Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Miután nem akarjuk széttúrni a Margit kórházas topicot, de jól összebarátkozott a banda, szeretnénk babásan is beszélgetni egymással. Ezért jött létre ez a topic. Persze bárki csatlakozhat a csapathoz utólag is!
aranyhold
 
 


Kezdő kérdés!
Kinek milyen módszere van arra, hogy megtanítsa a babát elaludni!
aranyhold
 
 


Szia Aranyhold,
gondoltam benézek ide is, szülés után persze gyakrabban. Láttam a kezdőkérdést. Ugyanezt (is) taglaljuk az eredeti Margitos topicban, de mindent bele! Örök téma és mindenkinek okoz ez problémát.
Te hogy csinálod?

Majd jövök ide is.

Laga 22+5
laga
 
 

 
 

Ma kitaláltam, hogy kétszer 1 óra levegőzésre ítélem a manót, mindjárt le is telik az első. Szoktunk este is szellőztetni lefekvés előtt. Meg próbálok olyat kitalálni, ami csak alváshoz kötődik. Például cumit csak akkor kap ha aludnia kell, vagy felébred és sír. De szerencsére nem igényli máskor :-)
aranyhold
 
 


Sziasztok!

Én majd csak 2 hónap múlva csatlakozhatok ide, de nagyon örülök, hogy ez is létrejött! Talán majd sokat tanulok ebből a topicból is.... Kép

Puszi Nikcsi 32+4
nikcsi
 
 


Sziasztok!
Én is csak kibicelek itt egyelőre, de nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra!

Aranyhold
Nov. 7. helyett szept. 30. ?! (Én is egyre inkább úgy érzem, hogy legkésőbb febr. végén meglesz a lurkó márc. vége helyett - nemtom miért.)
Mi történt? És milyenek voltak a tapasztalataid a Margitban így?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas: Fertőzést nem találtak, szóval az nem okozhatta. Ténylegesen nem derült ki de utólag visszagondolva voltak előjelek: 28. héten kinyílt külső méhszáj, innentől diéta ellenére baromi vizesedés, szülés előtt két nappal kevés magzatmoztás, és fél napig betonhas derékfájással. Na de utólag okos az emeber! De majd a másodikkal minden nyekkenésre megyek dokihoz! Nem akarok mégegyszer korán szülni, annak ellenére, hogy semmi rossz emlékem nem maradt. Könnyű szülés egy elfolyt magzatvíz után, 2 hét kórház a PIC-en, egy lelekes és szakképzett ápoló és orvos csapattal, egy bélpoklos gyerek, aki annak ellenére, hogy 2450g-mal született 3 hónaposan 7 kg!!! Na meg néhány sérv a babának meg egy múlófélben lévő vérszegénység!
aranyhold
 
 


Aranyhold
Milyen volt a PIC? Hogy bírtátok 2 hétig odabent?
Sérv?! (Ez olyan, hogy nem kell operálni?)
A vérszegénységre mit kaptatok?
7 kg! Tényleg aranyos kis zabagép lehet! Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Nagyon aranyosak a nővérek a PICen, még dajkálni is szokták a sírós babákat. A doktornénik is azon vannak, hogy a lehetőségekhez képest minél előbb hazakerüljön a baba. Mi azért voltunk két hétig, mert bár semmi baja nem volt, de be kellett töltenie a 36. hetet, és ugye 34-re született. Azóta is visszajárunk kontrollra, és meg szoktak ismerni minket a nővérkék! Ja és megengedték, hogy a maradék tejcit lefagyasszuk, és pár nap után hazaküldjük.
Vérszegénységre napi fél tabletta folsavat, meg 2x5 csepp Maltofer cseppeket kaptunk. Legalább is jelenleg ezek az arányok!
Hát szegénykémnek van egy bazi nagy köldöksérve, ami kétséges még, hogy műtét vagy kinövi, egy herevízsérve, amit valszeg kinő, és egy lágyéksérv, ami tuti műtét. Szóval minden sérvet összeszedett a manó, amit csak lehet. A házidokinéni szerint azért van, mert koraszülött és gyengék a szövetei. Azért bízunk benne hogy egy műtéttel megússza!
aranyhold
 
 


Aranyhold
Amit a nővérkékről írsz, az bíztató! Egyébként mennyi idős koráig kerül a PIC-re? Vagy ez a baba állapotától (is) függ?
Maradék tejci? Tudtál szoptatni, vagy fejni lehetett és üvegből kapta a babó?
Sérv: szegénykém!!! Mikor akarják operálni? (Ilyen here-micsodája öcsémnek is volt, vacilláltak, mi legyen, de aztán szerencsére magától helyreállt és nem kellett a műtét.)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Jó, hogy elindult ez a topik is.Azt hiszem egyenlőre még jobban tartozom ehhez a táborhoz..

Laga
Ezért inkább ide válaszolok, a másikban feltett alvási rutin kérdésedre. Gondolom Te egyformán látogatsz majd ide is, mivel van már egy gyerkőcöd.
Igazad van, a babakocsit tényleg könnyen megszokja, ez így volt nálunk is. De nem bántam, mert legalább aludt. Tesóm is mindíg ahhoz akarta szoktatni a babáját, hogy tanuljon meg egyedül elaludni, de sikerült őt is meggyőznöm, hogy jobban jár öt perc tologatással, mint órákon át tartó bömbivel. Ez nálunk annyira bejött, hogy "sajnos" 5-6 hónpos koráig napközben csak így aludt el. Ráadásul ez pont tavaly ilyenkorr esett. Napjában 5* öltöztettem, és vittem ki a hidegbe.
Aztán magától elkezdett bent elauldni, persze úgy, hogy ott feküdtem mellette.
Ezt elkezdtem váltogatni a babakocsis alvással. Most pedig, hogy már csak egyszer alszik megmaradt a benti alvás, úgy hogy mellé kell feküdni. Általában pár perc alatt elalszik.
Az estivel nincs gond egyenlőre, remélem nem is lesz a későbbiekben sem.

Aranyhold
most olvasom, hogy miken mentetek keresztül. Borzasztó lehetett. Szerencse, hogy végül minden jól végződött. A 7 kg szép súly.
A fiam 2900-el született és hat hetesen volt 5kg.
Nem sokáig élveztem azt az ici-pici kis törékeny újszülött formáját. Nagyon hamar kis vasgyúró lett. De ez a szerencsésebb!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Cas! Az hogy ki kerül a PICre pontosan már nem emlékszem, de azt hiszem 36 hét előtti és 2500g alatti, de mivel PIC 2-es, ezért alsó limit is van, ezt sem tudom pontosan, talán 32. hétnél idősebb és 2 kg fölötti. Valami ilyesmi. Persze normál időre és súlyra született babáknál is előfordul, hogy odakerül, pl volt egy baba, aki mindent visszabukott amit megevett, ezért sokat fogyott.

Még nem tudni mikor akarják operálni, még várunk. Ha nem okoz gondot, akkor minél később!

Szerencsére tejcim volt bőven, fejtem Avent Isissel, igazából ez indította be. Utána meg elkezdett szopizni, végül PIC-es roomiba is mehettünk, egész nap együtt lehettünk! Szerencsére még most is van tejci, remélem kitart amíg szüksége lesz rá!

Mucus! Tényleg nem volt könnyű, de minden napra volt valami új előrelépés amit a manó produkált, és annyira tudtam örülni annak, hogy az segített túltenni magam a nehézségeken!
aranyhold
 
 


Mucus,
úgy tartják, hogy az anyukáknak általában két problémával kell megbirkózniuk. Az egyik az etetés, a másik az altalás. Bár végülis ez logikus, mert a babák csak ezt a két dolgot csinálják.

Laga 22+6
laga
 
 


Sziasztok!

Hááát eljöttem ide. Kép Szóval most úgy néz ki, hogy lehet, hogy nem is mindig a hasa fáj, hanem front érzékeny. Talán napi 3 óra (vagy még annyi sem), amikor tuti a poci fáj, de pl. tegnap egész nap nem tudott szegény aludni. Néha elszenderült, de hamar fölébredt. Viszont a lábacskáit nem húzogatta, így valószínűleg nem a hasa volt, csak a frontoktól nem tudott aludni. Képzeljétek el, éjfél lett mire elaludt. Viszont utána úgy beájult, hogy reggel 8-ig föl sem kelt. Most 1/2 12-től nyafizik. Már dudál is. Kép Asszem most megyek, mert ebédelni fog a drága, aztán, ha megnyugodott jövök vissza.
Egyébként a férjem kb. 3 hétig itthon volt velem. El sem tudom mondani, hogy mekkora segítség! Rengeteget segít, és nagyon élvezi. Sajnos ennek csütörtöktől vége. Kép Pedig olyan jó lenne, ha mindig itt lenne.

Puszi Nektek!
Zsófi és Cuppogó
mzsx
 
 


Zsófi

Igen a front sajnos sokszor lehet a nem alvás , nyűgösség okozója. A keresztfiam a hidegre és a szélre volt (ma is) érzékeny. Amikor pici baba volt, ilyenkor Ő sem aludt, nyűglődött.
Már lassan két éves, de az időjárás változást megérzi most is. Általában össze-vissza csetlik-botlik, képes a saját lábában elesni.., szóval ebben a szeles időben kis bénácska.
Akkor babusod melyik frontra lehet érzékeny? Mert most volt mindenből.

Egyébként a hasfájásokkal kapcsolatban osztom Laga véleményét (a Margitos-ba írta).
Én ezért is voltam azon a véleményen mindíg, hogy a tiszta víztől biztos nem fog a hasa fájni.
És valóban. Vannak babák akinek a köményes tea csak ront a helyzeten, meg az is ha Te eszel ilyeneket.
Meg nemtom. Sokan vannak a sok tej fogyasztás mellett...
Nekem nem nagyon ajánlotta se a dokinő, se a védőnő.

na megyek, mert a fiam már fél egy óta húzza a lóbőrt és fel kell ébresztenem, mert este későn fog elaludni.

mucus

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Zsófi! Attól hogy nem húzogatja a lábát még fájhat a hasa. Matyi sem húzogatja, és mire rájöttünk hogy esténként azért sírt mert a hasa bántja, eltelt pár bömbis este! Azt olvastam, hogy estére a lenyelt levegő ami nem távozik nappal összegyűlik a odabent, és ez bántja. Új tippet hallottam! Egyetlen csepp almalé csodát tesz! Tegnap adtam neki, meglepő módon tetszett neki, volt is puki-zápor utána egész este. Remélem az almától. Ma is adtam már neki, és remélem beválik!

Én is hallottam, hogy a köménymagos tea pont az ellenkezőjét váltja ki egyes babáknál, meg az sem jó ha az anyuka sok Laktoherbet iszik. Na a Laktoherbtől én is úgy felfújódtam, mintha babot ettem volna, Matyi meg észre sem vette! Érdekes! :-)
aranyhold
 
 


Zsófi
van valami változás?

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Csak hogy ki ne halljon a topic! Újabb kérdés: cumi vagy ujjszopás?
aranyhold
 
 


Amikor öcsém kicsi volt én tanítottam meg ujjat szopni (na jó, csak 13 voltam, és 6 éves koromig én is szoptam az ujjam). Megsajnáltam szegényt, hogy mindig az egész kezét begyömöszölte a szájába, így segítettem kicsúszkálni az ujjacskáinak, amíg csak a hüvelyujja maradt. Kép
Ő is kb. 6 éves koráig szopta az ujját... Egy időben kicsit rendezetlenek voltak a metszőfogai, de aztán hogy abbahagyta, ez is helyreállt.
Szóval én ujjszopás párti vagyok! Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Jó a kérdés!
Én pedig inkább a cumi híve vagyok. Bár a legjobb ha egyik sincs.
A fiamnak az első hetekben (1-2 hó) nem kellett a cumi. Aztán azt vettem észre, hogy amikor elakart aludni mindíg keresgetett valamit, amit a szájához érhet, vagy nyalogathatja. Ez általában a ruhája volt. Ekkor adtam oda neki a cumit, azóta is megvan (17 hó). Próbálkozott az öklével is, de azt hiszem azt inkább csak akkor amikor éhes volt.
A mai napig csak alváshoz kapja meg, és amikor elalszik kiveszem a szájából.
Nemtom! Én féltem attól, hogy az újjáról, -mint Caséknál is- évekig nem tudom leszoktatni.
Hááát.. Reménykedek benne, hogy a cumiról könnyebb lesz. Azért gondolom így, mert Ő a cumit szívja elalváskor, ugyanúgy mint amikor szopizott, vagyis nem csak azért van nála, hogy valami legyen a szájába. Ez azért lényeges, mert a babáknál a szopás kiváltja az álmosságért felelős hormonok termelődését. Két-három éves kor között csökken vagy teljesen megszűnik a szopóreflexük, és szakemberek szerint ekkor lehet a cumiról leszoktatni őket.
Na majd referálok róla....

Másnál mi a helyzet e térem? Aranyhold? Zsófi?

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Mucus
Azt figyeltem meg öcsikémnél, hogy mindig csak elalváskor kellett neki az ujjszopi (és közben cirógatta az orra hegyét a többi ujjával). Így simán elaltatta magát... Játék v. ilyesmi közben csak akkor kezdte el, ha elálmosodott. Ha beteg volt akkor is ezzel vigasztalta magát. Szóval mindig kéznél volt, ha kellett.
Tény, hogy ezt nem lehet elvenni tőle, így alakult hogy ovis korában még ujjszopizott, már csak elalváskor, és egyre ritkábban.
És végül teljesen magától hagyta el...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas
ha magától, és nem kell erőltetni az a szerencsésebb. De sajnos nem lehet előre tudni, hogy kivel hogy lesz.
Te fogsz adni Sebinek?

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Én cumipárti lennék! Vettem is cumit, még mielőtt Matyi megszületett, de nem tud cumizni a kicsikém. Mai napig nagyon béna. Pedig úúúúgy cumizna! Szerencsére időnként ráérez, és akkor bennmarad, különben meg én tartom neki, amíg el nem alszik. Újabban rákapott az ujjacskájára, de szerencsére még nem annyira ügyes, hogy hosszú távon bent tartsa a szájába. Nem tudom mi lesz a vége, de nem szeretném, ha az ujjszopástól lófogai lennének!

A cumit azért is mondják jobbnak, mert arról könnyebb leszoktatni később, hiszen el lehet tőle venni!

Tipp: Én nagy cumis voltam kiskoromba, és nem tudtak leszoktatni. Egyszer apu mondta, hogy a kutyánk csibész is szeretne cumizni, én meg odaadtam neki. Este amikor követeltem, mondták, hogy hát odaadtam csibésznek. És így egyik napról a másikra leszoktam!
aranyhold
 
 


Aranyhold

Igen Nekünk is hasonló példát mondott egy védőnő.
Az Ő fiának a kukásautó volt a kedvence, mindíg nézte az ablakból ahogy elviszi a szemetüket. Az egyik alkalommal együtt bele dobták a cumit a kukába, és a kisfiú látta ahogyan elviszi a kukás autó. Álítólag így a leghatásosabb, mert saját maga adja oda a kutyának, vagy teszi bele a kukába.
Én is valami ilyesmibe reménykedek...

A kersztfiam sem tudott először cumizni, mert annyira akarta, hogy szinte kiröpült a szájából. Neki is úgy kellett fogni. Aztán egyszercsak ráérzett.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Mucus!
A kukásautó veszélyes dolog. Mikor kicsi voltam a nagyapán kitalálta, hogy dobjuk ki a cumimat a kukába és elviszi a kukásautó. Nos mondanom sem kell az öreg éjszaka kereste elemlámpával az unokája cumiját, mert nem voltam hajlandó elaludni.

A lányommal úgy volt, hogy kb. 9 hónapos koráig nem cumizott. Öklendezett tőle. Én próbálkoztam a cumival, hogy egyszerűbb legyen elaludnia, mert csak ölben ringatva volt hajlandó elaludni. Ha leraktam, hogy aludjon el magától annyira felhúzta magát a hisztivel, hogy nem vett levegőt. A cumit meglátta a játszótéren az egyik gyerek szájába és onnantól kellett neki is. Hamarabb is észre vehette volna, mert azzal könnyebben ment az elalvás. Kb. 3 éves volt és már nagyon utáltam a cumit a szájába. Szerencsém volt, hogy szerette üvegből inni a Kubut. Egyszer kicsit erőssebben megszívta és az üveg szájától piros lett a gyerek szája feletti rész (kiszívta a saját száját). Ráfogtam a cumira, hogy attól jött ki a csúnyaság a szájára. Onnantól kezdve nem vette a szájába.
hmmc
 
 


Mucus
Még nemtom, hogy fogok-e adni cumit a babának... Biztosan venni fogok párat, aztán majd meglátjuk. De ha az ujjával próbálkozik, azt sem fogom kihúzni a szájából...
Tényleg, öcsém idejében volt vmi "fogszabályozós" cumi (olyan csapott formája volt, hogy ahogy a nyelvével rászív ne nyomja el a fogait). Ma milyen cumik kaphatóak?

Aranyhold
Nem hiszem, hogy az ujjszopástól lófogai lennének a gyereknek. Már csak azért is, mert általában már nem szopják az ujjukat, mire a csontfogaik kinőnek, a tejfogak meg úgyis kiesnek... (Bár öcsikém szopta még a csontfogai idején is, és kezdetben egy kicsit elálltak emiatt, de miután abbahagyta 1 éven belül visszahúzódtak a helyükre. De akár az én fogaimat is megnézheted vasárnap a palacsintázóban! Kép)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Most is van fogszabályzós cumi, de Matyi nagyon válogatós, egyedül az Avent cumit fogadja el, a többitől öklendezik. Néha még ettől is! :-)
aranyhold
 
 


Cas! Lesz protkó szemle vasárnap! :-)
aranyhold
 
 


Sziasztok!

Mostanában jobb a helyzet. Most délutánonként nem alszik általában egy 3-4 órát, ilyenkor nagyon huzogatja a lábát, szóval tuti fáj a pocija. Tegnap én is adtam neki almalevet egy kávés kanállal, és utána csak úgy jött belőle a kaki. Kép Kicsit össze is vitatkoztunk a férjemmel, mert a doki azt mondta, hogy fél éves koráig ne adjunk még gyümölcsöt se neki. Szerintem meg semmi baja nem lesz az almától.
Egyébként egy tündér, mert már vagy egy hete átalussza az éjszakákat. Olyan 11 körül adok neki enni, és utána csak olyan 6-7 óra körül ébred. Remélem így is marad. Kép
Cumit mi néha adunk neki...bár még nem egy profi cumis, azért elég jól megy neki. Viszont, ha kiesik a szájából egyből fölébred. Kép Kép

Zsófi
mzsx
 
 


Sziasztok!

Csak hogy ide is beleszóljak Kép Ha zavarok, lőjetek le.
Én ujjpárti vagyok. Ha játszani akar a gyerkőc, akkor az ujját kénytelen kivenni a szájából, mert kell hozzá a két keze... Szóval ott valahogy jobban korlátozva van, hogy mennyit van a szájában.
Balunak volt cumija az első 3 hónapban, addig nem talált be a szájába, akkor magától elhagyta, de az ujjszopásra sem szokott rá. Zsoma meg se cumit se ujjat nem szopott soha.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Zsófi, semmi baja nem lesz az almától, csak arra vigyázz, hogy nem adj neki minden nap azért, mert úgy hozzászokik, hogy utána csak azzal tud kakilni. Én 3 napig adtam Matyinak, és harmadik éjszaka, meg másnap annyira erőlködött a kakival mint még soha. Nála szerintem kicsit szorulást okozott, így megfogadtam, hogy nem adom neki minden nap, csak ha kínozzák a szelek, mert az nála is kihozta rendesen! Öröm volt hallgatni, na de szagolni... :-)
aranyhold
 
 


Hmmc
A kukásautós dologot úgy tanácsolták, hogy akkor kell beledobni, amikor viszik el a szemetet. Így a gyerek a saját szemével látja, hogy üres lesz a kuka és nincs már benne a cumi.

Cas
Most már többnyire csak fogszabájzós cumit lehet kapni, bár van még abból az idétlen nagyságú régi fajta cumikból is. A fogszabályzós méretezve van, és a kornak megfelelőt kell megvenni. Ez a fog növekedés miatt fontos.

Cory
na igen, ez lenne a legjobb. Ha egyik sem kéne a gyereknek. Se cumi se újj. Én is ismerek két fút is akik így nőttek fel.

Almalé
ki kell tapsztalni, mert valamelyik babának székrekedést valamelyiknek pedig pont a hasát hajtja meg.
Én 1-2 hónapos korában ettem pár szem szőlőt és szegénykémnek napokig olyan hasmenése volt, hogy naponta min. 2* öltöztettem át. Ez eltartott 3 napig, attól a pár szem szőlőtől.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Mucus: igen, az lenne a legjobb, de tudom, milyen egy olyan gyerekkel, aki a nap 24 órából 23,5-et mellen töltene. Balu ilyen volt. Csak szerintem a döntés kétoldalú. Persze, a gyerek is elég rendesen beleszól. Én hiába gondoltam úgy, hogy inkább az ujját szopja, ha egész egyszerűen segítséggel sem volt képes bedugni a szájába az ujját, így maradt a cumi. Mázlim volt, 3 hónaposan elhagyta.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Mucus
Köszi az infót a cumikról! Mint kiderült éppen időben jött, mert ma voltunk délelőtt a Brendonban, és az embör hirtelen felindulásból vett egy cumit Zsebinek. Kép
Teljesen meg voltam hatódva tőle, olyan helyes volt, ahogy válogatott közöttük! Kép Úgyhogy vettünk egy békakirályosat, ami 0-tól 6 hónapos korig jó. Tényleg mindegyik fogszabályozós, ahogy nézegettük..
A latex és a szilikon között mi a különbség? (Ha a baba latexérzékeny akkor értem, de amúgy? A szilikon tartósabb?)

Kiságy
Aminek kivehető az oldalrácsa az elég instabilnak tűnt. Legalábbis a Brendonos modellek között ez volt.
Eredetileg fontosnak tartottam a kivehető rácsot, de ilyen áron inkább nem kell. Vagy van masszív ágyban is ilyen? Ti használtátok a kivehetőséget?

Pelenkázó
A fiókos vagy a polcos jobb? Vagy amelyikben van mindkettő? (Megtaláltam álmaim pelenkázóját kiságyastól... A kiságy csak 25 eFt, a pelenkázó viszont 89 eFT... Kép Szóval még biztosan nézelődünk...)

Cory
Megtaláltam a kocsit, amit kinéztél nekünk. A Brendonban ez az egyetlen modell 10 kg alatt. Egészen konkrétan 9, a következő modellek máris 14. Egyébként is tetszik a kocsi, meg is emeltem, tologattam is, a funkciókat is kipróbálgattam, szóval klassz.
Anyós akarja venni a kocsit ajándékba, de nemtom mit fog szólni a 80 eFT-os árhoz...

Kókuszmatrac
Lehet kapni keményebbet és puhábbat. Van vkinek vmelyik? Mik a tapasztalatok?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas!
Én mindig szilicon cumit vettem eddig Matyinak, nekem a latex gusztustalan, bár azt mondják az puhább, így a babák jobban szeretik. Ki tudja?

A mi kiságyunknak nem kivehető egyik rácsa sem, és nekem nem is hiányzik. Egyetlen ellenérv jut most eszembe miért nem praktikus: ha nagyobb lesz a baba esetleg szétszereli (én ugyanis mindent szétszedtem már nagyon korán, ki is dőlt velem a régi fa játszóka oldala :-D)

Ha olyan ágyat szeretnél, amihez van pelenkázó is, akkor nézelődj a kismama újságban is, mert szokott benne hirdetés lenni, hátha azok olcsóbbak.

A mi pelenkázónk teljesen egybe van építve a kisággyal, később gyerekheverővé+íróasztallá alakítható. A pelenkázórész polcos, és nekem ez nagyon praktikus, gyorsabban elő lehet szedni a kencéket.

Nekünk nincs kókuszmatracunk, csak sima szivacs. A sok jó tulajdonsága mellett a kókuszmatrac nem mostható (legalább én így tudom), így ha a baba nagyon bukós, belerohad a tejci a matracba. Ha meg teszel a matracra valami vízhatlan anyagot, akkor meg elveszti jó tulajdonságát. Azt is hallottam még, hogy légzésfigyu-kókuszmatrac párosításnál sokkal több a téves riasztás, mint szivacsmatrac esetén.

Tudom ajánlani nektek a Mini Manó nevű bababoltot, bár én még nem voltam, de nagyon dícsérik, mert olcsó, és rengeteg minőségi cuccuk van, valamint lehet tőlük sokmindent kölcsönözni. Mi onnan kölcsönözzük a digi-mérleget. (www.minimano.hu)
aranyhold
 
 


Sziasztok

Cas
A szilikonos cumi tartósabb. A másik egy idő után ragacsos lesz.

Kiságy
Nekünk is kivehető rácsos van, síma natur fenyő. Egyébként nem szoktam kiszedni a rácsot. A Megatoys-ban vettük, és a legolcsóbbak egyike volt. Aszem 13 e körül volt. Én megvagyok vele elégedve, azt a célt tökéletesen kiszolgálja, amire kell. Nem inog, igaz, hogy alváson kívül nem használjuk másra (játszás, ugrálás), úgy gondolom, a baba azt tanulja meg, hogy a kiságy alvásra való és nem másra.
Ezáltal tudni fogja, ha beteszed, hogy mi következik és nem áll neki játaszani.
Szóval én semmi képpen nem vennék (ha most kéne) drágábbat, mert ha nem lesz már rá szükséged, azt eladni is sokkal nehezebb.
A matrac nekünk is sima szivacsmatrac, azt is lehet a Megába is kapni hozzá.
Nem látom értelmét egy ilyen kisbabánál a kókusz-matracnak.

Pelenkázó
Én a zárható, fiókos vagy ajtós mellett vagyok, mert ha csak elkezd kúszni, akkor a polcoson semmi nem fog megmaradni. Meg akkor nem is tehetsz oda olyan dologokat, ami rá nézve veszélyes lehet.
Mi olyan fa komódott vettünk, aminek a magassága megfelelő. Erre lett egy ugyanolyan fa lap rá fúrrva, aminek körbe leesés gátló is van. Ezt később bármikor le lehet venni és akkor ugyanúgy megmaradhat a szobájában kis szekrényként.
Egyébként lehet ilyen kombináltakat is kapni.

Babakocsi
az mindenképpen fontos, hogy ne legyen dög nehéz és ne legy nagy. vagyis könnyen tudjál vele mozogni, mert nem biztos, hogy az emberek hanyat homlok rohannak neked segíteni, ha fel akarsz szállni a BKV-ra.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok!

Kiságy
Nekünk nem levehető, és leengedhető oldalú kiságyunk van...bár fűrésszel minden megoldható. Kép Viszont már örököltünk egy rendes gyerek ágyat, így majd, ha már 2-3 éves lesz, akkor már alhat is benne. Vagy nem tudjátok, hogy hány éves kor körül aludhat rendes ágyban a poronty? Kicsit félek, hogy a rendes ágyról nagyon hamar leesik, mert elég "mozgalmasan" alszik a drágám. Képzeljétek el, hogy már két-három hetesen 180 fokkal teljesen elfordult az ágyába, vagy csak 90 fokkal tükrözte magát a kiságy rövidebb oldalára. Kép Kép Szóval nagyon kis ügyes!!!! A ti babáitok is ilyen mozgékonyak?
Ja, és képzeljétek el, ma megmértem, hogy mennyit eszik...és 150 mg-ot. Kép Úgy leesett az állam, hogy 4 hetesen ennyit eszik. Igaz, hogy csak 5-6* eszik egy nap. Tényleg a ti babáitok hányszor esznek egy nap? Ez nem kevés szerintetek. Mert ugyan hízik 15-20 dekákat, de pl. Bence az utolsó etetéstől ez kb. 1/2 12 kor ér véget, reggel 6-8 óráig alszik. Ami jó is, mert tudunk pihenni, csak kicsit félek, hogy nem sok-e ez még egyszerre? Szerintetek?

Puszi mindenkinek!
Zsófi
mzsx
 
 


Zsófi! Szerintem örülj, hogy ilyen jó babád van! Matyi mai napig 7-szer eszik egy nap, de van hogy 8-szor, és még sosem aludt ennyit egyszerre. Nála 6 óra volt a rekord, de általában 5-öt alszik éjszaka majd eszik, és megint 5-öt, vagy 4-et. És főleg az számít, hogy napi szinten mennyit eszik, nem az, hogy egyszeri evésnél!

Mozgás: Matyi baromi lusta! Szólt is a dokinéni, hogy tegyem nagyon sűrűn hasra, mert annyira lusta, hogy nem hajlandó felemelni a fejét.

Alvás: Nem tudom mikortól lehet kiságyban altatni, de attól ne félj, hogy leesik, főleg ha nem túl magas. Én rendszeresen leestem, és semmi bajom nem lett! A legtöbb gyerek átesik ezen! :-)
aranyhold
 
 


Az evés mennyiséggel kapcsolatban lenne nekem is kérdésem. Nagyon későn indult be a tejem, és mindenféle praktikákra van szükségem a szinten tartásához. A manót a kórházban három napig felkelteni sem tudták, hogy legalább próbáljon meg szopizni, most meg bélpoklossá vált. Kb. másfél hetes kora óta (most 2 hetes) egy alkalommal 120-150g-ot eszik, és 10 nap alatt 420g-ot hízott. Próbálom húzni a két szopi között az időt (kb. 4 óránként egyen), de napi szinten így is simán megvan a 700g. Szerintetek nem sok ez egy kicsit?
myra
 
 


Myra!
Azt szokták mondani, hogy a napi adag a súly kg-ban, szorozva 150g-mal. Ha anyatejet eszik, akkor én nem aggódnék, had egyen amennyit akar, én sem bántam soha, de 2 óránál előbb nem adok most már egy ideje enni neki. Matyinál is volt egy időszak, amikor 400-500g-okat hízott hetente. Nem a semmitől hízott 2450g születési súlyról 3 hónapos korára 7020g-ra. :-)

Ha meg tápit eszik, akkor meg a doki megmondja úgyis mennyit szabad neki ennie, ha meg vegyesen azt nem tudom hogy megy.
aranyhold
 
 


Zsófi

Az én kisfiam is 1-2 hetesen bemutatta ezt a kiságyban való forgolódást, de megkérdeztem akkor a dokinőt, és azt mondta, hogy ezt még nem azokkal az izmokkal csinálják, amikkel majd valóban megtanulnak jobbra-balra forogni, hanem ez egy reflexszerű mozgás, abba fogja hagyni.
És valóban pár hetesen abba is hagyta.

Én úgy tervezem, hogy 2 éves kora után elkezdem a rendes ágyra való átszoktatást, mert úgyis szükség lesz a kiságyra, ha majd meg lesz a kistesó (valamikor).
Lehet venni felszerelhető leesésgátlókat, és ezt szinte minden tipusú ágyra fel lehet szerelni.
de ha nem is rögtön ezzel indítuk, akkor egy síma szivacs matracra szoktatom át. Onnan mégis csak kisebb a valószínűsége, hogy leesik.

Most néztem meg, hogy 4 hetes korában az én fiam is 110-120-at evett, de Ő napjában 7-8 alkalommal. Szerintem nem sok a 150, főleg ha csak 5-6* eszik. Nekem azt mondák, hogy az a lényeg, hogy a napi mennyisége meglegyen, azt úgyis Ő osztja be magának, hogy milyen adagokkal és hányszor. ne aggódj, inkább örülj neki.

Myra
Te se aggódj, hogy sokat eszik a babád.
Mintahogy írtam is, az enyém ugyanígy nagy kajás volt, a második héten 510gr hízott.
Mivel tartod szinten a tejtermelést?

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok,
Egy rémálom az életem..Kép
Zsófi imád cicizni, Zsombi (két éves) ezt kicsit nehezményezi. Délelőttönként alig várom, hogy hazaérjen valaki. Ma reggel hattól mostanáig kánonban bömböltek. Mostanra kidőltek Kép, csak el ne kiabáljam.
Én az igény szerinti szopi híve vagyok, szóval, hogy naponta hányszor van cicin a kis prüntyi, hogy őszinte legyek, fogalmam sincs, sokszor.
Hízik is, mint egy disznó, 3 hetesen 1 kg-t.
Myra,
Ahogy írod, hogy nagy praktikákra van szükség a tejszaporításhoz, én azért nem javasolnám a négy órákat, minél többször szopik, annál több tejed lesz. A négy óra szerintem két hetesen nagyon sok idő.
Az meg, hogy mennyit eszik a baba, szerintem erősen gyerekfüggő, aggódni nem kell miatta.
Négy gyermekem közül a Nóri baromi sokat evett, 8 kg volt 2,5 hónaposan, Angi nem volt nagy evő, és Zsombi sem. Viszont mire két évesek lettek, mindegyik behozta, illetve leadta. A felnőttek sem egyformán esznek, én pl. egy bélpokol vagyok hetekig, mégsem látszik, annyira Kép.
Én momdjuk nem is mérem, mennyit eszik Zsófi, amig rendesen hízik, szerintem csak egy felesleges stresszforrás az anyáknak. Viszont, amint megnyikkan, cicire teszem, ha egy óra múlva, hát akkor legyen úgy.
Na sok puszi mindenkinek, ha sokáig nem jelentkezek, az csak azért van, mert baromi macerás az időmet beosztani Kép,
Zsuzsa
zsuzsa99
 
 


SziasztokKép

Aranyhold,
Ismerem a Minimanót, sőt mi nagyon sok cuccot ott szereztünk és szerzünk be, nem annyira csillog-villog a bolt mint a nagyok(Brendon stb.) de minden van negyed áron és minőségben úaz.

A légzésfigyelő és a matrac milyensége között semminemű összefüggés nincs. A légzésfigyelő minősége és az elhelyezés a lényeg. Pl a Baby sense II mindkettő alatt működik, ezt amúgy a tanfolyamon a Madarászban Szánthó főorvos és csapata el is mondja. A különbség a kókusz és sima matrac között árában van és persze a baba hátára gyakorolt hatásában. A matrac jobban süpped míg a kókusz matrac keményebb. Amúgy ez útobbi is remekül tisztítható, bár leginkább nyáron (húzata gépben mosható) maga a kókusz rész is kézzel kimosható majd napon szárad.

Kika
kika
 
 


Sziasztok

A matrac témához kapcsolódóan még annyit, hogy a síma szivacs matracból is lehet különböző magasságú és keménységűeket kapni. Van egy "szivacsos hely" ahol Te választahtod ki a fent említetteket és ez alapján pár nap alatt levágják, és mosható, zippzáras huzatba varrják. Mi a pelusozóra is itt vettük meg.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Aranyhold
A férjem is azt hozta fel a kivehető lécek ellen, hogy a gyerek seperc alatt szétszereli. Én csak legyintettem, hogy á, addigra úgyis kinövi, de ezek szerint?! Kép
Az ágyat én sem akarom másra csak alvásra használni, de ezek annyira ingatagok voltak... persze lehet, hogy nem volt rendesen összecsavarozva...
Drága ágyat mi sem akarunk, de tartósat igen, hogy 1-2 kistesót is kiszolgáljon.
Pelenkázóra persze én is zártra gondoltam, de hogy azon belül a fiókok v. a polcok a praktikusabbak? (Olyan sokféle variációban van...)
Babakocsi: a súly annyiban számít, hogy naponta kell felcipelnem gyalog a 3. emeletre. Kép Amit kinéztem rájöttem mégsem az igazi, mert nincs benne "mózeskosár" (olyan fekvő, füles cuccra gondolok, amit ki-be lehet tenni a kocsiba, teljesen vízszintes, nem hordozó).
Köszi a Minimanót, majd megnézem!

Mucus
A szivacsos hely hol van?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas

A szivacsos Kőbányán van, egy kis eldugott házikóban, mi is tök véletlenül bukkantunk rá. Ha érdekel, a címét előkotrom valahonnan.
Nagyon olcsó hely egyébként, megéri.

Harmadikra gyalog? babakocsival?
Húú! nem lehet lent hagyni valami elzárt helyen?
A mózeskosaras babkocsik nagyon jók, de lényegesen drágábbak, és nagyobb a vázuk, hogy rá férjen a kosár.
Mi normál két funkvciós (fekvő, és 4 ponton állítható ülőset) vettünk, és külön vettünk egy mózikosarat. Tudod olyan kis romantikus, fonottat (4 ezerért). Arra, hogy az autóban tudjunk vele utazni, ez is tökéletesen megtette az első 2 hónapban, utánna meg a bébi hordozóban ücsörgött. Ha meg az utcán tologattam, akkor nem kellett a kosár, mert a fekvő részén feküdt a kocsinak.

A Minimanóba én is beszoktam nézni, vannak jó dolgok. Mi tavasszal csak ott kaptunk sport babakocsit. A Megába egy darab sem volt.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Mucus
A szivacsos ráér, majd jelentkezem amikor kell a cím, köszi!
A kocsit nincs hol lenthagyni sajnos. Van pince, de dohos és vastagon penészes. Szóval oda nem rakhatom. Más lehetőség nincs.
Olyan romantikus mózeskosár öröklődött nálunk a családban, még én is abban voltam baba! Kép Azóta sajnos olyasvalakinél van, akitől nem tudjuk visszakérni.
A kocsiba azért gondoltam olyan belevaló mózest, mert a 2 funkciós lefektetve nem túl huzatos? Meg azzal ki lehet úgy kapni, hogy fel sem ébred... nem?
A Minimanóba elnézünk vmikor... Bár nem túl munkaidőbarát a nyitvatartás, így szombat lesz belőle...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas
Te már szinte tavasszal szülsz, akkor már nem lesz olyan hideg, hogy a fekvős kocsi huzatos legyen. Meg egyébként nem huzatos. Az én fiam az egész telet abban töltötte, mert csak kint akart aludni.
Abban viszont igazad van, hogy csak úgy lelehet kapni a vázról a mózit, és nem kell a babust piszkálgatni. Bár nekem ezzel sem volt gondom amíg használtuk a kosarat, mert ha elaludt az autóba, akkor símán kitudtam venni a kosárból és átraktam a babakocsiba. Még öltöztetni is tudtam alvás közben. Bezzeg mostanság.....

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok!
Cas: én is azt akartam mondani, amit Mucus. Te tavasszal szülsz, a nagy kocsit leginkább nyáron fogod használni. Szerintem nem nagyon van értelme a zárt mózesnak.
Ja, és könnyű kocsik. Ha nem "muszáj" szempont a tolókar átfordíthatósága, akkor nézd meg a Graco kocsikat is, azok jó könnyűek.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Mucus, Cory
Köszi az ötleteket! A Graconak majd utána nézek...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: