Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Szidi!

Nekem mínusz 9 a dioptriám és természetes úton szültem. Elküldött az orvosom szemészhez a kórházban és ő mondta, hogy minden rendben. Kétszer voltam utoljára a szülés előtt 3 héttel. Akkor is azt mondták, hogy nincs ok a császárra csak jól csukjam be a szemem. Megtettem. Úgy egyébként könyebb nyomni is.

Én az egyégyasban voltam, király volt, de mire te oda kerülsz már valóban csak egy és kétágyasak lesznek az új szárnyban. Az év végén költöznek át. Ott már két alternatív szülőszoba is lesz. Én kádban is vajúdtam, nekem nem jött be fáztam és nem tudtam olyan pózt felvenni, ami kényelmes lett volna. Már szülni is lehetett volna ott, mert megkapták az ANTSZ engedélyt. Bori tényleg jó szülésznő én is tudok egy profit, aki mellesleg Bori váltótársa és kolléganője. Ők ketten tartják a kismama programot. Ha Bori nem ér rá, akkor ő megy. De ez majd később lesz aktuális. Addig is mindent bele...

Anikó
gerianikó
 


Kedves Aniko!

Koszi a biztato szavakat. Megmondom oszinten, egy kicsit elkampicsorodtam, amikor azt hallottam, hogy a szemuvegem miatt eleve csaszarra lennek karhoztatva. Persze lehet, hogy igy is az lesz belole, hiszen ki lat a jovobe, de legalabb tudom, hogy azert rendes szulesre is lehet eselyem. En azert szeretnem latni, hogyan szuletik meg a gyermekem. Es aktivan szeretnek reszt venni a szuleteseben.
Puszi mindenkinek
Szidi
Szidonia
 


SZiasztok!
Sehol senki? Ma voltam dokinál, és azon gondolkoztam, hogy a dokikban pszichológus is elveszett? Beléptem, még el sem mondtam, hogy mi a gond, és már ápolta a lelkem. Imádom!!!
cory
cory
 

 
 

Cory, bennük igen. Legalábbis Sándor végzett pszicho-terapeuta is. Ezt én is bírtam benne.

Egyébként már én is féltem, hogy kihal az oldal. Örülök, hogy írtál.

Puszi:

Dia
dia (dia)
 


Sziasztok!
Örülök, hogy találtam egy helyet, ahol "tapasztaltaktól" hallhatok a Tétényirol. Nem tud véletlenül valaki valamit a Barna doktorról? Én már évek óta hozzá járok, de eddig az évenkénti vizsgálatoknál többet nem kellett velem csinálnia. December elejére várom a babámat és szeretném tudni, hogy ilyen a doki "élesben". Mennyire tu:ri pl. ha önállóskodom és saját elképzeléseim vannak? Ha valaki tud róla valamit, írja meg. Köszi!
Kati
Névtelen
 


Szia Kati !

Igaz, hogy én nem a BArnánál szültem, de nekem nagyon szimpi, mindhárom szülésemnél épp a kórházba volt és mindig szülés után bejött, gratulált. VAjúdás közben is, ha elment mellettem, akkor mindig volt néhány kedves szava ! Szóval nekem nagyon szimpatikus !
Azt nem tudom, hogy szülés közben milyen, de biztos normális lehet !

Szia

Szilvy
Szilvy
 


Szia Szidi!

Én még nagyon fiatal kismama vagyok és a környéken szeretnék orvost találni. Érdeklődni szeretnénk, sikerült-e valamit megtudnod dr. Rabóczky Mariettáról.

Köszi:
Kiso
Névtelen
 


Sziasztok!

Barna dokinak adott át az orvosom, amikor elment síelni. Édes volt! Nagyon kedves. És vajúdás közben is bejött hozzám, megkérdezte mi újság, leült az ágyra kukucskált egyet, megnézte mi e helyzet (nem vizsgált csak szemlélgetett) aztán bíztatott. Úgy láttam nagyon közvetlen a pácienseivel.

Anikó
Gerianikó
 


Szia Kiso!

Voltam Raboczki Mariettanal, nagyon kedves es kozvetlen. Sokkal szimpatikusabb, mint az osszes eddigi nodokim.
En most nagyon elkokadtam, a ferjem 8 honapra kulfoldre megy dolgozni, es hallani sem akar arrol, hogy en, mint kismama egyedul maradjak itthon. Ugyhogy muszaj a babacsinalast elhalasztani, pedig olyan jo lett volna. De azert elmentem a dokinohoz. Nagyon sok betege van, ugyhogy elore be kell jelentkezni hozza. Tanacsokat is adott. Mondta, hogy harom honappal a teherbeeses elott mar hagyjam abba a tablettaszedest (mondjuk ezzel nem lesz gond, ha a ferjem nincs itt, akkor minek), es folsavat kezdjek el elotte szedni. De hat erre most varnom kell.
Sziasztok
Szidi
Szidonia
 


Kedves Szidi!

Ne szomorkodj, meglátod milyen hamar repül az idő és csak azt veszed majd észre, hogy terhesgondozásra jársz a dokidhouz. Szóval kitartás erre a 8 hónapra. Miért nem mész a férjeddel külföldre, vagy nem lehet?

Puszi: Anikó
gerianikó
 


Dia ("Kiakadtam" topicból)!
Írtam én már ide (június 8.), csak nem tudtam akkor még, hogy hogy ne legyek névtelen. De visszhang nélkül maradt a hozzászólásom, úgy látszik senki nem ismeri az én orvosomat, dr. Balogh Tibort. Pedig nagyon meg voltam vele elégedve, és szeretnék még babát és õt is nála szülni. Jó lenne találni még valakit, aki nála szült, csak úgy megerõsítésképpen. Úgy látszik ez a kórház tele van jó orvosokkal, majd' mindenkirõl csak dicséretet hallottam.
Ági
 


Szia Ági!

Én sem ismerem a Balogh doktort, de elöbb-utóbb, (amikor remélem, már többen látogatják ezt a topicot), biztos fogsz találkozni olyan mamával, aki nála szült. Addig meg lehet javasolni az itt érdeklődőknek.

Egyébként tudomásom szerint csak egy orvos van a Tétényiben, akit nagyon szidnak. Úgy néz ki, mindenhol van egy, aki kilóg a sorból... Ö egy öregebb, ösz hajú doki, az egyik lánnyal, amikor szültem, kifejezetten bunkó volt.

Azért csak mesélj, hadd tudjuk meg, hogy kihez érdemes menni, és hogy neked milyen élményeid voltak a babád születésekor.

Puszi:

Dia
Dia
 


Koszi Aniko!

Sajnos a munkam miatt nem mehetek kulfoldre, egyedul leszek. Nem az elso alkalom, megszoktam mar, csak hat ez most rosszul jott ki, annyira akartam a babat.
Na de mindegy, hat majd 8 honap mulva. Csak olyan jo lett volna....
na de nem depressziozom.
koszi az egyutterzest
Szidi
Szidonia
 


Szia Ági!

Balogh dokinál vagyok 4 éve sajnos nem nála szültem./Akkor még nem ismertem/ A barátnõm viszont nála szülte 2 gyerekét és nagyon meg volt vele elégedve. Mindig ott volt mikor kellett és segitett is egész szülés alatt. Most is olyan sokan vannak a magánrendelöjébe? Az az igazság szerintem egy "kicsit" nagyon elfoglalt mostanában lehet, hogy tul sok beteg van?

Szia Jutka
khjutka
 


sziasztok!
Most láttam a tv11-en egy filmet a Szent Imre új szárnyáról! Nagyon meg vagyok vele elégedve. Teljesen emberi színe van (pl. sárga), és a dokim tegnap mondta, hogy már át is költöztek. Úgyhogy én már tuti ott szülök!
cory
cory
 


Helló, cory!

Biztos azért lett sárga, hogy a régebben szültek sárguljanak az irigységtől. Mint például én. Kép)

Pusza: Eryc@
Eryc@
 


Na, akkor elérték a céljukat. Én is itt sárgulok. Asszem, gyorsan csinálunk még egy gyerkőcöt, hogy szülhessek ott is...Kép

Pusz:

Dia
Dia
 


Kedves Mindenki!

En is a Tetenyiben szultem mindket lanyomat.
A nagyobbikat meg 1995 januarjaban. Vegig a Holba doktorhoz jartam terhesgondozasra, de nem volt fogadott orvosom, akinel szulni fogok. Azon a napon, amikor megindult a szules, ugy estem be a korhazba delutan - mar 3 perces fajasokkal -, hogy szulni jottem, gyorsan kerek egy orvost. Csak azon imadtkoztam szep csendben, hogy nehogy a Szanto doktor kezei koze keruljek, mert az egy vadallat.
Szerencsem volt. A doki, akinel szultem nagyon szuper volt, nagyon rendes. Bar mert volna velem nem normalisan viselkedni!
A hatodeves orvostanhallgato ferjem is ott volt velem a szulesnel, igy velem mindenki "kivetelezett".
Ekkor meg nem volt Ikea-szoba, semmi luxus. Szerencsemre egy 4 agyas korterembe kerultem, nem is akartam babas szobaba menni, meg aztan az ujdonsaga miatt allandoan varakozolistara raktak az embert. Az az ot nap pihenes nagyon jol jott, miutan a gatsebem rettenetesen fajt, begyulladt. Igy, meg ha akartam volna, sem nagyon tudtam volna csak a babaval foglakozni. Gyakorlatilag allni, menni nem tudtam a fajdalom miatt. a gyengesegtol azonal elajultam, ahogy talpra alltam.
Pedig ezutan a szules utan mindenkinek csak azt mondtam, hogy ez egy annyira jo szules volt, annyira gyorsan es siman lezajlott az egesz, hogy csak a szules kedveert, meg vagy 100 gyereket is szulnek ujra.
A masodik lanyom 1999 februarjaban szuletett. Ismet a Holba doktorhoz jartam terhesgondozasra es gondoltam, hogy most kiprobalom a fogadott orvosnal valo szulest. Kertem a Holba doktort, hogy hadd szuljek nala. Persze a mar orvos ferjem vegigkiserte az egesz terhessegemet, ismet ott volt a szulesnel is. Megintcsak mindenki velem "kivetelezett", mert tudtak, hogy a ferjem orvos szemekkel arkusan les mindent.
Viszont ez a szulesem borzaszto volt. Egyszeruen annyira panikba estem (csupan amiatt, hogy tudtam, mi fog velem tortenni), olyan gyorsan jott minden, hogy a sikitozastol, es az elment eromtol a gyerek majdnem belem fulladt es ez csak az en hibambol volt.
Mindket szulesnel persze kulon egyszemelyes szuloszobaban voltunk.
Itt mar hallottam az Ikea szobarol, de mivel nalam minden nagyon hirtelen volt, igy fel sem merult az ott szules lehetosege.
A 2 oras megfigyeles alatt viszont oda toltak be a kocsin a babaval es a ferjemmel egyutt. Akkor lattam, hogy milyen az az Ikea szoba. Tenyleg nagyon jol nez ki es semmi korhaz jellege nincsen, de en be nem mennek oda szulni. Mert egy otthon szulesre emlekeztet, amire viszont sosem lenne batorsagom.
Itt mar megkerdeztek, szinte minden nap, hogy nem akarok e atmenni babas szobaba, de en nem akartam. Emlekeztem a 4 evvel elobbi 5 napos pihenesemre, igaz most a gatsebemet nem is ereztem.
Ha bele gondolok, meg most sem akarnek babas szobaba menni. Az a harom orankenti talakozas a babaval nekem nagyon megfelelt, otthon ugyis mindig velem voltak, amikor haza mehettunk a korhazbol.
Most megint terhes vagyok, de most Irorszagban fogok szulni, itt lesz a terhesgondozasom is. Rettenetesen felek mar most, mert itt gyakorlatilag alig van terhesgondozas. De szerencsemre az ferjem itt lesz velem, es o majd kiharcolja a jogaimat. (Ha kell!)
Azert szivesen visszamennek szulni a hazamba. Megint a jo Holba doktorral talakozgatni havonta. Es biztosan jo lehet a korhaz uj szuleszeti szarnya.
Sokan mondtak azt errol a korhazrol, hogy rossz nagyon, de nekem semmi gondom nem volt vele soha. Az orvosokkal sem, kivetel a Szanto doki. De ot mindenki utalja, mert a modora egyedulalloan undorito.

Lassan megyek.

Minden jot mindenkinek!

Margaret
Margaret
 


Sziasztok!
Leírom akkor én is, hogy hogy volt.
Akkor még Bártfaiba jártam rendelésre, nem volt orvosom és mindig más doki rendelt. Késõbb odafigyeltem, hogy akkor menjek, amikor Balogh doktor rendel, mert õt éreztem leginkább odafigyelõnek, lelkiismeretesnek.

OFF: Amikor 2000 elején megtudtam hogy terhes vagyok, egy barátom ajánlotta a Babanetet, és én hülye, nem találtam rá a Társalgóra! Pedig milyen nagy segítség lett volna! (Azonkívül most én is "öreg motoros" lennék.)

ON: Szóval mivel nem tudtam, hogy megy ez az orvosválasztás, megkérdeztem a Balogh doktort hogy elvállal-e, elvállalt. És nem éreztem hiányát, hogy magánrendelõbe járjak, mert a sima rendelõben is megkaptam a maximális odafigyelést.
A szülés elõtti napon az UH-s orvos 3300 g-ra saccolta a babát. Este még moziba mentünk, majd éjjel kezdõdtek a fájások (rögtön tízpercesek), de csak reggel mentünk be, hiszen nagyon közel laktunk a kórházhoz. Szerencsémre épp ott volt az orvosom (éjjel óta szültek nála), hamar a szülõszobába vittek (nem az IKEÁsba), és borzasztóan szenvedtem, annyira fájt. Ott volt a férjem (bár túl sok lelki támaszt nem adott, õ nem olyan "lelkizõs", sajnos), a szülésznõ elég kelletlen volt és kioktató stílusban kezelt (miért nem úgy csinálom ahogy mondja, stb - hát azért mert a fájdalomtól nem bírtam), de Balogh doktor jelenléte (mindig akkor volt ott, amikor kellett!) teljesen megnyugtatott. Mikor elkezdõdött a kitolás ideje, az én Bálintom csak nem akart kijönni, kiderült, hogy a köldökzsinór is a nyakán van, tehát igyekezni kellene, de szerencsére végig jó volt a szívhangja. A szülésznõ továbbra is "kioktatott", Balogh doktor behívta az ügyeletes dokit is (talán Faludi a neve, õ is sok piros pontot érdemel), és végül a segítségükkel, de azért mégiscsak nekem(!) délután egykor sikerült megszülni a "kis"babámat. 4250 g volt (ennyit az UH-s doki saccolásáról), ezért volt ilyen drámai a szülés (én 48 kg vagyok alapban). A doktorom persze már közben tudta, hogy ez okozza a nehézséget, de nem szólt nekem, hiszen az még jobban megrettentett volna (még pszihiáternek is kell lenni egy orvosnak!).
Összességében, és minden nehézség ellenére jó érzésem maradt a szülésrõl, kórházról, az ott töltött öt napról, és szerintem nem a környezet, IKEA szoba teszi (bár klassz lehet nagyon), hanem hogy legyen egy olyan orvos, akinél biztonságban érzem magam. (Én sem szülnék otthon, én ilyen biztonság-mániás vagyok.)
Szeretnék még babát és bár már azóta elköltöztünk, remélem ugyanitt fogok megint szülni.
Bocs a hosszúságért, üdv mindenkinek!
Ági
Ági
 


Sziasztok!

Most várjuk a feleségemel elso gyermekünket (még csak kb. 20 napja fogant!), és szeretnénk a szüléshez jó orvost választani.
Nálunk a jó orvos beugrója az, hogy legyen feltétlen életpárti, azaz abortuszt sose végezzen.
Tud valaki ilyen dokit a Földön, netán Budapesten, netán a Szent Imrében (Dél-Budaiak vagyunk)?

Levente
Névtelen
 


Sziasztok!

Kedden voltam szülésfelkészítésen. A szülésznõk elmondták, hogy még egy kicsit kaotikus a helyzet az új szárnyban, de majd csak belakják.
A szobák 1 vagy 2 ágyasak. Van egy 3 ágyas a császárosoknak. Az 1 ágyasokban bent van wc, fürdõ, a 2 ágyasokhoz meg 2-höz tartozik közös, és mellettük van.
A babás dolog úgy mûködik, hogy nagyjából mindent az anyára bíznak. Ha akarja leadja a babát éjjelre, ha akarja nem. Ha akarja, éjjel kimehet szoptatni, ha akarja nem... Elég szimpatikusnak tûnt a dolog.
Ami még nincs megoldva, az a látogatók kérdése, mert még nincs telefon, és így mindenki bemegy a szobákba, ami nem túl higiénikus.

cory
cory
 


Kedves Cory!

Én az egyágyasban voltam és oda bejöttek a látogatók. Nem volt semmi gond, de ajánlom, hogy ne engedj be 2 embernél többet, mert elszívják a levegőt a pici elől. Hányadik hétben is vagy?

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Anikó a 33. hétnél tartok! Már sehogyse jó.

cory
cory
 


Sziasztok!

Újabb elõadáson vagyok túl, és kiderült, hogy messze nem minden fenékig tejfel a kórházban. Most pl. nincs állandó gyerekorvos, mert az 1, aki eddig volt, táppénzen van, és minden nap más valaki helyettesíti. Egyébként is az volt a helyzet, hogy már 1 éve csak 1 doki van a 3 helyett!! Kép

cory
cory
 


Sziasztok!

Szeptemberre várok babát, a Dr. Balogh tibornál fogok szülni ha minden igaz. Nagyon szeretem, mert normélis, barátságos nem lekezelõ.
Volt sajnos 1 hetem a terhességem elején a Tétényiben, akkor még nem ismertem a Balogh dokit, viszont egy SZánthó nevezetût megismertem. Nem ajánlom senkinek sem!!
érdekes volt meghallgatni a többi lány/asszony véleményét az ottani orvosokról. Ezért is választottam a Balogh Tibort. Remélem nem fogok csalódni benne. :-)

Maya
Névtelen
 


Helló, cory!

Én is egyágyasba kerültem a 3. napon, és oda tényleg bárki bejöhet, te döntöd el, kit akarsz fogadni. Nekem jó volt, hogy volt ez a lehetőség.
Puszi: Eryc@
Eryc@
 


Maya!
Nem fogsz csalódni szerintem!
Ezek szerint pont egy év lesz a babáink között. Bálint tavaly szeptember 9-én született. Izgultam is, nehogy elõbb szülessen, amikor Balogh Tibor még szabadságon van, de megvárta a doktor urat!
Írjál még és légy jól! És majd számolj be a szülésrõl is!
Ági
Ági
 


Maya!

Remelem sikeresen el fogod kerulni a Szantho dokit, mert az egy vadallat. De ezek szerint mar tapasztaltad.
A Balogh nagyon jo. Nyugodtan megbizhatsz benne. Bar en nem szultem nala, de volt mindket terhessegem alatt Bartholin mirigy gyulladasom a 30-32. het korul. Mindkettot o vagta ki, pont o volt az ugyeletes mindket esetben es nagyon emberseges volt, joakaro.
Megertette, hogy a fajdalom miatt nyafogok, es feltem a gyerekemet, aki nemsokara megszuletik. Mindent elkovetett annak erdekeben, hogy a gyereknek nehogy megartson az alatoszer, de azert annyit adjon, hogy en se rugjam ki a fogat mutet kozben a fajdalomtol. Masodszorra penteken ejszaka csinalta meg nekem a mutetet, de meg utana is minden oraban bejott megnezni engem. Nem dorbezolt, hogy meg ejszaka is dolgoznia kell.
Es ez ritka egy orvosnal.

Masnap sajnos gezcserere a Szantho doki kezei kore kerultem. Majdnem ott szultem meg a nogyogyaszati szekben a kezeloben annyira fajt, amig a nyilt sebbe bele akart gyomoszkolni csipesszel egy tiszta gezdarabot, ami a valadekot kivezeti a sebbol. Amikor en mar veresre haraptam az ujjamat es elmasztam elole a szekbol, akkor elkezdett velem kiabalni, hogy ha ennyire nem birom, akkor miert kertem, hogy csereljek ki a regi, veres, mocskos gezt.
Erre en a kovetkezoket valaszoltam neki: "Tudja doktor ur! Majd ha a maga faszaba akar valaki egy csipesszel egy gezdarabot begyomoszkolni, akkor majd megtudja, hogy en miert vonaglok itt maga elott."
Persze mar a ferjem sem birta kint a varakozast az ajto elott es berobbant a kezelobe, hogy miert orditok en ennyire.
Majd Szantho doktor is meghuzta magat, amikor megtudta, hogy a ferjem is orvos es pont az o fiaval dolgoznak egy mentoallomason, a masodik budapesti rohammenton.

De az elso terhessegem alatt is volt reszem Szantho doktor becses kezeleseben es jomodoraban. Csak akkor veseproblemam volt.

Na mindegy!

Csak remelem, hogy itt Irorszagban is rendes orvos kezebe kerulok jovo februarban! Felek nagyon, mert itt a terhesgondozas egyenlo a nullaval. Milyen lehet akkor a szules, es az utana levo gondozas?

Minden jot neked!

Margaret
Margaret
 


Sziasztok lányok!
Szilvia vagyok és ma csináltam meg a tesztet és két csikos lett. Nagyon örülünk a párommal.5 éve vagyunk házasok és az elsõ védekezés nélküli hónapban meglett a babánk.Én amióta tudatosan készülök a baba vállalásra végigszörföztem a neten és a Geréb Ágnes vezette érdi születésház után a Tétényi volt a ranglistavezetõ korház. Az Ágival csak annyi volt a baj ,hogy nekünk nagyon messze van.Tehát marad a Szent Imre. Na most jöne a kérésem:senkit nem ismerek ott, a tarifákat semm tudom és ,hogy milyen lehetõségeim vannak.Ha tudnátok ötleteket addni hálásan megköszöném.
4 hetes vagyok és lassan el szeretnék menni dokihoz .De kihez? Sziasztok Szilvi
Névtelen
 


Szia Szilvi!

A Tétényiben mint azt már korábban is írtam a Balogh dokihoz járok. Egy maszek vizsgálata 3000 Ft-ba kerül ez az un. terhességi vizsgálat (ultrahanggal , stb). Ezt a maszek rendelõjében csinálja. A Kende utcában. Ha érdekel tudok adni telefonszámot. De a rendelõbe Fehérvári útiba is lehet menni, és ott is megvizsgál, ott nem kell fizetni.
Én elég sokáig oda jártam. Volt ugyanis egyéb problémám is, ami miatt gyakran kellett a Bártfai utcai ultrahangra menni, és õ mondta konkrétan hogy a rendelõbe menjek, ne a maszek rendelõjébe!. A Kende utcában viszont a párom is bejöhet és õ is látja az ultrahangos felvételeket, ami neki is nagy élmény.

Ajánlották még a Barna dokit, de nála eszméletlenül sokan vannak, és õ annyira speciaalista, hogy állítólag hozzá konkrét nõgyógy. problémával érdemes menni, mert azokban a legjobb. A szülésben is perzse, de õ annál komolyabb problémásabb esetekkel foglalkozik. Sajnos drága is. Ezt csak hallottam. Amúgy nagyon kedves õ is.
A BAlogh doki meg vidám, nem tolakodó, még csak most fogok szûlni nála, de eddig tényleg mindenkitõl csak dícséretet hallottam róla. Nem pénzéhes - ez is egy szempont.

Mint már korábban írtam a Szánthó dokit kerüld el. Pénzéhes, kicsit bunkó is. Amikor benn voltam egy hetet a kórházban (1-2 hónapban voltam), még nem volt dokim, õ vett fel mint ügyeletes, volt egy-két kellemetlen megjegyzése. Egy hét után hazamehettem, el akartam kérnia papírjaimat, gondoltam hogy kellhet a másik dokinak akit majd választok, nem akarta odaadni, az ultrahangos felvételre meg azt mondta, mit akar maga azzal a képpel, ha meghal a baba, utána ezt fogja majd mutogatni az ismerõsöknek, hogy itt van a halott babám képe? Én azt hittem hogy nekiugrom. Mindenki nagyon kedves volt, biztatott ez a kretén meg egyfolytában ilyenekkel sokkolt. Meg hasonlókkal.
Gondolom ennyi elég is volt a Szánthóból ....


Rád bízom a döntést, de kérdezz meg sok embert, mert nem mindegy kit választasz. Én is ezt tettem.

Jó választást, majd írd meg kire is esett a választás :-)

Maya
Névtelen
 


Sziasztok!

Szalvia: én Bálint Mihályhoz járok. A Kosztolányi téren van a magán rendelõje. A tarifa: rákszûrés 4500, terhesgondozás: 4000. A szülést még nem tudom, de csütörtökön megyek hozzá! Egy tündéri, állandóan mosolygós pali!

cory
cory
 


Sziasztok!

Szilvi! Van három Bálint doki, mindhárom nagyon jó fej. Őket keresd meg. Nagyon jó kórház, szülésznőt is tudok ajánlani.

Én nem is hallottam erről a Szánthó dokiról. Tényleg nagy bunkó lehet... Ahogy így olvaslak titeket én nem is tudom mit csináltam volna, ha találkozom vele. Lehet, hogy meg is történt, mert volt egy doki, aki a szülés után 2 nappal azt mondta, hogy milyen hájas vagyok, lesz mit letornázni később. Az akkor ő lehetett. És ráadásnak jól megnyomkodta a hasamat.

Anikó
Gerianikó
 


Szia Szilvi!

Én a Bálint Sándornál szültem, de ö sajnos, ha jól tudom, már nem fogad új kismamákat. Azért megpróbálkozhatsz vele is, hivatkozz rám: Szilágyi Diána.
Ö egy tündér! Imádtam nála szülni. Cory a Bálint Mihályhoz jár, ö a testvére, róla is csak jókat hallottam.
Sándor fia a harmadik Bálint, a neve Balázs (azóta legalábbis így tudom...), nagyon szimpatikus, fiatal orvos, de rendesen van tapasztalata, sokat dolgozott az apja keze alatt.

Szóval szerintem mindhármójuknál jó kezekben lennél, ha érdekel, megadhatom a telefonszámaikat.

Puszi:

Dia
Dia
 


Szilvi!

Választhatsz:

Barna / Balogh / Fülöp/Bálint

A Barna tényleg specialista
A Bálintok most az ügyeletes "sztárok"
Szakmailag a Fülöp/Balogh /Bálintok egy szinten vannak
Mindhárman nagyon normálisak.
Az árak változóak.

Barb.
Névtelen
 


Kedves Maya, cory, Anikó, Dia és Barbara!

Nagyon örülök ,hogy ilyen hamar ennyi segitséget kapok töletek. Köszi szépen.
Nehéz lesz választani, de mivel készültem a babavárás elött is, igy olvastam már a Bálint dokikról a neten. Engem az olvasotak alapján fogott meg a korház és a dokik. Azt olvastam már a levelekbõl ,hogy a Sándor nem fogad új kismamákat , de szerintem a fiai is nagyon jók lehetnek.

Maya!
Te irtad a Balogh dokit, õ a ranglistámon a második. Megírnád nekem ,hogy a Kende utcában várni kell vagy pedig idõre mehetek? Ugyanez a kérdés a Fehérvári úti rendelõvel kapcsolatban.
Mennyivel külömbözik a két hely egymástól?Ezt értem a "minõségre"mivel ugye itt fizetsz ott nem. A szülésnek az árára is kiváncsi lennék.Milyen idõközönként hiv be vizsgálatokra ha nincs komplikáció? Ja és mindent egyszere megtud csinálni/pl: ultrahang/Vérvizsgálatra hova kell menni, kell e várni? Van már szülésznöd,ha igen ki?Telefonszámot is írj,rendelési idõvel együtt.

Anikó!
Ird meg nekem szülésznõk közül kit ajánlasz és ha tudsz árakat arra is kiváncsi lennék.

Cory!
Te is ird meg nekem a válszokat a Mayanak feltett kérdésekre a Mihály dokiról.Szívem szerint annak örülnék a legjobban ha mindenért a korházba kellene menni és mire szülni megyek már nem lenne annyira idegen a hely.


Köszi lányok elõre is mindent.
Puszi
Szilvi
Névtelen
 


Kedves Szilvi!
Én is Balogh dokinál szültem, mint azt írtam korábban is.
Én a Fehérvári útra jártam, tehát ott nem kellett fizetni, és mindig tudtam, mikor rendel, így általában nem kellett nagyon sokat várni. (Azt hiszem nem egészen egyidõben van a terhesség és a nõgyógyászati vizsgálat, így a terhes kismamákat mindig hamarább behívják.) Mindig korrekt és kedves volt, persze a vizsgálatokra (ultrahang, vérvétel) külön kellett elmenni (vérvétel a Fehérvári úton, UH a Bártfain). A vérvétel, fõleg a reggeli éhgyomri elég szörnyû, mert ezren vannak, de ha mondod, hogy terhes vagy, vagy ha már látszik rajtad, elõre lehet tolakodni Kép .
Az elején kb. havonta kellett menni, persze néha sûrûbben, néha ritkábban, attól függõen, éppen milyen vizsgálat következett. A terhesség végén persze gyakrabban ellenõrzött. Ha soron kívûl mentem be valami apró problémával, kérdéssel, akkor is szívesen fogadott.
A szülés tarifája 2000-ben 30.000 Ft volt.
A kórházban szintén nagyon odafigyelt rám, a szülés után is figyelmes volt, és olyan dolgokat is megtett, ami nem tartozik szorosan a munkájához, pusztán kedvességbõl (pl. megkereste a szülés közben elkallódott papírjaimat, UH-s felvételeimet).
A magánrendelésrõl nem tudok nyilatkozni, oda nem jártam.
Lehet, hogy jó ötlet szülésznõt is választani, mert nekem elég rossz tapasztalataim voltak az épp ügyeletes szülésznõvel.
Remélem tudtam valamit segíteni.
Vigyázz magadra és légy jól!
Puszi,
Ági
Ági
 


Szia Ági!
Nagyon gyors voltál a válaszal .Köszi
Nekem egy valamit figyelembe kell vennem a választásnál.Vidéki vagyok és Pestre járok dolgozni.Napi 1-1 órát utazom azért,hogy beérjek a munkahelyemre.Mivel kötetlen a munkaidõm így bármikor el tudok menni a vizsgálatokra de ha csak a kórházat nézem milyen messze van a munkahelyemtõl plusz 3/4 óra oda- vissza.Ezért irtam azt az elõzõ levelembe ,hogy jó lenne mindig egy helyre járni.
Segitenél ha megmondanád a kórháztól kb merre vannak ezek a rendelõk és idõben ez mennyi .
Olyan munkám van amit ha minden simán megy végig a babavárás alatt folytatni szeretnék.

Nagyon boldog vagyok ,hogy ennyire segitõkész mindenki. Csak tegnap óta vagyok veletek és a kérdéseim máris válaszra találnak.

A páromnak ma délelött meséltem rólatok és nagyon örül ,hogy tudok kihez fordulni a kérdéseimmel .Így nem szenvedek a bizonytalanságtól.

Sziasztok
Szilvi
Névtelen
 


Hello SZilvi!

Amit az Ági írt a Fehérvári úti rendelõrõl, az mind igaz. A vérvételhez, meg a terhesek elõnyt élveznek, elõre mész és csak mondanod kell hogy kismama vagy.
Sajnos nem úszod meg a mászkálást, mert UH-t csak a Bártfain csinálnak, mármint olyan hivatalosat, amirõl felvétel készül és ahol minden adatot rögzítenek.
Vérvétel, AFP, cukorvizsgálat meg a Fehérvári úton van, így célszerû odamenni. Ha leszálsz pl. Kelenföldön onnan nagyon közel van mindkét hely, mert a "7"-es vonalán van.
A Bártfai az ozz van ahol a kórház (Tétényi) a rendelõ a Móricznál, a Kende utcai maszek rendelõ (Balogh doki esetében) 5 perc gyalog a Móricztól.

MAszek rendelés: csak kedden és csütörtökön rendel. Délutántól, egészen estig.
Sajnos mint minden maszek rendelõben, itt is sokan vannak, várni kell, nem egyszer 1/2-3/4 órát, pedig idõpontod van. Persze ez meg valahol azt is mutatja, hogy sok betege van a dokinak, tehát biztos jó orvos.
A maszek rendelõbe én csak tényleg akkor megyek, hogy az ultrahangnál a párom is lássa a babát. Pusztán szakmai dolgokért apróságokért meg a Fehérvári rendelõbe ügettem, míg tudtam.
Ugyanis a maszek rendelõbe este 8-ra is mehettem, de a normál rendelõbe csak du. 3-5 ig vagy de. 11-12-ig mehettem és nem mindig tudtam a mh-rõl eljönni, de mint olvasom Te ezt meg tudod oldani.

Sok orvosról mondják, hogy különbséget tesz maszek és nem meszek rendelõ között, de a Balogh doki nem. Nagyon kedvesen ezt mondta is nekem, amikor valahogy ki tudtam nyögni hogy mostantól már a maszek rendelõbe fogok járni... (azt hittem õ is ezt "értékeli") erre õ azt mondta, hogy semmivel sem fog többet nyújtani nekem, és ne legyek zavarban meg ne érezzem magam kényelmetlenül ha a normál helyre járok.De ezt az egészet valami iszonyúan kedvesen és aranyosan közölte velem.
Ha van még kéréded, nyugodtan!!!! :-)))))

MAya
Névtelen
 


Ági!

Nálad ki volt a szülésznõ? Én még csak most fogok szûlni, és jobb elõre felkészülni? Egyáltalán hogy mûködik ez a szülõnõs dolog? Õt is meg kell fogadni? És mennyibe kerül? (Te jó ég egy egész vagyon lesz már látom, és csak azért hogy embernek érezzem magam?)
Mikor kell megfogadni?
Nem jártam terhestornára, mert nem tudtam a munkám miatt elmenni, most meg azt mondták, hoyg már késõ.
Le fognak cseszni emiatt bennt ha szülök, hogy valamit meg kellett volna tanulnom amit nem tettem?

Jó sokat kérdeztem ugye? :-)

puszi: Maya
Névtelen
 


Sziasztok!

Szilvi!
Bálint Mihály:
A magánrendelésre idõre megyek, de általában várni kell, mert mindig befut valaki váratlanul. Már én is voltam úgy, hogy bejelentkezés nélkül mentem, mert panaszom volt, és azonnal fogadott!
Vérvizsgálat a Fehérvári úton, ultrahang a Bártfai utcában van.
A rendelési idõ: kedd, csütörtök 16.00-18.00-ig, de általában tovább van ott, mert sokan járnak hozzá. Telefon: 386-0700. Ez a magánrendelés, és rendelési idõben kell hívni. Ez a rendelõ közvetlenül a Kosztolányi téren van. A pontos cím: Bocskai út 22. III. 25.
Én ragaszkodtam a magánrendeléshez, mert utálom az Sztk légkörét, és így legalább nincs vita, hogy mi mennyibe kerül.
Nekem eddig egy gombás fertõzésen kívül nem volt semmi gondom, így eddig 4 hetente kellett hozzá mennem. Gondolom most fognak sûrûsödni a találkozásaink. A rendelõjében is van uh, de az nem olyan modern, mint a Bártfaiban, de arra tökéletes, hogy az ember lássa is, hogy ki lakik bent, és jól van, mert mozog stb, már akkor is, mikor még nem érzed!
Ha diák vagy még, akkor 50% árengedményt kapsz Kép
Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha valami érdekel még, akkor írj!
Szülésznõm nics fogadott, és nem is tervezek fogadni!

Maya: én sem jártam terhes tornára, de szerintem ez a kutyát nem érdekli!

cory
cory
 


Ági!

Az én szülésznőm neve Fantha Zsuzsa és nagyon szuper nő, nagyon ajánlom.

Anikó
gerianikó
 


Sziasztok!

Tőlem mindig soron kívül levette a vért Zsuzsika a szülészet információspultjánál, így a labort nem is láttam...Kép
Terhestornára én sem jártam, senkit nem érdekelt, senki nem vetette a szememre.

Nekem mázlim volt, két nagyon jófej szülésznő volt mellettem...

Puszi:

Dia
Dia
 


Kedves Maya!
Nekem nem volt fogadott szülésznõm, így az épp aktuális ügyeleteshez kerültem. Én nem azt mondom, hogy fogadni kell szülésznõt is (valószínûleg legközelebb sem fogok), viszont ezzel nem volt szerencsém. Türelmetlen, parancsolgató volt, és nyíltan meg is mondta, hogy nem túl kellemes neki a szombatját ilyen nyavajgós, nem együttmûködõ valakivel tölteni, mint én. Valószínûleg ment volna inkább haza. A nevét nem tudom. Szakmailag biztosan jó volt õ is, csak emberileg nem annyira. Persze biztos fáradt is volt, hogy védjem egy kicsit...
Mások viszont meg voltak elégedve azzal, akihez kerültek, úgyhogy ez úgy tûnik nem jellemzõ ott a kórházban.
Szóval Te érzed, mennyire fontos ez (meg persze az anyagiak sem lényegtelenek), én végülis ettõl függetlenül jó érzésekkel távoztam a kórházból.
Puszi,
Ági
Ági
 


Ja, még a terhestorna.
Én sem jártam, fogalmam se volt, hogy hogy lesz, mert a könyvben is olyan hosszan volt leírva, hogy nem bírtam végigolvasni.
De szerintem úgyis ott érzed, és mondják is hogy mit csinálj.
Egy barátnõm aki járt, azt mondta, nem vette túl sok hasznát, mert úgysem úgy volt, ahogy megtanulta.
Persze azért biztos jó lehet, de ha valakinek nincs ideje (nekem sem volt), nem kell hogy lelkiismeret-furdalása legyen.
Puszi,
Ági
Ági
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap nem voltam gépközelben ,így csak ma kaptam meg a válaszotokat. Köszi.

Maya!
A pontos cimet a Kende u-ról elkérném a telefonszámmal együtt.
Ugy gondolom maradok a Balogh dokinál és kiprobálnám elöször a maszek rendelõjét. Utána eledöntöm a fizetõs vagy a nem fizetõs helyre járok.

Lányok létezik az hogy egyik doki sem rendel a korházban?
Az ötödik hétben vagyok .Szerintetek mikortól érdemes elmenni a dokihoz?

A hétvégén nem leszek .Jó hétvégét nektek
Puszi Szilvi
Névtelen
 


Szia Szilvi!

Én a 8. héten voltam elõször a dokinál, és teljesen jó volt így!

cory
cory
 


Szia Szilvi!

Dr. Balogh Tibor

XI. Kende utca 10. Tel: 209-68-38
általában délutánonként van rendelés, akko rlehet idõpontot kérni.
Õ keddenként mindig rendel délután.
Most lehet hogy még szabin van, de ezt ugyis megmondják. Nekem majd augusztus 20-a körül kell megint mennem.
Havonta 1x max 2x rendel be általában egy doki, ha nincs probléma.

A Fehérvári úti rendelõ: 209-68-38 / nõgyógyászat. Ott majd tudják mondani, hoyg mikor van a normál rendelõben.

Örülök hogy segíthettem!!! Maya
Névtelen
 


Sziasztok,
Én sajnos nem várok babát, kilógok erről a fórumról. (Bár talán egyszer) Elég problémás eset vagyok, és - mivel nincs saját - keresek egy nőgyógyászt, aki nagyon jó szakember, szán rám időt és meghallgat, és főleg nem jópofizik vizsgálat közben. Végigolvastam, amiket írtatok, és úgy tűnt, hogy mintha a Bálint doktorok, főleg Bálint Sándor ilyen lenne. Meg tudná adni valaki a magánrendelése időpontját, címét, telefonját? Mennyivel előre kell bejelentkezni nála, és főleg mennyibe kerül egy alkalom? Plusz egyedül van, vagy ott bámul egy asszisztens is? Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv,
Pippa
Névtelen
 


Szia Pippa!

Megadom neked a rendelö számát, helyileg a Bocskai út 22. szám alatt található, a Kosztolányihoz közel. Egyébként az asszisztens a bejáratnál csücsül, csak akkor hívja be, ha valamire szüksége van. Szóval a szám: 386-0700, azt hiszem, hétfön és szerdán rendel, de erröl inkább Cory tudna mondani biztosat, mert pont váltásban van Mihállyal.
Úgy tudom, most már nem fogad ugyan új betegeket, de hivatkozz rám, hátha... A teljes nevem: Szilágyi Diána, nála szültem tavaly júniusban Borit, és januárban ö mütötte anyukámat is.

Próba-cseresznye... Ja, amúgy pszichoterapeuta is, sajna a mostani árakat nem tudom.

Remélem, segítettem.

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok lányok !
Köszönöm a válaszokat de még nem döntötem.
Ti mikor mondtátok meg a jóhirt a szüleiteknek?
Meséljetek nekem egy pár jó fogadtatást.
Hanyadik hétben csinálják az elsõ ultrahangot?
Csak azért ez a sok kérdés mert a párommal nekünk minden ünnep augusztusban van(szülinapunk ,házassági évfordulonk, eljegyzési évforduló, sogornõm szülinapja)és ezt mi mindig egy közös bulival szoktuk megünnepelni. Na most azt terveztük a párommal , hogy ez lenne a megfelelõ idõpont, de akkor még csak 7 hetes leszek.Nem korai még?
Ha valaki járt szülésfelkészítõ tanfolyamra és terhestornára kiváncsi lennék a véleményére és a tapasztalataira.
Puszi Szilvi
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: