Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Lányok!
Ilyen topic még nem lévén megnyitom, mert tudok olyat, aki nagyon érdeklődik kismamaként ez iránt a kórház iránt. Segítsetek neki!
Köszönöm, Dorka
dorka (dorka)
 


Sziasztok!
Én az elsö gyermekemet itt szültem 1998-ban. Ha valakit érdekel a véleményem, írjon.
Evey
Evey
 


Szia Evey!

Nem is tudtam, hogy te is ott szültél! Mert én is, csak én 1997-ben, azért nem is akartam írni ide, mert gondoltam, azóta sok minden megváltozhatott. Vagy nem?

Üdv: Pele
Pele
 

 
 

Kedves Evey és Pele!
Azért is nyitottam ezt a topicot - mint írtam is -, mert érdekelnének a tapasztalataitok.
Köszi, Dorka
dorka (dorka)
 


Csajok,
én is ott szültem az elsõ lurkómat, 1998-ban. Az azért elgondolkodtató, hogy az elsõt ugyan mindenki ott szülte, a másodikkal (többedikkel) már nem oda ment vissza.
Dorka, szerintem bármelyikünk szívesen ír, de '97, ill. '98 elég ráégen volt már...
üdv
Zsóka

ui: csajok, ti kinél szültetek?
Zsóka (zsóka)
 


Kedves Lányok!
Kérlek, kérlek (léci-léci-léciiiii!)írjatom már valami részletesebbet. Szerintem a 98 nem volt olyan régen, hogy minden megváltozott volna. Az orvosok és nővérek is valószínűleg nem mind cserélődtek.
Puszi, Dorka
dorka (dorka)
 


Szia Dorka,
Én '98 májusban szültem ott, egy adott orvoshoz jártam, a magánrednelésre, aki a szüléseit ott vezette le. A szülésre végül nem jött be, az ügyelketeseknél szültem, császárral.
A szülésznõ összesen két (szó szerint!!) szót szólt hozzám az alatt a négy óra alatt, míg a szülõszobán voltam. A mûtét rendben lement.
A kórtermek kicsik, össze vannak zsúfolva. Baba-mama szoba kettõ van, négy-négy ágyasak. Oda látogatü nem mehet be. (A többi szobába bemehet). Vannak egyágyas szobák is, fiozetõsek, de nem tudom, mennyi most a tarifa.
A mosdó, zuhanyozó borzalmas. A császárosok mûtét utûán pár napig külön szobában vannak, ott nekik van egy külön wc-zuhanyzó (3 ágyas a szoba).
A nõvérek nagyon kedvesek., aranyosak, egy Krisztina nevûre a mai napig jó visszaemlékezni, olyan kedves volt, készséges, igazi nõvér-. A csecsemõsökrõl mindezt nem mondhatom el... Az is igaz, hogy agyonhajszoltak. Volt amikor öten egy db hõmérõt kaptunk, és amikor végeztünk, át kellett vinni a másik szobába...
A babákat elméletileg nem szabad kivinni a folyosóra, megmutatni a hozzátartozóknak, ezért ferde szemmel néztek ránk. A csecsemõsök mutogatják õket üvegajtón keresztül. (Nem mindig szívesen).
A babákat a baba.-mama szobában úgy szoptatod, ahogy akarod, a többi kórteremben (ha jól emlékeszem) 3 óránként hozzák õket szoptatni. Ott éjszakára is elviszik õket.

Háét most ennyi jutott eszembe, ne feledd, ez is 3 éves adat! Ha kérdésed van, szívesen válaszolok.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia Dorka!
Én tavaly novemberben szültem itt a kislányomat Dr. Kósa Zsoltnál. Zsóka által leírt helyzet nem sokkban változott, babás szóbából csak egy négyágyas volt akkor éppen és a fizetös szobák, (az áraik ha jól emlékszem:
1 ágyas - 5 000 Ft; 2 ágyas 3 000 Ft; 3 ágyas 2 000 Ft naponta, és elöre kell jelezni, ha ilyenbe szeretnél menni, és akkor sem biztos, hogy lesz hely benne). A szülö szobákat nemrég újították fel, van 2 db egyágyas, ahol a papás szülések zajlanak, és 1 db három ágyas. A szülésznök velem nagyon kedvesek voltak, nagyon sokat segítettek, amíg az orvosom leért.
Ha valami még érdekel kérdez bátran.
Üdv
Zsuzsa
Sue
 


Sziasztok!
Én 1998. márciusban szültem ott az elsö babámat, nekem sajnos a világ legbunkóbb szülésznöje jutott, elzavarta haza a páromat és az anyukámat, pedig jó lett volna, ha bent lehettek volna. A váltásban viszont csupa kedves szülésznö volt, de hozzájuk már nem volt szerencsém, mert vittek müteni. Viszont tény, hogy a csecsemö intenzív osztályon dolgozók tényleg a legmagasabban képzettek és végül nekünk sajnos volt is rá szükség, bár annyira komoly nem volt a baj.
Az orvosom Dr. Bognár Zoltán volt, akivel nagyon meg voltam elégedve, de a kórházzal nagyon nem. És végül ez gyözött és inkább váltottam a Péterffyre, amivel viszont maximálisan elégedett voltam.
Hát ennyi.
Sziasztok,
Evey
Evey
 


Sziasztok!

Valójában engem érdekelnek a részletek, szeptemberben fogok szülni a Schöpf-Mereiben.

Zsóka! Szeretnélek megkérni, hogy magánba j.kriszta@freemail.hu cimre ird meg, ki volt az orvosod. Én is magánrendelésre járok, talán ugyanahhoz az orvoshoz, és igy talán Te tudnál a legtöbbet segiteni.

Dorka !

Köszi a topic-ot !!!!!

Sziasztok

Kriszta
kriszta
 


Sziasztok,
Kriszta, leírom én itt is a nevét, megérdemli, hogy kipellengérezzem ország-világ elõtt: dr Juhász György, Kispesten van magánrednelõje. A fél év alatt, míg hozzá jártam, 3x (!!!!) emelte a vizitdíjat, az utolsó két hónapban amikor már kéthetene kellett járnom,ugyanannyit kért el ('98-ban 3000 forint, ami kéthetente elég súlyos); elküldött ugyan ctg-re, de az eredméyneket soha nem nézte meg és sorolhatnám. Aztán a szülésre nem jött be, két nap múlva ugyan már ott volt, és nem gyõzött mosolyogni, hogy hát kedden kapta meg az üzenetet hogy jöjjön be (vasárnap szültem), utána már mindennap bejött, a varratot is õ szedte ki. Ezután egy fillért se adtam neki, sõt még mosolyogni sem voltam hajlandó. Azt is utólag tudtam meg, hogy Jehova tanúja (ezért néztek rám úgy néha a nõvérek, miután megkérdezteék, hogy ki az orvosom, mondtam, hogy ki; na gondolták megint itt van egy). Szóval hozzá soha többet, és akit tudok lebeszélek róla.
És azóta is szidom magam, hogy miért voltam olyan nyuszi, hogy br nem voltam vele (még a szülés elõtt) elégedett, miért nem mentem át máshoz...
üdv
Zsóka

Na megint kidühöngtem magam...
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!
Sajnos az első gyerekkel sokszor nyuszi az ember, utólag én is szólnék pár dologért. Úgyhogy, Kriszta, ne hagyd magad!
Szóval én Szilágyi Mihálynál szültem 97 okt-ben. A doki OK volt, mondjuk a legjobb barátnőm apukája a PIC főorvosa, és ő ajánlotta ezt a dokit, mert haverok, szóval lehet, hogy ezért másképp bánt velem. Én igazából a barátnőm apukája miatt mentem oda, azt akartam, hogy a babám a legjobb kezekben legyen. Problémás terhességnél biztos ezt a kórházat ajánlanám, és én is azzal a fenntartással váltottam kórházat a második babámmal, hogy ha menet közben bármi gázra derülne fény, csakis ide mennék szülni. Az nem tetszett, hogy csak fekve lehetett szülni, hogy nem szoptathattam a szülőszobán (bár utólag megtudtam, hogy ha szót emeltem volna érte, akkor megtehettem volna), hogy hiába voltam rooming-inben, folyton elvitték ezért-azért a babákat, pótlást adtak nekik és bizony voltak is szoptatási nehézségeim.
De a gyerekorvosok szuperek!
Szóval másodszorra a legbababarátabb intézményt kerestem.
Viszont mennyire nem vagyunk egyformák: van itt a lakótelepen egy anyuka, aki 3-at szült ott, és azt mondja, a negyediket is ott szülné.
Üdv: Pele
Pele
 


Kedves Pele és Zsóka !

Köszönöm, hogy szántatok néhány percet arra, hogy irjatok ebben a témában. Sajnálom Zsóka, hogy rossz élményeket elevenit fel benned a kérésem. Nekem azonban kicsit megnyugodott a lelkem, mert én nem a Jehovás hapsinál fogok szülni, külön köszönet, hogy ez kiderült.

Ha van még valami, amit nagyon fontosnak tartanátok, hogy tudjak, vagy felkészüljek rá, légyszi irjátok meg. Ha lehet inkább emilben, mert netezni nagyon ritkán van módom.
Amúgy minden tanácsot szivesen fogadok, akár a terhességgel kapcsolatban is.
Most 28 hetes vagyok.

Előre is köszi, nagyon jó egészséget kivánok nektek és babáitoknak, illetve szeretteiteknek.

Kriszta
j.kriszta@freemail.hu
kriszta
 


Sziasztok!

Zsóka, és te eredetileg hogy kerültél ehhez a dokihoz??!!

Üdv: Pele
Pele
 


Szia Pele!Ma beszéltünk a játszótéren.Zeid anyukája vagyok.Végre megtaláltam a társalgót!Köszi!És annak is örülök,hogy te is a Schöpf-Méreiben szültél!Árnt és Hannát puszilom!Judit
Névtelen
 


Én is ott szültem 1999.dec.31-én!Az orvosom:Dr Székely István.Nagyon szeretem,a szülésznők is tündériek!Klassz volt!A zuhanyzó és a csecsemősök szégyen,és a gyermekorvosnő!Rosszkedvű,mísz,alulfizetett emberek.Én is az vagyok,de szeretek tanítani,és a gyerekeket!!!Hát erről röviden ennyit.Judit vagyok,de nem tudom regisztráltatni magam.Ezért vagyok névtelen!Sziasztok!!Én az elsőt nem ott szültem,de csak lakásgond miatt!Sok sikert!
Névtelen
 


Szia Judit!

Tök jó, hogy idetaláltál! Látom, kihasználtad az alvásidőtKép. Ha nem akarsz névtelen lenni, elég, ha az azonosítóhoz beírod a nevedet, a többit ne töltsd ki, és úgy is elfogadja. Regisztráláshoz pedig a szerk@babanet.hu címre kell írni (ha jól emlékszem).
Azért örülök, hogy te többé-kevésbé elégedett vagy a kórházzal. A következőt is ott szülnéd? (Tényleg, nem is tudom, a nagyfiad mennyi idős? Őt sose látom a játszónKép.)

(OFF: Ákos Neogranormon samponból nagyszerű buborékfújót kevert!)

Üdv:Pele
Pele
 


Szia Pele!Remélem már jó a telefonvonalad.Úgy tettem ahogy írtál.Köszi!A nagyobb fiam okt.-ben lesz 12 éves és unatkozik a játszón.Az internet most új(3hónapos),és ez leköti.Mióta a kicsi született,elég önálló életet él.Az osztálytársaival szerveznek néha programokat.Foci,mozi,bicajozás.....Szívesebben mennék szebb kórházba,a lehetséges következővel,de az orvosomhoz kötődöm.Így valószínű,hogy ott szülném.Korom és a pénz miatt nem tervezzük,denem teszünk ellene sem amíg itthon vagyok.Pedig nagyon szeretnék egy copfozható,öltöztethető,kényeztethető Jázmin babát!Majd a sors eldönti!Hagyom hogy sodorjon,mert eddig is csak jó dolgok történtek velem,csak lassan.Köszi a buborékfújó ötletet,talán e téren is lehetne témát indítani!Szia:Judit
Marosi Judit
 


Szia Judit!

Nagyon tetszik a hozzáállásod az élethez!KépKép A játszón is mindig néztem, hogy milyen kiegyensúlyozott ember és anyuka vagy, hát így már értem! Kívánok neked egy gyönyörű hajasbabát!

Üdv: Pele
Pele
 


Köszi Pele!Hiányoltalak titeket a játszótérről!Hova tüntetek?!?Jó volt a hangulat, csak szépen, lassan megfővünk!!!KépGondolom,Hogy a ti oldalatokon is kánikula van.este is 8-ig kint vagyunk.A fiamnak diktálom (persze a nagynak),mert ő gyorsan ír mint egy titkárnő!KépÉn pedig így éjfélhez közeledve álmos vagyok, és nem látok írni.REmélem holnap kint lesztek, mert ?-zni szeretnék valamit!Kép)) Szia!
Judit
 


Sziasztok! Én semmi jót sem tudok a kórházról mondani, annak ellenére, hogy most fogok (novemberben) ott szülni harmadszor. De CSAK AZ ORVOSOM MIATT! Mindenesetre nekem volt módom az előző két terhességem alatt megtapasztalni az árnyoldalakat, mivel mindkét (és a mostani is) terhességem problémás volt. Egyébként az első lányommal háromszor fektettek be a kórházba (az még Dr. Szakács Zoltánnál volt aki híres arról, hogy szereti a kismamákat a terhesség alatt legalább egyszer befektetni), egyébként teljesen alaptalanul. Mint később kiderült amiatt volt, hogy ne legyen üres ágyuk (akkoriban akarták megszüntetni a kórházat), tehát én pusztán amiatt szenvedtem bent három alkalommal is, hogy meglegyen az ágyszámuk. Másodszorra másik orvoshoz mentem (ő a mostani orvosom is), de a kórházi befektetés nem úsztam meg, ez alkalommal 1 hónapot fektettek bent a szülés előtt amiatt, mert kisebb volt a baba súlya az átlagosnál. Borzasztó volt, mikor ellentmondást nem tűrő hangon az ultrahangon közölték velem, hogy este be kell feküdnöm, mert a babát akarják vizsgálgatni, a baba érdekében, mert most még jól van, de hát volt már rá példa hogy egyik pillanatról a másikra a baba meghalt. Erre persze befeküdtem, bár vérzett a szívem, mert a két és fél éves kislányomat (aki addig egy éjszakát sem töltött tőlem külön) kénytelen voltam az egyáltalán nem kedvelt anyósomra bízni és befeküdni. Az állítólagos baba-vizsgálatokból egy szó sem volt igaz, volt olyan, hogy napok teltek el anélkül, hogy akár egy CTG-t is csináltak volna. Minden 1999 februárjában volt. Ezen kívül az egyetlen belgyógyász főorvos aki az Atyaúristen ott, olyan embertelenül, megalázóan bánt mindenkivel, köztük velem is, hogy ezt előre el sem tudtam volna képzelni, hogy ilyen van. Végülis a szülést megindították (persze a véleményemet egy szóval sem kérték ki, a fejem felett remekül eldöntötték). A szülésznő bunkó volt, többek között mikor kértem, hogy hívja a férjemet, mivel ismét együttszülést terveztünk, ezt kerek perec elutasította azzal, hogy ugyan hol van még a szülés (két óra alatt megszültem, és az ő kedvessége miatt a férjem lemaradt erről a pótolhatatlan élményről). Egyébként mivel ő ki-be rohangászott, és mikor baj volt, mert a baba szívhangja lement 60-70-re, percekig hiába kiabáltam, míg v égre valaki (egy külsős) meghallotta és hozott egy orvost. Azt , hogy baj van, senki egy büdös szóval sem mondta, gondolták,hogy talán az sem tűnik fel nekem, hogy hamarosan egy csapat egyre magasabb rangú orvos jelent meg a zsülőszobában?! Nos végre eldöntötték, hogy megcsászároznak, de arról még mindig egy szó sem esett, hogy baj lenne. Mire előkészítettek a császárra én a fájdalomtól már a csillagokat láttam (akinek indítottak szülést az megértheti, mivel a magától indult szüléshez viszonyítva sokkal fájdalmasabb), már az anaszteziológus is lejött hozzám, de a "fogdmeg emberek" nem voltak sehol. Egy életmentő műtétnél nem semmi, hogy a műtősökön múlik minden, mivel a műtő egy emelettel feljebb van. Na szóval mire előkerültek, addigra éreztem, hogy jön a baba, amit persze el sem akartak nekem hinni. Semmi előkészület nem volt, mikor kicsusszant a kislányom, és ezer szerencse, hogy elég hosszú volt a köldökzsinór és meg tudott születni, mivel kétszer a nyakára volt tekeredve, úgyhogy ennyi erővel meg is fulladhatott volna. Az orvosom ügyeletes volt, úgyhogy mindenfele neki kellett rohangásznia, épphogy odaért a gátvágásra.Mindenesetre a szoros személyes ismeretség miatt egyelőre úgy néz ki, hogy most is ott fogok szülni, de egy biztos kórházba nem fekszem be, és ha emiatt nem tudunk dűlőre jutni, akkor máshova fogok menni. Egyébként mindenképpen fogadott szülésznőm lesz!!! (Sajnos a tarifáikkal nem vagyok tisztában). Mindkét kislányomat legalább egy nap múlva kaptam csak meg először szoptatni, második alkalommal akkor is csak azért, mert a nőgyógyászom közbenjárt az érdekemben, mivel azzal kábítottak, hogy amíg a baba még nem ürített a szülés után magzatszurkot addig nem rakhatom mellre. Ez egy baromság!!!
Na ennyit erről, ha nem szuper az orvosod, ha tanácsolhatom, jobb ha nem itt szülsz.
Évica
 


Sziasztok!

Próbálok információkat szerezni dr. Szönyi Györgyröl, a Schöpf-Merei Kórház orvosáról. Tudja valaki ajánlani? Tud róla bárki bármit is?

Köszönöm előre is a választ.

üdv
névtelen
Névtelen
 


Sziasztok,
Pele, bocs hogy csdak mosdt válaszolok, de két hétig nem volt gépünk. A dokit egy kolléganőm ajánlotta, ő i hozzá járt a nővére meg mindkét gyerekét nála szülte. Utóbb, amikor ő is terhes lett, otthagyta ő is, mert úgymond pénzéhes lett. No comment.

Kedves névtelen, melyik Szőnyi érdekel? Én nála szültem, ő volt akkor az egyik ügyeletes. De úgy tudom, a doki apját ugyanúgy hívják és ott praktizál ő is. (Róla írt Kenbde Péter is a Mik vagytok ti, istenek?? könyvében). Szóval - ki érdekel, az apja vagy a fia?
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Évica!
Lehet, hogy neked is ugyanaz a bunkó szülésznöd volt, aki nekeem? Rövid, öszes haj és azt hiszem, hogy Ági a neve, de ez nem biztos!
Hát ilyen élményekkel elég kitartó vagy, nekem kevesebb is elég volt, hogy kórházat váltsak (Péterfy), amiröl mindenki csak áradozik. Én is. Nem bántam meg, bár meg voltam elégedve a dokimmal a Schöpf-Mereiben, de szerettem volna emberi módon eltölteni azt az 5 napot és így is lett.
Szia, Evey
Evey
 


Kedves Zsóka!

Az biztos a fiú volt, jóképü, kedves dokinak tünt.
Az apjáról mit irtak? És a fiáról tudsz valamit?

Köszi a választ

Üdv
névtelen
Névtelen
 


Kedves Névtelen,
jóképű és kedves is az biztos.
Nos, amit elmondhatok róla:
szvsz alapos, mindent elmagyaráz - a végletekig, az ember már majdnem rászól, hogy most már aztán hagyja abba - ez nagyon jó, nagyon kevés nőgyógyász mondja el hogy mi hogyan és miért... Ügyeletes volt, amikor nála szültem - császárral - utána naponta többször is benézett hozzám, hogy vagyok, baba hogy van, stb. Mondjuk volt egy kis komplikáció is, véreset pisiltem, valószínűlehg megrántódott a katéter, de igazából nem tudták, és be voltak tojva, hoigy most akkor vesebaj meg miegyéb, de végül hólxagtükrözsen kiderült hogy mi lehet. Végig amíg bent voltam, nagyon kedves volt, bejrkált, érdeklődött, fogta a látogatóknak fenntartott kissámlit, leült az ágy mellé és magyarázott. Aranyos volt.
Nem adtam neki pénzt, ennek ellenére a hathetes kontrollra meg utána még vmikor (nem emlékszem mikor) hozzá mentem vissza, ugyanolyan kedves volt, nem éreztette, hogy várta volna a pénzt. Akkor nem volt még magánrendelése. Aztán kaptam tőle egy papírt, hogy magánrendelője van, és szeretettel vár ott a rendelőben szűrésre, egyéb vizsgálatokra. Nem mentem el.

A barátnőm hozzá járt terhesgondozásra, meg is volt vele elégevde afddig, míg ki nem derült, hogy a baba farfekvéses. A Szőnyi doki "megbeszélte" a feletteseivel (nyilván minden kórházban van valamilyen trend, hogy egyes esetekben mit csinálnak, hát ott nem várnak), hiogy ha a kiírt időopontig nem indul meg a szülés, akkor a kiírt időpontban megcsászározzák. A barátnőm otthagyta. Végül a MÁVban szült, császárral, de ott legalább megvárták, míg beindult a szülés, és még megultrahangozták akkor is, mielőtt bevitték volna a műtőbe!!, hogy megfordult-e a baba.

Nemrég találkoztam egy anyukával a játszótéren, elment a babája, oda ment be az ügyeletre, a Szőnyi volt az ügyeletes. Vettek tőle vmi kenetet vagy mit (nem emlékszem pontosan), hogy megállapítsák, mi lehetett az oka a vetélésnek. A kenetet a kórházban vette, viszont a magánrednelőjába hívta vissza (!!). A vizsgálati díja (nem emlékszem pontosan) 5 vagy 6000 Ft. No comment.

Ennyi róla. Végül is összességében azt hiszem jófelé billen a mérleg.

Az apjáról nem emlékszem mit írt a Kende, de hát valszeg nem jót, ha a könyvében szerepelt...

üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Kedves Mindenki!
Ha visszalátogattok még ide, és érdekel bővebben a kórház, nagy tapasztalataim vannak. A mérleg jó felé bilent (nekem), három gyerek után a negyediket mégsem ott szültem. Az első hármat Szakácsnál, akinek nem sikerült befektetnie a másodikkal már, az elsőnél is csak az utolsó hetekben. A harmadikkal véreztem az elején, de a második még túl pici volt otthon, és tudtam hogy a fektetésen és gyógyszeren kívül más nem történik, így aláírtam, hogy saját felelősségemre nem fekszem be. Egyébként rendes volt mindig a Szakács.
A negyedikem Csepelen született, ami egy kis luk szülészet a Schöfihez képest, de ember módon éreztem magam a szülőszobán, férjem itt volt bent velem először, szülés után rögtön szoptathattam, a baba éjjel-nappal velem volt, ez nekem nagyon sokat jelentett.
Szülni szándékozók, gondoljátok meg, van-e értelme ott szülni? Ha koraszülés vagy komplikáció várható OKÉ.
DE az első hármamat max. 4-5 hónapig tudtam szoptatni, 3 hó után tápszert is kaptak, pedig nagyon akartam.
A negyedikem egy éves koron túlig szopott, tápszert nem kapott, igaz voltak nehézségek, de öklendezett a cumisüvegtől, úgyhogy kettőnk kitartása és a jó kezdet gyümölcseként még ma is imád cicizni (1 és 3/4 éves), igaz ez már csak cumizás, de neki lelki támasz.
Regényt írhatnék, ha valakit érdekel, írjon ide.
Edóka
Ui: Most olvastam a regisztrálásról, eddig csak szerencsétlenkedtem és mérgelődtem, hogy nem fogadja el a nevemet.
Máris kipróbálom, hogy működik-e.
Névtelen
 


Krisztina nővér nekem is nagy élmény volt, a harmadik szülésemnél, ami a legkönnyebb is volt, ő volt a szülésznő.(Ugye egy vékony szőkéről beszélünk?)
Névtelen
 


Szia Névtelen!

Én a Schöpf-Mereiben fogok szülni nem is olyan sokára. Minden vélemény, tanács érdekel. Ha tudtok ajánlani szülésznőt az még jobb lenne.

Köszi

Tikk
Tikk
 


Szia Tikk!
Edóka vagyok, nem névtelen igazából, de még nem sikerült a regisztráció. Help!
Én rég szültem ott utoljára (1995), azóta minden változhatott.
Ha Krisztina növér vékony, szöke és már rég ott van, akkor öt ajánlanám. Vagy egy másik kórházat, de ez vicc, ilyenkor már nem vált az ember.
Azóta biztos emberibb és otthonosabb, de a magam részéröl nem láttam okát, hogy a negyediket ott szüljem. Komolyan felmerült bennem az otthonszülés gondolata, végül így lett jó, hogy Csepelre mentem.
Milyen tanácsra gondolsz így ezer év távlatából?
Edóka
Névtelen
 


Szia Tikk!

Én 2 hónapja szültem a Schöpf-Mereiben, így frissek a tapasztalataim. Ez az első babám, és nincs összehasonlítási alapom más kórházzal. A szülőszobák jók, légkondisak, bár arra már nem lesz szükség, és mindennel felszereltek, vajúdás közben (10 óra volt)lehet mászkálni, zuhanyozni...
A szülésznőm sokat foglalkozott velem, kedves volt, de egy kicsit kemény nő. A dokim ( Dr.Dulka Tibor) szuper volt, végig 10 órán át bent volt és állandóan vizsgálgatott, és érdeklődött, hogy vagyok. A férjem és az anyukám is végig bent volt a szülésnél. A szülőszobán nem volt gond, és tulajdonképpen meg voltam elégedve a kórházzal a következő 4 napban is, bár én fizetős szobában voltan. 2 ágyas- 3000 vagy 4000Ft/nap. Naponta többször is jöttek hozzám a dokik ellenőrizni, a nővérek is gyakran feljöttek, hogy van-e valamire szükségünk, a szobában volt tévé, a gyerek végig velem lehetett, csak éjszakára vitték el, de kérni kell, hogy veled lehessen, mert különben 3 óránként, csak az etetésekkor hozzák fel 1 órára.Látogatók bármikor és bármeddig jöhettek hozzám. Viszont láttam és beszéltem is másokkal: a nem fizetős egy putri, több szobára van egy fürdő-Wc, és egy szobában "százan" vannak, nem mehetnek látogatok sem csak egy bizonyos időben, és ott nem lehet veled a baba csak az etetések idejére.A nővérek aranyosak, legalábbis a fizetős osztályon. A csecsemős nővérek között van ilyen is, olyan is, de ők nagyon le van terhelve. Amikor én voltam, volt 32 baba, és műszakonkénk 2 csecsemős nővér. Mindenért szólni kell és kérni kell és akkor segítőkészek. Ha megteheted mindenképpen fizetős szobába menjél, de ezt előre le kell foglalni.Ha van még kérdésed írj!
Nem vagyok névtelen, szomszédasszonyként regisztrálva vagyok, csak valami nem stimmel az azonosítómmal.
Névtelen
 


Szia Szomszédasszony!Kép

Vicces ez a név, mert egy gyerekkori barátnőmet hívtam így sokáig, mivel tényleg a szomszédunk volt. Nagyon hálás vagyok a leírásért. Én is mindenképpen fizetős szobába szeretnék menni.
Gondolom ezek a szobák fürdőszobásak. Azt szerettem volna még kérdezni, hogy mennyivel előtte kell lefoglalni az ágyat? És mikorra? Mert ugye ezt nem tudhatod, mikor kezdődik. A csecsemős nővérnek és szülésznőnek is adtál valamit? Vagy ez nem szokás? Fájdalomcsillapítással hogy áll a kórház. Előre kell szólni vagy közben is lehet?
Adnak a babának ruhát vagy a sajátot kell vinni? Valami extrát kell-e vinni, amit jó tudni előre?
Most ennyi.

Köszi

Tikk
Tikk
 


Szia Tikk!

Bele is vágok egyből a közepébe: Van egy előtér és abból nyílik egy 2 ágyas és két egy-ágyas szoba, és ebben az előtérben van a fürdőszoba, de amíg ott voltam akkor fürödtem amikor akartam, nem volt ütközés.( Egyébként igényes)Kb 1 hónappal előtte foglaltam le, amikor elkezdtem járni ctg-re a kórházba( ott aki a vizsgálatot végezte, annál foglaltam le)de én sem tudtam biztosan, hogy mikor fogok szülni!Kb-ra foglalják le.Ez nem olyan, mint egy nyaralás Görögbe-ez last minit!!!! Annyit kértek, ha előbb-vagy később szülök, mint a kiírt, akkor telefonon szóljak.

A szülésznőnek adtam pénzt(10 órán át ott volt).Amikor megszületett a baba készítettek róla fényképet és ezt a csecsemősöknél kellett fizetni, és valamivel többet adtam nekik.A nővéreknek én nem adtam, mert amíg ott voltam legalább öttel találkoztam, és nem tudtam, hogy kinek adjak, de van aki szokott adni.

Nem szorgalmazzák a szülés alatti fájdalomcsillapítást, mert az a véleményük, hogy ezek gyengítik a szülési fájások érzését is, de én kibírtam, pedig tíz órát szenvedtem.

A babának adnak végig ruhát, csak amikor elhozod akkorra kell. Extra nagyon nem jut eszembe, de azt javasolom, hogy mindenféle képpen olyan szobát válasszál, ahol nem vagy egyedül, mert így tudtok majd egymásnak segíteni, mert ha első babádat várod, minden új lesz még. Most jut eszembe a szobában lesz saját telefonod, ahonnan te nem tudsz hívni, de téged közvetlenül el tudnak érni.
Ha még van valami írj bátran. Mikorra várod a babát, fiú lesz vagy lány?

Szia!
Szomszédasszony
Névtelen
 


Szia Szomszédasszony!

Annyira örülök a sok infonak. Én november 14-re vagyok kiírva eddig úgy tudom kislánnyal. Ketten mondták, hogy lány, de már elbizonytalanodtam, hogy sokan mndták, hogy a 32. heti uh-n változott az orvosok véleménye. Mindenesetre beleéltük magunkat a kislányba.Kép Semmiképpen nem akartam egy ágyas szobába menni, mert a férjem nem bírja a kórházakat és nem lesz papás szülés, így nyílván sokat lennék egyedül. Meg abban is igazad van, hoyg ha van más anyuka, aki hasonló helyzetben van, velük jól eltelik az idő, meg segíteni is tudunk. Most megy egy amolyan pólya téma. Neked mi a véleményed? A védőnőm ezen kívül még egy rakás dolgot lehúzott a listáról, hogy ne vegyek, pl. cumi, cumisüveg, mellszívó meg ilyenek. neked volt olyan dolog ami teljesen felesleges volt?
Ti hogy vagytok? Hogy van a pici? Megszoktad már. Mesélj róla is.

Szia

Tikk
Tikk
 


Szia Tikk!

Most csak egy pár sorra tellik, mert későn jutottam a gép elé. Konkrétan mire gondolsz a pólya témával kapcsolatban? Én vettem pólyát, de nem hagyományosat, a Mega Toys-ban.Olyan amiből kiveszed a betétet és takaróként tudod használni. Egyébként egyszer használtam, amikor hazahoztam a bébit, de valamiben haza kell majd hoznod, és erre a legalkalmasabb valamilyen pólya. Egyébként a bébik a kórházban végig pólyában vannak, oda nem kell vinned.

Cumisüveg: A kórházban már az első naptól kezdve a tej mellett csipkebogyó teával ittatták a babákat, és ehhez hozzá szokott az én kislányom is, így itthon is igényli a teát, amihez kell a cumisüveg. Szerintem legalább egy picit vegyél.Nem tudom, hogy a teától-e, de a babám nem hasfájós, és a tea mellett szopizik is rendesen.

Cumi: A kislányom cumizik, és a védőnőm szerint inkább cumizzon, mint hogy az ujját szopogassa. Sokszor az nyugtatja meg, és az ringatja álomba.Valószínűleg azt hiszi, hogy még mindig a cicimet szopizza.

Mellszívó: Szerintem tényleg ne vegyél, mert lehet, hogy nem is lesz rá szükséged, a kórházban ki lehet próbálni többfélét, hogy neked melyik a legjobb és azt ott meg is tudod venni- a csecsemősnővérektől kérj segítséget, ott tudod megvenni, ha úgy döntesz, én is ott vettem.

Jól vagyunk, de fárasztó az anyaság, amig tudsz pihenj, mert ha a kórházból hazajössz nem sok mindenre lesz időd. Katának hívják a bébimet, 2800g-mal született, és 52cm-vel. Most több mint 4 kg, és holnap lesz 2 hónapos. 3 óráként eszik, bár éjszaka 5 órát is hagy aludni két etetés között. Már nevetgél, gagyarászik és nagyon szép. Még nem szoktam meg az anyaságot, de a férjem se az apaságot. Néha összenézünk: "Úristen van egy lányunk!" Persze nagyon örülünk neki, már régóta terveztük.
Mi lesz a neve a babának, dolgozol még? Hogyan viseled a terhességed? Nagy már a pocid?

Szia!
Szomszédasszony
Névtelen
 


Szia Szomszédasszony!

Köszönöm az újabb adag felvilágosítást. Tegnap a kórházban találkoztam egy anyukával, aki az én dkimnál szült és megadta az egyik szülésznő telefonszámát, aki szeret szülni az orvosommal, most már megnyugodtam, mert ő is csak jót mondott a kórházról. Vele volt a pici babája is. Nagyon aranyos volt. Már kezdek türelmetlen lenni, bár még inkább maradjon odabent. Még nem olyan nagy a pocim, a múltkor meg is kérdezte egy nő a liftben hoyg mikor szülök, aztán meg megkérdezte hol hordom azt a gyereket, hogy alig látszikKépHanna lesz a neve egyébként. Eddig ketten mondták, hogy lány lesz, remélem így is lesz. Ma megyünk 3D UH-ra, majd kiderül.
Pólyában és mózeskosárban hoztad haza Katát? Mi valószínúleg hordozóban hozzuk majd haza vagy fogalmam sincs hogyan. Ezeket még annyira nem tudom.
Amúgy jól viselem az egészet, most már egyre nehezebben kapok levegőt. Tegnap az orvos azt mondta pihenjek egy kicsit többet, mert megnyílt a külső méhszájam, kicsit megijedtem, de nem tudom mekkora ennek a jelentősége. Azt mondta normális, csak kicsit korai, így a 30.héten.
Neked megtudták mondani valamikor hoyg mekkora babára számíthatsz? Ezt most ruhavásárlás miatt kérdezem.


Szia

Tikk
Tikk
 


Szia Tikk!

Örülök, hogy sikerült találnod szülésznőt! Hogy hívják?
Amikor hazahoztam a bébit a kórházból, csak pólyában volt, és a kezemben fogtam. Volt már gyerekülésünk, de olyan törékenynek, esetlennek tünt benne a bébi. Az első 2 hétben még nem is mertük használni, de mostmár csak abban utazik, ha kocsival megyünk valahova.

Nekem mindig mondta a dokim, hogy kb.mekorra a baba, és kb. 2-3 héttel a szülés előtt azt mondta, hogy kb.3,5 kg lesz, a szülés napján pedig, hogy 3 kg lesz, és 2800g-mal született Kata. Szerintem a ruhavásárlásnál fontos, hogy előszőr csak 1-2 dolgot vegyél, ami az első pár napra szükséges, mert lehet, hogy 1-2 hét alatt kinövi az első méretet, az 56-ost, és inkább, ha már megszületett akkor kérj meg valakit, hogy vegyen rá való ruhákat. Vagy vegyél inkább eggyel nagyobb méretet.Nálunk legalább 5 rugdalozó és egy csomó bady fölöslegesen lett megvéve, nem is volt rajta. Amikor 2 hetes volt a Kata, mi akkor voltunk előszőr a Mega Toys-ban vásárolni a babával, de akkor nyár volt és jó idő, így télen nem tudom mit javasolnak a dokik, mikor lehet előszőr friss levegőre vinni.
Képzeld ma voltunk a Mega Toysban és vettünk egy Philips bébi őrzőt. Nagyon jó, így nyugodtan tudunk vacsorázni a lakás másik végében. Tegnap még 5 percenként néztünk be hozzá.
Jó pihenést!!!!!!!!!!!!!!

Szomszédasszony
Névtelen
 


KépSziasztok!Kép
Én ma kaptam azt az információt,hogy ebben a kórházban csinálnak inseminációt és nem csak elsö,hanem második baba érdekében is!Léci írjatok nekem erröl,nagyon érdekelne!Dr.Kósa Zsoltot ajánlotta nekem valaki,mert neki a második babát is ott csinálták és nálla!92-töl volt 4 sikertelen terhességem és 98 novemberben insem segitségével megszülethetett kisfiunk:NÁTÁN,aki lassan már 3 éves lesz ,neki szeretnénk kistesót!
Bocsi hogy hosszú voltam...
Várom írásaitokat ill.email-t a net98@freestart.hu-ra,ill.:2403197-06302579830
Nagyon köszi mindenkinek!KépKandi72Kép
Kandi72
 


Szia Szomszédasszony!

A ruhákat illetőn azt hiszem teljesen igazad van. Én sem tervezek túl sok 56-os ruhát venni. Pláne a tegnapi uh után, ahol azt mondták, hogy egyelőre fél kilóval nehezebb az átlagnál. 30 hetesek vagyunk és majdnem 2 kiló. Mennyit fog még nőni centire innentől kezdve azt lehet tudni?
Még én is hezitálok, hogy miben célszerű hazahozni, de bárcsak már ott tartanánk. Viszont egy pólyát azért veszek, ha más nem eleinte könnyebb lesz megfogni vagy nem tudom, teljesen zavart, nyilván ösztönösen majd megfogom, de ez már olyan izgalmas.Kép Annyira várom már, hoyg csak összevissza beszélek.bocsiKép
A szülésznőt Fehérfi Krisztinának hívják. És majd még ezután fogok vele beszélni, csak először egyeztetek az orvosommal.
egyébként Te a kiírt indőponthoz képest pontosan szültél?
És mi szerint számolták, a hagyományosan?
Most ennyi, rohanok dolgozni.
pussz

Tikk
Tikk
 


Kedves Szomszédasszony,
ha jól olvastam Dulka doktornál szültél...mi még csak tervezzük a babát, de ő az orvosom már rég óta... kicsit megijedtem az itt olvasottaktól, amit a kórházról írtak, de megnyugtatott amit Te írtál a doktor úrról - bár mindig is nagyon jó volt a kapcsolatunk.
Ha kérhetnélek írj nekem bővebben róla
Köszönöm
Dojika
dojika (dojika)
 


Kedves Szomszédasszony,
persze csa egyet felejtettem el azt, hogy ha kérhetem és tudsz, vagy mail-t írj (dojika@hotmail.com) vagy szívesen beszélnék akár telefonon is Veled.
Mégegyszer köszönöm
a Kismama-jelölt :-))
Dojika
dojika (dojika)
 


SSziasztok!

Én tök' új vagyok most ittKép))) Ma találtam az oldalra és azóta csak olvasom és olvasom és olvasom....Képzeljétek, elso babával 12 hetes vagyok most.
Úgy néz ki, a SCHöpf-Méreiben fogok szülni, mert ott a doki, akinél eddig életemben kétszer voltam...Ismeri valaki Dr. Csaba Andrást?
Nagyon örülnék, ha írnátok a kórházról (vagy a dokiról ) bármilyen infót.
Kicsit kínos kérdés, de nem tudom, mennyire számítsak a szülésnél. Mármint mennyibe lkerülnek a terhesgondozások és maga a szülés?
Tole kérdezzem meg egyenesben? Az elég kínos lenne...vagy majd mondja, ha eljön az ideje.
Lassan várárolgatunk már a picurnak mindenfélét.Nagyon édi a párom, teljesen rá van indulvaKép)) Apás szülést szeretnénk. Nagyon várom valaki véleményét a Schöpf-Méreiről...sziasztok
Nagyon klassz a gyermekvárás!!!
Minenkinek boldog várandósságot! Ja, nekem eddig semmi émelygésem, hányásom nem volt! Csak alszom folytonKép))
sziasztok
Mónika
 


Szia Tikk!

Boccs egy kicsit eltüntem, de az elmúlt napokban nagyon sok programom volt.
Kérdezted, hogy a kiírt időpontban szültem-e: Majdnem. 8-dikára voltam kiírva, és 5-dikén szültem meg a babámat. De a sogornőm pont a kiírt napon szült. A hagyományos módszer szerint számolta ki a dokim a szülés várható időpontját.
Egyébként mi nagyon jól vagyunk, a baba egyre rendszeresebben eszik, sokat vigyorog, hangosan gagyarászik, és éjszaka hagy minket aludni, csak egyszer kér enni, úgy fél 3 körül. Jó kislány.
Na elszóltam magam, most kelt fel, pedig már egy órája aludt. Most fél tíz van.
Szia!
Szomszédasszony
Névtelen
 


Szia Dojika!

Nem tudom konkrétan mire vagy kíváncsi a dokival kapcsolatban. Szerintem nőgyógyásznak tökéletes. Aranyos, kedves, figyelmes, precíz, és mindig elérhető. Pl: Volt olyan, hogy belázasodatm a terhesség alatt, szombat este volt és felhívtam, mert nagyon ideges lettem. Azt hittem, hogy zavarni fogom, és még ő nyugtatgatott vagy negyed óráig.
A szülésnél is 10 órán át mellettem volt.
Hát ennyi róla......

Szia
Szomszédasszony
Névtelen
 


Szia Mónika!

Előszőr is: Gratulálok a terhességedhez, és irigyellek, hogy nincs hányigered!Bár én sem hánytam sokat, de a barátnőm most terhes, a 9-dik hétnél jár, és egyfolytában hány, ez alkat kérdése.
A kórházról érdeklődtél, a Tikknek írott leveleimben a tapasztalataimról mindent megtudhatsz, elég részletesen írtam a kórházról.
Az anyagiakkal kapcsolatosan: A terhesgondozás ingyenes, legalábbis a védőnőket illetően. Már hallottam olyan dokiról, aki kerek perec megmondta, hogy mennyit kér, de ha ezt nem teszi, akkor neked kell erről döntened. A kórházban mondták, hogy olyan 20-50.000 között szoktak adni a szülés után a dokinak.

Azért ne vidd túlzásba az alvást, sétálj sokat, és ha alszol, akkor még most aludj a hasadon, ha tudsz, mert később már nem fogsz tudni, terhesen a hasadtól, szülés után pedig a cicidtől lesz nehézkes a hason alvás.

Szia!
Szomszédasszony
Névtelen
 


Sziasztok! Én még nem szültem meg a manócskámat de gyakorlatilag én is itt fogok szülni.A barátnőm 2hete szült ott és ahogy láttam rajta mindennel meg volt elégedve.Lehet,hogy a látszat csal?A lényeg nov közepén fogok szülni és idáig eléggé 50-50 az arány a jó és a rossz dolgoknál. Ahogy láttam és hallottam van 3,2,1 szobás korterem.Az ár 6e,4e,3e.A kétszobás elég kultúrált 4 napot(jobb esetben) ki lehet bírni.Ha megszültem leírom a jó és rossz tapasztalataimat. Üdv nektek és mindenkinek jó egészséget kívánok Ildikó
Névtelen
 


szia Ildikó!

Én szintén november közepére vagyok kiírva, pontosabban 14-re a schöpf-méreibe.
Én eddig csak jót hallottam. majd bejeltnkezet a védőnőhöz aki bemutatja akórházat. Te mikor foglalod le az ágyat és persze mikorra?
Ha van valami plussz infod, írd meg!

Tikk
Tikk
 


Kedves Szomszédasszony!
Köszönöm a válaszod, idö közben újfent megbizonyosodtam róla, hogy Dulka doktor a lehetö legjobb választás, mint orvos.
Múlt heten derült ki hogy 5-6 hetes terhes vagyok, de nagyon fájt a hasam... megfigyelésre befeküdtem a kórházba. Minden nap bejött hozzám legalább kétszer, még szombaton is...
Aztán tegnap kiengedtek, mert minden rendben van a babával.
Szóval, nyugodt vagyok - ami az orvosválasztást illeti.
Üdvözlettel
Dojika
dojika (dojika)
 


Én már egyszer korábban írtam. Harmadik babámat várom, a kórházzal kapcsolatban pozitív tapasztalatom nem sok volt, de az orvosom miatt kitartottam. Egyébként november közepére vagyok kiírva, de szerintem korábbi tapasztalataim szerint október végére már túl leszek a szülés élményén. Engem az érdekelne, ha valaki már szült ott fogadott szülésznőnél (én valószínűleg Fehérfi Krisztánál fogok) mennyit fizetett neki?
Kérlek írjatok, mert már igencsak sürget az idő! Sziasztok!
Évica
 


Szia Évica!

Amikor szültem pár hónappal ezelőtt , 10 ezer Ft-ot adtam a szülésznőnek. Mondjuk hosszú szülés volt.

Szia
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: