Új privát üzeneted érkezett!

Ó, , szintén...

nekünk is iszonyatos volt az éjszaka, pedig a férjem átvállalta fél 2-ig az etetéseket (lefejt tej), akkor behozta Tamit, hogy megy aludni, és fél 3-tól 6-ig szinte megállás nélkül ment a negyedóra szopi-abbahagyja-nyöszörög-sír-ha leteszem, ordít-negyedóra szopi-abbahagyja-kezdi előlről a műsort. Amit pihentem 9-től fél 2-ig, azt fel is élte a kiscsaj utána. Reggel fél 8-kor meg ki akar durranni a jobb mellem, kijöttem lefejni, mert ilyenkor persze alszik! Most meg cicizik, én fél kézzel írok :lol: Káosz.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Boti is utálja a szelet! Nem láttam még babát aki szereti.. :(
Florr: Én szedtem a more milket (http://hu.motherlove.eu/?q=node/14 )!! Nagyon sokat használt!! És nem kell örökké szedni, ha megvan a mennyiség leállhatsz vele. Csak nővényi eredetű, hozzá laktoherb tea, már csak a teát iszom! Boti topikjába erre esküszünk! Egy próbát megér!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Ja és 24órán belül érezhető a hatása a more milk-nek!!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 

 
 

takitimi: köszi! A laktoherb teára nekem azt mondták, hogy hasfájást okoz a babánál! Ez nem igaz?
florr
Budapest X. kerület
 
 


Bár nem nekem szólt a kérdés, de válaszolok,
Florr, babája válogatja, hogy fáj -e hasa, vagy sem. Én már hallottam hasfájásról tea után. Az én nagyom se bírta anno, ha ittam.

 
 


Nálunk Boti nagyon hasfájós volt, még a köldöke is bevérzett a sok erőlködéstől.. :( Akkor még nem ittam a teát! Aztán ittam a laktoherb teát, közben adtam neki sab simplex-et, és nem fájt neki, most naturlandos szopi teát iszok, és nem veszek észre változást.. most így jó, de biztos a gyógyszertől.. ha tejet ittam, na azt megérezte!!!!!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Ittam alkoholmentes sört! Ma képzeljétek 75 milit szopizott! Nem is hiszem el! :D Alig kellett pótolnom!
Viszont szerintem nem jól szopizik, mert még mindig érzékeny a mellbimbóm, pedig ma már 3 hetes Regus!
Ez normális???
Olyan pici szája van, olyan nehéz beledugnom a bimbóudvart is, nekem kicsit kilóg a széle! Nálatok is kilóg, vagy az egész eltűnik a szájában?
Már gondolkozom azon, hogy kihívok egy szakértőt, mert sokszor feladom! És ki sincs fordulva az ajka, mikor szopizik. Nektek ki van fordulva??
Jááájjj, nem gondoltam volna, hogy ennyi szarság lesz a szoptatással!
Azt írtam, hogy cumizavarunk van? Rángatja a bimbót mint állat, meg tekergőzik, most megvontam a cumit (játszó, és cumisüveg), kiskanállal kapja a tápot, nagyon ügyesen eszi! :D
florr
Budapest X. kerület
 
 


florr, próbáld ki, hogy előfejsz egy 3 percet szopi előtt, az formázza a mellbimbót, és könnyebb a babának bekapni... Taminak is pici a szája, és ez bejött nálunk!

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, mert elutaztunk végre anyukámhoz, haza, még márciusban voltunk otthon utoljára.

Szonja jól tűrte a kétórás utat, az első két napban tök jól elvolt, de aztán valami elromlott. De ahogy elnézem másnak is vannak hirtelen rossz éjszakái. Szonja az utóbbi három napban összevissza alszik, nem piheni ki magát, a cicin meg bealszik, aztán persze, hogy éhes folyamatosan.

Az infacolt abba hagytuk, mert nagyon úgy tűnik, hogy hasmenése volt tőle, most kipróbáljuk az espumisant, hátha az jobb lesz.

Florr nekem is elég sokáig érzékeny volt a mellbimbóm (mindenki azt mondta, hogy neki csak egy hétig fájt, aztán teljesen beparáztam, hogy biztos rossz a technikánk), de aztán szépen belejöttünk, és most már minden ok.

Szopi közben nálunk is rángatja a cicit, meg tekereg, sőt morog is rá pedig nekünk egyáltalán nincs cumink :D
Ja és az ajka az elején nincs kifordulva, csak a szopi vége felé...
kubi
 
 


Sziasztok!

Florr: Csak így tovább!! Amúgy Botinak sose volt az ajka kifordulva.. nem is tudtam, hogy kikéne, pedig működik így is ilyeneken ne parázz :)
Kubi: az espumisan nálunk nem vált be, remélem nálatok igen, meg abból azt hiszem 25csepp kell, mire kicsepegtettem ordított, a sabsimplex hatóanyaga ugyanaz, egy kicsit erősebb, ezért csak 15csepp kell.. meg édesebb a s.s. és ez jobban ízlik neki!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


takitimi: ezt a sabsimplexet gyógyszertárban meg tudom venni? érdekes, hogy ezt senki nem ajánlja. Minden etetésnél adod neki, az elején, vagy a végén?

ma mégis kijött a védőnő. holnap megyünk hozzá, de azért benézett. na, örültünk, egy szál bugyiban itthon, meg kupi is... azt mondta ő is, hogy ne vegyem alapul, hogy mit írnak, hogy hogy is kell szopni a babának! Azt mondta, hogy ha nem csak a bimbót szívja be, hanem valamennyit a bimbóudvarból, akkor is jó! Csak tartsam be a 3 óra etetést napközben.

Borzalmas, amit ma művelt a lány! Na meg én is, hogy hagyom neki! :( Felkelt fél 6-kor rátettem cicire, aztán bealudt 5 perc után. Levettem, felraktam, meguntam, aztán hagytam aludni. 9-ig aludt. 9:20-11:20-ig hol szopott, hol nem. Aludt, leszedtem, nézelődött, letettem, sírt, szopott, bealudt..., így ment ez végig. Ez idő alatt mert szopni 50 milit! Lettem olyan ideges! Egyszerűen annyira lusta!! :roll: El se hiszem! Bezzeg a tápi kanállal megy ezerrel szopi után! Annyira irigykedem azokra, akiknek simán megy a szopi!
A fejés is egy borzalom! Pfff... Alig tudok magamból kipréselni tejet. Becsukom a szemem, és a babára gondolok, akkor beindul, de utána megint leáll, és még fáj is. Lehet szar ez a kézi avent mellszívó..

Tina: köszi, kipróbálom az előfejést, hátha bejön nekünk is!

Kubi: akkor Te is tudod milyen nagyon szupcsi, mikor hirtelen hátrarántja a cicit! :shock:
florr
Budapest X. kerület
 
 


Florr: Én bimbókiemelőt használtam 2hétig, akkor 1.nem is fáj, 2. látof, hogy jön a tej! Engem megnyugtatott, 3. azt könnyebben betudja kapni! Aztán már nem volt kedvem feltenni, meg láttam, hogy megváltozott a mellem, így már nem is kell! Amúgy az előfejés is jó! Egy barátnőm is így csinálta.
A sab simplexet ugyanúgy megtudod venni! Mi is csak akkor jöttünk rá, mikor a patikába hiánycikk lett az espumisan, és ezt ajánlották, azóta is ezt veszem, meg most a Colief, ami kicsit macera ,mert fejni kell egy kis tejet (5-10 ml) abba 4csepp cucc és vagy kanállal, de Boti mohó így inkább megitatom vele pohárból.. és nekünk ez is bevált..
Vannak ilyen napok, ilyenkor a túlélés a fontos :) Nálunk még néha most is vannak ilyen napok!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Sziasztok!

Egy ideje olvasgatlak Titeket, nagyon hasznos dolgokat írtok! Én az első babát várom, 18 hetes vagyok még csak, de annyi mindenen jár az agyam... Nagyon hálás lennék, ha megkeresne valaki priviben, aki Várbíró doktornál szült, vagy fog szülni!
Köszönöm, szép napot nektek!
fripama
Kerepes
 
 


Szia fripama!

Gratulálok! Kislány, kisfiú?? :)

takitimi: vettem more milket. Te hogy szedted? Az van ráírva, hogy 80kg alatt 4x1. Én így kezdtem el szedni. Te, hogy??
florr
Budapest X. kerület
 
 


Florr: Köszi! Még nem tudjuk, nagyon szégyenlős a kis Drágánk, nem volt hajlandó megmutatni egyelőre. :)
fripama
Kerepes
 
 


Fripama: Szia! Gratula a bébihez! A dokidat csak látásból ismerem :?
Florr: Igen én is úgy szedtem, most megemeltem, most 5db-t szedek, meg iszok 2 csésze szopi teát! Amúgy sokat kell inni, én baracklevet, mert Boti hasfájós, de szülés után 3 hétig csak vizet tudtam meginni.. :( Majd írd meg, hogy hogy használ!! Nekem bejött Boti 3hós és 6200gr és mindig elég neki :)

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Mostanában nem irogattam,de olvasgattalak benneteket,nem nagyon tudtam hozzászólni,mert ugye már a többség babázik :)
Inkább figyeltem legalább tanulok,majd jól vissza kell olvasnom mire mi is idejutunk,hogy mit kell csinálni,ha nekünk is ez lesz!

Minden okés velünk,voltunk a héten dokinál,elég nagy Zoé baba,jók a méretek is,mondta a doki,hogy milyen hosszú combjai vannak(ezt anyucitól örökölte :D )
Aztán annyi van még,hogy mostanában keveset mozog nappal kicsit lusti szerintünk,este ngyon sokat,elküldött vérvételre és kevés a vasam,de még a dokimmal nem beszéltem róla mert ezt a házidokinál kellett csináltatnom!

3-4 hét múlva már mennem kell ctg-re,oda csak simán be kell jelentkezni telcsin beutaló nélkül ugye?Azt hol találom?

Üdv köztünk Fripama,gratula a bébihez,de jó legalább már nem leszek egyedül aki még nem szült meg :) Mert hamarosan Szilvi is megszül ugye?

Kitartás mindenkinek,babuciknak is,ebben a nagy melegben :(
sildu
Dunaharaszti
 
 


CTG-re kérsz időpontot Annától, és amikor mész, akkor bejelentkezel a betegfelvételen. Amikor bemész, akkor balra kell menni, egy hosszú folyosó a szülőszoba felé, ahogy kell menni. De majd úgyis eligazítanak! ;)

A kislányom megint nagyon lusti, csak 40-50-et szopik, egyszerűen nem tudok vele mit csinálni! :( Ha így folytatjuk, akkor nem sokáig fog szopizni. Most a meleg számlájára írom a dolgokat, de ha később is ez lesz.. :( Én meg nem tudom azt csinálni, hogy nem adok neki tápit, és éheztetem, hogy egyen. Pár napig kéne csinálni, de annyira sajnálom, ha sír! :(

Na, remélem nektek jobban telnek ezek a borzalmas meleg napok!
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Mostanában nem jutottam oda, hogy írjak, már itthon a fiam, így a napunk hamar elszalad.

Florr: kitartás, és fogadj meg egy jó tanácsot: ne idegeskedj a szopin, mert az idegesség sem használ a tejtermelésnek. Tudom, könnyű mondani, de átestem én is rajta. Nekem sokat segített a sok folyadék, meg a homeos szer, de mindenkinek más és más. Próbálj csak egy kicsit fejni, hogy megmaradjon a tejcsi. Meg amilyen sűrűn tudod, rakd cicire a lánykádat. Nem akarok okoskodni, remélem, hogy át tudtok lendülni ezen a nehezebb időszakon.

Sildu: ctg-re csak telón kérsz időpontot, vagy ha mész a kórházba, akkor bemész Annához. A ctg a szülőszobás folyosón van, magzati szívhangvizsgáló van kiírva az ajtóra. Kb 20 percig kell feküdni ott egy ágyon, szóval olyan fél óra a vérnyomásméréssel és mindennel együtt. Utána talizni kell az orvosoddal, aki megnézni a kapott papírt. Ha nincs az orvosod, akkor az ambulanciára kell átmenni, és ott nézi meg az éppen ott lévő doki. Én voltam már múlt héten, megyek holnap is. Ultrahangra is járok folyamatosan, a múlt héten azt is csináltak, de nem néztek áramlást, így kétszer kellett visszamennem, hát boldog voltam :lol: :lol: :lol:

Most meg valahogy ezt a nagy meleget próbáljuk túlélni. Nekiláttam összerakni a csomagomat is, mert hát már a 37. hétre lépünk, aztán nehogy nekem sebtiben kelljen csomagolni:-)

Mindenkinek szép napot kívánok!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Köszi Lányok az infót!

Tök jó mire elkezdem a ctg-t,valószinű pont szabin lesz a dokim is meg a szülésznőm is :(

Mondjuk a dokim azt mondta,hogy majd hívjam fel mert ingázik Pest meg Balaton között és majd akkor menjek ha fent van,de a ctg-re is időben kell időpontot kérni?

Tegnap már olyan melegem volt,hogy fürödtem a tesómék medencéjében,féltem egy kicsit bemenni,de nem hiszem,h ez probléma lenne,nem????
sildu
Dunaharaszti
 
 


Célszerű időben kérni időpontot, mert hát vannak elég sokan a ctg-n.

Megkérdezhetem, h ki az orvosod és szülésznőd? Jó priviben is:-)

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Köszi az ötleteket! :)

Figyi Lányok! A kicsim kaja után (befejezést követően) 4 órát alszik, mire felébred, hogy éhes! Ez nem túl sok? Szerintem aludna simán többet is. Anyósom szerint ne keltsem fel. De ez hülyeség nem? Most még fel se kel, úgy keltem. Ez a meleg miatt van? Még az elején is csinálta ezt, de akkor a sárgaságra fogtam.

Fürdetés: Ti, hogy csináljátok? Mondjuk ha elhatározom, hogy 8-kor fürcsi, akkor bármi van, keltsem fel 8-kor, vagy ahogy ébred? Nálatok, hogy megy ez??

Szilvi: hú, ez egyre izgibb!! :)

sildu: ha nem vagy kinyílva, akkor sztem lehet fürdeni. De attól is függ, hogy hány fokos a víz. Úgy tudom..
florr
Budapest X. kerület
 
 


Florr fel ne keltsd. Ahhoz már nagy baba.
Egyébként nálunk is sokkal többet alszik most Szonja ebben a melegben.

Nálunk a fürdés 7 és 8 között van, attól függ, hogy alakul a délutánunk. Ekkor kicsit sűrű a program, mert kb 6-tól nagyon nyűgös már. Ekkor szoktunk elmenni sétálni kb egy órát, és attól függ, hogy érünk le, hogy bírja a sétát és megyünk haza. De utána rögtön fürdeni kell, mert különben eladja a házat.
Ha nálatok ilyenkor alszik, akkor hagyjátok, semmi gond sincs, ha mondjuk 9kor fürdettek. Ilyenkor még úgysincs napirendje szegénykének. Meg szerintem még felesleges is erőltetni.

Hű Szilvi ez már tényleg a finish :D

Sildu én is úgy tudom, ha nem vagy kinyílva fürödhetsz. Az igazi a természetes víz...
kubi
 
 


Szilvi: Dr.Börzsönyi Balázs
Tigyi Zsuzsi szülésznő
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sildu,

Nekem Börzsönyi csinálta anno a spinális érzéstelenítést a császárhoz, és utána még feljött meglátogatott a gyerekágyon is. Rendes volt nagyon, szoktam látni, mikor a kórházban vagyok, ami ugye mostanában már egy ideje kéthetente, illetve most már hetente.. Imádok ilyen melegbe beutazni a kórházba:-)))))

Tigyi Zsuzsiról elképzelésem van, hogy ki Ő, de nem vagyok benne biztos. Nagyobb "termetű" hölgy? Én legalábbis rá gondolok, de lehet, hogy keverem mással.

Szép estét mindenkinek.

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Bár írni nem írtam, de amikor a net engedte olvastalak titeket.

Florr, bár a kora miatt már nem kelteném, lehet a szopi miatt igen, ha ilyen lustán csinálja, hátha segítene. De szerintem kérdezd meg a védőnődet.

Sildu, a szülésznődről csak jókat hallottam, bár nem tudom ki ő és hogy néz ki, de az én dokimnál is többen szültek vele és nagyon elégedettek voltak.

Nálunk kezdenek körvonalazódni a napok, ennek a két nagy miatt nagyon örülök. Mondjuk Lillának az ő keretükbe kell illeszkedni időnként. Egyedül az este fél kilenc és fél tizenegy közötti időszaktól tudok befordulni. Lilla ilyenkor hajlamos iszonyúan sírni és nem tudom kitalálni mitől, azaz szerintem a fáradságtól, de mire eljutunk a mindent megváltó normális szopizáshoz, addig leizzadok többször főleg ebben a melegben.

Mindenkinek erőt és kitartást :)
Szép napot nektek
D.

 
 


Sziasztok!

Olvaslak Benneteket egy jó ideje, rengeteg infót adtok közre, ami így a finish felé haladva nagyon hasznos :)

Mához két hétre, 26-ra várjuk első babánkat és rengeteg kérdés megválaszolatlan még számomra. Már be vagyok csomagolva, a Babának is össze van készítve miben jön haza és a táskákat látva érzem, hogy az idő közeleg :D

Amikor a szoptatásról írtok, hogy 40-50 stb-et eszik akkor azt hogyan méritek? Minden egyes alkalommal leméritek őket?

Illóolajakkal, masszázzsal kapcsolatban van tapasztalatotok? Olvastam egy keveréket, ami a szülésnél kimondottan segít, elsősorban a relaxációban, Ti használtatok ilyet?
jojoba olajba kerül: jázmin-, marokkói rózsa-, muskotályzsálya- és ylang-ylang illóolaj. Vagy ha nem ezt akkor használtatok e valami hasonlót?

Az elmúlt 2 hónapban elkezdtem vizesedni, ez negyjából kezelhető is volt, de most az utóbbi két hétben nagyon csúnyán gyűlik rajtam a víz. Lassan nem tudok már papucsot sem felvenni, gondolom ez a meleg miatt is van. Azt olvasom, mondják hogy a Baba érkezése után ez meg fog szűnni. Tényleg így van? Mert most nagyon kellemetlen és az tartja bennem a lelket, hogy kb. 2 hét múlva ez elmúlik :D Van bevált praktika mit érdemes enni/inni addig is? Uborka, paradicsom, zeller, karfiol kipróbálva :D

További szép napot Nektek!
CM
cheetamama
Budapest
 
 


Sziasztok!

cheetamama, üdv itt!

Őszintén szólva nem hiszek az illóolajokban, masszázsban, de én nem vagyok mérvadó, mert expressz szültem (főleg ahhoz képest, hogy első gyerek), fél 9-kor érkeztünk a klinikára és 10:55-kor felsírt Tami... vittem én is muskotályzsályát, homeopátiás szereket, de örültem, hogy az ásványvizet elő tudtuk szedni 8) 8) 8) 8)

Viszont amit ajánlok: Gatorade sportital - ha elhúzódik a vajúdás, de én pl szülés után ittam meg, akkor jutott rá idő, és tök sok erőt szereztem vissza...

Hogyan mérjük az etetést: szoptatás előtt, ruhában, úgy ahogy van rá a babát a mérlegre, és szoptatás után is (ne cserélj pelenkát se addig, akkor is, ha rotyogott, az is számít, akár kint, akár bent 8) )

Rólunk: már egész jól kezdtek beállni az éjszakák a 2 óránkénti etetéstől fejlődtünk ide: 10 - fél 2 - fél 6 - fél 9, de az elmúlt éjszaka fosch volt... hát ilyen is van.

Miután már egész jól megy a szopizás, a következő kihívás a kiságyba-szoktatás lesz, mert sokszor ott sír, nem hajlandó aludni, mellettem viszont durmol.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


CM: Üdv!! Gratu a bébihez :) Én sem hiszek a giz-gazokba (bocsi a kifejezésért) a szülőszobába szerintem nem érdemes próbálkozni, adjanak edát :D Mondjuk én 6órát vajúdtam bent itthon 3at! Mindent aláírtam, csak adjanak értelmes szert! De beszél egy szülésznővel Ő biztosan tud segíteni neked kiválasztani a legjobb szert! :wink: Dokidról mi a véleményed? Szülésznő?
Én is nagyon vizesedtem, úgy sajnálom a kismamákat ebbe a dög melegbe!! Kitartás! Amúgy ilyenkor is inni, inni, inni meg a dinnye! Ezt hallottam!
Kriszti: Botit nekem is sikerült beszoktatni, olyan 2hónaposan a kiságyba, de reggel mindig velünk kel, viszont este 9től hajnal 4ig ott van 8) Ilyen sokat kihúz 2 szopi közt? Ügyi!!! Nálunk napi 1x van 4órázás, amúgy 3.. De ha nagyon meleg van, és nagyon meleg van, akkor van, hogy 2óránként eszik!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Köszi a válaszokat! Volt a védőnő, megkérdeztem a fürdésről! Azt mondta ő is, hogy ne keltsem fel fürdésre, ha kimarad egy, az se gond. Majd fél éves korától kell kezdeni kialakítani a napirendjét, hogy mire egy éves lesz, már legyen neki!

dé: igen, én is így gondolom, hogy a szopi miatt azért csak nem kéne hagynom annyit aludni! :(
florr
Budapest X. kerület
 
 


Chetamama üdv köztünk. Kitartás ebben a melegben, nehéz lehet a nagy pocakkal.
A mindenféle alternatív cuccot szerintem is a szülésznőddel beszéld meg. Aztán kívánom, hogy gyors szülés legyen, és ne legyen idő semmire sem :D

Napirendünk nekünk sincs, annyi, hogy 7 és fél 8 között van fürdés kb fél 9 mire elalszik, aztán érdekes módon vagy háromnegyed 1-kor vagy háromnegyed 2 kor kel, aztán vagy 5 vagy 6 körül reggel. Utána kb 8 mire vissza tudom altatni. A nap többi része teljesen rendszertelen. Ebben a melegben meg pláne. Tegnap szinte egész nap aludt, ma meg szinte semmit.

Nálunk napközben babus kint van velünk a nappaliban, éjszaka pedig a kiságyában.
kubi
 
 


CM: kisfiú, kislány? név?? :) én is úgy hallottam, hogy sokat kell inni vizesedésre! De tényleg lemegy majd szülés után, ne aggódj! ;) Én sem hiszek az ilyen hókuszpókuszokban! Lehet máskor segít, de szüléskor.. Annyi mindent eltervez az ember, aztán megy minden mint az őrület, kétlem, hogy a vajúdás alatti fájdalmakat, bármi is enyhítheti. Kivéve az EDA-t! Attól még lehet vele készülni, ha esetleg hosszúra nyúlik a szülés, és még érzéstelenítést is kapsz, akkor szimatolhatod a fincsi illatokat! ;)

Nálunk is az a helyzet, hogy a kiságyban sír! Ezért legtöbbször velem alszik a kicsi. Főleg éjjel, ha másnap megy a férjem dolgozni. Így bírom én is a nappalt, kevés alvással. Az a baj, hogy mindig felébred a pocijára. Ma veszek olyan szert, amit Takitimi használ! Remélem beválik! Nálunk délelőtt alszik a kiságyba. Persze egész nap rajtam aludna, azt imádja, de hát azért vannak teendők itthon ugyebár...

Jajj, mikor lesz már jobb idő?
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen az információkat, javaslatokat Nektek! :)

Kisfiút várunk, Marcell lesz a neve :)

A vizesedésre én is a folyamatos ivást olvastam, iszom is rengeteget, ettől függetlenül a víz nem akar távozni olyan mértékben, ahogyan én azt szeretném. De ezekszerint a tapasztalataitok alapján már nem sokáig lesz ennyi víz a szervezetemben, ennek nagyon örülök :D

A dokimról csupa jókat tudok egyelőre írni, nagyon alapos és lelkiismeretes. Van választott szülésznőm is - az orvos javasolta -, ő is eddig gyakorlatilag minden kérdésben segített. Beszélek vele is az aromaterápiáról :) Erről a módszerről csupa jókat olvastam azért is érdekelt, hogy van e valakinek már tapasztalata ezzel kapcsolatban.

További szép napot Nektek!

CM
cheetamama
Budapest
 
 


Sziasztok,

köszönöm a múltkori kedves fogadtatást :) Jól eltűntem utána :oops: De sajnos év vége van a munkahelyemen, meg nyaraltunk is egy hetet... szóval repült az idő :)

Látom közben többen megszültetek :D Gratula a bébikhez :D

Szopizásra tényleg nem kell rágörcsölni, mert az nem segít - de ezt könnyű mondani, nekem se ment :( Úgyhogy mi 3 hónaposan fel is adtuk sajnos, kisasszony ugyanis sztrájkolt és csak cumisüveg :( ha megvontam, inkább nem evett csak ordított. Na ez az önfejűsége még 3 évesen se múlt el, sőt :roll: :D Viszont a More Milk tényleg nagyon jó volt, meg volt még valami homeós bogyó amit szedtem és az is segített... Na majd még töröm az agyam, hátha beugrik a neve...

Florr, hordozókendőt nem próbáltad? Nekem életmentő volt néha... Magamra kötöttem a kölköt, aztán ő durmolt én meg tettem-vettem :) Abban lehet kötözni fektetve is és akkor nem terheli a gerincét, érzi, hogy ott vagy vele, és még ringatod is ahogy mászkálsz :)
Alvásra nekem a védőnő anno azt mondta, hogy 4 óra még oké, de utána inkább keltsem fel nappal...

Sildu, amíg zárva van a méhszáj, addig nyugodtan lehet fürdeni, csak ne legyen túl forró a víz :wink:

Dé, azért nem lehet semmi 3 gyereket összehangolni :)

Hú, sokat írtatok még, és sok minden eszembe jutott, mikor olvastam, de már nem emlékszem... Úgy látszik öregszem... Majd igyekszem gyakrabban benézni mostanság...

Szép napot!!

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Én félek a hordozókendőtől! Hallottam már balesetekről.. Viszont valami kenguru félén gondolkodom, még nem néztem utána.

CM: szép nevet választottatok! :)

Hú, remélem nekünk is sikerül majd beszoktatni a lányunkat a kiságyába! Ma napközben nem tudtam oda berakni 20 percnél hosszabb időre! Viszont tegnap napközben ott aludt végig! :)
florr
Budapest X. kerület
 
 


Florr, kiságyba szoktatásnál nekünk segített, hogy elfordítottuk vagy áthelyeztük a kiságyat. Utána tök jól aludt benne egyik is másik is.
Most Lillánál azt vettem észre, hogy valami puha kell a fejéhez, mert szereti belefúrni, így a szoptatós párna van köré rakva.
Volt olyan a barátnőm gyerekénél, hogy a textil pelus, amiknek volt némi anya és anyatej szaga hozott megnyugvást a kiságyban.
Kísérletezz, ne add fel.
Gyakran ez a kulcsa az éjszakai alvásnak is.

Pocisok, hogy bírtátok a hidegfrontot?

CM, az aromaterápia valóban hatásos lehet, de kell hozzá a szülésznőd szerintem, neki partnernek kell lennie benne.
Bár lehet már amikor ezeket a sorokat írom, nem is aktuálisak, mert túl vagy a szülésen és éppen babázol:)

Erő és kitartás mindenkinek

 
 


dé: a nagyon puha dolgokat szereti! például a nagypárnámra ha rárakom magam mellé, akkor annyira élvezi, hogy fel se ébred! :D de hát ez nem a legkényelmesebb neki, mármint a gerincének, gondolom. a szoptatós párna nem rossz ötlet, de nem zavarja fel, ha "zörög", ahogy hozzáér a buksija?

hidegfront: már két napja migrénem van!! nem bírom! :(((
florr
Budapest X. kerület
 
 


Nem zavarja fel, meg annyira nem is mozognak még intenzíven, hogy nagy zajt csapnának :)

Migrénem nekem is van.
Próbáltad már rá a Magnesium phosphoricumot? Ez egy fajta schüsszler só, pontosan a 7., ebből kell forró vízben feloldani 10 szemet és elkortyolni, amilyen melegen csak tudod. nekem be szokott válni. Meg a férjemet szoktam felkérni egy alapos hát és váll masszázsra. Illetve jól jönne már 8 óra alvás egyhuzamban :oops:

 
 


Sziasztok Lányok és babák! :)

Minden okés velünk, bár már egyre nehezebben viseljük a meleget,jön a vízesedés a bokámon egyre sűrűbben,és a mindennapos hajnali vádligörcs pedig szedem a magnerotot! :(
Kell végül vasat szednem eddig még nincs gond,mert állitólag székrekedést okoz :shock:
Meg próbálok olyan ételeket enni!
Voltunk szombaton 4D,rakok fel képet,egy tünemény volt Zoé baba nem bújt el(igaz már nincs sok helye) kb.2200 gramm 41cm,jók a méretek,szépen növekszik meg persze én is vele együtt :roll:
Nagyon sokan mondták,h ilyenkor már nem akkora élmény a 4D mert már nagy a baba,nem látod egyben,mi 3x voltunk és ez volt a legjobb,legizgalmasabb!
Viszont ami idegesít,h hosszú a köldökzsinór és ott volt előtte folyamatosan és szorongatta :x
Voltunk a szülőszobát is megnézni a szülésznővel,de csak bekukkantottunk,nagyon izgi volt,fél telt ház volt éppen,múltkor is voltunk de akkor meg olyan telt ház volt,h nem mehettünk be,remélem nem ez lesz mikor már szülni megyünk :shock:
Mutatom a képet! Kép Zoé baba 33 hetes [/img]
sildu
Dunaharaszti
 
 


sildu: nagyon cukkancs Zoé!! :) Gratula! Nyugtass meg, hogy nálatok NEM lesz mérleg! Csak azért jó, hogy tiszta idegbeteg legyél tőle!! És jól elapadjon a tejed! Én már nagyon megbántam!

dé: köszi, kipróbálom migrénre ezt a szert! Recept nélkül lehet venni a patikába? Én tegnap hűtöttem, hideg borogatással a mélyhűtőből. Először felerősítette, majd jobb lett tőle! De kivagyok a migréntől! Hányinger meg minden, és még ha szegény baba is sír, kész vagyok! Ja, és a szopipárnát betettem a kiságyba! :) Remélem beválik! De már csak akkor tudom betenni, ha alszik, mert ha fent van, és a pelenkázóról beteszem, már görbül a szája, és utána sír. :(
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sildu: Zoé édibédi :) MI is 4dgenesisbe voltunk nagyon jó képeket csinálnak :)))

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Sziasztok!

Már jó rég írtam...
Sildu: nagyon édes a kis Pocaklakótok! Lassan már Te is csatlakozol a ctg-s társasághoz:-))) Bár addigra mi már szerintem nem fogunk talizni, mert én reményeim szerint addigra megszülök. Kb két hét van még, nagyon megy az idő..

A doki heti két ctg-t írt elő, mert kicsit gyorsabban vert a baba szíve. De most, hogy nem volt olyan nagy meleg, rögtön nem volt gyorsabb. Szóval a szülésznőnek igaza van, hogy a meleg miatt van, és ne idegeskedjem magamat halálra.. Csak nehéz úgy, hogy minden ctg után még uh-ra is leküldenek, ahol szintén várakozok, és ott meg mindig mindent rendben találtak eddig. Na mindegy, nem akarok panaszkodni, csak valahogy olyan rossz, hogy mindig valamivel paráztatják az embert.

Én elvagyok ebben az időben, ha nem esne, az jó lenne, mert így nem nagyon tudunk kimozdulni a lakásból, ami nem annyira jó Ákinak sem, és nekem is kell egy kis mozgás.

Gyerekek hogy viselik ezt az időt?

Szép napot Mindenkinek!
Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Hú, Szilvi, egy kis front, és már itt is a bébitek! :)

Mi jól bírjuk az időt, csak mostanában éjjel nem nagyon akar aludni a kis drágánk, lehet a front, nem tudom. Küzdök vele éjféltől olyan 2-ig. Hááát, kiborító teljesen. De mióta keresztanyám mondta, hogy mikor neki volt pici a gyereke, és éjjel ordított, és semmi nem volt jó neki, akkor mondta, hogy most már kezdheted kinézni a helyedet a falon! :D Ez vicces! Mondta, hogy nincs olyan anya, aki ezt ne érezné néha, ezért nem vagyok rossz anya, és aki mást mond, az hazudik. Na, megkönnyebbültem! Mondtam a páromnak, hogy haragszom magamra, hogy nincs elég türelmem éjjel, de mondta, hogy nagyon jól csinálom, ő nem bírná, és már 1 perc alatt kiakad az üvöltésétől! Én nem is tudom..., akiknek ikrei vannak, hát húúú, nehéz lehet nagyon. A szomszédban ikrek vannak, és nekik minden nap jött valaki segíteni, mert aludni se tudtak, valamelyik mindig sírt.

Éjjel felkelt, na mondom csak cici lesz, mert anya meghal a fáradságtól! Kettőt szívott, kiköpte, ezt játszottuk egy darabig, mire rájöttem, hogy nem is kell a cici, álmos meg fáradt annyira, hogy nem tud aludni! Csak én barom azt hittem, hogy éhes, mert már idő is volt! :oops: Tömködtem a cicimet a szájába.., jajj...

A sab simplex nekünk is bevált, hálám takitiminek, el kellett telni pár napnak, de sokkal jobban bevált, mint az infacol, meg az espumisan. Könnyebben is kakil azóta! :)
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszi csajok,örülök,h tetszik nektek is Zoé! :)

Szilvi:Igen 2 hét és megyek ctg-re már be is jelentkeztem,utána szólni kell a dokinknak és megnézi az eredményt,vagy hogy van ez?Szülésznőm az nem lesz mert szabin lesz!
Neked ki a dokid,meg a szülésznőd?

A szülésznőm amig szabin van Szilassy Móni számát adta meg,úgy emlékszem valamelyikötöknek ő volt,azt hiszem Timi neked,ugye?
De csak nem szülök meg 3-4 héttel hamarabb,vagy!!!! :roll:

Mikor jött a hidegfront,eléggé megéreztem,alul nyilalgatott a hasam de nagyon,alig akart elmúlni,kicsit görcsöltem is!Kicsit bevoltam tojva :cry:

Florr:Nem tudom még,h legyen-e mérleg,pedig filózunk rajta,akkor honnan fogom tudni mennyit eszik? :oops:

Betétből segítsetek légyszi,h pontosan melyik Tenát kell vennem,a vastagabbat mindenképp ugye?És kb.hány darabot?
Köszike!
Jó éjt mindenkinek!
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Florr: várjuk már nagyon, de semmi ráutaló jel nincs az érkezésére még:-))) De majd jön, ha jönni kell, csak legyen minden rendben!

Sildu: ctg után az orvosoddal kell találkozni, megnézi a papírt, vagy ha Ő nincs, akkor az ambulanciára kell átvinni és ott írja alá az ambuláns orvos.
Tena Lady Extra a neve, de én találtam a dm-ben jessa betétet, ami ugyanolyan vastag, remélem, hogy jó is, csak árban fele.. Szerintem egy csomag elég emlékeim szerint, de a lányok jobban tudják, én már valahogy ezt elfelejtettem, így én is dilemmáztam. Mert hát mit kezd az ember lánya a megmaradt betéttel... Max odaadod valakinek.. Én éjszakai betétet vettem még, szerintem néhány nap után az már elég szokott lenni.

Két hét múlva még én is megyek ctg-re, aug 1 és 3-ra van időpontom:-) Akkor még lehet, hogy talizunk. Nekem az orvosom (dr. Ács Nándor) szabin van még azon a héten, de szülésznőm van, szóval nem aggódom (Zsoldosné Eta, én Ákit is vele szültem, illetve hát mivel császár lett nem szültem úgy, de Ő volt velem végig). Most a ctg-n nem Anna (ctg-s nőci) volt, mert szabin volt, mindig más szülésznők jöttek, de rendes volt mind, és megnyugtató. Aug elején is ők lesznek, mert Anna 15-től lesz megint.

Legyen szép a napotok!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok,

A hidegfront betett nekünk, Tami alig alszik napközben. Viszont egyre jobban kiüti magát éjszakára.. 8) (az utóbbi hetekben fel volt nála cserélődve kicsit) A hajnali kelések kitolódnak 2-3-4-és ma hajnalban már 5-kor kelt csak :lol: (Éjfél után nem sokkal eszik)

, nálatok hogy alakulnak az éjszakák? Lilla mennyi időnként kel? Taminál napközben még mindig 3 óránként van evés...

Kép

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok!

A hidegfrontot mi is érezzük, először Lilla aludt tőle egész nap, most pedig alig alszik napközben. Az éjszakáink alakulnak, ha nincs este 9-12 között műsor, akkor kilenctől alszik kettőig, aztán legközelebb hat és fél hét között kel.
Ha műsor van, akkor 11-12 között alszik el, és kihagyja a kettőkor kelést és csak hat körül kel.

A hétvégén lesz a kisasszony keresztelője:)

Szilvi, én is Ács doktor szültem :)

Kitartás és erő mindenkinek

 
 


Sziasztok!

Dé, de szuper. A véleményedet megírod majd, akár priviben is? Én Ákit is nála szültem, meg voltam elégedve, bár császár lett, de nem volt más választás... De majd most:-) bízok benne, hogy meg tudom szülni, illetve, hogy a dolgok is úgy alakulnak majd.
Amúgy szabin van, majd csak 8-túl lesz, én 4re vagyok kiírva, de bejön, ha megindul a szülés, azt mondta. Nehéz a kórházban elérni, de azért mindig sikerül, mindig van megnyugtató szava, mert eléggé nehézkesen alakult az egész terhességem, de biztatott, vigasztalt, mikor elkeseredtem.

Ti hogy viselitek ezt az időt? Nekem annyira rossz, hogy nem lehet egyet sétálni, mert itt folyamatosan szakad az eső...

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


LÁnyok ez a hideg most már nagyon gáz. A meleget akarom vissza! :D

Én is Zsoldosnéval szültem, nagyon kedves volt és profi.

Náluk is felborult az alvás, napközben max fél órát alszik. Az éjszakák mondjuk okésak, fél 9től alszik 1-ig, aztán 5-ig.

Nem tudom mi történhetett, mert volt egy hét, amikor kimaradt éjszaka az egyórás kelés, és csak hajnalban kelt 4-kor vagy 5-kor. Dehát túl szép is lett volna ha így marad.....
kubi
 
 


Az eső bennünket nem zavar, ha sétálni akarunk. Esőnadrág, esőkabát, gumicsizma. Eleinte furán néztek rám miatta, de a gyerekek nagyon élvezték. Rettentően szeretnek dagonyázni a pocsolyában. Most mondjuk kimaradt, mert Zsófinak nincs gumicsizmája, vagyis van csak kilyukadt, így várja, hogy lecseréljük.
Szóval bátorítok mindenkit, hogy ne riadjatok meg az esőtől :)

Szilvi, nekem sincs bajom Ács doktorral, a Klinikán ugyan nagyon elfoglalt, és rohan, de minden kérdésre válaszol és megnyugtat. Amíg nem volt ennyi vállalt feladata, kicsivel több ideje volt (az előző gyermeket is nála szültem). Remek szakember és emberség is szorult belé :)
Bár most Lilla születését elszalasztotta, mert államvizsgáztatott, de amint végzett jött, és még másnap is megkeresett.

A frontot nehezen viselem, túl vagyok egy 48 órás migrénen és mindennap fejfájásra ébredek hajnalban. Szerencsére itthon volt a férjem így tudtam pihenni.

Lassan belerázódom a három gyerekes anya szerepbe.

 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: