Új privát üzeneted érkezett!

Nikcsi!
végül nem mentem be, mert átmentünk a másik DM-be és me, volt kedvem meg időm visszajönni

az állatorvos itt nálunk a CSalád utcában van, már többen dícsérték, de most oda mentem Lucát beoltatni és teljes kiszolgálásban és kényeztetésben volt részünk, még Enikő is kapott ajándékot a dokibácsitól :)
szilvamag
 
 


Nikcsi
Átnéztem az összes mail-t és még én sem kaptam meg az új táblát.

Boglárka
Fogalmam sincs, hogy tudunk-e menni holnap vagy sem. Az a helyzet nálunk, hogy Dorináért kell mennem a suliba, de még nem közölte velem, hogy hányra érjek oda.
Késő délután pedig már nem szívesen mennék, mert Jajót már 6-7 között fürdetem és megy aludni, hogy maradjon időm Sárára.
hmmc
 
 


Nikcsi
Köszi megkaptam a táblázatot. :D

OK pogi, lássuk mi sül ki. :lol:
Buli 2, de inkább 3 felé szokott elkezdődni, miután kialudták magukat a gyerkőcök.
Az emeletet aki, nem tudja: IX.em / 49, kaputelefon: J u t k u s z - M e t z
boglarka
 
 

 
 

Szilvi
Az rendelő most nyílt? Vagy eddig, hogy-hogy nem oda jártatok?

Hmmc
Pedig tuti elküldtem, de küldöm újra!

Ki kér még új táblázatot?
nikcsi
 
 


Ezek a tücsökzenés 2 perces beszélgetések mindig annyira kuták-furcsák, mert ti kifelé, mi meg befelé, mindezt gyerekekkel.
Szóval: holnapi buli: viszem Vilmost angolra és elvileg csak olyan negyed 6 felé érnénk oda legjobb esetben. Akkor meg már nemtom mennyire van értelme, meg aztán vacsit csinálok ilyenkor, hogy mire jön haza az uram, meleg étel várja. Aztán fél 7 felé szoktunk együtt vacsizni.
Mamabuli: ahogy mondtam Tücsökzenén, Teus nagyon necces mostanában. Küzdünk a jobb felső 5-össel. Hétfőn annyira készen volt a kiscsaj, hogy 1 órán át próbáltam altatni délután, énekelve, hátit simogatva, sétálva. Végül rajtam aludt el sírósan. Annyira begőzölt, hogy nem volt hajlandó bevenni a homeós bogyót sem. :( Pedig ezzel nem szokott gond lenni.
Szóval, nemtom el tudok-e menni, mert az férjemnek nagyon sok munkája van most (is), hozza haza estére és a hétvégén meg el akarunk menni moziba, vagyis jó lenne, ha így esténként be tudná fejezni. Ha jól halad a melóval és a kölkök se kiborítóak, akkor van esély, hogy elmenjek, de ez csak pénteken derül ki. Lécci mondjátok meg, hogy mikor és hová mentek és legfeljebb csatlakozom. Köszi.

Off: éppen ebédeltünk Teussal ma, amikor csöngettek. Egy férfi és egy nő állt a kapuban. Azt mondták, hogy egy koraszülött és rákbeteg gyerek alapítványnak gyűjtenek. Mondtam nekik, hogy elég rossz tapasztalatunk van sajnos ezekkel a gyűjtésekkel kapcsolatban, mert eddig mindig adtunk, de a cég nevében és soha nem küldték az ehhez szükséges papírokat utólag, bármennyire is megígérték.
"Ja, ez cég?" - kérdezték. Rájuk hagytam, hogy az. "Mi nem tudunk semmilyen papírt adni, mi csak magánszemélyektől gyűjtünk." - mondta a nő és sandán mosolygott. Totál nyilvánvaló lett, hogy csalók. Mert ugye egy alapítványnak nem mindegy hogy magán vagy céges adomány? Pénz, pénz. Ha igaz lett volna a sztori, akkor örült volna a céges pénznek is és lett volna hozzá dokumentje.
Az is gyanús lett, hogy miért koraszülött és rákbeteg gyerek alapítvány egyszerre. Külön-külön is épp elég nagy falat a kettő. Nyilván azért, mert egy apró bébi vagy egy halálos beteg gyerek mindenkinek megindítja a pénztárcáját. Tutira akartak menni, hogy egyszerre a kettő.
Azon gondolkodtam, hogy milyen karmát vonz be az, aki visszaél az emberek érzelmeivel és beteg / koraszülőtt gyerekekre hivatkozik hazug módon. Lehet, hogy a következő életében valósan házalnia kell majd, hogy megmentse a saját gyerekét?
Persze ezek az emberek nem igazán gondolnak ilyenekre.
(Bocs ha valaki nem hisz a reinkarnációban, nem akarok senkit sem megzakkantani már megint az agylövésemmel. :) )
Aztán elmentek sietve, amikor az alapítvány felöl érdeklődtem...
laga
 
 


Nikcsi!
én sem kaptam táblát, pedig biztos jó címet tudsz :wink:
a rendelő már régi, de a másikat is úgy ajánlották, de hát ég és föld a különbség, főként a hozzáállásban
ezentúl már csak ide járunk majd!
pl.: nem engedték, hogy én emelgessem a kutyát, rögtön ott termet két izmos legény és felkapták, egy nő végig becézgette simogatta Lucát, egy nyikk nem hagyta el Luca száját pedig kapott szurit, kitépték a füléből a szőrt, körmöt vágtak, végigvizsgálták, fogkövet szedtek le neki, szóval teljes karbantartás volt
sőt lehet, hogy egy jóképű pasit is tudnak neki szerezni :oops:
szilvamag
 
 


Laga!
kéne szólni rendőrségnek hogy csalók járnak a környéken, esetleg az oviban is kitenni valamit
én egyébként mindig számlaszámot kérek, hogy oda majd átutalok.
aki nem tud adni, az máris koppant, aki meg igazi, annak van hivatos papírja számlaszámmal
szilvamag
 
 


és drukkolok a párodnak, hogy legyen kész, Teusnak, meg, hogy addigra növessze már ki azt a fogacskát :wink: :)
szilvamag
 
 


Lányok,
Köszönöm a vásárlást!! :P

Nikcsi
Javított táblázatot én sem kaptam!!!
myra
 
 


Laga
Hánynom kell az ilyen alakoktól!!! :( Gusztustalan, amit művelnek!
A másik, amikor öregeket vernek át, és a kis nyugdíjkájukat is elszedik!
Zsombor szegény, jóhiszemű nagymamáját (nem Nagyanyóst, a másikat) próbálta bepalizni egy fickó, hogy a férje küldte pénzért. (Mert a kaputelefonra csak az asszonyneve volt kiírva, hogy XYné. Az volt a bökkenő, hogy az öreg már vagy 30 éve meghalt).
cas
 
 


Azé az durva lehetett a nagyinak, hogy a 30 éve meghalt férje pénzért küldet... :shock:
laga
 
 


Laga
Na ja! Mondjuk itt legalább nem dőlt be! :)
Viszont volt 1-2 alkalom, amikor más szélhámosoknak sajnos igen... :(
cas
 
 


Sziasztok!


Jaj, de régen jártam itt :)Először is mindenkinek B-Ú.É.K !

Másodszor meg remélem mindenki lábal kifelé a betegségekből. Nálunk sajna állandósult valami gagyi nátha, de már észre sem vesszük.

Harmadszor meg próbálok időnként szemezgetni az elmúlt hónapok fotóiból, mert olvasásra nem jut időm. Jövő szerdán költözünk át az új házba, ami még "magzati" állapotban van, úgy a 7. hónap közepén járhatunk :lol: Ilyen nehéz szülést, mint egy építkezés, az életben nem éltem át és többet nem is szeretnék :?

Majd jelentkezem, minen jót addig is!

Cas,
Írok mailt, lenne kérdésem hozzád.

csaó,
Viki
ccviki
 
 


Szia Vikiiiiiiiiiii!!!
Végre újra itt! Én már azt hittem, azért nem írsz, mert elköltöztetek, és odáig nem ér el a billentyűzet meg az egér madzagja... :lol:
Akkor most nem nyaggatlak, hogy mesélj, mizújs nálatok, gondolom alig látsz a dobozoktól. De aztán várunk vissza költözés után!!!
cas
 
 


Szilvi
Jó lenne Fannit is ahhoz a dokihoz vinni, akkor talán nem csapná ki egyből a sírást. :lol:

Laga
Azért ha tudsz ugorj(atok) be, a címemet memorizáld, és majd meglátod.
boglarka
 
 


Nóra!
legközelebb megkérdezem vállal-e gyerekeket is :lol:
Enikőnek nagyon tetszett :wink:
szilvamag
 
 


Csak annyit mondok, hogy brutál éjszakánk volt. Így nem lesz mamabuli...
A mai nap meg még képlékeny. De ha így folytatja a kisasszony, akkor nem megyünk. Kár.
laga
 
 


Szilvi
Nem mentél be a C&A-ba, akkor hogy lesz bulis ruhád? :shock:
Állati rendelő: és mindezért az alap oltásdíjat fizetted? Nem ugye?!
Köszönöm az sms-t! :lol: Kb. két hete voltam, és akkor még nem volt akció, de kínálat sem! :? Majd szóban kikérdezlek!

Laga
Nem semmi ez a történet! Ilyenkor azt mondom, milyen jó, hogy van csengőnk csak nem működik, :D az ismerősök úgyis tudják (mobilon ránkcsörögnek)! :wink:
:cry: Valami mindig közbejön!

Cas
Nem semmi hogy ilyenekkel becsöngetnek! Nekem nagyon rosszul esne, ha apukámmal élnének így vissza, aki már sajnos nincs! :cry:

Viki
Úgy látom hatásos volt, hogy Szilvi és én is kérdezgettünk! :lol:

Boglárka
Erről jut eszembe, hogy Fannit inkább az állatorvoshoz vinnéd. Kori már nem sír a doki miatt, viszont tegnap megtettem a nagy lépést, és váltottunk. Tuti félni fog az új doktorbácsitól. :oops:
Készen vagyok a sütivel, szóval viszem - ha nem felejtem itthon! :? Cassal randizunk fél 4-kor a sarkon! :lol:
nikcsi
 
 


Nikcsi!
én is sütöttem, tele van mazsolával és némi köze van Sebihez
na mi az? :shock: :lol:
délután megtudjátok :wink:
szilvamag
 
 


Nikcsi!
állatorvos:
veszettség elleni oltás, féregtelenítés, kullancs elleni cseppek +1 adag itthonra is, fülszőrtépés, körömvágás, általános vizsgálat és Nagyi kutyájának 1 antibio inj. +heti antibio gyógyszer összesen 14.500 Ft
sok? szerintem nem
szilvamag
 
 


Szilvi
Ki nem találtam volna, de nagyon fincsi volt! KÖSZI

Boglárka
NAGYON JÓ VOLT A TALI! Jó volt gyereknek lenni, és nagyon tetszik az a játszó szoba. Szilvi pajtás nagyon kekeckedő volt, amit nem tudtam labda nélkül hagyni! :lol:

A képeket várom!
nikcsi
 
 


Telefonáltam! Holnap 19 órától 2 pályát foglaltam! 1 óra alatt 1 pályán 2 fő ~3 játék. Nem tűnt nagyon zsufinak a dolog, szóval lehet hogy maradhatunk 2 órát, de gondoljátok végig, és akkor még most tudok hosszabbítattni! Mi legyen?
nikcsi
 
 


Nóri
Nagyon szépen köszönjük a talit, nagyon klassz volt!!!
Remélem azért Fanni is élvezte a társaságot! :)

Köszi a sok finomságot mindenkinek, sajnálom, hogy az enyém most nem sikerült olyan jól. :(

Myra
Várjuk a képeket!!!

Mamabuli
Holnap hánykor hol talizunk? A férjemet úgy kell szerveznem. Mondjuk olyan 7-re már oda tudok érni remélem.

Nikcsi
A Csikibegébe foglaltál? Nem játszunk inkább együtt egy pályán hosszabb ideig? Vagy egy pályán itt nem lehet többen játszani, csak ketten?!
cas
 
 


Nóri!
köszönjük mi is a vendéglátást, meg, hogy ennyi "gyereket" is elviseltél :lol:

Saci!
én úgy tudom, hogy per koponya van a pénz nem pálya szerint, de javíts ki Nikcsi, kérlek, ha tévedek
akkor meg játszunk kényelmesebben, nem?
szilvamag
 
 


Cas
Igen. De Szilvivel azt beszéltük, hogy játék/fő van, szóval akkor tényleg játszhatunk kényelmesen. De ha látni akarjuk egymás bénázását, és nem kimaradni a pillanatból, akkor legyünk 1 pályán 2 órát! :lol: Végülis, ha így nézzük, akkor okés, sőt nagyon is! Nem Szilvi? :twisted: Holnap 11-kor nyitnak szóval addig döntsük el :!:
Hányan megyünk?
nikcsi
 
 


Boglárka,
Mi is köszönjük a vendéglátást!! Szupi volt!! :P :P

Képek feltöltve!!!! :P Sajnos egyet-kettőt törölnöm kellet mert nagyon rosszul lett fókuszálva. :(

Mamabuli,
Én arról lemaradtam, hogy helyileg most melyikbe is mennénk? :oops:
myra
 
 


Örülök, hogy jól éreztétek magatokat, a végére már Fanni is megbarátkozott a gondolattal, hogy osztoznia kell. Vagy nem bírta az iramot. :lol: De miután elmentetek, hiányolt titeket. Bújt a bunkerba és ő is tentézett, mint Kinga.

Cas
Azt a járműves kirakóst a www.gemklub.hu oldalról rendeltük.

Jó mamabulizást nektek.
boglarka
 
 


Myra
Köszi a képeket, de én milyen ronda vagyok! :oops: Az a kép tök jó, ahol 3 gyerek van a képen és mindhárom eszik! :D

Boglárka
Tényleg a végén már nem volt sírás, vagy engergia a játékok miatt! :roll:

Szilvi
Voltam a Flóriba és pont előttem vittek el egy nagyon cuki sapkát, amúgy ma minden 50,- volt a dobozban! Még az a nagyon szupi sapka is! :cry:

Mamabuli: időpont változás!!! Foglalás 20-tól egy pályára 2 óra foglalással!
nikcsi
 
 


Mamabuli
Köszi Niki! Én arra gondoltam, hogy ha együtt megyünk, akkor együtt is akarunk lenni. És 4-5-en még nem vagyunk annyira sokan, hogy vontatottá válna a játék 1 pályán...
Hánykor-hol talizzunk?

Nikcsi
Apja időben hazajön, így kocsival megyek, és ha gondolod elviszlek. (3/4 7 felé jó?)

Myra
Jóóóók a képek! :)

Rosszhír
Már megint "alkottunk", Sebi tényleg az az égetnivaló-folyton-balesetező fajta lesz! (Apja is ilyen volt...) Ma akkorát esett a motorral (széles járdán pont elcsípett egy csatornafedelet, és lerepült), hogy az egyik metszőfogából letört egy darabka. :cry:
Nagyon kópés lett ettől a vigyora, de én sajnálom nagyoooooooon a régi szép mosolyát... :cry:
No meg kezdhetek aggódni, nem kezd-e így gyorsan romlani az a foga?!
cas
 
 


Az időpontot azért módosítottam, mert tegnap valami 8 órát rebesgetettek. Őszintén nem kérdeztem meg, hogy ott előtte diskurálhatnánk-e mi nők ott valahol! :?

Többiek, akkor hol és hánykor legyen?

Cas
Szegény Sebi! Nem semmi fájdalom lehetett! :cry: Akkor most olyan Jim Carrey-s lett? :roll:
nikcsi
 
 


Sajnálom, hogy tegnap nem tudtunk elmenni a bababulira. :(
Drága egyetlen lányom sunyin benyögte, hogy témazárót írnak nyelvtanból és vannak fogalmak, amiket meg kellene tanulnia. Este 9-ig szórakoztunk a fogalmakkal, de sikerült mindet megtanulni. Szerintem én ezeket a fogalmakat középiskolában tanultam, amiből ma írtak dogát. Pl. kommunikáció, nyelv, beszéd, kommunikácóval kapcsolatos halom definíció. Én csak lestem, mint kezdő anyuka :)

Öregszünk . . . Tegnap volt 4 hónapos Jajó. :) Foga még nincs, de folyik a nyála, nem is folyik, hanem ömlik. Már az oldalára fordul, majdnem hasra is, csak félúton gondolom eszébe jut, hogy mennyire utál hason lenni és inkább visszafordul gyorsan. Már a játékokat is át tudja tenni egyik kezéből a másikba, csak azokat a fránya játékokat nem tudja elengedni és olyankor tragédia van :)
Már ügyesen gargalizál :)

Cas
Sebi sem kíméli magát. :) Sára állandóan a kezét csípi, zárja, stb. oda valahova. A másik újdonság, hogy Dorina most tanítja bukfencenzni. Ennek még mi lesz a vége . . . . .???
Thomas projekt-tel mi legyen?? Peti el tudná neked vinni sokszorosítani.
Én pedig arra az álláspontra jutottam, hogy veszek egy divx-es lejátszót :)

Nikcsi
Gratula a bátor dokiváltoztatáshoz!!! Nekem tényleg nem volt a dokibácsival gondom, de ti a védőnőbe is belenyúltatok elsőre, ha jól emlékszem.
hmmc
 
 


Kép
Kép

Cumi-sokk :)
hmmc
 
 


Móni!
köszönjük a képeket!
okos Dorinának meg se kottyanhat ennyi új fogalom ;)

a bukfenc nálunk is nagy szám, csak ne egymás felé csinálják a lányok!
:)
szilvamag
 
 


Ma este
hányra menjünk és hova? én szívesen dumcsizok előtte
már csak mobilon értek el!
szilvamag
 
 


Nikcsi,
mi van,
laga
 
 


akkor most folytatnám, ha a gép is úgy gondolja:

Szilvi eddig csak engem kóstolgatott, már te is célpont lettél? Vagy csak azért kekeckedett veled, mert én nem voltam ott? :D
laga
 
 


Akkor most hánykor és hova? Még mindig semmi, na akkor veszem a vezetékes telcsit!

Laga
Ez nem szóbeli kekeckedés volt, hanem hógolyó helyett labdacsata! Eddig azt hittem nekünk nagyon sok labdánk van (20 db felett), de tévedtem! :lol:
nikcsi
 
 


Cas
Én is letörtem anno a fogamból egy jó nagy darabot, kádban pancsizáskor, és a tejfogas fotóimon meg is látszik. :)
A játszótéren is az egyik kislány úgy járt, mint Sebi. Így a játszós-alvós cumiból hetente egyet elfogyaszt. :cry: Már nem is kapja meg csak alváshoz.

Myra
Tudod már, hogy hol vettétek az ajtó-szellőző rácsokat?

Szilvi
A pénzt persze nem rendeztem, bocsi, majd Tücsökzenén.
boglarka
 
 


Mamabuli
Már megint csak 3 órát sikerült aludnom, de megérte, mert nagyon jó volt!!! Főleg, hogy az utsó bowlingban én nyertem! :) Különben szimpi hely volt ez a pálya, főleg az árai. :)

Myra
Megoldódott a probléma, nem kell tovább keresned! Zsom ír nekünk egyet "estére". Lesz képfeltöltés is! :)
cas
 
 


"Azért Éva lett utoljára teremtve, mert csak így lehetett elkerülni, hogy beleszóljon a teremtésbe."
cas
 
 


Hmmc
Itt a neten már korábban is kérdezték a csajok miért nem Váltok/váltottam gyerekdokit? Mert nem volt merszem, mostanra pedig annyi negatív dolog összejött, hogy könnyebben ment! Kíváncsi leszek, de már ahogy a másik asszisztens nővel beszéltem szimpibb volt a bölcsis-antibiotikumos hozzáállása!
Nagyon jók a képek! Köszi. :D

Mamabuli nagyon jó volt, elsőben én taroltam, aztán ... :evil: Tényleg nem is kaptunk papírt a végén, ki mennyit és hogy gurított. A mamabuli után pedig iszonyatosan jót tompoltam Szilviéknél! Szegény Após majd szívbajt kapott tőlem, de a telefont csörgette többször, és beszámolót kért Szilvitől, hogy még egyben vagyok-e, vagy a berendezés érdekelte jobban? (El tudjátok képzelni, akkor miket csináltam? :twisted: ) Nagyon irigylem a Kingát, hogy ilyen papája/tatája van, és nem utolsó sorban, hogy ilyen apósod van Sziszi! Ha nem is minden este, de majdnem minden este mennék a tomboldába (ugri-bugri, ping-pong)!
Szilvi nagyon jó volt utána nálatok, nagyon szépen köszönöm! Ha raksz fel képeket, akkor most légyszi szűrjél!

Cas
Végül benne voltunk az elengedett pénzösszegben is! :lol: A jelentkezésed alapján hazaértél egyben! :lol:

Csajok tényleg kell várni egy hónapot a következő ilyen alkalomra :?: :?: :?: :o Az energiafeleslegem nagyon túl van csordulva!
nikcsi
 
 


Ma is elmentünk sétálni, persze esett is az eső, de gondoltam nem vagyunk cukorból. :twisted: Kori ezt még komolyabban gondolta, nem akart hazafelé jönni! :? Hazacsaltam, hogy a kutyusunk már elfáradt és nagyon szomjas, aztán már Kori is az volt! :D Olyan szépen evett, hogy csak csodálkoztam! :shock:
Szilvi eszembe jutottatok ám sétából kifolyólag! :wink:
Olyan csúnya idő van, de én mégis úgy fel vagyok töltődve :!: :twisted:
nikcsi
 
 


Rettentő irigy vagyok rátok a mamabuli miatt :) Képek készültek???? Én most épp kresztanfolyamon töltöm a kimenőimet.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Boldog névnapot tegnapra Sárának és mára Sebinek! :lol:
aranyhold
 
 


Ja, és én nem kaptam táblázatot! :cry:
aranyhold
 
 


Ja, a tegnapja Sebinek nem sikerült túl jól, véletlenül a tévéállvány üveg-ajtaját is letörte este... :(
Viszont ma délelőtt nagyot kisvasutaztunk, Sebi hősként bírta ébren, aztán hazafelé kidőlt a kocsiban. Teljesen lenyűgözte a vonat! :)

Aranyhold
Köszi a jókívánságokat!!! Nálatok mizujs? Mindig olyan rövideket írsz csak... :( Milyen volt a fejtágítás?

Cory
Képeket Szilvi csinált párat, de azt nem a bowlingozásról, hanem utána náluk. Talán feltölti majd a szokásos honlapra (címet priviben megírom).
És hogy ízlik a Kresz? :)

Nikcsi
Van, ahol adják a papírt automatice, van ahol pénzért lehet kérni... (Mégse volt olyan lökött mellettünk a pasi, hogy fotózta a monitort... :))
cas
 
 


Casi: nem tudom megnézni :(
Kresz elmegy. Nem vészes. Aztán a vizsgán meglátjuk :D

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory
Nem akarlak húzni, de tényleg nagyon jók ezek a csajos bulik! :P
Amúgy bulira menet épp emlegettelek Sacinak az autóban (bkv és a lógással kapcsolatban :lol: ), mert Sacival a bkv-s tarifákról beszéltünk.

Hmmc
Boldog névnapot Sárának! Mikor volt/lesz a családi névnapozás?

Cas
Sebinek boldog névnapot! Akkor ezek szerint, ez a torta helyett nyerő ajándék volt! Gondoltam is Rátok, mert mi mint már írtam kissé eláztunk! :roll:
Bowling és a fotózás: :lol:

Táblázat: elegem van, mert aki megkapta láthatja, hogy mindenkinek elküldtem! NEM ÉRTEM! De akkor megint küldöm külön annak, aki jelzi! Aranyhold megy újra!

Szilvi
Após megnyugodott? Mondta, hogy ilyen ne legyen legközelebb, mi?! :twisted: Voltatok úszni?
nikcsi
 
 


Hmmc
Sárának boldog névnapot kívánunk utólag is.

Cas
Sebinek is boldog névnapot.

Myra
A kacsás papucsot a DM-ben vették.
boglarka
 
 


Nikcsi!
felrakom mindet és szóljatok, ha valamelyiket nem szeretnéd/szeretnétek látni ;) :)
Apósomnak megmutattam amit írtál, teljesen odavolt, azt mondta, hogy legközelebb akkor gyakrabban lejön ;)
anyósom viszont kibukott, hogy mit udvaroltat magának :?
és tényleg azt hitték, hogy beverted a fejed :shock:

Sárának és Sebinek boldog névnapot kívánunk!
Kép
szilvamag
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: