Új privát üzeneted érkezett!

Ildóca!
Nem akartam én mindenképpen suliba vinni. Év elején az óvónők, meg a fejlesztő pedagógus és a pszichológus nagyon megijesztettek. És az előző években elhangzottakhoz képest elég köcsög módon. De ez egy hosszú történet, majd egyszer.
Akkor szeptemberben kértem időpontot az Országos Beszédvizsgálóba, ahol most január végén voltunk. Azt mondták, bárcsak minden gyerekkel ennyi gond lenne. Szóval simán iskolaérett. De ennek ellenére döntöttünk úgy, hogy maradjon, amiatt nagy részben, amit írtam. Az majd úgyis utólag dől el, hogy jól döntöttünk-e.

Nálunk Ádám akaratos. De elképesztő módon. Ő akar eldönteni mindent és attól szinte lehetetlen eltéríteni. Van ami kevésbé érdekel, de van amiből nem engedünk. És elképesztően rossz. Nincs mit szépíteni, bitang rossz. De imádom, mikor kérdezem tőle, hogy hogy történtek a dolgok és a kis szöszke fejével, a legártatlanabb nézésével mondja, hogy hát anya, magától kiborult, kitört stb. :) A 2 perc néma csönd az azt jelenti, hogy valami nagyon nagyon nagy bitangságot csinál :D Igaz sokszor elég 30 másodperc is :D
Balázs meg tök más. Ádihoz képest egy földre szállt angyal.
Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz a 3.

Kép
Kép
Kép
szonja77
 
 


Hali!
Na mi van mindenkivel?
Bejja? Csipet, lassan a finishbe?
Jövő hétre hideget és havat mondanak. Nem aaakaaarom!!!!
Ja és a héten lesz meg az AFP eredményem és megyek uh-ra....kicsit izgulok.

Kép
Kép
Kép
szonja77
 
 


Drága Ildóca! Boldog neved napját kívánunk!
szilvi35
 
 

 
 

Szilvi!
Köszönöm szépen!
Jól vagytok? Mi újság felétek? Nagyon régen jártál már erre!

Szonja!

Értem én, hogy nem akartad suliba vinni!
Én csak azért írtam mert én is megbántam, hogy Csabit nem hagytam még az oviban!
Uh-g izgi! :) Majd írd mi volt!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


En meg jovo heten megyek afp-re, asszem. Szerdan megyek a dokimhoz, o meg majd jol kiadja a beutalokat, vagy csak siman elkuld gondolom. Meg nem tudom hogy lesz. Ja azt mondtam mar hogy a kombi teszt alapjan elvileg negativ lett a kockazatom down-ra meg edwardsra? Hal' istennek. Nagyon gyorsan telik az ido. En se akarom a havat meg a hideget, amugy i fronterzekeny vagyon alapbol, de most meg fokozottan megerzem. Az elmult 3 alkalommal amikor reggelre leesett a ho mar abbol tudtam mikor meg ki se neztem az ablakon csak felemeltem a fejem az agybol, es migrenesen fajt. Imadtam, hogy egesz nap a fajdalomtol fetrengek, es ezt most mar nem akarom. Hanna meg ilyenkor rettenetesen nyugtalanul alszik. Nyogdecsel, felsir, neha beszel is almaban, mar abbol is elore tudom, hogy jon a rossz ido. Bar nalunk most 7 agra sut a nap, van vagy 15 fok, nehezen tudom elkepzelni, hogy jonne a rossz ido.
Szombaton voltunk veresen a maciparkban. Meg sose voltunk, es mivel ilyen jo ido volt akkor is, kirandultunk egyet. Hanna nagyon jo gyerek volt, nem nyulkalt be a keritesen, bar alapbol a kozelebe se ment, mert nem tudom miert, felt a maciktol meg farkaskaktol, pedig tok jamborak szelidek voltak. Hanna kismotorral rodeozott mellettunk, megallt ha raszoltunk (trenirozzuk egy ideje :)), szoval kezd olyan igazi nagylany lenni. A multkor pl szinten kismotorral gurult le velem a postara, marmint en gyalog es o mocival. Meg a hangomat se kellett felemelnk, hogy ne siessen vagy alljon meg, mert tenyleg ha szoltam neki, akkor azt csinalta. Nem hebrencskedett, mint par honapja meg. Meg is jegyeztek a szomszedok, hogy nagyon hatasos a nevelesi elvunk, es ok is ezt probaljak kovetni, mert latszik hogy bevalik. (sajnos hanna nem ert a szep szobol, igy a mindent vag semmit elve ervenyesul. Eloszor elmondom neki hogyha kimegyuk az utcara mik a szabalyok. Masreszt ha szolok, es nem hallgat ram, akkor eloszor elveszem a mocit, masodszorra meg meg be is megyunk es vege a jateknak. Hat penteken sajnos ezt kellett tennem, a verofenyes jo idoben bent rohadtunk miatta, de megerte, mert egyre jobban erti mit veszithet, ha nem fogad szot.)
Azt mondta a szomszed meg penteken, hogy o tokre mellettem van, es naluk is sajnos lassan kenytelenek lesznek bevezetni ugyanezt. Na mindegy, szoval jol esik, hogy nem neznek hulyenek, hogy raszolok a gyerekre hogy ne menjen ki az utra felugyelet nelkul, hiaba lakopark, meg nem jon senki, de a multkor pl a postas hajtott be ezerrel a kocsival, ott lehettek volna a gyerekek, es meg jo hogy nem voltak, mondtam is, hogy na latjatok errol beszel, azota mindenki jobban figyel a gyerekre (kiveve azt az egy renitens szomszedot aki kb leszarja, mert ugyis lesz olyan hulye aki az o gyereke utan fut, ha baj lenne. Mondjuk szerintem kezd feltunni neki, hogy kezdjuk ezt unni.) Na mindegy, nalunk ezek vannak. Tobbiek?

Lilypie Third Birthday tickers


Bejja!

Anyuék is szombaton voltak Kincsővel meg Csanival a maciparkban Veresen! :D Ők 11-től úgy 2-ig! :D
Mi küldtük őket el kicsit itthonról mert anyunak meglepetés bulit szerveztünk a nővéremmel! Most volt 70 éves! :D
Úgyhogy kellett egy kis idő míg felforgatjuk neki a lakást a bulira! :D

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Ildóca!
Boldog névnapot!
Jól sikerült a buli?
Én anyósomnak szerveztem 2 éve ugyanezen neves alkalomra. Gondoltam örülne, ha nem csak a szűk családdal, hanem a tágabbal is ünnepelhetne. Anyósom habitusát jelzi, hogy mindenki ideges volt hogy is mi lesz. Belépett az ajtón, közölte, hogy ti nem vagytok normálisak. Mint kiderült, ő idegesebb volt, mint mi, mert nem szeret középpontban lenni. De nagyon örült, hogy sokan eljöttek.

Bejja!
Na foglalkozz vele, mit mondanak mások. Nem térdepeltetted kukoricára, meg semmi ilyesmi. Náluk is be szokott játszani, a kisfiam, ha még1x lerúgod a csillárt a labdával, akkor kivágom történet.
Már nem mernék elindulni Ádival mocival...ha rájön a dili, akkor ezzel a dinnyével a hasamba sose érem utol :D
Én nem értem, felénk is annyi barom van, hajtanak mint a meszes. Mondjuk most jó sok luk van az úton, csak lassan lehet menni. Lehet jó is lenne, ha nem csinálnák meg, akkor nem tudnának száguldozni.

Kép
Kép
Kép
szonja77
 
 


Hogy lehet, hogy mindig utánam tűnik el mindenki.

Voltam uh-n. Minden rendben van. 312 gramm és össze vissza mocorgott.

Kép
Kép
Kép
szonja77
 
 


Szonja!

Szuper, hogy minden okés a pocakban! :D
Igen jól sikerült buli! :D

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Ez mar a 18-20 hetes uh volt? De jo neked. En 2 het mulvara kaptam egyaltalan idopontot a dokihoz, amikor is kerek 17 hetes leszek, es meg csak azutan veszik le az afp-hez a vert. Szerintetek nem lesz az keson? 17+par naposan? Na mindegy, a doki tudja, mondjuk en se nagyon siettem el a bejelentkezest. Most egy ilyen koztes 4d uh-ban gondolkozunk, nekem ugye az afp miatt is meg minimum 4 het a legkozelebbi uh. Van ez a "CsodaBent" uh. kozpont, ahol a 17. hetig 4500 a 4d babamozi. Na majd megkerdezem az uramat.
Hanna most rakapott a biciklire. Marmint, hogy szeretne egyet, illetve az o szavaival inkabb akar mint szeretne :) Mult heten volt az auchanban nagy leertekeles, ki is voltak rakva a szebbnel szebb biciklik a mereteben, potkerekkel minden csillivilli, nem is draga, csakhat eppen hajtani nem tudta szegenykem. Amugy is elso korben futobiciklit neztunk ki neki. Van valamelyikotok gyerkocenek? Meg tavaly nyaron kiprobalta a szomszedet, azota ez a mania, de akkor meg nagyon nagy volt neki, de igy is tok ugyesen probalkozott, ugyhogy kineztem egy nagyon jot, olcsoert, valoszinuleg azt vesszuk meg, es akkor a nevnapi ajandeka is le van tudva :)
Undorito ez a szotty, takony ido, egesz nap bent rohadunk, ti mit csinaltok ilyenkor a gyerkocokkel? Mert ma speciel Hannanak se volt kedve semmihez, hiaba soroltam fel szamtalan opciot, csak lezengett a lakasban, vagy leult babazni, vagy nezte a micimackot a tv-ben. Az egytlen dolog amit engedett, hogy olvassak neki, de azt is ugy, hogy eloszor nem akarta, de en csak elkezdtem a konyvet, es ugy mar persze kivancsi lett. Delutan meg fozni akarok, hogy holnap legalabb ne kelljen, es apaval egyutt tudjunk lenni kicsit harmasban.

Lilypie Third Birthday tickers


Sziasztok!
Bejja!
Ádinak van futóbiciklije. Nyáron kapta, már iszonyat gyors vele.
Igen, az afp után uh volt.
Hát nem tudom, hogy nem késő-e az afp. Godnolom, ha nem mondta, hogy ejnye-bejnye, eddig hol volt, akkor csak nem.

Kép
Kép
Kép
szonja77
 
 


Nálunk ezer minden. Nem sorolom...
Bringa van, 1 hete kapta, tekeri-tekeri utána megunja, mert picit nagy. Szereltem rá tolókart. Futóbicikli kilőve, gyáva vagyok és nincs kedvem ezerrel szaladni. Van moci, az is elrejtve... szélvész.
2 hét múlva orrmandula-fülbe tubus műtét. A sok váladék, felső légúti betegség eredménye. Nem örülök.
Nekem is arcüreg gyula... nem fontos.
Összességében szeretet, béke, harmónia :-)
szilvi35
 
 


Hat, en is gyava vagyok, de muszak kiengednem, a moci a mindene. De bizom is benne, mert amugy szerintem a szulo gyerek kozti kapcsolat es bizalom itt is kezdodik. Persze mar az elejen tisztazzuk a szabalyokat, mit lehet, es merre menni milyen gyorsan, es mikor kell visszafordulni. Csak igy mukodik, persze meg igy is van, hogy futok utana, de akkor ugrik a moci arra a napszakra, es o ezt tudja is, mar egyre jobban viseli, viszont az is igaz, hogy egyre ritkabban fordul elo. Feszegeti a hatarokat na. En meg nem csinalok s*gget a szambol :) Viszont hagyni muszaj vagyok, hogy megismerje a hatarait, mert nem akarom, hogy orokke ott kelljen lenni a popijaban, ha valamit csinal. En is kerek/adok/engedek, cserebe o is, es forditva. Hanna extra szelvesz, ha lehet ilyet mondani, hebrencs, kivancsi, es nagyon jo szivu, jo lelku, kedves. Tipikusan olyan, aki nem ul anyuci szoknyajan, hanem hagyni kell maganak megtapasztalni a dolgokat. En is ilyen voltam, csak engem az en szuleim eleg durva "karantenba" zartak tizeneves koromra, igy egy kicsit antiszoc lettem, aztan emiatt meg jott a lazado korszakom ami egy olyan 5-6 evig eltartott, es most latom csak, hogy megelozheto lett volna, ha kevesbe rovid porazon vagyok, vagy ha neha baratkent is tekintett volna ram anyam, nem csak szulokent, es ha elmagyarazta volna hogy mukodik a vilag igazan, es nem megprobaltak volna elzarni belole, hogy aztan csak azt a szuk kis vilagot lassam, amit ok akartak, hogy lassak.
De igy legalabb van lehetosegem az en gyerekemet hasonlo szeretettel nevelni mint amit en kaptam,ugyanakkor kijavitani azokat a hibakat, amit nalam elkovettek.
Na, lelki kitarulkozos oranknak ezennel vege, tombolnam a hormonok, miota elkezdodott a masodik trimeszter fel vagyok porogve, akarcsak anno Hannaval. Szoval, futobringa lesz, en a biciklit jovo ilyenkorra tervezem.
Egyebkent Szilvi, egyszer a bringan is megtanul szelsebesen tekerni :)

Lilypie Third Birthday tickers


Ocsem, egy 20 cm ho nalunk biztos hogy leesett. Pofam leszakad. Eljen marcius 15! :)

Lilypie Third Birthday tickers


Bejja! Azért ne gondold, hogy a radikális hormonsokk hatására bölcsebb is lettél... netán okosabb.
szilvi35
 
 


Szilvi!

Ez a műtété nem hangzik jól! :( És akkor utána magyarázd meg a gyereknek, hogy ne lehet ugrálni fejen állni stb.....

Kincsőnek van futó biciklije de még nem szélvészkedik vele!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Szerintem mást sem fogok csak magyarázni :-) Majd viszünk be jó sok játékot, cerkát, gyurmát, könyveket ... állok elébe.
Kincsőt mindig is megfontolt csajszinak ismertem :-) Jó lenne találkozni!
szilvi35
 
 


A fülbe tubus műtét az micsoda? Olyan csőszerűség, ami elvezeti a váladékot? És a kettőt együtt csinálják? És Titinek is azért kell, mert sokat fájt a füle?

Mert az orrmandula még nem is volt akkora gáz, kb. 10-15 perc volt és végül is Balunál nem volt olyan sok utána a gyógyulás se. Természetesen nem azt mondom, hogy tök jó meg happy érzés volt, csak azt, hogy bár megúsznánk ennyivel a következő éveket.
Ja és igen, a kedvencem az volt, hogy ne hagyjuk a gyereket ugrálni. Arra gondoltuk, hogy térdig bebetonozzuk. Aztán végül csak álló nap mantráztuk, hogy kisfiam ne ugrálj, ne mássz ide, mert leesel....

Erről a kanülös vagy tököm tudja miről meg egy apuka mondta, hogy a fiának Dániába tettek ilyet a fülébe, és ugyan egyet kivettek, a másik még benn van, de azóta nem volt a gyereknek fülgyulladása.
Aztán én is megkérdeztem, csinálnak Mo-n is. Valami nagyon kis lehelletnyi csövecske, ami valahova vezeti a váladékot. Mármint ennyit értettem belőle.
Azért kérdeztem rá, mert Balunak hiába volt meg az orrmandula műtét, idén megint volt már két középfülgyuszija. Csak idáig jutottam a kérdezésben, hogy csinálják, hogy mennyi idő, meg hogy hogy is csinálják még nem, mert majd most kell visszavinnem Balut a dokinénihez, és akkor megkérdezem, hogy most mi a szar van. Mert még az orra sem folyt, de a füle meg fájt. Felírták rá az antibogyót, amit természetesen beadtam, mert ha kell, akkor kell. De ugye kimarad majd az isiből, nem tud úszni menni, stg. Viszont nem hiszem, hogy ez normál. Most vagy visszanőtt az orrmandulája, vagy nem ez volt a gond. Csak szeretnék a végére járni, hogy most a többi manduláját is ki kell venni, vagy mi a szösz legyen.

Na mindegy, a héten szeretnék eljutni a fülészetre, és akkor rákérdezek a dokinénire. Aki egyébként nagyon aranyos és alapos is volt.

Kép
Kép
Kép
szonja77
 
 


Szonja!

Hova jártok fülészetre?
Anno Csengének vették ki az orr manduláját mert ha már egy kicsit is folyt az orra mindjárt megdagadtak neki a mandulái akkorára, hogy elnyomta a halló járatokat, konkrétan nem hallott a gyerek semmit sem! Ijesztő volt mert először azt hittük, hogy megsüketült a gyerek!
Mondjuk kicsinek is mindjárt mindent megfázás ráhúzódott a fülére és fájt neki! De miután kivették az orr manduláját rá 3 évre újra vissza nőtt neki és akkor annyit mondott a gyerek orvos, hogy ne piszkáljuk neki ha nagyon ki kell venni újra akkor ki kell de kinövik ezt a gyerekek, úgyhogy nyugi! És kinőtte 6-7 éves korára! :D
Most is gyorsan kinőhetne a kamasz-lázadó korból. :( :x :cry: :evil: :twisted: Ezt teszi velem Nem bírom :!: :!: :!: :!: :!:

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Szilvi!

Bizony jó lenne találkozni! :D

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Ildóca!
Hát mi sok helyre járunk fülészetre. Asszem valamennyi pesti fülészeti ügyeleten voltunk, mert mindig hétvégére fájdult meg a füle. Most utoljára hétköznapra esett és a helyi sztk-ba vittem. Mindenre fel voltam készülve, vittem egy napi enni-inni valót :) . Sokan is voltak, de jó háromnegyed óra alatt sorra kerültünk. Nem szarakodott, csak úgy aprította a népet, de ennek ellenére alapos volt. És ugyanez volt amikor visszavittük kontrollra. Ahova egyébként soha nem hívtak még vissza. De ő az antibogyó után is, meg rá két hétre is visszarendelt. Még majd most megyünk vissza hozzá és akkor szépen kikérdezem. És még az is lehet, hogy azt mondja, hogy várjunk, mert hátha kinövi. És neki még talán el is hiszem. Mert sajnos összességében elég tragikus a véleményem az eddigiek alapján.

A műtétet a háziorvos mondta, merthogy meg volt nagyobbodava az orrmandulája és attól nem tudtuk kiszívni a váladékot. Itt Pesten a fül-orr-gége klinikán csinálták. Nem is a műtéttel volt gond, hanem utána mikor legközelebb begyulladt, rögtön felhívtuk a doki nénijét. Mondta, hogy vigyük be és majd megnézi és ha kell felszúrja a fülét. Na ezt viszont én nem akartam. Mondjuk akkor hallócsont gyulladása volt a sok medencézéstől, szóval nem játszott a felszúrás. És aztán kis ideig nem is volt semmi, csak most.

Nagyon nem akarlak elkeseríteni Ildóca, de ahogy nézem, mire egyik kinő a lázadó korból, kezdi nálatok a másik :) Hát nem irigyellek és nem is várom ezt az időt, hogy őszinte legyek.

Kép
Kép
Kép
szonja77
 
 


Tini korban valószínű meg fogunk hülyülni, ha ezt a formát hozzák.

Orrmandula műtét kell, mert nagy, nem kap tőle rendesen levegőt, minden váladék rossz irányba folyik...stb.
Fülbe tubus: pici kis csövecske, ami a középfül gyulánál keletkezett folyadékot azonnal kivezeti, így mégsem gyullad be. Icipici, a dobhártyába ültetett kis vacak. Állítólag innen nyugatabbra már fel sem szúrják a fület, hanem mindenkinek ilyen van. Fél év alatt felszívódik, kivenni már nem kell. Ellenkező esetben gyakran fel kélne szúrni... Hallásvizsgálat is volt, sajna vacakul hall Titi a cucctól és a sok középfül gyulától, de orvosolható simán.
Sajna most mennem kell.
szilvi35
 
 


Sziasztok! Egy kutatáshoz szeretném a segítségeteket kérni, a vizsgálat tárgya a terhesség első trimeszterében, tehát a pozitív teszt után és a betöltött 12. hét között tapasztalt vérzés/barnázás.

Akinek van személyes tapasztalata ilyenben, kérem hogy töltse ki az alábbi kérdőívet:
http://goo.gl/dExuM

Nagyon köszönöm a segítségeteket!
luckalako
 
 


Sziasztok !

Hát gyerekek ez az idő! :evil:

Szilvi!

Felétek is nagyon gáz idő van?

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Tiszta gáz ez az idő. És én azt kamuztam a gyereknek, hogy márciusban már nem kell vastag cucc, csak felkap egy melegítőt és futhat biciklizni.

Kép
Kép
Kép
szonja77
 
 


Na nekem is ezzel van tele a hócipőm! hogy még mindíg bakancs, kabát stb.............

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Reggel 1 fok volt és szállingózott a havacska. Délben 10 és ragyogott a napocska :-) Voltunk is bringázni. Titi teker, mint a szélvész. Nagyon élvezi :-) Én meg kocogok mellette :-) (legalább fogyok)

Túl vagyunk az orrmandula kivételen. Pikkpakk megvolt! Bárkit bátorítok, akinek kellett. Sajna mindkét fülébe tettek tubust, nem úsztuk meg. Úgy a fürdés és vizes dolgok gondot fognak jelenteni a következő 1 évben. A műtét nem volt nagy cucc, utána 2 óra alvás, délután pihengetés, estére 100%-os Titi. Ennyi. Semmi vér, semmi horror.
A békéscsabai kórház viszont giga gatya. Nincs wc papír, kézmosó cucc... semmi. Ágynemű is majdhogynem gondot jelent nekik. Nem sorolom, minősíthetetlen!

Kellemes Húsvétot Kívánunk Mindenkinek!
szilvi35
 
 


De jó hírek Szilvi!! Na a kórház állapotán nem lepődtem meg :( Sajnos az országban nem a csabai az egyetlen, sőt...ááá, rémes!

Remélem mindenkinek kellemesen telt a húsvét! Itt a nap se sütött, csak idebent családi körben :)

Kép
Kép
csipetnyusza
 
 


Utolsó hónap Csipet! :-)
szilvi35
 
 


Sziasztok!
Na, hála égnek, hogy Titi is ilyen jól tűrte és minden rendben volt. És reméljük most már minden rendben is lesz.
Gondolom, ha még van is lóvé wc papírra, már lopják is el. Már ha egyáltalán erre jut. Bár ha gyógyszerre nincs....

Mi jól vagyunk. Csak már mindenkinek az agyára megy ez az idő. A kiscipőm tele, hogy nem tudok 1-2 nap alatt kimosni, mert nem szárad semmi. És a fűtés is megy állandóan még mindig. Hátha jövő héten...

Csipet!
Úúúú kicsit irigykedek is, meg nem is. Nem, mert már csak a fele van és már nem leszek terhes, viszont akkora a hasam, hogy ebből a szempontból jó lenne már a végén lenni. Pedig nem híztam még sokat, de asszem az mind a hasam. A gyerek pörög-forog a hasamba, a kedvencem, mikor a feneke van lenn, és focizik a belső szerveimen.

Többiek?

Kép
Kép
Kép
szonja77
 
 


Sziasztok!

Vagyunk! Nálunk míndíg van valami pörgés! :)

De jó, hogy Titi túl van rajta! :D

Csipet hajrá! Szorítunk! Várjuk a híreket!

Szonja! Hát még milyen irigy vagyok rátok pocakosokra! :oops:

De nálunk itt a vége! :D
Így is hulla fáradt vagyok sokszor és most már vagy két hete, hogy kiszakadnak az alsó gerinc csigolyáim Tuti valami nincsen ottan rendben! De lesz ez még így sem!
Most már csak egy kis jó időre vágyunk! DE NAGYON!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Kép

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


De cukik és milyen egyformák :-)
szilvi35
 
 


Bestiák! :D

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


De aranyosak!
Csanád mekkora pasi már! Ha nem tudom, nem mondom meg, melyik a fiatalabb. Kincsőnek meg a szeme se áll jól. Gondolom ketten a legkisebbek minden zsiványságba benne vannak.

Ildóca!
Tessék a csigolyákkal orvoshoz menni, nem megvárni az utolsó pillanatot. Lehet semmi komoly nincs, de lehet, hogy nem játék.

Igyekszem ám én is kihasználni és élvezni ezeket a heteket, csak ez a pisilés ne lenne. Ha a feneke van lefele 15 percenként kell mennem. Éshát este jó a lábamat feltenni. Mondjuk valszeg ez terhesség nélkül is meglenne.

Kép
Kép
Kép
szonja77
 
 


Szonja!

Igeni értettem! :oops:
Megtudlak érteni láb felrakás ügyében!
És hát jól látod Kincső rosszcsontab mint Csani! :wink:

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Kincső rosszcsont?! ... egy angyal, mondom én. Alacsony az ingerküszöböd Ildóca..... így 5 gyerek mellett :wink:
szilvi35
 
 


Szilvi!

Látod az lehet! :D
De, hogy a hócsukám tele mindennel................... :x :evil: :( :cry:

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Sziasztok!
Ildóca!
Gondolom a hócsukád a nagyobbak miatt tele. Itt volt húsvétkor a keresztlányom...szóval megértelek.

Nálunk minden ok. Balu most egész jól elvan az oviba, sokat komolyodik, okosodik, most talán nem is olyan érzékeny. Ádinak minden nap van aranyköpése, betojok a dumáján. Valamelyik nap nyomkodta a szemem és kérdezte, mi micsoda. Én meg mutogattam az ő arcocskáján, mondom ez itt a szemöldököd. Felnéz, azt mondja: Anya nem látom :D Tegnap (is) versenyeztek, hogy ki mit evett meg az ebédből. Ő megette a párolt zöldséget, azt mondja nekem: Anya, én megettem a kukoricát, meg a répikét, meg a pörgőset. Ez volt a zöldborsó. És minden napra jut valami zsiványság is. Ami talán nem is mindig zsiványság, csak mindent önállóan akar csinálni és ebből van a gubanc.
A hasam meg nő a benne lévő fiúcskával. Hát neve még mindig nincs, hiába követelem, hogy nevén akarom nevezni, ezek engem nem vesznek komolyan.

Többiek? Bejja, Csipet?

Kép
Kép
Kép
szonja77
 
 


Szonja!

Sajnos nem a nagyok miatt tele a csukám! Bár úgy lenne sokkal jobb lenne! :(

Növögessen csak az a fiúcska a pociban! :D
Többiek :?:

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Ildóca, micsoda huncut társaság :) De így szép az élet :)

Szonja, nagyon egyszerű, ha néven akarod nevezni a Legkisebbet, nevezd el. Láthatóan ez a kérdés még a fiúkat nem izgatja :)

Mi nagyon jól vagyunk, legkésőbb hétfőn már babázok :)

Kép
Kép
csipetnyusza
 
 


Csipet!

Izgi nagyon! Drukkolunk! :D

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Kép

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Csipet hajra, de hogyhogy ilyen hamar? Az elozo csaszar miatt? Van valami komplikacio, ami miatt meg se probalhatod a sima szulest? Mindenesetre szoritok nektek!
En pont ma leptem a 20. hetbe, tegnap voltam genetikai uh-n, minden tokeletesen rendben van, mostmar tuti, hogy lany, persze mar a 4d utan se ketelkedtem nagyon 3 hete. Annyira ficankolt, hogy a szonografus alig tudta megmerni. Az afp-m is negativ lett, meg minden egyebem is aminek annak kell lennie, ugyhogy egyenlore megnyugodtam. Mar csak a fele :) Kb 3 hete erzem is, azota csak egyre tobbet, es erosebben mocorog, mar alig vartam, annyira jo erzes, persze csak majd amig szet nem rugja a belso szerveimet :) Nagyon gyorsan telik az ido.

Lilypie Third Birthday tickers


Bejja, hát mi számít hamarnak? Mivel nem volt mensim, a vonalzón (és hivatalosan) csak egy becsült idő van, sajnos nem tudni mikor fogant, így sok a bizonytalanság, és az idő előrehaladtával egyre nő a kockázat. Eléggé fejlett már amúgy, szóval ki tudja mennyi idős lehet :) És cseppet sem tűnik úgy, h ki akarna bújni. Császár után mesterségesen természetes szülést indítani meg legtöbbször egyenlő az újabb műtéttel. Két fontos feltétel van ugyanis ilyen esetben: az egyik a terminus pontos ismerete, a másik a háborítatlanság. Az egyetlen előnye a programozott időpontnak, h legalább tudjuk hogyan készüljünk. Ha most(anában) beindulna, a Manóra csak az Apukája tudna vigyázni. Term szülésnél nem is kell, h bent legyen, de ha mondjuk az elakadna, a műtétnél nagyon jól jönne az anyai bőrkontaktus híján egy kis apai mellkontakt.

Örülök, hogy minden rendben a kismamikkal és a babákkal :) Élvezzétek a babavárás minden pillanatát!! ;)

Kép
Kép
csipetnyusza
 
 


Juhuhujjj Csipet! :-) És Ákos végig szopizott is? :-) Na hajrá akkor és mielőbbi bőr- vagy szőrkontaktot ;-)

Ildóca, szépek vagytok. Mondjuk talán egy picit kisebb képet kellett volna feltölteni ;-)

Itt betegségek meg minden sz...r. Lesz ez még így se, ugye.
Tittenet aranyköpése: orvosnál várunk és egyre türelmetlenebb, huncutkodik. Kicsit megemelem suttogva a hangom. Erre ő a szája elé teszi a kis ujját, hogy "cssssss" és azt mondja "Anya, itt emberek is vannak!" :-D Na ezt is kitől hallhatta, de nem baj :-)
szilvi35
 
 


Sziasztok!
Mekkora volt ma a forgalom :)
Bejja!
Örülök, hogy minden rendben. Ti választottatok már nevet? Lehet, hogy írtad már bocs...de nagyon terhes vagyok agyilag is :D
Na igen, nevezném én is nevén, de kínban vagyok. Ami tetszik, az nem lehet, de valahogy ihletem sincs. Balázs már az elején megvolt, Ádinál mikor nézegettem a neveket éreztem rá, de most nem érzek semmit. Szóval most hp-s időszakom van. De remélem ez lesz az elkövetkező évek legnagyobb problémája :D

Ildóca!
Szépek vagytok, tényleg kár, hogy kicsi a kép és nem tudok gyönyörködni a ruhátokba. De hátha feltöltötted még valamelyik oldalra, majd meglesem.

Szilvi!
Jobbulást nektek.
Még jó, hogy nem azt mondta, hogy itt állatok is vannak :D
Balu állatos aranyköpése volt, mikor bölcsibe járt, és nem volt kedvenc plüsse, minden nap mást vitt. Egyik reggel megkérdeztem, hogy ma melyik állatot akarja vinni. Közölte, hogy az apját :D
Ádi meg nézte a majmokat a tvbe, én meg mondtam neki, nézd ott vagy te, meg Balu, meg apa. Erre megkérdezte, hogy és te anya hol vagy :D

Kép
Kép
Kép
szonja77
 
 


Ildóca képeit én FB-n csodáltam, és mindig gyönyörködöm, h milyen jól néznek ki, így együtt meg főleg!!!

Szilvi, Szonja: ezek az aranyköpetek jöhetnek még :) Jobbulást Titinek! Szonja, akkor nincs más hátra, m várni az ihletre! Jellemzően úgyis olyankor jön, amikor nem is várjuk ;) Bejja szerintem még nem írt neveket. Így kíváncsian várjuk tőle is :)

Nálam továbbra sincs semmi jel, pedig fészekrakok, pörgök, rendezkedek egyfolytában. Ákos is szopizik még, de ezek szerint ez sincs hatással, Leventét kirobbantani sem lehet (ezek a fiúk nagyon kényelmesek :) Ákosnál is így volt)

Kép
Kép
csipetnyusza
 
 


Sziasztok!
Mai napi termés - kapcsolódva az állatos témához:
Ádi mostanában alig akar délbe elaludni. Vannak szokásos kis körei, amivel kezdi a nem alvást. Az anya hozok egy állatot aludni felkiálltással indult ma is. Mondom neki, maradjál, itt van neked anya. De anya, Te nem vagy állat :D

Kép
Kép
Kép
szonja77
 
 


"Az állatok számára is tömegvonzás van." de holnap rákérdezek, ez lehet így nem pontos... de súlyos. De pontos, rákérdeztem.
Nekem a "számára" volt a meglepő. Olyan felnőttes kifejezés :-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilvi35 2013.04.22 13:46-kor.
szilvi35
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: