Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Manci, igen a 12.heti általában már hasi, de ha nem látnak sokat, akkor még hüvelyi is lehet. Nálam szó szerint mindkető volt egyszerre... Kép
mert néha el el engedte a doki a hüvelyit és átváltott hasira, mondanom sem kell kicsit szarul éreztem magam, nem mondom mihez hasonlított a szitu...kb úgy éreztem magam, mint akiből kilóg egy vibrátor és közben nézegetik a babát. Persze ez akkor annyira nem izgatott, csak utána volt kissé muris a dolog.

Egyébként igen apuka is bemehet.

Milky,
Ha a doktornő ügyel, az ugyan úgy lutri, hogy mikor mennyien vannak, és 9 re megyek be hozzá CTG-re. Bálam volt már olyan, hogy este 1/2 8 ra mentem, be mert hogy akkor nyugisabb, de pont befutott pár ember és 1/2 10 körül tudott csak fogadni.

Pr. 36+6

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Manci!

Legyen igazad, és lássuk a mi kicsi manókánkat. Kép Úgy várom már, hogy láthassam. Gondolom még csak pontocska, vagy foltocska lesz majd az UH-on, de a miénk. KépA szívdobogását mikor lehet már látni? Úgyértem hányadik hetet kell elérni? A férjem is tisztára be van zsongva, hogy holnap bejöhet velem. Bár ehhez még a doktornőnek is lehet 1-2 szava. De reméljük Õ is bengedi. KépBeszéltem a férjemmel arról, amit Judittka írt, hogy akkor jöhet be az apuka, ha nem zavarja, hogy hüvelyi UH is lesz. Azt mondja, hogy Õt semmi sem zavarja, csak ne fájjon nekem és ne ártson a babának. Gondolom nem fog fájni nekem, és nem árt a babának sem. Így nem zavarja. Kép

Prüntyi!

Húha! Hát mi ezt az esti 7-8 közötti időt tűztük ki. Hátha nekünk szerencsénk lesz, és nem kell ott ülnünk fél 10-ig. De ha ott is ülünk, végülis ráérünk, a lényeg, hogy lássuk manókát. Mikor van az esti ügyeletes vizit? Mert lehet, hogy 8-kor, és azt nem szeretnénk megzavarni az érkezésünkkel. Tudtok erről valamit esetleg?

Ú! Lányok, én szörnyen rosszul vagyok. Kép
Meddig tart ez? Ezt a levelet, már legalább 40 perce írom, és mindig ki kell mennem wc látogatásra. Kép Nem gondoltam, hogy ilyen kemény menet egy terhesség. Kép Nektek is van/volt ilyen bajotok? Mondjam ezt holnap a doktornőnek, vagy ez olyan szokásos dolog, ami nem érdemel szót?

Köszi, ha válaszoltok!
MilkyWay
milkyway
 
 


Szia Milky,
Az esti vizit 7-1/2 8 ig van azért mentem én is 1/2 8 ra. Remélem szerencsésebb leszel! Kép

Szerencsére én nagyon jól viseltem a terhességet, úgyhogy effajta rosszullétekhez nem tudok hozzászólni sajnos...

Pr. 37

Kép

Kép
prüntyi
 
 

 
 

Szia Prüntyi!

Köszönöm a tájékoztatást. Én is remélem, hogy szerencsénk lesz, és nem kell sokat várnunk. Kép

Szerencséd volt/van, hogy nem vagy ilyen rosszul.
Talán elmúlik hamarosan nekem is. Kép

MilkyWay
milkyway
 
 


Prüntyi!

Mi volt a CTG-n? Minden oké?
Mi fél 8 után megyünk. Szerinted lesz már szívhang? Vagy mit fogunk látni? Már úgy izgulok!

Milkyway
milkyway
 
 


Milkyway!


Voltatok tegnap a doktornőnél?
Csinált UH-t, láttátok a kisbabátokat?

Manci
mancibébi
 
 


Szia Manci!

Most jöttünk haza. Egy baráti társaságnál voltunk eddig, ezért nem írtam.
Köszönöm kérdésedet, igen, voltunk a doktornőnél.
Nagyon kedves volt. Bár szerintem egy kicsit fáradt volt. Fél 9 körül értünk oda, és 10 körül jöttünk ki. Sokat beszélgettünk. Legnagyobb meglepetésemre az is érdekelte, hogy mivel foglalkozik a férjem. (Megkérdezte). Nem tudom miért fontos az, de mindegy.

Igen, volt UH. Hát, nem fájt. A férjem annyira féltett, hogy végig fogta a kezemet. A doktornő még mondta is, hogy nem kell félteni, nem fáj. Kép De a férjemnek ez nem sokat jelentett, annál jobban szorította a kezemet.
Amit megtudtunk: - Valóban kisbabát várunk.
- Most vagyok 6 hetes.
- Azt is tudjuk, hogy a baba CRL=16mm. A doktornő szerint az érték alapján a baba nagyobb a koránál, de a saját számításaink szerint ez a valós kora. Ez a jelölés nem tudom micsoda. A férjem szerint a doktornő azt mondta, hogy a fejtető-far hosszúság. De én nem jegyeztem meg.
- Ti tudjátok esetleg?
- Legközelebb 8 hetesen kell mennem. Addigra kaptam egy csomó beutalót. El kell mennem vérvételre, belgyógyászatra, fogászatra (akkor is, ha nincs rossz fogam). Meg még néhány helyre. Nektek is kellett? Jaj, ez olyan jó!
A baba olyan szép! Láttuk. Már láttuk a Kicsi testét. Még nagyon kicsi, de a doktornő elmondta, hogy 6 hetesen már van egyszerű agya, gerince, és központi idegrendszere. Állítólag ilyenkor már elkezdődik a szemek, és a fülecskék kialakulása. Kép Kezd megjelenni a szája és az állkapcsa. Már van kicsi szive, de működni csak a 7. héten kezd. Én úgy sírtam. A doktornő azt mondta, hogy ne sírjak, sírni majd a szülőszobán kell, amikor majd a karomba vehetem.
Viszont azt is mondta, hogy egyelőre még ne mondjuk el a családban, mert sajnos a babák néhány százaléka meghal, a 12. hét előtt. A 12. hét után büszkélkedjünk csak. Ezen kicsit elszomorodtam, de a doktornő szerint ez is benne van. Kép A doktornőtől kérdeztem a terhesvitaminokat. Azt mondta, hogy a folsav a legfontosabb, de szedhetem az Elevitet is. A hányingeremre a banánt javasolta. Ja, és azt, hogy mielőtt felkelek, egyek háztartási kekszet.

Na, majd még mesélek.

Üdv: Milkyway és az Õ kicsi manókája
milkyway
 
 


Sziasztok lányok,

Örülök, hogy mindenkinél minden rendben van!
A Ctg-n minden rendben volt, azt mondta a doktornő, hogy még nem akar kibújni a baba. Pedig már úgy babusgatnám... Kép de talán ez a sok front megteszi hatását Kép

Milky a baba miatt ne izgulj, nekünk is ezt mondta a doktornő...és igaza is van a természet szelektál...de mi a szűk családnak azért elmondtuk, és hittünk abban, hogy egy gyerek akkor fogan meg amikor ő a családunkhoz szeretne tartozni, és akkor meg mért akarna elmenni...?

Párom minden nap beszélt hozzá, és iszonyatossan nagy szeretetben vártuk, amely (szerintem) elősegítette egészséges fejlődését. Tehát a lényeg szerintem a maximálissan POZITÍV hozzáállás!!!

Addig is legyetelk jók!

Pr. 37+3

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Prüntyi!

Örülök, hogy minden oké veletek. Babócád biztosan tudja, mikor akar megérkezni. A helyében én sem akarnék megszületni. Olyan esős hideg van. Inkább valami száraz, napsütéses melegben lenne jó látni először a világot. Nem?

A babánkkal kapcsolatban megnyugtattál. Attól ijedtem meg, hogy ezt a dolgot csak nekünk mondta, és hogy ez jelent valamit. De így, hogy nektek is mondta, biztosan minden kismamájának elmondja az elején. Húh. Mi még eddig nem mondtuk el senkinek. Bár a hétvégén lesz Apósom szülinapja, lehet, hogy elmondjuk. Nem tudom, hogy el merjük-e mondani. Már annyira vágyik egy unokára. Ha elmondjuk, és mégis történik valami, hatalmas csalódás lesz Neki. Viszont nem tudok elképzelni nagyobb örömöt a számára, mint hogy megtudja, hogy az egyetlen fiának gyermeke lesz, és ami számára fontosabb, Neki unokája. Kép Szerintetek mit csináljunk? Mondjuk el, vagy fogadjunk szót a doktornőnek, és hallgassunk a 12. hétig?
A férjem is beszélget a babához, és símogatja a pocakomat. Kép Mondtam neki, hogy ez nekem jólesik, de a baba még nem érzi. Õ viszont azt mondja, hogy a baba mindent érez, amit adunk neki. Hát, nem tudom.

Legyetek jók!

Milkyway
milkyway
 
 


Szia Milky,

Én elmondanám... azzal a plusszal amit a dokinő is mondott. De így többen izgulhatnak. Kép A férjednek igaza van... a baba mindent érez! Ez nem tudományos, inkább saját tapasztalat. Érzi az örömöt, a szomorúságot a szeretetet.

Pr. 37+4

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok, de jó, hogy mindenki jól van!

Prüntyi, a doktornő csinálta a ctg-t? Ez tetszik.
De nagyon a végén vagy már, és teljesen megértelek hogy örülnél ha már jönne a babó! Fizikailag is nehezen bírod, vagy csak nagyon szeretnéd már kint is megismerni?
judittka
 
 


Szia Judittka,

Hát már is-is, végülis nem a doktornő csinálta, mert ide-oda szaladgált, de utána megbeszéltünk mindent rendessen.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Mi újság veletek? A doktornő amúgy olyan szaladgálós típus, vagy csak amikor sok a dolga? Amikor mi odaértünk, akkor felmentünk a szülészetre, és megkérdeztük a hölgyet, aki ott ült, hogy Boros doktornőt merre találjuk? Õ pedig ezt mondta: "Vagy az ambulancián, vagy a wc-n, vagy a szobájában!" Aztán végül feltelefonált a szobájába, és szólt neki, hogy itt vagyunk. Vártunk kb. 5 percet, nem jött a doktornő. A hölgy ismét feltelefonált, és mondta a doktornőnek, hogy "siessen". Mi persze mondtuk, hogy nem kellett volna siettetnie a doktornőt, biztosan dolga van, és mi tudunk várni. Erre a hölgy dühösen ránknézett és ezt mondta: "Dehát nem csinál semmit! Akkor legalább siessen!" Hát, szerintem biztosan volt valami dolga, ami miatt késlekedett. Utána 2 perccel előkerült a doktornő. Hát, hullafáradt volt szegény. Szerintem sok betege lehetett előttünk. Meddig tart egy ügyelet? Prüntyi mondtad, hogy Te reggel 9-re mentél hozzá. Ezek szerint reggel 9-től már ügyelt? De akkor az már 12 óra. Na, mindegy. szoval fáradt volt, és utána elnézést kért, hogy késett.
Nálunk a vizsgálatot is, és az UH-ot is Õ csinálta. Nagyon kedves volt. A férjemnek is szimpi volt, nekem is. Szerintem Nála letáborozunk, és nem megyek vissza az orvosomhoz, szülés után sem.

Prüntyi!

A megmondjuk vagy ne dologban köszönöm szépen a tanácsodat. Jólesett. Még meggondoljuk. Kép A férjem megint elutazott. Kép Csak Pénteken jön. Kép
Már most hiányzik, pedig csak ma reggel repült el.
Na, mindegy.

Milkyway
milkyway
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi történt veletek? Hogyhogy nem írtatok már napok óta? Ugye nincs semmi baj?

Üdv: Milkyway
milkyway
 
 


Szia Milky,

Nincs semmi gond, csak már egyre nyűgösebb vagyok...már szeretnék túllenni az egészen...minden nap reménykedem, hogy na hátha ma elindul a baba, de semmi... így a vége felé, tényleg teher... édes teher.

Pr.38

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Prüntyi!

Ahogy nézem az aláírásodat már "csak" 2 hét. 14 nap.
A férjem még nincs itthon. Kép De álítólag 10-re hazaér. Már úgy várom. Kép

Milkyway
milkyway
 
 


Sziasztok,

velünk minden rendben, másfél hét múlva megyünk UHra. Utána remélem már az új rendelőbe tudok menni a doktornőhöz.

Prüntyi, örülj, hogy nem most akart jönni a babó, biztos hallottad, hogy őrült tumultus volt a héten az Istvánban, rengeteg kismama szült, pótágyakat raktak a szülészeten, zuhanyzóhoz sorbaálás, minden, amit jó elkerülni... (barátnőm most szült ott) - bízzál a babódban, tudja, mikor a legjobb neki megszületni és akkor majd meg is akar születni :-)

Minden jókat

Juttka
31
judittka
 
 


Sziasztok,

én is bekapcsolódom, ha nem gond.
Én ma beszéltem először a doktornővel telefonon, nagyon kedvesnek tűnt. Megbeszéltük, hogy jövő hét pénteken bemegyek hozzá a kórházba.
Számításaim szerint ma kezdtem a 7. hetet. Kép
No, de nekem már van egy 21 hónapos "nagylányom" is, akit Boglárkának hívnak. Õt is az Istvánban szültem, csak másik orvosnál. Elégedett voltam vele is, csak azért mégis egy nő orvos jobban megértheti a szülés közbeni érzéseket. Tényleg, a doktornőnek ugye van már gyerkőce?

vigyázzatok magatokra!
Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Prüntyi, sziasztok lányok!

Rég jártam erre...
Augusztus 17-én megszületett Dorka, megpróbálok feltenni képet Róla.

Andrea, a doktornőnek három gyermeke van!Kép
monny
 
 


Jóóóóóó napot kívánok!
Monny, nagyon gratulálok! Én épp ma voltam CTG-n a doktornőnél, és pont most hangolt le megint, hogy esze ágában sincs a gyermekemnek előbújni, még jó 1 hétre számíthatok...., ami kb. a kiírt időpont vagy még több. Kép, neked korábban jött nem?
Édi a kislány! Remélem jól vagytok! Írnál pár sort a szülésedről, ami úgy mindenkit érinthet... hasznos infókat...

Szia Andrea,
üdv minálunk!

Pr. 39

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Monny, nagyon aranyos a kislányod! Kíváncsian várjuk a tapasztalatokat a szülésről. TEljesültek a kívánságaid?
Én rettentő álmos voltam ma egész délután, 12-től 4-ig szundiztam kis megszakításokkal, szerencsére lánykám is jól aludt, a tennivalók meg várhatnak. Kép Még jó, hogy nem járok dolgozni, ez ott halál lenne. Kicsit émelygek is, szinte folyamatosan van egy kis rossz érzés a gyomromban. Tegnap vettem Elevitet, de persze elfelejtettem bevenni... A párom azt mondta, hogy tegyem a Cavinton mellé. Kép
Remélem mindenki jól van.

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi,
Nem tudom de ez a feledékenység , szétszórtság nálam is mellékhatás volt, bár igazából csak a második felétől.

Tényleg szerencse hogy nem dolgozol... a második babát mi is úgy tervezzük, hogy a gyerkőc 2 éves kora után jöjjön. Talán így könnyebb lesz a kellemetlenségeket elviselni.

Pr.39+1

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Monny!

Gratulálok, nagyon szép a kicsi lányod.
Én is nagyon várom, hogy mesélj a szülésről. (Ha megteszed!)

Prüntyi!

Kitartás, már csak 6 nap.

Mindenki!

Holnap leszek 8 hetes. Hétfőn megyek a doktornőhöz. Vissza tudtok esetleg emlékezni, hogy milyen volt a 8 hetes vizit? Mire készüljek?

Üdv: Milkyway
(7+6 elméletileg)
milkyway
 
 


Sziasztok :-)
Sajnos az itthoni internet nagyon lassú, de megpróbálok bekapcsolódni.
Köszönjük a gratulációkat!
A szüléstörténetünket inkább nem írnám le mert nagyon nehéz volt. Rá volt tekeredve a babára a köldökzsinor ezért a vajúdás nagyon hosszú és nehéz volt. A végére már fájdalomcsillapítást kellett kérni. Maga a szülés szép volt, három tolásból született meg a baba.
A doktornő csodálatos volt pont olyan amilyennek képzeltem. Figyelmes volt és kedves. Hála neki nem volt gátmetszés sőt nem is kellett varni. Vittem be mandulaolajat és azzal maszírozta a gátat szüléskor. Nagyon hálásak vagyunk Neki!
Mindenkinek kellemes napot és sokkal-sokkal könyebb szülést kívánok.

Prüntyi kitartás már nincs sok hátra!
monny
 
 


Sziasztok!
Szeretnék bekapcsolódni Kép 10 hetes vagyok, az Istvánban szeretnék szülni dr. Bikkál Attilánál. Tud vki vmit róla? Szept. végén kell mennem hozzá UH-ra meg vizsgálatra, és azt mondta, akkor már vigyünk kazit is, mert felveszi nekünk a babucit Kép Sokmindent hallottam már, de még mindig nem tudom pontosan, ott is van 3D/4D UH? És ha van, akkor gondolom, külön kell fizetni érte, kb. mennyit? A kazettafelvétel is külön fizetős dolog, ugye?
Már nézegettem sokfelé 3D/4D UH stúdiókat, van különbség az árakban, ha nem is sok. Tudtok adni vmi tanácsot, hogy hova érdemes menni?
Előre is kösziKép

Mancs

Monny,
gyögyörű a babukád! És a neve is! Kép

Milkyway,
sztem ne várjatok a babatitok "elárulásával"! Apósod szülinapja erre a legjobb lehetőség. Biztos örülni fognak, és büszkék lesznek, hogy ezt a titkor rájuk bíztátok. Mi sem vártunk...
A baba miatt meg ne aggódj, minden rendben lesz! A rosszullét meg majd elmúlik, nekem is már alig-alig jön elő. Én inkább fáradékony vagyok, de piszkosul.
Kitartás Kép

Kép
mancs
 
 


Szia Mancs
Az Istvánban a síma felvétel 1000Ft. a 3D-s pedig 8000Ft. (ha jól elmékszem)
Nekünk csak síma felvételt tudtak csinálni mert nem működött a 3D-s.
A stúdiókról nem tudok tanácsot adni mert mi nem voltunk egyikben sem :-)
monny
 
 


Szia Monny Kép

Köszi szépen a segítséget!

Kicsit kiakasztó napom van... Megkaptam a terhesség megállapítását követően egy halom beutalót, a szokásosakat. Azt mondták a rendelőben, hogy ezeket csináltassam meg, majd a körzeti védőnőhöz menjek el velük, és ő akkor fogja kiállítani a terheskönyvemet. Ez már meglepett, mert az előző terhességemnél (az sajna 10 hetesen elment) ez nem így volt, igaz, akkor máshova jártam. Ott egyből megkaptam a könyvet, utána a beutalókat, amelyek eredményeit a köv. kontrollra kellett vinnem. Szóval elmentem ma a háziorvosomhoz, mert egy olyan is áll a papírokon, hogy "háziorvosi vizsgálat". A doki jó ismerősöm, és totál ki volt akadva, hogy a kismamákat fölöslegesen küldözgetik a rendelőbe a sok valóban beteg közé, ráadásul terheskönyv nélkül. Azt mondta, hogy ha majd meglesz a könyv, akkor küldjem be vkivel, de ne menjek betegek közé Kép Jó, mondjuk ő a család barátja, bármikor megejthet egy vizsgálatot.
Én nem értem ezt az egészet... A védőnő ráadásul egy héten egy nap rendel, összvissz 2 órát. Én úgy gondolom, hogy ennek úgy kellene működnie, hogy a védőnő és a nőgyógyász közösen együttműködve kísérik végig a terhességet, nem pedig így, egymásról valószínűleg mit sem tudva. Annyi mindent hallottam már erről, mindenhol másképp csinálják...

Milkyway,
hgy álltok a babatitokkal? Kép

Kép
mancs
 
 


Sziasztok,

Monny, soksok gratuláció Dorkához és köszönjük, hogy azért írtál a kicsit a (nehéz) szülésedről is. Bármelyikünknek fordulhat ilyenre a szülése és jó tudni, hogy akkor is számíthatunk a doktornőre (nemcsak ha minden természetesen és szépen megy a maga útján). Sok tejcsit és kevés hasfájást...

Prüntyi, remélem nem nagyon veszíted kedved a nagy várakozásban (na kiváncsi vagyok hogy bírom majd, ha én tartok ott - bar én eleve jó kis túlhordásra készülök, mert Boti szerintem legalább egy héttel fiatalabb mint azt a kiírasom alapjan gondolni lehet), drukkolok hogy készülődjön már a babótok.

Mancs, ez egy kicsit attól is függ, hol laksz: amikor Zuglóban laktunk, és a doktornő még a Péterfyben dolgozott, én három helyre is jártam: az SzTKba laborokra meg terhesgondozásra, a védőnőhöz aki a kiskönyvet adta, és a doktornőhöz.
Mindenhol volt külön kartonom és sehol nem tudtak egymásról, teljesen hülyeség volt (sajnos nem is tartott soká mert az a babó elhalt)
Most az Istvánba járok laborokra és a doktornő gyűjti be a papírjaimat, a rendelésen meg megvizsgál. A védőnő csak megnézi, minden OK volt-e, aztán súlyt, vérnyomást mér meg babaszívet hallgat.
Az ultrahangról azt szokták mondani, hogy jobb, ha bejelentkezel egy magánstúdióba, mert ott 10000ért 20-30 percet "mozizhattok" és ha rendesek, azt is megvárják, hogy az épp alvó baba felébredjen. Az Istvánban meg 8000 ért kb öt perc felvételt kapsz (amennyi a standard vizsgálat időtartama - ált. sokan várnak a gépre) - de ha a saját dokid UHoz, biztos figyel arra is, hogy valami szépet is kapjatok a babáról.
(mi speciel nem vagyunk UH pártiak, én nem rajongok a 4D Uh képekért, egyáltalán nem látom szépnek őket, sokkal jobban "érzem" a babát egy ketyere és egy monitor nélkül, ráadásul gyanítom, hogy nem nagyon szeretik a babák a kutakodó sugarat - szóval mi csak a nagyon kötelező UHkra megyünk el, de ez egyéni ízlés kérdése)

Milky voltál a doktornőnél?
judittka
 
 


Sziasztok lányok,

Még egyben vagyunk, Mazsola még nem nagyon akar kijönni. A kiírt időpontom szept. 6 volt, az uh-ok alapján, mensi alapján 15.-e, úgyhogy ha minden rendben van akkor 15.-éig nem izgulok annyira.

Igazából már nem is számolok napokat, így kevésbé izgulok, hogy valami nincs rendben.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Prüntyi,

bírod még cérnával? 15-e az jövő csütörtök - még rengeteg hosszú nap, addigra még haza is jöhettek a kórházból.
(Nekem meg 16-án lesz a doktori védésem, amire még alig készültem brrr - addig biztos szolgálsz valami jó hírrel!)
Minden jókat

Juttka
judittka
 
 


Tyűha Juttka!
Milyen doki leszel, ha nagy leszel? Kép

Még mindig egyben vagyunk, és azt mondta a doktornő, hogy a kiírt időpont után 10 napig szoktak várni, ha minden rendben van...azután megindítják, tehát 15-16.án vagy így vagy úgy szülünk.
Bár ma voltam ctg-n és furcsa volt látni és érezni, hogy kb 5-10 percenként voltak keményedések, és vannak tegnap du óta, viszont nem fáj semmi, és csak 1-2 ujjnyira vagyok kitágulva. Attól tartok igazán, hogy az erősebb fájásnak hívott "valami" hirtelen fog jönni, és rövid időközönként...aztán legyen időnk beérni a kórházba...

Hát kb. így állunk Kép

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Mancs!

Elmondtuk, és nagyon örültek. Kép Apósom azt mondta, ennél szebb ajándékot nem is kaphatott volna. Ez szebb ajándék, mint az új szerszámosládája,amire évek óta áhítozott, és mi most megvettük neki.(24.000Ft).A család többi tagja is örült. Kép
Rosszulléttel kapcsolatban! Ezek a rosszullétek nálam még mindig fennállnak. Kép A doktornő is azt mondta, hogy legyek türelemmel, és ne aggódjak, mert azt a baba is megérzi. Csak hát mindenki csak ezt mondja, de olyan tutitippel még senki sem szolgált, hogy miként lehetne azonnal és mindörökre megszüntetni a hányásomat. Mióta terhes vagyok fogytam 4kg-ot. A doktornő szerint ez nem vészes, de vigyázzak azért. De hogyan vigyázzak, amikor minden kijön?? :cry:

Juttka!

Igen, voltam a doktornőnél, és a 8 hetes UH is megerősítette, hogy a pocimban bizony egy kicsi "valaki" lakik. Kép CRL: 20mm. (Ez az érték a doktornő szerint a babánk fejtető-far hosszúsága,és koraterhességben használják.) A vizsgálat jó eredményt hozott ki minden szempontból. Az UH alapján a doktornő fenntartja, hogy a babánk nagyobb a megszokottnál, de minden arra utal, hogy 8 hetes és 4 napos. Majd meglátjuk. az is kiderült, hogy sajnos "A" a vércsoportom, de ez még nem olyan nagy baj, viszont RH negatív is. A doktornéni szerint nem lesz belőle baj, de én akkoris aggódom. Nálatok is van ilyen probléma? Sajnos azt nem tudom, hogy a férjem milyen vércsoportú, mert nem tudja Õ maga sem, de azt mondta, hogyha megnyugszom tőle, akkor elmegy és megnézeti. Szerintetek ha a férjem megnézeti, az jelent valamit? Nem értem ezt a vércsoport dolgot, csak a doktornőtől olyan sokmindent kérdeztem, hogy ezzel már nem akartam feltartani, mert amúgy is sietett. Ti tudtok erről valamit? Nyugtassatok meg légyszi! Kép

Remélem jól vagytok.

Prüntyi!

Szorítok nagyon, és kitartást kívánok. Kép Már nincs sok hátra, még ha 15-16-án szülsz is. Ma már 8.-a van!

Monny!

Hogy van Dorka?
Gyakran megnézem a képét itt a társalgóban. Olyan szép. Kép Remélem majd az enyém is ilyen szép lesz, ha megszületik. Kép

Üdv: Milkyway és kismanó (8+4)
milkyway
 
 


Szia Prüntyi, hát akkor a jövő héten mindenképp lesz izgalom nálatok!
Biztos lesz időtök beérni, még Veresről is, a első babák nem szoktak csak úgy kipottyanni, de ez már nagyon izgalmasan hangzik, hogy már 1-2 ujjnyira ki is tágultál... jövő hét végéig tuti magától is lesz valami. hajrá...

Én biológus volnék, olyan kutatóféle, és ha minden igaz, biokémiából lesz doktorim (és utána végre elkezdek babaholmit vásárolni!!!)

Engem ma kicsit betojatott az ultrahangos doki, vagyis inkább a kisfiam, merthogy a buksija jó nagy, már 87mm, ami három héttel többnek felel meg, mint amit a combja meg a törzse mutat (az utóbbi egyébként megfelel a korának, ami 32 hét).
Szóval jó nagy fejecskéje lesz (nekem is nagy a fejem) azért remélem egy idő után már nem kerekíti tovább azt a kobakot, nehogy ne férjen ki...
gondolok Rátok, szió

Juttka
judittka
 
 


Szia Milky,
nem aggódj a vércsoport miatt, majd néznek antigénszintet a terhesség során, szülés után meg kapsz ellenanyagot, hogy ne termelj baba-ellenes antitesteket a későbbi terhességek során. De majd ezt legközelebb a doktornő biztos jól elmagyarázza, mindenesetre nem kell sürgős beavatkozás.
judittka
 
 


Sziasztok :-) Szia Prünyti!
Lehet, hogy pont egy hónap lesz a babáink között?
Kitartás nincs már sok. Gondolom azért már nagyon várod a találkozást.
Egy jó tanács a korteremmel kapcsolatban: vigyél magadnak egy normális párnát mert ami ott van az teljesen lapos!
Ha lehet ne válaszd az altenatív szobát. Rém kemény az ágy ami bent van (én azon szültem) egy síma falap amit letakarnak egy lepedővel :-(
Nekem a kád sem segített, sőt nem használtam semmit ami ott volt, de amint meséltem nekem rém nehéz szülésem volt. Kívánom, hogy soha nem kelljen megtapasztalnotok!

Milkiyway!
Köszönöm, Dorka valóban rém édes :-)

Képzeljétek Õ két sikertelen lombikpróbálkozás után spontán fogant meg. Mindenki amolyan CSODABABÁNAK mondta :-)
Küldök még egy képet!

Kép

Hajrá Doktor-Judittka!
monny
 
 


Szia Monny,

Szép kisbaba! Igazi csoda tényleg.

Köszi az infókat! Az alternatív szobának egyedül a kád a lényege szerintem, de úgy tudom, nem kell végig ott lenned, hacsak nincs dugig a szülőszoba. Milyenek a kórtermek? Mik a tapasztalataid? Mit javasolsz?

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Hát, a termek sajnos eléggé le vannak strapálva.
Az ágyak nagyon kényelmetlenek és amint írtam a párna teljesen használhatatlan. Van egy amolyan kosárféle a babának az ágyak végében de én nem tettem bele a babát hanem velem aludt az ágyban.
Nagyon meleg van bent és a kaja kritikán aluli. Vigyetek jó sok innivalót mert egyáltalán nem adnak.
Sajnálom, hogy nem tudok jobbakat írni, de jó ha tudod, hogy mire számíthatsz.
A három ágyasokhoz van mosdó az ötágyasokban nincs. Próbáld megkérni a szülésznődet, hogy intézze el a három ágyast.
Más most hirtelen nem jut az eszembe. Kérdezz nyugodtan és majd igyekszem válaszolni.
monny
 
 


Sziasztok,

Monny, Dorka tényleg gyönyörű! és nagyon ügyesek vagytok, hogy végigcsináltátok ezt a nehéz szülést. És kösz az információkat a gyermekágyas részlegről.

Egy ismerősünk úgy egy hónapja szült az alternatív szobában, nem kérte de az jutott neki - kérdeztem milyen volt a kemény ágy - azt mondta annyira fájt hogy észre se vette hogy kényelmetlen volna. Szóval ilyen vélemény is van...

Azért is érdemes háromágyasba kéredzkedni, mert ha sok kismama szül (hétvégén állítólag hidegfront!), az ötágyasokba még pótágyat is raknak be (a háromágyasok asszem ehhez túl kicsik).

Jó babavárást - babázást (és kösz a buzdítást :-))

szisztok

Juttka
judittka
 
 


Szia Milky Kép

Örülök, hogy elmondtátok, látod, ez az igazi öröm egy leendő nagypapinak Kép
A rosszullétekkel kapcsolatban... Azt mondják, hogy este készíts az ágyad mellé egy kis háztartási kekszet, és reggel mielőtt felkelsz, egyél belőle párat, az segít. Az a lényeg, hgy mielőtt felkelsz, egyél. Az Elevitre is rá van írva, hogy ezekre a problémákra is jó, de én akkor hánytam először, amikor először bevettem. Bár azóta semmi, én úgy érzem, nekem segített. Szerintem sem baj, ha picit fogysz, az a lényeg, hogy ne legyél éhes, üres ne legyen a gyomrod. Engem az első pár hétben irtózatos hasmenés boldogított, erre a dokim héjastól reszelt almát ajánlott cukor meg minden nélkül, a gyomrom is égett, erre pedig azt mondta, egyek fagyit. Sztem az a lényeg, hogy csak olyan egyél ami jól esik, és inkább gyakran keveset.

Lányok,
ennyire gáz a helyzet az Istvánban? Húúúú Kép Ennyit a boldog és nyugodt vajúdásról ill. szülésről Kép A szülésznő tutira el tudja intézni a kisebb szobákat? Ez nagyon durván hangzik, de nem lepődöm meg, volt már némi negatív tapasztalatom az Istvánnal.

Monny,
tündéri a Dorka Kép Kép Ügyesek vagytok Kép

Prüntyi,
mindjárt itt a jövő hét Kép Nagyon szorítok majd Kép Kitartás Kép

Kép
mancs
 
 


Szia Mancs!

Köszönöm a tippet, megpróbálom. Elevitet szedek folyamatosan, de eddig nem állította le. Kép Hátha a keksz. Engem szerencsére elkerül a hasmenés, de a gyomrom nekem is ég időnként. De általában akkor, ha kicsit éhes vagyok, de olyankor banánt eszek, és elmúlik. De ajánlották a Rennie nevű szert, de még nem próbáltam ki, nehogy baj legyen. Meg hát annyira nem súlyos a helyzet, hogy gyógyszerrel próbáljam megszűntetni. Eddig a banán megfelelt erre.

Prüntyi!

Na? Valami akció esetleg? Én szorítok nagyon, non stop. Nehogy véletlenül elfelejtsem, amikor kell, ezért inkább folyamatosan megy a drukk!
Majd azért valahogy tudasdd velünk, hogy jól szorítottunk-e? Oké?

Monny!

Hogy vagytok? Dorka jól van? Sokat alszik? Hogy bírod?

Üdv: Milkyway
milkyway
 
 


Sziasztok,
Szia Milky,
Még semmi...Kép csak a szokásos keményedések 5 percenként. Erre a gyerekre még a front sem hat...Kép
Mindjárt megyünk be a kórházba megint CTG-re a doktornőhöz. Meglátjuk mit mond.

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Prüntyi!

Sajnálom, hogy nincs még baba. Hátha az 5 perces keményedések jeleznek valamit! Vagy az 5 perces még nem? Kép Mi az a CTG? Fáj? Vagy milyen az?
A doktornő dolgozik vasárnap?

Vigyázz magatokra!

Milky
milkyway
 
 


Szia Milky,

Igen ma ügyel bent egész nap. A ctg, nem fáj, a 36.héttől csinálják. A baba szívhangját és a méh összehúzódásait nézik vele.

Még úgy látszik továbbra is bent marad.

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Milkyway!

Mi is nyolc hetesek vagyunk és apum születésnapi ajándéka volt, hogy bejelentettük a babót!
Mivel közbejött a nászút én még nem voltam orvosnál, ha minden igaz ma vagy holnap eljutok.
Egy kicsit tartok a dologtól azok alapján amiket itt olvasok... elég rosszul viselem ha gorombák velem.
Egy hülye kérdés: első alkalommal a nőgyógyászatra mentél?, hogy "csókolom pozitív lett a tesztem és ha minden igaz itt szeretnék szülni" vagy már máshol kell bejelentkezni? Biztos buta kérdés de kitől kérdezzem meg ha nem tőletek... nem akarom feleslegesen kihúzni a gyufát, már lehet így is kikapok, hogy miért nem elöbb jöttem...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


...Milkyway! ... azt elfelejtettem megkérdezni, hogy orvost választottál már?... és ha igen kit?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Szia Mamacka,

Gratulálok a babához!

A topic címből is kiderülhet, hogy többnyire Boros doktornő kismamái vagyunk, vagy akarunk lenni.

Lekésve nem vagy semmiről...hallottam már olyat, hogy hasonló korú kismamákat elküldtek hogy jöjjön vissza a 10-12. hét között (ami számomra érthetetlen, hisz a 12. hétre a babának mindene kifejlődik már, és pont ebben az időszakban kellene odafigyelni sokmindenre, hogy ne legyenek fejlődési rendellenességek!), (nem a doktornőről, és nem is az István korházról beszélek). Engem az 5. héten is fogadtak, a pozitív teszt után. De addig is amíg nem jutsz el dokihoz...ajánlom, hogy kezd el az Elevitet szedni, ha még nem szeded, valóban jó és te is nyugodtabb leszel.

Üdv.

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Prüntyi,

sokat gondolok Rátok! Milyen gyakran jársz most CTGre?
Mondott valamit a doktornő aról, hogy mekkora lesz a babád, vagy ki tudja? Én most kicsit megilletődtem, mert jó nagynak mérték a buksiját (33 hetesen 87mm BPD...)
Te tapasztaltál olyat, hogy "lejjebb szállt" a kislányod? (kevésbé nyomja a gyomrod-tüdőd, egyszerűbb ülni, cserébe gyakrabban kell pisilni)
Nekem még csak most kezdődött a "terhes" időszak, icipicit vizesedni kezdtem, éjjelente ég a gyomrom és nem jó ülni (nomeg Boti egész fent rugdos, ami nagyon aranyos, el se hiszem, hogy már ekkora nagy) és csak érdekelne, mire számítsak, csak a baba kibújásával lesz vége?
sziasztok
Juttka
judittka
 
 


Szia Juttka,

kb 2 naponta járok, holnap megyünk megint. utolsó súlybecslés a 38. héten volt akkor 3200 grammot mondtak. Igazából a "lejebb szállt" dolgot nem tudom megítélni...mert nincs nagy hasam, de azt a baba teljessen kitölti! Kép A gyakori pisilés megvan, de én sok folyadékot is iszom, tehát attól is lehet. Sosem voltam gyomorégős, de van hogy olyasmit érzek, ami kajától is lehet, meg attól is hogy fent rugdos a baba. Mert lehet, hogy lent van a hasam, de a gyerkőc tud ám néha a bordámba is rugdosni.

Szóval teljessen tanácstalan vagyok! Kép

Lehet, hogy 2 órát kell várjak, lehet, hogy még napokat...és soha nem merek nehéz kajákat enni, nehogy beinduljon a szülés és végighányjam azt...szóval az étvágyam és a kedvem is kicsit kókadt! Kép

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


szia Prüntyi!

Köszönöm szépen a segítségedet. Megnyugtattál azzal, hoggy nem fáj a CTG. Tök jó, hogy a doktornő ügyelt vasárnap. Te mindig tudod mikor ügyel, vagy megmondja? Szorítok, hogy mielőbb megszülj. Kép

Mamacka!

Mi már 9 hetesek vagyunk. Kép 1 héttel tartunk csak előttetek, de ami fontosabb, hogy talán 1 héttel kevesebb van a hányásos időszakból. Kép A doktornő szerint elmúlik a baba mozdulásával, de persze vannak kivételek, ezt sem titkolta a doktornő. Remélem nem én leszek a kivétel.
Én nem vagyok könnyű eset, mert nem azonnal jött össze a baba, és előtte már többször voltam orvosnál. Amikor azonban összejött, szinte biztos voltam benne, hogy Boros doktornőt fogom felkeresni, hiszen régóta ovassuk lankadatlan buzgalommal a Kismama magazin számait, és ott gyakran találunk írásokat a doktornő tollából, és szinpatikus lett a magazin alapján, így Õt kértem fel, hogy vállalja el a szülésemet. Én először felhívtam telefonon, elmondtam a helyzetet, és megkérdeztem, hogy elvállalna-e? Mivel igent mondott felkerestem. Én is 6 hetes terhesen mentem először orvoshoz, úgyhogy szerintem nem vagy elkésve.
Dr. Boros Judithoz járok.

Üdv Nektek!

Milkyway
9+1
milkyway
 
 


...Igen mikor kiléptem már észrevettem, hogy nem az Istvános topikban vagyok... és elég egyértelmű az orvos neve...

Sok sikert a továbbiakhoz! Remélem elmúlik a rosszulléted. Én csak egy kicsit émelygek ha éhes vagyok és minden evés után... de rosszabra számítottam úgyhogy meg vagyok elégedve.

Még vacakolok, hogy melyik kórházba is menjek ezért is csúszott az első alkalom nemcsak a nászút miatt... A másik kórház a Szt Imre... de onnan még ennyi orvos sem ismerek hírből sem...
...tartok a rossz élményektől...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: