Új privát üzeneted érkezett!

Mó nagyon zsép családod van :)

sikerült átíratni a tigázt mindezt több ember megmozgatásának eredményével :):):
felhítam a szövetkezetet mi van ő meg intézkedett a tigáznál képzeljétek előző lakó ugyan kifizette a tartozását de.... a késedelmi kamatot nem kérték el tőle velem akarták megfizettetni mondom én hogy gondolja ezt????????? teljesen ledöbbentem na a lényeg hogy juni 1-el lett kötve a szerződés papírt csak akkor kapok ha jönnek ki ellenőrrizni hogy minden rendben van e. csak egy papírt kaptam ami elég ahoz hogy ami kedvezmény még jár azt megkaphassam amíg még lehet kérni :)és egy filláért sem kellett fizetnem :):):)


Húúú betty akkor nagyon belenyúltatok valamibe ha már fenyegetnek is

drog téma engem is érdekel a későbbiekben én mondjuk olyan ember vagyok hogy körülöttem dohányzott mindenki a családban én soha egy slukkot nem szívtam el írd és mond így van a drog soha sem érdekelt a piával is úgy vagyok hogy kb 22 éves voltam amikor előszőr kóstóltam de azóta sem iszok nagyon lassan két éve vagy három is van hogy én alkoholt ittam utóljára és a családban nem ezt láttam vagyis nem feltétlen a család az mármint a minta ami segít de ..... sokban nyomhat a latba ha azért van fogalma a dolgokról félek én is mert én mondhatok majd bármit a fiamnak ha nem fog úgy hallgatni rám vagy a haveri klán attól függ persze hogy a menők csapatába fog tartozni vagy lesz egy baráti köre akik rendesek ezt előre nem tudom így lefixálni nagyon félek én is mert mire odajutunk már ki tudja milyen tudatmódósitók lesznek a piacon

nika70
Salgótarján
 
 


Szerintem a szülő igenis tudja befolyásolni a gyerekét,ha nem az valamit elrontott.mi kis településen lakunk,Bp-től 10km,tehát jó helyen,a 2 nagyobb gyerekem Pesten jár középiskolába,de szerencsére nem cigiznek,mondjuk nálunk senki nem cigizik a családban sem.A gyereknek normális családi háttér kell.van egy ismerősöm,aki milliomos és a fia túladagolásban halt meg 26évesen,mert soha nem figyelt rá.ez sem jó,de az sem jó a másik véglet,amikor a 10-en évesek csavarognak és a szüleik azt sem tudják hol a gyerek.nehéz kérdés ez,de én büszke vagyok,hogy az én gyerekeim elítélik a drogosokat!!!!és nagyon fontos szerepe van a felfogásuknak is ebben meg a másik fontos a SPORT! nekem az összes gyerekem sportol,így tanulnak ,sportolnak felváltva ,ha szabad idejük van,akkor meg pihennek.

mó73
 
 


Sziasztok!

Akkor írok pár sort magunkról.
A keresztelő múlt vasárnap volt a r.kat templomban. Mi egyébként nem járunk templomba, így ez az esemény mint szertartás és ünnepség volt lényeges. Szük családi körben tartottuk (13 fő) így túl sok írnivalóm nem volt az előkészületekkel kapcsolatban. Viszont korábban tettem említést róla és Fanny-tól kértem is menütippeket, de aztán hiába vártam... :?: és rájöttem, hogy Ő azt a részt valószínüleg nem olvasta (vagy lap alján volt, vagy egyszerre írtunk, ilyesmi). Tehát végülis rám jellemző módon egyszerű ételeket találtam ki. :D
Volt húsleves kakashúsból (ezt anyukám készítette), leveshús átsütve, sült oldalas, baconba csavart máj és csirkemell, sült csirkehúsok, rizs, krumplipüré, párolt zöldség és majonézes krumpli, vegyes savanyúság. Mindez nagyon könnyen, előre is elkészíthető és muszáj is volt előre dolgozni, mert f11-kor volt a szertartás és f1-kor már ebédeltünk.
A szertartáson összesen 11 család 13 gyermekét keresztelte a tisztelendő, aki pár éve új nálunk és sajnos azt kell mondjam, hogy a stílusa nem volt magával ragadó és ünnepélyes. Persze ettől még nekünk nagyon szép esemény volt és Emese igazán jól viselte magát, szinte csak az utolsó percekben sirdogált egy picit. Egyébként nagyon fülledt meleg volt, mi is alig bírtuk magunkat. A megkeresztelkedés után a templomkertben készítettünk családi fotókat. Utána jöttünk hozzánk és a kertben ebédeltünk a pavilon alatt, de sajna hamar eleredt az eső, ami egy darabig még hangulatos is volt, de közben annyira lehült a levegő, hogy végül mégis bejöttünk. Legalább egy órát várhatott volna az esőzés! :(
A sütikről nem írtam: anyukám almás sütit hozott és valami finom sajtosat (nem tudom a nevét), a sógornőm túrós sütit és saját készítésű fekete erdő tortát, én pedig 4 félét sütöttem: citromos muffint, kókuszkrémes szeletet, püspökkenyeret és linzert. Tehát volt mit nasizni…. Utána két napig nem is főztem, a sütikből pedig még a fagyóba is jutott.
Azt a gyönyörű keresztelőruhát a sógornőm vette, ők lettek a keresztszülők (tehát a bátyámék) és még természetesen fülbevalót is kapotta lányka, de a füle még nincs kilyukasztva :oops: , viszont most már rászánom majd magam.
Egyébként a sógornőmmel nagy szerencsém van, mert rajong a kisbabákért (náluk is 3 gyerek van, csak már nagyok) és bármikor számíthatok rá. Tulajdonképpen nem is tudnék annyit menőkézni, hogy neki sok legyen. Ha hetente ötször kérném babavigyázásra, azt sem sokallná.

Most eszembe jutott, hogy Éviről is írtam múltkor (lágyéksérv), na most már megvan a műtét időpontja - július 6. Előtte 1 héttel pedig az altatóorvost kell felkeresnünk. Jó lenne már túl lenni rajta, de közben olyan gyorsan telik az idő, hogy mire észbe kapunk, már múlt idő lesz ez is.

Icus
Neked még erről a mozgásfejlődésről írok. Megnyugtató volt az a pár sor, amit írtál a múltkor + a saját tapasztalatod is. De ti miért mentetek végül ideggyógyászhoz a kisfiúval?
Emesét eddig 3x masszírozta át a Dévényes csaj, nekem eddig jónak tűnik, mert rögtön utána sokkal ügyesebb lett. Tud forogni, de igazából továbbra sem akar (lehet hogy még feszesek az izmai, vagy esetleg nem érdekli) és a második alkalom után kúszni kezdett, egyelőre csak hátra és körbe, most pedig már egész ügyesen ül (2-3 percig stabilan, de ahogy a játékokkal matat, előbb-utóbb csak elborul).
Egyébként nem nevezte hipotónnak, de sok helyen van letapadás pl. a vállizomnál (alig látszik a nyaka, annyira fent van a válla - mi ezt korábban nem is vettük észre :shock: ) a combhajlatnál - nem is tud nagyra terpeszteni; ez a kettő a leglátványosabb, de állítólag több helyen is feszes. Eddig szinte végigsírta a "kezelést", alig lehetett 2-3 percre elvonni a figyelmét, nagyon zokon veszi a macerát, de az is észrevehető, hogy mikor, hol fájdalmas neki (és akkor jogos a sírás). Nekem is nagyon nehéz az az 1 óra, de bízom benne, hogy van értelme.

A házvásárlással kapcsolatban én is meglepődtem, amikor azt írtad, hogy nem találtatok megfelelőt. :shock: Persze egyáltalán nem vagyok járatos ebben. Azt látom, hogy felénk is rengetek ikerház épül, zsebkendőnyi telekkel, egymás szájában.... És néhányat belülről is láttam, kivül-belül szépek, modernek, divatosak, de az elrendezésük elég vacak, nem tudom, hogy ez mennyire általános. Szóval mi nem szívesen költöznénk ilyenbe, építkezni pedig nagyon nehéz és rendkívül drága, a használtat pedig fel kell újítani. Lehet, hogy tényleg nem könnyű elköltözni.... :)

A tali engem is érdekel.
És a drogtéma is, remélem Fanny megint jókat ír. És minden, amire kamaszoknál figyelni kell.

További kellemes hétvégét.

Kép
regina3
 
 

 
 

Sziasztok!

Valamikor nagyon régen írtam ide Tandrea néven. Írhatnék még ide?

Sziasztok
Andrea
galagonya65
 
 


Szia Tandrea,persze,hogy írhatsz,én örülök neki.hány gyerkőcöd van?írhatnál magatokról!

mó73
 
 


A másik fórumon már írtam,az ikreim közül a fiam ismét már 4szer is KITŰNŐ bizivel jött haza! A lánynak lett két 4-ese,de az is tök jó.

mó73
 
 


Kép Kép altatás
Kép Kép Kép a rendetlenséget ne nézzétek :oops: Kép Kép Luku 2 éves Kép Kép az ajándék

Hát ezek vagyunk mi Luku 2. születésnapja körül.
A napokban annyit gondoltam arra a napra, mikor megszületett, a szememet elöntötték a könnyek és csak néztem Őt halkan, aki olyan hirtelen és olyan csendesen érkezett közénk. Ma sem lehet cserfesnek nevezni, nagy lelki nyugalommal és kevés beszéddel jár-kel közöttünk. Kis teste már most annyira férfias, széles vállai, pici pocakja és erős lábacskái megmutatják tulajdonosa nemét. Na és a járása! Határozott, katonás lépések, néha még oda is csapja a lábát a földhöz, itt jön a vitéz! A csibészes mosolya engem legalábbis lehengerel, tegnap azt mondta Rá valaki, itt a kis Dezső bajusz nélkül! Valóban apja fia, a két fiu közül Ő az, aki egy az egyben az! De már rendkivül készül a férfias életre, a borotválkozás Apával az egyik legfontosabb reggeli szertartása. Na és a torna, ami nem maradhat el, számonkéri szigoruan. És annyira más, mint Emese, vagy Máté. Bár makacs Ő is, de azért rá lehet venni arra amit csinálni kéne. Amit nem kéne, arról persze kevésbé egyszerü lebeszélni :D Imádata tárgya Emese és Apa nem rangsorolhatóan, én továbbra is a cselédség szerepét tölthetem csak be. És vannak ellentmondásos tulajdonságai is. Alig beszél még, bár a szókincsünk a napokban az Ődő, vagyis ördög szóval bővült. Emese szorgalmasan tanitja beszélni, és a helyes kiejtést is oktatná de a jelölt még habozik. Ugyanakkor mondhatni hogy szobatiszta, szinte önállóan intézi a bilizést, Emese lelkes segédletével. A délutáni alvást önállóan oldja meg, fogja az icit (cumi), a pelust, lefekszik a kanapéra, betakarózik és pillanatokon belül elalszik. Nem zavarja a körülötte folyó, néha kicsit hangos élet sem. Este már nem ilyen könnyü a helyzet, néha eltelik 20-25 perc is, mire hajlandó vizszintesbe tenni magát az alvás érdekében. Az éjszakákról nem is beszélve! És bizony reggel az első zajra ébren van, és azonnal ugrani kell, és adni a "aka", vagyis kakaót. Annyira elmélyülten tud játszani egyedül, de ha meglátja Emesét, folyton a nyomában jár, minden lehetséges eszközzel közös játékra buzditva. Szeretettel adja a puszikat Neki, aztán gondol egyet, és lecsap egy fülest a lánynak, gondolom szintén szerelemből. Na és a kerti játék! Élvezettel ugrál, hatalmas kacajok közepette. A homokozóban nagy sarazások mennek, az egész gyerek egy nagy sárhalmaz a végére, van mit lepergetni, mig beérünk. Ujabban söpröget, takarit is odakint, gereblyézik, majd a fáradt munkás leül piknikezni és jóizüen kebelezi be a tizórait. A hintázás meg! Ahogy összenevetnek mikor egyszerre megy a hinta, vagy mondok Nekik valami bohócságot! Mindenki választ kedvenc nótát, én meg énekelek Nekik, persze rendszerint összevesznek a helyes sorrenden. Lukum hajtja konokul a Süsüt, nem menekülök. Aztán mikor este ÉN elfáradok, és beterelem a kis csapatomat, be a fürdőbe, ott aztán van viháncolás! Szépen behabozzák egymást a szivaccsal, alig látszanak ki a habból. Aztán persze összevesznek hogy ki hová és mennyit öntsön, na és ki jöjjön ki elsőnek, megnézni a hálóban tanyázó farkast és medvét! Erre Emese szokott nagy bátran vállalkozni, aki rendszerint megnyult képpel visszajön és jelenti, hogy nincs ott a farkas, sem a medve. Erre Lukum morog egyet, hogy Őszerinte márpedig ott van az! Akkor gyorsan meg kell törölnöm, és már kergetik is egymást, fel az ágyra és kezdődik a Kormorán koncert. Emese a szép szőke egyenes haju néni, és Luku a végén huhog, és megtapsolja. Aztán felkerülnek a pizsamák, és lassan végetér a napjuk, cumizgatnak békésen egymás mellett, néha kicsit rugdosódva, de szorosan együtt, hallgatják a mesét, persze szintén mindenki mást akar (Luku a Süsüt, vagy az Iciri-picirit), én meg akkor már azt, hogy legyen végre CSEND! :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi, olyan szépen írtál a gyerekeidről, hogy megkönnyeztem :) :roll: :oops: Nagyon boldog szülinapot kívánok a pici fiadnak!!

(Akár az enyéimet látnám, a cumi alatt maszat, gyógyszerek a polcon, kupi, na de azt hallottam, minden kupis házban egy boldog gyerek nevelkedik! :lol: :lol: :lol: )

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Elnézést, most csak egy pár sor, még 1 vizsgám van, azután már jövök gyakrabban!

Melcsi! Először is boldog szülinapot a csodálatos kisfiadnak :lol: :lol: !!
Nagyon szép írás, én is meghatódtam! Boldogok lehetnek a családtagjaid, hogy egy ilyen remek ember terelgeti őket :lol: !

Szép napot!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!

Nem bírom megállni, hogy ne írjak egy pár sort.

Tandrea!

Gyere közénk minél gyakrabban!

Nika!

Örülök, hogy azért végre rendeződött ez a gáz dolog.

Mó!

Ne haragudj, de nagyon el vagyok havazva, nem érek rá most hosszasan írni, de minden szavaddal egyet értek. Persze, hosszasan lehetne ragozni, hogy mitől lesz valaki rabja valamilyen szenvedélynek, mindenki tudja sorolni az egyértelmű helyzeteket,hogy mitől lett a gyerek drogos ( persze, főleg utólag könnyű ezt megmondani) de sokkal nehezebb tanácsot adni "előre", pláne, ha teljesen normális, átlagos családokról beszélünk.Mindenestre szerintem két kulcsszó van: ( és ilyen sorrenben) a haveri kör és a család. Természetesen ez a kettő nem független egymástól, kicsi korban könnyebb ezt befolyásolni, a középiskolában már elég nehéz, ráadásul sok szülő úgy gondolja, hogy már nagy ahhoz a 16-17 éves gyereke, hogy ilyesmit számon tartson, pedig szerintem ez a legfontosabb, hol vagy, kivel vagy, mikor jössz, milyen szórakozóhelyre mentek stb. Szerintem nagyon fontos, hogy a gyerek kamaszkorban is érezze, hogy odafigyel rá a szülő. Bár avval is teljes mértékben egyet értek veled, hogy mindezt egész kicsi korban kell elkezdeni, ( mármint a drogtól való távoltartást) mert ha úgy gondolja a szülő, hogy "ó, kicsi még ahhoz, hogy ilyesmiről beszéljünk" akkor fordulhat elő, hogy később már hiába akar róla beszélni.

Na, de tényleg mennem kell.

Ja, még egy gondolat, sajnos a családi pozitív példa sokszor nem elég, gondoljunk csak a dohányzásra, ahol dohányosok a szülők ott vagy azért lesz dohányos a gyerek, mert "ezt látta", vagy pont azért nem lesz dohányos mert ebben nőtt fel és a szagát sem bírja. ( én több ilyen példát látok a környezetemben), persze a drog azért teljesen más mint a dohányzás. Más körülmények között próbálják ki - a legújabb felmérések szerint elképesztő mértékű a kamaszok között a "kipróbálom" mértéke - és más okokra vezethető vissza rabjává válás.( a saját sorsával, saját magával való állandó elégedetlenség érzése, a szülővel való meg nem értettség, a kortárs csoportoknak való megfelelés, együvé tartozás pozitív élménye stb. sok-sok együttható összhatása a szenvedély kialakulásának oka)

Regi!

Bocsánat, ha elkerülte a figyelmemet és nem írtam menü ajánlatot, de én is ezt tanácsoltam volna, hogy előre elkészíthető dolgok legyenek. ( úgyhogy meg vagy dícsérve!, és még hogy ennyi mindent tudtál sütni is, az külön elismerésre szolgál!) Évi miatt elhiszem, hogy aggódsz. Mitől van egy ilyen kislánynak lágyéksérve? ( Anyukám 80 éves volt, mikor megoperálták lágyéksérvvel, 2 hét alatt teljesen felépült, egy kisgyereknél gondolom ez még gyorsabban megy)


Melcsi!

Megint hoztad a formádat!!! Fantasztikus hangulata van az írásodnak. Én is gratulálok a kis ünnepeltnek! ( Pont most akartam én is írni, hogy tiszta apja ez a gyerek!)
Azon azért csodálkozom, hogy a fiadnak az apuka az imádat tárgya, a fiúk inkább anyukát szokták isteníteni.Bár lehet, hogy Luku tudat alatt érzi, hogy Emese az "elsőszülött", ráadásul az egy szem kislány?

megyek dolgozni.
Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!

Bemutatkozásként pár szót magunkról: 44 éves vagyok, főállású anya, 3 kisfiam van: Márton, Balázs, Dávid.

Márton (11 éves múlt, 5. osztályt végezte): álmodozó, érzékeny lelkű gyerek, kezd kamaszodni. Nagyon apás.

Balázs (7,5 éves, 1. osztályt végezte): iszonyú sok energiával rendelkező, teljesítménycentrikus kisfiú. Dávid születéséig anyás, azóta egyértelműen apás.

Dávid (5 éves, kiscsoportos volt immár másodszor), nagyon-nagyon anyás, édes kiskölyök. Mindenben utánozza a bátyjait, ő is szeretne már iskolába menni.

Férjem svéd multinál dolgozik olyannyira hogy Svédországban van a munkahelye. Nem kell állandóan ott lennie, kb. havonta 1 hetet. Időnként sűrűbben, mint pld. most már a második hete ott van. Szerencsére hétvégén itthon volt. És persze másfelé is kell utazni.

Szüleimmel közös családi házban lakunk - külön emelet, külön bejárat (külön villany-, gáz- és vízóra, telefonvonal). 5 éve lakunk együtt, egyelőre súrlódás nélkül.

Na, ez nem pár szó lett.

Melcsi, nagyon megható az írásod. 'Látványosan' írsz.

Most ennyi, mennem kell.
Sziasztok

Andrea
galagonya65
 
 


Andi: üdv köztünk elég szépen összefoglaltad pár mondatban a kis családodat büszke lehetsz rájuk :):):

Melcsi én is megkönnyeztem milyen szépen írtál a családodról de hát megszokhattuk ugye hogy mindig szépen élmeényesen írsz :):)

Mo: valahogy így gondoltam én is mint Fanny csak nem tudom olyan jól megfogalmazni a dolgot hogy nem mindig elég a pozitív kép otthonról :)

nika70
Salgótarján
 
 


Andrea!
Üdv ujra! Én egész másra emlékeztem Veled kapcsolatban :oops: de ezen már nem lepődöm meg, az utóbbi időben roppant gyengült a memóriám :oops: :shock:
3 kisfiu! Gyönyörü család, gratulálok! Hogy hidalod át azokat a heteket, mikor nem látják Apát?
Fanny!
Számomra is meglepő kicsit, hogy ennyire előtérbe helyezi Luku Apát, de valóban ez van, pl. ha itthon van, csak Ő adhatja a teát, csak az Ő ölébe akar ülni, evésnél szinte belebujik az apjába, hogy a szerencsétlen nem tud enni rendesen, és éjszaka is szorosan mellé teszi a fejét, engem meg rugdos :roll: .Imaként mormolja maga elé: Apa,apa,apa, amikor nincs velünk este vagy reggel.
Egyetértek Veled, a szenvedélyekkel kapcs., sajnos sokszor nem elég a pozitiv családi példa, mi pl. soha életünkben egy szál cigit el nem szivtunk, sőt a tágabb családban is csak 1 dohányos van, soha nem kávézunk, erre a gyerekem már 6.-ban! :evil: bagózott, és gondolhatjátok, hogy az iskola mellett levő mini abc-ben gond nélkül hozzájutottak az osztálytársaival! És kb 8.-ban már kávézott is. És szerintem elég erős dohányos is vált belőle, kb napi 1 dobozzal sziv, és persze Adri is, együtt szivják, hát én nem tudom hogy nem félnek a betegségektől amit okozhat, na és a leendő gyerekeik egészségére! Tehát a mi esetünkben a haveri befolyás erősebb volt, nem tudtunk tenni ellene! Ez nekünk igen nagy szivfájdalmunk, pl. ezért is szeretnénk elköltözni. Ugy gondoljuk, egy kisebb közösségben, egyszerüen nehezebb feltételek mellett a gyerekek talán kevésbé tudnak egyáltalán elmenni otthonról, faluhelyen még mások a szokások. Itt Bp. határában valóban az megy, hogy már 8.-ban de legkésőbb 9.-ben mennek a bulik hétvégén, "mindenkit" elengednek, és ebben sok igazság van, mi a buszmegállóban lakunk, számtalanszor láttunk itt leszálló lányokat-fiukat egyaránt az osztályból, és az én felfogásom szerint rendes családból származó lányt ugyanugy... És szerintem az én fiam is rendes családból származik és mégsem volt elég a példánk :cry: Ez fáj nekem. Mostmár igaz, papiron felnőtt, és azt gondolom egyszer majd Ő is tisztes családapa lesz csak érjem meg! Vagy én vagyok tul maradi felfogásu, és a köztünk lévő ellentétek egyszerüen generációs különbségek? Nekem nem élet a buli, a haverok, én nem éjszakázom (ha nem muszáj), és reggel felkelek korán, mint a korosztályom többi tagja, a mai fiatal felnőttek mintha épp forditott életet élnének! És nemcsak az én kajla gyerekem, aki otthagyta az iskolát, mert a sógornőm magasan kvalifikált egyetemre járó gyerkei ugyanezt nyilatkozzák a kollégiumról!
Regina!
Örülök hogy szépen és emlékezetesen sikerült Emese keresztelője! Kár hogy a pappal nem volt szerencsétek.
A tornával kapcs. viszont azt kérdezném, hogyan dönti el az ember lánya, hogy egy gyerek valszeg. lemaradt valamiben? Minden gyerek más, én pl. a türelmesebb fajtához tartozom és azt hiszem, hogy ha valamiben le is vagyunk esetleg maradva, de nyilván megoldódik magától, csak lassabb a gyerek, vagy ilyesmi. Ezzel szemben rendszeresen olvasom a másik topicon is, hogy az anyukák siettetnék a fejlődést, viszik a "dévényeshez", aki persze hogy talál valami lemaradást. Icus, Te is irtad ezt Leviről. Nem lehet hogy egyszerüen csak lusta, vagy más érdekli? Vagy annyira fontos mindent minél korábban csinálni? Ne haragudjatok, és egyáltalán nem sértésnek szánom ezeket a kérdéseket, csak bennem felmerülnek olyanok, hogy az aggódó anyukákból igen jó hasznot huznak mindenféle "fejlesztő pedagógusok" és társaik. Én már csak ilyen gyanakvó vagyok, és egyszerüen nem tudom elhinni, hogy a mai gyerekek között ennyi lenne a problémás, hipotón meg egyebek. Akkor én mit szóljak, amikor a kétéves fiam a buszra következetesen azt mondja, hogy "Paaa" (nem pá, az stimmel), és nem hallgat senkire ezzel kapcs. Azt gondolom, még néhány hónapot várhatunk és egyszercsak beszélni kezd.
Betti!
Azt hiszem akik fenyegettek Titeket, be is tudják váltani azt olyan módszerekkel, amikre álmotokban nem gondoltok! Légy résen, és azt hiszem tényleg jobb ha elköltöztök!
Nika!
Hihetetlen, hogy ebben a számitógépes világban ez az ügyintézés ennyi energiába kell hogy teljen!
True!
Na mostmár tudom, miért törvényszerü nálunk a kupi! :lol: Mikor még nem voltak, olyan szép rendben volt a lakásunk, senki nem mozditott el egyetlen könyvet vagy képet sem a helyéről, és én most képtelen vagyok valami minimális rend tartására! De olyan hamar eltelnek az évek, aztán megint nem lesz senki aki kiboritsa a levest... Örülök hogy vannak, és remélem tényleg boldogok!

A kislányom két éve kitartó nevelése ugy látszik ma meghozta gyümölcsét! Emese már aludt, tehát teljesen szabad akaratából Lukum ma az "aludó babával" feküdt le, odaadta neki a peluskáját :!: , cumit is akart adni neki, de nem fért a szájába, ráhuzta a takarót mitn valami kotlós, és ugy aludt el a baba mellett!!! :shock: :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Élünk ám mi is, csak nálunk megint, illetve folyamatosan "helyzet" van. Tudjátok, suszternak lyukas a cipője. Szerdán lesz évzáró, akkor tudunk biztosat, bár nem reménykedünk.
A találkozóban én is benne vagyok, akkor majd személyesen mesélek.

Az újakat én is üdvözlöm.

A gyerekek mindenkinél gyönyörűek, a fényképeket mindig megcsodálom.

Melinda
fermel
 
 


Sziasztok!

A fiúk persze hiányolják az apjukat, de ő hosszú évek óta sokat utazik, persze akkoriban csak 2-3 napot nem volt itthon egyhuzamban. Gyakorlatilag megszokták. Az a legrosszabb amikor hétvégén sincs, szerencsére ez nem gyakori.

Esténként Skype és webkamera, így azért nem olyan vészes. Legnehezebben Marci (a legidősebb) viseli, ha itthon van a férjem ők ketten esténként beszélgetni szoktak. Ő ugye már nem igényli a mesélést, de az esti szertartás megmaradt ilyen formában.

Melcsi, szerintem nem gond hogy a kisfiad kétévesen még nem beszél. Dávid (a legkisebb) is elég későn kezdett el beszélni, de utána hirtelen megugrott a szókincse.

Egyébként hamár fejlesztés: középső kisfiam 4 évesen került oviba, mivel évvesztes volt és 3 éves korában született a testvére és költöztünk ebbe a házba. Nem akartam hogy úgy érezze "büntetésben" van hogy még oviba is el kell hogy menjen. Rosszul tettem hogy itthon tartottam, de ez persze csak később derült ki.
Nehezen illeszkedett be, "foglalkozások" nem érdekelték, még középső csoportban is sírógörcsöt kapott a ceruza láttán. Kiscsoport végén nevelési tanácsadóba küldtek minket beilleszkedési zavarral. Nem találtak semmit.

Próbáltam vele itthon rajzolgatni, színezgetni, papírt tépkedni, ragasztani, stb. de kemény ellenállásba ütköztem. Nem is erőltettem, úgy gondoltam hogy a közösségen majd megjön a kedve.

Nagycsoport elején az egyik óvónő közölte hogy nem fogja engedni őt iskolába mert nagyon ügyetlen a keze és szövegértési problémái vannak a gyereknek.

Eléggé szíven ütött a dolog, mert én nem láttam semmi kórosat a gyereken. Elvittem a nev.tan.-ba ismét, elkezdtünk valamiféle foglalkozást de nekem nem tetszett. Kétségbeesésemben a Gekko-ba is elkezdtünk járni (részben kidobott pénz volt).

Végül ajánlották a nev.tan.-ban az alapozó terápiát (mozgásterápia), amit tavaly márciusban kezdtünk el és még mindig járunk. A gyerek hihetetlen változáson ment keresztül, nagyon jót tett neki.

Azért az ovi még elküldött iskolaérettségi vizsgálatra is ahol a kislétszámú osztályt ajánlották ha már nem akarom egy évvel visszatartani. Ragaszkodtam hogy időben elkezdje az iskolát és Marci volt tanító nénijéhez is.

Soha semmi gond nem volt vele az iskolában, példás a szorgalma, dicséretet kapott olvasásból és matekból, logikai gondolkodása kiemelkedő. Az írása nem szép de kis hibával másol, helyesírásból is nagyon jó. Továbbra is gond van a rajzzal, de legalább rajzol (szívesen).

Egy szó mint száz: a Gekko-t még egyszer nem kezdeném el (bár voltak előnyei - kevés), de az a torna tényleg nagyon jó.

Hú, ez nagyon hosszú lett. Bocsánat. :oops: :oops:

Sziasztok,
Andrea
galagonya65
 
 


Sziasztok!

Szia Andi!

Üdv közöttünk! Nagyon szép családod van! Nem lehet könnyű 3 fiúval. ( nekem 2-vel sem volt egyszerű, de én már túl vagyok a gyereknevelés javán, én már csak a "leállósávból" figyelek és nagyon óvatosan terelgetek.)

Éva
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 10:56-kor.
fanny01
 
 


Fanny!
Lehet hogy igy leirva tényleg hülyén hangzik, de azt próbáltam érzékeltetni, hogy mennyire mások a mai fiatalok, talán sosem volt ekkora az ellentét, hogy már az életmódjuk is más szinte mint a miénk!
Mi bujkálhat Benned?Menj el orvoshoz! Néha ugyis illik meglátogatni a házidokit!
Melinda!
Csak nem fog Bence megbukni? Remélem másra vonatkozott a "nem reménykedünk"!
Andrea!
Épp a Gekkora gondoltam, nekünk is dobtak be szórólapot, hát elképesztő, hogy szinte csecsemőkorban már "állapotfelmérést" akarnak végezni, nehogy mááá a gyerek le legyen maradva valamiből aztán hibáztathatod magadat, ha diszlexiás lesz :evil:
A kisfiadnak lehet hogy csak nem tetszett az ovi, vagy az óvónéni, ha a suliban jól teljesit.

Akkor mikor legyen tali? Ugy, hogy mindenki eljöjjön?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Andrea
Üdv itt újra!
Remélem nem fogsz olyan hamar eltűnni a topicból mint anno! Akkor még táblánk is volt – emlékszel? – épp csak beírtam az adataidat aztán nem nagyon jöttél már…
Engem is meglepett hogy ragaszkodtál az iskolakezdéshez – én inkább annak a híve vagyok hogy biztosan nem árt, ha a gyerek érettebben, idősebben kezdi a sulit.

Fanny
Egész meglepődtem amikor írtad hogy dohányzol, de látom már nem. Nagyon helyes! Nem mondod komolyan hogy felnőtt fejjel ilyen okok miatt rá lehet szokni??? Mert hogy kamaszkorban ezért kezdik el, az ok., de felnőttként – ez nagyon meglepett! Lényeg hogy leszoktál – jól tetted!!! :D

Melcsi
Gratulálok én is a 2 éves nagyfiúnak! A szobatisztasághoz meg külön is! :lol:
A tornához: egyszer már kérdezted ugyan ezt, le is írtam akkor is: Nem az a fontos hogy a gyerek korán csináljon valamit, hanem az, hogy még időben ahhoz hogy ne legyen egyéb lemaradása is a mozgásfejlődés lassúsága miatt. Mert ha nagyon csúszik pl. a mászás ideje, ha nem tud odamászni, megnézni, megfogni ahhoz ami érdekli akkor kimarad egy csomó tapasztalatszerzés, és ez már az értelmi fejlődésre is kihat. És ha minden mozgásos fázis csúszik pár hónapot, minden tapasztalatszerzés ideje kitolódik akkor komoly mentális lemaradást is okozhat. Ha akkor kezd valamit amikor az idegrendszernek már egészen másra kéne koncentrálnia, akkor a lemaradást egyre görgeti maga előtt és az egyre jobban és egyre több területen jelentkezik majd ahogy a gyerek nő.
Könnyen nem aggódik az akinek a gyereke mindent nagyjából időben csinál. Nálatok mindegyik gyerkőc időben forgott, mászott stb., így én sem aggódtam volna. Nekem mind a kettő későn csinált mindent, Levi még később mint Anna, és én már csak ilyen aggódós vagyok. Nálam ez szakmai ártalom is - sok olyat láttam hogy nagyon későn vitték a gyereket szakemberhez mert mindenki lebeszélte az anyát hogy ne aggódjon, a végén meg kiderült hogy komoly fejlődésbeli, neurológiai probléma hátráltatja a gyereket, amit ha időben észrevesznek, sokkal eredményesebben lehet kezelni. Szerintem fontos megnézetni, ha a gyanú felmerül, persze lehet az is hogy „csak” lusta, de mi van ha egyéb oka is van? Nem veszt semmit, legfeljebb nyer, ha gond van időben kiderül amíg jól korrigálható.
Egyébként azzal is egyetértek hogy jó hasznot húznak a túlaggódó anyukákból a Gekko és társai, nyilván nincs mindenkinek szüksége fejlesztésre aki odamegy, de azért ezt érdemes egy megbízható szakemberrel megnézetni, ha túl lassú a fejlődés. Egyébként Nálatok is látszik, milyen különbözően érnek a gyerekek, Emese beszélni kezdett korán, Luku meg a szobatisztaságban ügyes.

Regina
Azért vittem Levit neurológushoz, mert 3 hósan elkezdett átfordulni hasról ( vagy csak eldőlt? ) de aztán teljesen leállt, 7 hósan még semmit nem csinált ( előzőleg 6,5 hóig adtam neki haladékot, mert Anna is akkor kezdett forogni) és tudni akartam hogy „csak” lusta-e vagy van valami egyéb oka is? Végül 9 (!) hósan kezdett normálisan forogni, és 10 (!) hósan mászni, pedig már 7 hónapos korától járt a Dévényes. Ki tudja mikor kezdett volna magától, ha rá nem segítünk :!:
Én is azt tapasztaltam hogy Levi is minden kezelés után ügyesebb és aktívabb lett, Lánykád pedig biztosan hamar beindul ha már néhány kezelés után ennyit fejlődött. A keresztelőre sok finomságot sütöttél, ügyi vagy! Nálunk ugyan az a pap keresztelte mind a két gyereket, de míg Annánál egészen ünnepélyesre sikeredett, Levinél kapkodott, nem volt a helyzet magaslatán.
Egy ilyen sógornő aranyat ér! :D Ideje is van rá?

A drogtémához nem tudok hozzászólni, bízom benne hogy sikerül megóvni őket és tudok majd hatni rájuk.

Hétvégén ballagáson voltunk vidéken, Levi apósommal otthon maradt, a közel 70 éves papa nagyon ügyesen pesztrálta az unokáját. Anna a közel 2 órás ünnepélyt rendkívül ügyesen , fegyelmezetten állta végig, nem nyűglődött, csendben nézelődött, persze vigyáztam rá hogy túl sokan ne álljanak elénk és lehetőleg mindig kilásson a lábak között. Egészen meglepett hogy a 3 nyolcadik osztályból kb. 15 gyerek volt aki 8 éven át (!) kitűnő tanuló volt, őket kihívták és jutalmazták. Az én időmben osztályonként 1-2 kitűnő volt, itt meg osztályonként 5-8 gyerek!
A másik ami meglepett, hogy a nyolcadikosoknak szervezett iskolai bankett éjfélig tartott! :shock: Lehet hogy én vagyok túl maradi de szerintem egy 14 éves gyereknek bőven elég lenne 10-ig bulizni! És pont az iskolának kéne jó példával elől járni, a szülők úgyis sokszor túl lazán veszik ezeket a dolgokat. Szerintetek?

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Tali

melyik hétvége legyen?

Júni 20,

vagy 27?

Kérek mindenkit írja meg melyik jó!

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Icus!
de konkrétan mikor kezdhet aggódni a szülő? Ezt a gyerekorvosnak észre kell venni? Mondjuk olyannak, aki nemcsak oltáskor látja a gyereket.
Tali: nekem egyelőre mindkét nap jó! A szokott helyen?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


nálunk a nagyobbik fiam 2006-ban ballagott,a lányom meg 2007-ben és a bankett itt is éjfélig tartott.de itt nem féltettem őket,mert az of. is ott volt,meg jó helyen voltak,tudtuk,hogy hánytól-hányig,és hol,és mentünk értük.végül is egyszer ballag az általánosból mindenki.

mó73
 
 


Annak meg,hogy több kitünő gyerek van,csak örülni kell!!!Nekem 5 iskolás gyerekem van,és csak a 4.-es egyedül aki mind a négyszer kitünő lett.Remélem így is marad az eredménye.A többi meg 4,2 körüli.De az se rossz.

mó73
 
 


Ma kiruccantunk az állatkertbe,Alexnak nagyon tetszett,egy-két kép: Kép Kép Kép Kép

mó73
 
 


Sziasztok!

Melcsi, a gyerekorvos szerintem nem tudja megállapítani az ilyesmit. Balázsnak fejlesztő pedagógus az egyik óvónénije (ezt hetente többször közli) és mégsem vette észre hogy a gyerek mozgásával baj van.

Végül is a beszédfejlődés miatt aggódsz csak?


Azért azon túlmutatott a dolog hogy csak az ovi "nemszeretete" miatt volt rossz Balázs teljesítménye. Az önfegyelme borzalmas volt, dührohamot kapott ha egy játéknál nem ő nyert, nem tudott hintázni sem egyedül, biciklizni még ma sem tud. Most már legalább meg akar tanulni. Merev, tüskés kisfiú volt, semmit sem akart megpróbálni, mert "én ezt úgysem tudom". Valószínű a kudarctól félt. Már azt is elviseli ha valamiben nem ő az első.

Azért ragaszkodtam hogy elkezdje az iskolát mert 2001. októberi, így is 7 éves volt iskolakezdéskor. Meg ragaszkodtam a tanító nénihez is.

Mó, gratulálok a gyerekek jó bizonyítványához! Nekem egyik se kitűnő - nem is lesz soha (a készségtárgyakkal küzdenek). Jók a képek! Én csütörtökön akarom kivinni a kicsiket az Állatkertbe.

Icus, a táblára még emlékszem, az okra hogy miért nem írtam többet már nem. Valahogy így alakult. Azért időnként olvastalak Benneteket, a Te írásaidat is nagy érdeklődéssel olvastam, utólag is gratulálok a két gyermekhez!

Fanni, irigyellek a türelmedért és megértésedért a fiaiddal kapcsolatban. Bár az enyémek még kicsik, de én egyáltalán nem vagyok megengedő ha a tanulásról van szó. Ezen mindenképpen változtatnom kell ha azt akarom hogy felnőttkorukban is szóba álljanak velem. Jó hogy leszoktál a dohányzásról!

Sziasztok
Andrea
galagonya65
 
 


Sziasztok

Mozgásfejlődésről már kifejtettem a véleményemet, ami az, hogy szerintem is most sokan átesnek a ló túloldalára. De ami biztos, hogy a mozgásnak hatalmas szerepe van minden életkorban, és azt is elfogadom, hogy az agy úgy tud egészségesen fejlődni, ha minél többet mozog a gyerek. Nagyon fontos a hintázás, labdázás. Ez biztos, hogy igaz. De szerencsére a 17 hós korában elinduló Hannámat felmérte az óvónéni, és hálistennek nincs semmi lemaradása.
Idősebb korban pedig: hallottam egy mondást, ha nem gyötröd meg a tested, majd a tested gyötör meg téged. Mondom ezt én ugyebár... nagyon kellene a mozgás, csak idő lenne rá több...

Sajnos, ez az egyik hátránya annak, ha későn szül valaki: nagyon nehezen tudjuk elfogadni azt a ritmust, amit a mai fiatalok diktálnak... Kapaszkodjatok meg: a fiam 5-kes osztályában többen "járnak" egymással, és a szünetben ott smacizgatnak... Ehhez képest Icus a nyolcadikosok éjfélig tartó bulija szerintem csekélység... Sajnos, az én fiam is sóvárog, szeretne ő is csajozgatni, de hiába adunk neki tanácsokat, egyenlőre még nem sikerült felcsípnie senkit :) De most a férjem megvigasztalta, hogy nem érettek még ehhez, és azok a fiúk, akik most csajoznak, nem is tudják, mi a jó igazán a nőkben, és lehet, hogy nagykorukra buzik lesznek :lol: :lol: Ettől megnyugodott a fiam, és teljes gőzzel csak a bicajával foglalkozik. HÁLA AZ ÉGNEK...

Fanny, én meg azon lepődtem meg, hogy mennyien dohányoztak a környezetedben. Mi épp azt beszéltük a férjemmel, hogy alig van olyan ismerősünk - szerencsére - akik cigiznek. Sőt, egyre több az olyan ismerősünk, aki nem is iszik, de semmennyit sem :shock: Na persze mértékkel, de szerintem olyan jó dolog barátokkal borozgatni, vagy meginni egy fini koktélt. Nem beszélve télen a jó kis forralborról 8)

Iskolaérettség: Marci fiam 5 éves korában magától megtanult olvasni, de olyan szinten, hogy az oviban szólt az óvónéni, hogy még az írott szöveget is elolvassa (ezt fogalmam sincs hogyan csinálta), viszont decemberi gyerek lévén ugye mindenképpen évvesztes volt. Viszont kapaszkodjatok meg: nagyon sokmindenben le volt maradva, mert a legtöbb gyerek majdnem 8 évesen megy manapság iskolába. Hiába volt jó magyarból, pl, sokkal lassabban öltözött mint a többi gyerek, és a focin is egyértelműen látszik az azonos korcsoporton belül, hogy ő decemberi. Szóval szerintem leghamarabb 7 évesen szabad engedni suliba, mert nagy lesz a lemaradása.

Fanny, nekem ha ilyen rossz a közérzetem, mindig Panadolt, Rubophent vagy valami ehhez hasonló "csodaszert" vetek be, nekem be szokott jönni. Múltkor ettem fagyit, és azóta 1 hónapja! köhincsélek, már nagyon unom.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Na véletlenül elküldtem, ne haragudjatok, visszaolvasva mindig rájövök, milyen igénytelenül írok, de mentségemre szolgáljon, hogy mindig itt ugrabugrál egy gyerek körülöttem, és nem zavarja őket, hogy mást csinálok, ugyanúgy dumálnak hozzám :lol: :lol:
Szóval akkor elköszönök: sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Megvolt az első fürcsizés :) Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Szerintem ,ha valaki nem évvesztes menjen vagy mehet nyugodtan 6 évesen suliba,az én fiam februári,hát ő menni fog,semmi értelme azt oviba tartani,aki iskola érett,aki 8évesen megy ,az nem véletlen.....

mó73
 
 


Mó!
Elfelejtettem irni Neked, hogy hatalmas gratula a gyerekid kiváló teljesitményéhez! A képek is nagyon jók, nekünk is el kell már menni az állatkertbe, de vasárnap a tömegtől, nyáron meg a melegtől irtózom...
True!
Nagyon jó a medencétek, és benne pancsolók is :D
Én nagyon korán, 22 évesen szültem Mátét, és néha érzem, hogy milyen mások vagyunk! Mi lesz a kicsikkel?
Az én gyerekeim szerencsére mind "évnyertesek" igy nem kérdés, hogy mikor mennek iskolába. Lukut sem fogom hamarabb engedni, hiába csak 12 nap a "hátránya", Neki ez előny lesz.
Andrea!
Igen, a beszéd miatt aggódom, mozgásban kenterbe veri szinte Emesét, már féllábon próbál ugrálni, 16 hónapos kora óta bukfencezik, az ugrálóban már tavaly ősz felé tudott ugrálni, hintázik, csuszdázik, kuszott, mászott, szóval ezen a téren oké. Máté is későn kezdett beszélni, de voltak is tanulási nehézségei, a szövegértése pl. béka segge alatt, és ez mindent vitt persze. Voltunk Vele dyslexia vizsgálaton, de azonkivül, hogy azt mondták, "határeset", nem csináltak semmit, és ezelőtt 12-13 évvel még nem kapott ez a dolog akkora nyilvánosságot, mint mostanában. Felnőtt ezzel a problémával, az egész iskolai előmenetelre kihatással, és emiatt talán mindig is utálta az iskolát. Ő dolgozni szeret, és azt nagyon!
De mi van, ha Luku is valami rejtett ok miatt nem akar rendesen beszélni? Meddig lehetek türelmes? Erőszakot sem akarok elkövetni Rajta valami fontoskodó tudorral.
Regina!
Neked sem irtam, hogy remélem, Évi hamar tullesz a mütét megpróbáltatásain. Mekkora a sérv, okoz panaszt?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi! Szerintem a kései beszéd önmagában nem utal semmire. Bár erről Icust kellene megkérdezni, de úgy tudom, a mozgás fontosabb ilyen téren. Nálunk volt olyan kisfiú az oviban, aki 3 évesen sem beszélt. Pár hónap alatt megtanult.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Melcsi
Icus nagyon jól leírta a késői mozgásfejlődésről a lényeget. Én csak a magam részét írom. Először is én tipikusan nem-izgulós-anyuka vagyok. Nem is hasonlítgatom a picit mások gyermekéhez (csak a saját nagyjaimhoz - de ez talál természetes is). Azt tudom, hogy 3-6 hó között általános, hogy forogni kezdjen a baba. Van aki később, de azt nem tudhatom ugye, hogy későn fog forogni vagy kihagyja. Ha kihagyja, akkor később esetleg tanulási nehézségei lehetnek, persze az erre vonatkozó statisztikákat nem ismerem. De! Ádám egyáltalán nem forgott és akkor ez nem is izgatott, mert ugyanakkor 5,5 hósan stabilan ült, tehát produkált valamit. Aztán tavaly, 14 évesen a magyar tanár javaslatára elvittem a nev.tanba felmérésre és az derült ki, hogy dislexia és disgráfia maradványtünetei vannak, de nem mondták ki, hogy dislexiás, disgráfiás. Én tehát megtaláltam a saját "statisztikámat". Ádám kihagyta a forgást, most pedig vannak tanulási nehézségei. Ha mindez megelőzhető azzal, hogy pár alkalommal átgyömöszkéli egy Dévényes és én is tornáztatom, akkor feltétlenül megéri az idő/fáradság/pénz.
A beszéddel kapcsolatban: a fiúk állítólag tényleg később kezdik. Talán Icus ír majd nekem valamit jó tanácsot.

Fanny
Hú, ez elég meredek! Te direkte szoktál rá a dohányzásra? :shock: Jaj, én nagyon cigi ellenes vagyok és a mi környezetünkben nagyon kevesen füstölögnek. A barátok közül senki, pedig elég sokan vannak, de a rokonok közül már igen (mindkét tesóm!) Azért viszont nagyon ügyes vagy, hogy le tudtál szokni!!!


Azért nem egészen úgy van, hogy az évhalasztókkal gond lenne!!! De ebben is Icus a „szakember”. Én csak annyit jegyeznék meg, hogy az iskolaérettségi vizsgálódásnál a legtöbb 6-6,5 éves gyermek persze megfelel, iskolaérett, mehet is suliba. De ott csak bizonyos dolgokat néznek. Pl. szellemi érettség, fizikai érettség, de egyáltalán nem nézik az érzelmi érettséget és olyan ügyességbeli dolgokat, amit true is írt. És ami még fontos: aki halaszt, az +1 évig önfeledt gyermek maradhat és jó sokat játszhat még. És ahogy Icus mondta: ma már nem évvesztesek, hanem évnyertesek vannak. Persze akad, aki tényleg annyira ügyes mindenben, hogy alig várja: mehessen. És persze olyan is van, hogy az óvoda nagyon gyenge, mondjuk csak gyerekmegőrző, úgyhogy nem lenne előnyére a +1 év. De általánosságban szerintem is jobb, hogy 7 évesen megy a gyerek iskolába.
Igaz, kissé „hazabeszélek”, mert nekem mindkét nagy az év első felében született és vártam velük. De nem bántam meg. A fiúknál különösen fontos, hogy az íráshoz szükséges finom mozgások kialakuljanak és ez 6 évesen még nem mindig okés. Én Ádival ezért is vártam, pedig az oviban egy gyermekpszichológus felmérte őket és kimagasló eredményt ért el. Mégis sok dologban ügyetlenke és lassú volt. Évinél pedig két fő szempont volt: az egyik a tanító néni, akire érdemes volt várni, mert szenzációs pedagógus, a vele töltött 4 év meghatározó lesz a kislány életében, a másik pedig, amit a szakember a egyszeri felmérés 1,5 órájában nem látott, csak az óvónő és a szülő: nagyfokú szétszórtság, felületesség, egyfajta elvarázsoltság – és ez a heti 5 x 4 tanítási órában már okozott volna gondot.
És még egy érdekesség. Az egyik barátnőm fejlesztőpedagógus és az iskolájukban az igazgató minden évben kér egy felmérést arról, hogy a tanulási nehézség mivel hozható kapcsolatba. A tanulási nehézséggel küzdők szinte mindegyike 6 évesen kezdte az iskolát, a 7 évesek között alig akad probléma. De természetesen nem minden 6 évesen kezdővel lesz tanulási gond, de akinél van, annál az egyik ok, a korai iskolakezdés. Persze ez csak 1 iskolára vonatkozó statisztika, de azért szerintem beszédes.
Bocsi, hogy ilyen sokat írtam erről, de én a másik oldalról nézem ugyanazt. Szóval ez az én verzióm.

Tali:
Nekem inkább a 27-e lenne jó!

Képzeljétek! A kislányunk már tud tapsikolni! Olyan aranyos, ahogy összeüti a kis kezecskéit!!! :D :D
És ma reggel pucérkodott egy kicsit hason fekve és egyszer csak látjuk, hogy nyomott egy szép hosszú barnát. :lol: Olyan volt, mintha farka nőtt volna.... :lol: :lol:

Szép napot mindenkinek!

Kép
regina3
 
 


Melcsi!
A sérv csak jobb oldalon van. És már 3 éves kora óta, de vártuk, hogy kinője! :oops: Semmilyen problémát nem okoz, pusztán látszódik. Van, hogy napokig elő sem jön, de ha igen, akkor kizárólag este, amikor már "fáradtabbak", gyengébben az izmok és hagyják kitülemkedni. Más "típusú" orvost is megkérdeztünk, de erre csak a műtét ad megoldást.

Kép
regina3
 
 


Sziasztok!

Hát, kedves, korosodó anyukák( remélem érzékelitek a szarkasztikus hangvételt), kezdjétek pallérozni az idegrendszereteket, mert ha már most nem tudtok "lépést tartani" a gyermekekkel mi lesz majd 10-15 év múlva??? Hogy mind ezt miért írom? Tudvalévő, hogy ezen a héten szóbelizik a gyermekem. Miután l betűs a neve, megmondták előre, hogy ma fél tízkor fog sorra kerülni. És most ne hogy azt gondoljátok,és elkezdjétek mesélni, hogy "amikor én érettségiztem, már fél nyolckor ott toporgott az egész osztály matrózblúzban, izzadó tenyérrel vártuk a sorunkat és a kijövőket kérdezgettük, hogy mi volt...", mert ehhez képest az én kisfiam fél nyolckor nagy kényelmesen ment zuhanyozni ( még isteni szerencse, hogy nem 9-kor), hallottam én, hogy marhára csörög a telefonja, én is készültem, csörög a telefon, egy kolleganőm hívott, közben pittyog a telefonom, 3 nem fogadott hívás, na, ki a fene nem bír magával fél nyolc után 5 perccel? Visszahívom, hát az osztályfőnök: Hol van a Gábor? Mondom a fürdőszobában. HOL???????????? Igyekezzen, mert 8kor kezdődik a szóbeli. Persze, udvariasan megköszöntem, szólok a gyereknek: te, az ofő, hívott, hogy 8 -ra ott kell lenni.
Válasz:MI, ez megőrült???????? ( és teljes felháborodással) kikelve magából, hogy neki tegnap nem ezt mondták.( Meg se fordult a fejében, hogy attól hogy fél tízkor kerül sorra még 8 -ra nyugodtan odamehet.) Gyors öltözés, szóltam az apjának, hogy dobja el a gyereket a suliba ( gyorshajtásban mégiscsak rutinosabb), erre én is kaptam,( mármint a gyerektől) hogy nem kell őt GARDÍROZNI, el tud ő menni. Úgyhogy 7,50-kor egyik kezében a szendvics, másikban a slusszkulcs elviharzott.
Na, ehhez kellenek az idegek. (többek között)

Nem is gondolok bele, hogy mi van, ha nem ilyen lelkiismeretes az ofő és nem telefonál, akkor simán, "nem jelent meg"az érettségin és passz.

Na, így indult a napom. ( azért negyed kilenckor felhívtam az ofőt, hogy beért-e a gyerek, és mondta, hogy már bent van a teremben, tehát tényleg nyolckor kezdett)

Melcsi!

Ebben a mozgásfejlődéses dologban azért lehet valami, amiről a lányok írnak. Nekünk tényleg nagyon régen voltak kicsik a nagyok. ( de érdekes ez a mondat, de remélem érted)Akkor még nem foglalkoztak ezekkel a dolgokkal, de így visszagondolva az én nagyobbik gyerekem sem forgott (egyáltalán) nem mászott (egyáltalán), későn, két éves kora után kezdett beszélni és volt is gondunk a tanulással. Viszont dolgozni nagyon szeret és szorgalmas. Van hogy reggel héttől este hétig a műhelyben van.
Szóval, szerintem ebben a mozgásfejlődéses dologban is meg kell találni az aranyközéputat.

Mó!

Szerencsés vagy, hogy ilyen jó tanulók a gyerekeid! Én nagyon irigylem a jó tanuló gyerekek szüleit!

True!

A medencés kép nagyon klassz!

Írjatok ilyen jó sokat, mint tegnap!

Éva
fanny01
 
 


Hát végül is az én fiam februári szóval nem pont 6 évesen megy najd suliba,hanem februártól-szeptember az 7 hónap,több,mint fél év,tehát bő 6és fél az pont jó,mert ha várnánk egy évet 7és fél,én azt sokallom nagyon.de mindenki döntse el maga mikor engedi a gyerekét suliba.

mó73
 
 


Fanni, milyen lett a fiad eredménye?

Szerintem nem ő a hibás a reggeli kezdéssel kapcsolatban, miért nem mondta az of. hogy mindenkinek 8-ra ott kell lenni. Félinformáció már megint, számtalanszor tapasztalom a fiúk iskolájában.

Andrea

Kép
Kép
Kép
galagonya65
 
 


Andi!

Egy kicsit én is ezt éreztem reggel, hogy a fenébe, miért nem mondták meg egyértelműen, hogy hányra kell menni. mert nem is az volt, amire én gondoltam, hogy ugyan fél tízkor fog sorra kerülni, de azért mindenkinek ott kell lenni nyolcra, hanem már nyolckor be is kellett mennie.
Csak pár mondatot beszéltünk délután, irodalomból Dérit húzta, jól elmondta, kérdeztek, tudott válaszolni, töriből a földrajzi felfedezések kora volt, az könnyű, a matekról csak annyit mondott, hogy megcsináltam a példákat. Eredmény hírdetés nem ma lesz. Ennyit tudok még csak, de legalább túl vagyunk rajta.
Na, megyek is haza.
Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!

True
Na ezt jól megkaptam… amúgy igazad van, és nem akarom majd azt emlegetni a gyerekeimnek hogy „bezzeg az én időmben” – mert ettől minden kamasznak feláll a szőr a hátán …
A férjed milyen jól megoldotta a csajozós ügyet…
Klassz a medencétek, én csak irigykedek. Talán a jövő nyarat már mi is kertes házban töltjük…


Mo
Igazad van a bankettel kapcsolatban hogy ott jó helyen van, ott vannak a tanárok, nem is ezt kérdőjelezem meg, csak úgy gondolom hogy az iskolának nem kellene legalizálni a szülők felé az éjfélig tartó bulizást.
Az hogy sok kítűnő van valóban örömteli, feltéve hogy az osztályzat a tudást mutatja. A rokon kislány esetében én sokszor meglepődök hogy mire kapott 4-5 ös jegyeket, nagyon sok fehér folt van a tudásában.

Fanny
Ne haragudj de így elolvasva nekem elég vicces volt a reggeli jelenet… gondolom Te nem nevettél… az ofő tényleg rendes volt! Jó hogy túl vagytok a szóbelin, majd írj ha megtudjátok az eredményt.

Melcsi
Megkésett beszédfejlődésűnek a 3 éves korig nem beszélőket nevezik, addig még van időtök. Azért azt érdemes lenne megnézetni, hogy hallása teljesen rendben van-e ( elhúzódó hurutos állapot szokott problémát okozni) nem csak az a lényeg hogy hall-e hanem hogy mennyire tisztán észleli a beszédhangokat. Amit még tehetsz, hogy sokat mesélsz, mondókázol neki, de RÖVID és EGYSZERŰ mesét, versikéket, gyerekdalokat, amit könnyen meg tud ő is jegyezni és könnyű neki is mondogatni veled. ( Tudom én hogy a Süsü a kedvenc de mellette legyen sokszor Csigabiga, Töröm töröm a mákot, Hinta Palinta és egyéb hasonló, egyszerű, jól ritmizálható mondóka) Ezek gyakran meghozzák a beszédkedvet. Emese nyilván a hosszú, bonyolultabb szövegeket igényli de Lukunak jobb az egyszerűbb, amiben sok ismétlődés van, ez fontos!
2 évesen még nincs ok aggodalomra. Ismertem olyan gyereket aki 2,5 évesen kezdett beszélni és 3 éves korára már szebben beszélt mint az átlag. Szerintem Luku is hirtelen fog beindulni.

Melinda
Végre hogy Te is jelentkeztél, jössz a Talira?


TALI:
nekem is jobb lenne 27-én. Ebben maradhatunk? Szerintem a Széchenyi kert jó lenne, ha Nektek is megfelel. Ugye mindenki jön??? :lol: :lol: :lol:

Ha valaki elfelejtette volna:
Aki a belváros felöl jön, a Kossuth Lajos utcán ér be Csepelre. Azon menni kell egyenesen, elhaladni baloldalt a buszpályaudvar mellett majd 2 buszmegállónyi távolság múlva szintén baloldalt feltűnik egy új ( felújított) drapp márvány borítású épület, az SZTK. (Jobboldalon pedig a Csepel Plaza látható) Az SZTK után van egy pici park, közvetlenül ez után kell balra kanyarodni a Széchenyi utcán, és azon menni néhány buszmegállónyi távolságot a 48-as busz vonalán. Baloldalt hamarosan feltűnik a Rákóczi kert, zöld kerítéssel, el sem lehet téveszteni.

Ha valaki az M0-s felöl jön, akkor ő a II. Rákóczi Ferenc úton ér be Csepelre. A csepeli Tesco-t és Aral kutat elhagyva a következő lámpás kereszteződésnél jobbra kell fordulni az Erdősor utcára és rögtön utána balra a Kossuth Lajos utcára. Onnan azt hiszem a 3. keresztutca jobbra a Széchenyi utca, azon ki egyenesen a Rákóczi kertig.

A topic 90. oldalán fotók is vannak a Rákóczi kertről, az új tagok kedvéért írom, ha van kedvetek gyertek.

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Icus!
Tegnap voltunk a 2 éves státuszvizsgálaton, ott a védőnővel is átbeszéltük a dolgot, és arra jutottunk, hogy mivel a nev.tan-ban is csak ügyelet van nyáron, és amugy sem vagyunk még elkésve, várunk szeptemberig, és ha nem történik változás, akkor lépünk. De itthon teszteltem, leesett valami, "paff" mondta Emese, Luku ismételve utána. Akkor én belekapaszkodtam ebbe a szóba, és különböző magánhangzókkal végigpróbáltam. Ő nézett engem, a karomban tartottam, és végigismételte az összes magánhangzóval hibátlanul. Később persze jött egy busz, "paa" mondta felderülve, Emese kijavitotta: busz! Ő meg rávágta ujra, hogy paa. Igy tehát azt gondolom, csak várat magára a beszéd, és el is fog jönni. Egyébként hallja a suttogást is ,sőt utánozza, ha Emese alszik pl. Szoktam ritmizálni is, nagyon szereti, pl. lépcsőzés közben "lassan jár a csigabiga", és a hinta-palintát is, és hibátlanul utánamdünnyögi ritmusban. Hát majd meglátjuk.
Tali: jó a 27., délelőtt kezdünk, ugye, ahogy szoktuk?
Fanny!
Ismerős helyzet :? Hihetetlen a nyugalmuk! Én aznap hajnaltól már járkáltam mint a fába szorult... Igen, ők már mások.
Hihi, mi lesz velünk mire a most kicsik ekkorák lesznek?
Na most futok mert van 1 csomó dolgom, de ha tudok visszajövök.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

A találkozóra mi is szívesen mennénk. A 27. nekem is jó.

Melcsi!
Sajnos jól gondolod, persze végül a bizonyítványba is az az eredmény került. Mivel jövő héten úgyis találkozunk, majd mesélek. Van mit.

Éva!
Mi van a fiaddal? Veled izgulok.

Melinda
fermel
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az invitálást, ezt a talit kihagyom. Jó szórakozást!

Éva, fiad ma miből vizsgázik? Végül mi lesz a további tervekkel?

Melcsi, ez jó megoldásnak tűnik, lehet hogy szeptemberben már el se kell menni a nev.tan.-ba.

Egyébként az alapozó terápiával ha mást nem is adtam Balázsnak csak azt hogy önbizalma lett, nem fél az előtte álló feladatoktól, sikerélménye van, már bőven megérte a dolog.

Dávid is kezdi ősszel, vele más gondok vannak. Neki a mozgásával vannak gondok: elesik a saját lábában, a küszöbön, két hete úgy eldőlt a biciklivel (álló helyzetben) hogy kiütötte az egyik fogát. :( :(

Éva, Melcsi! Nem biztos hogy a fiaitok boldogabbak lennének egy papírral. Végül is jelenleg megtalálták a helyüket, örömmel dolgoznak, ha mégis tanulásra adják később a fejüket nyugodtan megtehetik.

True, jó a medencés kép, mi még csak várjuk hogy a miénk felmelegedjen. Bár nagy lehülést mondanak a hétvégére.

Ma a kicsiket elvittem az Állatkertbe (előtte a Játszóházba) és a Vidám Parkba. Én elfáradtam, ők nem annyira...
Beléptünk az ajtón és Dávid megkérdezte hogy: 'Anya, társasozunk?' Halkan sikoltottam magamban.

Sziasztok
Andrea

Kép
Kép
Kép
galagonya65
 
 


Sziasztok

Fanny jót nevettem a sztoridon, persze megértelek, hogy nektek nem volt ennyire vicces ... Az én fiam kb. 1 hónapja iskolatáska nélkül ment el iskolába.... Nálunk a reggel mindig bolondokháza, ő is segít macskákat etetni, a kicsik cuccát kihordani, garázst, kaput nyitni-csukni kukát kirakni stb... így a nagy rohanásban csak épp a saját táskáját hagyta otthon :oops: :oops: Amúgy tök jó tanuló, csak épp szórakozott professzor, ez van. Sokat kell ellenőrizni. Többet, mint amire időm van :? Regina, nem akarlak vigasztalni azzal, hogy ez nem biztos, hogy kinőhető... Nagyon sokat beszélgetünk erről az ofővel, Ranschburg válaszait is szoktam olvasgatni, szerinte ők a "micimackó" gyerekek.

Andre a medence ma már szerintem kb. 23-24 fok lehetett, már én is belementem 8) a gyerekek már hétfőn, akkor még hidegebb volt. Ha letakarod éjszakára, nem hűl ki nagyon. Azon is jót nevettem, hogy halkan sikoltottál :lol: :lol:

Melcsi, szerintem semmi gond Lukuval, csak helyette Emese elmnd mindent, így ő nem tartja ezt fontosnak :P

Icus, remélem, nem sértődtél meg, nem állt szándékomban.

Sajnos én talira tuti nem tudok elmenni, de érezzétek jól magatokat. Írhatnátok erről a helyről bővebben, hogy milyen . A mi topicunkban sajnos már lassan 3 éve nem tudunk egy épkézláb talit összehozni szívesen veszem a tapasztalatokat, tanácsokat.

sziasztok rohanok tovább

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True
Persze hogy nem sértődtem meg, nem vagyok sértődős, csak lemaradt a smile :lol:
A Rákóczi kert egy csepeli művelődési ház, nagy zárt, füves kert, gyerekeknek van hinta, homokozó, pár fajáték, van kézilabdapálya, van wc a parkban, vannak fix és mobil padok. Az épületben van kicsi és nagy terem ami előre lefoglalható, ezt bérelni kell nem tudom mennyiért. Szerintem ilyen talikra éppen jó hely, főleg jó időben a kert. Nézd meg a fényképeket a 90. oldalon

Melcsi
Ez jó ötletnek tűnik, a nyáron szerintem úgyis beindul a dolog, Emese mellett biztos nehéz szóhozjutni…
:lol:

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Sziasztok!

Rohanok, mert negyed tízkor indulok egy értekezletre, csak nem bírtam megállni, hogy ne olvassalak el titeket.

Köszönöm az érdeklődést, az én gyermekem csak szerdán szóbelizett, 3 tárgyból(tavaly már kettőt megcsinált), így túl van az érettségin, jövő héten lesz az eredmény hírdetés, végül is nagyjából sejti az eredményeket, de azért megvárjuk a hivatalos végét.

A jövőjével nem tudom mi lesz, most nagyon úgy tűnik, hogy Hollandia, de aztán majd meglátjuk...

Olyat az én gyerekem is csinált ( a nagyobbik volt olyan, negyedikes)hogy táska nélkül indult el a suliba, pedig ő nem foglalkozott annyi mindennel indulás előtt, csak szimplán unta az egészet.


Melinda!

Sajnállak a gyerek miatt, én aztán tudom, hogy milyen csalódottság érzés tud urrá lenni az emberen.


Talival kapcsolatban én szándékosan nem nyilatkoztam, biztos meséltem, hogy tavaly milyen megjegyzést tett az uram ( "lesz még valaki rajtad kívül, gyerek nélkül?")evvel teljesen elvette a kedvem és hát az is igaz, hogy beültette a bogarat a fülembe, úgyhogy...

Jó hétvégét, Éva
fanny01
 
 


Fanny
Viszont egy csomó különböző korú és nemű babát dajkálhatnál non-stop.... :shock: úgyhogy....
vagy hozhatnád az unokádat!!! Egyébként hány hónapja volt 1 éves??? A vonalzót nem lehetne átállítani???

Kép
regina3
 
 


Fanny
Szerintem is hozhatnád az unokádat. De ha egyedül jössz az is jó. Naaaa.... :lol:

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Fanny!
Nehogy már ne gyere! Légyszives gyere, várunk!!! Én külön is!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!


Na, meg volt ma az eredmény hírdetés!

Magyar nyelv és irodalom 5
Történelem 4
Matek 2
Tavaly:földrjaz, 3 angol 4)

A matekot egy kicsit sajnálom, hogy nem sikerült a hármas, de végül is a tovább tanulás szempontjából mindegy.
Ez így 298 pont, ami az államilag finanszírozott képzéshez mindenhol kevés, a költségtérítéseshez pedig csak az ELTE képzéseire nem elég, bárhová máshová elég.
Elég bonyolult ez így leírva, de gondolom a "nagy gyerekesek" értik, a kisgyerekeseknek ez meg még olyan messze van, hogy addig százszor megváltoztatják a felvételi eljárást.

Nagyon megdicsérgettük, felbontottunk egy pezsgőt, és már el is rohant bankettezni.

Nagyon büszke vagyok, tudom, hogy a jó tanuló gyerekek szüleinek ez egy természetes gondolat( hogy majd egyszer leérettségizik a gyerek), de én még 2 évvel ezelőtt se sok reményt fűztem hozzá.

Éva
fanny01
 
 


Éva!

Rengeteg beszélgetni valónk van. Én is nagyon várlak.
Az együttérzés nagyon jól esett. Köszönöm.

Melinda
fermel
 
 


Melinda!
Sajnálom hogy megint el kell játszanotok ugyanazt a sémát. Csak matekból bukott? Hogy áll a pótvizsgához?
Fanny!
Nektek meg nagy gratula! Ne foglalkozz a matekkal, képzeld az én érettségi jegyeim ugy néznek ki, hogy magyar, angol, töri, földrAJZ 5; matek 2 :oops: De még csak ki se nyitotta senki rajtam kivül az érettségi bizonyitványomat. MIlyen szerencsétek van ezzel a gyermekkel, hogy magától nekiállt tanulni,nagyon is érzékelem, hogy ez ebben az esetben nagy teljesitmény.
Na szóval akkor jössz, ugye?
Andrea!
Nem tudtok eljönni? Igazán jó kis csapat, a gyerkőcöknek akadna játszótárs bőven.
Mó!
Ti eljönnétek? Szivesen megismernénk Benneteket is!

Ma a tescós bevásárló kocsiba ugy belerugtam, hogy az egyik lábamujja csupa vér lett, és nagyon fáj. Mindenki gyászos képpel szemlélte vérző sebemet, Emese pedig rögtön konstatálta: "Pont a bal mutatóujjad! Most nem tudsz mutatni vele!"
Valamint: a lányom megmondta, hogy vegyek én olyan "hajkiegyenesitőt" amit Ő látott a tévében, hogy nekem is szép egyenes legyen a hajam :lol: :shock: Az mellékes Neki, hogy többezer Ft-ot hagyok alkalmanként a fordásznál, hogy bedauerolja a béna egyenes hajamat :lol:
Na jó éjszakát!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!


Melcsi!

Hát, ez a csaj halálos! Ha, hazajön a férjem felolvasom neki is.
Éva
fanny01
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: