Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

én azt hallottam egy orvostól, hogy dec.31-ig el kell hagyni az épületet, mert mint kórház megszűnik az a hely.
Lehetne fogadásokat kötni :lol:

Üdv, Vera
verácska
 
 


SZIASZTOK!!!

Megjöttünk, és nagyon nagyon jó volt minden!!! Barnák vagyunk, kipihentek, és minden OK!!!!

Akit érdekelnek képek a http://gallery.nemesys.hu/main.php oldalon megnézheti őket!!!

Látom forrnak az indulatok! Hát nem lennék most kismama :(

KRISZTI TE MERRE VAGY???? Rég nem szóltál hozzá!! Remélem jól vagytok!!

PUSZI

Kép
borso18
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam pár oldalt és bocsássatok meg, hogy így ismeretlenül írok, de muszály elmondanom, hogy engem is mennyire nyomaszt ez a tehetetlenség.
Jelen pillanatban a 34. hetet töltöttem be, október vége felé szülnék. (A harmadik babát várjuk.) A már meglévő két gyeremekem is a MÁV kórházban született, Anna Dr. Herczegh Szabolcsnál, Ákos Dr. Szabó Györgynél.
Egyszerűen teljesen felháborít, hogy az a jó kis kórház, azzal a jó kis csapattal megszűnik! Mivel én eleve kizártam, hogy a Szabolcs utcai "rémálomban" szüljek, eddig is csak azért nem váltottam orvost és kórházat, mert bíztam az október 1-i dátumban, valószínű, hogy Tatabányán szülök. Mi vidékiek vagyunk, 30 km-re Budapesttől, és teljesen mindegy, hogy Bpre vagy Tbányára kell autóznunk a szülészetre.

Igazából nem sok elvárásom van a szülést illetően, de:
1. Lehessek már egyedül életem párjával.
2. Úgy szülhessek ahogy nekem tetszik. (Ákost pl. ülve szültem.)
3. Gátvédelem!!!!!! (számomra a legfontosabb dolgok egyike)
4. 24 órás rooming-in
5. A szobához legyen saját tusoló és WC.
Röviden ennyi. Azt hiszem nem olyan nagy dolgok ezek, főként ha hozzágondoljuk, hogy egy nő életében nem olyan sokszor adódik alkalom arra, hogy életet adjon egy babócának. Szeretnék erre a harmadik szülésre is úgy emlékezni, hogy én voltam az első és a legfontosabb, akkor és ott mindenkinek. (férj-orvos-szülésznő)
Én emiatt váltok orvost, szülésznőt és kórházat is a 35. hétben.

Kriszta
kriszta1976
 
 

 
 

Kriszta,
nagyon megértelek. Szintén zenész (első baba Herczegh Szabolcsnál, második Harsányi Lehelnél, most Gulyás Istvánhoz járok). Nem tudom, pontosan hol laktok, nekem még Esztergom merült föl. Bababarát kórház, két barátnőm szült ott az elmúlt 1-2 évben, és nagyon meg voltak elégdeve. Mondjuk újszülött intenzív nincs.
zs
zsuzsoo
 
 


sziasztok!


Kriszta!

én is a 35 hétben váltottam de nekem teljesen más oka volt, a Mávval nem volt semmi bajom! Régiek ismerik a sztorimat! Soha nincs késö szerintem váltani!

Zsuzsoo.!

Harsányit én is ismerem, hozzá jártam a 2. gyerekkel a várandóságom elején..milyen volt nála szülni?

Orsi! láttam msnen h megjöttetek! majd mesélj! a képeket megnézem majd!

Kriszti! irj azért ha lesz idöd, hiányolunk....kereslek én is!

Manó!

h vagytok ? lánykák?

puszi

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Csilla,
az az igazság, hogy túl sok szerepe nem volt. Épp beesett még utcai ruhában, lerúgta a cipőjét, és nézte, amint a szülésznő elkapja a gyereket. Aztán az utómunkálatokat jól elvégezte :) de asszem, nem rossz nála szülni, de annyira nem jött be, hogy utána menjek.
zs
zsuzsoo
 
 


Szia Zsuzsoo!

Küldtem neked privit.

rozsaag
rozsaag
 
 


Rozsaag,
még nem kaptam meg :(
zsuzsoo
 
 


Kissé lassan reagálok :)

Tidrenczelnél szültem a lányomat és egy rossz szavam nem lehet rá. Nagyon kedves, aranyos, mindent elmagyaráz. Én is hívtam többször is a mobilján, sosem rázott le. Szülésnél is nyugodt és megértő volt. Nem is igazán úgy viselkedett mint egy orvos, hanem mint egy Segítő. Ajánlom annak, aki még nem választott orvost.
charlottee
 
 


Sziasztok!

Sziasztok!

Teljesen meg vagyok döbbenve!!Csak én vagyok ennyire hülye, vagy nem értem mi van. 29 hetes vagyok természetesen MÁV-ba szülnék és semmit nem tudtam arról sem hogy átköltözött a Szabolcsba.
Szóval Gulyás Istvánnál fogok szülni.?! Két hete voltam a magánrendelőben uh-on de nem mondott erről semmit? Tud valamit? Azért nem említette mert engem ez már nem érint? Komolyan szinte elszédültem mikor elovastam az előző oldalakat. Akkor még most sem tudni hogy kb. november végén hol fogok szülni??? Nem gáz hogy ezt nem említette a doki 2 hete? Volt a rendelőjében egy csomó kismama rajtam kívül.Szegények ők a Szabolcsba szülnek. Bocsánat hogy így rátok zúdítottam a kérdéseim olyan vagyok mont egy holtkóros. Megköszönnék minden infót nektek. Sok jót addig is!
Zsuzsa[/url]
zsazsu04
 
 


Szia Zsuzsa,
Sorstársam....
Én mondjuk legalább már tudok róla régóta...
Ez persze nem húz ki a sz*rból, de ez van. Én ráadásul már voltam a Szabolcsban is körülnézni, de kár volt.. Egyenlőre nem tudni mi lesz. Én is azért jövök be ide mindennap, hátha valaki rendelkezik vmilyen bennfentes infoval....de eddig szinte semmi. Én hivatalosan a 33.hétben vagyok és nov. 11-re kiírva, de a baba minden vizsgálatnál egy héttel fiatalabbnak mutatkozott, tehát valszeg nem naptár szerint fogant és később fog jönni, szóval még össze is futhatunk :)
Én úgy döntöttem, hogy már nem váltok kórházat, orvost meg mindent.... jobban félek, hogy bizalmatlanul fogadnak máshol, semmit attól a biztos rossztól, ami itt várhat rám a körülmények tekintetében, merthogy szakmailag a MÁV-osok vannak a Szabolcsban is, tehát elvileg minden OK.
Mondjuk fura, hogy nem szólt a dokid...
Na mindegy, nézzünk be ide gyakran aztán meglátjuk!
Sziamia,ny
nyulcsi
 
 


Szia Zsuzsa,
nem akarom védeni a Gulyás dokit, mert semmi okom rá, de szerintem tutira veszi, hogy már rég tudsz róla, és ha bármi érdekel a dologgal kapcsolatban, majd kérdezel. Én tán 3 hete voltam a magánrendelésén, és a 1,5 órás várakozási idő alatt az egész váró végig erről beszélt, szóval nem hinném, hogy tabuként kezeli, vagy direkt eltitkolna bármit. Én kérdeztem, mit tud, most mi lesz, és teljesen nyitott volt meg jófej, mondta, hogy a köv. vizsgálaton (ami kb. 2 hét múlva esedékes), megmondja, mit tud, és ha nem akarok a szabolcsban szülni, amit maximálisan megért, akkor segit kórházat és orvost keresni. Még ő nyugtatott, hogy ne aggódjak, ebben semmi kellemetlen nincs, sz.r a helyzet, már 5 kismamája ment másik kórházba szülni. Egyébként meg a dokiknak sincs könnyű dolguk, mert ők sem tudnak semmi konkrétumot.
Én is nov. végére vagyok kiirva. :)
zsuzsoo
 
 


zsazsu04 írta:Sziasztok!

Sziasztok!

Teljesen meg vagyok döbbenve!!Csak én vagyok ennyire hülye, vagy nem értem mi van. 29 hetes vagyok természetesen MÁV-ba szülnék és semmit nem tudtam arról sem hogy átköltözött a Szabolcsba.
Szóval Gulyás Istvánnál fogok szülni.?! Két hete voltam a magánrendelőben uh-on de nem mondott erről semmit? Tud valamit? Azért nem említette mert engem ez már nem érint? Komolyan szinte elszédültem mikor elovastam az előző oldalakat. Akkor még most sem tudni hogy kb. november végén hol fogok szülni??? Nem gáz hogy ezt nem említette a doki 2 hete? Volt a rendelőjében egy csomó kismama rajtam kívül.Szegények ők a Szabolcsba szülnek. Bocsánat hogy így rátok zúdítottam a kérdéseim olyan vagyok mont egy holtkóros. Megköszönnék minden infót nektek. Sok jót addig is!
Zsuzsa[/url]


Szia Zsuzsa!
Megértem a pánikodat, szerintem itt mindenkiről leszakadt a víz, amikor ezzel szembesült... Csak mi már régóta tudjuk.

Hát, MÁV Kórház hivatalosan július 1. óta nincs. 4 kórház: Budai Honvéd, Központi Honvéd, MÁV kórház, Szabolcs utcai klinika, azaz OGYIK, összevonásával létrehozták az Állami Egészségügyi Központot, amelynek két hivatalos telephelye van: a Központi Honvéd Kórház és a MÁV-kórház. Sajnos az új, kibővített szülészet nem készült el a MÁV épületében időre, így ideiglenesen a Szabolcs utcában van, de már mindenki nagyon várja a költözést. Nekem kedden azt mondta az orvosom, hogy ez október folyamán meg is fog történni. De sajnos semmi biztosat nem lehet tudni.

Ez az összevonás természetesen a személyzet összevonását is jelentette, és azt, hogy sok embert elküldtek. Mindegyik intézmény meg van róla győződve, hogy az ő szakemberei lettek volna a legjobbak, így nem kicsi a feszültség, bár ahogy olvasom, fokozatosan javul a helyzet. A szomorú az, hogy a négy kórház közül csak a MÁV volt bababarát, és sajnos ezt a bababarát jelleget nem sikerült megőrizni. De azért a kezdeti állapothoz képest alakul ez is: ha határozottan kéred, 24 órában veled lehet a baba.

Eleinte én nagyon ki voltam akadva. Az első orvosom a terhességem alatt a Központi Honvédhoz tartozott, még örültem is, hogy vadiúj szülészet, szuper egyágyas szobák, tőlünk 10 percre, de jó. Aztán azt bezárták, az orvosomtól se voltam elragadtatva, váltottam a 20. hétben a MÁV-kórházra, MÁV-os nőgyógyászra - erre az a szülészet is bezárt, és az orvosom is csak szerződéssel maradt meg... Na ekkor már nem volt idegzetem váltani, hanem szoktatom magam a gondolathoz, hogy ez van, ezt kell szeretni...

Majd a második gyereknél több szerencsém lesz... :D

Neked azért jó esélyed van, hogy a már megújult MÁV szülészeten szülj, állítólag szuper lett, csak a PIC nincs még kész. Szerintem nyugodtan érdeklődj az orvosodnál a helyzetről, őket ugyanúgy érinti, mint minket. És megnyugtatásképpen néhány másik kórházban is körülnézhetsz. A jelenlegi káoszban sok kórház és orvos még a 8-9. hónapban lévő kismamákat is átveszi készségesen.

Én a legtöbb használható információt az internetes fórumokon találom, érdemes körülnézni, olvasgatni.

Ami nagy tanulság volt nekem a terhesség alatt (most már a 39. hétben vagyok): a kórház nem ér annyit, hogy idegeskedj miatta! Ez így nagyon fellengzősen hangzik, de hidd el, a baba és Te vagytok a legfontosabbak, a többi meg kialakul. Semmi nem történik véletlenül...

Szép babavárást kívánok neked, és sok szerencsét a kórházhoz!

Üdv:

Lilly
waterlilly
 
 


Köszönöm szépen ez teljesen választ adott a kérdéseimre. Hát akkor sajnos te már tuti a Szabolcsba szülsz ha csak egy hét van hátra...De hogy én is szolgáljak egy-két biztató szóval: a kislányom én ott szültem, igaz 6 éve és nem tudom mi változott azóta, de nem volt rossz élmény a szülésem egyáltalán, a szülésznőt utáltuk a párommal, de azt ha akarsz választhatsz is előre. Igaz minden amiket írnak a rossz körülményekről, de ezt a dokid jelenléte és főleg a férjedé kompenzálja és tényleg közhelyes de ott és akkor nem érdekelt hogy nem szép a környezet. Ennek ellenére megértem mit éreztek nyilván nem véletlen választottuk a MÁV-ot. A babás szobával teljesen elégedett voltam kivéve, hogy elviszik este 11-kor a picit, de így második gyereknél nem engedném és kész.
Ja és lenne még egy kérdésem ami nektek biztos egyértelmű de nekem ez sem tiszta. A dokim jön levezetni a szülésem ugye a Szabolcsba is???
Köszönöm ismét.
Zsuzsa
zsazsu04
 
 


zsuzsoo írta:Szia Zsuzsa,
nem akarom védeni a Gulyás dokit, mert semmi okom rá, de szerintem tutira veszi, hogy már rég tudsz róla, és ha bármi érdekel a dologgal kapcsolatban, majd kérdezel. Én tán 3 hete voltam a magánrendelésén, és a 1,5 órás várakozási idő alatt az egész váró végig erről beszélt, szóval nem hinném, hogy tabuként kezeli, vagy direkt eltitkolna bármit. Én kérdeztem, mit tud, most mi lesz, és teljesen nyitott volt meg jófej, mondta, hogy a köv. vizsgálaton (ami kb. 2 hét múlva esedékes), megmondja, mit tud, és ha nem akarok a szabolcsban szülni, amit maximálisan megért, akkor segit kórházat és orvost keresni. Még ő nyugtatott, hogy ne aggódjak, ebben semmi kellemetlen nincs, sz.r a helyzet, már 5 kismamája ment másik kórházba szülni. Egyébként meg a dokiknak sincs könnyű dolguk, mert ők sem tudnak semmi konkrétumot.
Én is nov. végére vagyok kiirva. :)


Persze igazad van, biztos eszébe se jutott akad még olyan ember aki nem hallott erről :oops:
Az az igazság hogy a MÁV-ba még nem is nagyon voltam inkább csak a magánrendelőbe. Hát talán tényleg szerencsénk lesz és mi már ott szülünk, ki tudja talán épp egyszerre leszünk ott:-)
Köszi a választ.
Üdv.
zsazsu04
 
 


Zsuzsa,
a Gulyást átvette az új intézmény, ami azt jelenti, hogy addig a szabolcsban van, amig ott van a szülészet, és amint átköltözik a mávba, ő is ott fog szüléseket levezetni. Emiatt tényleg ne aggódj, bár a mai világban gondolom, az orvosokat is kirúghatják egyik napról a másikra, de eddig nem úgy állt a szénája.
zs
zsuzsoo
 
 


Fú, lányok hát senkit sem irigylek aki még szülés előtt áll!Én voltam az utolsó "eresztés" aki a MÁVban szülhetett a régi minden szerint!Nekem is baromi szerencsém volt, mert ha már túlhordom nem ott szülök én sem :( 27.-én mentünk haza, és 1.-én már költözés volt!
Sírva tudtam volna fakadni, az biztos!Hát ez van!

Csilla,köszi kérdésed jól vagyunk!Hannus már sokmindent csinál annyira cuki, imádom!Hangosan nevet, megfordult már egyszer hasról hátra,és annyira figyel, hogy az őrület!
Voltunk vele neurológián, mert javasolták.Nem húzza föl a fejét hanyatt fekvésből.De szerencse semmi extra, tornáztatni kell kicsit kötöttek az izmai, és 6 hét múlva kontroll!De nagyon kis figyelmes, és korához képest kis értelmes, ezt mondták :wink: Ugyhogy megnyugodtam, sé örülök!Jövőú héten meg megyünk a koponya+hasi UH-ra!
Eszti is jól van, csak rossz mint az ördög :P kikészít!
Velünk ennyi.
És ti?

Nadimo, te is olvastad? :) Neked is írtam :wink: puszi

Kriszti,mizu?Akkor csinálunk egy talit, vagy? :roll:
manóci
 
 


Helo !

Manóci : Naná hogy olvasom !! :lol:
Már akartalak is hivni, hogy mi újság.



Voltam bent , zajlanak a munkák. Igaz nem találkoztam nagyon senkivel aki bővebb felvilágositást adott volna, de a szülőszobák kész vannak, és az átalakitási munkák nagyon folytak.
A harmadikon, ahol régen voltunk nem történt semmi, ugyanúgy van ahogy hagytuk. Elmondás szerint a szülészeti részt máshol lesz mint eddig, de a költözés októberber végén talán összejön.
Reméljük igy lesz.
Pusz
nadimo
 
 


Sziasztok!

TEgnap este voltam Tidrenczelnel. Rakerdeztem a koltozesre.
oktober 1 volt a hatarido, de addig nem keszul el.
O oktober kozepere saccolja az elkeszulest. Annyit mondott meg, hogy a novemberi szulesek mar tuti ott lesznek.
A PIC is keszul igaz az meg kesobb keszul el.

Magi
Vendég
 


En ketszer szultem Tidrenczellel, 2004.ben szuletett Benedek, az o lanya utan 8 nappal, majd 2006.ban szuletett Eszter, nagyon elegedett voltam vele, jo volt hozza jarni terhesgondozasra, jo volt "vele" szulni. A harmadik babamat varom, sajnos ezuttal nem tudok hozza jarni terhesgondozasra, mert jelenleg Skociaban vagyunk, de az elejen voltam nala, megbeszeltuk es aprilisban ujra vele fogok szulni, a MAVban, ha minden jol megy.
Nekem az iwiwen egy MAVkorhazas azt irta, hogy januartol lesz ujra a MAV a regi helyen, akkor ez butasag? ti korabbi idopontokrol irtok.
bonca
 
 


Sziasztok!

Mano!

Örömmel hallom h ilyen ügyes Hanna baba, biztos nagyon édes lehet!nincs friss képed róla tehetnél fel! és Esztiröl is! ne aggodj, tudom nem könnyü most, de késöbb már csak mosolyogni fogsz ezen is..Gáborom nekem is egy kis rosszcsont.. de olyan szövege van.. :P :P Boni meg egyre akaratosabb és szemtelenebb..na vele már tényleg nehezebb...


jo hallom tali lesz?forumos? :?:

puszi

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok!

Aki váltani akar az váltson!!!! Tényleg sosem késő!!! Én a 35. héten hagytam faképnél a volt dokimat és vele együtt a kórházat ahova tartoztam elvileg. 36. héten vett át a Szabó György. Semmi hátrány nem ért e miatt, pedig csak két hetet jártam hozzá, ugyanis a 38. héten szültem császárral. A Máv-ban sem ért semmilyen negatív dolog pedig a két hét alatt többször voltunk ctg-n, uh-n, a szülészeten is volt hogy több órát eltöltöttünk megfigyelésen és nagyon rendesek voltak!!!! Pedig a kiskönyvemben csak egy máv-os beírás szerepelt, amúgy tele volt idegen kórház idegen orvosának a bejegyzésével!

Ha úgy érzitek hogy az nem jó amit itt kapnátok, határozzátok el és keressetek egy új orvost. Nem lehetetlen főleg hogy most volt ez az összevonás, most elég sok kismama keresett orvost sos.

Persze lehet hogy csak szerencsém volt, hisz egy fantasztikus dokira leltem és egy fantasztikus kórházra is. De aki nem próbálkozik az nem kaphat jobbat, szerintem!

Egyáltalán nem kell szívbajosnak lenni , ha van olyan doki akit ajánlanak akkor aztán főleg. Én kerek perec megmondtam hogy mi a helyzet, elégedetlen vagyok a dokival és a kórházzal és elvállal e mert máshol és mással akarok szülni, szerencsémre igent mondott a Szabó :D Ha nem találtam volna másikat, akkor beletörődtem volna a helyzetembe, hogy mindent megpróbáltam és ugorjunk neki a szar helyzetnek, csak túléljük :?

Persze ez csak az én véleményem, nem akarok senkit sem megbántani vagy felhergelni 8)

Bocsi a belevaúért :oops:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Csilla,köszi a bíztatást :wink:
Voltunk koponya+hasi uh-n, és minden ok! :) Amúgy kicsit taknyolunk, de semmi komoly.Anyatejet csöpizek Hannus orrába, úgy látom már jobb is a helyzet!Remélem mindenki jól van.Tali, lesz? :wink:
manóci
 
 


Manó!

de jo, tudtam h nem lesz semmi gond! anyatej nagyon jo megoldás én is mindig azt adtam az orrukba mikor picik voltak, de most már azért Gábor is nagyobb.. :lol:
Tali??szerintem ezt már csak priviben kérdezd..remélem érted miért mondtam! bizonyára feltünt neked is..

puszika

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


ja bocs..Jobbulást MAnoci!

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok csajszikák!
Hú mennyi új topiklakó mióta nem jártam erre. :shock: :D
Velünk minden rendben, megkezdtem a dolgozó nők sorsát. Andris bölcsiben, elég jól viseli. Minden délelöttre van dolgom, nem is tudom, hogy lennék képes ezt mind megcsinálni gyerek mellett.
Tettem fel új képeket a gyerköcökről, ha van kedvetek nézzétek meg.
Pusza mindenkinek Kép

Kép
flocika
 
 


Manóci !

Örülök hogy minden OK.
Jobbulást nektek.
Puszi :lol:
nadimo
 
 


Sziasztok! Bocsi, más téma:
ha még vannak errefelé érdeklődők, azoknak szeretném mondani, hogy tegnap este vtam a Tidrenczelnél és azt mondta, hogy októberben nem biztos, de a novemberi szülések 95%, hogy az új MÁVban lesznek!
Mi lehet Waterlilly-vel? Tud róla valaki részleteket?
Sziasztok, szép napot mindenkinek!
nyulcsi
 
 


Szia Nyulcsi!

Waterlilly a HIETE avagy a Szabolcs utcai klinika fórumon szokott mostanság feltünni. Nézd meg ott.

Kép

Kép
mroni
 
 


nyulcsi írta:Sziasztok! Bocsi, más téma:
ha még vannak errefelé érdeklődők, azoknak szeretném mondani, hogy tegnap este vtam a Tidrenczelnél és azt mondta, hogy októberben nem biztos, de a novemberi szülések 95%, hogy az új MÁVban lesznek!
Mi lehet Waterlilly-vel? Tud róla valaki részleteket?
Sziasztok, szép napot mindenkinek!


Ja, ja, ja, a HIETE-s topicban türelmetlenkedem, holnapra vagyok kiírva, de semmi előjelét nem érzem a dolognak, sajnos... Kedden voltam CTG-n, az orvos csak csóválta a fejét, hogy hát ebből ezen a héten nemigen lesz szülés. A terminustúllépés nem izgatna annyira, de pénteken 5 napra elutazik a dokim, és hát én mással nem akarok szülni... :(
Szülni akarok! Most!!! :D

Kép
waterlilly
 
 


Waterlilly,
koktél? Már sokmindenkinek bejött. Nekem eddig nem volt rá szükségem.
zs
zsuzsoo
 
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Kaptunk pár szép sütőtököt anyóséktól. Elraknám télire Lillának, elvégre akkor lesz kóstolós babuci. Tudna nekem valaki ötletet adni ezt hogyan kell? Főzzem és turmixoljam le? Majd fagyasszam?
Köszi a tippeket előre is, mert tényleg tanácstalan vagyok.
Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


zsuzsoo írta:Waterlilly,
koktél? Már sokmindenkinek bejött. Nekem eddig nem volt rá szükségem.
zs


A bábakoktélra gondolsz? Azt még nem mertem kipróbálni... Ha jól tudom, az a lényege, hogy hasmenést csinál és a fokozott bélműködés stimulálja a méhizomzatot is. Viszont nekem nagyon érzékeny az emésztőrendszerem, sokat van hasmenésem (irritábilis bél szindróma), így tartok egy ilyen lórúgás megivásától... De lehet, hogy ez lesz a vége!

Kép
waterlilly
 
 


Szia Ildi!

A sütőtököt, ha van pincéd oda is elteheted, hűvös helyen hónapokig eláll. Ha újságpapírba betekered, akkor meg mégjobban.
És így nem kell lefagyasztanod.
Susytunder
susytunder
 
 


Sziasztok!!

Ildi, én úgy csináltam hogy megmostam, meghámoztam, felkockáztam és egy zacsiba annyit raktam ami kb egy adag és úgy fagyasztottam le!!! Én jobban szeretem így "frissen" csinálni!!

Waterlily!! Kapsz erre valami gyógyszert?? Sajna én is ebben szenvedek, nálad miben nyilvánul meg? Jöhet privi is majd ha ráérsz!!
Köszi!

Kép
borso18
 
 


Orsi, Susytunder!
Köszi az ötleteket! Szerintemm kockázok és fagyasztok, mert a nyers tároláshoz a kamra nem elég hideg, a garázs meg túlságosan is az. Pincénk meg nincs, csak padlásunk :), de az ugye itt nem számít.

Waterlilly!
Ha ilyen érzékeny a gyomrod én a helyedben biztos nem innám azt a koktélt, nehogy padlóra küldjön itt a hajrában. A babuci bizti jelentkezik hamarost. Drukkolunk nektek!

Üdv mindenkinek, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


beneildi írta:
Waterlilly!
Ha ilyen érzékeny a gyomrod én a helyedben biztos nem innám azt a koktélt, nehogy padlóra küldjön itt a hajrában. A babuci bizti jelentkezik hamarost. Drukkolunk nektek!

Üdv mindenkinek, Ildi


Köszi, aranyos vagy! Most jöttem meg a dokitól, a baba feje startpozícióban :) , és egész nap be van keményedve a méhem, úgyhogy most már bármi lehet...

Üdv:

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


Lilly !

Nagyon szoritok, vigyázz magatokra , kivánom hogy minden a legjobban alakuljon.
A többit tudod .... :wink: :wink: :wink:
:P
nadimo
 
 


Mindenkinek ajánlom figyelmébe,aki naprakész hiteles információkra éhes....

Kedves Kismamák és Kispapák!

Okt.10-én, szerdán este 6 órakor folytatódik a SZÜLŐK ISKOLÁJA .

Helyszín:
II.emeleti tanácsterem ( volt MÁV Kh.)
Téma:
A várandósság utolsó hetei.Szülés gátmetszéssel, gátvédelemben,császármetszéssel.
Hol és kinél szülhetünk az ÁEK-on belül?
Előadó
Dr.Vermes Gábor
ÁEK, szülészeti részlegvezető főorvos

A belépés természetesen továbbra is díjtalan. Az előadás után megmutatjuk az elkészült új szülőszobákat (belülről) és a hónap végére elkészülő újszülött intenzív centrumot ( kívülről ).


Üdv: Vojőr
vojõr
 
 


vojőr írta:Mindenkinek ajánlom figyelmébe,aki naprakész hiteles információkra éhes....

Kedves Kismamák és Kispapák!

Okt.10-én, szerdán este 6 órakor folytatódik a SZÜLŐK ISKOLÁJA .

Helyszín:
II.emeleti tanácsterem ( volt MÁV Kh.)
Téma:
A várandósság utolsó hetei.Szülés gátmetszéssel, gátvédelemben,császármetszéssel.
Hol és kinél szülhetünk az ÁEK-on belül?
Előadó
Dr.Vermes Gábor
ÁEK, szülészeti részlegvezető főorvos

A belépés természetesen továbbra is díjtalan. Az előadás után megmutatjuk az elkészült új szülőszobákat (belülről) és a hónap végére elkészülő újszülött intenzív centrumot ( kívülről ).


Üdv: Vojőr


Kedves Vojőr!

Köszönjük a hasznos infót! Ha még aktuális lesz, én biztos ott leszek! :wink: Esetleg arról nem tudsz valamit, mikor költözik át a szülészet a MÁV-ba?

Kedves Nadimo!
Köszönöm, hogy gondolsz rám. Most már nagyon nehezen bírom a várakozást, lelkileg is megvisel. Tudom, hogy amíg a baba jól van, nincs miért aggódnom, de aggódom. Elegem van az érdeklődő sms-ekből, telefonokból, a járókelők kíváncsi kérdéseiből, hogy mikorra várom a kisbabát, és a mindennapos orvosi vizsgálatokból. Legszívesebben begubóznék, magamba fordulva, csak a kisbabámra figyelve. Pedig nem vagyok ilyen antiszociális...
Amint beindul a szülés, jelentkezem!

Mindenkinek köszönöm a biztatást, Ti tartjátok bennem a lelket.

Üdv:

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok!

Vojőr Köszi, köszi!
Ma voltunk szül.felkészítőn a Szabolcsban, ahol csak azt tudták, hogy 10-én lesz a szülőszoba bemutatója, de a pontos időt nem..

A költözés pedig november....

Sziasztok!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Orsi!

Boldog szülinapot Balázsnak!

Kép

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Szia Csilla,

Nagyon szépen köszönöm, átadom az ünnepeltnek!
Annyira gyorsan eljött ez a nap, hihetetlen!! Tiszta meghatódott vagyok napok óta, és csak figyelem a kisBékámat :)

Puszi

Kép
borso18
 
 


Orsi,Isten Éltesse Balázsodat!!!!

Lilly,ez így van, sajnos ilyenkor a végén már!Esztit én 5 nappal hordtam túl, és annyira untam a napi 25 érdeklődő telefont amikor már én is tökre föl voltam spanolva! :(
De így volt ez most is, pedig most pont a kiírt napon időre szültem.De már a 7,5 hónapnál kérdezgették, hogy mekkora ahasad mikor szülsz már?! :twisted:
Ugyhogy ne vedd fel.Megya drukk :wink:

Csajok, aki megy az új MÁVba szülőszöbát nézni, majd gyertek mesélni, hogy milyen!Kiváncsi vagyok :wink:

Régiek, Kriszti, Floci, Judit, és még sokan mások, merre, és mi újság????
manóci
 
 


[quote="manóci"]
Lilly,ez így van, sajnos ilyenkor a végén már!Esztit én 5 nappal hordtam túl, és annyira untam a napi 25 érdeklődő telefont amikor már én is tökre föl voltam spanolva! :(
De így volt ez most is, pedig most pont a kiírt napon időre szültem.De már a 7,5 hónapnál kérdezgették, hogy mekkora ahasad mikor szülsz már?! :twisted:
Ugyhogy ne vedd fel.Megya drukk :wink:

quote]

Köszönöm a biztatást... Ezek az Eszterek már csak ilyenek, úgy látszik... :) Pedig már úgy szeretném őt látni, megölelni! De ő biztosan jobban tudja, hogy erre mikor kerüljön sor... Sose voltam a türelem bajnoka, úgyhogy jó kis lecke ez most!

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok!

A kis egyéves Balázsnak boldog szülinapot kívánunk mi is!!!
Nekem is leesett az állam, hogy már eltelt egy év :shock:

MAnó :) Aranyos vagy, hogy kerestél, én meg pont most néztem be :) Megvagyunk, de állandóan rohangálni kell valamerre a házfelújítás miatt, és ha itthon vagyok, akkor meg dobozolni kéne. Ilyenkor mindig megfogadom, hogy soha többet nem költözünk...
Lassan haladunk, de a hónap végére mindenképp elköltözünk, akárhogy is állunk. / nagyon remélem, hogy a fűtés addigra rendben lesz, mert az azért nem ártana. Most épp kéményesre kell várni, amúgy kész van/.
Gergőm is túl a második szülinapján, ezt is elég nehéz elhinnem :) Nőnek, mint a gomba, a dackorszak is előjött már, van elég összezörrenésünk.

Lilly :) Nagyon szurkolok, hogy ne kelljen már sokat várnod, és megtörténjen a boldog nagy találkozás! A legjobbakat Nektek!

Néhány kép, hogy el ne felejtsetek :wink:
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jucc!

utolag is boldog szülinapot a te pici fiadnak is!!!!és bocsika h nem köszöntöttem fel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Kép

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok!!

Jucc, Isten éltesse a Te kisfiadat is :) Annyira helyes!!!

Nálunk még nem volt torta, majd holnap lesz az ünneplés! Hát kíváncsi vagyok mit fog szólni hozzá :) Bár gondolom ez inkább még nekünk felnőtteknek buli :)

Kép
borso18
 
 


Köszi, lányok :) De nem azért mondtam ám! Amúgyis képtelenség mindenkit fejben tartani :wink:

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sziasztok,
ne haragudjatok, hogy zavarok, egy kérdésem lenne, szeretnék a Mávban szülni, tudom, felújítás van, van esetleg valami hír, meddig tart???Decemberben tudok ott szülni???????Mert hát Szabolcsba nem szívesen szülnék....
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: