosoknak elvitték a babáikat éjszakára, ha kérték (nem akarom reklámozni, csak ez volt a trend). Még nekem is egy éjszakára bevitték a lányomat, mert olyan pocsékul voltam (nem császár).
Nekem sem volt rövid a kórház, két hetet húztam le. Ezért kérdezgetek mindent olyan részletesen. Nekem is mondták korábban, hogy persze nem kell sok ruha, csak két hálóing meg a gyereknek két body, aztán tök kínos volt a viziten izzadt, "piros-virágos" hálóingben mesélni a dokinak, hogy is vagyok, meg plusz pelenkát kunyerálni, stb. A végén vettem egy teljes csomagot és odaadtam a csecsemős osztályra.

Aztán felkészülés ide meg oda, az új kórház törvény még erősen keresztbe húzhatja a számításainkat... Vagy pénz kell, de sok.
toyo
toyo
 
 


Sziasztok lányok!
Tudna vki nekem egy kis infót mondani a Szigeti Zsanettről? Mindenképpen női dokit szeretnék. Régebben a Csatlós Évához jártam, de nekem annyira nem vált be...
Előre is köszönöm!
Tünde
tündérbogár
 
 


Sziasztok lányok!
Tudna vki nekem egy kis infót mondani a Szigeti Zsanettről? Mindenképpen női dokit szeretnék. Régebben a Csatlós Évához jártam, de nekem annyira nem vált be...
Előre is köszönöm!
Tünde
tündérbogár
 
 

 
 

Sziasztok!
Lassan egy éve, tavaly februárban szültem a klinikán.
Ikerterhes voltam a 34. héten megkellett császározzanak, mert veszélyben voltak a babák és közben kiderült, hogy be is indult a szülés.Így kerültem a Nyírőből az I.számúra.A felvételnél és a vizsgálatokon tiszta futószalag volt, de nem lepődtem meg túlzottan, számítottam rá, hiszen rengetegen járnak ide, és tudom, hogy az egész ország területéről a "gázos" betegeket idehozzák.Szóval nem zavart sem az ,hogy nem ismerek senkit, sem a személytelenség, csak az volt a fontos, hogy a babák jó helyen legyenek.Itt van koraszülött intenzív osztály, ahol nagy szakértelemmel kezelik a kicsiket.Csak ez számított abban a pillanatban.Maga a császár gyorsan és simán lezajlott, az utolsó boldog pillanatom az volt, amikor az örzőbe a párom behozta a telefonját, amiben a babák levoltak fotózva és gyönyörködhettem bennük.Aztán egy hét pokol várt ránk...Én belázasodtam, bekerültem az intenzívre a babák lélegeztetőre kerültek, mindennap kaptunk valami rosszhírt az állapotukról(jó, erről nem az orvosok tehettek) nekem meg tüdőembóliát gyanítottak, ami hálaistennek nem igazolódott be, de várt rám még egy műtét, amikor is kitisztították a méhemet, mert benn maradt valami "darabka".Gondolom méhlepény, vagy valami hasonló,mert megtudni nem sikerült.A babák közül a kislány 3 nap után kikerült az inkubátorból, egészen addig meg sem foghattam, csak naponta 2*mehettem be hozzájuk.Megértem, hogy az osztály ajtajai zárva vannakmindenki előtt és ez alól az anyák sem kivételek.De azt már nem tudom megérteni, hogyha egyszer bejut az ember a gyerekéhez, miért nem érintheti meg??Sterilizáltan, nyakig beöltözve, maszkkal a számon sem érinthettem meg a kezüket sem!!A kislány innentől kezdve jól volt, csak híznia kellett és ide a "hízlaldába" ahogy ott hívják, már 3 óránként bemehettem szoptatni, amiben senki nem segített....Mégha kértem sem....
A kisfiú 6 kemény napig volt lélegeztetőn és csak az 5.napon nyúlhattam be hozzá az inkubátorba....Megmondom miért híborít fel ennyire.Úgy vélem a koraszülött babák hatalmas stressznek vannak kitéve ,elvannak szakítva az anyjuktól(persze mi tudjuk,hogy ez az ő érdekük, de ők nem tudják),vadidegen környezetben idegen emberek nyúlkálnak hozzájuk, gondolom nem olyan finoman, mint azt az anyjuk tenné(jó, nem várhatom el a nővérektől, hogy minden babát agyon ajnározzanak),rengeteg csipogó, zizegő gépi hang között, árván, egyedül próbál tengődni.....jó, ezsem a személyzet hibája, hiszen életet próbálnak menteni és itt csak ez a fontos és ez helyén való is.CSAK, és szerintem ez itt a lényeg, mind az anyának, mind a gyermeknek ebben a tragikus helyzetben rettentő nagy szüksége lenne a másikra.Az én fiam egy hétig, amíg ott voltunk, ki sem merte nyitni a szemét.Amikor beszéltem hozzá, a szívverése lassult,kicsit megnyugodott,de nem merte kinyitni s szemét egyszer sem.Borzalmas volt,hogy nem ölelhettem magamhoz, hogy megsem érinthettem.Az osztályvezető asszonyról kiderült, hogyy könyvet írt arról,milyen fontosaz anya és gyermeke közötti testi és lelki kontaktus,amíg a gyermek inkubátorban van..........akkor miért nem gyakorolják ezt a fajta hozzáállást az életben is????????!!!!!!!!
A 5.napon a kislányt elakarták vinni egy távolabbi kórházba, ahol már csak gyarapodnia kellett volna, a kisfiút egy másik kórházba gondozásra, én maradtam volna ott,mert habár lekerültem az intenzívről,demég kezeltek intravénásan.Mindezt azért, mert kell a hely......Jó, oké, én megértem, hogy több beteg baba van és minden helyre szükség van, de először is ikreket ne szedjenek már szét, a másik fele meg, hogy először talán próbáljanak meg olyan megoldást találni, hogy együtt maradhassunk.A 7.napon közölték, hogy hazamehetek, vihetem a kislányt is, de a fiú marad.........Mondtam, hogy szó sem lehet róla.50km-re lakunk a kórháztól, nemtudok mindennap kétszer felutazni egy kétkilós csecsemővel meglátogatni a másikat és nem is fogom otthagyni a fiamat egyedül, nem is bírnám ki, vagy együtt megyünk, vagy sehogy.Persze ezt már bőgve mondtam.Nagy nehezen elintézték, hogy egy másik kórház felvegyen mindhármunkat.Átkerültünk a másik helyre(szándékosan nem írom hova, mert a kislány és én is egészségesek voltunk, így nem kerülhettünk volna be),ahol a kisfiam első nap kinyitotta a szemét!!!

Én az I.számún a nőgyógyászati osztályon úgy éreztem magam, mintha egy pondró lennék, bekerültem egy csöves és egy 16 éves kissebbségis szobályába, ahol olyan büdös volt, hogy nem lehetett megmaradni, a fürdő egy hányadék volt, bekellett hozatnom fertőtlenítőt, hogy zuhanyozni merjek, a takarítónők büdösebbek, koszosabbak voltak, mint fennt említett szobatársaim.Egy nővérke volt az egész osztályra, az infúziót nekem kellett lefolyatnom, a palackkal a kezemben nekem kellett a nővér szobánál várakoznom, hogy kivegyék belőlem.Több helyen is begyulladt a kezem a tűtől, mire a könyökhajlatba akartak szúrni, kértem, hogy oda ne, mert végre megfoghatom a kislányomat, és így nem tudnám behajlítani a kezemet, erre a nővér az orvosnak úgy adta elő, hogy ÉN megtagadtam a szúrást.......Szóval nekem maga volt a pokol az az egy hét, na de ez csak egy vélemény a sok közül.
mutyi
 
 


Sziasztok!
Régen sajnos más volt a helyzet a koraszülött osztályon,bárkit beengedtek sőt megengedték,hogy a babákat minden csalaádtag kézbe fogja,sajnos nekem is volt benne részem az első gyerekemel,aki élt 8 napot,fertőzésben halt meg.Tisztázatlan,hogy mitől kaphatta...
Vendég
 


nagyon sajnálom..........azt hiszem erre nincsenek szavak........
nagy bátorság kellhetett ahhoz, hogy megint gyereket vállaljatok...


ezért mondtam, hogy nem csodálom, hogy zárva vannak az ajtók és ha be is jut az ember, le kell, hogy fertőtlenítse magát.ez mind a baba érdeke.
én csak azt nem értem, hogy az anya miért nem foghatja meg a gyerekét?
mutyi
 
 


nagyon sajnálom..........azt hiszem erre nincsenek szavak........
nagy bátorság kellhetett ahhoz, hogy megint gyereket vállaljatok...


ezért mondtam, hogy nem csodálom, hogy zárva vannak az ajtók és ha be is jut az ember, le kell, hogy fertőtlenítse magát.ez mind a baba érdeke.
én csak azt nem értem, hogy az anya miért nem foghatja meg a gyerekét?

Ilduci
Kép[/url]
Kép[/url]
mutyi
 
 


Kép[/url]

Ilduci
Kép[/url]
Kép[/url]
mutyi
 
 


bocsánat a legutóbbi két hozzászólás próbálkozás volt...sorry.......

Ilduci
Kép[/url]
Kép[/url]
mutyi
 
 


Sziasztok!
mutyi, sajnálom, hogy ez történt Veletek. Nekem is ilyen problémám volt, hogy bent maradt "valami", és emiatt 2 hétig nyomtam bent az ágyat a kórházban, mert nem vették észre. Azt mondták, biztos tejlázam van. Ez nem itt történt a Klinikán, de ott is hasonló élményeim voltak (branült 6x nem sikerült bekötni változó helyekre, stb.), de nekem hál'istennek a gyerekem ott volt velem.
Azért is rossz ilyesmit hallani, mert most nagyon nem akarnék ilyen helyzetbe kerülni, képes volnék emiatt elmenni a klinikáról. De hát hová a bánatba, nincsenek millióim, hogy kifizessek egy Telkit.

Úgyhogy mindenki más! mondjatok jó híreket is!
Vagy ez már csak rosszabb lesz?????? (új kórháztörvény...)
toyo
toyo
 
 


Sziasztok!

Sokat olvasgattam az előttem szólókat és legjobban ez a "hálapénz" kérdés foglalkoztat.
Van egy kedves fiatal doki a klinikán akihez járok, aki mindig nagyon kézséges és kedves bár én még egyszer sem adtam neki pénzt, de minden alkalommal szinte "lelkifurdalásom" van, hogy esetleg kellett volna adni mert úgy illik vagy elvárja (?)
Szóval egyre jobban félve megyek be hozzá emiatt, bár részemről nem tartom helyesnek ezt a pénzes dolgot, de mivel rengetegen adnak, így egy idő után a dokik is talán elvárják. És hogy kéne odaadni neki? A vizsgálatnál a zsebéve dugni? Attól is tartok, hogyha nem adok neki, akkor nem figyel oda rendesen, bár eddig nem ezt tapasztaltam.
Az a baj, hogy a hülye kismamák kényeztetik el a dokikat, és ezzel egy rossz mintát erőltetnek rá másokra is. Jó lenne minél több olyan hozzászólást olvasni miszerint hálálkodni maximum a végén hálálkodjon a kismama, ha sikeresen megszült, na akkor én is lehet, hogy hálás leszek.
Borsika
borsika21
 
 


Sziasztok!

A hálapénzhez szólnék hozzá én is, (egyébként egyetértek borsikával), egy kollégám felesége szült most, és nem kevés pénzt adtak a dokinak(priviben elmondom, hogy mennyit, ha érdekel vkit), plusz a szülésznőnek az emlitett ősszeg felét, aztán ugye a nővéreknek is kellett adni, hogy normálisan bánjanak velük.Szóval kb. 100e volt a kórházban töltött 4 napjuk.És mindezt úgy adták, hogy a doki azt mondta, hogy "amennyit gondolnak"...hát nem tudom...lehet, hogy jobb lesz a szabályozás, mert előbb-utóbb elszalad a ló...
veroosh81
 
 


Sziasztok!

Én is lombik programban veszek részt. Most ott tartunk, hogy a 20. napon kell jelentkeznem ha minden rendben akkor injekciós kúra kezdődik, azért hogy érleljük a petesejteket. Valaki el tudná mondani, hogy ennek az egésznek a menet hogyan zajlik?

Köszönöm előre is!
marcsim
 
 


Marcsim,


úgy kb. a 32. sor magasságában(felülről!) van egy topik,amelyik a klinika meddőségijén kezelteknek szól.Bár nov. óta csend honol ott,de hátha Te fellendíted a topikot :roll:
És egy kalappal!!!

Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok!

Én 2006. 05. 18-án szültem a klinikán. Muszály volt, mert az előző babával toxémiás voltam és a 26. hétre született, 1 hetet élt. Őt én sem foghattam a kezemben, de olyan picike volt (600 grammal született), hogy lehet meg sem mertem volna fogni. A kislányom is idő előtt született a 35. hétre 2110 grammal és 49 cmvel. Végig az intenzív osztályon volt, de szerencsére inkubátorban csak pár órát töltött. Nekem nagyon jó tapasztalatom van az intenzív osztállyal. Elhiszem, hogy fájó pont, hogy nem foghatjátok meg a babát, de annak oka van, mert amelyik babával minden rendben van azt meg lehet simogatni és meg lehet fogni. Én is 3 óránként járhattam be Jázminhoz szoptatni és rettentő készségesek voltak a csecsemősök. Ha valami nem ment segítettek, bár szegényeknek nem nagyon volt idejük, mert rengeteg baba jut 1 nővérkére. Sok hasznos tanáccsal láttak el és ha kérdeztem rendesen válaszoltak. Amikor nem volt tejem ők mondták mit, hogyan csináljak. Így Jázmin a mai napig szopizik.

Borsika21:
A hálapénzről annyit, hogy én Dr. Belics Zoránnál szültem, végig hozzá jártam és mint írtam én nem voltam egyszerű eset, fokozottabb ellenőrzést igényeltem. Az előző babám is nála született (ő volt az ügyeletes orvos akkor amikor mentővel vittek fel) és akkor sem adtam neki egy fillért sem, mégis elvállalt a következő babával. Egyetlen egy vizsgálatért sem fizettem mégis a szülésnél nagyon segítőkész volt és mivel meg voltam vele elégedve csak amikor már mehettem haza a kislánnyal akkor adtam neki, de teljesen önszántamból. A szülésznőt pedig szerencsére nagyon kifogtam, mert nem választott volt mivel úgy volt császáros leszek. De mindenben segített és mindent elmagyarázott, ha lesz másik baba akkor őt mindenképpen megfogadom.

Nem akarom agyondicsérni a klinikát mert tényleg vannak hibái, de ez abból ered, hogy nagyon sokan járnak oda. A csecsemős osztályt pedig nem ismerem.

Üdv: Andrea
blandrea
 
 


sziasztok!
Én már írtam, de azért megismétlem, szóval máj 9-én szültem 34+3-ra. A tapasztalatokat már leírtam, most azért írok, hogy a korababásoknak ajánljak egy nagggyon jó kis topicot:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9087008

Hálapénz: én nem adtam. Ügyeletesnél szültem, aki egyébként nagyon aranyos volt, a köv-t már direkt nála fogom szülni. Ajándékcsomit kapott és örült neki.

pogacsa
 
 


Sziasztok!!!

Kedves Mutyi lehet hogy későn jön a reagálás, de részben megértelek részben nem. Azt hiszem hogy az orvosokat könnyen hibáztatjuk, szidjuk ha valamelyik családtagunkkal történik valami, akár végzetes is, de azt gyakran el felejtjük hogy mi magunk miben hibáztunk...tudod legfőképp a pici súllyal született babákra gondolok most, akik ugye sokkal érzékenyebbek a külsö környezetre, és ha összeszámoljuk hányan érnek hozzájuk a kezelés alatt...hááát elég sokan. De tudod az én kisbabámhoz kb.1hét múlva nyúltam be a kezét, lábát simogatni, mert ugy voltam vele, egész nap ültem az inkubátor előtt és beszéltem hozzá, de nem szeretném ha én rontanék a felépülésén azzal hogy átadok neki valamit, a kis gyenge testnek egy fertőzést, egy bacit bármit. Mint anya nem volt könnyű nekem sem, de tudod, mikor melletted 3babát szállítanak fertőzéssel és karanténozzák el, akkor érti ezt meg talán az ember, hogy az éppen az ő 1kilós babája is lehetne akinek a szervezete nem biztos hogy bármt legyőzne még...ezért az orvostól nem várhatjuk el hogy megengedjen olyan dolgokat amelyek a baba biztonságát veszélyezteti, életbenmaradási eséyeit csökkenti. Hidd el hogy az ott dolgozóknak is célja hogy baba és mama hamar egymásra találjon, de ez nem mindig zökkenőmentes...és ezt neked mint anyának tudnod kell, meg kell értened, még ha nem is könnyű...

Hálapénz!!!
A környezetemben, a kórházban mindenhol elég szép kis összegeket adtak ezért nagyon én sem "mertem" lemaradni...végülis a pénz már el volt készítve a dokinak akinél szültem volna, így igazából "mindegy" volt merre osztom...
ezt nehogy úgy értsétek hogy nekem mindegy hova költök 100eft-ot, de ha, már egyszer erre volt szánva, akkor menjen...annyit ugysem tudnék adni senkinek amennyire hálás vagyok...

Üdv Bárány, Andi és a többiek...

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Én csak jó tapasztalatokat írhatok a klinikáról.Kislányom Panna 2005.július 22-én született a 31.hétre, 870grammal.
A terhességem nem volt problémamentes, 9hetesen derült ki hogy babát várok...Akkor is még vakbélgyulladásnak nézték...
11hetesen kórházba kerültem,3hétig fekvés, hogy pocaklakó 10%-nyi esélyét feltornázzuk...14 héten haza engedtek,de akkor már kisebb volt 1héttel...talán elszámoltuk...Sajnos nem.Kevesebb lett a magzatvíz,a klinikára jártunk rendszeresen ultrahangokra.28hetesen derült ki hogy manókám csak 550g-os,23 hetes babának felel meg...onnan már haza se engedtek,mondván lehet hogy este meg kell császározni.Nagyon nehéz 3hét következett.Naponta tanakodtak az orvosok hogy szülünk,nem szülünk...romlott a lepény keringése, babócának sokkal jobb lesz idekinnt-szólt az ítélet...Senkinek se kívánom azt a 3hetet mit átéltünk...Eljött a péntek,reggel mütét.Nagyon kedves fiatal orvos, Dr.Újházi András végezte el a császárt.kicsi lányommal rögtön elrohantak,csak egy pillanatra láthattuk.Én teljesen kétségbe voltam esve hogy egy ilyen törékeny kisbaba életben maradhat e...És igen.Köszönet a NIC nővérkéinek,doktornénijeinek.S főképp a doktor úrnak.Ő tartotta bennünk a lelket,bíztatott.minden nap meglátogatott,érdeklődött a babáról az intenzíven,hozta nekünk az infokat.Panna hál istennek nagyon élni akart.2 napig volt lélegeztető gépen, 4-5 napig Cpap-on, s utána már nem volt szüksége légzés támogatásra.szépen növekedett...3hét után áthelyezték a Péterffy kórház koraszülött osztályára.Sajnos ott 3nap múlva kiderült hogy valami fertőzés miatt véresett kakil...élet halál közt lebegett.Pár órával később sem javult az állapota így a doktornő azonnal hívta a Cerny gyermekmentőt, s átszállították az 1.gyerekklinikára.Ott megállapították hogy vastagbélgyulladása van, s bármikor lehet hogy műteni kell,de olyan legyengült volt...kritikus 3óra következett...Szerencsére manó nagyon jól reagált az antibiotikumokra.másnap lekerült a lééegeztető gépről...rohamosan javult az állapota, szerencsére hamarosan kikerült az intenzív osztályról.S onnan vissza a Péterffybe.52 naposan kikerült az inkubátorból.3hónaposan 1960 grammal hazaengedték.Sajnos a vastagbélgyulladásnak újabb következményei lettek...2hét után itthon felpuffadt a pocakja, bekerültünk a Madarász utcai kórházba.nem tudták ott megállapitani mi okozta a puffadást, erre hajlamos...ez volt a válasz, ismerve az előzményeket...2hét után hazavihettük...majd ismét kórházba kerültünk, kiderült hogy refluxos.3nap után újra otthon voltunk...1hónap múlva ismételt puffadás...5hónaposan egy adagja 50-60milli volt...nagyon kevés...Bethesda-ba kerültünk, ott is azt mondták, sima haspuffadás...beöntés,tápszerváltás,kinövi...3hétig voltunk ott.2006.február végén,7hónaposan félóra leforgása alatt pocakja triplája lett,mint egy dob,lufi...kiborultam, elegem lett hogy egyik kórház sem tudja mitől van ez...Döntöttem.Azt az orvost hívtam, aki az 1.gyerekklinikán éjjel virrasztott mellette, megmentette az életét.Bánom hogy nem őt hívtuk az első alkalommal...Azonnal behívott minket, pedig nem is hozzá kellett volna mennünk.megvizsgálta Pannát, s elő a mobil, hívta a sebészt...Rögtön jött ő is, soron kívül vitt mindenhova minket...bekerülésünk után 2órával már tudtuk a diagnózist:Bélelzáródás,bélszűkület.Müteni kell...1hét koplalás, s mütét...szerencsére mindent átvészeltünk, manóka már 1.5 éves elmúlt, már mindent eszik, s egy igazi kis boszorkány...
Azért írtam le a történetünket, hogy biztassam azokat a szülőket, akiknek koraszülött a babájuk, hogy tartsanak ki!nagyon erősek ezek a kisbabák!Az 1.női klinika pedig az egyik legjobb kórház.Mind a koraszülés szempontjából, egyszóval minden szempontból.
tigermom2005
 
 


Hát Tigermom a víz kivert, amíg végigolvastam a beírásodat. Valaki nagyon vigyázhat a babádra ott fennt, ha ennyi mindent kibírt. Szegényke.

Minden jót kívánok Nektek, főképp jó egészséget!

Végre még valaki, aki az Újházi doktornál szült :D . Évek óta nem talákoztam egy anyukával sem errefelé, akinek Ő lett volna a dokija. Én nagyon szeretem: kétszer szültem nála és nagyon meg vagyok Vele elégedve. Mondjuk, császár lett mind a kettő, de egy percig nem bánom.

Sziasztok, macskásiék.

Kép
Kép
macskási
 
 


Sziasztok!

Gondoltam én is leírom az én történetemet.
De az előzőeknél kicsit kivert a víz engem is. Nem semmi lehetett végigcsinálni a sok macerát a dokikkal. De ahogy más is írta nagyon vigyáztak a kicsikre odafent, mert nagyon szeretik őket. :)

szóval én a 2. babámat szültem az I.-esen. Nem itt akartam szülni, mert elég konzervatív kórház, amúgy is ambuláns szülést terveztem, tanulva az elsőből. Az első szülésem borzadály volt lelkileg, fizikailag is fárasztó és hosszú volt, de a lelki része rányomta a bélyegét szerintem azért.
Az orvosom a Péterfyben dolgozott, amikor elkezdtem hozzá járni. Nagyon jó dokinak tartom, bár fiatal, de alapos és emberséges nagyon. A 30. héten kiderült, hogy vesemedence tágulata van a kisfiúnknak, ezért átküldött az I.-esre UH-ra és genetikai tanácsadásra. Szülésig odajártam mindig UH-ra, NST-kre. Az orvosom a leletek miatt nem vállalta szülésem, ezért ajánlott pár orvost a I. klinikán, akik közül egyet kiválasztottunk a férjemmel ésfelkerestük. Ez már a 37. héten volt. Elvállalt és ajánlott egy nagyon kedves, emberséges szülésznőt is. Én szülési tervvel a kezemben kerestem fel az orvost és a szülésznőt is, mivel tudtam, hogy elég konzervatív kórház, egy-két dologhoz ragasztkodtam, de utólag kiderült ők is. :)( Mármint a kórházi protokoll miatt. ) Mindegy, végülis már nem voltak olyan fontosak akkor.
A kisfiamnak tágult vesemedencéi voltak, tágult vastag bele és a heréinél víz volt és nagy súlyú. az utolsó UH-on a doktornő már nem mert többet írni 4190 g-nál.
A szüléskor, amikor bementem, nagyon pokróc szülésznők voltak, akiket enyhén szólva bunkóknak neveznék. Amikor vajúdtam azt mondták "kedvesen", hogy szedjem össze magam. Pedig csendben voltam, csak épp fájásom volt és nem tudtam azonnal teljesíteni a kérést, hogy a sokfűzős bakkancsomat vegyem le. Nem tudott 1-2 percet vagy annyit sem várni, hogy elmúljon. Mint aki nem ér rá, vagy nem azért van ott, hogy nekem segítsen. Akkor miért lett szülésznő??? Ráadásul hajnalban mentem, nem volt ott épp senki rajtam kívül. A dokinő elég rendes volt, aki megvizsgált, de erre az időre kiküldik a férjet. Semmi különös nem történik csak az adatokat veszik fel, miért ne lehetne velem? főleg, ha vajúdok és türelmetlenek, hogy nem azonnal válaszolok, esetleg ő tudna helyettem válaszolni.
Arról nem is beszélve, hogy miért nincsenek a kórház számítógépei összekötve, hogy ne kelljen minden egyes helyen mindent előlról kezdeni, hanem már benne legyek a rendszerben, ha egyszer jártam már valamelyik helyen náluk.
Miután mondtam, hogy nem kérek borotválást, elvittek egy egyágyas szülőszobába, ahol ctg-re tettek fekve persze, ahogy ott illik. Természetesen nem volt nekem könnyű, de ez őket egy cseppet sem hatotta meg, rutinszerűen "kiosztottak". Úgy látszik általános itt ez a viselkedés. Nem tehetek róla, nem tudtam, tudom megszokni. Én sem így bánok velük, elvárnám, hogy ők sem.
El sem tudom képzelni, hogy viselkednek akkor amikor tényleg sokan vannak és felpörögnek az események. mert most csak egyedül voltam. Ha már akkor ilyenek....
Szóval ctg-n voltam addig, míg nem hívták a szülésznőmet és dokimat. Ők nagyon jó csapatot alkottak velünk. Nem osztottak ki és mondtak rosszakat, hanem végig bíztattak és segítettek, hogy hogy tudnám én is segíteni a babám megszületését. Nem kértem gátmetszést, és a beöntés is elmaradt, nem is volt semmi baj. Pont a vajúdásom előtt 2-szer is voltam otthon wc-n. Gátvédelmet biztosított nekem a szülésznőm, nagyon kedves volt és hát nehezen, de világra jött 5240 grammal és 61 cm-rel a kisfiúnk Natániel Tamás. Már korábban mondták, hogy 4,5 kg fölötti súlynál császárt javasolnak. Én pedig kötöttem az ebet a karóhoz, hogy márpedig én megszeretném szülni a gyermekem, ha lehet. Ha csak ez az akadálya, ne legyen az. Tényleg megviselt egy kicsit, mert utána szédültem és nem tudtam felállni, kaptam is egy kis infúziót, és úgy mentem, mint a császárosok műtét után, de még mindig jobb helyzetben vagyok, mint ők, mert nekem nem műtétem volt. A szövödmények elkerülnek, gyorsabban gyógyulok, stb...
Egy picit repedt a régi gátmetszés hege, mert az nem volt rugalmas és szerencsére a méhszájamnak semmi baja nem történt. Csodaszámba mentünk a klinikán, mivel a baba extra méretű. 5050 g-al hoztam haza, de 2 hét után a tanácsadáson már 5200 g-ot mért a védőnőnk. Nem mondom szinte mindig eszik a drága.
Szóval, mint kiderült én a háborítatlan szülés híve vagyok és a körülményekhez képest elég jó élményeim vannak a klinikáról. A babámat teljes mértékben ellátták, de a záróján az szerepelt, hogy már csak az egyik oldalon van tágulat, mikor 3 hét múlva mentünk kontrollra az I. Gyerekklinikára, ott a doktornő mondta, hogy megvan mindkét oldalon, csak nem vészes egyik sem. Bár havona pisit kell vinnünk a laborba és vissza kell azért még mennünk, de egyéb teendőt nem igényel. Szerencsére. Mert korábban egy egész kálváriát kellett kiállnunk. A genetikán anno még azt mondta a doki, hogy lehet, hogy hamarabb meg kell szülnöm, mint a kiírt időpont, akár császár is lehet belőle, stb...
Nem baj, ha császároznak, mert a babám élete függ tőle, ha indokolt, de csak úgy ne műtsenek meg, mert nekik ez gyorsabb, könnyebb... Nekem nem lesz az. A gyógyulásom sem és a következő szülésem sem, mégha természetes lesz is.
Egyszóval a 30. héttől végig izgultuk a dolgokat a szülésig, ahol kiderült nincs ok az aggodalomra. A vizesedés már nagyon sokat javult és tágulatok minimálisak. Reméljük így is marad, sőt hogy még ez is javul.
Egyébként nekem sem tetszett, hogy egy fürdőszoba, wc-re 8-an voltunk. Székletet emiatt nem is tudtam produkálni, de szerencsére nem kérdezték. hétfőn szültem és szerdán hazakértem magam. A gyerekorvos elengedte a kisfiúnkat. Nekem tetszett, hogy éjjel-nappal velem lehetett, igaz nehéz volt néha a wc-re mentel és a zuhanyzás emiatt, de az tényleg csak pár perc volt. Most itthon még mindig nehéz, mert szeret velem lenni és sír, ordít, ha nem vagyok ott. A szobatársaim nagyon aranyosak voltak, sokat beszélgettünk.
Néhány csecsemősön azért kiakadtam. Én még szoptatom a 22 hónapos lányomat és előtejem volt már nyár óta. Mondták, hogy hoztak cukros teát azzal itassuk a babákat. Kérdeztem, hogy ugye nem muszáj, mert nekem előtejem van a lányom miatt. Ez a legeslegjobb az újszülöttnek, mivel tele van vitaminnal, hormonokkal, stb... Az egyik azt mondta jó, akkor nem kell adni a cukros vackot, a másik meg: "hiába olvastam mindenféle okosságot, a cukros teát adni kell, hogy nehogy leessen a baba cukra, meg nagyon fontos stb..." Alig néztem csak egy nagyot. Mi lehet fontosabb, jobb az ANYATEJNÉL??? könyörgöm....
Nem adtam neki, minek??? Sőt a szobatársaimat is arra buzdítottam, hogy nem baj, ha még nincs tej, tegyék mellre a babájukat, jönni fog!!!
Hát ennyi "röviden".
Azért a 3.-at nem itt szeretném szülni, ha lehet.
Ha a babám egészséges lesz, akkor a Szt. Imrében szülök a dokimnál. Remélem úgy lesz.

Mindenkinek minden jót és jó babázást kívánok.
Az enyém hétfőn lesz kerek 1 hónapos, pedig nemrég szültem. Hihetetlen hogy rohan az idő.
Sziasztok!

Gabi
jewel
 
 


Sziasztok!

Engem az I-es Klinika meddősigéjén kezeltek. Szerencsére idejében otthagytam őket...A lényeg, hogy végre babát várok!!! Korábban az I-esen jártam nőgyógyászhoz is, dr. Krasznihoz. Nagyon kedves, aranyos volt mindig. Mégsem hozzá kezdtem el járni terhesgondozásra. Most viszont dokiváltás előtt vagyok, mert nem vagyok megelégedve a mostanival. Ráadásul a mostani dokim rettentően pénzéhes...Ezt Krasznainál sosem tapasztaltam. Én területileg nem az I-eshez tartozom, így az új törvények szerint lehet, mire szülök az ellátásért is kell fizetnem. Szóval ezért fontos egy olyan doki,aki megelégszik annyival, amennyit én gondolok, hogy adok neki a szülésért, nem pedig ő szabja meg a tarifát...

Mindenképpen EDA-val szeretnék szülni, ettől teszem függővé a döntésemet. Ez mennyire lehetséges a kilinikán, mennyire veszik figyelembe ezt a kérésem??

A másik kérdésem az lenne, hogy létezne-e un.alapítványi
( fizetős) szobák ott? Ahogy olvastam a tapasztalataitokat a szobákról, teljesen elrettentem..

Köszönöm előre is a segítséget!

mirr-múr
mirr-múr
 
 


Mirr-múr,

először is,gratula a pocaklakóhoz! :wink:

Dokit tudok ajánlani,de inkább priviben,ha érdekel.Az enyém már kevesebb szülést vállal,a sok elfoglaltsága miattő. az ig.helyettes,meg a nőgy.amb vezetője,meg az oktatások,stb...
EDA:abszolút támogatják,és sok orvos van a klinikán,aki tud szúrni!Éjjel-nappal elérhető az EDA itt.Én az elsőt szültem EDA-val,és segített nagyon a tágulásban,a megfelelő időben adták,kitolásra kiment a hatása,tudtam,hogy mikor kell nyomni...A másodiknál viszont minden bav. nélkül,sp. burokrepedéssel,borzasztó gyorsan ment.Akkor is lett volna lehetőség EDA-ra,de olyan gyorsan ment minden,hogy idő nem maradt rá :lol: Így utólag már nem is bánom.
Ajánlom,hogy fogadj szülésznőt,megéri!!!Az enyém most éppen a sajátjával babázik-őt nem tudom ajánlani! :cry: :D
Érdemes végig tartani vele a kapcsolatot,és akkor rengeteg dologban tud segíteni,és nem utolsó sorban végig veled lesz a nagy napon!
A szobák elvileg még most sem fizetősek,de kukk be a másik topikba, a mamásba,és ott írj Kópénak,ő tud erről írni!!
Én két ágyasban voltam,oda ketten jártunk tusolni,meg w.c.-re,sztem nagyon kultúrált.És mindezt e.ü. szemmel látva merem leírni!

Egyenlőre ennyi!

Dóri
angelheart
 
 


Kedves Angelheart!

Köszönöm a segítséget! Krasznai dokival nagyon meg voltam elégedve, úgyhogy ha az I-est választom, maradok nála. De azért köszi! Az EDA volt nálam a lényeg! Magánszobát csak azért szeretnék, mert a kórházak helyzetét ismerve félek a közös zuhanyzó, WC használattól. Sajnos rossz tapasztalat, elhúzódó, komoly fertőzéseket sikerült szereznem többször is... De nem ismerem az I-es osztályait, és ha kultúráltak, akkor nincs gond. :)
Persze most nyafkának tűnhetek, és biztos sokan gondolják, hogyha ő kibírta, én is kibírom. De a rossz tapasztalat eléggé visszahúz, és ha van lehetőség, akkor miért ne éljek vele.

Így hogy van EDA, marad a kérdés, I-es vagy Péterfy? Azért köszönöm a segítséget, remélem sikerül hamarosan dűlőre jutnom!

Kép
mirr-múr
 
 


Mirr-múr,

igazán nincs mit köszönnöd :wink:
Nem szeretnék befolyásolni a döntésedben,de azért ne csak a saját érdekeidet tartsd szem elött az intézményválasztásnál!Az I. Női klinikának nagyon profi a koraszülött/újszülött intenzív osztálya!Én- sok más szempont mellett is-ezért döntöttem a klinika mellett,már tanuló nővérke koromban :roll:
Különben a Péterfyről sem tudok rosszat mondani,a nővérem 4-et szült ott.
Viszont nekem a barátnőm itt szülésznő,és én Nála szerettem volna szülni,+az intenzív.Aztán menet közben kiderült,hogy cukros is lettem,így ezt is helyben tudták kezelni,nem kellett máshova mennem,esetleg máshol szülnöm...
Fürdő:nem,nem tűnsz nyafkának,én is nagyon kényes vagyok az ilyenekre. :roll: De eü. dolgozó lévén,tudom milyenek a magyar állapotok,és szerintem a klinika ,ekkora forgalom mellett,egész jó helyen áll.Azt se felejtsük el,hogy a VIII. ker.-ben,ahol a területileg illetékeseket is el kell látni :cry: :roll:
Jó babavárást!


Dóri
angelheart
 
 


Kedves Dóri!

Igen, teljesen igazad van! Igyekszem mindkettőnk igényeit szem előtt tartani. A Péterfyben nem tudom van-e koraszülött osztály, de róluk is csak jót hallottam! ( azért remélem ilyesmire nem kerül sor) Igazából az I-esen főként a tömeg, és ahogy írtad a VIII. kerületi illetékesek miatt is aggódom. Pontosabban inkább a közös mellékhelyiségek használata miatt-velük.
( Mert ahogy hallottam a szobákban azért az ilyesmire odafigyelnek. Mármint nem raknak össze minket)

Amúgy megkerestem Kópét, remélem válaszol:)

Ui: Gyönyörűek a lurkóid!

Kép
mirr-múr
 
 


Mirr,

kedves Tőled,kösz :P
Igen,erre figyelnek,hogy kit hova "raknak".Így a legjobb mindenkinek! :wink:
Van a Péterfyben is korasz. ITO,de nem tudom az milyen besorolásban van.Viszont azt tudom,hogy azok a korababák,akik már jól vannak és már "csak" hízniuk kell,átkerülhtnek pl. az I.-es Nőiről ide.(De persze máshova is,ahol éppen hely van)
Kópé biztos válaszol,csak most éppen költöznek,eléggé el lehet foglalva...

Dóri
angelheart
 
 


Válaszoltam! :wink:

Kópé, a mindentudó :)
Vendég
 


Mégegyszer köszi mindkettőtöknek a segítséget!!
Azt hiszem az I-es mellett döntök!! Holnap megyek a dokihoz, kicsit már izgulok!

Kép
mirr-múr
 
 


Mirr-múr,

ne izgulj! :wink:
Ha a klinika mellett döntesz,jól teszed.A szülőszoba lesz a legjobbAz azt követő pár napot,meg akármelyik kórteremben ki lehet bírni-szerintem. :roll:
A tömeget meg el kell viselni-tudod valmit valakiért :wink: :P

Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok!

Gondolom, mindenkinek rengeteg tapasztalata van már az I. nőivel, s remélem tudtok nekem segíteni.
Sendei Györgyről szeretnék valamiféle információt kapni, amennyiben ez lehetséges. Sajnos a kereső nem működik a babaneten

Előre is köszönöm!

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

Úgy tervezem, hogy második kisbabámat az I. SOTE-n fogom szülni. Tudna nekem vki vmilyen infóval (milyen orvosok, hogy bánnak az emberrel, mennyiért vállalnak egy szülést, stb.) szolgálni Dr. Ádám Zsoltról, Dr. Demeter Attiláról, vagy esetleg Dr. Derzsi Zoltánról?
Előre is köszi,
Marianna
gy.marianna
 
 


Szia Marianna!

Én Derzsy Zoltánhoz járok, a másik két dokit nem ismerem.
Nekem eddig nem volt gondom vele, bár a szülés még hátravan, de azt mondta bejön ne aggódjak :) mondjuk az adminisztrálás nem az erőssége... De bármi kérdésemre eddig rendesen válaszolgatott. Én még eddig egyszer sem adtam neki pénzt, elvégre munkaidejében fogadott, szülésre azt mondta amennyit gondolok.
Orsi
borsika21
 
 


Sziasztok!
Én Ádám Zsoltnál szültem 2szer császárral,nagyon jó orvos,csak ajánlani tudom.3 barátnőmet is hozzá küldtem,mindenki meg volt elégedve(2 problémás ikerterhes volt),csak ajánlani tudom,bár úgy hallottam rengetegen járnak hozzá,egyre kevesebb az ideje... :lol:
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Én Nagy Mónika szülésznővel (osztályvezető főnövér) kapcsolatosan keresnék bármiféle hozzászólást, de eddig még nem találtam. Ismeri esetleg valaki közületek? Igaz még nagyon-nagyon messze van, de majd esetlegesen az ő segítségével szeretnék szülni, és nagyon érdekelne mindenféle információ vele kapcsolatosan, akár priviben, akár így a nyilvánosság előtt.

Előre is köszönöm kedves segítségeteket!

KépKép
titi_27
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!

Orsi,

Véletlenül nem Szigethalomra jársz a rendelésére? Mikor lesz a szülés várható időpontja?

Mariann
gy.marianna
 
 


Sziasztok.
Tudna nekem valaki valamit írni Dr. Demeter Attiláról? Szült nála valaki?
Köszi!
biribari
 
 


Sziasztok, Dr.Lázár Leventéről szeretnék érdeklödni, ha valaki tud valamit róla. Tudtok valamit az orvos választásról, mert én nem az I. női klinikához tartozok, és még hátra van 5 hónap. Azt hallottam, hogy júl. 1 után aki nem oda tartozik annak a kezelések 30 % -át kikell fizetnie, + gondolom a dokim is elkér vagy elvárja még a saját honoráriumát . 100 ezret nem akarok de nem is tudok kifizetni. Előre is köszönöm a segítséget.
fruzsizsuzsi
 
 


Sziasztok!

Fruzsizsuzsi!

Nekem is ugyanez a problémám! A dokit akarom erről megkérdezni, hátha tud valamit mondani...Csak nekem még több hét az újabb találkozóig. Amúgy én is úgy hallottam, ahogy írtad. Ráadásul még azt is hallottam, hogyha a dokid éppen nem dolgozik mikor szülsz, azért is fizetni kell, ha behívják.. Szuper! c :evil: Ha esetleg megtudsz vmit. esetleg tájékoztatnál engem is? / Akár priviben is/ Előre is köszönöm!!!!

Sajnos az általad említett dokit nem ismerem, így segíteni nem tudok.

Kép
mirr-múr
 
 


Szia mirr-múr!

Én megprobálom telefonon megérdeklődni az intézménytől, de a dokitól mindenképp, csak én is jó pár hét múlva megyek hozzá.
fruzsizsuzsi
 
 


Szia Fruzsi!

Oké! Akkor majd kölcsönösen tájékoztatjuk egymást! Kíváncsi vagyok ugyanzt mondják-e neked, mint nekem....

Kép
mirr-múr
 
 


Sziasztok, szia mirr-múr!

Állítolag ma reggel volt a rádióban, hogy szabad orvosválasztás van, nem lesz semmi júl.1. Én még nem tudtam utána nézni, de remélem igaz. Majd este, ha nyugi lesz körülöttem akkor szétnézek, de gondolom a híradoben is benne lesz ha igaz.
fruzsizsuzsi
 
 


Szia Fruzsi!

Úgy látom, mi " vissszük" ezt az oldalt! Sajnos én épp az ellenkezőjét hallottam! Illetve azt hallottam előbb, amit te is írtál, aztán meg azt, hogy ez mégsem igaz. Cáfolt az új min.asszony! :(

Kép
mirr-múr
 
 


Sziasztok!


Szeretnék infót kérni dr Fekete Tiborról. Hogy juthatok el hozzá így elsőnek?

Sajnos elég szövödményes a terhességem és a 21. héten vagyok nem tudom, hogy elvállal-e így.

Van olyan doki ott, akinek a terhességi diabetes és/vagy trombozisos betegség a a szakterülete?

Előre is köszi


Tamcsi
tamcsi
 
 


Szia Tamcsi!

Én Fekete Tiborhoz járok, nagyon szeretem!

Ha gondolod, priviben megírom a mobilszámát. Biztosan elvállal! Azt tudom, hogy szerdán délutánonként rendel az alagsori 3-as rendelőben.

Titi

KépKép
titi_27
 
 


Sziasztok, most vagyok itt először. Van valaki köztetek, aki Dr. Csaba Ákosnál szült, vagy hallott róla valamit? Köszi előre is!

gyorsi
gyarmatiorsolya
 
 


Szia Titi

Közben úgy adódott, hogy kórházba kerültem és így sikerült megismerkednem vele el is vállalt.

Köszi

Tamcsi
tamcsi
 
 


Na, Tamcsi, mi történt? Minden rendben van?

KépKép
titi_27
 
 


Aranyos vagy hogy érdeklődsz. Ritka problémás vagyok, de konkrétan azért kerültem kórházba, mert kicsit véreztem. A placenta fedi a méhszájat, de levállást nem találtak. Sőt igazából nem tudták megmondani mi lehetett a vérzés oka.
Most fekszem ezerrel és szugerálom magam, hogy minden rendben lesz. Sajnos, ha nem változik a helyzet 2-3 héten belül akkor állandó lakója leszek a kórháznak, amit nagyon nem szeretném, mert van egy ötévesem.

Tamcsi
tamcsi
 
 


ORSI!!!!!!!

ezt a megérzést! soha, de soha nem szoktam ebbe a topikba benézni, pedig itt szültem az I-es nőin....

na a lényeg: DR CSABA ÁKOS !!!!!!!! legeslegjobbfej a világon!!!!!!!!!!!!!!!!!
nagyon lelkiismeretes, nagyon sokat dolgozik, nagyon ott van szakmailag, nagyon okés emerileg, szal nagyon.... :lol:

nekem amúgy progi csaszi volt anno tavaly októberben, most van egy 7 hónaposom :lol: :lol:

hozzá jársz már?? vagy csak most tervezed??
lmkata
 
 


Jézusom Tamcsi!

Nagyon sajnálom!

Akkor csak tessék feküdni! Ha átnézel a fórumunkba, akkor ott olvashatod Kodát, akinek hasonló problémája volt. A lepény nem jó helyen tapadt, így folyton vérezgetett. Szegénykének is folyamatos pihenés, fekvést javasoltak, bent is volt a kórházban 1-2 hetet, de mivel neki is van otthon egy csöppsége, és javult is, hazamehetett.
És most van egy 2,5 hónapos csodaszép, egészséges kisfia!

Nagyon jó egészséget, és kitartást kívánok Neked! Ha megoldható, és tudsz, próbálj minél többet feküdni!

Titi

KépKép
titi_27
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: