Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Én még csak 9 hetes boldog kismama vagyok. Megnyugtató olvasni a tásalgásotokat, mivel szerintem első szülésnél mindenki izgul, fél, hogy mi vár rá. A ti leírásaitok alapján azonban elmúlik az összes fenntartásom.
Én a dr. Zsolnai Csabánál fogok szülni. Nekem nagyon szimpatikus doki. Szült nála valaki mostanában?
Üdv,

Beja
derdák_bea
 
 


Ja! Azt elfelejtettem, hogy a János Korházban lesz a NAGY ESEMÉNY!

Üdv,

Beja
derdák_bea
 
 


Szia Beja!
Gratulálok a kisbabádhoz!Én ez év áprilisában szültem a János kórházban a Zsolnai doktornál, minden rendben volt, nagyon meg voltunk elégedve mindennel. Szimpatikus, alapos, türelmes és kedves orvos, maximálisan megbíztam benne.Én is izgultam, mert nekem is az első babám született most. De nagyon jó kezekben voltunk!
Ha valamire kíváncsi vagy bővebben, szívesen válaszolok!
További boldog pocakosodást!
Üdv: Melitta
melitta
 
 

 
 

Kicsit off: Melitta !

téged lánykori neveden nem Egri Melittának hívnak????

ha igen, írj: ladanyi@hdsnet.hu

üdv: kulcsár kata
maszat
 
 


Szia Maszat!
Sajna nem Egri Melittának hívnak, de remélem,hogy sikerül megtalálnod a Te Melittádat is!
Üdv: Melitta
melitta
 
 


Sziasztok!

Van egy eladó hordozókendőm használatival 3500 Ft-ért ha érdekel valakit. e-mail: virgile@freemail.hu

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
virgike
 
 
 


Szia Melitta!

Aranyos vagy, köszönöm a gratulációt! Ha ápriliban szültél, akkor még "friss" kismama vagy!
Én is gratulálok Neked! Remélem jól vagytok mind a ketten! Fiú-lány lett? Ja igen! Azt akarnám megkérdezni, hogy szülésznőt kit választottál, illetve, hogy meg voltál-e elégedve vele? Mert gondolom, mivel a szülésznő van veled intenzíven, nem mindegy a választás. Olyan jó Neked, hogy már babázhatsz! Nagyon vágyom már rá én is!

Most már lassan elkezdek pocakosodni is!

üdv,

Beja
derdák_bea
 
 


Szia Beja!
Én is köszönöm a gratulációt! Jól vagyunk mindketten és kisfiam született! Már a 16.-héten megmutatta, hogy fiú lesz, pedig én úgy éreztem, hogy kislányt várok! Meglepett bennünket!Nagyon jó baba, bár most a fogacskák miatt egy kicsit nyűgösebb!
Nekem nem volt választott szülésznőm. Az én szülésemnél éjszaka az Annamária volt velem, Őt reggel a Brigitta váltotta és Ő is maradt a baba születéséig. A vezeték nevüket nem tudom, de majd utánaérdeklődök. A Héber Judit is nagyon kedves, Őt a szülésfelkészítőről ismerem! De úgy tudom, hogy Ő is babát vár! Én meg voltam Velük elégedve. Más is szült akkor amikor én, így nem csak nekem segítettek, de a párom velem volt így nem maradtam egyedül. De biztosan sokat jelent egy választott szülésznő, aki végig melletted tud lenni, masszírozza a derekadat és lelki támaszt nyújt. Azt hiszem legközelebb én is élek a lehetőséggel.
Én és a párom rendszeresen elmentünk a kórházba a szülésfelkészítőre (a 31. héttől, 6 alkalom), ott a Judit mindent elmondott amit tudni kell a kórházi gyakorlatról, a szülésről és a baba ellátásáról. Nekünk sokat segített és megmutatták a szülőszobát is. Akkor szerintem meg lehet ismerkedni a szülésznőkkel is, vagy esetleg kérdezd meg a Zsolnai doktortól, hogy ajánl e valakit.
Mikorra várjátok a kicsit? Hogy érzed magad? Reggeli rosszullétek, émelygés stb. voltak?

Üdv: Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!

Szegény picúrod, nagyon rossz lehet, hogy jön a foga, de ugye ez az élet rendje. Oltásokat hogyan viseled, a volt kolléganőm mondta (ők most 6 hónaposak), hogy Ő előbb sírt, mint a kislánya.
Mi fiút szeretnénk, de hát majd kiderül, hogy mit alkottunk, innen már nem rajtunk múlik.
Mi is elmegyünk majd a férjemmel a szüléselőkészítőre. Ártani nem árt.
Mindenképpen be szeretnék menni a szülőszobára is, mert szerintem fontos, hogy az ember ne "idegen" környezetbe menjen. Azt hiszem igazad van, megkérdezem a Zsolnai dokitól, hogy melyik szülésznőt ajánlja. A kis "medvebocsunk" május 27-e körül érkezik, ha minden a terv szerint megy.
Én remekül érzem magam! Egyenlőre semmi hányinger, rosszullét nincs. HÁL ISTNNEK! Nemrég voltam ultrahangon, olyan édes volt a picur, "integetett"!
Neked könnyű szülésed volt? Persze ez relatív fogalom! Ez nyilván nem könnyű dolog, de a legcsodálatosabb, amire az női emberi test képes.

Legyetek jók, és legyetek jól a kisfiaddal!

Üdv,
Beja
derdák_bea
 
 


Szia Beja!
Hát szerencsés vagy, hogy elkerültek a reggeli rosszullétek, és ha eddig nem voltak most már szerintem nem is lesznek. Örülök, hogy jól érzed magad és a kis pocaklakó is jól van. Vigyázz Rá nagyon!
A oltásokat én is nehezen viseltem, főleg az elsőt amit már itthon kapott. De belejöttünk, olyan gyorsan elfelejtette a fájdalmat, hogy egy kis sírás után már mosolygott a doki nénire. Szerencsére most egy jó darabig nem lesz újabb oltás.
Sikerült megtudnom a szülésznők nevét: Héber Judit, Mayer Annamária, Lacik Tünde és Brigitta, sajna az Ő vezetéknevét nem tudtam kideríteni. Nekem is sokat jelentett, hogy láthattam a szülőszobát. Mert előtte olyan misztikus dolognak tartottam és nagyon kíváncsi voltam rá, hogy hol lesz a nagy esemény. Nagyon klassz az egyágyas szülőszoba, de a 3 ágyas is jó. Akkor az egyágyas már foglalt volt így a 3 ágyasban szültem. Valahogy a szülőszobalátogatáson azt a bal szélső ágyat néztem ki magamnak, ahol végül is szültem. Jó volt, mert mellettem látták el a picit.
Végül is nem volt nehéz szülésem, csak hosszú! 16 órát vajúdtam és a végére nagyon elfáradtam. Nem fájásokkal indult a szülésem, hanem felső magzatburok repedéssel. Így szivárgó magzatvízzel mentünk be este a kórházba. Fél 10 től elkezdtük várni a fájásokat, amik lassan de jöttek-fájtak, aludni nem tudtam. Hajnalban előkészítettek aztán reggel megjött a Zsolnai doktor. Kaptam fájáserősítőt és akkor már bekeményítettek a fájások is. Járkáltam, labdáztam amíg volt erőm, de nagyon fáradt voltam. 2 újjnyi tágulásnál EDÁ-t kértem, amit a doktor úr meg is szervezett. Az aneszteziológus minden elmondott és bekötötte olyan 11 körül. Nekem megváltás volt, gyengült a fájdalom és szunyókálni is tudtam, szépen tágultam, na és erőt gyűjtöttem. A kitolási szakra elmúlt a hatása és nemsokkal fél 2 után megszületett a fiam. Az volt életem legszebb pillanata! A varrás előtt megint kaptam egy adag fájdalomcsillapítót és így nem éreztem semmit belőle. Nekem nagyon bejött az EDA, igaz a terveim között nem szerepelt, de az élet úgy hozta, hogy akkor, ott szükségem volt rá.
Szép élményként maradt meg bennem a szülés, ezt mondtam és meg is köszöntem a dokinak. Remélem a második baba születése is hasonló lesz.
Na most jó hosszú levelet írtam, bocsi, de úgy kikívánkozott belőlem.

Vigyázz magadra és a kis "Medvebocsra"

Üdv: Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!

Nem is írtál hosszú levelet.
Legalábbis örömmel olvasom. Úgy hallottam, hogy Zsolnai doktor úr ellenzi az EDA-t. Tudod nála szült a sógornőm és neki nem adott, mondván a baba is kap belőle. (Mondta ezt a sógornőm). Ő szereti eltúlozni a dolgokat és megmásítani. Ezért kérdeztem meg egy kivülálló személytől, hogy neki milyen tapasztalatai vannak. A sógornőmnem nem igazán hiszek!Kép
Eddig úgy voltam vele, hogy jó lenne fájdalomcsillapító nélkül szülni, de szerintem ott, abban a helyzetben minden más megvilágításba fog kerülni. Hát... majd meglátjuk.
Pont ma mondtam a kolléganőmnek (ő is kisbabát vár, csak 4-5 héttel idősebb, mint én), hogy úgy babáznék már. Nézném, hogyan fedezi fel a világot, önmagát. Nézném, hogyan változik, stb.
Szóval GYÖNYÖRKÖDNÉK!
Köszönöm a szülésznők nevét! Medvebocsra nagyon vigyázok!

Vigyázz te is magatokra! A másodikat mikorra tervezitek?

Üdv,

Beja
derdák_bea
 
 


A Péterfiben fogok szülni Dr. Serfőzőnél tudtok egy profi szülésznőt??? Üdv. Juty
juty
 
 


Szia Beja!

Nagyon jó érzés a pici pocaklakót a kezedbe venni amikor megszületett, látni ahogy rácsodálkozik a világra és megnyugszik a közelségedre. Ott benn a szülőszobán jó volt kicsit hármasban lenni, és csak nézni a mi kisbabánkat, csak nézni. Azok a pillanatok nagyon mély nyomot hagytak bennem is és a páromban is. Ti is papás szülést terveztek?
Nagyon jó volt babázni végre, "gyönyörködni" a piciben, megcsodálni a csöpp kis kezeit, arcocskáját, nézni ahogy békésen alszik. De nemsokára Te is megtapasztalod ezeket az érzéseket, nagyon jó anyának lenni!
Mi a második babát egy kicsit "későbbre" tervezzük. Vissza kell mennem egy pár évig dolgozni és ha a picúr már ovis lesz talán jobban el tudok látni két gyerkőcöt is. Kis korkülönbséggel, "az egyik pici a másik kicsi" lehetőségre gondolva, nagyon nehéz dolgom lenne. A nagyik vidéken élnek így nem lenne a páromon kívűl segítségem. Aztán majd meglátjuk, hogy hogy hozza a sors a kistestvérkét.
Az nagyon jó, ha a kolléganőd is babát vár, meg tudjátok beszélni a dolgokat most és később is már a babás tapasztalatokat. Annak idején én is így voltam, csak a kolléganőm várta 6 héttel későbbre a picit. Most is gyakran összejárunk egy-egy baba-mama találkozóra!
Az EDÁ-ról: én sok mindent elolvastam róla még szülés előtt, sok pro és kontra érvet hallottam. Bevallom tartottam tőle. A Zsolnai doktor azt mondta nekem, hogy van lehetőség ilyen fájdalomcsillapításra (talán hagyományos fájdalomcsillapítást nem is alkalmaznak), de amikor a kismamák általában kérni szokták akkor már felesleges beadni, mert hamarosan kint a baba. Én úgy tudom, hogy a fájdalomcsillapító nem kerül közvetlenül a véráramba és a babának sem árt. Nem leszel teljesen érzéketlen deréktól lefelé, csak tompítja a fájdalmat, jól ellazít és ezért könnyebb a tágulás is. Egy adag fájdalomcsillapító nekem kb 1 óráig hatott, utánna kértem egy újabb adagot. A kitolási szakra már nem adtak, mert akkor érezni kell a tolófájásokat. A varráshoz már egy erősebb dózist adtak, így abból egyáltalán semmit nem érezni. De az altatóorvos mindent részletesen elmond, kérdezhetsz tőle, a bekötés után gyakran jön ellenőrízni. Ugyanúgy felkelhetsz, járkálhatsz, a hátadra feküdhetsz nem is érezni, hogy be van oda vezetve valami. A bekötés előtt helyi érzéstelenítés van, így nem fájt a szúrás sem, egy kis feszítő érzés azért volt. Én arra koncentráltam, hogy nyugodtan meg tudjak ülni 2 fájás közt és jó cicahátat tudjak produkálni a dokinak. A Zsolnai doktor szülés után azt mondta, hogy az EDA jó választás volt, nagyon jól reagáltam rá és hamarabb kibújthatott a baba is. Tehát nekem tényleg bevált és senki nem akart lebeszélni róla, gondolom a doktor úr felmérte a helyzetemet és nemsokkal később már jött is az anesztes orvossal.
De lehet, hogy Te mázlista leszel és "rövid " szülésed lesz és valóban nem lesz szükség fájdalomcsillapítóra! Így legyen! Szívből kívánom Neked!

Vigyázz magadra!

Üdv: Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!

Jó olvasni a soraidat és látni a gondolkodásmódodat. Igazán Kép
Igen, mi is papás szülést szeretnénk. A férjem is mindenképpen bent szeretne lenni, én meg naná, hogy szeretném, ha velem lenne és ő is azonnal láthatná a kis bocsunkat. A bátyámról itélve - aki majdnem sírt örömében (nehezen nagyon mutatja ki az érzelmeit)- egy apának szerintem igenis ott kellene lenni.
Kolléganő: hát igen, jó, hogy tudunk a várandóságról beszélgetni egymással. Legalább megbeszéljük, hogy ki hogyan viseli a ciklusokat.
Eda: meggyőztél!Kép De hát majd ott úgyis eldől minden. Előre nem tervezek. Bármi történhet.
Mázlista, ÉN?! Hát eddig csak a férjemmel volt szerencsém, de vele óriási!!! Másban nem árasztott el a szerencse. Nem is ez a lényeg. Azért köszönöm a jókívánságokat!
Abban igazad van, hogy két kicsi gyerekkel nagyon nehéz. Én a sógornőmnél látom, ugyan 3 év van köztük, de nagyon nehezen bír velük. Persze szerinten van egy kis rájátszás is benne. De tény, két picur nagyon eleven és teljes, egy emberes figyelmet kíván - fejenként.
Ha tudsz tegyél már fel képet a picurról. Kíváncsi lennék rá!

Legyetek jók!

Szia,

Beja
derdák_bea
 
 


Szia Beja!
Próbáltam képet feltenni a piciről, de nem sikerült, ugyanis mindegyik képünk nagyobb kiterjedésű mint a megengedett 300 KB. De ha szeretnéd szívesen elküldök néhány fotót e-mailben, ha megírod az e-mail címed (vagy felteszed a profilodba).
Jó olvasni, hogy a párod is bent szeretne lenni önként a szülésnél! Az én férjemet anno sokan le akarták beszélni róla mindenféle ügyefogyott indokokkal, persze olyanok akik maguk sem vállalták a részvételt. Könnyebb lenne a folyosón izgulni? Nagyon jó volt, hogy velem volt és Ő se bánta meg. Mondjuk legközelebb több elemózsiát csomagolunk Neki, mert nagyon éhes volt az izgalomtól. Nem számítottunk rá, hogy ilyen sokáig tart majd.
Valóban nem lehet kiszámítani a szülés lefolyását, de bízni lehet és kell is a legjobbakban! A pozitív hozzáállás már fél siker! Én azt az elvet vallottam, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott terhesség után a szülés is csak jó lehet! Igaz néha megnéztem a Szülőszoba című sorozatot, na akkor egy kicsit mindig berezeltem. Te láttál már belőle egy-két részt?
Na mára búcsúzom!

Vigyázz magadra!

Üdv: Melitta
melitta
 
 


Judy!

Én is P-ben szültem tavaly. Nekem a Keserű Ági volt a szülésznőm. Csak ajánlani tudom. Nagyon nagy élmény volt vele a szülés. Rettentő kedves, figyelmes, jó pofa de amellett tapintatos. Szóval ajánlom!

Ivett
staff
 
 


Szia Melitta!

Persze, hogy szeretném látni képeket.
A mail címem: derdak.bea@advertisz.hu
Ez céges, de csak én látom.
Nagyon várom!Kép
Én is nézem a szülőszobát, de engem nem negatív érzésekkel tölt el. Van olyan kismama, aki kifejezetten megnyugtat. nyilván ezekből az esetekből nem kell levonni következtetéseket. Mindenkinél más ez a dolog. Tudod, igazából csak azért nézem, mert olyan jó látni a végén a babyt és a szülők arcát. Lehet, hogy ez hat rám nyugtatólag.
Szóval pakoljak elemózsiát az uramnak, nehogy éhenhaljon szegény. Rendben.

Most mennem kell!Kép
Várom a képet.


Legyetek jók!

Üdv,

Beja
derdák_bea
 
 


Sziasztok!

Én a 27.hétben járok és már egyre többet gondolok a szülésre. Jánosban fogok szülni, Dr. Elekes Tibornál. Tudtok róla valamit?

KÖszi Évi
balna
 
 


Szia Beja!

Remélem jól vagy?
Kültem át képeket a kicsiről az e-mail címedre. Ha esetleg nem mentek volna át, elküldöm mégegyszer!

Vigyázz magadra!

Üdv: Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!

Igen jól vagyok. Nem jelentkeztem, mert szabin voltam, otthon pedig nincs számítógépem. El kellett mennem vizsgálatokra.
A képeket megkaptam a pici fiadról. TÜNDÉRI!KépKépKép
Megmutattam bent a kolléganőknek is.
Mekkora most a bébid? Hossz/súly, ilyenekre gondolok.
A tegnapi szülőszoba ijesztő volt. Ez most nem tetszett igazán, de hát minden benne van a pakliban. (szokták mondani)
Remélem Ti is jól vagytok! Kép
Bár ilyen fiúval az oldaladon TE biztos, hogy jól vagy!Kép

Legyetek jók a picurral! Kép
Jó hétvégét!

Szia,

Beja
derdák_bea
 
 


Szia Évi!

Én nem ismerem Dr. Elekes Tibort. Próbálj megnézni régebbi irományokat, hátha ott írnak róla az akkori kismamák.
Konkrétan a Kórházak,szülészetek topikba nézelődj.
A János kórházról pedig eddig én csak jót hallottam.

Pihenj sokat, vigyáz magatokra!Kép

Szia,
Beja
derdák_bea
 
 


Sziasztok!

Mennyit szokás fizetni szülés után az orvosnak? Szülésznőnek? Az az igazság, hogy én minden hónapban a vizsgálatkor fizetek a dokimnak, és úgy gondoltam, hogy akkor így szülés után nem kell majd olyan sokat fizetnem. Az orvosom azt mondja, hogy annyit adok, amennyit jónak tartok...
Köszi
Évi
balna
 
 


Szia Beja!

Örülök, hogy jól vagy! Már megijedtem, hogy valami baj van!
Köszi velünk is minden rendben! Örülök, hogy tetszettek a képek a kicsiről. Rengeteg képet csinálok róla, szeretek fényképezni. Pont a héten voltunk mérlegelésen, jelenleg 9200 gramm és 72 cm. Már sokat nőtt és hízott hiszen születéskor 3800 gramm és 56 cm volt. Jó étvágya van! Sorra növi ki a ruhatárát! De ez persze nem baj! Nagyon mozgékony,érdeklődő kisgyerek és nagyon sokat mosolyog.
A szülőszobát én is láttam, valóban ijesztő volt egy kicsit. Ez a két történet most szerintem "extrém" volt a köldökzsinór csomók miatt. Mert eddig nem is emlékszem rá, hogy lett volna ilyen rész. De erre az eshetőségre gondolni sem szabad! Beszéld meg a kis Medvebocsoddal, hogy nagyon vigyázzon arra a zsinórra és óvatosan közlekedjen odabent! Sok sok sok sok pozitív gondolat!!!!!
Mondjuk engem a leszíjjazott lábak látványától is kirázott a hideg. Én ettől a szülési pozíciótól mindig is rettegtem, de szerencsére a János kórházban ettől nem kellett tartani. Azt azért hozzá teszem még, hogy erre irányult az első kérdésem a szülésfelkészítőn. Biztos ami biztos, gondoltam!

Vigyázz magadra és a picire!

Üdv: Melitta
melitta
 
 


Szia Évi!

Ha gondolod priviben elmondom, hogy mi hogy intéztük az anyagiakat!

Üdv: Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!

Igen az jó lenne ha elmondanád! E-mail címem: balnus@hotmail.com

Köszi előre is
Évi
balna
 
 


Szia Melitta!

A Jánosban választható szülési módok vannak?
Persze a dokitól is meg fogom kérdezni, csak kíváncsi vagyok, te mit tudsz erről.
Én a szabadválasztás híve vagyok. Szerintem én fogom tudni, hogy mi jó nekem, és mi nem jó.
Légyszíves írd le nekem is a mailemre a pénzügyi dolgokat. Az is érdekelne, hogy a szülésznőnek mennyit "kellene" adni.
Tegnap volt bent a munkahelyemen a volt kolléganőm a 6 hónapos lányával. Annyira édes volt a pici. Nagyon jó kismamaként "friss" kismamákkal és babákkal találkozni. Megnyugtat!Kép
Én is olyan méretekkel születtem, mint a fiad.
KépKépKép
Vigyázz magatokra és nőljön csak a fiad!

Üdv,

Beja
derdák_bea
 
 


Szia Bea!

Mi is jól vagyunk,remélem Te is! Hamarosan gazdagabbak leszünk 2 új fogacskával! Talán holnapra kibújnak végre, ez most nagyon megviselte a picikémet.
A szülési módoknál az állva, guggolva, kádban, vagy a szülőszéken való szülésre gondoltál? Úgy tudom, hogy a szülőágyon történő szülést preferálják, félig ülő helyzetben. Az egyágyas szülőszoba az nagyon szupi-mupi, de úgy emlékszem, hogy ott sincs szülőszék és kád az biztosan nincs. A felkészítőn azt mondták, hogy vajúdni akárhogy lehet, ahogy kényelmes (fekve, állva, sétálva, labdázva), még infúzióval és EDÁval is lehet járkálni. Ahogy bíros erővel! Függőleges testhelyzet a legkedvezőbb a gyorsabb tágulás miatt. A szülőágyat a kitolási szakra szétszedik, vagyis átalakítják, hogy a baba fogadására megfelelő legyen. Kengyelt nem rakják fel rá, csak a varráshoz. Az a legjobb ha megbeszéled a Zsolnai doktorral az elképzeléseidet! Ha minden rendben zajlik miért ne lehetne másképpen? Kíváncsi vagyok, hogy mit mond majd! Nekem végülis jó volt így, nem nagyon lett vola erőm állni már a végén, de az is igaz, hogy nem is nagyon gondolkodtam el más szülési módokon. Ott úgyis érezni fogod, hogy hogy kényelmesebb és hogy hogy tudod segíteni a babát a kifelé vezető úton! Csodákra képes a női szervezet!
A munkahelyeden jó sok kismama van! Kismamabarát a munkahelyed? Úgy értem tekintettel vannak az állapotodra? Kímélnek?

Most búcsúzom!
Küldöm az e-mailt is a pénzügyi dolgokról!

Vigyázz magadra nagyon!

Üdv: Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!

Először is köszönöm, megkaptam a mailedet.
Hát, hasznosak az információk az anyagi dolgokról.
Keményen spórolni kell erre a nagy eseményre.

Szegény picúr! Biztosan nagyon rossz, hogy jön a fogacskája. Nekem már 3 éve növöget a bölcsességfogam, de még mindíg nem jött ki teljesen, úgyhogy tudom, a fogfájás milyen szuper érzés. Ő meg még nem is tudja, hogy miért fáj a kis ínye. Bátyáméknál is mindkét leányzónál ez a folyamat nagyon rossz volt. Talán a kisebb tündérke(Adrienn) jobban viselte.
Szülési módokon pont azt értettem, amit írtál. Majd egyeztetek a Zsolnaival, hogy mit lehet, és beszámolok róla Neked, hogy mit mondott.
Felkészítőre mikortól (hány hetesen) kezdtél járni?
A munkahelyről tavaly 2 kismama szült. Most idén én és a kolléganőm vagyunk várandósak. A főnökeim nagyon aranyosak és segítőkészek. A cigizőket eltávolítoták a közelünkből, amely csak úgy ment, hogy át kellett rendezni az egyik szobát, ami eddig a cigihelyiség volt. Rossz híreket nem akarnak velünk közölni, a többieknek szóltak, hogy ne idegesítsenek fel minket semmi felesleges dologgal. Szóval, nagyon figyelmesek. Hamarosan lesz egy megbeszélés, hogy ki hogyan gondolja a továbbiakat. Meddig szeretnénk dolgoni, hány órában, stb., illetve, hogy milyen papírokat kell beszereznünk a cégnek, mielőtt elmegyünk. Abszolút kismama-kisbaba barát a cégünk. Szerencsém van.Kép
Képzeld, szegény kolléganőmnek a hormonvizsgálaton, nem lett jó valami érték.Kép
Szegény nagyon kikészült, előbb el is ment haza.
Próbáltam nyugtatni, hogy nem biztos, hogy baj van, ne izguljon. Majd jövő héten megy dokihoz és megbeszélik, hogy mi is a teendő.
Én dec. 8-án megyek erre a hormonvizsgálatra.
Hát...! Remélem a legjobbakat.

Most mennem kell.
Örülök neki, hogy jól vagytok!KépKép

Maradjatok is ilyen jól!Kép
Üdv,

Bea
derdák_bea
 
 


Szia Bea!

Nálunk a fogfájás sajna még mindig napirenden van, az egyik fogacska már kibújt, a másik még várat magára. De nem panaszkodom!
Mi a 31. héten kezdtük el a felkészítőre járást. A Zsolani doktor ajánlotta és másoktól is hallottam, hogy nagyon hasznos, főleg első babásoknak. Nekünk úgy jött ki, hogy lement a 6 előadás és egyiken sem tudtunk bemenni a szülőszobába, mert nem volt üres. Aztán úgy döntöttünk, hogy elmegyünk mégegyre, max meghallgatjuk mégyszer a császármetszést, de pont aznap volt üres a szülőszoba így meg tudtuk nézni. Folyamatosan mennek az előadások keddenként 5. órától a szülészet könyvtár termében, bármikor be lehet kapcsolódni. Mondjuk nem árt egy kicsit korábban odaérni, mert elég sokan szoktak lenni. Nagy az érdeklődés!
Nagyon klassz akkor a munkahelyed, ritka az ilyen! Ez egy kismamának nagyon sokat számít!
Miért kellett a koléganődnek hormonvizsgálatra mennie? És Neked miért kell? Milyen vizsgálat ez?
Én nagyon szorítok Neked december 8.-án, remélem minden rendben lesz!

Már ideje aludni mennem, így mára búcsúzom!
Vigyázz magadra!

Üdv: Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!


AFP a vizsgálat, amire mennem kell, és ami nem lett valami jó a kolléganőmnek.
Felkészítőre mindenképpen szeretnék menni. Kíváncsi vagyok sok mindenre, amire persze választ az ott dolgozók tudnak adni. Ezekre az előadásokra szeretném, ha a férjem is jönne, mivel neki is kell egy kis felkészítés.
Olyan aranyos, nézi velem a szülőszobát. Egyáltalán nem idegenkedik ettől a dologtól. Azt az egyet mondta, hogy azt biztosan nehezen fogja viselni, amikor látja a kínjaimat. Meggyőztem, hogy ez a dolog fájdalom nélkül nem megy. Képzeld, van egy barátnőm, aki - szerintem 1.000.000 nőből csak 1 van ilyen - semmilyen fájdalmat nem érzett. Azt mondta, neki olyan volt, mint amikor hascsikarása van. Persze azt is mondta, hogy ez azért volt rossz, mert nem érezte, hogy hol tart. Hááááááááááááááát!!! Azért valahol írigylem! Kép
Neked a munkahelyen nem voltak figyelmes, amikor állapotos voltál? Legalábbis kérdéseidből és a válaszodból ez tűnik ki.
Köszönöm, hogy szorítasz Nekem! Kép

Vigyázz magatokra!

Szia,

Beja
derdák_bea
 
 


Szia Bea!

Utána már nekem is leesett, hogy biztosan az AFP vizsgálatra gondoltál. A kolléganődnek alacsony vagy magas lett a szintje? Hát igen én is izgultam az eredmény miatt, ráadásul vagy 2 hetet várni is kellett rá. Ne izgulj minden rendben lesz! Én nagyon utáltam azt a sok vérvételt! Te, hogy bírod?
Az én párom is amiatt aggódott, hogy hogy tudja elviselni majd, hogy én szenvedek! Ő is jött velem a felkészítőre. Szerintem ez jó is így, mert az apukáknak is tudniuk kell, hogy mire készüljenek, hogy tudnak segíteni. A Juditka mindig mondta, hogy az apukák mikor-hogy segíthetnek és tehetik magukat hasznossá. Jó lenne ha kifognátok az egyágyas szülőszobát. Ott kettesben lehetnétek a vajúdás alatt, nem lenne akkora jövés-menés!
Valóban szerencséje volt a barátnődnek, hogy ilyen könnyű volt a szülése! Ő is a Jánosban szült? Te régóta ismered már a Zsolnai doktort?
Az én munkahelyemen jól indultak a dolgok, aztán egyszer csak leváltották a főnökömet és az új pedig eredményeket akart mindenáron. Így az utolsó 2 hónapban nem dolgoztam már, otthon nyugisabb volt. Sokat idegeskedtem és keményedett a pocakom! Jobb volt otthon!Igaz tanulnom kellett mert szülés előtt 1 hónappal fejeztem be a szakvizsgámat.

Na mára búcsúzom!
Vigyázz magadra!

Üdv: Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!

Alacsony lett a kolléganőmnek.
Szegény ma volt ultrahangon. Nagyon elkeseredett, mert ott sem mondtak semmi bíztatót. A babafejében (azt hiszem) van egy 8mm-es ciszta, ami akár fel is szívódhat és akkor nem kell aggódni. 30-án fog elmenni magzatvíz vételre.
Olyan rossz látni, hogy ennyire maga alatt van. Nagyon szeretem őt! Nem egy lelkis emberke, de ez természetesen nagyon megviseli.
A vérvételtől én nem vagyok ideges.
Inkább az idegesít, hogy mint a példa mutatja, egész terhességed alatt nem lehetsz 100%-ban nyugodt, csak amikor a kezedbe veszed a babát.
Én is reménykedem abban, hogy az egyágyas szülőszobát foglalhatom el.
A barátnőm nem a Jánosban szült. Neki még fogadott orvosa sem volt.
A Zsolnait kb., 7 éve ismerem. Azóta járok hozzá rendszeresen. A Sógornőm vitt el hozzá. Nekem már akkor szimpatikus volt. Most már egy kolléganőm is hozzá jár. Azért tudod más az, hogy valaki szimpatikus a vizsgálatok alatt, és más az, hogy hogyan számíthatsz rá a szülésednél. Ezért tettem fel a kérdést ebben a fórumban. Persze mindenkinek más stílusú ember jön be, de mivel nála szült a sógornőm, ezért nem aggódom annyira. Persze te is megnyugtattál, mivel csupa jót írtál róla.
Én addig szeretnék dolgozni, amíg csak be bírok járni. Sajnos az utazás nem egyszerű. Én a 16. kerületben lakom és a 11. kerületben dolgozom. Hát hagy ne modjam milyen minden nap bejárni (busz-metró-villamos) cirka 2x1,5 óra. De nem panaszkodom, mert megéri bejárni a társaság miatt.
Úgy tervezem, hogy legalább április közepéig dolgozom. Május 30-ra vagyok kiírva. Majd elválik! Kép
Szerintem egy olyan főnök, aki nem segít a beosztottjának, sőt még alá is tesz mert várandós, hát az menjen a ...
Ez mindíg dühített!

Az AFP vizsgálatod annó jó lett?
Bocsánat, hogy ennyi foglalkozom vele, de most ez nagyon piszkál.

Vigyázz magatokra!

Üdv,

Beja
derdák_bea
 
 


Szia Bea!

Hát valóban fárasztó lehet a 16. kerületből bejárni a 11.ker-be! Hosszú út minden nap 2x-is! Főleg nagy pocakkal lesz fárasztó! Nekem csak kb. fél órát kellett utaznom, de azt is elég volt végigállnom. 1 kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor adták át a helyet a buszon, vagy a metrón. Ez olyan furcsa volt nekem, sokat változott a világ!
A Zsolnai doktort én is régóta (5 éve) ismerem, nekem is úgy ajánlották amikor Bp.re költöztünk! Akkor lehet, hogy találkoztunk is már tudtunkon kívűl valamelyik rendelésén!
Én is sajnálom a kolléganődet, nehéz lehet Neki most. Bízzunk benne, hogy nem lesz semmi baj a babával! Nem mondták neki, hogy mi történhetett a pocakban amiért ciszta alakult ki?
Nekem anno 2,3-as lett a MOM értékem, ez a skála szerint mérsékelten emelkedettet jelentett. De az UH-n mindent rendben talált a doktor úr. Az AFP-s ultrahangon nagyon alaposan megnézik a Babót és meg is mérik. Mondjuk nekem volt egy kis ellenanyagtermelésem is, így lehet, hogy az is közrejátszott. Emlékszem, én pont a 16. héten éreztem először a picit mozogni. Olyan furcsa érzés volt, mint amikor apró buborékok szállnak fel és peszegnek rendszeres időközönként. Aztán később persze erőteljesebb és határozottabb lett a mozgás, ami már inkább rugdosás volt! Hamarosan Te is meglátod milyen csodálatos érzés lesz!

Na mára el is búcsúzom! Megyek aludni!
Vigyázz magadra!

Üdv : Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!

A volt kolléganőm is mondta, hogy buszon egyáltalán nem adták át neki a helyet. Pedig abszolút látszott ugye, hogy nem meghízott (HASRA), hanem kisbabát vár. Volt, hogy szólt is, mert fájt a lába és a gerince. Teljesen jogosnak tartom.

Tényleg, lehet, hogy már láttuk egymást a dokinál.
Mondjuk ezren járnak hozzá, de van akivel már többször találkoztam.

Azt mondta a kolléganőmnek a doki, hogy a ciszta lehet jó dolog is, abban az esetben, ha azért alakult ki, mert a babó agyacskája gyorsan fejlődik. Lehet azonban azért is mert Down kóros a picur. Reméljük a jobb verzió az igaz. A nőgyógyásza például azt mondta, hogy az agyban kialakult ciszta teljesen normális. Sokan nem tudják magukról, de felnőtként is cisztával az agyukban élnek, akár 100 éves korukig.
Egyenlőre még izgulunk a végleges eredményig.Kép

Nagyon várom már, hogy érezzem a kismackót.
Elvileg akkor érzed igazán, hogy van benned egy kis élet. Mindenki azt mondja, amit Te, hogy olyan érzés, mintha buborékk szállnának fel a pocakból. Olyan aranyos volt tegnap a férjem!Kép
Néztük a Fókuszt, vagy Aktívot - már nem is tudom - benne volt a Michell Wild (nem tudom így kell-e írni - bocsi), aki most már nagy pocakkal bír. Mutatták, a régen nagy port kavart Demi Moore fotót, amin szülés előtt pár nappal látható. Szerintem nagyon szép volt rajta. Voltak nyilatkozatok, amelyek arról szóltak, hogy azért az xy nem mutatta volna meg magát, mert ez nagyon intim dolog (mármint a pocak). A férjem erre kikelt magából, hogy ez hülyeség, mert egy pocakos kismama igenis szép, és hogy ezt büszkén mutogatni kell. Örülhetne minden nő, hogy a teste ilyen csodára képes. Olyan édes volt, ahogy mondta a magáét!Kép
Megint rájöttem - mint már annyiszor - hogy tökéletesen választottam.

Remélem jól vagytok! Pici fiad harci fogai bőszen nőnek. Kép
Azt akartam kérdezni Tőled, hogy a szülés után a gátseb dolgot, hogyan viselted? Tudom, ez túl bizalmas kérdés, ha akarsz válaszolj a mail címemre, ha nem akarsz válaszolni, hagyd figyelmen kívül.

Mennem kell, mert sok a munka.

Vigyázz magatokra!Kép

Szia,

Beja
derdák_bea
 
 


Szia Bea!

Én is szorítok a kolléganődnek, hogy ne legyen semmi baj a babával. Én is hallottam a cisztákról a buksiban. Sok babának a születése után veszik észre koponya UH-val, hogy ciszta van a kobakjában, azok általában fel is szívódnak maguktól. És valóban sok ember éli így le az életét, lehet, hogy nem is tud róla. bízzunk benne, hogy minden rendben lesz! Nekik is az első babájuk? A tarkóredőmérésnél minden rendben volt nála? Most nagyon rossz lehet Neki! Sajnálom!

A pocakmutogatós képekkel kapcsolatban igazatok van, nincs abban semmi szégyelnivaló! A nők a várandósság alatt igenis megszépülnek, de nem csak kívűlről hanem belülről is. Valami hatalmas boldogságot sugároznak és kivirulnak. A szakavatott szemek ezt azonnal észreveszik és hiába is titkolná az ember az első pár hónapban, hogy babát vár, észreveszik az arcán.
Nekem is tetszett az a kép Demiről, valóban jó nagy port kavart. A pocakot mindenképpen meg kell örökíteni, hogy a kis Manó is lássa, hogy hol lakott 9. hónapig és természetesen a babanaplóba is dokumentálni kell a pocakos anyát!

Mi is jól vagyunk! Haladunk a fogakkal és ügyesen kúszunk már! Lassan el kell kezdenem az alsó polcokról elpakolni, mert mire észbe kapunk a fiam már le is rámolta! Azt mondja az apjának, hogy "ATA". Olyan kis édesen tudja mondani!

Vigyázz nagyon magadra! Kellemes hétvégét Nektek!

Írok privit a gátsebről és társairól!!

Üdv Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!

A kolléganőméknek ez az első baba. A tarkóredő mérésénél minden rendben volt. Azért izgul, mert 31 éves és szerinte már veszélyesebb zónában van, mint egy 25 éves. Ez valahol igaz is.

Nagyon hamar elkezdett beszélni a fiacskád. Pedig én úgy tudtam, hogy a fiúk elég későn kezdenek (talán lustaságból) beszélni. Erős legénykéd van, ha már ügyesen kúszik. Úgy szeretem az ekkora piciknél, amikora földön másznak. Olyan édes a lábuk és a posijuk, ahogy rázzák.
Bátyám lányait és szerettem nézni ebben a korszakban. Most persze más dolgok vannak, amiket szeretek bennük.Kép A kisebbik (keresztlányom) úgy néz ki, mint egy angyalka - szőke, göndör hajú - de olyan, mint egy KISÖRDÖG.Kép Imádnivaló. A nagyobbik lány pedig már nagyon értelmes, jókat lehet vele beszélgetni.

Képzeld, már most kellett vennem nadrágot. Kezd nőni a pocó. Nem kényelmesek a normál gatyáim.

No, mennem kell, mert sok a munka.

Legyetek jók, vigyázz magatokra!
Jó hétvégét!

Szia,

Bea
derdák_bea
 
 


Szia Bea!

Remélem Nektek is jól telt a hétvégétek! Mi jöttünk -mentünk, vásárolgattunk mert nemsokára itt a Karácsony és még csak most kezdtük el az ajándékok beszerzését. Vettünk etetőszéket és hintát is a picinek! Azt mondják a hinta jól fejleszti a babák egyensúlyérzékét. Remélem, de szórakozásnak sem utolsó! Nagyon sokat magyaráz és szinte mindig mosolyog! Már birtokbavette a nappalit, emelgeti a popiját szerintem már a mászáshoz készülődik!Ma lerámolta a videokazikat a polcról így kicsit át kell rendeznem a szobát. Van járókája is, de oda csak ritkán rakom bele, had fedezze fel a "világot".
Szépek lehetnek a Bátyád leányzói! Kis szőke hajú tündérke! Mi is szeretnénk majd egy hugicát a kicsi fiunknak.
Az nagyon jó ha nő a poci! Most, hogy jártunk néhány bababoltban láttam sok szép kismamaruhát. sokkal nagyobb a választék mint amikor nekem kellett vásárolni, pedig nem is volt olyan régen. Emlékszem mennyit mentünk, mire kaptunk egy kisméretű nadrágot ami kényelmes is volt és csinos is. Kaptam egy halom ruhát kölcsön, de azokba kétszer is belefértem. A Brendonban láttam nagyon csini ruhákat! Ha van a közeletekben, nézzetek be oda is!
Remélem jól vagy és minden rendben!
Vigyázz magadra!

Szió: Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!
Ez az első alkalom, hogy így társalgok. Már sokszor nekivetemedtem, de valahogy mindig félbemaradt. Mikor megláttam a neved mindenképp írni szerettem volna, így rögtön regisztráltam.

Képzeld engem is Melittának hívnak!! Még soha nem találkoztam egyetlen névrokonommal sem. Csak felénk ennyire ritka ez a név?
Olvasgattam levelezéseidet, melyből kiderül, hogy van egy kisfiad, aki áprilisban született. Az én kislányom ( Melitta Ágota ) május 11.-én született.
Sopron mellett, egészen az osztrák határ mentén lakunk, ott is dolgoztam, így ott is szültem. Életem eddigi legjobb döntése volt.

Egyenlőre csak ennyit írok, minden jót!

Melitta
littu
 
 


Szia Littu!

Örülök, hogy írtál, bocsi, hogy csak most reagáltam a leveledre, de nem voltam net közelében!
Akkor Te is "friss" anyuka vagy még. Szép nevet választottatok a kislányotoknak! Akkor Ő már nemsokára 7. hónapos baba lesz! Nagyon gyorsan elszaladt ez a pár hónap! Vagy csak én érzem így? Örülök, hogy Neked is szép élményként maradt meg a szülés! (ez derül ki a leveled utolsó mondatából-jól értelmeztem?) A soproni kórházról nagyon keveset hallani, de akkor ezek szerint klassz a szülészete! Minden rendben volt? Sima szülés volt? Bocsi a sok kérdésért előre is!
A Melitta név valóban nem túl gyakori, de itt Pesten azért néha találkozni vele.

Vigyázz magadra!
Üdv: Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!

Nagyon bocs, hogy eddig nem jelentkeztem, de a munkahelyemen nagyon nagy hajtás van.
Már kezd elegem lenni a túlórákból!Kép
Na és a "tudom, hogy későn szólók, de azonnal kellene ez meg ez" kiborít!!!
Nyaf-nyaf! Elnézést de mára már kiakadtam!:8
Mikor szeretnétek a kistesót? Tesóméknál 3 év a korkülönbség. Szerintem az alapvető féltékenységen kívül nincs gond ezzel a korkülönbséggel.
A Dóri nagyon szereti a kishugát, persze néha megrángatja, de mostanában már vissza is kapja.Kép
Ma voltam AFP vérvételen. Kb., 10 nap múlva lesz eredmény.
A Brendonba én is láttam jó cuccokat, csak nagyon drágának találom.
Ha kell valami, akkor szerintem ebbe a boltba fogok visszamenni, mert az árak reálisak és legközelebb már kedvezményt is kapok.
A pocak meg csak nől és nől Kép
Egyre többet viszket, gondolom azért mert a bőr nyúlik.

No, mára ennyit tudok írni!

Remélem jól vagytok!
Vigyázz magatokra!

Üdv,

Beja
derdák_bea
 
 


Szia Bea!
Most én bocsi, hogy csak most válaszolok! De kicsit a családnál voltunk!
Gondoltam Rád az AFP-s vérvétel miatt, remélem rendben lesznek az eredmények és az UH-n is egy szép kisbabát fogtok látni! Nekem az AFP-s UH-n mondta meg a Zsolnai doktor, hogy a manócska nem lány, hanem fiú. Majd feltétlenül írd meg az eredményt!
Ismerős szitu az évvégi hajtás a munkahelyen én is alig bírtam szusszal. Annyi szerencsém volt, hogy dec. közepétől szabira mentem, mert akkor költöztünk be az új lakásunkba. Így kimaradtam az őrületből! De Te nagyon vigyázz magadra, nehogy megerőltesd magad!
A Brendon sajna valóban drága, pedig álomszépek azok a ruhák. Az egyre domborodó pocakodat, hogy szép maradjon és ne viszkedjen annyira testápolóval kenegetheted. Nekem a kamillás testápoló jött be. A MILUPÁnak vagy egy speckó kréme a terhességi csíkok ellen, de attól kiütéses lettem, mivel a többi hasonló krém nagyon drága volt maradtam a testápolónál. Szép maradt a pocim végig és szülés után sem lett csíkos.
Zalán már mászik és tud egyedül ülni! Olyan kis ügyeske! Már alig várom a Karácsonyt, hogy mit fog szólni a fához!

Na mára búcsúzom!
Vigyázz magadra!

Üdv:
Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!

Köszönöm a "szép pocak" infot. Az Avontól vettem egy erre kitalált krémet, remélem használni fog.
Tegnap voltam védőnőnél. Most hallottam először a pici szívhangját. Olyan jó élmény volt!Kép
Az AFP remélem rendben lesz.
Az eredmény csak 19-e körül lesz.
UH-ra 27-én megyek. Már nagyon kíváncsi vagyok rá.
Mázlista vagy hogy nem maradt csíkos a pocód.
Ügyes a picúrod, ha már egyedül üldögél. Nem kell kipárnázni, nem dől el?
Én olyan pufi voltam kicsinek, hogy csak kipárnázva tudtam ülni, különben eldőltem. Kép
24-t otthon töltitek hármasban?
Mi még utoljára a szüleimmel leszünk eme Szent napon. Utána már hármasban fogjuk ülni a karácsony szentestét.
Mennem kell!

Vigyázz magatokra!

Szia,

Beja
derdák_bea
 
 


Szia Bea!

Nagyon szívesen a szép pocak infót! Az AVON-os krémet elfelejtettem mondani, hogy az is jó. A lényeg, hogy rendszeresen kenegetve legyen. Egy csík azért lett az én pocimon is, az a bizonyos barna csík köldöktől lefelé és felfelé is. Na az még mindig látszik, állítólag majd úgy kopik el szépen lassan!
Ugye milyen csodálatos a pici szívhangját hallgatni? Nagy élmény azt biztos! Olyan gyorsan ver a kis szívük! Könnyen megtalálta a védőnő merre van a baba? Zalán gyakran menekült a ketyere elől, elég nehéz volt megtalálni néha!
Nem szükséges kipárnáznom. Akkora terpeszt csinál hogy csak na! Néha eldől de az nem baj, semmi félelemérzete nincs, egy kicsit edződnie kell.
Igen, szenteste itthon leszünk hármasban. Már nagyon várom! Aztán másnap megyünk a családhoz, már Ők is nagyon várnak haza bennünket! Egy kicsit nehéz volt elfogadni nekik, hogy mi már, most már valóban egy külön család vagyunk.
Na megyek aludni!
Vigyázz magadra!
Üdv: Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!

Az én pocaklakómat hamar megtalálta a védőnő.
Nagyon gyorsan vert a kis szíves. Mondta a védőd, hogy figyeljem, 5 másodperc múlva lassabban fog verni a szivecskéje. Most azért ilyen gyors, mert fél. És tényeg így volt. Pár másodperc múlva lassabban vert a szíve. Édes, kis félős mackóbaby.Kép Mondtam neki, hogy ne féljen, nem hagyom, hogy bárki is bántsa.
Biztos nagyon meghitt lesz a karácsony így hármasban. Kép
A család pedig kénytelen hozzászokni az új rendhez. Ahhoz is kénytelenek voltak hozzászokni, hogy férjhez mentünk, és elköltöztünk.
Ez az ÉLET rendje!!!
Egyre jobban várom, hogy én is babázhassak.
Jó olvasni az élményeidet a pici fiacskádról.
Tegnap megnéztem a képeket, amiket küldtél. Kép
Nagyon édes (még mindíg)!

Mennem kell!
Jók legyetek!

Üdv,

Beja
derdák_bea
 
 


Szia Bea!

Örülök, hogy jól vagytok! Remélem az AFP-s eredményeid is jók lesznek! És akkor Karácsonykor emiatt már nem kell izgulnod!
MA nézegettem a tavalyi karácsonyi képeinket, akkor még pocakosan ültem az ünnepi asztalnál, most meg már az akkori kis pocaklakó ezerrel fog a fához teperni és mindent meg akar nézni! Nagyon gyorsan elszaladt az idő. Meglátod nemsokára már Te is babázni fogsz. És nosztalgiával gondolsz majd a pocakos időkre! Zalán is csak nő, csak nő! Majd küldök róla új képeket Neked, nagyon sokat változott!
Nálunk is nehezen törődtek bele a szülők, hogy külön család vagyunk külön élettel. De ez így helyes!

Ha már nem dolgozol a héten akkor Nagyon Boldog Karácsonyt kívánok Nektek és még Boldogabb Új Esztendőt! Nagyon vigyázz magadra és a Manóra!

Üdv: Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!

Még dolgozom a héten, sajnos. Csütörtökön lesz egy céges buli! Most már csak lődörgünk bent, nem látom sok értelmét, hogy itt vagyunk! Simán elengedhettek volna a főnökök már mától. Na mindegy! Kép Kép
Az AFP eredményem rendben van! Pont ma telefonáltam ez ügyben. Szóval.... A karácsonyom remélem jól fog telni. Rohamosan elkezdett nőlni a pocakom. Kép
Vasárnap és hétfőn már éreztem a babót! Kép
Szerintem Ő volt. A férjem a pocakomra tette a kezét, akkor éreztem olyan mozgást, mintha buborékok pattognának a hasamban. Mondtam is a páromnak, hogy vagy örül a Manó annak, hogy ott a kezed és melegíted, vagy mérges mert zavarod a köreit. Kép Kép
Nagyon várom az új képeket Zalánról!
Olyan gyorsan változnak. Hihetetlen!
A Bátyám mindkét lánya olyan édes volt, amikor először meglátták a karácsonyfát. Tátott szájjal, áhítattal nézték, ja és fülig ért a szájuk. Kép
Nagy élmény lesz Nektek ez a pillanat!
Csütörtökön még elolvasom, ha írsz!
Megpróbálok még válaszolni rá!

Ha mindez nem jön össze akkor Nektek is Boldog Karácsonyt kívánok és Boldog Új Évet!
Te is vigyázz magatokra!

Szia, Beja
derdák_bea
 
 


Szia Bea!

Nagyon örülök, hogy rendben vannak az eredményeid!Akkor a nyugodt Karácsonyhoz minden feltétel adott!
Hú! Akkor Te is elég hamar megérezted a babucit! Ha olyan buborékszerű pattogást éreztél akkor az már a Baba volt. Megérzi az idegen kéz érintését! De ha gyakran teszi a pocakodra a párod a kezét akkor Ő is tud majd Vele később játszani! Nagyon jó érzés ugye? Én sokszor néztem az órát és jegyzeteltem, hogy milyen napszakokban és milyen időközönként jelentkezett a mozgás. Evések után mindig jelentkezett! Ilyenkor úszkál a magzatvízben mert még sok helye van! Pancsol a vízben!
Küldtem Neked képeket a Manómról!
Már nagyon de nagyon várjuk a Karácsonyt!És már nem kell sokat aludni!

Nagyon vigyázz magadra és Legyen szép az Ünnepetek!

Üdv: Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!

Először is BUÉK!!!
A karácsony Nekem nagyon jó volt. Remélem Nektek is.
A babus most már abszolút intanzíven mocorog!Kép
Főleg este kezd el mocorogni, meg amikor mozgok.
27-én voltam részletes ultrahangon, és úgy néz ki 70%-ban, hogy kislányunk lesz Kép
A férjem bejött ultrahangra, nagyon élvezte!
Tetszett Neki, hogy Ő is láthatja a pici lányt izegni-mozogni.
A képeket megkaptam!Kép
Még mindig, illetve egyre aranyosabb Zalán!Kép
A Szilveszteretek hogyan telt?
Nekünk fáradtan.
Ma kezdtünk a munkahelyen.
Hááááááááát........! Nagyon rossz újból munkába állni.Kép Kevés volt ez a szabadidő!

Most búcsúzom!

Várom jelentkezésed!
Legyetek jók!Kép

Szia,

Beja
derdák_bea
 
 


Szia Bea!

Én is szeretnék Neked Nagyon Boldog Új Évet kívánni! Ez az év Nektek csak nagyon boldog lehet, hiszen meg fog születni a babócátok!
Úgy néz ki, hogy kislány! Mázlisták vagytok! Akkor lehet a neveken gondolkodni. Gondolom, hogy mennyire örült a párod amikor meglátta a babát! Az én férjecském, csak a 4d UH-on látta meg először. Nagy élmény az biztos!
Az nagyon jó, ha sokat mozog a baba! Mekkorákat fog majd rúgni! Jókat lehet majd vele játszani így pocakon keresztül!
A szilveszterünk jól telt itthon voltunk. Sajnos Zalán beteg lett a két ünnep között és még mindig náthás. Nehezen viseli, hogy nem kap rendesen levegőt! Megtanult mászni és fel is állt karácsonykor! Nagyon ügyeske! Most már jön utánam mint egy kiskutya egyik szobából a másikba!
Milyen volt a munkakezdés! Már sikerült felvenni a fordulatot?
Vigyázz nagyon magadra!

Üdv: Melitta
melitta
 
 


Szia Melitta!

Remélem Zalán meggyógyult már!
Most minden picibaba, akit ismerek beteg volt.
Akivel találkoztam a picúrok közül, az úgy hörgött, mint egy kiszuperált gőzmozdony! Kép
Szegények!
Most megyünk hétfőn megint ultrahangra. Most majd meglátjuk, hogy nem nőtt-e azóta kukacunk. Ha tényleg leányzó lesz, akkor Tímeának fogjuk hívni.
Már rucikat is kaptam. Édesek Kép
Ahhoz képest, hogy a fiúkra mondják, lustábbak, Zalán elég korán kezd mászni és állni! Kép
Aranyos lehet!
A munkakezdés..... Kép
Nagyon kevés volt a szabadidő.
Nem tudom, hogy ti hogyan vagytok vele, de mi hétvégenként, illetve szabadság alatt álandóan megyünk ide-oda. Szóval alig pihenünk.
Kisbabával szerintem másként lesz, de előre inkább nem mondok semmit.

Most mennem kell!

Vigyázz magatokra!

Üdv,

Beja
derdák_bea
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: