Új privát üzeneted érkezett!

Juca,
továbbra is úgy gondolom, hogy a megjegyzésed megalapozatlan és erősen túlzó volt. A blogról: 6 éve ez volt az egyetlen negatív vélemény róla. Ez nekem nem támaszt alá semmit, de próbáljunk túllépni a témán.

A szülésznőm először Gyöngyi volt, de érdekelne, hogy neked milyen neveket mondott - ha jól értettem - Panni.
Én is egy ideig gondolkoztam Tódor Éván, de végül Bálint Vikinél kötöttem ki (Ruzsy javasolta), és tökéletes választás volt :D .
üdv
Joha
joha
 
 


Juca, én nem vettem kedélyborzolásnak :) Itt mindenki csak a saját tapasztalatait vagy a máshonnan hallottakat írja le, mindannyian ezt tettük! Engem csak picit mellbevágott ez az infó, mert annyira nem R-ra vall.


Dorka, sajnos a csecsemősökről én sem tudok annyira sok jót mondani, de ennek a legfőbb oka, hogy borzasztóan túl vannak terhelve, emiatt nincs idejük veled foglalkozni, magyarázni, segíteni és természetesen a rohanás és stressz miatt néha kellemetlen a viselkedésük. Én elég békés és megértő vagyok, de a szülés utáni hormonkáoszban azért nehéz ezen túllépni :(

Nekem nem volt választott szülésznőm, Tódor Évihez kerültem, nagyon segítőkész volt. Ő egy picit határozottabb személyiség, de azt hiszem nekem ez kellett akkor! Sajnos végül csaszi lett, de flottul végigcsinálta velem az egész napot. Szegény, éppen front volt, sorozatban szültünk, azt se tudta merre rohanjon :) És sajnos egy fillért sem fogadott el, pedig igazán megérdemelte volna :)
dorottya79
 
 


ruzsvánszky, pállfy, sztanyik. sorrendre nem emlékszem.

Dorka!

nekem az a véleményem, hogy a csecsemősök sokat javultak 2006-ról 2008-ra. nekem tulajdonképpen most jó élményeim voltak, persze ebben benne volt már egy bizonyos "rutin", sokkal jobban kezelek mostanában minden megjegyzést, mint az első gyerekkel tettem.ha katót tömik táppal nem sápadok le annyira, mert tudom, hogy baromira nem számít, mert úgyis annyit szoptatok, amennyit csak akarok, de ezt az elsővel nem tudtam még. nagy törést akkor sem okoztak, de ha érzékenyebb típus vagyok, akkor lehet hazavágják az önbizalmam, akkor csak szimplán rosszul esett.

tjuca
 
 

 
 

Jó reggelt!

Én még nagyon az elején járok az áldott állapotnak, de hamarosan választanom kellene egy doktort és szülésznőt is.
Nem ismerek senkit sem az intézetből. Kit tudnátok ajánlani?
Olyan speciális gond van velem, hogy az inzulin és most már a cukorszintem is magas.

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!

Juca, köszi az infót, ez azért megnyugtató.

Charlott: szerintem olvasgasd ezt a topikot, az segít a választásban.

Szép napot mindenkinek:
Dorka

Kép
traudorka
 
 


Charlott,
én csak sima diétás cukros voltam, egy paraszthajszálon múlt az inzulin. Nekem Ruzsvánszky István volt az orvosom, én őt tudom ajánlani nagyon. Volt olyan a diétám elején, hogy teljesen kétségbeestem, mert sehogy nem tudtam az előírt CH mennyiség mellett a vc szintet tartani, totál kiborulva felhívtam a rendelése közepén és tök kedvesen, türelmesen vagy 8-10 percig öntötte belém a lelket, tényleg nagyon rendes volt, mintha pszichiáternél jártam volna :)

Én úgy tudom, hogy ha inzulinos valaki, akkor csak olyan kórházban szülhet, ahol van PIC, az viszont már nincs a Margitban, így Jánosba kerülnél. Tudsz erről valamit?
dóri797
 
 


Köszi lányok az infókat.

Ma voltam a 12. hetes UH és után vv-n. Ott ajánlották dr Bánkúti Ernőt és én fel is kértem, hogy ő legyen az orvosom.
Van valaki, aki hozzá jár vagy nála szült?

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Hordozó "kendő szerűséget" szeretnék vásárolni ( lehetőleg nem túl drágát) Nem tudom milyet válasszak, vagy mekkora méretet. 170 cm magas vagyok. Esetleg nincs valakinek eladó?
Üdv. Zselyke
zselyke1
 
 


Szia Zselyke!

Pont a napokban gondolkodtam rajta,hogy eladom a miénket!
Kislánynak vagy kisfiúnak kéne?
Nagyon jó minőségű,megkímélt,nem nyúlik.

Ha gondolod írj és megbeszéljük a részleteket. Képet is tudok küldeni ha akarod. Bp-i vagy?
hiszen
 
 


Szia Zselyke!
Csak most keveredtem ide, talán már meg is vetted a kendőt.
Pár éve nyertem egy Nandu kendőt, azóta a garázsban áll felbontatlanul. Ha még aktuális, nagyon jutányos áron szívesen eladnám, mert nekem van másik. A 3.kerületben lakunk.
üdv. évi
pozsi
 
 


Hiszen, Pozsi küldtem privit !
Üdv. Zselyke
zselyke1
 
 


Sziasztok! Elnézést, hogy beleszólok. Két gyerekem van, mindkettőt Ruzsvánszky-nál szültem. (10,7 évesek) 15 éve járok hozzá, soha semmi gondom nem volt vele. Nem egy tutujgatós típus, de egyenes, odafigyel, alapos. csak ajánlani tudom. Ha sikerülne egy harmadik gyerek, őt kizárólag nála szeretném szülni. És egy apró javítás:

"Ruzsy magánrendelője: Tímár utca 109., tel.:387-2993(hétfő, szerda 15-19)"

A rendelő nem a Tímár, hanem a Lajos u. 109-ben van.

bocs még egyszer a belekotyogásért:)
tary
tary
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni minden Margit kórházban szült anyukától, hogy van olyan, aki gátvédelemmel szült?

Én kétszer szültem és hiába kértem az orvosomtól, semmilyen erőfeszítést nem tett senki, hogy ne vágjanak. Pedig a második gyermekem kisebb volt, mint az első és könnyen született.

Ha tudnátok ajánlani olyan szülésznőt a Margitban, aki tudvalevő, hogy tesz is a gátvédelem érdekében, azt nagyon megköszönném.

Előre is köszi.
tazika
 
 


tazika,
Tódor Évi :P
myra
 
 


Tary, köszi a javítást, igazad van...valószínűleg a HÉV-megállót is oda akartam írni, csak rohantam :oops:
joha
 
 


Myra, köszönöm!
tazika
 
 


Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam Sztanyik doki magánrendelésén és nagyon szimpatikus volt. A telefonban azt mondta járhatok a rendelésére de már több kismamát nem tud elvállalni.
Tegnap rákérdezett,hogy beszéltünk-e a szülésről,mondtam neki,hogy igen de én szeretném ha mégis elvállalna és aludjon rá még egyet. Mosolygott és azt mondta jó alszik még rá egyet! :D
Remélem elvállal,bízom benne és olyan finoman vizsgált mint még soha senki.
Mindent rendben talált,9 nap múlva kell mennem a Margitba AFP-re aztán a 18 hetes UH után vissza hozzá.

Örülök,hogy hozzá mentem,köszönöm annak aki őt ajánlotta!
hiszen
 
 


Sziasztok!

A szomszéd "nénink" ( 50 körüli, roppant kedves és jólelkű) délutánonkén, hétvégente babucikra vigyázna, akár más kerületben is. Vagy oviból, bölcsiből hazahozná a törpöket. Szeretnék neki találni egy aranyos családot :-)
Segítsetek légyszi! Priviben jelezzétek, ha valakit érdekel!Köszönöm a segítséget
Üdv.: Zselyke
zselyke1
 
 


Sziasztok! Szintén a Ruzsvánszky dokinál fogok szülni januárban. Nagyon rendes, korrekt orvos, örülök, hogy őt választottam (illetve szülés után lesz teljes a kép, de a magánrendelései alapján nagyon szimpi).
Nem valószínű, hogy el tudok majd menni a szülésfelkészítő tanfolyamra a kórházba, esetleg tudtok segíteni abban, hogy a Margitban van-e valami speciális dolog, amiről tudni kell? Például kell-e valamit vinni a kórházba magammal, amit máshol nem kell, mert adnak, vagy kerüljük ezt meg ezt a szülésznőt (bár én csak jókat hallottam mindegyikről eddig). Esetleg van-e homeopátiás fájdalomcsillapításra lehetőség szülésnél ebben a kórházban. Illetve még egy kérdés, piszkos anyagiak: a dokinak tudom, mennyit kell adni majd a rendelkezésre állásért, de a szülésznőnek, nővéreknek stb. mennyit "ajánlott"? Nem vagyok híve a hálapénznek. Nagyon nem. De hátrányt sem szeretnék abból, ha nem adunk. Ez van.
Köszi a segítséget előre is!
Üdv,
kispaca
kispaca
 
 


Szia kispaca!
Nekem sajnos nem annyira naprakészek az infoim (legutóbb 2008. novemberben szültem a Margitban), de atlán tudok valamit segíteni.
A kórházi csomaghoz a „hivatalos ajánlást” itt találod: http://www.margit-szuleszet.hu/download ... gammal.rtf
De lényegében mindazt vigyél, amire úgy gondolod, hogy szükséged lehet, mert sajnos nagyon szűkösek a kereteik még fájdalomcsillapító tekintetében is L
Amit nem látok a listában, az a pelenka és törlőkendő, amit már régen is kértek Anno még 1-2 darabot tettek a kiskocsikba, de úgy hallottam, már majdnem teljes egészében sajátból kell megoldani a tisztázást… A babákat angolpólyába csomagolják fürdetés után, ha saját ruhákat szeretnél ráadni, akkor ezek is kellenek, ha beteszed a kocsiba, abba öltöztetik fel.
Én még vittem mellszívót (bár van „ipari” fejőgép a csecsemősszobában…), szoptatós teát, textilpelenkát a babát büfiztetni, meg instant kávét – vízforraló és mikro van. Evőeszköz, pohár, bögre is kell.

A szüléshez ne vigyél be mindent, csak egy legszükségesebb dolgokat tartalmazó kis csomagot, mert a szülőszobán nagyon kevés hely van pakolni… A többi holmit meg be lehet vinni, ha már megvan a baba.

Az utolsó időben úgyis be kell majd menned többször is CTG-re, akkor érdemes szétnézni a szülőszobán egy kicsit, és akkor meg tudsz kérdezni a szülésznőktől mindenfélét, a homeopátiás dolgokat is – arról sajnos nem tudok semmit.

A szülésznők egyébként mind nagyon rendesek, szerintem nincs, akitől „óvni” kellene bárkit is – de sajnos nagyon kevesen vannak, egy időjárási front idején borzasztóan leterheltek. Szerintem érdemes ezért szülésznőt felkérni, de persze ez függ anyagi és egyéb lehetőségektől is. Erről a doktort is megkérdezheted legközelebb…
adrinalin
 
 


Sziasztok!
Kispaca!
Kiegészíteném Adrinalint kicsit....jól leírt mindent,de a pelust már nem teszik a kocsiba,totál sajátodat kell a szobában használni...ha fürdetik,akkor természetesen benti kórházit kap...popsikrémet is vigyél és törlőkendőt...na és a fejecskéje alá textil pelust....ill. sapit!Na és ha gondolod,saját kis plédet...melegebbet...a bentiek,eléggé kis elkopottak,vékonyabbak!
Ha kicsidnek nagy lesz a szopi ingere és ezt a cicid is bánná,akkor nagyon jól jön majd a cumi!-ezt ott lefertőtlenítheted....de ha nem kell,akkor a táskádban marad!
:wink: Saját cumis üveget is vihetsz!
Magadnak meg vigyél túlélő étel csomagot,mert nem fogsz meghízni a benti ékezésektől!
Ha van kérdésed írj és akkor jobban tudunk segíteni...szerintem!
Boldog pocakosodást!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kedves Adrinalin és Kandi72! Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Rengeteget segítettetek!!! :)
kispaca
 
 



Sziasztok!

Szeretnék ezúton is köszönetet mondani Dr. Burik Zoltánnak és Sámson Katinak, 2009 december 29-én véghezvitt csodás tettükért!
Fantasztikus "párt" alkottak! Csak jó véleménnyel tudok szólni Róluk.
Világra segítették Kislányomat ráadásul gátvédelemmel! Nagyon odafigyeltek ránk, mindenben segítettek.
A Dokibácsi minden nap meglátogatott (nem minden anyuka mondhatta ezt el az orvosáról), megvizsgált, kikérdezett minden idetartozó dologról.
Kati az utolsó percig is figyelt ránk.
Persze az összes nővér és csecsemős is nagyon kedves volt hozzánk. Egyáltalán nincs okom a panaszra. De! Szörnyű volt az ágy. Gyalázat! Azt fektetném bele, aki ezt kitalálta! Persze szülés után! Megérdemelné!


Üdv mindenkinek!
vilcsibébke
 
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, abban hogy a Margit kórházban hol lehet kérni a szülők felkészítése a szülésre vagy gyermekgondozásra? Egyáltalán van-e ilyen tanfolyam?

A másik, hogy milyen szakkönyveket olvastatok már ezzel kapcsoltban? Terhességről van már irodalmam, de a baba kiszülétése utánira nincsen, de a kínálat nagyon sok. Melyiket válasszam?

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!
Vilcsibébke!
Én ugyan ezt írtam le augusztusban Róluk....KicsiCsodámat...aki már 4és fél hónapos Kati és Burik doki segítette a világra....csodás páros!
Kati nagy pusza innen is...teszek egy képet is mellé...
Kép :wink:
Charlott!
Burik doki és Magyar Attila tartotta tavaly még ezeket a tanfolyamokat...de ez azt hiszem 2alkalom...na meg gyerek orvos is tartott előadást....kérdezz rá a dokidnál!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Nagyon tanácstalan vagyok. 6. kisbabámat várom, és nyugdíjba ment a dokim. A Margitban szültem idáig. Szeretnék most is, de kihez menjek? Ráadásul nem is állunk most túl jól anyagilag. Épp minden változik körülöttünk. Munkahely meg ilyesmi. Szóval az a kérdésem, hogy kinél mennyibe kerül, milyen árak vannak? Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm. További szép estét mindenkinek. :D
ndori
 
 


Szia ndori!
A csak-szülésznőválasztásban nem gondolkodtál? A Margitban nagyon jók a szülésznők, a szülés alatt végig melletted van, így az ügyeletes dokinak csak annyit kell tennie, amennyit feltétlenül muszáj.

Én is hasonlóképp jártam, a harmadik szülésemnél már nyugdíjas volt a dokim, szülést már nem vezetett, bár gondozásra hozzá jártam a magánrendelőjébe (de a kórházi térítésmentes gondozás is működik, csak ott elég sokat kell várni mindig). Az ő javaslatára választottunk szülésznőt, akivel nagyon meg vagyunk elégedve. Nemsokára ismét szülünk, ugyanilyen felállásban a terv szerint.

Ha mindenképp szeretnél saját dokit, van két fiatal orvos (Dr. Burik Zoltán és Dr. Magyar Attila), akikről jók a vélemények… de „tarifákat” nem tudok mondani. Legutóbbi szülésem Magyar doktor felügyeletével zajlott, minden rendben volt, jók a tapasztalataim róla.
adrinalin
 
 


Szia ndori!

Tiszta szívvel merem ajánlani Neked Burik dokit! Tőlem a terhesség alatt nem fogadott el egy fillért sem. Nála nincs "tarifa". A szülés után igaz adtam Neki egy kis zsebpénzt, de ez nem kötelező.
Szülésznőbe pedig a Sámson Katit. Ő egy Tündér!!!

Boldog babavárást kívánok!
zsoharszilvia
 
 



Szia Ndori!

Én is csatlakozom az előttem szólókhoz!

A voksomat Burik dokira és Sámson Katira teszem!

Tuti páros, garantálom!
vilcsibébke
 
 


Sziasztok,

Egy kérdés még: kórházi listáknál néztem, hogy írják a házassági anyakönyvi kivonatot. Ami nem régebbi három hónapnál. Mi van akkor, ha az ember lánya régebbit visz a kórházba. Nem fogadják el? Ennyi macerát!!!
kispaca
 
 


Szia Kispaca!
Szóval...elvileg azt mondták Nekem anno....hogy ha a kerületben volt az esküvőnk,akkor nem kell vinni,mert az anyakönyvi kivonatot is ott állítják ki és akkor Ők megnézik ott....stb.
Én nem is vittem,mondván minek....na és kérték...mondtam,hogy nincs....de kellett és a férjemnek be kellett hoznia másnap reggel a 17évvel ezelőttit....amit ugye elfogadtak.......na akkor most legyen okos aki tud!
Inkább vigyél frisset...mondjuk a 36.héten készültnél ne régebbit....(ill. fiatalabb terhességit)!
A portán ahol bejössz....ott van oldalt jobbra...de az őr megmutatja!
Remélem kicsit ki lehet bogozni,amit itt írtam bébivel a kezemben.... :wink: :lol:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Köszi kandi! Közben fel is hívtam a házasságkötő termet, hogy hogy is van ez, és felvilágosítottak, hogy:
- illetékmentes
- csak személyi igazolvány kell hozzá, és azonnal kiadják
- nem kellünk hozzá mind a ketten, akár férj, akár feleség elhozhatja

Na ha péntekig esetleg nem érkezne meg a baba, akkor ha úgyis megyünk a kórházba CTG-re, elintézzük ezt is cakumpakk :)

Szép napot mindenkinek!
kispaca
 
 


Sziasztok!

Új orvost keresek, mert a nagy "kórházösszevonási mizéria" alatt az első szülésemnél választott doktornőben nagyott csalódtam. Én is a Margit kórházban szültem volna, de a Szent Imrében szültem végül. Most újra itt szeretnék majd szülni, ha aktuális lesz.

Tudtok nekem javasolni orvost, szülésnőt? Tudtok infomációt adni dr. Burik Zoltánról?Hol rendel?

Segítségeteket előre is köszönöm.

J.

Kép
juditdora
 
 


Juditdora!Ha vissza olvasol...akkor látni fogod,hogy jó páran Burik dokisok vagyunk...Én is....és szülésznő Sámson Kati nagyon jó páros!!!
Kérdezz mi érdekel?
Dokink a kórházban és a Vörösvári úti Szakrendelőben van még!
Kérdezz....úgy könnyebb lesz mesélni Róluk!
:wink:
Boldog pocak növesztést!
Kiben csalódtál?Jöhet pü-ben is,ha ide nem akarod leírni....mert csalódásról Én is tudnék mesélni!
:?

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Judit, én Ruzsvánszky Istvánt tudom ajánlani, nagyon alapos :)
dóri797
 
 


Sziasztok Kismamik!

yner ma elárasztotta a reklámjával a babanetet, mindenhová leírja fenti üzenetét.

Sehová se kattintsatok, ez egy reklám, aminek nem itt a helye!

üdv

kispatak
Vendég
 



Keressük az év legjobb szülésznőjét
Az Év Bábája díj

Az Országos Bábaszövetség minden évben a kismamák és a szakma javaslatai alapján odaítéli egy szülésznőnek az Év Bábája díjat.
Kérjük, ha van szülésznő, akire szívesen emlékeztek, aki megkönnyítette a vajúdás-szülés folyamatát, írjátok meg e-mailben vagy levélben nekünk, hogy Szövetségünk vezetősége a javaslatok alapján a legjobb szülésznőnek átadhassa a díjat.
A levélben írjátok meg akár nekem privátban, akár az endomed@t-online.hu címre:
- a neveteket (bizalmasan kezeljük, senkinek tovább nem adjuk),
- hogy mikor szültetek – az sem baj, ha évekkel ezelőtt szültetek, de most jutott eszetekbe, hogy szavazzatok rá –
- a szülésznő nevét és a kórházat, ahol dolgozik
- és az is jó volna, ha írnátok róla néhány sort, miért őt választottátok, miben segített…
A Nemzetközi Bábanapon, vagyis a Szülésznők Napján, május 5-én adjuk át a díjat, mely ünnepségre szeretettel várunk minden kismamát.
A Bábanapról, a helyszínről és a díjról olvashattok még a Kismama újságban is.
nováky_rita
 
 


Sziasztok!

Az első babámat várom ezért még elég bizonytalan vagyok és igen kevés az aktuális információ a Margitról, tudnátok segíteni , hogy mikor van szülésfelkészítő tanfolyam? Illetve kell-e beutaló mint a terhestornánál?
Előre is köszönöm a segítséget.
Allegra
allegra
 
 


Keressük az év legjobb szülésznőjét
Az Év Bábája díj:

legyen SÁMSON KATI!

Ezen az oldalon talán Sámson Kati neve fordult elő a legtöbbet, úgyhogy tényleg hurrá Katinak, nyomjuk neki a szavazatokat. Én 2008. júniusában szültem - ezért már el is maradtam erről a fórumról - nála és Sztanyik doktor úrnál, na ez is remek páros amúgy, csodaszép emlék :P
v_andi
 
 


Lányok!

Segítségeteket szeretném kérni, nem rég derült ki, hogy akihez jártam terhesgondozásra nem ő lesz a szülést levezető doktor. Ilyenkor mit tudok tenni? Másikat lehet még választani vagy ugyanúgy járjak a régihez és az ügyeletes doktornál fogok szülni?

KépKép
charlott
 
 


charlott! A "régi" dokid nem ajánlott mást maga helyett? Terhesség fele után azért illene...
Meg lehet kérdezni mást is, persze, de van, aki csak ismerőst vagy nagyon fiatal terhességet vállal csak. Esetleg érdemes a szülésznő-választáson is elgondolkodni sztem, sok előnye van, főleg, ha a dokid az ügyeletes lesz végül.
adrinalin
 
 


Adrinalin: csak annyit közölt velem, hogy szülésznőt válasszak gyorsan. Most ez nem tudom, mit jelent? Hogy majd a szülésznő hozza magával a dokiját vagy az ügyeletes doki mellett ő segítkezik?

KépKép
charlott
 
 


Szülésznő ajánlhat dokit, akivel jó párost alkotnak, de nincs "saját" dokijuk. Az is megoldás, ha csak szülésznőd van fix, akkor az orvos az éppen ügyeletben lévő lesz, de a szülésznő bemegy külön miattad és csak rád figyel - a legtöbb dologban úgyis ő tud segíteni. Nálunk jól működött így a dolog. Ez például olcsóbb megoldás, mintha orvost, vagy orvost és szülésznőt is választasz...
A Margitban minden szülésznő nagyon rendes és szakmailag jól képzett, itt a fórumon mindenkinek van szíve-csücske, akit tud ajánlani - aztán egyéni szempontok alapján tudsz dönteni. Ha van időd, érdemes bemenni a szülőszobára és személyesen is érdeklődni, körülnézni, hogy ki szimpatikus igazán. Ha dokit is akarsz újat választani, akkor általában ők szoktak konkrétan szülésznőt ajánlani, akivel gyakran dolgoznak együtt - ebben az esetben előbb orvost érdemes keresni.
adrinalin
 
 


adrinalin: mikor a szülésfelkészítő kerétben megnézem a kórházat, akkor választhatok szülésznőt? Bár gondolom, nem egyszerre dolgoznak, nem lesz ott mindegyikük. És mi alapján érdemes dönteni?

KépKép
charlott
 
 


Ha eddig megbíztál a dokidban (bár elég fura, h most csak úgy "lead"), sztem érdemes megkérdezni tőle is, hogy kit ajánl. Itt a topikban is érdemes utánaolvasni, általában mindenki leírta a maga favoritjáról, hogy miért épp őt választotta és milyen volt vele a szülés. Felkészítő alkalmával is lehet tájékozódni, esetleg a gondozóban is kérdezősködhetsz (ha oda jársz a kórházba). Szempontok meg... ki milyen embertípust szeret: határozottabbat, vagy inkább háttérbe húzódóbb segítőt, fiatalt, középkorút... Ha körvonalazod magadban, hogy te milyet szeretnél, itt a fórumon is többen tudunk segíteni, hogy ki felelne meg leginkább a szempontjaidnak. De nagyon nem tudsz melléfogni, mert mindegyikük nagyon jó (szak)ember.
adrinalin
 
 


Olyan szülésznőt keresek, aki aranyos, kedves és bajban segít. Talán mindenki erre vágyik, mikor babáját a világra hozza. A lényeg, hogy számíthassak rá a vajúdás és szülés közben is.

Különben, mikortól lesz aktív szerepe egy szülésznőnek?

KépKép
charlott
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: