Új privát üzeneted érkezett!

Hello!

Én egy éve szültem a Söfibe az ügyeletes orvosnál, és szégyen vagy nem, én nem adtam neki semennyit. Volt saját dokim, csak ő pont az egy hónapos szabiját töltötte, és a manocskám ugy gondolta hogy idő előtt kijön.. így kerültem az ügyeletes dokihoz.
Azt azért hozzáteszem hogy nagyon rendes jó fej, volt, de akkor taliztam vele életembe elöször és utoljára, mert csak néha jár be egyébként ügyelni a kórházba. A szülésznők se kaptak sokat, 500v 1000 ft-ot azt nem tudom, de azért csak ennyit mert mi érdeklödtünk hogy ebben a korházban mennyit szoktak, és ez alapján.
A saját dokimnak az egész terhesgondozástól a varatkiszedésig kb 50 körül adtam neki.... Nem tudom mennyit segítettem.

Én amugy nem gondolom hogy tulzásba kéne vinni, hisz azért kap fizut hogy ott legyen, ott ügyeljen, ha meg vagy vele elégedve akkor adjál neki, de sokaktól hallottam hogy nem kérdezik meg az árát a dokinak hanem adnak amennyit akarnak, mert valljuk be sok doki olyan összeget mond ami nem feltétlenül reális.. hisz tényleg nem ők végzik a dolgok oroszlán részét, hanem a szülésznők.
csmb
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Én 2004-ben szültem, fogadott orvossal, és tőlem 70-et kért a szülésért, és ennyiben volt a terhesgondozás is (alkalmanként 7000). Nagyon sokalltam, de első gyerek, kifizettem. Meg voltam vele elégedve, bár kicsit siettette a dolgokat.
A második babát most tervezzük, és most nem akarok ennyi pénzt kidobni, inkább a gyerekekre költöm. Terveim szerint majd az SZTK-ba járok terhesgondozásra, azt gondolom, állja a TB, a kórházban pedig a Pumpóka által írt 20-20 az ügyeletes dokinak és szülésznőnek, teljesen oké. Sőt: a Jahn Ferencben a szülésznők vezetik le a szülést, doki be se jön, csak ha baj van, szóval a dokis rész talán el is marad. Ez azért sokkal jobban néz ki egyelőre.

Köszi a véleményeteket!!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 

 
 

sziasztok!
én is ügyeletesnél készülök szülni, és eddig azt hittem, rajtam kívül mindekinek van fogadott orvosa :)))
a kórházban a szülésznő azonban megnyugtatott, hogy a mamák több mint fele az ügyeletesnél szül.
nálunk 3. gyerek lesz, az első kettőnél volt saját dokim, de ő elment egy magán szülészetre (nyírő) és ott 130 ezer a kórház díja, 120 ezret kér a szülés + van valami szállás, meg csecsemőápolási költség is, brrrr
úgyhogy én is a kerületi terhesgondozóba kezdtem járni, és a legközelebbi kórházban az ügyeletesnél szülök majd.
inkább szülésznőválasztáson gondolkodom, de úgy hallom, hogy a Péterfyben mindegyik szülésznő nagyon profi :)
az ügyeletesnek adandó hálapénz pedig szerintem is attól függ, h mennyire vagy "hálás", egyáltalán mennyire foglalkozott veled, volt-e valami komplikáció, stb.
én ezek alapján úgy tervezem, h 0 - 30 ezer között adok majd.

Kép
samu2007
 
 


javítás: "130 ezer a kórház díja, 120 ezret kér a szülészdoki"

Kép
samu2007
 
 


Szia!

Hihetetlen, mi pénzeket elkérnek, tényleg csak azért, mert az anyák féltik a picit, és inkább többszörösen bebiztosítják magukat.
No mindegy.
Én azt hiszem másodszorra egészen másként csinálom majd.
Csak szülésznő (a Jahn-ban ők vezetik le a szülést, orvos csak komplikációnál jön).

Reméljük a legjobbakat.

Lassan elkezdünk dolgozni az új pocaklakón! :-)

SZia, és jó egészséget nektek!!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Eszti!

Akkor mindent bele!!! :) Igen, a második, többedik gyerkőcnél már kissé mindent máshogy lát az ember. Én csak azért nem megyek vissza az előző dokimhoz, mert már akkor 5ezer volt egy magánrendelés-vizsgálat (5éve). Én inkább azt tartom soknak, amit a terhesgondozás alatt kifizet az ember egy fogadott dokinak. A szülésért nem is fizettünk sokat, igazából ha a pénztárcám engedte volna, többet is megért az a szülés!!!!!!!!

Samu!

Péterffy...... :P ajánlhatok szülésznőt??? Vargáné Erős Gabriellának hivják. Nagyon sziv-lélek, mosolygós, segitőkész, előtérbe helyezi a te kivánságaidat, a szülés alatt végig ott van (nekem csak azért ment ki néha, mert anyu végig mellettem volt,de egy szó kellett és már rohant is vissza) és nem utolsó sorban nagyon érti a dolgát!!
Irtam a Péterffy-s topicban a szülést, ha gondolod.... 72.o. :) Ja, és nincs "tarifája". Nálam pont másnap ment szabira, hogy szültem és tiszta pánikba estem, hogy nem fogom tudni odaadni neki a pénzt, kétségbeesve hivtam mobilon, hogy most akkor már nem is jön be...azt mondta, nem tervez...mondtam neki, hogy de én várom :) és járjon arra mert nagyon rosszul fogom érezni magam. Hazamenetelünk előtt egy nappal bejött hozzám, megcsodálta Barnust, és sietett, mert vásárolni indult... én meg futottam utána :) de utolértem!!!! :) Elment volna anélkül, hogy tartotta a markát. No, nekem ilyen elképzeléseim vannak egy szülésznőről, egyébként énis úgy hallottam, ott mindegyik nagyon aranyos. De ha gondolod, érte tűzbe teszem a kezemet is!!!!!! :)

Ági
Vendég
 


Szia Samu2007!
Én is tudok szülésznőt ajánlani a Péterfyben: KISSNÉ SCHEIBLI GIZELLA. Nagyon lelkiismeretes, jófej, és segítőkész, odafigyelő.
B.
bukcsi
 
 


Kedves Ági és Bukcsi!
Köszönöm a szülésznő ajánlást! Tudtok esetleg priviben mobilszámot adni, vagy próbáljam a kórházban elérni őket?

Kép
samu2007
 
 


Samu!

Sajnos azóta kb. 3x volt lakásfelújitás és a névjegykártyát bizti, hogy már nem találom meg.... :( bocsi!
Megpróbálhatom iwiw-en megkérdezni tőle a számot, de már egy hete irtam neki üzit és még arra sem válaszolt. Bizti sokat dolgozik. :(

Ági
Vendég
 


pumpóka. köszi, megtaláltam az iwiwen, fenn van a mobilszáma is :)

Kép
samu2007
 
 


Sziasztok én Salgótarjánban Januárban szültem ügyeletes orvosnál és annyira baromi szerencsém volt ( de mondjuk mindegyik doki rendes volt mig bent voltam.) Hogy az osztályvezető főorvos volt az ügyeletes vasárnap :):) szóval én nagyon jó kezekbe kerültem és semmi megkülönböztetés nem volt azért mert nem fizettem neki egy árva fillért sem. Én úgy vagyok az egész témával hogy fizessen az akinek futja rá dez ne sértse azokat akinek meg nincs én eleitől kezdve a terhesgondozásra is a körzetbe jártam semmi különbség talán egy volt csak hogy néha sokat kellett várni de ez az egy ami hátrány és poersze nagyon lelkliismeretesen elküldtek minden vizsgálatra stb szóval én azt mondom hogy nem kell aggódni attól ha valaki ügyeletesnél szül sőt a szülésznő mig vajúdtam azt mondta nagy százalékban jobban jár azaki ügyeletesenél szül de ez csak itt érvényes pesti viszonylatban nem tudom:)

nika70
Salgótarján
 
 


sziasztok!


hat sajnos nekem nagyon mas a tapasztalatom. Én Pesttől 8 km-re lakom.
A körzetihez járok, és eddig senkinek sem adtam pénzt. Most biztos sokakban fogok felháborodást kiváltani, de nekem az a véleményem, hogy miért adjak pénzt? Vállalkozó vagyok, fizetem a tb-t, az orvos megkapja a fizetését. Nekem se ad senki borravalót...
Viszont ennek megfelelően a kutya se foglalkozik velem. Az elején pár vizsgálatról lemaradtam, amikor is kértem egy listát, hogy mik lesznek.
És a mai napig nem szól nekem senki, én megyek utána a vizsgálatoknak a lista szerint.
És amikor kérdezik, hogy ki az orvosom, és mondom hogy az ügyeletesnél fogok szülni, úgy néznek rám mint a véres rongyra. A védőnő kerek-perec kijelentette, hogy érdemes orvost fogadnom, higgyek neki...

Szóval én kifejezetten csalódtam. A férjem mindig mondja, hogy adjak, de én (bár megtehetném) felháborítónak tartom, hogy egy gyerek születése körül mennyi kiadás van, főleg ha már megszületett. És még ilyen felesleges költségekkel terhelik a kismamákat.

Már csak egy hónapom van a szülésig, és nagyon kíváncsi vagyok milyen tapasztalatokkal fog zárulni....

Csilla
kiscsillag1
 
 


Sziasztok!
Én az első gyermekemnél fogadtam orvost,szülésznőt(nem kevés pénzt adtam Nekik)és semmivel se kaptam többet mintha ügyeletesnél szültem volna. :evil:
Sőt!!!!
Most várom a másodikat.SZTK-ba járok terhesgondozásra ahol maximálisan megkapom a kellő törődést.Nem kell uh-ra órákat várnom(max:10 perc)és azt tervezem,hogy ügyeletesnél fogok szülni.Az lehet,hogy fogadok egy szülésznőt mégis legyen mellettem de mégse annyit kell Neki adni mint egy fogadott dokinak. :wink:

Csilla!
Megy a drukk,már mindjárt finiselsz! :D Aztán írd meg mi volt az ügyeletesnél! 8)

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia Ildicsi.
Én nem írtam ebbe a topicba, mert mire megtaláltam addigra leállt, de azóta mindennap "benézek" és örülök, hogy végre valaki írt. :D
Úgy látom, ugyanúgy gondolkozol, mint én, vagyis te is szülésznőt akarsz fogadni. Én jövő héten találkozom a szülésznővel. És nekem sem kell sokat várni a vizsgálatokra.

Ha jól látom, még az elején vagy a terhességnek. Hol fogyz szülni?
Üdv: Viki
vyktus
 
 


Sziasztok!

Alapvetően nekem is az a véleményem, hogy nem feltétlenül kell azonnal orvost fogadni. Az első gyerekemnél én is hallgattam másokra, és azonnal magánrendelésre mentem egy ajánlott dokihoz, de nem voltak jó tapasztalataim. Nagyon félválról vett mindent. Egyszer gondom is volt, és gyakorlatilag leszarta. Akkor orvost váltottam, akivel meg voltam elégedve, de egyáltalán nem éreztem azt, hogy kivételesebb helyzetben lennék, mintha simán utcáról mennék be. Ő alapvetően minden beteggel rendes volt. Most a másodiknál tudtam azt, hogy terhesség alatt lakóheylet fogunk váltani, így nem is törekedtem az orvos választásra. Szerencsémre egy tök rendes dokit fogtam ki a régi lakóhelyünkön, így rendszerint akkor mentem vizsgálatra amikor ő rendelt. Most elköltöztünk, gondoltam felmérem, hogy mi a helyzet a mostani lakóhelyünkön. Hát, nem mondanám, hogy vidám vagyok. Bementem a kórházba, ahol kb. hülyének néztek, hogy én miért is mentem be. Ha nincs semmi problémám, csak terhes vagyok, akkor nem értik, hogy minek mentem. Mondtam, hogy azért mert tudomásom szerint terhesség alatt bizonyos vizsgálatokra mint pl. ultrahang, vérvétel azért szükség van, és ez nem tudom, hogy itt ez hogyan működik. Kell -e időpont, beutaló stb. Ekkor onnan továbbirányítottak az SZTK-ba, ahol közölték, hogy hát, igazam van, tényleg most kell ultrahangra mennem, de se beutaló se időpont nem kell hozzá. Ezt kissé furcsának tartom, de kíváncsi leszek. Azóta beszéltem a védőnővel aki szerint kell időpontot kérni, telefonszámot is adott, de nem veszik fel a telefont. Holnap megint útnak indulok, és megint megpróbálom kideríteni, hogy hova is kéne mennem. Mindenesetre az itteniek szerint nagy merészség 29 hetesen doki nélkül lenni. Magánrendelőket többen ajánlottak már, de én nem akarok magánrendelésre járni. Nem értem miért nem működik ez magánrendelés nélkül is. Egyenlőre viszont elég nehézkesnek tűnik a dolog így doki nélkül. Kíváncsi leszek, hogy mi lesz ezután. Lehet mégis SOS dokit kell keresnem?
Azért az bíztató, hogy többen írtátok, hogy nem bántátok meg, hogy ügyeletes dokinál szültetek.
edinanak
 
 


Szia Edinanak!
Nagyon sajnálom, hogy ilyen rosszak a tapasztalataid! :x Megkérdezhetem, hogy ez hol történt, mármint helyileg? Én épp ma tapasztaltam az ellenkezőjét. Én SZTK-ba járok és örömmel tapasztaltam, hogy nemhogy nem csinálják meg az előírt vizsgálatot, de nekem azon kívül is csinál a dokim egy uh-t. Mondjuk ide sem kell időpont, csak a legelsőnél volt konkrét időpontom, utána csak annyi, hogy de. vagy du. Én még egyszer sem adtam pénzt a dokinak és meg sem fogadtam a szüléshez, ma mégis megadta a mobilszámát, hogy a köv. uh előtt hívjam fel és megbeszélünk egy időpontot, mert úgy néz ki, hogy nyiladozik a méhszájam és ne kelljen sokat várni, de csak ezért kell kérnem időpontot. Remélem azért változik a helyzet és normálisan fognak bánni veled. :) Én a MÁV Kórházban fogok szülni és akik oda járnak SZTK-s rendelésre azt mondják, hogy nekik sem kell időpontot kérni. SZTK-s rendelésre én nem a MÁV-ba játok.
Írj majd, hogy hogyan döntöttél. Én 30 hetes vagyok, papírforma szerint egy kicsit hamarabb szülök, mint te, majd megírom, mi volt. Ja és még annyi, hogy vannak más topicok és úgy látom, hogy a kismamák nagyrésze SZTK-ba jár és a szüléshez fogadnak dokit, de van aki arra sem.

Kép
vyktus
 
 


Szia Viki!

Azt hiszem ma megtaláltam azt a helyet, ahova tegnap nem sikerült elirányítaniuk (tegnap rossz épületbe mentem be (több helyen van nőgyógyászat), és a város másik részébe küldtek a szomszéd helyett :? ). Kiderült, hogy kell időpontot kérni, és rendes beutaló is kellett volna az ultrahangra, de ezen nem akadtak fent. Kaptam időpontot és várhatóan fogadni is fognak :lol: Márc. 5.-én megyek.
Ja, egyébként Székesfehérvárról van szó.
A kórházban leszólítottam két kisgyerekes anyukát és kicsit kifaggattam őket. Az egyiknek volt fogadott orvosa, a másiknak nem (igaz ő pont annál a dokinál szült akiről még csak jót olvastam itt a neten (tenap este 10-ig infókat gyűjtöttem)), de mind a kettő megnyugtatott, hogy rendesek a dokik a szülésnél. Azt nem lehet tudni, hogy mikor ki rendel, az mindig meglepetés, ha az ember SZTK-ba megy. Itt van még egy Nővédelmi Központ is, oda is sokan járnak, de állítólag oda megfelelő cím kell. Nekem nem az van. De egyik helyet se ismerem, így mind a kettő lutri lenne, hogy tetszik-e.
Jobban örültem volna, ha megvan, hogy melyik doki mikor rendel, és akikről jót olvastam, annak a rendelési idejére jelentkezek be, de erre így itt nincs lehetőség. Ráadásul akit a legtöbben dícsérnek, arról kiderült, hogy pont a Nővédelmi Központban rendel, így lehetőségem sincs vele szülés előtt találkozni. Látatlanban pedig senkit nem akarok megfogadni orvosomnak, mert már egyszer ezzel pórul jártam, és most már nincs túl sok idő a szülésig. Így nem akarok kísérletezni.
Ha találnék jó dokit, lehet én is megfogadnám dokimnak, biztos nyugodtabb lennék, de csak személyes tapasztalat alapján akarom. Ajánlásra semmi szín alatt, mert mi van akkor, ha valakinek szimpi, nekem meg nagyon ellenszenves?
Egyenlőre remélem a legjobbakat. Azért megnyugtató, hogy hallani olyat is, hogy fogadott orvos nélkül is lehet szülni. Bár Fehérvárról pont azt írták, hogy nem szabad fogadott orvos nélkül szülni. De fő az optimizmus, már találtam egy valakit, akinek más véleménye volt. :D

Te mikorra vagy kiírva pontosan? Mindenesetre a tied is bika lesz, az enyém is, és én is az vagyok :wink:

Üdv,
Edina
edinanak
 
 


Szia Edina!
Örülök, hogy kezd rendeződni a dolog. :lol: Tudom, hogy nagy dilemmában vagy, elhiheted, hogy Bp-en is nagy merészség, ha nincs fogadott dokid. Amúgy mi végülis hasonló cipőben járunk. Csak néhány éve lakunk itt, rokonok, barátok mind vidéken. Persze a munkahelyen ismerkedik az ember, de nem ua. Úgyhogy végülis én sem vagyok képben teljesen, a védőnőtől tudtam meg, hogy mehettem volna, illetve mehetnék a kórházba is szakrendelésre. Ugyanis én olyan helyre járok, ahol csak mindenféle rendelés van (szemészet, sebészet, stb.), de mivel van terhesgondozás, így azt hittem, hogy oda kell járnom. Most meg már nem akarok váltani. Én tudom, hogy mikor van az én dokim. Szerencse, mert a másik egy szívtelen, érzéketlen, durva tuskó. :evil: Először nála jártam, de gyorsan váltottam. És nemcsak nekem ez a véleményem.

Mi április 25-re vagyunk kiírva. :lol:

Kép
vyktus
 
 


Szia Viki!

Bp-n nekem sem volt gondom az SZTK-val. A kőbányai SZTK-ba jártam eddig, teljesen meg voltam elégedve a dokival akihez először beestem. Nála is maradtam. Ez egyszerű volt, mert kb. kéthetente kiírják, hogy ki mikor rendel. Ezzel nincs gond. Sőt, volt egy-két kiegészítő vizsgálatom más kórházakban, és az esetek nagy részében ott is teljesen elégedett voltam. Tök normálisak voltak (egy esetet kivéve, de ez még belefér). Egyébként most Fehérváron is az SZTK-ban kötöttem ki, csak valahogyan az mégis együtt van a kórházzal. Legalábbis úgy gondolom. Nagyon egymás mellett vannak. Már nem is tudom, hogy jól gondolom-e a dolgokat. Valószínű az volt a gond, hogy legelősször a kórház nőgyógyászatára mentem be. Ők meg valamiért nem értették, hogy terhesen mi a fenét akarok ott. Pedig mondtam, hogy útbaigazítást, hogy mit hogyan tovább, mert most költöztünk a környékre, és nem tudom, hogy Fehérváron hogyan mennek a dolgok. Ők pedig elirányítottak egy másik SZTK-ba (több van) ahol közölték, hogy oda hiába mentem, mert ott semmilyen vizsgálatot nem csinálnak terhességgel kapcsolatosan. Az egészet azért fogtam fel tragikusan, mert mindenhol szó szerint hülyének néztek. Elég hülyén éreztem magam amikor a problémám elmondása után mégis nekem szegezték a kérdést, hogy miért mentem oda, ha nincs semmi problémám jelenleg. Vagy ők nem értették mit akarok vagy nem tudom mi lehetett a gond. Az előzmény pedig az volt, hogy a háziorvosom asszisztense eleve közölte velem, hogy szerinte senki nem fog elvállalni Fehérváron 29 hetesen. Nem érti miért nem maradok Pesten. Szerintem pedig az logikátlan, hogy kisgyerekkel, helyi rokonok nélkül úgy gondolni, hogyha elindul a szülés valahogy majdcsak felkerülök időben Pestre. Ha a férjem éppen akkor dolgozik, akkor ez szó szerint kizárt. Arra appelálni, hogy hátha nem akkor dolgozik pedig szerintem felelőtlenség.
Mindenki egyből magándokihoz küldene. Én viszont mint már írtam, nem akarok látatlanban magándokit választani. Sajnos az eddigiek nem engem igazolnak, de még reménykedem. Majd meglátom, hogy mi lesz márc. 5.-én. Ha nagyon gáz, még mindig választhatok látatlanban dokit. Legalábbis így gondolom. Aztán lehet megint pofára esek.

Én április 25-én születtem. Tetszik a dátum :lol:
edinanak
 
 


Szia Edina.
Érdekes, hogy azt mondják, hogy 29 hetesen nem fognak elvállalni, több kismama is említette topicokban, hogy 29. vagy azután váltott dokit. Azért szerintem próbálkozz. Én szorítok neked. :lol: Írj, hogy mi történt.

Kép
vyktus
 
 


sziasztok!


Én közben két hete megszültem a MÁV kórházban. Minden rendben volt. Hajnalban értünk be, akkor még egy nagyon unszimpatikus doktor volt, ráadásul végig fújta az orrát. :-(
de mire jött a szülés, szerencsére jött a váltás is.

kb 1-1,5 orat volt bent. Megmondom őszintén akkor már annyira erősek voltak a fájások, hogy nem igazán tudtam volna különbséget tenni jó és rossz orvos között. A kisfiam megszületett, utána összevarrt (ami egyáltalán nem volt vészes).
3 napig voltam bent, és mindennap bejött megkérdezni, hogy vagyok.
Aztán 6 napra rá az sztk rendelésére kellett mennem varratszedésre. Adott egy mobilszámot, hogy ha megérkezünk hívjuk fel, és soron kívül behív.
Így is történt. A férjem akkor akarta odaadni a borítékot, de nem úgy jött ki a lépés. Valahogy arra számított, hogy feláll az orvos kezet fogni, vagy csak kikísérni, és akkor adta volna oda. De a doki csak ült az asztalánál.
Arra gondoltunk, hogy majd a 6 hetes kontrollon bepótoljuk. 20 000-et fogunk adni.
A szülésznőnek egyébként 10 000-et adtunk.

Csilla
kiscsillag1
 
 


Szia Kiscsillag.

Gratulálok a kisfiadhoz, sok boldogságot, egészséget és tejcsit kívánok nektek. :lol:
Már nagyon vártam a beszámolódat. :) Hogy vagytok, hogy telnek a napjaitok?
Én végül fogadtam szülésznőt, tegnap találkoztam vele a szülőszobán és mindent megmutatott. Kicsit csodálkozott, hogy nincs fogadott dokim, de mondta, hogy ettől ne érezzem magamat kellemetlenül. :) Örülök, hogy veled nem bántak rosszul. :) Mi is fogunk adni a dokinak is pénzt, de annyit, amennyit mi gondolunk és amennyire megleszünk elégedve és nem annyit, amennyit ő kér.

Mégegyszer minden jót kívánok nektek. :lol: :lol: :lol:

Kép
vyktus
 
 


szia vyktus!


köszönöm a gratulációt!
minden rendben van velünk, lassan kezdünk összeszokni. Manócska nagyon ügyes, éjszaka sose sír csak nyöszörög meg nyammog ha éhes.
Mondjuk ehhez az is kellett, hogy az elso éjszakát vegig sirta, és az ölünkben volt.
aztán 2-3 napra kiköltöztünk a nappaliba, felhangosítottuk a tévét és hagytuk sírni. Elég csúnyán hangzik, és majd megszakadt a szívünk, de így utólag nagyon megérte.

a szülős témához annyit, hogy szerintem ügyeletes orvos nem is mondhat árat. az elvileg ingyenes, és rajtad múlik, hogy adsz -e.

mikorra vagy kiírva?

Csilla
kiscsillag1
 
 


Szia Csilla.
Április 25-re vagyok kiírva. Most jöttünk haza az uh-ról, minden rendben van. :D

Te hol szültél? Én a régi MÁV-ban fogok szülni. Végül úgy döntöttünk, hogy szülésznőt fogadunk és nem bántam meg. :) Vasárnap bementünk hozzá a szülőszobára, mindent megmutatott, elmagyarázott, nagyon sok jó tanácsot adott, és mondta, hogy bármikor hívhatom, bármilyen kérdésem, panaszom van. Tudom, hogy nekik nincs "tarifájuk", azért az illendőség kedvéért rákérdeztem és azt válaszolta, amit az orvosoknak is kellene szerintem, hogy majd meglátjuk, hogy mennyire vagyunk megelégedve és eldöntjük. :)
És persze, ha rendben megy egy szülés, mint ahogy ezek szerint a tied is, akkor nemigazán van szükség az orvosra, csak a végén. Ezt a szülésznő is elismerte.
Amit leírtál, hogy hagytátok sírni a picit, így utólag jó módszernek tűnik, de én nem tudom, mennyire bírnám. :wink: Most egyenlőre ha a keresztfiam itt van nálunk és sír és a sógornőm nem veszi fel, majd megszakad a szívem.
Üdv: Viki

Kép
vyktus
 
 


szia!


tényleg nagyon nehéz. Emlékszem mielőtt szültem anyukám mindig mondta, hogy első 3 napban hagyni kell sírni, és utána megtanulja.
Akkor én is ugyanezt mondtam, hogy dehogy hagyom, ilyenkor még szüksége van a közelségre, stb...

Aztán amikor belekerültünk abba a szituba, és végig szenvedtük az első éjszakát, rájöttem, hogy muszáj kipróbálni, mindenkinek ez az érdeke.

és tényleg bejött.

de persze majd meglátjátok, hogy nálatok hogy lesz. lehet nem is lesz rá szükség.

a szülésre visszatérve, megmondom őszintén a szülésznő sem csinált semmit. az elején csak hébe-hóba jött be, a közepén ugyan ott volt, de csak jött-ment.
Nekem a férjem volt a legnagyobb segítség. és nem is hiányzott az idegenek jelenléte. pláne, hogy én elég nehezen viseltem, és kellemetlen volt, hogy más előtt üvöltök.

egyébként én is régi MÁV-ban szültem. igaz mindenki máshogy viseli, de így utólag tuti kérnék érzéstelenítést. az elején kérdezték, hogy kell -e EDA, de nem kértem.
amikor pedig elviselhetetlen volt, akkor meg már semmit sem adtak. mondjuk ezt nem értem, mert szerintem gázt vagy valamit azért kaphattam volna...

Biztos nálatok is minden rendben lesz. :-)

ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj szívesen segítek.

Csilla
kiscsillag1
 
 


Szia Csilla!

Gratulálok a Manócskádhoz!
Örülök neki, hogy jó élményekkel távoztál a kórházból. Egyébként minden rendben?

Üdv,
Edina
edinanak
 
 


sziasztok!


köszönjük a gratulációt!

szerencsére minden rendben van velünk. Küldök egy képet kismanóról.

neked pedig sok sikert a szüléshez! Kép

Csilla
kiscsillag1
 
 


Kiscsillag, nem akarok okoskodni meg bűntudatot kelteni, de talán olvasd el:

www.lll.hu/node/301

és a márciusi Kismama alvásról szóló 26-28. oldalait.

Anyáink még sok mindent másképp láttak, nem értik például, miért jó együtt lenni szülés után az újszülöttel... mert őnekik még nem lehetett. Az enyém is néha bődületes dolgokat mond pl. a cumiról, pedig rugalmas, képzett, megújulásra képes gyerekorvos, négy gyerekkel.

Évus
évuska
 
 


Kiscsillag!

Gyönyörű a kisfiad. :lol: :lol: :lol:
Mégegyszer gratulálok. :)

Ha már felajánlottad, lehet, hogy jövök még kérdésekkel. :)

Kép
vyktus
 
 


sziasztok!


elolvastam a cikket. Kár, hogy amennyi könyv, és cikk van az mind mást mond. :(

én mindenesetre örülök, hogy hagytuk az első napokban. mert ha nem alusszuk ki magunkat, akkor nem leszek kiegyensúlyozott ami ugye a babának is árthat. a tejről nem is beszélve. azt mondják az elején sokat kell pihenni.
de ahogy az első éjszaka telt, hát nem sokat tudnánk aludni...

majd ha meglesz nálatok is a baba írd meg, hogy ez a módszer hogy válik be.
végülis nálunk Bence az 1. baba, és még szeretnénk egy hugit is. :D

köszi vyktus, szerintem is gyönyörű!!! :) nyugodtan kérdezz!!!!

Csilla
kiscsillag1
 
 


Örülök, hogy nem vetted kioktatásnak.
A fiammal, aki most hat éves, bejött az igény szerinti stb. Kicsit fárasztó volt néha, de utólag azt mondom, megérte mindig (jó, majdnem mindig) reagálni a jelzéseire.
Az is igaz, hogy ő nem volt nagyon sírós, mohó, nyugtalan baba.

Néha az is elég, ha nem akarod már szoptatni, hogy átöleled, meleg vízbe teszed, szoros takaróba csavarod, tehát anyaméhet utánzol neki, vagy beteszed használt (nem parfümös) anyaszagú ruhadarabodat mellé, lehet, hogy megnyugszik tőle.

Azóta alszik éjszaka? Mert akkor ez könnyen ment. De attól tartok, az anyaság nem okvatlen átaludt éjszakákat jelent. Még jó, hogy ketten-hárman vagyunk rá (nagyszülő). Egyre jobban becsülöm azt, aki teljesen egyedül csinálja.
évuska
 
 


igen, azóta alszik éjszaka. persze eszik 2x, de már nem sírással jelez ha éhes, hanem csak nyöszörög meg nyammog (éjjel)
egyébként napközben sokat fent van. most is itt nézelődik mellettem. :-) tegnap volt 3 hetes!!!!!!!!!

Csilla
kiscsillag1
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a vizsgálatokon. A múltkori nagyon negatív élmény után pozitívan csalódtam. Tök normális volt az ultrahangos doki is és a nőgyógyász is. Sőt, délután volt szülőszoba látogatás is, oda is elmentem. Már nem látom olyan borúsan a dolgokat :D

Edina
edinanak
 
 


szia


na örülünk neki, jó ezt hallani, csak így tovább!!!!

Csilla
kiscsillag1
 
 


sziazstok!
2008. február 27-én megszületett a kisfiunk, Ákos SÁmuel. 4100 gr és 57 cm lett.
AZ ügyeletesnél szültem a PÉterfyben, minden rendben volt, nem éreztem, hogy nem bánnának velem elég jól emiatt.
Bár a vajúdás alatt főleg a szülésznő segített, és a kitolásra jött csak oda a doki, de addig nem is volt rá szükség. Akkor viszont nagyon, mert 1,5 óra alatt kitágultam 1 cm-ről 10 cm-re, viszont a pici feje nagyon nagy volt (38 cm) és a válla is túl széles hozzám képest (39,5 mellkaskörfogat), ezért vágni kellett, és kis nyomással rásegíteni. Se a vágás, se a varrás nem volt igazán fájdalmas, és másnap már ültem is :)
A varratokat 3 nappal később egy másik, akkor éppen ügyeletes orvos szedte ki, ő is nagyon kedves volt.
Igazából csak az volt a furcsam hogy minden vizitkor megkérdezték, h kinél szültem és valahogy mindig előkerült, h nem volt fogadott orvosom és ezen kellőképpen csodálkozott mindenki (orvosok, nőérek). De ez nem igazán volt kellemetlen, inkább még kedvesebbek voltak hozzám, mindig kaptam 1-1 jó szót, főleg a oszt.vez. főorvostól, hogy ez is teljesen normális, és ugye azért minden rendben volt? én mindig megnyugtattam őket, h teljesen elégedett voltam a kollégájuk teljesítményével :)
A szülésemnél segédkező orvost nem láttam többet, amíg benn voltam, de jó szívvel emlékszem rá.
A tapasztalatok fényében én biztatnék mindenkit, akinek elég önbizalma van, hogy nyugodtan lehet az ügyeletesnél szülni, megfelelő ellátást kap az ember (legalábbis ez igaz a PÉterfyre).
Mág annyit megjegyeznék, h a szülésznő szuper volt, nagyon sokat segített a fájdalmak enyhítésében.
samu2007
 
 


Samu!

Most néztem be, hogy láttam a nevedet, irtál... :)
Gratulálok a babához! Nagyon sok boldogságot nektek!!! :)
Ki volt végül a szülésznő ha nem vagyok indiszkrét???
Vendég
 


Samu!

Én is gratulálok, minden jót,sok boldogságot kívánok nektek! :lol: :lol: :lol:

Köszi, hogy leírtad a történetedet. Én is ügyeletesnél tervezem a szülést, bár én szülésznőt fogadtam és a leírásod ebben a döntésemben csak megerősített. :D

Kép
vyktus
 
 


Pumpóka!
Hortobágyi Lilla volt a szülésznő, nagyon meg voltunk vele elégedve :)
samu2007
 
 


Jo ez a topik! Orulok, hogy raleltem. Bennem ketes erzesek vannak a temat illetoen.
En is ugyeletesnel fogok szulni, es igen egyedul erzem magam a temaban. Mindenki a terhesgondozason, vagy a szuleselokesziton fogadottnal fog szulni.
Neha erzem ennek a hatulutojet, mikor ugy dob ki a terhesgondozasrol az orvos, mikor en meg csak a levegot veszem a kerdesem feltevesehez...vagy mikor egy 18.heti uh 5 percnel tovabb nem tartott, es semmit nem mondott a doki, viszont nem engedhetjuk meg anyagilag hogy zsebeljek ide oda. Szulesnel sem tervezem. Az orvosnak semmikepp nem, szulesznonek inkabb, elegedettsegtol fuggoen, de nem biztos hogy penz formajaban. En ugy erzem akarmennyire tisztelem a munkajukat, hogy ugyan olyan munka mint barmelyik mas felelosegteljes munka. A tanitok sem kapnak innen onnan penzt ha megtanitjak a gyermeket olvasni, irni....vagy sokszor a kotelessegukon tul is energiajukat idejuket aldozzak a gyerekekert, de ez csak egy pelda- szamos felelosegteljes munkakor van.
Az a rossz, hogy szulesnel ki van szolgaltatva az ember, raadasul elso szulesnel minden ismeretlen, felelmetes... es valahogy olyan kotelezo szaga van a halapenznek.
En halas leszek, ha minden rendben lesz, de mivel ugy utalom ezt az anyagias vilagot nem anyagiakkal szeretnem ezt kifejezni.

Bocsanat hogy igy leirtam a velemenyem, remelem nem szamit felelotlensegnek, hogy igy dontottem.
Azert zarojelben megjegyzem, voltam magandokinal is, es megert minden penzt, mert eg es fold az sztkashoz kepest. BAnom is hogy nem tudom ezt vegig megtenni.

Azert kivancsi vagyok milyen lesz a tovabbii terhesgondozas, es a szules. Sajna keruletileg az Uzsokihoz tartozunk igy itt fogok szulni, mert arrol mar hallottam remtorteneteket, hogy hogy bantak anyukakkal, akik fogadott orvos nelkul szultek mas korhazban, mint ahova a kezelo orvos tartozik.
A legjobbakat remelem!
Vendég
 


Sziasztok!

Örülök ennek a topiknak, még inkább az utolsó hsz-nak! Én is ügyeletesnél fogok szülni az Uzsokiban, július közepén, szerdán töltöttem a 24. hetet. Elképesztő, hogy szinte napra pontosan egyidős a pocakunk! Én SZTK-ba járok terhesgondozásra, semmi bajom az ellátással, semmi különbség a korábbi tapasztalataimhoz képest. A fiamnál volt orvosom, másik kórházban. Az SZTK-s orvos sokkal tapasztaltabb, mint a korábbi orvosom - aki amúgy nagyon aranyos volt, és hálás is vagyok neki -, és többet sem kell várnom, mint akkor. Minden vizsgálatra elküldenek. Ha nem lenne háttérinfóm róla, még lehet, hogy szülnék is nála, de közben egy ismerős kismama szült nála, és előre megmondta, hogy nyolcvanezret kér a szülésért... (Az anyuka szintén az SZTK-ba járt hozzá.) A férjem olyan mérges lett ettől, hogy úgy kellett lebeszélni, hogy ne jelentse fel - már csak azért is, mert nem is velünk történt, egyikünk sem volt ott... A férjemtől horror-összegeket vonnak le az OEP-nek, szóval senki se tartsa a markát még plusszban, mi mindent befizetünk, amit kell...
Néha kicsit elbizonytalanodom, hogy jól döntöttem-e, a nagy lázongásommal nem kockáztatok-e túl sokat, de ha bármi van, kötelesek ellátni. Amúgy én ismerek anyukát, aki szintén az Uszokiban szült ügyeletesnél, és teljesen meg volt elégedve. Igaz, ő a harmadikat szülte így, volt már rutinja :-).
csacsi
 
 


Sziasztok!

Nos, nemsokára énis beszámolhatok róla, hogy a Jánosban milyen ügyeletesnél szülni. Bár most nincs itt senki aki utánam jönne és ott szülne, de hátha később majd vki hasznát veszi.
Én nagyon bizok az ottani dokikban és szülésznőkben, mert eddig csak jót hallottam mindről és aki szült már ott, azt mondja, bármelyikre rábizná magát anélkül, hogy megfogadná, mert lelkiismeretesek és topon vannak szakmailag is...
Nekünk már nincs sok hátra... vagyis alig vmi... :)
Ma voltam pont dokinál, az sztk-ba járok énis, de ha be lehetne keretezni a dokit akihez járok, megtenném, mert én ilyen rendes sztk-s orvossal még életemben nem találkoztam, pedig tudjuk mindketten már egy ideje, hogy esélyem sincsen nála szülni, mert a Nyirőben van és nem a Jánosban, és még ő beszélt le engem róla, hogy odamenjek esetleg szülni, mert alapáron nagyon borsos ára van a Nyirőnek (fizetős lett) és elég messze is van tőlem, a harmadik baba pedig jöhet villámmódon, hogy oda sem érünk. Ennek ellenére a mai napig hozzá járok rendelésre, minden alkalommal (3hetente hiv vissza) csinál uh-t és megvizsgál, azonkivül nem kell a kórházba bejárnom ctg-nst-re, mert ott a rendelőben ezt is megcsinálják.
Másfél hónapja vittem neki egy kis ajándékot, hogy megköszönjem az eddigi munkáját, de látszott rajta, hogy nagyon nem ezért olyan, amilyen, hogy a markát tartsa. Azt hiszem, hogy ha megszültünk, akkor viszek neki még vmit a 6hetes kontrollon (hozzá fogok menni ez tuti) is, mert nagyon megérdemli!!! Én nagyon hálás vagyok neki az eddigiekért is!!!

Úgyhogy én hamarosan jelentkezem majd egy beszámolóval, milyen ügyeletesnél szülni... a méhszájunk már 2111-es, tehát külső-belső nyitott és a nyak is rövidült egy centivel... közel a szülés!!! :)

Kitartás mindenkinek! Jó pocisodást és könnyü, szép szülést!!

Ági
Vendég
 


Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy én is ügyeletes orvosnál fogok szülni a Péterfyben. Most vagyok a 30. héten, van két nagyfiam, 16 és 13 évesek.
Terhesgondozásra az SZTK-ba járok, teljesen meg vagyok elégedve az ottani orvossal. Igaz, szerencsém volt, mert véletlenszerűen mentem hozzá először, nem ismertem, de szerintem ő a legjobb. Minden vizsgálatra elküldött, mindig megnéz ultrahangon, mindig van ideje beszélgetni. A védőnőm azt mondta, hogy vállalja szülések levezetését is. Igaz, ez csak tartaléknak kell, mert ha nincs semmi komplikáció addig, akkor megyek az ügyeleteshez szülni. De ha netán lenne...na jó, nem is akarok ilyenekre gondolni.
Samu, tőled még kérnék részletes információt a Péterfyről, légy szíves írj, ha lesz időd!

KépKép
Kép
el..né
 
 


Hat en is csak ezt irhatom, nagyon orulok ennek a topicnak..
az elozo ket gyerekem a MAVban szuletett, fogadott orvosnal, bar a rendszer maga sosem gyozott meg, az elso gyermekem terhesgondozasa alatt olyan kalvariat jartam vegig, hogy belattam, muszaj beallnom a rendszerbe...,most a harmadik babamat varva, egyre erosodik bennem az erzes, hogy szembemennek a "szokasokkal" egyre jobban nem tetszik a dokim stilusa, igaz, hogy mar ket gyereket szultem vele, kisse kiabrandit a nyilvanvalo penzehseg, es az emberi hozzaallas...mindig negativan felkavar a maganrendelesen toltott alkalom, ma is, pedig 7ezer Ft. volt, ugyanis ma kiderult, hogy ha nem indul meg addig, a 39. hetig, akkor meginditana a szulesemet, en ezt nem akarom, nagyon nem, raadasul eddigi mindket gyerkocomet "tulhordtam" illetve fenall az elszamolas, hisz sose volt 28 napos ciklusom csak 35 es az alapjan szamolnak..
nagyon nagyon enyhe terhessegi diabetesem van, ezert inditana meg, ti hallottatok mar errol? ezt tenyleg muszaj?
szoval menekuleserzesem van, egyreszt szuggeralom a babamat, hogy induljon hamarabb, masreszt, ha megsem es ott lesz a forro helyzet...a MAV messze van, a Bajcsy kozel, harmadik szules, mi lenne, ha nem lenne idom mar bejutni a MAVba? mi lenne ha a Bajcsyba mennek, ugyeletbe? barmilyen velemenyt, informaciot, gondolatot, kerdest az uggyel kapcsolatban szivesen fogadnek!

Kép
Kép
Kép
bonca
 
 


a harmadik vonalzoban tudom van egy hiba, En, Erika vagyok pregnant, es az Abel vagy Anna az, akiert izgulok, hogy maga donthessen a szuletese napjarol :)
bonca
 
 


Sziasztok!
Jó lenne, ha többen gondolkodnánk így, hogy nem kell fogadni orvost, mert az azt jelentené, hogy pénz nélkül is megbízhatunk bennük, és pénz nélkül is megtesznek mindent értünk.
Én is azt mondom amúgy, hogy "mirefel" kell bármelyik orvosnak is bélelt boríték? Igen, nincsennek túlfizetve a dokik, de más sem. Dolgoztam eladóként, senki nem adott borítékot, hogy rendeljek meg neki vmit....megtettem anélkül is, hisz azért voltam ott. Dolgoztam varrónőként is, ott se csúszott sok....talán csak 1-1 sürgős munka után.
És itt most nem arról van szó, hogy mert emberéletek forognak kockán...

Én is az ügyeletesnél szültem, és legközelebb is így tennék. Igaz, tanácsadásra ugyanahhoz a nőgyógyászhoz jártam havonta, akihez évek óta . + még az SZTK-ba is jártam, mert muszáj volt. No, az utóbbi egy nagy marhaság :evil: legalábbis itt nálunk ....Oda legközelebb csak a kötelező vérvételekre mennék el és slussz.
Arról, hogy dokit fogadjak, a magándokim beszélt le. :lol: Azt mondta, felesleges, ő az összes kollégájáért tűzbe tenné a kezét (ilyen is van :wink: ). Ha minden simán megy szülés alatt, szinte még feleslegesek is (mondta ő), ha meg valami gond van, úgyis ott terem aki él és mozog és szabad... És azt a pénzt a babára is tudom költeni. Hát ja...így, hogy egyedül vállaltam be... :wink:
Az ügyeletes doki épp az volt, aki előző reggel az nst-met nézte meg, és még meg is ismert :lol:
Reggel, miután megszültem, kb. 1 órával kezdte az a doki az ügyeletet, akihez jártam maszekban is :? . Szóval épphogy nem jött össze.
Nem volt kinyalva a fenekem, de én nem is ezt szerettem volna, csak simán szülni. Egyedül voltam vajúdás alatt is, a szülésznő néha rámnézett, de nem kívántam az ő társaságát sem.
Mikor lekerültem a gyerekágyra, a szobában 3 lányból 2 ügyeletesnél szült, 1-nek volt fogadott. Miután ők hazamentek, 3 császárost kaptam, mindnek volt fogadott, ebből ketten szidták, mint a bokrot a dokijukat. Én meg röhögtem a markomba -némán. Az egyiket szegényt úgy elintézték...alul is varrni kellett, meg a hasát is ugye. :evil:

Ja, és varratszedés után sem adtam pénzt a dokinak, csak még egyszer nagyon megköszöntem a segítségét.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!
Ahogy így olvasgatlak benneteket az szűrődik le, hogy bizony az SZTK-ban eléggé gyengén állnak a kismamák mellé a legtöbb helyen. Viszont a kórházban már más a helyzet. Ott a legtöbbnek jó tapasztalata van. És ez a fontos.
Bonca, neked volt kitartásod, hogy ne tudd meg a baba nemét? Én olyan kíváncsi voltam, hogy alig tudtam kivárni, míg biztosra mondják! Bár lehet ha könnyebb, ha már mindkettőből van otthon :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Én is csak bíztatni tudom azokat, akik az ügyeletesnél akarnak szülni. Már 2x szültem az ügyeletesnél, és harmadszor is ezt szándékozom tenni. Maga a terhesgondozás ingyenesben egy nagy kaki :( :( :( (Mint ahogy itt már valaki írta: még a levegőt veszem a kérdésfeltevéshez, és már ki vagyok dobva a rendelőből) Sajna ez van, de a szülésnél nem éreztem különbséget, sőt, mivel nem volt dokim, igyekeztek a kedvemben járni, hogy a hálapénzem hátha nekik csurran :lol: (na nem csurrant semmi :oops: )
Én nem elsősorban anyagi okokból nem választok orvost, hanem mert nincs olyan, akiben megbíznék jobban, mint a másikban, a másik meg, ahogy már itt írták is, ezért ő megkapja a fizetését, ez a munkája... és nem is nagyon látom, hogy többet érdemelnének annál, mint amennyit kapnak :( (Gondolom, ha extra hálás lennék valami extra jótéteményéért, biztos meghálálnám, de az én komplikációmentes szüléseimnél nem sok dolga van egy orvosnak :roll: )
Vendég
 


Bonca!

Ebben csak te dönthetsz.
De váltani sosincs későn. Én 3 gyerekemet szültem választott orvosnál (ugyanannál, egy kórházban). Mire a 4-et vártuk, ő kórházat váltott, olyat, ami nekem egyáltalán nem tetszett. De maradtunk nála. De egyre inkább úgy éreztem, hogy nem biztos, hogy jó így, mert nem csak a kórházzal volt bajom, hanem egyre többször az orvossal is. Sokat kellett várni rá, és 5 percben elintézett. Ugyan sokszor tényleg nem volt kérdésem pluszban, de volt olyan, hogy még lett volna, és nem tudtam feltenni, mert ő közben elkezdett beszélgetni az őt érdeklő kérdésről a férjemmel (ő is elkísért). Pedig nem kevés pénzt fizettünk alkalmanként.
Végül az utolsó csepp az volt, hogy indítani akarta a szülésem az ő által számolt terminus után 5 nappal (13-án), hiába mondtam, hogy egész biztos el van számolva, nekem soha nem volt 28 napos ciklusom, és biztosan tudom, hogy nem akkor fogant a baba, hanem legalább 4 nappal később. Attól tartottam, hogy sok időt kell így abban a kórházban töltenem, ami egyébként sem tetszett. Ráadásul korábban azt mondta, hogy nyugodtan várhatunk még 18-áig.
Úgyhogy 1 nappal az indítása előtt felhívtam a korábbi szülésznőmet, illetv a vizsgálat előtt búcsút mondtam az orvosnak (nem a pénz miatt, korábban is kifizettem a nem kevés összeget, pedig inkább a szülésznő foglalkozott velem a szülésekkor).
Persze így kicsit fura lett a helyzet, senkihez nem tartoztam, nem volt túl jó érzés.
Viszont a szülésem olyan lett, amit akartam, 18-án indítás nélkül, mindössze 1 órával a kórházba érésünk után megszületett a kisfiúnk. Nem teljesen ügyeletesnél (beszéltem egy orvossal korábban, de nem vártam el, hogy bejöjjön, és nem is hivattam volna be, de véletlenül épp ott volt).

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Koszonom a valaszodat!
Nagyon hasonlo a tortenetunk, mintha en irtam volna le, csak epp harmadik gyerkoc, Te megtetted azt, amit en vegso esetre forgatok a fejemben, de alig merem elmondani valakinek, mert gondolom, hogy kivulrol orulten hangzik, hisz kettot szultem ezzel az orvossal, harom terhesgondozas, es most mar majdnem a vegen vagyunk, az elegedettsegem nekem is lassan hasonlo modon csokkent...egy csomo ember konnyen veszi az inditast, rengeteg ismerosnek inditottak, csak ugy ki tudja miert, tuleltek, de bennem oly hatalmas az ellenerzes, de lehet e ezert itt a vegen felrugni mindent.
Te ezek szerint vegul masik korhazban szultel? A dkoidnak szoltal, hogy nem mesz bele az inditasba, nem nala fogsz? Hogyan talaltal a vegen masik dokit, meg ha csak megbeszelesre is.
En most egyebkent homeopatiat probalom bevetni, illetve ugy erzem, a testem, a babam ert engem, nem akarjuk az inditast, lehet, hogy megoldodik igy..
A harmadik szulesed gyorsabb vagy lassabb volt mint az elozoek? Az indulas hasonlo volt a szuleseknel? A tulhordas- vagy elobb joves?
Bocsanat a sok kerdesert :oops:

Kép
Kép
Kép
bonca
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: