Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is itt vagyok, de nem nagyon van mit írnom....

Melcsi! Már előre olyan érdekesen írsz erről a nyaralásról :lol: , alig várom az élménybeszámolót (remélem mi is kapunk).

Fanny! Hú, jó magasak a áll. tám. pontszámok! És jó drága a költségtérítéses... de ezt tapasztalom is.

Képzeljétek Emese teljesen szobatiszta lett :lol: :lol: ! Ma volt az első nap, hogy éjszakára sem adtam pelust (előtte persze egy héten keresztül száraz volt minden reggel). Nagyon örülök neki, mert egy hónapja még semmi reményem nem volt, hogy a nyáron összejön :lol: . És nagyon sokáig kibírja pisilés nélkül, akár reggel 9-től 1-ig is.

Sajnos valószínűleg nem tudunk elmenni egy pár napra sem nyaralni. A férjem kedden belefúrt az ujjába, meg kellett műteni. Mivel Ő az egyetlen kereső a családban, és mivel saját magának dolgozik, így "fizetése" is csak akkor van ha dolgozik. Nincs nagy gáz azért, mert van tartalékunk, de nem lehet tudni, hogy mikor tud dolgozni, ezért inkább most nem költünk feleslegesen.
Inkább majd a környéken kirándulgatunk, erre is gyönyörű helyek vannak :lol: .

Igaz, hogy dög meleg van, de én mégis inkább a nyarat szeretem, nem mennék északra :lol: !

Szép hétvégét mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Szia Mandula!

Mi az hogy nincs mit írni?Mit csináltok egész nap? A nagyok merre járkálnak, Gondolom ők nem ülnek otthon veled?
Emese nagyon ügyes kislány!
Férjednek jobbulást! (Nem emlékszem, pedig biztos mesélted már, mivel foglalkozik?)

Megyek most már én is haza. Jó hétvégét.
Éva
fanny01
 
 


fanny ,szerintem is bátrakém a világ.én az összes gyerekemet arra bíztatom,hogy majd menjenek külföldre,ennél csak jobb lehet,itt nincs jövő.

mó73
 
 

 
 

Na hogy ne csak utazzak...
Én is dicsekedhetek 2 ágytiszta gyermekkel!!! Képzeljétek, egy napon került le az éjjeli pelus a 2 éves és a majdnem 4 éves gyerekeimről! Ezt nem gondoltam volna! Most viszont sürgősen szülnöm kell még egy gyereket, mert rajtam maradt 2 és fél csomag pelenka, mivel nagy tételben szoktam megvenni. De el kell mondjam, hogy Lukuban 100% biztos lehetek, hogy nem pisil be, Emese felől még mindig bármi lehetséges.
Mandula!
A Te Emeséd is nagyon ügyes ezen a téren!
Sajnálom az uradat, mielőbbi gyógyulást kivánok!
Fanny!
NA a muzeum az azért nem szerepel a mindennapjaim között, de az érdekes helyekre persze hogy elmegyünk. Most pl. kinéztem egy szalmakalap muzeumot, ami nem messze lesz a bázisunktól. Engem a tájházak vonzanak, nagyon érdekel a régi falusi élet, bár ha ilyen helyen járok, mindig megjegyzem Dezsővel egyetértésben, hogy a mi gyerekkorunkban a kiállitott darabok mindennapi használati eszközök voltak. Csak 30-35 év telt el...
Mó!
Ááá, nem hiszem hogy helyes azt gondolni, hogy itt nincs jövő. Most ugyan mindenhonnan ezt próbálják sulykolni, de a lehetőség itt van mindannyiunk kezében! Én azt hiszem, hogy egyszer összefog a maradék magyar nép, és kisöpör minden idegen uralmat, mert ez a föld a magyaroké!!! Nehogy már ennyire senkik legyünk, hogy mindenki uralkodhat rajtunk szabadon!
"Egy napon millió ember széttépi a láncot,
s vezeti a végső, mindent feloldó táncot.
Egy napon eltünik a mult minden ránca,
s gyermek születik, ki büneink megváltja."
(Kormorán)

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Én, azt hiszem kettőtök között vagyok valahol félúton, mert azt sem gondolom, hogy máshol kolbászból van a kerítés - bár, tény, hogy sokkal jobbak a lehetőségek- és azt sem gondolom, hogy itt nincs jövő- csak egy kicsit nehezebb ez a jövő.

Melcsi!

Nem tudom, hogy indulás előtt benézel-e még, de ha igen, akkor nagyon jó utat kívánok, vigyázzatok magatokra és nagyon várunk az élménybeszámolóval.
(nem fogsz írni valamilyen emlékeztetőt magadnak, mert 2 hét hosszú idő, biztos, hogy mindenre fogsz emlékezni?, Visztek kamerát?)

Várunk vissza!!!


Jó hétvégét mindenkinek , Éva
fanny01
 
 


Most megy az M1-en Kőrösfőről műsor!!!! Hát, Melcsi, ez tényleg varázslatos!

Éva
fanny01
 
 


melcsi, itt senki nem fog össze,és nem is akarnak összefogni,itt mindenkiből rabszolgát akarnak csinálni a zsidók és meg is csinálják,azzal aki itt él.pl a tesco fizetés havi 80000ft.az kinek elég?hát mi nem maradunk itt.különben nem is sok magyar van itt,mind zsidók.itt minden van csak magyar alig. nem tudom milyen jövő lehet itt,csak korrupció van.

mó73
 
 


szia fanny,szép lassan a nagyokról is teszek képet,most a nagylányomról sikerült egyet .itt van: Kép

mó73
 
 


Mó!
A nagylányod még gyönyörübb! És van Belőled is benne, ne aggódj!
Egyetértünk a jelenlegi helyzettel kapcs., de hidd el, lesz megoldás!
Fanny!
De kár hogy nem láttam a müsort!
6 körül indulunk, de nem birok aludni!!! A lányomat is alig tudtam lefektetni, és szólt, hogy "várjatok meg!", de biztositottam, hogy fel fogjuk ébreszteni, nem megyünk nélküle.
Lehet hogy irok néhány jegyzetet, de biztos vagyok benne, ha becsukom a szemem, előttem lesz az utazásunk minden mozzanata. Nagyon régi vágyam teljesül.
Mindenkinek kivánok minden szépet és irjatok többet, és jövök vissza!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


melcsi nagyon jó utat és vigyázzatok magatokra :)

Mo gyönyörű a lánykád persze minden gyermeked gyönyörű de a lányok aztán a fiúk majd pisilnek utánuk amúgy egyetértek veled tényleg külföldre kell menni Mi is sokat gondolkodunk rajta lenne is hová menni rokonok barátok ausztrália kanada itt lenne szállás is de hát csak ekll hozzá kezdőtőke hogy elinduljon az ember fia lánya de én gondolkodás nélkül mennék ha meglenne rá a keret

nika70
Salgótarján
 
 


köszönöm mindenkinek a dícséreteket. ma megint nagyon meleg van.én alig bírom,most lepihenek,majd jövök.

mó73
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a Balatonról még szombaton, majd még visszamegyünk. De nem hétvégére. Iszonyú sokan voltak.
Jó volt de egyben fárasztó is egész nap a kölyköket vizslatni hogy megvannak-e még.

Most jó hogy itthon van a férjem is és nem kell állandóan szívességet kérnem ha kimozdulnék egyedül. Végre mehetek tornázni is, nem voltam két hete és már nagyon hiányzik.

Nika!

Külföldi munka: (szerintem) nem olyan egyszerű felkapni egy családot és arrébb költözni. Nálunk adott lenne a dolog: állás, lakás, orvosi ellátás, gyerekek iskoláztatása (!!!), mégsem merem meglépni ezt a lépést.

Mindenképpen kell nyelvtudás, férj minden valószínűség szerint reggeltől estig dolgozna, az összes többi dolgot Neked kellene intézni (bevásárlás, orvos, óvoda/iskola, stb.) Közben állandóan egyedül lenni a gyerekkel, barátok, család nélkül. Barátkozni valószínűleg csak hasonszőrűekkel tudnál (szintén idegen, betelepülő), az ottani "őslakosokkal" csak max. felszíni ismeretségig tudnál eljutni.

Nem mellékes a gyerek/ek beilleszkedése sem egy új nyelv, új hely esetén. Én ettől félek a legjobban.

Ja, és a férjemnek Malmö környékén lenne az állás, azért az nem annyira észak. De lehetett volna menni Kínába vagy valamelyik arab országba. Na oda végképp nem.

A fentiek csak az én véleményem, ill. mások tapasztalata. Ha mi mégis elmegyünk, csak akkor ha a gyerekek nagyobbak lesznek.

Mó, gyönyörűek a gyermekeid! Itt is nagyon meleg volt tegnap, szerencsére van a medence. Tegnap még egy csomót tudtam vasalni is.

Mandula, gyors gyógyulást a férjednek és gratulálok Emese szobatisztaságához!
Úgy látszik csak az én fiaim voltak ilyen "bénák" hogy 3 éves koruk után lettek szobatiszták.

Fanni, akkor nem is mész szabadságra? Otthon nem tudsz pihenni?
Sajnos az én családom nem érti meg hogy nekem annyira nem jó ha mindeni itthon van huzamosabb ideig. Nekem azért marad a házimunka. De én neveltem őket ilyen önzővé, csak magamat hibáztathatom.

Sziasztok
Andrea

Kép
Kép
Kép
galagonya65
 
 


Sziasztok!


Mó!

Tényleg, feltűnően szép a lányod! ( tudom, hogy a nagyobbak már nem szeretik, ha feltesszük őket a netre, enyémek sem díjjazzák.)

Andi!

Ezek szerint a kitelepüléssel kapcsolatban mi egy véleményen vagyunk. Nem tudom vissza-visszaolvastál-e, nem is olyan régen volt téma közöttünk a kitelepülés, akkor én ugyanezeket fogalmaztam meg ( lehet kicsit sarkosabban).

Fogok menni szabira jövő héttől két hétre. Avval is egyetértek, amit írtál, hogy az nekem sem igazán szabadság, hogy mindenki otthon van ( nekem a férjem és a nagy fiam is otthoni műhelyben dolgozik), az ember hiába van szabin az nem kikapcsolódás, hogy ugyanúgy ( sőt, én ilyenkor még jobban) a család körül ugrál.

Éva
fanny01
 
 


andi: nálunk nem lenne probléma a napok nagy részét most is egyedűl töltöm mivel még nem alakult ki baráti köröm 4 éve lakom itt vagyis nekem nem lenne nehéz a gyereknek megint nem lenne nehéz mert még kicsi hamar megszokná hamar megtanulná a ynelvet is apa most is dolgozik egész nap nincs itthon szóval nálunk igazából csak a kezdőtőke hiáényzik kanadában a legjobb barátnőm lakik ő ott lenne nekünk ausztráliában meg unokatesók nagynénik lkanak vagyis ott sem lennénk igazán egyedűl Gabi meg feltalálja magát a nyelvtudás nekem valemlyes megvan az angol vagyis eladni nem tudnának már engem de a többi meg majd jön hamar tanulok de ugye ez mindenkinek egyén függő igauából Nálunk Gabi lenne akinek nehezebb lenne bár a barátok is eltűntek mióta családja van nem nagyon jár el sehová néhanapján pókerezni megy havonta 2 max 3x

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Éva, és mentek is valamerre vagy inkább otthon maradtok? Na igen, a család körüli ugrálás... Nekem a legnagyobb gondom a főzés, mert akármit főzök, 3-4 falat és már nem kérik. Viszont ha keveset csinálok, akkor meg ennének. Mindenki olyan jól "elvan" és meg csinálom a napi rutint. Ja, és állandóan keresnek, pld. ha lemegyek a szüleimhez beszélgetni kb. 2 perc és már csöngetnek hogy hol vagyok. Persze ez még hízelgő is lenne ha nem tudnám hogy ha itt vagyok velük akkor meg észre se vesznek (elnagyolva a dolgokat).

De ma fodrász holnap meg torna és pedikűrös, így kénytelenek egymással boldogulni. :D :D

Igen, olvastam a hsz-edet, mélyen egyetértettem.

Nika, nem akarok senkit se le- se rábeszélni, de alapos nyelvtudás nélkül el ne induljatok sehová. Anélkül semmi esély, nem elég "ha feltalálja magát". És arra is számítani kell ha olyan szerencsés valaki hogy állást kap külföldi létére, ő lesz az első akit elküldenek ha leépítés lesz. Bocsánat, nem akarlak bántani.
Nem ragozom tovább pedig még tudnám...

Gergő teljesen szobatiszta? Valamikor januárban kezdi az ovit?

Már elkezdtem a tanszerek vásárlását. :shock: Mindjárt szeptember.

Tovább szép napot!
Sziasztok
Andrea

Kép
Kép
Kép
galagonya65
 
 


fanni igen nálam se szeretik ezért a 2 nagyobbról sajnos csak titokba tehetek ide képet. :) ez van.

mó73
 
 


Andi semmi gond hiszen azért vagyunk hogy az ember több szempontból is meglássa a dolgokat egyenlőre viszont nem érint a téma de lehet nem is lesz belőle semmi csak nagyon gondolkodunk rajta :):):)

Gerrgő igen teljesen szobatiszta már egy hónapja hála istennek eléggé megért rá hogy egy hét alatt az éjszakai pelus is lekerűlt róla így már egy hónapja teljesen szobatiszta balesetek nélkül :):) majd csak februárban kezdiui az ovit mert jan 21-én tölti a hármat addig hivatalosan nem járhat de majd be be nézünk néha

nika70
Salgótarján
 
 


galagonya szia , a család körüli ugrálás nálam is ismerős :) .a nyelvtudással kapcsolatban meg annyit,hogy a férjem 5 nyelven beszél perfekt,de mikor 1989-ben ide jött magyarországra egy szót nem tudott magyarul és most jobban beszél mint egy magyar,leis vizsgázott.

mó73
 
 


hát igen a nyelvtudás nem mindig kell hiszen élő környezetben csak úgy ragad az emberre :):) én három hónapot voltam kint írországba még időszámításunk előtt :) de három hónap alatt többet tudtam beszélni angolul mint a barátbnőm aki két éve tanulta már itthon magyarországon de amióta kint él kanadában azóta már ő is perfekt bár neki ott is nehezen ment az angol mert utált megszólalni nehogy hülyeséget mondjon velem ilyen nincs én beszélek akkor is ha hülyeség amit mondok majd kijavítanak :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Nem egy dologról beszélünk. Persze hogy meg lehet tanulni egy nyelvet, pláne olyan környezetben ahol mindenki azon a nyelven beszél. A férjem is angolul dolgozik, én is azon dolgoztam.
Amit én mondok az az hogy ha kimegy valaki külföldre, ráadásul családdal, akkor a nyelvtudás azonnal kell és nem ér rá az illető hónapokik, évekig nyelvet tanulni. Anélkül egy állásinterjúra sem tud elmenni.

Nica, lehet hogy a boltban kijavítanak mert nem jól mondod hogy 1 l tejet kérsz, munkahelyen nem fognak ilyet tenni csak nem alkalmaznak.

Érdemes elolvasni olyan topic-ot is ahol nemrégiben kiment családok (többen minimális vagy semmilyen nyelvtudással) írnak tapasztalataikról. Nagyon tanulságos.

Egyébként túlragoztam ezt a témát (is), elnézést mindenkitől. Lépjünk tovább...
galagonya65
 
 


hát ezért jó az én gyerekeimnek,mert én magyar vagyok,a férjem örmény aki 5 nyelven beszél,és még angolt is tanulnak ,tehát rögtön 3 nyelv.

mó73
 
 


attól is függ hova megy az ember,mert pl olaszországba ismerős által csak mosogatni minimális nyelvtudás is elég és ott a többi ráragad .ezt tapasztalatból tudom.aki meg állásinterjúra megy biztos nem indul el,ha egy kukkot se tud.na lépnem kell,mert már hiányolnak. :)

mó73
 
 


andi nem akarom én sem ragozni neked is igazad van :):):):))
azért beleolvasnék iylen topikba adnál pár címet érdekelne

nika70
Salgótarján
 
 


mindenki jól eltünt,hát ilyen a nyár ,ki is kell használni! :)

mó73
 
 


Sziasztok!
Kulcsár Bogi vagyok,4.éves dietetikus hallgató.Most írom a szakdolgozatomat:Gyermekvállalás örömei és veszélyei 35év feletti várandósok körében címmel.Segítséget szeretnék kérni,hogy akinek lenne kedve kitöltené-e a kérdőívemet.Kérem olyanok írjanak,akik jelenleg várandósak.
emailben küldeném el a kérdőívet.címem:bogibogarka26@gmail.com
előre is köszönöm
bogibogarka
 
 


Sziasztok!

Tényleg mindenki nyaral??

Melcsi, remélem hamarosan kapunk beszámolót!

Icus, mi újság a házzal?

Na, hogy valamit írjak is: (persze tapasztalt anyukák véleményére számítok is)
Alex egy pár hónapja jár egy kislánnyal, iskola év végén kiderült, hogy a kislány az anyukájával együtt kiköltözik Olaszországba. Éltek már ott, azt hiszem a kislány ott is született. Most valami öreg emberhez költöztek ki, aki gazdag és "jó barátja" az anyukának. Az édesapa is Olaszországban él, illetve itt is sokat van "üzleti úton". Állítólag étterme is van kint, de fő profilja a... hogy is mondjam szépen, szóval lányokat menedzsel...
Természetesen volt már Alexnak pár barátnője, mindegyik "normális" családból, és egyikkel sem járt tovább két hétnél.
És láss csodát pont ebbe a kislányba szeretett bele, és tart ki mellette relatíve hosszú ideig. Most itthon van a kislány pár hétig, az apjával jött, az anyjáék csak hétvégén jönnek. Sajnos ahogy Alex elmondja szeret inni, dohányzik, és mindig nyúzza Alexet, hogy menjenek bulizni, de Alex (egyelőre) nem akar, és azt sem akarja, hogy a lány menjen. Féltem a gyereket, mert lehet, hogy előbb-utóbb beindul Ő is a lány miatt, aztán ki tudja mi lesz. Nem beszélek neki sosem a lányka ellen, nem is tiltom, nem tudom mit tehetnék.
Az anyukáról meg csak annyit, hogy amíg itthon voltak nem dolgozott, de néha eltűnt pár napra, egy hétre, és sosem voltak anyagi gondjai.... És azért az is furcsa, hogy valamelyik este felhívta Alexet 10 órakor, és egy fél órát beszélgettek, pl. hogy Alex ha lesz pénze VEGYEN GYŰRŰT :shock: :shock: a lányának.
Tanácstalan vagyok, mert tudom ha tiltom, akkor még rosszabb lesz, de azt sem akarom, hogy azt gondolja örülök ennek a kapcsolatnak....
Várom a véleményeteket!

Mó! Megnéztem a blogon a képeket, nagyon szép gyermekeid vannak! Hol laktok Magyarországon? Szép a kertetek is nagyon.

Szép napot mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!


Én nem nyaralok, csak itthon vagyok szabin. Szerdán elmegyünk 4 napra Győr környékére. A falusi turizmus lapjáról néztem ki egy házat, azt vettem ki 3 éjszakára. Idén ennyi lesz a nyaralás.


Mandula!

Nehéz helyzet. Én azt gondolom, hogy ebben a korban még nem kell a dolgokat nagyon "mellre szívni". Lányok jönnek, lányok mennek..., DE azért én biztos elmondanám ( a megfelelő pillanatban, amikor a fiad is beszélgetős kedvében van) a meglátásaimat a kislány családjával kapcsolatban, persze hangsúlyozva, hogy a kislány minderről nem tehet, de hát a családi példa...... stb, stb.
Aztán csak reménykedhetsz benne, hogy tényleg jön majd egy következő kislány. ( akivel meg más problémák lesznek...)
de, végső soron abban is reménykedhetsz, hogy a távolság megoldja a dolgokat. ( mert ha jól értem akkor a jövőben Olaszo.-ban fog lakni a kislány.)

Éva
fanny01
 
 


Sziasztok

Nálunk is lassan vége a nyárnak, mármint 6 hetet voltunk itthon apával felváltva szabin a gyerekekkel, jövő héttől már mennek oviba. Vagyis Levi még egy hetet bölcsibe fog menni, mert az oviban még vegyes csoport van, és nem tudják kezdeni a beszoktatást, de a következő héten már Hannával egy csoportba fognak járni. Nagyon várják már, bár jól elvannak itthon is.

Nagyfiam is jól elvan, hát mit ne mondjak, egy tankönyvet elő nem vett egész nyáron...

Nyaralni voltunk Balcsin egy hetet, még július közepén, bár nem a legjobban sikerült, Levinek aftái, a nagyoknak gennyes mandulagyulladása volt, úgyhogy valamelyik mindig nyűgött. De az időnk az príma volt.

Mandula, én erről még nem tudok nyilatkozni, de nagyon gáz helyzet, az tuti. Talán megkérdezhetnéd tőle, hogy gondolkodott-e már arról, hogy mivel foglalkozhat a lány anyukája... Én biztos nem bírnám ki, hogy ne mondjak róluk negatív dolgokat, dehát még nem vagyok abban a helyzetben, így elképzelni sem tudom, hogy valakiért annyira begőzöl, hogy nem érdekli a mi véleményünk... MOndjuk úgy gondolom, hogy nálunk az ilyen helyzeteket apa fogja megoldani, ő nagyon diplomatikus tud lenni, és a gyerek nagyon ad a véleményére (egyenlőre).
Mondjuk azért a helyedben annyit biztos tennék, hogy emondanám neki, amit gondolok őszintén, és hogy nem örülök a dolognak, mert úgy látom, nem egymáshoz valók. Ezt azért tudnia kell szerintem.

Melcsi, kíváncsi vagyok én is, milyen volt a nyaralás, én is most kinéztem, hogy szilveszterre kellene elmenni, szeretnék lovasszánkózni a Hagitán :) majd meglátjuk, mi lesz belőle...
Sziaszrok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Fanny, True!Persze elmondtam Alexnak amit gondolok erről a dologról, és tudom/remélem jön nemsokára a következő kislány, de azért mégis aggódok. Bízom a távolságban is, de az anyuka egyik percben azt mondja, hogy hazaköltözne, másik percben pedig azt, hogy Argentínába :shock: :lol: költöznek......

True! Hát amikor mondta a fiam, hogy a kislány anyja elmegy néha egy hétre is, kérdeztem, hogy csak nem őt is futtatja apuka?? Erre a fiam azt mondta, hogy "fut az magától is" :? .
Mégis olyan mintha valahogy tetszene a gyereknek az a rendezetlen légkör.....

Remélem tényleg korai még aggódnom, és egy-két hónap múlva már nem is lesz miért.

Szép napot mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok, Lányok!
Mivel eddig még sosem zavartatok el ( :) ), s abban a hitben, hogy Nektek sem közömbös a téma, érdekességképp idemásolom ezt a linket. A lényege (annak, aki nem beszél németül):

Vezetö német tudósok tucatjai fordultak nyílt levélben Angela Merkelhez, hogy függessze fel a német kormány a klímakatasztrófa hazugságára épülö, egyébként csak a politikai elitnek pénzt hajtó klímapolitikáját.
2003 óta a klíma egyáltalán nem mutat enorm változást, az addig tapasztalható jelenségek megfelelnek a többszáz (- ezer ) éves anomáliáknak (természetesen ezt hosszasan kifejtik, kutatási eredményekkel, számadatokkal)
A klímakatasztrófa-rémképe semmi több, mint egy hatalmas hasznot hajtó üzletág ! Az alternatív energiák ( SZÉL-, biodízel, biomassza, stb.) adófizetöi pénzekböl való támogatása ui. hatalmas pénzeket forgat vissza az "idea" kitalálóinak (politikusok, iparmágnások, üzleti krém, stb.) zsebébe!
( a Quelle-ére rákattintva alul olvasható az egész levél!) - sajnos csak németül

http://www.klimaskeptiker.info/index.ph ... ichtid=441

Ami minket illet, még mindig ez a fö téma, ezért nem is tudok az egyébként nagyon értékes, értelmes beszélgetéseitekbe bekapcsolódni. Bújom a netet, ha van egy kis idöm, s a témában kutakodom. Már van legalább két könyvespolcnyi anyagom, s mind a mi eredeti ellenérzéseinket igazolja.
Sajnos szélmalomharc a miénk, hisz hatalmas erök állnak a túloldalon, de egyre többen vagyunk, akik nem hagynak homokot szóratni a szemükbe, s ha gyöz is a túlerö ( a mammon által), a tiszta emberi értelem, a szülöföld szeretete akkor is igaz érték marad.

Köszönöm, hogy elolvastatok!
És gondolatban küldjetek pozitív energiákat nekünk, minden lelki támogatás kincset ér...
Üdvözlettel

betti
betti444
 
 


Szia Betti!

Én magam részéről köszönöm ezt a hasznos információt is, németül sajnos nem tudok, így csak amit te írtál azt tudom elolvasni.

Továbbra is erőt és kitartást kívánok, remélem mégis ti győztök!!!

Minden jót!

KépKép
mandula35
 
 


Köszönöm, ez nagyon sokat jelent!
betti444
 
 


Hát üdv ujra itthon. Nem mintha nem lettem volna ott is otthon…
Az élmények tobzódása, a benyomások sokszinüsége itt oldalakat tehetne ki, hát nem is tudom, hogyan próbáljam összefoglalni.
Olyan különös érzés, mikor kb 500 km megtétele után azt érzi az ember, hogy ujra otthon jár. Minden olyan megszokott, de mégsem, mert a táj nagyon változatos, a települések hangulata meg mintha visszamennénk 30-40 évet az időben. Az uton kerülgetjük a lovas szekereket, mellettünk a réten legel a nyáj, a vasúti kereszteződésben mégcsak lámpa sincs, nemhogy sorompó, felettünk gólyák röpködnek, nagyon idilli minden. De látni az elszegényedést, a lepukkant falvakat, hogy öregszik ott is a vidék. Némelyik székelykapu épp csak ki nem dől, olyan ódon, elhagyott házak, amikben élet volt egykor és most düledeznek. Csodaszép értékek mennek tönkre. Máshol meg nem hagyják, bár öregszik a falu, de fenntartják erejükön felül is.
Olyan utakon jártunk, amiket talán el sem tudtok képzelni, a falvakat, ha letérünk az országos utról, földutak kötik össze itt az EU-ban, bizony! Tettünk meg 40 km-nyi utat kb 8 óra alatt! Na ebben volt meg-megállás is, az igaz. De milyen csodákat láttunk! Amik a buszos turákról meg sem közelithetőek! A hegyek közepén, ahol a madár is halkan jár, egy csodálatos falu, Énlaka temploma őrzi a rovásirás egyik legszebb emlékét, a majd 300 éves orgona felett, a fakazettás mennyezeten: Csak egy az Isten. A padokon az énekeskönyvek 60-80 évesek, ajándékok, hagyatékok, mind bekötve keresztszemes himzett boritóval. Egy sincs köztük egyforma! A templomkerti temetőben áll egy 500 éves hársfa, akkora lombkoronával, hogy beteriti a fél temetőt. Közel hozzá egy több mint 100 éves sirfeliratot fotóztam le, a pár sorból egy hirtelen végetért élet minden fontos körülményével kirajzolódott. Az uton tovább haladva eljutottunk egy szalmakalap muzeumhoz, mely még a Rekordok könyvébe is beirta magát akkora szalmakalapot őriz. A falu ma is a szalmakalap készités központja. Ott a kocsma előtt „lovas parkoló” van, először azt hittem, gyakori a lovas tura arrafelé. Hát nem, a lovas szekér a fő közlekedési eszköz, azért kell a parkoló! Abban a faluban egy pékség is müködik, ahol du. 6-kor forró kenyeret árulnak, pedig nincs is nyitva. Mégis mindenki tudja, hogy sül a kenyér, és mennek érte. Láttam aztán az elsüllyesztett falut, Bözödujfalut, a templom egyik oldalfala már a vizbe dőlt. Mint egy kisértetvidék. Ott most horgászni lehet, és sokan meg is teszik, hihetetlen, nekem olyan volt, mintha életet taposnék a földbe az autó kerekével, pedig mindenki vitte amije volt, a házakat, kapukat elbontották, ahogy hallom.
És a székelykapuk! Szejkefürdőn, Orbán Balázs sirhelyénél mint a katonák, állnak sorban a müemlék, 19.századból megmentett darabok. Máréfalván pedig funkciójukban megtartva több mint 200 darab! Végig a faluban, házról házra állnak. Eldicsekedhetek, hogy mi is egy székelykapus házban nyaraltunk, bár a Sóvidéken nem a klasszikus kötött kapu a divat, a nagykapuk szabadon állnak. Tudjátok-é, hogy a Sóvidék Székelyföld egyik kiemelkedően értékes tája? Föld alatt és föld felett, mindenütt só van. Ha feljövünk a sóbányából, megmártózhatunk a sósvizben a strandon, ahol az uszni nem tudó kisgyerekek sem süllyednek el, az én Emesém is szépen taposta a vizet. Én pedig nem tudtam uszni benne, mert felvisz a víz teljesen! A pancsi után pedig, ha még nincs eleged a sóból, elmehetsz a Sószorosba, ami egy varázslatos kis terület, 1-2 km hosszan kanyarog a Korond patak felett. Kiálló hatalmas, barázdás sósziklák, sócsipkék mindenütt, a patak mentén a föld sótól fehér. Különös táj, az utról persze nem is látszik, a kiváncsiak azonban járják az ösvényeit… A kicsi kiváncsi pedig meg is mássza az egyik szikláját, hogy a felmenői frászt kapnak… Lazán felment vagy 10 méter magasságba, és még tovább akart mászni!
És ha már a szorosnál tartunk. A Békás szoros, az óriási szikláival, milyen érdekes látvány! Pár méterrel előtte még fenyőerdőktől zöldek a hegyek, a másik pillanatban meg előttünk a nagy szürkeség! Az út néhol a sziklák alatt kanyarog. Fényes nappal is egész félhomályban. A Gyilkos-tó meg csöndben vöröslik a kiálló famaradványaival, minden emberi ricsaj ellenére kisérteties némasággal. A kacsák kijönnek a partra és etetni lehet őket. Gyerekszemmel fontos dolgok ezek is. Mint a többi állat is. A szomszéd néninél a „kukku”, mert ott kezdődött minden nap. Mentek önállóan hátra, át a kis ajtókon, a tyukudvarig. Megszemlélték őket, Irén nénivel elebeszélgettek, majd hazatértek a kis vándorok. Ha elindultunk, kerülgettük a lovasszekereket, mindegyik óriási élmény volt Lukunak. Utközben a nyájak látványa, a „BÚÚ” meg a „BEE”, már jól tudjuk a különbséget. Azt is, hogy a kacsák sipognak, a liba meg csipni is tud. És hogy a lovasszekér döcög alattunk, merthogy eljutottunk egy kocsis kirándulásra is. Az ugy volt, hogy az Irén néni ajánlotta a sajtost, aki aztán ajánlotta a lovasudvart, mi meg elmentünk egy 3 és fél órás hegyi turára. Utkozben erdei málnát ettünk, a hegy tetején pedig a lovacskák ettek „füt” ahogy Lukum mondja, „két” ló evett, merthogy igazságosan mindkettőt megetették a kicsikéim. Emese fel is ült a pacira, Luku kevésbé volt bátor, bár nagyon érdeklődött. Emese persze a bakon ülve tette meg az utazás nagy részét, később a gyeplővel a kezében, és kijelentette, hogy ő a főnök. Mintha eddig ezt nem tudtuk volna…
És még nem beszéltem minden vizi örömről. Hogy a Küküllőben „talpkövet” találtunk, ami „Emesének már kicsi, de Lukunak pont jó”, haza is hoztuk emlékül. A Korond patakon pedig át lehetett sétálni Apa nyakában, amig én a cserepeket csodáltam (meg vásároltam). És hogy piknikeztünk a patak partján, ezek felejthetetlen élmények maradnak.
Mint ahogy a Kalotaszeg is, bár csak pillanatok jutottak a megcsodálására. Egy néni, akinél vásároltam, teritőket mutogatott, azt mondja, menjek hátra, van ott még több is (Apa közben a gyerekekkel a Körös pataknál). És bevezetett a tisztaszobába! Abban a szobában éltek hajdanán, nevelte a gyerekeit a himzések között, és még a függöny is himzett volt! A butorok cifrák, és a párnák tetején egy gyöngyös párta! Megláttam a csodát, majd a néni körbemutatott, 3 képet a falon, nézzem meg, az egsik ő, a másik a 2 lánya, ebben a pártában, amit az anyukájától örökölt még! Egy élő muzeum, a néni meg fél órában kitárta az egész életét! És vajon lesz-e folytatása? Mit találunk 20 év mulva? Ezek az értékek nem fognak-e eltünni ugy mint a régi jól szervezett, nyugodt élet? Amiben helye volt a munkának, a pihenésnek, a beszélgetésnek. Ahol még nem volt tévé, rohanás, és nem az volt a fontos, hogy kinek mije van.
Remélem hogy nem utoljára jártam a székelyeknél, ahol Lukunak igy gyarapodott a szókincse: fü, kő, ló, fa, lepke, só. Vannak ennél fontosabb szavak? És ahol Emese közelről megismerte a kukoricát, és megtanulta hogy a répa meg a hagyma a földben terem…
Mindegyikteknek kivánok ilyen emberközeli élményeket ezek között a hegyóriások között, ahol minden falu mellett patak folyik és minden ember ismer valamilyen legendát amiről azt állitja, hogy megtörtént.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Látom a délutáni irásom kicsit liraira sikerült, de én még lélekben ott vagyok... Most azért álljon itt néhány egyéb benyomás, hogy árnyaljam a képet.
A románok elvből és rettenetesen utálják a magyarokat. Az utról előzés közben szinte leszorit, dudál rád, ha lassan mész, ha magyar szót hall, szinte gyilkol a szemével.
Rengeteg a fába, falra egyéb helyre vésett magyar felirat, mely általában arról szól, hogy "Igazságot Magyarországnak, Erdély a magyaroké, vesszen Trianon" és hasonlók. (mélységesen egyetértek mindegyikkel)
Az utakról. A nagy országutak állapota jó, ezeken dübörög a kamion meg minden forgalom. Át a falvakon, településeken, hegyeken, szerpentineken. Ezért aztán 5-600 km megtétele kb 10-12 órát vesz igénybe. De kárpótol a gyönyörü, változatos táj, főleg a Királyhágótól kezdve. A városokban jobb ha becsukja az ember a szemét, mert tönkretettek mindent, hatalmas betonlakótömbök éktelenitik a régen gyönyörü magyar településeket. Szándékosan. Csak akkor van kiirva vmi magyarul, ha a lakosok aránya legalább 20 %.
Ha letérsz az országutról, akkor kösd fel a gatyádat és ne csodáld később az autód állapotát. De ha meguszod, páratlan élményben lesz részed.
Otthonról semmi kaját ne vigyél, ha Székelyföldre készülsz, mert ami nyersanyag ott kapható, terem, az felülmul minden izemléket! Életemben nem ettem olyan finom husokat, felvágottakat, zöldségeket, mint ott, és én főztem! A szomszéd faluban egy vágoda müködik, este 9-ig van nyitva, állandóan friss husokkal tele, és a felvágottak, mint 30 évvel ezelőtt nálunk a májpástétom, meg a párizsi meg minden egyéb! Nincsenek telenyomva izfokozóval meg tartósitókkal. A tej langyosan érkezett, olyan föllel, hogy nem volt lisztem, de nem kellett behabarni a krumplilevest, csak rátettem a tej fölét és sürübb volt mint habarva. 14 nap alatt 24 liter tejet fogyasztottunk el, és vennem is kellett 1-2x mert nem volt elég. A gyerekek csüngtek rajta. A zöldségek mennyeiek, óriási paradicsomok nőnek, a hagyma kivül lila, belül fehér, és nem csip. Szóval legekben beszélhetek erről az oldalról.
És ha érdekes dolgokat akarsz látni, térj le a főutról, menj be a falu mellékutcájába, mert kincseket rejtenek a kis utcák. Arról nem is beszélve, ha eredetit, értékeset akarsz vásárolni, Korondon pl., és olcsón, akkor érdemes megkeresni azt a székelykaput, aminek a rajzolatán fazekasok vannak. Ott készül a korondi kerámia. Az uton sajnos sok esetben kinai másolatot árulnak. Igy van ez Körösfőn is, az eredeti teritők közé becsempészve a kinai mü vacak, az értő szem számára persze láthatóan különbözik, de a turisták belenyulnak, azt hiszik, hogy vettek valami szuvenirt...
És sajnos a kis csonka országunk nagy problémája ott is halmozódik. Ha nem állitják meg, ez fogja tönkretenni a maradék magyarságot ott is. Amit nem végzett el a török, a tatár, és Trianon sem, majd megteszi a "kisebbség".
De ezt az utolsó mondatomat felejtsétek is el, csak hozzátartozik az igazsághoz.
Menjetek Székelyföldre, amig a magyaroké.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!


Mi ma jöttünk haza. Hát, a mi nyaralásunkat el lehet intézni 2-3 mondattal, de majd később.

Most Melcsi...

Először is meglepődtem, úgy számítottam, hogy ma telik le a két hét.
Ismét fantasztikusat alkottál!

Hangosan olvastam fel a férjemnek, és az volt az első mondata,hogy: utikönyvet is írhatnál.Azt hiszem evvel mindent elmondtam. Láttam magam előtt a hegyeket, a földutakat, a székelykapukat.
Remélem még folytatod az írást, majd ha szép lassan a legapróbb élmények is előjönnek.s persze várjuk a képeket is!!!!

Betti!

Az M1-es mellett mi is láttunk szélkerekeket ( 6 db), de az lakott területen kívül volt. Így elsuhanni mellette nem volt olyan csúnya látvány,... persze más ha az utca végébe telepítik.

True!

Nekem is nagy "álmom" lovasszánkózni, nagy pokrócokba bugyolálva, hatalmas fenyőerdőkön keresztül, csilingel a száncsengő.... ( mint az orosz romantikus filmekben), de Melcsi írását olvasva, azért télen elmenni az isten háta mögé, elég rizikós. (Nekem mondjuk a Mátra is megfelelne..., de azt hiszem ez is csak álom marad.)


Éva

Képeket majd hétfőn teszek fel.
fanny01
 
 


Melcsi!

Annyira, de annyira jó ez az írás (mint a többi is :lol: ), nekem is rögtön az jutott eszembe, hogy komolyan kéne ezzel foglalkoznod!
Gyönyörű nyaralásotok lehetett, ha lesz időd tegyél fel képet légyszi!

Fanny!Azért várjuk a Te beszámolódat és képeket is :lol: !

Sziasztok!

KépKép
mandula35
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Hát most ennyi... A képekhez néhány cim: egyiken a Gyilkos-tó, van egy templom, az Körösfő temploma, a fakazetta az énlakai templom rovásirása, egy felujitott, de eredeti formájában és szinében megtartott parasztház Énlakán, és Máréfalván a templom kapuja 1840-ből kb. A többi biztos világos. A kapu előtt Apa Lukuval, nos ott laktunk. Az utolsón pedig, ezt még nem is irtam, hogy voltunk Kormorán koncerten Gyergyószentmiklóson, ott készült, közönségtalálkozó volt és a kislányom odakéredzkedett az Ő kedvenc szép szőke nénijéhez.
Ha szeretnétek, teszek fel még, legszivesebben mind a 251-et feltenném...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!


Ma dolgozom először, így nem nagyon érek rá, de nem tudtam kihagyni, hogy megnézzem a képeket. Megérte! Fantasztikusak, persze, hogy tegyél még fel!

majd jövök.
Éva
fanny01
 
 


Melcsi!
Csodálatos élmény lehetett, a képek is azok :lol: ! Még, még :lol: !!

KépKép
mandula35
 
 


Kedves Lányok!
Szép lassan leszállok már én is a földre, bár még mindig az ut hatása alatt vagyok.
Hát a téli száncsengős kocsikázás nem is lenne rossz, de spec. arrafelé azért bizonytalan... Ki tudja mi történhet, ha hirtelen elkezd esni a hó. Csodálatosak a hegyek, de az utviszonyok kiszámithatatlanok. Bár sok sipálya van már a havasokban, és gondolom fontos, hogy megközelithetőek legyenek, de olyan hirtelen jön ott az égi áldás. Ezt szinte naponta tapasztaltuk. Sokkal csapadékosabb az éghajlat, de ez nem meglepő. Annál inkább, hogy kering egy felhő itt meg ott, aztán hirtelen mint egy csatorna, zudul a nyakunkba. Arrébb 1 km-rel meg hire sem volt az esőnek. Ez télen is igy lehet. Viszont alig volt szél, hogy a felhők hogy másztak arrébb annyira hirtelen, azt nem is tudom, de szél alig fujt.
De remélem nem gondoljátok, hogy uri módra valami hintón furikáztunk! Bár volt választási lehetőségünk, mikor Emesét megkérdeztük, azonnal a szénás szekérre voksolt. Tehát azon zötyögtünk. A faszekér meg volt rakva friss szénával, arra takarók téve, és mindenki kis gödröt ásott magának, ugy ült a szekérre. A hegytetőn aztán a széna megcsappant alattunk, mert a gyerekek azzal etették a lovakat. "Tét" lovat, "fü"-vel tehát, ezért visszafelé sokkal rázósabb utunk volt. Annál is inkább, mivel lejtmenetben gyorsabb is volt a fék ellenére. Kapaszkodni kellett, a szekér zötyögött, a gyerekek rötyögtek. Jó kis utazás volt, rendszeresen emelgetjük., Lukukám olyan édes, ahogy nagy komolyan magyarázza, mikor eszébe jut, és itthon is játszanak szekerest. A hintaló mögé Emesém berakta a kisasztalt, azon takarók leteritve, mindenféle pakkot felhordtak rá, köztük egy üres sörösüveget :shock: felülnek a cuccok közé és indul a szekér. Luku klaffog, zötyög, nagyon aranyosak. Mikor szomjasak, "sört" isznak, szóval nagy hatással van rájuk most is.
Még irnék néhány szót a gyergyói kirándulásunkról. Erdélyi Magyar Ifjak fesztiválja zajlott akkor, egy kemping nagy területen volt erre berendezkedve. Nagy tömegben fiatalok, de olyan kulturált társaságot nem látni kis hazánkban. Pedig ettek-ittak, fogyott a sör ott is, de semmi tucc-tucc zene, képzeljétek, magyar nótákra mulattak, azokat énekelték (nem cigányzenére!). Egész nap mindenféle előadások voltak irodalomról, politikáról, gazdaságról, és ezek a fiatalok aktiv résztvevői voltak az előadásoknak! Dezső is célzottan hallgatott meg egyet, a Magyarok Szövetségének vezetője, Vukics Ferenc tartott egy előadást. hatalmas érdeklődéssel. Az esti koncert pedig ismét felejthetetlen volt, az a sok messzi hazánkfia ismerték a dalokat, szivükből énekelték a Kormoránnal. Mindenütt lobogtak a zászlók, igen, a "szélsőséges" árpádsávos is (ugyan Árpád apánk érkezett Vereckéhez ezzel a zászlóval, mi a fenétől lenne szélsőséges???) és a sok magyar zászló. Nem is tudjuk elképzelni, milyen érzés lehet ott megmaradni, abban a nyilvánvaló magyargyülöletben, amiben élni kényszerülnek, és nem adják fel! A földutas falvakban ott müködnek a legalább 4 osztályos iskolák, kikaparják alóluk a földet, de mégsem mennek el! Minden tiszteletünket megérdemlik!
Végül ideirok egy rövid beszélgetést, amit egy birkapásztorral folytattam 2 falu között. Legelteti nyáját, a Nap lemenőben, én meg lassitok, hátha elindul egy bárányka az ut felé, de nem. Köszönök, megkérdezem, lehet-e fényképeni, az emberem pózol, elkattintom, kérdezem: "Mennyien vannak?" -hallgat. Két-háromszázan? -"Vannak elegen!"- hát ezt tudtam meg. :D
Majd holnap is irok Nektek, és kicsinyitek még képeket is. Sajnos a birkanyájasba belesütött a lemenő Nap, az nem sikerült jól.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Na szépen vagyunk, hatalmas az érdeklődés. Hát akkor ma gyerekszájakat irok, melyek a nyaralás alatt születtek.
Na először is, bárki kérdezi, nagy tudós képpel tájékoztat Emese, hogy MAKFALVÁN voltunk, ERDÉLYBEN! És hogy a sós vizben Ő karuszó nélkül tud uszni, a mama pedig nem tud uszni benne :D Egy férfi ismerősünknek egyik nap azt is megsugta, hogy "először csipte a nunimat, de aztán nem csipte"
Egy autós tura során Luku elaludt (igyekeztünk alvásidőben utazni), Emese meg igy tálalta a pózt: "Keresztbe tette a lábát, olyan CUKIN"
És mikor Luku aludt, és láttunk egy lovaskocsit, vagy egy templomot (mert azok is Luku kedvencei lettek), akkor csufondáros hangon azt mondta: "Ezt most Luku nem látta!"
Mikor a Küküllőben pacsáltak, Luku leült egy nagy kőre a vizben. Apa megkérdezte: "Leültél a székre?" A gyerek lesujtó pillantással igy felelt: "Nemmm, kő!"
Végül ismét pár kép, hátha felébred mindenki. Kép a nevezetes birkanyáj, ha kivehető
Kép Kép
Kép Kép

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!


Melcsi!

Ne is törődj semmivel, Te csak írjál. (Egyébként szerintem nagyon sokan olvassák, csak mindenki lusta írni. Persze, azért vagyunk itt egyen-ketten, akik írnak is.)
A szénás szekerezés nagyon jó lehetett. A birkás képről, meg szinte kézzel foghatóan érezhető a nyugalom, a béke.
(Mekkorát nőtt Luku!!!)

Egy- két szót akkor a mi "nyaralásunkról". Győrtől 12 km-re voltunk Bodonhelyen. A szállást a falusi turizmus honlapjáról néztem ki. Egy régi, majdnem 100 éves házban laktunk, ami régen egy módos gazdáé volt, sőt inkább már polgári beütéssel ( még egy doktori díszoklevél -1921-es dátummal! - is volt a falon.) Én imádom a régi házakat, bútorokat, egy dologgal nem számoltam, hogy egy ilyen régi házban, ha nem laknak és hetekig be van zárva, akkor ott - akármilyen tisztán is van tartva- nagyon nehezen kiszellőztethető, nehéz szag van. Hát, talán a 3. napra ( éjjel nappal huzatot csináltunk) kezdett megszűnni a szag) És, hát este bizony nagy furcsa bogarak szaladgáltak a padlón...
Egy darabig azt hiszem elegem lett a régi házakból.
A környék: egy utcás "korrekt" kis falu, rendezett portákkal, se kiugró gazdagság, se kiugró szegénység. Hát, itt is tapintani lehetett a nyugalmat, itt egy hangos szó, egy gyerek kacagás, egy veszekedés, de még beszélgetést se hallottam. Én nem tudom hol vannak az emberek és mit csinálnak, de azon kívül, hogy a kisközértben volt egy eladó, és a kocsmánál ki volt támasztva két bicikli azt lehet mondani, hogy a 4 nap alatt én egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hány embert láttam. Néha átment a falun 1-2 autó, 1-2 traktor, és ezzel vége. Elképesztő a kontraszt a pesti életmóddal szemben. (Viszont, azt is elmondhatom, hogy a 4 nap alatt - pedig sok helyen átautóztunk,- sehol nem láttam a falu végén putrit, kerítésre teregetett rongyokat, útszélén a porban ugráló mezítlábas gyerekeket. Bezzeg Győrben a városközpontban lődörögtek...)

Nekem Győr nagy csalódás volt. Azért választottam ezt a környéket, mert Győrben még nem voltunk és azt hallottam, hogy olyan , mint egy kis ékszerdoboz. Hát ékszerdoboz éppen lehetne, de eléggé elhanyagolt ékszerdoboz. Számomra elhanyagolt, lepukkant, olyan gazdája nincs benyomását keltette. ÉS itt se voltak emberek. De senki. 20-án bementünk, hogy az egész napot ott töltjük, először is semmilyen rendezvény nem volt, illetve egy rendezvény volt az interneten meghírdetve, az pedig egy lakótelep közepén lévő műv. házban volt, elmentünk ugyan, de aztán nem volt hangulatunk ilyen lakótelepi programhoz. Tény, hogy gyönyörű régi házak, paloták vannak az ó-város részen, több sétáló utcával, de képzeljétek el, hogy a sétáló utcában SEMMI de SEMMI nem volt nyitva, olyan elhagyatott volt minden, hogy a férjem viccből azt mondta, hogy : Te, lehet, hogy itt mindenki tudja, hogy valami baj van, csak mi nem? Na, gyorsan menjünk innen mi is. Az is bosszantott, hogy az összes múzeum, képtár, amit kinéztem, hogy azt feltétlen megnézzük, mindegyikre ki volt írva, hogy "műszaki okok" miatt zárva.( gondolom az önkormányzat által fenntartott intézmények és nem akartak ünnepnapi bért fizetni) Szóval aznap nem is töltöttünk sok időt Győrben, átmentünk Csornára, ott egyetlen egy látványosság volt, a premontrei prépostság által fenntartott benntlakásos intézmény ( 10 kispap a lakója) illetve az épület felét átadták az önkormányzatnak, ott működik a Csornai Múzeum, történeti kiállítás ill. néprajzi kiállítással, na az nagyon szép volt, természetesen itt is mi voltunk egyedül. De azt nagyon szeretem, hogy a vidéki múzeumokban olyan aranyosak, kedvesek az ott dolgozók, végig kísértek, meséltek, tulajdonképp egy tárlatvezetés volt. 21-én Pannonhalmán voltunk, az apátságba nem mentünk be ( voltunk már apátságban, mondta a férjem) persze az igazi ok az volt, hogy csak csoportosan lehetett menni, meg kellett várni, amíg összegyűlik egy csoport stb, stb, na, ehhez nem volt kedvünk. Sétáltunk az arborétumban, haza felé valahogy úgy kavirnyáltunk, hogy végül megint Győrben kötöttünk ki, na, gondoltam, ha már így alakult akkor ma már nézzünk jobban körül. Sokat sétáltunk, fagyiztunk, volt már egy kis élet ( de nagyon kicsi) a városban.
Röviden ennyi.Pihenésre jó volt, de túl nagy élmények nem értek.
Teszek fel képeket.
Éva
fanny01
 
 


Ilyen sítulusú volt a berendezés:
Kép

és ilyen a ház hangulata:
Kép

Győr, itt fagyiztunk, rajtunk kívül talán 2 asztalnál ültek:
Kép

Csorna premontrei prépostság:
Kép

Győr egyik sétáló utcája. Na, ez az egy utca volt olyan, amire azt mondom, hogy egy ilyen adottságokkal rendelkező városnak így kéne kinéznie. Felújított házak, rend, tisztaság, virágok az ablakban.
Kép


Ez a rész is gyönyörű lehetne, ha nem lenne elhanyagolva, messziről nem látszik, de a bal oldalon lévő házsor, teljesen üres, elhagyatott ablakok betörve, falak omladoznak stb. Gondolom az önkormányzatnak nincs pénze felújítani, befektetőkre vár, de hát borzalmas állapoban vannak a házak.
Kép

A Rába: gyönyörű
Kép
fanny01
 
 


Sziasztok!

Melcsi, nagyon élvezetesen írsz, én is várom a folytatást! Képek nagyon jók, a gyerekeknek hatalmas élmény lehetett.

Mi egy kis faluban laktunk gyerekkoromban, és később is visszajártam oda nyaralni ismerősökhöz. Csomó olyan dolgot láttam a falusi életből amiket a gyerekeim még hírből sem fognak hallani.

Éva, gondolom azért volt üres Győr (is) mert mindenki vízpartra menekült a melegben. Jók a képek!

Mi is visszamentünk Balatonfüredre, nagyon jó volt még ha iszonyú sokan is voltak. Borhetek is voltak, az esti sétánál alig lehetett lépni a sok embertől.

Mi ezerrel készülünk az iskolára, óvódára. Megyek is tovább készülődni.

Sziasztok
Andrea

Kép
Kép
Kép
galagonya65
 
 


hahó
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára galagonya65 2009.08.29 20:23-kor.
galagonya65
 
 


Melcsi izgalmas lehetett az utatok :):) élvezet volt olvasni :):) és a képek szenzációsak :):) a székes gyerekszájhoz hasonló volt nálunk is mentünk anyóshoz már nem babakocsival hanem motoron száguld kisfiam :) van egy emelkedő ahol leszállt róla és sétált majd mikor megint síjk terepre jutottunk mondom gyereknek pattanj rá a biciklire :) néz rám azzal az értelmes szemeivel és kioktatóan azt mondja nekem Neeeeem motor ..... buta :):):):)

éva: érdekes lehette a győri utazásotok amúgy itt Salgótarjánban is azt vettem észre hogy délelőtt még vannak emberek az utcán de ha délután mész valahová még hétköznap is alig van ember az utcán és hát igen pesthez mérten itt a boltok vasárnap nagyrészben zárva vannak igaz a kibolt nyitva meg acoop is 12-ig vagyis délelött még csak csak de ha ünnepnap van vagy hétvége kihal a város :) ezt nekem is nehéz volt megszokni de meglehet :)

a képek mindenkinek nagyon szupik :):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Melcsi!
Elhiszem, hogy élvezték a gyerekek egy ilyen szekéren a kirándulást! És az a táj...... csoda! Emese is imádja a lovakat, 20-n voltunk a Diósgyőri várban, lehetett lovagolni (persze nem ingyen ), alig tudtuk elhozni onnan. Érdekes mert az emberekkel továbbra is tartózkodó, de ha valakivel van egy kutya pl. , akkor semmi baj nincs. Ja, és nem is lovagolt, hanem "csacsigolt". Majd teszek fel képet.

Fanny! Nagyon szép az a cserépkályha, én itthonra szeretnék.... Én is szeretem a régi bútorokat, néhány van is, de azt az "öregszagot" én sem bírom. Győr : az utolsó előtti képen tényleg érdekes, hogy a bal oldali ház mennyire el van hanyagolva, a másik kettő pedig felújítva... Jót nevettem a férjed mondásán :lol: !

Nika! Akkor már Gege is elkezdett beszélni, ha jól értem :lol: !

Galagonya! Én városi révén alig ismerem a falusi életet, de azért úgy sajnálom, hogy nincs egy igazi vidéki rokonunk akihez elküldhetném a gyerekeket.... Tényleg semmit sem fognak ismerni abból. Helyesek a fiúk :lol: !

Szép napot!

KépKép
mandula35
 
 


Kép

Kép

Kép Kép

Az utolsó kép: én és csokoládé Gombóc Artúr :lol: . Voltunk Szerencsen a csokifesztiválon!

KépKép
mandula35
 
 


sziasztok,az előbb írtam ,de elszállt valahova,mindegy.remélem nem zavarok,rég jártam erre,de visszanéztem a képeket,nagyon jók,tetszenek! jaj,a csokifesztivál mikor volt és hol?imádom,mindennap eszem a csokit,ezért nem tudok lefogyni!!erdély is tetszik nagyon,oda meg csak júniusba megyünk újra,jaj,de messze van még! egy-két új kép: Robertóm a tegnapi meccsén: Kép A gondolkodó Alexom: Kép a nagyoknak könyvosztás volt,de engem érdekel jobban: Kép fürdés: Kép Kép

mó73
 
 


mandula mó nagyon jók a kéepk :):)

Mandula igen elkezdett beszélni bár még nem folyékonyan de már nagyon sokmindent beszél és most kezdi el igazán összekapcsolni a szavakat mire oviba megy szerointem be sem fog állni a szája mert már most is beszél egyfolytában csak néha még ööööööö ez megy mert nem tudja kimondani amit akar :):) én meg nem mindig tudom megfejkteni hogy mi van :):)

amúgy 5-ig elszámol megmondja a keresztnevét ha kérdezik tőle az 5-ig számolás a barney hatása nagyon sokat nézi és ugye ez egy nagyon jó kis müsor nagyon sokat tanul belőle már próbálja énekelgetni a bevezető dalt meg amiket énekelnek benne igaz a versszakok utolsó szava megy még csak de mindig pont jókor mondja vagysi haladunk a beszéddel igen :)

nika70
Salgótarján
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: