Új privát üzeneted érkezett!

Mi holnap megyünk a Vecserkához az egy hónapos méricskére, akkor ezek szerint még egy hónap nekünk is, és mehetünk jógázni! Remélem tetszeni fog a kis vincének! Tényleg kajáltatást hogy lehet beidőzíteni, mert mi van ha ép jógaidőre jön ki, vagy ha előtte kajál be, akkor minent visszabüfizik? Mert nekem egy sima pelusozástól visszajön a kaja :(

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Én most írok ide először,nagyon sok beírást elolvastam,szinte az összeset.
9 hetes kismama vagyok,nagyon sok hasznos dolgot megtudtam itt tőletek,amit köszönök így látatlanban is. :-)
Nekem ez a 2. terhességem,de az előző terhesség nem sikerült sajnos. Így az első szülésem lesz,és nagyon reménykedem,hogy minden rendben lesz. Persze parázok én is mint mindenki,de nekem még messze van a szülés időpontja.
Orvos keresésben vagyok,mert a Szaniszló dokihoz járnék szívem szerint,most járok is,de 3 hét szabin lesz októberben,pont mikorra ki vagyok írva a szülésre... Szóval ajánlotta,hogy gondolkozzam,hogy keresek-e mást helyette.
Olvastam a bejegyzésekben,hogy sokan a Kondér dokit dicsérik a Szaniszló mellett, meg a Bényit.
Valaki meg tudná mondani a Kondér doki pontos nevét?

IKVERUS, ha jól emlékszem Te hozzá jártál,vagyis gondolom jársz is a bejegyzéseid alapján. :-)

A segítségeteket kérném orvos ügyben,mindenféle véleményre vevő vagyok minden orvosról!

Nagyon szépen köszönöm!

Puszi mindenkinek!
nyüszicsiga
 
 


Nyüszicsiga: Üdv. köztünk. Remélem most minden rendben lesz. Drukkolok.
Én is Kondér dokihoz járok. Teljes neve: dr. Kondér Béla. Priviben a telefonszámát is meg tudom adni, ha szeretnéd. :)
Én meg voltam/vagyok vele elégedve. Ért a szakmájához és még kedves aranyos is.
Bényi nagyon morcos, sokszor modortalan is, csak kevés kismamához kedves, de azoknak viszont nagyon bejön. Szakmailag viszont topon van, nagyon érti a dolgát. Mivel még nagyon az elején vagy, meg tudod ismerni pl. kh-i rendelésen mindkettőt és úgy talán könnyebb döntened. :)

Sok sikert és vigyázz magatokra!
Kchriske
kchriske
 
 

 
 

Sziasztok!
Nyüszicsiga!
Osztom Kchriske véleményét! Kondér dokival totál meg vagyok elégedve! Ha gödi rendelésére szeretnél majd járni, az Inceffy patikában lehet bejelentkezni, és Keddenként van 18-20 óráig, a Váci rendelőjében pedig Hétfőn és Csütörtökön, 16-20ig, asszem...

Bényi nekem nem jött be, mikor szülni mentem ő volt az ügyeletes, hát elég undok volt..de csak azért, mert a Kondér betege vagyok....folyton irigykedik rá vagy mi... a szomszédaim viszont istenítik, és nála szülnek, szültek...hát én még az elején voltam egy rendelésén a kórházban, nem volt szimpi...kinek mi jön be.

A lényeg hogy amelett dönts, aki neked szimpatikus!
Pihizz sokat, vigyázzatok magatokra!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


nyüszicsiga: Üdv.köztünk. Teljesen egyetértek az előttem szólókkal. Én is Kondérhoz jártam és fogok is járni. Rendkívül precíz és nyugodt embernek ismertem meg, nagy tudással a háta mögött, de !!! számomra Bényi is le tett az asztalra. Mivel volt részem a kórházból az utolsó 1 hónapban, és nap mint nap találkoztam Bényivel a kórteremben, csak jót tudok róla mondani. A szülésnél besegített nálam, és utána gratulált az erőmhöz. Számomra Kondér egy nyugodt, megfontolt, tapasztalt doktor, míg Bényi ennél egy kicsit erőszakosabb, de még is jó szakember, tehát szerintem is a Kh.-ban menj el mindkettő rendelésére, és meglátod mi különbség van bennük.
töri
 
 


Sziasztok!

Ikverus: ma este fél és 3/4 6 körül sétáltam és szerintem Téged láthattalak. Illetve elmentünk egymás mellett. Rövid most a hajad?!? Egy hölgy és egy férfi társaságában toltátok a kocsikat illetve a gyerkőceid 3kerekűztek... Ti voltatok?!?! :roll:

Hagi: én az Oázisban szoktam sétálni... messze a parttól. :( Majd valamikor, ha már tuti szép tavaszi idő lesz, fussunk össze. Addigra nagyok lesznek a lurkók és biztosan tovább bírják a sétát és nem okoz gondot a 2-3 órás séta...
babajóga minket is érdekel. Mikor lesznek órák?!?

nyüszicsiga: Szia! Üdv! Nagyon sajnálom, hogy Szaniszló pont szabin lesz. Én nála szültem és nagyon-nagyon meg voltam/vagyok vele elégedve. Én annyit tudnék még mondani, hogy a Bényi elég sokat kér egy szülésért. Illetve, ha rákérdezel, akkor elég magas összeget szokott mondani. Ha nem kérdezel rá, akkor annyit adsz, amennyit gondolsz.
Én sajnos azt tapasztaltam, hogy egyik doki sem olyan, mint a Szaniszló. (Szaniszló nagyon laza, vicces, és emellett még alapos is és nagyon kedvelt és elismert orvos). Nagyon remélem, hogy találsz egy másik orvost, aki szintén szimpi lesz neked és megbízol benne. Még időben vagy... Kitartás!!! :)
picuribaba
 
 


A hajam rövid, de gyerekeim már nem 3 kerekűznek, hanem 2 keréken nyomják...igy sajna nem én lehettem....:(
Meg tegnap sezrintem már nem sétáltunk olyan későn...délelőtt 10fele szokok, meg délután még nem alakult ki....majd írj te mikor szoktál!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ikverus: jaaaj, tényleg.... hát a gyerkőceid már nagyok. De hülye vagyok. :?
Délelőtt általában a teraszon "szellőztetem" a drágaságom. Délután úgy fél 5-től fél 6-ig szoktam (függ az evéstől).
No, akkor majd legközelebb.... mondjuk hétfőn.
picuribaba
 
 


Sziasztok!

Ikverus: nem tudtunk ma sem lemenni Dunapartra, de remélem jövő héten összefutunk.

Picuribaba: írtam.

Puszi mindenkinek
kchriske
 
 


Sziasztok,
a múlt héten szültem Vácon, megosztanám a tapasztalataimat, hátha valakit érdekel.
A szülőszoba nagyon szép, szerintem nyugat-európai színvonalú, a szülésznők kedvesek és úgy tudom szakmailag sem velük, sem a dokikkal nincs semmi gond (a többi meg ízlés dolga). Én Kondér doktorhoz jártam terhesgondozásra, de elutazott, így Szaniszló doktornál szültem, életemben ott láttam először, de nagyon rendes volt. Jól tud biztatni, kedves, és az első doki, aki elnézést kért, amiért meg kellett vizsgálnia. Mindent elmondott mit fog csinálni, és nagyon emberi volt a hozzáállása (asszem ez az a plusz, amit nem lehet megtanulni az orvosin...). Úgyhogy szülni bármikor mennék oda még egyszer.
Amiről viszont vegyesebb a kép, az a gyermekágyas osztály.
Pozitívum, hogy nagyon pártolják a szoptatást, tényleg nem kap a gyerek semmit, kivéve, ha orvosilag indokolt. A baba végig az anyjával lehet, ahogy el tudja hozni, viheti. Én csak keveset toltam be, egy zuhanyozás, vagy 1-1 látogatás idejére, de soha nem néztek rám ferde szemmel emiatt sem.. sőt, az első este bejött egy nővér és mondta, hogy éjszaka nyugodtan toljam be a babát, ha pihenni szeretnék. És egyébként normálisak, kedvesek. Nem tudom mennyire segítenek, ha valaki rászorul, nekem 3. gyerek volt, úgyhogy nem nagyon kellett, egyszer bejött egy nővér és megmutatta a köldökápolást (mert azt elfelejtettem :-)) , mutatta volna a tisztábatevést is, de mondtam, hogy azon már túl vagyunk..:-)) Szoptatásra néha rákérdeztek, hogy szopik-e a baba.
A negatívumok: hihetetlen kontraszt van a szülőszobai és gyerekágyas intim helyiségek között. 19 gyerekágyasra jut 1 db folyosói zuhanyzó és 4 db WC, abból egy a zuhanyzóban. Az egész nagyon lerobbant, főleg a zuhanyzó. Kétágyas szobák vannak, amíg lehet igyekeznek egyesével tenni a mamákat, ahogy láttam, úgy még kényelmes, de kettőnek + babáknak elég gáz lehet.
A házirend szerint az első orvosi vizsgálat, beavatkozások a mama jelenlétében történnek. Na, ez nem stimmelt, mire rákérdeztem, megvolt a vizsgálat, megkapta a gyerek a BCG-t. Ezért tisztáztam, hogy a vérvétel mikor lesz (hazamenetel előtt), erre az egyik reggeli fürdetésből úgy hozták vissza a gyerekemet, hogy mondta a nővér, hogy levették a vért. Ezen már azért némileg bepöccentem, búcsúzóul szóvá is tettem, amit nem éppen építő kritikaként fogadtak, hanem elkezdtek vitatkozni. Szóval itt még azért rájuk fér némi szemléletváltás..
Ami még nagyon zavaró, hogy nagyon kórházszerű a működés, sok a vizit, állandóan zaj van, ha elalszol reggel, mert mondjuk éjjel a gyerek nem hagyott, akkor tutira bejön valaki stb..nem nagyon lehet pihenni. Az előző kórházamban valahogy ezt megoldották, két napig embert nem láttam... Emiatt haza is akartam jönni a harmadik napon, a szülész nyilván elengedett volna, de a gyerekorvos nem nagyon akart, bár a gyerek jól volt , úgy tűnik ez itt nem szokás, könyörögni meg agresszívkodni meg én nem akartam, úgyhogy maradtunk. Hiba volt.
Összességében: ha még egyet szülnék itt, akkor megszervezném az ambuláns szülés hátterét (otthoni gyerekorvos, védőnő), és a szülés napján húznék haza, ha a baba egészséges. Valószínűleg pihentebben kezdeném az új gyerekkel a közös életet, mint így.
Ha van kérdés, szívesen válaszolok, bár látom, itt másoknak is friss az élmény.
moncaberta
 
 


Kép

végre sikerült lekapni a vigyoriját :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Ikverus: Örülök, hogy személyesen is találkoztunk. Így azért egész más. Cukik a gyerekeid. Szegények azért megilletődtek tőlem, nem is csoda abban az idétlen sapkámban elég rémesen festek, de hát az egészség fontosabb, mint a hiúság. Még ebben is szoktam fázni.
Lilcsinek meséltem rólatok és alig várja már, hogy jó idő legyen és találkozhasson veletek. :)
Édes a kis Vince mosolya :)

Moncaberta: Üdv. itt.
Más kórházakban sem a szülő jelenlétében vizsgálják a babákat, legalábbis a SOTE II. -n 5 évvel ezelőtt szintén nem. Nézd, ilyenkor egyszerre több babát is vizsgálnak, hiszen a gyerekorvos nem fog naponta 8-szor szaladgálni és ha pl. 5 babának az anyukája is jelen lenne abban a pici csecsemős helyiségben, az elég tömegnyomor lenne, és tuti beleszólnának, kérdezgetnének ebbe-abba.., ezzel a babák vizsgálata is elhúzódna és az meg szerintem kínzás lenne számukra. Plusz oda be sem mehet a személyzeten kívül senki, anyukák sem. Amúgy a második nap bejött a doktornő és az első vizsgálatot, valamint a hazaengedés előtti vizsgálatot előttem végezte és tanácsokkal látott el.
Tájékoztatniuk meg - a vérvételekről, szurikról, vagy ha valami gond van a babával -kötelező. Ezt meg is tették (túl sokat fogyott), legalábbis itt Vácon, bezzeg régen Lilinél. Ott gyakorlatilag én mentettem meg a gyerekem életét, kergettem az orvost, mert nemhogy nem tájékoztatott, hanem még elérnem sem volt könnyű és minden perc számított, bár fogalmam sem volt mennyire beteg a babám. Mikor elcsíptem 10 cm-es ajtórésen szűrte a fogai közt, hogy mondja gyorsan.. Nagyon rosszul esett.
Ugyanis Lilinél hipersárgaság lépett fel, és nem tudták mitől. Kérdeztem hogy nem lehet-e, hogy fertőzést kapott streptococcus B-től, (terhesség végén elkavarták a leletemet és hüvelyi úton szültem..), de csak vaktában kérdezgettem, mert nem értettem hozzá, nem vagyok orvos!!
Szóval mikor rákérdeztem nem lehet-e hogy ez a gond, mert a terhesség elején volt ilyen pozitív leletem... még ő cseszett le engem, hogy miért nem mondtam hamarabb, akkor rögtön a megfelelő szerrel kezelte volna.... :x
Hogyan mondtam volna, ha nem tájékoztatott és nem kérdezett.. és én alig tudtam elérni őt, vagy 8. alkalomra sikerült.. rohangáltam, mint a hülye..
Végül is a közbelépésemnek köszönhető, hogy viszonylag hamar kezdték megfelelően kezelni és nem lett komolyabb bajunk... szepszis.. stb. esetleg maradandó károsodás..
Szóval ehhez képest a váci eljárást istenítem.

Lettikét itt szültem Vácon és a két személyesben két szobatársam is volt. (Kb. fél napot voltam egyedül) Mindkettőlvel nagyon jól el voltam, kölcsönösen segítettük egymást. Persze szerencse dolga is, hogy milyen szobatársat kap ki az ember, de nem olyan gáz! Szóval aki még szülés előtt áll, az ne parázzon. Az egyik szobatársammal kapcsolatban ráadásul kiderült, hogy egymással szemben lakunk a lakótelepen és azóta is tartjuk a kapcsolatot, nagyon megkedveltük egymást. Közös séta stb... nem vagyok olyan egyedül..
Lilivel meg öt évvel ezelőtt 5 ágyasban voltam a SOTÉ-n és írtóra élveztem. Mindig volt bent valaki, aki egy pillanatra figyelhetett a babára, (már amíg velem lehetett, meg miután kikezelték), így nem kellett folyton betologatni fürdésnél stb. és mindig volt társaság, bíztattuk, segítettük egymást, a tapasztaltabb anyukák nagyon klassz tanácsokat adtak.. sokat tanultam tőlük. Szóval szerintem nem olyan gáz ez...
Én megvoltam elégedve a csecsemősökkel is itt Vácon is, mindenben segítettek, érdeklődtek, megy-e, segítsenek-e..
Az tény, hogy a zaj valóban zavaró, elég vékonyak a falak a kórtermek között, de végül is ezt a pár napot ki lehet bírni. Én pl. ha már nagyon kimerültem betoltam a babámat pár órára és bedugtam a fülem halk kellemes zenével és aludtam végre egy jót. Otthon már úgysincs ilyen segítség. Legalábbis nem mindenkinek.
Egyébként megnyerték a pályázatot és ezt a részt is nemsokára elkezdik felújítani, korszerűsíteni, ha jól tudom külön zuhanyzósra, ha meg tudják oldani.. ugyanis elég kicsi hozzá a hely. De a később szülők már ezt is élvezhetik. :)

Mindenkinek jó babázást, és néha azért jelentkezzetek.
Puszi, Kchriske
kchriske
 
 


Sziasztok!
Kchriske! Én is nagyon örülök, hogy találkoztunk, remélem összefutunk hamar, meg jó idő is lesz hamar!!!! Ma nagyon jó lett, mire Vácra értünk, úgyhogy sétiztem egy nagyot! :) Sapi nekem is van, és kell.....régen fel nem vettem volna :):)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


kchriske,
nem azt mondom, hogy nincs ennél rosszabb, de akartam írni a pozitívumok mellett a negítvumokat is, ha valaki olvassa, tudja mire számítson. pl hogy ha jelen akar lenni a beavatkozásoknál, akkor ezt szükséges egyértelműen jelezni, mert hiába van benne a házirendben, nem szólnak automatikusan. Egyébként nem az a abj, hogy ilyen a rendszer, hanem csak az, hogy a saját maguk által megírt házirendben -amit velem pl aláírattak, hogy tudomásul veszem, betartom stb..- ők maguk írták le, hogy "az első orvosi vizsgálat az édesanya jelenlétében a kórteremben történik" Ezek után álmomban sem gondoltam, hogy direkt szólnom kell, ha ott szeretnék lenni a vizsgálatokon. de nem jött a dokinéni, úgyhogy rákérdeztem, így derült ki, hogy megvolt. Egyszer rákérdeztem a gyreek súlyának alakulására amire a csecsemős válasza az volt, hogy majd a doktornő megmondja ...miért nem ők vezetik a gyerekről a kórlaot? Csak meg kellett volna nézni..de úgy látszik itt nem szívesen adnak felvilágosítást. De egyébként tényleg kedvesek, csak ennél ne akarj magadnak többet.
moncaberta
 
 


Sziasztok!!
Remélem mindenki jólvan...és szépen cseperedik!!!! :) :) :)

most kezdtem rendezgetni a dolgaimat.........és rájöttem, még egy csomó apróság hiányzik....

Próbálom összerakni a kórházas cumót.....a saját még oké, de mit és mennyit vigyek a picurnak.......meg mire lesz szükség még odabenn..
tudnátok segíteni????
Jaj és mindenki azt kérdezi mibe hozom haza.......még azt se tudom mennyire kell felöltöztetni, ja és hogy mekkora lesz.......a legutóbbi vizsgálaton a doki csak szörnyülködött hogy milyen hatalmas.........

Szóval segítsetek légyszi mert hiába vagyok túl 3 könyvön és ezer anyuka tanácsán........kissé be vok tojva...

Nagyon látszik, hogy az első!?!?

Jaj és az nem gáz, hogy a szüléstől nem félek annyira.....hanem inkább az anyaságtól???

Na jó kezdek hisztizni.... :lol: :lol:
meus
 
 


Sziasztok!

Moncaberta: értelek.
Egyébként a csecsemősök sehol nem adnak felvilágosítást... hivatalosan nem tehetik, ha jól tudom, nekem legalábbis anno ezt mondták Lilinél. Néha elkottyintanak ezt azt, ha jóban van velük az ember, de komolyabbat nem mondanak. Ezért is nem tudtam a gyerek állapotának súlyosságáról és orroltam meg az orvosra is. Hiszen ha csak ő tájékoztathat és adhat felvilágosítást, akkor meg még inkább kellett volna jönnie hozzám!
Itt is csak utsó napokban tudtam meg, hogy veszélybe került a hazamenetelünk, mert túl sokat fogyott a gyerek (400 g két nap alatt!). Ha tovább fogyott volna haza sem engednek minket. A csecsemősök semmit nem mondtak, de 3. nap bejöttek, hogy akkor aznap 3-szor lesz mérlegelés, etetés utáni is és nettó súly is.... ekkor kezdtem gyanakodni és kérdezgetni.. és akkor derült ki, hogy milyen mértékű a fogyása, és épp a határérték az engedhetől súlycsökkenésnek.

Meus: mindaz amit leírtál természetes, főleg első gyerek esetében, de hidd el, még a másodiknál is hasonló képpen van ez... :)
Hát, ha akkora nagy lesz a baba, de persze vajon mekkora.. ?érdemes talán egy-két 62-es ruhadarabot is beszerezni, biztos ami biztos.
Nekem Lettike 57 cm-rel született és alig 1,5-2 hétig tudtuk hordani az 56-os ruhákat.. (normál esetben ezek 2-3 hónapos korig jók). Most 4 hónapos és már 68-ast (6 hónapos méret) hord, iszonyatos tempóban nő..
Egyéb kellékek: olvass vissza picit, írtunk erről korábban, hogy mit adnak a kh-ban és mit érdemes vinni, illetve a babacsomagokban amit kapsz majd ott, van néhány hasznos dolog. Ha nem találod szívesen leírom újra, vagy kérdezz nyugodtan.
Írok privit.

Ikverus: régen én se vettem volna fel sapit.. sőt pár telet átfagyoskodtam már nélküle.. de hát Lilinek is példát kell mutatni, az nem járja, hogy anya bort iszik, vizet prédikál (jól írtam?) :lol: , na meg kinek hiányzik a kicsivel egy megfázás a sok influenza mellé.. és persze már öregszem is, nem vagyok olyan stapabíró. (mindjárt betöltök mégegy x-et, azt mondják innentől gyors az öregedés ) :cry:

Itt a tavasz!!! Imádom, főleg ha már melegebb, de ez a vacak szél... :(
kchriske
 
 


Sziasztok lányok,

már megint ég a pofám, hogy nem írtam sokáig, de most itt vagyok. Mostanában nem járunk sétálni, ebbena szeles időben nem merek nekiindulni. Csak szellőztetem Samut a teraszon.

Töri: nem ma mész a védőnőhöz, gondolom kocsival ebben a nyál időben:( de majd csak összehozzuk azt a randit:)

Picuribaba: sajnálom, hogy olyan nyűgi babád van, nem lehet így könnyű, Samu most is 3 napja már csak eszik meg alszik. Édi nagyon.

Nem megy vki a Vecserkához április 7.-én, mi akkor kapjuk az oltást.

pussz mindenkinek
hagi1224
 
 


hali!
Mi ápr.7én megyünk, 9:30ra oltásra szintén :):) akkor talizunk?
Drágaságaim:
Kép
KAptunk egy sapit, felpróbáltuk...kicsit nagy, de nagyon tetszik neki:
Kép

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok.

_Bocsi, hogy így eltűntem én is, de hát az anyaság:)

Voltam védőnőnél, és a kis csajom 4.410 gramm. Voltak tőlünk idősebb babák is, és megrettenve tapasztaltam, hogy bizony az én kis virágom elég nagy baba. Na , de a lényeg egészségesek vagyunk.

hagi1224: bocsi, hogy nem hívtalak, de ebben a takony időben gyorsan megjártam. Jó lenne, ha végre kisütne és jó idő lenne, mert már marhára uncsi, hogy egész nap csak a négy fal meg a házimunka, na jó meg a babázás.

kchriske: már többször szerettem volna veled beszélni MSN-en, de sosem vagy fent. Remélem minden rendben, és tudunk végre egy jót duncsizni.

Hozzá fűznék néhány dolgot a Váci kórház csecsemős részlegéről.
Sajnos tapasztaltam jót és rosszat is.
Volt olyan csecsemős nővér akivel teljes mértékben meg voltam elégedve, de sajnos volt akivel nem. Kifejezetten irritált az egyik csecsemős, mert úgy viselkedett a csecsemővel, mintha egy darab játékbaba lenne. Az én lányomat úgy itatta meg, hogy csak néztem. Azt hittem lerúgom a fejét, úgy beszélt a gyerekkel, a részletekbe nem mennék bele. Viszont egy nagyon rossz tapasztalatom a gyermekorvossal volt. Rendesen pánikolós, idegbajos anyukának nevezett , mert a gyerekem 2 nap után besárgult, és a 3.napon egy nagyon rendes csecsemőssel próbáltuk, 6 óra eltelte után, vízzel felébreszteni, ami nem ment. Közben annyira leszidott, hogy ez biztos az én hibám, mert idegesen szoptatok, ÉN aki imádom a lányom, mert számomra ő a legfontosabb, és mivel első gyerek aggódom érte, meg egyébként is. Ráadásul mielőtt bármivel meggyanúsított volna, azt sem tudta kivel beszél, mert azt mondta nekem ezt tudnom kellene hisz nem az első. Aztán úgy megszorította a mellemet, hogy próbálta a gyereket ,szerinte normálisan rátenni, hogy csillagokat láttam. Közben persze a gyerek fel sem akart kelni. Én meg csak sírtam a székben, gyerekkel a kezemben, a csecsemősöket is jól leszidta, hogy bizony minek keltik a feszültséget. Hozzáteszem, pont nem őket kellett volna leteremteni, hanem amit sok éven át tanult az okoska , mert ugye doktorija van, tanácsként megfogalmazva és a gyereket megvizsgálva átadnia. A tudást!, vagy mit! Közben kiderült, hogy ez az igen jó nevelt és tanult ember megvizsgálta az én kislányomat, csak elfejtette közölni velem, hogy a felső határ csúcsát ütötte a sárgasága, ami ugye a hazamenetelünknél derült ki, mert a másik nagyon rendes gyermekorvos nem akart hazaengedni minket, majdnem. De mivel a súlya az utolsó 5.napra kicsi gyarapodást mutatott ezért 2 napra rá visszarendelt. Egyébként a hellyel nekem csak annyi problémám volt, hogy dög hideg volt a fürdőbe , ami a császárosoknak igen jót tett, és még a meleg víz is csak 1/2óra kifolyatás után indult el. A császáros szoba olyan meleg volt, hogy szabályosan büdös volt már bent a szagunktól, mert ugye 4-en voltunk egy szobában. Ráadásul, ezt a baba-mama barát dolgot sem értettem, mert ugye műtéttel a háta mögött az ember, nem pont arra kíváncsi, hogy a szomszéd baba egész éjszaka üvölt. Amiről persze szegénykém nem tehetett, de így éppen egy órányit sem aludtam. Ráadásul mivel én egy percre sem hagytam a gyereket a csecsemősökre, így nem is tudtam piheni , ami talán könnyített volna feldolgozni a traumát amit átéltem. Egyébként ki lehet bírni, néhány nap és otthon minden helyre áll. És ott már csak magunk vagyunk:)

Kép 1 hónaposak lettünk!
töri
 
 


Sziasztok.

_Bocsi, hogy így eltűntem én is, de hát az anyaság:)

Voltam védőnőnél, és a kis csajom 4.410 gramm. Voltak tőlünk idősebb babák is, és megrettenve tapasztaltam, hogy bizony az én kis virágom elég nagy baba. Na , de a lényeg egészségesek vagyunk.

hagi1224: bocsi, hogy nem hívtalak, de ebben a takony időben gyorsan megjártam. Jó lenne, ha végre kisütne és jó idő lenne, mert már marhára uncsi, hogy egész nap csak a négy fal meg a házimunka, na jó meg a babázás.

kchriske: már többször szerettem volna veled beszélni MSN-en, de sosem vagy fent. Remélem minden rendben, és tudunk végre egy jót duncsizni.

Hozzá fűznék néhány dolgot a Váci kórház csecsemős részlegéről.
Sajnos tapasztaltam jót és rosszat is.
Volt olyan csecsemős nővér akivel teljes mértékben meg voltam elégedve, de sajnos volt akivel nem. Kifejezetten irritált az egyik csecsemős, mert úgy viselkedett a csecsemővel, mintha egy darab játékbaba lenne. Az én lányomat úgy itatta meg, hogy csak néztem. Azt hittem lerúgom a fejét, úgy beszélt a gyerekkel, a részletekbe nem mennék bele. Viszont egy nagyon rossz tapasztalatom a gyermekorvossal volt. Rendesen pánikolós, idegbajos anyukának nevezett , mert a gyerekem 2 nap után besárgult, és a 3.napon egy nagyon rendes csecsemőssel próbáltuk, 6 óra eltelte után, vízzel felébreszteni, ami nem ment. Közben annyira leszidott, hogy ez biztos az én hibám, mert idegesen szoptatok, ÉN aki imádom a lányom, mert számomra ő a legfontosabb, és mivel első gyerek aggódom érte, meg egyébként is. Ráadásul mielőtt bármivel meggyanúsított volna, azt sem tudta kivel beszél, mert azt mondta nekem ezt tudnom kellene hisz nem az első. Aztán úgy megszorította a mellemet, hogy próbálta a gyereket ,szerinte normálisan rátenni, hogy csillagokat láttam. Közben persze a gyerek fel sem akart kelni. Én meg csak sírtam a székben, gyerekkel a kezemben, a csecsemősöket is jól leszidta, hogy bizony minek keltik a feszültséget. Hozzáteszem, pont nem őket kellett volna leteremteni, hanem amit sok éven át tanult az okoska , mert ugye doktorija van, tanácsként megfogalmazva és a gyereket megvizsgálva átadnia. A tudást!, vagy mit! Közben kiderült, hogy ez az igen jó nevelt és tanult ember megvizsgálta az én kislányomat, csak elfejtette közölni velem, hogy a felső határ csúcsát ütötte a sárgasága, ami ugye a hazamenetelünknél derült ki, mert a másik nagyon rendes gyermekorvos nem akart hazaengedni minket, majdnem. De mivel a súlya az utolsó 5.napra kicsi gyarapodást mutatott ezért 2 napra rá visszarendelt. Egyébként a hellyel nekem csak annyi problémám volt, hogy dög hideg volt a fürdőbe , ami a császárosoknak igen jót tett, és még a meleg víz is csak 1/2óra kifolyatás után indult el. A császáros szoba olyan meleg volt, hogy szabályosan büdös volt már bent a szagunktól, mert ugye 4-en voltunk egy szobában. Ráadásul, ezt a baba-mama barát dolgot sem értettem, mert ugye műtéttel a háta mögött az ember, nem pont arra kíváncsi, hogy a szomszéd baba egész éjszaka üvölt. Amiről persze szegénykém nem tehetett, de így éppen egy órányit sem aludtam. Ráadásul mivel én egy percre sem hagytam a gyereket a csecsemősökre, így nem is tudtam piheni , ami talán könnyített volna feldolgozni a traumát amit átéltem. Egyébként ki lehet bírni, néhány nap és otthon minden helyre áll. És ott már csak magunk vagyunk:)

Kép 1 hónaposak lettünk!
töri
 
 


Sziasztok!

Nagy sokára ismét itt vagyok. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a javaslatokat a dokikkal kapcsolatban. Jövő héten megyünk apával a Szaniszlóhoz még egyenlőre, most lesz a 12. heti első nagy vizsgálatunk! Nagyon izgulok csajok!!! Jaj nagyon izgulok,hogy minden rendben legyen...
A Kondér doki bácsinak utána olvastam pár helyen... sok dicséretet olvastam róla,láttam róla képet is az egyik weboldalon,szimpatikusnak tűnik. :-)

Töri és Ikverus!

Gyönyörűek a babáitok! :-)

Na most megyek, ígérem sűrűbben fogok jönni ezután! :-)

Megyek veszek leveszöldséget,főzni akarok jó kis pulykanyak leveskét sok finom zöldséggel!

Puszi mindenkinek csajok!
nyüszicsiga
 
 


Sziasztok!

A kondérról lenne egy olyan kérdésem, hogy mennyi a magánrendelése? Meg mennyit kér a szülésnél? Vagy a Szaniszló? Vagy náluk is úgy működik, mint a Bényinél? Nem kérdezek, csak adok?
Na ez nem egy kérdés lett.. :oops: Köszi a válaszokat előre is.

Rita

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Szia Rita!

Kaptál már választ a kérdésedre?

Ha visszaolvasol, korábban beszéltünk ezekről (nem is tudom talán 4-5 oldallal korábban?), ha nem találod akkor írj. Priviben válaszolok.

Nyüszicsiga: minden rendben volt a vizsgálaton?

Üdv. Kchriske
kchriske
 
 


Szia Kchriske!

Jaj köszönöm szépen kérdésed a vizsgálattal kapcsolatban!
Szaniszló doki bácsi azt mondta, hogy mindent rendben lát az UH-n. :-D Nagyon boldog vagyok! Annyira ideges voltam, nagyon izgultam,hogy rendben legyen a picike.

Képzeld, voltunk múlt héten csütörtökön Újpesten 4D ultrahangon!!!
Hát az valami elmondhatatlanul fantasztikus volt!!!!
Mindenkinek ajánlom,aki még nem volt ilyenen! Ne várjatok sokáig!
Én 13. hetes voltam múlt héten, és gyönyörűen látszott mindene a kicsinek!!!! Még a kis szívbillentyűket is láttuk!!! :-D
Van dvd filmünk az egész vizsgálatról, meg 21 db képünk cd-n és egy nyomtatott színes 4D-s fénykép!!! :-)

Ha valakit érdekel,nagy szeretettel ajánlom az újpesti UH központot!
Remek kis rendelő,jó árakkal,gyönyörű tiszta környezetben, profi felszereléssel és remek szakemberekkel!
www.ujpestultrahang.hu

Puszi Mindenkinek!
nyüszicsiga
 
 


Sziasztok!
Kchriske! Pénteken megyünk elvileg megin vácra úszni!!! Jöttök sétizni? Vagy jövő7en Szerdán? most már végre igazán jóidő van, Vinci is jobban bírja! :) Jó lenn etalizni, lányok is tudnának játszani talán kicsit.... Szólj ha jöttök!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Ikverus: most pénteken nem hiszem. Hajtok, pénzt kell keresnem, kiskuglófokat sütögetek. Szombat estig tart az őrület. De jövő héten szerdán szeretnék, viszont a telefonszámom már nem él. Írok priviben újat.

Nyüszicsiga: örülök, hogy rendben van a babuci és ilyen szép élményetek volt a 4D-n, de az igazi az egy későbbi 4D-s UH-n lesz, amikor már nagyobb a bébi. És elárulom, 2. gyereknél is ugyanolyan nagy élmény :D.
Lilivel még a Megatoys-ban voltunk Pesten, Lettivel meg Dunakeszin a Kenguru Goldban van a Happynet 4D, én azzal jobban meg voltam elégedve, és közelebb van.

Na rohanok, mert Letti most jól elvan, én meg már kuglófokkal is álmodom.. :lol:
kchriske
 
 


Meus: mi van veletek? Megvan már a babó?
A tanácsaimmal elmehettem a sóhivalba, mert mégiscsak kánikula lett :oops:

Drukkolok, bár lehet, már túl vagytok rajta.
kchriske
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ikverus!

Lehet, hogy ma nem tudunk menni mert vendégségbe hívtak minket és hát nem akárhová.. Lilim szerelméhez, férjéhez!! Ezt nem lehet kihagyni. Persze még nem 100%, de nagyon valószínű.
Remélem Ágika jobban van! Drukkolunk neki.

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1240563472.5317.jpg[/img] Mosoly :)
[/img]
kchriske
 
 


Sziasztok!

Nagyon leállt ez a topic..

Azért néha kis pihiben két mondatban írhatnátok magatokról és a babáitokról, engem érdekelne, ki hol tart, ki hogy van..

Üdv. Kchriske
kchriske
 
 


jaja, nagyon csend van!!!! Hogy vagytok?
Mi jól, hízunk, meg nyúlunk, és járunk babajógára nevelekbe!!!! Gyertek, mert nagyon jó!!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


picuribaba! Merre szoktál sétálni??? Én már egész sokat kinn vagyok!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok
én 7 hetes kismama vagyok és ha minden jól megy decemberben Vácon fogok szülni.2. baba az 1. 2,5 éves ő is vácon született.akkor a Bényi volt az orvosom én meg voltam vele elégedve bár olvastam és halottam is hogy azóta kicsit megváltozott és bunkó lett.most a Kondérhoz járok mert a barátnőm nem rég szült nála és csak jót mondott.igazából megnyugtató hogy van nála 4d-s uh. nem pedig egy olyan régi gép mint az esztékában és a Down-kór szűrése is rendelkezésre áll nála vérvétellel is nem uh.-val.remélem nem bánom meg hogy dokit váltottam.a váci kórházzal szerintem nincs nagy gond én már 2,5 éve voltam a nővérek tényleg sokszor bunkók,de ki lehet bírni azt a pár napot.
nyüszicsiga olvastam hogy 13 hetesen voltál 4d-s uh-án meg tudták mondani a nemét?én az 1. terhességemen 18 hetesen voltam először akkor már egyértelmű volt.de most kicsit előbb szeretnék menni.
olvastam hogy 2. babánál nem csinálnak gátmetszést. ez tényleg így van?mert az eléggé fájt utána és sokáig.
Remélem nem baj hogy csatlakoztam hozzátok :oops:[quote][/quote]

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Szia Anita!

Üdv köztünk :)

Szerintem nem fogod megbánni az orvosváltást. Én se bántam meg Kondér dokit, pedig én nagyon finnyogós vagyok orvos terén és nőpárti is, de Kondér jó döntés volt és maradok is nála, külön szerencse, hogy gyermeknőgyógyász is, így nem kell Pestre gályázni a kislányaimmal, ha gondjuk van.

2. babánál még csinálnak gátmetszést és ugyanott, ahol az előzőt, 3. babánál van, hogy alapból megpróbálnak gátvédelemmel szülni segíteni.
Vannak homeos bogyók, amik segítenek gyorsabban gyógyulni a gátnak... a védőnő talán ismeri is, nekem is ő javasolta..
kchriske
 
 


Sziasztok!

Bár nem sokan jártok erre, de világgá akarom kürtölni, hátha erre is téved néhány kósza vándor:

Lehidaltam tőle, ilyen korán, és még meg is lökte magát, és haladt valamicskét ügyetlenül, de haladt előre!! :lol:

Kép

[/img]
kchriske
 
 


Na hát kchriske milyen ügyi a te bébid.

Néha van csak időm bekukantani hozzátok, mert nem nagyon marad időm még netezni sem. Mi is elég sűrűn kint vagyunk a szabad ég alatt, sétálni álltalában csak az állomásig szoktunk . De a babám igazi kis levegő mániás. Ha nem megyünk ki a rossz idő miatt nyügős, és iszonyatosan front érzékeny. Volt, hogy 2-3 napig csak nyüglödött, és sírt ha fent volt, de azótta rendeződőtt. Most áttértem a 3 órás szopizásra, mert nagyon sokat eszik , ha 4 óránként etettem, így meg kevesebbet cupizik és többször. És a hasfájoságra homebogyót használok, mert az Infacol nem vált be, és mást meg nem szeretnék kipróbálni. Május 4-én megyünk a madarászba egy teljeskörű Uh-ra.( szürővizsgálat 7000.-) Meg akarom nézetni mindenét, hogy rendben van-e, bár régen ingyenes volt úgy látszik, már mindenből pénzt csinálnak. Készült egy kép az általam fogadott szülésznőről, aki sokunk választotja volt, úgye:):):) Nagyon meg voltam elégedve vele, és a későbbiekben is szeretnénk vele tartani a kapcsolatott, rengeteg tanáccsal lát és látott el. És hát Annáról is feltétlenül rakok fel képet, mert már nővünk rendesen. 1 hete 56cm és 5500gramm volt. Kép

Kép
töri
 
 


Sziasztok!
Édik a babáitok!!!! Lettibabának gratulálok! Nagyon ügyes!!!!

Én is pakolok a kis Vinciről :)
a fiúk:
Kép
3 hós Vinci:
Kép
Ágival
Kép

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


:D :D :D

Örülünk nektek! Nagy szépek vagytok Anna és Vince baba. szépen növekedtek:)

Mi 70 cm-nél járunk, fogom is a fejem rendesen, mert ez bőven az átlagon felül van, a súlya meg két hete volt 6,7 kg. Ha nem kapnánk el folyton a takonykóros vírust, talán több is lenne, de így is majd megszakadok napi kétszer a 4.-re cipelni + ha még vásároltam, azt is. :(
Nem tudom a duplázásunk hogy lesz meg 6 hónaposan, majd holnap kíváncsiságból megméretem.
Sajnos a tejem hirtelen annyira lecsökkent, (bár lehet, hogy ő is többet eszik már) hogy bőven a fenekére néztünk a kb 8 l fagyasztott tejecskénknek és annyira gyorsan fogy, félek nem lesz elég.. így ma elkezdtük az almalé bevezetését. Úgy tűnik rákapott az ízére, meglátjuk hogy bírja, és a du-i etetést kiváltjuk gyümilével szép lassan. De így is félek, hogy nem lesz elég a tejem a többi etetésre, most azon küzdök, hogy valahogy visszahozzam. Az éjszakát hellyel-közzel átalusszuk, bár korán, 7-kor van fürdés-alvás, tovább nem bírja, így az első kelés is korán van (nekem korán :oops: ) eddig fél 3- mostmár egyre sűrűbben 3-4 óra. Aztán fél 7-mert indul a család és arra felébred aztán de. vagy délben elalszik.

Nálatok hogy zajlanak a dolgok?

Többiek? Veletek mi újság?
kchriske
 
 


Sziasztok! Csak beköszönök... Szoktalak titeket olvasgatni. Az iwiwen nézem Kchriske a képeket a csajokról idönként... Szépek a babák mindenkinek!! Gyorsan megnönek ám.. Nekem most lett Vince 1éves, Rozina most lessz 3éves... Összel kezdjük az ovit,Vince gyerek meg javulgat(bűn rossz gyerek ám..) Nehéz volt vel:aludni nem szeret,enni nem akart,sirós volt,stb.. Mostanra mindent eszik,jókat játszanak tesóval,jár. Nekem nagyon bejött szoptatáskor a More Milk Plus kapszulla,amikor csökkent a tejem,elkezdtem szedni.Kúra szerüen irja,de én naponta szedtem,és igy 3hónappal tudtam kihúzni még a szopizást!! Kenguru Goldban lehet kapni,de patikában is randelhető...Elég drága,de nagyon jó!!! Várandós anyukáknak én továbbra is Kondért ajánlom!!! Na üdv mindenkinek,jó babázást!!
hébe
 
 


Szia Hébe!

Örülök, hogy beköszöntél. :) Régen hallottunk már rólatok! Gratula Rozinának, nagy lány lett. Én is szoktam nézegetni iwiw-en a képeket, nagyon édesek :D
Igen gyorsan nőnek, én is csak kapkodom a fejem. Nekem Lili megy iskolába ősszel. Kicsit korán, de jobb lesz így. Már egyébként is be van sózva, nagyon örül.
Köszi a tanácsot, de ha drága az a kapszula, akkor nem tudom megvenni. Komoly gondjaink vannak, ez is hozzá járul a tejem csökkenéséhez, mert amúgy még másik babának is adtam, volt bőven. Meglátjuk mi lesz.

Üdv mindenkinek.
kchriske
 
 


Sziasztok!!!!

annyira nincs időm jönni, folyton közbejön valami! Jól vannak a mamák, és babák?
Kchriske! Mostanság nem voltunk Vácon, anyáknapi bulik vannak, meg a lányzó nem úzshat, kivették az orrmanduláját, majd 2 hét múlva...hát addig nem tom megyünk e arrafelé...ha igen, írok előtte sms-t, és ha tudtok gyertek le a dunapratra! :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Ikverus: gondoltam, hogy Ágika most nem úszhat, így nem is jöttök. Majd akkor talizunk amikor erre jártok és írsz.. :) Mi is járunk Gödön, leginkább Liliért, de fél 5-5 körül etetés következik és nem maradunk sokáig. Ráadásul elkezdtünk uzsira gyümilevezni, így nem akarom elhúzni, meg kihagyni, mert szoktatás alatt van. Az almalé nagyon bejött neki, veszekszik, hogy nem kap még! :lol:
kchriske
 
 


Sziasztok Kismamák, Anyukák és gyönyörű babucik!

Jaj olyan rég nem voltam én sem itt,bocsi mindenkitől. :-)

Kedves anitaaa03!!!!

Üdv a csapatban! Olvastam a bejegyzésedet!
Feltétlenül menjetek el 4D-sre mert óriási élmény!!! 13. héten voltunk mi apával,mert betöltött 12 hét jó ha megvan. Én alig bírtam kivárni, hogy mehessünk!!! :-)
S elárulom neked, hogy igen, megtudtuk a kismanókám nemét!
Úgy néz ki, hogy kisfiú a manócskánk!!! Már akkor a 4D-s UH-n totál megmutatta és egyértelműen látszik!!! :-) Szexi sztárfotónk is van! :-)
De a dokicsaj azt mondta, ő 90%-ra mondja,a 100%-ot majd 18 hetesen mondja rá. Tudod, inkább ő óvatos és nem szeret hülyíteni senkit.

Szóval, ha te is ilyen kis lelkes vagy feltétlenül menjetek el!!! Én elsírtam magam az első pillanatokban, mikor megláttam a manót a hatalmas plazmatévén!!! :-) Annyira meghatott!!!! Hihetetlen és pótolhatatlan élmény!!!! Na és otthon is mozizhatsz a dvd-n amit kaptok, mert a teljes felvételt kiirják dvd-re. kb. 30-35 perc.

Mi itt voltunk és ezután is ide megyünk: www.ujpestultrahang.hu
Mi a képeket is kértük mindet, azt pedig külön cd-re kaptuk!

Na pusszantás mindenkinek, vár a főzés!!!

Anitaaaa! Írj, ha lesz időd!!!

Meg mindenki írjon!!! :-) Gyönyörűek a babácskák,mindenkinek gratula!
nyüszicsiga
 
 


sziasztok
egy ideje nem voltam erre de most elolvstam és köszi a válaszokat.a 4dst én is alig várom 3 hét múlva megyek a 12 hetes kombinált tesztre és utána bejelentkezem de szerintem csak a 14-15. hétre megpróbálom kivárni.egyébként tudom hogy nagy élmény a fiammal is voltunk de csak 18 hetesen ezért kérdeztem hogy milyen a 13 hét körül.amúgy hétfőn voltam uh-án a Kondérnál és 23mm a babóca és a szívműködés is rendben van. :D

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Sziasztok!

Ha megengeditek, csatlakoznék! Először is mindenkinek gratula a szép babákhoz és a várandóssághoz! :D

Én 13 hetes terhes vagyok, ez az első babánk, s már nagyon vártuk! :)

Sokszor olvasgattam már itt a fórumot, de Gyurkovicsról nem nagyon láttam infót! Tudtok nekem mondani róla valamit?

Köszönöm!
varzsi
 
 


SZiasztok!

kchriske : Köszönöm a választ. Volt itt valaki olyan aki nem kérdezett a Kondértól szülés árat? Igazság szerint max 20-at terveztem adni a dokinak, többet sajna nem tudok. Még nem hozzá járok, de lassan jó lenne egy fogadott doki.. Jó lenne, ha olya lenne, mint Bényi. Ő sem mondott árat, és elég volt neki 20.
köszi előre is. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Pattogobolha: nincs mit. Priviben írtam valamit.

Üdv az újaknak, akit még esetleg nem köszöntöttem.

Varzsi: én sem sokat tudok Gyurkovicsról. Megoszlanak a vélemények. Egy ismerősöm kétszer szült nála, ő szereti és nem olyan drága. Más meg azt mondta régen nagyon jó orvos volt, de most már csak árnyéka önmagának.. nem tudom. Sose vizsgált, csak vizitelt mikor bent feküdtem. Az biztos, hogy nem idegbeteg típus.

Üdv. mindenkinek
kchriske
 
 


Sziasztok!

kchriske: Köszönöm a választ. :) Majd még körbekérdezem az ismerőseimet, hátha ők jobban ismerik.

Ma megyek EKG-ra, remélem, minden rendben lesz. :)

Köszi a segítséget!

Üdv mindenkinek:

varzsi

Kép
varzsi
 
 


sziasztok
a barátnőm 4 hónapja szült a Kondérnál és szülésre nem mond árat csak a magánrendelésre én is hozzájárok most elötte én is a Bényihez jártam akkor még nem mondott összeget de azóta állítólag nagyon elszállt még a védőnőm is ezt mondta és bunkó én is 20ra gondoltam szülésnél végülis a terhesség alatt jól bekeres

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Kondérnál szültem én is, nagyon jó volt, nagyon ügyes volt, nagyon jó szakember szerintem, és nagyon rendes volt végig, mindig bejött utána is hozzám, szóval helyes dokibácsi :) Árat nem kérdeztem szülésre, mert féltem, hogy mond egy olyat, amit én nem tok kifizetni...így is minden hónapban tejeltem neki 10ezret, gondoltuk apával hogy nem kell ezután olyan sok neki :) nagyon vaciláltunk a 30, és a 40 közt, végül rám maradt a döntés, és a többet adtam neki, nekme volt gond a szülésnél, volt műtét is utána, úgy gondoltam ennyit megérdemel...halottam olyanokat, hogy 60 ezret mondott egyszer valakinek, aki kérdezte, meg áll. a 10X ét szokás adni vácon a rnedelési összegnek, hát az a Kondérnál 100ezer lett volna, így azt gondoltam a 40 nem olyan sok ugyan, de nem si kevés, így is egy vagyon volt :roll:
Velem egy szobában elvő császáros anyuka 30ezret adott, másik szobából 20at adtak szintén neki, meg 35öt, épp sokan szültünk nála, asszem én lehettem a legdrágább :):)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: