Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is 8 hetesen mentem először a dokihoz, akkor már a szívhangot is hallotta.Szerintem is várjál még két hetet, nem jó, ha most sokszor vizsgálnak.
Mi is jól vagyunk köszönjük. Én most 21 hetes vagyok. Holnap megyek a praxisba ultrahangra. Nagyon kíváncsi vagyok.
Móni
GMóni
 


Sziasztok!

Végigolvastam a leveleket sokan kérdeztetek az orvosokkal kapcsolatban.
Szóval.......Én a kórházban dolgozom és ott is fogok szülni a napokban.Dr Sulyok a választott orvosom. Alapos türelmes mindent elmond mindenre válaszol.Egyet nem csinál Nem vezet félre.Akkor és ott elmondja ha gond van.Azért írom mert nem mindenki viseli el az igazságot.Na többet nem tömjénezek.Egyvalami biztos miután mindenkivel alapos időnként 1-2 órácskát várni kell.Nekem belefért.Másnak is szüksége van rá. A másik orvos akit még ajánlani tudok az a Széchenyi doktor.Szakmailag és emberileg is. Még egy nevet említenék az pedig a Dán doktor.nagyon jó Uh szakember ált a Széchenyi doktor betegeit Ö ultrahangozza.
Remélem tudtam segíteni azoknak akik itt megbízható dokit keresnek.Pénzről nem nyilatkozom mert mindegyik orvosnak van magánrendelője.
Nem tudom mikor járok itt legközelebb. Tegnap kellett volna szülnöm de a lurkó ugy gondolja ebbe a randa időbe nem jön ki.
Sok sikert mindenkinek.
Madouc
 


Sziasztok!
Örülök, hogy rátok találtam. Én még csak most keresgetek dokit, mert nemsokára szeretnénk nekilátni a babaprojektnek. Ajánlottak egy orvost a neve Dr. Nyitray Gábor. Tudtok-e róla akár jót akár rosszat? Köszi előre is.
Névtelen
 

 
 

Sziasztok!

2003 nyarán szültem a Bajcsyban. A László főorvos úrnál szültem, nagyon meg voltunk elégedve vele, a legmesszebbmenőkig gondoskodott rólunk. Eljártunk az előkészítő tanfolyamra, amely nagyon jó a Bajcsyban, tizenegynéhány előadásból áll, és mindig más orvos vagy szülésznő vagy csecsemős nővér tartja. Garáné Magdi szülésznő nagyon szimpatikus lett az előkészítőn, ő mutatta meg a szülőszobát. Végtelen mennyiségű kérdéseinkre is türelemmel, és mindig vidáman válaszolt. Minden előzetes vizsgálatomnál segédkezett, ő kalauzolt a kórházban. Kb. 12 órát töltöttünk a szülőszobán, amire a kisfiúnk megszületett. Magdi végig csak velem foglalkozott, én és a baba voltunk a középpontban, csak értünk történt minden. Igazi ünneppé tették számunkra a kisfiúnk születését. Csodálatos volt. Mindenkinek csak ajánlani tudom László dokit és Magdi szülésznőt.
EsBiB
 


Sziasztok!

Úgy látom nem vagyunk túl aktívak az irogatásban.
Mi van veletek, növöget a pocitok? Mi jól vagyunk. Voltam cukorvizsgálaton, de hál istennek minden ok. A múlt héten voltam ultrahangon, hál istennek ott is minden ok. Növöget a kisfiam. Ha nincs semmi gondom, akkor 1 hónap múlva kell mennem újra.
Judit! Beszéltél a dokival, hogy mennyit kér a szülésért?
Andrea! Mentél másik dokihoz?
Gabi! Egyben vagytok még?
Írjatok, ha látogatjátok még a fórumot.
Móni
gmóni
 
 


Sziasztok!

Móni: örülök hogy jól vagytok.
Igen egyben vagyunk még, de szerintem már nem sokáig. a 37. hetet kezdem, hasam már igen csak lent van. Fáj a derekam és a medencém is, bár az most türhető. Jóslófájások is vannak már. Holnap megyek CTG-re kiváncsi vagyok mutat e valamit. A multheti már mutatta szépen a fájásokat.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Gabi: millió drukk Nektek. Ha tudsz értesíts minket, ha megérkezett a pici. Vigyázzatok magatokra.

Móni
gmóni
 
 


Ismeri valaki Tóth Ágnes Doktornőt?Van valami tapasztalatotok vele kapcsolatban?Köszi az infót!mimi
Névtelen
 


Madouc! Gratula a babához! Ha esetleg erre jársz: László Ádám főorvosról mit mondanál? Én hozzá járok és úgy néz ki nála fogok szülni. Mennyire alapos szerinted?
Köszi,
Tina
Tina04
 


Sziasztok!Én ritka madár vagyok itt, már ami az írást illeti, viszont szorgalmasan olvasgatom az írásaitokat. Örülök a Bajcsy-s topicnak, mert én is ott fogok szülni,a Polgár doktor a választott orvosom és maximálisan meg vagyok elégedve eddig. UH-ban profi,végtelenül nyugodt ember és szerintem csak annyit beszél, amennyit kell. Nem mézes-mázos, nem lihegi túl a dolgokat.Szóval az én "gusztusomnak" éppen megfelel, igaz nem vagyok az a fajta, akit tutujgatni kell.Egyébként első Bóbitámat várom,jelenleg a 18.hétben vagyok, először a 7. héten voltam a doktor úrnál a magánrendelőben.Az árakat korrektnek találom (első vizsg.:rákszűréssel+UH-val 6e,következő UH-val 3e),a szülési "tarifáról" még nem esett szó.Úgy látom ő a fokozatosság híve, nem zúdít egyszerre minden infót az egyébként is aggódó kismamára,hanem mindent a maga idejében mond el, ha gond van, akkor viszont szól.Én ilyennek ismertem meg őt, remélem segíthettem vmit nektek.
Üdv:Tulipán
tulipán
 
 


Sziasztok!

Még egyben vagyunk, de már nagyon várom a nagy találkozást. Úgy fáj a derekam, és a szeméremcsontomba hüvelyembe nyilalgat.
Ctg- elég rossz volt olyan szempontból hogy sokat mozgott és így 180 lett a szívhang, féltem hogy majd ott kell maradnom, de szerencsére a dokim pont ügyeletes volt és így megnyugtatott hogy csak a sok mozgástól volt.
Holnap megyek megint délután, ha addig nem születik meg.

Szülésznő szerint kb 3500 g körül van most. A méhszáj 2100 volt egy héttel ezelött.

Remélem mindenki jól van.


Gabi
38+1

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!
Eddig kevés szó esett a csecsemősökről. Szeretnék a tapasztaltaktól véleményeket olvasni , hogy mire számítsak, ha majd segítségre szorulok.
Előre is köszönöm!!!
Üdv:Tulipán
tulipán
 
 


Sziasztok!

Tulipán: hát én már régen szültem ott 2001-ben, voltak nagyon rendes csecsemősök, és volt olyan is akinek egy kicsit nyers a modora, de alapvetően én nem tudtam akkor rosszat mondani rájuk.
De friss tapasztalatot pár napon belül tudok mondani neked.
Remélem az is jó lesz.

Gabi

38+5

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Kedves Gabi!
Köszi, és várom a friss élményeket!!!
Szívből kívánom, hogy minden rendben legyen veletek a nagy esemény során!
Én a héten megyek 20.heti UH-ra, remélem a kis Bóbitám megmutatja magát!
Üdv: Tulipán
tulipán
 
 


szia Tulipán!

Én 2003. novemberében szültem a kisfiamat császárral. És igen nehezen ment a szoptatás s vágás miatt és a csecsemősösk nem igazán segítettek abban hogy hogy próbáljam emg és a köldökcsonkjának a tisztán tartását se mutatták meg, de hálistennek az ment egyedül is. Ráadásul a tejem se indult meg és a kicsim se akart szopni. De nem akarlak nagyon elkeseríteni, mert azért van ott egy-két rendes csecsemős. Remélem zavartalan terhességed lesz és megmutatta magát a kicsi. Szia Judit

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 


Sziasztok!

Először szülőként én is igényeltem a segítséget a csecsemősöktől! Nagyon sokat kérdeztem (lehet, hogy kissé az agyukra mentem!), de mindig szívesen segítettek. Ha nem megy valami, nyugodtan zargassátok őket! A baba és miattatok vannak ott!!! Ez a dolguk!!! Van akinek kissé nyers a modora (pl. egy idősebb nagydarab nővér, a nevét nem tudom), de azért segít.

Ha nem akarjátok, hogy tápszert kapjon a baba, akkor mindenképpen szóljatok. Nekem egyszer jól megetették a babut, mert nagyon éhes volt, és a tejem még nem indult meg. Szegénykém úgy jóllakott, hogy 6 óra hosszat nem tudtam felébreszteni! Ekkor eléggé megijedtem, de mutatott az egyik fiatalabb csecsemős több módszert, amivel fel lehet kelteni nem túl drasztikusan.

Hahó
EsBiB
esbib
 
 


Sziasztok!

2004.03.15-én megérkezett Réka Dóra. 4000 g 54 cm.

Tegnap már haza is érkeztünk.
Megpróbálom leírni a szülést amig alszik Réka.

Vasárnap este voltunk ctg-n, persze sehol semmi nem volt, pont a szülésznőm volt ügyeletben, így megvolt beszélve hogy reggel megyek vissza hozzá ctg-re.
hajnal fél 4-kor a szokásos keményedésekre ébrdetem, gondoltam megin csak a jóslófájások, így vissza feküdtem. Aztán 4 elött egy picivel már enyhe görcsök is voltak, akkor telcsiztem a dokinak meg a szülésznőnek, 4:15-kor el is indultunk, 4:38-ra értünk be a korházba, akkor már bő 3 ujjnyira nyitva is voltam, enyhe fájásokkal, de aztán a fájások csak nem erősödtek, így a tágulás sem ment, és a dokim megkérdezte hogy mit szolnék ha adna infúziót és akkor 15 perc mulva meg is lenne a baba, de hozzá tette hogy én döntöm el. Én pedig úgy dönmtöttem hogy akkor jöjjön az infúzió mert azért az akko fájás gyengeségnek hívott fájás igencsak fájt, és má r a kitolásnál voltunk, csak a méh száj nem akart rendesen elsimulni. Beadták az infúziót és onnantól tényleg felgyorsultak az események, már jöttek is az erősebb tolófájások, és Réka 7:17 perckor megszületett gátvédelemmel.
Végül is összesen 3 óra 17 perc volt a szülés.
A vége egy kicsit nehezebb volt mert a gát védelem miatt nem szabad erősen nyomni, és így a pici buksija feszítette a gátat.

Mindenkivel nagyon megvoltam elégedve. A dokimmal is és a szülésznőmmel egyaránt.

Első éjszakánt itthon nem valami fényesen telt mert Réka fél 12-től 4-ig fél óránként óránként fen volt.
Nappal rendesen alszik, 2 óránként ébred enni.
És a tejcsi is szépen beindult tegnap.

Itt vannak rólunk fényképek

http://www.babanet.hu/album/main.php?own=1&album=182


Gabi és Réka

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Kedves Gabi!

Nagy nagy gratuláció Rékához!

Móni
gmóni
 
 


Kedves Gabi!

Nagyon tünemény a kislányod, most néztem meg a fotókat. Végül fizetős szobában voltatok? Ha igen mennyit fizettetek? Végig veled volt Réka?
Ne haragudj a sok kérdésért.
Móni
gmóni
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulácoót. A fizetős két ágyasban voltunk, de nem volt szobatársam, egyedül voltam.
4500 ft éjszakánként. Én csak két éjszakát voltam, mert szerdán már haza is engedtek.

Igen végig velem volt Réka. Este 10-11 között kell bevinni a csecsemősöknek akkor ők megfürdetik, és utána ha szeretnéd hogy éjszakára is veled legyen akkor visszaviheted.

Sziasztok

Gabi
Friss képek itt vannak
http://babanet.hu/album/main.php?album=182

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szia, Gabi!

Bár nem ismerjük egymást, azért gratulálok a babádhoz, nagyon aranyos a nagy hajával! Én is a Bajcsy-ban fogok szülni valamikor szeptemberben., remélem, meg leszek elégedve. Sok örömöt a babuszhoz!
Andi
Vendég
 


Szia Andi

Köszönöm a gratuláciot. Én is gratulálok neked a pocaklakóhoz. Te hogy vagy? Én mindhármat a Bajcsyban szültem, és megvoltam vele elégedve.Te kinél fogsz szülszni?

Gabi

Többiek merre jártok? hogy vagytok?

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Mi köszönjük jól vagyunk! Hétfőn voltam a korházban megtekintettem a szülőszobákat. Holnap reggel meg megyek ultrahangra. Majd jelentkezem, hogy mekkora a pocaklakóm.

Móni
gmóni
 
 


Gabi,
én Dr.Polgárhoz járok. Most vagyok a 17.hétben (17+3). Köszönöm kérdésed, jól vagyok. Múlt héten már mocorgott a babuci. Második gyerek egyébként.
Andi
Vendég
 


Sziasztok!

Andi az tök jó hamár érzed a mocorgást. Én mindig úgy vártam már, aztán a végén már nagyon fájt amikor rugdosott.
Is merem a Polgár dokit, én meg a Kardos dokihoz járok.
És az első baba mekkora? fiú lány? Kőbányán laktok?

Móni: mi volt az uh-on? minden rendben volt?

Itt vannak újabb képek:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=182&page=2


Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Andi én is a Polgár dokihoz járok, május végére vagyok kiírva. Én már ott tartok, hogy a rugdosás elég kellemetlen.

Gabi köszönöm kérdésed a picivel minden rendben, 2300 grammra becsülte a doki. A 36. héten megyek legközelebb. A babucid nagyon aranyos, rengeteg hajacskája van. Ti hogy vagytok? Hogyan telnek az éjszakák?

Móni
gmóni
 
 


Sziasztok!
GMóni, neked mondta a doki, mennyit kér szüléskor? Meg vagy vele elégedve amúgy?

Gabi, a lányom 7 és fél éves, elsős. Igen, Kőbányán lakunk az Újhegyin. Novemberben költöztünk ide, nem ismerek még senkit a környéken.

Andi
18+2
Vendég
 


Sziasztok!

Móni köszi jól vagyunk. Sajnos vannak hasfájós napok, mint pl a mai is, de szerencsére nem mindennap. Egyébként jó kislány. Éjszaka ha este 11-kor alszik el akkor nem ébred fel éjjel ha fél 10-kor alszik el akkor egyszer kétszer kér enni, de vissza is alszik rögtön.
Már 4650 g. Hihetetlen milyen gyorsan telnek napok, ma már 5 hetes. és jövőhéten mennem kel a 6 hetes kontrollra.

Andi mit szól a lányod a kistesóhoz örül neki?

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!
Még nem jártam erre, most találtam meg ezt a topikot de nagyon örülök neki.
Én 9 és fél hetes vagyok, tehát még nagyon az elején a dolgoknak. Polgár doktornál fogok szülni, akit nagyon szmpatikusnak találok. (elég sok nőgyógyásznál jártam már de eddig rajta kívül senkivel sem voltam igazán elégedet) Tavaly találkoztam vele először, a Karinában voltam nála, ahol egy műtétet beszéltünk meg, legközelebb pár hét múlva a kórházban találkoztunk a műtét előtt és a folyosón megismert!
Azon viszont csodálkozom, hogy nem tudjátok, hogy mennyit kér a szülésért. Nekem már múlt héten megmondta, amikor a kiskönyvemet vittem be hozzá. (50ezret kér) Arra vigyázzatok, hogy a kiskönyvbe hiába őt írta be a védőnő mint kezelőorvost, ha ő nem bélyegzi le és nem írja alá, akkor nem hívják be a szüléshez! Szólni kell neki, hogy nála szeretnétek szülni! (tavaly egy barátnőm, aki szintén hozzá jár, majdnem megjárta így!) És akkor mindjárt az anyagiakról is szó esik! (ami nekem szintén tetszik, mert így nem a kórházban kérdezgetik egymást a kismamák, nem szájhagyomány útján terjed és utána nem kell azon idegeskedni hogy jaj vajon eleget adtam-e?!)
szsuli
 
 


Sziasztok!

Sziszi!
Örülök, hogy megtaláltál "minket". Nekem sincs lebélyegezve a kezelőorvos bejegyzésnél, csak a védőnő beírta. Viszont a bejegyzéseit aláírja és lebélyegzi. Igaz külön nem mondtam neki, hogy nála szeretnék szülni, de gondoltam, ha hozzá járok a kötelező vizsgálatokra, akkor természetes.
Na azért majd megemlítem neki. Köszi a tanácsot.

Móni
gmóni
 
 


Sziasztok!

Én 8és fél hónapja szültem a Bajcsiba, és csak jó tapasztalataim vannak. Az én orvosom Knercel doki volt és róla is csak jót tudok mondani.Végig nagyon odafigyelt ránk. Amikor 3 héttel a kiírt idő előtt megindult a szülésem még szabin volt, de bejött és egész nap ott volt mellettem. (regge l0 től délután 17,45-ig).
a csecsemősök is nagyon aranyosak voltak. Igaz mivel nekem ez a második babám nem szorultam sok segítségre de így is mindent megmutattak.
A baba végig velem volt pedig nem voltam fizetős szobában. Mivel Marci 3 héttel hamarabb született nagyon besárgult és kékfényezni kellett, de közbe is velem lehetett. Behoztak a szobába egy mobil "szolit" abban kellet feküdnie de szoptatni ki lehetett venni.
Ilyenről eddig még egy kórházban sem hallottam. (biztos van).
A lényeg az , hogy én nagyon meg voltam elégedve, és ha megint szülnék biztos hogy azt is itt szülném.
bombomanyu
 
 


Sziasztok!

Május 14-én hajnal 3.50-kor megszületett a kisfiunk Máté. 3250 gramm és 53 cm. Az orvosom és a szülésznő rentgeteget segített. A csecsemősök is nagyon rendesek voltak velünk. Szóval összességében csak jót tudok írni az ott dolgozókról. Egyébként ki hogy van?
Mi nagyon jól vagyunk köszönjük.

Sziasztok
Móni
gmóni
 
 


Sziasztok!

Móni gratulálok Mátéhoz, és sok tejcsit kivánok. Ha lesz egy kis időd leírod a szüléstörténetedet?
Ki volt a szülésznő?

Mi is jól vagyunk. Réka szépen növekszik, már 5250 g, szopizik, és már átalussza az éjszakát.

Mátéról vannak képek?

Nekünk itt vannak az új képek http://www.babanet.hu/album/main.php?own=1&album=1139

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Gabi köszönöm a gratulációt! A szülésznőnek csak a keresztnevét tudom, Zsuzsi (középkorú).
Csütörtökön délután mentünk be a korházba 5 órakor, mert elkezdett folyni a magzatvizem. Fájásaim nem voltak, ezért este 10-kor kaptam infuziót. Ennek hatására is csak 1 óra felé jöttek az erős fájások. 2 fele jött a dokim, ekkor megvizsgált. Aztán besűrűsödtek a fájások, begyorsultak az események és 3.50-kor megszületett a kisfiunk.
Nagyon édesek a képek a gyerekekről.
Nekünk is készültek képek, de sajnos még a memóriakártyán vannak, amint lesz időm felteszem.
Mindenkinek jó egészséget.

Móni
gmóni
 
 


Sziasztok!!

Aug. 23-ára vagyok kiírva és itt fogok szülni a Bajcsyban.

Aki már szült itt!
Olyan kérdésem lenne, hogy az anyakönyvezést intézik a kórházban, vagy a szülőnek kell. Tavaly egyik ismerősöm szült itt, akkor az apuka intézte a dolgokat.
Más kórházakban ahogy hallottam, intézik.
Itt most mi a helyzet???

Köszi előre is a segítséget!

Üdv:
BNM
Bnm
 


Szia BNM!

Én tavaj augusztusban szültem ott, és akkor jött egy mami, aki felírta az adatokat, meg elvette a személyinket, és a házassági anyakönyvi kivonatot, vagy apasági nyilatkozatot, és 2-3nap múlva csak be kellet menni a Xker. polgármesteri hivatalba és mindent megkaptunk.

Brigi
bombomanyu
 
 


Szia BNM!
Én tavaj szültem ott, és akkor elkértek minden adatot, meg a személyimet, és a páromnak már csak a kész születésiért kellet bemenni a polg.mesteri hivatalba.

Brigi
bombomanyu
 
 


Bocsi, de úgy látszik kétszer sikerült elküldenem.
bombomanyu
 
 


Bombomanyu!

Köszi szépen az infót!Kép
Nagyon aranyosak a fiaid!

Üdv:
BNM
Bnm
 


Sziasztok

én most márciusban szültem ott. jött a hölgy aki felvette az adatokat, és a személyit elvitte. 3 nap mulva kellett a 10. kerületi önkormányzathoz bemenni és ott odaadták.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!
Nagy sokára visszatértem a topikra és a "tarifa-kérdésre" szeretnék reagálni.
Én is a Polgár dokinál vagyok, rendszeresen járunk a magánrendelőbe és a kórházba is. A kórházas vizsgálatokon is odaadjuk neki a magánban szokásos rendelési díjat, de nem is ez a lényeg. A múltkor egyeztettünk, hogy akkor az előzetes megbeszélés szerint nála szeretnénk szülni, nehogy épp akkor legyen pl.külföldön és szóba sem jött semmiféle tarifa. Természetesen adni fogunk neki, de azt enyhén szólva furcsának, mi több erkölcstelennek tartanám, ha az orvosom fix tarifát közölne velünk és ezt a véleményemet még azon az áron is megmondanám, hogy esetleg kenyértörésre kerül a sor. Úgyis tisztában vannak vele, hogy az ember kifejezi a háláját a lehetőségeihez mérten, ezért tisztességtelen dolog a fix tarifa, mert a kevésbé tehetőseket megalázó helyzetbe hozza.
Szóval mi úgy döntöttünk a párommal, hogy ki fogjuk fejezni a plusz munkáért az elismerésünket, mint ahogy eddig is kifejeztük, de semmiképp nem hagyjuk, hogy más szabja meg ennek mértékét.
Egyébként már a célegyenesben vagyunk, a 36.hét közepén járunk és hát ugye innen már bármikor meggondolhatja magát a bébi...
Üdv, mindnyájatoknak problámamentes, békés áldott állapotot kívánok!
Tulipán
tulipán
 
 


Sziasztok!

Az unokatestvérem fog ebben a kórházban szülni, tudnátok egy pár szóban segíteni a következőkkel kapcsolatban?
- Szült már valaki Dr. Dán-nál?
- Anyakönyvezés hogyan történik?
- Lakcím kártyát készítenek automatikusan?
- Taj kártya igénylést elindítják, vagy majd nekünk kell?
- Baba-mama szobák vannak? A csecsemős növérek milyenek?

Előre is köszönöm a segítséget.

üdv. Melinda
szokolka
 
 


Sziasztok!

Végre ketten is írtatok, olyan ritkán téved erre valakiKép

Melinda:

az anyakönyvezés úgy történik hogy a szülés követő napon majd jön egy hölgy elveszi az igazolványod felveszi az adatokat, és 4 nap mulva fellehet venni az anyakönyvikivonatot, meg a lakcímkártyát a helyi önkormányzatnál.

A tb kártyát autómatice csinálják de elég sokára küldik ki és amig az nincs meg addig gyedet, anyaságit, családit nem tudsz intézni. Tehát érdemes bemenni az anyakönyvikivonattal, és a lakcím kártyával az Árpádhídhoz és akkor kiadják rögtön kézbe.
Ha mindez megvan onnantól lehet intézni a családit, gyedet, anyaságit.

Igen baba-mama szobák vannak, nincs is más, van fizetős 1-2 ágyas én ilyenben voltam, de van a sima nem fizetős is, ott is van 1-2-3 ágyas, azok is nagyon szép, tiszták, nem rég csinálták őket.

Szerintem rendesek voltak a csecsemős nővérek is, hiába szültem a 3.-at még is jöttek kérdezni hogy mindenrendben van e illetve kell e valami segítség. egyébként ha kéred éjjel is magadnál lehet a baba.

A Dán dokit csak ismerem, én nem nála szültem, így véleményt nem tudok róla mondani.

Itt vannak rólunk képek, van egy kettő a szülésről is.

http://www.babanet.hu/album/main.php?own=1&album=182

http://www.babanet.hu/album/main.php?own=1&album=1139

Remélem tudtam segíteni neked.

Tulipán:

Teljesen igazad van abban írtál, az én dokim mondjuk vállalkozó és külsősként dolgozik a korházban ezért van fix tarifája de ez ugye teljesen más tészta. Amikor szültem Bettit 98-ban akkor még rendesen ott dolgozott a korházban és akkor ő sem kért pénzt a vizsgálatokért amit a korházban végzett, sőt ha adtam neki azt is visszaadta.

Azóta vállalkozó lett, most fizetni kell, de én teljesen meg vagyok vele elégedve, ezért is nem váltom le, teljesen megbízom benne, és ez nekem sokat számít.

Egyébként mi nagyon jól vagyunk, Réka szopizik rendesen, néha több a tejcsi néha kevesebb. 2 hete 5700 g volt.

Most mennem kell

sziasztok

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi!

Köszönöm szépen sokat segítettél, továbbítom. Én már szültem de nem ebben a kóházban, az én babám most 7 hetes.
köszönöm. Melinda
szokolka
 
 


Sziasztok Lányok!

Sajnos még nem kismamaként, de szeretném mindenkinek ajánlani Dr.Sulyok Csabát. Rendkívül kedves, figyelmes, gondoskodó.
Tudjátok én mindig úgy gondoltam, hogy egy nőgyógyászba az ember kicsit mindig "szerelmes" lehet, illetve kell, hogy legyen.
Nem mondom, hogy egy nőideál, de a kedvességével, gondoskodásával elbűvöli az embert. Megbízom benne a végletekig.
Nagyon korrekt, őszinte.
Csak jót mondhatok róla! Tehát aki még vacilálKépne tegye!
törpepe
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem én nagyon friss kismama vagyok. Múlt héten kétszer is pozitív lett a tesztem, de csak 9-én megyek ultrahangra. A tünetek elég gyanúsak, de azért nem merem még 100%-ra kijelenteni. Azért írok ide hozzátok, mert egy nagyon kedves ismerősömről erről a kórházról beszéltünk, hogy majd ha terhes leszek, akkor ezt ajánlja. Látom tényleg nagyon sokan jókat mondtok róla, ennek örülök és remélem hamarosan (8-9 hónap múlva) tényleg én is megtapasztalom. Az ismerősöm a Polgár doktor úrat ajánlotta. Sajnos akihez eddig jártam, nem vállal szülést, így nekem most kell majd megtalálnom azt az orvost, akinél majd szülni szeretnék. 9-én még a mostani dokimhoz megyek ultrahangra, hogy meggyőződjünk a dologról, de úgy tervezem, hogy utána egyből bejelentkezem a Polgár doktor úrhoz. Látom, hogy aki ismeri, az róla is jó véleménnyel van. Örülnék ha találnék olyan orvost akire rá merem bízni magam és a babámat. Ez az első babám (27 éves vagyok) és nagyon izgulok. Szerintetek az első alkalommal a kórházba jelentkezzek be hozzá vagy a magán rendelőbe? A kórházban mikor van rendelés? A magánrendelése úgy tudom csütörtök délután van, oda mennyivel előbb kell bejelentkezni? Húú, van pár kérdés bennem, de egyelőre ennyi...
Remélem kapok tőletek választ. Van esetleg valaki ennyire az elején, mint én?

Köszi, Sziasztok!
nathalien
 
 


Szia, Nathalien!
Én Polgár dokihoz járok, és mikor pozitív lett a tesztem, a magánrendelésébe jelentkeztem be. Egyébként előtte nem ismertem őt, a neten találtam, és szimpatikus volt (azóta is az). Múlt héten voltam nála pont a normál rendelésen a Kőbányai úton, és akkor azt mondta, júliusban nem rendel, lehet, hogy szabin lesz, nem tudom. Szerintem hívd a mobilján.

Üdv és sok sikert,
Andi
29+3
Vendég
 


Szia Trompipi!
Kösz a választ. Képzeld, azóta megvolt az ultrahang és tényleg ott van a kis Babszem Jankó. Azt mondják 6-7 hetes lehet. Lehet, megfogadom a tanácsod és felhívom a mobilján.
Köszi és szia.
nathalien
 
 


Szia Gabi1!
Örülök, hogy jól vagytok, mi még egyben vagyunk, most kezdjük a 39. hetet, a kis husikám ficánkol, de nem adja jelét, hogy olyan nagyon sietne világra jönni...persze ebben a stádiumban órák alatt is változhat minden. Már szeretném látni és magamhoz ölelni, gyönyörködni benne...

Nathalien!

Szerintem jó választás lesz a Polgár doki. De ahogy tapasztaltam a Bajcsyban szinte mindegyik szülészdoki ott van a szeren szakmailag, így szinte mindegy kit választasz onnan. A kórház honlapján minden orvos nevét megtalálod, a Polgár dokiét is elérheted arról az oldalról. Ha őt választod, talán érdemesebb a magánba menni előbb, mert nyugodtabb, személyesebb a légkör, utána úgyis lesznek olyan vizsgálatok, amikor a Kőbányai útra (Egészségház)vagy később a kórházba fog küldeni, hogy ott találkozzatok.
Egyébként szerintem legalább olyan fontos egy jó szülésznővel kapcsolatot tartani, mint az orvost kiválasztani...igaz ez ráér később is, pl. a hetedik hónaptól, de ha úgy döntesz, hogy "meg akarod fogadni", akkor ezt a 38.hétig teheted meg legkésőbb. Én ez utóbbit nem tudtam és így majdnem kifutottam az időből, de hál'Istennek az egyik tanfolyami előadás után meg tudtam beszélni egy szülésznővel, hogy vele szeretném végig csinálni a hátralévő időt és magát a szülést.
Remélem tudtam vmit segíteni, békés nyugodt várandósságot kívánok neked és a többi kismamának is, üdv:
Tulipán
tulipán
 
 


Sziasztok!

Egyetértek Tulipánnal a dokikkal kapcsolatban, egyet kivéve, akinek a nevét most inkább nem említeném, de az itt elhangzottak között a neve nem szerepel.

A szülésznő választásban is egyetértek, én az első kettőnél nem választottam, de szerencsém volt, mert pont az volt ügyeletben akit egyébként a dokim ajánlott. a harmadiknál már tudtam hogy őt fogom választani, és nem bántam meg semmilyen szempontból.

Tulipán, kitartás már nincs sok hátra és babázhatsz te is. Örülök hogy jól vagytok, és gyors könnyű szülést kivánok.
Ugye értesítesz minket ha majd meg lesz baba.

MOst megyek

Sziasztok!

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: