Új privát üzeneted érkezett!

A lányomnak vett a keresztanyja haj kivasalót,nagyon szereti,de tényleg nem olcsó. melcsi,hát nem tudom mikor lenne a tali?milyen nap,mettől-meddig?hol??

mó73
 
 


Mó!
Nem olvastad? Jövő szombaton, Csepelen, a Rózsakert (?)-ben, az előző lapon a megközelitése is olvasható, Icus irta fel. Általában de. 11 körül szoktunk gyülni, aztán ki meddig birja. Mindenki hoz valami enni-innivalót, amit szeret, kirakjuk a padra, és rájárunk. Játszótér, tehát jöhet a motor, vagy a bringa, van árnyék, le lehet teriteni pokrócot, vannak padok is. Jól el szoktunk beszélgetni, gyerekterelgetés közben.
Én nem akarok hajvasalót! :shock: Csak a lányom szánná nekem!
Fanny!
Ugye jössz?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi, Mó

Rákóczi kert!!! :P

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 

 
 

Rákóczi kert az hol van?

mó73
 
 



Csepelen. Az előző oldalon van a részletes leírás...

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


csajok annyira szeretnék elmenni én is de most anyagilag nem megoldható remélem azért hamarosan már élőben is találkozhatok veletek :)
képzeljétek Gergő péntek óta szobatisztaság projekten van :):):) pénteken csak négytől nyolcig volt bugyiban nem volt becsorgás többször kérdeztük szépen pisilt bilibe egyszer magától szólt hogy kell neki ezt úgy teszi hogy jön és mondja kaka :) szombaton már kettőtől volt bugyiban két becsorgás volt az eredmény
tegnap egész nap bugyiban volt egy becsorgással ami ébredés után volt mert a déli alváshoz tettem rá pelust és nem nagyon akarta levenni és utána nem szólt de csak pár csepp mert utána gyorsan ment a bilire :)
ma is bugyis a drágám már szólt hogy kell psilnie :) szép lassan szobatiszták leszünk el sem hiszem milyen ügyes most már csak a beszéd kell de egyszerre csak egy nagy feladat :) bár a beszéd is szépen alakul egyre többmindent ismétel meg utánunk szépen de ha én kérem hogy mondja az istennek se :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


nagyon szeretnék elmenni,de ez a hétvége nem jó,máskor is lesz biztos tali?ugye?pénteken elutazunk kirándulni Romániába,3napra,vissza fele Debrecen élményfürdő,stb... egy kis kikapcsolódás.tehát tali legközelebb......

mó73
 
 


Nika,Mó!
Kár jogy nem jöttök. Évente kb 1x gyülünk, az mindig junius tájékán történik, ugyhogy jövőre kérjük előre tervezni!
Icus!
Éjjel eszembe jutott, hogy persze hogy Rákóczi-kert!
Nika!
Egész könnyen haladtok a bilizéssel! Nekem Emese egész nyártól épphogy őszre rakta össze ezt a dolgot, nemhogy pár nap alatt eljutott volna a szólásig. Viszont Luku kb 3 nap alatt, mostmár többször akkor sem adtam rá pelust, ha elmentünk vásárolni pl.
Tegnap Agárdon voltunk, és nem kellett uszópelus sem, vittük a bilit, tök érdekes volt, mert kiment a medencéből és szólt hogy kell pisilni, előkaptuk a bilit és belecsurgatta. Na Emesével történt már olyasmi, hogy belepisilt a vizbe :oops: :oops: :oops:
Viszont más is történt tegnap :shock: :evil: A kicsi fiam le akarta vetetni velem a karuszót, mivel ugye a nagykislány nem hordja már a gyerekmedencében :evil: Mondtam Neki, hogy nem vehetjük le, stb, Ő meg egyre mérgesebben huzogatta. Mikor utoljára kimondtam, hogy nem, egy mérges arcot vágott és SZÁNDÉKOSAN KIHARAPTA a karuszót, azonnal leeresztett! :evil: Én nem hiszem hogy ez véletlen volt, tudatosan csinálta, ahogy hozza az elején pl, hogy fujjuk fel. Tudta, ha leereszt, le kell venni, és nagyon ügyesen megoldotta! Ezután elsüllyedt 2x, és nem huztuk ki azonnal, kicsit nyelt meg fuldokolt. És rögtön tartotta a karját, hogy oldjuk már meg valahogy! Az volt a szerencse, hogy 2 szelepes, és csak az egyik oldalon lukadt ki, másképp jöhettünk volna haza rögtön, mert már nem estefelé volt és bezárt a strandcikkes bolt.
Emese lelkesen gyakorolja a deszkán siklást, már fennmarad a vizen, ősztől szeretnénk beiratni, ebben a családban alapkövetelmény az uszni tudás. Kapott uszószemüveget, le is ment a viz alá, de levette és azt mondta: én inkább maradok a viz felett drágaságom! :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


melcsi hát igen:) egy hónapja én sem gondoltam volna hogy szólni fog nemhogy három nap alatt szinte szobatiszta lett ma nem volt becsurgás sem déli alvából száraz pelussal kelt ugyan nem kérte a bilit de én kicsit erőltettem hogy üljön rá és így nem volt bepisi de élvezi ma inkább wc-s napja volt és kaksi is ment bele :):):) amúgy ti hogy csináltátok? lakásban szobatiszta ez ok de pl holnap megyünk a tescóba vásárolni én úgy gondolom teszek pelust mert hiszen ott van ugyan wc de nem gyerek wc nem tudom pisilne e úgy ha én tartom őt .Na mindegy szerintem teszek rá pelust :)

emese édes lehetett "drágaságom" luku nem semmi hamar kimutatja az akaratát :) de azért okos ott van a szeren hamar tanul :)

jövőre megoldom ígérem :):):):) atalit

nika70
Salgótarján
 
 


oké,akkor jövőre.sajnálom,hogy most nem jött össze.

mó73
 
 


Sziasztok

Hát én mindenkire irigykedek, akinek pár nap alatt szobatiszta lesz a gyereke, nálunk mindháromnál voltak durva visszaesések. MInt pl. most a Levi következetesen bekakil szinte minden nap :x Pedig már tavaly nyáron :!: bilibe kakilt, igaz, szobatiszta csak idén tavasszal lett. Pedig éjjelre sem kell neki pelus. Bölcsis gondozónénik azt mondják, semmit nem tudunk csinálni, majd visszaáll rendesen. Remélem, augusztusig megoldódik, különben nem mehet az oviba.

Bocs, most csak ez a gondolat miatt írtam, majd jövök.

Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Na most én is referálhatok, Lukum ma azzal kezdte a reggeli tiszta ruhába öltözést, hogy kapásból bepisilt, majd a szőnyegre kakilt :shock: , ezek után a hosszabb autós kiruccanáshoz (decathlon, csuszdás meki) ráadtam a pelust, amit 4 óra mulva szárazon vettem le, és azonnal a bilibe pisilt.
True!
Emese is csinált ilyen visszaállást, a 2 évvel ezelőtti nyáron, már azt hittem szobatiszta, de ruhában nem ment, és tavaly nyárig várhattam hogy sikerüljön ujra.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


hát azért még én sem vagyok nyugodt a szobatisztaságot illetően de napközbeni alváshoz száraz a pelus :):) reggelre azért még van benne de hiszen éjszakára később lesznek szobatiszták de ez is nagyon jó eredmény :):):
voltunk atescóba is adtam rá pelust de szárazon vettem le róla tegnap egy cseppecske volt csak de már nagyon kellett nekoi csak játszott :) de amúgy szól mindig :) beszélni ugyan még mindig nem nagyon beszél de ha mondom neki hogy akkor futás a wc-re akkor miondja hogy futáááás:) egyre több szót isméátel tud már szerintem nyár végére a beszéd is mególdódik csak most a szobatisztaság is elég nagy projekt nem törödik vele hogy beszéljen :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Most magunkról írok.
Hétvégén ünnepeltük a Nagyfiú első szülinapját. Mostanában sokat gondoltam rá, hogy 2 nyárral ezelőtt el nem hittem volna senkinek, hogy Annának testvére lesz, sőt nemsokkal korábban még az is kérdéses volt hogy lesz-e gyerekem valaha is. Aztán meg mit produkált az élet… :lol: :lol: :lol: hihetetlen csoda… eszembe jutott az a nap, amikor hitetlenkedve néztem a csíkos tesztet, pedig pár nappal korábban már azt hittem, ez a klímax… :oops: :lol: és milyen jó hogy így alakult, :lol: Melcsi annyiszor eszembe jutnak a szavaid… és már látom tényleg ahogy kezdenek együtt játszani, Anna gurítja a labdát a kicsinek, Gurítsd vissza- kiabál, a Kicsi meg figyel nagy érdeklődve, próbál kedvére tenni a Nagynak, de nem mindig sikerül. Na nem, baj, majd legközelebb sikerül, vígasztalja a lány, bár a fiúcska nincs elkeseredve, aztán következik a bujócska vagy a kicsi a rakás, a sikongatás, a puszilkodás, a pisze-pisze. :lol: Reggel általában Levike kelti Annát, odamászik, meghúzza kicsit a haját, ő még álmosan morcoskodik kicsit, aztán megölelgetik egymást, mi meg őket, egy kis reggeli idill négyesben. Olyan szívmelengető, apa is ráérősen készülődik, kicsit eljátszik még a fiával míg én készítem a reggelit… Azt mondta egy kolléganőm, akinek van fia és lánya is, hogy a lányt is imádja persze, de a fiú . . . az a szerelem. És milyen igaza van. Valami egészen másfajta kapcsolat, ahogy rámnevet és odabújik, csavar az ujja köré, ahogy Anna az apját. Levike egyébként is hízelkedősebb, ha leülök a földre, már mászik is az ölembe, combom közé fúrja a fejét, így fekszik kicsit, fél szemével néz rám huncutul, aztán megy tovább, felfedezni a világot. Amilyen apás volt Anna kicsinek, ő olyan anyás. De azért nagy zsivány is tud lenni. Bizony kimutatja az akaratát, főleg azt hogy mit NEM akar. Olyanokat csinál amit Anna sosem. Folyton felmászik a kis asztalra, csöppet sem zavarja hogy az tele van pakolva, ezt a problémát megoldja egy mozdulattal :shock: :lol: Az etetőszékből is kimászik a tálcára – Annánál sosem értettem, ugyan minek az etetőszékbe 5 pontos biztonsági öv… hát mostmár tudom... :lol:
Anna olyan izgatott volt a szülinap miatt, mintha legalábbis ő lett volna az ünnepelt. Választott is az alkalomra egy pörgős ruhát. Míg Levi aludt, apával felfújták a lufikat, ezeket felakasztottuk az étkezőasztal fölé. A Boldog születésnapot c. dalra közösen táncoltunk egyet, Apa Annával, én Levivel, aztán az ismétlésre behoztam a tortát. Nézték együtt nagy áhítattal, és rögtön ajánlkozott hogy segít elfújni gyertyát. :lol: Levi nem volt szégyenlős, mászott bele a tortába, de mivel a csokimáz jó kemény volt, míg fel nem vágtuk, csak a tejszínhabot tudta lenyalogatni róla nagy cuppogatva. A tipikus 1 éveseknek való ajándékokat – bébitaxi, hintaló, golyócsúszda stb - Levi már megörökölte a tesójától, így most kapott egy Fischer Price tanuló százlábút, amin ha megnyomják szép színes lámpák világítanak és a lapozható képek alapján mindig mást mond, szavakat, színeket, mondatokat, énekeket, húzogatni is lehet, nagy sikere volt, még Anna is imádja. Hát így telt az én Nagyfiam első szülinapja, vidéki mamával majd a következő látogatáskor ünnepeljük, akkor már hármójuknak együtt, mert közben Apáé és Annáé is aktuális lesz már…

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Icus!
Boldogságos születésnapot kivánok én is a kicsi Leventédnek! Nagyon-nagyon édes ahogy lesi azt a gyertyát :D
Megkönnyeztem az irásodat, és nagyon boldoggá tesz személy szerint engem is, hogy Te is tudod már, milyen 2 egymás után jött kisgyerekkel élni.
Áááá, nem tudok most többet, mert mindkettő 1xre akarja a Süsüt a Youtube-on

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Icus, nagyon boldog születésnapot Leventének! Nagyon édesek a képen a gyerekeid!
Nekem Dávid ilyen nagyon bújós, naponta többször közli is hogy szeret.

Melcsi, Nika, én is irigykedem a korai szobatisztaságra. Nálunk egyik fiú sem lett szobatiszta 3 éves kora előtt. Sőt, Dávid úgy ment oviba hogy sehová máshová nem volt hajlandó kakilni, csak a nadrágjába. Majdnem egy évet kínlódtunk vele mire elengedte a WC-be.
Az oviban nem kakilt be, csak nekem "tartogatta". Mit mondjak, egy élmény volt.

Végre jó idő van, azt hittem megbolondulok már az esőben a gyerekekkel, pedig a két naggyal járunk úszni és Balázsnak még tornája is van. Már moziban is voltunk egyik nap.
"Drága" sógornőm is bekavart megint, jó pár vacak percet szerezve.

Sziasztok
Andrea

Kép
Kép
Kép
galagonya65
 
 


Icus aztaaa el sem hiszem a nagylegény már egy éves hogy szalad az időőő Boldog szülinapot neki :):): jók a képek :)


ma volt kaksi is a biliben :):) igaz az eleje becsurgott de szaladtunk a bilihez és a vége már bele sikerült a pisivel együtt :) de ez most dac volt neki mert egész reggel nem akart pisilni többször kérdeztem tőle még a pelus is rajta volt mert hozta hogy kakálnia kell de egy óra után leszedtem róla :)

Kép
Kép
így aludt valamelyik nap :):) az elsőn meg a gatyáját mutizta nagy büszkén :)

nika70
Salgótarján
 
 


Icus!
Nagyon boldog születésnapot kívánok a kicsi fiadnak! Szenzációsak a képek. Az se lesz semmi, amikor majd Levi téged akar feleségül venni. Benji ezt már (talán egy éve) mondta nekem.

Nika!
Gratulálok a szobatisztasághoz! Nagyon ügyes Gergő! Látszik az arcán, hogy milyen büszke, hogy már nincs rajta pelus.


Lányok!
Akkor szombaton találkozunk? 11 körül, mint eddig?

Melinda
fermel
 
 


Melinda!
Szerintem jó a 11.
Ki jön? Fanny, Mandula? Ermoni, olvasol minket? Eljönnél? Bea, ha olvasol még Téged is várunk!
Nika!
Nekem az alvós kép tetszik nagyon, jól eldobta magát a gyerkőc! :D
Andrea!
Hát én lehet hogy elkiabáltam a bilit! Miután tegnap és ma reggel is zsinórban pisilt összevissza, nagy hangsullyal ráadtam a pelust, és képzeljétek el, nem tiltakozott, és egész délelőtt még csak nem is mutatta, ha pisilt bele. Tele volt rendesen, mikor levettem, de azt gondoltam, á, ez nem lehet igaz, ezért ujabb hangsullyal nem adtam rá másikat, és ezek után egész délután nem pisilt be, pedig még vásárolni is voltunk, és ivott egy szivószálast. Hát most hova tegyem ezt a dolgot? Mindenesetre holnap próbálok nem adni pelust.
Az én gyerekeim is megbuggyantak a szobafogságtól.Emese kezd rémesen szófogadatlan lenni, és ma azt kiabálta nekem, hogy én nem parancsolhatok Neki! Ő parancsol nekem és kész! Na mikor kimondja, hogy "és kész" akkor aztán Nála tényleg tele a bugyor! De iszonyat, hogy mit müvel állandóan a kisboltban, már félek bemenni. Meg is mondtam, hogy nem fogom magammal vinni, állandóan befut a pénztárhoz, vagy összefogdos mindent, pl. a husospult üvegét, vagy a sörösüvegeket emelgeti, vagy a királylányos ujságot cibálja. Közben persze a másik sem rest, csinálja a hülyeségeket a nagyobb után, én meg érzem hogy süllyedek a talajba, hogy nem vagyok képes fékezni Őket. Ez már kiborit. Ma meghuzigáltam a haját, és kapott fenekelést is, na ettől teljesen kibukott, előadta a hüppögő jelenetet, és Lukuhoz futott vigaszra, aki szomoru képpel ölelte percekig mozdulatlanul, átérezve nővére szivfájdalmát. De már nagyon ideges lettem attól amit a boltban müvelt...
Ráadásul mióta megy a felujitás, Dezső alig van itthon, na ugyan nem pont a felujitás miatt, majd mesélek a talin mert zajlanak itt az események (de nem magánéleti sikon, nehogy ilyesmire gondoljatok). Na és emiatt is nehéz most a gyerekekkel.
És nem tudom Luku uj vonalzóját megcsinálni, ami tök olyan lenne mint a régi egy másik képpel, mégis azt irja ki hogy tul hosszu aláirás! Mit nem csinálok jól :?: :?: :?:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!
Pont most jártam erre, látom a taliról van szó!
Hát sajna biztos, h nem megyünk. Egyrészt még talán azt a lustaságot csak legyőzném, h messze van mostmár nekünk Csepel, és utálok átautózni Budapesten (bár ez hétvégén még nem is olyan vészes), de a legfőbb indok, h beteg vagyok, betegek vagyunk. Én borzalmasan betaknyosodtam (kedden még egy kis lázam is volt), férjemnek most van hőemelkedése és Janka is rázendített a köhögésre. Szal nem szeretnék "beköpni" senkit... Majd a következőn! Mindenesetre nagyon jó időt nektek!!!
Majd jövök mesélni is, de most inkább irány az ágy (én idióta ma még gyomláltam a konyhakertemet is!!!), mert kivagyok, mint egy liba!
Icus! Annyira cuki a kisfiad... és Anna is, a pörgős ruciban!
Nagyon boldog első szülinapot és még sokat!!!!
Sziasztok!!!

Kép
ermoni
 
 


Melcsi és ezt teljesen egyedűl mert a dléi alvásnál kiküld vagyis egyedűl alszik el :):):):):

este még kellek mert fél legalábbis úgy csinál :):):) de hamar elalszik :)

ma voltunk a boltban és pelus nélkül kb egy órát voltunk és nem pisiltünk be kérem szépen :) nagyon úgy tünik hogy kisfiam pár nap alatt teljesen szobatiszta lett :):) ma reggelre az éjszakai pelsu is száraz volt :)tegnap délután persze alváshoz adtam rá pelust nem pisilt bele hanem szólt hogy pisilnie kell :)

melcsi ki kell törölni az előzöt lehet azért érzékeli hosszúnak a vonalzót :)

Móni: jobbulást nektek +++++

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Icus!

Boldog szülinapot Leventének! Nagyon jók a képek, gondolom a tortát Te csináltad.
Neked is, most nagyon líraira sikerült az írásod, nagyon tetszett,láttalak benneteket lelki szemeimmel...

Moni!

Jobbulást az egész családnak.

Nika!

Tényleg az első képen nagyon büszke a kisfiad.

Lányok, most már biztos, hogy nem megyek szombaton, mivel férjuram beszervezte a meggyszedést anyósnál. ( pedig ezt aztán, tényleg szívesen kihagynám)
Érezzétek jól magatokat!


Melinda!

Nagyon sajnálom, hogy nem fogunk találkozni.


Melcsi!

Titeket is látlak lelki szemeim előtt, a közértben. Emesét nem tudom, hogy lehetne kicsit "megszelídíteni", bár a rendszeres oviba járás biztos jó hatással lesz rá szeptembertől.

Jó hétvégét mindenkinek, Éva.

teszek fel 1-2 képet Hannáról. ( mandulagyulladása van szegénynek)
fanny01
 
 


Én meg nem tudom, hogy mit kell csinálni, hogy Hanna "haladjon a korral", mármint a tickeren.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 10:54-kor.
fanny01
 
 


Sikerült!
fanny01
 
 


Fanny!
Jobbulást a mandulagyuszinak!
Nagyon laza a nő! :D
Kár hogy nem találkozunk.
Lányok, csak nem megint 3-an leszünk? Rossz idő esetén elhalasztjuk? Vagy ne halasszuk el olyankorra, mikor többen el tudnának jönni?

Mai aranyköpés:
Van egy régi köntösövünk, ez több játék sarkalatos kelléke. Ma épp póráz volt.
- Egy kicsit Te leszel a vau. -mondja Emese
- Harapd be! -nyujtja az övet. Luku harap.
- Gyere utánam!
Luku megy... Le akarnám fényképezni a jelenetet ahogy négykézláb megy, fenekét riszálja, mint a farkcsóválás :D de nem jön össze:
-Már nem kutya! Farkaskiállitásra megyünk! - világosit fel Emese.

Lukum az előbb ül a kanapé előtt az alvópeluskáján, a földön. - Iciii,icciiii! -keresi a cumit a kanapé alatt, kiabál neki. :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Na most aztán tönkretettem Luku régi vonalzóját is, ujat csinálni pedig semmilyen formában nem sikerül, hiába töröltem ki a régit, csak azt irta ki hogy hosszu! próbáltam a babafalvást, és az meg csak a szöveget irta ki! Segitség!!! SOS!!!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Már egy hete készülök, hogy írok, de mire sor kerülne rá, mindig közbejön valami!

Először is boldog szülinapot Leventének!! Icus, nagyon szép írás, a gyertyafújós kép pedig fantasztikus :lol: !

Luku és Gege pedig nagyon ügyesek a szobatisztaságban :lol: :lol: !
Melcsi! Hát Emeséd aztán tényleg igazi Emese :lol: !

Fanny! Gratulálok a fiadnak az érettségihez, szerintem nagyon szép eredmény! Hanna pedig nagyon vagány!

Melinda! Engem mindenki azzal biztat, hogy majd csak benő Alex feje lágya is, de én most még ezt képtelen vagyok elhinni :? !

Nika! Azt a szép mosolyt :lol: :lol: ! Szuper az alsógatya :lol: !

Galagonya! Üdv újra köztünk!

Nekem véget értek a vizsgáim, vegyes eredményekkel, 3,5 lett az átlagom. Kicsit el is fáradtam, bár nekem is furcsa, de élvezem a tanulást :lol: !
Alexnak kettő kettese lett, ami a tavalyi öthöz képest javulást jelent :lol: . Azért nem dicsértem halálra, mert hajlamos elbízni magát. Persze sok időm nincs is dicsérgetni, mert szinte nincs is itthon :lol: .
Kittinek is lett sajnos egy kettese matekból, pedig nagyon igyekezett, hogy kijavítsa.

Emesém is próbálkozik a bilizéssel, és a pisi mindig sikerül is, kakilni egyelőre csak a pelusba hajlandó. Pedig tudja mikor kell, mert bezárkózik a szobába. Nem szívesen van bugyiban, sokszor kéri, hogy inkább pelust vegyünk. Erőltetni nem akarom, remélem fél év alatt sikerül megoldani. Ezen kívül pedig egész nagylány már, elképesztő szövege van, és hatalmas akarata :lol: .

Sajnos a talira mi sem tudunk elmenni :( .

Mindenkinek szép hétvégét!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!


Köszönjük a jókívánságokat mindenkinek :lol:
Tényleg kicsit lírai lett az írás, de azért van haddelhad is, néha zeng tőlük a ház, hogy már a földszinten is hallani :lol: :P

Mandula
Gratula a vizsgákhoz, azért jobb túl lenni rajta, ugye? :lol:


Nika
Nagy gratula a szobatisztasághoz, ez igazán gyorsan ment. Csak ámulok és bámulok :lol:

Móni
Kár hogy nem jössz, tavaly is ezt ígérted :wink:
Gyógyuljatok meg mielőbb!

Fanny
Nagyon vagány képek :lol:
Jobbulást a kis hölgynek.
Kár hogy nem jössz.

Melcsi
Jó a lány szövege, mint mindig :lol:
Az a karúszós szösszenet, hát az nem semmi :shock:
A bolt... hát elhiszem hogy zavar, nálunk egyenlőre nincs ilyen gond, nem tudom mit tanácsoljak. Beszéld meg vele mielőtt bementek, mit vársz tőle, és én szankciót is kiszabnék, pl. nem nézhet mesét stb, ha nem tartja be.

Andrea
Hogyan tudtatok túllépni a kaki problémán? Sok szülőtől hallom hogy ezzel küzd.

TALI
Mi 10 körül megyünk ha nem esik, mert alvásra Levivel haza kéne érni. Bár babakocsiban is aludhatna, de úgy csak kicsit alszik és mivel már csak 1x alszik, egy kicsivel nem bírja estig...
Remélem jó idő lesz, bár 2 napja menetrend szerint épp akkor kezd esni mikor sétálni indulnánk. Aztán persze csupa víz minden, ő meg még csak mászik, nem tudom letenni, hát macerás a dolog, a babakocsiban csak addig ül meg míg tolom, amint megáll, nyújtózkosik kifelé. Elegem van ebből az időből :evil:
Azért ha nincs nagy eső mi megyünk, egy hirtelen zápor ellen van ott fedett beálló.

Anna gyerekszája:
Öltözéskor mutatja a cicijét: anya, ha nagy leszek, a Levike innen fog szopikálni :lol: :lol: :lol:

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Sajnálom, hogy megint ilyen kevesen leszünk. Ha nem esik az eső, mi is megyünk. 10-re nem hiszem, hogy odaérünk, inkább csak 11 felé.
Regináról mit tudtok?


Melinda
fermel
 
 


Sziasztok

Melcsi, hát nem tudom, de az én gyerekeimmel se lehet vásárolni menni. Szerintem nem túl érdekfeszítő nekik a vásárlás. Ezért egy ideje kizárólag én megyek egyedül, őket itthon hagyom. Próbáljuk hétvégén elintézni, vagy ilyesmi. Ha hétközben be is kell szaladni valahová, akkor addig kint maradnak az autóban vagy velem, vagy apával végső esetben Marcival is pár percet, Marcinál van telefon, zenét vagy mesét hallgatnak és veszek nekik valami ropogtatnivalót. Csak akkor visszük be őket, ha nagyon kevés dolog kell, vagy nagyon ráérünk.

Fanny Hanna baba (aki már nem is annyira baba) tüneményes és milyen jó, hogy ezeken a képeken nem olyan morcos!!!

Éva, végül de nem utolsósorban nagyon boldog szülinapot kívánok így utólag is Leventének!! Valóban átérzem, amit írtál, tényleg egészen más egy fiú és egy lánygyerek. Én mindig nagyon lányt szerettem volna, és minden nap hálás vagyok a Jóistennek, hogy megadatott ez nekem, de egy anyának valahogy tényleg a fia a szíve csücske.
Na meg azért egy fiúval szerintem könnyebb is, bár lehet, hogy ez hülyeség... Bizonyos téren mondjuk igen. Egy fiúnak kell pár gatya, pár melegítő, póló, és évente 1 jobb minőségű edzőcipő mondjuk Marcinak. (Nem is vesz fel másféle cipőt).. De egy lány??? Mindennap a fésülés? Hajgumik, hajcsattok? Természetesen színben harmonizáló öltözék, ilyen szoknya, olyan leggings, szandi, szoknyás cipő, edzőcipő, átmeneti cipő.. huhhh És azért az igazi női hisztit egy fiú szerintem nem tudja überelni
:lol: :lol:

Szóval imádom, hogy van egy lányom, de azért örülök, hogy a harmadik ilyen kis könnyű természetű vagány kissrác lett :)

Na mindenkinek jó talit, rakjatok majd fel képeket!!!
Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Én is jó ha 11 körül odaérek, de ha továbbra is igy esik, nem megyünk, mert igy semmit nem lehet kint csinálni, minden csupa viz :cry:
True!
Én is osztom a fiu-lány közti különbséget, de a mi családunk mintha forditva müködne :roll: Máté is kicsinek az apjáért volt oda teljesen (mostanában meg mintha kicsit eltávolodott volna tőlünk, ugy ám-blokk), Luku is rosszul van Apáért, Emese meg mintha belém akarna bujni. Ilyet azért egy fiu sose tud produkálni, ahogy én dicsérve vagyok. Ölel-puszil, napjában százszor elmondja, hogy "imád" engem, ha épp nem vagyunk összeveszve valamin :shock: Tegnap meg lent az étterem konyhájában azt mondta lekicsinylően a szakácsnak, hogy "az én anyukám még többet tud főzni".
A ruházkodás valóban sokkal könnyebb a fiukkal, Emesém iszonyat hogy mit produkál pörgős szoknya terén, nálunk ugyan a hajcsatt nem játszik, mivel nem tür meg semmit a hajában, ezért egyelőre rövid. De már akarja növeszteni :shock:
Icus!
Egyelőre terror van a bolt miatt, közöltem, hogy nem vagyok hajlandó vásárolni Vele, és ma nem is mentünk be. Egyébként csak a kisboltban csinálja, ha bevásárló kocsis helyre megyünk, akkor ülnek Lukuval a kocsiban rendesen.
Mandula!
Gratulálok a sikeres vizsgákhoz, ez nem is olyan rossz eredmény! A gyerekeknek meg, fő hogy görbüljön, nem? És Alex tényleg sokat javitott!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


icus Köszike :):): én sem gondoltam hogy ilyen gyorsan fog menni :):) és a kaki is megy bilibe vagyis tegnap a wc-be ment :):):) ma a boltba is pelus nélkül voltunk nagyon szépen bírta :):) mikro hazaértünk akkor szaladtunk a bilire :):)

Mandula úgy látszik nálunk ez a szobatisztaság előrébb van mint a beszéd :):): bár már elég sokat beszél és utánoz minket sok szót nagyon szépen isméátel és az r betű egyenlőre nem megy :):) aja az vagy én vagyok vagy arra jelentése van :):):)amikor az arra monja akkor mutat is hozzá :):):

olyan az idő reggel mig vásároltunk sütö9tt a nap majd megsültöünk mondom betsezm a mosást hát nem beborult mire kimostam??? és per pill nincs szobaszárítóm :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Ugyanolyan szűk körben, mint tavaly gyűltünk össze. (Melcsiék, Icusék és mi) A gyerekek hamar egymásra találtak (bár Benji egy darabig két húsz év körüli srácot boldogított a kosárlabdapalánknál) Teszek fel képeket, azok beszéljenek helyettem.

Melinda
fermel
 
 


Kép Kép
Kép Kép Kép
fermel
 
 


Kép Kép Kép Kép
fermel
 
 


Kedves Lányok!
Nagyon jól éreztem magam a minitalin, bár sokkal többet kellett futnom a gyerekeim után mint Icusnak vagy Melindának, és ezért kevés beszélgetésre volt lehetőségem. Ugy látszik nekem nem sikerül annyira kordában tartani őket... de ugy szeretnek hintázni...
Sikerült a lottót is feladnom, ugy hallom 40 telitalálatos lett, de nem tudom a számokat!!!
Kár hogy nem voltunk többen, talán át kellene tenni őszre ezt a talizást, akkor lehet hogy többen eljönnének, mint nyáron.
A fényképeket a közeli jövőben igyekszem felrakni :D
Jelenetek egy testvérkapcsolatból c. sorozatom mai adása:
szokásos déli mesélés zajlik (mármint Emese mesél Lukunak az alváshoz), ezuttal a Frakk van soron. Szövi a mese fonalát percek óta, majd váratlan fordulat következik: - "És Szerénkét pedig egy nagy-nagy fogas kutya ette meg, egy vizsla. Késsel és villával." :lol: :lol: :lol:
Jó éjszakát!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Először is örülök, hogy jól sikerült a tali! :D
Én is nagyon készültem, mert szerettem volna megmutatni a kis Mesikét (most már annyira tümenémes, aranyos), aztán kiderült, hogy szombat kora délután van programunk és nem pénteken. :oops: Ez olyan ciki! Már másodszor járok így rövid időn belül, de gondolom, hogy ennek a nyári szünet az oka. Amióta nincs iskola, azóta igencsak keverednek a napok.
Úgyhogy az őszi talilehetőséget én is szorgalmaznám....

Képzeljétek! Hétfőn voltunk aneszteziológiai vizsgálaton Évivel és igen furcsa élményben volt részünk. Lazán nekiindultunk 9-kor és fél 5-re értünk haza!!! Egy autóval mentünk, de férjemnek el kellett jönnie 1-kor (munka) és mi Évivel végül hazabuszoztunk. Fel sem merült bennünk, hogy 1-re nem érünk haza. 15 gyerek volt előttünk, de az 5 perces vizsgálat azért nem haladt, mert egyetlen altatóorvos volt, aki egy ideig rendelt, aztán rohant a műtőbe, majd újra rendelt és újra rohant a műtőbe, összesen azt hiszem háromszor. Így több mint 4 óra várakozás után jutottunk be. Nem tudom, hogy ez a szabadságolások miatt van, vagy már ennyire lepusztult az egészségügy, esetleg a kettő együtt, de számunkra elég megdöbbentő élmény volt. Ráadásul egy szűk helyen voltunk összezsúfolva, úgyhogy mindenki kimászkált a lépcsőházba, udvarra. És a vizsgálat után még a szakorvost is meg kellett keresni. Ott nem volt előttünk senki, mégis nagyon sokat kellett várni. De ezen a részén már túl vagyunk. Hétfőn műtét.

Mesikéről azt hiszem írtam, hogy 2-3 hete ügyesen ül egyenes háttal. És szintén azóta nagyon ügyesen tapsikol. Ami viszont meglepett, hogy ezzel a tudományával manipulálja a férjemet. Egy darabig nem hittel el neki, mégiscsak egy 7,5 hónapos babáról van szó... De aztán szemtanúja lettem a dolognak. Szóval amikor tapsikol a drága, akkor mi nagyon megdicsérjük és ujjongunk - ez tetszik neki. A férjem pedig párszor örömében még fel is kapta. Onnan kezdve, ha meglátja az apját, nagy szemekkel ránéz, hevesen tapsikol és várja, hogy felvegye.... Én ezen nagyon meglepődtem, alig hiszek a szememnek.....

Kép
regina3
 
 


OHH! :shock: Látom új szót alkottam. A tümenémes az tüneményes akart lenni. :lol:

Nika
Már akartam írni, hogy nagyon ügyesek vagytok a szobatisztasággal. Meglátod, a beszéd is majd ilyen szépen megy majd.

Kép
regina3
 
 


az őszire lehet én is fel tudnék menni

nika70
Salgótarján
 
 


sziasztok,benézek ide is.dobok egy-két képet: Kép Kép

mó73
 
 


Regina!
Kár hogy nem jöttél, ráadásul találgattuk, mi lehet, mert mintha azt irtad volna, hogy el tudsz jönni.
Az Emesék már csak ilyen kis betyárok, a nevükre nagyon rászolgálnak! Minden férfit az ujjuk köré csavarnak némi rafinériával, nemhogy az apjukat! :D
Már hétfőn mütik is Évikét? Melyik kórházban voltatok, nem hangzott tul jól ez a sok várakozás.
Mó!
Merre készültek a képek?
Akkor talizunk egyet ősszel?
Melinda!
Ha még nem mentetek el nyaralni... Beszéltünk a Süsüről, és nagyon szeretném, ha le tudnád másolni nekünk, Luku teljesen odavan mióta elromlott a videónk. Csak a Youtube-on tudjuk nézni, és az nagyon kevés. Szóval ha lehetne, akár elmennék érte. Köszi addig is.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi!

Írtam privát üzenetet.

Melinda
fermel
 
 


Sziasztok!

Nagyon jók lettek a talis képek, látszik hogy jól érezték magukat a gyerekek. És a felnőttek?

Melcsi, a lányodnak hatalmas szókincse és színészi képessége van. Látszik hogy sokat foglalkoztál vele.
Boltba viszed már vagy még mindig büntetésben van? Nekem szerencsére nem kell vinnem őket, a szüleim vigyáznak rájuk míg bevásárolok.

Regina, sok sikert a műtéthez! Szerintem általános ez a hosszú várakozás az egészségügyben. Nekem elég sok helyre kell vinnem a fiúkat és sokszor hiába van időpont míg így is sokat kell várni. És pár helyen még undokok is...

Nika, tényleg meglepő ez a gyors szobatisztaság. Ráadásul ilyen korán, mármint a korához képest korán.

Éva, Hanna meggyógyult már? Róla is nagyon jók a képek.

Nálunk Balázsnak és Dávidnak van torokgyulladása, Dávidnak ráadásul hólyagos a torka. Szegények ebben a melegben küzdöttek a magas lázzal. Pedig mára mozit ígértem.

Icus, a bekakilásnál egyszerűen csak az idő használt. Pedig ráültettem én minden nap többször is a WC-re, kértem, könyörögtem, veszekedtem, de semmi nem használt. Mindig megígérte hogy legközelebb szól, de mindig a nadrágjába ment. Aztán 1x sikerült a WC-be, és onnan már nem volt több baleset. De a kis piszok tudta szabályozni mert az oviban sohasem kakilt be, csak itthon.

Mandula, gratulálok a vizsgáidhoz! Úgy látszik a matek nagy mumus mindenkinél. Bár az én fiamnak négyese van, de szeretném ha jövőre felvételizne gimnáziumba és nem tudom hogy ez elég lesz-e oda. Marcinak a geometria megy nagyon rosszul.

Mó, milyen alkalom volt az ünneplés?

True, gyerekek hogy viselik a szünetet. Medence nálunk is le van takarva, csak ez ekkora:

Kép

Sziasztok
Andrea

Kép
Kép
Kép
galagonya65
 
 


Sziasztok!

A héten nem volt szerencsénk a gyógyászati dolgokkal. A hétfői hosszú várakozást már írtam. Aztán szerdán kellett volna Emesével csípőszűrés kontrollra mennünk, de indulás előtt telefonált az asszisztens, hogy nincs orvos (beteg lett a gyereke) így 5 héttel későbbre ütemeztek minket. Közben már így is csúszásban vagyunk mert ezt az időpontot is 1,5 hónappal korábban kértem, de csak 1 orvos van.
Csütörtökön pedig elmaradt a Dévényes babatorna, mert beteg lett a csaj.

1 hete van fülbevalónk! Teszek fel képet. A védőnőknél intéztük, hagyományos fülszúrással. A fülbelövés Évinél eléggé balul sült el és nem akartam még egyszer úgy járni (az egyik fülénél felpödörödött egy réteg bőröcske és duplán lett átlőve, de ezt csak otthon vettük észre - nagyon rossz élmény volt) Kép Kép
Kellemes hétvégét mindenkinek!!!

Kép
regina3
 
 


Sziasztok


Tényleg klassz lehetett a tali, sajnos, nekünk nagyon messze van, főképp így, hogy dolgozok, nehezen tudnék egy napot rászánni. És a hely is nagyon jónak tűnik.

Regina, nem szoptatsz már, hogy ilyen sokáig el tudtál maradni a kicsitől? Én is kiborulok, ha bármilyen vizsgálatra kell menni. Hannával akarok kérni ortopédiára beutalót, mert jó nagy lúdtalpa van, állítólag írnak fel recire gyógyszandit. Saját pénztárcából nem akarok venni, mert iszonyúan válogatós, és tökideg lennék, ha nem tudnám ráadni a 8-10 ezer ft-os szandit. De egy próbát megér azért.

Ma itthon vagyok szabin, csak azért ültem ide :) Pedig van mit csinálnom.

Andre ez a medi már kész uszoda :shock: :shock: Nem nehéz karban tartani a vizét? Meg gondolom, ehhez már kell valami melegítő szerkentyű nem? Mi tavaly mikor vettük, hibás volt az első, és ezt nem cserélhetik az áruházban, csak a gyártó cégnél, a férjem írt nekik egy szívszakaszító e-mailt, és mivel nem volt ugyanilyen méretű, mint amit mi vettünk, 3,66-os, 5,44-est akartak adni helyette, de nincs hová tennünk akkorát. Meg én azért félek is a karbantartásától, mivel ez nálunk rám marad, apát hidegen hagyja :?

Na megyek sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Ja nálunk a szünet még csak a nagyfiamnak szünet, ő az első héten egyedül volt itthon, múlt héten eljött az uncsitesója, akivel régen egy házban laktunk ,és nagyon odavannak egymásért, csak 120 km választ el tőle. Ezen a héten pedig ő van náluk, jövő hét még meló, utána 6 hétig felváltva leszünk apával itthon szabin. A kicsik még járnak bölcsibe meg oviba sajna ez van :(

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


regina: jajj nagyon édes kis Emese:):)

Andi mi is medencéztünk tegnap olyan meleg volt igaz nekünk csak az erkélyen a babam,edence lett felfújva de hűsitésnek megfelelt :)
Kép

azt nem tudom mennyire meglepő hogy most lett szobatiszta mert sok ismerősömnek már régen szobatiszta a babája és fiatalabbak Gergőnél de nem most kezdtük mi sem többször próbálkoztunk vele de mostanra érett meg rá és lekopogom baleetmentesen szobatiszta nappalra csak éjszaka van pelus de azok is szárazak reggelre :) mindig szól és a kaki is megy bilibe minden herce hurca nélkül :)

nika70
Salgótarján
 
 


Emeséknek Boldog NÉvnapot :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Nika köszi...

Én is boldog névnapot kívánok a másik két topic Emesének!!!
Mi délután névnapozunk. Egyszerű a menü: házi pizza és jégkrém + tegnap sütöttem barackos sütit.

True
De, szoptatok még! Naponta 5-6 alkalommal, de délben és este már pépet is kap a kicsi a szopi mellé. A hétfői kis kiruccanásunk alkalmával egy szopi kimaradt (indulás előtt még szopizott, érkezés után is rögtön). Igazából nekem volt kellemetlen, mert jócskán megtelt a cicim. A pici viszont nem éhezett.....(és a fagyóban is van pár liter tartalékom.....)
Igazából a holnapi nap lesz nehéz, mert valamivel hosszabb lesz. De azon gondolkodtam, hogy fejni nincs értelme, mert ahhoz hűtő kellene. Úgyhogy egyszerűen csak melltartó betétet viszek magammal és igyekszem keveset inni.

Kép
regina3
 
 


EMESÉKNEK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!

Kép
Kép
Kép
galagonya65
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: