Új privát üzeneted érkezett!

Ilba!

Szerintem nem kell fizetned, majd a szülés után amennyit gondolsz. (Legalábbis nálam így volt)
Orsi

Kép

Kép
szorsi
 
 


Orsi!

Köszi, én is így gondoltam. Kép

Ilba

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok,

Gabuska: nagyon édi a kisbabád Kép
Ilba: leírom szivesen a szülést, oda ahova a Szorsi is leírta az István kórházi élményekbe.

Kép

Kép
sajtine
 
 

 
 

Sajtine!

Köszi, már olvastam is! Kép
Szerintem az én fiam sem nagyon akar kibújni majd a kiírt időpontig. Ki volt az orvosod? És a szülésznő?

Ilba (38+2)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sajtine,

Köszi! Hát igen, ezek az Istvános kisbabák már csak ilyen édik mind!!! Kép Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szisztok,

Gabuska: tényleg nagyon szépek az Istvános babákKép
Komolyan mondom olyan szép újszülöttek voltak. Mind gyönyörű voltKép
A múltkor elfelejtettem írni Neked, hogy olyan jót nevettem azon, hogy magadra kötöznéd legszívesebben a bébitKép
Én is ezt csinálnám legszívesebbenKép
A férjem is azt mondta, hogy pontosan így képzelt el a szülés után, hogy fogom a Zsófit és egy percre se válnék meg tőle legszívesebben.

Ilba: Dr Hetényi és Böszörményi Bea

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sajtine,
azt képzeld el, hogy én a kórházban egyszer összekevertem Líviát a szobában lévő egyik kisbabával!!! Akkor még nem rögzült bennem minden egyes vonása, a sírását sem tudtam megkülönböztetni a többi babáétól, de azért mégis ciki egy kicsit. Annyira egyforma volt a két kislány, hogy a másikra hittem azt, hogy ő, amikor levittük őket fürdetésre (lefröcskölték őket elöl hátul és már meg is voltak fürdetve...) és adták vissza őket az anyukáknak. Mellesleg az a kislány is Zsófi volt Kép
De amit írni akartam eredetileg: én is csak gyönyörű kisbabákat láttam a kórházban, meg csendeseket!!Kép Szinte mindig csend volt a folyosón, a mi szobánkban meg mindig egyszerre voltak ébren és egyszerre aludtak mind az öten!!

Amikor a férjem 3 hét után visszament dolgozni, - igaz, ezt a másik topikba írtad, de azért ide válaszolok - hogy úgy mondjam, kicsúszott a lában alól a talaj! Aztán egy hét munka után, amikor már kezdtem megszokni, hogy nincs otthon, akkor megbetegedett és megint otthon volt 2 hetet. Aztán meggyógyult, visszament dolgozni és újból átéltem, hogy milyen nehéz egyedül. De mostmár tök buli! (Na jó, azért bulibb hármasbanKép)

G.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Nekem is az első kettesben töltött hét volt a legkeményebb, de aztán belejöttünk.Kép

Sajtine,
Olvastam én is a szüléstörténetedet, gratulálok. Nem lehetett könnyű, hogy egyből a 2 perces fájások között találtad magad, nekem is indították, és ugyanez volt. És mi is aludtunk már a végén két fájás között, én a fájd.csillapítótól, férjem meg a fáradtságtól.Kép

KépKép
connie
 
 


Gabuska,
most, hogy volt a TV-ben összekevertek két kisbabát: én is mondtam a férjemnek néha olyan egyformák, hogy csak néztem én is.
De szerencsére a ruha ami rajta volt segítettKép meg a karszalagKép
az is jó volt , hogy mindíg ott voltak velünk.

Mai volt az első nap mikor kettesben voltunk. Egész jól mentKép
Reggel még vasalni is tudtam amíg Zsófi aludt.
De tényleg hármasban az igazi. (nemcsak a teendők miatt)

Connie: köszi
a férjem nem tudott volna aludni, mert majd eltörtem a kezét a fájásoknálKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sziasztok,

Mindenki eltűnt?
Vagy már a karácsonyra készülődik esetleg?Kép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Igen, igen!!!!
Én is mindhiába kattintgatok ide napok óta!!!! Kép
GYERTEK VISSZA!
Én már kínomban más topikokat olvasgatok, hát, hogy némelyeknek milyen "problémáik" vannak!

Pussssssssssz minden anyukának, babának, ja meg az apukáknak is persze!

És gyertek vissza beszélgetni!!!! (Jövő héten háromhónapos oltásra megyünk, egy kicsit be vagyok rezelveKép)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Sajtiné,
Megpróbálom jövő héten a citromsavas kifőzést, mert olyan homályosak a cuccok miután kifőzöm. Mintha egy fehér porréteg (talán vízkő) rakódna rájuk. Neked volt ilyen?

Hallottátok, hogy az oltás rendje megváltozik? Az október 31 után születettek autómatikusan az új szerint és az új cuccot kapják. Azt tudom, hogy lehet pénzért kapni az újat, de vki azt mondta, hogy jövőre aktuális oltásoknál már nem kell érte fizetni. Tudtok erről valami biztosat.

Orsi

Kép

Kép
szorsi
 
 


Én a Tudásakadémiában láttam az M2-n, egy gyerekorvos műsorában, hogy így lesz. A fizetésről vagy nemfizetésről nem volt szó, csak arról, hogy az új oltások nem okoznak annyi kellemetlenséget a babáknak a melléktüneteikkel, merthogy nem is lesznek, meg korszerűbbek lesznek az összetevőik. És óva intettek mindenkit a Germicid lázcsill. kúptól, mert állítólag több benne a nyugtató, mint a lázcsillapító. A gyerekorvosunk és a védőnőnk folyamatos "harcban" vannak egymással, az utóbbi nagyon Germicid párti, a doki viszont nem. Mostmár legalább tudom, hogy miért...

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én is csak nézegtek itt napok óta, hogy sehol senki.Kép

Gabuska,
hozzátápis cikkeket persze nem volt időm normálisan összeszedni, de itt vannak, ha érdekel:
http://freeportal.hu/babakonyha/
http://www.szoptatasportal.hu/taxonomy/term/11
http://www.lll.hu/taxonomy/term/70
http://www.iboly.hu/faq_first_solids.htm

A sima Germicidben nincs nyugtató, csak a Germicid C-ben. Az új oltásokért meg nem kell már fizetni az okt. 31 után születetteknek, de a mi babáinknak csak úgy adnák be, ha megvennénk a patikában.

Orsi,
Az vízkő, nekünk is tök ronda lett minden, amit kifőztünk (cumi, poharak, mellszívó)Kép.

KépKép
connie
 
 


Connie,

Megpróbálok utánajárni az oltásoknak, mert a barátnőm védőnője azt mondta, hogy az okt 31. után születetteknek ingyenes az egész, de azok az oltások, amik a mi babáinknak lesznek aktuálisak jan. 1 után, azok nekünk is ingyenesen járnak. Mert jan 1-től él az új rendszer, tehát, azok az oltások, amik még idén kellenek nekünk, azokért kell csak fizetni. És nem lehet, hogy jövőre fizetős is legyen, meg ingyenes is, régi is meg új is. (talán ez hátrányos megkülönböztetés lenne) Az én védőnőm, meg azt mondta, végig fizetni kell. Szóval megpróbálok a minisztériumtól infót kérni. Ha van valami megírom.

Valamivel szebb, ha nem hagyom a cuccokat benn a vízben, amíg kihűl, hanem kiveszem, de akkor sem tökéletes.

Orsi

Kép

Kép
szorsi
 
 


Sziasztok!
2005. november 10-én 13 óra 50 perckor megszületett Benedek. 3060g, 57cm és gyönyörű, nyugodt baba. Ma már haza is jöttünk. A részleteket majd később.
Íme Õ:
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Connie,
köszi a címeket! Kép

A másik helyen már írtam, de nagyon drága ez a Benedek baba!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok Kép

Na végre újra itt a bandaKép

Szorsi: nekem is ilyen fehér porréteg volt rajta és a citromsav segített ezen. Tényleg nagyon szépek lettek.

Ilba gratulálok és jó egészséget kívánokKép
Nagyon édi a kisbébidKép

Az oltásról annyit hallottam, hogy 8000 e Ft aki megveszi.
Én akkor sem keseredem el ha a régit kapjuk, mert az már bevált, kipróbált dolog.
Csak több szuriKép
Ha jön a doktor nénink majd én is megkérdezem, hogy is van ez az oltás dolog.

Kép

Kép
sajtine
 
 


sziasztok!

uj vagyok ebben a fórumban és bár én is itt szültem idén májusban, mégis egy mávos topikban irok, illetve van saját forumom. de ez lényegtelen, amiért billentyűt ragadtam, h elmondjam én dr. HOrváth MIhálynál szültem, és évek óta hozzá jártam, de hatalmasat csalódtam benne. szeretném ha irna valaki aki ismeri és nála szült. a korházzal nem volt gond, talan azért sem mert pillanatok alatt megszültem, vizben..csodálatos élmény maradt számomra, leszámitva az utána történteket..

a babákhoz sok boldogságot nektek...

csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok,

irgum-burgum már megint eltűnt MindenkiKép

Szorsi: kipróbáltad a citromsavas kifőzést?

Ilyen hidegben is kiviszitek a kisbébiket?
Nem tudom, hogy kivigyem-e sétálni vagy sem.

Az oltásokról szerzett valaki infót?

Küldjetek képet megint. Már annyit változtak. Zsófi is most született és már hat hetes lesz szombaton.
1 kg-ot hízott a születési súlyához képest.
Voltunk újszülött UH-n a Madarász kórházban és rendben van mindenKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sziasztok,

Még nem próbáltam ki a citromsavas dolgot, mert mindig akkor jut eszembe, mikor visszaérünk a sétábólKép
Tegnap a ködbe nem mentünk ki, de ma nagyon szép az idő, úgyhogy mindjárt ebédelek és utána elindulunk. Mi már két hetesen voltunk, mert akkor még olyan jó meleg is volt. Azóta majdnem minden nap megyünk. Mindig olyan jókat alszik a kocsiban.
Mi is voltunk uh-n, nálunk is minden oké. Mikor a hasát vizsgálták, úgy nézte a monitort, mintha értené, mit lát és mit magyaráz a dokinő. (nyilván a fény tetszett neki)
Az oltásokról is megvan az infó. Sajnos nem jár nekünk ingyen az új oltás, csak az okt. 31. után születetteknek. Egyébként 8250Ft/ oltás, ha ezt választod. (az új rendszer szerint kevesebbszer szúrják meg a babákat, 6 helyett csak 3szor.) A régi természetesen továbbra is ingyen van. A 15 hónapos oltást, már mi is az új szerint (térítésmentesen) kapjuk. A minisztérium ügyfélszolgálata már másnap megírta egyébként a választ!
Orsi

Kép

Kép
szorsi
 
 


Sziasztok,

én is kivittem már 2 hetesen sétálni, de most félek, hogy megfázik.
mondjuk ma tényleg szép idő volt,de szeles.

Te az új oltást veszed meg vagy maradsz a réginél?
Én nem tudom mit tegyek, mert egyrészt sajnálom a szurik miatt, de a régi meg egy bevált módszer.
Még van egy kis időm gondolkodniKép

Az UH-n Zsófi is nagyon jól viselkedett egy hangja
nem volt.
de azért még egy jó hangosat oda pukkantott nekikKép

edina

Kép

Kép
sajtine
 
 


Szia Edina,

Mi az újat fogjuk kérni. A régi is jó, de az újnak kicsit más az összetétele is a kevesebb szűráson kívül.
Jövő héten megyünk csípőszűrésre meg nekem is mennem kell a 6 hetes kontrollra. Ti voltatok már?
Nekünk ma volt először, hogy átaludta Benedek az éjszakát. este 8- negyed 7-ig! Nagyon boldog voltam, eddig a csúcs a fél 5 volt. Zsófi azóta is átalussza az éjszakákat?
Orsi

Kép

Kép
szorsi
 
 


Sziasztok,
Szorsi, köszi az infókat a privát mailben, bocs, hogy csak most irok, de ezer a dolog és mindent nekem kell intéznem.
Én dec. 9-re vagyok kiirva, de méret alapján dec. 2, nagyon izgulnék, ha lenne időm. Talán jobb is, hogy nincs....
Mindenkinek nagyon szép a bébije, már akiket láttam, és mindenki olyan rutinosnak tűnik.
Nov. 3O-án jövök föl Pestre, akkor sűrűbben leszek, lécci, parázzatok velem együtt.
Bori
bori05
 
 


Szia Orsi,

Zsófi 4 hetes kora óta alszik reggel 8-9-ig.
Igaz éjfél körül alszik el, de reggelig durmol.
Napközben is sokat alszik még. Tényleg nem panaszkodhatom.
Ezen a héten kedden voltam 6 hetes kontrolon. Minden rendben volt.
Majd januárban kell menni rákszűrésre.
Elvittük a bébit is megmutatni a dokinak, nagyon tetszett Neki.

Azthiszem én is az új oltást kérem majd.
Minek szurkálni Õket ha nem fontos annyiszorKép

Bori05,
nagyon szurkolok NekedKép
Az erő legyen VeledKép

sziasztok
Edina

Kép

Kép
sajtine
 
 


Bori05,
csatlakozom a szurkolótáborhoz, még az is lehet, hogy a Mikulás hozza a törpikét! Azért csak lassan a testtel, nem túlhajszolni magát a Kismamának! A férjem úgy mondaná: óvatosan óvakodj!Kép

Jövő szerdán megyünk a 3 hónapos szurira, én is kérek egy kis közös parázást!

G.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Jövök ám majd a szüléssel is, csak annyira nincsen időm, de Ti ezt már ismeritek, az első hetek...
Picit kínlódunk a szopival, kezdetben nagyon sok tejcsim volt, és úgy nézett ki, hogy szopik is Beni rendesen, csak aztán mikor doktornénivel néztünk egy szopit, kiderült, hogy semmit nem eszik. Pedig a védőnéni és a doktornéni is mondta, hogy szopizik szépen. Na mára már a tejem sem termelődik rendesen, a bal cicire már rá sem tudom rakni, le van nőve szegénykémnek a nyelve picit, lehet, hogy e miatt nem tud rendesen szívni. Szóval ez nagyjából tegnapra derült ki, most minden szopi (?) után fejek és üvegből adom neki. Kaki sem volt két napig, tegnap kapott kamillateát, ma reggelre aztán egy méretes adagot odanyomott nekünk. Kép
Mindjárt hívom doktornénit, kell sajnos tápi kiegészítésnek, már elfogyott az elrakott tej, szerencsére csak most, úgyhogy azt hiszem este már tápizni fog.
Ma 8 napos egyébként. Tápizik valamelyikőtök babája is? Mikortól? Én nagyon nem akartam cumisüveget, tápit, cumit, de most tudom, hogy csak így jó Beninek. Tegnap este mint a hülyék főztük ki ezeket, most szaladtunk el még egy cumisüvegért. A cumin gondolkodom most, annyira szeret cuppogni, adjak neki cumit?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, délután megyünk tornázni, és újabban fél óra minden öltöztetés.Kép Utálom ezt a hideget.Kép

Ilba,
Lehet, hogy azért nem tud szopizni, mert le van nőve a nyelve, de ez megoldható. Az Istvánban van szopis ambulancia, a Sarlai doktornőhöz lehet bemenni, ő meg tudná nézni pontosan, hogy hogyan szopik Beni, és ha nem jól, akkor mi a probléma. Itt lehet időpontot kérni: Telefon: 216-0350 / 1644, 455-5700 / 1644, kedden és csütörtökön délután vannak.
Sztem vannak még lehetőségek a tápi előtt/mellett, ne adjátok fel. Nekünk az első hat hét tiszta kínlódás volt, de nagyon örülök, hogy megoldódtak a gondok, mert - amellett, hogy nagyon jó szoptatni - hihetetlenül kényelmes és egyszerű (és olcsóKép).
Dokinénivel hogy néztetek szopit? Próbaszopás volt? Az sokszor ad hamis eredményt.
Egyébként a doktornő sokat segített nekem is, nálunk az volt a probléma, hogy rosszul szopizott Ákos, csillagokat láttam a fájdalomtól.
Cuppogáskor vsz. a nyelvét szopizza, ezzel szórakoztatja magát, nem kell neki cumit adni ezért.

Hűha, Ákos elkezdett előre mászni az előbb. Történelmi pillanat,eddig csak hátrafele haladt.Kép

Sétáltatás: ködben, erős szélben meg -8 fok alatt nem lehet kivinni őket. Bár pont a napokban olvastam, hogy bármilyen hidegben ki lehet, de azért én nem fogok nagyokat sétálni vele, ha röpködnek a mínuszok.Kép

KépKép
connie
 
 


Ilba,

Ne aggódj, biztos rendbe jön a szopi. Benedek nálunk hétfőn lesz 5 hetes és kb 1,5 hete van minden rendbe a szopival. A kórházban én is csillagokat láttam, mind a két mellem tiszta seb volt. Mostmár Benedek is én is megtanultuk, hogy kell ezt csinálniKép Mi a szoptatasert.hu-n található telefonos tanácsadást hívtuk fel és még szóban is sokat tudtak segíteni. Több szoptatási pózt is próbáltatok? Hátha az a baj.
Én úgy serkentettem a tejtermelést, hogy amikor szopi után lefejtem az aktuális cicit, utána a másikból is fejtem kicsit. Mostmár egész jó. Nagyon drukkolok, hogy rendbe jöjjenek a dolgok nálatok is.
Én cumit csak akkor adok neki, ha nagyon nyűgös és fáradt, sír, de majdnem leragad a szeme. Ilyenkor cumi be, alvás és kiköpi.

Bori05,
Ne aggódj a rutin miatt. Mindenbe bele lehet jönni. Sztem mindenki bizonytalankodik eleinte. Jó babavárást! Mindjárt itt a bébid!
Orsi

Kép

Kép
szorsi
 
 


Connie, Szorsi köszi a bíztatást, jó olvasni, hogy rendbe jöttek nálatok a dolgok, reményt ad nekem is. Kép
Nagyon reménykedek, hogy beindul újra a tejem, iszom a Laktoherbet, és ma sikerült egy homeopátiás doktornővel beszélni, kaptam 3 féle golyócskákat, kúrázom magam.
A doktornéni itt volt, lemértük a babót szopi előtt és szopi után is és akkor láttuk a mérlegen, hogy szinte semmit nem evett, pedig kb. 40 percet rajta volt. A nyelve tényleg le van picit nőve, lehet, hogy ez a baj.
Ez a szopi ambulancia tök jó, csak ahhoz az kell, hogy a tej újra beinduljon, mert jelenleg nyámmog egy picit és utána 10-20-at tudok lefejni. Azért biztos, mert azt hittem hogy jól szopik, de nem szívta rendesen. 2 nap alatt a rengetegből szinte semmi nem lett.
A doktornénink (egyenlőre nem túl meggyőzőKép ) azt mondta, hogy legyen cicin éjjel-nappal, pótoljak csecsemőteával (a gyógyszertárban nem adtak 8 napos babának, vissza kellett hívni, ekkor kamillateát mondott), továbbra is fejek és azt adom neki. De ez édes kevés egyenlőre, ő azt mondta, hogy újra be fog indulni. Reménykedünk. Most picit megnyugodtam, a labor eredménye jó lett (a pisiben még mindig volt pirosas dolog), csak az aceton lett pozitív, de ez a folyadékhiány miatt.
Hát ez van, nem lesz egyszerű a hétvége. Szerintetik egy 2,65kg-os babának napi 400 körül kéne szopni?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Ilba!

Aha, az alapján a képlet alapján, amivel ki kell számolni tényleg 400 körül van. Baba súlya×150 ml. De ha nem pont annyi, akkor sem kell izgulni addig, amíg Beni gyarapszik. A laktoherb tea okozhat a babónak hasfájást, nem feltétlen, de figyelj erre is. Én is szurkolok, hogy ne sokáig kelljen tápizni! Mi 6 hetes koráig csak szopiztunk, azóta viszont napi kb. 2× tudok neki anyatejet adni, a többi sajna tápszer. Hogy boldogultok a cumisüveggel? Lívia elég nehezen tanult meg inni belőle, eleinte csak "fuldoklott", aztán lejártam a lábam, mire találtam neki olyan kis lyukú üveget, ami bevált (Chicco 0m+, ez itt a reklám helye. Ja, még a Nuby is jó, de a Chicco a legjobb.) Vicces, hogy az a halom cumisüveg, amit megvettünk nyáron, mind ment a gardróbszekrénybe, és én is rohamtempóban vettem azt a hármat, amit végülis használunk... A Mecsek bébiteát lehet adni már első naptól kezdve, legalábbis a mi orvosunk szerint. Meg a patikus is így tájékoztatott, mikor rákérdeztem.
Lívia a cumizás helyett a ruhácskáját szopta, az ujját, vagy a gallérját. Én is gondoltam, hogy adok neki cumit, de még a legkisebb újszülöttcumi is nagy volt neki, egészen kb. két héttel ezelőttig, azóta cumizik, de csak módjával. Amúgy én jobban örültem volna, ha nem lesz cumizós, örültem is azelőtt, hogy nem fogadta el, de apukája végső kétségbeesésében bevetette két hete, azóta néha használjuk. Tényleg megnyugszik tőle, ha már a dajkálást is unja. És az elalvás is jobban megy, ha már durmol, ki szokott esni a szájából.
Ezerrel megy a drukk, kitartás!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok,

Ilba, biztos minden rendben lesz a szopival és be fog indulni a tejed. Azért mert így szeretnéd és akkor így is lesz.

Zsófi első perctől kezdve jól szopizott, de 2-3 hétig én is csillagokat láttam, mert már nem volt bőr a bimbón. De aztán mikor kezdett "ritkábban" szopizni (2 óránként) akkor tudott pihenni a bimbó és meggyógyult.
Aztán hasfájós lett és azt mondta a doktornénink, hogy mi is mérjük szopi elött és után, mert lehet, hogy nem elég neki a tej. Egyszer 30-at 40-et volt, hogy 90-et vagy 120-at szopott. Szóval össze-vissza.
Egyszer adtunk Neki ezt a hipoallergén tápszert, megitta végül is, de aztán mértük reggel, mértük este és már 1 kg-ot hízott, úgyhogy biztos nem éhezett. Nem is adtunk Neki többször tápszert.
De azért jó, hogy van itthon tartalék.

Tejet nem is nagyon tudtam fejni csak 1X 10 vagy 20 ml-t.
Azt tanácsolta a doktor nénink mindenképp próbáljak fejni, az is elég a 10-20 ml.
Napközben már nem fejek egyáltalán csak reggel, mert éjszaka már 8 órát alszik és reggelre már nagyon feszül a mellem és folyik a tejcsi.

Cumit én is egyszer adtam Zsófinak, de túl nagy volt neki és ki is köpte.
Azóta nem is próbátam.
Õ is mindig nyalogatja a pelust vagy a ruháját.
De nem is bánom, ha nem szokna rá.
Az öklét is szokta szopizni.

Szóval nagyon drukkolok IlbaKép

Gabuska Nektek ne fájjon a szuriKép
Én már előre félek úgy fogom sajnálni szegény Zsófit.

Kép

Kép
sajtine
 
 


Szia Gabi!

A cumisüvegből majdnem azonnal tudott inni Beni, nagyon ügyes, írtó édi arcot vágott elöszőr, aztán szegénykém nyelt, mint kacsa a nokedlit, ki volt már száradva. Mindenkit becsapott látszólag olyan szépen szopott, csak hát szerintem a nyelve miatt nem volt eredmény. Nekünk NUK szilikonos etetőcumink van.
Egyébként ami miatt teljesen idegbetegek voltunk, az az, hogy a kórházi súlyához képest is fogyott még Beni, legalábbis e mérleg szerint. És közel sem eszik 400-at, alig van tejcsim, szóval gyerekorvos ide, vagy oda, este lement a férjem a gyógyszertárba tápit venni, mert a teától nem fog hízni a drágám. Persze a szopi az első, de ha muszály, akkor muszály. 35-40eket eszik ( lefejt tejcsit üvegből) most bevágott szó nélkül 30 tápit. (Lefejt tejem 20 van csak, ehhez kell még legalább ennyit fejnem a következő cicirerakás után.)
A cumit még nem adtam oda neki, mert ő egy tündérke, mindig nyugodt és állandóan mosolyog Kép
Hiszem, hogy mindent jól csinálunk és csak a mi Benedekünk érdekében teszünk!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
Sztem így is érdemes bemennetek az ambulanciára, mert meg tudja nézni a doktornő a nyelvét is, ha le van nőve át kell vágni a nylevféket (ez rémesen hangzik, de igazából egy pici műtét), és akkor fog tudni szopizni rendesen. Plusz tud tanácsot adni arra is, hogy hogy mit tudsz tenni, hogy beinduljon újra a tejcsi. De igazából meg kellene ezt a nyelv dolgot oldani,mert így nem biztos, hoyg elég ingert kap a cici a tejtermeléshez. Miből gondolod, hogy le van nőve? Milyen gyakran fejsz és hogy, mivel?
Á, én is egy hétig vaciláltam, hogy bemnejek-e vagy se, de kár volt, megspórolhattam volna egy heti kínlódást.Kép

Sajtine,
Nagyon változó, hogy mikor mennyit esznek, Ákos egy napon belül a különböző szopik alkalmával 50-től 210-ig mindent produkált, amikor még mértük.Kép De ha egy kilót hízott, nem lehet kevés a tej.Kép

KépKép
connie
 
 


Ja, Ilba, és sztem ne is adjál neki cumit, amíg nem tud jól szopizni, ne zavarja meg még jobban.

KépKép
connie
 
 


Szia Connie!

Bejelentkezünk hétfőn mindenképp az ambulanciára, tudom ez a megoldás. Már a kórházban is mondták a nyelvét, van egy vékony hártya neki. Csak mivel úgy tűnt, hogy szopik, senki nem törődött vele.
Minden szopi után fejek, kézzel jobban bejött, mint mellszívóval (Avent kézi van), szó zerint minden cseppért megküzdök.

Köszi mindenkinek a bíztatást, tényleg nagyon jól jön és jól esik. Kép

Puszi minden mamának és babának!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
látom, Te is a kakasokkal keltél ma! Kép
Csak azt akarom mondani így korán reggel, hogy aki ilyen lelkiismeretes és odaadó, mint amilyen Te is vagy, az nem tud olyat csinálni, ami rossz lehet a gyerkőcének! Bénázni lehet - én már csak tudom! -, de attól még nagyon jó anya vagy, ebben biztos vagyok! Kép Kép Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ilba,

Először nekem is a kézi fejás jött be, de mikor jól felmaszíroztam a cicit és már jött a tej, Aventtel folytattam. Próbáld a kettőt együtt, mert nekem nagyobb mennyiség jön az Avenntel. Hátha neked is.

Lányok,
Nekem most az a gondom, hogy a bal cicim felső része kőkemény. Próbáltam fejni, maszíroztam, meleg borogatás, meleg tus. Semmi eredmény. Már volt egyszer ilyen, akkor Benedek kiszívta, de most az sem segített. Nem tudtok valami jót tanácsolni? (a következő szopinál még megnézem hátha felőuhul)
Orsi

Kép

Kép
szorsi
 
 


sziasztok,

Szorsi:
nekem azt tanácsolták a kórházban, Jó kis meleg zuhany után körkörös mozdulatokkal maszirozni a cickókat körbe-körbe.
Én egy kicsi testápolót is teszek rá.
A mellkas felől kell haladni a mellbimbó felé.
Akár többször is egy nap.

de lehet, hogy ezt már Te is tudod

Edina

Kép

Kép
sajtine
 
 


Szorsi,
Nézd meg a bimbónál, hogy nem látsz-e fehér pöttyöt a tejcsatorna végén. Lehet elzáródott egy tejcsatorna vége, azért nem jön ki. Egyébként segít, ha szopi közben is masszírozod azt a részt. Ha beljebb záródott el, elvileg lennie kellene valahol egy csomócskának a bimbó felé vezető "úton", azt kellene fellazítani.
És valahogy úgy tartani Benedeket szopi közben, hogy az álla nagyjából arra a területre nézzen, ahol kemény, mert onnan szívják ki a legjobban, amerre az álluk néz.
Garmastannal is kenheted közben, az csökkenti a gyulladást.
Nem tudom, éjszakára viselsz-e melltartót, de az is elősegítheti a csomósodást,úgyhogy azt el kellene egyelőre hagyni.
Nekem ezek jöttek be, de itt még olvashatsz többet:
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=oktato_problema4

Ilba,
Igaza van Gabuskának, lelkiismeretes és odaadó mami vagy, biztos megtalálod/megtaláljátok a legjobb megoldást.Kép

KépKép
connie
 
 


Ilba,
A kézi fejéshez a Marmet módszer állítólag nagyon jó, sokan dícsérik:
http://www.lll.hu/node/9

Nekem is Avent volt, az elején jókat bénáztam vele, de ha belejössz, sztem is egész jó. Az tök jó, amit Orsi írt, hogy először fellazítani, elindítani a tejet, és utána a mellszívó. Az is jó állítólag, ha elfoglalod magad közben, tévét nézel, zenét hallgatsz, mert akkor kevésbé stresszelsz azon, hogy mennyi jött le.
Itt is van még a fejésről:
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=oktato_elsohathonap4

Egyébként ha úgy alakul, hoyg rendszeresen kell fejned, érdemes elektromos mellszívót kölcsönözni, pl. a védőnőt meg lehet kérdezni róla.

Pótolni meg lehet cumisüvegen kívül pl. a Szoptaníttal, ennek a csövét a mellbimbó fölé kell rögzíteni, és akkor evés közben szopizik is a baba és éri elég inger a mellett, hogy termelődjön is tej.

KépKép
connie
 
 


Sziaztok,

A következő szopinál kiszívta a csomókat Beni. Úgy szoptattam, hogy lefeküdtem és úgy raktam rá, hogy hason volt a gyerek, a feje a lábam felé nézett. Így jól fellazította és utána másik pózban kiszívta. A legroszabb, hogy belázasodtam (vagy hőemelkedés, nem tudom, nincs hőmérőm), rázott a hideg. Biztos ettől. Mostmár jól vagyok.

Connie,
Van fehér pötty a bimbón (még mindig). Mit csináljak vele? Fejtem, de még mindig ott van. Most olvastam a linken, amit átküldtél, hogy attól is lehet, hogy Beni pár napja alussza csak végig az éjt.

Kép

Kép
szorsi
 
 


Orsi,
Nekem egy ismerősömnek volt ilyen, ő ki tudta nyomni óvatosan, mint egy mitesszert.
Nem semmi, micsoda pózt találtál ki, nagyon ügyes vagy. Ettől tényleg be lehet lázasodni, jó, hogy elmúlt.
Nekem is akkor lett egy ilyen csomó, mikor Ákos elkezdte átaludni az éjszakát, de csak egyszer szerencsére.

KépKép
connie
 
 


Nem én találtam ki, hanem a védőnőtől kaptam egy kiadványt (a szoptatásért.hu és a LLL kiadványa), abban vannak képek és ezt ajánlották, ha felül záródik el. Nagyon dolgozott Beni, csak mivel hason volt gondolom, nehéz volt nyelnie, ezért amikor úgy éreztem, hogy puhább, akkor bölcsőtartásban fejeztem be.
Nem semmi ez a mai nap. Pont tegnap írtam, hogy a szopival minden rendbenKép

Kép

Kép
szorsi
 
 


Ó, nekem nem is tűnt fel, hogy a Szoptatós füzetben vannak képek is, pedig olvasgattam már jónéhányszor.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Hát akkor az én Benedekem születése:
Hasmenésem volt már néhány napja és kedden reggel távozott a nyákdugó is. Egyébként teljesen jól voltam, semmit nem éreztem. Szerdán éjfélkor jött egy furcsa keményedés, de fájdalom még mensis sem volt vele. Aztán jött 30 perc múlva még egy és rendszeressé vált. Ekkor mindent útra készre pakoltunk és lefeküdtünk aludni. Éjjel én nem aludtam semmit, izgultam, hihetetlen volt, hogy akkor most baba lesz, és egyre több minden jött belőlem alul.
Mivel Óbudán lakom, ezért keltettem reggel a férjem, hogy menjünk be a kórházba a reggeli dugó előtt. 7-re értünk be, fájdalmam alig volt a keményedésekkor, ami már 10-15 percenként jött. Pont bent volt a szülésznőm, aki megvizsgált, bár a CTG után mondta, hogy picit korán jöttünk be, de már 4 cm-re ki voltam tágulva. Kép
Rögtön kaptam egy szülőszobát, ahol 11:30-ig tök jól elvoltunk a férjemmel, elviselhetőek voltak a 10 perces fájások.
Aztán 11:30-kor jött egy durvább fájás és elfolyt a magzatvíz. Innen egyből jöttek az 5,3,2 és 1 perces fájások. Megérkezett a doktornőm, már nem volt méhszáj, csak olyan gyorsan tágultam, hogy Beni feje eléggé fent volt még. A következő 12 fájás volt a legrosszabb az egész szülésbe, amíg lejött a feje, 3 fájásonként fordultam egyik oldalról a másikra.
Ezután pedig 3 fájás alatt kibújt a babóka pontosan 13:50-kor. KépKép
A férjem végig bent volt, nagyon sokat segített, sőt aktívan részt is vett a kitolásnál, fogta a lábam és nyomta a fejem, és a köldökzsinort is elvágta.
Örülök, hogy nem kellett kapnom fájdalomcsillapítót, így terveztem és sikerült is.
A gátvédelem sajnos nem sikerült, az utolsó pillanatban mégis vágni kellett, nagyon izmos volt, nem akart puhulni. A sebem viszont nem fáj, már aznap ültem az ágyon.
Összességében alig 2 óra keményebb fájdalom után már kezünkben tartottuk Benit!!! Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
szuper ügyes voltál, hogy nem kellett a szuri!!! Ahogy kiveszem a szavaidból, összességében szép élmény volt a szülés, ennek is nagyon örülök!Kép Az egyik oldalról másikra fordulgatást nekem is csinálni kellett és tényleg az volt a legrosszabb rész. Gratula a férjedhez is, le a kalappal előtte! Előre eltervezte, hogy bent lesz vagy közben alakult úgy, hogy nem bírta ki, hogy ott ne legyen?

Mi a helyzet a szopival? Beninek üzenem, hogy hamizzon nagyon jókat és utána álmodjon szépeket!

Gabi

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Gabi!

Pont most írtam a freemailre!
A szopit nagyon szereti Beni, állandóan cicin lenne, csak hátulról nem tud szívni csak ha nyomom neki, szerintem akkor kajcsizik picikét. Sajnos fejnem kell neki, úgy kapja meg. Csak hát a fejés még nem megy jól, bár ma már ügyibb vagyok szerintem, de még így is pótolnom kell neki, mert nagyon összementek a cicik, remélem ezt az állapotot fent tudom legalább tartani, míg a nyelv kérdés megoldódik és akkor mikor jól szív majd, megint több tejcsim lesz.
Tegnap saját szakállra vettünk tápit, nem érdekel a doktornő, nem hagyom a gyereket éhezni. Tényleg cicin van amikor csak akar, de nem tud belőle enni. Az meg, hogy pótoljak kamillateával nem tetszik, ma csak kétszer tudok neki megfelelő mennyiségű anyatejet adni (persze elöszőr mindig cicizik, csak akkor hagyom abba, ha begurul, hogy nem tud szopni és közben meg éhes)nem tudom hogy gondolta dokinéni, éljen teán? Akkor mitől hízna? Csütörtökön 2,65kg volt és 3-mal született! Holnap mérünk meztelen súlyt, remélem végre hízni kezd a kis manó! Kép
Mildibé tápit adtak, izlik neki szerencsére, most is szunyókál a tápi után. Majd most éjszaka előtt kap anyatejet, mostanra sikerült összefejnem 1 adagnyit.
De a tápi miatt még lehet egészséges, erős baba szerintem, aki nagyon sok szeretet kap és ez a lényeg!

Puszi! Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
Gratulálok, hogy ilyen jól sikerült minden.

Leraktam Benedeket aludni. Remélem,ma is sokat fog aludni. Azóta ilyen jó alvó mióta úgy szoptatom, hogy fürdés előtt a nagy adag. Kis pihenő, utána fürcsi, aztán fürcsi után kis desszert szopizás. Gondolom, degeszre eszi magát.Kép
Szép, nyugodt éjszakát mindenkinek.
Orsi

Kép

Kép
szorsi
 
 


Orsi,
Nekünk is ez jött be az alváshoz.Kép
Sikerült elbánnod a fehér pöttyel?

Ilba,
Hát nem tudom - én igazán szopi párti vagyok, szopis tanácsadónak is készülök - de sztem nem jó, hogy fogy Benedek, kevés lenne neki a kamillatea, nem tudom, miért nem írt fel neki a dokinéni tápszert. Ha a nyelvkérdés megoldódik, még vissza lehet fordítani, el lehet a hozzátápit hagyni, de ha teljesen nem, akkor is jó eséllyel tudod majd vegyesen etetni, az is nagy dolog ám.

KépKép
connie
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: