Új privát üzeneted érkezett!

Szia Hagi!

No, ezen már én is gondolkodtam. Neked mikor volt a utolsó menszeszed 1.napja?!nekem ápr.14-én volt. Lehet, hogy neked pár nappal később, nem?Én csak erre tudok tippelni...

Én is örülnék, ha együtt lehetnénk a kórházban.
Te az egyik szülőszobában, én a másikban és a fiúk néha-néha kint a folyosón kibeszélik a tapasztalataikat... :D

Ma voltam NST-n illetve vizsgálaton és a doki szerint már nyitott a méhszáj (külső és belső is) és szerinte 1-2 héten belül babázunk!!! :D :D :D
Nincs semmi gond, a vizsgálatok után a védőnőhöz és házidokihoz kellett mennem.... ezért nem voltam jógán. Szombaton szerettem volna menni (szülésfelkészítősre), de apa sajnos dolgozik. :(
Ti mikor mentek legközelebb nst-re? Mi szombat késő délután...
Te, hogy bírod az éjszakákat?! Én szinte megállás nélkül a szülésre gondolok.... már frászt kapok ezektől a gondolatoktól... :x

Töri: örülök, hogy összefutottunk a rendelőben! :) Nagyon vigyázz magadra és a kiscsajra!!!

Sok puszi mindenkinek!!!

Kép
picuribaba
 
 


Szia Picuribaba,

örülök, hogy nem tűntél el és minden okés veletek:) Nekem ápr. 21. volt az utolsó menzesz 1. napja, akkor itt van a bibi. Az tök jó, hogy nyitva van a méhszáj, nekem több barátnőm is szült így, és nagyon hamar meglett a babájuk. Szerencsés vagy. Én 1 héttel ezelőtt voltam dokinál, akkor még zárt voltam és csak 2 hét múlva megyek újra, szóval csak reménykedem. Az éjszakák nekem is egyre nehezebben telnek, de inkább a hátfájásom miatt.
Én ma megyek ctg-re meg utána pénteken, reggel mindig.

Jaj, nagyon drukkolok, hogy könnyen és simán menjen minden. puszi, remélem még összefutunk vhol. Majd megírhatnád, hogy merre laksz (priviben is akár, ha nem publikus), hátha tudunk néha traccspartit csinálni:))))
hagi1224
 
 


Sziasztok!
Bocsi, kicsit eltüntem, hosszú volt az ünnepek, meg szünet....
Volt egy kis fogas problémám, nagyjából egy hét nemalvással :( Elkaptunk valami vírust, ami a fogamra húzódott, egy hát szenvedés, antibiotikum evés, és dagadás után nagy nehezen kihúzták....hát most javulgatok. Már jobban vagyok. Nagyon fájt nappalokon, éjszakákon át....és mindez szilvesztertől :(
Ma voltam dokinál. Kisbabó(Vince) 2400g jelenleg, a feje totál lennt van, nagyon nagyon, annyira, hogy teljes vetkőzés kelett, hogy a doki UHval megnézhesse mekkora.Méhszáj zárt még, így egyenlőre nem szülök...volt már görcsöm,azt hittem kórház lesz,folyton pisilni futkosok, meg éjszaka olyanokat rugdos, hogy aludni sem hagy....
Amúgy minden ok. Gyerekek "betegek" így még egy hétig itthon dekkolunk :(
Hátam nagyon fáj nekem is, nem is nagyon fekszem a hátamra, de az oldalfekvést utálja a kis lakó.

Jógára jövő 7en elvileg mennék! Gyertek!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 

 
 

Sziasztok!

Én sem tűntem el, csak két gyerkőc mellett mindig van mit csinálni, nem unatkozom...
Szóval a szüléstörténet:
2008.12.10-én reggel kellett befeküdnöm a kórházba, mert 13-ára voltam kiírva. Csak délben kaptam ágyat, mikor hazaengedték a babásokat, mert annyian voltak, hogy nem tudtak hová tenni. Szerencsémre egy három ágyas szobába kerültem, ahonnan aznap mindenkit hazaengedtek és estére egyedül maradtam. Sajna a műtétet csak hétfőre írták ki, ami miatt el is keseredtem rendesen, nagyon soknak tűnt még a hátralévő idő. Egy másik csajszi aki szintén akkor jött mikor én és egy napra is voltunk kiírva megváltoztatta a dolgokat, mert őt szerda este meg kellett műteni és én megkaptam az ő pénteki időpontját. Juhéééjjjj! Pénteken reggel én voltam az első. Szépen összeraktam a csomagjaimat, lezuhanyoztam és már jött is értem a nővérke és átkísért a szülőszobába. Ott egy nagyon rendes szülésznő foglalkozott velem (Csilla), nst, vérnyomás, borotválás, szúrás, infúzió, katéter... Közben az aneszeziológus is kikérdezett mindenről, aki szintén nagyon kedves volt, aláíratták velem a papírokat és vártam, hogy összejöjjön a csapat. Amúgy ugyanabban a szülőszobában voltam, ahol a szülésfelkészítőn is jártunk, úgyhogy nem volt már idegen a hely sem. Valamikor fél kilenc után végre áttoltak a műtőbe és megkezdődött a várva-várt esemény. Sajna volt egy rossz élményem is, nagyon leesett a vérnyomásom és rosszul lettem egy pár percre, szédültem, hányingerem volt, bedugult a fülem, azt hittem el fogok ájulni, de hamar beállították és jobban lettem. 9:15-kor végre kiemelték a gyönyörűségemet, mindenkit meglepett a hatalmas súlyával, mert nem volt nagy hasam, 4150g volt és 56 cm. Mikor kiemelték a doki felmutatta, láttam a fején még egy vércseppecskét is. Elvitték ellátni, felöltöztették és visszahozta a szülésznő a fejemhez, hogy adjak neki puszit. Elég sokáig ott tartotta a fejemnél és csak néztem ezt a csodát. Számomra utána még elég sokáig tartott a műtét, többnek tűnt, mint az első gyerekemnél volt. A műtét végén betoltak a szülőszobára megfigyelésre. Mintha az égiek nekem akartak volna kedveskedni: a rádióból megszólalt az Édes kisfiam című dal. Nagyon megható volt. Az osztályon a császáros szobába kerültem két nagyon rendi csajszi mellé, (az egyik a szerda esti műtétes volt, akinek az időpontját megkaptam) jó volt velük a bentlét. Az utolsó két napra tök egyedül voltam a szobában, nem volt több műtétes kismama. Más meg fizet azért, hogy külön szobája legyen... :D A csecsemős nővérkék is nagyon rendesek voltak, mindig kérdezték, hogy kell-e segíteni, megy-e a szoptatás, bármikor vissza lehetett tolni a kicsit, sőt volt, hogy ők jöttek érte, hogy egész nap nem látták, elviszik egy kicsit, hogy pihenhessek. Mindent összevetve egy rossz szavam sem lehet, de a fürdő és a wc tényleg ramaty volt, de idén azokat is fel fogják újítani. A babák bodyjai elég elhasználtak voltak, volt, hogy lyukas ruhát kapott a kicsi, úgyhogy megígértem, hogy viszek be bodykat, amiket már kinőttünk. Ja és volt fényképész is, 6 db képet készített 1500 Ft volt, de nagyon jók lettek. A kislányok fülét meg helyben ki lehet lövetni, aki kéri.
Röviden ennyi. Persze az ember tudna még mesélni, ilyenkor annyi élmény van. :D

Mindenkinek szép babavárást kívánok a babásoknak meg sok boldogságot, egészséget és legfőképpen tejcsit.

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

Jön valaki holnap jógára?!
Mi nekünk lehet, hogy ez lesz az utolsó óra....
már nagyon közel vagyunk a szüléshez. Már nagyon izgulok!!!
Nyugtalan és feszült vagyok... de biztos csodálatos érzés lesz, amikor kisfiamat a karjaimban tarthatom... :D
Holnap nst-re és vizsgálatra megyünk és hátha már a kórházban maradunk. Ki tudja...
Drukkoljatok! :D :D
Majd írok, ha ismét netközelben leszek...

Üdv mindenkinek és KITARTÁS!!!
Kép
picuribaba
 
 


Sziasztok!

Picuribaba: drukkolunk nagyon! Biztosan ügyes leszel! :)

Gyurmi: Örülök, hogy minden jól alalkult. Milyen érdekes, hogy bár tervezett szülés (mert császár, időpont stb.) mégis van benne sorsfordulat. Tényleg lehet valami abban, hogy meg van írva mikor kell megszületnünk stb..
Még egyszer gratula :)

Ikverus: Hát nem irigyellek. Remélem jobban vagy és a babuval is minden rendben.

Töri: jobban vagy már? Gyógyulgatsz?
kchriske
 
 


Sziasztok!
Jógára nagyon akartam ma menni, de annyira nem érzem jól magam....megin bedagadt a fél fejem, ültem a fogorvosnál is, csonthártyagyulladásom lett.....jó így a végére. Amit rettentően nem tudok elviselni, az az egész napos füldugulás.... fog sincs hogy mulasszam el...ha lehajolok elmúlik, de hát nem lehetek egész nap lógó fejjel.... :)

Gyurmi! Gratulálok!!!Jó hogy túl vagy rajta! Édes lehet a kisbaba...én már úgy vágyok rá, hogy kibújjon!

Kérdésem volna: Ezen a héten kezdem a Ctg-t Kondérnál...eddig mintha arról lett volna szó, hogy a kórházba kell menni a szülésznőkhöz heti 'x, de legutóbb azt mondta, hogy a váci magánrnedelőjébe szokta csinálni az anykáknak....gondolom pénzért...nem tudja valaki mennyibe kerül ez?
Másik: A baba cuccait nagyjából összeraktam a kórházi pakkba, de nem tudom mit kell ide vácra vinni...ruhát ezek szerint nem???? Én azt hittem saját ruciban van a bébi. Alkoholt, vattát, hintőport, popsikencét adnak? Vagy azt is vinni kell? És betétet a mamáknak adnak? Ill. osztanak e bébipelust, mert annak idején az Istvánban napi 5 db-ot kaptunk azt is..... :(
Vajúdni itt minben szokás? Hálóing, vagy kórházi cucc? vagy ami épp kényelmes?
Köszönöm előre is!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ikverus!

Jól kikaptad a fogaddal!! Nem irigyellek!

Kondérnál a magánrendelőben 3000 Ft az Nst-, de az elsőre úgy készülj, hogy UH-is csinál, tehát min. 10 000-et fog kérni. Én nem tudtam és benéztem, tök ciki volt. Utána már csak Nst és alkalmanként 3000 Ft. Én nagyon rosszul álltam és állok anyagilag, így mikor már 3 naponta kellett menni, akkor kértem, hogy a kórházba hadd menjek. Ha van fogadott szülésznőd, akkor meg a kh-ba kell menni és mindig a szülésznőd csinálja.
Kh-i cucc: babaholmiból azt vidd, amiben hazahozod Pindurit, vagy készítsd ki és a férjed viszi mikor hazajöhettek. Én a biztonság kedvéért azért vittem ezt azt.
Pelus napi 5 db-ot kaptok, popsitörlőt adnak, de volt hogy kifogyott és sajátot kellett használni, mert hiába szóltunk elfelejtették, de ált. feltöltik, viszont a csomagokban, amiket kapunk van sok popsitörlő és reklám pelus is. Popsikrémet én nem láttam, de az is lesz a csomagban, egy pici Sudocrem meg Nívea... alkohol és vatta azt meg kérni kell mindig, de vicces, hogy mikor megmutatták hogy kell a köldököt leápolni jó alaposan kitörölgetni ők legalább 3 vattát elhasználtak, nekünk meg csak egyet adnak megnedvesítve alkohollal. Szóval inkább vigyél.
Neked betétből korlátlanul adnak, csak azon lepődtem meg, hogy bizony nem elég nagy a mérete és én simán szétáztam (ágynemű, padló ) pedig sűrűn cserélgettem, szóval vigyél TENA Ladyt extra nagyot, az első napokban jól jön, aztán elég lesz amit adnak.
Ha átvisznek már a szülőszobába vajúdni mert annyira nyitva vagy, akkor kh-i hálóinget adnak és ottani papucsot. A zoknid rajtad maradhat ha akarod.

Ha valamire kiváncsi vagy még, kérdezz nyugodtan. Remélem segítettem.
És jobbulást a fogadnak! Kchriske
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2009.01.12 14:18-kor.
kchriske
 
 


Nagyon köszi! Rengeteget segítettél! Jó drága mulatság lesz a Kondér.....remélem hamar kijön ez a babó, és akkor megmenekülök :):)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Hát igen, de nyugodtan szólj, hogy mehetnél-e a kh-ba nst-re, menni fog.
kchriske
 
 


Nagyon köszi! Rengeteget segítettél! Jó drága mulatság lesz a Kondér.....remélem hamar kijön ez a babó, és akkor megmenekülök :):)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Tegnap túlestem a hat hetes kontrollon Kondér dokinál. Aranyos volt, nagyon megnézegette a babucit, meg hogy mennyire megnőtt :D
Nálam mindent rendben talált szerencsére és sokmindent megbeszéltünk, imádom, hogy mindent alaposan meg lehet vele beszélni és nem kell halálra izgulnom magam a kérdéseim miatt. (régen voltak rossz orvosoknál rossz tapasztalataim).

Lettike: ma voltunk a gyermekorthopédián, mert a háziorvosunk kissé lazának találta a csípőjét mindkét oldalon. Mivel Lilinél is volt ilyesmi, beutalt minket csípőszűrésre. Csak kézzel nézték meg, röntgen nem volt (Lilinek az is volt!), nem mondott semmit, viszont észrevette, hogy a lábfejét befeléfordítva tartja. Kérdezte, hogy mindig így tartja-e. Sokszor, igen. Erre egy másik helyiségben combtőig gipszmintát vettek a lábacskáiról, mert egy műanyag sínt csinálnak, amit két hétig egyfolytában hordani kell. De legalább nem hónapokig.
Mondanom se kell talán, milyen sírás volt, szegénykém derékig gipszes és nem mozoghatott úgy ahogy akart, meg beállítva a lábát lefogták, hogy jól kössön meg a gipsz... és még megölelni sem tudtam. :( Aztán mikor végre kész lett és pont ráadtam a pelust és felvettem, kifejtette a véleményét, rotyizott egy nagyot a pelusba :lol:
Mondták, hogy az első éjszakák nehezek lesznek mert abban a sínben kell aludni is.. előre félek..még kevesebbet alszok majd. Remélem, hogy helyre jön és nem lesz komolyabb gondunk a lábacskákkal, meg mással sem.
Azon azért kiakadtam, hogy a gyerekrendelő, a gy.pulmonológia stb. és orthopédia egy helyen van és a beteg gyerekekkel kellett egy váróban lenni. Ugyan a piciket beengedték soron kívül, de akkor is érintkeztünk velük. Felháborítónak tartom. Bízom benne, hogy nem szedtünk össze semmi nyavalyát.

Remélem mindenki jól van és vigyázzatok a babákra kint is, bent is.
kchriske
 
 


Sziasztok!

Még egyben vagyunk! :? Már nagyon várom a végét...
Görcsölgetek, de semmi rendszerességet nem véltem felfedezni. Inkább azt mondhatnám, hogy folyamatosan görcsölök...
Nem fura ez egy kicsikét?
Na, mindegy. Pénteken megyünk ismét nst-re...
Szombaton a vizsgálatnál kiderült, hogy már 1111 a cx értékem. Vagyis szépen tágulok és készülök a szülésre. Szép lassan... Majd a végén elmondhatom, hogy kb. 2 hétig vajúdtam.... :D :D

Ikverus: nagyon sajnálom, ami a fogaddal van most. Biztos nem lehet valami kellemes... Kitartás!!!

Kchriske: Jaj, de rémesen hangzik ez a gipsz... szegény Lettike.
Írok privit!

Töri: merre vagy? Hogy vagy??????????? Jelentkezz!!! Aggódom érted is!!!

Üdv mindenkinek,

Kép
picuribaba
 
 


Sziasztok!

Végre 3/4 részben gyógyultan ismét itt vagyok. A kórházi bennfekvés után 2napra megint lebetegedtem. Összeszedtem egy kis felsőlégúti fertőzést, ami lázzal és hurutos köhögéssel járt. Nagyon el voltam szomorodva mert az immunrendszerem igazán nehezen reagált a kezelésekre. Majd 5 nap után kisebb javulást vettem észre, bár addig ágyhoz voltam kötve, mert a köhögéstől elkezdett fájni a rekeszizmom, ami még mindig nem javult. Talán most már a babóm nyomja. De végre talpon vagyok, és próbálok magzatvédő vitaminnal és C vitaminnal megerősíteni a szervezetem.

Picurbaba üzent ma, hogy tegnap megszületett a kisfia, aminek itt is nagyon gratulálok. Beszélni csak jövőhéten fogok vele, mert nem akarom zavarni. De tuti minden rendben és irigykedem, hogy ő már túl van rajta.

kchriske: gyere majd a messengerre, hogy megbeszéljük amit meg szeretnél. Puszika neked, és remélem javul a babód lábacskája.

lkverus: Sajnálom a fogas dolgot, csak javulni fog. Szerencsére nekem csak az elején volt bajom az inyemmel, de mára semmi baja.

Kép
töri
 
 


túl vagyok a nagyon nehezén....
Anniyra fájt, és annyira rossz volt, hogy azt el sem tudom mondani....vetekszik a csőnyeléssel, de lehet még rosszabb is...Szóval bementünk apával reggel a szájsebészeti klinikára, vártam nagyon sokat, végül 11 körül bejutottam, és közölték, ezt kívülről kell megnyitni, mert annyira kinn, lenn az államnál van a dagadás.... Hát helyi érzéstelenítést kaptam bőr alá, ami annyit ért hogy már az fájt, hogy beadták, aztán nem éreztem a bőrőmön a vágást, de ami utána volt azt mindent, és nagyon Benyomtak valmi szerkenytyűt az államba, nyomkodták ki a gennyet 2en is közben, és én meg csak szorítottam a hasam, meg markoltam a széket, és sírtam, meg minden, hogy nagyon fáj, azt hittem szétszkad az arcom...aztán betömtek egy gézdarabot az egésznek a helyére, amit holnap cserélnek...ami valszeg ugyanígy fog fájni, úgyhogy már előre rettegek. Mondtam az egyik asszisztens hölygikének, hogy a 2 szülésem, ami eddig volt nem fájt ennyire...a dokika egy fiatal adjunktus(helyes is volt ) meg sűrűn elnézést kért, hogy így megkíntatott, de hát muszáj volt..
Még nagyon érzem, de most bevettem egy rubophent, mert már tényleg élni akarok egy kicsit... meg nagyon éhes vagyok, de rágásra mozog az állam, és attól csillagokat látok, inkább csendben vaygok(család örömére) és nem eszek...tegnap álltam mérlegre, és képzeljétek, karácsonykor 78 kg voltam, most meg 74, ami azt jelenti, hogy visszasüllyedtem nagyon, és 65ről indulva, már 10 kg hízásnál se járok aminem baj ugyan, de ha a baba sinyli meg akkor igen.... Már jó lenne szülni, de ezen még túl akarok lenni.
Tegnap voltam ctg-n, meg se mozdult a kisördög, bezzeg előtte, meg utána.... de semmi extra., mindn ok, szülés még messze..
Beszereztem az utsó dolgokat, vettem hálóinget, bár nagyon pizsi fele hajlottam, de a boltos ledumált róla, meg drága is volt meg vettem egy zenélőforgót. Olyan, hogy világít is, és kis mintákat nyom a plafonra a sötétben, és nagyon édes kis bogarak lógnak róla vigyori fejjel...annyira imádom, tegnap 10x beindítattam apával, már a gyerekek is unták
Na megyek pihizni..most apa vitte úszni a bandát, kihasználom, csak ne fájna ez a nyomorult állam! És mindez egy hülye fertőzés, meg egy hülye sztk-s fogdoki miatt!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Picuribaba!

Szia, mizujs veletek? Gondolom már otthon vagytok és élvezitek a szülői szerepet:) Remélem minden rendben van, sokat gondolok rátok. Én még mindig egyben vagyok a babámmal, de Gabi szerint ezen a héten meglesz a picur:) Hát nagyon várom már!

pihenj sokat, ha Kornél hagyja egyáltalán, majd írj ha van egy szusszanásnyi időd.

puszi: hagi
hagi1224
 
 


Sziasztok!

Gyorsan bejelentkezem. :D
Örömmel értesítek mindenkit, hogy kisfiam Kornél 2009.01.15-én, 11:45-kor megszületett. 4030 gr és 57 cm!!! Jóóóóó nagy baba!!!
Minden rendben van, már otthon vagyunk és élvezem a babázást! Az első napok nehezen mentek, a kialvatlanság és kimerültség miatt. Egyébként Korni nagyon rendes kisfiú. Eszik, alszik, kakil, pisil... :D :D :D

Hagi: nagyon-nagyon örülök, hogy láttuk egymást a kórházban és meglátogattál. Tiszta szívemből drukkolok Neked és ne félj!!! Minden rendben lesz! Gabi sokat fog neked mindenben segíteni!!! Abban biztos lehetsz.
A kórházi napokat inkább nem mesélem most el, mert az igen gáz volt (ahogy már mások is írták, hogy a személyzettel igazán nincs gond, persze kivételek mindig vannak... Nekem inkább a zajjal voltak gondok és azzal, hogy nem lehetett igazán a szülés fáradalmait kipihenni. Sok látogató, éjjel-nappal sírtak a gyerkőcök, csapkodták az ajtókat a csecsemősök, hangosan beszélgettek stb...) Én már nagyon vártam a 4.napot, hogy végre otthon lehessünk...

Aki még szülés előtt áll és még nincs szülésznője, azoknak tiszta szívből merem ajánlani Hontvári Gabi szülésznőt!
Az orvosommal is nagyon-nagyon meg voltam elégedve. Szülés közben is nevettünk. :D Persze a végén már nem annyira... :D

Töri: neked is kitartás! Már neked sincs sok hátra.
Ikverus: neked is ezeket kívánom!

Kchriske: Hogy vagytok???? Ezer bocsi, hogy nem tudtam felvenni a telefont. Írok privit!

Megyek, mert éhes a kisfiam... :D
picuribaba
 
 


Sziasztok!

Picuribaba: Nagyon gratulálunk és millió puszi, és sok tejcsit és egészséget kívánunk! Remélem jól vagytok és minden rendben. Bocsi, de nem tudtalak akkor hívni mikorra megbeszéltük, másnap pedig nem vetted fel, gondolom nagyon fáradt voltál. Kíváncsi vagyok nagyon hogy ment a szülés és milyen a kis Korni baba.

Ikverus: ne aggódj, a baba elveszi magának a plusszokból amire szüksége van. Én például egy dekát sem híztam a terhesség alatt, sőt! (mondjuk rám is fért) és mégis milyen jó bőrben volt a picikém. Remélem meggyógyult már a fogad és jól vagytok.

Hagi: drukkolok nagyon, kitartás!

Megkaptuk a sínt, és képzeljétek, mintha nem is lenne. Szerencsére csak éjszakára kell viselni, és mikor már fürcsi után Lettike jól belakott és beájult nem is érdekli mit teszek rá. Ugyanúgy alszik, mint eddig, mert lehet benne hason is aludni.
Megkaptuk a 2 hónapos oltást, és nála is működik, amit Lilivel csináltam: mindent megbeszélünk előre, felkészítem napokkal előtte, hova megyünk, mi fog történni és milyen érzés lesz, de a lényeg, hogy ott vagyok vele és fogom a kis kezét. Képzeljétek, nem is sírt a szurin. Végig nézte az arcom én meg mosolyogtam és kedvesen beszélgettem hozzá. Lili sem sírt egyiknél sem. Lettikénél is működik a dolog. :D
A védőnő két hetente lát minket, de hétfőn ő is meglepődött, hogy mekkorára megnőtt!! 62-es ruhákat hordunk, és ennivalóan hurkás kis combikái vannak. Olyan szépen kikerekedeeeett. Kiegyensúlyozott és mosolygós baba, és dumál ezerrel. Lilit is nagyon szereti.

Remélem a többi baba is jól van akár kint akár bent. Vigyázzatok magatokra és a manókra.
kchriske
 
 


Picusrbaba: Nagyon gratula a szépségedhez, megnéztem a képecskéit és gyönyörű babó. Nagyon irigykedem, hogy te már túl vagy rajta. Ne haragudj, hogy eddig még nem hívtalak, de jobbnak látom megvárni, míg le megy a családi hercehurca. Mindenesetre két szoptatás között várjuk az részletes élménybeszámolót.
,
Hagi1224: mi újság veled, még nem akar kibújni az apróság?

kchriske: Szervusz drága. Bocsi, hogy nem voltam fent a MSN-en,de nem volt lelkierőm a sok munka után bármit is tennem. De legalább egy kicsit jobban alszom azóta. Nem sokára elkezdődnek a lenti munkák, de sajnos nem úgy alakulnak a dolgok ahogy mi szeretnénk. Apa már megcsinálta a konyhabútorunkat, meg a szobabútort, már csak a nagyobb munka része van hátra: Költöztetés, kirámolás, bontás, festés, és költözés. Hát eléggé kivagyok, a családom miatt is, mert nem igazán lesz béke. De hát minden csoda 3 napig tart, majd megbékélnek a gondolattal. Jövőhéten hétfőn megyek beutalot kérni az Anikótól, mert kedden labort kell csináltatnom. Megmutatom neki a 2-szeresére dagadt lábbam, ami már nagyon idegesít, mert menet közben olyan, mintha egy vizes zacskót hordanék. A fehérjét nézem a vizeletben meg a vérnyomást, de eddig nem tapasztaltam rosszat. Na majd meglátjuk, mint mond a doki. Kondérhoz meg Február első hetében megyek. Azért remélem babód jól van így is, és örülők, hogy nem zavarja a gipsz. Remélem veletek minden rendben, ha tudsz majd gyere a MSN-re.

Azért lenne egy kérdésem. Tudom, hogy már sokan feltették ezt a kérdést, de most mi alapján kell a heteket számolni. Mert én állandóan belezavarodok. A menzesz szerint egy héttel idősebb vagyok. A doki méretei alapján pedig 33+6 napos. Szerintetek , ha a menzim 1.napja 2008.márc.26, akkor most 34+6 napos vagyok, ezt az időt nézzem? Egy barátnőm szerint, az UH-mérési adatok nem mindig valóság, ezért szokták inkább menzihez nézni, mert így a legkönnyebb kiszámolni a várható szülési időt. Kép
töri
 
 


Sziasztok,

Picuribaba: nagyon örülök, hogy volt egy kis időd és végre hallok rólad/rólatok vmit:) Biztos nagyon jó lehet már otthon, apa is veled van? Remélem?!
Az UH szerint ma kéne szülnöm, de a baba semmi jelét nem adja, hogy ezt ő is tudja:) Ma megyek nst-re Gabihoz, majd jól kipanaszkodom magam neki:)

Töri: én nem egészen értem ezt a március 26.-ot, ekkor volt az utolsó mensid első napja? Mert az enyém ápr. 21. volt és ma kéne szülnöm. Vagy akkor ez most milyen dátum? Ezek alapján neked már réges régen meg kellett volna szülnöd. Amúgy a márc 26. alapján a dátumod december 2.

üdv:))
hagi1224
 
 


Sziasztok!

Hagi! Jó, hogy így a végén beazonosítottuk egymást! :)
Egy nagy kalappal neked!!! Bár őszíntén, örülnék ha megvárnál, és együtt mennénk, meg esetleg egy szobába kerülnénk :)
Jóga tök jó volt, de azóta rettentően keményedek....viszont nem érzem, hogy ez szülés jele lenne. :)

TÖRi! ez a számítás télleg nem stimmel valahogy....nekem asszem máj. 2 volt a menzi nap, asszerint vagyok febr. 6ra írva.... Neked már asszerint rég szülnöd kellene :) nem inkább május volt?????
meg persze 2 hét ide-vagy oda belefér....nekem is baba méretei szerint egyszer egy héttel előrébb jártam a kiírtnál, egyszer meg hátráb.... :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Jaj tényleg bocsi elírtam, május 26-a a jó dátum.

hagi1224: Jó volt látni téged tegnap. Mit mondott a Gabi? Tegnap sajnos rossz híreket kaptam a vizesedéssel kapcsolatban, mivel nagyon gázul néztem már ki. A doki szerint előfordulhat, hogy befektetnek, mert elég súlyosnak néz ki, de én még nem adom fel. Már hívtam Gabit is, és ő is azt mondta, hogy ha nagyon vizesedem akkor nem hiszi, hogy kibírom még ezt az 5hetet, és lehet, hogy előbb elindítják a szülést, de egyenlőre nem gondolok rosszra, meglátjuk mit mond a Kondér csütörtökön. Hátha elég, ha egész nap fekszem felpolcolt lábbakkal. Most ezt csinálom, és eddig sikerült levinni a duzzanatot, de hát nem fekhetek egész nap még 5 hétig! Viszont elég kellemetlen mert, néha még el is színeződik a lábam, meg hát mivel trombózis veszélynek vagyok kitéve elég félelmetes, így lehet, hogy befektetnek a szülésig, amit persze én marhára nem akarok.

Picurbaba: Milyen az anyaság? Reméljük hamarosan olvashatjuk a szüléstörténeted. Friss képeket pedig várom az iwiwre. Imádni való a kis Kornél baba!
Kép
töri
 
 


Sziasztok!

Tegnap egy regényt írtam nektek és nincs itt a hozzászólásom!?!? :( Ez miért van?

Na mindegy, most viszont elájulok olyan fáradt vagyok, így nem ismétlem meg.
Mindenkinek drukk-drukk aki szülni készül, Picuribaba újra gratulálunk, nagyon helyes kiskrapekod van, majd megyünk Lettivel fiúzni, Töri te pedig nagyon vigyázz magatokra, igenis feküdni, a kh-ban is fektetnének 5 hétig, akkor nem jobb otthon feküdni? Aggódom értetek.

Na puszi, kchriske
kchriske
 
 


kchriske:szia drága. Tegnap kipróbáltam az egész napos fekvést, lábfelpolcolással. És lement a vizesedés, na de egész nap!Csak enni, meg Wc-ni keltem fel. Azért ez sem normális, nem? Viszont holnap megemlítem a dokinak, hogy mihelyt mozgásban vagyok, rögtön elkezd vizesedni, és alvásnál sem polcolom a lábam, reggelre megint duci lesz. a gáz benne, hogy néha már fáj is, mert feszíti a lábfejem, és ilyenkor teljesen elpirosodik. A vérnyomásom: 120-132 és az alsó érték 68-79ig terjed, tehát ez sem rossz? Én megígérem vigyázok magamra, na de egész nap feküdni, hát már kényelmetlen!
Kép
töri
 
 


töri: teljesen megértelek, de ha egyszer muszáj!! :oops:
Legalább a vérnyomid jó.
kchriske
 
 


Kitartás Töri!!!! Én se bírnék egész nap feküdni! El se tudom képzelni milyen lehet az a vizesedés, nekem szerencsére sose volt!
TV? Olvasás? Varrás??? Valami jó kis tevékenységet találj ki, hátha eltereli a figyelmed a kényelmetlen helyzetről!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Szeretnék megtudni minél többet a váci kórházról. Ha valakinek van tapasztalata nagyon örülnék, ha megosztaná velem. A párommal már tervezzük a babát. Most keresgélek orvost Dunakeszin. Fogadott dokim, nem nagyon lesz, mivel anyagilag nem engedhetjük meg magunknak. Egyébként érdemes lenne fogadott orvoshoz járni? Mivel Vác van hozzánk a legközelebb ezért ott tervezem a szülést. Nagyon vágyom már egy édes kisbabára! :D Remélem tud valaki tanácsokkal szolgálni részemre.
Minden kismamának kitartást, az anyukáknak meg sok boldogságot kívánok a csöppségekhez! :D

És a legfontosabb jó egészséget mindenkinek!

Üdv: Beácska
beacska00
 
 


Sziasztok!!!

Bejelentkezem, gyorsan, míg alszik a Hercegem. :D
Alig van időm gép elé ülni.... amikor épp alszik a szívem, akkor én is megpróbálok aludni, ami szinte soha nem sikerül... :( Mert mindig agyalok valamin... hol azon, hogy miért alszik annyit, hol azon, hogy miért sír annyit.... szőrnyű vagyok! :roll:

Nagyon köszönöm a kedves szavakat mindenkitől. Tényleg nagyon szép fiúcskát hoztunk össze. :D :D Én is nagyon büszke vagyok rá, de gondolom minden anyuka így van ezzel...

Először is Hagi, Töri és Ikverus: drukk, drukk, drukk Nektek!!! Hagi szerintem Te már a kórházban lehetsz... nagyon szorítok Nektek!
Töri: jesszus, hogy neked mi minden bajod van... nagyon sajnálom, hogy most vizesedsz. Én sem szívesen feküdnék egész nap, de ha csak ez segít, akkor sajnos ezt kell tenni. És ahogy kriske is írta, jobb otthon feküdni, mint a kórházban... Kitartás!!! 5 hét. Hátha kislányod hamarabb szeretne a világra jönni...
Ikverus: oh, Nektek sincs sok hátra. Pár nap még. Nagyon drukkolok Nektek is!!!

Szülés: ha őszinte leszek, nekem a gátvarrás és a szülés utáni napok (hetek) sokkal rosszabbak voltak, mint maga a szülés. A gátvarrásnál is az volt a baj, hogy a méretemhez képest (52kg-ról indultam és híztam 11kg-ot) 4,030 gr súlyú és 57cm nagy gyerkőcöt szültem meg és emiatt elég szépen berepedtem. :( És annak az összevarrása..... na, jobb, ha nem írom le. Nagyon gáz volt (ott belül nem tudnak érzéstelenítőt adni, mint a gátvarrásnál)
A fájások nálam hajnalban kezdőstek, úgy fél 2 körül. Először 10 perces majd szépen csökkentek 2 perces fájásokig. Ekkor hívtuk fel Gabit, hogy talán szülünk... :D :D Na, akkor be a kocsiba és irány a kórház. Jaaaaa, pont akkor voltak jegesek az utak, úgyhogy a csúcssebességünk kb. 30km/h volt. És én közben 2 perces fájásokkal üldögéltem az autóban... Negyed 7 körül kerültem be a szülőszobára. Vizsgálat után kiderült, hogy már 2 ujjnyira kitágultam és a méhnyak teljesen felszívódott. Ezerrel nyomtam magamba a homeopátiás bogyókat (fél óránként felváltva) és ennek hatására olyan szépen tágultam, hogy nem kellett rásegíteni. Valamikor reggel burkot is repesztettek... 11:00-től jöttek a tolófájások. Ágyra fel és onnan már csak nyomni kellett. :D Az erőlködéstől elpattant az orromban egy ér és én televéreztem szegény dokimat. :D
Kornél 11:45-kor született meg! Olyan édes volt és NAAAAGY! :D Apa is velünk volt végig. Ő is egy hős!
Na, szóval röviden ennyi. Órákig tudnék még mesélni, na, de majd személyesen. Gondolom, mindenki szívesen mesél majd a szülésélményeiről. (én naponta többször gondolok rá és dolgozom fel a történteket).

Megyek, mert Kornél felébredt és nagyon éhes! :D

Puszi Mindenkinek!
picuribaba
 
 


Picuribaba!!! Gratulálok a hatalmas Kornélhoz, nem lehetett semmi kinyomni a bébit! :) Olyan jó, hogy már túl vagy rajta!!!!
Nekem jósló, meg ilyesztgető fájásokon kívül még mindig semmi...Hát várok, várok egyre türelmetlenebbül....bár kicsit hogy őszínte legyek, azért félek is. nem a szüléstől, hanem inkább attól, hogy minden rendben lesz e, egészséges e a baba, merthát annyi minden történt velem, meg kijön e a lepény, ami eddig egyszer se sikerült...megmarad e a méhem, lehet e még kisbabám...meg egyebek...elég rizikós eset vagyok, és nagyon bízom benne, hogy egyik rossz se jön be! :)
Drukk mindenknek, aki még az események előtt áll!!!!! Most "szaladok" aludni, tök hulla vagyok :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Hoztam egy jó hírt :)

HÁgiéknak tegnap délben megszületett Samu kisfiúk 2700gr és 53 cm-rel hosszú hajjal :lol: :)

Gratula itt is nekik :)

KépKép
viranka
 
 


Nagyon jó hír!!!! Gratulálunk!!!!! Jajj de irigykedem már :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Picurbaba: Nagyon örülők, hogy jól vagytok, már vártam, hogy jelentkezz. Iwiw képek gyönyörűek, egyre nagyobb a Kornél baba.

Hagi: Nagyon gratula a bébihez, és várjuk a képeket, és szüléstörténeted. Aggódtam már, hogy tovább fogod húzni.

Ikerverus: Lassan itt az idő:). És ne aggódj nem lesz semmi gáz.

Előzőhetén voltam dokinál: Befeküdni nem kellet, mert nem találtak fehérjét a vizeletembe. Viszont magas volt a vérnyomásom, ezért napi szinten 3-szor kell mérnem. Pihenés, és diéta. Elkezdtem a málnalevélteát iszogatni, meglátjuk segít-e. Néha menzesz szerű görcseim vannak. Gondolom ez már a jóslófájás. Kedden megyek 1/2 19.00-re Gabihoz NST-re. Csütörtök pedig dokibácsi, remélem láthatom már a bébimet Uh-val, mert a súlyáról fogalmam sincs. Biztos, hogy nagy babó, mert elég nehéz már ott lent. Kiderül az is, hogy van-e fertőzésem vagy sem. Remélhetőleg most már nem lesz semmi baj. Pihenek egész nap, a vizesedéstől elég rendesen fájnak az ízületeim, de elviselem már.

Kép
töri
 
 


Á, nem aggódok, csak már uncsi itt várakozni, és persze mindenki csak telcsizget...épp hív az apukám a szokásos napi elsővel.....úgy izgulnak, mintha első baba lenne :) Már nagyon babáznék....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!!

Én Dunakeszin lakom, és nekem is Kondér az orvosom, ma vagyok a 29 hét végén, és szeretnék hozzátok csatlakozni!!! Én is Vácon fogok szülni!!! Mafgamról még annyit, hogy kislányt hordok a szívem alatt akinek valószínű a Réka nevet adjuk majd! Én is Vácon fogok szülni, ha minden jól megy Kiskuti noémi lesz a szülésznőm!
Azért már nagyon várom az áprilist, hogy megszülessen a babám és végre kezemben tarthassam, de az időszak is csodálatos!!!!!!!!!!

Szisztok:Évi
hegeeva
 
 


Szia Hegeeva!!!!
Üdv itt! Szép név a Réka!
Kondér nagyon jó doki szerintem, bár még nem szültem nála, remélem hamarosan ez is meglesz :) Eddig totál meg vagyok vele elégedve!
Írj még magatokról! Hogy viseled a kismamaságot? Első baba?

Töri! Kitartás, már neked sincs sok hátra!!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!
Ezer éve nem írtam ide semmit. Az én kislányom már több mint egy éves. Már szaladunk a maga modján. Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy melyik cipőmárka jobb az ASSO vagy a Siesta??
A Kondér tényleg nagyon jó doki. Nekem a mai napig felhív havonta 2x, hogy hogy van a babus, hogy vagyunk. Nagyon figyelmes orvos.
kicsi lány
 
 


Szia Kicsilány!

Mi siestát használtunk mikor mini volt a lábuk, nagyon jól tartotta, tök kényelmes, és végül is kifizethető volt....meg még az elefanten(szandikban)....Asso-t akkor én nem ismertem, most meg azt szokok venni a nagyoknak :) Van itt gödön a felsőgödi templomos körforgalomnál egy jó kis cipibolt, és nagyon jó kis cipik vannak, többek közt asso is!!! Érdemes megnézni, ha erre jártok!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!!

Annyira örülök hogy rátaláltam erre a fórumra!!! El sem hiszitek!!! Ti akik Dunakeszin laktok, merre laktok, szívesen csatlakoznék hozzátok sétákra!! Mert olyan uncsi így egyedül sétálni :(
Mindenkinek nagyon szurkolok aki már a végefelé van, azért nem említek neveket, mert akarok senkit sem kihagyni!!!!!
Kondér Velem is nagyon rendes mindig, remélem a szülésnél is az lesz!! De azért így az elsőnél még kicsit izgulok!!!!!!! :?
Olyan rossz idő van, ebben az odőben kinek van kedve kimozdulni???

Szisztok:Évi
hegeeva
 
 


Hát ilyen időben senkinek.....még a bébi sem akar kijönni :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok kismamik.

Tegnap voltam NST-lén, és végre látott a szülésznőm is. Nem nyugtatott meg , de én sem őt. A vizesedés a lábamon nagyon szőrnyű, és néha olyannyira fáj, hogy teljesen elszorítja a lábfejemet és kipirosodik. először csak azt hitte, hogy nem olyan vészes aztán felhúztam a nadrágot, és Jézus. Megemlítettem neki, hogy 3 napja görcsölgetek, néha erősebb néha gyengébb. Menzesz szerű alhasi majd hátfájásos görcs. Szerinte ez még túl korai, így meg kell említenem a Kondérnak, hogy van, és meglátjuk mi lesz. Addig szedem a magne B6-ot, bár tegnap igazándiból már az sem segített. a lényeg, hogy még korai, úgyhogy bírjam ki legalább 38-hétig, így marad az ágynyugalom. Az Nst- is mutatta a keményedéseket, és elméletileg jó lett volna megnéznie egy ügyeletesnek tegnap este, de csütörtökön úgy is megyek a Kondérhoz, így majd ő eldönti mi lesz velem. Kicsit félek, hogy be kell majd indítani, és attól is, hogy előbb jön, nem azért mert még nem szeretném, hanem mert félek, hogy nem maradhat mellettem, hanem koraszülött lévén elviszik Pestre. Na jó nem gondolok erre, mert szerintem már elég nagy babó, de azért még maradhatna 2 hetet a védelmem alatt. :lol:

Találkoztam Hagi férjével, mikkor mentünk be, és minden rendben van a babával is és a mamával is. Súlyra kicsike babó, de szerintem hamar meg lett. 3-4 óra alatt. Sajnos nem tudtam meglátogatni, mert a párom tárgyalásra ment utána, és még az NST-é gépre is várni kellett. A Gabi meg megkért, hogy ne nagyon mászkáljak, mert bármikor szabad lehet a gép. Nagyon bánom, mert nagyon megnéztem volna, de így később még jobb is mert mára megint kiújult a náthám. Mikkor lesz ennek már vége. Torokfájás, bár nem olyan erős, és persze orr fújás ezerrel. Pedig szedek Elevitet, meg 1000 C vitamint. Nem értem, de remélem hamar kilábalok belőle.

Kép
töri
 
 


hegeeva: Bocsi neked is akartam írni, de véletlen előbb fejeztem be az irományom. No, nagyon örülők, hogy megtaláltál bennünket. Én is meg vagyok elégedve a Kondér dokibácsinkkal, bár néha szkeptikusan állok a dolgokhoz. Talán azért mert nekem túlzottan nyugodt, és csendes, de egyben nagyon szimpatikus. Kicsit furcsa, a régi dokimhoz képest, ezerszer megfontoltabb. Én Gödi vagyok tehát sajni velem nem fogsz tudni sétálgatni. És hát mint láthatod én is a lányos kismamákat erősítem, bár éjjel arról álmodtam, hogy még is fiút szülők, párom be is parázott rendesen. De hát a tudomány is tévedhet:)Na majd meglátjuk, igazándiból tök mindegy, de azért a rózsaszín ruhácskákat már beszereztük. :lol:

beacska00: Érdemes visszaolvasni , mert én 2-szer is voltam bent a nőgyógyászaton, és igazándiból többet nem tudnék róla mesélni. Az tény, hogy nem vágyom vissza. :lol:
töri
 
 


Szia!

Én is holnap megyek a Kondérhoz! Estefelé! Már nagyon várom hogy lássuk a babánkat mert már 4 hete nem láttam!!!!
Kár hogy Te is Gödi vagy!!! De azért még valamikor az is lehet hogy átmegyek Gödre sétálni :lol:
Szió! És kitartás!!! Bentt fog maradni, mert bennt kell maradni még 2 hétig!!!!!!!
hegeeva
 
 


Hali lányok! Én is holnap megyek a Kondérhoz este 6ra!!!! De jó lenne talizni!!!!!!!Nekem lesz Nst, meg Uh is, remélem már az utolsó!!!! :):)
Ti mikor mentek?
Én is Gödi vagyok sajna, de ha jössz ide sétálni, szívesen csatlakozok! :)
Töri, én is álmodtam olyat, hogy lány bújik ki, és nem is egy hanem kettő...hát nagyon megijedtem :) Azért remélem ekkorát nem téved a tudomány! Már beírtam a kis Vince nevét a naptárba..cska nem viccel meg minket :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam Kondér dokibácsinál :lol: Minden ok volt, Réka már 1500g!!! Aranyos volt láttuk 4D-n is!!!
Tudtok nekem abban segyteni, hogy a méretek alapján mennyire jogos ill életszerű a szülés időpontjának előre helyezése?
Szóval nektek mikor született a baba? Inkább a menstruáció szerinti számolt dátumra, vagy a méretek alapján előrehozott dátumra? Tudom ez nem olyan értelmes kérdés, csak nekem már 2 hét van a kettő dátum között! És ez elég sok, szóval vagy korábban jön a baba, vagy jó nagy lesz :) Mind a kettő jóóó nekem, csak kiváncsi vagyok!!

Szisztok:Évi
Olyan szép idő van, de nekm meg takarítanom kell:(((
hegeeva
 
 


Sziasztok!

Nincs időm visszaolvasni mióta nem voltam fent, de ha egy kis lélegzethez jutok, akkor jövök. Betegek vagyunk, Lettikét kicsit jobban megviseli...

Most Töri miatt jöttem fel, mert ő nem tud írni már sokáig. Csütörtök óta bent van a kh-ban és szülésig haza sem jöhet. Tehát legközelebb már anyuciként fog írni nekünk ide. :D

Volt fehérje a vizeletében, de mostmár kitisztult és a vérnyomása is rendben van. Összességében jól vannak a babával, de biztonságosabb bent.

Puszil mindenkit, és mi is. Kchriske
kchriske
 
 


Sziasztok!

Valakinek van infója Dr. Kondérról? A magánrendelésen mennyit kér, meg a szülésnéál van-e fix " tarifája ", vagy nem? Előre is köszönöm

Rita

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!Én arról szeretnék érdeklődni h a Bényi mennyit kér a magánrendelésen?Fontos lenne mert pénteken kell mennem hozzá.
A válaszokat előre is köszönöm.
yvyca
 
 


Én anno mikor Bényihez jártam 2 éve 5 ezer volt

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!! Ikverus: NAGY GRATULA A KIS VINCÉHEZ!!!!! Nekem is Vincém van,már lassan 10hónapos.. Remélem minden rendben ment!! Pattogobolha: Árakat majd ikverus,vagy Krische ir neked,akik nemrég szültek nála... Az én áraim már elavultak szerintem!!!! Sziasztok, Jó babázást mindenkinek!!!
hébe
 
 


Sziasztok!

Ikverus gratuálok a kis Vincéhez! Látom Andrisnak is most volt a szülinapja. Majd együtt ünnepelhetnek :D

Pattogobolha: korábban beszélgettünk az árakról a lányokkal, visszaolvasva megtalálod, de azért írok privit.

Hegeeva: Sokáig Gödön laktunk mi is, de már Vácon lakunk fél éve, így én is átmegyek majd Gödre sétálni a lányokhoz amikor már jobb idő lesz és ők is babáznak. :)

Picuribaba mi újság veletek? Tudom, hogy most leköt a pici, de időnként adj hírt magatokról, ha tudsz.

Most beszéltem Törivel. Jól vannak. Teljesen lement a vizesedése. Segít a fekvés, de nem könnyű. A kh-ban viszont már teljes látogatási tilalom van, a portán sem engedik be a hozzátartozókat. Ha minden igaz, hétvégére hazajöhet, akkor biztos ír.

Mi is meggyógyultunk, de Lilikém már 3-szorra esik vissza, pedig tömöm vitaminokkal, husival.. :( Remélem Lettike nem kapja el újra mert nagyon rossz volt. Főleg az orrszívós procedúra, túl erős a porszívónk és a hangok sem tetszettek neki. Tejcsi van bőven, még másnak is jut belőle. Szépen fejlődik, már meg fog dolgokat véletlenszerűen, de nagyon örül neki és látszik, hogy próbálkozik szándékosan is megkaparintani amit kinéz... A hajamba persze mindig sikerül neki belemarkolni, akárhogy kontyba fogom fel :?
A sínt sajnos még hordanunk kell, de amikor beteg volt nem viselte el magán, nem is erőltettem, elég volt hogy a köhögéstől fulladozott, ha még sírt is akkor nagyon rossz volt és akkor öt percenként kellett tisztítani az orrát és a kész lelkiterror volt neki is meg nekünk is.
Nagyokat mosolyog, örül nekünk és folyton gagyog Lilinek, hogy figyeljen már rá. Tegnap volt az ovis farsang, egész jól bírta, persze bababarátnő is volt.. Lili meg Levi (a férje) egész idő alatt együtt voltak, el sem engedték egymás kezét.. még a táncversenyt is ők nyerték... Édesek voltak nagyon!! :lol:

Na mennem kell, üdv mindenkinek.
kchriske
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: